SON DAKİKA KUMLU HABERLERİ

Son Dakika Kumlu Haberleri

 • 16:17 Kumlu'da Vali Topaca'ya Birifing Kumlu'da Vali Topaca'ya Birifing Hatay Valisi Ercan Topaca, Kumlu İlçesi’nde yürütülen hizmetlerle ilgili Kaymakam Adnan Karaosmanoğlu’ndan brifing aldı.
 • 13:53 Hatay Valisi Topaca, İncelemelerde Bulundu Hatay Valisi Ercan Topaca, Kumlu ilçesinde incelemelerde bulundu.
 • 09:38 Hatay'da Elektrik Kesintisi Hatay’ın Defne, Belen, Altınözü, Yayladağı, Reyhanlı ve Kumlu ilçelerinde çarşamba günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 10:11 Hatay'da Elektrik Kesintisi Hatay’ın Arsuz, Hassa, Kırıkhan, Antakya, Kumlu, Reyhanlı, Defne ve Kumlu ilçelerinde cumartesi günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 14:22 Tekirdağlılar Bir Günlüğüne Engelli Oldu Tekirdağlılar Bir Günlüğüne Engelli Oldu Tekirdağlılar, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında engellilerin karşı karşıya kaldığı zorlukları anlamak için bir günlüğüne engelli olduTekirdağ’ın Süleymanpaşa İlçe Belediyesi, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında engelsiz bireylerin, engelli bireylerin karşı karşıya kaldıkları zorlukları anlamaları için ‘Engelleri Aşabilir misiniz?
 • 12:23 Ebucehil Çalısı Ağrı Dağı'na Yaşam Verdi Iğdır'ın Aralık ilçesi sınırlarında kalan Ağrı Dağı bölgesinde yaşanan kuraklık, erozyon ve kum fırtınaları, Ebucehil çalısı sayesinde son bularak bölgede doğal yaşam canlandı.
 • 09:51 Hatay'da Elektrik Kesintisi Hatay’ın Samadağı, Antakya, Defne, Payas, Yayladağı, Arsuz, Altınözü, Kumlu, Reyhanlı ve Erzin ilçelerinde cumartesi günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 16:22 Koop-gep Eğitimi Almayan Kooperatif Yöneticisi Olamayacak Koop-gep Eğitimi Almayan Kooperatif Yöneticisi Olamayacak Kooperatiflerin kuruluş ve işleyişine ilişkin iş ve işlemleri gerçekleştirme yeterliliklerine sahip meslek elemanları yetiştirerek kooperatiflerin yönetiminde profesyonel anlayışın yerleştirilmesini amaçlayan kısa adı KOOP-GEP olan ‘Kooperatif Geliştirme ve Uyum Eğitimi Programı’ eğitimi Manavgat’ta başladı.
 • 10:08 Hatay'da Elektrik Kesintisi Hatay’ın Antakya, Arsuz, Defne, Kırıkhan, Kumlu, Payas, Samandağı ve Yayladağı ilçelerinde perşembe günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 10:15 Hatay'da Elektrik Kesintisi Hatay’ın Kumlu, Kırıkhan, Erzin, Antakya ve Yayladağı ilçelerinde çarşamba günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 17:03 Niğde Ada Çayı Üretiminde de İddialı Niğde Ada Çayı Üretiminde de İddialı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Ovacık köyünde ada çayı fidesi dikilmesi Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Murat Türkmen'in konuşması Ovacık köyü muhtarı Veli Ertuğ'un konuşması Çiftçi Azime Yaşıl'ın konuşması Niğde ada çayı üretiminde de iddialı Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Türkmen: "Bitki çayı konusunda İç Anadolu Bölgesi'nde iddialıyız. Ada çayının yanı sıra ekinezya ve kekik çayı da üretip, bitkisel çayları ön plana çıkarmak istiyoruz" Türkiye'de patates üretiminde birinci, elma ve lahana üretiminde ikinci sırada yer alan Niğde'de, alternatif ürün olarak ada çayı üretimi artırılacak.
 • 14:52 Niğde Ada Çayı Üretiminde de İddialı Türkiye'de patates üretiminde birinci, elma ve lahana üretiminde ikinci sırada yer alan Niğde'de, alternatif ürün olarak ada çayı üretimi artırılacak.
 • 09:40 İmam Hatip Öğrencisinden Rekor: 1471 Hadis Ezberledi Geleneksel Ezbere Hadis Okuma Yarışmasında Uluslararası Pendik Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde rekor heyecanı yaşanıyor.
 • 21:03 İstanbul'da Elektrik Kesintisi İstanbul'un bazı ilçelerinde 6-7 Mayısta elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 16:44 İmam Hatipli Öğrenciden Ezbere Hadis Rekoru Uluslararası Pendik Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından düzenlenen Geleneksel Ezbere Hadis Okuma Yarışması'nda 12 yaşındaki Ayşenur Kumlu, bin 471 hadisi ezbere okuyarak, birinci oldu.
 • 10:13 Hatay'da Elektrik Kesintisi Hatay’ın Arsuz, Belen, Kırıkhan, Erzin, Yayladağı, Kumlu, Defne ve Altınözü ilçelerinde cumartesi günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 12:42 Hasankeyf Yolunda Heyelan Tehlikesi Hasankeyf Yolunda Heyelan Tehlikesi Batman’ın tarihi ilçesi Hasankeyf’in yeni yolunda heyelan tehlikesinin olduğu ifade edildi.
 • 12:36 Yaşar Gıda'ya Ait Mado, Ortaklık İçin Bir Fon Şirketi ile Anlaştı Yaşar Gıda'ya Ait Mado, Ortaklık İçin Bir Fon Şirketi ile Anlaştı Temeli 1980'li yıllarda küçük bir pastane dükkanında atılan Mado, hisse satışı konusunda bir fon ile anlaşma sağladı.
 • 12:12 Hasankeyf Yolunda Heyelan Tehlikesi Hasankeyf Yolunda Heyelan Tehlikesi Batman'ın tarihi ilçesi Hasankeyf'in yeni yolunda heyelan tehlikesi olduğu bildirildi.
 • 11:46 Milas'ta Yeşil Gübreli Tarım Yapılıyor Milas'ta Yeşil Gübreli Tarım Yapılıyor Muğla’da ilk kez Milas Şenköy’de uygulamaya geçen ‘Yeşil Gübreleme’ projesiyle birlikte Milaslı çiftçilerin yüzü güldü.
 • 11:27 Depolarda Kalan Patatesler İhraç Edilecek Depolarda Kalan Patatesler İhraç Edilecek Türkiye'nin önemli patates üretim merkezlerinden Nevşehir ve Niğde'de yeni sezon yaklaşmasına rağmen depolarda kalan ürününü satamamanın sıkıntısını yaşayan üretici, Suriye, Irak ve Gürcistan'a yapılan ihracatla rahatladı.
 • 10:57 Elde Kalan Patateste İhracat Sevinci Geçen yıl rekor fiyatlarla satılan, bu sene ise üretim fazlalığı nedeniyle üreticinin elinde kalan patates, Suriye, Irak ve Gürcistan'a ihraç edilmeye başlandı.
 • 13:55 Yer Fıstığı Ekim Sezonu Başladı Türkiye yer fıstığı ihtiyacının önemli kısmının sağlandığı Osmaniye'de, birinci ürün yer fıstığı ekimine başlandı.
 • 11:05 47. Tübitak Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması 47. Tübitak Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ve Çukurova Üniversitesi’nin ortaklaşa düzenledikleri “47. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Adana Bölge Finali’nde dereceye giren proje sahibi öğrencilere Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi’nde yapılan törenle ödülleri verildi.
 • 13:26 Nevruz Çiçekleriyle Bahar Geldi Nevruz Çiçekleriyle Bahar Geldi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : -Nevruz çiçeklerinden detaylar -Çocukların nevruz çiçeği toplamaya gidişi -Çocukların nevruz çiçeği araması -Çocukların çiçekleri çıkarması -Diğer detaylar ve genel görüntüler -Çocukların nevruz çiçeği yemesi -Hasan Nevruz röportaj -Mustafa Hankaya ile röportaj Erzincan'a nevruz çiçekleriyle bahar geldi Erzincan'ın Üzümlü ilçesinde "baharın habercisi" ve "şifa kaynağı" olarak görülen nevruz çiçeklerinin açmasıyla özellikle küçük çocuklar, doğada çiçek toplamaya çıktı Erzincan'ın Üzümlü ilçesinde "baharın habercisi" ve "şifalı" olduğuna inanılan "nevruz çiçekleri" açmaya başladı.
 • 11:24 Doğu'da Kar Yağışı ve Bahar Havası Bir Arada ARDAHAN/KARS/TUNCELİ/ Doğu Anadolu Bölgesi'nde Ardahan ve Kars'ta kar yağışı etkili oldu, Tunceli ve Erzincan'da ise hava sıcaklığının mevsim normallerinde olması dolayısıyla bahar havası yaşanıyor.
 • 10:13 Erzincan'a Nevruz Çiçekleriyle Bahar Geldi Erzincan'ın Üzümlü ilçesinde "baharın habercisi" ve "şifalı" olduğuna inanılan "nevruz çiçekleri" açmaya başladı.
 • 13:02 Suriyelilere Gıda Yardımı Suriyelilere Gıda Yardımı Hatay’ın Kumlu ilçesinde yaşayan Suriyeli ailelere gıda yardımı yapıldı.
 • 11:52 Hatay'da 32. Erhan Aksay Futbol Turnuvası Başlıyor Hatay'da 32. Erhan Aksay Futbol Turnuvası Başlıyor Hatay'ın Türkiye'ye katılışının 77. yıl dönümü münasebetiyle Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) tarafından düzenlenen 32. Erhan Aksay Futbol Turnuvası başlıyor.
 • 14:30 Demre, Finike ve Kemer'de Deprem Riski Demre, Finike ve Kemer'de Deprem Riski Jeoloji Mühendisleri Odası (JMO) Antalya Şube Başkanı Ali Keleş, Antalya’nın batı ilçeleri Kemer, Finike ve Demre’de olası bir depremin büyük zararlar verebileceğini ileri sürdüJeoloji Mühendisleri Odası Antalya Şubesi Başkanı Ali Keleş, Deprem Haftası nedeniyle açıklama da bulundu.
 • 16:25 Akdeniz Belediyesi'nden Kulak Mahallesi'ne Yeni Mesire Alanı Akdeniz Belediyesi'nden Kulak Mahallesi'ne Yeni Mesire Alanı Akdeniz Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Adanalıoğlu, Kazanlı ve Huzurkent bölgelerinin ortasında yer alan yaklaşık 26 dönümlük alanı 'mesire alanı' haline getiriyor.
 • 15:44 Akdeniz Belediyesi'nden Yeni Mesire Alanı Akdeniz Belediyesi'nden Yeni Mesire Alanı Akdeniz Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Adanalıoğlu, Kazanlı ve Huzurkent bölgelerinin ortasında yer alan yaklaşık 26 dönümlük alanı ’mesire alanı’ haline getiriyor.
 • 15:23 Datça'da Mülteci Sorunu İçin Kulaç Attılar Datça'da Mülteci Sorunu İçin Kulaç Attılar Muğla'nın Datça İlçesi'nde her yıl düzenlenen, Türkiye'nin ilk ve tek Açık Deniz Kış Yüzme Maratonu bu yıl 10'uncu kez 'Ege Denizi acıların denizi olmasın' temasıyla yapıldı.
 • 09:26 Hatay'da Elektrik Kesintisi Hatay’ın Altınözü, Antakya, Defne, Dörtyol, Hassa, Kırıkhan, Kumlu, Reyhanlı, Samandağ ve Yayladağı ilçesinde pazar günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 16:06 Eyyübiyeli Çocuklar ve Yetişkinler Ebru Sanatını Öğreniyor Eyyübiyeli Çocuklar ve Yetişkinler Ebru Sanatını Öğreniyor Minik öğrenciler unutulmaya yüz tutmuş olan Ebru Sanatını Eyyübiye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından açılan kurslarla öğreniyor.
 • 13:35 Eyyübiyeli Çocuklar Ve Yetişkinler Ebru Sanatını Öğreniyor Eyyübiyeli Çocuklar Ve Yetişkinler Ebru Sanatını Öğreniyor Minik öğrenciler unutulmaya yüz tutmuş olan Ebru Sanatını Eyyübiye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından açılan kurslarla öğreniyor.
 • 17:20 Iı. Abdülhamid'in Trablus'taki Mirası Hamidiye Saat Kulesi Restore Edildi Iı. Abdülhamid'in Trablus'taki Mirası Hamidiye Saat Kulesi Restore Edildi II. Abdülhamid Han’ın tahta çıkışının 25. yılı anısına Lübnan’a hediye edilen Trablus şehrindeki Hamidiye Saat Kulesi, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) tarafından restore edildi.
 • 13:51 Eski, Kar Kış Demeden Altyapıya Yoğunlaştı Eski, Kar Kış Demeden Altyapıya Yoğunlaştı Erzurum Büyükşehir Belediyesi, elverişsiz hava şartlarına aldırış etmeden altyapı çalışmalarına ağırlık veriyor.
 • 08:22 Adsyb Sektörün Gizli Kahramanlarını Eğitime Aldı Adsyb Sektörün Gizli Kahramanlarını Eğitime Aldı Aydın İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği (ADSYB) ıslah faaliyetlerinin yanında yetiştiricilerinin bilgi ve tecrübelerini artırmak için gerçekleştirdiği projeler bir yenisini daha ekledi.
 • 13:31 Cizre ve Sur'da 6 Terörist Etkisiz Hale Getirildi Genelkurmay Başkanlığı, Cizre ve Sur’da 6 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
 • 13:23 Tsk: Kilis ve Oğuzeli'nde 9'u Çocuk 30 Işid'li Yakalandı Genelkurmay Başkanlığı dün (01 Şubat) Kilis ve Oğuzeli’nde 9’u çocuk olmak üzere toplam 30 IŞİD terör örgütü üyesinin yakalandığını bildirdi.
 • 13:08 Terör Örgütüne Yönelik Operasyonlar Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki operasyonda 3, Şırnak'ın Cizre ilçesinde 3 olmak üzere 6 bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirildi, 7 el yapımı patlayıcı imha edildi.
 • 12:28 Cizre ve Sur'da 6 PKK'lı Etkisiz Hale Getirildi Genelkurmay Başkanlığı, deam eden operasyonlarda dün Şırnak Cizre'de 3 ve Diyarbakır'da Sur'da 3 PKK'lının etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
 • 14:21 Bu Mezarlar Sadece Kış Mevsiminde Ziyaret Edilebiliyor Bu Mezarlar Sadece Kış Mevsiminde Ziyaret Edilebiliyor Batman’ın Kozluk ilçesine bağlı Taşlıdere ve Kaletepe köylerinin mezarları su altında kalınca, köylüler ziyaret için kış mevsimini bekliyor.
 • 00:41 İbrahim Mert Kumlu'nun Dans Performansı İbrahim Mert Kumlu'nun Dans Performansı Yetenek Sizsiniz Türkiye'nin 28 Ocak Perşembe akşamı yayınlanan bölümünde İbrahim Mert Kumlu, dans performansını sergiledi.
 • 16:14 Prof. Dr. Yıldız: Prof. Dr. Yıldız: "Kar Çiftçiler İçin Müjdedir Aslında" Atatürk Üniversitesi. Ziraat Fakültesi Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü Bitki Besleme Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nesrin Astam Yıldız, yeryüzündeki suların temel kaynağı yağmur, dolu ve kar suları olduğunu belirterek, “Mevcut su kaynaklarının yaklaşık yüzde 70’i tarımsal amaçla kullanılmaktadır.
 • 14:33 Emrah'ı Arama Çalışmalarına Jandarma Komando Ekibi Katıldı Emrah'ı Arama Çalışmalarına Jandarma Komando Ekibi Katıldı Muğla ili Antalya sınırında ki eşen çayında balık avlarken akıntıya kapılıp kaybolan ve 14 günden bu yana cesedi bulunamayan 22 yaşındaki Emrah Köksal’ın arama çalışmalarına Jandarma su altı arama kurtarma timi de katıldı.
 • 11:04 Pazarlar'da Buzlu Yollar Tuzlanıyor Pazarlar'da Buzlu Yollar Tuzlanıyor Kütahya’nın Pazarlar ilçesinde buzlanmaya karşı yollarda tuzlama çalışması başlatıldığı belirtildi.
 • 12:04 Gençlere Doğa Sevgisi Aşılanıyor Görüntü Dökümü : -Öğrencilere konferans verilmesi -Öğrencilerden detaylar -Proje Koordinatörü Biyolog Samim Kayıkçı ile röportaj -Toplu fotoğraf çekimi Gençlere doğa sevgisi aşılanıyor Dağ ceylanları, deniz kaplumbağaları, çizgili sırtlan gibi nesli tehlike altındaki hayvanların yanı sıra 250'ye yakın endemik bitki çeşitliliğiyle tanınan Hatay'da, bu zenginliklerinin gelecek nesillere de aktarılması için çalışılıyor.
 • 10:46 Gençlere Doğa Sevgisi Aşılanıyor Dağ ceylanları, deniz kaplumbağaları, çizgili sırtlan gibi nesli tehlike altındaki hayvanların yanı sıra 250'ye yakın endemik bitki çeşitliliğiyle tanınan Hatay'da, bu zenginliklerinin gelecek nesillere de aktarılması için çalışılıyor.