SON DAKİKA MAKEDONYA HABERLERİ

Son Dakika Makedonya Haberleri

 • 19:58Dtik Toplantısı Batı Trakya'da YapıldıDış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) bünyesinde oluşturulan Dünya Türk İş Konseyi (DTİK) Balkanlar Komitesi Toplantısı, Batı Trakya'nın Gümülcine kentinde yapıldı.
 • 19:30Fetö'nün Darbe Girişimine Dünyadan TepkilerFetö'nün Darbe Girişimine Dünyadan TepkilerMakedonya'nın başkenti Üsküp'te Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi protesto edildi.
 • 17:36Fetö'nün Darbe Girişimine Dünyadan TepkilerMakedonya'nın başkenti Üsküp'te Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi protesto edildi.
 • 16:1687 Yaşındaki Kore Gazisinden Darbecilere Gözdağı87 Yaşındaki Kore Gazisinden Darbecilere GözdağıManisalı Kore Gazisi 87 yaşındaki Muhittin Abasakal 15 Temmuz’daki askeri darbe girişimine tepki göstererek ilerleyen yaşına rağmen darbecilerin karşısında dimdik duracaklarını ve bu ülkeyi çapulculara teslim etmeyeceklerini söyledi.
 • 12:21Makedonya ile Ekonomide de Güçlü İlişkiler DönemiMakedonya ile Ekonomide de Güçlü İlişkiler DönemiEge Bölgesi Sanayi Odası (EBSO), Makedonya ile sahip olunan köklü bağları ve ortak değerleri ekonomik alandaki güçlü ilişkilerle taçlandırmaya hazırlanıyor.
 • 16:10Fetö'nün Darbe Girişimine Dünyadan TepkilerFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden şehitler için Bosna Hersek, Makedonya, Karadağ ve Sırbistan'daki camilerde cuma namazının ardından gıyabi cenaze namazı kılındı.
 • 15:34Makedonya'dan İzmir'e İş Forumu DavetiMakedonya'dan İzmir'e İş Forumu Davetiİzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş’ı ziyaret eden Makedonya Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçisi Zvonko Mucunski, mevcut ticaret hacmini artırmak amacıyla iki ülke arasında bir forum düzenlenme teklifinde bulundu.
 • 15:32Makedonya Hükümetinden Makedonya Hükümetinden "Fetö" TalebiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Makedonya Türkiye Ticaret Odası dışından genel görüntüler-Makedonya Türkiye Ticaret Odası (MATTO) Tuna Eyüp Kahveci'nin açıklamaları Makedonya hükümetinden "FETÖ" talebi Makedonya-Türkiye Ticaret Odası Başkanı Kahveci: "Makedonya hükümetinin bu yapılanmanın buradaki finansal ve diğer tüm hususlardaki varlığını sona erdirmesi lazım" "Biz bunlarla aynı yerde olmak istemiyoruz.
 • 15:28Fetö'nün Darbe Girişimiİzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, FETÖ'nün darbe girişiminin ardından iş alemi olarak hiçbir endişelerinin bulunmadığını bildirdi.
 • 13:07BM Genel Sekreterliği İçin Yapılan İlk Oylamadan Guterres ÇıktıBM Genel Sekreterliği İçin Yapılan İlk Oylamadan Guterres ÇıktıReuters'ın haberine göre, BM Güvenlik Konseyi üyesi 15 ülkenin oy verdiği seçimlerde, 12 aday içinde ilk sırayı Portekiz eski Başbakanı Antonio Guterres aldı.
 • 11:50Salihli'deki Göçmenlerden Makedonya GezisiSalihli'deki Göçmenlerden Makedonya GezisiManisa’nın Salihli ilçesindeki kısa adı Salihli Makedonya ve Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (SALMAK) tarafından üyelerinin anavatanlarını tanımaları amacıyla Makedonya gezisi düzenlendi.
 • 03:12Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerFetö'nün Darbe Girişimine TepkilerGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Dükkancık Camii imam hatipi Abdülkerim Ebibi'nin konuşması -Dükkancık Camisi'nde hatm-i şerif okunması -Türkiye Üsküp Büyükelçisi Ömür Şölendil -Dükkancık Camisi'nde dua okunması FETÖ darbe girişimine tepkiler Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında hayatını kaybedenler için Makedonya'nın başkenti Üsküp'teki Dükkancık Camisi'nde hatm-i şerif okundu, dua edildi.
 • 02:00Futbol: UEFA Avrupa LigiUEFA Avrupa Ligi ikinci ön eleme turunda yapılan 32 karşılaşma sonucunda, bir üst tura çıkan takımlar belli oldu.
 • 00:14Darbe Girişimi Türkiye'ye İlgiyi AzaltmadıDarbe Girişimi Türkiye'ye İlgiyi AzaltmadıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Turizm acentesinden görüntü Suzana Zelenikovska'nın açıklamaları Darbe girişimi Türkiye'ye ilgiyi azaltmadı FETÖ'nün darbe girişimi Bosna Hersek ve Makedonya vatandaşlarının Türkiye'ye ilgisini azaltmadı ÜSKÜP/ Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi, Makedonya ve Bosna Hersek vatandaşlarının Türkiye'ye ilgisini azaltmadı.
 • 00:02Fetö Darbe Girişimine TepkilerFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında hayatını kaybedenler için Makedonya'nın başkenti Üsküp'teki Dükkancık Camisi'nde hatm-i şerif okundu, dua edildi.
 • 20:47Başbakan Yıldırım, Makedonya Türk Partisi Başkanı Hasip ile GörüştüBaşbakan Yıldırım, Makedonya Türk Partisi Başkanı Hasip ile GörüştüGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Kabulden detaylar Başbakan Binali Yıldırım, Makedonya Türk Partisi Başkanı Kenan Hasip ile görüştü.
 • 20:17Başbakan Yıldırım, Makedonya Türk Partisi Başkanı Hasip'i Kabul EttiBaşbakan Binali Yıldırım, Makedonya Türk Partisi Başkanı Kenan Hasip ile görüştü.
 • 19:27Darbe Girişimi Türkiye'ye İlgiyi AzaltmadıÜSKÜP/ Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi, Makedonya ve Bosna Hersek vatandaşlarının Türkiye'ye ilgisini azaltmadı.
 • 15:35S&p'nin Türkiye'nin Notunu Düşürmesi "Siyasi" ve "Kasıtlı"Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard& Poor's'un (S&P) Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından Türkiye'nin notunu "hemen" düşürmesi ekonomi yönetimi ve iş dünyasında tepkiyle karşılanırken, kredi notu Türkiye'den yüksek olan ülkelerin, makroekonomik göstergeler açısından daha kötü durumda bulunmaları, kararın "siyasi" olduğu eleştirilerini haklı çıkaracağa benziyor.
 • 14:19Görüş - Türk Milleti Tüm Dünyaya İman ve Demokrasi Dersi Vermiştir(AA) - METİN İZETİ - Komünist Yugoslavya'da doğup Makedonya Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayan bir Müslüman olarak, sıkıntılarla geçen sosyal hayat tecrübemde, birçok menfi ve yıkıcı toplumsal pratiği arkadaşlarımla beraber yaşadım.Bu olaylar bir taraftan maddi sıkıntıları artırırken diğer taraftan toplumsal bilincimizi artırmış ve bizleri 'yabancılaşmak'tan muhafaza etmiştir.
 • 00:10Futbol: UEFA Şampiyonlar LigiUEFA Şampiyonlar Ligi ikinci ön eleme turunda rövanş karşılaşmaları tamamlandı.
 • 15:04Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerTürkiye Dergiler Birliği (TÜRDEB) ve World Perodical Union/Dünya Dergiler Birliği (WPU) Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini kınadı.
 • 13:41Türk Dünyasından Darbe Girişimi TepkisiTürk Dünyası sivil toplu örgütleri de ortak bildiri ile darbe girişimini kınayarak Ana vatana ve demokrasiye olan bağlılıklarını bir kez daha ilan ettiler.
 • 11:22Başkan Ak 5 Gündür Demokrasi NöbetindeKeçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, "Milli iradeyi ortadan kaldırmaya teşebbüs eden hainler milletin gücü, kararlılığı ve vatanına sahip çıkmasıyla yenildi" dedi.
 • 17:37ABD'de Tartışma Yaratan 'Gülen' TweetiABD'de Tartışma Yaratan 'Gülen' TweetiHer şey Albay Davis'in CNN International'ı etiketleyerek, "Erdoğan ve Türk hükümetine bir tehdit olarak addediliyorsa, Türkiye'nin bu kişiyi Pensilvanya'da insansız hava aracı saldırısıyla vurma hakkı yok mu?" diye tweet atmasıyla başladı.
 • 10:05Doğa Okulları Genç Erkek Voleybol Takımı Dünya Şampiyonu Oldu!Dünya Liseler Voleybol Şampiyonası'nda 32 ülkenin en iyi okul takımlarıyla yarışan Doğa Okulları Genç Erkek Voleybol Takımı, finalde İspanya'yı 3-1 yenerek Dünya Şampiyonu oldu.
 • 12:34Makedonya'da Hükümete "Fetö" UyarısıMakedonya'daki bir internet haber sitesi, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişiminin ardından bu yapılanmanın Makedonya'daki faaliyetlerine dikkati çekerek, hükümete gerekli önlemleri alması çağrısında bulundu.
 • 04:13Çavuşoğlu'ndan 'Fetö'cü Darbe Girişimi' DiplomasisiDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, seçilmiş hükümete karşı gerçekleştirilen "FETÖ'cü darbe girişimi" sonrası dün akşam da yabancı ülke Dışişleri Bakanlarıyla yoğun telefon diplomasisini sürdürdü.
 • 22:50Dışişleri'nden "Fetö'cü Darbe Girişimi" DiplomasisiDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, seçilmiş hükümete karşı gerçekleştirilen "FETÖ'cü darbe girişimi" sonrası dün ve bugün kendisini telefonla arayan çok sayıda yabancı ülke dışişleri bakanı ve uluslararası kuruluşların genel sekreteri ile görüşerek yoğun bir telefon diplomasisi trafiği gerçekleştirdi.
 • 12:39Diyanet İşleri Başkanı Görmez: Sala Sesleri Zor Günde Millete Moral VerdiDiyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın milletin zor durumlarında maneviyatını ayakta tutmak gibi görevleri olduğunu ifade etti.
 • 12:11Makedonya Başbakan Danışmanı Nezir: Makedonya Başbakan Danışmanı Nezir: "Biz Türkiye Sevdalısıyız"Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Zekeriya Özak makamında Makedonya Başbakan Danışmanı Hadi Nezir ’i ağırladı.
 • 02:29Fetö'nün Darbe Girişimine Dünyadan TepkilerFetö'nün Darbe Girişimine Dünyadan TepkilerGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Gösteriden detaylar MATÜSİTEB Başkanı Tahsin İbrahim'in konuşması ETÖ'nün darbe girişimine dünyadan tepkiler Üsküp'te toplanan Makedonyalı Türkler, darbe girişimini protesto etti Makedonya'nın başkenti Üsküp'te, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösterildi.
 • 22:54Fetö'nün Darbe Girişimine Dünyadan TepkilerMakedonya'nın başkenti Üsküp'te, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösterildi.
 • 22:48Derleme - Gün İçinde Yayımlanan "Fetö'nün Darbe Girişimine Dünyadan Tepkiler" Haberlerimizi...Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösteren çok sayıda ülkeden hükümete destek mesajları geldi.
 • 19:13Darbe Girişimine Danimarkalı Aileden TepkiDanimarkalı aile Türkiye'de yaşanan darbe girişimini üzüntüyle izlediklerini söyledi.
 • 15:25Fetö'nün Darbe Girişimine Dünyadan TepkilerArnavutluk, Kosova, Makedonya ve Karadağ'dan liderler, FETÖ'nün darbe girişimini kınadı.
 • 15:05Hentbolda TransferBayanlar Hentbol 1. Lig'de mücadele edecek Bandırmaspor, Makedonya Milli Takımı oyuncusu Sara Stevanoska'yı kadrosuna kattı.
 • 15:00Fetö'nün Darbe Girişimine Dünyadan TepkilerFETÖ'nün darbe girişiminin ardından birçok mevkidaşı ile uluslararası örgütlerin yetkilileri, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nu arayarak, Türkiye'deki demokratik sürece ve seçilmiş hükümete destek verdiklerini ifade etti.
 • 14:30Bakan Çavuşoğlu, Çok Sayıda Ülkenin Dışişleri Bakanı ile GörüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, darbe girişiminin ardından çok sayıda ülkenin Dışişleri Bakanı ile telefon görüşmesi yaptı.
 • 14:30Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Telefon TrafiğiDışişleri kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nu dün Türkiye'de yapılan darbe girişimine karşı çok sayıda Dışişleri Bakanı arayarak durum hakkında bilgi aldı.
 • 12:15Fetö'nün Darbe Girişimine Dünyadan TepkilerFETÖ'nün darbe girişimi karşısında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nu arayan çok sayıda ülkenin dışışleri bakanları ve uluslararı örgütlerin yetkilileri, Türkiye'deki demokrasinin devamlılığına ve seçilmiş hükümete güçlü destek beyanında bulundu.
 • 10:3014 Ülkeden Sanatçıların Eserleri Muratpaşa'da Sergilenecek14 Ülkeden Sanatçıların Eserleri Muratpaşa'da SergilenecekYenişarbademli Uluslararası Sanat Çalıştayı’na katılan 14 ülkeden sanatçının eserleri Muratpaşa Belediyesi hizmet binası fuayesinde sergilenecek.
 • 21:48Bakü'de 8. Uluslararası Pişmaniye FestivaliKocaeli'nin İzmit ilçe Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de yarın başlayacak 8. Uluslararası Pişmaniye Festivali'ne ilişkin, "Festivalimizi Azerbaycan'da yapmak daha farklı bir anlam taşıyor.
 • 19:04Makedonya Cumhurbaşkanı'ndan Hollande'ye Başsağlığı MesajıFransa'nın Nice şehrinde düzenlenen terör saldırısında hayatını kaybedenler için Makedonya Cumhurbaşkanı Gyorge İvanov, Fransa Cumhurbaşkanı'na başsağlığı mesajı gönderdi.
 • 18:57Makedonya'da 2. Uluslararası Öncü Öğretmenler Zirvesi BaşladıMakedonya'nın başkenti Üsküp'te, "Kültürlerarası Eğitim ve Eğitimde Çok Kültürlülük Deneyimleri" konulu 2. Uluslararası Öncü Öğretmenler Zirvesi başladı.
 • 17:53Türkçe Atölyesi 3 Kapanış Töreni GerçekleştirildiTürkçe Atölyesi 3 Kapanış Töreni GerçekleştirildiEdirne Valiliği himayesinde, Balkan Türkleri Federasyonu koordinatörlüğünde ve Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığı ile Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı Mevlana Kültürel Etkileşim Programı kapsamında hazırlanan Türkçe Atölyesi Projesi 3 kapanış programı gerçekleştirildi.
 • 17:36Soydaş Öğretmenler Türkçe Eğitimlerini TamamladıEDİRNE (AA) – Edirne Valisi Günay Özdemir, "Siz önce medeniyet olarak gönülleri fethedemezseniz hiçbir zaman gerçek anlamda fetih yapmış olmazsınız." dedi.
 • 16:28Medipol Başakşehir, Rijeka Karşısında Tur ArayacakSpor Toto Süper Lig'de geride kalan sezonu 4. sırada tamamlayarak UEFA Avrupa Ligi'ne katılma hakkı kazanan Medipol Başakşehir, tarihinde 2. kez çıkacağı Avrupa kulvarında Hırvatistan ekibi Rijeka takımına karşı tur mücadelesi verecek.
 • 16:01Futbol: UEFA Avrupa LigiUEFA Avrupa Ligi'nde 2016-17 sezonu 3. ön eleme turu eşleşmeleri belli oldu.
 • 16:00Fransa'daki Terör Saldırısına TepkilerBosna Hersek, Arnavutluk ve Makedonyalı siyasi liderler, Fransa'nın Nice kentindeki terör saldırısını kınadı.