SON DAKİKA LEYLA İLE MECNUN HABERLERİ

Son Dakika Leyla İle Mecnun Haberleri

 • 11:05Mem U Zin, Bu Toprakların Özgün Bir Hikayesi"Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Namık Açıkgöz, kamuoyunda büyük tartışmalara yol açan Ahmed-i Hani'nin ünlü eseri Mem u Zin'in bu toprakların özgün bir hikayesi olduğunu belirterek, "Bugünlerde büyük acıların yaşandığı Cizre ve civarında yaşanmış bir aşkın hikayesi olan Mem u Zin, özünde beşeri ve ilahi aşkı terennüm ederken, bir yandan da yaşadığımız bu acılı günlere, sanki Yunus Emre diliyle 'Aşk gelicek cümle eksikler biter' der gibi seslenmekte, aşk olduğunda hiç ayrılık-gayrılığın olmayacağını müjdelemektedir" dedi.
 • 15:15"Paramparça" Dizisine Katılan 2 Sürpriz Oyuncunun Rolleri Belli OlduParamparça dizisinin kadrosuna yeni katılan Şükran Ovalı "Psikiyatrist Ayşe"; Hümeyra ise Harun karakterinin halası "Maide" rolüyle ekrana gelecek.
 • 09:18Hümeyra ve Şükran Ovalı Hümeyra ve Şükran Ovalı "Paramparça'da"İki sezondur Pazartesi gecelerinin lideri olan 'Paramparça', kadrosuna iki yeni isim daha kattı.
 • 02:48Hollanda'da Fuzuli KonferansıHollanda'nın başkenti Amsterdam'da, Türkevi Araştırmalar Merkezi, Pırıltı Edebiyat Dergisi ve Mürekkep Vakfınca "Fuzuli, Leyla ile Mecnun" adlı konferansa düzenlendi.
 • 23:59Fuzuli, Belçika'da AnlatıldıFuzuli, Belçika'da AnlatıldıGörüntü Dökümü: Eski Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Prof. Dr. Mustafa İsen Başbakanlık Danışmanı Prof. Dr. İskender Pala Europalia Türkiye etkinlikleri kapsamında yapılan Türk Edebiyatı buluşmalarında Belçika'da Türk divan şairi Fuzuli hakkında bir konferans verildi.
 • 23:09Fuzuli Belçika'da AnlatıldıEuropalia Türkiye etkinlikleri kapsamında düzenlenen Türk Edebiyatı buluşmalarında Belçika'da, divan şairi Fuzuli hakkında konferans verildi.
 • 02:07Mersin - Köroğlu Operası, Mersin'de Sanatseverlerle BuluştuMersin - Köroğlu Operası, Mersin'de Sanatseverlerle BuluştuMersin Devlet Opera ve Balesi'nin (MDOB), Türk dünyasının dahi bestecilerinden Azerbaycanlı Üzeyir Hacebeyli'nin ölümünün 130'ncü yıldönümü nedeni ile 3 perdelik Köroğlu Operası'nı sahneye taşıdı.
 • 23:42Köroğlu Operası, Mersin'de Sanatseverlerle BuluştuKöroğlu Operası, Mersin'de Sanatseverlerle BuluştuMersin Devlet Opera ve Balesi'nin (MDOB), Türk dünyasının dahi bestecilerinden Azerbaycanlı Üzeyir Hacebeyli'nin ölümünün 130'ncü yıldönümü nedeni ile 3 perdelik Köroğlu Operası'nı sahneye taşıdı.
 • 10:09Azerbaycan Büyükelçisi Bagirov'dan Başkan Kocamaz'a ZiyaretAzerbaycan Büyükelçisi Bagirov'dan Başkan Kocamaz'a ZiyaretMersin Devlet Opera ve Balesi’nin Mersin prömiyerini yapacağı ‘Köroğlu’ operasını izlemek üzere kente gelen Azerbaycan’ın Ankara Büyükelçisi Faig Bagirov, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ı makamında ziyaret etti.
 • 01:44Müziğin Minyatür Hali"İranlı sanatçı Reza Hemmatirad, efsane, kaside ve şiirlerden yola çıkarak Sabri Tuluğ Tırpan'ın piyanosu ve Burcu Karadağ'ın neyi eşliğinde minyatür yaptı.
 • 14:17Hayvansever Oyuncudan Tatil Yöresindeki Barınaklara TepkiHayvansever Oyuncudan Tatil Yöresindeki Barınaklara TepkiDizi oyuncusu ve Türkiye Hayvan Hakları Savunucusu Semih İğdigül, sokak hayvanlarına dikkat çekmek için motosikletiyle başlattığı Türkiye turu kapsamında Muğla’nın Marmaris ilçesine geldi.
 • 14:00Doğunun İlk Opera Bestecisi" Hacıbeyli AnılıyorAzerbaycan'ın ünlü bestecisi Üzeyir Hacıbeyli'nin 130. doğum yıl dönümü nedeniyle Bakü metrosunun çeşitli istasyonlarında müzik dinletileri sunuldu.
 • 11:46İngilizler, Shakespeare'i Bir Kültür Ajanı Olarak Kullanıyor"Ünlü oyun yazarı Shakespeare'i ve üzerine yazılmış eserleri inceleyen yazar Mehmet Kurtoğlu, yaptığı çalışmalar hakkında AA muhabirine açıklamada bulundu.
 • 19:16Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Tahir Elçi'nin Öldürülmesine Tepki (3)Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Tahir Elçi'nin Öldürülmesine Tepki (3)Burhaniye'de VATANDAŞLARA SESLENDİ Açılışlar için geldiği Burhaniye ve Ayvalık'ta çeşitli ziyaretlerde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dönüşte Burhaniye Belediyesi'ni ziyaret etti.
 • 19:05Cumhurbaşkanı Erdoğan Balıkesir'deCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Şu ana kadar 800 bini aşkın bilgisayar tablet öğrencilerimize dağıtıldı.
 • 16:06Dizilerin Karakter Oyuncusu İydigül'den Terk Edilen Köpekler TepkisiDizilerin Karakter Oyuncusu İydigül'den Terk Edilen Köpekler TepkisiHayvan dostu ve Türk dizilerinin karakter oyuncusu Semih İydigül, ‘Bir damla yaşam’ motoru ile Mersin’den başladığı Türkiye turunda Bakü’ye de uğrayarak hayvan katliamlarına dikkat çekiyor.
 • 23:23Yedi Güzel Adam SöyleşileriYedi Güzel Adam söyleşileri kapsamında Şair Alaeddin Özdenören anıldı.
 • 17:19Sokak Hayvanları İçin Yola DüştüSokak Hayvanları İçin Yola DüştüTürkiye Hayvan Hakları Savunucusu 59 yaşındaki Semih İğdigül, sokak hayvanlarının barınma ve bakım sorunlarına dikkat çekmek için motosikletiyle Türkiye turu başlattı.
 • 12:42İskender Pala Şiir, Mesel ve Meseleleri Anlattıİskender Pala Şiir, Mesel ve Meseleleri AnlattıKüçükçekmece’de düzenlenen söyleşide sevenleriyle buluşan Prof. Dr. İskender Pala, “Fuzuli’nin Leyla ile Mecnun beyitlerinde Shakspeare’den daha güzel hikayeler var. Shakspeare Müslüman olsaydı ya da Müslüman bir ülkede yaşasaydı eminim ki, olmak ya da olmamak yerine bulmak ya da bulmamak diyecekti” dedi.
 • 01:46Ünlü Oyuncu Yılmaz Köksal Hayatını KaybettiÜnlü Oyuncu Yılmaz Köksal Hayatını KaybettiHaber: Ramazan EĞRİ/ İSTANBUL DHA Türk sinemasının ünlü isimlerinden Yılmaz Köksal tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
 • 01:06Ünlü Oyuncu Yılmaz Köksal Hayatını KaybettiTürk sinemasının ünlü isimlerinden Yılmaz Köksal tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
 • 00:57Ünlü Oyuncu Yılmaz Köksal Hayatını KaybettiÜnlü Oyuncu Yılmaz Köksal Hayatını KaybettiHaber: Ramazan EĞRİ/ İSTANBUL DHA Türk sinemasının ünlü isimlerinden Yılmaz Köksal tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
 • 23:54Yeşilçam Oyuncusu Yılmaz Köksal Vefat EttiTürk sinemasının ünlü isimlerinden Yılmaz Köksal tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
 • 13:37Yönetmen Memduh Ün'ün VefatıVefat eden yönetmen Memduh Ün'ün cenazesi, 19 Ekim Pazartesi günü İstanbul'da düzenlenecek törenin ardından 20 Ekim'de Muğla'nın Bodrum ilçesinde toprağa verilecek.
 • 14:57Engelsiz Diyalog Tiyatrosu,?renkli Yaşam, Renkli Aşk? İsimli Oyunu SahnelediEngelsiz Diyalog Tiyatrosu,?renkli Yaşam, Renkli Aşk? İsimli Oyunu SahnelediDha DIŞ HABER - Engelsiz Diyalog Tiyatrosu, 'Renkli Yaşam, Renkli Aşk' isimli oyunu sahneledi ALMANYA'NIN Hamburg kentinde, engelli ve engelsizlerin çocuk ve gençlerin birada sahneye çıktığı Engelsiz Diyalog Tiyatrosu Bürgertreff Altona Kültür Merkezi'nde yeni oyunu 'Renkli Yaşam, Renkli Aşk'ın prömiyerini yaptı.
 • 14:49Engelsiz Diyalog Tiyatrosu, Engelsiz Diyalog Tiyatrosu, "Renkli Yaşam, Renkli Aşk" İsimli Oyunu SahnelediDha DIŞ HABER - ALMANYA'NIN Hamburg kentinde, engelli ve engelsizlerin çocuk ve gençlerin birada sahneye çıktığı Engelsiz Diyalog Tiyatrosu Bürgertreff Altona Kültür Merkezi'nde yeni oyunu "Renkli Yaşam, Renkli Aşk"ın prömiyerini yaptı.
 • 13:40Şehir'de 'Sihirli Orman' GünleriŞehir'de 'Sihirli Orman' GünleriYaz turnesiyle vatandaşlara keyifli anlar yaşatan Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, şimdi de çocukları, 'Sihirli Orman' adlı gölge oyunuyla buluşturuyor.
 • 11:33Ankara Devlet Opera ve Balesi Yeni Sezona "Merhaba" DiyorAnkara Devlet Opera ve Balesi, 2015-2016 sanat sezonuna merhaba diyor.
 • 14:08Şehir Tiyatrosu İle Yaz Coşkusu Devam EdiyorBursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, yaz sezonunda tüm ilçelerde sahnelediği oyunlarıyla vatandaşlara keyifli anlar yaşatmaya devam ediyor.
 • 13:12Şehir Tiyatrosu'nda Yaz CoşkusuŞehir Tiyatrosu'nda Yaz CoşkusuBursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, ‘Bir Yeşilçam Güzellemesi; Leyla İle Mecnun’ ile ‘Arslan Bey’in Kerimesi’ adlı oyunlarıyla tüm ilçelerde yaz akşamlarına neşe katmaya devam ediyor.
 • 13:04Şehir Tiyatrosu Yaz Turnesine Devam EdiyorBursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, ‘Bir Yeşilçam Güzellemesi; Leyla ile Mecnun’ ve ‘Arslan Bey’in Kerimesi’ adlı oyunlarını yaz turnesinin 2. ve 3. etapları kapsamında yeniden sahneleyecek.
 • 12:59Şehir Tiyatrosu Yaz Turnesine Devam EdiyorBursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, "Bir Yeşilçam Güzellemesi", "Leyla ile Mecnun" ve "Arslan Bey'in Kerimesi" oyunlarını yeniden sahneleyecek.
 • 12:33Köyceğiz Kaunos Altın Aslan Film Festivali'ni BekliyorKöyceğiz Kaunos Altın Aslan Film Festivali'ni BekliyorMuğla’nın Köyceğiz ilçesinde Kaunos Altın Aslan Film Festivalinin bu yıl 10’uncusu düzenlenecekKültür ve Turizm Bakanlığı, TRT, Köyceğiz Belediyesi, Kültürler Arası İşbirliği ve Diyalog Derneği tarafından 22 Ağustos - 25 Ağustos 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan “10. Köyceğiz Kaunos Altın Aslan Türk Filmleri Festivali” hazırlıkları tamamlandı.
 • 12:01Efsane Aşk Keles'te Can BulduBursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, 'Bir Yeşilçam Güzellemesi; Leyla ile Mecnun' adlı oyununu Keles'te sahneleyerek vatandaşlara keyifli bir akşam yaşattı.
 • 15:46Şehir Tiyatrosu Yaza Damgasını VurduBursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, yaz sezonunda her ilçede sahnelediği oyunlarıyla vatandaşların Ramazan ayına da yepyeni renkler katıyor.
 • 13:20Bursa'da Şehir Tiyatrosu Yaza Damgasını VurduBursa'da Şehir Tiyatrosu Yaza Damgasını VurduBursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, yaz sezonunda her ilçede sahnelenen oyunlarıyla vatandaşlara ramazan ayına da keyifli anlar yaşatıyor.
 • 12:12Mehmet UstaMehmet UstaDizi, tiyatro ve sinema oyuncusu Mehmet Usta, Marmara Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nden mezun olur.
 • 10:44Aşkından 7 Yıldır Otobüs Durağının Tepesinde YaşıyorAşkından 7 Yıldır Otobüs Durağının Tepesinde YaşıyorSevgilisi tarafından terk edilen, neden terk edildiğini bir türlü öğrenemeyen ve hayata küsen Doğukan Kaya, üzerinden hiç çıkarmadığı çöp poşetiyle 7 yıldır otobüs durağının tepesinde yaşıyor.
 • 15:54Şehir Tiyatrosu Bursa'nın Her KöşesindeBursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, yaz sezonunda her ilçede sahnelediği oyunlarıyla vatandaşların Ramazan ayına bambaşka bir renk katıyor.
 • 14:35Her Yerde Tiyatro' 10 YaşındaHer Yerde Tiyatro' 10 YaşındaBursa’da, çevre yerleşimlerde yaşayan vatandaşları tiyatro ile tanıştırmak amacıyla gerçekleştirilen ‘Her Yerde Tiyatro’ projesi 10. yılında.
 • 14:14'Her Yerde Tiyatro' 10 YaşındaBursa'da, çevre yerleşimlerde yaşayan vatandaşları tiyatro ile tanıştırmak amacıyla gerçekleştirilen 'Her Yerde Tiyatro' projesi 10. yılında.
 • 15:06Çorum'da Otomobilin Üst Geçidin Ayağına ÇarpmasıÇorum'da otomobilin üst geçidin beton ayağına çarpması sonucu ailesiyle hayatını kaybeden 27 yaşındaki Yusuf Özkan'ın, 26 Temmuz'daki düğünü için davetiye dağıtmak amacıyla kente geldiği öğrenildi.
 • 02:53Leyla ile Mecnun - Nerde O Eski RamazanlarLeyla ile Mecnun - Nerde O Eski RamazanlarLeyla ile Mecnun - Nerde O Eski Ramazanlar
 • 14:28Müge BozMüge Boz11 sene bale ve 4 sene piyano eğitimi alan dizi, reklam ve sinema oyuncusu Müge Boz, Sinema Televizyon bölümünü okur ve Norveç’te gazete fotoğrafçılığı ile reklamcılık üzerine eğitim alır. Arka Sokaklar, Karakol, Leyla ile Mecnun ve Şüphe gibi...
 • 17:55Zeyrek ile ÇeyrekZeyrek ile Çeyrek" Ramazanda TRT EkranlarındaGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - "Zeyrek ile Çeyrek" dizi afişi - Düzenlenen basın toplantısı - Dizinin Genel Koordinatörü Mehmet Çoban'ın konuşması - Yönetmen Sami Saydan'ın konuşması - Diğer dizi oyuncuların konuşmalarından detaylar - Dizi oyuncularının toplu fotoğraf çekimi "Zeyrek ile Çeyrek" ramazanda TRT ekranlarında- Sevimli iki zabitin 1860'lı yıllarda geçen özel hayatları ve karakol yaşantılarının ele alındığı "Zeyrek ile Çeyrek" dizisi, 17 Haziranda TRT 1 ekranlarında seyirciyle buluşacak- Genel Koordinatör Mehmet Çoban: - "Dizinin bölümlerini 90 veya 120 dakika yapmıyoruz.
 • 15:47Zeyrek ile Çeyrek" Ramazanda TRT EkranlarındaSevimli iki zabitin, 1860'lı yılların İstanbulunda geçen özel hayatları ve karakol yaşantılarının ele alındığı "Zeyrek ile Çeyrek" dizisi, 17 Haziranda TRT 1'de yayınlanacak.
 • 21:19Bakü'de, '1. Avrupa Oyunları' İçin Görkemli Açılış TöreniBakü'de, '1. Avrupa Oyunları' İçin Görkemli Açılış TöreniAzerbaycan'ın başkenti Bakü'de, 1. Avrupa Oyunları (BAKÜ 2015) için görkemli bir açılış töreni düzenlendi.
 • 02:44Yönetmen Onur Ünlü ve Oyuncu Serkan Keskin Bbc'deYönetmen Onur Ünlü ve Oyuncu Serkan Keskin Bbc'deBirçokları onları Leyla ile Mecnun dizisiyle tanıdı.
 • 02:53Leyla ile Mecnun - Arabeskle Mücadele TimiLeyla ile Mecnun - Arabeskle Mücadele TimiLeyla ile Mecnun - Arabeskle Mücadele Timi
 • 21:54Yönetmen Onur Ünlü ve Oyuncu Serkan Keskin Bbc'deYönetmen Onur Ünlü ve Oyuncu Serkan Keskin Bbc'deBirçokları onları Leyla ile Mecnun dizisiyle tanıdı.