SON DAKİKA MADEN TETKİK ARAMA HABERLERİ

Son Dakika Maden Tetkik Arama Haberleri

 • 12:58Şükrü Nazlı: Kütahya'nın Jeolojik Yapısını, Yeraltı Kaynaklarını ve Deprem Fay Hatlarını Ele AldıkŞükrü Nazlı: Kütahya'nın Jeolojik Yapısını, Yeraltı Kaynaklarını ve Deprem Fay Hatlarını Ele AldıkAK Parti Kütahya Milletvekili Şükrü Nazlı, MTA Genel Müdürü Yusuf Ziya Coşar ve MTA Bilimsel Dökümantasyon ve Tanıtma Dairesi Başkanı Dr. Erol Timur’u ziyaret ederek, Kütahya ve Simav’ın jeolojik yapısını, yeraltı kaynaklarını ve deprem fay hatlarını inceleyerek, bu konularla ilgili bölgede için neler yapılabileceğini değerlendirdi.
 • 08:29Milangaz H. Demirören MTAL'de Öğretmenler Günü Kutlaması Körfez ilçenin önde gelen eğitim kurumlarından Milangaz Hacer Demirören Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmenler Günü kutlamasını okulda gerçekleştirdiler.
 • 18:26Başbakan Davutoğlu, 156 Sayfalık Hükümet Programı AçıkladıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, 64. hükümet programını Meclis Genel Kurulu’nda açıkladı.
 • 17:1664. Hükümet Programı TBMM'de64. Hükümet Programı'nda, mal ihracatında uzun dönemli hedefin dünya ihracatından yüzde 1,5 pay almak olduğu belirtilirken, bu kapsamda ihracatın ithalatı karşılama oranını yüzde 70'e, orta ve yüksek teknolojili ürünlerin ihracat içerisindeki payının da yüzde 40'a çıkarılmasının hedeflendiği bildirildi.
 • 17:28AK Parti Kütahya Milletvekili Nazlı, Mta Genel Müdürlüğünü Ziyaret EttiAK Parti Kütahya Milletvekili Mustafa Şükrü Nazlı, Maden Tetkik Arama (MTA) Genel Müdürlüğünü ziyaret ederek, Simav'ın jeolojik yapısı, yeraltı kaynakları ve deprem fay hatları hakkında bilgiler aldı.
 • 13:21Tekrar) Bakan Alaboyun - Niğde'de Tuz Aranırken Bulunan PetrolTekrar) Bakan Alaboyun - Niğde'de Tuz Aranırken Bulunan PetrolGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Petrol arama çalışmalarından görüntü-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun'un açıklaması Türkiye petrol ve doğalgaz aramada rekor kırdı- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alaboyun: - "Petrol ve doğalgaz aramada geçen yıl tüm zamanların en fazla sondaj metrajına ulaşıldı.
 • 11:22Niğde'de Tuz Aranırken Petrol BulunduNiğde'de Tuz Aranırken Petrol BulunduEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Niğde'nin Badak bölgesinde tuz aranırken petrol bulunduğunu söyledi.
 • 09:25Balıkesir İvrindi'ye Altın Piyangosu Vurdu!Balıkesir İvrindi'ye Altın Piyangosu Vurdu!Türkiye'de arka arkaya altın müjdesi geliyor. Soma'nın ardından bir sevindirici haber de Balıkesir İvrindi'den.
 • 11:03Türkiye Petrol ve Doğalgaz Aramada Rekor KırdıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Türkiye'de geçen yıl petrol ve doğalgaz aramada tüm zamanların en fazla sondaj metrajına ulaşıldığını belirterek, "Tespit ve arama çalışmaları sonucunda 2003-2015 Eylül ayı sonu itibarıyla 29,2 milyon ton ham petrol, 3,56 milyon ton petrol eş değeri doğalgaz elde edildi.
 • 00:19GEKA Koordinasyonunda Yenilenebilir Enerji KonferansıGEKA Koordinasyonunda Yenilenebilir Enerji KonferansıGEKA koordinasyonunda Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, GUNDER ve Muğla Ticaret ve Sanayi Odası ile ortaklığında 2. Güney Ege Yenilenebilir Enerji Konferansı düzenlendi.
 • 16:13Gmis'in 69. Kuruluş YıldönümüGmis'in 69. Kuruluş YıldönümüTürkiye’nin en etkin sendikaları arasında yer alan ve sendikacılık tarihinde çok önemli bir yeri bulunan Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) 69. yılını kutluyor.
 • 20:54Gölbaşı Gevher Nesibe Mtal'de Gölbaşı Gevher Nesibe Mtal'de "Kariyer Günleri"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Öğrencilerin etkinliğinden görüntüler- Bilgi almak isteyen öğrencilerden görüntüler- Okul Müdürü Mevlüt Yalçınyiğit'in açıklamaları Gölbaşı Gevher Nesibe MTAL'de "Kariyer Günleri" Gölbaşı Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL), öğrencilerine yönelik "4. Kariyer Günleri" etkinliği gerçekleştirdi.
 • 20:50Düzeltme "Gölbaşı Gevher Nesibe Mtal'de Kariyer Günleri" Haberimizin Başlığını Düzelterek Yeniden...Gölbaşı Anadolu Lisesi, öğrencilerine yönelik "4. Kariyer Günleri" etkinliği gerçekleştirdi.
 • 16:40Gölbaşı Gevher Nesibe Mtal'de "Kariyer Günleri"Gölbaşı Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL), öğrencilerine yönelik "4. Kariyer Günleri" etkinliği gerçekleştirdi.
 • 15:56Çocuklar İçin Enerji ParkıÇocuklar İçin Enerji ParkıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alaboyun'un protokole geçmesi, - Konuşması, - Çocuklara Enerji Parkı'nı tanıtması, Çocuklar için Enerji Parkı- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alaboyun: - "Enerji Parkı sayesinde çocuklar güneş ve rüzgar enerjisi nasıl elde edilir, nükleer santraller nasıl çalışır bunları görecekler" Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, enerji verimliliğini ve duyarlılığını arttırmak amacıyla ilkokul öğrencilerini misafir etti.
 • 14:41Alaboyun: Alaboyun: "Tahkim Nedeniyle Doğalgaz Kesintisi OlmazGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun'un soruları cevaplaması, Bakan Alaboyun soruları yanıtladı: - "Soma'da açık altın işletmelerinde yüzlerce hatta binlerce kişi çalışacak"- (Soma) Bölgede 100 milyonluk tespit edilmiş cevher var. Bu cevherin de 1 tonu 1 gram altın içeriyor"-"Oranladığımızda 100 ton saf altın demek, bu artabilir.
 • 13:01Bakan Rıza Alaboyun'dan Altın MüjdesiBakan Rıza Alaboyun'dan Altın MüjdesiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Soma’daki altın rezervi ile ilgili, “100 milyon tonluk şuana kadar tespit edilmiş bir cevher var. Bu cevherin de 1 tonunda 1 gram altın var. Onu oranladığınız zaman 100 ton saf altın demektir” dedi.
 • 12:49Bakan Alaboyun Soruları YanıtladıBakan Alaboyun Soruları YanıtladıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun'un açıklamaları Bakan Alaboyun soruları yanıtladı: - "Soma'da açık altın işletmelerinde yüzlerce hatta binlerce kişi çalışacak"- (Soma) Bölgede 100 milyonluk tespit edilmiş cevher var. Bu cevherin de 1 tonu 1 gram altın içeriyor"-"Oranladığımızda 100 ton saf altın demek, bu artabilir.
 • 12:36Binlerce Kişiye Yeni İş İmkanıBinlerce Kişiye Yeni İş İmkanıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Soma'da bulunan altına değinerek, "Soma'da açık altın işletmelerinde yüzlerce hatta binlerce kişi çalışacak" dedi.
 • 11:28Çocuklar İçin Enerji ParkıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, enerji verimliliğini ve duyarlılığını arttırmak amacıyla ilkokul öğrencilerini misafir etti.
 • 10:372. Güney Ege Yenilenebilir Enerji Konferansı Muğla'da Gerçekleştirilecek2. Güney Ege Yenilenebilir Enerji Konferansı Muğla'da GerçekleştirilecekGüney Ege Kalkınma Ajansı’nın koordinasyonunda Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, GUNDER (Uluslararası Güneş Enerjisi Topluluğu) ve Muğla Ticaret ve Sanayi Odası ile ortaklaşa 2. Güney Ege Yenilenebilir Enerji Konferansı gerçekleştirilecek.
 • 09:55Güney Ege, 2. Yenilenebilir Enerji Konferansını BekliyorGüney Ege, 2. Yenilenebilir Enerji Konferansını BekliyorMuğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, GUNDER ve Muğla Ticaret ve Sanayi Odası ile ortaklaşa 2. Güney Ege Yenilenebilir Enerji Konferansı gerçekleştirilecek.
 • 15:51Avrupa Birliği Projesi Kabul EdildiAvrupa Birliği Projesi Kabul Edildi"Rekabet Gücü ve İstihdam Olanaklarının artırılması için Avrupa'da staj" adlı Avrupa Birliği projesi kabul edildi.
 • 15:15Soma'da Altın Rezervi SevinciSoma'da Altın Rezervi SevinciSoma'ya bağlı Kiraz ve Çatalçam Mahallelerinde altın rezervi bulunduğunun açıklanması ilçede sevinçle karşılandı.
 • 14:43Soma'da Altın Rezervi SevinciSoma'ya bağlı Kiraz ve Çatalçam Mahallelerinde altın rezervi bulunduğunun açıklanması ilçede sevinçle karşılandı.
 • 14:33Soma'da Altın Sondaj Çalışmaları Devam EdiyorSoma'da Altın Sondaj Çalışmaları Devam EdiyorManisa'nın Soma ilçesinde, Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğünün yaptığı altın madeni sondaj çalışmaları devam ediyor.
 • 14:11100 Ton Altın Tespit Edilen Köyde Büyük Heyecan100 Ton Altın Tespit Edilen Köyde Büyük HeyecanEnerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun'un 100 ton altın tespit edildiğini açıklaması Soma ilçesine yaklaşık 40 km uzaklıkta bulunan Kiraz köyünde büyük heyecan yarattı.
 • 14:02Bülent Üzeltürk: Ülkemiz Bir Deprem ÜlkesidirJeoloji Mühendisleri Odası Kayseri Temsilcisi Üzeltürk "Düzce Depremi ülkemizi kısa aralıklarla vuran deprem afetinin kendini unutturmayacağının habercisi gibiydi." dedi.
 • 13:55Jeoloji Mühendisi Üzeltürk: Türkiye'de 326 Diri Fay Hattı VarJeoloji Mühendisleri Odası Kayseri Temsilcisi Bülent Üzeltürk, "Türkiye Diri Fay Haritası'na göre; ülkemizi etkisi altına alan diri fayların sayısı 150 iken; güncelleme çalışmaları ile bu sayı 326 olmuştur.
 • 11:29Deprem Gerçeğini Akademisyenler AnlatacakDeprem Gerçeğini Akademisyenler AnlatacakKocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Deprem Gerçeği ve Kentleşme Çalıştayı’nın ikincisi, akademisyenlerin katılımıyla başlıyor.
 • 15:25Enerji Bakanı: Akkuyu'da 2023'e Kadar Bir veya İki Reaktör Devreye AlınacakEnerji Bakanı: Akkuyu'da 2023'e Kadar Bir veya İki Reaktör Devreye AlınacakEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, 8. Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı'nın açılışında konuştu: Akkuyu'da 2023'e Kadar Bir veya İki Reaktör Devreye Alınacak.
 • 14:358. Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı - Bakan Alaboyun8. Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı - Bakan AlaboyunGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun'un gelişi ve tokalaşma- Toplantıya katılanlardan detaylar- Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz'ın konuşması- Konuk bakanların konuşması- Somali Petrol ve Mineral Kaynaklar Bakanı Muhammed Muhtar İbrahim- Irak Elektrik Bakanı Kasım El Fahdavi- Libya Petrol Bakanı Maşallah Al-Zawie- Sudan Petrol Bakanı Muhammed Zayed Awad- Bakan Alaboyun'un konuk bakana hediyesi- Bakan Alaboyun'a hediye verilmesi 8. Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alaboyun: -"Çok önemli bir eksiğimiz var; o da nükleer enerji. Nükleersiz bir Türkiye gelecekte enerjisiz bir Türkiye demektir"- "Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanı Yılmaz: - "LPG piyasasında artan talep nedeniyle yüzde 5'lik bir büyüme ihtimal dahilinde" Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Türkiye'de yenilenebilir ve yerli kaynaklarla enerji çeşitliliğinin sağlanması gerektiğini belirterek, "Çok önemli bir eksiğimiz var; o da nükleer enerji. Nükleersiz bir Türkiye gelecekte enerjisiz bir Türkiye demektir.
 • 13:098. Uluslararası Enerji Kongresi ve FuarıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Türkiye'de yenilenebilir ve yerli kaynaklarla enerji çeşitliliğinin sağlanması gerektiğini belirterek, "Çok önemli bir eksiğimiz var; o da nükleer enerji. Nükleersiz bir Türkiye gelecekte enerjisiz bir Türkiye demektir.
 • 16:192. Deprem Gerçeği ve Kentleşme Çalıştayı"Kocaeli'de "2. Deprem Gerçeği ve Kentleşme Çalıştayı" düzenlenecek.
 • 14:23Deprem Çalıştayı'nın İkincisi YapılacakKocaeli Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı Zemin ve Deprem İnceleme Şube Müdürlüğü tarafından, 'Deprem Gerçeği ve Kentleşme Çalıştayı'nın bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek.
 • 15:14Maltepe'den Dünyaya Çağrı: Maltepe'den Dünyaya Çağrı: "Siper Kazmayın, Dostluk Köprüsü Kurun"Maltepe Belediyesi’nin organize ettiği ve 10 ülkeden 44 belediye başkanının katıldığı “Uluslararası Diyalog Konferansı’nın sonuç bildirgesi açıklandı.
 • 17:09Yozgat Bağımsız Milletvekili Adayı Kayalar, Yerköy'de Miting YaptıYozgat Bağımsız Milletvekili Adayı Kayalar, Yerköy'de Miting YaptıYozgat Bağımsız Milletvekili adayı eski Bakanlardan Lütfullah Kayalar, coşkuyla karşılandığı Yerköy ilçesinde, “Yozgat’a oy istemek için dahi gelmeyenlerin, seçimden sonra Yozgat’ı düşünmesini beklemek ne derece doğrudur” dedi.
 • 13:59Koza İpek'e Atanan Kayyumlar Arasında Dikkat Çeken İsimlerKoza İpek'e Atanan Kayyumlar Arasında Dikkat Çeken İsimlerKoza İpek Holding ve bünyesindeki şirketlere atanan kayyumlar arasında Türkiye'de meydana gelen elektrik kesintisi sonrasında istifa eden TEİAŞ Genel Müdürü Yıldır da var.
 • 13:49Uluslararası Diyalog Konferansı Ortak Basın Toplantısı ile Son BulduMaltepe Belediyesi tarafından dünyanın 10 farklı ülkesinden 44 belediye başkanının katılımı ile gerçekleşen, Uluslararası Diyalog Konferansı belediye başkanlarının ortak basın toplantısı ile son buldu.
 • 15:14Afşin'deki Bakır RezerviMaden-İş Sendikası Elbistan-Afşin Şube Başkanı Adil Bölükbaşı, Maden Tetkik Arama (MTA) Genel Müdürlüğü tarafından Afşin'e bağlı Hüyüklü Mahallesinde bulunan bakır cevherinin bir an evvel ekonomiye kazandırılması gerektiğini belirtti.
 • 12:11Bölükbaşı: Bakır Madeni Ne Oldu?Bölükbaşı: Bakır Madeni Ne Oldu?Afşin-Elbistan Maden-İş Sendikası Şube Başkanı Adil Bölükbaşı, 1 milyar ton rezervli bakır madeni ile ilgili gelişmelerin ne olduğunu sordu.
 • 17:51Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu ToplandıSu Yönetimi Koordinasyon Kurulu ToplandıMersin Valisi Özdemir Çakacak, suyun tüm canlıların hayatını devam ettirebilmesi açısından çok önemli ve yeri doldurulamaz bir kaynak olduğunu vurgulayarak, su kaynaklarının tasarruflu kullanılmasına dikkat çekti.
 • 10:26Erciyes'te Sıcak Su Aramaları Devam EdiyorErciyes'te Sıcak Su Aramaları Devam EdiyorErciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı, Erciyes Dağı’nda sıcak suyun bulunması için gerekli çalışmaların devam ettiğini söyleyerek, “Sondaj vurma aşamasına geldik” dedi.
 • 13:27İl Koordinasyon Kurulu Toplandıİl Koordinasyon Kurulunun 2015 yılı 4. dönem toplantısı, Vali Kerem Al başkanlığında yapıldı.
 • 09:39Osmaniye'de Yatırımlara 129 Milyon 376 Bin Lira HarcandıOsmaniye'de Yatırımlara 129 Milyon 376 Bin Lira HarcandıOsmaniye İl Koordinasyon Kurulu’nun 2015 yılı 4. Dönem Toplantısı, Vali Kerem Al başkanlığında yapıldı.
 • 17:19Cunda Mtal'dan Hafıza Teknikleri ve Zihin Haritaları EğitimiCunda Mtal'dan Hafıza Teknikleri ve Zihin Haritaları EğitimiBalıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Proje Koordinasyon Ekibi Üyesi Canan Ulusoy tarafından organize edilen ve 3 gün süreyle Hafıza Teknikleri Uzmanı Cem Gören tarafından verilen eğitim, Cunda Uygulama Otelinde gerçekleştirildi.
 • 11:33Kbsl'de 36. Sezon BaşlıyorKadınlar Basketbol Süper Ligi'nde (KBSL) 36. sezon yarın yapılacak maçlarla başlıyor.
 • 14:13Kütahya Valisi Şerif Yılmaz Simav'da Yatırımları İncelediKütahya Valisi Şerif Yılmaz, İl Özel İdaresi tarafından Simav ilçesinde yapılan yatırımları inceledi.
 • 16:10Suriyeli Çocuklar İçin Geçici Eğitim MerkeziSuriyeli Çocuklar İçin Geçici Eğitim MerkeziAdana’da kamp dışında yaşayan Suriyeli çocuklara eğitim imkanı sağlayacak olan ’Yüreğir İMKB MTAL Geçici Eğitim Merkezi’ törenle açıldı.
 • 12:28Unıcef'in Suriyeli Öğrenciler İçin Yaptırdığı Okul AçılıyorUnıcef'in Suriyeli Öğrenciler İçin Yaptırdığı Okul AçılıyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Okulun dış görüntüsü- Okulun içi- Sınıftan görüntüler UNICEF'in Suriyeli öğrenciler için yaptırdığı okul açılıyor- İç savaş nedeniyle Türkiye'ye sığınan Suriyeli öğrenciler için UNICEF tarafından Adana'da yaptırılan 24 derslikli okul yarın hizmete açılacak - Adana Valisi Büyük: - "Okulumuzda yaklaşık bin 600 öğrencimiz eğitim alacak.