SON DAKİKA LÜTFİ ELVAN HABERLERİ

Son Dakika Lütfi Elvan Haberleri

 • 11:43 Yolsuzlukla Mücadeleye "Yeni Eylem Planı" Saydamlığın Artırılması ve Yolsuzlukla Mücadelenin Güçlendirilmesi Eylem Planı'na yönelik mevzuat değişikliği önerilerinin hayata geçirilmesi için gerekli çalışmaların sorumlu kurum ve kuruluşlarca yürütülmesini içeren stratejinin de yer aldığı Başbakanlık Genelgesi Resmi Gazete'de yayımlandı.
 • 18:32 Elvan: Elvan: "Bizim Dayanışmamız Güçlendiği, Arttığı Müddetçe Bizi Kimse Yıkamaz" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Atatürk Kültür Merkezi 2. Mersin Tanıtım Günleri Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan'ın alana gelişi MHP Milletvekili Oktay Vural'dan detay İstiklal Marşı'nın okunması Silifke Halk Oyunu grubunun gösterisi Elvan'ın konuşması Kurdele kesimi Elvan'ın stantları gezmesi Başbakan Yardımcısı Elvan: "Bizim birlikteliğimiz, bizim dayanışmamız güçlendiği, arttığı müddetçe bizi kimse yıkamaz. Onun için bu birlikteliğimize önem verelim. Hepimiz kaynaşalım, bir bütün olalım" Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, "Bizim birlikteliğimiz, bizim dayanışmamız güçlendiği, arttığı müddetçe bizi kimse yıkamaz. Onun için bu birlikteliğimize önem verelim. Hepimiz kaynaşalım, bir bütün olalım." dedi.
 • 18:08 Başbakan Yardımcısı Elvan Açıklaması Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, "Bizim birlikteliğimiz, bizim dayanışmamız güçlendiği, arttığı müddetçe bizi kimse yıkamaz. Onun için bu birlikteliğimize önem verelim. Hepimiz kaynaşalım, bir bütün olalım." dedi.
 • 17:31 Başbakan Yardımcısı Elvan: Cari Açık Giderek Azalıyor Başbakan Yardımcısı Elvan: Cari Açık Giderek Azalıyor Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, petrol fiyatlarındaki düşüşün cari açık hesap üzerine olumlu etki yaptığını söyledi.
 • 17:23 Elvan: "Büyüme 2016 Yılında Yüzde 4,5 Olacak" Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, 11. Türk Arap Ekonomi Forumu’nda Türkiye’nin 2016 yılında yüzde 4,5 büyüyeceğinin beklendiğini söyledi.
 • 17:10 Lütfi Elvan, Mersin Tanıtım Günleri'nde Cezerye Kesti Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, Ankara'da yapılan 2. Mersin Tanıtım Günleri'ne katıldı.
 • 14:11 Davutoğlu: Davutoğlu: "Biz Her Yerde, Bu Ülkenin Diliyle, Bu Ülkenin Duygularıyla, Bu Milletin Hissiyatıyla... GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşması Başbakan Yardımıcısı Lütfi Elvan Milletvekillerinden detaylar TBMM – AK parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin TBMM grup toplantısında konuştu.
 • 13:31 Güvenlik Toplantısı Sona Erdi Güvenlik Toplantısı Sona Erdi Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında gerçekleştirilen güvenlik toplantısı sona erdi.
 • 15:37 Saydamlığın Artırılması ve Yolsuzlukla Mücadelenin Güçlendirilmesi Komisyonu İlk Toplantısını Yaptı Türkiye’de Saydamlığın Artırılması ve Yolsuzlukla Mücadelenin Güçlendirilmesi Komisyonu’nun ilk toplantısı, Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan başkanlığında yapıldı.
 • 11:02 Saydamlığın Artırılması ve Yolsuzlukla Mücadele İçin Eylem Planı Türkiye'de Saydamlığın Artırılması ve Yolsuzlukla Mücadelenin Güçlendirilmesi Komisyonunun ilk toplantısı, Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan'ın başkanlığında gerçekleştirildi.
 • 12:05 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, "Her 23 Nisan'da olduğu gibi bu 23 Nisan'da da bağımsızlığımızın ve millet iradesinin Türkiye Cumhuriyeti'nin en mümtaz değerleri olduğunu bir kez daha idrak ediyoruz.
 • 02:14 Uluslararası Adli İşbirliği Tasarısı TBMM Genel Kurulu'nda Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, "Yerli otomobil projesiyle ilgili çok iddialı gidiyoruz, çok ciddi bir çalışma yapıyoruz.
 • 16:22 Davutoğlu, AİHM Başkanı ile Görüştü Avrupa Konseyi'nde temaslarda bulunan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Başkanı Guido Raimondi ile bir araya geldi.
 • 23:29 Başbakan Davutoğlu, Fransa'ya Gitti Başbakan Ahmet Davutoğlu, öze uçak "TUR" ile saat 23.20'de Fransa'ya gitti.
 • 13:26 Yatırımların Önünü Açacak Yatırımların Önünü Açacak "Yeni Paket" Yolda GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : YOİKK toplantısından detaylar Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan'ın konuşması TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun konuşması Yatırımların önünü açacak "yeni paket" yolda Başbakan Yardımcısı Elvan: "Yatırım ortamının iyileştirilmesine yönelik paketi önümüzdeki bir-iki hafta içerisinde TBMM'ye sevk edeceğiz" "Sivil toplum kuruluşlarınca bu kapsamda hazırlanan 52 maddelik eylemden, 10'unu bu pakete ilave edeceğiz.
 • 00:09 5 Bakan, Kastamonu'yu Ziyaret Etti 5 Bakan, Kastamonu'yu Ziyaret Etti Kastamonu’da düzenlenen bir programa katılmak üzere Ilgaz’a gelen 5 Bakan, şehre ziyarette bulunarak yemek yediler.
 • 16:31 Bakan Eşlerinin Geçiş Güzergahında Şüpheli Çanta Paniği Bakan Eşlerinin Geçiş Güzergahında Şüpheli Çanta Paniği Çankırı'nın Ilgaz ilçesine Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu toplantısı için gelen Bakan ve Bakanlık üst düzey temsilcilerinin eşlerinin, Kastamonu gezisi sırasında yol güzergahındaki şüpheli paket paniğe neden oldu.
 • 11:53 Yoikk Toplantısı Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan başkanlığında "Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Koordinasyon Kurulu"nun (YOİKK) 64. hükümet döneminde bakanlar düzeyinde yapılan ikinci toplantısı Ilgaz'da başladı.
 • 16:33 Zik Zak Yapan Bir Parti Değiliz, Ağzımızdan Ne Çıkmışsa Yerine Getireceğiz' Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, AK Partinin anayasa çalışmalarının vakte yayılacağı iddialarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.
 • 16:21 Başbakan Yardımcısı Elvan: Sonuna Kadar Değişikliğin Arkasındayız Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, yeni anayasa konusunda, "Böyle zamana yayma vesaire yaklaşım söz konusu değil. Gece gündüz arkadaşlarımız bu konuda çalışıyorlar." dedi.
 • 15:49 TBMM Anayasa Komisyonu TBMM Anayasa Komisyonu, Siyasi Etik Yasa Teklifi'ni alt komisyona sevk etti.
 • 14:17 AK Parti'nin Anayasa Çalışmalarını Zamana Yaydığı İddiası Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, AK Parti'nin anayasa çalışmalarının zamana yayılacağı iddiasına, "Zikzak yapan parti değiliz. Böyle zamana yayma, ipe un serme gibi bir yaklaşım kesinlikle söz konusu değil. Parti ve Hükümet olarak gereğini yapacağız. Sonuna kadar bu değişikliğin de arkasındayız." dedi.
 • 13:49 Lütfi Elvan: Yeni Anayasayı Zamana Yayma Söz Konusu Değil Başbakan Yardımcısı Elvan, yeni anayasa çalışmaları ile ilgili, "Biz zikzak yapan parti değiliz. Yeni anayasanın zamana yayılması, ipe un serme söz konusu değil." dedi.
 • 18:34 Başbakan Yardımcısı Elvan Açıklaması Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, Dijital Türkiye Projesi ile tüm kamu kurum ve kuruluşlarının tek bir kurum şeklinde çalışmasını sağlayacak bir entegrasyon yapısı oluşturacaklarını bildirdi.
 • 11:42 Ercik: Ercik: "Toprak Medeniyettir" AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, Mersin’in sanayi ve ticaret şehri olmasının yanı sıra önemli bir tarım kenti olduğunu belirterek, "Gerek tarımda, sanayide, ulaşımda olsun gerekse sağlıkta olsun Mersin, Mersin olalı bu kadar yatırımı ancak hükümetimizle gördü" dedi.
 • 11:32 AK Parti Mersin İl Başkanı Ercik Açıklaması AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, "AK Parti iktidarları döneminde tarıma yönelik destekler çok ciddi bir şekilde ivme kazandı" ifadesini kullandı.
 • 21:05 Elvan: Elvan: "Çeklerde Karekod Uygulamasına Geçeceğiz" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan'ın konuşması Çeklerde karekod uygulamasına geçiliyor Başbakan Yardımcısı Elvan: "Artık çeklerde ilaçta olduğu gibi karekod uygulamasına geçeceğiz.
 • 18:36 Çeklerde Karekod Uygulamasına Geçiliyor Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, çeklerde karekod uygulamasına geçeceklerini belirterek, "Dolayısıyla geçmişte yaşanan özellikle iş dünyamızı, yatırımcılarımızı kandırmaya çalışan, yanlış yolda olan vatandaşların önüne bu şekilde önemli ölçüde geçmiş olacağız." dedi.
 • 18:09 Başbakan Yardımcısı Elvan: Başbakan Yardımcısı Elvan: "Yatırımcıların Yüzünü Güldürecek Çalışmalar Yapıyoruz" Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, "Önümüzdeki günlerde TBMM’ye yatırım ortamının iyileştirilmesine yönelik önemli bir paketi sevk edeceğiz.
 • 17:13 Başbakan Yardımcısı Elvan ve Bakan Çelik Mersin'de (2) Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, "Çaresizlere kucak açıyoruz.
 • 16:55 Elvan: Elvan: "Muhalefeti Ahlaklı Bir Şekilde Yapmasını Bekleriz" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Programa katılanlardan detaylar Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan'ın konuşması Başbakan Yardımcısı Elvan ve Bakan Çelik Mersin'de (1) Başbakan Yardımcısı Elvan: "Bir ana muhalefet lideri, halkın yüzde 52 oyla seçmiş olduğu Cumhurbaşkanımıza ağza alınmayacak ifadeler kullanıyor.
 • 16:50 Başbakan Yardımcısı Elvan'dan Kılıçdaroğlu'na Eleştiri Başbakan Yardımcısı Elvan'dan Kılıçdaroğlu'na Eleştiri Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Mersin İli Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği ve Mersin Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen programlara katılmak üzere Mersin’e geldiler.
 • 16:43 Başbakan Yardımcısı Elvan ve Bakan Çelik Mersin'de (1) Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, bir ülkenin muhalefet partisinin ülke açısından son derece önemli olduğunu belirterek, "Biz her zaman güçlü bir muhalefet isteriz. Güçsüz bir muhalefet istemeyiz ama bu muhalefeti de ahlaklı bir şekilde yapmasını bekleriz" dedi.
 • 15:54 Başbakan Yardımcısı Elvan: Tarımı Güçlendiren Ciddi Çalışmalar Yaptık Başbakan Yardımcısı Elvan: Tarımı Güçlendiren Ciddi Çalışmalar Yaptık Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan Mersin'in sanayi ve ticaret şehri olmasının yanı sıra önemli bir tarım kenti de olduğunu, Türkiye'de tarımı güçlendiren, hayvancılığı güçlendiren ciddi çalışmalar yaptıklarını söyledi.
 • 15:46 Mersin - Başbakan Yardımcısı Elvan: Tarımı Güçlendiren Ciddi Çalışmalar Yaptık -1 Mersin - Başbakan Yardımcısı Elvan: Tarımı Güçlendiren Ciddi Çalışmalar Yaptık -1 Başbakan Yardımcısı Elvan: Tarımı güçlendiren ciddi çalışmalar yaptıkBaşbakan Yardımcısı Elvan: Ana muhalefet liderinin bu ölçüde seviyesiz olması bizleri son derece üzüyorMERSİN'e bir dizi ziyaret gerçekleştirmek üzere gelen Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, isim belirtmeden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu sert dille eleştirdi.
 • 12:33 Bakanlar Elvan ve Çelik Mersin'de Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, Mersin'in sanayi ve ticaret şehri olmasının yanı sıra önemli bir tarım kenti de olduğunu vurgulayarak, "Tarımsal alanda inanılmaz bir potansiyeli var. Hangi tarafa bakarsanız bakın, ister bitkisel üretime bakın, ister hayvancılığa bakın Mersin'in Türkiye sıralamasında önlerde yer aldığını görüyorsunuz." dedi.
 • 13:22 2016 Yılı Eylem Planı Toplantısı Başbakan Ahmet Davutoğlu, her yerde zikrettikleri vaatleri önce kendi zihinlerine ve gönüllerine yazdıklarını, sonra da milletle paylaştıklarını belirterek, "Şimdi de yerine getirmenin gururuyla tekrar huzurunuzdayız. Bugün itibarıyla vaatlerimizin tamamını gerçekleştirmiş durumdayız. Üç aylık reformların yüzde 70'ini tamamladık, 6 aylık reformlarımızın yüzde 15'ini gerçekleştirdik.
 • 10:24 Türkiye'de İlk Okul Televizyonunu Kurdular Türkiye'de İlk Okul Televizyonunu Kurdular Ankara'da Nallıhan Tapduk Emre İmam Hatip Ortaokulu'nda Türkiye'de bir ilk gerçekleştirilip, sosyal sorumluluk projesi kapsamında internet üzerinden olmak üzere Kasım 2015 tarihinden itibaren 6 aydır 7/24 saat ilk okul televizyonu yayını yapılıyor.
 • 10:15 Ankara - Türkiye'de İlk Okul Televizyonunu Kurdular Ankara - Türkiye'de İlk Okul Televizyonunu Kurdular Türkiye'de ilk okul televizyonunu kurdularAdem YAZICI/ANKARA, (DHA)- ANKARA'da Nallıhan Tapduk Emre İmam Hatip Ortaokulu'nda Türkiye'de bir ilk gerçekleştirilip, sosyal sorumluluk projesi kapsamında internet üzerinden olmak üzere Kasım 2015 tarihinden itibaren 6 aydır 7/24 saat ilk okul televizyonu yayını yapılıyor.
 • 11:06 'Bekara Ev Yok' Diyen 15 Bin TL'ye Kadar Ceza Alacak 'Bekara Ev Yok' Diyen 15 Bin TL'ye Kadar Ceza Alacak Vizesiz Avrupa için yeni yasa Meclis'ten geçti. Yasa uyarınca "Bekara ev yok" demek, ayrımcılık sayılıp, 15 bin TL'ye kadar idari para cezasıyla cezalandırılabilecek.
 • 23:57 Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Kanun Tasarısı Kabul Edildi (2) Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Kanun Tasarısı, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek, yasalaştı.
 • 14:30 AK Parti İl Başkanı Ercik'ten Mersinlilere Teşekkür AK Parti İl Başkanı Ercik'ten Mersinlilere Teşekkür AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, Yatırımlardan Sorumlu Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nu, Mersin ziyaretlerinde yalnız bırakmayan Mersinlilere teşekkür etti.
 • 22:34 Mersin Elvan: Gençlerin 3.6 Milyarlık Prim Borcu Silinecek Mersin Elvan: Gençlerin 3.6 Milyarlık Prim Borcu Silinecek Elvan: Gençlerin 3.6 milyarlık prim borcu silinecek (EK)MUT'TA MUHTARLARLA BULUŞTUSilifke'nin ardından Mut İlçesi'ne gelen Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, burada da muhtarlarla buluştu.
 • 22:19 Başbakan Yardımcısı Elvan, Mut'ta Muhtarlarla Bir Araya Geldi Başbakan Yardımcısı Elvan, Mut'ta Muhtarlarla Bir Araya Geldi Mersin Valiliği tarafından düzenlenen “Muhtarlarla Buluşma” toplantısına katılmak üzere Mersin’in Mut ilçesine gelen Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan çiçeklerle karşılandı.
 • 21:26 Başbakan Yardımcısı Elvan Açıklaması Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, Türkiye'nin halen istikrar adası olmaya, büyümeye ve kalkınmaya devam ettiğini belirterek, "Yabancı sermaye girişi itibariyle biz 2015 yılında 2 seçim yaşamamıza ve terörle mücadele etmemize, etrafımızın ateş çemberi olmasına rağmen Türkiye 16.6 milyar dolarlık yabancı sermaye çekti.
 • 17:29 Lütfi Elvan'a Sevgi Seli İzdihama Yol Açtı Lütfi Elvan'a Sevgi Seli İzdihama Yol Açtı Mersin Valiliği tarafından düzenlenen “Muhtarlarla Buluşma” toplantısına katılmak üzere Mersin’in Silifke ilçesine gelen Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan için yolu trafiğe kapatan partililer izdihama neden oldu.
 • 16:39 Mersin Başbakan Yardımcısı Elvan: Gençlerin 3.6 Milyarlık Prim Borcu Silinecek Mersin Başbakan Yardımcısı Elvan: Gençlerin 3.6 Milyarlık Prim Borcu Silinecek Başbakan Yardımcısı Elvan: Gençlerin 3.6 milyarlık prim borcu silinecekBAŞBAKAN Yardımcısı Lütfi Elvan, 25 yaşına kadar olan gençlerin toplam 3.6 milyar TL olan genel sağlık sigortası prim borçlarının silineceğini belirterek, "2 gün önce Plan ve Bütçe Komisyonu'ndan geçti.
 • 16:06 Elvan: Gençlerin 3.6 Milyarlık Prim Borcu Silinecek Elvan: Gençlerin 3.6 Milyarlık Prim Borcu Silinecek Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, 25 yaşına kadar olan gençlerin toplam 3.6 milyar lira olan genel sağlık sigortası prim borçlarının silineceğini belirterek, "2 gün önce Plan ve Bütçe Komisyonu'ndan geçti.
 • 15:25 Elvan'dan Gençlere Müjde: Elvan'dan Gençlere Müjde: "3.3 Milyon Gencin Prim Borçları Silinecek" Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, 25 yaşına kadar olan gençlerin genel sağlık sigortası kapsamındaki sigorta prim borçlarını sileceklerini söyledi.
 • 13:03 Başbakan Yardımcısı Elvan'dan 3,3 Milyon Gence Müjde Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, 25 yaşına kadar olan gençlerin genel sağlık sigortasındaki kapsamındaki sigorta pirim borçlarını sileceklerini belirterek, "Bununla ilgili yasa teklifimizi TBMM'ye sunmuştuk. 2 gün önce Plan ve Bütçe Komisyonundan geçti.