SON DAKİKA MALATYA İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Son Dakika Malatya İnönü Üniversitesi Haberleri

 • 17:19Hava Ambulansı, Parmakları Kopan Çocuk İçin HavalandıHava Ambulansı, Parmakları Kopan Çocuk İçin HavalandıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Hava ambulansın Turgut Özal Tıp Merkezi pistine inişi - Çocuğun bekleyen ambulansa konulması - Ambulanstan indirilmesi ve acil servise girişi Hava ambulansı, parmakları kopan çocuk için havalandı Şanlıurfa'da parmağı kopan çocuk hava ambulansıyla Malatya'ya getirildi.
 • 15:54Hava Ambulansı, Parmakları Kopan Çocuk İçin HavalandıŞanlıurfa'da parmağı kopan çocuk hava ambulansıyla Malatya'ya getirildi.
 • 16:00Üniversite Personeli İftar Yemeğinde Bir Araya GeldiÜniversite Personeli İftar Yemeğinde Bir Araya Geldiİnönü Üniversitesi’nin akademik ve idari personeli, Havuzbaşı’nda verilen iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • 12:34Yeşilyurtspor Hedefini BelirlediYeşilyurtspor Hedefini BelirlediBölgesel Amatör Lig (BAL) takımı Yeşilyurtspor’da Kulüp Başkanı Dursun Cumali Sucu yeni sezon öncesi önemli açıklamalarda bulundu.
 • 14:55Malatya Sağlık Yüksekokulu Sağlık Bilimleri Fakültesi OluyorMalatya Sağlık Yüksekokulu Sağlık Bilimleri Fakültesi Oluyorİnönü Üniversitesi’nin Malatya Sağlık Yüksekokulu’nun Sağlık Bilimleri Fakültesine dönüştürülmesi ile ilgili talebi Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylanarak Milli Eğitim Bakanlığına gönderildi.
 • 14:30Rektörün Milletvekili Hakkında Açtığı Tazminat Davası ReddedildiRektörün Milletvekili Hakkında Açtığı Tazminat Davası Reddedildiİnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik’in, AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin’e, hakaret gerekçesiyle açtığı tazminat davası reddedildi.
 • 14:10Türkiye ve Azerbaycan İlişkileri KonuşulduTürkiye ve Azerbaycan İlişkileri Konuşulduİndex Malatya Temsilciliği ‘Hazar Bölgesi’nde Türkiye ve Azerbaycan İlişkilerinin Bölgesel Açıdan Önemi’ konulu panel gerçekleştirildi.
 • 12:30Mafsad, Teşekkür Ziyaretlerine Devam EdiyorMafsad, Teşekkür Ziyaretlerine Devam EdiyorFotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (MAFSAD), Uluslararası Malatya Fotokamp Projesi’ne destek veren kurumları ve kişileri ziyaret etmeye devam ediyor.
 • 12:17Vitamin Deposu Kayısı İftar Sofralarının Vitamin Deposu Kayısı İftar Sofralarının "Baş Tacı"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kayısı tatlısından görüntüler, - İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Endokrinoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İbrahim Şahin'in konuşması, - Kayısı bahçesinden görüntüler, - Gün kurusu kayısıdan görüntüler, Turgut Özal Tıp Merkezi Endokrin Bölümü diyetisyeni Aygül Güven'in konuşması, - Kuru kayısıdan detaylar, Vitamin deposu kayısı iftar sofralarının "baş tacı"- Hem lif hem de içerdiği vitamin ve mineraller yönünden oldukça zengin bir meyve olan kayısı, ramazan ayında tüketildiğinde sıvı ve mineral kayıplarını da tolere ediyor- Prof. Dr. Şahin: - "Aslında multivitamin hapları yerine kayısı tüketilmesini öneriyoruz çünkü kayısının içeriğinde de bu multivitamin tabletlerinin içerisinde bulunan birçok mineral ve vitamin, hem de doğal form olarak var"- Diyetisyen Güven: - "Vücudumuz, açlık süresi uzun olduğu için susuz kalıyor.
 • 11:49Vitamin Deposu Kayısı İftar Sofralarının "Baş Tacı"Hem lif hem de içerdiği A ve C vitaminleri yönünden oldukça zengin bir meyve olan kayısı, ramazan ayında yaşanan sıvı ve mineral kayıplarını gideriyor.
 • 17:44146 Tıp Fakültesi Mezunu Yemin Etti146 Tıp Fakültesi Mezunu Yemin Ettiİnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi, düzenlediği törenle 22’inci dönem mezunlarına diplomalarını verdi.
 • 17:33Diş Hekimliği Fakültesi Mezunları Diploma Sevinci YaşadıDiş Hekimliği Fakültesi Mezunları Diploma Sevinci Yaşadıİnönü Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi tarafından düzenlenen “Diploma ve Ant İçme Töreni” ile diş hekimi adayları ant içerek diplomalarını aldılar.
 • 17:02İnönü Üniversitesi'nde Mezuniyet Sevinciİnönü Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi mezunları, mezuniyet heyecanı yaşadı.
 • 20:12Beyin Ölümü Gerçekleşen Kişinin Karaciğeri Umut OlduBeyin Ölümü Gerçekleşen Kişinin Karaciğeri Umut OlduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Sağlık bakanlığı helikopterinin gelmesi - Ameliyatı gerçek ekibinin hastaneden çıkışı - Sağlık bakanlığı helikopterinin havalanması - Ameliyatı gerçekleştiren Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Prof. Dr. Ertan Bülbüloğlu konuşması - Necip Fazıl Şehir Hastanesi Organ Nakil Koordinatörü Dr. Mehmet Ali Düzkale'nin konuşması - Hasan Gözlügöl'ün oğlu Salman Gözlügöl konuşması. Beyin ölümü gerçekleşen kişinin karaciğeri umut oldu- Kahramanmaraş'ta beyin ölümü gerçekleşen 83 yaşındaki hastanın karaciğeri bir hastaya nakledilmek üzere helikopterle Malatya'ya gönderildi- KSÜ Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Bülbüloğlu: "Arkadaşlarımız beyin ölümü gerçekleşen hastanın yakınlarıyla görüşerek organların bağışlanması sağladı.
 • 19:49Beyin Ölümü Gerçekleşen Kişinin Karaciğeri Umut OlduKahramanmaraş'ta beyin ölümü gerçekleşen 83 yaşındaki hastanın karaciğeri ailesi tarafından bağışlanarak helikopterle Malatya'ya gönderildi.
 • 15:49Yeşilyurtspor'da Taşar ile Resmi Sözleşme İmzalandıYeşilyurtspor'da Taşar ile Resmi Sözleşme İmzalandıBölgesel Amatör Lig (BAL) takımı Malatya Yeşilyurtspor’da, daha önce gelecek sezon için prensip anlaşmasına varıldığı açıklanan Teknik Direktör Mustafa Taşar ile resmi anlaşma yapıldı.
 • 15:30Yargı Mensupları İçin İftar Yemeği VerildiYargı Mensupları İçin İftar Yemeği Verildi2015 yılı Adli ve İdari Yargı Yaz Kararnamesinde tayini çıkan hakim ve savcılar, kendileri için düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • 15:12Malatya'da "Durak Kütüphane" Uygulaması BaşlatıldıMalatya'da toplu taşımayı kullanan vatandaşların otobüs beklerken kitap okumaları için duraklara kütüphane kurulduğu bildirildi.
 • 14:59Havuzlar Halka AçıldıHavuzlar Halka AçıldıMalatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne ait açık ve kapalı yüzme havuzları, yıllık bakım ve onarım çalışmalarının ardından halka açıldı.
 • 14:44Almanya'dan Gelen İlik Hayat Verdiİnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Kemik İliği Nakli Merkezinde lösemi tedavisi gören Elif Şimşek, Almanya'da bir gönüllü bağışçıdan toplanan kök hücrenin nakledilmesi sayesinde yeniden hayata tutundu.
 • 11:20Saç Dökülmesine Karşı Zerdali Tüketin ÖnerisiSaç Dökülmesine Karşı Zerdali Tüketin ÖnerisiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kayısı detayı- İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yunus Önal ile röportaj Saç dökülmesine karşı zerdali tüketin önerisi- İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Önal, zerdalide yüksek oranda bulunan selenyumun saç dökülmesine iyi geldiğini belirtti- Önal: - "Selenyumun saç dökülmesini engellediğini, yeniden çıkartmaya faydası olduğunu ya da birçok kanser türünde faydalı olduğunu tıp, bilim söylüyor"-"Bir kilogram zerdali de ortalama 3 miligram selenyum var"- "Malatya'da kellik oranı araştırılsa kayısıdan dolayı eminim ki bu oranının az çıkacağı sonucu ortaya çıkar. O zaman demek ki saçı dökülen insan kalyısı yiyecek " YETER ERDİNE - İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yunus Önal, saç dökülmesine iyi geldiği bilinen selenyumun zerdalide önemli miktarda bulunduğunu belirtti.
 • 15:05Minik Kız Basketbol Takımı Çanakkale'de Antalya'yı Temsil EdecekMinik Kız Basketbol Takımı Çanakkale'de Antalya'yı Temsil EdecekAlanya Belediyespor Kulübü Minik Kız Takımı, Çanakkale’de yapılacak 13. Türkiye Basketbol Minikler Şenliği’nde Antalya’yı temsil edecek.
 • 14:546. Malatya Uluslararası Film Festivali'ne Doğru6. Malatya Uluslararası Film Festivali'nde, Ulusal Uzun Film Yarışması'na Türkiye'den katılacak filmler için başvurular 25 Eylül'de tamamlanacak.
 • 14:41Yeşilyurt Belediyesi İlk Sokak İftarını Gündüzbey Mahallesi'nde VerdiYeşilyurt Belediyesi İlk Sokak İftarını Gündüzbey Mahallesi'nde Verdiİftar Çadırı kuran Yeşilyurt Belediyesi, 10 ayrı mahallede düzenlenecek olan Sokak İftarlarının ilkini Gündüzbey Mahallesi’nde verdi.
 • 13:30Yeşilyurt Belediyesi İlk "Sokak İftarı"nı Gündüzbey Mahallesinde VerdiRamazan Ayında İftar sevincini ve maneviyatını vatandaşlarla birlikte yaşamak adına öncelikle İftar Çadırı kuran Yeşilyurt Belediyesi, 10 ayrı mahallede düzenlenecek olan Sokak İftarlarının ilkini Gündüzbey Mahallesinde verdi.
 • 17:30Rektör Çelik, Çin Dergisine KonuştuRektör Çelik, Çin Dergisine Konuştuİnönü Üniversitesini tanımak ve tanıtmak amacıyla Malatya’ya gelen ve Çin’in önemli yurt dışı eğitim dergisi olan Studying Abroad muhabirleri, Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik’i ziyaret ettiler.
 • 17:24Mafsad, Teşekkür Ziyaretlerine Devam EdiyorMafsad, Teşekkür Ziyaretlerine Devam EdiyorFırat Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle gerçekleştirilen “Uluslararası Malatya Fotokamp Projesi” başarıyla tamamlandı.
 • 16:25Darende'de Trafik Kazası: 2 YaralıMalatya'nın Darende ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı.
 • 13:21Mafsad'tan Rektör Çelik'e PlaketMalatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (MAFSAD), İnönü Üniversitesi Rektörü Cemil Çelik'e plaket takdim etti.
 • 13:14Mafsad'tan Rektör Çelik'e PlaketMafsad'tan Rektör Çelik'e PlaketMalatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği-MAFSAD, İnönü Üniversitesi Rektörü Cemil Çelik’e plaket takdim etti.
 • 18:00Razaman Ayında Spor Yapanlara TavsiyelerRazaman Ayında Spor Yapanlara Tavsiyelerİnönü Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Murat Kayapınar, Ramazan süresince daha önce yapılan egzersizlere, fiziksel aktivitelere devam etmekte ek sağlık sorunu yoksa sakınca olmadığını ifade etti.
 • 16:28Sağlıkçılar Azra Bebek İçin Kök Hücre Örneği Verdiİl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı 112 Acil Komuta Merkezi, Malatya'da kök hücre nakli için bekleyen hemofagositik lenfohistiyositozis (HLH) hastası Azra bebek için kök hücre örneği verdi.
 • 13:49Sağlık Personelleri Azra Bebek İçin Harekete GeçtiSağlık Personelleri Azra Bebek İçin Harekete GeçtiVan İl Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Komuta Merkezi personel, Malatya’da yaşayan hemofagositik lenfohistiyositozis (HLH) hastası Azra bebek için bir araya gelerek kök hücre örneği verdiler.
 • 14:33İnönü'de 4 Öğretim Üyesi TÜBA Üyeliğine Seçildiİnönü Üniversitesinden dört öğretim üyesi, Türkiye Bilimler Akademisi üyeliğine seçildi.
 • 12:21Fotokampta, Bisiklet Turu YapıldıFotokampta, Bisiklet Turu YapıldıFırat Kalkınma Ajansı ve MAFSAD, "Uluslararası Malatya Fotokamp" Projesi kapsamında bisiklet turu gerçekleştirdi.
 • 15:26Yeşilyurt Her Mevsim GüzelYeşilyurt Her Mevsim Güzel" İlkbahar Fotoğraf Yarışması TamamlandıYeşilyurt Belediyesi tarafından düzenlenen "Yeşilyurt Her Mevsim Güzel" isimli fotoğraf yarışmasının ilkbahar kategorisi sona erdi.
 • 14:51"Yeşilyurt Her Mevsim Güzel" Fotoğraf Yarışması TamamlandıYeşilyurt Belediyesi tarafından düzenlenen "Yeşilyurt Her Mevsim Güzel" isimli Fotoğraf yarışmasının İlkbahar kategorisi sona erdi.
 • 10:04Doğanşehir'de Üniversite Protokolü İmzalandıDoğanşehir'de Üniversite Protokolü İmzalandıMalatya’nın Doğanşehir ilçesi yıllarca adı kağıt üzerinde var olan ancak çeşitli girişimlere rağmen bir türlü yapılamayan Doğanşehir Meslek Yüksek Okulu protokolü Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük ve İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik tarafından imzalanarak, resmen başlatıldı.
 • 09:29Jandarma Teşkilatının 176'ncı Kuruluş Yıl Dönümü KutlandıJandarma Teşkilatının 176'ncı Kuruluş Yıl Dönümü KutlandıJandarma Teşkilatının 176’ncı kuruluş yıl dönümü törenle kutlandı.
 • 13:39Üniversiteli Gençler, Bir Okulu Daha BoyadılarÜniversiteli Gençler, Bir Okulu Daha Boyadılarİnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü öğrencileri bu kez de Akçadağ ilçesine bağlı Yağmurlu İlkokulu ve Ortaokulu’nun eksikliklerini giderdiler.
 • 16:58Malatya'da Kaza: 4 YaralıMalatya'da Kaza: 4 YaralıMalatya’da direksiyon hakimiyetini kaybeden bir aracın orda refüje çarpması sonucu meydana gelen kazada 4 kişi yaralandı.
 • 12:30Tıp Fakültesi'nde Mezuniyet Töreni 26 Haziran'daİnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi 22.dönem mezunlarını 26 Haziran’da veriyor.
 • 17:35Başkan Polat'a, İnönü Üniversitesi Tarafından Teşekkür PlaketiBaşkan Polat'a, İnönü Üniversitesi Tarafından Teşekkür PlaketiMalatya İnönü Üniversitesi tarafından organize edilen Turgut Özal Uluslararası Ekonomi ve Siyaset Kongresi’ne destek veren Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a teşekkür plaketi verildi.
 • 12:17Bülent Kılınç, Sualtı Dalış ve Fotoğrafçılığını AnlattıBülent Kılınç, Sualtı Dalış ve Fotoğrafçılığını Anlattıİnönü Üniversitesi’nde düzenlenen konferansta konuşan Sualtı Fotoğrafçısı, Danıştay Üyesi Bülent Kılınç, ‘Sualtı Dalış ve Fotoğrafçılığı’nı anlattı.
 • 17:39Malatya'da Yapılan Deprem Tatbikatı Gerçeğini AratmadıMalatya'da Yapılan Deprem Tatbikatı Gerçeğini AratmadıMalatya Sağlık Müdürlüğü öncülüğünde Doğanşehir Kaymakamlığı ve belediyesinin desteğiyle gerçekleştirilen 3. UMKE Bölge deprem tatbikatı gerçeğini aratmadı.
 • 16:07Malatya'da Deprem Tatbikatı Gerçeğini AratmadıMalatya Sağlık Müdürlüğü öncülüğünde Doğanşehir Kaymakamlığı ve belediyesinin desteğiyle gerçekleştirilen 3. UMKE Bölge deprem tatbikatı gerçeğini aratmadı.
 • 14:50Beyin Kanaması Geçiren Hastanın Organları Umut OlduMalatya'da beyin kanaması geçiren Ali Köse'nin organları başka hastalar için umut oldu.
 • 13:203.turgut Özal Uluslararası Ekonomi ve Siyaset Kongresi Düzenlendi3.turgut Özal Uluslararası Ekonomi ve Siyaset Kongresi DüzenlendiMalatya İnönü Üniversitesi tarafından “3. Turgut Özal Uluslararası Ekonomi ve Siyaset Kongresi” düzenlendi.
 • 12:44Malatya İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu Toplantısı DüzenlendiMalatya Valisi Süleyman Kamçı, kentte TEOG ve YGS'de alınan başarılı sonuçlara değinerek, yüzde 25'lik bir başarıdan yüzde 75'lik başarıya ulaşılmasının büyük değil üstün bir başarı olduğunu belirtti.
 • 11:58İnönü Üniversitesi Gençlik Korosu İki Dalda Ödül Aldıİnönü Üniversitesi Gençlik Korosu İki Dalda Ödül AldıTürkiye Polifonik Korolar Derneği tarafından düzenlenen 20’inci Türkiye Korolar Şenliği’ne katılan İnönü Üniversitesi Gençlik Korosu iki dalda ödül aldı.