SON DAKİKA MANİK DEPRESİF HABERLERİ

Son Dakika Manik Depresif Haberleri

 • 21 Aralık 2016 13:10 Hemşirenin Otobüste Darbedilmesi Davası Çekmeköy'de, belediye otobüsünde hemşire Ayşegül Terzi'yi darbettiği iddia edilen Abdullah Çakıroğlu'nun, "inanç, düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme", "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama", "kasten yaralama" ve "hakaret" suçlarından yargılanmasına devam edildi.
 • 21 Aralık 2016 12:08 Şortlu Hemşireye Tekmeli Saldırı Davası Şortlu Hemşireye Tekmeli Saldırı Davası Bugün görülen duruşmada mahkeme, sanık Abdullah Çakıroğlu'nun akıl hastalığının olup olmadığının tespiti için Adli Tıp Kurumu'nda gözlem altına alınmasına karar verdi.
 • 21 Aralık 2016 12:03 Şortlu Hemşireye Tekmeli Saldırı Davası Saldırgan Adli Tıp Kurumu'na sevkedildiArzu KAYA, İstanbulDHABugün görülen duruşmada mahkeme, sanık Abdullah Çakıroğlu'nun akıl hastalığının olup olmadığının tespiti için Adli Tıp Kurumu'nda gözlem altına alınmasına karar verdi.
 • 21 Aralık 2016 11:51 Şortlu Hemşireye Tekmeyle Saldırı Davası: Sanık Gözlem Altına Alınacak Şortlu Hemşireye Tekmeyle Saldırı Davası: Sanık Gözlem Altına Alınacak Mahkeme, otobüste tekme davasının sanığı Abdullah Çakıroğlu'nun akıl hastalığının olup olmadığının tespiti için Adli Tıp Kurumu'nda gözlem altına alınmasına karar verdi.
 • 02 Aralık 2016 10:21 Yalnızlık Kaygısı Evliliğe Zorluyor Yalnızlık Kaygısı Evliliğe Zorluyor Yalnızlığın çoğu zaman kişi için bir ihtiyaç olduğunu belirten Uzman Psikolog Naciye Tokaç, ancak yalnızlık kaygısının evliliğe zorladığını söyledi.
 • 29 Ekim 2016 21:04 Osho Meditasyon Grup Çalışması Osho Meditasyon Grup Çalışması OSHO MEDİTASYONLARINI ve GRUP SEANSLARINI DENEYİMLEMEK, BEDEN, KALP, ZİHİN, RUH BÜTÜNSELLİGİNE KAVUŞMAK Vücudumuz doğduğumuz andan itibaren yoğun bir stres ve gerilim yaşar.bu stres ve gerilim daha sonra organlarımızı,duygularımızı,davranışlarımızı ve yaşamımızı etkiler ve yönlendirir.
 • 28 Eylül 2016 11:18 Ruhsal Sorunlarını İş ve Uğraş Terapisiyle Aşıyorlar Sağlık Bakanlığının 2011'de başlattığı "Toplum Ruh Sağlığı Modeli" kapsamında faaliyet gösteren Yozgat Devlet Hastanesi Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi'ndeki hastalar, el işi çalışmalarının yanı sıra iş ve uğraş terapileri kapsamında bahçe uygulamasıyla terapi görerek normal yaşamlarına dönebiliyor.
 • 17 Eylül 2016 23:03 Şort Giydiği İçin Genç Hemşireye Saldıran Şüpheli Emniyete Getirildi Şort Giydiği İçin Genç Hemşireye Saldıran Şüpheli Emniyete Getirildi Ali AKSOYER/ İSTANBUL DHA, MASLAK'ta, bir otobüste yolculuk yapan Ayşegül Terzi'ye şort giydiği için tekme attığı ileri sürülen 35 yaşındaki Abdullah Ç. gözaltına alındı.
 • 17 Eylül 2016 22:52 Şort Giyen Genç Kadına Tekme Attığı İddia Edilen 1 Kişi Gözaltına Alındı 2- Şort Giyen Genç Kadına Tekme Attığı İddia Edilen 1 Kişi Gözaltına Alındı 2- Dha İSTANBUL-(Ek bilgi ve görüntülerle yeniden) ŞORT GİYEN GENÇ KADINA TEKME ATTIĞI İDDİA EDİLEN 1 KİŞİ GÖZALTINA ALINDIMaslak'ta, bir otobüste yolculuk yapan Ayşegül Terzi'ye şort giydiği için tekme attığı ileri sürülen 35 yaşındaki Abdullah Ç. gözaltına alındı.
 • 15 Eylül 2016 17:51 Bodrum'da Yazlık Komşusunu Öldüren Şüpheli Tutuklandı Bodrum'da Yazlık Komşusunu Öldüren Şüpheli Tutuklandı BODRUM'da 86 yaşındaki Mühtez Acunaş'ı boğazını keserek öldürdükten sonra bileklerini keserek intihara kalkışan ve psikolojik sorunları olduğu ileri sürülen Erkan Batuhan Ekşi tutuklandı.
 • 15 Eylül 2016 12:27 Bodrum'daki Cinayet Muğla'nın Bodrum ilçesinde komşusunu öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alınan zanlı tutuklandı.
 • 15 Eylül 2016 00:06 Bodrum'da Tüyler Ürperten Cinayet Bodrum'da Tüyler Ürperten Cinayet Bodrum'da tüyler ürperten cinayetBODRUM'da manik depresif kişilik bozukluğu hastası olduğu ileri sürülen 25 yaşındaki Erkan B.E., 86 yaşındaki komşusu Mühtez Acunaş'ı evinde boğazını keserek öldürdü.
 • 14 Eylül 2016 20:36 Bodrum'da Tüyler Ürperten Cinayet Bodrum'da Tüyler Ürperten Cinayet Bodrum'da tüyler ürperten cinayet (ek)OĞLU VE KOMŞUSU ADLİYEYE SEVK EDİLDİMuğla'nın Bodrum İlçesi'nde, komşusu Mühtez Acunaş'ı öldürüp, intihar girişiminde bulunan manik depresif kişilik bozukluğu hastası olduğu ileri sürülen E.B.E. (Erkan Batuhan Ekşi) ile annesini komşularıyla birlikte kanlar içinde bulan ve şüpheli olarak gözaltına alınan Gökhan Acunaş, jandarmadaki işlemlerinin ardından bugün adliyeye sevk edildi.
 • 14 Eylül 2016 19:00 Bodrum'da Cinayet - Muğla Bodrum'da Cinayet - Muğla Bodrum ilçesinde yaşlı bir kadın, evinde boğazından bıçaklanmış halde ölü bulundu.
 • 14 Eylül 2016 18:58 Bodrum'da Tüyler Ürperten Cinayet (2) Bodrum'da Tüyler Ürperten Cinayet (2) OĞLU VE KOMŞUSU ADLİYEYE SEVK EDİLDİMuğla'nın Bodrum İlçesi'nde, komşusu Mühtez Acunaş'ı öldürüp, intihar girişiminde bulunan manik depresif kişilik bozukluğu hastası olduğu ileri sürülen E.B.E. (Erkan Batuhan Ekşi) ile annesini komşularıyla birlikte kanlar içinde bulan ve şüpheli olarak gözaltına alınan Gökhan Acunaş, jandarmadaki işlemlerinin ardından bugün adliyeye sevk edildi.
 • 14 Eylül 2016 17:19 86 Yaşındaki Komşusunu Boğazını Keserek Öldürdü 86 Yaşındaki Komşusunu Boğazını Keserek Öldürdü Bodrum'da 25 yaşındaki bir genç, aynı sitede oturduğu 86 yaşındaki komşusunu boğazını keserek öldürdü. Genç, aynı bıçakla intihar etmek isterken yakalandı.
 • 14 Eylül 2016 14:37 Bodrum'da Tüyler Ürperten Cinayet Bodrum'da Tüyler Ürperten Cinayet Bodrum'da, 86 yaşındaki komşusunu boğazını keserek öldüren 25 yaşındaki Erkan B.E., "O kadının kulağında dinleme cihazı vardı. Öldürmek zorundaydım" dedi.
 • 14 Eylül 2016 14:17 Bodrum'da Cinayet Bodrum ilçesinde yaşlı bir kadın, evinde boğazından bıçaklanmış halde ölü bulundu.
 • 13 Temmuz 2016 10:57 Yeme Bozukluğunda en çok kadınlar tehlikeli Yeme Bozukluğunda en çok kadınlar tehlikeli Psikiyatri Uzmanı Dr. Orhan Karaca konuyla ilgili görüşlerini aktarıyor…
 • 11 Haziran 2016 13:46 Şizofreni Hastalarına El Sanatları ile Terapi Şizofreni Hastalarına El Sanatları ile Terapi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Şizofreni hastalarının el sanatları çalışmaları F.M.Ç, ile röportaj Y.G.A, ile röportaj Z.K. ile röportaj Şizofreni hastalarına el sanatları ile terapi Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde şizofreni, bipolar bozukluk gibi psikolojik rahatsızlıkları nedeniyle tedavi gören hastalar, el sanatları ile terapi edilerek, normal hayata döndürülüyor Toplum Ruh Sağlığı Merkezi Psikiyatrist Danışman: "Duygulanımlarına olumlu katkıları oluyor.
 • 07 Haziran 2016 16:32 17 Saate Varan Oruç Stresi Tetikleyebilir 17 Saate Varan Oruç Stresi Tetikleyebilir Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Şahut Duran, 17 saate yaklaşan orucun bipolar bozuklukları ve dikkat eksikliğini tetikleyebileceğini belirtti.
 • 05 Nisan 2016 14:20 Hipotiroidi Kadınlarda Erkeklere Göre 8-10 Kat Daha Fazla Görülüyor Hipotiroidi Kadınlarda Erkeklere Göre 8-10 Kat Daha Fazla Görülüyor Tekirdağ Çerkezköy Özel Optimed Hastanesi Dahiliye Uzmanı Dr. Hasan Yardım, en önemli belirtileri yorgunluk, halsizlik, kilo alma, kilo verememe, soğuğa tahammülsüzlük, cilt kuruluğu, saç dökülmesi olan ve Tiroid hormonlarının (T4,T3) eksikliğine bağlı oluşan hipotiroidi hastalığının hayat kalitesini ciddi oranda düşürdüğü için bu hastalığı erken tanımak ve hastalığa karşı önlem almak gerektiğini belirterek, “Hipotiroidi, kadınlarda erkeklere göre 8-10 kat daha fazla görülmektedir” dedi.
 • 14 Mart 2016 16:45 Bahar'ı yakından tanırsanız, sendrom yaşamazsınız! Bahar'ı yakından tanırsanız, sendrom yaşamazsınız! Psikiyatri Uzmanı Uzm. Dr. Orhan Karaca, hayatımızı psikolojik, sosyal ve fiziksel açıdan etkileyen depresyon ile ilgili görüşlerini paylaşıyor.
 • 28 Aralık 2015 17:17 2015 Yılında Hangi Ünlü Hangi Hastalığı Topluma Öğretti 2015 Yılında Hangi Ünlü Hangi Hastalığı Topluma Öğretti Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Gökalp Öner, 2015 yılında bazı ünlülerin hastalıkları ve bunlarla birlikte ortaya çıkan ölümlere dikkat çekerek, bu alanda yapılan bilimsel çalışmalar toplumda farkındalık oluşturduğunu söyledi.
 • 13 Ekim 2015 19:57 Franfurt Kitap Fuarı Başlıyor Almanya'da dünyanın en büyüklerinden Frankfurt Kitap Fuarı bugün 67. kez kapılarını kitapseverlere açıyor.