SON DAKİKA MAKEDONYA HABERLERİ

Son Dakika Makedonya Haberleri

 • 02:10 Bulgaristan'da Gdaü Toplantısı Bulgaristan'da Gdaü Toplantısı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci Toplantısı'ndaki çalışmalar - Bulgaristan Dışişleri Bakanı Daniel Mitov ve GDAÜ Bölgesel İşbirliği Konseyi Başkanı Goran Svimlanoviç'in ortak basın toplantısı - Bakan Mitov'un Türkiye ile ilgili açıklaması SOFYA (AA) – Kuruluşunun 20. Yıldönümünü kutlayan Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci (GDAÜ) başkent Sofya'nı doğusundaki Pravets kentinde dışişleri bakanları düzeyinde bir toplantı yaptı.
 • 00:32 Bulgaristan'da Gdaü Toplantısı Kuruluşunun 20. yıldönümünü kutlayan Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci (GDAÜ), başkent Sofya'nın doğusundaki Pravets kentinde Dışişleri Bakanları düzeyinde bir toplantı yaptı.
 • 23:26 Yazar Aslı Perker, Üsküplülerle Buluştu Yazar Aslı Perker, Üsküplülerle Buluştu GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Üsküp Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mehmet Samsakçı Yazar Aslı E. Perker PRO-Za Balkan uluslararası edebiyat festivali müdürü Dejan Trajkovski Yazar Aslı Perker Üsküplülerle buluştu PRO-ZA Balkan Uluslararası Edebiyat Festivali kapsamında Makedonya'da bulunan yazar Aslı E. Perker, söyleşide Üsküplülerle bir araya geldi.
 • 17:53 Dünyada 45 Milyon 800 Bin Kişi Modern Köle Konumunda Dünyada 45 Milyon 800 Bin Kişi Modern Köle Konumunda Avustralyalı insan hakları kuruluşu Walk Free Foundation'ın Brüksel'de kamuoyuna sunduğu "2016 Küresel Kölelik Endeksi"'ne göre dünya çapında 45 milyon 800 bin kişi modern köle konumunda.
 • 17:16 Yazar Aslı Perker Üsküplülerle Buluştu ZA Balkan Uluslararası Edebiyat Festivali kapsamında Makedonya'da bulunan yazar Aslı E. Perker, söyleşide Üsküplülerle bir araya geldi.
 • 16:03 Edirne Avrupa Konseyi Özel Temsilcisi Tomas Bocek: Yunanistan ve Makedonya?da Mülteciler İçin... Edirne Avrupa Konseyi Özel Temsilcisi Tomas Bocek: Yunanistan ve Makedonya?da Mülteciler İçin... Avrupa Konseyi Özel Temsilcisi Tomas Bocek: Yunanistan ve Makedonya'da mülteciler için sığınak ve barınaklar varAvrupa Konseyi Göç ve Mülteciler Genel Sekreteri Özel Temsilcisi Büyükelçi Tomas Bocek, beraberindeki heyetle birlikte Edirne'de Göç İdaresi'ne bağlı Geri Gönderme Merkezi'nde incelemelerde bulundu.
 • 13:45 Avrupa Konseyi Türkiye'deki Sığınmacılar İçin Hareket Geçti Avrupa Konseyi Türkiye'deki Sığınmacılar İçin Hareket Geçti Avrupa Konseyi Göç ve Mülteciler Genel Sekreterliği Özel Temsilcisi Büyükelçi Tomas Bocek ve beraberindeki heyet, Türkiye’de bulunan geri gönderme merkezlerini incelemek ve rapor hazırlamak için ülkeye geldi.
 • 13:41 Avrupa Konseyi Heyeti Edirne'de Avrupa Konseyi Göç ve Mülteciler Genel Sekreteri Özel Temsilcisi Büyükelçi Tomas Bocek ve beraberindeki heyet, Edirne Geri Gönderme Merkezinde incelemelerde bulundu.
 • 13:35 Yunanistan'da 5 Sığınmacı Yaralandı Yunanistan'ın kuzeyinde bulunan kamplarda kalan sığınmacılar arasında çıkan olaylarda beş sığınmacı yaralandı.
 • 13:28 Makedonya'da 97 Kaçak Yakalandı Makedonya'nın Gevgeli kasabası yakınındaki Bogorodica sınır kapısında, ülkeye yasa dışı yollardan girmeye çalışan 97 kişi yakalandı.
 • 13:02 Avrupa Konseyi Temsilcisi: Yunanistan ve Makedonya'da Mülteciler İçin Sığınak ve Barınaklar Var Avrupa Konseyi Temsilcisi: Yunanistan ve Makedonya'da Mülteciler İçin Sığınak ve Barınaklar Var Avrupa Konseyi Göç ve Mülteciler Genel Sekreteri Özel Temsilcisi Büyükelçi Tomas Bocek, beraberindeki heyetle birlikte Edirne'de Göç İdaresi'ne bağlı Geri Gönderme Merkezi'nde incelemelerde bulundu.
 • 11:16 Trakyaka Genel Sekreteri Şahin Nisan Ayı Ekonomi Verilerini Değerlendirdi Trakyaka Genel Sekreteri Şahin Nisan Ayı Ekonomi Verilerini Değerlendirdi Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Trakya Bölgesi Nisan ayı ekonomi verilerini değerlendirdi.
 • 10:03 Trakyaka Genel Sekreteri Şahin Açıklaması Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Tekirdağ'ın nisan ayında 60,6 milyon dolar ihracat gerçekleştirerek bölge illeri arasında en yüksek ihracat yapan il olduğunu bildirdi.
 • 19:26 THY'den Üsküp'te Yeni Ofis THY'den Üsküp'te Yeni Ofis GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: THY Makedonya Müdürü İlker Baydar'ın açıklaması THY Doğu Avrupa ve Balkanlar Pazarlama ve Satış Başkan Yardımcısı Mert Dorman'ın açıklaması Türkiye Cumhuriyeti Üsküp Büyükelçisi Ömür Şölendil'in konuşması THY'den Üsküp'te yeni ofis Türk Hava Yolları (THY) Makedonya'nın başkenti Üsküp'te yeni ofisini açtı.
 • 18:36 Rumelisiad 4. Uluslararası Balkan Ekonomi Zirvesi Rumelili Sanayici ve İşadamları Derneği (RUMELİSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Erol Kılıkçıer, "Türkiye'nin 2023 hedeflerinde kişi başına düşen milli gelirimizin 25 bin dolara çıkması, ihracatımızın 500 milyar dolara yükselmesi ne kadar önemliyse, balkan ülkelerine yapılan ihracatın 50 milyar dolara çıkarılması o kadar önemlidir" dedi.
 • 18:06 Her Yaştan Öğrenci Mezuniyet Coşkusu Yaşadı Her Yaştan Öğrenci Mezuniyet Coşkusu Yaşadı 7’den 70’e her yaştan insana üniversite okuma imkanı sağlayan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nin (AÖF) 2015-2016 yılı mezuniyet töreni gerçekleştirildi.
 • 18:04 THY'den Üsküp'te Yeni Ofis Türk Hava Yolları (THY) Makedonya'nın başkenti Üsküp'te yeni ofisini açtı.
 • 16:29 Milliler Balkanları Fethetti Milliler Balkanları Fethetti Sırbistan’ın başkenti Belgrat’ta düzenlenen 21. Çocuklar Balkan Karate Şampiyonası’nı Türkiye, 20 altın, 11 gümüş 17 bronz toplam 48 madalya ile zirvede tamamladı.
 • 16:19 Milliler Balkanları Fethetti Milliler Balkanları Fethetti Sırbistan'ın başkenti Belgrat'ta düzenlenen 21. Çocuklar Balkan Karate Şampiyonası'nı Türkiye, 20 altın, 11 gümüş 17 bronz toplam 48 madalya ile zirvede tamamladı.
 • 16:00 Konya'da 'Uluslararası Anadolu Kartalı' Tatbikatı Başladı Konya'da 'Uluslararası Anadolu Kartalı' Tatbikatı Başladı Konya'da 3'üncü Ana Jet Üs Komutanlığı'nda 'Uluslararası Anadolu Kartalı-2016 Eğitimi Tatbikatı' başladı.
 • 15:55 Milliler Balkanları Fethetti Milliler Balkanları Fethetti Sırbistan'ın başkenti Belgrat'ta düzenlenen 21. Çocuklar Balkan Karate Şampiyonası'nı Türkiye, 20 altın, 11 gümüş 17 bronz toplam 48 madalya ile zirvede tamamladı.
 • 15:54 Türkiye 7 Büyük Ekonomi ile Sıkıntı Yaşayacak Türkiye 7 Büyük Ekonomi ile Sıkıntı Yaşayacak RUMELİSİAD 4. Uluslararası Balkan Ekonomi Zirvesi’nde konuşan Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkanı İbrahim Burkay, "Dünyada ilk 10 ekonomi içerisine girmek istiyorsanız eğer, şu anda önümüzde olan 7 büyük ekonomi ile sıkıntı yaşayacaksınız demektir" dedi.
 • 13:21 Sueda Özdemir Bronz Madalya Kazandı Sueda Özdemir Bronz Madalya Kazandı Sırbistan’da yapılan Balkan Şampiyonası’nın ikinci gününde bir altın, bir gümüş madalya kazanan Büyükşehir Kağıtsporlu karateciler, şampiyonayı Sueda’nın son günde kazandığı Balkan üçüncülüğü ile üçte üç yaparak tamamladı.
 • 10:59 El Yapımı Ayakkabı Üretip Yurtdışına Satıyor El Yapımı Ayakkabı Üretip Yurtdışına Satıyor Bursa'nın İnegöl ilçesinde 3 oğlu ve bir yardımcısıyla birlikte çalıştığı atölyede ayda 800 çift el yapımı ayakkabı üreten usta, bunların bir bölümünü Makedonya'ya ihraç ediyor.
 • 10:39 "İstanbul'dan Anadolu'ya Zamansız Yerler ve Yüzler" Mustafa Dedeoğlu Fotoğraf Sergisi
 01-10 Haziran 2016

 • 10:19 Adım Adım Sıla Yolu Adım Adım Sıla Yolu HÜRRİYET, her yıl olduğu gibi bu yıl da sizler için yollara çıktı.
 • 00:34 İsa Bey İshakovic Ödülü, İvanov'a Verildi İsa Bey İshakovic Ödülü, İvanov'a Verildi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Ödül töreni karşılama detayları Makedonya Cumhurbaşkanı Gyorge Ivanov, törene gelme detayları Ödül töreni detayları Makedonya Cumhurbaşkanı Gyorge İvanov'un açıklamaları Makedonya Filarmoni Orkestrası konser detayları İsa Bey İshakovic Ödülü, İvanov'a verildi Saraybosna'nın kurucusu İsa Bey İshakovic adına 2007 yılından bu yana verilen ödül, Makedonya Cumhurbaşkanı İvanov'a takdim edildi Saraybosna'nın kurucusu İsa Bey İshakovic adına 2007 yılından bu yana verilen ödül, bu yıl Makedonya Cumhurbaşkanı Gyorge İvanov'a takdim edildi.
 • 23:14 İsa Bey İshakovic Ödülü, İvanov'a Verildi Saraybosna'nın kurucusu İsa Bey İshakovic adına 2007 yılından bu yana verilen ödül, bu yıl Makedonya Cumhurbaşkanı Gyorge İvanov'a takdim edildi.
 • 18:26 Brdo-Brijuni Süreci Brdo-Brijuni Süreci "Liderler Buluşması" Saraybosna'da Yapıldı - Bosna GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Liderlerin toplantıya gelme detayları "Liderler Buluşması" detayları Batı Balkan ülkelerinin Cumhurbaşkanları fotoğrafı çektirme detayları Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Bakir İzetbegovic'in açıkalaması Sırbistan Cumhurbaşkanı Tomislav Nikolic'in açıklaması Brdo-Brijuni Süreci "Liderler Buluşması" Saraybosna'da yapıldı Saraybosna'daki toplantıya Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi üyelerinin yanı sıra İtalya, Hırvatistan, Sırbistan, Karadağ, Kosova, Makedonya, Slovenya ve Arnavutluk cumhurbaşkanları katıldı Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı İzetbegovic: "Geçmişi değiştiremeyiz ama geleceği değiştirmemiz mümkün" SARAYBOSNA (AA) - Balkanlar'da bölgesel işbirliğini artırmak amacıyla başlatılan Brdo-Brijuni Süreci'nin "Liderle Buluşması" Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da gerçekleşti.
 • 17:01 Brdo-Brijuni Süreci "Liderler Buluşması" Saraybosna'da Yapıldı SARAYBOSNA (AA) - Balkanlar'da bölgesel işbirliğini artırmak amacıyla başlatılan Brdo-Brijuni Süreci'nin "Liderle Buluşması" Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da gerçekleşti.
 • 14:15 Kağıtsporlu Karateciler Sırbistan'dan İki Derece ile Döndü Kağıtsporlu Karateciler Sırbistan'dan İki Derece ile Döndü Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor’un alt yapısından yetişen iki milli karateci Sırbistan’da biri şampiyonluk ve biri de ikincilik olmak üzere 2 derece ile döndü.
 • 10:58 Avrupa'daki Sığınmacı Krizi Bulgaristan'da, Yunanistan sınırından yasa dışı yoldan ülkeye giren 87 sığınmacı yakalandı.
 • 01:35 Summit100 Summit100" İş Konferansı - Bosna GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da düzenlenen ve Balkan ülkelerinden iş dünyasını bir araya getiren "Summit100" iş konferansı kapanış paneli detay görüntüleri. Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Bakir İzetbegovic açıklaması Slovenya Cumhurbaşkanı Borut Pahor açıklaması Karadağ Cumhurbaşkanı Filip Vujanovic açıklaması Sırbistan Cumhurbaşkanı Tomislav Nikolic açıklaması Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Hırvat Üyesi Dragan Covic açıklaması Saraybosna'daki "Summit100" iş konferansı Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı İzetbegovic: "Balkanlarda güven ve güvensizliğin derin kökleri vardır.
 • 22:36 Saraybosna'daki "Summit100" İş Konferansı Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Bakir İzetbegovic, "Balkanlarda güven ve güvensizliğin derin kökleri vardır.
 • 20:53 Uluslararası Gençlik Araştırmaları Kongresi Uluslararası Gençlik Araştırmaları Kongresi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Kongre Başkanı Prof. Dr. Ümit Başar Semiz'in konuşması Liverpool Belediye Başkan Yardımcısı Nicholas Michael Small konuşması, plaket verilmesi, Liverpool Belediye Başkan Yardımcısı Small: "Girişimci Türk gençleri İngiltere'de çok şey yapabilirler.
 • 17:46 Uluslararası Gençlik Araştırmaları Kongresi Uluslararası Gençlik Araştırmaları Kongresi, Marmaris'te başladı.
 • 16:47 NATO Parlamenter Asamblesi Arnavutluk'ta Toplandı NATO Parlamenter Asamblesi'nin bahar oturumu, NATO üyesi ülkelerin temsilcilerinin katılımıyla Arnavutluk'un başkenti Tiran'da başladı.
 • 12:32 Azerbaycan'dan Türkçe Yeterlik Sınavı'na Büyük İlgi Yunus Emre Enstitüsü, 26 ülkede eş zamanlı olarak Türkçe Yeterlik Sınavı (TYS) gerçekleştirdi.
 • 11:57 Reza Zarrab'ın Esad'ın da Finansörü Olabileceği İddia Ediliyor Reza Zarrab'ın Esad'ın da Finansörü Olabileceği İddia Ediliyor Reza Zarrab'ın soruşturmasını yürüten savcı Bharara, petrol paralarının İran Devrim Muhafızları üzerinden Suriye yönetimine aktarıldığı iddiasını gündeme taşıdı.
 • 10:03 Amasya'da 'Uluslararası Amasya Alimleri Sempozyumu' Yapılacak Amasya'da 'Uluslararası Amasya Alimleri Sempozyumu' Yapılacak Amasya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, ‘Uluslararası Amasya Alimleri’ başlıklı sempozyum düzenleyecek.
 • 00:02 23. Uluslararası Hazar Şiir Akşamları 23. Uluslararası Hazar Şiir Akşamları GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Mehteran takımı eşliğinde şairlerin yürümesi Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu'nun konuşması Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz'ın konuşması Kazakistanlı Şair Altynbek İsmailov'un konuşması Elazığ'da 23'üncü kez düzenlenen "Uluslararası Hazar Şiir Akşamları" kapsamında "Şairler Yürüyüşü" gerçekleştirildi.
 • 21:48 İdomeni'deki Kamptan Tahliye Edilen Sığınmacılar, Yeni Hayat Şartlarına Alışmaya Çalışıyor İdomeni'deki Kamptan Tahliye Edilen Sığınmacılar, Yeni Hayat Şartlarına Alışmaya Çalışıyor GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Kamptaki sığınmacıların zorlu yaşam koşulları Sınır Tanımayan Doktorlar Örgütü Evzoni Koordinatörü Katy Athersuch açıklaması Suriyeli sığınmacı Mahmud Osman açıklaması Iraklı Mansur Bardeniyi açıklaması Yunanistan'ın Makedonya sınırındaki İdomeni'deki kamptan tahliye edilen ve ülkenin kuzeyinde bulunan kamplara yerleşmek istemeyen sığınmacılar, yeni hayat şartlarına hem fiziksel hem de psikolojik olarak alışmaya çalışıyor.
 • 21:37 Saraybosna'da Saraybosna'da "Summit100" Konferansı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Salondan ve katılımcılardan detay BBI Genel Müdürü Amer Bukvic kürsü açıklaması Salondan detaylar Kuzey Ülkeleri Bakanlar Konseyi Başkanı Kari Kahiluoto açıklama Saraybosna'da "Summit100" konferansıbuluştu Güneydoğu Avrupa ülkelerinden iş adamları ve devlet yetkililerinin katıldığı "Summit100" iş konferansı, Saraybosna'da başladı Güneydoğu Avrupa ülkelerinden iş adamları ve devlet yetkililerinin katılımıyla bu yıl beşincisi düzenlenen "Summit100" iş konferansı, Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da başladı.
 • 20:55 Avrupa'daki Sığınmacı Krizi Yunanistan'ın Makedonya sınırındaki İdomeni'deki kamptan tahliye edilen ve ülkenin kuzeyinde bulunan kamplara yerleşmek istemeyen sığınmacılar, yeni hayat şartlarına hem fiziksel hem de psikolojik olarak alışmaya çalışıyor.
 • 20:40 23. Uluslararası Hazar Şiir Akşamları Elazığ'da 23'üncü kez düzenlenen "Uluslararası Hazar Şiir Akşamları" kapsamında "Şairler Yürüyüşü" gerçekleştirildi.
 • 19:59 Saraybosna'da "Summit100" Konferansıbuluştu Güneydoğu Avrupa ülkelerinden iş adamları ve devlet yetkililerinin katılımıyla bu yıl beşincisi düzenlenen "Summit100" iş konferansı, Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da başladı.
 • 17:55 Başkan Karaosmanoğlu, Stk'ları Buluşmaya Devam Ediyor Başkan Karaosmanoğlu, Stk'ları Buluşmaya Devam Ediyor Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, STK’ları ziyaret etmeyi sürdürüyor.
 • 17:01 Avrupa'daki Sığınmacı Krizi Makedonya'nın başkenti Üsküp'te, "Medya ve Sığınmacı Krizi: Makedonya Cumhuriyeti'nde unutulanları kim ve neden unuttu?
 • 16:30 BM'den Yunanistan'a Sığınmacı Kampı Eleştirisi Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMKY) Yunanistan-Makedonya sınırındaki İdomeni kampından tahliye edilen sığınmacıların yerleştirildiği yeni kamplardaki yaşam koşullarının "asgari standartların altında" olduğunu bildirdi.
 • 16:30 Edirne'de Sağlık Turizmi Bölge Çalıştayı Edirne'de Sağlık Turizmi Destinasyonu Projesi kapsamında, "Sağlık Turizmi Bölge Çalıştayı" düzenlendi.