SON DAKİKA LUTFU SAVAS/BİYOGRAFİSİ HABERLERİ

Son Dakika Lutfu Savas/biyografisi Haberleri

 • 20:49Suriye'deki İç SavaşSuriye'de muhalif bir yapılanma olan Afet Yönetimi Konseyi, başkent Şam'daki Doğu Guta ve Cobar bölgelerini Esed rejimine bağlı birliklerin ağır saldırıları nedeniyle "afet bölgesi" ilan etti.
 • 13:40Gücü Korumak İçin Savaş Ortamı Oluşturuyorlar'Gücü Korumak İçin Savaş Ortamı Oluşturuyorlar'Beyoğlu’nda bir araya gelen farklı etnik yapı ve dine mensup vatandaşlar, savaşa karşı ortak açıklama yaptı.
 • 12:04HDP Grup Başkanvekili'nden CHP'ye Uyarı: Savaş Bloğunda OlmayınHDP Grup Başkanvekili'nden CHP'ye Uyarı: Savaş Bloğunda OlmayınHDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, TBMM Genel Kurulu'nda görüşülecek Irak-Suriye tezkeresiyle ilgili, "CHP'nin, AKP ve MHP'nin savaş bloğuna dahil olması tarihi bir hatadır." dedi.
 • 12:01Suriye'deki İç SavaşSuriye'de Esed rejimine bağlı birliklerin Lazkiye kırsalına yönelik saldırılarında yaralanan 3 kişi, Hatay'da tedavi altına alındı.
 • 18:37Suriye'deki İç SavaşEsed rejimine ait savaş uçaklarının başkent Şam'ın Doğu Guta bölgesinde muhaliflerin kontrolündeki ilçe ve beldeye düzenlediği saldırıda 14 sivilin yaşamını yitirdiği bildirildi.
 • 17:333. Ordu Komutanı Orgeneral Savaş, Bingöl'de3. Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Serdar Savaş, Bingöl Valiliğini ziyaret etti.
 • 17:06Milli Basketbolcu Oğuz Savaş Neredeyse Bütün Takımlar Madalya AdayıMilli Basketbolcu Oğuz Savaş Neredeyse Bütün Takımlar Madalya AdayıMilli basketbolcu Oğuz Savaş Neredeyse bütün takımlar madalya adayı "Hazırlık döneminde iyi bir kimya oluşturduk" A Milli Basketbol Takımı'nın tecrübeli oyuncusu Oğuz Savaş, Avrupa Basketbol Şampiyonası moduna girdiklerini ve gruplarının zor olduğunu dile getirdi.
 • 16:57Milli Basketbolcu Oğuz Savaş: Neredeyse Bütün Takımlar Madalya AdayıA Milli Basketbol Takımı'nın tecrübeli oyuncusu Oğuz Savaş, Avrupa Basketbol Şampiyonası moduna girdiklerini ve gruplarının zor olduğunu dile getirdi.
 • 16:39Almanya'da Tek Kullanımlık Kahve Bardaklarına SavaşAlmanya’da yolda giderken kahve içme modası çevreyi tehdit ediyor.
 • 16:17Savaş: "Gruptan Çıkabilirsek Önümüz Açık"A Milli Basketbol Takımı’nın deneyimli oyuncusu Oğuz Savaş, EuroBasket 2015 öncesi, "Grup zor, herkes bunun farkında ama bu gruptan çıkabilirsek önümüz açık" dedi.
 • 16:05Mersinli Savaş, Gehçlerde Avrupa Kick Boks Şampiyonu OlduMersinli Savaş, Gehçlerde Avrupa Kick Boks Şampiyonu OlduMersinli milli sporcu Savaş Yüksel, İspanya'nın San Sebastian Şehri'nde yapılan Gençler Avrupa Kick Boks Şampiyonası'nda 54 kiloda Avrupa şampiyonu oldu.
 • 15:02Savaş Batıkları, Savaş Batıkları, "Sualtından Çanakkale" Fotoğraf SergisindeGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Sergiden genel görüntü ve detaylar, - Fotoğrafların görüntüsü, - Sualtı Görüntüleme Yönetmeni Tahsin Ceylan ile röportaj, - Serginin açıldığı alandan genel görüntü, Savaş batıkları Sualtından Çanakkale fotoğraf sergisinde- Sualtı fotoğrafçısı ve görüntüleme yönetmeni Tahsin Ceylan'ın Çanakkale Boğazı'ndaki savaş batıklarını fotoğrafladığı "100. Yılında 100 Fotoğrafla Sualtından Çanakkale" sergisi, Ankara'da açıldı Sualtı fotoğrafçısı ve görüntüleme yönetmeni Tahsin Ceylan, 10 yıldır titiz ve özverili bir çalışmayla görüntülemeyi başardığı dönemin yakın tanığı savaş batıklarının fotoğraflarını, Çanakkale Savaşları'nın 100. yıl dönümünde sanatseverlerin beğenisine sundu.
 • 14:56Savaş Batıklarının Sualtı ÇekimleriSavaş Batıklarının Sualtı ÇekimleriGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Sualtı görüntüleri, Savaş batıkları Sualtından Çanakkale fotoğraf sergisinde- Sualtı fotoğrafçısı ve görüntüleme yönetmeni Tahsin Ceylan'ın Çanakkale Boğazı'ndaki savaş batıklarını fotoğrafladığı "100. Yılında 100 Fotoğrafla Sualtından Çanakkale" sergisi, Ankara'da açıldı Sualtı fotoğrafçısı ve görüntüleme yönetmeni Tahsin Ceylan, 10 yıldır titiz ve özverili bir çalışmayla görüntülemeyi başardığı dönemin yakın tanığı savaş batıklarının fotoğraflarını, Çanakkale Savaşları'nın 100. yıl dönümünde sanatseverlerin beğenisine sundu.
 • 14:49Savaş Yüksel'in, Avrupa Şampiyonluğu SevinciSavaş Yüksel'in, Avrupa Şampiyonluğu Sevinciİspanya’nın San Sebastian kentinde 28-30 Ağustos tarihleri arasında yapılan Avrupa Gençler Kick Boks Şampiyonası'nda Mersin Mohikon Spor Kulübü sporcusu Savaş Yüksel, Portekizli ve Ukraynalı rakiplerini yenerek elde ettiği Avrupa şampiyonluğunun sevincini yaşıyor.
 • 14:27Sgk Bürokratı Savaş Alıç: Suriyelileri Kaçak Çalıştıranları Bize İhbar EdinSgk Bürokratı Savaş Alıç: Suriyelileri Kaçak Çalıştıranları Bize İhbar EdinBin 400 denetim elemanıyla 1,5 milyon işyerini denetlemenin zor olduğunu belirten SGK Hizmet Akdiyle Çalışanlar Daire Başkanı Savaş Alıç, Suriyelilerin sigortasız ve düşük ücretle çalıştıranları vatandaşların ihbar etmesini istedi.
 • 13:48Savaş Batıkları Sualtından Çanakkale Fotoğraf SergisindeSualtı fotoğrafçısı ve görüntüleme yönetmeni Tahsin Ceylan, 10 yıldır titiz ve özverili bir çalışmayla görüntülemeyi başardığı dönemin yakın tanığı savaş batıklarının fotoğraflarını, Çanakkale Savaşları'nın 100. yıl dönümünde sanatseverlerin beğenisine sundu.
 • 13:40Türk Savaş Uçakları, IŞİD Mevzilerini BombaladıTürk Savaş Uçakları, IŞİD Mevzilerini BombaladıSuriye topraklarından Kilis'te bulunan askerlere ateş açılarak bir askerin şehit edilmesinin ardından Diyarbakır'dan kalkan savaş uçakları, ateşin açıldığı bölgeleri bombaladı.
 • 12:41Suriye'deki İç SavaşSuriyelilere insanı yardım ulaştırmak için çalışan İspanyol sivil toplum örgütü "Accion contra el Hambre" (Açlığa karşı Eylem), Suriye'nin "geleceği olmayan bir ülke haline geldiğini", 12 milyondan fazla kişinin insani yardıma ihtiyaç duyduğunu bildirdi.
 • 10:34Suriye'deki İç SavaşSuriye'de rejim birliklerinin hava saldırılarında yaralanan 3 Suriyeli, Hatay'da tedavi altına alındı.
 • 09:44Selda Bağcan: Türkiye'de İç Savaş Yok Terör VarSelda Bağcan: Türkiye'de İç Savaş Yok Terör VarYaptığı protest müzikle tanınan Selda Bağcan, dün akşam katıldığı programda, HDP'yi eleştirdi.
 • 02:13Rus Savaş Uçaklarının Işid'e Saldırı Yapacağı İddialarına YalanlamaRus Savaş Uçaklarının Işid'e Saldırı Yapacağı İddialarına Yalanlamaİsrail basınında yer alan Rus savaş uçaklarının terör örgütü IŞİD mevzilerine saldırılar düzenlemek için Suriye’ye konuşlandığı yönündeki iddialar yalanlandı.
 • 18:56Ortadoğu'daki Temsili SavaşOrtadoğu'daki Temsili SavaşLübnanlıların hükümetlerinden hoşnuzsuzluğu artıyor.
 • 16:10Bosna Hersek'te "Savaş Suçuna" Hapis CezasıBosna Hersek Cumhuriyeti Ordusu'nun (ARBiH) üç eski askeri, 1993 yılında Konyits şehri yakınlarındaki Trusina köyünde Hırvat sivillere ve askerlerine yönelik "savaş suçu" işledikleri gerekçesiyle 10 yıldan 15 yıla kadar hapse mahkum edildi.
 • 15:04Bitlis Verem Savaş Dispanseri Tabipliği'nin ÇalışmalarıBitlis Verem Savaş Dispanseri Tabipliği'nin ÇalışmalarıBİTLİS (İHA) – Bitlis Halk Sağlığı Müdürlüğü Verem Savaş Dispanseri Tabipliği’nin il merkezi ve ilçelerinde 25 hastaya hizmet verdiği bildirdi.
 • 11:06Turaz Kartalı 2015' Tatbikatına Savaş Helikopterleri de KatıldıTuraz Kartalı 2015' Tatbikatına Savaş Helikopterleri de KatıldıAzerbaycan ve Türkiye Hava Kuvvetleri'nin ortak düzenlediği 'TurAz Kartalı 2015' hava tatbikatına savaş helikopterleri de katıldı.
 • 21:40Suriye'deki İç SavaşSuriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK), BM Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura'nın Suriye planının, halkın sıkıntılarını azaltacak mekanizmalardan yoksun olduğunu savundu.
 • 17:57Suriye'deki İç SavaşSuriye'de rejim güçlerinin saldırılarında yaralanan 2'si çocuk 4 kişi Hatay'da tedavi altına alındı.
 • 16:50Demirtaş'tan Erdoğan'a Cevap: Seçimlerden Sonra Yüzünü Dağa Dönüp Savaş İlanı Yapan KendileridirDha DIŞ HABER - HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, bir dizi görüşmelerde bulunduğu Brüksel'de basın mesuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.
 • 15:52Doğan: Doğan: "Geçici Hükümetin Savaş Dilini Bir An Önce Değiştirmesi Gerektiğine İnanmaktayız"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Toplantı salonundan genel görüntüler- Kalkınma Bakanı Doğan'ın salona gelişi- Doğan'ın konuşması Kalkınma Bakanı Doğan: -"7 Haziran sonrası görev alan geçici hükümetin, müzakere masasının ve barış dilinin yerine ikame ettiği askeri operasyonları durdurması ve savaş dilini bir an önce değiştirmesi gerektiğine inanmaktayız"-"Bütün amacımız, geçmişte defalarca denenen silahlı güvenlik odaklı yöntemlerin acilen, hemen bugün terk edilerek yeniden müzakere masasında barışı konuşmaktır" Kalkınma Bakanı Müslüm Doğan, "7 Haziran sonrası görev alan geçici hükümetin, müzakere masasının ve barış dilinin yerine ikame ettiği askeri operasyonları durdurması ve savaş dilini bir an önce değiştirmesi gerektiğine inanmaktayız" ifadelerini kullandı.
 • 14:24Suriye'deki İç SavaşSuriye'de muhalif grupların çatı birliği Fetih Ordusu'na bağlı güçlerin, İdlib kentinin kuzeydoğusundaki Suvagiye köyünün denetimini ele geçirerek, aralarında Hizbullah milislerinin de bulunduğu 30 rejim askerini öldürdüğü bildirildi.
 • 13:20İmo Adana Şube Başkanı: Savaş Ortamından Medet Umuluyorİmo Adana Şube Başkanı: Savaş Ortamından Medet Umuluyorİnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Adana Şube Başkanı Nazım Biçer, Türkiye’de de çatışmanın, gözyaşının ve acının hakim olduğu bir ortam yaşandığını söyledi.
 • 13:18İran Rusya'dan Savaş Uçağı Almak İstiyorİran Rusya'dan Savaş Uçağı Almak İstiyorLübnan televizyonuna konuşan İran Savunma Bakanı Hüseyin Dehkan, "Sukhoi savaş uçağı almak için Rusya ile müzakereler yürütüyoruz" dedi.
 • 12:59Savaş Uçakları Halep ve Çevresini VuruyorSavaş Uçakları Halep ve Çevresini VuruyorSuriye’nin Halep kenti ve çevresinde IŞİD ile Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) arasında çatışmalar sürerken, savaş uçakları Türkiye-Suriye sınırından geçerek Suriye’nin iç bölgelerindeki IŞİD mevzilerini bombalıyor.
 • 11:57Başkan Keleş, Başkan Keleş, "Savaş İnsanlık Tarihinde Bir Lekedir"Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş 1 Eylül Dünya Barış Günü vesilesiyle son günlerde artan terör olaylarına dikkat çekti ve “Barışın tehdit edildiği bir ortamda birlik ve beraberliğe daha fazla ihtiyaç vardır” dedi.
 • 11:55Suriye'deki İç SavaşSuriye'de Beşşar Esed rejimine bağlı birliklerin saldırılarında yaralanan 2 Suriyeli, Hatay'da tedavi altına alındı.
 • 11:53Türk Savaş Pilotu Buğra Baldan'ın Büyük BaşarısıTürk Savaş Pilotu Buğra Baldan'ın Büyük BaşarısıTürk savaş pilotu Buğra Baldan'ın büyük başarısı ABD'de bulunan NATO uçuş okulunda (Avrupa-NATO Müşterek Jet Pilot Eğitim Programı, Euro-NATO Joint Jet Pilot Training Program - ENJJPT) pilotaj eğitimi gören Türk savaş pilotlarından Hava Pilot Teğmen Buğra Baldan, üç dalda birinci olup tüm ödülleri kazandı.
 • 11:36CHP'li Uzun, AKP İktidarını 'Savaş Naraları Atmak'la SuçladıCHP Trabzon İl Başkanı Güzide Uzun, şehit cenazeleri ile yanan, parçalanan yürekleri hiçe sayarak timsah gözyaşları dökenlerin kapıldıkları ihtirasın, ateş olup kendilerini yakacağını belirtti.
 • 10:52Türk Savaş Pilotu Buğra Baldan'ın Büyük BaşarısıTürk Savaş Pilotu Buğra Baldan'ın Büyük BaşarısıABD bulunan NATO uçuş okulunda pilotaj eğitimi gören Türk savaş pilotlarından Hava Pilot Teğmen Buğra Baldan, üç dalda birinci olup tüm ödülleri kazandı.
 • 09:53Savaş Mağduru Kız Çocuğu Maskeyle YaşıyorSavaş Mağduru Kız Çocuğu Maskeyle YaşıyorSuriye’de iç savaş sırasında evlerine düşen bomba nedeniyle yüzü tamamen yanan kız çocuğu, hayatına maskeyle devam ediyor.
 • 01:12Japonya'da On Binlerce Kişi Savaş Karşıtı Gösteride BuluştuJaponya'da On Binlerce Kişi Savaş Karşıtı Gösteride BuluştuJaponya'nın başkenti Tokyo'da onbinlerce kişi 2. Dünya Savaşından bu yana ilk kez ordunun denizaşırı savaşmasına imkan tanıyan yeni yasa tasarısını protesto etti.
 • 17:20Yüksekdağ: Işid'e Karşı Mücadele Adı Altında Türkiye Halklarına Savaş AçıldıYüksekdağ: Işid'e Karşı Mücadele Adı Altında Türkiye Halklarına Savaş AçıldıHDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, IŞİD’e karşı mücadele adı altında Türkiye halklarına ve Kürt halkına savaş açıldığını ileri sürdü.
 • 16:02Bosnalı Kayıp Savaş Kurbanları AnıldıBosna Hersek'teki savaşta öldürülen ancak cesetlerine hala ulaşılamayan kurbanlar için 30 "Ağustos Uluslararası Kayıplar Günü" dolayısıyla tören düzenlendi.
 • 13:59Suriye'deki İç SavaşTerör örgütü DAEŞ'in, Suriye'nin İdlib kentinde Nusra Cephesine ait merkezin önünde gerçekleştirdiği intihar saldırısında 4 kişinin öldüğü, 15 kişinin yaralandığı bildirildi.
 • 13:52Suriye'deki İç SavaşSuriye rejiminin yoğun bombardımanlarına hedef olan Şam'ın Doğu Guta bölgesindeki hastanelerde, sağlık ekibi ve tıbbi malzeme sıkıntısının "had safhaya" ulaştığı bildirildi.
 • 23:47Suriye'deki İç SavaşSuriye'de terör örgütü DAEŞ'in, Halep'in kuzeyinde muhaliflerin kontrolündeki Tel Rıfat beldesine bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda 16 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.
 • 17:58Türk Savaş Uçakları Halep'in Kuzeyindeki Işid Hedeflerini VurduIşid hedeflerine karşı operasyon kapsamında, koalisyona ait savaş uçaklarıyla birlikte havalanan, 2 Türk savaş uçağı; Halep'in kuzeyindeki 4 IŞİD hedefini vurdu.
 • 15:47Dışişleri Bakanlığı: Savaş Uçaklarımız Deaş Hedeflerine Karşı Dün Akşamdan İtibaren Ortak Hava...Dışişleri Bakanlığı, IŞİD hedeflerine karşı ortak operasyon hakkında basın açıklaması yaptı.
 • 11:28Boy Uzatırken Yakalanan Makrom Yapı'nın Patronu Lütfü Bakırcı TutuklandıBoy Uzatırken Yakalanan Makrom Yapı'nın Patronu Lütfü Bakırcı TutuklandıMakrom Yapı'nın sahibi ve yöneticilerine yönelik yapılan operasyonda tutuklanan isimler belli oldu. Aralarında şirket sahibi Lütfü Bakırcı'nın da olduğu 6 kişi tutuklandı.
 • 08:33Aydın Arıcılar Birliği, Muğla Arıcılarına Savaş AçtıAydın Arıcılar Birliği, Muğla Arıcılarına Savaş AçtıTürkiye’nin en önemli çam balı üretim merkezi olan Aydın’ın Arı Yetiştiricileri Birliği, komşu il Muğla’ya rest çekti.
 • 02:11Suriye'deki İç SavaşSuriye'deki İç SavaşGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Hastane önünde bekleyenler- Ambulans içindeki yaralılar- Yaralının sedye ile taşınması Suriye'deki iç savaş- Azez kenti ve çevresindeki çatışmalarda yaralanıp tedavi için Kilis'e getirilen 12 kişiden 2'si hayatını kaybetti Suriye'nin Azez kenti ve çevresindeki Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ile terör örgütü DAEŞ militanları arasındaki çatışmalarda yaralanarak Kilis'e getirilen 12 kişiden ikisi hayatını kaybetti.