SON DAKİKA MAKEDONYA HABERLERİ

Son Dakika Makedonya Haberleri

 • 18:23Yerinde Tarih Projesi"Yunus Emre Enstitüsü'nün yabancı akademisyen ve öğrencilere Osmanlı'nın kuruluş coğrafyasını tanıtmak amacıyla hayata geçirdiği "Yerinde Tarih Projesi"nin ikinci dönem açılışı yapıldı.
 • 15:53Ordu'da Tika RüzgarıOrdu'da Tika Rüzgarı1992 yılında uluslararası teknik yardım teşkilatı olarak kurulan Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın (TİKA) ‘Ayrı Coğrafyalarda Aynı İmza’ sloganıyla 3 ülkede tamamladığı projelerin açılışı Ordu’da yapıldı.
 • 15:53Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz KurlarıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: Döviz Kodu Döviz Cinsi TL Karşılığı ARS ARJANTİN PESOSU 0,28994 ALL ARNAVUTLUK LEKİ 0,02029 AZN AZERBAYCAN YENİ MANATI 2,4980 BHD BAHREYN DİNARI 6,9190 AED BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ.
 • 15:52Bursa Büyükşehir Kültür Hizmetlerinde De Sınır AştıBursa Büyükşehir Kültür Hizmetlerinde De Sınır AştıBursa Büyükşehir Belediyesi'nin Makedonya Ensar Derneği ve BUSMEK işbirliğiyle Üsküp'te düzenlendiği konferans, ebru ve çini atölye çalışmaları büyük ilgi gördü
 • 15:24Kocaeli Kitap Fuarı Zirveye Demir Attı7. Kocaeli Kitap Fuarı, 16-24 Mayıs tarihleri arasında Uluslararası Fuar Merkez'inde 664 bin 476 ziyaretçiyi konuk etti.
 • 15:04Osmanlı Ebrusu Balkanlar'daOsmanlı Ebrusu Balkanlar'daBursa Büyükşehir Belediyesi’nin Makedonya Ensar Derneği ve BUSMEK iş birliğiyle Üsküp’te düzenlendiği konferans, ebru ve çini atölye çalışmaları büyük ilgi gördü.
 • 13:07Ankara-Balkan Ülkeleri Arası Ekonomik, Sosyal ve Kültürel İşbirliği GörüşmeleriAnkara Kalkınma Ajansı ile Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Derneği işbirliğiyle gerçekleştirilen, Ankara-Balkan Ülkeleri Arası Ekonomik, Sosyal ve Kültürel İşbirliği Görüşmeleri tamamlandı.
 • 12:06Kocaeli Kitap Fuarı Zirveye Demir AttıKocaeli Kitap Fuarı Zirveye Demir AttıKocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 7. Kocaeli Kitap Fuarı, 16-24 Mayıs tarihleri arasında Uluslararası Fuar Merkez’inde 664 bin 476 ziyaretçiyi konuk etti.
 • 11:05Ambalaj Atıklarının Ayrı Toplanması Çevko Vakfı'nın GündemindeÇEVKO Vakfı'nın düzenlediği, "Ambalaj Atıklarının Ayrı Toplanması Çalışmalarına Sokak Toplayıcılarının Etkileri" konulu uluslararası seminer, yoğun bir katılımla gerçekleşti.
 • 10:32Ankara-balkan Ülkeleri Arası Ekonomik, Sosyal ve Kültürel İşbirliği GörüşmeleriAnkara-balkan Ülkeleri Arası Ekonomik, Sosyal ve Kültürel İşbirliği Görüşmeleri" GerçekleştirildiAnkara Kalkınma Ajansı ve Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Derneği İşbirliği ile gerçekleştirilen “Ankara-Balkan Ülkeleri Arası Ekonomik, Sosyal ve Kültürel İşbirliği Görüşmeleri”nin açılışı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi’nde (ÇASGEM) yapıldı.
 • 23:41Çavuşoğlu: Çavuşoğlu: "(Daeş) Terör Örgütüyle Sonuç Odaklı Bir Stratejiyle Mücadele Etmemiz Gerekiyor"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun konuşması Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: (2)- Her şeyden önce (DAEŞ) terör örgütüyle ciddi bir şekilde, kapsamlı ve sonuç odaklı bir stratejiyle mücadele etmemiz gerekiyor.
 • 18:07Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: (2)Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Her şeyden önce (DAEŞ) terör örgütüyle ciddi bir şekilde, kapsamlı ve sonuç odaklı bir stratejiyle mücadele etmemiz gerekiyor.
 • 15:06AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şentop AçıklamasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, Balkanlar ve Batı Trakya'daki Türklerin, bulundukları topraklarda kalmasının faydalı olduğunu düşündüğünü söyledi.
 • 11:25AK Parti'ye Destek İçin Balkanlardan GeldilerAK Parti'ye Destek İçin Balkanlardan GeldilerAK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, AK Parti’ye destek vermek Balkanlardan gelen soydaşlarla buluştu.
 • 22:41Davutoğlu: Davutoğlu: "Bunlar Osmanlı'dan Utanır, Selçuklu'yu Bilmez"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Davutoğlu'nun konuşması,- Miting alanından görüntüler, AK Parti'nin Kocaeli mitingi- Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (2)- "Biz Osmanlı ile onur duyarız, onur.
 • 20:59Uluslararası Bilim, Kültür ve Spor Kongresi Makedonya?da GerçekleştirildiUluslararası Bilim, Kültür ve Spor Kongresi Makedonya?da GerçekleştirildiDha DIŞ HABER- Uluslararası Bilim, Kültür ve Spor Kongresi Makedonya'da gerçekleştirildi Makedonya'nın Ohri şehrinde 4. Uluslararası Bilim, Kültür ve Spor Kongresi 'Sınırların ötesi Uyumlu bir dünya inşası' başlığı altında düzenlendi.
 • 20:54AK Parti'nin Kocaeli MitingiAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Biz Osmanlı ile onur duyarız, onur.
 • 18:50Uluslararası Bilim, Kültür ve Spor Kongresi Makedonya'da GerçekleştirildiUluslararası Bilim, Kültür ve Spor Kongresi Makedonya'da GerçekleştirildiEyüp SALİH/ OHRİ, ( DHA )- Makedonya'nın Ohri şehrinde 4. Uluslararası Bilim, Kültür ve Spor Kongresi "Sınırların ötesi: Uyumlu bir dünya inşası" başlığı altında düzenlendi.
 • 16:25Çeyrek Asırlık Festivale Ünlü Yağacak Kırklareli Belediyesi'nin 25. sini düzenleyeceği Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivali bu yıl renkli görüntüler oluşturacak.
 • 15:04Güllüce: Güllüce: "Asıl Soykırım, Ahıska'da Kırım'da Yapılanlardır"Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, AK Parti kadın milletvekili adayları ile birlikte "Nene Hatun Torunları Buluşuyor" programına katıldı.
 • 14:5721. Türk Dünyası Çocuk Şöleni" BaşladıTürk Dünyası Araştırmaları Vakfı tarafından 21'incisi düzenlenen "Türk Dünyası Çocuk Şöleni" başladı.
 • 14:32TBMM Başkanı ÇiçekTBMM Başkanı ÇiçekGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kuruldan detaylar- Cemil Çiçek'in konuşması GDAÜ Parlamenter Asamblesi Genel Kurulu- GDAÜ Parlamenter Asamblesi 2'nci Genel Kurulu, Arnavutluk'un başkenti Tiran'da yapıldı- TBMM Başkanı Çiçek: - "Her alanda büyük bir potansiyel barındıran Balkanlar'da kalıcı güvenliğin, istikrar, barış ve refah ortamının sağlanması ortak vazifemizdir"- "Terörizmle mücadele, yabancı terörist savaşçılar sorununun önünün alınabilmesi, yabancı düşmanlığı ve İslamofobinin önünün alınması gibi modern küresel sınamalar karşısında evrensel liberal değerler temelinde tesis edilmiş ortak duruşların güçlendirilmesi şarttır" Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci (GDAÜ) Parlamenter Asamblesi 2'nci Genel Kurulu, Arnavutluk'un başkenti Tiran'da yapıldı.
 • 14:18Gdaü Parlamenter Asamblesi Genel Kurulu BaşladıGdaü Parlamenter Asamblesi Genel Kurulu BaşladıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kuruldan görüntüler- Arnavutluk Meclisi Başkanı Meta'nın konuşması- AP Başkan Yardımcısı Ioan Mircea Paşcu'nun konuşması GDAÜ Parlamenter Asamblesi Genel Kurulu başladı- Arnavutluk'un başkenti Tiran'da düzenlenen GDAÜ Parlamenter Asamblesi 2'nci Genel Kurul toplantısına TBMM Başkanı Çiçek de katıldı Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci (GDAÜ) Parlamenter Asamblesi 2'nci Genel Kurul toplantısı Arnavutluk'un başkenti Tiran'da başladı.
 • 13:23Gdaü Parlamenter Asamblesi Genel KuruluGüneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci (GDAÜ) Parlamenter Asamblesi 2'nci Genel Kurulu, Arnavutluk'un başkenti Tiran'da yapıldı.
 • 10:00Mobilya İthalatına Yüzde 25-50 İlave Gümrük Vergisi GetirildiMobilya İthalatına Yüzde 25-50 İlave Gümrük Vergisi GetirildiBazı ülkelerden yapılan mobilya ithalatı için yüzde 25-50 ilave gümrük vergisi uygulanacak.
 • 21:43Makedonya?da Öldürülen 9 Kosovalının Cenazesi Ailelerine Teslim EdildiMakedonya?da Öldürülen 9 Kosovalının Cenazesi Ailelerine Teslim EdildiDha DIŞ HABER- Makedonya'da öldürülen 9 Kosovalının cenazesi ailelerine teslim edildi Makedonya'nın kuzeyindeki Kumanova şehrinde 9 Mayıs tarihinde, Makedon polisi tarafından düzenlenen operasyonda öldürülen 9 Kosovalının cenazesi sabah saatlerinde Kosova'ya getirtildi.
 • 19:32Makedonya'da 1200 Lise Mezunu Kadril Dansı OynadıMakedonya'da 1200 Lise Mezunu Kadril Dansı OynadıMakedonya'da bu yıl mezun olan 1200 lise öğrencisi Üsküp, Ohri ve Gevgeli şehir merkezlerinde Johan Strauss II tarafından bestelenen Yarasa Opereti eşliğinde dans etti.
 • 18:51Makedonya'da Öldürülen 9 Kosovalının Cenazesi Ailelerine Teslim EdildiMakedonya'da Öldürülen 9 Kosovalının Cenazesi Ailelerine Teslim EdildiTuran KASAP (KOSOVA –PRİŞTİNE ) – DHA - Makedonya'nın kuzeyindeki Kumanova şehrinde 9 Mayıs tarihinde, Makedon polisi tarafından düzenlenen operasyonda öldürülen 9 Kosovalının cenazesi sabah saatlerinde Kosova'ya getirtildi.
 • 17:27Zeri Gazetesi Ivf "Newborn Clinic" Özür DilediKosova'nın başta gelen gazetelerinden "Zeri" gazetesi "Skandal! Kosovalılar Makedonya'da Sperm ve Yumurtalıklarını Satıyor" başlıklı bir habere düzeltme geçti.
 • 15:58Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz KurlarıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: Döviz Kodu Döviz Cinsi TL Karşılığı ARS ARJANTİN PESOSU 0,28907 ALL ARNAVUTLUK LEKİ 0,02054 AZN AZERBAYCAN YENİ MANATI 2,4855 BHD BAHREYN DİNARI 6,8785 AED BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ.
 • 10:41Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin AçıklamasıTrakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin AçıklamasıTrakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Tekirdağ’ın 2015 yılı Nisan ayında 54,4 milyon dolar ihracat gerçekleştirdiğini belirterek, Tekirdağ’ın Trakya Bölgesinde en yüksek ihracat yapan il olduğunu ifade etti.
 • 09:56Trakyaka Genel Sekreteri Şahin AçıklamasıTrakya Kalkınma Ajansı, (TRAKYAKA) Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Tekirdağ'ın 2015 yılı ocak-nisan döneminde 209 milyon dolar ihracat gerçekleştirdiğini ve ihracatının önceki yılın aynı dönemine göre yaklaşık 45 milyon dolar azaldığını bildirdi.
 • 07:26Erdoğan: Mursi'nin İdam Kararı Kanıma DokunuyorErdoğan: Mursi'nin İdam Kararı Kanıma DokunuyorCumhurbaşkanı Erdoğan, Mursi'ye verilen idam kararı için "Açık ve net söylüyorum, bu benim kanıma dokunuyor. Hazmedemiyorum." dedi.
 • 02:382015 Eurovision Şarkı Yarışması'nın İkinci Yarı Finali Tamamlandı2015 Eurovision Şarkı Yarışması'nın İkinci Yarı Finali TamamlandıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - 2015 Eurovision Şarkı Yarışması'nın ikinci yarı finalinden görüntüler- Finale yükselen şarkıcıların basın toplantısı 2015 Eurovision Şarkı Yarışması- Viyana'da düzenlenen 2015 Eurovision Şarkı Yarışması'nın ikinci yarı finalinde, finale kalan 10 ülke daha belirlendi Avusturya'nın başkenti Viyana'da bu yıl 60'ıncısı düzenlenen 2015 Eurovision Şarkı Yarışması'nın ikinci yarı finali tamamlandı.
 • 01:312015 Eurovision Şarkı YarışmasıAvusturya'nın başkenti Viyana'da bu yıl 60'ıncısı düzenlenen 2015 Eurovision Şarkı Yarışması'nın ikinci yarı finali tamamlandı.
 • 00:39Elvan: Elvan: "Birtakım Gruplar Türkiye'de Kargaşa Çıkarmaya Çalışıyorlar"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan'ın Alanya seçim ofisine gelişi- Bakan Elvan'ın vatandaşlarla selamlaşması- Elvan'ın konuşması- Seçim ofisinin açılışı Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan: - "Birtakım gruplar Türkiye'de kargaşa çıkarmaya, Türkiye'nin huzurunu bozmaya çalışıyorlar.
 • 22:19Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan AçıklamasıEski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve AK Parti Antalya milletvekili adayı Lütfi Elvan, "Birtakım gruplar Türkiye'de kargaşa çıkarmaya, Türkiye'nin huzurunu bozmaya çalışıyorlar.
 • 19:54Kargı'da Hemsball Sporu TanıtıldıKargı'da Hemsball Sporu TanıtıldıFazla yaygın olmayan bir spor dalı olan Hemsball Çorum’un Kargı ilçesinde öğrencilere tanıtıldı.
 • 18:54Bosna Hersek'te Bosna Hersek'te "5. Balkanlar'da İslam Medeniyeti" KongresiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Uluslararası Balkanlar'da İslam Medeniyeti Kongresi'nden detaylar-Saraybosna Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Enes Kariç ile röportaj Bosna Hersek'te "5. Balkanlar'da İslam Medeniyeti" Kongresi- İslam Tarih, Sanat ve Kültür Araştırma Merkezi (IRCICA) ile Saraybosna Üniversitesi işbirliğiyle bu yıl 5'incisi düzenlenen Uluslararası "Balkanlar'da İslam Medeniyeti Kongresi", Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da başladı Bu yıl 5'incisi düzenlenen Uluslararası Balkanlar'da İslam Medeniyeti Kongresi Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da başladı.
 • 16:43Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz KurlarıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: Döviz Kodu Döviz Cinsi TL Karşılığı ARS ARJANTİN PESOSU 0,28657 ALL ARNAVUTLUK LEKİ 0,02030 AZN AZERBAYCAN YENİ MANATI 2,4633 BHD BAHREYN DİNARI 6,8138 AED BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ.
 • 15:33Çorlu'dan Kısa KısaÇorlu Belediyesi Tiyatro TopluluğU Bulgaristan'ın Topolovgrad kentinde düzenlenen Uluslararası Komedi Tiyatrosu Festivali'ne katıldı.
 • 14:07Bosna Hersek'te "5. Balkanlar'da İslam Medeniyeti" KongresiBu yıl 5'incisi düzenlenen Uluslararası Balkanlar'da İslam Medeniyeti Kongresi Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da başladı.
 • 13:36Bulgaristan ile Rusya Arasında "Makedonya" GerginliğiSOFYA (AA) – Bulgaristan Dışişleri Bakanı Daniel Mitov, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un Makedonya'daki gelişmelerle ilgili "ülkenin dış güçler tarafından karıştırıldığına" yönelik Bulgaristan'ı da içeren açıklamasını eleştirdi.
 • 12:43Makedonya?da Yahya Kemal Özel Türk Kolejinde 10. Dönem Mezuniyet TöreniMakedonya?da Yahya Kemal Özel Türk Kolejinde 10. Dönem Mezuniyet TöreniDha DIŞ HABER? Makedonya'da Yahya Kemal Özel Türk Kolejinde 10. dönem mezuniyet töreni Makedonya'nın Struga kasabasında 2002 yılından bu yana eğitim veren Yahya Kemal Özel Türk Koleji 10. dönem mezunlarını verdi.
 • 12:40Makedonya'da Yahya Kemal Özel Türk Kolejinde 10. Dönem Mezuniyet TöreniMakedonya'da Yahya Kemal Özel Türk Kolejinde 10. Dönem Mezuniyet TöreniMakedonya'nın Struga kasabasında 2002 yılından bu yana eğitim veren Yahya Kemal Özel Türk Koleji 10. dönem mezunlarını verdi.
 • 10:15Aydın'dan Kısa KısaKuşadası'nın tarihini ve kültürünü tanıtmayı amaçlayan ve bünyesinde kent arşivi ile müzesini de barındıracak olan Kuşadası Fatma Özel Arabul Kültür Merkezi (KUAKMER) inşaatında son aşamaya gelindi.
 • 09:34Kuşadalı Liseliler Makedonya YolcusuKuşadalı Liseliler Makedonya YolcusuKuşadası Hasan Fatma Önal Anadolu Lisesi tarafından yürütülen “Anadolu’dan Balkanlara Ritmik Adımlar” projesi kapsamında Kuşadası’nda farklı okullarda eğitim gören 44 başarılı lise öğrenci Makedonya’ya gitti.
 • 09:01ASHRAE Turkish Chapter, Sodex Ankara Fuarı'na KatıldıASHRAE Turkish Chapter, Sodex Ankara Fuarı'na KatıldıASHRAE Turkish Chapter, 7-10 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Sodex Ankara fuarında RAL CRC 2015 hakkında ziyaretçilere bilgi verdi.
 • 02:08Yunanistan ile Arnavutluk Arasında Petrol Arama KriziYunanistan ile Arnavutluk arasında tartışmalı bölgede petrol arama krizi çıktı.
 • 22:33Arnavutluk, Makedonya'nın NATO'ya Üyeliğini Veto Etmeye HazırlanıyorArnavutluk, Makedonya'nın NATO'ya Üyeliğini Veto Etmeye HazırlanıyorArnavutluk’un başkenti Tiran’da başlayan Terörle Mücadele Zirvesi’nin 2. gününde konuşan Başbakan Edi Rama, Ohrid Anlaşması uygulanmadığı takdirde Makedonya'nın NATO üyeliğini veto edeceklerini söyledi.