SON DAKİKA MADEN TETKİK ARAMA HABERLERİ

Son Dakika Maden Tetkik Arama Haberleri

 • 02:48 Elektrik Piyasası Kanunu Teklifi Komisyonda Görüşüldü Elektrik Piyasası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı" önceki yasama döneminde sonuçlandırılamadığı için İç Tüzük uyarınca hükümsüz sayılmıştı.
 • 12:14 Çaldıran'da Üstü Açık Kaplıca İlgi Odağı Çaldıran ilçesinde Buğlukaynak Mahallesi'nde bulunan kaplıca, ziyaretçilerine 4 mevsim şifa dağıtıyor.
 • 14:53 Aksaray Belediyesi, Tuzlu Suyu Turizme Kazandırmayı Hedefliyor Aksaray Belediyesi, Tuzlu Suyu Turizme Kazandırmayı Hedefliyor Aksaray Belediyesi’ne ait tuzlusu mevkisinde 2015 yılı içerisinde MTA tarafından yapılan jeotermal kaynak tespiti çalışmaları yapılması ve sondaj yerinin tespit edilmesinin ardından 750 metre üretim sondajı için ihale yapılacağı ve sondaj işlemleri sonrasında (yeterli derecede su ve sıcaklık) istenilen kalite, debi ve ısı derecesi elde edilirse gerekli tesisiler için çalışmalara başlanacağı bildirildi.
 • 17:25 Manisa Soma Davası'nda Tahliye Yok Manisa Soma Davası'nda Tahliye Yok Soma Davası'nda tahliye yokManisa'nın Soma İlçesi'nde 301 madencinin yaşamını yitirdiği faciayla ilgili 6'sı tutuklu 46 sanıklı davada ara karar veren mahkeme heyeti, duruşmayı 14 Haziran'a erteledi.
 • 17:01 Soma Davası'nda Tahliye Yok Soma Davası'nda Tahliye Yok Barış GEZİCİ/AKHİSAR (Manisa), DHA) - MANİSA'nın Soma İlçesi'nde 301 madencinin yaşamını yitirdiği faciayla ilgili 6'sı tutuklu 46 sanıklı davada ara karar veren mahkeme heyeti, duruşmayı 14 Haziran'a erteledi.
 • 15:26 Soma'daki Maden Faciası Davası Soma'daki maden faciasına ilişkin davanın 7'nci duruşması sonunda, sanıkların tutukluluk halinin devamı kararlaştırıldı.
 • 14:08 KPSS Sorularının Sızdırılması Davası KPSS sorularının sızdırılmasına ilişkin 230 kişinin "Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) kurucusu, yöneticisi ve üyesi olmak, resmi belgede sahtecilik, kamu kurum ve kuruluşlarının zararına dolandırıcılık" suçlarından yargılandığı davada tutuksuz 6 sanığın savunması alındı.
 • 09:34 Urfalı öğrenciler, Ankara'yı gezdi Urfalı öğrenciler, Ankara'yı gezdi Proje kapsamında Şanlıurfa Bahçelievler Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinde okuyan 12 Öğrenci Ankara'nın Tarihi ve turistik yerlerini, Ankara İl Kültür Turizm Müdürlüğünün katkısıyla gezdi.
 • 17:48 Akhisar - Soma Davası'nda Ara Karar Bekleniyor Akhisar - Soma Davası'nda Ara Karar Bekleniyor Soma Davası'nda ara karar bekleniyorCumhuriyet Halk Partisi Manisa Milletvekili Özgür Özel, Soma Davası'nın yedinci duruşmasını üçüncü oturumun çıkışında yaptığı açıklamada, Soma'daki 301 kişinin yaşamını yitirdiği maden ocağının çeşitli planlar yapıp Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü'ne onaylattığını belirtip, "Onaylanan planların hayata geçirilmesi ile bir kişinin bile ölmeyeceği ortaya çıkıyor.
 • 17:42 Gmis Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplandı Gmis Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplandı Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genişletilmiş Başkanlar Kurulu, Genel Başkan Ahmet Demirci’nin Umre ziyaretinde bulunması nedeniyle, Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu başkanlığında Genel Merkez Başkanlar Kurulu Toplantı Salonu’nda toplandı.
 • 17:37 Soma Davası'nda Ara Karar Bekleniyor Soma Davası'nda Ara Karar Bekleniyor Chp Manisa Miletvekili Özgür Özel, Soma Davası'nın yedinci duruşmasını üçüncü oturumun çıkışında yaptığı açıklamada, Soma'daki 301 kişinin yaşamını yitirdiği maden ocağının çeşitli planlar yapıp Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü'ne onaylattığını belirtip, "Onaylanan planların hayata geçirilmesi ile bir kişinin bile ölmeyeceği ortaya çıkıyor.
 • 16:30 Osmaniye'de 2016'da Yapılacak 444 Projenin 56'sı Tamamlandı Osmaniye'de 2016'da Yapılacak 444 Projenin 56'sı Tamamlandı Osmaniye’de 2016 dönem sonu itibari ile tamamlanması planlanan 1 milyar 169 milyon TL maliyetli 444 projenin 56’sının tamamlandığı, bu projelere 38 milyon 452 bin TL harcama yapıldığı bildirildi.
 • 16:43 Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 171. Yılı İslahiye ilçesinde Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) öğrencileri, Türk Polis Teşkilatının 171. kuruluş yıl dönümünde İlçe Emniyet Müdürlüğünü ziyaret etti.
 • 16:38 Ayvalık'ta Pakmaya Kenan Kaptan Mtal 4006 Bilim Fuarı Açıldı Ayvalık'ta Pakmaya Kenan Kaptan Mtal 4006 Bilim Fuarı Açıldı Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki Pakmaya Kenan Kaptan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin öğretmenleri nezaretinde hazırladıkları 4006 Bilim Fuarı açıldı.
 • 14:11 69. Türkiye Jeoloji Kurultayı Türkiye Jeoloji Mühendisleri Odası Başkanı Hüseyin Alan, Doğu Akdeniz ve Kıbrıs eksenli yaşanan gelişmelerin, ülkenin milli bir petrol şirketine sahip olmasının gerekliliğini gösterdiğini söyledi.
 • 09:42 Bu Yıl Madencilik Sektörüne 1,5 Milyar Dolar Yatırım Yapılacak Kamunun madencilik sektörü için bu yıl ayırdığı yatırım tutarı, toplam 54 proje için yaklaşık 1,5 milyar lira oldu.
 • 18:20 Aksaray Su Kuyusundan 40 Metre Yüksekliğe Karbondioksit Fışkırdı Aksaray Su Kuyusundan 40 Metre Yüksekliğe Karbondioksit Fışkırdı Aksaray'da 7 yıl önce su ve karbondioksit fışkırdığı için betonla kapatılan kuyudan yine yaklaşık 40 metre yüksekliğinde yine su ve karbondioksit fışkırdı.
 • 16:12 Kuyudan 40 Metre Yüksekliğe Su ve Karbondioksit Fışkırdı Kuyudan 40 Metre Yüksekliğe Su ve Karbondioksit Fışkırdı Aksaray'da 7 yıl önce su ve karbondioksit fışkırdığı için betonla kapatılan kuyudan yine su ve karbondioksit fışkırdı.
 • 15:52 Aksaray'da Kuyudan Karbondioksit ve Su Fışkırdı Aksaray'da Kuyudan Karbondioksit ve Su Fışkırdı Aksaray'da, tarım arazilerinin sulanması için açılan su kuyusundan 40-50 metre yüksekliğe karbondioksit ve su fışkırdı.
 • 14:42 40 Metre Yüksekliğe Fışkırdı 40 Metre Yüksekliğe Fışkırdı Merkeze bağlı Yapılcan köyündeki Hakan Yapılcan'a ait tarlada, 2009 yılında gaz ve su çıkışı olan kuyudan, yeniden karbondioksit gazı ve su çıkışı başladı.
 • 11:36 Kuyudan Karbondioksit ve Su Fışkırdı Kuyudan Karbondioksit ve Su Fışkırdı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Tarla içerisinde su kuyusunun yakın ve genel çekimleri, hava görüntüleri Aksaray Jeoloji Mühendisleri Odası Başkanı Tayfun Aydın'ın konuşması Kuyudan karbondioksit ve su fışkırdı Aksaray'da 2009 yılında gaz ve su çıkışı nedeniyle betonla kapatılan kuyudan, 7 yıl sonra tekrar karbondioksit ve su fışkırmaya başladı Aksaray Jeoloji Mühendisleri Odası Başkanı Aydın: "Kuyunun yeniden patlama sebebi, karbondioksit gazının, daha önce kuyuya basılan betona zamanla basınç yaparak bir çatlak bulması olabilir.
 • 11:08 Kuyudan Karbondioksit ve Su Fışkırdı Aksaray'da, 2009 yılında gaz ve su çıkışı nedeniyle betonla kapatılan kuyudan, 7 yıl sonra 40 metre yüksekliğe karbondioksit ve su fışkırdı.
 • 10:38 Siverek'te Genç Edebiyatçılar Ödüllendirildi Siverek'te Genç Edebiyatçılar Ödüllendirildi Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Siverek MEB ve Akademi kırtasiye ortak projesi ile düzenlenen “Siverek Geleceğin Edebiyatçılarını arıyor” isimli ödüllü şiir ve öykü yarışmasında dereceye girenler için ödül töreni düzenlendi.
 • 07:43 Mta Üç Jeotermal Alan İçin İhaleye Çıkacak Maden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdürlüğünce yapılan arama çalışmaları sonucunda Aksaray, Kırklareli ve Nevşehir'deki üç ruhsatlı jeotermal alan ihale edilecek.
 • 11:07 Mta Üç Jeotermal Alan İçin İhaleye Çıkacak Mta Üç Jeotermal Alan İçin İhaleye Çıkacak MTA'nın konuya ilişkin ihale ilanı, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
 • 10:36 Mta Üç Jeotermal Alan İçin İhaleye Çıkacak Maden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdürlüğünce yapılan arama çalışmaları sonucunda Aksaray, Kırklareli ve Nevşehir'deki üç ruhsatlı jeotermal alan ihale edilecek.
 • 08:25 "Beyaz Bayrak" Milangaz H. D. MTAL'ne çok yakıştı Geçtiğimiz günlerde ilçe protokolu eşliğinde yapılan törenle Beyaz Bayrak alan Körfez Milangaz Hacer Demirören Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde Beyaz Bayrak göndere çekildi.
 • 16:13 Sarıkamışlı Başarılı Öğrenciler "Ankara Gezisi" ile Ödüllendirilecek Sarıkamış ilçesinde YGS'de başarı sağlayan 90 öğrenci, "Hep Birlikte Yeni Ufuklara" projesi kapsamında Ankara gezi programıyla ödüllendirilecek.
 • 11:48 Savaş Mağduru Suriyeli ve Iraklı Öğrenciler Çanakkale'yi Andı Savaş Mağduru Suriyeli ve Iraklı Öğrenciler Çanakkale'yi Andı Ülkelerindeki savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyeli ve Iraklı öğrenciler, Türk Kızılayı Adana Şubesi ve Yüreğir İMKB MTAL Geçici Eğitim Merkezi tarafından organize edilen etkinlikte, Çanakkale ruhunu canlandırdı.
 • 11:32 Gençlerin İyilik Ağacı' Projesiyle Suriyeli Çocuklara Tebessüm Gençlerin İyilik Ağacı' Projesiyle Suriyeli Çocuklara Tebessüm Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Seyhan Gençlik Merkezi’nin başlattığı 'Gençlerin İyilik Ağacı' projesi devam ediyor.
 • 11:06 Gençlerin İyilik Ağacı Gençlerin İyilik Ağacı "Projesi Devam Ediyor Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Seyhan Gençlik Merkezi’nin Gençlik ve Spor Bakanlığının başlattığı “Gençlerin İyilik Ağacı” projesi devam ediyor.
 • 10:20 Savaş Mağduru Öğrenciler Çanakkale'yi Andı Savaş Mağduru Öğrenciler Çanakkale'yi Andı Ülkelerindeki savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriye ve Iraklı öğrenciler, Türk Kızılayı Adana Şubesi ve Yüreğir İMKB MTAL Geçici Eğitim Merkezi tarafından organize edilen etkinlikte, Çanakkale ruhunu canlandırdı.
 • 16:50 Anlayan: Anlayan: "Osb'nin Büyümesi İçin Beklenen Müjde Geldi" Ordu’nun Fatsa İlçe Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Organize Sanayi Bölgesi’nin(OSB) büyümesi için beklenen müjdeli kararın çıktığını söyledi.
 • 15:41 İslahiye'de "Mesleğimi Seçiyorum" Projesi İslahiye ilçesindeki Farabi Mesleki Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) ile Gaziantep İŞKUR arasında "Mesleğimi Seçiyorum" Projesi hayata geçiriliyor.
 • 11:57 Gmis, Ttk İçin Görüşmelerini Sürdürüyor Gmis, Ttk İçin Görüşmelerini Sürdürüyor Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS), Türkiye Taşkömürü Kurumu’nun (TTK) işçi açıklarının giderilmesi ve Zonguldak’ın sorunlarına çözüm için başlattığı yoğun görüşmeleri sürdürüyor.
 • 10:54 Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü Aşım'ın Okul Ziyaretleri Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü Aşım'ın Okul Ziyaretleri Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü Murat Aşım, Maarif Müfettişleri Başkanı Ayhan Koçak, Müdür Yardımcısı Kerim Sanık ve Şube Müdürü Ahmet Uzun ile birlikte Fen Lisesi, Atatürk Anadolu Lisesi, Kırklar MTAL, Kocahıdır MTAL´yi ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
 • 12:45 Gmis Yönetimi Başbakan Davutoğlu ile Görüştü Gmis Yönetimi Başbakan Davutoğlu ile Görüştü Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Yönetimi, Türkiye Taşkömürü Kurumu’nun (TTK) işçi açıklarının giderilebilmesi için Ankara’da görüşmelerini sürdürüyor.
 • 16:09 Tüik ile Mta Ararsında Protokol İmzalandı Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Malatya Bölge Müdürlüğü ile Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü Orta Anadolu IV. Bölge Müdürlüğü arasında “Madencilik İstatistikleri Üretimi İşbirliği ” protokolü imzalandı.
 • 14:15 Tüik ile Mta Arasında Protokol İmzalandı Tüik ile Mta Arasında Protokol İmzalandı Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Malatya Bölge Müdürlüğü ile Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü (MTA) Orta Anadolu 4. Bölge Müdürlüğü arasında “Madencilik İstatistikleri Üretimi İşbirliği ” protokolü imzalandı.
 • 14:54 Gençler Türkiye Güreş Şampiyonaları Tamamlandı Gençler Grekoromen ve Serbest Stil Türkiye Şampiyonaları Rize ve Tokat’ta yapılan müsabakalarla tamamlandı.
 • 15:21 Erciş'te Erciş'te "AB'yi Öğreniyorum" Bilgi Yarışması Düzenlendi Van'ın Erciş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ortaöğretim öğrencileri arasında "AB'yi Öğreniyorum" isimli bilgi yarışması düzenledi.
 • 11:56 İnebolu İbn-i Sina Mtal Öğrencileri Almanya Yolcusu İnebolu İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) öğrencileri, 15 günlük staj eğitimi için Almanya'ya gidecek.
 • 15:51 Türkiye Teröre Karşı Tek Vücut Memur-Sen'e bağlı Sağlık-Sen üyesi sağlık çalışanları, üniformalarıyla Kızılay'daki patlamanın yaşandığı alana gelerek terör saldırısında hayatını kaybedenleri andı.
 • 11:14 Jeoloji Mühendisleri Odası: Zemin Etütsüz Bina İskambilden Kuleye Benzer Jeoloji Mühendisleri Odası: Zemin Etütsüz Bina İskambilden Kuleye Benzer Jeoloji Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Ali Keleş, 3 yıl önce çıkan torba yasayla belediyelerin onayladığı zemin etütlerini denetleyemediklerini belirterek "Ismarlama raporlarla binalar yapılıyor.
 • 06:23 Türkiye'nin Jeotermal Kaynakları, Projeksiyonlar, Sorunlar ve Öneriler Raporu Türkiye'nin Jeotermal Kaynakları, Projeksiyonlar, Sorunlar ve Öneriler Raporu TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası tarafından yayımlandı.
 • 18:03 Kartepe Mtal, Başkan Üzülmez'e Teşekkür Ziyaretinde Bulundu Kartepe Mtal, Başkan Üzülmez'e Teşekkür Ziyaretinde Bulundu Genç Kızlar Futsal Türkiye Şampiyonası finalisti Kartepe Mesleki Teknik Anadolu Lisesi (MTAL), Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’e teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.
 • 16:40 Kartepe MTAL'den Üzülmez'e Teşekkür Ziyareti Genç Kızlar Futsal Türkiye Şampiyonası finalisti Kartepe Mesleki Teknik Anadolu Lisesi (MTAL), Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez'e teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.
 • 16:03 Aa Günün Günün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Ankara'daki terör saldırısıKızılay'da düzenlenen terör saldırısının ardından gerçekleştirilen operasyonlarda 12 kişi gözaltına alındı.
 • 15:05 Ankara'daki Patlamada Yaşamını Yitiren Alan Son Yolculuğuna Uğurlandı Ankara'daki Patlamada Yaşamını Yitiren Alan Son Yolculuğuna Uğurlandı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Mehmet Alan'ın ailesinden görüntüler Cenaze namazından görüntüler Naaşın cenaze aracına taşınması Ankara'daki terör saldırısı Saldırıda yaşamını yitiren üniversite öğrencisi MTA çalışanı Alan, son yolculuğuna uğurlandı Ankara'daki terör saldırısında yaşamını yitiren Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü 2. sınıf öğrencisi ve Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü (MTA) personeli Mehmet Alan'ın (29) cenazesi toprağa verildi.
 • 14:16 Ankara'daki Terör Saldırısı Ankara'daki terör saldırısında yaşamını yitiren Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü 2. sınıf öğrencisi ve Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü (MTA) personeli Mehmet Alan'ın (29) cenazesi toprağa verildi.