03:5000
SON DAKİKA KYK HABERLERİ

Son Dakika Kyk Haberleri

  Ygs İçin Önlemler Alındı

  Ygs İçin Önlemler Alındı

  Balıkesir Valiliği, 23 Mart'ta yapılacak Yüksek Öğretim Geçiş Sınavı'nın (YGS) sakin, huzurlu ve güvenli bir şekilde yapılabilmesi için bazı önlemler aldı. (20 Mart 2014 Perşembe )

   

  CHP'den "Türgev" Sorusu

  CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, TÜRGEV Vakfı üzerinden, kamu kaynaklarının talan edilmesi olaylarının bir örneğinin Konya'da yaşandığını iddia ederek konuyu Meclis gündemine taşıdı. (20 Mart 2014 Perşembe )

   

  Arınç'a, 'Türgev'in Kamu Kaynaklarını Talan' İddiası Soruldu

  CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a, Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) üzerinden kamu kaynaklarının talan edilmesi iddialarını sordu. (20 Mart 2014 Perşembe )

   

 

  Bakan Yardımcısı Yılmaz Yurtlardan Alrılanlar İçin Kapasitemiz Yeterli

  Bakan Yardımcısı Yılmaz Yurtlardan Alrılanlar İçin Kapasitemiz Yeterli

  Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ı makamında ziyaret eden Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Metin Yılmaz, basın toplantısı düzenledi. (14 Mart 2014 Cuma )

   

  Tatvan Yurt Müdürlüğü'nde Eğitim Semineri

  Tatvan Yurt Müdürlüğü'nde Eğitim Semineri

  Bitlis’in Tatvan ilçesinde, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından üniversite öğrencileri için eğitim semineri düzenlendi. (14 Mart 2014 Cuma )

   

  Üniversite Öğrencilerinin Yurtkur'a Yönelmesi

  Üniversite Öğrencilerinin Yurtkur'a Yönelmesi

  Atatürk Üniversitesi öğrencileri, YURTKUR Erzurum Bölge Müdürlüğü'nde odaların kapasitelerinin arttırılması nedeniyle eylem yaptı. (13 Mart 2014 Perşembe )

   

  Özel Yurtlarda Kalan Üniversiteliler, Yurtkur'a Yöneldi

  Son bir haftada özel yurtlarda kalan üniversite öğrencilerinden 4 bin 749'u, yaşadıkları sorunlar nedeniyle kaldıkları yurtlardan ayrılarak YURTKUR'A geçmek için kuruma başvurdu Yapılan başvurulara zaman kaybetmeden cevap veren kurum yetkilileri, söz konusu öğrencileri, kuruma ait yurtlarda misafir etmeye. (13 Mart 2014 Perşembe )

   

  Chp, Bakan Kılıç'a Kredi Yurtlar Kurumu'na Yerleşemeyenleri Sordu

  CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’a Kredi Yurtlar Kurumu’na (KYK) yerleştirilemeyen öğrencileri için neler yapıldığını sordu. (13 Mart 2014 Perşembe )

   

  Arü'de 'Farkındalık Semineri' Verildi

  Arü'de 'Farkındalık Semineri' Verildi

  Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü Ardahan Şubesi Sosyal Tesisleri’nde Farkındalık konulu bir seminer düzenlendi. (13 Mart 2014 Perşembe )

   

  Gördes Kyk'da Eğitim Şöleni

  Gördes Kyk'da Eğitim Şöleni

  Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Gördes Yurt Müdürlüğü’nde düzenlenen, PDA Danışmanlık eğitmenlerinden, Eğitim ve Kariyer Danışmanı Tolga Karaman tarafından gerçekleştirilen “Bir Arada Yaşama ve Hoşgörü Kültürü’’ isimli liderlik seminerine öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. (13 Mart 2014 Perşembe )

   

  Başbakan Erdoğan: Fezlekeler Noktasındaki Telaş Seçim Meydanlarına Malzeme Temin Etmek

  Başbakan Erdoğan: Fezlekeler Noktasındaki Telaş Seçim Meydanlarına Malzeme Temin Etmek

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 4 eski bakanla ilgili fezlekelerin Meclis'e gelmesinin ardından muhalefet partilerinin Meclis'i olağanüstü toplama yönünde uzlaşı sağlamasını, "Bir defa bunların fezlekeler noktasındaki bu kadar telaşı, sadece seçim meydanlarına yönelik, kendilerine malzeme temin etmekten başka bir şey değildir" ifadeleriyle değerlendirdi. (13 Mart 2014 Perşembe )

   

  Başbakan Erdoğan Açıklaması

  Başbakan Erdoğan Açıklaması

  "Artık dinlemenin kolay olabileceği bir süreç, bundan sonra yok. Bu ne demektir, gayri hukuki dinleme bundan sonra Türkiye'de olamayacak. (13 Mart 2014 Perşembe )

   

  Suşehri Yurdu'nda Etkinlik

  Suşehri Yurdu'nda Etkinlik

  Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Suşehri Yurt Müdürlüğünde, sıla gecesi düzenlendi. (12 Mart 2014 Çarşamba )

   

  Suşehri Kyk'da Sıla Gecesi Düzenlendi

  Suşehri Kyk'da Sıla Gecesi Düzenlendi

  Suşehri Kredi Yurtlar Kurumu’nda kültürel etkinlikler programı kapsamında sıla gecesi düzenlendi. (12 Mart 2014 Çarşamba )

   

  Öğrencilere Arkadaşlık İlişkileri Anlatıldı

  Kaman ilçesinde KYK'da kalan öğrencilere, "Arkadaşlık İlişkileri ve Takımdaşlık" konulu seminer verildi. (12 Mart 2014 Çarşamba )

   

  Üniversiteli Genç Kız Yurtta İntihar Etti

  Üniversiteli Genç Kız Yurtta İntihar Etti

  Erzincan Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) kız yurdundan kalan üniversite öğrencisi merdiven boşluğundan düşerek hayatını kaybetti. (11 Mart 2014 Salı )

   

  Rize Valisi Çakır, Üniversitelilerle Buluştu

  Rize Valisi Nurullah Çakır, Trabzon Kredi ve Yurtlar Kurumu Bölge Müdürlüğü'ne bağlı Çayeli Ahmet Mesut Yılmaz Öğrenci Yurdunda kalan üniversite öğrencileriyle bir araya geldi. (11 Mart 2014 Salı )

   

  Yurtta Kalan Öğrencilere Sağlık Taraması

  Erzurum Sağlık Müdürlüğü, KYK'ya bağlı yurtlarda kalan öğrencilere sağlık taraması yaptı. (11 Mart 2014 Salı )

   

  Uşak Üniversitesi Rektörü Çelik Yurtları Ziyaret Etti

  Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı kız ve erkek yurtlarında öğrencilerle biraraya geldi. (11 Mart 2014 Salı )

   

  CHP'li Aygün, İçişleri Bakanı'nın İstifasını İstedi

  CHP'li Aygün, İçişleri Bakanı'nın İstifasını İstedi

  CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, 9 aydır hastanede olan Berkin Elvan için Ok Meydanı'nda bekleyenlere polisin saldırdığını belirterek, "Herkesin üzülmesi gereken bir olay karşısında polisi hastaneye göndermek hastanenin önünde gece yatan çocuklara polis şiddeti uygulamak ancak Efkan Ala gibi bir adama yakışır. 13 yaşındaki çocuğa yapılan bu faşist muamele için derhal istifa etmesi lazım" dedi. (10 Mart 2014 Pazartesi )

   

  Başkentte Ygs Önlemleri

  Başkentte Ygs Önlemleri

  Ankara Valiliği 23 Mart Pazar günü yapılacak YGS'nin sakin bir ortamda gerçekleşmesi için bazı önlemler aldı. (10 Mart 2014 Pazartesi )

   

  Pazaryeri'nden Kısa Kısa

  "Birlikte Yaşama ve Hoşgörü Kültürü Semineri" (10 Mart 2014 Pazartesi )

   

  Ankara Valiliği'nden Ygs Tedbirleri

  Ankara Valiliği'nden Ygs Tedbirleri

  Ankara Valiliği Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) ile ilgili olarak gerekli tedbirlerin alınmasını istedi. (10 Mart 2014 Pazartesi )

   

  Ankara Valiliği'nden Ygs Tedbiri

  Ankara Valiliği'nden Ygs Tedbiri

  Ankara Valiliği 23 Mart 2014 günü gerçekleştirilecek YGS ile ilgili olarak gerekli tedbirlerin alınmasını istedi. (10 Mart 2014 Pazartesi )

   

  Başbakan Erdoğan: Eğer Kredi Yurtlarda Yer Yoksa Sizi Otellerde Ağırlayacağız

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Üniversiteli gençlerimize sesleniyorum, bunların yurtlarında, evlerinde kalanlara sesleniyorum; bütün KYK yurtlarında boşluklar tespit edildi. (09 Mart 2014 Pazar )

   

  Bakan Kılıç: Hiçbir Öğrenci Mağdur Edilmeyecek

  Bakan Kılıç, katıldığı canlı yayında, öğrenci yurtları ve evlerinde öğrencilere baskı yapıldığı iddialarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. (09 Mart 2014 Pazar )

   

Manşet Haberleri