SON DAKİKA LÜTFİ ELVAN HABERLERİ

Son Dakika Lütfi Elvan Haberleri

 • 17:55 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır'da Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır Havalimanı'nın yeni terminal binasının ve şehirde yapımı tamamlanan tesislerin toplu açılış törenine katılmak; şehirdeki STK temsilcileri ve kanaat önderleri ile buluşmak amacıyla Diyarbakır'a geldi.
 • 15:31 Ermenek'te Kan Bağışı Kampanyası Ermenek Kızılay Şubesi, Konya Kızılay Kan Alım Merkezi Müdürlüğü ve Ermenek Çok Programlı Lisesi tarafından kan bağışı kampanyası düzenlendi.
 • 10:10 Çukurova Sifed Başkanı Sönmez, Çukurova'nın Bakanlarını Kutladı Çukurova Sifed Başkanı Sönmez, Çukurova'nın Bakanlarını Kutladı Çukurova Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (ÇUKUROVA SİFED) Başkanı Süleyman Sönmez, 65. Hükümette Çukurova’nın iki bakanla temsil edilmesinden duyduğu sevinci paylaştı.
 • 15:10 Kalkınma Bakanlığında Devir Teslim Kalkınma Bakanlığında Devir Teslim GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Salondan detaylar Kalkınma Bakanlığına getirilen Lütfi Elvan ile görevi Cevdet Yılmaz'ın salona gelişi Cevdet Yılmaz'ın konuşması Lütfi Elvan'ın konuşması Elvan ile Yılmaz'ın birbirine çiçek takdimi Kalkınma Bakanlığında devir teslim Lütfi Elvan, görevi Cevdet Yılmaz'dan devraldı Elvan: "Bugüne kadar yoğun şekilde çalışmalarımızı sürdürdük. Bundan sonraki süreçte de milletimizin tereddüdü olmasın, geceli gündüzlü çalışmaya devam edeceğiz" "Seçilmiş Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde başlatılan bu kutlu yürüyüş bundan sonraki süreçte de devam edecek" Başbakan Binali Yıldırım'ın açıkladığı 65. Hükümet'te Kalkınma Bakanlığına getirilen Lütfi Elvan, görevi Cevdet Yılmaz'dan devraldı.
 • 13:51 Kalkınma Bakanlığında Devir Teslim Başbakan Binali Yıldırım'ın açıkladığı 65. Hükümet'te Kalkınma Bakanlığına getirilen Lütfi Elvan, görevi Cevdet Yılmaz'dan devraldı.
 • 13:03 Veysi Kaynak, Başbakan Yardımcılığını Devraldı Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, "Önümüzde çok önemli bir süreç var. Türkiye'nin bir yandan terörle mücadelesi başarıya ulaşacak, bir taraftan kalkınması sağlanacak.
 • 12:56 Elvan, Başbakan Yardımcılığı Görevini Kaynak'a Devretti Lütfi Elvan’dan Başbakan Yardımcılığı görevini devralan Veysi Kaynak, “Hükümet programımızda da ne söylemiş ve ne yazmışsak bunları gerçekleştirdik.
 • 17:49 65. Hükümet'in Kurulması Başbakan Binali Yıldırım'ın açıkladığı 65. Hükümet'te Kalkınma Bakanlığına getirilen Lütfi Elvan, "İlk günkü aşkla milletimize hizmet yolunda dur durak bilmeden çalışmaya devam edeceğiz.
 • 12:16 Kalkınma Bakanlığına Lütfi Elvan Getirildi AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, 65. Hükümet'te Kalkınma Bakanlığı görevine getirildi.
 • 15:16 Mersinli Genç Çiftçilerden Rekor Başvuru AK Parti Mersin İl Başkanlığı, Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Programı’na Mersin’den rekor başvuruyla 6 bin 891 proje sunulduğunu, projelerin 5 bin 201’inin onaylandığını bildirdi.
 • 08:39 Kabine Kulisi: Değişiklik 5'i Geçmeyecek Kaydırma Olacak Kabine Kulisi: Değişiklik 5'i Geçmeyecek Kaydırma Olacak Ahmet Davutoğlu'nun başbakanlığı bırakmasıyla yeni kurulacak olan kabinede 5 civarında değişiklik planlanıyor. Asıl değişim bakanlar arası yer kaydırmalarda olacak.
 • 16:07 Başbakan Davutoğlu, TBMM Başkanı Kahraman'ı Ziyaret Etti Başbakan Ahmet Davutoğlu, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ı ziyaret etti.
 • 14:52 Davutoğlu, Kahraman'ı Ziyaret Etti Başbakan Ahmet Davutoğlu, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'a veda ziyaretinde bulundu.
 • 13:37 Engelliler Haftası Karaman'ın Ermenek ilçesinde Engelliler Haftası dolayısıyla "engelsiz yürüyüş" yapıldı.
 • 20:05 Davutoğlu, Bosnalı Mevkidaşı ile Görüştü Bosna-Hersek'i ziyaret eden Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bakanlar Kurulu Konseyi Başkanı Denis Zvizdiç ile bir araya geldi.
 • 18:27 Davutoğlu, Cuma Namazını Kapı Camisi'nde Kıldı Davutoğlu, Cuma Namazını Kapı Camisi'nde Kıldı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Kapı Camisi'nden çıkışı Davutoğlu'nun Kapı Camisi önünde bekleyen vatandaşları selamlaması Davutoğlu'nun Şems-i Tebrizi Türbesini ziyaret etmesi, Başbakan Davutoğlu Konya'da Davutoğlu, Cuma namazını Kapı Camisi'nde kıldı Başbakan Ahmet Davutoğlu, cuma namazını Kapu Camisi'nde kıldı.
 • 12:53 Başbakan Davutoğlu Konya'da Başbakan Ahmet Davutoğlu, memleketi Konya'da çok sayıda vatandaş tarafından karşılandı.
 • 11:56 Başbakan Davutoğlu, Konya'ya Geldi Başbakan Ahmet Davutoğlu, özel uçak "DAP" ile saat 11.50'de Konya'ya geldi.
 • 11:00 Elvan: Elvan: "Etkisiz Hale Getirilen Terörist Sayısı 6 Bini Geçti" Başbakan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, terör konusunda müthiş bir mücadele verildiğini belirterek, “23 Temmuz 2015’ten bu yana etkisiz hale getirilen terörist sayısı 6 bini geçti” dedi.
 • 17:08 AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan Soruları Yanıtladı AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan Soruları Yanıtladı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Girişler Lütfi Elvan'ın görüntüsü AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'ın konuşması AK Parti Grup Başkanvekili Turan: Kimseden korkarak, Meclis'e adeta hendek kazdırarak adım atmayız. Meclis hendek kazma yeri değil. Biz tedbirimizi nasıl alacağımız biliyoruz" AK Parti Grup Başknavekili Bülent Turan, dokunulmazlıklarla ilgili takvime ilişkin, "Ümit ederim 16'sının olduğu Pazartesi günü Genel Kurul'da komisyonun raporu ve kararı görüşlümeye başlanır. 2 aşama oylama oluyor.
 • 10:16 İzol: İzol: "Havalimanının Mersin Sınırlarında Olması Psikolojik Bir Üstünlüktür" Mersin Girişimci İşadamları Derneği (GİAD) Başkanı Mehmet İzol, Çukurova Bölgesel Havalimanı için 16 Mayıs’ta yeniden ihaleye çıkılacak olmasının Mersin’i heyecanlandırdığını belirterek, “Havalimanının Mersin sınırları içerisinde olması psikolojik bir üstünlüktür.
 • 11:43 Yolsuzlukla Mücadeleye "Yeni Eylem Planı" Saydamlığın Artırılması ve Yolsuzlukla Mücadelenin Güçlendirilmesi Eylem Planı'na yönelik mevzuat değişikliği önerilerinin hayata geçirilmesi için gerekli çalışmaların sorumlu kurum ve kuruluşlarca yürütülmesini içeren stratejinin de yer aldığı Başbakanlık Genelgesi Resmi Gazete'de yayımlandı.
 • 18:32 Elvan: Elvan: "Bizim Dayanışmamız Güçlendiği, Arttığı Müddetçe Bizi Kimse Yıkamaz" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Atatürk Kültür Merkezi 2. Mersin Tanıtım Günleri Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan'ın alana gelişi MHP Milletvekili Oktay Vural'dan detay İstiklal Marşı'nın okunması Silifke Halk Oyunu grubunun gösterisi Elvan'ın konuşması Kurdele kesimi Elvan'ın stantları gezmesi Başbakan Yardımcısı Elvan: "Bizim birlikteliğimiz, bizim dayanışmamız güçlendiği, arttığı müddetçe bizi kimse yıkamaz. Onun için bu birlikteliğimize önem verelim. Hepimiz kaynaşalım, bir bütün olalım" Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, "Bizim birlikteliğimiz, bizim dayanışmamız güçlendiği, arttığı müddetçe bizi kimse yıkamaz. Onun için bu birlikteliğimize önem verelim. Hepimiz kaynaşalım, bir bütün olalım." dedi.
 • 18:08 Başbakan Yardımcısı Elvan Açıklaması Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, "Bizim birlikteliğimiz, bizim dayanışmamız güçlendiği, arttığı müddetçe bizi kimse yıkamaz. Onun için bu birlikteliğimize önem verelim. Hepimiz kaynaşalım, bir bütün olalım." dedi.
 • 17:31 Başbakan Yardımcısı Elvan: Cari Açık Giderek Azalıyor Başbakan Yardımcısı Elvan: Cari Açık Giderek Azalıyor Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, petrol fiyatlarındaki düşüşün cari açık hesap üzerine olumlu etki yaptığını söyledi.
 • 17:23 Elvan: "Büyüme 2016 Yılında Yüzde 4,5 Olacak" Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, 11. Türk Arap Ekonomi Forumu’nda Türkiye’nin 2016 yılında yüzde 4,5 büyüyeceğinin beklendiğini söyledi.
 • 17:10 Lütfi Elvan, Mersin Tanıtım Günleri'nde Cezerye Kesti Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, Ankara'da yapılan 2. Mersin Tanıtım Günleri'ne katıldı.
 • 14:11 Davutoğlu: Davutoğlu: "Biz Her Yerde, Bu Ülkenin Diliyle, Bu Ülkenin Duygularıyla, Bu Milletin Hissiyatıyla... GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşması Başbakan Yardımıcısı Lütfi Elvan Milletvekillerinden detaylar TBMM – AK parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin TBMM grup toplantısında konuştu.
 • 13:31 Güvenlik Toplantısı Sona Erdi Güvenlik Toplantısı Sona Erdi Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında gerçekleştirilen güvenlik toplantısı sona erdi.
 • 15:37 Saydamlığın Artırılması ve Yolsuzlukla Mücadelenin Güçlendirilmesi Komisyonu İlk Toplantısını Yaptı Türkiye’de Saydamlığın Artırılması ve Yolsuzlukla Mücadelenin Güçlendirilmesi Komisyonu’nun ilk toplantısı, Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan başkanlığında yapıldı.
 • 11:02 Saydamlığın Artırılması ve Yolsuzlukla Mücadele İçin Eylem Planı Türkiye'de Saydamlığın Artırılması ve Yolsuzlukla Mücadelenin Güçlendirilmesi Komisyonunun ilk toplantısı, Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan'ın başkanlığında gerçekleştirildi.
 • 12:05 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, "Her 23 Nisan'da olduğu gibi bu 23 Nisan'da da bağımsızlığımızın ve millet iradesinin Türkiye Cumhuriyeti'nin en mümtaz değerleri olduğunu bir kez daha idrak ediyoruz.
 • 02:14 Uluslararası Adli İşbirliği Tasarısı TBMM Genel Kurulu'nda Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, "Yerli otomobil projesiyle ilgili çok iddialı gidiyoruz, çok ciddi bir çalışma yapıyoruz.
 • 16:22 Davutoğlu, AİHM Başkanı ile Görüştü Avrupa Konseyi'nde temaslarda bulunan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Başkanı Guido Raimondi ile bir araya geldi.
 • 23:29 Başbakan Davutoğlu, Fransa'ya Gitti Başbakan Ahmet Davutoğlu, öze uçak "TUR" ile saat 23.20'de Fransa'ya gitti.
 • 13:26 Yatırımların Önünü Açacak Yatırımların Önünü Açacak "Yeni Paket" Yolda GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : YOİKK toplantısından detaylar Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan'ın konuşması TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun konuşması Yatırımların önünü açacak "yeni paket" yolda Başbakan Yardımcısı Elvan: "Yatırım ortamının iyileştirilmesine yönelik paketi önümüzdeki bir-iki hafta içerisinde TBMM'ye sevk edeceğiz" "Sivil toplum kuruluşlarınca bu kapsamda hazırlanan 52 maddelik eylemden, 10'unu bu pakete ilave edeceğiz.
 • 00:09 5 Bakan, Kastamonu'yu Ziyaret Etti 5 Bakan, Kastamonu'yu Ziyaret Etti Kastamonu’da düzenlenen bir programa katılmak üzere Ilgaz’a gelen 5 Bakan, şehre ziyarette bulunarak yemek yediler.
 • 16:31 Bakan Eşlerinin Geçiş Güzergahında Şüpheli Çanta Paniği Bakan Eşlerinin Geçiş Güzergahında Şüpheli Çanta Paniği Çankırı'nın Ilgaz ilçesine Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu toplantısı için gelen Bakan ve Bakanlık üst düzey temsilcilerinin eşlerinin, Kastamonu gezisi sırasında yol güzergahındaki şüpheli paket paniğe neden oldu.
 • 11:53 Yoikk Toplantısı Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan başkanlığında "Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Koordinasyon Kurulu"nun (YOİKK) 64. hükümet döneminde bakanlar düzeyinde yapılan ikinci toplantısı Ilgaz'da başladı.
 • 16:33 Zik Zak Yapan Bir Parti Değiliz, Ağzımızdan Ne Çıkmışsa Yerine Getireceğiz' Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, AK Partinin anayasa çalışmalarının vakte yayılacağı iddialarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.
 • 16:21 Başbakan Yardımcısı Elvan: Sonuna Kadar Değişikliğin Arkasındayız Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, yeni anayasa konusunda, "Böyle zamana yayma vesaire yaklaşım söz konusu değil. Gece gündüz arkadaşlarımız bu konuda çalışıyorlar." dedi.
 • 15:49 TBMM Anayasa Komisyonu TBMM Anayasa Komisyonu, Siyasi Etik Yasa Teklifi'ni alt komisyona sevk etti.
 • 14:17 AK Parti'nin Anayasa Çalışmalarını Zamana Yaydığı İddiası Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, AK Parti'nin anayasa çalışmalarının zamana yayılacağı iddiasına, "Zikzak yapan parti değiliz. Böyle zamana yayma, ipe un serme gibi bir yaklaşım kesinlikle söz konusu değil. Parti ve Hükümet olarak gereğini yapacağız. Sonuna kadar bu değişikliğin de arkasındayız." dedi.
 • 13:49 Lütfi Elvan: Yeni Anayasayı Zamana Yayma Söz Konusu Değil Başbakan Yardımcısı Elvan, yeni anayasa çalışmaları ile ilgili, "Biz zikzak yapan parti değiliz. Yeni anayasanın zamana yayılması, ipe un serme söz konusu değil." dedi.
 • 18:34 Başbakan Yardımcısı Elvan Açıklaması Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, Dijital Türkiye Projesi ile tüm kamu kurum ve kuruluşlarının tek bir kurum şeklinde çalışmasını sağlayacak bir entegrasyon yapısı oluşturacaklarını bildirdi.
 • 11:42 Ercik: Ercik: "Toprak Medeniyettir" AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, Mersin’in sanayi ve ticaret şehri olmasının yanı sıra önemli bir tarım kenti olduğunu belirterek, "Gerek tarımda, sanayide, ulaşımda olsun gerekse sağlıkta olsun Mersin, Mersin olalı bu kadar yatırımı ancak hükümetimizle gördü" dedi.
 • 11:32 AK Parti Mersin İl Başkanı Ercik Açıklaması AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, "AK Parti iktidarları döneminde tarıma yönelik destekler çok ciddi bir şekilde ivme kazandı" ifadesini kullandı.
 • 21:05 Elvan: Elvan: "Çeklerde Karekod Uygulamasına Geçeceğiz" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan'ın konuşması Çeklerde karekod uygulamasına geçiliyor Başbakan Yardımcısı Elvan: "Artık çeklerde ilaçta olduğu gibi karekod uygulamasına geçeceğiz.
 • 18:36 Çeklerde Karekod Uygulamasına Geçiliyor Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, çeklerde karekod uygulamasına geçeceklerini belirterek, "Dolayısıyla geçmişte yaşanan özellikle iş dünyamızı, yatırımcılarımızı kandırmaya çalışan, yanlış yolda olan vatandaşların önüne bu şekilde önemli ölçüde geçmiş olacağız." dedi.
 • 18:09 Başbakan Yardımcısı Elvan: Başbakan Yardımcısı Elvan: "Yatırımcıların Yüzünü Güldürecek Çalışmalar Yapıyoruz" Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, "Önümüzdeki günlerde TBMM’ye yatırım ortamının iyileştirilmesine yönelik önemli bir paketi sevk edeceğiz.