03:2500
SON DAKİKA MAKEDONYA HABERLERİ

Son Dakika Makedonya Haberleri

   

  Makedonya Türkçe Eğitim Bayramı

  Makedonya Devlet Bakanı Çako: "Türkçe Eğitim Bayramı sadece bir bireyin, bir derneğin ya da siyasi partinin değil, Makedonya'da yaşayan tüm Türklerin bayramıdır" MATÜSİTEB Başkanı İbrahim: "Türk toplumu, Türk okullarıyla kültürüyle, edebiyatıyla sanatıyla, tarihiyle geleneğiyle ve manevi değerleriyle. (Dün 22:52)

   

  Makedonya'nın İlk Türkçe Eğitim Veren Üniversitesi Açıldı

  Makedonya'nın İlk Türkçe Eğitim Veren Üniversitesi Açıldı

  Makedonya'nın ilk Türkçe eğitim veren üniversitesi açıldı- Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Gostivar şehrinde, Makedonya Türklerinin milli bayramı Türkçe Eğitim Bayramı'nda açıldı- Üniversitede öğrenci kabulüne15 Nisan 2015'te başlanacak Makedonya'nın Türkçe eğitim veren ilk üniversitesi olma özelliğini taşıyan Uluslararası Vizyon Üniversitesi, ülkenin kuzeybatısındaki Gostivar şehrinde, Makedonya Türklerinin milli bayramı Türkçe Eğitim Bayramı'nda açıldı. (Dün 19:41)

   

  Makedonya'nın İlk Türkçe Eğitim Veren Üniversitesi Açıldı

  Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Gostivar şehrinde, Makedonya Türklerinin milli bayramı Türkçe Eğitim Bayramı'nda açıldı Üniversitede öğrenci kabulüne15 Nisan 2015'te başlanacak. (Dün 19:38)

   

  Erzurum'un Tarihi ve Kültürel Mekanlarında 'Sarı Gelin' Klibi

  Erzurum'un Tarihi ve Kültürel Mekanlarında "Sarı Gelin" Klibi

  Türkiye’nin yanı sıra Estonya, Ukrayna, Makedonya, Litvanya ve Azerbaycan’dan toplam 36 genç Erzurum’a gelerek Sarı Gelin türküsünü seslendirip klip çekti. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  17 Aralık Resmen Kapandı, İki İsim Paralarını Faiziyle Geri Alacak

  17 Aralık Resmen Kapandı, İki İsim Paralarını Faiziyle Geri Alacak

  Barış Güler ile Süleyman Aslan, 17 Aralık'ta evlerinde bulunan ve adli emanetçi olarak devlet bankasında tutulan paralarını yasal faiziyle birlikte geri alacaklar. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Makedonya Cumhurbaşkanı İvanov'dan Diyalog Çağrısı

  Makedonya Cumhurbaşkanı İvanov'dan Diyalog Çağrısı

  Makedonya Cumhurbaşkanı İvanov'dan diyalog çağrısı- İvanov, Makedonya Meclisi'ndeki yıllık olağan konuşmasını yaptı: - "Siyasi diyalog, bir zayıflık göstergesi değil, bir siyasi olgunluk göstergesidir" Makedonya Cumhurbaşkanı Gyorge İvanov, ana muhalefet partisinin meclis çalışmalarını boykot etmesine ilişkin, "Siyasi diyalog, bir zayıflık göstergesi değil, bir siyasi olgunluk göstergesidir" dedi. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Makedonya Cumhurbaşkanı İvanov'dan Diyalog Çağrısı

  İvanov, Makedonya Meclisi'ndeki yıllık olağan konuşmasını yaptı: "Siyasi diyalog, bir zayıflık göstergesi değil, bir siyasi olgunluk göstergesidir" (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Putin: Türkiye'den Daha Güvenilir Güzergah Yok

  Putin: Türkiye'den Daha Güvenilir Güzergah Yok

  Düzenlediği basın toplantısında "Türk Akımı" boru hattına değinen Putin "Türkiye'den geçirilecek boru hattından daha garantilisi, daha güvenilir güzergah yok" dedi. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Putin: "Türkiye ve Yunanistan Sınırında Avrupa Doğal Gaz Merkezinin İnşaatı AB'nin İsteğine Bağlı"

  Rusya Devlet Başkanı Putin, Türkiye ve Yunanistan sınırında Avrupa doğal gaz merkezinin inşaatının AB'nin isteğine bağlı olduğunu, Rusya'nın bu yönde çalışmaya hazır olduğunu belirtti. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz Kurları

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  İngiliz Bisikletçi 'Can Melek' Projesinin Tanıtım Elçisi Oldu

  İngiliz Bisikletçi 'Can Melek' Projesinin Tanıtım Elçisi Oldu

  Bisikletiyle çıktığı dünya turunda Balıkesir'de bulduğu tek patisi olmayan 'Lucy' adını verdiği köpeği yanına alarak Muğla'nın Marmaris İlçesi'ndeki güvenli bir yer olan hayvan barınağına bırakan İskoç asıllı İngiliz milli bisikletçi İshbal Taromsari, sokak hayvanları ve engelli insanlar için Türkiye'nin yurt dışındaki sesi olacak. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Sırbistan'daki "Çin, Orta ve Doğu Avrupa Ülkeleri Hükümet Başkanları Zirvesi"

  Zirvenin ikinci günü, başbakanların ikili görüşmeleri ile başladı Çin, Makedonya, Sırbistan ve Macaristan arasındaki "Belgrad Budapeşte demir yolunun inşası" ve "gümrük kurumları arasında işbirliği" alanlarında anlaşma imzalandı. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  2014 Gençliğin Yılı Oldu

  2014 Gençliğin Yılı Oldu

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, yıl içerisinde gerçekleştirdiği projelerle gençliğin ortak sesi oldu. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Organik Köyün Res'e Karşı Hukuk Zaferi

  Organik Köyün Res'e Karşı Hukuk Zaferi

  Türkiye'nin ilk organik tarımının yapıldığı yerlerdelerden İzmir'in Bayındır İlçesi'ne bağlı Çınardibi Köyü de dahil olmak üzere 3 ilçedeki, 9 köyü içerisine alacak şekilde 126 türbin direkli en büyük Rüzgar Enerjisi Santrali (RES) projesi için Bakanlar Kurulu'ndan 'acele kamulaştırma' kararı alınıp çalışmalara başlandı. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Kadın Başkanların 'Kardeşlik' İmzası

  Kadın Başkanların "Kardeşlik" İmzası

  İzmir’in merkez ilçesi Konak ile Denizli’nin 13 bin nüfuslu Bozkurt ilçesi arasında kardeş şehir protokolü imzalandı. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Çin, Orta ve Doğu Avrupa Ülkeleri Hükümet Başkanları Zirvesi' Basın Toplantısı

  Çin, Orta ve Doğu Avrupa Ülkeleri Hükümet Başkanları Zirvesi" Basın Toplantısı

  Sırbistan'daki "Çin, Orta ve Doğu Avrupa Ülkeleri Hükümet Başkanları Zirvesi"- Sırbistan Başbakanı Vuçiç: "Zirvenin sonuçları, tüm Sırbistan vatandaşlarının yararına olacak" Sırbistan Başbakanı Aleksandar Vuçiç, "Çin, Orta ve Doğu Avrupa Ülkeleri Hükümet Başkanları Zirvesi"nin sonuçlarının tüm Sırbistan vatandaşlarının yararına olacağını söyledi. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

 

  Çin, Orta ve Doğu Avrupa Ülkeleri Hükümet Başkanları Zirvesi' Toplantısı

  Çin, Orta ve Doğu Avrupa Ülkeleri Hükümet Başkanları Zirvesi" Toplantısı

  Sırbistan'daki "Çin, Orta ve Doğu Avrupa Ülkeleri Hükümet Başkanları Zirvesi"- Çin Başbakanı Li: "Çin, deneyimleri ve teknolojisi ile orta ve doğu Avrupa ülkelerinin kalkınmasına yardım etmeye hazır" Sırbistan'ın başkenti Belgrad'daki Çin, Orta ve Doğu Avrupa Ülkeleri Hükümet Başkanları Zirvesi kapsamında Çin, Sırbistan, Arnavutluk, Bosna Hersek, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Macaristan, Letonya, Litvanya, Makedonya, Karadağ, Polonya, Romanya, Slovakya, Slovenya başbakanlarının (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  "Çin, Orta ve Doğu Avrupa Ülkeleri Hükumet Başkanları Zirvesi" Yapıldı

  Sırbistan Başbakanı Vuçiç, Çin, Orta ve Doğu Avrupa Ülkeleri Hükümet Başkanları Zirvesinin sonuçlarının tüm Sırbistan vatandaşlarının yararına olacağını söyledi. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Sırbistan'daki "Çin, Orta ve Doğu Avrupa Ülkeleri Hükümet Başkanları Zirvesi"

  Çin Başbakanı Li: "Çin, deneyimleri ve teknolojisi ile orta ve doğu Avrupa ülkelerinin kalkınmasına yardım etmeye hazır" (16 Aralık 2014 Salı )

   

  "Çin, Orta ve Doğu Avrupa Ülkeleri Hükumet Başkanları Zirvesi" Yapıldı

  Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da düzenlenen "Çin, Orta ve Doğu Avrupa Ülkeleri Hükumet Başkanları Zirvesi" kapsamında "4. Ekonomi ve Ticaret Forumu" yapıldı. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  "Yatırım ve Gelişmeye 'Evet' Dağılmaya 'Hayır' Deme Vakti Geldi"

  Sırbistan Başbakanı Vuçiç, "Yatırım ve gelişmeye 'evet' dağılmaya 'hayır' deme vakti geldi." dedi. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz Kurları

  Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz Kurları

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Sırbistan'daki "Çin, Orta ve Doğu Avrupa Ülkeleri Hükümet Başkanları Zirvesi"

  Sırbistan Başbakanı Vuçiç, Romanya Başbakanı Ponta ile Çin Başbakanı Li Kiçiang ise Karadağ Başbakanı Cukanoviç ve Bosna Hersek Başbakanı Bevanda ile görüştü. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Sırbistan'da, 'Çin, Orta ve Doğu Avrupa Ülkeleri Hükümet Başkanları Zirvesi' Başladı

  Sırbistan'da, "Çin, Orta ve Doğu Avrupa Ülkeleri Hükümet Başkanları Zirvesi" Başladı

  Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da düzenlenen "Çin, Orta ve Doğu Avrupa Ülkeleri Hükümet Başkanları Zirvesi", Sırbistan Başbakanı Aleksandar Vuçiç Karadağ Başbakanı Milo Cukanoviç görüşmesi ile başladı. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Sırbistan'da, "Çin, Orta ve Doğu Avrupa Ülkeleri Hükümet Başkanları Zirvesi" Başladı

  Sırbistan'da, "Çin, Orta ve Doğu Avrupa Ülkeleri Hükümet Başkanları Zirvesi" başladı Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da düzenlenen "Çin, Orta ve Doğu Avrupa Ülkeleri Hükümet Başkanları Zirvesi", Sırbistan Başbakanı Aleksandar Vuçiç-Karadağ Başbakanı Milo Cukanoviç görüşmesi ile başladı. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Ayakkabı Yaz Fuarı Sektörü Memnun Etti

  Ayakkabı Yaz Fuarı Sektörü Memnun Etti

  Gelecek Yıl Shoexpo Fuarı adıyla Fuar İzmir’de gerçekleştirilecek Ayakkabı Fuarı, İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nda 14-17 Eylül 2015 tarihlerinde son kez düzenlendi. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Bitlisli Sporcu, Balkan Şampiyonu Oldu

  Bitlisli Sporcu, Balkan Şampiyonu Oldu

  Bitlisli Muaythai Sporcusu Mehmet Yalçın ,4. Balkan Açık Çocuklar Muaythai Şampiyonası'nda büyük bir başarı elde ederek Balkan Şampiyonu oldu. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Makedonya'dan Afganistan'a 38 Asker

  Makedonya'dan Afganistan'a 38 Asker

  MMakedonya'dan Afganistan'a 38 asker- Makedonya Ordusu'ndan 38 askerin, Uluslararası Güvenlik Destek Gücü'nde (ISAF) görev yapmak üzere Afganistan'a gönderilmesi kararı mecliste onaylandı Makedonya Ordusu'nda görevli 38 asker, Uluslararası Güvenlik Destek Gücü'nde (ISAF) görev yapmak üzere Afganistan'a gönderilecek. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Adriyatik Sözleşmesi' Üyesi Ülkeler, Arnavutluk'ta Buluştu

  Adriyatik Sözleşmesi" Üyesi Ülkeler, Arnavutluk'ta Buluştu

  "Adriyatik Sözleşmesi" üyesi ülkeler, Arnavutluk'ta buluştu- Tiran'daki toplantıya "gözlemci" olarak katılan Kosova'nın Adriyatik Şözleşmesi üyeliği başvurusu kabul edilmedi ABD'nin himayesinde kurulan ve Adriyatik ülkelerinin NATO'ya katılımları konusunda destek sağlamayı amaçlayan "Adriyatik Sözleşmesi" üyesi ülkeler Arnavutluk'un başkenti Tiran'da bir araya geldi. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Makedonya'da 'İnsan Onuru' Sergisi Açıldı

  Makedonya'da "İnsan Onuru" Sergisi Açıldı

  Makedonya'da "İnsan Onuru" sergisi açıldı- Sergide, İkinci Dünya Savaşı yıllarında Makedonya, Bulgaristan, Sırbistan, Bosna Hersek, Avusturya, Almanya'dan kaçarak Arnavutluk'a yerleşen Yahudiler hakkında 700 belge sergileniyor İkinci Dünya Savaşı yıllarında Makedonya, Bulgaristan, Sırbistan, Bosna Hersek, Avusturya, Almanya'dan kaçarak Arnavutluk'a yerleşen Yahudiler hakkında belgelerin yer aldığı "İnsan Onuru" isimli sergi Makedonya'nın başkenti Üsküp'te açıldı. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Makedonya'dan Afganistan'a 38 Asker

  Makedonya ordusundan 38 askerin, Uluslararası Güvenlik Destek Gücünde görev yapmak üzere Afganistan'a gönderilmesi kararı mecliste onaylandı. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Sırbistan 'Avrupa-Çin' Zirvesine Hazır

  Sırbistan "Avrupa-Çin" Zirvesine Hazır

  Sırbistan "Avrupa-Çin" zirvesine hazır- Çin'in yanı sıra Doğu ve Orta Avrupa ülkeleri hükümet yetkililerinin katılımıyla yarın üçüncüsü düzenlenecek olan "Çin, Orta ve Doğu Avrupa Ülkeleri Hükümet Başkanları Zirvesi" öncesi Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da güvenlik önlemleri üst seviyeye çıkarıldı- Zirveyi takip etmek için yerel ve uluslararası medya kuruluşlarından bin 100 gazetecinin akredite olduğu, zirvenin güvenliğini sağlamak için de farklı birimlerden 7 bin polisin görev yapacağı (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  DÖSİAD Üsküp'te İş Forumu Düzenledi

  Döşemealtı Sanayici ve İş Adamları Derneği, Makedonya'nın başkenti Üsküp'te iş forumu düzenledi. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 2,5 Metrelik Ebru Hediye Edildi

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 2,5 Metrelik Ebru Hediye Edildi

  ‘Şeb-i Arus’ İstanbul törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a 2 buçuk metre uzunluğundaki ‘Elif’ harfinin yazılı olduğu ebru tablosu hediye edildi. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Adriyatik Sözleşmesi" Üyesi Ülkeler, Arnavutluk'ta Buluştu

  Tiran'daki toplantıya "gözlemci" olarak katılan Kosova'nın Adriyatik Şözleşmesi üyeliği başvurusu kabul edilmedi. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Makedonya'da "İnsan Onuru" Sergisi Açıldı

  Sergide, İkinci Dünya Savaşı yıllarında Makedonya, Bulgaristan, Sırbistan, Bosna Hersek, Avusturya, Almanya'dan kaçarak Arnavutluk'a yerleşen Yahudiler hakkında 700 belge sergileniyor. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Üsküp?te Yoğun Sisten 19 Araç Birbirine Girdi

  Üsküp?te Yoğun Sisten 19 Araç Birbirine Girdi

  Makedonya'nın başkenti Üsküp'te yoğun sisten dolayı 19 araç birbirine girdi. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Üsküp'te Yoğun Siste 19 Araç Birbiriyle Çarpıştı

  Üsküp'te Yoğun Siste 19 Araç Birbiriyle Çarpıştı

  Makedonya'nın başkenti Üsküp'te yoğun sis nedeniyle 19 araç birbirine girdi. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz Kurları

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Yerli Dedektör de Üretildi

  Türkiye’de dedektör de üretiliyor. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Rusya'dan Bolivya'ya İstanbul Trafiği Uluslararası Arenaya Açıldı

  Dünyanın dört bir yanından lisans ve lisansüstü eğitimini yapmak üzere Türkiye'ye gelen Uluslararası Öğrenciler İstanbul Trafiğinin yönetimini yerinde gördü. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
22.12.2014 03:25:45. #1.11#