SON DAKİKA KYK HABERLERİ

Son Dakika Kyk Haberleri

 • 16:06Başkanlık Kupası Özgüven Spor'un Bu yıl ilkinin gerçekleştirildiğini Seydişehir Belediyesi Başkanlık Kupası Futbol karşılaşmalarında Kupa'nın sahibi Özgüven Market Spor oldu.
 • 15:10Seydişehir'de Başkanlık Kupası Sahibini BulduSeydişehir'de Başkanlık Kupası Sahibini BulduKonya’nın Seydişehir İlçe Belediyesi tarafından bu yıl birincisi gerçekleştirilen Seydişehir Belediyesi Başkanlık Kupası futbol karşılaşmalarında kupalar sahiplerini buldu.
 • 15:51DİSKİ: Yurttaki Sorun İç Tesisattan KaynaklıDİSKİ: Yurttaki Sorun İç Tesisattan KaynaklıDİSKİ Genel Müdürlüğü, protestolara neden olan Öğrenci Yurdu'ndaki su sorununun, iç tesisatındaki yanlış imalattan kaynaklandığını açıkladı.
 • 15:34Eğitim Bir-Sen, Siirt'te Yeniden Yetkili Sendika OlduEğitim Bir-Sen, Siirt'te faaliyet gösteren eğitim sendikaları arasında yapılan seçimde yeniden yetkili sendika seçildi.
 • 13:34Tokat'ta Üniversite Öğrencilerine Mezuniyet Kına GecesiTokat'ta Üniversite Öğrencilerine Mezuniyet Kına GecesiTokat’ta düzenlenen mezuniyet kına gecesinde üniversite öğrencileri doyasıya eğlendi.
 • 18:34Diski'den Su Kesintisi AçıklamasıDiyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, protestolara neden olan Mehmet Akif Ersoy Öğrenci Yurdu'ndaki su sorununun, yurdun iç tesisatındaki yanlış imalattan kaynaklandığını açıkladı.
 • 18:16Ünye'de 520 Kişilik Kız Yurdu Yeni Eğitim Yılında FaaliyetteÜnye'de yapılan 500 kişilik Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Ünye Kız Öğrenci Yurdu'nun yeni eğitim yılında faaliyete geçeceği bildirildi.
 • 17:55Kyk'lı Öğrenciler, Kupayla DöndüKyk'lı Öğrenciler, Kupayla DöndüKredi Yurtlar Kurumu Erzurum Bölge Müdürlüğü tarafından 7 ile 8 Mayıs tarihlerinde organize edilen Bölgeler Arası Atletizm (Kros) yarışmasında Kredi Yurtlar Kurumu Malatya Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Battalgazi Erkek Yurdu öğrencilerinden oluşan atletizm takımı Türkiye birincisi oldu.
 • 15:35TOKİ'den Hakkari'ye 500 Kişilik Yurt Binası MüjdesiBaşbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Hakkari Üniversitesi’ne ilave olarak 500 kişilik yurt yapılacağı belirtildi.
 • 16:03Bitlis'te "Aile Sosyolojisi" SemineriAile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nün "Aile Eğitim Programı" kapsamında, üniversite öğrencilerine "Aile Sosyolojisi" semineri verildi.
 • 14:18Özalp'ta Fidan DikimiÖzalp Kaymakamlığınca temin edilen 80 çam fidanı, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Müdürlüğü (Yurt-Kur) bahçesine dikildi.
 • 18:47Muş'ta Gençlik Haftası Nedeniyle Doğa Şenliği YapıldıMuş'ta Gençlik Haftası Nedeniyle Doğa Şenliği YapıldıMuş’ta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Gençlik Haftası nedeniyle ‘Doğa Şenliği’ düzenledi.
 • 09:55Rektör Coşkun Kyk Yurt Müdürlüğünde Ziyarette BulunduRektör Coşkun Kyk Yurt Müdürlüğünde Ziyarette BulunduBayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, Bayburt Üniversitesi Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Fatih Yalçın ile birlikte Kredi Yurtlar Kurumu Erzurum Bölge Müdürlüğü’ne bağlı olan Bayburt Kredi ve Yurtlar Kurumu Müdürlüğü’nde ziyarette bulundu.
 • 09:50AK Parti Milletvekili Adayı Gizligider, Öğrenciler ile BuluştuAK Parti Milletvekili Adayı Gizligider, Öğrenciler ile BuluştuAK Parti Nevşehir Milletvekili ve Milletvekili Adayı Ebubekir Gizligider, Nevşehir Yüksek Öğrenim ve Kredi Yurtlar Kurumunda kalan bayan öğrenciler ile bir araya geldi.
 • 22:53Anadolu Üniversitesinde Karşıt Görüşlü Öğrenciler Arasında Arbede YaşandıAnadolu Üniversitesinde Karşıt Görüşlü Öğrenciler Arasında Arbede YaşandıHalkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Milletvekili Sabahat Tuncel'in Eskişehir'de üniversite kampüsündeki amfi tiyatroda düzenlenen söyleşisi sonrasında olaylar çıktı.
 • 20:53Hdp Bayraklarının İndirilmeye Çalışıldığı İddiasıHdp Bayraklarının İndirilmeye Çalışıldığı İddiasıAnadolu Üniversitesi’nde Halkların Demokratik Partisi (HDP) bayrağını indirmek istediği iddia edilen bir grup ile partililer arasında arbede yaşandı.
 • 14:22DSP Genel Başkanı Türker: Kararından Dolayı Hakim Tutuklayan Tek ÜlkeyizDSP Genel Başkanı Türker: Kararından Dolayı Hakim Tutuklayan Tek ÜlkeyizDSP Genel Başkanı Masum Türker, dünya yargı tarihinde, kararından dolayı hakim tutuklayan tek ülkenin Türkiye olduğunu söyledi.
 • 13:22Erdemli'de Öğrencilerden Tezhip SergisiErdemli'de Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Erdemli Kız Yurdu Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi iş birliğinde verilen tezhip kursunu tamamlayan öğrenciler sergi açtı.
 • 09:47Yalova'dan Kısa KısaYalova Belediyesi ile Yalova Minibüsçüler Odası tarafında yapılan protokol çerçevesinde Kredi ve Yurtlar Kurumu Yurdu'nda (KYKY) kalan üniversite öğrencileri Çınarcık sapağından bindikleri minibüslere ücret vermeyecek.
 • 15:40Çankırı Huzurevinde Anneler Günü EtkinliğiÇankırı Huzurevinde Anneler Günü EtkinliğiÇankırı Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Anneler Günü münasebetiyle Çankırı İsmail Özdemir Huzurevinde kutlama programı düzenledi.
 • 11:12Çanakkale Zaferi'nin 100. Yıl DönümüÇanakkale Zaferi'nin 100. Yıl DönümüGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Şeyh Edebali Türbesinden genel görünüm - Kredi ve Yurtlar Kurumu Eğitim Daire Başkanı Dr. Mahmut Zengin'in açıklaması Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, Çanakkale Zaferi'nin 100. Yılı kutlama etkinlikleri kapsamında, "Kuruluştan Çanakkale'ye Tarih ve Medeniyet Gezisi" düzenledi.
 • 09:22Çanakkale Zaferi'nin 100. Yıl DönümüGençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, Çanakkale Zaferi'nin 100. Yılı kutlama etkinlikleri kapsamında, "Kuruluştan Çanakkale'ye Tarih ve Medeniyet Gezisi" düzenledi.
 • 23:478. Uluslararası Öğrenci Buluşması - Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç8. Uluslararası Öğrenci Buluşması - Gençlik ve Spor Bakanı KılıçGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile diğer protokol üyeleri- Kurdele kesilmesi - Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın konuşması - Stantların gezilmesi Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Konya'da- Bakan Kılıç: "Türkiye'ye gelip öğrenim gören bu kardeşlerimizin ülkelerine gittiklerinde hepsinin adeta birer büyükelçi olarak görev yapacağını çok iyi biliyoruz" Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Türkiye'ye gelip öğrenim gören bu kardeşlerimizin ülkelerine gittiklerinde hepsinin adeta birer büyükelçi olarak görev yapacağını çok iyi biliyoruz" dedi.
 • 18:44Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Konya'daGençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Türkiye'ye gelip öğrenim gören bu kardeşlerimizin ülkelerine gittiklerinde hepsinin adeta birer büyükelçi olarak görev yapacağını çok iyi biliyoruz" dedi.
 • 16:46Giresun Şebinkarahisar Yurt Müdürü Karakaş'ın VefatıGençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Giresun Şebinkarahisar Yurt Müdürü Zeki Karakaş’ın vefatı nedeniyle yayımladığı mesajda, 30 yılı aşkın süredir kurumda hizmet veren Karakaş’ın emeklilik hazırlıklarını sürdürürken kalp krizi sonucu vefat etmesinin kendilerini derinden üzdüğünü belirtti.
 • 16:46Çanakkale Zaferi'nin 100. Yıl DönümüGençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, Çanakkale Zaferi'nin 100. Yılı kutlama etkinlikleri kapsamında, "Kuruluştan Çanakkale'ye Tarih ve Medeniyet Gezisi" düzenledi.
 • 14:41Kyk'lı Öğrenciler Tarihe Tanıklık EdecekGençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarında kalan öğrenciler, Türk tarihinin Anadolu’da yazıldığı yerleri gezecek.
 • 10:09Kyk Beyaz Masa'yı Sanal Aleme TaşıdıKyk Beyaz Masa'yı Sanal Aleme TaşıdıGençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, çağrı merkezi ve sosyal medya hesabının ardından şimdi de resmi sitesinde yer alan ‘Beyaz Masa’ ile gençlerin tüm sorularını anında cevaplıyor.
 • 15:36Kutlu Doğum HaftasıYüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) Alaplı Yurt Müdürlüğü tarafından Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla program düzenlendi.
 • 12:45Avni Akyol Kampüsünde Kutlu Doğum Özel ProgramıAvni Akyol Kampüsünde Kutlu Doğum Özel ProgramıKredi Yurtlar Kurumu Avni Akyol Kampüsünde Kutlu Doğum programı düzenlendi.
 • 16:06Basketbol Turnuvasına Katılan Sporcular Bahşılı'da Çam DiktiKırıkkale'nin Bahşılı ilçesinde, 30. Yıl Bölge Basketbol Turnuvası sporcuları çam fidanı dikti.
 • 16:06Öğrencilere Gül DağıtıldıÖğrencilere Gül DağıtıldıBalıkesir’de Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) öğrencilerine gül dağıtıldı.
 • 15:30CHP Milletvekili Balbay: Bilal Erdoğan Paralel Devlet KuruyorCHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın, dün İzmir'de imam hatip lisesi müdürleriyle toplantı yapmasına tepki gösterdi.
 • 11:09Balbay'dan Bilal Erdoğan'a Paralel TepkiBalbay'dan Bilal Erdoğan'a Paralel TepkiChp İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, TÜRGEV Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan'ın dün İzmir'de imam hatip lisesi müdürleriyle toplantı yapmasına tepki göstererek, "Cumhurbaşkanının oğlunun böyle bir paralel devlet kurmaya girişmesi, akla Osmanlı tarihindeki padişahlarla başına buyruk şehzadeler arasındaki kötü olayları getiriyor.
 • 16:57Başkan Eroğlu, Öğrencilerle Basketbol Oynadı, Şarkı SöylediBaşkan Eroğlu, Öğrencilerle Basketbol Oynadı, Şarkı SöylediKredi ve Yurtlar Kurumu’nda(KYK) ’Kariyer Günleri’nin konuğu olan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, öğrencilerle basketbol oynayıp, şarkı söyledi.
 • 12:15Gençlik'ten Şehitlere VefaGençlik'ten Şehitlere VefaGençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen ve Çanakkale Savaşı’nda şehit düşen askerler için Erzurum GHSİM Gençlik Merkezleri Müdürlüğü tarafından Çanakkale’ye vefa yürüyüşü yapıldı.
 • 19:31Erkek Öğrenci Yurdundaki HasarErkek Öğrenci Yurdundaki HasarErkek öğrenci yurdunun girişi- Direnaj boruların görüntüsü- Binadaki çatlaklar- Detaylar Siirt'teki erkek öğrenci yurdundaki hasar Yüksek Öğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne (YURTKUR) ait yurdun bir blokunda meydana gelen hasar nedeniyle yurdun öğrencilerin diğer bloklara yerleştirildiği bildirildi.
 • 18:17Siirt'teki Erkek Öğrenci Yurdundaki HasarYüksek Öğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne (YURTKUR) ait yurdun bir blokunda meydana gelen hasar nedeniyle yurdun öğrencilerin diğer bloklara yerleştirildiği bildirildi.
 • 14:51Gediz'de Yangın ve Deprem TatbikatıGediz Belediyesi ve Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından ilçedeki yurt müdürlüğünde yangın ve deprem tatbikatı gerçekleştirdi.
 • 02:19Siirt Üniversitesi Öğrencilerinden Yurt ProtestosuSiirt Üniversitesi Öğrencilerinden Yurt ProtestosuSiirt'te YURTKUR ait yurdun bir bloğunda meydana gelen hasar nedeniyle yurdun diğer bloklarına yerleşmek istemeyen bir grup öğrenci, eylem yaptı.
 • 01:42Üç Yeni Üniversite KuruluyorTürkiye'de kurulacak ikisi vakıf üç üniversiteye ilişkin düzenlemeleri içeren "Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun" Resmi Gazete'de yayımlandı.
 • 00:54Siirt Üniversitesi Öğrencilerinden Yurt ProtestosuYüksek Öğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne (YURTKUR) ait yurdun bir bloğunda meydana gelen hasar nedeniyle yurdun diğer bloklarına yerleşmek istemeyen bir grup öğrenci, eylem yaptı.
 • 10:40Yurt Öğrencileri Yurt Öğrencileri "Son Mektup" Filmine Akın EttiGençlik ve Spor Bakanlığı, Çanakkale Zaferi’nin 100. yılı etkinlikleri kapsamında KYK yurtlarında kalan öğrencilere “Son Mektup” filmini ücretsiz olarak izleme imkanı sundu.
 • 10:35Gençliğin Geleceği Genç Projelerle ŞekilleniyorGençlik ve Spor Bakanlığı’nın hayata geçirdiği dev yatırımlar, spora ve gençliğe verilen büyük önemi gözler önüne seriyor.
 • 11:3757. Alay Vefa Yürüyüşüne Malatya'dan 90 Genç Katılıyor57. Alay Vefa Yürüyüşüne Malatya'dan 90 Genç KatılıyorGençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen ve Çanakkale Savaşı’ndaki kahramanlıklarıyla destanlaşan 57. Piyade Alayı şehitleri başta olmak üzere tüm Çanakkale şehitlerini anmak için her yıl olduğu gibi bu sene de 25 Nisan’da Vefa Yürüyüşü düzenlenecek.
 • 19:24Derleme - Gün İçinde Geçilen "Kpss'deki Usulsüzlük Operasyonu" Başlıkla Haberlerimizi Derleyerek...KPSS'deki usulsüzlük iddialarına yönelik Ankara merkezli 29 ilde eş zamanlı düzenlenen operasyonda, haklarında yakalama kararı çıkartılan 78 kişiden 38'i gözaltına alındı.
 • 18:42Eğitim-Bir-Sen'in Konya 2 No'lu Şubesi KurulduEğitim-Bir-Sen'in yeni kurulan Konya 2 Nolu Şubesi'nin yönetimi kamuoyuna tanıtıldı.
 • 17:24KPSS'deki Usulsüzlük OperasyonuKPSS'deki usulsüzlük iddialarına yönelik Ankara merkezli 28 ilde eş zamanlı düzenlenen operasyonda, haklarında yakalama kararı çıkartılan 78 kişiden 38'i gözaltına alındı.
 • 16:55Vali Yaman Öğrencilerle BuluştuVali Yaman Öğrencilerle BuluştuBalıkesir Valisi Mustafa Yaman, Balıkesir Kredi ve Yurtlar Kurumu’nda öğrencilerle bir araya geldi.
 • 14:0310 Yılda 25 Bin Yabancı Burslu Üniversite Öğrencisinden 7 Bini Mezun Oldu'Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, son 10 yılda ülke üniversitelerinde 25 bin 752 yabancı öğrencinin burslu olarak eğitim gördüğünü belirterek, bu öğrencilerden 7 bin 168’inin mezun olarak ülkesine döndüğünü açıkladı.