SON DAKİKA LÜTFÜ SAVAŞ HABERLERİ

Son Dakika Lütfü Savaş Haberleri

 • 00:59Başbakan Yıldırım'ın Hatay Programından DetaylarBaşbakan Yıldırım'ın Hatay Programından DetaylarGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Başbakan Yıldırım'ın uçaktan inişi ve protokol tarafından karşılanması Hatay Valiliği binasına gelişi ve şeref defterini imzalaması Başbakan Yıldırım'ı, Hatay Havalimanı'nda, Hatay Valisi Ercan Topaca, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, milletvekilleri ve diğer yetkililer karşıladı.
 • 12:36Asi Nehri'ndeki KirlilikHatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Asi Nehri'nin Suriye bölümünde kalan 236 kilometrelik kısmının biyolojik ve kimyasal kirlilik değerinin en yüksek seviyede bulunduğunu, bu durumun nehrin Hatay topraklarından geçen kısmını de olumsuz etkilediğini bildirdi.
 • 14:47Hatay'da Hacı Olan Hıristiyanlar, İstanbul'da Ölenler İçin Dua EttiHatay'da Hacı Olan Hıristiyanlar, İstanbul'da Ölenler İçin Dua EttiHatay'da hacı olan Hıristiyanlar, İstanbul'da ölenler için dua ettiHATAY'da St. Pierre Aziz Petrus ve Pavlus Bayramı'nı kutlayan Hıristiyanlar, dünyanın ilk mağara kilisesi olan Saint Pierre Kilisesi'nde gerçekleştirilen ayinle hacı olup İstanbul'daki patlamada ölenler için dua ettiler.
 • 14:17Hatay'da Hıristiyanlar, İstanbul'daki Terörün Kurbanları İçin Dua EttiHatay'da Hıristiyanlar, İstanbul'daki Terörün Kurbanları İçin Dua EttiHatay'daki St. Pierre Aziz Petrus ve Pavlus Bayramı'nı kutlayan Hıristiyanlar, dünyanın ilk mağara kilisesi olan Saint Pierre Kilisesi'nde gerçekleştirilen ayinle hacı olup İstanbul'daki terör saldırısının kurbanları için dua etti.
 • 14:04Hataylı Hristiyanlar Hacı OlduHataylı Hristiyanlar Hacı OlduHatay'da yaşayan Hıristiyan vatandaşlar 'St. Pierre Aziz Petrus ve Pavlus Bayramı' kapsamında gerçekleştirilen ayinle 'hacı' oldu.
 • 13:07St. Pierre Aziz Petrus ve Pavlus BayramıHatay'da St. Pierre Aziz Petrus ve Pavlus Bayramı etkinlikleri kapsamında, ilk mağara kilisesi olan St. Pierre Kilisesi'nde düzenlenen ayinde barış mesajları verilerek İstanbul'daki terör saldırısı kınandı.
 • 15:34Asi Nehri Hatay'ın Kanayan Yarası'Asi Nehri Hatay'ın Kanayan Yarası'Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Asi Nehri'nin Hatay'ın yılların kanayan yarası olduğunu söyledi.
 • 16:38Hatay, Expo 2021'e Resmen AdayHatay, Expo 2021'e Resmen AdayHatay Büyükşehir Belediyesi dünyanın en geniş kapsamlı ve en saygın sergisi olan EXPO'nun 2021 yılında Hatay'da yapılması için Uluslararası Bahçecilik Üreticileri Birliği'ne resmen başvurdu.
 • 15:25Hatay, Expo 2021 İçin Başvuruda BulunduHatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı, EXPO'ya 2021'de ev sahipliği yapmak için resmi başvuruda bulundu.
 • 11:24Hatay'ın Expo 2021 Adaylığı İçin Resmi İmza AtıldıHatay'ın Expo 2021 Adaylığı İçin Resmi İmza AtıldıHatay Büyükşehir Belediyesi, dünyanın en geniş kapsamlı, en saygın sergisi olan EXPO’nun 2021 yılında Hatay’da gerçekleşmesi için ilk resmi adımı attı.
 • 11:18Hoşgörü Kenti" Expo 2021'i İstiyorAynı cadde üzerinde havra, kilise ve caminin yer aldığı, yüzyıllardır birçok medeniyete ev sahipliği yapan ve "Hoşgörü kenti" olarak adlandırılan Hatay, EXPO 2021'e "Medeniyetler Bahçesi" adlı temayla ev sahipliği yapmak için başvuruda bulunacak.
 • 18:49İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Moore, Hatay'daİngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore, çeşitli temaslarda bulunmak için geldiği Hatay'da Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ı makamında ziyaret etti.
 • 14:54Başkan Savaş'ın Sanat Ve Sanatçı Duyarlılığına Tam NotBaşkan Savaş'ın Sanat Ve Sanatçı Duyarlılığına Tam NotHoşgörünün farklı renklerin bir arada huzurla yaşadığı toplumumuza yeni eserler üreten bu yolda emek harcayan herkese destek olan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş sanatçılarla buluşuyor.
 • 15:58HATAY KAGİD Yönetim Kurulu, Başkan Savaş'ı Ziyaret EttiHatay Kadın Girişimciler Derneği Başkanı Rana Atalay ve yeni yönetim kurulu Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş'a bir nezaket ziyaretinde bulundu.
 • 17:08Kılıçdaroğlu, Habib-i Neccar Türbesini Ziyaret EttiCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hatay ziyareti kapsamında tarihi Habib-i Neccar Camii ve türbesini ziyaret etti.
 • 16:07Hatay Kılıçdaroğlu, Tarihi Habib-i Neccar Camii'ni Ziyaret Etti - EkHatay Kılıçdaroğlu, Tarihi Habib-i Neccar Camii'ni Ziyaret Etti - EkKılıçdaroğlu, tarihi Habib-i Neccar Camii'ni ziyaret ettiCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, belediye başkanları ve sivil toplum örgütleriyle yaptığı toplantının ardından Hatay'ın tarihi Habib-i Neccar Camii'ni ziyaret etti.
 • 08:44Hatay Halkının Yüzü, Mesleki Beceriler ve Hobiler Kazandıran Hatmek İle GülüyorHatay Halkının Yüzü, Mesleki Beceriler ve Hobiler Kazandıran Hatmek İle GülüyorHBB, Hatay Meslek Edindirme Kursları ile vatandaşların kişisel gelişimlerine katkı sunduğu gibi, sağlıklı bir birer olmaları içinde yaşamlarını desteklemeye devam ediyor.
 • 14:18Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Savaş'tan Uğur Dündar'a YanıtHatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili kutlama mesajının yer aldığı afişe gazeteci Uğur Dündar'ın sosyal medya hesabından bazı eleştirilerde bulunduğunu belirterek, "Keşke bu afişi ona gönderenlerin sadece gönderdiğiyle kalmayıp biraz araştırma yapsaydı gerçekleri öğrenirdi ama ben gerçekleri öğrenip öğrenmeme konusundaki samimiyetini bilemiyorum tabii." dedi.
 • 15:4335. 35. "Türk Günü Yürüyüşü ve Festivali"New York’ta bu yıl 35’incisi düzenlenen “Türk Günü Yürüyüşü ve Festivali” kapsamında Amerika’da yaşayan Türklerin katılımıyla gerçekleşen Türk Yürüyüşü’nde Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay’ı temsil etti.
 • 12:51New York'ta Türk Günü Yürüyüşü GerçekleştirildiNew York'ta Türk Günü Yürüyüşü GerçekleştirildiNew York'ta bu yıl 35'incisi düzenlenen Türk Günü Yürüyüşü ve Festivali kapsamında Türk Amerikan toplumu, Manhattan'da yürüyüş gerçekleştirdi.
 • 02:58New York'ta Türk Günü Yürüyüşü DüzenlendiNew York'ta Türk Günü Yürüyüşü DüzenlendiABD'nin New York kentinde bu yıl 35'incisi düzenlenen Türk Günü Yürüyüşü ve Festivali kapsamında, Türk Amerikan toplumu, Manhattan'da yürüyüş gerçekleştirdi.
 • 02:1935. Türk Günü Yürüyüş ve Festivali - New35. Türk Günü Yürüyüş ve Festivali - NewGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Yürüyüşten görüntüler 35. Türk Günü Yürüyüş ve Festivali Türk Amerikan toplumu, New York'ta geleneksel Türk günü yürüyüşünü gerçekleştirdi NEW New York'ta bu yıl 35'incisi düzenlenen Türk Günü Yürüyüşü ve Festivali kapsamında Türk Amerikan toplumu, Manhattan'da yürüyüş gerçekleştirdi.
 • 01:0035. Türk Günü Yürüyüş ve FestivaliNEW New York'ta bu yıl 35'incisi düzenlenen Türk Günü Yürüyüşü ve Festivali kapsamında Türk Amerikan toplumu, Manhattan'da yürüyüş gerçekleştirdi.
 • 19:4412 Metrekarelik Türk Bayrağı Göndere Çekildi12 Metrekarelik Türk Bayrağı Göndere ÇekildiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın konuşması Bayrağın göndere çekilmesi İstiklal Marşı 12 metrekarelik Türk bayrağı göndere çekildi Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan 12 metrekarelik ay yıldızlı bayrak, Antakya'da törenle göndere çekildi Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan 12 metrekare büyüklüğündeki Türk bayrağı Antakya'da düzenlenen törenle göndere çekildi.
 • 18:3812 Metrekarelik Türk Bayrağı Göndere ÇekildiHatay Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan 12 metrekare büyüklüğündeki Türk bayrağı Antakya'da düzenlenen törenle göndere çekildi.
 • 16:15New York'taki New York'taki "Türk Günü Yürüyüşü"Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, New York’ta geleneksel olarak düzenlenen ve 16-22 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek “Türk Günü Yürüyüşü” öncesi basın mensuplarıyla Antakya Medeniyetler Evi’nde bir araya geldi.
 • 14:55Antakya Medeniyetler Korosu, ABD'de Türk Kültür Festivali'ne KatılacakAntakya Medeniyetler Korosu, ABD'de Türk Kültür Festivali'ne KatılacakGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Antakya Medeniyetler Korosu'ndan detay Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Litfü Savaş'ın konuşması Antakya Medeniyetler Korosu Başkanı Yılmaz Özfırat'ın konuşması Amerika'da "Türk Günü Yürüyüşü ve Türk Kültür Festivali" Hatay Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri ve Antakya Medeniyetler Korosu etkinliğe davet edildi Büyükşehir Belediye Başkanı Savaş: "Etkinlikte Hatay'da insanların barış içinde yaşadığını ve birbirlerini kucakladığını dünyaya göstereceğiz" Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Türk Amerikan Dernekleri Federasyonunun (TADF) davetlisi olarak Amerika'da düzenlenecek olan Türk Günü Yürüyüşü ve Türk Kültür Festivali etkinliklerine bazı belediye meclis üyeleri ile Antakya Medeniyetler Korosu'nun katılacağını belirtti.
 • 13:58Aba Güreşi Dünya Şampiyonası 17-18 Eylül Tarihlerinde Hatay'da YapılacakAba Güreşi Dünya Şampiyonası 17-18 Eylül Tarihlerinde Hatay'da Yapılacak7. Geleneksel Uluslar Arası Aba Güreşi Dünya Kupası 17-18 Eylül tarihlerinde Hatay’da yapılacak.
 • 12:42Amerika'da "Türk Günü Yürüyüşü ve Türk Kültür Festivali"Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Türk Amerikan Dernekleri Federasyonunun (TADF) davetlisi olarak Amerika'da düzenlenecek olan Türk Günü Yürüyüşü ve Türk Kültür Festivali etkinliklerine bazı belediye meclis üyeleri ile Antakya Medeniyetler Korosu'nun katılacağını belirtti.
 • 12:02Başkan Savaş, Ömerat Aşireti'nin Dayanışma Toplantısına KatıldıBaşkan Savaş, Ömerat Aşireti'nin Dayanışma Toplantısına KatıldıHatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, beraberindeki heyet ile Reyhanlı’da Ömerat Aşireti’nin dayanışma toplantısına katıldı.
 • 18:35Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Savaş AçıklamasıHatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, "Demokrasi içerisinde kuracağımız sistemler insanları mutlu ediyorsa bizi de mutlu eder." dedi.
 • 17:11İskenderun'da Geçici Kedi Bakım Evi Açıldıİskenderun'da Geçici Kedi Bakım Evi AçıldıHatay’ın İskenderun İlçesinde Büyükşehir Belediyesi tarafından geçici kedi bakım evi açıldı.
 • 13:20Başkan Savaş, Samandağ Halkıyla Bir Araya GeldiBaşkan Savaş, Samandağ Halkıyla Bir Araya GeldiHatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Samandağ’da Kurtderesi Mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldi.
 • 10:55Çağlar Oksay Hakemliğe Veda EttiÇağlar Oksay Hakemliğe Veda EttiHatay Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen 32. Erhan Aksay Futbol Turnuvaları öncesinde Hatay Bölgesi hakemlerinden Çağlar Oksay jübile maçıyla hakemliğe veda etti.
 • 17:50Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı: Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı: "Fenerbahçe'ye Kök Söktürdük"Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Bilyoner.Com Kadınlar Basketbol Ligi play off maçında 2'nci olurken Avrupa 3'üncüsü Fenerbahçe'ye kök söktürdüklerini, önümüzdeki sezon Avrupa'nın önemli takımlarını misafir edeceklerini söyledi.
 • 15:57Küçük Ramazan'ın Akülü Araç SevinciKüçük Ramazan'ın Akülü Araç SevinciHatay’ın Reyhanlı ilçesinde yaşayan ve bedensel engeli olan 11 yaşındaki 5. sınıf öğrencisi Ramazan Yazar’a, Büyükşehir Belediyesi tarafından akülü araç hediye edildi.
 • 16:13Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi ToplantısıHatay Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs ayı olağan toplantısını yaptı.
 • 19:07Gaziantep ve Mardin'deki Terör SaldırılarıHatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü önünde bomba yüklü araçla ve Mardin'in Nusaybin ilçesinde terör örgütü PKK tarafından el yapımı patlayıcılarla gerçekleştirilen saldırıları kınadı.
 • 10:19Hatay'da Paskalya BayramıHatay'da Paskalya BayramıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Antakya Ortodoks Kilisesi'nden detay Hatay Valisi Ercan Topaca'nın konuşması Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın konuşması Antakya Ortodoks Kilisesi Cemaat Vakfı Başkanı Fadi Hurigil'in konuşması Vali Ercan Topaca'nın yumurta tokuşturması Hatay'da Paskalya Bayramı Antakya Ortodoks Kilisesi'nde düzenlenen kahvaltıya katılan Vali Topaca, yumurta tokuşturarak Hristiyanların bayramını kutladı Paskalya Bayramı nedeniyle Antakya Ortodoks Kilisesi'nde düzenlenen kahvaltıya katılan Hatay Valisi Ercan Topaca, yumurta tokuşturarak Hristiyanların bayramını kutladı.
 • 10:06Paskalya Bayramı Antakya'da Coşkuyla KutlandıPaskalya Bayramı Antakya'da Coşkuyla KutlandıAntakya'da yaşayan Ortodoks Hristiyanlar, Paskalya Bayramı dolayısıyla sabah 05.00'te başlayan ayinin ardından oruçlarını kilisenin bahçesinde yumurta ile açtı.
 • 10:44Hatay Ünlü Tarihçi Ortaylı: Bu Eser Müze Yapılarak SergilenmeliHatay Ünlü Tarihçi Ortaylı: Bu Eser Müze Yapılarak Sergilenmeli(Tekrar) Ünlü tarihçi Ortaylı: Bu eser müze yapılarak sergilenmeliHATAY'da teleferik çalışmaları sırasında bulunan ve üzerinde 'Neşeli ol, hayatını yaşa' yazan mozaiğin de yer aldığı İplik Pazarı mevkiindeki kazı alanında inceleme yapan ünlü tarihçi İlber Ortaylı, çıkan mozaiğin çok önemli, nadir bir eser olduğunu belirterek, bu eserin olduğu yere müze yapılarak sergilenmesi gerektiğini söyledi.
 • 18:08Antalya Antakya Medeniyetler Korosu, Expo 2016'da Konser VerdiAntalya Antakya Medeniyetler Korosu, Expo 2016'da Konser VerdiAntakya Medeniyetler Korosu, EXPO 2016'da konser verdiEXPO 2016 Antalya'da kültürel etkinlikler kapsamında Antakya Medeniyetler Korosu sahne aldı.
 • 15:22Büyükşehir Belediyesi Okulda Yangın Tatbikatı DüzenlediBüyükşehir Belediyesi Okulda Yangın Tatbikatı DüzenlediHatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) İtfaiye Dairesi Başkanlığı, Reyhanlı ilçesi Cumhuriyet İlkokulu'nda yangın tatbikatı düzenledi.
 • 14:48HBB, Okullardaki Yangın Tatbikatları İle Bilinç AşılıyorHBB, Okullardaki Yangın Tatbikatları İle Bilinç AşılıyorHatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) İtfaiye Dairesi Başkanlığı, Reyhanlı ilçesi Cumhuriyet İlkokulu'nda yangın tatbikatı düzenledi.
 • 13:40Antakya Medeniyetler Korosu, Expo 2016'da Konser Verdi"Çiçek ve çocuk" temasıyla açılan EXPO 2016 Antalya'da, dünyaca ünlü Antakya Medeniyetler Korosu konser verdi.
 • 23:55'Neşeli Ol Hayatını Yaşa'Neşeli Ol Hayatını Yaşa" Yazılı Mozaiğin Bulunması - Savaş, Ortaylı ve Çetindoğan İncelemelerde...GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Mozaik alanında inceleme Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın konuşması Tarihçi-yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı'nın konuşması Ortak Nesiller Entegrasyonu (ONE) Derneği Başkanı Demet Sabancı Çetindoğan'ın konuşması "Neşeli ol hayatını yaşa" yazılı mozaiğin bulunması Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Savaş: "Bulunan mozaiğimiz çok önemlidir.
 • 21:50İlber Ortaylı: 'Neşeli Ol, Hayatını Yaşa' Mozaiği Müze Yapılarak Sergilenmeliİlber Ortaylı: 'Neşeli Ol, Hayatını Yaşa' Mozaiği Müze Yapılarak SergilenmeliOrtaylı, 'Neşeli ol, hayatını yaşa' yazan 2400 yıllık mozaiğin çok önemli, nadir bir eser olduğunu belirterek bu eserin olduğu yere müze yapılarak sergilenmesi gerektiğini söyledi.
 • 21:24Ünlü Tarihçi Ortaylı: Bu Eser Müze Yapılarak SergilenmeliÜnlü Tarihçi Ortaylı: Bu Eser Müze Yapılarak SergilenmeliHatay'da teleferik çalışmaları sırasında bulunan ve üzerinde 'Neşeli ol, hayatını yaşa' yazan mozaiğin de yer aldığı İplik Pazarı mevkiindeki kazı alanında inceleme yapan ünlü tarihçi İlber Ortaylı, çıkan mozaiğin çok önemli, nadir bir eser olduğunu belirterek, bu eserin olduğu yere müze yapılarak sergilenmesi gerektiğini söyledi.
 • 20:38'Neşeli Ol Hayatını Yaşa" Yazılı Mozaiğin BulunmasıHatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, tarihçi-yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı ve Ortak Nesiller Entegrasyonu (ONE) Derneği Başkanı Demet Sabancı Çetindoğan, Antakya'da yürütülen kazı çalışmalarında bulunan ve üzerinde Grekçe "Neşeli ol hayatını yaşa" yazılı mozaik alanında incelemelerde bulundu.
 • 20:14Ünlü Tarihçi Ortaylı, 'Neşeli Ol, Hayatını Yaşa' Yazısı Bulunan Mozaiği İncelediÜnlü Tarihçi Ortaylı, 'Neşeli Ol, Hayatını Yaşa' Yazısı Bulunan Mozaiği İncelediHatay’da teleferik çalışmaları kapsamında, ana direklerden birinin yerleştirileceği alanda yapılan kazılar sırasında bulunan ve üzerinde ‘Neşeli ol, hayatını yaşa’ yazısı bulunan mozaiğin de yer aldığı İplik Pazarı mevkisindeki kazı alanında, Hatay Büyükşehir Belediyesi yetkilileriyle birlikte inceleme yapan ünlü tarihçi İlber Ortaylı, çıkan mozaiğin çok önemli ve nadir bir eser olduğunu belirterek, bu eserin olduğu yere müze yapılarak sergilenmesi gerektiğini söyledi.