05:0400
SON DAKİKA LÜTFÜ SAVAŞ HABERLERİ

Son Dakika Lütfü Savaş Haberleri


LÜTFÜ SAVAŞ

ADAY - CHP - HATAY - BÜYÜKŞEHİR

1965 yılında Antakya'da doğan Doç.Dr.Lütfü Savaş; Çocukluk ve Gençlik yıllarını Antakya'nın Havuzlar Mahallesinde geçirdi.

İstiklal İlkokulu, Kurtuluş Ortaokulu ve Endüstri Meslek Lisesi'nde okudu. 1990 yılında Anadolu Üniversitesi Tıp... Devamı

   

  Başkan Savaş Onuruna Muhteşem Konser

  Antakya Kültür Merkezinde düzenlenen konsere HBB Başkan Vekili Serdar Güven, Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman sivil toplu kuruluşları ve çok sayıda sanatsever katıldı. (20 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Başkan Savaş, Uclg-Mewa Toplantısına Katıldı

  Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, United Cities and Local Governments (UCLG) Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı, Middle East and West Asia Section (MEWA) Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısı ile 'Akıllı Şehirler İnovasyon Zirvesi' toplantısına katıldı. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Antakya Polifonik Korosu Konser Verdi

  Antakya Polifonik Korosu Konser Verdi

  Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Antakya Kışlasaray Lions Kulübü iş birliğiyle Antakya Polifonik Korosu konseri düzenlendi. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Hatay Belediye Başkanı: Suriyeli Mültecilere 7 Milyar Dolar Harcandı

  Hatay Belediye Başkanı: Suriyeli Mültecilere 7 Milyar Dolar Harcandı

  Hatay Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Türkiye'nin mülteciler için 6.5-7 milyar dolarlık bir bütçeyi kullandığını söyledi. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Arlem 6. Genel Kurulu

  Arlem 6. Genel Kurulu

  ARLEM 6. Genel Kurulu- Antalya'da yapılan ARLEM 6. Genel Kurulu'nda "Akdeniz'de göç yönetimi" başlıklı oturumda bölgedeki göç sorunları ele alındı- Lizbon Belediye Başkanı Costa: - "Göçmenleri tehlikeli yollardan geçmek zorunda bırakmak yerine farklı yöntemler bulunmalı. İnsani bir koridor oluşturulması önemli"- Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Savaş: - "(Mülteciler için) Türkiye'nin resmi harcamaları, belediye, sivil toplum kuruluşları ve hayırseverlerin yardımları yaklaşık 6,5-7 milyar (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Arlem 6. Genel Kurulu

  Antalya'da yapılan ARLEM 6. Genel Kurulu'nda "Akdeniz'de göç yönetimi" başlıklı oturumda bölgedeki göç sorunları ele alındı Lizbon Belediye Başkanı Costa: "Göçmenleri tehlikeli yollardan geçmek zorunda bırakmak yerine farklı yöntemler bulunmalı. İnsani bir koridor oluşturulması önemli" Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Savaş: "(Mülteciler için) Türkiye'nin resmi harcamaları, belediye, sivil toplum kuruluşları ve hayırseverlerin yardımları yaklaşık 6,5 7 milyar doları bulmaktadır. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Arlem Eş Başkanı Lebrun: Akdeniz'de 2014'te 3 Bin 500 Sığınmacı Boğuldu (2)

  Arlem Eş Başkanı Lebrun: Akdeniz'de 2014'te 3 Bin 500 Sığınmacı Boğuldu (2)

  Türkiye, SURİYELİ MÜLTECİLERE 7 MİLYAR DOLAR HARCADI Hatay Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Antalya'da toplanan Avrupa Akdeniz Bölgesel Yerel Yönetimler Asamblesi (ARLEM) 6'ncı Genel Kurulu'nda, Türkiye'nin mülteciler için merkezi hükümet, yerel yönetimler ve hayırseverlerin desteğiyle oluşan 6.5- 7 milyar dolarlık bir bütçeyi kullandığını söyledi. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Yerde Kalan İşitme Engelli Kaleciye İlk Müdahaleyi Başkan Savaş Yaptı

  Yerde Kalan İşitme Engelli Kaleciye İlk Müdahaleyi Başkan Savaş Yaptı

  Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, karşılaşma bitiminde yere düşen Hatay Büyükşehir Belediyesi İşitme Engelliler Futbol Takımı kalecisine müdahale ederek hayat döndürdü. (09 Aralık 2014 Salı )

   

  Hatay'da Su ve Kanalizasyon Çalışmaları

  Hatay Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU) Antakya’ya bağlı Altınçay Mahallesi'nde inşaatı devam eden Hatay Büyükşehir Belediyesi spor ve yaşam kompleksinin yağmur suyu ve kanalizasyon hatlarının döşendiğini bildirdi. (30 Kasım 2014 Pazar )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
23.12.2014 05:04:19. #1.13#