16:1100
SON DAKİKA KONYA HABERLERİ

Son Dakika Konya Haberleri

  Ekonomiye Kadın Gücü Ürünleri n11.com'da

  Ekonomiye Kadın Gücü Ürünleri n11.com'da

  Mikrokredi desteğiyle üreten kadınların el emeği göz nuru ürünleri milyonlarla buluşacak (Bugün 14:32)

   

  Çaykur Rizespor 'Kazanırsak Büyük Oranda Rahatlarız'

  Çaykur Rizespor "Kazanırsak Büyük Oranda Rahatlarız"

  Çaykur Rizespor'un Teknik Direktörü Uğur Tütüneker, Torku Konyaspor maçının önemine değinirken, "Kazanırsak büyük oranda rahatlarız." dedi. (Bugün 13:59)

   

  Kso'da Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri

  Kso'da Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri

  Ekonomi Bakanlığı ve Konya Sanayi Odası (KSO) işbirliğiyle Dış Ticaret Bilgilendirme semineri düzenlendi. (Bugün 13:48)

   

  Öğrencilerin Yenilikçi ve Özgün Tasarımları Bursa'da Sergilenecek

  Bu sene Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezince 3'üncüsü gerçekleştirilecek "Bursa Bilim Şenliği"nin ana teması, "yenilenebilir enerji" olarak belirlendi Merinos Parkı'nda 2 4 Mayıs'ta yapılacak şenlikte, 180 proje standı, 25 mesleki yönlendirme çadırı, bireysel deney düzenekleri geliştirmiş ve patent almış Türkiye çapında 30 mucit, bilimsel çalışmalar yürüten 10 bilim merkezi ve 45 üniversite kulübü yer alacak. (Bugün 13:39)

   

  Ünlü Instagram Fotoğrafçıları, Türkiye'yi Tanıtacak

  Cumhurbaşkanlığı'nın öncülüğünde, ana sponsorluğunu TOBB'un yaptığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile TFMD tarafından desteklenen, Türkiye'nin tarihini, kültürünü, doğasını, insanlarını ve turistik yerlerini anlatmayı hedefleyen sosyal medya projesi #ComeSeeTurkey başladı İki etapta 24 şehrin gezileceği proje kapsamında, dünyanın farklı yerlerinden 20 Instagram fotoğrafçısı gezdikleri yerleri fotoğraflayarak paylaşacak. (Bugün 13:34)

   

  Ereğli'de Geleneksel Çocuk Oyunları ve Akıl Oyunları Yarışmaları Başladı

  Ereğli'de Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Müdürlüğü ile Geleneksel Çocuk Oyunları Derneği işbirliğinde Geleneksel Çocuk Oyunları ve Akıl Oyunları Yarışmaları başladı. (Bugün 13:24)

   

  Mehmet Akif Mahalle Konağı'nın Temeli Atıldı

  Mehmet Akif Mahalle Konağı'nın Temeli Atıldı

  Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Selçuklu’yu her manada geliştirmeye çalıştıklarını belirterek, “Alt yapısı tamamlanmış sosyal imkanların arttığı ve Türkiye’ye örnek vizyon projelerin ortaya koyduğu bir Selçuklu oluşturma gayreti içerisindeyiz” dedi. (Bugün 13:23)

   

  Kırım Tatarları Lideri Kırımoğlu Konya'da

  Kırım Tatarları Lideri Kırımoğlu Konya'da

  Kırım Tatar Milli Meclisi eski Başkanı ve Ukrayna Parlamentosu Milletvekili Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu, “Türkiye’nin zor durumumuzda yanımızda olması, toprağımızı işgal edene çok önemli bir sinyal verdi” dedi. (Bugün 13:23)

   

  ATO Başkanı Bezci: ATO'nun Mevduatı İhaleye Çıkarılarak En Yüksek Faiz Veren Bankaya Yatırılıyor

  ATO Başkanı Bezci: ATO'nun Mevduatı İhaleye Çıkarılarak En Yüksek Faiz Veren Bankaya Yatırılıyor

  Ankara Ticaret Odası(ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, ATO'nun mevduatının Halk Bankası'ndan alınarak İş Bankası'na transfer edilmesinin altında herhangi bir maksat aramanın, kuruma yönelik maksatlı bir yaklaşım olduğunu belirterek, ATO'nun mevduatının ihaleye çıkılarak en yüksek faiz veren bankaya yatırıldığını vurguladı. (Bugün 13:17)

   

  Torku Konyaspor'da Devir Teslim

  Torku Konyaspor'da Devir Teslim

  Torku Konyaspor'da Basın sözcülüğü görevine getirilen Ahmet Baydar, görevi Güven Öten'den devraldı. (Bugün 13:12)

   

  Karapınar Müftüsü Gün Belediye Başkanı Yaka'yı Ziyaret Etti

  Karapınar İlçe Müftüsü Hüseyin Gün, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla İlçe Belediye Başkanı Mehmet Yaka'yı makamında ziyaret etti. (Bugün 13:08)

   

  Kırımoğlu: 'Çeçenistan gibi oluruz' -

  Kırımoğlu: "Çeçenistan gibi oluruz" -

  Kırım Tatar Meclisi eski Başkanı ve Ukrayna Meclisi Milletvekili Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu, Ukrayna'daki gelişmelerle ilgili; mücadelenin devam edeceğini belirterek, "Ama silahlı mücadele değil de başka şekilde, diplomatik şekilde devam edecek" dedi. (Bugün 13:07)

   

  Mucitler, Bilim Şenliğinde Buluşacak

  Mucitler, Bilim Şenliğinde Buluşacak

  Bursa bu yıl 2-4 Mayıs tarihlerinde düzenlenen 3'üncü Bilim Şenliği'nde 30 patentli mucit, 45 üniversite kulübü, 10 bilim merkezi, İngiltere, Hollanda, Fransa ve İtalya'dan bilim şov ekibi, 25 atölye çadırı, 20 güneş, hidrojen ve elektrikli araç yer alacak. (Bugün 12:59)

   

 

  Protokol Ankara Görücüye Çıktı

  Protokol Ankara Görücüye Çıktı

  Başkent’in cazibe merkezlerinden Çukurambar’da inşa edilen ve özel lokasyonuyla dikkati çeken Protokol Ankara İş Merkezi, düzenlenen lansmanla görücüye çıktı. (Bugün 12:57)

   

  Borsada Birinci Seans Kapanış

  Borsada Birinci Seans Kapanış

  Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında bugün yapılan birinci seansta işlem gören hisse senetlerinin TL olarak önceki seans kapanış fiyatları, bugün birinci seanstaki en yüksek, en düşük ve kapanış fiyatları ile değişim oranları şöyle: (Bugün 12:48)

   

  Göğüs Kemiği Kesilmeden Dikişsiz Aort Kapağı Yerleştirildi

  Göğüs Kemiği Kesilmeden Dikişsiz Aort Kapağı Yerleştirildi

  Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Sarıgül ve ekibi tarafından, 81 yaşındaki hastaya Türkiye’de ilk kez uygulanan bir yöntemle göğüs kemiği kesilmeden dikişsiz aort kapağı yerleştirdi. (Bugün 12:36)

   

  Dünyanın Bilim Adamları Bursa'ya Akın Edecek

  Dünyanın Bilim Adamları Bursa'ya Akın Edecek

  Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nin bu yıl 3.’sünü düzenlediği Bilim Şenliği, 'Yenilenebilir Enerji' ana temasıyla, 2 - 4 Mayıs tarihleri arasında Merinos Parkı'nda gerçekleştirilecek. (Bugün 12:32)

   

  Konya'da Trafik Kazası: 3 Yaralı

  Beyşehir ilçesinde bir otomobilin bahçe duvarına çarpması sonucu meydana gelen trafik kazasında 3 kişi yaralandı. (Bugün 12:30)

   

  Konya İhracatta 'Göz Dolduruyor'

  Konya İhracatta "Göz Dolduruyor"

  Ekonomi Bakanlığı KOBİ ve Kümelenme Destekleri Daire Başkanı Sazak: "Konya, Türkiye ortalamasının üzerinde performans gösteriyor. (Bugün 12:29)

   

  Kırım Tatar Meclisi Eski Başkanı ve Ukrayna Meclisi Milletvekili Kırımoğlu Açıklaması

  Kırım Tatar Meclisi Eski Başkanı ve Ukrayna Meclisi Milletvekili Kırımoğlu Açıklaması

  "Mücadele devam edecek ama silahlı mücadele değil de başka şekilde, diplomatik şekilde devam edecek" "Bir formül bulmaya çalışıyoruz. (Bugün 12:24)

   

  1.5 Yaşındaki Kızını Döverek Öldüren Babaya 25 Yıl Hapis

  1.5 Yaşındaki Kızını Döverek Öldüren Babaya 25 Yıl Hapis

  Konya'da, geçen yıl Temmuz ayında 'merdivenden düştüğü' söylenerek ağır yaralı halde getirildiği hastanede ölen 1.5 yaşındaki Medine Halıcıoğlu'nu, döverek ölümüne neden olduğu ortaya çıkınca tutuklanan babası 27 yaşındaki İsmail Halıcıoğlu, 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı. (Bugün 12:20)

   

  Bezmialem Balkanlara Açılıyor

  Bezmialem Balkanlara Açılıyor

  Bezmialem Vakıf Üniversitesi ile Kosova Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği arasında iş birliği protokolü imzalandı. (Bugün 12:19)

   

  TED Konya Koleji Öğrencilerinden Karma Sergi

  TED Konya Koleji öğrencilerinin görsel sanatlar dersinde yaptığı çalışmalar, okulun fuaye salonunda sergilendi. (Bugün 12:06)

   

  Konsiad Üyeleri Ankara'daki Temsilcileriyle Buluştu

  Konyalı Sanayici ve İşadamları Derneği (KONSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Başcı beraberindeki heyetle Ankara'da KONSİAD'ı temsil eden Konyalı bürokratlarla bir araya geldi. (Bugün 12:06)

   

  Bursa'daki Bilim Şenliği Türkiye'de İlklere Sahne Olacak

  Bursa'daki Bilim Şenliği Türkiye'de İlklere Sahne Olacak

  Bursa Büyükşehir Belediyesi Bilim Teknoloji Merkezi'nin bu yıl üçüncüsünü düzenleyeceği ve rekor katılım beklenen Bilim Şenliği bir çok ilklere sahne alacak. (Bugün 12:04)

   

  8 Yıldır İlik Nakli Bekliyor

  8 Yıldır İlik Nakli Bekliyor

  Konya'da kemik iliği yetmezliği (Fankoni Aplastik Anemi) hastası 19 yaşındaki Memiş İzmirlioğlu, 8 yıldır uygun ilik bekliyor. (Bugün 11:49)

   

  Uyuşturucuya Büyük Darbe

  Uyuşturucuya Büyük Darbe

  Türkiye genelinde uyuşturucu madde kaçakçılığı ile mücadele kapsamında 2013 yılının son 4 ayında 10 bin 749 operasyon gerçekleştirdi. (Bugün 11:47)

   

  Konya'nın Turizmdeki Hedefi "10 Milyon Ziyaretçi"

  Büyükşehir Belediye Başkanı Akyürek: "Konya'da hedefimiz 10 milyon ziyaretçidir. (Bugün 11:45)

   

  Talasemili Hastalar İçin Hayat Çok Zor

  Talasemili Hastalar İçin Hayat Çok Zor

  Türkiye'de sayıları yaklaşık 4 bin 500'ü bulan talasemi hastaları, yüksek tedavi giderleri, uygun kan bulmada güçlük ve iş verilmemesi gibi sıkıntıların üstesinden gelmeye çalışıyor Kendisi de talasemi hastası olan Konya Talasemi Derneği Başkanı Parlak: "Evlenecek çiftlerin bilgilendirilme eksikliği. (Bugün 11:32)

   

  Konya'da Gözyaşlarını Tutamayan Bilic'i Hırs Bastı!

  Konya'da Gözyaşlarını Tutamayan Bilic'i Hırs Bastı!

  Konya deplasmanında uzatma dakikalarında yediği golle 2 puan kaybeden Beşiktaş'ın üzüntüsü, Galatasaray'ın Sivas'a yenilmesiyle yerini sevince bıraktı. (Bugün 11:31)

   

  Gençler Avrupa Demokrasisini İnceledi

  Gençler Avrupa Demokrasisini İnceledi

  Ünye Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nin (RAM) proje sahibi olduğu AB Gençlik Programı, Gençlik Demokrasi Projeleri kapsamında yürütülen “The Democracy Way” Demokrasi Yolu isimli proje 7-13 Nisan 2014 tarihleri arasında Slovenya'nın başkenti Ljubljana ve Slovenske Konjice şehirlerinde gerçekleştirildi. (Bugün 11:07)

   

  Neü "Konya Yemekleri" Yarışmasıyla Yöresel Tatları Tanıtacak

  Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Turizm Fakültesi ve Konya Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle, Konya'nın yemek kültürünü tanıtmak amacıyla "Konya Yemekleri" adlı yöresel yemek yarışması düzenlenecek. (Bugün 11:02)

   

  Beyninde Tümör Oluşan Ferdi Yardım Bekliyor

  Beyninde Tümör Oluşan Ferdi Yardım Bekliyor

  Mersin’in Mut ilçesinde, beyninde kist olduğu saptanan ve acilen ameliyat olması gereken 13 yaşındaki Ferdi Yıldız, yardım eli bekliyor. (Bugün 10:53)

   

  Kutlu Doğum Haftası

  Bozkır İlçe Müftülüğü tarafından Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla etkinlik düzenlendi. (Bugün 10:42)

   

  Konya'da 8 Yıldır İlik Nakli Bekliyor

  Konya'da 8 Yıldır İlik Nakli Bekliyor

  Konya'da kemik iliği yetmezliği hastası 19 yaşındaki Memiş İzmirlioğlu, 8 yıldır uygun ilik bekliyor. (Bugün 10:39)

   

  Beyşehir'de Otomobil Bahçe Duvarına Çarptı: 3 Yaralı

  Beyşehir'de Otomobil Bahçe Duvarına Çarptı: 3 Yaralı

  Konya'nın Beyşehir ilçesinde bir otomobilin bahçe duvarına çarpması sonucu 3 kişi yaralandı. (Bugün 10:24)

   

  Kızını 'Ağladığı' İçin Öldürdüğü İddia Edilen Babaya Ceza

  Kızını "Ağladığı" İçin Öldürdüğü İddia Edilen Babaya Ceza

  Konya'da geçirdiği beyin kanaması sonucu ölen 1,5 yaşındaki kızın babası, 25 yıl hapis cezası aldı. (Bugün 10:13)

   

  Çocuğunu Döverek Öldüren Babaya 25 Yıl Hapis

  Çocuğunu Döverek Öldüren Babaya 25 Yıl Hapis

  Konya’da merdivenlerden düştü diyerek kaldırıldığı hastanede 6 gün sonra hayatını kaybeden ve daha sonra ağladığı için babası tarafından dövülerek öldürüldüğü ortaya çıkan 1,5 yaşındaki Medine’nin babasına ilk duruşmada 25 yıl hapis cezası verildi. (Bugün 10:12)

   

Manşet Haberleri