SON DAKİKA MAKEDONYA HABERLERİ

Son Dakika Makedonya Haberleri

 • 10:06İphone'nu Öldüren Hata Mesajıİphone'nu Öldüren Hata MesajıApple'ın mobil işletim sisteminin başı, dünyanın dört bir yanındaki iPhone cihazlarında kalıcı arızalara neden olan bir güncellemeyle dertte.
 • 18:41Avrupalı Gençler Yalova'da Obeziteye 'Dur' DediAvrupalı Gençler Yalova'da Obeziteye 'Dur' DediAvrupa Birliği Türk Ulusal Ajansı Destek Programı Başkanlığı’nca desteklenen “Sport Versus Obesity” projesi kapsamında Bulgaristan, Yunanistan, Romanya ve Makedonya’dan 50 öğrenci Yalova’da bir araya geldi.
 • 18:07Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş Canlı YayındaBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Bu coğrafyanın, Ortadoğu'nun, Türk dünyasının, Balkanlar'ın, Kafkaslar'ın İslam coğrafyasının kilit taşı Türkiye'dir.
 • 10:36Borsada Rayici Olmayan Yabancı Para Kurları BelirlendiMaliye Bakanlığı, borsada rayici olmayan yabancı paraların, Vergi Usul Kanunu gereğince, 2015 yılı için yapılacak değerlemelerine esas olmak üzere kurlarını belirledi.
 • 20:10Dünya Kanser Günü - Saraybosna/Dünya Kanser Günü - Saraybosna/GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Seminerden detaylar Saraybosna Üniversitesi Kliniği Onkoloji Bölümünden Dr. Una Delic'in açıklamaları Seminerden detaylar ÜSKÜP Gerçekleşen etkinlikten detaylar Sağlık Bakanlığı yetkilisi Jovanka Kostovska'nın açıklamaları Dünya Kanser Günü Üsküp ve Saraybosna'da düzenlenen etkinliklerde, Makedonya ve Bosna Hersek'te kanser hastalarının sayısının arttığına dikkat çekildi ÜSKÜP/ Dünya Kanser Günü dolayısıyla Üsküp ve Saraybosna'da düzenlenen etkinliklerde, Makedonya ve Bosna Hersek'te kanser hastalarının sayısının arttığı kaydedildi.
 • 18:11Dünya Kanser GünüÜSKÜP/ Dünya Kanser Günü dolayısıyla Üsküp ve Saraybosna'da düzenlenen etkinliklerde, Makedonya ve Bosna Hersek'te kanser hastalarının sayısının arttığı kaydedildi.
 • 16:40Dünya Turizm ForumuKültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Gezi olaylarında "6 ay alışveriş yapmayalım ve ekonomiyi çökertelim" diyen aklın şu anda içeride ve dışarıda Türkiye'nin güvenli bir ülke olmadığı, turizm sektörünün zor durumda olduğu gibi bir algıyı yaymaya çalıştığını belirterek, "Sektör sadece uluslararası bir sorunla mücadele etmek durumunda kalmıyor, içeride de maalesef yanlış siyasi konumlamaların sıkıntılarını taşıyabiliyor" dedi.
 • 16:19Bakan Ünal: "Suriye'de Olanlara Duyarsız Kalırsanız Avrupa'da Rahat Edemezsiniz"Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, dünyada yaşanan terör olaylarına ilişkin, “Suriye’de olanlara duyarsız kalırsanız Avrupa’da rahat edemezsiniz.
 • 16:14Atina'da 'Sosyal Sigorta' Düzenlemesine Molotoflu TepkiAtina'da 'Sosyal Sigorta' Düzenlemesine Molotoflu TepkiYunanistan İşçi Sendikaları Konfederasyonu (GSEE), Kamu Çalışanları Sendikası (ADEDY) ve Yunanistan Mücadeleci İşçiler Cephesi'nin (PAME) öncülüğünde ilan edilen 24 saatlik grev, ülke genelinde düzenlenen gösteri ve yürüyüşlerle sürüyor.
 • 16:07Bakan Ünal: Gezi Olaylarındaki Akıl...Bakan Ünal: Gezi Olaylarındaki Akıl...* Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal: "Gezi olaylarında 6 ay alışveriş yapmayalım ve ekonomiyi çökertelim diyen akıl, şu anda içeride ve dışarıda, Türkiye'nin güvenli bir ülke olmadığını, içeride de turizm sektörünün şu anda zor durumda olduğu gibi bir algıyı yaymaya çalışıyor" "Sektörel anlamda, sektör sadece uluslararası bir sorunla mücadele etmek zorunda kalmıyor.
 • 16:05Yunanistan'da 24 Saatlik GrevYunanistan'da, kamu ve özel sektör çalışanlarının, hükümetin reformlar çerçevesinde iş ve sosyal güvenlik koşullarına getirdiği değişiklikleri protesto etmek amacıyla yaptıkları 24 saatlik grev ülkede yaşamı felç etti.
 • 15:59Bakan Ünal: Gezi Olaylarındaki Akıl...Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, "Gezi olaylarında 6 ay alışveriş yapmayalım ve ekonomiyi çökertelim diyen akıl, şu anda içeride ve dışarıda, Türkiye'nin güvenli bir ülke olmadığını, içeride de turizm sektörünün şu anda zor durumda olduğu gibi bir algıyı yaymaya çalışıyor" dedi.
 • 15:48Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz KurlarıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: Döviz Kodu Döviz Cinsi TL Karşılığı ARS ARJANTİN PESOSU 0,20607 ALL ARNAVUTLUK LEKİ 0,02352 AZN AZERBAYCAN YENİ MANATI 1,8434 BHD BAHREYN DİNARI 7,7089 AED BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ.
 • 15:37Dünya Turizm ForumuMakedonya Devlet Bakanı Furkan Çako, "Gelecekte bireysel olarak ülkeler değil ama bölgeler arasında iş birlikleri olabilir.
 • 11:346'ncıgeleneksel Uluslararası Erciyes Kış Tırmanışı Başlıyor6'ncıgeleneksel Uluslararası Erciyes Kış Tırmanışı BaşlıyorGeleneksel '6'ncıErciyes Kar Şenliği ve Erciyes Zirve Tırmanışı' cumartesi günü, Hacılar Erciyes Gençlik ve Spor Kulübü ev sahipliğinde başlayacak.
 • 11:22İlber Ortaylı'nın Gözünden Osmanlı İmparatorluğuİlber Ortaylı'nın Gözünden Osmanlı İmparatorluğuTarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın İnkılâp Kitabevi’nden çıkan 'Osmanlı’ya Bakmak' isimli yeni kitabı raflardaki yerini aldı.
 • 11:09Robot Olimpiyatları İstanbul'da YapılacakMarmara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Robot Kulübü (MUFE Robotics Team) Öğrenci Konseyi desteği ile bu yıl ilki düzenlenecek olan Uluslararası 1. Marmara Robot Olimpiyatları, 27-28 Şubat tarihlerinde yapılacak.
 • 18:59Picasso'nun Eserleri Üsküp'te SergilenecekPicasso'nun Eserleri Üsküp'te SergilenecekGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Makedonya Kültür Bakanı Elizabeta Kamçevska Milevska'nın konuşması Makedonya Gençlik Kültür Merkezi Müdürü Zlatko Stevkovski'nin konuşması Picasso'nun eserleri Üsküp'te sergilenecek Makedonya'nın başkenti Üsküp'te 19 Şubat'ta açılacak sergide, İspanyol ressamın 46 eseri sanatseverlerle buluşacak Ünlü İspanyol ressam ve heykeltıraş Pablo Picasso'nun eserleri, Makedonya'nın başkenti Üsküp'te sergilenecek.
 • 18:16Basketbol: Kadınlar Fıba Avrupa LigiSalon: DIVS Hakemler: Manuel Mazzoni (İtalya), Petar Denkovski (Makedonya), Vladan Sundic (Karadağ) UMMC Ekaterinburg: Baric, Nolan 2, Vieru 6, Cherepanova 7, Petrakova 2, Lyttle 14, Arteshina 2, Belyakova 3, Toliver 6, Torrens 11, Taurasi 28, Griner 12 Abdullah Gül Üniversitesi: Pınar Demirok 3, Bouthors, Deniz Çatalbaş, 3, Hodges 6, Mazic 13, Sinem Ataş 7, Gray 2, Dimitrakou 12, Esra Ural, McCarville 2 1. Periyot: 26-15 Devre: 52-27 3. Periyot: 72-38 Basketbol Kadınlar FIBA Avrupa Ligi B Grubu 13. hafta maçında Abdullah Gül Üniversitesi, Rus ekibi UMMC Ekaterinburg'a deplasmanda 45 sayı farkla, 93-48 yenildi.
 • 18:09Tika'dan Yabancı Polislere Eğitim DesteğiTürk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Uluslararası Polis Eğitim İşbirliği Projesi kapsamında 2015'te, 10'dan fazla ülkede polislere eğitim verdi.
 • 17:40Picasso'nun Eserleri Üsküp'te SergilenecekÜnlü İspanyol ressam ve heykeltıraş Pablo Picasso'nun eserleri, Makedonya'nın başkenti Üsküp'te sergilenecek.
 • 16:14Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz KurlarıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: Döviz Kodu Döviz Cinsi TL Karşılığı ARS ARJANTİN PESOSU 0,20847 ALL ARNAVUTLUK LEKİ 0,02337 AZN AZERBAYCAN YENİ MANATI 1,8549 BHD BAHREYN DİNARI 7,8271 AED BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ.
 • 16:00Dost ve Kardeş Ülkelerin Polisine Eğitim Desteği Devam EdiyorDost ve Kardeş Ülkelerin Polisine Eğitim Desteği Devam EdiyorTürk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), 2015 yılında gerçekleştirdiği uluslararası polis eğitimi işbirliği projeleriyle dünyanın dört bir yanından 639 polis için eğitim programı düzenledi.
 • 14:31Türkiye-İran Etır Pilot Proje Tanıtım Töreni - Bakan TüfenkciTürkiye-İran Etır Pilot Proje Tanıtım Töreni - Bakan TüfenkciGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Bakan Tüfenkci'nin konuşması İran Büyükelçisinin konuşması İran Heyetinin konuşması Türkiye-İran eTIR Pilot Proje Tanıtım Töreni Türkiye-İran eTIR Pilot Proje Tanıtım Töreni Bakan Tüfenkci: "Ülkemiz ile İran İslam Cumhuriyeti arasında başlattığımız eTIR Pilot Projesi dünyada ilk uygulama örneği" "eTIR Projeleri ile güvenli veri değişimini sağlamayı ve eşyanın ülkeler arası düzenli ve güvenli aktarımını mümkün kılmayı amaçlıyoruz" "Başta eTIR olmak üzere, tüm çalışmalarımızla bir yandan ticareti kolaylaştırmayı, diğer yandan işlemlerin güvenilirliğini sağlamayı hedeflemekteyiz" Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, eTIR Projesi'nin 64. Hükümet programında acil eylem planı kapsamında hayata geçirilecek projeler arasında yer aldığını belirterek, "Uygulamaya koyduğumuz eTIR Projeleri ile ulusal gümrük sistemleri ve diğer paydaşlar arasında güvenli veri değişimini sağlamayı ve eşyanın ülkeler arası düzenli ve güvenli aktarımını mümkün kılmayı amaçlıyoruz" dedi.
 • 13:24Bağımlılıkla Mücadele Eden Gençlerden Sözlü'ye ZiyaretBağımlılıkla Mücadele Eden Gençlerden Sözlü'ye ZiyaretAralarında Türkiye’nin de bulunduğu 6 ülkeden gençlerin, bağımlılıkla mücadele etmek için yer aldığı “Bağımlılıkla Mücadele Ediyorum” projesi kapsamında 40 genç, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü ziyaret etti.
 • 12:59Türkiye-İran Etır Pilot Proje Tanıtım TöreniGümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, eTIR Projesi'nin 64. Hükümet programında acil eylem planı kapsamında hayata geçirilecek projeler arasında yer aldığını belirterek, "Uygulamaya koyduğumuz eTIR Projeleri ile ulusal gümrük sistemleri ve diğer paydaşlar arasında güvenli veri değişimini sağlamayı ve eşyanın ülkeler arası düzenli ve güvenli aktarımını mümkün kılmayı amaçlıyoruz" dedi.
 • 12:121 Milyon 67 Bin Kişiye Çorba İkram EdildiYenimahalle Belediyesi, şehir dışından gelen çok sayıda hastaya da hizmet veren Onkoloji Hastanesi önünde 2009 yılından itibaren çorba dağıtmaya devam ediyor.
 • 11:31Yenimahalle'den 1 Milyon Kişiye Çorba İkramıYenimahalle'den 1 Milyon Kişiye Çorba İkramıAnkara Yenimahalle Belediyesi, şehir dışından gelen çok sayıda hastaya da hizmet veren Onkoloji Hastanesi önünde 2009 yılından beri çorba ikram ediyor.
 • 10:34Almanya'da 5 Bine Yakın Sığınmacı Çocuk KayıpAvrupa Polis Teşkilatı Europol tarafından açıklanan 10 bin kayıp sığınmacı çocuğun yarısı Almanya'da kayıp. Alman Federal Asayiş Dairesi (BKA) verilerine göre, 1 Ocak 2016 itibariyle yaşı 18 yaşından küçük 4 bin 749 sığınmacı çocuğun nerede olduğu bilinmiyor.
 • 22:07Makedonya'da Sürücü Kurslarının EylemiMakedonya'da Sürücü Kurslarının EylemiGörüntü dökümü: -Eylemden detaylar -Sürücü kursu eğitmenlerinden Luljeta Agushi'nin açıklamaları -Sürücü Kursları ve Eğitmenleri Birliği Başkanı Jonçe Apostollovski'nin açıklamaları -Eylemden detaylar.
 • 19:42Binlerce Sığınmacı Avrupa'ya Doğru YoldaBinlerce Sığınmacı Avrupa'ya Doğru YoldaTürkiye'den Yunanistan'a geçen binlerce sığınmacının Balkan güzergahı üzerinden Avrupa ülkelerine doğru yolda.
 • 19:13Makedonya'da Sürücü Kurslarının EylemiMakedonya'nın başkenti Üsküp'teki sürücü kursları yetkililerinin, yaklaşık bir aydır süren eylemi devam ediyor.
 • 15:51Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz KurlarıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: Döviz Kodu Döviz Cinsi TL Karşılığı ARS ARJANTİN PESOSU 0,20998 ALL ARNAVUTLUK LEKİ 0,02338 AZN AZERBAYCAN YENİ MANATI 1,8539 BHD BAHREYN DİNARI 7,8365 AED BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ.
 • 12:53Grafikli - Türk Futbolu Nereye Gidiyor?Finansal Fair Play (FFP) kurallarına uymadığı gerekçesiyle UEFA Finansal Kontrol Kurulu Yargı Komisyonu'na sevk edilen ve Avrupa kupalarından men cezası alması gündemde olan Galatasaray'ın içinde bulunduğu süreç, gözlerin diğer kulüplerin mali yapısına çevrilmesine neden oldu.
 • 12:18Almanlar Türkiye'den VazgeçmiyorTürkiye'yi ziyaret eden Alman turist sayısı 2015'de, bir önceki yıla göre artarak 5 milyon 580 bin 792 olurken, Almanya son üç yılda, en fazla turist gönderen ülkeler listesinin başında yer aldı.
 • 11:40If Weddıng Fashion 2016 İzmir'de Kapılarını AçtıIf Weddıng Fashion 2016 İzmir'de Kapılarını AçtıTürk gelinlik ve abiye giyim sektörünün önemli fuarlarından biri olan If Weding Fashion İzmir Gelinlik Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı kapılarını açtı.
 • 22:34Avrupa'daki Sığınmacı KriziÇoğunluğu Suriye'den olmak üzere yasadışı yollarla Yunanistan'a geçen sığınmacılar ülkede dört gün süren liman işçilerinin grevinin ardından başkent Atina yakınlarındaki Pire Limanı'na akın etti.
 • 16:57Makedonya Dışişleri Bakanlığı'nda ProtestoMakedonya Dışişleri Bakanlığı'nda ProtestoDha DIŞ HABER – – Makedonya Diplomasi Sendikası Dışişleri Bakanlığı önünde ikaz protestosu düzenledi.
 • 16:45Osmaniye Aslantaş Kış Kampı'nın 2. Dönemi Sona ErdiOsmaniye Aslantaş Kış Kampı'nın 2. Dönemi Sona ErdiFarklı ülkelerden gelerek ülkemizin farklı üniversitelerinde öğrenim gören öğrenciler, Osmaniye’de düzenlenen Aslantaş Gençlik Doğa Kampı Kış Programı’nın 2. Dönem konukları oldu.
 • 15:52Analiz - AB Üyelik Süreci Bosna Hersek İçin Kolay OlmayacakALMİR TERZİC/KAYHAN GÜL - Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Dragan Covic'in, 15 Şubat'ta Avrupa Birliği (AB) üyeliğine resmen başvuracaklarını açıklamasıyla birlikte Bosna Hersek uzun ve zorlu bir döneme adım attı.
 • 15:51Görüş - "Ab'de Bosna Hersek İçin de Yer Olmalı""Avrupa Birliği (AB), 2013 yılındaki yedinci genişlemesinden sonra, bugün sırada bekleyen aday ülkeler ve muhtemel adaylar ile birlikte sekizinci genişlemesinin eşiğine gelmiş durumda.
 • 15:43Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz KurlarıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: Döviz Kodu Döviz Cinsi TL Karşılığı ARS ARJANTİN PESOSU 0,21356 ALL ARNAVUTLUK LEKİ 0,02339 AZN AZERBAYCAN YENİ MANATI 1,8594 BHD BAHREYN DİNARI 7,8753 AED BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ.
 • 14:37Bozkır, Besimi ile GörüştüAvrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, AB'nin Suriyeli sığınmacılar için ayırdığı 3 milyar avroluk kaynağın "Türkiye'ye verilecek bir para olarak değerlendirilmemesi gerektiğini" belirterek, "Bu gelen para Türkiye tarafından baraj yapımı için, yol yapımı için köprü yapımı için harcanmayacak ama bizatihi Suriyeli kardeşlerimiz için harcanacak" dedi.
 • 14:18Şubat 2016 Dünya GündemiANKARA (AA) – Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Hollanda ziyareti, 20 ülke ve 3 uluslararası kuruluşun katılacağı DAEŞ karşıtı koalisyon toplantısı, AB Liderler Zirvesi, Dünya Sağlık Örgütü'nün Zika virüsü hakkındaki olağanüstü komite toplantısı gibi konular dünyada şubat ayının en önemli gündem maddeleri olarak öne çıkıyor.
 • 12:52Bakan Bozkır'dan '3 Milyar Euro' AçıklamasıAvrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, AB’nin Suriyeli sığınmacılara yönelik göndereceği parayla ilgili "Mart başında, Şubat sonunda 3 milyar Euro’nun harcamaları yapabilmesine imkan verecek hale gelmesini bekliyoruz" dedi.
 • 09:46İlticacılar Türkiye'ye mi Gönderilecek?İlticacılar Türkiye'ye mi Gönderilecek?Alman hükümetinin, suç işlemiş sığınmacıları sınır dışı ederek Türkiye gibi üçüncü ülkelere gönderme planı yoğun tartışmalara yol açtı.
 • 09:00Gündem/ 01 Şubat 2016Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Erdoğan Şili'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ulusal Kahraman Başkomutan Bernardo O'Higgins anıtına çelenk bırakacak.
 • 00:00Gündem Özeti/ 01 Şubat 2016Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1-TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Almanya Federal Cumhuriyeti Saksonya Eyalet Meclisi Başkanı Matthias Robler'i kabul edecek.
 • 12:47Yayınlarıyla Kültürlerarası Köprüler KuruyorGörüntü Dökümü: Konferanstan görüntü Logos-A Yayınevinin sahibi Adnan İsmaili'nin AA muhabirine yaptığı açıklamalar Yayınevinin yayınlamış olduğu kitaplardan görüntü Yayınlarıyla kültürlerarası köprüler kuruyor Üsküp'te 25 yıldır faaliyet gösteren yayınevi, Türkçe'den tercüme edip Arnavutça ve Makedonca dillerinde yayınladığı onlarca kitapla kültürlerarası köprüler inşa ediyor Yayınevinin sahibi İsmaili: "Yayınlarımızla ortak kültürümüzü yeniden canlandırmayı ve köprüler inşa etmeyi amaçlıyoruz" CİHAD ALİU - Makedonya'nın başkenti Üsküp'te 25 yıldır faaliyet gösteren "Logos-A" Yayınevi, Türkçe'den tercüme edip Arnavutça ve Makedonca dillerinde yayınladığı 50'ye yakın kitapla kültürlerarası köprüler inşa ediyor.
 • 12:36Türk Üniversitesinden Bilişimci Gençlere DestekBosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da Türk girişimciler tarafından kurulan Uluslararası Saraybosna Üniversitesi (IUS) düzenlediği kış kamplarıyla lise öğrencilerini bilişim olimpiyatlarına hazırlıyor.