SON DAKİKA MADEN TETKİK ARAMA HABERLERİ

Son Dakika Maden Tetkik Arama Haberleri

 • 16:58Kuluncak'ta Termal Sıcak Su İçin Sondaj Sonuçları BekleniyorKuluncak'ta Termal Sıcak Su İçin Sondaj Sonuçları BekleniyorMalatya’nın maden yönünden en zengin ilçesi olan Kuluncak’ta, termal sıcak suyu için vurulan sondajın sonuçları bekleniyor.
 • 12:06Türkiye İnternet Klavye Şampiyonası SonuçlandıTürkiye İnternet Klavye Şampiyonası, katılım rekorunu tazeleyerek 54 şehir ve 163 okuldan toplam 845 kişinin katılımıyla yapıldı.
 • 22:13İran'da Muhafazakarlar Olmayanlara Siyasi Ambargo Konduİran'da Muhafazakarlar Olmayanlara Siyasi Ambargo Konduİran'da milletvekillerinin adaylığını denetleyen komisyona muhafazakar olmayan siyasilerin alınmaması ve "düşmana hizmet etmekle" itham edilmeleri tatışma başlattı.
 • 11:14Basketbol Bölge Şampiyonası Sona ErdiBasketbol Bölge Şampiyonası Sona Erdi2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Okullar arası Yıldız Kızlar Basketbol Bölge Şampiyonası Adıyaman’ın Besni ilçesinde yapılan müsabakalar sonucu sona erdi.
 • 18:35Çayeli Bakır İşletmeleri'nin 4 Yıllık Ömrü KaldıÇayeli Bakır İşletmeleri'nin 4 Yıllık Ömrü KaldıRize'deki Çayeli Bakır İşletmeleri'nde sürdürülen maden arama faaliyetlerinden sonuç alınamadı. 22 yıl boyunca kullanılan madenin 4 yıllık rezerv ömrü kaldı.
 • 15:45Türkiye'nin En Büyük Yeraltı Metal Madeninin 4 Yıl Rezerv Ömrü KaldıTürkiye'nin En Büyük Yeraltı Metal Madeninin 4 Yıl Rezerv Ömrü KaldıRize'nin Çayeli İlçesi Madenli Beldesi'nde bulunan ve Türkiye'nin en büyük yeraltı metal madeni olan Çayeli Bakır İşletmeleri'nde sürdürülen maden arama faaliyetlerinden sonuç alınamadı.
 • 21:43Kırşehir'deki DepremAfet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Danışma Kurulu Üyesi Orhan Tatar, merkez üssü Kırşehir'in Çiçekdağı ilçesi olan 5 büyüklüğündeki depremin ilginç ve araştırılması gereken bir sarsıntı olduğunu söyledi.
 • 12:05Hacıilbey Mtal Avrupa'dan DöndüHacıilbey Mtal Avrupa'dan DöndüAB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Ulusal Ajans ) tarafından Erasmus+ Mesleki Eğitim Programında kabul edilen "Avrupa da web tasarım ve Bilgisayarlı Muhasebe" isimli proje ile Hacıilbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri staj eğitimi için gittikleri Avrupa’dan döndüler.
 • 11:25Terör, Siirt'in Yer Altı ve Yer Üstü Zenginliklerini EngellediTerör, Siirt'in Yer Altı ve Yer Üstü Zenginliklerini EngellediSiirt Ürünleri Araştırama Geliştirme Rehberlik ve Tanıtım Derneği Başkanı Vehip Emrah, Siirt’in petrol, bakır, çimento, alçı taşı, krom, jeotermal ve yenilebilir enerji gibi zengin yer altı kaynaklarının terör nedeniyle yıllarca değerlendirilemediğini söyledi.
 • 11:49Kızılcahamam'da Jeotermal ToplantısıKızılcahamam'da belediye, MTA ve tesis yetkilileri, jeotermal toplantısında bir araya geldi.
 • 16:34Gmis Genel Başkanı Demirci AçıklamasıGenel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet Demirci, "Zonguldak kömür havzasının ülkemiz ve milletimiz için önemini biliyoruz.
 • 12:56Mehmet Akif Ersoy'un Vefatının 79'uncu YılıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mehmet Akif Ersoy'un mirası olan I·stiklal Mars¸ı'nın, bugu¨n en c¸ok ihtiyac¸ duyulan milli mutabakatı kars¸ılayacak genis¸likte ve kapsayıcılıkta olduğunu belirterek, "Genc¸lerimizin Safahat'ı okumaları, o ruhu, o inancı tas¸ımaları, Akif'in o¨zlemini duydugˆu Asım'ın neslinin hayat bulmasına vesile olacaktır" değerlendirmesinde bulundu.
 • 11:05İş Dünyasına Yeni Bir Soluk Getireceklerİş Dünyasına Yeni Bir Soluk GetireceklerÜç Kalem Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetim alanında kurumsal kimlikle çıkış yaptı.
 • 14:54Adıyaman'da Futsal İl Birincileri Belli OlduAdıyaman'da Futsal İl Birincileri Belli OlduAdıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün birlikte organize ettiği 2015-2016 Eğitim ve Öğretim yılı Gençler Bay-Bayan Futsal il birinciliği müsabakaları sona erdi.
 • 10:16Afşin Elbistan B Termik Santrali 2 Ünite ile Üretime BaşladıAfşin Elbistan B Termik Santrali 2 Ünite ile Üretime BaşladıAğustos ayından beri elektrik üretimi yapamayan Afşin-Elbistan B Termik Santrali’nde, yaklaşık 6 aylık aradan sonra yeniden elektrik üretimine başlandı.
 • 16:46MetLife'tan Liseli Girişimcilere Destek"Girişimcilik ve sosyal inovasyon" konusunda farkındalık yaratan Sosyal İnovasyon Kampı'nın dördüncüsünü İTÜ Ayazağa Kampüsü'nde gerçekleştirdi.
 • 13:04Isınma Sorunu Sona ErecekIsınma Sorunu Sona ErecekBalıkesir’in Gönen ilçesinde kara kışın kapıda olduğu şu günlerde, Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar’dan jeotermalle ısınan aboneleri sevindirecek açıklama geldi.
 • 11:01Ekonomide 2015 Böyle Geçti (1)Türkiye'de 2015'te yapılan iki seçim, ekonomiyi ve piyasaların seyrini de etkiledi.
 • 17:55Dünyanın En İyi Suyu Ama Geliştirilmesi ÖneriliyorDünyanın En İyi Suyu Ama Geliştirilmesi ÖneriliyorDiyarbakır Çermik Termal Turizm Bölgesi'nin, GAP Turizm Master Planında "Geliştirilmesi Önerilen Kaplıca Merkezleri" arasında yer aldı.
 • 15:40Gmis'ten Ankara ÇıkarmasıGmis'ten Ankara ÇıkarmasıGenel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Başkanlar Kurulu, Genel Başkan Ahmet Demirci başkanlığında adeta Ankara’ya çıkarma yaparak 1 Kasım Genel Seçimlerinde Zonguldak-Bartın bölgesinden seçilen milletvekillerini ziyaret etti.
 • 10:11Türkiye'nin İlk Türkiye'nin İlk "Lav Tüpü Mağarası" Hatay'da BulunduHatay'da Türkiye'nin ilk "lav tüpü mağarası" bulundu. Bakan Eroğlu, "Ülkemiz açısından ilk olan bu mağaranın aynı zamanda uluslararası alanda da sıralamaya girmesini bekliyoruz" dedi.
 • 19:1864. Hükümet Eylem Planı Açıklandı (2)Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından ATO Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen toplantıda 64. Hükümet'in 2016 yılında gerçekleştireceği eylem planı kamuoyuna açıklandı.
 • 15:20Başbakan Davutoğlu, 64. Hükümetin Eylem Planı'nda Yer Alan İcraat ve Reformları AçıkladıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, 64. Hükümetin Eylem Planı’nda yer alan icraat ve reformları açıklayarak, "Seçimden önce verdiğimiz sözleri şimdi bir eylem planıyla harekete geçiyoruz.
 • 22:43Nyc Making Sidewalk Grates 'High-heel Friendly'Nyc Making Sidewalk Grates 'High-heel Friendly'Walking around New York City in high heels is about to get a little bit easier. The MTA has announced that it’s installing new grates that won’t trap heels. Rachel Holt (@ItsRachelHolt) has the details.
 • 10:03Sahibinden Gramı 80 Dolara Gök TaşıSahibinden Gramı 80 Dolara Gök TaşıTürkiye, Bingöl’de gök taşı toplayıp satan köylülerin zengin olmasını konuşurken, Bursa’da bir vatandaş İnegöl ile Eskişehir arasındaki bir alandan topladığı meteor taşlarını gramı 80 dolardan satışa çıkardı.
 • 14:031. Tarihi Madenler SempozyumuKaradeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Maden Mühendisliği Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ali Osman Yılmaz, eski maden sahalarının sınırlı şekilde araştırıldığını belirterek, "Eski maden sahaları çok ayrıntılı incelenmesi gereken sahalardır.
 • 11:29Bakanlık'tan, Engelliler İçin Erişebilirlik Kuralları AçıklamasıAile ve Sosyal Politikalar eski Bakanı Ayşen Gürcan, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun engelliler için erişebilirlik kuralları hakkındaki soru önergesine cevap verdi.
 • 10:17Jandarmadan Mağaraların Korunması İçin Düzenleme ÖnerisiJandarmadan Mağaraların Korunması İçin Düzenleme ÖnerisiTürkiye'de sayısı 40 bin olarak tahmin edilen mağaraların barındırdığı biyoçeşitlik nedeniyle etkili korunması, yasa dışı 'Mağara canlılarının kaçakçılığı' ile 'Yaban hayatı ticareti' konularında tüm kolluk personelinin eğitilmesi, toplumda da farkındalığın arttırılması gerektiği vurgulandı.
 • 12:58Şükrü Nazlı: Kütahya'nın Jeolojik Yapısını, Yeraltı Kaynaklarını ve Deprem Fay Hatlarını Ele AldıkŞükrü Nazlı: Kütahya'nın Jeolojik Yapısını, Yeraltı Kaynaklarını ve Deprem Fay Hatlarını Ele AldıkAK Parti Kütahya Milletvekili Şükrü Nazlı, MTA Genel Müdürü Yusuf Ziya Coşar ve MTA Bilimsel Dökümantasyon ve Tanıtma Dairesi Başkanı Dr. Erol Timur’u ziyaret ederek, Kütahya ve Simav’ın jeolojik yapısını, yeraltı kaynaklarını ve deprem fay hatlarını inceleyerek, bu konularla ilgili bölgede için neler yapılabileceğini değerlendirdi.
 • 08:29Milangaz H. Demirören MTAL'de Öğretmenler Günü Kutlaması Körfez ilçenin önde gelen eğitim kurumlarından Milangaz Hacer Demirören Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmenler Günü kutlamasını okulda gerçekleştirdiler.
 • 18:26Başbakan Davutoğlu, 156 Sayfalık Hükümet Programı AçıkladıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, 64. hükümet programını Meclis Genel Kurulu’nda açıkladı.
 • 17:1664. Hükümet Programı TBMM'de64. Hükümet Programı'nda, mal ihracatında uzun dönemli hedefin dünya ihracatından yüzde 1,5 pay almak olduğu belirtilirken, bu kapsamda ihracatın ithalatı karşılama oranını yüzde 70'e, orta ve yüksek teknolojili ürünlerin ihracat içerisindeki payının da yüzde 40'a çıkarılmasının hedeflendiği bildirildi.
 • 17:28AK Parti Kütahya Milletvekili Nazlı, Mta Genel Müdürlüğünü Ziyaret EttiAK Parti Kütahya Milletvekili Mustafa Şükrü Nazlı, Maden Tetkik Arama (MTA) Genel Müdürlüğünü ziyaret ederek, Simav'ın jeolojik yapısı, yeraltı kaynakları ve deprem fay hatları hakkında bilgiler aldı.
 • 13:21Tekrar) Bakan Alaboyun - Niğde'de Tuz Aranırken Bulunan PetrolTekrar) Bakan Alaboyun - Niğde'de Tuz Aranırken Bulunan PetrolGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Petrol arama çalışmalarından görüntü-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun'un açıklaması Türkiye petrol ve doğalgaz aramada rekor kırdı- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alaboyun: - "Petrol ve doğalgaz aramada geçen yıl tüm zamanların en fazla sondaj metrajına ulaşıldı.
 • 11:22Niğde'de Tuz Aranırken Petrol BulunduNiğde'de Tuz Aranırken Petrol BulunduEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Niğde'nin Badak bölgesinde tuz aranırken petrol bulunduğunu söyledi.
 • 09:25Balıkesir İvrindi'ye Altın Piyangosu Vurdu!Balıkesir İvrindi'ye Altın Piyangosu Vurdu!Türkiye'de arka arkaya altın müjdesi geliyor. Soma'nın ardından bir sevindirici haber de Balıkesir İvrindi'den.
 • 11:03Türkiye Petrol ve Doğalgaz Aramada Rekor KırdıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Türkiye'de geçen yıl petrol ve doğalgaz aramada tüm zamanların en fazla sondaj metrajına ulaşıldığını belirterek, "Tespit ve arama çalışmaları sonucunda 2003-2015 Eylül ayı sonu itibarıyla 29,2 milyon ton ham petrol, 3,56 milyon ton petrol eş değeri doğalgaz elde edildi.
 • 00:19GEKA Koordinasyonunda Yenilenebilir Enerji KonferansıGEKA Koordinasyonunda Yenilenebilir Enerji KonferansıGEKA koordinasyonunda Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, GUNDER ve Muğla Ticaret ve Sanayi Odası ile ortaklığında 2. Güney Ege Yenilenebilir Enerji Konferansı düzenlendi.
 • 16:13Gmis'in 69. Kuruluş YıldönümüGmis'in 69. Kuruluş YıldönümüTürkiye’nin en etkin sendikaları arasında yer alan ve sendikacılık tarihinde çok önemli bir yeri bulunan Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) 69. yılını kutluyor.
 • 20:54Gölbaşı Gevher Nesibe Mtal'de Gölbaşı Gevher Nesibe Mtal'de "Kariyer Günleri"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Öğrencilerin etkinliğinden görüntüler- Bilgi almak isteyen öğrencilerden görüntüler- Okul Müdürü Mevlüt Yalçınyiğit'in açıklamaları Gölbaşı Gevher Nesibe MTAL'de "Kariyer Günleri" Gölbaşı Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL), öğrencilerine yönelik "4. Kariyer Günleri" etkinliği gerçekleştirdi.
 • 20:50Düzeltme "Gölbaşı Gevher Nesibe Mtal'de Kariyer Günleri" Haberimizin Başlığını Düzelterek Yeniden...Gölbaşı Anadolu Lisesi, öğrencilerine yönelik "4. Kariyer Günleri" etkinliği gerçekleştirdi.
 • 16:40Gölbaşı Gevher Nesibe Mtal'de "Kariyer Günleri"Gölbaşı Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL), öğrencilerine yönelik "4. Kariyer Günleri" etkinliği gerçekleştirdi.
 • 15:56Çocuklar İçin Enerji ParkıÇocuklar İçin Enerji ParkıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alaboyun'un protokole geçmesi, - Konuşması, - Çocuklara Enerji Parkı'nı tanıtması, Çocuklar için Enerji Parkı- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alaboyun: - "Enerji Parkı sayesinde çocuklar güneş ve rüzgar enerjisi nasıl elde edilir, nükleer santraller nasıl çalışır bunları görecekler" Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, enerji verimliliğini ve duyarlılığını arttırmak amacıyla ilkokul öğrencilerini misafir etti.
 • 14:41Alaboyun: Alaboyun: "Tahkim Nedeniyle Doğalgaz Kesintisi OlmazGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun'un soruları cevaplaması, Bakan Alaboyun soruları yanıtladı: - "Soma'da açık altın işletmelerinde yüzlerce hatta binlerce kişi çalışacak"- (Soma) Bölgede 100 milyonluk tespit edilmiş cevher var. Bu cevherin de 1 tonu 1 gram altın içeriyor"-"Oranladığımızda 100 ton saf altın demek, bu artabilir.
 • 13:01Bakan Rıza Alaboyun'dan Altın MüjdesiBakan Rıza Alaboyun'dan Altın MüjdesiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Soma’daki altın rezervi ile ilgili, “100 milyon tonluk şuana kadar tespit edilmiş bir cevher var. Bu cevherin de 1 tonunda 1 gram altın var. Onu oranladığınız zaman 100 ton saf altın demektir” dedi.
 • 12:49Bakan Alaboyun Soruları YanıtladıBakan Alaboyun Soruları YanıtladıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun'un açıklamaları Bakan Alaboyun soruları yanıtladı: - "Soma'da açık altın işletmelerinde yüzlerce hatta binlerce kişi çalışacak"- (Soma) Bölgede 100 milyonluk tespit edilmiş cevher var. Bu cevherin de 1 tonu 1 gram altın içeriyor"-"Oranladığımızda 100 ton saf altın demek, bu artabilir.
 • 12:36Binlerce Kişiye Yeni İş İmkanıBinlerce Kişiye Yeni İş İmkanıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Soma'da bulunan altına değinerek, "Soma'da açık altın işletmelerinde yüzlerce hatta binlerce kişi çalışacak" dedi.
 • 11:28Çocuklar İçin Enerji ParkıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, enerji verimliliğini ve duyarlılığını arttırmak amacıyla ilkokul öğrencilerini misafir etti.
 • 10:372. Güney Ege Yenilenebilir Enerji Konferansı Muğla'da Gerçekleştirilecek2. Güney Ege Yenilenebilir Enerji Konferansı Muğla'da GerçekleştirilecekGüney Ege Kalkınma Ajansı’nın koordinasyonunda Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, GUNDER (Uluslararası Güneş Enerjisi Topluluğu) ve Muğla Ticaret ve Sanayi Odası ile ortaklaşa 2. Güney Ege Yenilenebilir Enerji Konferansı gerçekleştirilecek.
 • 09:55Güney Ege, 2. Yenilenebilir Enerji Konferansını BekliyorGüney Ege, 2. Yenilenebilir Enerji Konferansını BekliyorMuğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, GUNDER ve Muğla Ticaret ve Sanayi Odası ile ortaklaşa 2. Güney Ege Yenilenebilir Enerji Konferansı gerçekleştirilecek.