SON DAKİKA MANİK DEPRESİF HABERLERİ

Son Dakika Manik Depresif Haberleri

20:35
Eskişehir Eşini Doğum Gününde Öldüren Sanık: Beni Aldattığından Şüpheleniyordum Eskişehir'de eşi 2 çocuğunun annesi 40 yaşındaki Huriye Kara'yı temizlikçi olarak çalıştığı iş merkezinde pompalı tüfekle ateş ederek öldüren 45 yaşındaki Halil Kara duruşmada "Eşimin beni aldattığından şüpheleniyordum" dedi.
Eskişehir Eşini Doğum Gününde Öldüren Sanık: Beni Aldattığından Şüpheleniyordum
17:50
Eşini Doğum Gününde Öldüren Sanık: Beni Aldattığından Şüpheleniyordum Eskişehir'de eşi 2 çocuğunun annesi 40 yaşındaki Huriye Kara'yı temizlikçi olarak çalıştığı iş merkezinde pompalı tüfekle ateş ederek öldüren 45 yaşındaki Halil Kara duruşmada "Eşimin beni aldattığından şüpheleniyordum" dedi.
Eşini Doğum Gününde Öldüren Sanık: Beni Aldattığından Şüpheleniyordum
16:53
Eskişehir'deki Kadın Cinayetinin Yargılanmasına Başlandı Kentte, kendisini aldattığından şüphelendiği eşi Nuriye K'yı, av tüfeğiyle ateş ederek öldürdüğü öne sürülen kişinin yargılanmasına başlandı Duruşmanın ardından Kadın Cinayetleri Durdurulsun Platformu üyeleri, Adliye binası önünde, kadın cinayetlerini protesto etti.
10:20
Manik Depresif Hastalığı, DNA'yı Bozuyor GAÜN'de 80 hasta ve 48 sağlıklı insan üzerinde yapılan araştırmada, manik depresif hastalarının DNA'sında hasar oluştuğu belirlendi.
17:16
Manik Depresif Hastalık, Dna Hasarı Yapıyor Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Tıp Fakültesi Hastanesi Psikiyatri Anabilim Dalı öğretim üyeleri Prof. Dr. Haluk Savaş, Doç. Dr. Ahmet Ünal ve Dr. Berna Ermiş'in yaptığı araştırmada halk arasında manik depresif hastalık olarak bilinen 2 uçlu bozukluk hastalarının DNA'sında hasar oluştuğu belirlendi.
11:15
Hindistan'da Engelli Kadınlar Taciz Riskiyle Yaşıyor Hindistan'da engelli kadınlar ve genç kızlar, akıl hastanelerinde sağlıksız koşullarda, sürekli fiziksel ve cinsel şiddet riskiyle karşı karşıya yaşıyor.
08:43
Batman'a Çocuk Psikiyatri Doktoru Atandı Batman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesine, uzun süredir beklenen Çocuk Psikiyatri Doktorunun atanması sevinçle karşılandı.
Batman'a Çocuk Psikiyatri Doktoru Atandı
14:40
Batman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne Çocuk Psikiyatri Doktoru Atandı Batman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne, çocuk psikiyatristi atandı.
Batman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne Çocuk Psikiyatri Doktoru Atandı
15:42
Mevsim Değişimlerinde Siz de Değişiyorsanız Emsey Hospital'dan Psikiyatri Uzmanı Dr. Orhan Karaca Mevsimsel Depresyonun Tedavisi: "GÜN Işığı" ile ilgili görüşlerini aktarıyor.
Mevsim Değişimlerinde Siz de Değişiyorsanız
13:15
2 Çocuk Annesi Kadın, Uyuyan Adama Tecavüz Etti Amerika'da 28 yaşındaki iki çocuk annesi, uyuşturucu bağımlısı genç kadın, uyuyan adama tecavüz etti.
2 Çocuk Annesi Kadın, Uyuyan Adama Tecavüz Etti
18:41
Cep Telefonları Bipolar Bozukluğu Olanları Teşhis Edecek! PRIORI uygulaması sayesinde hastalık ses tonunuzdan anlaşılacakMichigan Üniversitesi, kişilerin ses tonundaki değişiklikleri algılayarak, manik depresif süreçten geçip geçmediğini tespit eden bir Android uygulaması üzerinde çalışıyor.
Cep Telefonları Bipolar Bozukluğu Olanları Teşhis Edecek!
10:28
Uzmanlar açıkladı: Denize Girmek Bağışıklık Sistemini Güçlendiriyor Denize girmenin bağışıklık sistemini kuvvetlendirdiğini söyleyen Prof. Dr. H. Baha Büyükışık, "Kış aylarında hastalanma riskini de azaltıyor." dedi.
Uzmanlar açıkladı: Denize Girmek Bağışıklık Sistemini Güçlendiriyor
19:33
Sıcak "Moral" Bozuyor Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Ayer: "Kış aylarında günlük poliklinik sayıları 300 400’lerde seyrediyorken bu sayı yaz aylarında 400 600’lere kadar çıkabiliyor”
Sıcak 'Moral' Bozuyor
10:40
Bahar Yorgunluğuna Enerji Menüsü Bahar yorgunluğuyla baş etmek isteyenlere Uzman Diyetisyen Fatma Baysal'dan zinde kalmanın püf noktalarını içeren menü önerisi geldi.
Bahar Yorgunluğuna Enerji Menüsü
11:37
Yeşil Biber Stresi Azaltıyor Stresin vücudun tüm dengesini alt üst eden bir problem olduğunu söyleyen Uzman Diyetisyen Serkan Tutar, yeşil biberin stresi azalttığını söyledi.
Yeşil Biber Stresi Azaltıyor
09:28
Sonbahar Sendromunu Nasıl Atlatacaksınız? Prof. Dr. Erdem Yeşilada ve Yeditepe Üniversitesi Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Yard. Doç. Dr. Berfu Günel Akbaş, sonbahar sendromunu atlatmanın püf noktalarını açıkladı.
Sonbahar Sendromunu Nasıl Atlatacaksınız?
12:13
Sonbaharda, "Tıbbi Nane Yağı" ve "Lavanta Yağı" Enerjiyi Yeniliyor Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi ve Fitoterapi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yeşilada: "Sonbaharın etkisiyle insanların enerjileri düşüyor. Gün içerisindeki enerjiyi yük...
Sonbaharda, 'Tıbbi Nane Yağı' ve 'Lavanta Yağı' Enerjiyi Yeniliyor
16:19
Catherine Zeta-Jones Akıl Hastanesinden Çıkıyor Manik depresif-bipolar bozukluğu nedeniyle ABD'deki bir ruh sağlığı merkezinde tedavi programına katılan Jones hastaneden ayrılıyor.
Catherine Zeta-Jones Akıl Hastanesinden Çıkıyor
11:40
Catherine Zeta-Jones Tedavi Altına Alındı Oscar ödüllü ünlü oyuncu manik depresif - bipolar II bozukluğu nedeniyle akıl ve ruh sağlığı merkezine yattı.
11:13
Bir Madalya İçin Değer Mi? Doping maddeleri, psikolojik rahatsızlıklardan fiziksel özelliklerde bozulmalara kadar bir çok sorunu beraberinde getiriyor.
06:03
Deniz Seki'nin Kardeşi Olmak Dezavantajdır 'Manik Depresif' adlı albümünü çıkaran Serkan Seki, "Müziğe ilk başladığım dönemde ablamın çok yardımı oldu ama bu, büyük dezavantaj bence.
Deniz Seki'nin Kardeşi Olmak Dezavantajdır
06:03
80 Dakikalık Dizi Yazsam Uyuyamam! '80 Dakkada Cümle Alem' adlı gösterisiyle siyasi gündemden dizilere kadar birçok farklı konuyu ele alan Vedat Özdemiroğlu: İşime çok titizleniyorum.
80 Dakikalık Dizi Yazsam Uyuyamam!
12:23
"Spor ve El İşi" Tedavilerine Yardımcı Oluyor İsmail Hakkı Demir - Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesi Psikiyatri Servisi'ndeki hastalara uygulanan, "iş uğraşı ve egzersiz terapisi" programından olumlu sonuç alındığı bildirildi.
13:01
Türk Bilimadamından Psikiyatride Çığır Açan Keşif Türk bilim adamı Dr.Önder Albayram'ın aralarında bulunduğu Almanya'nın Bonn Üniversitesi Moleküler Psikiyatri Enstitüsü ve Mannheim Üniversitesi Psikiyatri Merkezi psikiyatrik hastalıklarda çığın açan bir buluşa imza attı.
Türk Bilimadamından Psikiyatride Çığır Açan Keşif
16:20
"17. Ergen Günleri Kongresi" Bu Yıl Samsun'da Yapılacak 17.Ergen Günleri Kongresi 6-8 Aralık 2012'de, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapılacak.
'17. Ergen Günleri Kongresi' Bu Yıl Samsun'da Yapılacak
13:21
İntihar Vakaları Mercek Altında Duygudurum Vakfı (DUVAK) Başkanı Prof.Dr.Ayşegül Yıldız, Türkiye özelinde intihara yönlendiren etkenleri doğru tespit edip önlemler alabilmek amacıyla DUVAK'ı kurduklarını söyledi.
11:30
Profesör, 'Duygudurum Vakfı' Kurdu Dokuz Eylül Üniversitesi Psikiyatri Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yıldız, intihar olaylarını incelemek ve önleyici tedbirleri almak için Duygudurum Vakfı'nı kurdu.
Profesör, 'Duygudurum Vakfı' Kurdu
16:57
Aşırı Sıcaklar Adli Vakaları Artırıyor Manisa Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Ahmet Ayer, aşırı sıcakların insan psikolojisini olumsuz etkilediğini belirterek, bu durumun adli vakalarda artışa neden olduğunu söyledi.
Aşırı Sıcaklar Adli Vakaları Artırıyor
14:03
Ünlüler Nurseli İdiz İçin Ne Dedi? Nurseli İdiz medyaya yansıyan ve büyük olay yaratan görüntüleri vermeden Günaydın yazarı Öncel Öziçer'i arayıp "Sizinle dertleşmek istiyorum" dedi. İşte....
Ünlüler Nurseli İdiz İçin Ne Dedi?
16:10
"YGS'de Mağdur Edildim" İddiası Artvin'de sınava giren engelli öğrenci, görme engelli olmadığı halde görme engelli gibi değerlendirildiğini iddia etti.
'YGS'de Mağdur Edildim' İddiası
17:57
Hamilelikte Stres Özel Medline Antalya Hastane Kompleksi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Alp Çeliker, hamilelikle birlikte ortaya çıkan psikolojik değişimlerin, kadınlarda stresi ortaya çıkararak zor bir hamilelik dönemi geçirilmesine sebep olduğunu...
Hamilelikte Stres
22:28
Prof. Dr. Ayşegül Yıldız, DAÜ'de Aklın Sınırlarını Anlattı Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşegül Yıldız, Aklın SInırları: Yaratıcılık, Dahilik ve Ötesi konulu söyleşiyle katıldı.
Prof. Dr. Ayşegül Yıldız, DAÜ'de Aklın Sınırlarını Anlattı
10:37
Hamilelikte Strese Yer Yok Hamilelikle birlikte ortaya çıkan psikolojik değişimlerin, kadınlarda stresi ortaya çıkartarak zor bir hamilelik dönemi geçirilmesine sebep olabildiği belirtildi.
Hamilelikte Strese Yer Yok
18:23
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr.Solaroğlu."Hamilelik Döneminde Stres Yaşayan Anne... Özel Medline Kütahya Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr.Ayşe Solaroğlu, hamilelik döneminde stres yaşayan anne adaylarını hem zorlu bir doğum sürecinin beklediğini hem de doğum sonrası depresyona girme riskinin iki kat arttığını...
06:03
O Tam Bir Alkolik! Hayal ettikleri her şeye sahip olan dünyaca ünlü yıldızların ne tür psikolojik sorunlar yaşadığını biliyor muydunuz?
O Tam Bir Alkolik!
12:24
Şampanya ve Gözyasları Ruh hali değişen birinin hayata bakış açısı.
Şampanya ve Gözyasları
13:10
"Uludere Türkiye'nin 11 Eylül'üdür" Zaman Gazetesi'nin yazar kadrosunda yer verdiği Bejan Matur'un bu yorumu çok konuşulur.
'Uludere Türkiye'nin 11 Eylül'üdür'
11:54
Postpartum Depresyon Nedir? Doğum sonrası dönemde kadınlarda sorumluluk endişesi ve doğum hüznü farklı ruhsal rahatsızlıklara sebep olabilir.
Postpartum Depresyon Nedir?
10:04
Postpartum Depresyon Nedir? Amerikan Hastanesi Psikiyatri Bölümü'nden Dr. Gülçin Arı Sarılgan'ın Postpartum Depresyon hakkında bilgi verdi.
12:30
Antipsikotikler Çocuklara Zararlı Olabilir ABD'li çocuk sağlığı danışma kurulu uzmanları antipsikotik grubu ilaçların çocuklar üzerinde ciddi zararlı etkisi olabileceği uyarısında bulundu.
11:20
Kişinin Hayal Dünyasını Beynin Kimyası Belirliyor Meltem Uzun - Charles Dickens, William Faulkner, Ernest Hemingway, Virginia Woolf, Sylvia Plath, Edgar Allen Poe.
11:16
Hayal Dünyası Beynin Kimyasına Bağlı Charles Dickens, William Faulkner, Ernest Hemingway, Virginia Woolf, Sylvia Plath, Edgar Allen Poe.
09:09
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Sivas'ta Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Sivas'ın, Türkiye'nin istikrarına, sürdürebilir istikrarına koymuş olduğu katkının çok büyük olduğunu söyledi.
13:41
Eski Öğrencisi Tarafından Vurulan Tiyatrocu Şafak Karali İlk Kez Konuştu Şafak Karali açıklamasında, Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne sevkedilen Z. P.'ün iddialarını 'hastalıklı ve saplantılı" olarak değerlendirdi
Eski Öğrencisi Tarafından Vurulan Tiyatrocu Şafak Karali İlk Kez Konuştu
12:30
Eski Öğrencisi Tarafından Vurulan Tiyatrocu, 'O Saplantılı Biriydi' Tiyatro eğitimi verdiği Zeynep Pusüç tarafından tabanca ile ayaklarından vurulan ve halen hastanede tedavi gören tiyatro sanatçısı Şafak Karali ilk kez konuştu
Eski Öğrencisi Tarafından Vurulan Tiyatrocu, 'O Saplantılı Biriydi'
09:45
Catherıne Zeta-Jones Hastalığını Anlattı Oscarlı ünlü oyuncu Catherine Zeta-Jones, bir süre tedavi gördüğü "manik depresif-bipolar II bozukluğu" ile ilgili cesur açıklamalarda bulundu.
12:50
Bedri Baykam'ı Bıçaklayan Zanlı, Psikolojik Tedavi Görmüş Ressam Bedri Baykam'ı katıldığı basın toplantısı çıkışında bıçaklayan Mehmet Ç. 'nin (35) psikolojik tedavi gördüğü öğrenildi.
12:40
Bedri Baykam'ı Bıçaklayıp Eski Patronundan 200 Lira İstemiş Bedri Baykam ve asistanı Tuğba Kurtulmuş'u bıçakla yaraladıktan sonra polise teslim olan Mehmet Ç 'nin olaydan sonra gittiği eski patronundan 200 lira para istediği belirlendi
13:50
Catherıne Zeta-Jones'e Akıl Tedavisi Oyuncu Catherine Zeta-Jones'un, "manik depresif bozukluk" tedavisi gördüğü bildirildi.
11:02
Bahar Yorgunluğu mu Hastalık Mı? Havaların Isınmasıyla Birlikte Görülen Halsizlik, İsteksizlik, Kırgınlık, Uyuma İsteği Hallerinin Günlük Yaşantıyı Sekteye Uğratmamasının "Bahar Yorgunluğu" Olabileceği Bildirildi.
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 30.01.2015 00:26:18. #1.12#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA MANİK DEPRESİF HABERLERİ
[Hata Bildir]