18:5300
SON DAKİKA KYK HABERLERİ

Son Dakika Kyk Haberleri

   

  Vali Tapsız, Üniversite Öğrencileriyle Buluştu

  Vali Tapsız, Üniversite Öğrencileriyle Buluştu

  Kilis Valisi Süleyman Tapsız, Kilis Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından hazırlanan Kariyer Günleri programında üniversiteli öğrencilerle buluştu. (Bugün 17:11)

   

  Cumhuriyet Üniversitesinden Yurt Atağı

  Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ), yurt kapasitesini iki kat artırarak öğrencilerin barınma sorununu büyük ölçüde çözmeyi hedefliyor Rektör Kocacık: "Üniversitemiz kampüsü içerisinde 10 bin kişiyi geçecek yurt kapasitesi olacak. (Bugün 13:49)

   

  Öğrencilere Teknoloji ve İnternet Bağımlılığı Semineri Verildi

  Bitlis'in Tatvan ilçesinde Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Tatvan Yurt Müdürlüğü tarafından öğrencilere yönelik teknoloji ve internet bağımlılığı semineri verildi. (Bugün 09:26)

   

  Çayeli'nde 'Eş Seçimi ve Evliliğe Hazırlık' Semineri Basına Kapatıldı

  Çayeli'nde 'Eş Seçimi ve Evliliğe Hazırlık' Semineri Basına Kapatıldı

  YURTKUR'da kalan kız ve erkek öğrencilere yönelik düzenlenen 'Eş Seçimi ve Evliliğe Hazırlık' konulu seminer, gelen tepkiler üzerine son anda basına kapatıldı. (17 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Kamu Kurumlarına 5 Yılda 25 Hizmet Binası

  Kamu Kurumlarına 5 Yılda 25 Hizmet Binası

  Ankara'da son 5 yılda 25 kamu kurum ve kuruluşu için hizmet binası yapıldı. (13 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Kamu Kurumlarına Beş Yılda 25 Hizmet Binası

  Kamu kurumlarına, hizmet binalarının zamanla değişen ihtiyaçlara cevap verememesi, fiziki imkanların yetersizliği ve artan iş yükü dolayısıyla daha modern, geniş ve rahat çalışma imkanı sunan yeni hizmet binaları inşa edildi Bu kapsamda, başkentte son beş yılda, aralarında Cumhurbaşkanlığı Sarayı, TBMM ek binası, Danıştay, Anayasa Mahkemesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İŞKUR'un da bulunduğu 25 kamu kurum ve kuruluşuna hizmet binası yapıldı. (13 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Bakan Kılıç, Eski İngiliz Bakan Warsi'yi Kabul Etti

  Bakan Kılıç, Eski İngiliz Bakan Warsi'yi Kabul Etti

  Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, İngiltere İnanç ve Topluluklardan sorumlu eski Devlet Bakanı Sayeeda Hussain Warsi ile bir araya geldi. (12 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Öğrencilerin Otobüs Eylemi

  Muş Alparslan Üniversitesi öğrencilerinin otobüs seferlerini protesto etmek amacıyla düzenledikleri eylem sırasında bir öğrenci gözaltına alındı. (11 Kasım 2014 Salı )

   

  YURTKUR, Siirt'te Kız Öğrenciler İçin Bina Kiraladı

  YURTKUR, Siirt'te kız öğrencilerin barınma ihtiyaçlarının karşılanması için yurt olarak kullanılmak üzere bir binanın kiralandığını açıkladı. (11 Kasım 2014 Salı )

   

  2015 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının 2015 yılı bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi. (06 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç Açıklaması

  "UEFA, Galatasaray'a taraftarının tutumundan dolayı nasıl ceza verecek bimiyoruz ama ceza alacağı kesin" "(Yabancı futbolcu sınırlaması) Benim önemsediğim nokta, gençlerimiz mümkün olduğu kadar kendilerini geliştirebilecek fırsatları elde etmeli" "Bilet fiyatlarındaki yükseliş, statlardaki boşlukla ilgili. (05 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Belediye Başkanı Çimen, Öğrencilerle Kariyer Sohbetinde Buluştu

  Belediye Başkanı Çimen, Öğrencilerle Kariyer Sohbetinde Buluştu

  Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Kredi ve Yurtlar Kurumu Gümüşhane Ahmet Ziyaüddin Gümüşhanevi Erkek Öğrenci Yurt Müdürlüğünce düzenlenen kariyer sohbeti günlerine katıldı. (05 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  CHP'li Üyeler Komisyonu Terk Etti

  Biri devlet, 2'si vakıf 3 üniversitenin kurulmasını öngören Yükseköğretim Teşkilatı Kanunu'nda değişiklik içeren tasarısının görüşmeleri sırasında CHP'li üyeler komisyonu terk etti CHP İstanbul Milletvekili Serter: "Siyaset, çıkar ve rant ilişkilerinin merkezinde yer alan bir vakfın üniversite kurması düşünülemez" AK Parti Manisa Milletvekili Özdağ: "TÜRGEV'in İbn Haldun Üniversitesi kurmak istemesi memnuniyet verici" Milli Eğitim Bakanı Avcı: "Öğretmenlerimizin takviye kurslarına (05 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Tatvan'da 'Kariyer Günleri' Toplantısı

  Tatvan'da 'Kariyer Günleri' Toplantısı

  Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Tatvan Yurt Müdürlüğü tarafından, Bitlis’in Tatvan ilçesindeki üniversite öğrencileri için “Kariyer Günleri” konulu bir toplantı düzenledi. (05 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Tatvan'daki Üniversite Öğrencileri İçin Kariyer Günleri Düzenlendi

  Bitlis'in Tatvan ilçesindeki üniversite öğrencileri için, "Kariyer Günleri" konulu eğitim sohbeti düzenlendi. (05 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Tatvan'da Kariyer Günleri Düzenlendi

  Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Tatvan Yurt Müdürlüğü, üniversite öğrencilerine yönelik Kariye Günleri düzenledi. (05 Kasım 2014 Çarşamba )

   

 

  Öğrencilere "Stres, Kaygı ve Öfke Kontrolü Semineri"

  Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) Pazaryeri Yurt Müdürlüğü tarafından öğrencilere "Stres, kaygı ve öfke kontrolü" konulu seminer verildi. (05 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Otomobil Çarpıp Kaçtı

  Otomobil Çarpıp Kaçtı

  Kütahya'da bir otomobilin çarpıp kaçtığı 33 yaşındaki Murat Yiğit, öldü. (02 Kasım 2014 Pazar )

   

  Kütahya Otomobil Çarpıp Kaçtı

  Kütahya Otomobil Çarpıp Kaçtı

  Kütahya'da plakası alınamayan bir otomobilin çarpıp kaçtığı 33 yaşındaki Murat Yiğit, kaldırıldığı hastanede kurtarılamadı. (02 Kasım 2014 Pazar )

   

  Öğrencilere Yeni Yurtlar Geliyor

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğünce 21 yurdun inşaatı sürdürülüyor. (01 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yurt İnşaatı Projelerine Devam Ediyor

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, öğrenci yurt inşaatlarına ara vermeden devam edildiğini bildirdi. (01 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Futbolun Ustaları Geleceğin Yıldızlarıyla Buluşuyor" Projesi

  Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın "Futbolun Ustaları Geleceğin Yıldızlarıyla Buluşuyor" Projesi kapsamında gençler, ülke futbolunun efsane isimleriyle Ağrı'da buluşacak. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  Polis ve Üniversite Öğrencileri Doğaya Yürüdü

  ‘Adım Adım Vatanım’ projesi kapsamında Bartın İl Emniyet Müdürlüğü, yaklaşık 80 üniversite öğrencisini Ulukaya Şelalelerine doğa gezisine götürdü. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  "Erciyes ve Kayseri, Siyasetimizin de Zirvesini Bağrından Çıkardı"

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Erciyes ve Kayseri, siyasetimizin de zirvesini bağrından çıkardı." dedi. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  MHP Tekirdağ Milletvekili Bülent Belen Açıklaması

  MHP Tekirdağ Milletvekili Bülent Belen, devlete ve özel sektöre ait yurtlardaki kapasitenin, öğrenci sayısının yüzde 10’unu karşılayabildiğini söyledi. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Kredi ve Yurtlar Kurumunda Kariyer Günleri Başladı

  Kredi ve Yurtlar Kurumunda Kariyer Günleri Başladı

  Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunda her dönem geleneksel hale gelen ‘Kariyer Günleri’nin 2014-2015 öğrenim dönemi ilk toplantısı Yunusemre Kaymakamı Yüksel Topal’ın katılımıyla Celal Bayar Üniversitesi Muradiye Kampüsündeki Kredi ve Yurtlar Kurumu Kız Öğrenci Yurdunda gerçekleştirildi. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  MHP Tekirdağ Milletvekili Belen Açıklaması

  MHP Tekirdağ Milletvekili Belen Açıklaması

  "Devlete ve özel sektöre ait yurtlardaki kapasite, öğrenci sayısının yüzde 10'unu karşılayabiliyor" (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Burs ve Öğrenim Kredisi Başvuruları Başladı

  Burs ve Öğrenim Kredisi Başvuruları Başladı

  Başvurular, 9 Kasım 2014'e kadar Yurt Kur'un resmi web sitesi "www.kyk.gov.tr" adresinden yapılabilecek. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Ardahan Valisi Deniz, KYK Yurtlarını Denetledi

  Ardahan Valisi Deniz, KYK Yurtlarını Denetledi

  Ardahan Valisi Deniz, KYK Ardahan Yurt Müdürlüğü bünyesindeki öğrenci yurtları ve Ardahan Üniversitesi Yenisey Kampüsü içerisinde inşaatı devam eden yurtları denetledi. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Kız Öğrencilerden Pijamalı Yurt Protestosu

  Kız Öğrencilerden Pijamalı Yurt Protestosu

  Ege Üniversitesi Kampüsü içerisinde bulunan Kredi ve Yurtlar Kurumu'nda kalan kız öğrenciler barınma şartlarının kötü olması nedeniyle pijamaları ile oturma eylemi yaptı. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Ege Üniversitesi'nde Pijamalı Protesto

  Ege Üniversitesi'nde Pijamalı Protesto

  Ege Üniversitesi Kampüsü Kredi ve Yurtlar Kurumu'nda kalan kız öğrenciler fotoğraflarının çekilip fişlendiklerini gerekçe göstererek pijamalı oturma eylemi yaptı. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Mudurnu'da Öğrenciler Yurt İstedi

  Mudurnu'da Öğrenciler Yurt İstedi

  Bolu'nun Mudurnu İlçesi'nde barınma sorunu yaşayan üniversite öğrencileri, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun (Yurtkur) barınma sorununu çözmesini istedi. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  'Kendi Halkına Bu Kadar Düşmanlık Gösteren Vatan Hainidir'

  "Kendi Halkına Bu Kadar Düşmanlık Gösteren Vatan Hainidir"

  Bakan Kılıç, Genişletilmiş İl Divanı Toplantısında yaptığı konuşmada "Kendi halkına bu kadar düşmanlık gösteren kişiler ancak ve ancak vatan hainidir." dedi. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  Memurun Fazla Mesaisi 1,63 Liraya Çıkacak

  Memurun Fazla Mesaisi 1,63 Liraya Çıkacak

  Devlet memurlarının 1 lira 54 kuruş olan saat başı fazla çalışma ücreti, yeni yılda yüzde 5,8 artışla 1 lira 63 kuruşa yükselecek. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  Kamuya 8 Bin 417 Yeni Araç Alınacak

  Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı'na göre, gelecek yıl kamuya 8 bin 417 taşıt alınacak Taşıtların 7 bin 458'i genel bütçeli kuruluşlar, 941'i özel bütçeli idareler, 18'i ise düzenleyici ve denetleyici kurumlar tarafından kullanılacak Emniyet Genel Müdürlüğü, bin 534 taşıtla gelecek yıl en fazla taşıt alımı gerçekleştirecek kamu idaresi olacak. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  Van'da "Camiler ve Din Görevlileri Haftası" Etkinliği

  Van'da, "Camiler ve Din Görevlileri Haftası" münasebetiyle İl Müftülüğü tarafından Yüzüncü Yıl Üniversitesi Kredi Yurtlar Kurumu'nda kalan öğrencilere konferans verildi. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Kredi Yurtlar Kurumunda Kalan Öğrenciler Konferansta Bir Araya Geldi

  Kredi Yurtlar Kurumunda Kalan Öğrenciler Konferansta Bir Araya Geldi

  Van’da, “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” münasebetiyle İl Müftülüğü tarafından Yüzüncü Yıl Üniversitesi Kredi Yurtlar Kurumunda kalan öğrencilere yönelik konferans düzenlendi. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Siirt'te Akıllı Kartlar ile Halk Otobüsü Seferleri Başladı

  Siirt'te Akıllı Kartlar ile Halk Otobüsü Seferleri Başladı

  Siirt Belediyesi bünyesinde şehir merkezinde toplu taşıma hatlarında yaşanan aksaklıkları ve toplu taşıma hattı bulunan bazı bölgelere toplu taşıma araçlarının gitmesine yönelik, 'Kentte yaşamın olduğu her yere ulaşım' sloganıyla hazırlanan proje kapsamında Siirt belediyesi bünyesinde bulunan Halk Otobüsleri test seferlerine başladı. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Kyk'ya Alınacak Sözleşmeli Personel Mülakat Listesi Açıklandı

  Kyk'ya Alınacak Sözleşmeli Personel Mülakat Listesi Açıklandı

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Genel Müdürlüğü, Sözleşmeli Yurt Yönetim Personeli Sözlü Sınavına katılmaya hak kazanan adayların listesini açıkladı. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Yurt Bahçesinde Mermi Bulunduğu İddiası

  Yurt Bahçesinde Mermi Bulunduğu İddiası

  Yurt bahçesinde mermi bulunduğu iddiası- Diyarbakır'da KYK'ya bağlı Selahattin Eyyubi Kız Öğrenci Yurdu'nda kalan bazı öğrenciler yurt bahçesinde mermi bulunduğunu iddia ederek güvenlik noktasında toplandı- KYK Bölge Müdürü Yılmaz: - "Hem emniyetten hem de arkadaşlardan aldığım bilgide torbanın içindekilerin boş kovan olduğu belirtildi"DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'da Kredi Yurtlar Kurumu'na (KYK) bağlı Selahattin Eyyubi Kız Öğrenci Yurdu'nda kalan bazı öğrenciler, yurt bahçesinde mermi (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Yurt Bahçesinde Mermi Bulunduğu İddiası

  Yurt Bahçesinde Mermi Bulunduğu İddiası

  Diyarbakır'da KYK'ya bağlı Selahattin Eyyubi Kız Öğrenci Yurdu'nda kalan bazı öğrenciler yurt bahçesinde mermi bulunduğunu iddia ederek güvenlik noktasında toplandı KYK Bölge Müdürü Yılmaz: "Hem emniyetten hem de arkadaşlardan aldığım bilgide torbanın içindekilerin boş kovan olduğu belirtildi" (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
28.11.2014 18:53:34. #1.12#