SON DAKİKA MADEN TETKİK ARAMA HABERLERİ

Son Dakika Maden Tetkik Arama Haberleri

 • 14:22Ters Faylar Tesbit Edilen Erçek Gölü'nün Tabanı Yükseliyor - 1Ters Faylar Tesbit Edilen Erçek Gölü'nün Tabanı Yükseliyor - 1Van'da 2011 yılında meydana gelen iki depremin ardından artçı şokların çok sık yaşandığı Erçek Gölü, sismik açıdan incelendi.
 • 11:27Ters Faylar Tesbit Edilen Erçek Gölü'nün Tabanı YükseliyorTers Faylar Tesbit Edilen Erçek Gölü'nün Tabanı YükseliyorVan'da 2011 yılında meydana gelen iki depremin ardından artçı şokların çok sık yaşandığı Erçek Gölü, sismik açıdan incelendi.
 • 17:29Gmis'ten Bakan Çelik'e ZiyaretGmis'ten Bakan Çelik'e ZiyaretGenel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet Demirci, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’i makamında ziyaret ederek, grev aşamasına gelen MTA çalışanlarının Toplu İş Sözleşmeleri (TİS) görüşmeleri hakkında bilgi vererek, sorunların çözümü için katkı istedi.
 • 14:07Mta Selen Botu Mudanya'da Sismik Çalışmalar YapıyorMta Selen Botu Mudanya'da Sismik Çalışmalar YapıyorHassas bölgelerdeki fayları yakın takibe alan MTA Selen araştırma gemisi Bursa'nın Mudanya ilçesi sahilinde araştırmalarını sürdürüyor.
 • 13:30Mta Gemisi Mudanya'daMta Gemisi Mudanya'daHassas bölgelerdeki fayları yakın takibe alan MTA Selen gemisi Mudanya’da araştırmalarını sürdürüyor.
 • 15:54Kazma Kürekten Uzay Madenciliğine!İTÜ Vakfı Dergisi 69. sayısında "MADENCİLİK" konusunu, çeşitli açılardan anlatan geniş bir dosya halinde okurlara sunuyor.
 • 08:55Yozgat'ta İlk Uranyum 2016'da ÇıkarılacakYozgat'ta İlk Uranyum 2016'da ÇıkarılacakUranyumun varlığı bilinen Yozgat Temrezli'de ilk maden 2016 sonunda açılacak. Madenin ömrü 12 yıl olacak, toplam 4.600 ton çıkartılacak.
 • 16:53Bolu Mta Sondajından Fışkıran Sıvı KorkuttuBolu Mta Sondajından Fışkıran Sıvı KorkuttuDha Yurt: MTA sondajından fışkıran sıvı korkuttu Bolu'da Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü (MTA) tarafından yapılan sondaj sırasında metrelerce yükseğe fışkıran ve ne olduğu tespit edilemeyen sıvı korku yarattı.
 • 16:16Mta Sondajından Fışkıran Sıvı KorkuttuMta Sondajından Fışkıran Sıvı KorkuttuBolu'da Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü (MTA) tarafından yapılan sondaj sırasında metrelerce yükseğe fışkıran ve ne olduğu tespit edilemeyen sıvı korku yarattı.
 • 11:11Hititlere Ait Maden Atölyesinde Yeni KalıntılarHititlere Ait Maden Atölyesinde Yeni KalıntılarGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kazı alanı- Bulunan bakır külçeler- Maden atölyesi- Kazı Başkanı Aykut Çınaroğlu'nun açıklamaları Hititlere ait maden atölyesinde yeni kalıntılar- Alacahöyük'te Kültür ve Turizm Bakanlığının himayesinde Ankara Üniversitesince gerçekleştirilen kazılarda yaklaşık 3 bin 700 yıllık maden atölyesinde çeşitli kalıntılara rastlandı- Kazı Başkanı Çınaroğlu: - "Bu atölyede her sene yeni odalar, yeni bölümlerde çalışma yapıyoruz.
 • 11:06Hititlere Ait Maden Atölyesinde Yeni KalıntılarTürkiye'nin "ilk milli kazı alanı" unvanına sahip, Hitit Medeniyeti'nin önemli merkezlerinden Alacahöyük'te, Ankara Üniversitesince gerçekleştirilen kazılarda yaklaşık 3 bin 700 yıllık maden atölyesinde çeşitli kalıntılara rastlandı.
 • 17:10Tabip Odası: Jeotermal Firmaları Aydın'ın Gelkeceği İçin ÇalışmıyorTabip Odası: Jeotermal Firmaları Aydın'ın Gelkeceği İçin ÇalışmıyorJeotermalin sosyal ve ekonomik etkileriyle ilgili bir açıklama yapan Aydın Tabip Odası Başkanı Metin Aydın, ildeki kaynaklarla 100 bin dekar sera alanı ısıtılabileceğini, 100 bin kişiye iş imkanı sağlanabileceğini, bunun yanında 100 bin konutun doğalgazdan daha ucuza ısıtılabileceğini ifade etti.
 • 03:25Kömür Santrali Teşvikleri Kağıt Üzerinde KaldıKömür Santrali Teşvikleri Kağıt Üzerinde KaldıANKARA Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi'nin hazırladığı Türkiye Enerji Raporu yayımladı.
 • 11:35İzmir - Manisa Karayolunda Yol ÇalışmasıKarayolları 2. Bölge Müdürü Abdulkadir Uraloğlu, İzmir - Manisa Karayolunun 8'inci kilometresinde heyelan riski nedeniyle fore kazık çalışması yapıldığını, çalışmanın 1 ayda tamamlanmasının hedeflendiğini belirtti.
 • 20:03Alaşehir'de Titanyum RezerviAlaşehir'de Titanyum RezerviMaden Teknik Araştırma Ege Bölge Müdür Yardımcısı Burhanettin Yüce, Manisa'nın Alaşehir İlçesi'nin Hastepe Mevkisi'nde titanyum rezervi tespit edildiğini açıkladı.
 • 14:43Çubuk Belediye Başkan Yardımcısı Metin AçıklamasıMali Hizmetlerden Sorumlu Çubuk Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Metin, belediyenin geçmişten kaynaklanan 10 milyon lira borç ödediğini belirterek, "Aynı zamanda hizmetlerimizi de aksatmayarak, 10 milyon lira da belediye tarihinde ilk defa kasasında para biriktirdik" dedi.
 • 09:33Çöllolar Kömür Havzası'nda Göçük TehlikesiÇöllolar Kömür Havzası'nda Göçük TehlikesiKahramanmaraş’ta susuzlaştırma çalışmaları sonunda dev obrukların oluştuğu ve yeni bir göçük korkusunun yaşandığı Çöllolar Kömür Havzası’nda, 4 üniversiteden uzmanlar ve devletin ilgili birimlerinin inceleme yapıyor.
 • 09:49CHP'li Karakaş: Hükümet Sanata 65 Kez Baskı, Yasaklama ve Sansür YaptıCHP Genel Başkan Yardımcısı Ercan Karakaş, CHP Kültür ve Sanat Platformunun 2015 yılının ilk altı ayına ait baskı ve sansür raporunu kamuoyunun bilgisine sundu.
 • 20:24Güllüce, Heyelan Bölgesinde İncelemelerde BulunduGüllüce, Heyelan Bölgesinde İncelemelerde BulunduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bakan Güllüce'nin gelişi- Bakan Güllüce'nin konuşması ve heyelan bölgesinde inceleme yapması Bakan Güllüce'den heyelan bölgesinde inceleme- Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce: - "Geçmişte heyelan bölgesi olarak belirlenmiş yerlere, bu binalar nasıl yapılmış enteresan olanı budur.
 • 19:18Şehircilik Bakanı, Heyelanlı Bölgeye Konut İzni Verilmesine Tepki GösterdiŞehircilik Bakanı, Heyelanlı Bölgeye Konut İzni Verilmesine Tepki GösterdiÇevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Devrek ilçesindeki heyelan alanında yaptığı incelemede, ileri derece heyelan alanı olan bölgede konut ruhsatı verilmesine tepki gösterdi.
 • 19:04Bakan Güllüce Heyelan BölgesindeBakan Güllüce Heyelan BölgesindeZonguldak’ın Devrek ilçesi Karşıyaka Mahallesi’nde meydana gelen heyelan sonrası Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce bölgede incelemelerde bulundu.
 • 18:36Bakan Güllüce'den Heyelan Bölgesinde İncelemeÇevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Devrek ilçesinde bazı evlerin boşaltılmasına neden olan heyelana ilişkin, "Geçmişte heyelan bölgesi olarak belirlenmiş yerlere bu binalar nasıl yapılmış enteresan olanı budur.
 • 15:354. Uluslararası Van Gölü Film Festivali Başlıyor4. Uluslararası Van Gölü Film Festivali Başlıyor4. Uluslararası Van Gölü Film Festivali’nin 1-7 Eylül 2015 tarihleri arasında gerçekleştirileceği bildirildi.
 • 15:55Osmaniye İl Koordinasyon KuruluOsmaniye İl Koordinasyon KuruluOsmaniye İl Koordinasyon Kurulu’nun 2015 yılı 3. Dönem Toplantısı, Vali Kerem Al başkanlığında yapıldı.
 • 13:17Eski Milletvekili Baytürk İçin TBMM'de Cenaze TöreniEski Zonguldak Milletvekili Hüseyin Baytürk için TBMM'de cenaze töreni düzenlendi.
 • 19:43Uranyum Arama ÇalışmalarıUranyum Arama ÇalışmalarıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Köyden görüntüler-Toplantı yerinden görüntüler-Konuşmalar-Detay görüntüler Yozgat'ta uranyum arama çalışmaları- Sorgun ilçesine bağlı Mehmetbeyli, Temrezli ve Akoluk köyleri arasında uranyum arama faaliyetlerine yönelik yaklaşık 8 yıldır yürütülen sondaj ve fizibilite çalışmaları çalışmaları tamamlandı Yozgat'ın Sorgun ilçesine bağlı Mehmetbeyli, Temrezli ve Akoluk köyleri arasında özel sektör tarafından uranyum arama faaliyetlerine yönelik yaklaşık 8 yıldır yürütülen sondaj ve fizibilite çalışmaları sona erdi.
 • 15:24Yozgat'ta Uranyum Arama ÇalışmalarıYozgat'ın Sorgun ilçesine bağlı Mehmetbeyli, Temrezli ve Akoluk köyleri arasında özel sektör tarafından uranyum arama faaliyetlerine yönelik yaklaşık 8 yıldır yürütülen sondaj ve fizibilite çalışmaları sona erdi.
 • 12:52Sorgun'da Zengin Uranyum Yatkalarına RastlandıSorgun'da Zengin Uranyum Yatkalarına RastlandıYozgat'ın Sorgun İlçesine bağlı Mehmetbeyli, Temrezli ve Akoluk köyleri arasında özel sektör tarafından yaklaşık 8 yıldır yürütülen sondaj ve fizibilite çalışmaları sonucunda zengin uranyum yataklarına rastlandı.
 • 12:04Sorgun'da Zengin Uranyum Yatakalarına RastlandıSorgun'da Zengin Uranyum Yatakalarına RastlandıYozgat'ın Sorgun İlçesine bağlı Mehmetbeyli, Temrezli ile Akoluk Köyü arasında özel sektör tarafından yaklaşık 8 yıldan bu yana yürütülen sondaj ve fizibilite çalışmaları sonucu zengin uranyum yataklarına rastlandı.
 • 11:09Türkiye'deki 9 Bin Ton Uranyum Rezervinin 6 Bin Tonu Yozgat'taTürkiye'deki 9 Bin Ton Uranyum Rezervinin 6 Bin Tonu Yozgat'taYozgat’ın Sorgun İlçesine bağlı Mehmetbeyli, Temrezli ve Akoluk köyleri arasında özel sektör tarafından yaklaşık 8 yıldır yürütülen sondaj ve fizibilite çalışmaları sonucunda zengin uranyum yataklarına rastlandı.
 • 11:40Mta Dinozor Maketi AlacakMaden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü (MTA), Tabiat Tarihi Müze Müdürlüğü Ambarı için dinozor iskelet ve maketleri alacak.
 • 09:34Aydın Tabip Odası'nda Valiye GöndermeAydın Tabip Odası'nda Valiye GöndermeAydın ‘da jeotermal enerji firmalarının çevreye kirletmeye devam etmesi ve yapılan ihbarlara ve basında çıkan haberlere rağmen Aydın Valiliği ve Çevre Müdürlüğü’nün olaylara görmezden gelmesi üzerine Aydın Tabip Odası Valiliği göreve davet etti.
 • 19:48Bolu İl Afad Müdürü Erdoğan AçıklamasıBolu İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürü Hasan Erdoğan, Mudurnu ilçesindeki Taşkesti Deprem Kayıt İstasyonu'ndaki kamp alanını uluslararası araştırma ve kamp merkezi haline getireceklerini bildirdi.
 • 12:59Saray'da Jeotermal Suda Sona GelindiSaray'da Jeotermal Suda Sona GelindiMaden Tetkik Arama Genel Müdürlüğü (MTA) tarafından Tekirdağ’ın Saray ilçesinde başlatılan sıcak su arama çalışmalarında sona gelindi.
 • 11:19Sanayiden ve Pazardan Minderin Zirvesine Giden YolSanayiden ve Pazardan Minderin Zirvesine Giden YolKüçük yaşta babalarının yanında tamirhanede ve pazarda çalışarak harçlıklarını çıkaran ve bu paralarla gıda giderlerini sağlayarak ağır sıklet olan milli güreşçilerimiz Yunus Emre Dede ile Osman Yıldırım, “Hedefimiz bir gün olimpiyatlarda Türk Bayrağı’nı dalgalandırmak” dedi.
 • 16:01Beü Geomatik Mühendisliği Bölümünün Başarılı Çalışmaları Devam EdiyorBeü Geomatik Mühendisliği Bölümünün Başarılı Çalışmaları Devam EdiyorBülent Ecevit Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Geomatik Mühendisliği Bölümünün bilimsel ve teknolojik alt yapı olanaklarının gelişimi devam ediyor.
 • 17:48Balıkesir'de 11 Ayrı Artçı Deprem Meydana GeldiBalıkesir'de 11 Ayrı Artçı Deprem Meydana GeldiJeoloji Mühendisi Levent İme, Balıkesir’de artan depremlerle ilgili olarak "Her an her şeye hazırlıklı olun" uyarısında bulundu.
 • 12:06Hentbolda Türkiye İkincisi Olup Ödülleri KaptılarHentbolda Türkiye İkincisi Olup Ödülleri KaptılarTürkiye ikincisi olan Yıldırım İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin (MTAL) başarılı hentbolcuları, İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya tarafından ödüllendirildi.
 • 18:30Oka'nın Gündemi Bölgedeki Doğal Taş RezerviOka'nın Gündemi Bölgedeki Doğal Taş RezerviOrta Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın (OKA) Haziran ayı yönetim kurulu toplantısı Amasya’da yapıldı.
 • 16:33Sit Alanında Bulunan Kamptaki Tesisler Atıl KaldıSit Alanında Bulunan Kamptaki Tesisler Atıl KaldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Atıl durumda olan kamp,- Kampın sahili,- Kamptaki tesisler, Sit alanında bulunan kamptaki tesisler atıl kaldı- Marmaris'te orman içindeki 180 dönümlük kamp, 4 yıldan bu yana atıl halde bulunuyor- Sit alanı olduğu gerekçesiyle Orman Genel Müdürlüğünün mesire alanı olarak kullanılması talebi geri çevrilen kamp alanındaki tesisler çürümeye başladı- Hisarönü Mahalle Muhtarı Taştekin: - "Kampın mesire alanı olarak halka hizmet vermesi çok iyi olur.
 • 15:42Sit Alanında Bulunan Kamptaki Tesisler Atıl KaldıMarmaris'te uzun zamandır kapalı olan ve içerisindeki yapıların çürümeye başladığı gözlenen kampın, halka açılması talep ediliyor.
 • 13:39Bağlar Belediyesi Eş Başkanlarına Yoğun İlgiBağlar Belediyesi Eş Başkanlarına Yoğun İlgiBağlar Belediyesi Eş Başkanları Akat ile Güler, DBP ve HDP Bağlar İlçe Eş başkanları ile birlikte ramazan ayı ziyaretlerini sürdürdü.
 • 13:14Marmaris'te Konteyner Tatil Köyü Turizme Kazandırılmayı BekliyorMarmaris'te Konteyner Tatil Köyü Turizme Kazandırılmayı BekliyorMuğla’nın Marmaris ilçesinde, içerisinde çok sayıda konteynerin bulunduğu atıl durumdaki MTA Kampı, yeniden turizme kazandırılmayı bekliyor.
 • 11:50Lalezar Termal Yaşamınıza Renk KatacakLalezar Termal Yaşamınıza Renk KatacakErzurum’da önümüzdeki ay hizmete girecek olan Lalezar Termal bugüne kadar bildiğimiz termal kültürüne çağ atlatacak.
 • 12:22Türkiye'nin Yükseklik Sistemi Doğru Veriler İçin 5 Yılda Modernize EdilecekTürkiye'nin Yükseklik Sistemi Doğru Veriler İçin 5 Yılda Modernize EdilecekÇalışmaları nisan ayında başlayan Türkiye Yükseklik Sisteminin Modernizasyonu ve Gravite Altyapısının İyileştirilmesi Projesi, 2020 yılı Nisan ayında tamamlanacak.
 • 12:28Mta'dan Karapınar'a Jeolojik GeziMTA Genel Müdürlüğü Tarafından "Türkiye Jeolojik Miras Araştırmaları Projesi" kapsamında Karapınar'a gezi düzenlendi.
 • 11:24Mta, Hattat A.ş., ve Denfa'da Arabulucu Süreci Devam EdiyorMaden Tetkik Arama Kurumu’nda (MTA) çalışan Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) üyesi işçileri ilgilendiren ve 1 Ocak 2015 ile 31 Aralık 2016 tarihleri arasını kapsayacak ve halen arabulucu süreci devam eden 16. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin arabulucu koordinatörlüğündeki ikinci toplantısı 23 Haziran’da yapılacak.
 • 17:19Başkan Akyürek, 7 Ayrı Programda Vatandaşla BuluştuBaşkan Akyürek, 7 Ayrı Programda Vatandaşla BuluştuKonya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 7 Haziran seçimlerinin ardından yoğun bir Pazar mesaisi ile halkla buluşmalarını sürdürdü.
 • 17:18Çan'dan Kısa KısaÇanakkale Onsekiz Mart Üniversitesine (ÇOMÜ) bağlı Çan Meslek Yüksekokulunda (MYO) mezuniyet töreni yapıldı.
 • 14:45Türkiye'nin Jeolojik Miras Envanteri ProjesiMTA Genel Müdürlüğü'nün hayata geçirdiği Türkiye'nin Jeolojik Miras Envanteri Projesi kapsamında Konya, Karaman, Aksaray ve Niğde'yi kapsayan KOP illerinin durumu ele alındı.