SON DAKİKA KULP HABERLERİ

Son Dakika Kulp Haberleri

 • 10:14PKK İki Köprüyü Havaya UçurduPKK İki Köprüyü Havaya UçurduMuş-Kulp kara yolunda şehirler arası ulaşımı sağlayan iki köprü, patlayıcılarla havaya uçuruldu. Ekipler, yol güzergahındaki araçları durdurarak geri çevirdi.
 • 13:38Genelkurmaydan "Önemli Yurtiçi Olaylar"Hakkari'nin Şemdinli ve Yüksekova ilçeleri ile Şırnak'ın Uludere ilçesindeki üs bölgelerine, bölücü terör örgütü mensupları tarafından silahlı saldırıda bulunuldu.
 • 12:29PKK Havan ve Doçkalarla SaldırdıGenelkurmay Başkanlığı, Şırnak, Hakkari, Diyarbakır ve Şanlıurfa’da gün içinde yaşanan PKK saldırılarını açıkladı.
 • 12:15Genelkurmay: Terörist Gruplar, Askeri Üs Bölgelerine SaldırdıGenelkurmay: Terörist Gruplar, Askeri Üs Bölgelerine SaldırdıSuriye ve Kuzey Irak'a yönelik operasyonlar devam ederken Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada dün bölgede yaşanan olaylara ilişkin bilgi verildi.
 • 17:16Lice, Cayır Cayır YanıyorLice, Cayır Cayır YanıyorDiyarbakır'ın Lice İlçesi'nde dün akşam saatlerinde başlayan yangın, kontrol altına alınmaya çalışılıyor.
 • 16:07Lice Dün Akşamdan Bu Yana YanıyorLice Dün Akşamdan Bu Yana YanıyorDiyarbakır’ın Lice ilçesinde dün iki askerin şehit olduğu Fis Ovası’nda çıkan yangının devam ettiği belirtildi.
 • 15:03Genelkurmaydan "Günlük Faaliyetler" ve "Önemli Yurtiçi Olaylar"Irak'tan Türkiye'ye geçmeye çalışan 2 terörist, silahsız ve teçhizatsız yakalandı.
 • 13:44Pkk, İş Makineleri ve Kamyonları YaktıGenelkurmay Başkanlığı, bölücü terör örgütü PKK’nın, Kars’ın Sarıkamış İlçesinde yapımı devam eden sulama göletinin şantiye alanında iş makineleri ve kamyonları yaktığını açıkladı.
 • 13:41Teröristler Yine Araçları Yaktı, Köy Korucularına Ateş AçtıGenelkurmay Başkanlığı dün yaşanan önemli yurt içi olaylara ilişkin kamuoyunu bilgilendirdi.
 • 09:48Kimlik Kontrolü Yapan PKK'lılarla Asker Arasında ÇatışmaKimlik Kontrolü Yapan PKK'lılarla Asker Arasında ÇatışmaDiyarbakır'ın Lice-Kulp karayolu Yaprak köyü mevkinde yolu kapatan kimlik kontrolü yapan PKK'lılar ile güvenlik güçleri arsında çatışma çıktı.
 • 16:15Diyarbakır-Lice Karayolunu Kesen PKK'lılar, 4 Aracı Ateşe VerdiDiyarbakır-Lice Karayolunu Kesen PKK'lılar, 4 Aracı Ateşe VerdiDiyarbakır'da, sabah saatlerinde de yolda kimlik kontrolü yapan yüzü maskeli kişiler, bir otobüs ile 3 aracı, sürücülerini indirdikten sonra ateşe verdi.
 • 14:29Teröristler Yol Kapatarak Araçları Ateşe VerdiBölücü terör örgütü mensupları, Diyarbakır-Bingöl karayolunu trafiğe kapatarak dört aracı yaktı.
 • 11:39Bölücü Terör Örgütü, Diyarbakır'a Açılan Yolları Trafiğe KapattıGenelkurmay Başkanlığı, bölücü terör örgütü militanlarının Diyarbakır’a açılan çeşitli karayollarını trafiğe kapattığını açıkladı.
 • 11:38Diyarbakır-Bingöl ve Lice-Kulp Karayolları Ulaşıma AçıldıBölücü terör örgütü üyelerinin trafiğe kapattığı Diyarbakır-Bingöl ve Lice-Kulp karayolları, jandarma unsurlarının müdahalesinin ardından ulaşıma açıldı.
 • 11:32Teröristler Yol Kapattı, Araç ve Telefonları Gasp EttiBölücü terör örgütü mensubu teröristler, Diyarbakır-Bingöl karayolunda 37 aracı durdurularak trafiğe kapattı.
 • 14:25Kulp Kaymakamı Maraşlı Veda EttiKulp Kaymakamlığı'ndan, Mersin'in Aydıncık Kaymakamlığına atanan Mehmet Maraşlı için veda yemeği verildi.
 • 11:1320 Gündür Kayıp Olan Genç Kızı Kuzenlerinin Kaçırdığı İddiası20 Gündür Kayıp Olan Genç Kızı Kuzenlerinin Kaçırdığı İddiasıDiyarbakır’ın Kulp ilçesine bağlı Kayahan köyünde yaşayan, babası yaylaya hayvanlarını sulamaya gittiği sırada kuzenleri tarafından silah zoruyla kaçırıldığı iddia edilen Leman Kocaağa’dan (22), 20 gündür haber alınamıyor.
 • 10:35Kulp Kaymakamı Maraşlı'ya Veda Yemeği VerildiDiyarbakır’ın Kulp İlçe Kaymakamlığı’ndan Mersin’in Aydıncık İlçe Kaymakamlığı’na atanan Mehmet Maraşlı’ya, veda yemeği verildi.
 • 19:25Suruç'ta Katledilenlerin Cenazelerini Kulplular KarşıladıSuruç'ta Katledilenlerin Cenazelerini Kulplular KarşıladıŞanlıurfa’nın Suruç ilçesinde 32 kişinin hayatını kaybettiği canlı bombalı saldırısı sonrası Gaziantep’te otopsi işlemi tamamlanan cenazeler toprağa verilmek üzere memleketlerine gönderiliyor.
 • 15:01Suruç'taki Kanlı Saldırı Kulp'ta KınandıSuruç'taki Kanlı Saldırı Kulp'ta KınandıŞanlıurfa’nın Suruç ilçesinde 32 kişinin hayatını kaybettiği canlı bombalı saldırısı, Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde düzenlenen basın açıklaması ile kınandı.
 • 14:55Diyarbakır Belediyeler Siyah Bez Astı, Hakpar Kürt Bayraklarıyla Protesto EttiDiyarbakır Belediyeler Siyah Bez Astı, Hakpar Kürt Bayraklarıyla Protesto EttiŞanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki bombalı saldırıyı protesto etmek amacıyla Diyarbakır Büyükşehir ile bazı ilçe belediyeleri yas'ı simgeleyen siyah bez astı.
 • 14:15Diyarbakır'da Katliama Tepki İçin Belediye Binalarına Siyah Bez AstılarDiyarbakır'da Katliama Tepki İçin Belediye Binalarına Siyah Bez AstılarŞanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki bombalı saldırıyı protesto etmek amacıyla Diyarbakır Büyükşehir ile bazı ilçe belediyeleri hizmet binalarına yası simgeleyen siyah bez astı.
 • 18:09Kulp'taki Yangının Büyüklüğü Gün Ağarınca Ortaya ÇıktıKulp'taki Yangının Büyüklüğü Gün Ağarınca Ortaya ÇıktıDiyarbakır’ın Kulp ilçesinde çıkan ve binlerce dönümlük ormanlık alanı küle çeviren yangın, sabah saatlerinde güçlükle söndürüldü.
 • 17:06Kulp'taki Orman YangınıKulp'taki Orman YangınıGörüntü Dökümü: - Orman yanan alandan detaylar - İtfaiye araçlarının görüntüleri- Ekiplerin yangın alanındaki çalışmaları- Şanlıurfa Orman Bölge Müdürü Mehti Özyer ile röportaj Diyarbakır'daki orman yangını- Şanlıurfa Orman Bölge Müdürü Özyer: - "Toplam 38 hektar alan zarar gördü.
 • 14:04Kulp'ta Yangın Yeniden BaşladıKulp'ta Yangın Yeniden BaşladıDiyarbakır'ın Kulp ilçesine bağlı Barın köyü civarında dün başlayan ve kontrol altına alınan yangın sabah saatlerinde tekrar başladı.
 • 11:17Diyarbakır Lice ve Kulp'taki Yangınlar SöndürüldüDiyarbakır Lice ve Kulp'taki Yangınlar SöndürüldüDiyarbakır'ın Lice ile Kulp İlçesi'nde çıkan ve binlerce dönümlük ormanlık alanın yanmasına neden olan orman yangınları bu sabah kontrol altına alınarak söndürüldü.
 • 10:28Diyarbakır Lice ve Kulp'taki Yangınlar SondürüldüDiyarbakır Lice ve Kulp'taki Yangınlar SondürüldüDiyarbakır'ın Lice ve Kulp ilçelerinde ormanlık alanın yanmasına neden olan orman yangınları yoğun çalışmalar sonucu bugün kontrol altına alınarak söndürüldü.
 • 10:17Diyarbakır'daki Orman Yangınları Kontrol Altına AlındıDiyarbakır'daki Orman Yangınları Kontrol Altına AlındıDiyarbakır’ın Lice, Kulp ve Silvan ilçesinde dün gece çıkan ve büyük bir ormanlık alanın yok olmasına neden olan yangın, kontrol altına aldı.
 • 01:39Kulp Barın'da Büyük YangınKulp Barın'da Büyük YangınDiyarbakır'ın Kulp ilçesine bağlı Barın köyünün kuzeyinde yeralan ormanlık alanda henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.
 • 00:56Kulp ve Lice İlçelerinde Ormanlık Alanda YangınKulp ve Lice İlçelerinde Ormanlık Alanda YangınGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ormanlık alandan genel ve detay görüntüler- Lice Belediye Başkanı'nın açıklaması Diyarbakır'da ormanlık alanda yangın- Kulp ve Lice ilçelerinin kırsal alanında henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı- Lice'nin Angül Mahallesi yakınlarında bulunan ormanlık alandaki yangın, Orman İşletme Müdürlüğü, itfaiye ve vatandaşların müdahalesiyle kontrol altına alınırken, Kulp'un Barın Mahallesi kırsalındaki yangını söndürme çalışmaları sürüyor Diyarbakır'ın Kulp ve Lice ilçelerindeki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.
 • 00:48Diyarbakır'da Ormanlık Alanda YangınDiyarbakır'da Ormanlık Alanda YangınDiyarbakır'ın Kulp ve Lice ilçelerindeki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.
 • 23:55Diyarbakır Kulp Barın'da Büyük YangınDiyarbakır Kulp Barın'da Büyük YangınKulp Barın'da büyük yangın DİYARBAKIR'ın Kulp İlçesi'ne bağlı Barın Köyü'nün kuzeyinde yeralan ormanlık alanda henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.
 • 23:31Kulp Barın'da Büyük YangınKulp Barın'da Büyük YangınDiyarbakır'ın Kulp İlçesi'ne bağlı Barın Köyü'nün kuzeyinde yeralan ormanlık alanda henüz belirlenemeyen bir sebeple yangın çıktı.
 • 19:54Diyarbakır'ın Kulp İlçesinde Çıkan Yangın Kontrol Altına AlınamıyorDiyarbakır'ın Kulp İlçesinde Çıkan Yangın Kontrol Altına AlınamıyorDiyarbakır'ın Kulp ilçesine bağlı Barın köyünde büyük çaplı yaygın meydana geldi. İlçe Belediye Başkanı, acil yardım çağrısında bulundu.
 • 13:14PKK'nın Katliamları UnutulmuyorPKK'nın Katliamları UnutulmuyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Hamzalı'dan görüntüler- Hamzalı anıtından detaylar- Mezarlıktan görüntüler - Saldırıda 3 çocuğunu kaybeden anne İsmet Arslan'ın açıklamaları - Baskında babasını, kardeşini ve yengesini kaybeden Rüstem Barut'un açıklamaları - Kulp'ta Geçici ve Gönüllü Köy Korucuları Yardımlaşma, Dayanışma Gazi ve Şehit Aileleri Derneği Başkanı Muserdim Olcum'un açıklamaları PKK'nın katliamları unutulmuyor- Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde 21 yıl önce bayram alışverişine giden köylülerin bulunduğu minibüsün geçişi sırasında terör örgütü PKK mensuplarınca yola döşenen mayın patlaması sonucu 9 kişinin, Kulp ilçesinde de 20 yıl önceki baskında 7'si çocuk, 21 kişinin yaşamını yitirdiği katliamlar unutulmadı- Patlamadan şans eseri kurtulan Kazım Akman: - "Yer kalmadığı için minibüse binemedim. Minibüs hareket ettikten kısa bir süre sonra mayının patlaması sonucu paramparça oldu"- Baskında 3 çocuğunu kaybeden İsmet Arslan: - "Öldüğümü sanıyorlardı.
 • 11:51PKK'nın Katliamları UnutulmuyorCİHAN ÇETİN/ HASAN NAMLI - Terör örgütü PKK'nın Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde 9, Kulp ilçesinde de 7'si çocuk 21 kişinin hayatını kaybettiği katliamları unutulmuyor.
 • 14:18Kulp Belediyesi Değer Ailelerine İftar Yemeği VerdiKulp Belediyesi Değer Ailelerine İftar Yemeği VerdiDiyarbakır'ın Kulp İlçe Belediyesi Ramazan ayı dolayısıyla ilçede bulunan değer ailelerine iftar yemeği verdi.
 • 14:15Asfaltlama Çalışmaları Bağlar'da BaşladıAsfaltlama Çalışmaları Bağlar'da BaşladıDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Kayapınar'da birkaç bölüm dışındaki ana arterlerde asfaltlamayı tamamlayarak, çalışmalarını Bağlar ilçesine kaydırdı.
 • 13:34Ekoloji Meclisi'nden Baraj ProtestosuEkoloji Meclisi'nden Baraj ProtestosuMezopotamya Ekoloji Hareketi Amed Ekoloji Meclisi’nce, başta Diyarbakır’ın Silvan ilçesi ile aynı adı taşıyan Silvan Barajı yapımını protesto etmek amacıyla Salı günü geniş katılımlı yürüyüş düzenlenecek.
 • 11:25Kulp Belediyesinden İftar YemeğiKulp Belediyesinden İftar YemeğiDiyarbakır'ın Kulp İlçe Belediyesi tarafından Turgut Özal Mahallesi sakinlerine iftar yemeği verildi.
 • 17:52Kulp'ta Çıkan Yangın Korkulu Anlar YaşattıKulp'ta Çıkan Yangın Korkulu Anlar YaşattıDiyarbakır'ın Kulp ilçesinde çıkan yangın korku dolu anların yaşanmasına neden oldu.
 • 15:54Kulp'ta Korkutan YangınKulp'ta Korkutan YangınDiyarbakır’ın Kulp ilçesinde çıkan yangın korku dolu anların yaşanmasına neden oldu.
 • 13:30Menemen Çömleği Yeni Tasarımlarıyla Dünyaya AçılacakMenemen Çömleği Yeni Tasarımlarıyla Dünyaya AçılacakÜniversiteler, Menemen çömleğine el attı, birbirinden farklı tasarımlar ortaya çıktı.
 • 19:28Hdp Diyarbakır Milletvekili YiğitalpHdp Diyarbakır Milletvekili YiğitalpGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp'in konuşması HDP Diyarbakır Milletvekili Yiğitalp: - "Tüm HES projeleri bir an önce durdurulmalı, inşaatı devam eden projelerin çevreye verdiği tüm zararlar giderilmelidir" HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp, tüm HES projelerinin bir an önce durdurulması gerektiğini öne sürerek, "İnşaatı devam eden projelerin çevreye verdiği tüm zararlar giderilmelidir" dedi.
 • 16:04Hdp'li Yiğitalp: Yapılan Tüm Hes Projeleri Bir An Önce DurdurulmalıHDP Milletvekili Sibel Yiğitalp, HES'Ierin insanı ve doğayı tahrip eden niteliklere sahip olduğunu ifade ederek “Toplumsal yapı ve ekosistem üzerinde tahrip edici etkisi olan nükleer enerji, termik enerji ve HES projeleriyle benzeri uygulamalar yerine yenilenebilir alternatif enerji kaynağı arayışına gidilmelidir” dedi.
 • 15:39Hdp Diyarbakır Milletvekili Yiğitalp AçıklamasıHDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp, tüm HES projelerinin bir an önce durdurulması gerektiğini öne sürerek, "İnşaatı devam eden projelerin çevreye verdiği tüm zararlar giderilmelidir" dedi.
 • 16:17Dinar Ramazan Akşamlarını Halk İle birlikte GeçiriyorDinar Ramazan Akşamlarını Halk İle birlikte GeçiriyorDiyarbakır'ın Kulp İlçe Belediyesi Eşbaşkanı Metin Dinar, Ramazan akşamlarını halk ile birlikte geçiriyor.
 • 12:45Kulp'ta 11 Köylünün Öldürülmesi DavasıDiyarbakır'ın Kulp ilçesinde, 1993'te 11 köylünün öldürülmesiyle ilgili, dönemin Bolu 2. Komando Tugay Komutanı emekli Tuğgeneral Yavuz Ertürk'ün yargılanmasına devam edildi.
 • 17:24Kulp'ta HırsızlıkKulp ilçesine hayvan hırsızlığı yapan 3 kişi suçüstü yakalandı.
 • 13:26Muş'ta Yol Yapım Çalışmaları Devam EdiyorKarayolları 113. Şube Şefi Sulhattin Ömeroğlu, Muş-Kulp karayolunda yol yapım ve genişletme çalışmaların aralıksız devam ettiğini söyledi.