SON DAKİKA MADEN TETKİK ARAMA HABERLERİ

Son Dakika Maden Tetkik Arama Haberleri

 • 16:12İnönü Belediyesi, İnönü Fayı İçin Harekete Geçtiİnönü Belediyesi, İnönü Fayı İçin Harekete GeçtiEskişehir’in İnönü Belediyesi, ilçe sınırları içinde bulunan ve İnönü yerleşkesinin hemen güneyinde yer alan İnönü Fayı’nin bir jeolojik miras olarak Jeopark Alanları Ulusal Listesi’ne alınması için UNESCO nezdinde çalışma başlattı.
 • 10:57Lületaşı Sanıp Kanmayın!Lületaşı Sanıp Kanmayın!Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Maden Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mahmut Yavuz, kömür, bor, altın, krom, manyezit, mermer, seramik hammaddeleri açısından önemli maden yataklarına sahip olan Eskişehir’de lületaşının diğer madenlere oranla hem tarihi hem de kültürel açıdan önemli bir yere sahip olduğuna değindi.
 • 18:35AK Parti Seçim BeyannamesiAK Parti'nin 1 Kasım 2015 Genel Seçimleri'ne ilişkin beyannamesine göre, tarım sektöründe, yemde ve gübrede KDV kaldırılacak, genç çiftçilere projelerine yönelik 30 bin lira karşılıksız destek verilecek.
 • 17:45AK Parti Seçim BeyannamesiAK Parti'nin 1 Kasım'da yapılacak Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin Seçim Beyannamesine göre, Türkiye'de enflasyon hedeflemesi, temel para politikası rejimi olmaya devam edecek ve enflasyon hedefleri, hükümet ve Merkez Bankası tarafından 3'er yıllık vadeler için belirlenecek.
 • 23:27Alman Hükümetinden Göçmenlere Sert ÇıkışAlman Hükümetinden Göçmenlere Sert ÇıkışYazar: euronews-tr Etiketler: sert Alman hükümetinden çıkış göçmenlere Almanya Mülteciler Gönderildi: 02 Ekim 2015 İzlenme oranı: Oylar Açıklaması.
 • 13:33Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı AlaboyunEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı AlaboyunGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alaboyun'ın konuşması- Dinleyici detayları- Bakana plaket verilmesi Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, enerji sektöründeki gelişmelerin büyük oranda özel sektör yatırımlarından kaynaklandığını belirterek, "Bu noktada risk alan, yatırım yapan, istihdam sağlayan ve ülkemizin geleceğine tuğla koyan özel sektörümüzü kutluyorum" dedi.
 • 13:24Enerji Bakanı Alaboyun: Kendi Kömürümüzü, Petrolümüzü Keşfetmek İçin Durmadan Çalışmamız GerekiyorEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Türkiye Enerji Vakfı (TENVA) tarafından düzenlenen "Elektrik perakende satış sektörünün geleceği" sempozyumuna katıldı.
 • 13:21Enerji Bakanı Alaboyun: Kendi Kömürümüzü, Petrolümüzü Keşfetmek İçin Durmadan Çalışmamız GerekiyorEnerji Bakanı Alaboyun: Kendi Kömürümüzü, Petrolümüzü Keşfetmek İçin Durmadan Çalışmamız GerekiyorHaber: Gülseli KENARLI - Kamera: Yaşar KAÇMAZ/ İstanbul DHA Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Türkiye Enerji Vakfı (TENVA) tarafından düzenlenen 'Elektrik perakende satış sektörünün geleceği" sempozyumuna katıldı.
 • 11:53Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alaboyun AçıklamasıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, enerji sektöründeki gelişmelerin büyük oranda özel sektör yatırımlarından kaynaklandığını belirterek, "Bu noktada risk alan, yatırım yapan, istihdam sağlayan ve ülkemizin geleceğine tuğla koyan özel sektörümüzü kutluyorum" dedi.
 • 09:38Madencilik Sektöründe Sanayi-üniversite İşbirliği Meyvelerini VerecekMadencilik Sektöründe Sanayi-üniversite İşbirliği Meyvelerini VerecekMadencilik sektöründe üniversite-sanayi işbirliği yüksek katma değerli teknolojik ürün üretiminin kapılarını aralayacak.
 • 14:54Doğu Karadeniz Maden DeposuDoğu Karadeniz Maden DeposuTürkiye’nin en önemli maden yataklarının bulunduğu Doğu Karadeniz Bölgesi’nin Romanya’dan Himalaya Dağları’na kadar uzanan dünyanın en önemli maden kuşağında olduğu belirtildi.
 • 19:30Bahçelerinden Çıkardıkları Gazı KullanıyorlarBahçelerinden Çıkardıkları Gazı KullanıyorlarGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bahçede çıkan metan gazı - Varile gazın birikmesi için su dökülmesi - Metan gazının hortumla eve taşınması - Plastik hortumla taşınan metan gazının yanması - Şaban Sel'in konuşması - Metan gazının ocakta kullanılması Bahçelerinden çıkardıkları gazı kullanıyorlar- Bafra'da bir kişinin 1990'da su ararken yaptığı sondaj sırasında bulunan metan gazı, 25 yıldır mahalle sakinleri tarafından hortumlarla götürüldükleri evlerde kullanılmaya devam ediyor- Bafra Kaymakamlığınca yapılan incelemede, metan gazının evlerde tamamen ilkel yöntemlerle kullanıldığı belirlenerek, tehlikeli olabileceği gerekçesiyle vatandaşlara uyarıda bulunuldu- Mahalle sakinlerinden Şaban Sel: "Metan gazı mahallede 25 yıldır kullanılıyor.
 • 11:32Bahçelerinden Çıkardıkları Gazı KullanıyorlarSamsun'un Bafra ilçesinin Doğanca Mahallesi'nde 25 yıl önce bir kişinin su ararken yaptığı sondaj sırasında bulunan metan gazı, tehlikeli olmasına rağmen mahalle sakinlerince evlerde kullanılıyor.
 • 13:30Mta Toplu İş Sözleşmesi Törenle İmzalandıMta Toplu İş Sözleşmesi Törenle İmzalandıMaden Tetkik Arama Genel Müdürlüğü’ne (MTA) bağlı işyerlerinde çalışan Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) üyesi işçileri ilgilendiren ve 1 Ocak 2015 ile 31 Aralık 2016 tarihleri arasını kapsayacak olan 16’ncı Dönem Toplu İş Sözleşmesi Ankara’da imzalandı.
 • 15:58Enerji Bakanı Alaboyun: Enerji Bakanı Alaboyun: "Cizre'ye Giden Elektrik Aktif ve Trafolarımız Faaliyette"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun'un basın toplantısı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alaboyun: (1)- "Cizre'ye giden elektrik aktif ve trafolarımız faaliyette"- "Güçlü ve güvenli bir madencilik için Maden Bakanlığı kurulmalıdır, kömür kanunu mutlaka çıkartılmalıdır" Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Cizre'de elektrik kesintisi olmadığını ifade ederek, "Cizre içinde ufak çaplı trafolar tahrip edilmiş olabilir ancak Cizre'ye giden elektrik aktif ve trafolarımız faaliyette" dedi.
 • 13:59Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alaboyun: (1)Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Cizre'de elektrik kesintisi olmadığını ifade ederek, "Cizre içinde ufak çaplı trafolar tahrip edilmiş olabilir ancak Cizre'ye giden elektrik aktif ve trafolarımız faaliyette" dedi.
 • 13:05Bakan Alaboyun'dan Bakan Alaboyun'dan "Doğalgaza Zam Yok" MüjdesiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, kendi görev süresi içinde doğalgaza bir zam olmayacağı müjdesini verdi.
 • 10:15Mta 16. Dönem Tis İmzalandıMta 16. Dönem Tis İmzalandıMaden Tetkik Arama Genel Müdürlüğü’ne (MTA) bağlı iş yerlerinde çalışan Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) üyesi işçileri ilgilendiren ve 1 Ocak 2015 ile 31 Aralık 2016 tarihleri arasını kapsayacak olan 16. Dönem Toplu İş Sözleşmesi Ankara’da imzalandı.
 • 11:04Manisa'dan Jeotermal TepkisiManisa'dan Jeotermal TepkisiManisa Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Müjgan Şenay, Toprak Koruma Kurulu tarafından Alaşehir'deki 147 dönümlük bağ arazisinin jeotermal santral ve kuyu alanı olarak tahsis edildiğini belirterek, "Tarımı bitirmek istiyorlar.
 • 15:00Kuşadası Belediye Meclisi Eylül Ayı Olağan Toplantısı YapıldıKuşadası Belediye Meclisi Eylül Ayı Olağan Toplantısı YapıldıKuşadası Belediye Meclisi Eylül ayı toplantısı Erkan Yücel Sahnesi’nde gerçekleştirildi.
 • 13:14Mercedes-Benz Laboratuarının Şanslı Öğrencileri SeçiliyorMercedes-Benz Laboratuarının Şanslı Öğrencileri SeçiliyorBursa’da 2014 yılında imzalanan protokolle İlhan Parseker MTAL’de kurulan Mercedes Laboratuvarı’nın şanslı öğrencilerini belirlemek için mülakat yapılacak.
 • 01:29Derleme - Daha Önce "Geçici Bakanlar Kurulu Açıklandı" Başlığıyla Verdiğimiz Haberleri Derleyerek...Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan Geçici Bakanlar Kurulu'nda yer alan Başbakan Yardımcısı Akdoğan ile bazı bakanlar görüşlerini paylaştı.
 • 22:20Geçici Bakanlar Kurulu AçıklandıBaşbakan Ahmet Davutoğlu tarafından kurulan Geçici Bakanlar Kurulu'nda, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı görevine getirilen eski AK Parti Aksaray Milletvekili Ali Rıza Alaboyun, "3 dönem AK Parti milletvekilliği görevinden sonra bugünkü görev bana uygun görüldü.
 • 21:48Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun KimdirAli Rıza Alaboyun, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı oldu.
 • 14:22Ters Faylar Tesbit Edilen Erçek Gölü'nün Tabanı Yükseliyor - 1Ters Faylar Tesbit Edilen Erçek Gölü'nün Tabanı Yükseliyor - 1Van'da 2011 yılında meydana gelen iki depremin ardından artçı şokların çok sık yaşandığı Erçek Gölü, sismik açıdan incelendi.
 • 11:27Ters Faylar Tesbit Edilen Erçek Gölü'nün Tabanı YükseliyorTers Faylar Tesbit Edilen Erçek Gölü'nün Tabanı YükseliyorVan'da 2011 yılında meydana gelen iki depremin ardından artçı şokların çok sık yaşandığı Erçek Gölü, sismik açıdan incelendi.
 • 17:29Gmis'ten Bakan Çelik'e ZiyaretGmis'ten Bakan Çelik'e ZiyaretGenel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet Demirci, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’i makamında ziyaret ederek, grev aşamasına gelen MTA çalışanlarının Toplu İş Sözleşmeleri (TİS) görüşmeleri hakkında bilgi vererek, sorunların çözümü için katkı istedi.
 • 14:07Mta Selen Botu Mudanya'da Sismik Çalışmalar YapıyorMta Selen Botu Mudanya'da Sismik Çalışmalar YapıyorHassas bölgelerdeki fayları yakın takibe alan MTA Selen araştırma gemisi Bursa'nın Mudanya ilçesi sahilinde araştırmalarını sürdürüyor.
 • 13:30Mta Gemisi Mudanya'daMta Gemisi Mudanya'daHassas bölgelerdeki fayları yakın takibe alan MTA Selen gemisi Mudanya’da araştırmalarını sürdürüyor.
 • 15:54Kazma Kürekten Uzay Madenciliğine!İTÜ Vakfı Dergisi 69. sayısında "MADENCİLİK" konusunu, çeşitli açılardan anlatan geniş bir dosya halinde okurlara sunuyor.
 • 08:55Yozgat'ta İlk Uranyum 2016'da ÇıkarılacakYozgat'ta İlk Uranyum 2016'da ÇıkarılacakUranyumun varlığı bilinen Yozgat Temrezli'de ilk maden 2016 sonunda açılacak. Madenin ömrü 12 yıl olacak, toplam 4.600 ton çıkartılacak.
 • 16:53Bolu Mta Sondajından Fışkıran Sıvı KorkuttuBolu Mta Sondajından Fışkıran Sıvı KorkuttuDha Yurt: MTA sondajından fışkıran sıvı korkuttu Bolu'da Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü (MTA) tarafından yapılan sondaj sırasında metrelerce yükseğe fışkıran ve ne olduğu tespit edilemeyen sıvı korku yarattı.
 • 16:16Mta Sondajından Fışkıran Sıvı KorkuttuMta Sondajından Fışkıran Sıvı KorkuttuBolu'da Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü (MTA) tarafından yapılan sondaj sırasında metrelerce yükseğe fışkıran ve ne olduğu tespit edilemeyen sıvı korku yarattı.
 • 11:11Hititlere Ait Maden Atölyesinde Yeni KalıntılarHititlere Ait Maden Atölyesinde Yeni KalıntılarGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kazı alanı- Bulunan bakır külçeler- Maden atölyesi- Kazı Başkanı Aykut Çınaroğlu'nun açıklamaları Hititlere ait maden atölyesinde yeni kalıntılar- Alacahöyük'te Kültür ve Turizm Bakanlığının himayesinde Ankara Üniversitesince gerçekleştirilen kazılarda yaklaşık 3 bin 700 yıllık maden atölyesinde çeşitli kalıntılara rastlandı- Kazı Başkanı Çınaroğlu: - "Bu atölyede her sene yeni odalar, yeni bölümlerde çalışma yapıyoruz.
 • 11:06Hititlere Ait Maden Atölyesinde Yeni KalıntılarTürkiye'nin "ilk milli kazı alanı" unvanına sahip, Hitit Medeniyeti'nin önemli merkezlerinden Alacahöyük'te, Ankara Üniversitesince gerçekleştirilen kazılarda yaklaşık 3 bin 700 yıllık maden atölyesinde çeşitli kalıntılara rastlandı.
 • 17:10Tabip Odası: Jeotermal Firmaları Aydın'ın Gelkeceği İçin ÇalışmıyorTabip Odası: Jeotermal Firmaları Aydın'ın Gelkeceği İçin ÇalışmıyorJeotermalin sosyal ve ekonomik etkileriyle ilgili bir açıklama yapan Aydın Tabip Odası Başkanı Metin Aydın, ildeki kaynaklarla 100 bin dekar sera alanı ısıtılabileceğini, 100 bin kişiye iş imkanı sağlanabileceğini, bunun yanında 100 bin konutun doğalgazdan daha ucuza ısıtılabileceğini ifade etti.
 • 03:25Kömür Santrali Teşvikleri Kağıt Üzerinde KaldıKömür Santrali Teşvikleri Kağıt Üzerinde KaldıANKARA Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi'nin hazırladığı Türkiye Enerji Raporu yayımladı.
 • 11:35İzmir - Manisa Karayolunda Yol ÇalışmasıKarayolları 2. Bölge Müdürü Abdulkadir Uraloğlu, İzmir - Manisa Karayolunun 8'inci kilometresinde heyelan riski nedeniyle fore kazık çalışması yapıldığını, çalışmanın 1 ayda tamamlanmasının hedeflendiğini belirtti.
 • 20:03Alaşehir'de Titanyum RezerviAlaşehir'de Titanyum RezerviMaden Teknik Araştırma Ege Bölge Müdür Yardımcısı Burhanettin Yüce, Manisa'nın Alaşehir İlçesi'nin Hastepe Mevkisi'nde titanyum rezervi tespit edildiğini açıkladı.
 • 14:43Çubuk Belediye Başkan Yardımcısı Metin AçıklamasıMali Hizmetlerden Sorumlu Çubuk Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Metin, belediyenin geçmişten kaynaklanan 10 milyon lira borç ödediğini belirterek, "Aynı zamanda hizmetlerimizi de aksatmayarak, 10 milyon lira da belediye tarihinde ilk defa kasasında para biriktirdik" dedi.
 • 09:33Çöllolar Kömür Havzası'nda Göçük TehlikesiÇöllolar Kömür Havzası'nda Göçük TehlikesiKahramanmaraş’ta susuzlaştırma çalışmaları sonunda dev obrukların oluştuğu ve yeni bir göçük korkusunun yaşandığı Çöllolar Kömür Havzası’nda, 4 üniversiteden uzmanlar ve devletin ilgili birimlerinin inceleme yapıyor.
 • 09:49CHP'li Karakaş: Hükümet Sanata 65 Kez Baskı, Yasaklama ve Sansür YaptıCHP Genel Başkan Yardımcısı Ercan Karakaş, CHP Kültür ve Sanat Platformunun 2015 yılının ilk altı ayına ait baskı ve sansür raporunu kamuoyunun bilgisine sundu.
 • 20:24Güllüce, Heyelan Bölgesinde İncelemelerde BulunduGüllüce, Heyelan Bölgesinde İncelemelerde BulunduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bakan Güllüce'nin gelişi- Bakan Güllüce'nin konuşması ve heyelan bölgesinde inceleme yapması Bakan Güllüce'den heyelan bölgesinde inceleme- Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce: - "Geçmişte heyelan bölgesi olarak belirlenmiş yerlere, bu binalar nasıl yapılmış enteresan olanı budur.
 • 19:18Şehircilik Bakanı, Heyelanlı Bölgeye Konut İzni Verilmesine Tepki GösterdiŞehircilik Bakanı, Heyelanlı Bölgeye Konut İzni Verilmesine Tepki GösterdiÇevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Devrek ilçesindeki heyelan alanında yaptığı incelemede, ileri derece heyelan alanı olan bölgede konut ruhsatı verilmesine tepki gösterdi.
 • 19:04Bakan Güllüce Heyelan BölgesindeBakan Güllüce Heyelan BölgesindeZonguldak’ın Devrek ilçesi Karşıyaka Mahallesi’nde meydana gelen heyelan sonrası Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce bölgede incelemelerde bulundu.
 • 18:36Bakan Güllüce'den Heyelan Bölgesinde İncelemeÇevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Devrek ilçesinde bazı evlerin boşaltılmasına neden olan heyelana ilişkin, "Geçmişte heyelan bölgesi olarak belirlenmiş yerlere bu binalar nasıl yapılmış enteresan olanı budur.
 • 15:354. Uluslararası Van Gölü Film Festivali Başlıyor4. Uluslararası Van Gölü Film Festivali Başlıyor4. Uluslararası Van Gölü Film Festivali’nin 1-7 Eylül 2015 tarihleri arasında gerçekleştirileceği bildirildi.
 • 15:55Osmaniye İl Koordinasyon KuruluOsmaniye İl Koordinasyon KuruluOsmaniye İl Koordinasyon Kurulu’nun 2015 yılı 3. Dönem Toplantısı, Vali Kerem Al başkanlığında yapıldı.
 • 13:17Eski Milletvekili Baytürk İçin TBMM'de Cenaze TöreniEski Zonguldak Milletvekili Hüseyin Baytürk için TBMM'de cenaze töreni düzenlendi.
 • 19:43Uranyum Arama ÇalışmalarıUranyum Arama ÇalışmalarıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Köyden görüntüler-Toplantı yerinden görüntüler-Konuşmalar-Detay görüntüler Yozgat'ta uranyum arama çalışmaları- Sorgun ilçesine bağlı Mehmetbeyli, Temrezli ve Akoluk köyleri arasında uranyum arama faaliyetlerine yönelik yaklaşık 8 yıldır yürütülen sondaj ve fizibilite çalışmaları çalışmaları tamamlandı Yozgat'ın Sorgun ilçesine bağlı Mehmetbeyli, Temrezli ve Akoluk köyleri arasında özel sektör tarafından uranyum arama faaliyetlerine yönelik yaklaşık 8 yıldır yürütülen sondaj ve fizibilite çalışmaları sona erdi.