SON DAKİKA LÜTFÜ SAVAŞ HABERLERİ

Son Dakika Lütfü Savaş Haberleri

 • 12:55Fetö'nün Darbe GirişimiHatay Valisi Ercan Topaca, darbe teşebbüsüne karışan bin 20 kişi hakkında değişik işlemler yapıldığını ve bu işle bağlantılı olduğu düşünülen 894 kişinin görevden uzaklaştırıldığını belirtti.
 • 21:57Hatay'ın Ana Vatana Katılışının 77. Yıl Dönümünde Toplu Nikah TöreniHatay'ın Ana Vatana Katılışının 77. Yıl Dönümünde Toplu Nikah TöreniBüyükşehir Belediyesi tarafından Hatay'ın ana vatana katılışının 77. yıl dönümü kutlama etkinlikleri kapsamında toplu nikah töreni düzenlendi.
 • 20:04Hatay'ın Ana Vatana Katılışının 77. Yıl DönümüBüyükşehir Belediyesi tarafından Hatay'ın ana vatana katılışının 77. yıl dönümü kutlama etkinlikleri kapsamında toplu nikah töreni düzenlendi.
 • 23:31Hatay'ın Anavatana Katılışının Yıldönümünde 77 Metrelik KünefeHatay'ın Anavatana Katılışının Yıldönümünde 77 Metrelik KünefeHatay'ın anavatana katılışının yıldönümünde 77 metrelik künefeHATAY'ın anavatana katılışının 77'inci yıldönümü etkinlikleri kapsamında vatandaşlara, büyükşehir belediyesince hazırlanan 77 metrelik künefe ikram edildi.
 • 22:54Hatay'da 77. Yılda 77 Metrelik KünefeHatay'da 77. Yılda 77 Metrelik KünefeHatay’ın anavatana katılışının 77. yıldönümü nedeniyle düzenlenen törenler kapsamında 77 metrelik künefe vatandaşların ilgi odağı oldu.
 • 22:21Hatay'ın Ana Vatana Katılışının 77. Yıl DönümüHatay'ın Ana Vatana Katılışının 77. Yıl DönümüHatay'ın ana vatana katılışının 77. yıl dönümü dolayısıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen kutlama etkinlikleri kapsamında 77 metre uzunluğundaki 6 bin kişilik künefe vatandaşlara dağıtıldı.
 • 21:23Hatay'da 77 Metrelik KünefeHatay'da 77 Metrelik KünefeHatay'ın Anavatana katılışının 77'inci yıldönümü nedeniyle düzenlenen törenler kapsamında 77 metrelik künefe vatandaşların ilgi odağı oldu.
 • 20:54Hatay'ın Anavatana Katılışının Yıldönümünde 77 Metrelik KünefeHatay'ın Anavatana Katılışının Yıldönümünde 77 Metrelik KünefeHatay'ın anavatana katılışının 77'inci yıldönümü etkinlikleri kapsamında vatandaşlara, büyükşehir belediyesince hazırlanan 77 metrelik künefe ikram edildi.
 • 20:13Hatay'ın Ana Vatana Katılışının 77. Yıl DönümüHatay'ın ana vatana katılışının 77. yıl dönümü dolayısıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen kutlama etkinlikleri kapsamında 77 metre uzunluğundaki 6 bin kişilik künefe vatandaşlara dağıtıldı.
 • 16:06Hatay'ın Ana Vatana Katılışının 77. Yıl DönümüBüyükşehir Belediyesi tarafından Hatay'ın ana vatana katılışının 77. yıl dönümü kutlama etkinlikleri kapsamında "Geleneksel Sünnet Şöleni"nde 400 çocuk sünnet oldu.
 • 15:26Başkan Savaş İle Hatay Daha Yeşil, Yaşanabilir ve EstetikBaşkan Savaş İle Hatay Daha Yeşil, Yaşanabilir ve EstetikHBB Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı, il genelinde gerçekleştirdiği planlı, programlı ve geleceğe dönük dokunuşlarla kent estetiğini önemseyen bir bakış açısıyla hizmetler üretiyor.
 • 10:55Erhan Aksay Futbol Turnuvası'nda Finalistler Belli OlduErhan Aksay Futbol Turnuvası'nda Finalistler Belli OlduHBB bünyesinde, Hatay'ın Anavatana katılışının 77.yıldönümüne tekabül eden ve bu yıl 32.si düzenlenen Erhan Aksay Futbol Turnuvasında finalistler belli oldu.
 • 06:38Fetö'nün Darbe Girişimi - Hatay Valisi TopacaFetö'nün Darbe Girişimi - Hatay Valisi TopacaGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Toplantıdan detay görüntüler Hatay Valisi Ercan Topaca'nın açıklaması FETÖ'nün darbe girişimi Hatay Valisi Topaca: "Kentte kamu görevlileri içerisinden toplamda 218 kişi de görevden uzaklaştırıldı" "İçişleri Bakanlığımızın tasarrufuyla 1 kaymakam, 2 vali yardımcısı açığa alınmıştır" Hatay Valisi Ercan Topaca, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, kentte kamu görevlileri içerisinden toplam 218 kişinin görevden uzaklaştırıldığını bildirdi.
 • 22:57Fetö'nün Darbe GirişimiHatay Valisi Ercan Topaca, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, kentte kamu görevlileri içerisinden toplam 218 kişinin görevden uzaklaştırıldığını bildirdi.
 • 13:50HBB'nin Başarılı Satranç Takımı, Lige Sıkı HazırlanıyorHBB Satranç Takımı, 2015- 2016 Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi'ne yoğun bir tempoyla hazırlanmaya devam ediyor.
 • 16:02Hatay, Her Branşta Geleceğin Milli Sporcularını YetiştiriyorHatay, Her Branşta Geleceğin Milli Sporcularını YetiştiriyorHatay Büyükşehir Belediyesi Bayan Sutopu Takımı'nın kalecisi ve U16 takımına seçilen milli sporcu Zeliha İlhan, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş tarafından kabul edildi.
 • 17:28Halkla Bayramlaşma Programı DüzenlendiHalkla Bayramlaşma Programı DüzenlendiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Ramazan Bayramı kutlanıyor Bayramlaşmadan detay Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın konuşması, Hatay Valisi Ercan Topaca'nın konuşması Hatıra fotoğrafı çekimi Ramazan Bayramı kutlanıyor Hatay'da halkla bayramlaşma programı düzenlendi Vali Topaca: "Bu kent 430 bin Suriyeli kardeşimizi kucaklıyor.
 • 00:59Başbakan Yıldırım'ın Hatay Programından DetaylarBaşbakan Yıldırım'ın Hatay Programından DetaylarGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Başbakan Yıldırım'ın uçaktan inişi ve protokol tarafından karşılanması Hatay Valiliği binasına gelişi ve şeref defterini imzalaması Başbakan Yıldırım'ı, Hatay Havalimanı'nda, Hatay Valisi Ercan Topaca, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, milletvekilleri ve diğer yetkililer karşıladı.
 • 12:36Asi Nehri'ndeki KirlilikHatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Asi Nehri'nin Suriye bölümünde kalan 236 kilometrelik kısmının biyolojik ve kimyasal kirlilik değerinin en yüksek seviyede bulunduğunu, bu durumun nehrin Hatay topraklarından geçen kısmını de olumsuz etkilediğini bildirdi.
 • 14:47Hatay'da Hacı Olan Hıristiyanlar, İstanbul'da Ölenler İçin Dua EttiHatay'da Hacı Olan Hıristiyanlar, İstanbul'da Ölenler İçin Dua EttiHatay'da hacı olan Hıristiyanlar, İstanbul'da ölenler için dua ettiHATAY'da St. Pierre Aziz Petrus ve Pavlus Bayramı'nı kutlayan Hıristiyanlar, dünyanın ilk mağara kilisesi olan Saint Pierre Kilisesi'nde gerçekleştirilen ayinle hacı olup İstanbul'daki patlamada ölenler için dua ettiler.
 • 14:17Hatay'da Hıristiyanlar, İstanbul'daki Terörün Kurbanları İçin Dua EttiHatay'da Hıristiyanlar, İstanbul'daki Terörün Kurbanları İçin Dua EttiHatay'daki St. Pierre Aziz Petrus ve Pavlus Bayramı'nı kutlayan Hıristiyanlar, dünyanın ilk mağara kilisesi olan Saint Pierre Kilisesi'nde gerçekleştirilen ayinle hacı olup İstanbul'daki terör saldırısının kurbanları için dua etti.
 • 14:04Hataylı Hristiyanlar Hacı OlduHataylı Hristiyanlar Hacı OlduHatay'da yaşayan Hıristiyan vatandaşlar 'St. Pierre Aziz Petrus ve Pavlus Bayramı' kapsamında gerçekleştirilen ayinle 'hacı' oldu.
 • 13:07St. Pierre Aziz Petrus ve Pavlus BayramıHatay'da St. Pierre Aziz Petrus ve Pavlus Bayramı etkinlikleri kapsamında, ilk mağara kilisesi olan St. Pierre Kilisesi'nde düzenlenen ayinde barış mesajları verilerek İstanbul'daki terör saldırısı kınandı.
 • 15:34Asi Nehri Hatay'ın Kanayan Yarası'Asi Nehri Hatay'ın Kanayan Yarası'Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Asi Nehri'nin Hatay'ın yılların kanayan yarası olduğunu söyledi.
 • 16:38Hatay, Expo 2021'e Resmen AdayHatay, Expo 2021'e Resmen AdayHatay Büyükşehir Belediyesi dünyanın en geniş kapsamlı ve en saygın sergisi olan EXPO'nun 2021 yılında Hatay'da yapılması için Uluslararası Bahçecilik Üreticileri Birliği'ne resmen başvurdu.
 • 15:25Hatay, Expo 2021 İçin Başvuruda BulunduHatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı, EXPO'ya 2021'de ev sahipliği yapmak için resmi başvuruda bulundu.
 • 11:24Hatay'ın Expo 2021 Adaylığı İçin Resmi İmza AtıldıHatay'ın Expo 2021 Adaylığı İçin Resmi İmza AtıldıHatay Büyükşehir Belediyesi, dünyanın en geniş kapsamlı, en saygın sergisi olan EXPO’nun 2021 yılında Hatay’da gerçekleşmesi için ilk resmi adımı attı.
 • 11:18Hoşgörü Kenti" Expo 2021'i İstiyorAynı cadde üzerinde havra, kilise ve caminin yer aldığı, yüzyıllardır birçok medeniyete ev sahipliği yapan ve "Hoşgörü kenti" olarak adlandırılan Hatay, EXPO 2021'e "Medeniyetler Bahçesi" adlı temayla ev sahipliği yapmak için başvuruda bulunacak.
 • 18:49İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Moore, Hatay'daİngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore, çeşitli temaslarda bulunmak için geldiği Hatay'da Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ı makamında ziyaret etti.
 • 14:54Başkan Savaş'ın Sanat Ve Sanatçı Duyarlılığına Tam NotBaşkan Savaş'ın Sanat Ve Sanatçı Duyarlılığına Tam NotHoşgörünün farklı renklerin bir arada huzurla yaşadığı toplumumuza yeni eserler üreten bu yolda emek harcayan herkese destek olan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş sanatçılarla buluşuyor.
 • 15:58HATAY KAGİD Yönetim Kurulu, Başkan Savaş'ı Ziyaret EttiHatay Kadın Girişimciler Derneği Başkanı Rana Atalay ve yeni yönetim kurulu Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş'a bir nezaket ziyaretinde bulundu.
 • 17:08Kılıçdaroğlu, Habib-i Neccar Türbesini Ziyaret EttiCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hatay ziyareti kapsamında tarihi Habib-i Neccar Camii ve türbesini ziyaret etti.
 • 16:07Hatay Kılıçdaroğlu, Tarihi Habib-i Neccar Camii'ni Ziyaret Etti - EkHatay Kılıçdaroğlu, Tarihi Habib-i Neccar Camii'ni Ziyaret Etti - EkKılıçdaroğlu, tarihi Habib-i Neccar Camii'ni ziyaret ettiCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, belediye başkanları ve sivil toplum örgütleriyle yaptığı toplantının ardından Hatay'ın tarihi Habib-i Neccar Camii'ni ziyaret etti.
 • 08:44Hatay Halkının Yüzü, Mesleki Beceriler ve Hobiler Kazandıran Hatmek İle GülüyorHatay Halkının Yüzü, Mesleki Beceriler ve Hobiler Kazandıran Hatmek İle GülüyorHBB, Hatay Meslek Edindirme Kursları ile vatandaşların kişisel gelişimlerine katkı sunduğu gibi, sağlıklı bir birer olmaları içinde yaşamlarını desteklemeye devam ediyor.
 • 14:18Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Savaş'tan Uğur Dündar'a YanıtHatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili kutlama mesajının yer aldığı afişe gazeteci Uğur Dündar'ın sosyal medya hesabından bazı eleştirilerde bulunduğunu belirterek, "Keşke bu afişi ona gönderenlerin sadece gönderdiğiyle kalmayıp biraz araştırma yapsaydı gerçekleri öğrenirdi ama ben gerçekleri öğrenip öğrenmeme konusundaki samimiyetini bilemiyorum tabii." dedi.
 • 15:4335. 35. "Türk Günü Yürüyüşü ve Festivali"New York’ta bu yıl 35’incisi düzenlenen “Türk Günü Yürüyüşü ve Festivali” kapsamında Amerika’da yaşayan Türklerin katılımıyla gerçekleşen Türk Yürüyüşü’nde Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay’ı temsil etti.
 • 12:51New York'ta Türk Günü Yürüyüşü GerçekleştirildiNew York'ta Türk Günü Yürüyüşü GerçekleştirildiNew York'ta bu yıl 35'incisi düzenlenen Türk Günü Yürüyüşü ve Festivali kapsamında Türk Amerikan toplumu, Manhattan'da yürüyüş gerçekleştirdi.
 • 02:58New York'ta Türk Günü Yürüyüşü DüzenlendiNew York'ta Türk Günü Yürüyüşü DüzenlendiABD'nin New York kentinde bu yıl 35'incisi düzenlenen Türk Günü Yürüyüşü ve Festivali kapsamında, Türk Amerikan toplumu, Manhattan'da yürüyüş gerçekleştirdi.
 • 02:1935. Türk Günü Yürüyüş ve Festivali - New35. Türk Günü Yürüyüş ve Festivali - NewGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Yürüyüşten görüntüler 35. Türk Günü Yürüyüş ve Festivali Türk Amerikan toplumu, New York'ta geleneksel Türk günü yürüyüşünü gerçekleştirdi NEW New York'ta bu yıl 35'incisi düzenlenen Türk Günü Yürüyüşü ve Festivali kapsamında Türk Amerikan toplumu, Manhattan'da yürüyüş gerçekleştirdi.
 • 01:0035. Türk Günü Yürüyüş ve FestivaliNEW New York'ta bu yıl 35'incisi düzenlenen Türk Günü Yürüyüşü ve Festivali kapsamında Türk Amerikan toplumu, Manhattan'da yürüyüş gerçekleştirdi.
 • 19:4412 Metrekarelik Türk Bayrağı Göndere Çekildi12 Metrekarelik Türk Bayrağı Göndere ÇekildiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın konuşması Bayrağın göndere çekilmesi İstiklal Marşı 12 metrekarelik Türk bayrağı göndere çekildi Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan 12 metrekarelik ay yıldızlı bayrak, Antakya'da törenle göndere çekildi Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan 12 metrekare büyüklüğündeki Türk bayrağı Antakya'da düzenlenen törenle göndere çekildi.
 • 18:3812 Metrekarelik Türk Bayrağı Göndere ÇekildiHatay Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan 12 metrekare büyüklüğündeki Türk bayrağı Antakya'da düzenlenen törenle göndere çekildi.
 • 16:15New York'taki New York'taki "Türk Günü Yürüyüşü"Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, New York’ta geleneksel olarak düzenlenen ve 16-22 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek “Türk Günü Yürüyüşü” öncesi basın mensuplarıyla Antakya Medeniyetler Evi’nde bir araya geldi.
 • 14:55Antakya Medeniyetler Korosu, ABD'de Türk Kültür Festivali'ne KatılacakAntakya Medeniyetler Korosu, ABD'de Türk Kültür Festivali'ne KatılacakGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Antakya Medeniyetler Korosu'ndan detay Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Litfü Savaş'ın konuşması Antakya Medeniyetler Korosu Başkanı Yılmaz Özfırat'ın konuşması Amerika'da "Türk Günü Yürüyüşü ve Türk Kültür Festivali" Hatay Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri ve Antakya Medeniyetler Korosu etkinliğe davet edildi Büyükşehir Belediye Başkanı Savaş: "Etkinlikte Hatay'da insanların barış içinde yaşadığını ve birbirlerini kucakladığını dünyaya göstereceğiz" Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Türk Amerikan Dernekleri Federasyonunun (TADF) davetlisi olarak Amerika'da düzenlenecek olan Türk Günü Yürüyüşü ve Türk Kültür Festivali etkinliklerine bazı belediye meclis üyeleri ile Antakya Medeniyetler Korosu'nun katılacağını belirtti.
 • 13:58Aba Güreşi Dünya Şampiyonası 17-18 Eylül Tarihlerinde Hatay'da YapılacakAba Güreşi Dünya Şampiyonası 17-18 Eylül Tarihlerinde Hatay'da Yapılacak7. Geleneksel Uluslar Arası Aba Güreşi Dünya Kupası 17-18 Eylül tarihlerinde Hatay’da yapılacak.
 • 12:42Amerika'da "Türk Günü Yürüyüşü ve Türk Kültür Festivali"Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Türk Amerikan Dernekleri Federasyonunun (TADF) davetlisi olarak Amerika'da düzenlenecek olan Türk Günü Yürüyüşü ve Türk Kültür Festivali etkinliklerine bazı belediye meclis üyeleri ile Antakya Medeniyetler Korosu'nun katılacağını belirtti.
 • 12:02Başkan Savaş, Ömerat Aşireti'nin Dayanışma Toplantısına KatıldıBaşkan Savaş, Ömerat Aşireti'nin Dayanışma Toplantısına KatıldıHatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, beraberindeki heyet ile Reyhanlı’da Ömerat Aşireti’nin dayanışma toplantısına katıldı.
 • 18:35Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Savaş AçıklamasıHatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, "Demokrasi içerisinde kuracağımız sistemler insanları mutlu ediyorsa bizi de mutlu eder." dedi.
 • 17:11İskenderun'da Geçici Kedi Bakım Evi Açıldıİskenderun'da Geçici Kedi Bakım Evi AçıldıHatay’ın İskenderun İlçesinde Büyükşehir Belediyesi tarafından geçici kedi bakım evi açıldı.
 • 13:20Başkan Savaş, Samandağ Halkıyla Bir Araya GeldiBaşkan Savaş, Samandağ Halkıyla Bir Araya GeldiHatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Samandağ’da Kurtderesi Mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldi.