SON DAKİKA LÜTFİ ELVAN HABERLERİ

Son Dakika Lütfi Elvan Haberleri

 • 01:11Kalkınma Bakanı Elvan, İstanbul'da Meydana Gelen Terör Saldırısını DeğerlendirdiKalkınma Bakanı Lütfi Elvan, İstanbul Atatürk Havaalanı’nda meydana gelen terör saldırısı hakkında, “Bizim için terör terördür, terörist teröristtir.
 • 23:09Kalkınma Bakanı Elvan AçıklamasıKalkınma Bakanı Lütfi Elvan, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısına ilişkin, "Bu aziz millet, bu büyük devlet böyle saldırılara boyun eğmeyecek.
 • 17:52Bilecik Protokolünden Bakan Elvan'a ZiyaretBilecik Protokolünden Bakan Elvan'a ZiyaretBilecik il protokol üyeleri, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ı Ankara’daki makamında ziyaret etti.
 • 02:41Atatürk Havalimanı'ndaki Terör SaldırısıKalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısını kınadı.
 • 13:05Toptancı Esnafının Surdan ÇıkmasıToptancı Esnafının Surdan ÇıkmasıSur İşadamları ve Toptancıları Derneği (SİDER) Başkanı Şükran Yılmaz, Sur’daki toptancı esnafın Sur’dan çıkması ve tekstil kent projeleri ile ilgili olarak Ankara’da yaptıkları görüşmelerin olumlu geçtiğini, devletin halkın ve esnafın yanında olduğunu söyledi.
 • 15:18Kent Konseyi'nden Bakan Elvan'a ZiyaretAnkara Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Seyfi Saltoğlu ve Yönetim Kurulu üyeleri, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ı ziyaret etti.
 • 15:27İngiltere'nin AB'den Ayrılma KararıKalkınma Bakanı Lütfi Elvan, "Avrupa'nın 'birliği' çatırdıyor.
 • 14:57Bakan Elvan: "Avrupa'nın Birliği Çatırdıyor"Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, "Avrupa’nın ’Birliği’ çatırdıyor.
 • 16:45Bakan Elvan Stk Temsilcilerini Kabul EttiKalkınma Bakanı Lütfi Elvan, çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi.
 • 23:39İhh'dan Ermenek'te İftarİnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH), Ermenek Belediyesi ve Ermenek Müftülüğü tarafından iftar verildi.
 • 16:00Zeliha Elvan ve Kevser Çakacak Şehit Ailesiyle İftarda BuluştuZeliha Elvan ve Kevser Çakacak Şehit Ailesiyle İftarda BuluştuBir dizi temas ve incelemelerde bulunmak üzere Mersin’e gelen Kalkınma Bakanı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan’ın eşi Zeliha Elvan ile Vali Özdemir Çakacak’ın eşi Kevser Çakacak, şehit ailesiyle iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • 04:44Kalkınma Bakanı Elvan AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleriyle Sahurda Bir Araya Geldi - MersinKalkınma Bakanı Elvan AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleriyle Sahurda Bir Araya Geldi - MersinGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Kalkınma Bakanı Elvan'ın cami çıkışında esnaf ziyareti Vatandaşlarla sohbeti İşadamları ve AK Parti Mersin İl Yönetim Kurulu üyeleriyle toplantı Kalkınma Bakanı Elvan Mersin'de Elvan, AK Parti İl Yönetim Kurulu üyeleriyle sahurda bir araya geldi Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, AK Parti Mersin İl Yönetim Kurulu üyeleriyle sahurda buluştu.
 • 04:41Mersin- Bakanı Elvan, Esnafı Ziyaret EttiMersin- Bakanı Elvan, Esnafı Ziyaret EttiKalkınma Bakanı Elvan, Türkiye'nin ilk 'Şehir Hastanesi' inşaatını inceledi (EK)ESNAFI ZİYARET ETTİMersin programının devamında Muğdat Camisi'nde teravih namazını kılan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, daha sonra esnaf ziyaretinde bulundu.
 • 03:38Kalkınma Bakanı Elvan Mersin'deKalkınma Bakanı Lütfi Elvan, AK Parti Mersin İl Yönetim Kurulu üyeleriyle sahurda buluştu.
 • 02:49Kalkınma Bakanı Elvan (2)Kalkınma Bakanı Elvan (2)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Kalkınma Bakanı Elvan'ın ASKON Mersin Şubesinin Suphi Öner Öğretmenevi'nde düzenlediği toplantıya katılması Bakan Elvanın mısır satan çocuğun yanına gelmesi ve mısır satması Kalkınma Bakanı Elvan Mersin'de Elvan: "Avrupa'daki ülkelerin hükümetlerinin 3-4 bin mülteciyi almak için birbirleriyle veya kendi halklarıyla mücadele ettiğini görüyoruz.
 • 01:54Bakan Elvan: 7 Binin Üzerinde Terörist ÖldürüldüBakan Elvan: 7 Binin Üzerinde Terörist ÖldürüldüKalkınma Bakanı Lütfi Elvan, terörle mücadelenin kararlılıkla sürdürüldüğünü söyleyerek "Şu ana kadar 7 binin üzerinde terörist etkisiz hale getirildi." dedi
 • 01:34Bakan Elvan, Mersinlilerle BuluştuBakan Elvan, Mersinlilerle BuluştuKalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Teravih namazı çıkışında esnaf ziyareti yaptı.
 • 01:32Kalkınma Bakanı Elvan, Türkiye'nin İlk 'Şehir Hastanesi' İnşaatını İnceledi (2)Kalkınma Bakanı Elvan, Türkiye'nin İlk 'Şehir Hastanesi' İnşaatını İnceledi (2)Esnafı ZİYARET ETTİMersin programının devamında Muğdat Camisi'nde teravih namazını kılan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, daha sonra esnaf ziyaretinde bulundu.
 • 00:58Kalkınma Bakanı ElvanKalkınma Bakanı ElvanGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Mersin Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneğinin hal meydanında düzenlediği iftar programından detaylar ve konuşma ASKON Mersin şubesi toplantısından detaylar ve konuşma Kalkınma Bakanı Elvan Mersin'de Elvan: "Avrupa'daki ülkelerin hükümetlerinin 3-4 bin mülteciyi almak için birbirleriyle veya kendi halklarıyla mücadele ettiğini görüyoruz.
 • 23:41Kalkınma Bakanı Elvan Mersin'deKalkınma Bakanı Lütfi Elvan, "Avrupa'daki ülkelerin hükümetlerinin 3-4 bin mülteciyi almak için birbirleriyle veya kendi halklarıyla mücadele ettiğini görüyoruz.
 • 21:39Kalkınma Bakanı Elvan, Türkiye'nin İlk 'Şehir Hastanesi' İnşaatını İncelediKalkınma Bakanı Elvan, Türkiye'nin İlk 'Şehir Hastanesi' İnşaatını İncelediMersin'e bir dizi ziyaret için gelen Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, yapımı süren Şehir Hastanesi'nde incelemelerde bulundu.
 • 21:11Elvan: Elvan: "Mersin Şehir Hastanesi Türkiye'nin İlk Şehir Hastanesi Olacak"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan'ın Mersin Şehir Hastanesi inşaatında incelemelerde bulunması Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan'ın konuşması Mersin Şehir Hastanesi'nde sona doğru Kalkınma Bakanı Elvan: "Mersin Şehir Hastanesi Türkiye'nin ilk şehir hastanesi olacak.
 • 20:52Mersin Kalkınma Bakanı Elvan, Türkiye'nin İlk Şehir Hastanesi İnşaatını İncelediMersin Kalkınma Bakanı Elvan, Türkiye'nin İlk Şehir Hastanesi İnşaatını İncelediKalkınma Bakanı Elvan, Türkiye'nin ilk Şehir Hastanesi inşaatını incelediMERSİN'e bir dizi ziyaret için gelen Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, yapımı süren Şehir Hastanesi'nde incelemelerde bulundu.
 • 19:37Mersin Şehir Hastanesi'nde Sona DoğruKalkınma Bakanı Lütfi Elvan, yaklaşık 370 bin metrekare kapalı alana sahip Mersin Şehir Hastanesi'nin eylül veya ekim ayında açılacağını söyledi.
 • 19:14Elvan: Elvan: "Türkiye'nin İlk Şehir Hastanesini Mersin'de Açıyoruz"Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Türkiye’nin ilk ve en büyük şehir hastanesini Eylül sonu veya Ekim başında Mersin’de açacaklarını belirterek, “Şehir hastanemiz de tamamlandığında, toplam 2 bin 600 yatak kapasitesiyle Mersin, sağlık turizmi açısından Türkiye’nin en önemli merkezlerinden birisi olacak” dedi.
 • 00:37Elvan: Asgari Ücretle İlgili Bir Çalışmamız YokElvan: Asgari Ücretle İlgili Bir Çalışmamız YokKalkınma Bakanı Lütfi Elvan, asgari ücretin vergi dilimi uygulaması dışında kalıp kalmayacağı konusunda, "Bu konuda herhangi bir çalışmamız söz konusu değil, bunu özellikle ifade etmek istiyorum" dedi.
 • 18:51Kalkınma Bakanı Elvan AçıklamasıKalkınma Bakanı Lütfi Elvan, genel hatlarıyla bakıldığında dış ticaret, büyüme, cari açık, enflasyon açısından beklentilerinin iyi olduğunu belirterek, "Biz orta vadeli programda herhangi bir değişikliğe gitmeyeceğiz.
 • 18:19Bakan Elvan'ın AçıklamalarıKalkınma Bakanı Lütfi Elvan, “Dış ticaret açısından, büyüme açısından, cari açık, enflasyon açısından beklentilerimizin iyi olduğunu söyleyebilirim. Dolayısıyla biz orta vadeli programımızda herhangi bir değişikliğe gitmeyeceğiz” dedi.
 • 11:01ATO'dan Kalkınma Bakanı Elvan'a ZiyaretATO'dan Kalkınma Bakanı Elvan'a ZiyaretKalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Türkiye ekonomide ne kadar güçlü olursa istikrarın da o kadar güçlü olacağını belirterek, “En başta yoğunlaşmamız gereken alan ekonomidir” dedi.
 • 22:05Mersin Vergi Rekortmenleri Ödül TöreniKalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, iş sektörü kazancının ulusal kazanç olduğunu belirterek, vergilerin ekonomik refahın artmasını sağlayacağını söyledi.
 • 18:07Kalkınma Bakan Yardımcısı Coşkun, Mersin'deKalkınma Bakan Yardımcısı Coşkun, Mersin'deGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Toplantı salonundan detaylar Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun'un konuşması Kalkınma Bakan Yardımcısı Coşkun: "Kısa vadede, Mersin'in hasret kaldığı hizmetler, projeler, yatırım programına alınacak, bunlar da Mersinlilerin hizmetine sunulacaktır" Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, "Kısa vadede, Mersin'in hasret kaldığı hizmetler, projeler, yatırım programına alınacak, bunlar da Mersinlilerin hizmetine sunulacaktır.
 • 17:43Kalkınma Bakan Yardımcısı Coşkun AçıklamasıKalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, "Kısa vadede, Mersin'in hasret kaldığı hizmetler, projeler, yatırım programına alınacak, bunlar da Mersinlilerin hizmetine sunulacaktır.
 • 13:00Bakan Elvan: "2016'da İşsizlik Oranı Tahmin Edilenden Daha Düşük Seviyede Gerçekleşecek"Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, işsizlik oranının Mart 2016’da yüzde 10,1’e gerilediğini belirterek, “İşsizlikteki bu iyileşme 2015 yılı son çeyreği ile 2016 yılı ilk çeyreğinde gözlenen olumlu büyüme performansının bir yansımasıdır” dedi.
 • 12:46Bakan Elvan, İş Gücü İstatistiklerini Değerlendirdi AçıklamasıKalkınma Bakanı Lütfi Elvan, ekonomideki olumlu gelişmelerin, Orta Vadeli Program'da (OVP) 2016 yılı için yüzde 10,2 olarak tahmin edilen işsizlik oranının yıl genelinde daha düşük bir seviyede gerçekleşeceğine dair güçlü işaretler sunduğunu bildirdi.
 • 18:44Tarsus Heyetinden Kalkınma Bakanı Elvan'a ZiyaretTarsus Kaymakamı Bekir Atmaca, Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ruhi Koçak ve Tarsus Ticaret Borsası Başkanı Murat Kaya'nın aralarında bulunduğu heyet, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan'ı ziyaret etti.
 • 13:35Bakan Elvan, 2016 Yılı Birinci Çeyrek Gsyh Verilerini DeğerlendirdiKalkınma Bakanı Lütfi Elvan, 2016 yılı birinci çeyrek Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYH) verilerine ilişkin, "2016 yılının ilk çeyreğinde Gayri Safi Yurtiçi Hasıla, piyasa beklentilerinin üstünde gerçekleşerek yüzde 4,8 oranında artış kaydetmiştir.
 • 13:07Bakan Elvan, Büyüme Rakamlarını Değerlendirdi AçıklamasıKalkınma Bakanı Lütfi· Elvan, yılın ilk çeyreğindeki yüzde 4,8'lik büyüme oranının, Türkiye'nin bölgesinde ve dünyada halen güvenli bir liman olma özelliğini sürdürdüğünün göstergesi olduğunu bildirdi.
 • 15:29Üniversitelerde 'İhtisaslaşma' İçin Düğmeye BasıldıÜniversitelerde 'İhtisaslaşma' İçin Düğmeye BasıldıYÖK Konferans Salonunda, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç ve 2006'dan sonra kurulan 50'yi aşkın üniversite rektörünün katılımıyla "Üniversitelerin Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması" toplantısı düzenlendi.
 • 15:01Üniversitelerde "İhtisaslaşma" İçin Düğmeye BasıldıYÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, üniversitelerin eğitim, araştırma veya bölgesel kalkınma odaklı farklılaşmasına yönelik hazırlanan plan kapsamında, 5 pilot üniversite ile kasım ayında çalışmaların başlatılmasının hedeflendiğini bildirdi.
 • 14:561915 Olayları Türk-alman Üniversitesinde KonuşulacakTürk-Alman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil Akkanat, "Parlamentoların geçmişte yaşanmış bir olayın şu veya bu şekilde yaşandığına dair karar vermesinin hiçbir anlamı yok. Adeta kendi kendilerine bir şey söylemişler, bunun ne kimse bakımından bir bağlayıcılığı var ne de hukuki sonuç doğurması söz konusu" dedi.
 • 14:24Bakan Elvan: Üniversiteler Bölgesine Katkıda BulunmalıBakan Elvan: Üniversiteler Bölgesine Katkıda BulunmalıBakan Lütfi Elvan, 'Üniversitelerin Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, 2006 ve sonrasında kurulan üniversitelere yol haritası oluşturmayı amaçladıklarını söyledi.
 • 13:42Üniversitelerin Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması ToplantısKalkınma Bakanı Lütfi Elvan, üniversitelerin, bölgesine, iline katkı sağlaması için birbirlerine benzememesi, farklı alanlarda ihtisaslaşması gerektiğini belirtti.
 • 11:33Göletler İhale EdiliyorGöletler İhale EdiliyorKalkınma Bakanı Lütfi Elvan'ın seçim döneminde söz verdiği gölet ve sulama projeleri için çalışmalar hızla sürüyor.
 • 20:08TBMM Genel KuruluKalkınma Bakanı Lütfi Elvan, İstanbul'daki saldırıda şehit düşen polislerin cenaze töreninde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik protestoya ilişkin, "Sayın Kılıçdaroğlu'na yapılan girişimi tasvip etmemiz mümkün değil, bunu kınıyoruz.
 • 19:41Bakan Elvan: "Kılıçdaroğlu'na Yapılmış Olan Girişimi Tasvip Etmemiz Mümkün Değil, Bunu da Kınıyoruz"Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, “Bir yanlış yapıldıysa, onun üzerine gidilecektir, bunun takipçisi olacağız. Hükümetimizi terbiyesizlikle suçlamak son derece yakışıksız bir ifade.
 • 12:26Bakan Elvan: Bakan Elvan: "Verdiğimiz Sözleri Bir Bir Gerçekleştireceğiz"Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun Mersin’e gelişinde söz verdiği 33 göletten 10’unun proje yapım ihalesinin 30 Mayıs 2016 tarihinde yapıldığını, 7’sinin göletin ihalesinin de 9 Haziran 2016’da yapılacağını açıkladı.
 • 11:11Mersin'de Gölet ve Sulama Projeleri Devam EdiyorKalkınma Bakanı Lütfi Elvan'ın seçim döneminde söz verdiği gölet ve sulama projeleri için çalışmaların sürdüğü bildirildi.
 • 10:21Türk Traktör Sektörünün Lideri OlduTürk Traktör ve Ziraat Makine AŞ, makine ve aksamları sektöründe lider oldu.
 • 13:43Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan AçıklamasıKalkınma Bakanı Lütfi Elvan, "Son teröristi yok edinceye kadar da bu mücadele sürecek.
 • 17:06AK Parti Mersin İl Başkanlığından AçıklamaAK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, kentte günlük olarak yayımlanan bir yerel gazetede çıkan haberle ilgili açıklama yaptı.