SON DAKİKA KÜMBET HABERLERİ

Son Dakika Kümbet Haberleri

 • 14:50 Öğretmenlerden Miniklere "Yardımlaşma" Konulu Tiyatro Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde anaokulu öğretmenleri, köy ilkokulu anasınıfı öğrencilerine "yardımlaşma" konulu tiyatro gösterisi sundu.
 • 13:04 Selçuklu Mezarlığı'nın "Ortofoto Haritası" Çıkarıldı ŞENER TOKTAŞ / İBRAHİM YALDIZ - Bitlis Eren Üniversitesince (BEÜ) yürütülen çalışmalar kapsamında, Ahlat ilçesindeki Selçuklu Meydan Mezarlığı'nın "Vaziyet Planı" ve "Ortofoto Haritası" çıkarıldı.
 • 18:47 Çiftçi: Dünyanın Her Yerine Açılıyoruz Çiftçi: Dünyanın Her Yerine Açılıyoruz Expo 2016 için 20 günde hazırlanan 'Şanlıurfa Bahçesi'ni ziyaret eden Başkan Nihat Çiftçi, "Bütün değerlerimizi dünyanın her yerinde tanıtmanın derdi içerisindeyiz" dedi.
 • 11:26 Terör "Harran Turizmi"Ne de Darbe Vurdu HALİL FİDAN - Konik kubbeli evleri ve tarihi mekanlarının yanı sıra yöresel kıyafetleriyle de ziyaretçilerini kültür yolculuğuna çıkaran Şanlıurfa'nın Harran ilçesi, bölgedeki terör olayları nedeniyle turizmde durgunluk yaşıyor.
 • 11:04 Doğu Karadeniz Yaylaları Şenlenecek Yeşilin binbir tonunu barındıran Doğu Karadeniz yaylaları, mayıs ayıyla birlikte düzenlenecek şenliklerle binlerce insanı bir araya getirecek.
 • 09:23 1071 Kümbet Camii, Vatandaşların Yardımlarını Bekliyor 1071 Kümbet Camii, Vatandaşların Yardımlarını Bekliyor Muş’un Malazgirt ilçesinin en eski camilerinden olan ve yıkılarak yerine Selçuklu mimarisine uygun olarak yaptırılan 1071 Kümbet Camii’nin tamamlanması için yardım beklendiği belirtildi.
 • 13:08 Turizm Haftası Giresun'da, Turizm Haftası dolayısıyla kentin yöresel gıda ve eşyalarının tanıtıldığı stantlar açıldı.
 • 15:44 Turistlerin Doğu Karadeniz'e İlgisi Artıyor Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, dünyada ve Türkiye'de yaşanan terör olaylarına rağmen turistlerin Doğu Karadeniz'den vazgeçmediğini ifade ederek, "Dünya genelinde, Avrupa'nın başkenti sayılan Brüksel'de bile terör saldırılarının olabildiği bir dönemde Doğu Karadeniz'de ve Trabzon'da bir rezervasyon iptali yoktur" dedi.
 • 15:01 Sekmen: "Meclisimiz Erzurum'un Geleceğini İnşa Ediyor" Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurum Büyükşehir Belediye Meclisi’nin şehrin geleceğini inşa ettiğini ifade etti.
 • 16:14 Sivas'ta Su Kesintisi Sivas'ta su kesintisi uygulanacağı ve kentteki 26 mahalleye 36 saat süreyle su verilemeyeceği bildirildi.
 • 13:27 Büyükşehir'den Kayseri Hatırası Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Saat Kulesi’nde açılan Kültürel ve Hediyelik Eşya Satış Ofisi’nde incelemelerde bulundu.
 • 17:39 Mevlana Tünelinin Temeli Yarın Atılacak Mevlana Tünelinin Temeli Yarın Atılacak Sivas Belediyesi’nin prestijli projesi olan Mevlana tünelinin temel atma töreni yarın gerçekleşecek.
 • 17:16 Sivas'ta Dev Projenin Temelini İki Bakan Atacak Sivas'ta Dev Projenin Temelini İki Bakan Atacak Sivas’taki ulaşım sorununu büyük ölçüde giderecek olan Mevlana Tüneli’nin temeli iki bakanın katılımıyla atılacak.
 • 17:57 Vali Coş Şehit Aileleri ve Gaziler ile Bir Araya Geldi Vali Coş Şehit Aileleri ve Gaziler ile Bir Araya Geldi Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Türk Polis Teşkilatının Kuruluşu’nun 171’inci Yıldönümü ve Polis Haftası Kutlama Etkinlikleri kapsamında Polisevi’nde verilen yemekte Şehit Aileleri ve Gazilere ile bir araya geldi.
 • 17:12 Türk Polis Teşkilatının 171. Kuruluş Yıl Dönümü Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Türk Polis Teşkilatının 171. kuruluş yıl dönümü nedeniyle şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi.
 • 13:41 Ferhat Usta Yaşam Savaşını Kaybetti Ferhat Usta Yaşam Savaşını Kaybetti Hakkari’de çalıştığı iş yerinin çatısında mahsur kalan güvercinleri kurtarmaya çalışırken düşerek ağır yaralanan Ferhat İdem yaşam savaşını kaybetti.
 • 11:29 Büyükşehir, Kayseri'yi Dünyaya Tanıtıyor Büyükşehir, Kayseri'yi Dünyaya Tanıtıyor Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in, Kayseri’nin marka değerini yükseltmek için tanıtıma ağırlık vereceklerini ifade etmesiyle birlikte Kayseri ile ilgili ulusal ve uluslararası yayın ve haberler artmaya başladı.
 • 11:06 Minikler Hayalleriyle Buluştular Minikler Hayalleriyle Buluştular Eskişehir Seyitgazi ilçesinin Kırka ve Kümbet mahallesinde eğitim öğretim gören öğrenciler, hayallerini arkadaş ve aileleriyle paylaştılar.
 • 09:55 Bitlis'in Vakıf ve Kültür Varlıkları Bitlis'in Vakıf ve Kültür Varlıkları Yaklaşık 7 bin yıllık bir geçmişe sahip olan Bitlis’te, vakıf ve kültür varlıkları adeta açık hava müzesini andırıyor.
 • 09:29 Ak Palandöken'den Coşkulu Danışma Toplantısı Ak Palandöken'den Coşkulu Danışma Toplantısı AK Parti Palandöken İlçe Başkanlığı Mart ayı Olağan Danışma Meclisi toplantısı, mahalle teşkilatlarının katılımı ile Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde coşkulu bir şekilde gerçekleştirildi.
 • 14:08 AK Parti Palandöken İlçe Başkanlığı Danışma Meclisi Toplantısı Yapıldı AK Parti Palandöken İlçe Başkanlığı Danışma Meclisi Toplantısı Yapıldı Ak Parti Palandöken İlçe Başkanlığı Mart ayı Olağan Danışma Meclisi Toplantısı gerçekleştirildi.
 • 17:11 Yıldızeli'nde İhtiyaç Sahiplerine Kıyafet Yardımı Yapıldı Yıldızeli'nde İhtiyaç Sahiplerine Kıyafet Yardımı Yapıldı Yıldızeli ilçesinde hayırsever kuruluşlar ve dernekler tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlar ve öğrencilere kıyafet yardımı yapıldı.
 • 21:42 Hakkari Jirki Aşiretinin İleri Gelenlerinden Şakir Özdemir Vefat Etti Hakkari Jirki Aşiretinin İleri Gelenlerinden Şakir Özdemir Vefat Etti Bir süreden beridir tedavi gören Hakkari Jirki aşireti ileri gelenlerinden H. Şakir Özdemir vefat etti.
 • 21:13 Milletvekilleri Soluk ve Dursun Zara'da AK Parti Sivas Milletvekilleri Habib Soluk ve Selim Dursun, Sivas'ın Zara ilçesinde vatandaşlarla bir araya geldi.
 • 14:05 Kadın Gözüyle Kars ve Ardahan'ı Fotoğrafladılar Serhat Kalkınma Ajansı'nın (SERKA) davetlisi olarak Kars ve Ardahan'a gelen 11 kadın fotoğrafçı ve yazar iki kentin tarihi, turistik ve sosyal yaşamını fotoğrafladı.
 • 11:34 2014 Yılında Türkiye'nin 10 Usta Fotoğrafçısını Konuk Eden Serka, Bu Kez Kadın Fotoğrafçıları... 2014 Yılında Türkiye'nin 10 Usta Fotoğrafçısını Konuk Eden Serka, Bu Kez Kadın Fotoğrafçıları... Serhat Kalkınma Ajansı’nın (SERKA) davetlisi olarak Kars ve Ardahan’a gelen aralarında akademisyen, belgeselci ve yazarların bulunduğu 11 kadın fotoğrafçı ve yazar “Büyüleyici ve masalsı bir coğrafya” olarak nitelendirdikleri iki kentin tarihi, turistik ve sosyal yaşamını fotoğraflamak için deklanşöre bastı.
 • 16:54 Yurtta Asayiş Bartın'ın Ulus ilçesinde orman işçisi, kestiği ağacın üzerine devrilmesi sonucu hayatını kaybetti.
 • 16:51 Aile Kavgasında Tüfekler Konuştu: 2 Yaralı Aile Kavgasında Tüfekler Konuştu: 2 Yaralı İstanbul’dan Aksaray’a kızını almaya gelen baba ve oğlu, çıkan kavgada tüfekle biri kadın iki akrabasını vurarak yaraladı.
 • 16:38 Aksaray'da Silahlı Kavga: 2 Yaralı Aksaray'ın Ortaköy ilçesinde çıkan silahlı kavgada 2 kişi yaralandı.
 • 16:24 Kayseri Bir Başarı Hikayesidir Kayseri Bir Başarı Hikayesidir" Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal ile Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’i ziyaret etti.
 • 15:53 Kültür ve Turizm Bakanı Ünal Açıklaması Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, "Bu terör örgütü, küresel ölçekte yeniden bir yapılanma yaşandığı bugünlerde Türkiye'nin ayağına pranga takmak, Türkiye'yi bölgesinde güçsüz bırakmak ve Türkiye'nin olmadığı bir çözüm masasında 'bölge yeniden düzenlensin' istediği için şu anda Diyarbakır'da, Şırnak'ta, Mardin'de Türkiye'yi meşgul ediyor" dedi.
 • 13:59 Said Nursi'nin Talebesi Mehmet Kırkıncı Hoca'yı 20 Bin Kişi Uğurladı Said Nursi'nin Talebesi Mehmet Kırkıncı Hoca'yı 20 Bin Kişi Uğurladı Bediüzzaman Said Nursi'nin talebelerinden Mehmet Kırkıncı Hoca'yı son yolculuğuna 20 bin kişi uğurladı.
 • 09:38 Bin Yıllık Tarihe Kalaslı Koruma! Bin Yıllık Tarihe Kalaslı Koruma! Kars'ta 10. yüzyılda Bagratlı Krallığı'nca Ermeni-Gürcü Kilisesi olarak inşa edilen daha sonra camiye çevrilen ibadethanenin bahçe duvarları kalaslarla ayakta tutulmaya çalışılıyor.
 • 14:38 Düzeltme-Kırkıncı Hocaefendi, Kardeşinin Yanına Defnedilecek Sayın Abonemiz,Daha önce servis edilen "Kırkıncı Hocaefendi, babasının yanına defnedilecek" başlıklı haberimizde "kardeşi" yerine sehven "babası" ifadesi kullanılmıştır.
 • 12:19 Kırkıncı Hocaefendi, Babasının Yanına Defnedilecek Kırkıncı Hocaefendi, Babasının Yanına Defnedilecek Atatürk Üniversitesi Yakutiye Araştırma Hastanesi yoğun bakım servisinde dün akşam vefat eden Nur cematinin önemli isimlerinden Mehmet Kırkıncı Hocaefendi'nin (88) cenazesi, Erzurum Asri Mezarlık'taki aile kabristanında toprağa verilecek.
 • 11:16 Kuzalan Şelalesi Görenleri Kendisine Hayran Bırakıyor Kuzalan Şelalesi Görenleri Kendisine Hayran Bırakıyor Giresun’un Dereli ilçesinde yer alan Kuzalan Şelalesi yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri olmaya hazırlanıyor.
 • 09:57 Ana Yolda Olta ile Balık Avladı Ana Yolda Olta ile Balık Avladı Osmaniye’nin Kadirli ilçesine bağlı 8 ayrı köyü birbirine bağlayan ana yoldaki yapılmayan çukurları protesto etmek için bir vatandaş yoldaki çukurlarda birikmiş suda olta ile balık avladı.
 • 17:38 Giresun Kar Festivaline Hazırlanıyor Giresun Kar Festivaline Hazırlanıyor Karadeniz’de kış turizminin hareketlenmesi ve yaylaların sadece yaz aylarında değil kış aylarında da turist ağırlaması için düzenlenen etkinlikler kapsamında, bu sene ikincisi düzenlenecek olan ‘Kulakkaya Yaylası Kar Festivali’ hazırlıkları tüm hızıyla sürüyor.
 • 13:42 Çini ve Tezhip Sanatı Yeniden Canlanacak Çini ve Tezhip Sanatı Yeniden Canlanacak Bitlis’in Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, Ahlat Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından Başbakanlık Tanıtma Fonu’na sunulan ‘Çini ve Tezhip Sanatımız Yeniden Mimaride Projesi’ni canlı yayında bağlandığı TRT GAP Radyosu’nda anlattı.
 • 15:38 Başkan Bozkurt ve Beraberindekilerin Mahalle Ziyaretleri Başkan Bozkurt ve Beraberindekilerin Mahalle Ziyaretleri İnönü Belediye Başkanı Kadir Bozkurt, AK Parti İnönü İlçe Başkanı Hasan Kırıkçı ve İnönü Belediyesi Meclis üyeleri, haftalık olarak gerçekleştirdikleri mahalle ziyareti programı kapsamında bu hafta Kümbet Yeniköy Mahallesi’ni ziyaret etti.
 • 17:39 Silahla Okulu Bastı Osmaniye'nin Kadirli ilçesine bağlı Kümbet Köyü İlkokulu'nda, kaydıraktan düşen öğrencinin yakını silahla okulu bastı.
 • 12:54 Erzurum'un Tarihi Mekanları Erzurum'un Tarihi Mekanları "Kültür Sokağı"Nda Tasvir Edildi Uluslararası Kış Kentleri Sempozyumu kapsamında, Erzurum’un simgesi haline gelmiş tarihi eserleri "Kültür Sokağı’nda tasvir edildi.
 • 19:26 Bu da Minia Erzurum Uluslararası Kış Kentleri Sempozyumu kapsamında Atatürk Üniversitesi Mimarlık ve Güzel Sanatlar Fakültesi ve Güzel Sanatlar Fakültesi hoca ve öğrencileri farklı bir projeye imza atarak ‘Kardan Erzurum Sokağı’ çalışması yaptı.
 • 16:10 Kardan 'Minia-Erzurum' Görenleri Hayran Bıraktı Kardan 'Minia-Erzurum' Görenleri Hayran Bıraktı Uluslararası Kış Kentleri Sempozyumu kapsamında Atatürk Üniversitesi Mimarlık ve Güzel Sanatlar Fakültesi ve Güzel Sanatlar Fakültesi hoca ve öğrencileri farklı bir projeye imza atarak, ‘Kardan Erzurum Sokağı’ çalışması yaptı.
 • 12:28 Kerkük Kalesi'nde Tarih Yok Oluyor Kerkük Kalesi'nde Tarih Yok Oluyor Irak’ın Kerkük kentinde Osmanlı döneminde inşa edilen ve 153 yıllık tarihe sahip Osmanlı Kışlası’nın önemli kısmının yıkılmasının ardından Kerkük Kalesi, Gök Kümbet’i, Nakışlı Minare ve Camisi, Aziziye Kışlası, 16 gözlü Taşköprü gibi 60’tan fazla Türk eserinin yok olma tehlikesi ile karşı karşıya olduğu bildirildi.
 • 20:33 Ağrı'da Yolları Kapanan Mezralardaki İki Hasta Kurtarıldı Ağrı'da Yolları Kapanan Mezralardaki İki Hasta Kurtarıldı Ağrı’nın Hamur ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle yolları kapanan iki ayrı mezrada mahsur kalan iki hasta, Özel İdare ekipleri tarafından yolların açılmasının ardından hastaneye kaldırıldı.
 • 17:15 Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, Battalgazi İlçesinde Bulunan Tarihi Mekanları Gezdi Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, Battalgazi İlçesinde Bulunan Tarihi Mekanları Gezdi “Osmanlı’nın Kuruluş Ruhu” konulu konferansa katılmak üzere Malatya’ya gelen Yazar Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, Battalgazi ilçesine bağlı Eski Malatya Mahallesi’nde bulunan tarihi mekanları gezdi.
 • 13:05 Harran'da Tarihe Çıkan Yollar Parke İle Örülüyor Harran'da Tarihe Çıkan Yollar Parke İle Örülüyor Şanlıurfa'nın tarihi Harran ilçesinde turistik bölgelere giden yollar, parke taşı ile döşeniyor.
 • 14:29 Gülcü, Ankara Ziyaretini Kamuoyuyla Paylaştı Gülcü, Ankara Ziyaretini Kamuoyuyla Paylaştı AK Parti Oltu İlçe Başkanlığı parti binasında düzenlediği Divan Toplantısında Ankara’ya yönelik heyet halinde gerçekleştirdikleri ziyaretler hakkında genel bir değerlendirme yaptı.
 • 13:04 Kars Belediyesi, Kentin Tarihi Havasını Ülke Genelinde Hissettiriyor Kars Belediyesi, Kentin Tarihi Havasını Ülke Genelinde Hissettiriyor Kars Belediyesi’nce Namık Kemal Evi’nde Çoban heykeltıraşa yaptırılan Kars’ın tarihi yapılarının da aralarında bulunduğu biblo ve figürler EMİTT Fuarında yerini alarak sergileniyor.