02:0500
SON DAKİKA KREDİ KARTI HABERLERİ

Son Dakika Kredi Kartı Haberleri

   

  Antalya'daki Kredi Kartı Hırsızlığı

  Tatil için Antalya'da bulunan Hollandalı turistin kredi kartını çaldığı öne sürülen zanlı tutuklandı Zanlının kredi kartından çektiği 500 avro ise Kundu Jandarma Komutanlığı ekiplerince turiste teslim edildi. (Dün 17:42)

   

  Cezaevi Firarisi, Kredi Kartı Dolandırıcılığından Yakalandı

  Cezaevi Firarisi, Kredi Kartı Dolandırıcılığından Yakalandı

  Aydın'ın Kuşadası ilçesinde, cezaevi firarisi olduğu belirlenen 1 kişi, polisin kredi kartı dolandırıcılığına ilişkin yürüttüğü çalışma sonucunda yakalandı. (Dün 16:21)

   

  Petrol Üretimi Yüzde 1,29 Azaldı

  Petrol Üretimi Yüzde 1,29 Azaldı

  Rafinerici lisansı sahiplerinin, 2014 yılı Eylül döneminde 2013 yılı Eylül dönemine göre toplam üretimi yaklaşık yüzde 1,29 azalarak 1 milyon 887 bin 464 ton oldu. (Dün 14:38)

   

  Perakende Günleri Başladı

  Perakende Günleri Başladı

  Boyner Grup Başkanı Cem Boyner, perakendecilikte gelecek satış yönetimini hem mağaza zinciri olup hem de iyi bir web sitesi ve mobil satış uygulamasına sahip olanların kontrolünde olacağını söyledi. (Dün 14:33)

   

  Antalya'da Kredi Kartı Hırsızlığı

  Tatil için geldiği Antalya'da kredi kartını çaldıran Hollandalı turist, kartını kurtarmak isterken zanlıların bulunduğu otomobille yaklaşık 30 metre sürüklendi. (Dün 13:16)

   

  Ham Petrol İthalatı Eylülde Arttı

  Ham petrol ithalatı, Eylülde geçen yılın aynı ayına göre yüzde 1,29 artarak 1 milyon 688 bin 55 ton olarak gerçekleşti. (Dün 12:40)

   

  Yerköy'de Polis, Dolandırılmak İstenen Vatandaşı Son Anda Kurtardı

  Yerköy'de Polis, Dolandırılmak İstenen Vatandaşı Son Anda Kurtardı

  Yozgat'ın Yerköy İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, telefonla dolandırılmaya çalışan vatandaşı dolandırılmaktan son anda kurtardı. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Alman Polisi 'Yankesicilere Dikkat' Dedi

  Alman Polisi 'Yankesicilere Dikkat' Dedi

  Almanya'da olis her kasım ayında noel pazarları kurulduktan sonra yaptığı gibi yine ziyaretçileri yankesicilere karşı uyardı ve çantalarını korumaları için dikkatli davranmaya çağırdı. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Cennet Vaadiyle Dolandırdılar

  Cennet Vaadiyle Dolandırdılar

  İstanbul'da 'Hızır Aleyhisselam'ım, cennette yerin hazır, biraz daha para çek' diyerek vatandaşı dolandıran 2 kişi, 4'er yıl hapis cezasına çarptırdı. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Din Sahtekarlarına 4 Yıl Hapis Cezası

  Din Sahtekarlarına 4 Yıl Hapis Cezası

  Bir vatandaşın kendilerini ’Hızır Aleyhisselam’ olarak tanıtarak dolandırdıkları iddia edilen iki kişinin yargılandığı dava geçtiğimiz günlerde karara bağlandı. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Tüketici Yasasında Büyük Değişim

  Tüketici Yasasında Büyük Değişim

  Ticaret hayatını değiştirecek Tüketici Kanunu cuma günü yürürlüğe giriyor. Yeni düzenlemeyle tüketicinin mağduriyetleri giderilirken hızlı hak aramanın önü açılıyor. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Kredi Çeken Öğretmenlerin Yüzde 15'i Bankaların Kara Listesinde

  Kredi Çeken Öğretmenlerin Yüzde 15'i Bankaların Kara Listesinde

  Öğretmenlerin kredi kartı borcunu ödeyemez hale olduğu ve kredi çeken öğretmenlerin yüzde 15'inin bankaların kara listesinde olduğu öğrenildi. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Öğretmenler Gününde Bankadan Sürpriz

  Öğretmenler Gününde Bankadan Sürpriz

  Balıkesir'de bir okulda öğretmenlik yapan Ali Erdem, Öğretmenler Gününde bankanın aldığı dosya masrafı parasını geri aldı. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Öğretmenler Gününde Dosya Masrafı Sürprizi

  Öğretmenler Gününde Dosya Masrafı Sürprizi

  Balıkesir’de bir okulda öğretmenlik yapan Ali Erdem, Öğretmenler Günü’nde bankanın aldığı dosya masrafı parasını geri aldı. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Sgk'dan Emekli Maaşı İsteyince 'Ölü' Olduğu Ortaya Çıktı

  Fıkra gibi olayın adresi yine Rize. Mehmet Kenan Küçükmustafa isimli vatandaş, 15 Eylül 2014'te Emekli Sandığı'ndan emekli olup, emekli maaşını beklerken 'ölü' haberi ile neye uğradığını şaşırdı. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  CHP'den Öğretmenlerin Ek Göstergelerinin Artırılması İçin Kanun Teklifi

  CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, eğitim ve öğretim hizmetlerinde görev yapan öğretmenlerin ek göstergelerinin, mali haklarında iyileşme sağlayacak şekilde derecelerine göre artırılması için kanun teklifi verdi. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Karaca'dan Borç Yapılandırma Uyarısı

  Karaca'dan Borç Yapılandırma Uyarısı

  Zonguldak Vergi Dairesi Başkanı Kazım Karaca, 6552 sayılı Kanun kapsamında borç yapılandırılmasına yönelik başvuruların 1 Aralık 2014 günü sona ereceğini bildirdi. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Öğretmenler Maaşlarından Şikayetçi

  Öğretmenler Maaşlarından Şikayetçi

  24 Kasım Öğretmenler Günü'nde en büyük şikayetlerin başında maaşlar geliyor. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Tüketici Hakem Heyetlerine Başvuru Sayısı Artıyor

  Tüketici Hakem Heyetlerine Başvuru Sayısı Artıyor

  Yakutiye Kaymakamlığı Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Başkanı, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Fethi Yurttaş, tüketici hakem heyetine başvurularının her geçen gün arttığını söyledi. (23 Kasım 2014 Pazar )

   

 

  Saadet Partisi 9. Bölge Eğitim Toplantısı

  Genel Başkan Yardımcısı Akkiraz: "Kredi kartı ve ihtiyaç kredileri üzerinden vatandaşımızın borcu bugün 300 milyar dolar seviyesine ulaştırılmış. (23 Kasım 2014 Pazar )

   

  Öğretmenlerin Yüzde 57.6'sı Borçları Nedeniyle Sağlık Sorunu Yaşıyor'

  Öğretmenlerin Yüzde 57.6'sı Borçları Nedeniyle Sağlık Sorunu Yaşıyor"

  Türk Eğitim Sen Adana 1 Nolu Şube Başkanı Selahattin Dolgun, eğitimcilerin yaşadığı ekonomik zorlukların bir an önce giderilmesi gerektiğini söyledi. (23 Kasım 2014 Pazar )

   

  Dolgun: 'Öğretmenler Borçları Nedeniyle Sağlık Sorunları Yaşıyor'

  Dolgun: "Öğretmenler Borçları Nedeniyle Sağlık Sorunları Yaşıyor"

  Türk Eğitim Sen Adana 1 Nolu Şube Başkanı Selahattin Dolgun, eğitimcilerin ekonomik ve sağlık sorunlarıyla yaşam mücadelesi verdiğini söyledi. (23 Kasım 2014 Pazar )

   

  Gürsu'da Buskimatik Hizmette

  Gürsu'da Buskimatik Hizmette

  Bursa’nın Gürsu ilçesi Alparslan Türkeş şehir parkına BUSKİ tarafından otomatik ödeme cihazı konuldu. (23 Kasım 2014 Pazar )

   

  Square, 2015'te Apple Pay Desteği Sunacak

  Square, 2015'te Apple Pay Desteği Sunacak

  Mobil ödeme sistemleri üzerine çalışan Square, 2015'te Apple Pay desteği sunmayı planlıyor. (22 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  24 Kasım Öğretmenler Günü

  Türk Eğitim Sen Öğretmenler Günü nedeniyle yaptığı ankete katılan öğretmenlerin yüzde 81,7'si AB ülkelerinde mesleklerini sürdürmek istiyor Öğretmenler, bunun nedeni olarak o ülkelerdeki öğretmenlerin maaş ve özlük haklarının iyi olmasını gösteriyor. (22 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Karaman Belediyesinden Akıllı Vezne Hizmeti

  Karaman Belediyesinden Akıllı Vezne Hizmeti

  Karaman Belediyesi, Kent Bilgi Sistemi projesi kapsamında belediye binasının doğu kapısına kurduğu akıllı vezne sistemini faaliyete geçirdi. (22 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Asya'yı Dolandıran Türk Otelde Basıldı

  Asya'yı Dolandıran Türk Otelde Basıldı

  Katar, Tayland, Hindistan'da ATM kartlarını kopyalayarak para çeken Gülen, aynı yöntemi uyguladığı Nepal'de yetkililerden kaçmayı başaramadı. (22 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Asya'yı Dolandıran Türk Otelde Basıldı

  Asya'yı Dolandıran Türk Otelde Basıldı

  Katar, Tayland, Hindistan'da ATM kartlarını kopyalayarak para çeken Gülen, aynı yöntemi uyguladığı Nepal'de yetkililerden kaçmayı başaramadı (22 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Telefonla 750 Lira Dolandırıldı

  Samsun’da bir kişi kendisini telefonla arayan şahsın tuzağına düşerek 750 lira dolandırıldı. (21 Kasım 2014 Cuma )

   

  Bkm Express Şampiyonluğa Koşuyor"

  Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdürü Canko: "2015 yılında Cüneyt Çakır'la birlikte 2014 yılında ulaştığımız rakamların 3 katına ulaşabileceğimize inanıyoruz" "İnternet ve mobil cihazlar üzerinden yapılan alışverişlerde kullanıcıların yüzde 61'i peşin, yüzde 39'u taksitli ödeme gerçekleştirdi" (21 Kasım 2014 Cuma )

   

  Tüketicilerden Alınacak Ücretleri Yasallaştıran Yönetmenliğe İtiraz

  Tüketici Sorunları Derneği, finansal tüketicilerden alınacak ücretlerin yasallaştırmalarına zemin hazırlayan yönetmenliğin ilgili maddelerinin iptali için Danıştay Başkanlığı nezdinde İstanbul Bölge İdare Mahkemesi’ne itiraz etti. (21 Kasım 2014 Cuma )

   

  Devlet Borçlarının 'Faiz Affı' İçin Son Günler

  Devlet Borçlarının 'Faiz Affı' İçin Son Günler

  Şanlıurfa'da, devlete gecikmiş borcu bulunan 22 bin mükellef yaklaşık 110 milyon TL'lik borcu için yapılandırmaya başvurdu. (21 Kasım 2014 Cuma )

   

  Bukalemun Gibi Renk Değiştiren Saat, Fes Watch

  Bukalemun Gibi Renk Değiştiren Saat, Fes Watch

  Akıllı saatleri şu anda piyasada çok görüyoruz ama e-paper/e-ink kullanan tasarımlar pek fazla yok. FES Watch ise değişen renkleri ile bir ilk.E-ink (e-mürekkep) veya e-paper (e-kağıt) genelde e-kitap okuyucularla anılan bir teknoloji. Düşük enerji harcaması ve aydınlıkta rahat okuma sağlayan yüksek kontrastlı ama az renkli ekranlar üretmeyi sağlayan bu teknolojiyi akıllı cihazlarda pek sık görmüyoruz. (21 Kasım 2014 Cuma )

   

  Altına Yeni Yılda 'Taksit' ve 'İndirim' Dopingi

  Altına Yeni Yılda "Taksit" ve "İndirim" Dopingi

  Kredi kartıyla taksitli satışa getirilen yasakla sıkıntılı bir turizm ve düğün sezonunu geride bırakan kuyumcular, kredi kartına 4 taksit imkanının tanınmasının yanı sıra yüzde 50'ye varan indirim kapmanyalarıyla 2015 sezonuna umutla giriyor İzmir Kuyumcular Odası Başkanı Baransel: "Kredi kartıyla 4. (21 Kasım 2014 Cuma )

   

  Sahte Piyango Biletine Zarflı Önlem

  Sahte Piyango Biletine Zarflı Önlem

  İzmir Milli Piyangocular ve Şans Oyunları Bayileri Esnaf Odası yılbaşında çekilecek Milli Piyango biletlerinde sahteciliğin ve korsan satışın önüne geçebilmek için biletleri özel zarf içinde satacak. (21 Kasım 2014 Cuma )

   

  6400 kişiden 2.5 Milyon Lira Çaldılar

  6400 kişiden 2.5 Milyon Lira Çaldılar

  İstanbul'da, call center ofislerinden vatandaşları arayıp, check up, asistanlık, yol yardım ve İSKİ hizmetleri verdiklerini söyleyerek dolandırıcılık yapan 21 kişilik çete çökertildi (20 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Tüketici Kredileri ve Kredi Kartı Kullanımı Arttı

  Mevduat bankalarının tüketici kredileri, yüzde 0,51 artarak 262,3 milyar lira, kredi kartı harcama tutarı ise yüzde 0,73 artarak 83,2 milyar lira oldu. (20 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Ücretsiz" Uygulamaların Sonu

  Apple'ın App Store'unda, bundan böyle "ücretsiz" uygulama olmayacak! (20 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Tüketici Kredileri ve Kredi Kartı Kullanımı Arttı

  Tüketici Kredileri ve Kredi Kartı Kullanımı Arttı

  Mevduat bankalarındaki tüketici kredileri geçen hafta yüzde 0,51 artarak 262,3 milyar liraya yükseldi. (20 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Kars'a Çöken Sis Karın Habercisi Olarak Görülüyor

  Kars'ta kar yağışının habercisi olarak nitelendirilen sis gece saatlerinde etkili oldu. (20 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Üniversiteli Genç Kız Kapkaç Mağduru

  Konya'da, arkadaşıyla kaldığı yurda gitmekte olan üniversite öğrencisi genç kızın cüzdanı, iki kişi tarafından kapkaç yöntemiyle çalındı. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  BDDK'nın Yönetmeliğinin Bazı Maddelerine İptal Davası

  TÜSODER Genel Başkanı Ağaoğlu: "(Finansal Tüketicilerden Alınacak Ücretlere İlişkin Usul ve Esaslar Yönetmeliği) Yönetmelikle tahsis ücreti, hesap işletim ücreti gibi milyonlarca tüketicinin mağduriyetine yol açan bir kısım bedellere yasal kılıf hazırlanmıştır" "Yönetmeliğin 10'uncu maddesinin birinci. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  İş Bankası'ndan Türk Tabipleri Birliği Üyesi Doktorlara Özel Kart

  Türkiye İş Bankası, Türk Tabipleri Birliği (TBB) üyelerine özel yeni bir kredi kartı çıkardı. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Öğretmenlerin Yüzde 81'i Kredi Borçlusu, 3 Öğretmenden Biri Ek İş Yapıyor

  Eğitim ve Bilim İş Görenleri Sendikası (Eğitim-İş), öğretmenlerin ekonomik durumlarını ortaya koyan bir araştırma yaptı. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
27.11.2014 02:05:24. #1.12#