SON DAKİKA MAKEDONYA HABERLERİ

Son Dakika Makedonya Haberleri

 • 13:57 Türk Azınlığı Olarak Ciddi Sıkıntılar Yaşıyoruz" Yunanistan İskeçe Milletvekili Hüseyin Zeybek, Batı Trakya'da Türk azınlığı olarak ciddi sıkıntılar yaşadıklarını belirterek, "En büyük sorunumuz eğitim. 2014'te çift dilli, Türkçe ve Yunanca anaokulundan bahsettiğimiz zaman vatan hanini olarak suçlandık.
 • 12:32 Türk Devletleri Judo Olimpiyatları'na Doğru Abana Gençler Birliği Judo Spor Kulübünün, Karaman'da düzenlenecek Türk Devletleri Judo Olimpiyatları'na katılacağı bildirildi.
 • 12:26 Özel Çocuklar, Balkan Olimpiyatları'nda Buluştu Özel Çocuklar, Balkan Olimpiyatları'nda Buluştu Bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Balkan Özel Gereksinimli Çocuklar Spor Oyunları, Edirne’de başladı.
 • 11:48 Şehit Ateşi Çorlu'ya Düştü Şehit Ateşi Çorlu'ya Düştü Bitlis`in Tatvan ilçesinde vatani görevini yapan jandarma er Adem Gül, silah arkadaşının tüfeğinden çıkan kurşunla şehit oldu.
 • 11:22 Türk Milli Takımı Şampiyon Oldu Türk Milli Takımı Şampiyon Oldu Kağıthane Belediyesi’nin ev sahipliğini üstlendiği 12. Uluslararası Türk Dünyası Fevzi Şeker Güreş Turnuvası sona erdi.
 • 09:33 Cihan Haber Ajansı Gündemi POLİTİKACumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, güven mektubu takdim edecek Ruanda Büyükelçisi Williams B. N. Nkurunziza, Makedonya Büyükelçisi Zvonko Mucunski ve Japonya Büyükelçisi Hiroshi Oka ile eski Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı'yı, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ayrı ayrı kabul edecek.
 • 09:00 Gündem / 3 Mayıs 2016 Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 19201- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, Ruanda Büyükelçisi Williams B. N. Nkurunziza, Makedonya Büyükelçisi Zvonko Mucunski ve Japonya Büyükelçisi Hiroshi Oka, ayrı ayrı güven mektubu sunacak.
 • 00:02 Gündem Özeti / 3 Mayıs 2016 Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 19201- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, güven mektubu takdim edecek Ruanda Büyükelçisi Williams B. N. Nkurunziza, Makedonya Büyükelçisi Zvonko Mucunski ve Japonya Büyükelçisi Hiroshi Oka ile eski Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı'yı, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ayrı ayrı kabul edecek.
 • 23:08 Uluslararası Çanakkale Buluşması" Projesi "Uluslararası Çanakkale Buluşması" projesi kapsamında, Çanakkale'de 101 yıl önce düşmana karşı savaşan Balkanlar'daki Osmanlı tebaasının çocukları ve torunları İstanbul'a geldi.
 • 22:14 Allgaeu-Orient Dostluk ve Barış Rallisi Avrupa Birliği Bakanlığının himayesinde, Türkiye'nin Berlin Büyükelçiliğinin desteğiyle bu yıl 11'incisi düzenlenen Allgaue-Orient Dostluk ve Barış Rallisi kapsamında Bosna Hersek'e gelen Türk ekibi, tarihi ve turistik Mostar şehrini ziyaret etti.
 • 19:00 Spor Oyunlarında Engeller Edirne'de Aşılacak Spor Oyunlarında Engeller Edirne'de Aşılacak Bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Balkan Özel Gereksinimli Çocuklar Spor Oyunları, Edirne’de yapılan "Hepimiz aynı takımdayız" yürüyüşü ile başladı.
 • 18:58 4. Balkan Özel Gereksinimli Çocuklar Spor Oyunları Edirne'de 4. Balkan Özel Gereksinimli Çocuklar Spor Oyunları kapsamında, "Hepimiz aynı takımdayız" yürüyüşü düzenlendi.
 • 18:53 Edirne Özel Gereksinimli Çocuklar Spor Oyunlarına Renkli Açılış Edirne Özel Gereksinimli Çocuklar Spor Oyunlarına Renkli Açılış Özel gereksinimli çocuklar spor oyunlarına renkli açılışTrakya Üniversitesi tarafından bu yıl 4'ncüsü organize edilen Balkan Özel Gereksinimli Çocuklar spor oyunları, renkli görüntülerle başladı.
 • 18:40 Özel Gereksinimli Çocuklar Spor Oyunları'na Renkli Açılış Özel Gereksinimli Çocuklar Spor Oyunları'na Renkli Açılış Trakya Üniversitesi tarafından bu yıl 4'üncüsü organize edilen Balkan Özel Gereksinimli Çocuklar Spor Oyunları, renkli görüntülerle başladı.
 • 18:09 Edirne Balkan Turuna Çıkan Yerli Elektrikli Otomobil Yurda Döndü Edirne Balkan Turuna Çıkan Yerli Elektrikli Otomobil Yurda Döndü Balkan turuna çıkan yerli elektrikli otomobil yurda döndüCumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan talimatıyla Balkan turuna çıkan Trakya Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin geliştirdiği, yerli elektrikli otomobil 'Pehlivan Elektrak' yurda döndü.
 • 18:08 Sabancı Uluslararası Tiyatro Festivali Adana'da düzenlenen 18. Sabancı Uluslararası Tiyatro Festivali'nde 16 yerli, 7 yabancı olmak üzere 23 oyun sahnelendi.
 • 17:16 Balkan Turuna Çıkan Yerli Elektrikli Otomobil Yurda Döndü Balkan Turuna Çıkan Yerli Elektrikli Otomobil Yurda Döndü Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan talimatıyla Balkan turuna çıkan Trakya Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin geliştirdiği, yerli elektrikli otomobil 'Pehlivan Elektrak' yurda döndü.
 • 16:54 Öğrencilerin Projeleri MEF'de Yarıştı 10-13 Mayıs tarihleri arasında 25.'si gerçekleştirilecek olan yarışmaya yurt içinden 476 ve yurt dışından 103 proje olmak üzere toplamda 579 başvuruda bulunuldu.
 • 15:37 Gaün Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Tansü, Fon Üniversitesi Rektör Yardımcısı Oldu Gaün Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Tansü, Fon Üniversitesi Rektör Yardımcısı Oldu Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Öğretim Üyesi ve GAÜN Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Yunus Emre Tansü, Makedonya Cumhuriyeti Fon Üniversitesi Senatosu tarafından Rektör Yardımcısı görevine getirildi.
 • 14:26 GAÜN Öğretim Üyesi, Fon Üniversitesi Rektör Yardımcısı oldu GAÜN Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Tansü, Fon Üniversitesi Rektör Yardımcısı oldu Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Öğretim Üyesi ve GAÜN Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Yunus Emre Tansü, Makedonya Cumhuriyeti Fon Üniversitesi Senatosu tarafından Rektör Yardımcısı görevine getirildi. Makedonya Cumhuriyeti'nin en eski özel üniversitesi olan Fon Üniversitesi'nin 4 kampüsü, 13 Fakültesi ve yaklaşık 7 bin öğrencisiyle ülkenin en saygın bilim kurumları arasında yer aldığını belirten Makedonya Fon Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Sefer Canoski, Türkiye Cumhuriyeti Yükseköğretim Kurulu tarafından tanınmakta olduğunu ifade etti. Canoski, Yrd. Doç. Dr. Yunus Emre Tansü'nün Rektör Yardımcısı seçilmesiyle Fon Üniversitesi'nin uluslararası bir üniversite olma sürecinde önemli bir aşama kaydedildiğini söyledi. Canoski, Fon Üniversitesi'nin dünyanın doğusu ile batısı arasında bir bilimsel bir köprü haline geldiğini açıkladı. GAÜN Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yunus Emre Tansü, daha önce Ege Üniversitesi'nde görev yapmış olup, Yeditepe Üniversitesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi ve Sanko Üniversitesi gibi vakıf üniversitelerinde part-time derslere girmiştir. Akademik kariyerinde Anabilim Dalı Başkanlığı, Bölüm Başkan Yardımcılığı, Bölüm Başkanlığı, Merkez Müdürlüğü, Fakülte Kurulu Seçilmiş Üyeliği gibi birçok akademik yöneticilik tecrübesi olan Yrd. Doç. Dr. Yunus Emre Tansü, çok sayıda çok sivil toplum kuruluşunda şube başkanlığı, genel kurul delegesi, yönetim kurulu üyesi olarak da görev yapmıştır. Yaklaşık bir yıldır Makedonya Fon Üniversitesi'nde de görev yapan Yrd. Doç. Dr. Tansü, "Makedon meslektaşlarım tarafından Senatoda Rektör Yardımcısı görevine seçilmek şahsım, mensubu bulunduğum Gaziantep Üniversitesi ve ülkem adına büyük bir onurdur. Yararlı çalışmalar yapacağımıza inanıyorum ve Makedonya Fon Üniversitesi Yönetimi ve Senatosuna teşekkür ediyorum" dedi. Gaziantep Üniversitesi Öğretim Üyesi ve GAÜN Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Yunus Emre Tansü, Makedonya Cumhuriyeti Fon Üniversitesi Senatosu tarafından Rektör Yardımcısı görevine getirildi.
 • 13:55 Kaleiçi Old Town Festivali Başlıyor Kaleiçi Old Town Festivali Başlıyor Antalya'nın en eski yerleşim yerlerinden tarihi Kaleiçi, 4-8 Mayıs tarihlerinde, bu yıl 8 tarihi kentin katılımıyla gerçekleşecek, Kaleiçi Old Town Festivali'ne ev sahipliği yapacak.
 • 11:27 Başkan Şenol: Başkan Şenol: "İnadına Barış Diyeceğiz" Gaziemir’de 19’uncu kez düzenlenen Ulusal ve Uluslararası Çocuk Şenliği’ne katılan heyetlere verilen kapanış resepsiyonunda konuşan Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, “Dünyanın kan gölüne döndüğü bu günlerde inadına barış, inadına barış, inadına barış diyorum” dedi.
 • 15:32 Ohri'de Bakü'den Balkanlara Halvetilik Sempozyumu Ohri'de Bakü'den Balkanlara Halvetilik Sempozyumu Ohri'de Bakü'den Balkanlara Halvetilik SempozyumuEyüp SALİH, OHRİ (DHA) - Makedonya'nın Ohri şehrinde II. Uluslararası Bakü'den Balkanlara Halvetilik Sempozyu'mu düzenlendi.
 • 15:11 Fazlı Kılıç: Fazlı Kılıç: "Fevzi Şeker Turnuvası Uluslar Arası Bir Boyuta Ulaştı" Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, “Fevzi Şeker Turnuvası uluslararası bir boyuta ulaştı.
 • 14:18 Kudüs Günü' İsimli Konferans Saü'de Düzenlendi Kudüs Günü' İsimli Konferans Saü'de Düzenlendi Sakarya Üniversitesi (SAÜ) İnsan ve Medeniyet Öğrenci Topluluğu tarafından “Kudüs Günü” isimli bir konferans düzenlendi.
 • 11:08 Mayıs 2016 Dünya Gündemi Tarihte ilk defa Türkiye'nin ev sahipliğinde Dünya İnsani Zirvesi'nin yapılması, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'in 7. Saraybosna İş Forumu'na iştirakı, İngiltere'nin başkenti Londra'da yapılacak uluslararası Yolsuzlukla Mücadele Zirvesi, 69. Cannes Film Festivali, Avusturya'da cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu, Avrupa Birliği'nin (AB) Türk vatandaşlarına yönelik vize serbestisi ile ilgili açıklayacağı son rapor, mayıs ayının en önemli gündem maddeleri arasında yer alıyor.
 • 10:19 101 Kahramanın Torunu Yarın Türkiye'ye Gelecek Türk tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Savaşı'nda 101 yıl önce vatan topraklarını savunan Balkanlardaki Osmanlı torunları, "Uluslararası Çanakkale Buluşması" projesi çerçevesinde yarın Türkiye'ye gelecek.
 • 09:31 Aydınlı Genç Mucitlerin Bilim Projeleri Ödüle Koşuyor Aydınlı Genç Mucitlerin Bilim Projeleri Ödüle Koşuyor Aydın Fen Lisesi öğrencileri, 13 Mayıs 2016 tarihinde yapılacak ödül törenine kadar kendileri gibi finale kalan 169 öğrenci ile MEF Okulları Ulus Kampüsü’nde birincilik için yarışacak.
 • 14:44 Türk Şarkıcı, Eurovision İçin Yola Çıktı Türk Şarkıcı, Eurovision İçin Yola Çıktı Eurovision'da San Marino'yu temsil edecek Türk şarkıcı Serhat Hacıpaşalıoğlu, ekibiyle birlikte yarışma için Stockholm'e gitti.
 • 11:01 Barış İçin 11.500 Km Barış İçin 11.500 Km Türkiye'nin AB Bakanlığı'nın himayesinde, Berlin Büyükelçiliği'nin desteğiyle düzenlenen ralliye katılanlar, cumartesi günü Almanya'nın Bavyera Eyaleti'nin Oberstaufen kasabasından yola çıktı.
 • 17:17 Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz Kurları Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: Döviz Kodu Döviz Cinsi TL Karşılığı ARS ARJANTİN PESOSU 0,19573 ALL ARNAVUTLUK LEKİ 0,02314 AZN AZERBAYCAN YENİ MANATI 1,9178 BHD BAHREYN DİNARI 7,4375 AED BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ.
 • 09:52 Allgau-Orient Rallisi Yarın Start Alacak Allgau-Orient Rallisi Yarın Start Alacak Allgau-Orient Rallisi yarın start alacakAlmanya'dan başlayacak rallinin üçte ikilik kısmı Edirne, İstanbul, Ankara, Amasya, Ardahan, Doğubayazıt, Uşak ve Muğla güzergahında geçecekAlmanya'daki Allgau-Orient Rallye International Derneği tarafından 2005 yılından bu yana düzenlenen Allgau-Orient Rallisi yarın başlıyor.
 • 09:39 Allgau-Orient Rallisi Yarın Start Alacak Allgau-Orient Rallisi Yarın Start Alacak Hakan AYTAŞ - KÖLN DHAAlmanya'daki Allgau-Orient Rallye International Derneği tarafından 2005 yılından bu yana düzenlenen Allgau-Orient Rallisi yarın başlıyor.
 • 01:46 İtalya ile Avusturya'nın Sınır Anlaşmazlığı İtalya İçişleri Bakanı Angelino Alfano ile Avusturyalı mevkidaşı Wolfgang Sobotka, Roma'da, iki ülke arasında sığınmacı geçişleri nedeniyle yaşanan krizi ele aldı.
 • 19:21 9. Uluslararası Öğrenci Buluşması 9. Uluslararası Öğrenci Buluşması GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Uluslararası öğrenciler stantlarından detay Öğrencilerle röportaj 9. Uluslararası Öğrenci Buluşması Etkinlikte, Suriye, Afganistan, Yunanistan, Azerbaycan, Bosna Hersek, Arnavutluk, Somali, Makedonya, Kosova, Cezayir, Kırım ve Karadağ'dan öğrenciler kültürlerini tanıttı Trakya Uluslararası Öğrenci Derneğince düzenlenen 9. Uluslararası Öğrenci Buluşması, Rüstem Paşa Kervansarayında başladı.
 • 17:17 Steinmeier-Bushati Basın Toplantısı BERLİN (AA) – Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, ABD'deki başkanlık yarışında Cumhuriyetçi Parti'nin adayı olmak için kampanya yürüten iş adamı Donald Trump'ın dış politika ile ilgili yaptığı konuşmasına ilişkin "Henüz bir çizgi göremiyorum.
 • 13:59 12. Türk Dünyası Fevzi Şeker Güreş Turnuvası Başlıyor 12. Türk Dünyası Fevzi Şeker Güreş Turnuvası Başlıyor 12. Türk Dünyası Fevzi Şeker Güreş Turnuvası cumartesi günü başlıyor.
 • 17:36 Dünya Çocukları Edirne'yi Gezdi Çorlu Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen Uluslararası Çocuk Festivali kapsamında Edirne gezisi düzenlendi.
 • 16:33 Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz Kurları Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: Döviz Kodu Döviz Cinsi TL Karşılığı ARS ARJANTİN PESOSU 0,19695 ALL ARNAVUTLUK LEKİ 0,02305 AZN AZERBAYCAN YENİ MANATI 1,8927 BHD BAHREYN DİNARI 7,4810 AED BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ.
 • 16:31 Osmanlı'nın Son Muktedir Padişahı; 2. Abdülhamid "Hasta adam" olarak adlandırılan Osmanlı İmparatorluğu'nu 33 yıl boyunca uyguladığı denge siyasetiyle savaş riskine sokmadan ayakta tutmayı başaran, ülke genelinde imar ve eğitim faaliyetleri başlatan 2. Abdülhamid, 107 yıl önce bugün tahttan indirildi.
 • 15:42 Freedom House 2016 Basın Özgürlüğü Raporu'nu Yayınladı Freedom House 2016 Basın Özgürlüğü Raporu'nu Yayınladı Dünya çapında 2015, son 12 yılda basın özgürlüğü bağlamında en büyük geri gidişin yaşandığı yıl olarak kayıtlara geçti.
 • 12:45 Serez Pistinde Osmangazi Rüzgarları Esti Serez Pistinde Osmangazi Rüzgarları Esti Osmangazi Belediyespor Motor Sporları Kulübü sporcuları, hafta sonu Yunanistan’ın Serez şehrinde yapılan Doğu Avrupa Pist Şampiyonasında elde ettikleri derecelerle önemli bir başarıya imza attı.
 • 10:32 Barış İçin 300 Araçla, 11,5 Bin Kilometrelik Yarış Bu yıl 11. kez düzenlenecek Allgaeu-Orient Doğu ve Batı Dostluk ve Barış Rallisi kapsamında 20 ülkeden yaklaşık 600 yarışmacı, 300'den fazla araçla barış için 11 bin 500 kilometre yol katedecek.
 • 19:46 Yemiş Kapanı Hanı Yemiş Kapanı Hanı"Nın Aslına Uygun Yapılması İsteği Mimar Sinan’ın ustalık eseri Selimiye Camii ile Eski (Ulu) Camii arasındaki, alanda bulunan, ancak Balkan Savaşları sırasında yıkılan Yemiş Kapanı Hanı’nın aslına uygun yapılması konusunda sivil toplum kuruluşları bir araya gelerek, ortak bir basın açıklaması yaptı.
 • 17:55 Pehlivan-Elektrak Pehlivan-Elektrak" Arnavutluk'ta GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Türkiye'nin Tiran Büyükelçisi Hidayet Bayraktar'ın konuşmasından detay görüntüler Pehlivan Elektrak'ın görsel tanıtımından detay görüntüler "Pehlivan-ElekTrak" Arnavutluk'ta -"Pehlivan Elektrak", Balkan turu kapsamında Tiran'da tanıtıldı Trakya Üniversitesi Tasarım Proje Topluluğu öğrencilerinin oluşturduğu Pehlivan Solar Team üyeleri tarafından geliştirilen "Pehlivan-ElekTrak" isimli elektrikli araç, Arnavutluk'un başkenti Tiran'da tanıtıldı.
 • 16:51 Avrupa İslam Cemiyetleri Buluşması Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, "Avrupa'nın kendi varlığını, birlik olarak varlığını İslamsız olarak temellendirmesi doğru olmamıştır.
 • 16:44 Tarihi Yemiş Kapanı Hanı Kurtarma Kazısı Tarihi Yemiş Kapanı Hanı Kurtarma Kazısı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : -Tarihi Yemiş Kapanı Hanı'ından görüntüler -Siyasi parti ve STK'lardan oluşan grup adına Sinan Tekin'in konuşması Tarihi Yemiş Kapanı Hanı kurtarma kazısı Siyasi parti ve STK üyelerinden oluşan bir grup, Selimiye Camisi Meydanı'ndaki kazı çalışmalarında ortaya çıkarılan tarihi hanın, aslına uygun şekilde yapılmasını istedi Edirne'de, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu üyelerinden oluşan bir grup, Selimiye Camisi Meydanı'ndaki kazı çalışmalarında ortaya çıkarılan tarihi Yemiş Kapanı Hanı'nın aslına uygun şekilde yapılarak, ticaret ve turizme kazandırılmasını istedi.
 • 15:59 Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz Kurları Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: Döviz Kodu Döviz Cinsi TL Karşılığı ARS ARJANTİN PESOSU 0,19819 ALL ARNAVUTLUK LEKİ 0,02317 AZN AZERBAYCAN YENİ MANATI 1,9491 BHD BAHREYN DİNARI 7,5165 AED BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ.
 • 14:55 Tarihi Yemiş Kapanı Hanı Kurtarma Kazısı Edirne'de, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu üyelerinden oluşan bir grup, Selimiye Camisi Meydanı'ndaki kazı çalışmalarında ortaya çıkarılan tarihi Yemiş Kapanı Hanı'nın aslına uygun şekilde yapılarak, ticaret ve turizme kazandırılmasını istedi.
 • 14:40 Pehlivan-Elektrak" Arnavutluk'ta Trakya Üniversitesi Tasarım Proje Topluluğu öğrencilerinin oluşturduğu Pehlivan Solar Team üyeleri tarafından geliştirilen "Pehlivan-ElekTrak" isimli elektrikli araç, Arnavutluk'un başkenti Tiran'da tanıtıldı.