SON DAKİKA MAKEDONYA HABERLERİ

Son Dakika Makedonya Haberleri

 • 14:44Yunan Gazeteciler Medya Grubuna Baskına Tepki GösterdiYunan Gazeteciler Medya Grubuna Baskına Tepki GösterdiYunanistan Foto Muhabirleri Birliği Başkanı Marios Lolos, Koza-İpek medya grubuna yönelik baskın kararına tepki gösterdi.
 • 14:36Uluslararası Edirne Film Festivali' 1-7 Ekim'de Perdelerini AçıyorUluslararası Edirne Film Festivali' 1-7 Ekim'de Perdelerini AçıyorEdirne Valiliği’nin katkılarıyla Özrumeli A.Ş. tarafından bu yıl birincisi yapılması planlanan ‘Uluslararası Film Festivali’, 1-7 Ekim 2015 tarihlerinde perdelerini açmaya hazırlanıyor.
 • 14:31Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi DüzenlendiUluslararası Sosyal Bilimler Kongresi DüzenlendiSakarya Üniversitesi ile Macaristan Kaposvár Üniversitesi ‘Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi’ düzenlendi.
 • 14:21Edirne'de Yol Bisikleti Balkan Şampiyonası DüzenlenecekEdirne'de valilik, belediye, Türkiye Bisiklet Federasyonu ve Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nce Yol Bisikleti Balkan Şampiyonası düzenlenecek.
 • 13:54Sırbistan'daki Kaçak Göçmen KriziSırbistan'daki Kaçak Göçmen KriziGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Sokaklarda yaşayan sığınmacılardan genel plan detay-Radoş Curoviç'in açıklamaları-Sığınmacılardan genel plan detay Sırbistan'daki kaçak göçmen krizi- Sığınmacıları Koruma ve Yardım Merkezi, Avrupa ülkelerine ulaşmaya çalışan kaçak göçmenlerin "koridor" olarak kullandığı Sırbistan'dan yıl başından itibaren 160 bine yakın göçmenin geçtiğini açıkladı Daha iyi bir yaşam umuduyla Avrupa ülkelerine ulaşmaya çalışan kaçak göçmenlerin "koridor" olarak kullandığı Makedonya ve Sırbistan'daki göçmen krizi sürüyor.
 • 13:42Macaristan'dan Almanya'ya İki Günde 5 Bine Yakın Sığınmacı GeçtiMacaristan'dan Almanya'ya İki Günde 5 Bine Yakın Sığınmacı GeçtiAvrupa'da sığınmacı krizi büyüyerek devam ediyor.
 • 13:26Makedonya'daki Kaçak Göçmen KriziMakedonya ile Yunanistan sınırındaki kaçak göçmen yoğunluğu sabahtan itibaren artmaya başladı.
 • 12:59Sırbistan'daki Kaçak Göçmen KriziDaha iyi bir yaşam umuduyla Avrupa ülkelerine ulaşmaya çalışan kaçak göçmenlerin "koridor" olarak kullandığı Makedonya ve Sırbistan'daki göçmen krizi sürüyor.
 • 12:33Bursaspor'da Rekor: 16 Futbolcu Transfer EttiBursaspor, bu sezon değişim içerisine giderken son yılların transfer rekorunu kırdı, yeşil beyazlı kulüp tam 16 oyuncuyla kadrosunu yeniledi.
 • 12:108. Ohri Korolar Festivali'nde Türk Korosu'na ÖdülOhri Korolar Festivali'nde Türkiye'yi temsil eden Dünya Müziği Derneği Gençlik Korosu 3 ödül aldı.
 • 12:06Ribat Kurban Bayramına HazırHer yıl dünyanın dört bir yanındaki mazlumlara hayırseverlerin Kurban yardımlarını ulaştıran Ribat Eğitim Vakfı, bu yıl da "Paylaştıkça çoğalan iyiliğin adıdır Kurban" sloganı ile yardım çalışmalarını başlattı.
 • 11:46Ysk, 54 Ülkede Sandık KuracakYüksek Seçim Kurulunca (YSK), 1 Kasım'da yapılacak milletvekili genel seçimi için 54 ülkedeki 112 temsilcilikte sandık kurulacak.
 • 09:46Balkanlar'dan 4 Bine Yakın Hacı Adayı Yola ÇıkacakBalkan ülkelerinden bu yıl 3 bin 978 hacı adayı, İslam'ın şartlarından biri olan hac vazifesini yerine getirmek üzere kutsal topraklara gidecek.
 • 06:55ABD Açık Tenis TurnuvasıSezonun son "grand slam" tenis turnuvası ABD Açık'ın ilk gününde, tek erkekler ve kadınlarda 1 numaralı seribaşları Sırp Novak Djokovic ve ABD'li Serena Williams, zorlanmadan ikinci tura yükseldi.
 • 16:48Büyük Zafer'in 93. Yıl DönümüSARAYBOSNA/ Türkiye'nin Saraybosna ve Üsküp'te bulunan büyükelçiliklerinde 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü münasebetiyle resepsiyon düzenlendi.
 • 16:00Davutoğlu'nun Başdanışmanı YetişDavutoğlu'nun Başdanışmanı YetişGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Toplantı salonundan genel görüntüler- Başbakan Başdanışmanı Muhammed Murtaza Yetiş'in açıklamaları Davutoğlu'nun Başdanışmanı Yetiş: - "Suriye meselesini sadece bir dış politika meselesi olarak değil bir toplumsal mesele olarak, hatta birçok yönüyle artık bu ülkenin iç politika meselesi olarak da görüyoruz" Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Başdanışmanı Muhammed Murtaza Yetiş, Suriye meselesini sadece bir dış politika meselesi olarak değil bir toplumsal mesele olarak görülmesi gerektiğini belirtti.
 • 15:57Yunanistan Üç Günde 2 Bin 500 Kaçak Göçmeni KurtardıYunan sahil güvenlik ekipleri, Ege'de son 3 günde 2 bin 500 civarında kaçak göçmeni kurtardıklarını açıkladı.
 • 15:44Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz KurlarıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: Döviz Kodu Döviz Cinsi TL Karşılığı ARS ARJANTİN PESOSU 0,31406 ALL ARNAVUTLUK LEKİ 0,02341 AZN AZERBAYCAN YENİ MANATI 2,7868 BHD BAHREYN DİNARI 7,7385 AED BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ.
 • 15:41Konya'da Mülteciler KonuşulduKonya'da Mülteciler KonuşulduKonya Valiliği’nde Suriyeliler konulu değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.
 • 15:29Yunanistan'daki Göçmen KriziYunanistan hükümetinin adalardaki sığınmacı krizini çözmek için kiraladığı "Eleftherios Venizelos" adlı yolcu gemisi, Samos ve Midilli adalarından aldığı 2 bin 500 sığınmacıyı Pire limanına getirdi.
 • 15:17Davutoğlu'nun Başdanışmanı Yetiş AçıklamasıBaşbakan Ahmet Davutoğlu'nun Başdanışmanı Muhammed Murtaza Yetiş, Suriye meselesini sadece bir dış politika meselesi olarak değil bir toplumsal mesele olarak görülmesi gerektiğini belirtti.
 • 15:06Yunanistan'daki Göçmen KriziYunanistan'daki Göçmen KriziGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Sığınmacıların gemiyle limana getirilmesi- Sığınmacıların gemiden inmeleri- Genel görüntü ve detaylar Yunan hükümetinin adalardaki sığınmacı krizini çözmek için kiraladığı Anek Lines'in 'Eleftherios Venizelos' adlı yolcu gemisi, Samos ve Midilli adalarından aldığı 2500 sığınmacıyı Pire limanına getirdi.
 • 13:46Avusturya 5 Bin Sığınmacının Yarısına Barınma İmkanı VerebiliyorAvusturya 5 Bin Sığınmacının Yarısına Barınma İmkanı VerebiliyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Parkta kalan sığınmacılardan genel görüntüler- Kutuyla taşınan çocuktan detay- Sığınmacılara yemek verilmesi- Yemek yiyen sığınmacılardan detay- Sığınmacılarla röportajlar Avusturya 5 bin sığınmacının yarısına barınma imkanı verebiliyor- Avusturya'da 2 bin 300 kişi kapasiteli kabul merkezine yerleştirilen yaklaşık 5 bin sığınmacı olumsuz şartlarda yaşıyor- Kamp yeterli olmayınca yüzlerce sığınmacı dışarıda açık alanda yatmak zorunda kalıyor, kampta kalabilenler ise yetkililerin kendilerine kötü davranmasından şikayetçi- ABD ve AB'den yetkililer, sığınmacı akınından şikayet eden ülkelere Türkiye'yi örnek gösteriyor- Beyaz Saray sözcüsü Earnest: - "Türk hükümeti ve Türk halkı sığınmacılar için ciddi kaynaklar aktardı" Ülkelerindeki çatışmalar ve yoksulluktan kurtulmak için binlerce kilometre yol katedip Avusturya'ya ulaşabilen 5 bin sığınmacı, bu ülkede yerleştirildikleri 2 bin 300 yatak kapasiteli mülteci kabul merkezinde olumsuz şartlarda yaşıyor.
 • 13:05Avusturya 5 Bin Sığınmacının Yarısına Barınma İmkanı VerebiliyorÜlkelerindeki çatışmalar ve yoksulluktan kurtulmak için binlerce kilometre yol katedip Avusturya'ya ulaşabilen 5 bin sığınmacı, bu ülkede yerleştirildikleri 2 bin 300 yatak kapasiteli mülteci kabul merkezinde olumsuz şartlarda yaşıyor.
 • 11:1054. Struga Şiir Festivali?ne 3 Türk Şairi Katıldı54. Struga Şiir Festivali?ne 3 Türk Şairi Katıldı54. Struga Şiir Festivali'ne 3 Türk şairi katıldı Makedonya'nın Güneybatısında bulunan Struga şehrinde geleneksel olarak düzenlenen 54. Uluslararası Struga Şiir Festivali'ne 3 Türk şairi katıldı.
 • 11:0554. Struga Şiir Festivali'ne 3 Türk Şairi Katıldı54. Struga Şiir Festivali'ne 3 Türk Şairi KatıldıMakedonya'nın Güneybatısında bulunan Struga şehrinde geleneksel olarak düzenlenen 54. Uluslararası Struga Şiir Festivali'ne 3 Türk şairi katıldı.
 • 09:43Türk'ün Bu İcadı Moskova'da Görücüye ÇıkıyorTürk'ün Bu İcadı Moskova'da Görücüye ÇıkıyorDünyanın treyler ve araç üstü ekipman üreten önemli şirketlerinden biri olan Türk firması Aydınlı OKT Trailer sektörde geliştirdiği yenilikleri Moskova’da sergileyecek.
 • 09:01Yalova'dan Kısa KısaMakedonya'nın Üsküp Studenican Belediyesi Yağlı Güreş Kulübü sporcuları Altınova'da yaptığı kampı sonlandırdı.
 • 16:10Makedon Güreşçiler UğurlandıMakedon Güreşçiler UğurlandıYalova’nın Altınova ilçesinde 1 hafta kamp yapan Makedonya Üsküp Studenican Belediyesi Yağlı Güreş Kulübü sporcuları ülkelerine döndü.
 • 12:5412.uluslararası Mermer, Doğal Taş Ürünleri ve Teknolojileri FuarıTürk doğal taş endüstrisi ürünlerinin sergilendiği ihracat odaklı "Natural Stone - 12.Uluslararası Mermer, Doğal Taş Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı" 12. kez CNR EXPO Yeşilköy'de düzenlenecek.
 • 11:49Kurban Vekaletinizle Tüm Yıl BayramKurban Vekaletinizle Tüm Yıl Bayram"Türk Kızılayı Çıldır Şube Başkanı Mahmut Ahmet Vural yaklaşan kurban bayramı ve hayırseverlerin yapacağı kurban yardımları ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu.
 • 11:26Bursaspor Yeni Transferi ile Yollarını AyırdıBursaspor Yeni Transferi ile Yollarını AyırdıBursaspor, sezon başında kadrosuna kattığı Sedat Berisha ile yollarını ayırdı.
 • 23:57Nail ve Ertuğrul, Dünya Üçüncüsü OlduNail ve Ertuğrul, Dünya Üçüncüsü OlduBosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da devam eden Dünya Yıldızlar Güreş Şampiyonası’nın beşinci gününde serbest stilde mindere çıkan milli güreşçilerden Nail Seyyar ve Ertuğrul Kahveci, bronz madalya kazanarak dünya üçüncüsü oldu.
 • 17:33Hentbol: Hazırlık MaçıHentbol Bayanlar Süper Lig takımlarından Kastamonu Belediyespor, hazırlık maçında Makedonya'nın HC Metalurg takımına 36-35 mağlup oldu.
 • 16:23Göçmenlerin Göçmenlerin "Umut Treni"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Göçmenlerden görüntü, - Suriyeli Abdurrahman'ın konuşması, - 19 yaşındaki Fatma Haşimi'nin konuşması, - Bagladeşli Bilal'in konuşması, Göçmenlerin "umut treni"- Makedonya-Yunanistan sınırındaki göçmen kabul merkezinde kendilerini Sırbistan sınırına götürecek treni bekleyen göçmenlerin hayali bir Avrupa ülkesine ulaşabilmek- 19 yaşındaki Afganistanlı Fatma Haşimi: - "Benim bir ülkem yok. İran beni istemiyor.
 • 14:22Katsıkarıs: "Türkiye, Çok Sert ve İyi Basketbol Oynayan, Mükemmel de Savunma Yapan Bir Takım"Yunanistan’ın Başantrenörü Fotis Katsikaris, "Türkiye, çok sert ve iyi basketbol oynayan, mükemmel de savunma yapan bir takım. Üç sayı çizgisinin gerisinden de tehditleri olan bir ekip" dedi.
 • 14:13Beşiktaş Mogaz Hentbol Takımı Antrenörü Arın AçıklamasıBeşiktaş Mogaz Hentbol Takımı Antrenörü Müfit Arın, Süper Kupa finalinden galibiyetle dönmek istediklerini belirterek, "Camiamıza 11. Süper Kupa'yı hediye ederek gururlandırmak istiyoruz" dedi.
 • 12:37Oryantiringte Madalya Avı SürüyorOryantiringte Madalya Avı SürüyorTürkiye Oryantiring Milli Takımı, Güney Doğu Avrupa Ülkeleri Şampiyonası’nda sporcuların mücadelesi sürüyor.
 • 21:12Geçici Bakanlar Kurulu AçıklandıHükümeti kurmakla görevlendirilen AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, Geçici Bakanlar Kurulu'nda ikinci kez Başbakanlık görevini üstlendi.
 • 19:14İspanya Milli Takımı'nın Aday Kadrosu Açıklandı2016 Avrupa Avrupa Şampiyonası Elemeleri (C) Grubu'nda mücadele eden İspanya'da teknik direktör Vicente Del Bosque, Slovakya ve Makedonya ile oynayacakları maçların 23 kişilik aday kadrosunu açıkladı.
 • 18:38Uluslararası Geleneksel 17. Zafer Haftası TırmanışıUluslararası Geleneksel 17. Zafer Haftası TırmanışıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Uluslararası Geleneksel 17. Zafer Haftası Tırmanışı- Sporcuların Cumhuriyet Meydanı'nda toplanması- Atatürk Anıtı önünde saygı duruşu ve istiklal marşı- Türkiye Dağcılık Federasyonu Başkanı Alaattin Karaca'nın röportajı - Türkiye Dağcılık Federasyonu Başkanı Karaca: "30 Ağustos Pazar günü Kaçkar Dağları'nın zirvesinde olmayı planlıyoruz" Rize'de Uluslararası Geleneksel 17. Zafer Haftası Tırmanışı başladı.
 • 17:35İzmir Enternasyonal Fuarı 84. Kez Kapılarını Açtıİzmir Enternasyonal Fuarı 84. Kez Kapılarını AçtıEkonomi Bakanlığı himayesinde İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından düzenlenen İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF), bugün kapılarını 84. kez açtı.
 • 16:59Türkiye Su Kıtlığı Çekecek Ülkeler ArasındaTürkiye Su Kıtlığı Çekecek Ülkeler ArasındaDünya Kaynakları Enstitüsü tarafından yapılan bir araştırmada, Türkiye 2040 yılında ciddi anlamda su kıtlığı çekecek 33 ülke arasında 27. sırada gösterildi.
 • 16:11Göçmenler, Kızılhaç'ın Yardımını Kabul EtmediYunanistan - Makedonya sınırında zor şartlar altında bekleyen binlerce Ortadoğulu mülteci, üzerinde haç işareti olduğu gerekçesiyle Uluslar arası Kızılhaç'ın yardım paketlerini geri çevirdi.
 • 15:51Uluslararası Geleneksel 17. Zafer Haftası TırmanışıRize'de Uluslararası Geleneksel 17. Zafer Haftası Tırmanışı başladı.
 • 15:3419 Ülkeden Öğrenciler Altındağ'da Buluştu19 Ülkeden Öğrenciler Altındağ'da BuluştuAltındağ, Türkiye Belediyeler Birliğinin davetlisi olarak Türkiye’ye gelen 19 ülkeden öğrencileri ağırladı.
 • 14:28Yunanistan'da Hukukçu İlk Kadın Başbakan GörevdeYunanistan'da Hukukçu İlk Kadın Başbakan GörevdeYunanistan'da ülkeyi seçimlere götürecek hükümet, bugün dini yemin töreni ile işbaşı yapacak.
 • 13:41Avusturya?da Göçmen Felaketinde Ölü Sayısı 71 OlduAvusturya?da Göçmen Felaketinde Ölü Sayısı 71 OlduDha DIŞ HABER? Avusturya'da göçmen felaketinde ölü sayısı 71 oldu Avusturya'nın başkenti Viyana yakınlarındaki otobanda terkedilmiş bir kamyon kasasında bulunan cesetlerle ilgili resmi açıklamada, 71 kişinin öldüğü belirtildi.
 • 13:29Avusturya'da Göçmen Felaketinde Ölü Sayısı 71 OlduAvusturya'da Göçmen Felaketinde Ölü Sayısı 71 OlduAvusturya'nın başkenti Viyana yakınlarındaki otobanda terkedilmiş bir kamyon kasasında bulunan cesetlerle ilgili resmi açıklamada, 71 kişinin öldüğü belirtildi.
 • 12:18Onların Tek İsteği İnsanca YaşamakOnların Tek İsteği İnsanca YaşamakSadece 48 saat içinde çoğunluğu Suriyeli 2 bin 500'ü aşkın göçmenin giriş yaptığı Macaristan, göçmen akınına engel olamıyor.