SON DAKİKA MANİSA MERKEZ HABERLERİ

Son Dakika Manisa Merkez Haberleri

 • 15:38Manisa Ulaşımda Büyük "ATAK" Yaptı, Tercihi Yine Karsan OlduManisa merkez ve ilçeler arasında ulaşım hizmet ağını genişletme kararı alan Manisa Büyükşehir Belediyesi, Karsan'dan 71 adet ATAK daha hizmete sundu.
 • 10:31Başkan Ergün Öğretmenleri UnutmadıBaşkan Ergün Öğretmenleri UnutmadıManisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Büyükşehir Belediyesi bünyesinde görev yapan öğretmenleri unutmadı.
 • 17:58Başkan Ergün Öğretmenleri UnutmadıManisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Büyükşehir Belediyesi bünyesinde görev yapan öğretmenleri unutmadı.
 • 15:04Manisa'da Tarım İşçisi Taşıyan Minibüs Traktörle Çarpıştı: 9 YaralıManisa'da Tarım İşçisi Taşıyan Minibüs Traktörle Çarpıştı: 9 YaralıManisa'nın Saruhanlı İlçesi'nde tarım işçilerini taşıyan minibüsle traktörün çarpışması sonucu 9 kişi yaralandı.
 • 16:37Manisa'da Ulaşım HamlesiManisa'da Ulaşım HamlesiManisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Karsan firmasından 15 milyon TL’ye satın alınan 71 otobüs törenle teslim alındı.
 • 15:06Büyükşehir'den Ulaşım Ağını Genişleten HamleBüyükşehir'den Ulaşım Ağını Genişleten HamleManisa Büyükşehir Belediyesi köyden mahalleye dönüşen yerleşim merkezleri ile birlikte Manisa Merkez ve ilçeler arasında ulaşımı sağlayacak tam donanımlı, engelli bireylerin kullanımına uygun 71 yeni toplu taşıma aracını hizmete sokuyor.
 • 16:37Manisa Barosu'ndan Paralel Operasyon AçıklamasıManisa Barosu'ndan Paralel Operasyon AçıklamasıManisa Barosu Başkanı Ali Arslan, bazı meslektaşlarının Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında sabaha karşı evlerine yapılan baskında elleri kelepçelenerek gözaltına alınmalarının kişilik haklarının ağır bir ihlali olduğunu söyledi.
 • 17:24Kıbrıs Gazisinin Kazada Yaşamını YitirmesiManisa'da kullandığı traktörün devrilmesi sonucu hayatını kaybeden Kıbrıs gazisi İsmail Sarı (62), memleketi Turgutlu'da toprağa verildi.
 • 16:21Manisa'da Akıllı Sayaç Dönemi BaşlıyorManisa'da Akıllı Sayaç Dönemi BaşlıyorManisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, 10 yıllık damga süresini dolduran su sayaçlarını, ön ödemeli elektronik kartlı sayaçlarla değiştiriyor.
 • 14:32Manisa'da Akıllı Sayaç Dönemi BaşlıyorMANİSA Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, 10 yıllık damga süresini dolduran su sayaçlarını, ön ödemeli elektronik kartlı sayaçlarla değiştiriyor.
 • 14:36Büyükşehir'den Kasım Ayında Dolu Dizgin EtkinliklerBüyükşehir'den Kasım Ayında Dolu Dizgin EtkinliklerManisa Büyükşehir Belediyesi Kasım ayında da Manisalı sanatseverlerin ilgisini çekecek programlar ve etkinlikler hazırladı.
 • 19:13Manisa'da Felçli Ağabeyini Sırtında Taşıyarak Oy KullandırdıManisa'da Felçli Ağabeyini Sırtında Taşıyarak Oy KullandırdıManisa’da belinden aşağısı felçli olan vatandaşı, kardeşi sırtında taşıyarak oy kullandırdı.
 • 16:26Manisa'ya Yeni Çocuk Kültür ve Sanat Merkezleri GeliyorManisa'ya Yeni Çocuk Kültür ve Sanat Merkezleri GeliyorManisa Büyükşehir Belediyesi, Manisa merkez ile birlikte ilçelere yeni çocuk kültür ve sanat merkezleri açıyor.
 • 18:10Kadınlar Eserlerini SergilediKadınlar Eserlerini SergilediManisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, ilk kadın kooperatifi olarak el sanatları arasında faaliyet gösteren Manisa Merkez Tarımsal Kalkınma Kooperatifi eserlerinin yer aldığı “Kadınlar Üretiyor” adlı serginin açılışına katıldı.
 • 16:23Müsteşardan Gediz Nehri'ndeki Kirliliğe 'Facia' NitelemesiMüsteşardan Gediz Nehri'ndeki Kirliliğe 'Facia' NitelemesiToplu balık ölümlerinin yaşandığı Gediz Nehri'nin su kalitesinin dördüncü sınıf olduğu ortaya çıktı.
 • 18:04Yaraladığı Gencin Babası Tarafından ÖldürüldüYaraladığı Gencin Babası Tarafından ÖldürüldüManisa'nın merkez Şehzadeler İlçesi'nde, sokakta çıkan kavgada 28 yaşındaki Erhan O.'yu tabancayla vurup yaralayan 52 yaşındaki Mehmet Malço, yaralı gencin babası 51 yaşındaki Mehmet O. tarafından, aynı silahla göğsünden vurularak öldürüldü.
 • 20:38Manisa - Başbakan: Kaçaklarla Dava Adamlarını Ayıracak Mısınız?Manisa - Başbakan: Kaçaklarla Dava Adamlarını Ayıracak Mısınız?Başbakan: Kaçaklarla dava adamlarını ayıracak mısınız? Başbakan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Manisa mitinginde 7 Haziran sonra koalisyon hükümeti kurma girişimleri karşısında muhalefetin tutumunu eleştirdi ve "Kaçaklarla dava adamlarını ayıracak mısınız? İşte bu. Net olarak ayırın.
 • 19:55Başbakan: Kaçaklarla Dava Adamlarını Ayıracak Mısınız?Başbakan: Kaçaklarla Dava Adamlarını Ayıracak Mısınız?Başbakan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Manisa mitinginde 7 Haziran sonrası koalisyon hükümeti kurma girişimleri karşısında muhalefetin tutumunu eleştirdi, "Kaçaklarla dava adamlarını ayıracak mısınız? İşte bu. Net olarak ayırın.
 • 14:01Turgutlu'da 99 Muhtar YargılanıyorTurgutlu'da 99 Muhtar YargılanıyorManisa’nın Turgutlu ilçesinde ’usulsüz kredi’ kullanıldığı iddiasıyla açılan davada, görevi kötüye kullandığı öne sürülen 99 muhtar ve azaları, Turgutlu Adliyesi’nde ifade verdi.
 • 11:27Bakanlıktan Alaşehir'e 5 Doktor AtamasıBakanlıktan Alaşehir'e 5 Doktor AtamasıAlaşehir Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne beş yeni doktor atandı.
 • 17:33Turgutlu Aat'nin Yer Teslimi YapıldıTurgutlu Aat'nin Yer Teslimi YapıldıManisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nün Turgutlu’ya kazandıracağı Atıksu Arıtma Tesisi’nin (AAT) yer teslimi yüklenici firmaya yapıldı.
 • 17:33Atık Sular En Az İki Yıl Daha Gediz'e AkacakAtık Sular En Az İki Yıl Daha Gediz'e AkacakManisa Valisi Erdoğan Bektaş, Gediz Nehri'ndeki kirliliğin bugünün sorunu olmadığını belirterek, eylem planı kapsamında çalışmaların sürdüğünü açıkladı.
 • 14:07Mabem Kursları Gördes'teMabem Kursları Gördes'teManisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Gördes’e gerçekleştirdiği ziyarette, ilçeye kazandırılacak olan ve 6 Ekim’de Gördesli öğrencilere kapısını açacak MABEM ve 3 ay içerisinde hizmete girecek Gıda Bankası binalarında incelemelerde bulundu.
 • 16:35Hafriyat Araçlarına Uydu TakibiHafriyat Araçlarına Uydu TakibiManisa Büyükşehir Belediyesi, çevre kirliliğinin önüne geçmek ve kaçak hafriyat dökümünü engellemek amacıyla firmaların araçlarını uydu takibine aldı.
 • 12:20Demirci Gıda Bankası ve MABEM İle TanışıyorDemirci Gıda Bankası ve MABEM İle TanışıyorManisa Büyükşehir Belediyesi Eğitim Merkezi ile 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren dar gelirli ailelerin her türlü alışverişleri yapabilecekleri Gıda Bankası olarak hizmet verecek binalarda incelemelerde bulundu.
 • 11:56Demirci Gıda Bankası ve Mabem ile TanışıyorDemirci Gıda Bankası ve Mabem ile TanışıyorManisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Demirci’ye gerçekleştirdiği ziyarette, ilçeye kazandırılacak olan ve 1 Ekim’de öğrencilere kapısını açacak Manisa Büyükşehir Belediyesi Eğitim Merkezi ile 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren dar gelirli ailelerin her türlü alışverişleri yapabilecekleri Gıda Bankası olarak hizmet verecek binalarda incelemelerde bulundu.
 • 16:38Kore Gazisi Akgün'ün Cenazesi Toprağa VerildiManisa'nın Turgutlu ilçesinde 84 yaşında vefat eden Kore gazisi Mustafa Akgün'ün cenazesi, askeri törenle toprağa verildi.
 • 22:26Define Ararken ZehirlendilerŞehzadeler ilçesinde define aramak için çukur kazdığı iddia edilen 3 kişi, mazotla çalışan kırıcıdan çıkan karbonmonoksit gazından zehirlendi, biri hayatını kaybetti.
 • 16:06Özel Okullara Denetim Baskını Algı Oluşturmak İçin Yapılıyor'Manisa Barosu Başkanı Ali Arslan, polis eşliğinde Özel Şehzade Mehmet Fen ve Anadolu Lisesi ile Özel Şehzade Mehmet Anaokulu, İlkokulu ve Ortaokulu'na, denetim adı altında polis eşliğinde 16 kurum ile yapılan baskınla algı oluşturmanın amaçlandığını, bunun hukuka aykırı olduğunu kaydetti.
 • 18:25Meslektaşı Nişanlısı Tarafından Vurulan Polis Memuru Toprağa VerildiMeslektaşı Nişanlısı Tarafından Vurulan Polis Memuru Toprağa VerildiManisa’da dün akşam evlilik hazırlığı yaptığı polis memuru Beytullah Türkyılmaz (38) tarafından tabancayla vurularak öldürülen bayan polis memuru Gülay Memiş (38), Manisa’da toprağa verildi.
 • 17:13Manisa'da Tarihi Eser OperasyonuManisa İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, tarihi eser kaçakçılığına yönelik düzenlenen operasyonda bin 189 parça tarihi eseri 300 bin dolara satmak isteyen 3 kişinin yakalandığını bildirdi.
 • 18:30Şirin'den Başkan Ergün'e ZiyaretŞirin'den Başkan Ergün'e ZiyaretManisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin’i makamında ağırladı.
 • 14:55Manisa Büyükşehir ve Maski'ye Dev FiloManisa Büyükşehir ve Maski'ye Dev FiloManisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü’nün araç filosu, alınan yeni araç ve ekipmanlarla güçlendi.
 • 18:15Manisa'da Çifte Parti Üyeliği TartışmasıManisa'da Çifte Parti Üyeliği TartışmasıChp Manisa İl Başkanı Mustafa Ada, bilgileri dışında AK Parti'ye üye yapılan 100'e yakın üyelerini yeniden dilekçelerini alarak partilerine kayıtlarını yaptıklarını söyledi.
 • 15:34Genel Müdür Koç Gündeme İlişkin Açıklamalar YaptıGenel Müdür Koç Gündeme İlişkin Açıklamalar YaptıManisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Yakup Koç, Manisa’da yayın yapan bir yerel televizyonun canlı yayın konuğu oldu.
 • 15:36Gördes Atık Su Arıtma Tesisi İçin Çalışmalar BaşladıGördes Atık Su Arıtma Tesisi İçin Çalışmalar BaşladıManisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nün (MASKİ) Gördes’e kazandıracağı Gördes Atık Su Arıtma Tesisi (AAT) kanalizasyon ve yağmursuyu inşaatı yapım işine, teknik ekiplerin yerinde yaptığı incelemelerle start verildi.
 • 18:58Manisa'da Dericilerin Gündemi Atıksu ArıtmaManisa'da Dericilerin Gündemi Atıksu ArıtmaManisa ve ilçelerinde bulunan Deri Sanayicileri Sitesi’nden kaynaklı atık suların çözümlenmesine yönelik olarak deri işletmecileriyle Manisa Valisi Erdoğan Bektaş başkanlığında toplantı gerçekleştirildi.
 • 15:56Vatandaşlar 'Seyitli' İsmi İçin BilgilendirildiVatandaşlar 'Seyitli' İsmi İçin BilgilendirildiYunusemre İlçesine bağlı Siyekli Mahallesinin isminin Seyitli olarak değiştirilmesi için Pazar günü yapılacak halk oylaması öncesinde, Siyekli Mahallesine giden Yazı İşleri Müdürü Ahmet Atlıca, vatandaşları bilgilendirdi.
 • 16:36Osmanlı Ocaklarından Başkan Çerçi'ye ZiyaretOsmanlı Ocaklarından Başkan Çerçi'ye ZiyaretTeşkilatlanmalarını sağladıktan sonra kamu kurum ve kuruluşlarına gerçekleştirdiği ziyaretlerine ağırlık veren Osmanlı Ocakları Manisa İl Başkanı Ali Arslan ve Yönetim Kurulu Üyeleri Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’yi makamında ziyaret etti.
 • 18:53Meteorolojik Uyarıİzmir ve Manisa'nın ilçeleri için sağanak uyarısı yapıldı.
 • 16:39Bir Devir Sona ErdiBir Devir Sona ErdiManisa’nın en köklü okullarından biri olan Ali Rıza çevik İlköğretim Kurumlarının ilkokul kısmı alınan kararla kapatıldı.
 • 17:14Maski Personeline Aşı KampanyasıMaski Personeline Aşı KampanyasıManisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Manisa il merkezinde ve ilçelerde sahada çalışan personelinin kalıcı ve bulaşıcı hastalıklara karşı bağışıklık kazanması amacıyla aşı kampanyası başlattı.
 • 16:49MASKİ Önce Sağlık DediManisa il merkezinde ve ilçelerde sahada çalışan personelinin kalıcı ve bulaşıcı hastalıklara karşı bağışıklık kazanması amacıyla aşı kampanyası başlattı.
 • 19:19Manisa - Kaza Yapan Tır, İzmir-İstanbul Karayolu'nu 1 Saat Trafiğe KapattıManisa - Kaza Yapan Tır, İzmir-İstanbul Karayolu'nu 1 Saat Trafiğe KapattıKaza yapan TIR, İzmir-İstanbul Karayolu'nu 1 saat trafiğe kapattı Manisa Sabuncubeli rampasında, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu savrularak yolun her iki tarafındaki bariyerlere çarpan TIR, İzmir-İstanbul Karayolu'nun 1 saat süreyle trafiğe kapalı kalmasına neden oldu.
 • 18:26Kaza Yapan Tır, İzmir- İstanbul Karayolunu 1 Saat Trafiğe KapattıKaza Yapan Tır, İzmir- İstanbul Karayolunu 1 Saat Trafiğe KapattıManisa Sabuncubeli rampasında, sürücüsünün direksiyon kontrolünü yitirmesi sonucu savrularak yolun her iki tarafındaki bariyerlere çarpan TIR, İzmir-İstanbul karayolunun 1 saat süreyle trafiğe kapalı kalmasına neden oldu.
 • 18:14Manisa Demircili Kore Gazisi Toprağa VerildiManisa Demircili Kore Gazisi Toprağa VerildiDemircili Kore gazisi toprağa verildi Manisa'nın Demirci İlçesi'nde, yaşlılığa bağlı nedenlerden tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Kore gazisi 85 yaşındaki Mehmet Yıldırım, askeri törenle son yolculuğuna uğurlandı.
 • 16:53Demircili Kore Gazisi Toprağa VerildiDemircili Kore Gazisi Toprağa VerildiManisa'nın Demirci İlçesi'nde, yaşlılığa bağlı nedenlerden tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Kore gazisi 85 yaşındaki Mehmet Yıldırım, askeri tören ardından toprağa verildi.
 • 10:24Üzüm Fiyatını Rekolte BelirleyecekÜzüm Fiyatını Rekolte BelirleyecekManisa'da bu yıl üst üste yaşanan don olayları ile sarsılan üzüm üreticisinin yüzünü fiyatlar da güldürmedi.
 • 14:43Manisa'da Organik Tarımın Yaygınlaştırılması İçin Firmalara Mektup GönderildiManisa Valiliği, ilde organik tarımın yaygınlaştırılması amacıyla Türkiye genelinde bu işle uğraşan 2 binden fazla firmaya mektup yolladı.
 • 18:21Ağustos Ayında Manisa'ya Yeni Bir Müze YapılacakAğustos Ayında Manisa'ya Yeni Bir Müze YapılacakManisa Valisi Erdoğan Bektaş canlı yayın konuğu olduğu Radyo Hiraş’ta, Hiraş Medya Grup Başkanı Rıfat Emin Uygur`un hazırlayıp sunduğu ‘Gündem Özel’ programında Manisa’da görev yaptığı 13 ayı değerlendirdi.