SON DAKİKA KREDİ HABERLERİ

Son Dakika Kredi Haberleri

 • 10:47Merkez'den Yeni AdımMerkez'den Yeni AdımTCMB'den yapılan yazılı açıklamada, "Bu tutarın 17 milyar dolarlık bölümü Türk Eximbank'a, 3 milyar dolarlık bölümü ise ticari bankalara tahsis edildi" denildi.
 • 10:39Başbakan Yıldırım'dan 'Erken Seçim İddialarına' İlişkin AçıklamaBaşbakan Binali Yıldırım, erken seçim iddialarına ilişkin konuşarak, "Erken seçim diye bir şey söz konusu değil, altını çiziyorum ve net olarak ifade ediyorum.
 • 10:25Tcmb, Reeskont Kredisi Limitini 20 Milyar Dolara ÇıkardıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), reeskont kredisi limitini 17 milyar dolardan 20 milyar dolara yükseltti.
 • 10:24Merkez'den Reeskont HamlesiMerkez'den Reeskont Hamlesi.
 • 10:17Merkez, Reeskont Kredisinin Limiti ArtırdıMerkez Bankası, reeskont kredisi imkanının kullanımının yaygınlaştırılması ve bankanın döviz rezervlerine bu yolla sağlanacak katkının artırılması amacıyla reeskont kredisinin limitini 17 milyar dolardan 20 milyar dolara yükseltti.
 • 10:17Karaca, Bölge Esnafının Sorunlarını Ankara'ya TaşıdıKaraca, Bölge Esnafının Sorunlarını Ankara'ya TaşıdıErzurum Matbaa, Kırtasiye ve Tabelacılar Esnaf Odası Başkanı Hikmet Karaca, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından düzenlenen “Esnaf ve Sanatkârlar Özelinde Sektör Analizleri” konulu toplantıya katılarak bölge esnafının sorunları hakkında bakanlığa kapsamlı bir dosya sundu.
 • 10:13Telefon Dolandırıcıları Darbe Girişimini Fırsat BildiKendilerini polis veya savcı olarak tanıtan ve aradıkları kişileri terör operasyonu yapıldığı senaryosuyla kandırmaya çalışan telefon dolandırıcıları, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sonrası, bu örgütün adını kullanmaya başladı.
 • 10:12Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Reeskont Kredisi İmkanının Kullanımının Yaygınlaştırılması ve...Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, reeskont kredisi imkanının kullanımının yaygınlaştırılması ve Bankanın döviz rezervlerine bu yolla sağlanacak katkının artırılması amacıyla reeskont kredisi limitinin 17 milyar dolardan 20 milyar dolara yükseltildiğini duyurdu.
 • 10:07Kolombiya'daki Barış SüreciBM, Kolombiya'da barış süreci çerçevesinde hükümetle Kolombiya Devrimci Silahlı Güçleri (FARC) arasında kadınlar konusunda varılan anlaşmayı övgüyle karşıladı.
 • 10:01Türkiye, başarısız bir darbe girişimini atlattı.Hafta sonu yurtiçinde gerçekleşen olayların ciddi anlamda yabancı yatırımcıda kaygıya neden olması ve oluşan iç piyasa volatilitesi Merkez Bankası'nı daha temkinli adım atmaya itti.
 • 09:47Nasıl Karar Vereceğim?Nasıl Karar Vereceğim?Son kararı siz vermelisiniz.
 • 09:31Dolar Haftaya Zirveyle BaşladıDolar Haftaya Zirveyle BaşladıDarbe girişimi sonrası gelen olumsuz haberler ve on binlerce memurun görevden alınmasının etkisiyle dolar haftaya saat 08.40 itibarıyla 3.0525/3.0540 seviyesiyle zirvede başladı.
 • 09:24Fitch Açıklaması 19 Ağustos'un Ön Sinyali DeğilTürkiye'de piyasa oynaklığına neden olabilecek haber akışı; hafta içi veya hafta sonu demeden hız kesmeden devam ediyor.
 • 09:21Erdoğan: Sabotaja Rağmen Ekonomi RayındaErdoğan: Sabotaja Rağmen Ekonomi RayındaStandard& Poor's'un not indiriminin hiç bir gerekçesi olamayacağına dikkat çeken Cumhurbaşkanı, "Adeta darbecilerle kolkola çalışan güçlerin sabotajlarına rağmen ekonomi rayında." dedi
 • 09:16Alhat: "Darbeciye asla zeytin dalı uzatmayız"Zeytin ve zeytinyağı sektörünün önde gelen merkezi Akhisar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Alper Alhat, "Barışın simgesi olan zeytin dalını, darbecilere asla uzatmayız" dedi.
 • 09:14Alaşehir'de Üzüm Hasat Dönemi BaşladıAlaşehir'de Üzüm Hasat Dönemi BaşladıÜreticilerin 'Üzüm ihracatında olmazsa olmaz' dedikleri ülkelerin başında Rusya'nın geldiğini ifade eden Alaşehir Ziraat Odası Başkanı Necdet Türk, iki ülke arasındaki krizin aşılmasından duydukları memnuniyeti dile getirerek üzüm hasat döneminin başladığını açıkladı.
 • 09:01Gündem/ 25 Temmuz 2016Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 19201- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi kabul edecek.
 • 00:35Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerSİVAS/ YOZGAT/ Sivas, Yozgat ve Niğde'de meydanlarda toplanan binlerce vatandaş, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine karşı "demokrasi nöbetlerini" sürdürüyor.
 • 17:10İtso'dan 30 Kursiyere Girişimcilik Eğitimiİtso'dan 30 Kursiyere Girişimcilik EğitimiHazırladığı projelerle ilçe ekonomisine yön veren İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO), düzenlediği Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri ile iş dünyasına yeni girişimci adayları kazandırıyor.
 • 16:31Sader'den Sader'den "Dolar Bozdurun" ÇağrısıSözleşmeli Askeri Personel Aileleri ve Emeklileri Derneği (SADER) Başkanı Hamit Yıldız, kredi derecelendirme kurumlarına tepki olarak vatandaşların ellerindeki dolarları bozdurarak Türk lirasının güçlendirilmesini istedi.
 • 15:30Başkalarının Kredi Kartını Kullanan Bir Kişi Kars'ta Yakayı Ele VerdiKars İl Emniyet Müdürlüğü’nce yapılan güvenlik uygulamasında başkalarının kredi kartlarını kullanmak suçundan aranması olan bir kişi yakalandı.
 • 14:55Sakarya Esnafına 2016 Yılında 34 Milyon TL Kredi -Sakarya Esnafına 2016 Yılında 34 Milyon TL Kredi -Adapazarı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hayri Balaban, 2016 yılı ilk altı ayında 594 esnafa 34 milyon kredi dağıttıklarını açıkladı.
 • 12:09Tüfenkci: Tüfenkci: "(Ohal Kararı) Fırsatcılara İtibar EtmeyinGümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, OHAL'i bahane eden fırsatçıların türemesine asla izin vermeyeceklerini belirterek, "Bankalarımız burada dikkatli hareket etmeli. Kredi çağırma, faizleri artırma gibi olağan dışı, piyasa şartlarına uygun olmayan birtakım uygulamalardan sakınmak gerekir." dedi.
 • 12:02Tüfenkci: Tüfenkci: "S&p Kararı İyi Niyetli Değil"Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, OHAL'i bahane eden fırsatçıların türemesine asla izin vermeyeceklerini belirterek, "Bankalarımız burada dikkatli hareket etmeli. Kredi çağırma, faizleri artırma gibi olağan dışı, piyasa şartlarına uygun olmayan birtakım uygulamalardan sakınmak gerekir." dedi.
 • 09:50Fitch Türkiye'nin Lira Notunu Düşürdü, Döviz Notuna DokunmadıUluslararası kredi derecelendirme şirketi Fitch, Türkiye'nin uzun vadeli yerel para cinsinden IDR notunu BBB'den BBB-'ye düşürdü, not görünümünü ise "durağan"da tuttu.
 • 09:31Fitch Metodoloji Değişikliğine GittiFitch Metodoloji Değişikliğine GittiUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings'in metodoloji değişikliği, Türkiye'nin de aralarında bulunduğu 23 ülkenin uzun vadeli yerel para birimi cinsinden kredi notunda aşağı yönlü güncellemeyi beraberinde getirdi.
 • 09:00Gündem/ 24 Temmuz 2016Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 19201- Fetullahçı Terör Örgütü'nün başarısızlıkla sonuçlanan darbe girişiminin ardından yaşanan gelişmeler ile yurt içi ve yurt dışındaki tepkiler izleniyor.
 • 02:38Cumhurbaşkanı Erdoğan Demokrasi Nöbetindeki Vatandaşlara SeslendiCumhurbaşkanı Erdoğan Demokrasi Nöbetindeki Vatandaşlara SeslendiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz girişiminden sonra 13 bin 165 kişinin gözaltına alındığını, tutuklanarak cezaevine konulanların sayısının ise 123’ü general, 282’si rütbeli polis, bin 559’u hakim-savcı olmak üzere 5 bin 863 olduğunu açıkladı.
 • 02:30Sinop'ta Demokrasi NöbetiSinop'ta Demokrasi NöbetiSinop’ta, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) askeri darbe girişimine karşı vatandaşların tuttuğu ’’Demokrasi Nöbeti’’ devam ediyor.
 • 02:14Erdoğan: Tüm Farklılıkları Bir Kenara Bırakarak BirleştikErdoğan: Tüm Farklılıkları Bir Kenara Bırakarak BirleştikCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ülkemizin kutlu yürüyüşünü engellemek isteyenlerin azgın piyonları olan teröristler, milletin ortak iradesi, sarsılmaz cesareti karşısında bir kez daha bozguna uğradı" dedi.
 • 02:02Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meydanlardaki Vatandaşlara Hitap Etti: (2)Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Adeta darbecilerle kol kola çalışan birtakım güçlerin sabotajlarına rağmen ekonomimiz kendi rayında, istikrar içinde işleyişini sürdürüyor.
 • 00:44Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Adeta Darbecilerle Kol Kola Çalışan Birtakım Güçlerin Sabotajlarına Rağmen...Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Adeta darbecilerle kol kola çalışan birtakım güçlerin sabotajlarına rağmen ekonomimiz kendi rayında, istikrar içinde işleyişini sürdürüyor.
 • 00:30Başbakan Yıldırım Atv-A Haber Ortak Yayınında: (7)Başbakan Binali Yıldırım, FETÖ'ün darbe girişimine ilişkin, "Kurdaki yükselme, bunlar da spekülatif dedikodulardan kaynaklanan kabul edilebilir sınırlardaki yükselmedir.
 • 20:34IMF'den Fas'a Yeni KrediUluslararası Para Fonu'nun (IMF) Fas'a 2 yıl için 3 milyar 47 milyon dolarlık kredi vereceği bildirildi.
 • 18:18Güler: Güler: "Borçlar Faizsiz Tahsil Edilecek"Bandırma Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, ortaklarını uyardı.
 • 17:20Fitch'in Metodoloji DeğişikliğiUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings'in metodoloji değişikliği, Türkiye'nin de aralarında bulunduğu 23 ülkenin uzun vadeli yerel para birimi cinsinden kredi notunda aşağı yönlü güncellemeyi beraberinde getirdi.
 • 16:45Başkan Emet: "15 Temmuz Türk Milleti İçin Yeniden Diriliş ve Uyanıştır"Afyonkarahisar Bolvadin Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Emet, 15 Temmuzda gerçekleştirilen darbe girişimi ile ilgili bir açıklama yaparak, kalkışmayı şiddetle kınadıklarını ifade etti.
 • 16:08Danıştay Tetkik Hakiminden "Fetö" İtirafları (2)Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve savcılık sorgusunun ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Danıştay Tetkik Hakimi Ebubekir Başel, yargı teşkilatındaki yapılanma, kıdeme, sicil numarasına göre T1, T2, T3 ve T4 şeklinde düzenlendiğini, yargı teşkilatında bir taşra bir de devre yapılanması bulunduğunu belirtti.
 • 15:06Dikkat: Siz de Dolandırıcıların Tuzağına Düşmeyin!Dikkat: Siz de Dolandırıcıların Tuzağına Düşmeyin!Sosyal medya hesaplarında son günlerde sıkça yapılan 'Durum Çok Ciddi', 'Paylaşımlarınızla İlgili Ceza Gelebilir' ya da 'Sizin Profilinize Benzer İkinci Profil Oluşturuldu' gibi paylaşımların gerçeği yansıtmadığına dikkat çeken TBD Başkanı Tabak, dolandırıcıların, kullanıcıların bilgilerini ele geçirmek ve kullanıcıdan maddi kazanç sağlamak için böyle bir yola başvurduğunu söyledi.
 • 14:59Düğünlerde Artık Altın Yerine Para TakılıyorDüğünlerde Artık Altın Yerine Para TakılıyorDarbe girişiminin ardından altın fiyatlarının yükselmesi nedeniyle, Diyarbakır’daki düğünlerde artık altın yerine para takılıyor.
 • 14:22Fitch Metodoloji Değişikliğine GittiUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, not değerlendirme kriterlerinde değişikliğe başvurduğunu bildirdi.
 • 14:05Koçer'den Kredi Kuruluşlarına TepkiKoçer'den Kredi Kuruluşlarına TepkiGaziantep Milletvekili ve Plan Bütçe Komisyonu Sözcü’sü Nejat Koçer, Fitch kararını değerlendirerek, Türkiye’ye karşı ekonomik darbe girişiminin olduğunu vurguladı.
 • 13:20Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gedikli: Fitch Fitchliğini Gene Yapıyor!Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gedikli: Fitch Fitchliğini Gene Yapıyor!Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Bülent Gedikli, Türkiye'nin kredi notunu düşüren uluslararası değerlendirme kuruluşu Fitch için, "Fitch Fitchliğini gene yapıyor!" dedi.
 • 12:51Fransız Güçlerinin Libya'daki VarlığıTRABLUSİ - Fransa'nın, Libya'daki taraflar arasında imzalanan siyasi anlaşmadan yana olduğunu açıklamasına rağmen darbeci general olarak bilinen Halife Hafter'e askeri alanda destek verdiği ve ülkedeki istikrarsızlığa katkı sağladığı ileri sürülüyor.
 • 12:21Makedonya ile Ekonomide de Güçlü İlişkiler DönemiMakedonya ile Ekonomide de Güçlü İlişkiler DönemiEge Bölgesi Sanayi Odası (EBSO), Makedonya ile sahip olunan köklü bağları ve ortak değerleri ekonomik alandaki güçlü ilişkilerle taçlandırmaya hazırlanıyor.
 • 12:11Fitch Türkiye'nin Notunu DüşürdüFitch Türkiye'nin Notunu DüşürdüKredi derecelendirme kuruluşu S&P'nin ardından Fitch de Türkiye'nin notunu aşağı indirdi. Fitch uzun vadeli yatırımlar için BBB olan Türkiye'nin notunu "BBB-" ye çekti.
 • 21:50Erdoğan Meclis'te Meydan Okudu: Ne Kadar Etabınız Varsa Hepsiyle Beraber GelinErdoğan Meclis'te Meydan Okudu: Ne Kadar Etabınız Varsa Hepsiyle Beraber GelinDarbecilerin saldırdığı TBMM'de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Birçok virüsler dolaşıyor, bakıyorsunuz ikinci etabı, üçüncü etabı gelecek. Ne kadar etabınız varsa hepsiyle beraber gelin" dedi.
 • 12:12Başbakan Yardımcısı Canikli: İstihbaratta Köklü Reformlar YapılacakBaşbakan Yardımcısı Canikli: İstihbaratta Köklü Reformlar YapılacakBaşbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, bir istihbarat zafiyeti olduğunu ve köklü reformlar yapılacağını söyledi.
 • 11:17Darbe Girişiminde Yaralanan Sivillere 3.916, Sakat Kalana 47 Bin Lira!Darbe Girişiminde Yaralanan Sivillere 3.916, Sakat Kalana 47 Bin Lira!15 Temmuz gecesi şehit olan sivillerin yakınlarına aylık bağlanırken, sakat kalanlara rapora bakılıp kademeli olarak çalışma gücü kaybına göre 47 bin liraya kadar tazminat verilecek.
 • 16:27Gelin Adaylarına Çeyiz Alışverişi RehberiGelin Adaylarına Çeyiz Alışverişi RehberiÇeyiz alışverişi, gelin adaylarının çok titiz davrandığı bir aşamadır. Çeyiz alışverişini nerelerden yapmalı, bütçeyi sarsmamak için nelere dikkat etmeli sizler için anlattık.