SON DAKİKA MANİSA MERKEZ HABERLERİ

Son Dakika Manisa Merkez Haberleri

 • 20:38Manisa - Başbakan: Kaçaklarla Dava Adamlarını Ayıracak Mısınız?Manisa - Başbakan: Kaçaklarla Dava Adamlarını Ayıracak Mısınız?Başbakan: Kaçaklarla dava adamlarını ayıracak mısınız? Başbakan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Manisa mitinginde 7 Haziran sonra koalisyon hükümeti kurma girişimleri karşısında muhalefetin tutumunu eleştirdi ve "Kaçaklarla dava adamlarını ayıracak mısınız? İşte bu. Net olarak ayırın.
 • 19:55Başbakan: Kaçaklarla Dava Adamlarını Ayıracak Mısınız?Başbakan: Kaçaklarla Dava Adamlarını Ayıracak Mısınız?Başbakan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Manisa mitinginde 7 Haziran sonrası koalisyon hükümeti kurma girişimleri karşısında muhalefetin tutumunu eleştirdi, "Kaçaklarla dava adamlarını ayıracak mısınız? İşte bu. Net olarak ayırın.
 • 14:01Turgutlu'da 99 Muhtar YargılanıyorTurgutlu'da 99 Muhtar YargılanıyorManisa’nın Turgutlu ilçesinde ’usulsüz kredi’ kullanıldığı iddiasıyla açılan davada, görevi kötüye kullandığı öne sürülen 99 muhtar ve azaları, Turgutlu Adliyesi’nde ifade verdi.
 • 11:27Bakanlıktan Alaşehir'e 5 Doktor AtamasıBakanlıktan Alaşehir'e 5 Doktor AtamasıAlaşehir Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne beş yeni doktor atandı.
 • 17:33Turgutlu Aat'nin Yer Teslimi YapıldıTurgutlu Aat'nin Yer Teslimi YapıldıManisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nün Turgutlu’ya kazandıracağı Atıksu Arıtma Tesisi’nin (AAT) yer teslimi yüklenici firmaya yapıldı.
 • 17:33Atık Sular En Az İki Yıl Daha Gediz'e AkacakAtık Sular En Az İki Yıl Daha Gediz'e AkacakManisa Valisi Erdoğan Bektaş, Gediz Nehri'ndeki kirliliğin bugünün sorunu olmadığını belirterek, eylem planı kapsamında çalışmaların sürdüğünü açıkladı.
 • 14:07Mabem Kursları Gördes'teMabem Kursları Gördes'teManisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Gördes’e gerçekleştirdiği ziyarette, ilçeye kazandırılacak olan ve 6 Ekim’de Gördesli öğrencilere kapısını açacak MABEM ve 3 ay içerisinde hizmete girecek Gıda Bankası binalarında incelemelerde bulundu.
 • 16:35Hafriyat Araçlarına Uydu TakibiHafriyat Araçlarına Uydu TakibiManisa Büyükşehir Belediyesi, çevre kirliliğinin önüne geçmek ve kaçak hafriyat dökümünü engellemek amacıyla firmaların araçlarını uydu takibine aldı.
 • 12:20Demirci Gıda Bankası ve MABEM İle TanışıyorDemirci Gıda Bankası ve MABEM İle TanışıyorManisa Büyükşehir Belediyesi Eğitim Merkezi ile 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren dar gelirli ailelerin her türlü alışverişleri yapabilecekleri Gıda Bankası olarak hizmet verecek binalarda incelemelerde bulundu.
 • 11:56Demirci Gıda Bankası ve Mabem ile TanışıyorDemirci Gıda Bankası ve Mabem ile TanışıyorManisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Demirci’ye gerçekleştirdiği ziyarette, ilçeye kazandırılacak olan ve 1 Ekim’de öğrencilere kapısını açacak Manisa Büyükşehir Belediyesi Eğitim Merkezi ile 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren dar gelirli ailelerin her türlü alışverişleri yapabilecekleri Gıda Bankası olarak hizmet verecek binalarda incelemelerde bulundu.
 • 16:38Kore Gazisi Akgün'ün Cenazesi Toprağa VerildiManisa'nın Turgutlu ilçesinde 84 yaşında vefat eden Kore gazisi Mustafa Akgün'ün cenazesi, askeri törenle toprağa verildi.
 • 22:26Define Ararken ZehirlendilerŞehzadeler ilçesinde define aramak için çukur kazdığı iddia edilen 3 kişi, mazotla çalışan kırıcıdan çıkan karbonmonoksit gazından zehirlendi, biri hayatını kaybetti.
 • 16:06Özel Okullara Denetim Baskını Algı Oluşturmak İçin Yapılıyor'Manisa Barosu Başkanı Ali Arslan, polis eşliğinde Özel Şehzade Mehmet Fen ve Anadolu Lisesi ile Özel Şehzade Mehmet Anaokulu, İlkokulu ve Ortaokulu'na, denetim adı altında polis eşliğinde 16 kurum ile yapılan baskınla algı oluşturmanın amaçlandığını, bunun hukuka aykırı olduğunu kaydetti.
 • 18:25Meslektaşı Nişanlısı Tarafından Vurulan Polis Memuru Toprağa VerildiMeslektaşı Nişanlısı Tarafından Vurulan Polis Memuru Toprağa VerildiManisa’da dün akşam evlilik hazırlığı yaptığı polis memuru Beytullah Türkyılmaz (38) tarafından tabancayla vurularak öldürülen bayan polis memuru Gülay Memiş (38), Manisa’da toprağa verildi.
 • 17:13Manisa'da Tarihi Eser OperasyonuManisa İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, tarihi eser kaçakçılığına yönelik düzenlenen operasyonda bin 189 parça tarihi eseri 300 bin dolara satmak isteyen 3 kişinin yakalandığını bildirdi.
 • 18:30Şirin'den Başkan Ergün'e ZiyaretŞirin'den Başkan Ergün'e ZiyaretManisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin’i makamında ağırladı.
 • 14:55Manisa Büyükşehir ve Maski'ye Dev FiloManisa Büyükşehir ve Maski'ye Dev FiloManisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü’nün araç filosu, alınan yeni araç ve ekipmanlarla güçlendi.
 • 18:15Manisa'da Çifte Parti Üyeliği TartışmasıManisa'da Çifte Parti Üyeliği TartışmasıChp Manisa İl Başkanı Mustafa Ada, bilgileri dışında AK Parti'ye üye yapılan 100'e yakın üyelerini yeniden dilekçelerini alarak partilerine kayıtlarını yaptıklarını söyledi.
 • 15:34Genel Müdür Koç Gündeme İlişkin Açıklamalar YaptıGenel Müdür Koç Gündeme İlişkin Açıklamalar YaptıManisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Yakup Koç, Manisa’da yayın yapan bir yerel televizyonun canlı yayın konuğu oldu.
 • 15:36Gördes Atık Su Arıtma Tesisi İçin Çalışmalar BaşladıGördes Atık Su Arıtma Tesisi İçin Çalışmalar BaşladıManisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nün (MASKİ) Gördes’e kazandıracağı Gördes Atık Su Arıtma Tesisi (AAT) kanalizasyon ve yağmursuyu inşaatı yapım işine, teknik ekiplerin yerinde yaptığı incelemelerle start verildi.
 • 18:58Manisa'da Dericilerin Gündemi Atıksu ArıtmaManisa'da Dericilerin Gündemi Atıksu ArıtmaManisa ve ilçelerinde bulunan Deri Sanayicileri Sitesi’nden kaynaklı atık suların çözümlenmesine yönelik olarak deri işletmecileriyle Manisa Valisi Erdoğan Bektaş başkanlığında toplantı gerçekleştirildi.
 • 15:56Vatandaşlar 'Seyitli' İsmi İçin BilgilendirildiVatandaşlar 'Seyitli' İsmi İçin BilgilendirildiYunusemre İlçesine bağlı Siyekli Mahallesinin isminin Seyitli olarak değiştirilmesi için Pazar günü yapılacak halk oylaması öncesinde, Siyekli Mahallesine giden Yazı İşleri Müdürü Ahmet Atlıca, vatandaşları bilgilendirdi.
 • 16:36Osmanlı Ocaklarından Başkan Çerçi'ye ZiyaretOsmanlı Ocaklarından Başkan Çerçi'ye ZiyaretTeşkilatlanmalarını sağladıktan sonra kamu kurum ve kuruluşlarına gerçekleştirdiği ziyaretlerine ağırlık veren Osmanlı Ocakları Manisa İl Başkanı Ali Arslan ve Yönetim Kurulu Üyeleri Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’yi makamında ziyaret etti.
 • 18:53Meteorolojik Uyarıİzmir ve Manisa'nın ilçeleri için sağanak uyarısı yapıldı.
 • 16:39Bir Devir Sona ErdiBir Devir Sona ErdiManisa’nın en köklü okullarından biri olan Ali Rıza çevik İlköğretim Kurumlarının ilkokul kısmı alınan kararla kapatıldı.
 • 17:14Maski Personeline Aşı KampanyasıMaski Personeline Aşı KampanyasıManisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Manisa il merkezinde ve ilçelerde sahada çalışan personelinin kalıcı ve bulaşıcı hastalıklara karşı bağışıklık kazanması amacıyla aşı kampanyası başlattı.
 • 16:49MASKİ Önce Sağlık DediManisa il merkezinde ve ilçelerde sahada çalışan personelinin kalıcı ve bulaşıcı hastalıklara karşı bağışıklık kazanması amacıyla aşı kampanyası başlattı.
 • 19:19Manisa - Kaza Yapan Tır, İzmir-İstanbul Karayolu'nu 1 Saat Trafiğe KapattıManisa - Kaza Yapan Tır, İzmir-İstanbul Karayolu'nu 1 Saat Trafiğe KapattıKaza yapan TIR, İzmir-İstanbul Karayolu'nu 1 saat trafiğe kapattı Manisa Sabuncubeli rampasında, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu savrularak yolun her iki tarafındaki bariyerlere çarpan TIR, İzmir-İstanbul Karayolu'nun 1 saat süreyle trafiğe kapalı kalmasına neden oldu.
 • 18:26Kaza Yapan Tır, İzmir- İstanbul Karayolunu 1 Saat Trafiğe KapattıKaza Yapan Tır, İzmir- İstanbul Karayolunu 1 Saat Trafiğe KapattıManisa Sabuncubeli rampasında, sürücüsünün direksiyon kontrolünü yitirmesi sonucu savrularak yolun her iki tarafındaki bariyerlere çarpan TIR, İzmir-İstanbul karayolunun 1 saat süreyle trafiğe kapalı kalmasına neden oldu.
 • 18:14Manisa Demircili Kore Gazisi Toprağa VerildiManisa Demircili Kore Gazisi Toprağa VerildiDemircili Kore gazisi toprağa verildi Manisa'nın Demirci İlçesi'nde, yaşlılığa bağlı nedenlerden tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Kore gazisi 85 yaşındaki Mehmet Yıldırım, askeri törenle son yolculuğuna uğurlandı.
 • 16:53Demircili Kore Gazisi Toprağa VerildiDemircili Kore Gazisi Toprağa VerildiManisa'nın Demirci İlçesi'nde, yaşlılığa bağlı nedenlerden tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Kore gazisi 85 yaşındaki Mehmet Yıldırım, askeri tören ardından toprağa verildi.
 • 10:24Üzüm Fiyatını Rekolte BelirleyecekÜzüm Fiyatını Rekolte BelirleyecekManisa'da bu yıl üst üste yaşanan don olayları ile sarsılan üzüm üreticisinin yüzünü fiyatlar da güldürmedi.
 • 14:43Manisa'da Organik Tarımın Yaygınlaştırılması İçin Firmalara Mektup GönderildiManisa Valiliği, ilde organik tarımın yaygınlaştırılması amacıyla Türkiye genelinde bu işle uğraşan 2 binden fazla firmaya mektup yolladı.
 • 18:21Ağustos Ayında Manisa'ya Yeni Bir Müze YapılacakAğustos Ayında Manisa'ya Yeni Bir Müze YapılacakManisa Valisi Erdoğan Bektaş canlı yayın konuğu olduğu Radyo Hiraş’ta, Hiraş Medya Grup Başkanı Rıfat Emin Uygur`un hazırlayıp sunduğu ‘Gündem Özel’ programında Manisa’da görev yaptığı 13 ayı değerlendirdi.
 • 18:53Ölüm Direksiyon Başında YakaladıÖlüm Direksiyon Başında YakaladıManisa’nın Turgutlu ilçesinde otomobilin çarptığı yaya yaralanırken, direksiyon başında kalp krizi geçirdiği öğrenilen sürücü hayatını kaybetti.
 • 17:53Turgutlu'da Yayaya Çarpan Sürücü Kalp Krizinden ÖldüTurgutlu'da Yayaya Çarpan Sürücü Kalp Krizinden ÖldüTurgutlu'da yayaya çarpan sürücü kalp krizinden öldü Kaza anı kamerada MANİSA'nın Turgutlu İlçesi'nde otomobil sürücüsü Adil Çolak (49) yayaya çarptıktan sonra heyecanlanıp kalp kirizi sonucu hayatını kaybetti.
 • 17:47Yayaya Çarpan Sürücü Kalp Krizinden ÖldüYayaya Çarpan Sürücü Kalp Krizinden ÖldüManisa'nın Turgutlu İlçesi'nde otomobili ile Aziz Korkmaz'a çarparak ağır yaralanmasına neden olan Adil Çolak heyecanlanarak kalp krizi geçirdi ve hayatını kaybetti.
 • 17:31Yayaya Çarpan Sürücü ÖldüYayaya Çarpan Sürücü ÖldüGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kazanın güvenlik kamerası görüntüleri, - Otomobilin yayaya çarpma anı, Kaza yapan sürücü kalp krizinden öldü- Manisa'da otomobilin çarptığı yaya yaralandı- Direksiyon başında rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan ve kalp krizi geçirdiği bildirilen sürücü, yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı Turgutlu ilçesinde otomobilin çarptığı yaya yaralanırken, direksiyon başında rahatsızlanan ve kalp krizi geçirdiği bildirilen sürücü ise hayatını kaybetti.
 • 17:18Kalp Krizi Kaza YaptırdıKalp Krizi Kaza YaptırdıManisa’nın Turgutlu ilçesinde meydana gelen trafik kazasında otomobilin çarptığı yaya yaralanırken, direksiyon başında kalp krizi geçirdiği bildirilen sürücü ise hayatını kaybetti.
 • 16:14Kaza Yapan Sürücü Kalp Krizinden ÖldüTurgutlu ilçesinde otomobilin çarptığı yaya yaralanırken, direksiyon başında rahatsızlanan ve kalp krizi geçirdiği bildirilen sürücü ise hayatını kaybetti.
 • 05:44İzmir, Manisa ve Balıkesir İçin Sağanak Uyarısıİzmir, Manisa ve Balıkesir İçin Sağanak UyarısıMeteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü; İzmir, Manisa ve Balıkesir için sağanak uyarısında bulundu.
 • 14:40Esnaf Odaları Birliği'nden 'Kardeşlik' İftarıEsnaf Odaları Birliği'nden 'Kardeşlik' İftarıManisa Valiliği tarafından Ramazan ayı dolayısıyla hayata geçirilen "İftar Vakti Kardeşlik Vakti" projesi kapsamında Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) ve odaya bağlı Manisa Madeni Sanatkarlar Odası toplamda 2 bin 500 kişiye iftar yemeği verecek.
 • 16:12Trafik Kurbanı Tıbbi Sekreter Gözyaşlarıyla UğurlandıTrafik Kurbanı Tıbbi Sekreter Gözyaşlarıyla UğurlandıÖnceki gün sabaha karşı Ankara’dan Manisa’ya dönerken Kula Kovukdere mevkiinde meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden 4 kişiden biri olan tıbbi sekreter Duygu Türe Manisa İstasyon camiinde kılınan cenaze namazı sonrasında Kırtık Mezarlığında toprağa verildi.
 • 12:13Manisa'daki Trafik KazasıManisa'nın Kula ilçesinde meydana gelen trafik kazasında ölenlerin sayısı 4'e çıktı.
 • 12:01Salihli Kaymakamı Ertan Peynircioğlu'ndan İftara DavetSalihli Kaymakamı Ertan Peynircioğlu'ndan İftara DavetRamazan ayında Manisa Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü koordinesinde hazırlanan ’İftar Vakti Kardeşlik Vakti’ projesi çerçevesinde hayırseverlerin katkılarıyla Manisa merkez ve 6 ilçesinde yaklaşık 20 bin kişiye iftar verilecek.
 • 19:02İntihar Eden Uzman Çavuş, Memleketi Selendi'de Toprağa Verildiİntihar Eden Uzman Çavuş, Memleketi Selendi'de Toprağa Verildiİstanbul'un Tuzla İlçesi'nde, kendisi gibi asker olan iki arkadaşıyla kaldığı evde başına dayadığı beylik tabancasıyla intihar eden 24 yaşındaki uzman çavuş Ramazan Kaçar'ın cenazesi, memleketi Manisa'nın Selendi İlçesi'nde gözyaşlarıyla toprağa verildi.
 • 18:35Ramazan Ayı HazırlıklarıRamazan ayında Manisa Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü koordinesinde hazırlanan "İftar Vakti Kardeşlik Vakti" projesi çerçevesinde hayırseverlerin katkılarıyla Manisa merkez ve 6 ilçesinde yaklaşık 20 bin kişiye iftar verilmesi planlanıyor.
 • 12:35Manisa'daki Trafik KazasıKula ilçesindeki trafik kazasına karışan otomobilde bulunanların, Ankara'da bir yakınlarının düğününden Manisa'ya döndükleri belirlendi.
 • 14:41Manisa'da 20 Bin Kişiye İftar VerilecekManisa'da 20 Bin Kişiye İftar VerilecekManisa Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü koordinesinde, Ramazan ayı dolayısıyla hayata geçirilen ’İftar Vakti Kardeşlik Vakti’ projesi kapsamında, Manisa merkez ve altı ilçesinde yaklaşık 20 bin kişiye iftar verilecek.
 • 22:10Bülent Arınç'ın Kayınvalidesi Hayatını KaybettiBülent Arınç'ın Kayınvalidesi Hayatını KaybettiBaşbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın kayınvalidesi Elmas Tay, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.