14:5000
SON DAKİKA MANİK DEPRESİF HABERLERİ

Son Dakika Manik Depresif Haberleri

  Manik Depresif Hastalığı, DNA'yı Bozuyor

  GAÜN'de 80 hasta ve 48 sağlıklı insan üzerinde yapılan araştırmada, manik depresif hastalarının DNA'sında hasar oluştuğu belirlendi. (06 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Manik Depresif Hastalık, Dna Hasarı Yapıyor

  Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Tıp Fakültesi Hastanesi Psikiyatri Anabilim Dalı öğretim üyeleri Prof. Dr. Haluk Savaş, Doç. Dr. Ahmet Ünal ve Dr. Berna Ermiş'in yaptığı araştırmada halk arasında manik depresif hastalık olarak bilinen 2 uçlu bozukluk hastalarının DNA'sında hasar oluştuğu belirlendi. (04 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Hindistan'da Engelli Kadınlar Taciz Riskiyle Yaşıyor

  Hindistan'da engelli kadınlar ve genç kızlar, akıl hastanelerinde sağlıksız koşullarda, sürekli fiziksel ve cinsel şiddet riskiyle karşı karşıya yaşıyor. (03 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Sıcak 'Moral' Bozuyor

  Sıcak "Moral" Bozuyor

  Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Ayer: "Kış aylarında günlük poliklinik sayıları 300 400’lerde seyrediyorken bu sayı yaz aylarında 400 600’lere kadar çıkabiliyor” (04 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Bahar Yorgunluğuna Enerji Menüsü

  Bahar Yorgunluğuna Enerji Menüsü

  Bahar yorgunluğuyla baş etmek isteyenlere Uzman Diyetisyen Fatma Baysal'dan zinde kalmanın püf noktalarını içeren menü önerisi geldi. (26 Nisan 2014 Cumartesi )

   

  Yeşil Biber Stresi Azaltıyor

  Yeşil Biber Stresi Azaltıyor

  Stresin vücudun tüm dengesini alt üst eden bir problem olduğunu söyleyen Uzman Diyetisyen Serkan Tutar, yeşil biberin stresi azalttığını söyledi. (19 Nisan 2014 Cumartesi )

   

  Sonbahar Sendromunu Nasıl Atlatacaksınız?

  Sonbahar Sendromunu Nasıl Atlatacaksınız?

  Prof. Dr. Erdem Yeşilada ve Yeditepe Üniversitesi Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Yard. Doç. Dr. Berfu Günel Akbaş, sonbahar sendromunu atlatmanın püf noktalarını açıkladı. (25 Ekim 2013 Cuma )

   

  Sonbaharda, 'Tıbbi Nane Yağı' ve 'Lavanta Yağı' Enerjiyi Yeniliyor

  Sonbaharda, "Tıbbi Nane Yağı" ve "Lavanta Yağı" Enerjiyi Yeniliyor

  Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi ve Fitoterapi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yeşilada: "Sonbaharın etkisiyle insanların enerjileri düşüyor. Gün içerisindeki enerjiyi yük... (24 Ekim 2013 Perşembe )

   

  Catherine Zeta-Jones Akıl Hastanesinden Çıkıyor

  Catherine Zeta-Jones Akıl Hastanesinden Çıkıyor

  Manik depresif-bipolar bozukluğu nedeniyle ABD'deki bir ruh sağlığı merkezinde tedavi programına katılan Jones hastaneden ayrılıyor. (21 Mayıs 2013 Salı )

   

  Catherine Zeta-Jones Tedavi Altına Alındı

  Oscar ödüllü ünlü oyuncu manik depresif - bipolar II bozukluğu nedeniyle akıl ve ruh sağlığı merkezine yattı. (30 Nisan 2013 Salı )

   

  Bir Madalya İçin Değer Mi?

  Doping maddeleri, psikolojik rahatsızlıklardan fiziksel özelliklerde bozulmalara kadar bir çok sorunu beraberinde getiriyor. (16 Nisan 2013 Salı )

   

  Deniz Seki'nin Kardeşi Olmak Dezavantajdır

  Deniz Seki'nin Kardeşi Olmak Dezavantajdır

  'Manik Depresif' adlı albümünü çıkaran Serkan Seki, "Müziğe ilk başladığım dönemde ablamın çok yardımı oldu ama bu, büyük dezavantaj bence. (04 Mart 2013 Pazartesi )

   

  80 Dakikalık Dizi Yazsam Uyuyamam!

  80 Dakikalık Dizi Yazsam Uyuyamam!

  '80 Dakkada Cümle Alem' adlı gösterisiyle siyasi gündemden dizilere kadar birçok farklı konuyu ele alan Vedat Özdemiroğlu: İşime çok titizleniyorum. (29 Ocak 2013 Salı )

   

  "Spor ve El İşi" Tedavilerine Yardımcı Oluyor

  İsmail Hakkı Demir - Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesi Psikiyatri Servisi'ndeki hastalara uygulanan, "iş uğraşı ve egzersiz terapisi" programından olumlu sonuç alındığı bildirildi. (23 Aralık 2012 Pazar )

   

  Türk Bilimadamından Psikiyatride Çığır Açan Keşif

  Türk Bilimadamından Psikiyatride Çığır Açan Keşif

  Türk bilim adamı Dr.Önder Albayram'ın aralarında bulunduğu Almanya'nın Bonn Üniversitesi Moleküler Psikiyatri Enstitüsü ve Mannheim Üniversitesi Psikiyatri Merkezi psikiyatrik hastalıklarda çığın açan bir buluşa imza attı. (13 Aralık 2012 Perşembe )

   

  '17. Ergen Günleri Kongresi' Bu Yıl Samsun'da Yapılacak

  "17. Ergen Günleri Kongresi" Bu Yıl Samsun'da Yapılacak

  17.Ergen Günleri Kongresi 6-8 Aralık 2012'de, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapılacak. (04 Aralık 2012 Salı )

   

 

  İntihar Vakaları Mercek Altında

  Duygudurum Vakfı (DUVAK) Başkanı Prof.Dr.Ayşegül Yıldız, Türkiye özelinde intihara yönlendiren etkenleri doğru tespit edip önlemler alabilmek amacıyla DUVAK'ı kurduklarını söyledi. (16 Ekim 2012 Salı )

   

  Profesör, 'Duygudurum Vakfı' Kurdu

  Profesör, 'Duygudurum Vakfı' Kurdu

  Dokuz Eylül Üniversitesi Psikiyatri Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yıldız, intihar olaylarını incelemek ve önleyici tedbirleri almak için Duygudurum Vakfı'nı kurdu. (10 Ekim 2012 Çarşamba )

   

  Aşırı Sıcaklar Adli Vakaları Artırıyor

  Aşırı Sıcaklar Adli Vakaları Artırıyor

  Manisa Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Ahmet Ayer, aşırı sıcakların insan psikolojisini olumsuz etkilediğini belirterek, bu durumun adli vakalarda artışa neden olduğunu söyledi. (01 Ağustos 2012 Çarşamba )

   

  Ünlüler Nurseli İdiz İçin Ne Dedi?

  Ünlüler Nurseli İdiz İçin Ne Dedi?

  Nurseli İdiz medyaya yansıyan ve büyük olay yaratan görüntüleri vermeden Günaydın yazarı Öncel Öziçer'i arayıp "Sizinle dertleşmek istiyorum" dedi. İşte.... (30 Temmuz 2012 Pazartesi )

   

  'YGS'de Mağdur Edildim' İddiası

  "YGS'de Mağdur Edildim" İddiası

  Artvin'de sınava giren engelli öğrenci, görme engelli olmadığı halde görme engelli gibi değerlendirildiğini iddia etti. (20 Nisan 2012 Cuma )

   

  Hamilelikte Stres

  Hamilelikte Stres

  Özel Medline Antalya Hastane Kompleksi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Alp Çeliker, hamilelikle birlikte ortaya çıkan psikolojik değişimlerin, kadınlarda stresi ortaya çıkararak zor bir hamilelik dönemi geçirilmesine sebep olduğunu... (03 Nisan 2012 Salı )

   

  Prof. Dr. Ayşegül Yıldız, DAÜ'de Aklın Sınırlarını Anlattı

  Prof. Dr. Ayşegül Yıldız, DAÜ'de Aklın Sınırlarını Anlattı

  Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşegül Yıldız, Aklın SInırları: Yaratıcılık, Dahilik ve Ötesi konulu söyleşiyle katıldı. (30 Mart 2012 Cuma )

   

  Hamilelikte Strese Yer Yok

  Hamilelikte Strese Yer Yok

  Hamilelikle birlikte ortaya çıkan psikolojik değişimlerin, kadınlarda stresi ortaya çıkartarak zor bir hamilelik dönemi geçirilmesine sebep olabildiği belirtildi. (22 Mart 2012 Perşembe )

   

  Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr.Solaroğlu."Hamilelik Döneminde Stres Yaşayan Anne...

  Özel Medline Kütahya Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr.Ayşe Solaroğlu, hamilelik döneminde stres yaşayan anne adaylarını hem zorlu bir doğum sürecinin beklediğini hem de doğum sonrası depresyona girme riskinin iki kat arttığını... (21 Mart 2012 Çarşamba )

   

  O Tam Bir Alkolik!

  O Tam Bir Alkolik!

  Hayal ettikleri her şeye sahip olan dünyaca ünlü yıldızların ne tür psikolojik sorunlar yaşadığını biliyor muydunuz? (07 Mart 2012 Çarşamba )

   

  Şampanya ve Gözyasları

  Şampanya ve Gözyasları

  Ruh hali değişen birinin hayata bakış açısı. (20 Şubat 2012 Pazartesi )

   

  'Uludere Türkiye'nin 11 Eylül'üdür'

  "Uludere Türkiye'nin 11 Eylül'üdür"

  Zaman Gazetesi'nin yazar kadrosunda yer verdiği Bejan Matur'un bu yorumu çok konuşulur. (13 Ocak 2012 Cuma )

   

  Postpartum Depresyon Nedir?

  Postpartum Depresyon Nedir?

  Doğum sonrası dönemde kadınlarda sorumluluk endişesi ve doğum hüznü farklı ruhsal rahatsızlıklara sebep olabilir. (16 Kasım 2011 Çarşamba )

   

  Postpartum Depresyon Nedir?

  Amerikan Hastanesi Psikiyatri Bölümü'nden Dr. Gülçin Arı Sarılgan'ın Postpartum Depresyon hakkında bilgi verdi. (06 Ekim 2011 Perşembe )

   

  Antipsikotikler Çocuklara Zararlı Olabilir

  ABD'li çocuk sağlığı danışma kurulu uzmanları antipsikotik grubu ilaçların çocuklar üzerinde ciddi zararlı etkisi olabileceği uyarısında bulundu. (23 Eylül 2011 Cuma )

   

  Kişinin Hayal Dünyasını Beynin Kimyası Belirliyor

  Meltem Uzun - Charles Dickens, William Faulkner, Ernest Hemingway, Virginia Woolf, Sylvia Plath, Edgar Allen Poe. (22 Ağustos 2011 Pazartesi )

   

  Hayal Dünyası Beynin Kimyasına Bağlı

  Charles Dickens, William Faulkner, Ernest Hemingway, Virginia Woolf, Sylvia Plath, Edgar Allen Poe. (22 Ağustos 2011 Pazartesi )

   

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Sivas'ta

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Sivas'ın, Türkiye'nin istikrarına, sürdürebilir istikrarına koymuş olduğu katkının çok büyük olduğunu söyledi. (15 Ağustos 2011 Pazartesi )

   

  Eski Öğrencisi Tarafından Vurulan Tiyatrocu Şafak Karali İlk Kez Konuştu

  Eski Öğrencisi Tarafından Vurulan Tiyatrocu Şafak Karali İlk Kez Konuştu

  Şafak Karali açıklamasında, Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne sevkedilen Z. P.'ün iddialarını 'hastalıklı ve saplantılı" olarak değerlendirdi (24 Nisan 2011 Pazar )

   

  Eski Öğrencisi Tarafından Vurulan Tiyatrocu, 'O Saplantılı Biriydi'

  Eski Öğrencisi Tarafından Vurulan Tiyatrocu, 'O Saplantılı Biriydi'

  Tiyatro eğitimi verdiği Zeynep Pusüç tarafından tabanca ile ayaklarından vurulan ve halen hastanede tedavi gören tiyatro sanatçısı Şafak Karali ilk kez konuştu (24 Nisan 2011 Pazar )

   

  Catherıne Zeta-Jones Hastalığını Anlattı

  Oscarlı ünlü oyuncu Catherine Zeta-Jones, bir süre tedavi gördüğü "manik depresif-bipolar II bozukluğu" ile ilgili cesur açıklamalarda bulundu. (23 Nisan 2011 Cumartesi )

   

  Bedri Baykam'ı Bıçaklayan Zanlı, Psikolojik Tedavi Görmüş

  Ressam Bedri Baykam'ı katıldığı basın toplantısı çıkışında bıçaklayan Mehmet Ç. 'nin (35) psikolojik tedavi gördüğü öğrenildi. (19 Nisan 2011 Salı )

   

  Bedri Baykam'ı Bıçaklayıp Eski Patronundan 200 Lira İstemiş

  Bedri Baykam ve asistanı Tuğba Kurtulmuş'u bıçakla yaraladıktan sonra polise teslim olan Mehmet Ç 'nin olaydan sonra gittiği eski patronundan 200 lira para istediği belirlendi (19 Nisan 2011 Salı )

   

  Catherıne Zeta-Jones'e Akıl Tedavisi

  Oyuncu Catherine Zeta-Jones'un, "manik depresif bozukluk" tedavisi gördüğü bildirildi. (14 Nisan 2011 Perşembe )

   

  Bahar Yorgunluğu mu Hastalık Mı?

  Havaların Isınmasıyla Birlikte Görülen Halsizlik, İsteksizlik, Kırgınlık, Uyuma İsteği Hallerinin Günlük Yaşantıyı Sekteye Uğratmamasının "Bahar Yorgunluğu" Olabileceği Bildirildi. (21 Mart 2011 Pazartesi )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
22.12.2014 14:50:11. #1.11#