02:5600
SON DAKİKA KPSS HABERLERİ

Son Dakika KPSS Haberleri

   

  Mazeret Sınavlarının İlk Gün Oturumu Yapıldı

  TEOG kapsamındaki ortak sınavlara katılamayan öğrenciler, mazeret sınavlarının ilk gününde türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinin sınavlarına girdi. (13 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  TEOG'un Mazeret Sınavları Başladı

  Milli Eğitim Bakanlığının, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sistemi kapsamında 8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlediği mazeret sınavları başladı. (13 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Erzurum Kayak Federasyonu Başkanı Yarar'dan AK Parti'li Vekile Eleştiri

  Erzurum Kayak Federasyonu Başkanı Yarar'dan AK Parti'li Vekile Eleştiri

  Erzurum'da bugün başalayan Kış Festivali nedeniyle düzenlenen panelde konuşan Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol Yarar, kendisinden önce konuşan ve Erzurum'u öven AK Parti Erzurum Milletvekili Cengiz Yavilioğlu'nu eleştirdi. (12 Aralık 2014 Cuma )

   

  2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

  Başbakan Yardımcısı Arınç: (3) "(Haluk Koç'un açıklamaları) Pek çok isim var. Bunların hepsi doğru değildir, yalandır diyemem ama bir kısmı doğrudur, toptan suçlamak iyi bir üslup değil" "83 tane ismin içerisine beni koymasalar olmaz. Doktor Metin bilmem ne diye, bana söylediler; vallahi de billahi de bu ismi tanımıyorum, hayatımda görmedim, rüyamda görmedim" "Şurada bağırıp çağırıyoruz, dışarı çıktığımız zaman 'saygılar efendim' diyoruz. (12 Aralık 2014 Cuma )

   

  Arınç'tan Milletvekillerine Ders Gibi Konuşma

  Arınç'tan Milletvekillerine Ders Gibi Konuşma

  TBMM’de 2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı görüşmelerinde hükümet adına söz alan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, milletvekillerine ders niteliğinde bir konuşma yaptı. (11 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Arınç: (Kpss İddiaları) Hepsi Yalandır Diyemem, Bir Kısmı Doğrudur

  Arınç: (Kpss İddiaları) Hepsi Yalandır Diyemem, Bir Kısmı Doğrudur

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, KPSS sınavına girmeden bazı kadrolara AK Partililer tarafından atama yapıldığı iddialarını "kısmen" doğruladı. (11 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Gyv: Değil Yüzlerce, On Binlerce Kişi Tutuklansa da Yolsuzluklar Örtülemez

  Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı (GYV), siyasi iktidarın kendi aleyhindeki gündemi değiştirmek için her yolu mübah gördüğünü açıkladı. (11 Aralık 2014 Perşembe )

   

  MHP'li Tanrıkulu'na Göre Yüzde 1.7'lik Büyüme Hüsran

  MHP'li Tanrıkulu'na Göre Yüzde 1.7'lik Büyüme Hüsran

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu; Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) son açıkladığı 3’üncü çeyrek yüzde 1,7’lik büyüme rakamının Türkiye için tam bir hüsran olduğunu söyledi. (11 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Oktay Vural: PKK ve AKP Millete ve Devlete 'Kumpas' Kurdu

  Çözüm sürecine ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş arasında restleşmeyi değerlendiren MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural, yaşananların tamamıyla 'perde arkasında yürütülen müzakere ve ittifakları gizleme amacı' taşıdığına dikkat çekti. (11 Aralık 2014 Perşembe )

   

  2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

  2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

  Başbakan Davutoğlu'nun, CHP'ye yönelik, "Mısır halkıyla bizim hiçbir problemimiz yok. Mısır, bizim aziz ve kadim dostumuzdur ama darbecilerle problemimiz var, sizlerle problemimiz olduğu gibi, siz de darbecisiniz" sözleri, Genel Kurul'da tartışma yarattı Başbakan Davutoğlu: (3) "Benim neyi kastettiğim çok açıktır. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Oktay: İktidar, Ne Yaparsa Yapsın 17-25 Aralık'ı Unutturamayacak

  Demokratik Sol Parti (DSP) Antalya İl Başkanı Metin Oktay, siyasi iktidarın ne yaparsa yapsın 17-25 Aralık'ın üstünü örtemeyeceğini söyledi. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Yargıtay'ı Siyasi Parti Üyelik Sorgulaması İstismar Ediliyor"

  CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, Yargıtay tarafından uygulamaya sokulan ve kişilerin hangi siyasi partiye üye olup olmadığı bilgisinin TC kimlik no ile ulaşılmasına imkan tanıyan uygulamanın istismara açık olduğunu ve personel alımlarında bu uygulamadan yararlanan özel ve kamu kurumları olduğunu iddia etti. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Afyonkarahisar'da Teog Mazeret Sınavı 13-14 Aralıkta Yapılacak

  Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, TEOG mazeret sınavı ile ilgili yaptığı açıklamada, sınavların 13 ve Aralık’ta yapılacağını kaydetti. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Atalay: HDP'nin Vatandaşı Tekrar Sokağa Çağırması Kabul Edilemez

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay, HDP'nin muhalefetini, mücadelesini Meclis'te yapması gerektiğini vurguladı. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  "Parlamento'yu Bırakıp Milleti Sokağa Çağırmak Kabul Edilemez"

  AK Parti Sözcüsü Beşir Atalay, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunarak gazetecilerin sorularını yanıtladı. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Köy Öğretmenliğini Dönüştürdüm'

  Köy Öğretmenliğini Dönüştürdüm'

  Samsun Çarşamba'da öğretmenlik yapan Dilek Livaneli, Varkey Gems Vakfı'nın seçtiği "dünyada en iyi 50 öğretmen" arasında yer aldı. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

 

  Hdp: Demirtaş'ın Arkasındayız

  Hdp: Demirtaş'ın Arkasındayız

  Yazılı bir açıklama yapan HDP, Başbakan Davutoğlu'nun Eşbaşkan Selahattin Demirtaş'a yönelik eleştirilerine tepki gösterdi. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Filistinli Bakan Zeytin Ağacı Dikerken Öldürüldü

  Filistinli Bakan Zeytin Ağacı Dikerken Öldürüldü

  Batı Şeria’da Filistinli aktivistlerin zeytin ağacı diktiği bölgeye İsrail ordusunun saldırması üzerine çıkan arbedede, Filistin birlik hükümetinin bakanlarından Ziyad Ebu Ayn hayatını kaybetti. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Sp Genel Başkan Yardımcısı: Osmanlıca ile 'Vıp Torpil' Gizleniyor

  Sp Genel Başkan Yardımcısı: Osmanlıca ile 'Vıp Torpil' Gizleniyor

  Saadet Partisi (SP) Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul İl Başkanı Birol Aydın, Osmanlıca konusu üzerine koparılmak istenen fırtınayla ülke gerçeklerinin gizlenmek istendiğini söyledi. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısından Osmanlıca Açıklaması

  Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısından Osmanlıca Açıklaması

  Saadet partisi (SP) Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul İl Başkanı Birol Aydın, Osmanlıca'nın okullarda seçmeli ders olarak okutulması tartışmalarıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Osmanlıca'nın bu ülkenin evlatlarının öğrenmesinden ürkenler var. Bunlar istese de istemese de bu ülkede Osmanlıca öğrenilecek ve öğretilecektir', açıklaması yeni bir kutuplaşma ve asıl gündemi farklı bir noktaya çekme çabasından başka bir şey değildir" dedi. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  CHP'li Koç'un 'Kpss İddialarına' AK Parti Sözcüsü Atalay'dan Sert Cevap

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay, CHP Parti Sözcüsü Haluk Koç’un gündeme getirdiği ‘KPSS’ iddialarıyla ilgili sert açıklamalarda bulunarak, “CHP paralel yapının sözcülüğünü yapıyor. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Beşir Atalay: KPSS İddiaları Paralel Yapı İşi

  Beşir Atalay: KPSS İddiaları Paralel Yapı İşi

  AK Parti Sözcüsü Atalay, Cemaati'in KPSS'de yolsuzluk yaptığını, atamalarda usulsüzlük iddialarını da bu yolsuzluklar soruşturulduğu için ortaya attığını iddia etti. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Başbakan Ahmet Davutoğlu Açıklaması

  Başbakan Ahmet Davutoğlu Açıklaması

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, paralel yapı ile örgüt arasında işbirliği olduğunu belirterek, HDP Eş Genel Başkanı Selehattin Demirtaş’ın ‘güvenlik paketi’ ile ilgili açıklamalarına sert tepki göstererek, “Bundan sonra akacak kanın sorumlusu Demirtaş’tır” dedi. (09 Aralık 2014 Salı )

   

  "Paralel Yapı ile Örgüt Arasında Bağlantı Var"

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, paralel yapı ile örgüt arasındaki irtibatı bildiklerini ve aralarındaki irtibatın kamuoyu tarafından bilenmesi gerektiğini söyledi. (09 Aralık 2014 Salı )

   

  AKP'li Milletvekilleri ve Bakanların Çocukları, Yakınları KPSS'den Muaf Olsun'

  AKP'li Milletvekilleri ve Bakanların Çocukları, Yakınları KPSS'den Muaf Olsun"

  CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, AK Parti iktidarının yolsuzlukla mücadeleyle ilgili iktidara geldiğini ancak yolsuzluğun tam ortasına, tam göbeğine oturduklarını, tam çukura düştüklerini söyledi. (09 Aralık 2014 Salı )

   

  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık Açıklaması

  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık Açıklaması

  "TÜBİTAK'a genel sekreter olmak için memur olma şartı yok" "Arkadaşımız (TÜBİTAK Genel Sekreteri Arif Koyuncu), kurumda 25 yıl çalışmış pek çok hizmeti olmuş. Siyasal Bilimler mezunu bir arkadaşımızı genel sekreter olarak atamışız. Bunun neyi tuhaf, neyi garip? Bu işin memurlukla ne alakası var doğrusu. (09 Aralık 2014 Salı )

   

  CHP'li Kadın Milletvekillerinden Milli Eğitim Şurası'na Tepki

  CHP'li Kadın Milletvekillerinden Milli Eğitim Şurası'na Tepki

  CHP'li Serter: "Mesele Osmanlı kültürünü öğrenmek, araştırmak değil. Mesaj şudur; Arap alfabesini okullara zorunlu olarak sokmak ve harf devrimine karşı darbe yapmak. (09 Aralık 2014 Salı )

   

  Silopi'de İki Kez Yakılan Okulda Eğitim Yeniden Başladı

  Silopi'de İki Kez Yakılan Okulda Eğitim Yeniden Başladı

  Şırnak'ın Silopi ilçesinde 6-7 Ekim olayları sırasında iki kez yakılan Koç İlk ve Ortaokulunda, yapılan onarımın ardından yeniden eğitime başlandı. (09 Aralık 2014 Salı )

   

  Silopi'de Göstericilerin İki Kez Yaktığı Okulda Eğitim Yeniden Başladı

  Silopi'de Göstericilerin İki Kez Yaktığı Okulda Eğitim Yeniden Başladı

  Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde 6-7 Ekim olayları sırasında PKK yandaşlarının iki kez yakması üzerine kapatılan Koç İlk ve Ortaokulu'nda, yapılan onarımın ardından bugün yeniden eğitim- öğretime başlandı. (09 Aralık 2014 Salı )

   

  CHP'li Kadın Milletvekillerinden Milli Eğitim Şurası Kararlarına Tepki 1

  CHP'li Kadın Milletvekillerinden Milli Eğitim Şurası Kararlarına Tepki 1

  CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter, bazı CHP'li kadın milletvekilleriyle birlikte Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Milli Eğitim Şurası kararlarına tepki gösterdi. (09 Aralık 2014 Salı )

   

  CHP'li Kadın Milletvekillerinden Milli Eğitim Şurası Kararlarına Tepki

  CHP'li Kadın Milletvekillerinden Milli Eğitim Şurası Kararlarına Tepki

  CHP İstanbul Milletvekili Serter, bazı CHP'li kadın milletvekilleriyle birlikte Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Milli Eğitim Şurası kararlarına tepki gösterdi. (09 Aralık 2014 Salı )

   

  ÖSYM KPSS Hakkında Şok Açıklama

  ÖSYM KPSS Hakkında Şok Açıklama

  KPSS Hakkında Açıklama Yaptı Ortalık Karıştı / KPSS Haberleri. CHP'nin açıkladığı KPSS'de torpil listesi, Ankara'yı karıştırdı. Başbakan Davutoğlu sorulara yanıt vermezken, Savunma Bakanı, yeğeninin hak ederek atandığını söyledi. (09 Aralık 2014 Salı )

   

  KPSS Hakkında Açıklama Yaptı Ortalık Karıştı / KPSS Haberleri

  KPSS Hakkında Açıklama Yaptı Ortalık Karıştı / KPSS Haberleri

  KPSS Hakkında Açıklama Yaptı Ortalık Karıştı / KPSS Haberleri. CHP'nin açıkladığı KPSS'de torpil listesi, Ankara'yı karıştırdı. Başbakan Davutoğlu sorulara yanıt vermezken, Savunma Bakanı, yeğeninin hak ederek atandığını söyledi. (09 Aralık 2014 Salı )

   

  Gümrük ve Ticaret Bakanı Canikli'den Torpil Açıklaması

  Gümrük ve Ticaret Bakanı Canikli'den Torpil Açıklaması

  Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, bacanağı Orhan Öğe’nin sınavsız işe alındığı” ve “akrabalık ilişkisi doğrultusunda atandığı” iddialarının mesnetsiz olduğunu açıkladı. (09 Aralık 2014 Salı )

   

  Torpilliler Bir Gün Sözleşmeli Çalışıp Devlet Memuru Olmuş

  Torpilliler Bir Gün Sözleşmeli Çalışıp Devlet Memuru Olmuş

  Siyasetin yeni gündemi KPSS'siz memur olan AK Partililerin yakınlarının listesi. Devlet Planlama Teşkilatı'nın verileri de torpilin nasıl yapıldığını ortaya çıkardı. (09 Aralık 2014 Salı )

   

  Bakan Işık'tan CHP'nin 'Torpil Var' Sözlerine Cevap

  Bakan Işık'tan CHP'nin "Torpil Var" Sözlerine Cevap

  Bilim Bakanı Fikri Işık, CHP'li Haluk Koç'un dile getirdiği "Torpil var" sözlerine cevap verdi. Bakan, "Tanıdığıma torpil yapmadım. O mevkide memurluk yok zaten." dedi. (09 Aralık 2014 Salı )

   

  ÖSYM'den 'Kpss' Açıklaması: Her Aday Hakkı Olan Sonucu Elde Etmektedir

  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan açıklamada, Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) ile ilgili ortaya atılan iddiaların gerçeği yansıtmadığı belirtilirken, "KPSS Yerleştirme İşlemleri yüzde 100 doğruluk ve şeffaflık prensibi ile gerçekleştirilmektedir. (08 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  ÖSYM'den "Kpss" Açıklaması Açıklaması

  "Tamamen KPSS puan üstünlüğüne ve mezuniyet alanı uygunluğuna göre yapılan KPSS yerleştirme işlemleri yüzde 100 doğruluk ve şeffaflık prensibi ile gerçekleştirilmektedir" "Hiçbir aday, mezuniyet alanı uyuşmazlığından dolayı atamasının yapılamayacağı bir kadroya yerleştirilmemekte ve hiçbir aday puanı yetmediği bir kadroya asla yerleştirilmemektedir. (08 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  CHP, KPSS'de VIP Torpil Listesini Açıkladı, Ortalık Karıştı

  CHP, KPSS'de VIP Torpil Listesini Açıkladı, Ortalık Karıştı

  CHP'nin açıkladığı KPSS'de torpil listesi, Ankara'yı karıştırdı. Başbakan Davutoğlu sorulara yanıt vermezken, Savunma Bakanı, yeğeninin hak ederek atandığını söyledi. (08 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Milli Savunma Bakanı Yılmaz, Torpil İddialarına Cevap Verdi

  Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, CHP Başkan Yardımcısı Haluk Koç'un kamuoyuna duyurduğu torpil iddialarıyla ilgili konuştu. (08 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Milli Savunma Bakanlığı Genel Sekreterliği Açıklaması

  "(Bakan Yılmaz'ın akrabasına ayrıcalık yapıldığı iddiası) Bu haber gerçeği yansıtmamaktır. (08 Aralık 2014 Pazartesi )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
20.12.2014 02:56:31. #1.11#