SON DAKİKA MANİSA HABERLERİ

Son Dakika Manisa Haberleri

 • 12:02Manisa Ölenlerin Cesetleri Morga KaldırıldıManisa Ölenlerin Cesetleri Morga KaldırıldıManisa'nın Gölmarmara İlçesi'nde süt tankeri ile tarım işçilerini taşıyan kamyonetin çarpıştığı kazada ölenlerden Seyide Aydın'ın cenazesi Gölmarmara Devlet Hastanesi morgunu, hayatını kaybeden diğer 14 tarım işçisinin cenazeleri de Akhisar Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.
 • 11:56Manisa Ölenlerin Cesetleri Morga KaldırıldıManisa Ölenlerin Cesetleri Morga KaldırıldıManisa'nın Gölmarmara İlçesi'nde süt tankeri ile tarım işçilerini taşıyan kamyonetin çarpıştığı kazada ölenlerden Seyide Aydın'ın cenazesi Gölmarmara Devlet Hastanesi morgunu, hayatını kaybeden diğer 14 tarım işçisinin cenazeleri de Akhisar Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.
 • 11:49Manisa'daki Trafik KazasıMemur-Sen, mevsimlik tarım işçilerinin ikametgahlarından çalışacakları yerlere ve tarladan konaklama mahalline ulaşımları esnasında yol güvenliklerinin sağlanması gerektiğini bildirdi.
 • 11:47Uyku Düzensizliği Hastalıkları TetikliyorUyku Düzensizliği Hastalıkları TetikliyorManisa'da Nöroloji Uzmanı Dr. Emre Ersoy, uyku hastalıklarının kalp krizi riskini tetiklediğini belirterek, çok ya da az uykunun insanlarda strese ve depresyona neden olduğunu dile getirdi.
 • 11:21İngiliz Büyükelçi'den Tarım İşçilerinin Yakınlarına Baş Sağlığı Mesajıİngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore, Manisa’da meydana gelen ve 13’ü kadın 15 kişinin hayatını kaybettiği trafik kazasından duyduğu üzüntüyü dile getirdi.
 • 11:15Manisa'daki Kazada Ölen 15 Tarım İşçisinin 13'ü KadınManisa'daki Kazada Ölen 15 Tarım İşçisinin 13'ü KadınManisa’nın Gölmarmara ilçesinde tarım işçilerini taşıyan kamyonet ile süt tankerinin çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 15 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi yaralandı.
 • 11:09Memur-sen'den Manisa'da Mevsimlik İşçilerin Yaptığı Kazaya İlişkin AçıklamaMemur-Sen, Manisa’nın Gölmarmara ilçesinde asma yaprağı toplamaya giden işçileri taşıyan kamyonet ile TIR’ın çarpışması sonucu 15 tarım işçisinin hayatını kaybetmesi üzerine yaptığı açıklamada, mevsimlik işçilerin yol güvenliklerinin sağlanması gerektiğini bildirdi.
 • 11:08Aynı Köyden 15 CenazeAynı Köyden 15 CenazeManisa’nın Gölmarmara ilçesinde bu sabah trafik kazasında 15 işçi hayatını kaybederken, aileleri feryat etti.
 • 10:15Manisa'da Tarım İşçilerini Taşıyan Kamyonet ile Tır Çarpıştı: 15 ÖlüManisa'da Tarım İşçilerini Taşıyan Kamyonet ile Tır Çarpıştı: 15 ÖlüManisa'nın Gölmarmara ilçesinde tarım işçilerini taşıyan açık kasa kamyonet ile tırın çarpışması sonucu 15 kişi öldü.
 • 10:08Manisa'da Kaza: 15 Tarım İşçisi Öldü (3)Manisa'da Kaza: 15 Tarım İşçisi Öldü (3)Ölenlerin CESETLERİ MORGA KALDIRILDI Manisa'nın Gölmarmara İlçesi'nde süt tankeri ile tarım işçilerini taşıyan kamyonetin çarpıştığı kazada ölenlerden Seyide Aydın'ın cenazesi Gölmarmara Devlet Hastanesi, diğer 14 tarım işçisinin cenazeleri ise, Akhisar Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.
 • 09:24Manisa'da Trafik Kazası: 15 Ölü, 2 YaralıManisa Gölmarmara'da, tarım işçilerini taşıyan kamyonet ile süt tankerinin çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 15 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi yaralandı.
 • 09:02Manisa Katliam Gibi Kaza/3Manisa Katliam Gibi Kaza/3(Tür: Yurt)
 • 08:54Manisa'da Kaza: 15 Tarım İşçisi Öldü (2)Manisa'nın Gölmarmara İlçesi'nde kasasında tarım işçisi taşıyan kamyonet, süt tankeri ile çarpıştı.
 • 08:37Manisa'da Katliam Gibi Kaza: 15 ÖlüManisa'da Katliam Gibi Kaza: 15 ÖlüManisa'nın Gölmarmara ilçesinde tarım işçilerini taşıyan kamyonetle tırın çarpışması sonucu meydana gelen kazada 15 kişi öldü.
 • 08:33Manisa'da Katliam Gibi Kaza: 15 ÖlüManisa'da Katliam Gibi Kaza: 15 ÖlüManisa'nın Gölmarmara ilçesinde tarım işçilerini taşıyan kamyonetle tırın çarpışması sonucu meydana gelen kazada 15 kişi öldü.
 • 08:11Manisa'da Kaza: 15 Tarım İşçisi ÖldüManisa'da tarım işçilerini taşıyan aracın karışığı kazada ilk belirlemelere göre 15 kişi öldü.
 • 08:06Manisa'da Kamyonet ile Tanker Çarpıştı: 15 ÖlüManisa'da Kamyonet ile Tanker Çarpıştı: 15 ÖlüManisa'nın Gölmarmara ilçesinde tarım işçilerini taşıyan kamyonet ile tanker çarpıştı. Kazada 15 kişi yaşamını yitirdi.
 • 05:54AK Parti Manisa Milletvekili Özdağ'dan İftarAK Parti Manisa Milletvekili Özdağ'dan İftarGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - İftar yemeğinden detaylar- Selçuk Özdağ'ın konuşması AK Parti Manisa Milletvekili Özdağ'dan iftar- Özdağ: - "Çözüm süreci şu demek değildir, askerin ve polisin silahını bıraktığı fakat PKK'lıların sokaklarda keleşlerle gezdiği bir Türkiye değildir" AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, "Çözüm süreci şu demek değildir, askerin ve polisin silahını bıraktığı fakat PKK'lıların sokaklarda keleşlerle gezdiği bir Türkiye değildir" dedi.
 • 16:22Manisa'da Yakalanan Dilencilerin Yarısı SuriyeliManisa'da Yakalanan Dilencilerin Yarısı SuriyeliManisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, özellikle son günlerde artış gösteren dilencilere yönelik operasyon yaptı.
 • 13:43Kefillik Canından EttiKefillik Canından EttiManisa'nın Akhisar İlçesi'nde, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkan Yardımcısı 65 yaşındaki Tahsin Ünaldı, kefil olduğu arkadaşının borçlarının kendisine kalması üzerine zor duruma düşünce, evinin bahçesindeki ağaca kendini asarak yaşamına son verdi.
 • 20:17Arkadaşına Kefil Oldu, Borçlarını Ödeyemeyince İntihar EttiArkadaşına Kefil Oldu, Borçlarını Ödeyemeyince İntihar EttiManisa'nın Akhisar İlçesi'nde, kefil olduğu arkadaşının borçlarını ödememesi yüzünden maddi sıkıntı çeken 65 yaşındaki Tahsin Ünaldı evinin bahçesinde kendini ağaca asarak intihar etti.
 • 17:47Yayaya Çarpan Sürücü Kalp Krizinden ÖldüYayaya Çarpan Sürücü Kalp Krizinden ÖldüManisa'nın Turgutlu İlçesi'nde otomobili ile Aziz Korkmaz'a çarparak ağır yaralanmasına neden olan Adil Çolak heyecanlanarak kalp krizi geçirdi ve hayatını kaybetti.
 • 17:31Yayaya Çarpan Sürücü ÖldüYayaya Çarpan Sürücü ÖldüGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kazanın güvenlik kamerası görüntüleri, - Otomobilin yayaya çarpma anı, Kaza yapan sürücü kalp krizinden öldü- Manisa'da otomobilin çarptığı yaya yaralandı- Direksiyon başında rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan ve kalp krizi geçirdiği bildirilen sürücü, yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı Turgutlu ilçesinde otomobilin çarptığı yaya yaralanırken, direksiyon başında rahatsızlanan ve kalp krizi geçirdiği bildirilen sürücü ise hayatını kaybetti.
 • 17:23Cumhurbaşkanın Affı ile Özgürlüğüne KavuştuCumhurbaşkanın Affı ile Özgürlüğüne KavuştuAldığı hapis cezası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından affedilen Mehmet Özden, "Allah Cumhurbaşkanımızdan razı olsun" dedi.
 • 17:18Kalp Krizi Kaza YaptırdıKalp Krizi Kaza YaptırdıManisa’nın Turgutlu ilçesinde meydana gelen trafik kazasında otomobilin çarptığı yaya yaralanırken, direksiyon başında kalp krizi geçirdiği bildirilen sürücü ise hayatını kaybetti.
 • 14:29İzmir ve Manisa'ya 6 Adet Bal Ormanı Kurulduİzmir ve Manisa'ya 6 Adet Bal Ormanı Kurulduİzmir Orman Bölge Müdürü Şahin Aybal, arıcılık ve ormancılığın birbiri açısından stratejik öneme sahip iki konu olduğunu belirterek, “İnsanlığın, gelecek nesillerin adeta sigortası olan arıları ve ormanları bir araya getirerek ‘bal ormanları’ kuruyoruz.
 • 12:58700 Liralık Masrafa 25 Lira Uygun Görüldü700 Liralık Masrafa 25 Lira Uygun GörüldüManisa’da geçtiğimiz aylarda yaşanan elektrik kesintisi sonrası kombisi bozulan bir vatandaş, tamir masraflarının karşılanması amacıyla elektrik dağıtım şirketine dilekçe verdi.
 • 12:14Manisa'nın Freni Boşalan Süt Tankeri DevrildiManisa'nın Freni Boşalan Süt Tankeri DevrildiManisa'nın Sarıgöl ilçesinde meydana gelen trafik kazasında freni boşalan bir süt tankeri devrildi.
 • 20:31Merhum Cumhurbaşkanı Demirel İçin Mevlit OkutulduMerhum Cumhurbaşkanı Demirel İçin Mevlit OkutulduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Camiden genel görüntü - Mevlitten detaylar - Demirel için dua edilmesi - Paketlerde lokum dağıtılması - Merhum 9. Cumhurbaşkanı Demirel için İzmir'in yanı sıra Aydın, Denizli, Manisa ve Uşak'ta mevlit okutuldu Türkiye Cumhuriyeti'nin merhum 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel adına ailesi tarafından, tüm Türkiye'de olduğu gibi İzmir, Aydın, Denizli, Manisa ve Uşak'ta da mevlit okutuldu.
 • 18:32Demirel'e Manisa'da MevlitDemirel'e Manisa'da MevlitManisa'da, 9'uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel için, İl Müftülüğü tarafından iki camide mevlit ve dualar okundu.
 • 17:36İşyerine Baskın Düzenlenen Esnaf: Emniyet Müdürü Yargılanmalıİşyerine Baskın Düzenlenen Esnaf: Emniyet Müdürü YargılanmalıManisa’da geçtiğimiz aylarda işyerine polis tarafından baskın düzenlenen Manisa Sanayici ve İşadamları Derneği (MASİAD)’nin eski başkanı Ömer Yerkazanoğlu, dernek, sivil toplum örgütleri ve esnaflara yönelik düzenlenen baskınlar sırasında, bu yerlere terör örgütü iftirası atan İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren’in yargılanması gerektiğini söyledi.
 • 17:19Merhum Cumhurbaşkanı Demirel İçin Mevlit Okutuldu - Konya/Merhum Cumhurbaşkanı Demirel İçin Mevlit Okutuldu - Konya/GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Konya: - Merhum Cumhurbaşkanı Demirel için okutulan mevlit, - Hacıveyszade Camisi, - Mevlide gelen vatandaşlar, Manisa: - Merhum Cumhurbaşkanı Demirel için okutulan mevlit,- Hatuniye Camii,- Mevlide gelen vatandaşlar,- Halil Yurtseven'in konuşması, Merhum Cumhurbaşkanı Demirel için mevlit okutuldu- Merhum 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel için Konya'da mevlit programı düzenlendiKONYA/MANİSA- Türkiye Cumhuriyeti'nin merhum 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel için Konya ve Manisa'da mevlit okutuldu.
 • 13:18Demirel İçin Manisa'da Mevlit OkutulduDemirel İçin Manisa'da Mevlit OkutulduHaziran ayında 91 yaşındayken hayatını kaybeden Türkiye Cumhuriyetinin 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel için Manisa'nın iki ilçesinde mevlit okutuldu.
 • 15:43Manisa'da Çiftçiler İçin Erken Uyarı SistemiManisa'da Çiftçiler İçin Erken Uyarı SistemiManisa Büyükşehir Belediyesi, kış aylarında meydana gelen don olaylarında mahsullerin zarar görmesini engellemek amacıyla Bağ Tahmin ve Erken Uyarı Sistemi kurdu.
 • 15:03Manisalı Stk'lar Çin Mallarına Boykot Çağrısında BulunduManisalı Stk'lar Çin Mallarına Boykot Çağrısında BulunduÇin Halk Cumhuriyeti tarafından Doğu Türkistan’daki Uygur Türklerine yapılan şiddet ve baskılara Manisa’dan tepki geldi.
 • 22:36Doğu Türkistan'da Müslümanlara Yönelik Saldırılar - Manisa/karabük/Doğu Türkistan'da Müslümanlara Yönelik Saldırılar - Manisa/karabük/GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Manisa- Hatuniye Camisi- Giyabi cenaze namazı- AGD Manisa Şubesi Başkanı Metin Engin'in konuşması- Karabük- Doğu Türkistan bayrakları- Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Karabük Şubesi üyesi Emre Burak Kabaran'ın konuşması- Mardin- Doğu Türkistan bayrakları- İstiklal Marşı'nın okunması- Slogan atılması- Türk Haber-Sen Mardin İl Temsilcisi Şeymus Kanat'ın konuşması MANİSA/KARABÜK/MARDİN - Doğu Türkistan'da Müslümanlara yönelik saldırılar protesto edildi.
 • 18:59Dualar Uygur Türkleri İçinDualar Uygur Türkleri İçinÇin’in egemenliği altında bulunan Doğu Türkistan’da Uygur Türklerine yapılan baskı ve şiddet olaylarında şehit olan Türkler için Manisa’da gıyabi cenaze namazı kılındı.
 • 17:22Soma'daki Maden Faciası - Manisa Barosu Başkanı ArslanSoma'daki Maden Faciası - Manisa Barosu Başkanı ArslanGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Manisa Barosu Başkanı Ali Arslan'ın açıklamaları Soma'daki maden faciası- Manisa Barosu Başkanı Arslan: - "(Tazminat ödenmesine ilişkin yapılan müracaat) Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının olumsuz cevabına karşılık 60 günlük süre içerisinde Manisa İdare Mahkemesinde bakanlıklar ve Türkiye Kömür İşletmeleri Genel Müdürlüğü aleyhine tazminat davaları açılacaktır" Manisa Barosu Başkanı Ali Arslan, Soma'da geçen yıl yaşanan ve 301 madencinin kaybettiği faciada sorumluluğu bulunduğunu savunduğu bakanlıklar ve Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) hakkında Manisa İdare Mahkemesinde dava açılacağını bildirdi.
 • 16:17Bursa'da Kadın Avukatın Ofisinin Kurşunlanmasına Manisa'dan TepkiBursa'da Kadın Avukatın Ofisinin Kurşunlanmasına Manisa'dan TepkiManisa Barosu Kadın ve Çocuk Hakları Komisyonu üyeleri, Bursa Barosu Kadın Hakları Komisyonu Başkanı avukat Nevin Canbaz'ın ofisin kurşunlanmasına tepki gösterdi.
 • 15:23Bakanlık Soma Faciasında Sorumluluk Kabul EtmediBakanlık Soma Faciasında Sorumluluk Kabul EtmediManisa Barosu Başkanı Avukat Ali Arslan, 301 madencinin öldüğü Soma faciasının ardından, maddi ve manevi tazminat sorumluluğunun bulunduğunu belirttiği bazı kamu kurum ve kuruluşlarına müvekkilleri adına, tazminat talebiyle dilekçeyle başvurduklarını, ancak uzunca bir sürenin ardından sadece Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın dönüş yaptığını söyledi.
 • 15:20Bakanlık Soma Faciasında Sorumluluk Kabul EtmediBakanlık Soma Faciasında Sorumluluk Kabul EtmediManisa Barosu Başkanı Avukat Ali Arslan, 301 madencinin öldüğü Soma faciasının ardından, bazı kamu kurum ve kuruluşlarına müvekkilleri adına, tazminat talebiyle dilekçeyle başvurduklarını; ancak uzunca bir sürenin ardından sadece Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın dönüş yaptığını söyledi.
 • 14:54Şehit Madenciler İçin İstenen Tazminata RetŞehit Madenciler İçin İstenen Tazminata RetGeçen yıl 13 Mayıs’ta 301 işçinin ölümü, 162’sinin yaralanmasına neden olan Manisa’nın Soma ilçesindeki maden faciası sonrasında açılan ceza ve iş davaları devam ediyor.
 • 13:18Manisa'da Eş Zamanlı 'Torbacı' OperasyonuManisa’da, torbacılık yöntemiyle uyuşturucu madde ticareti yapan ve aracılık eden şahıslara yönelik 6 ay süren takibin ardından yapılan operasyonda gözaltına alınan 13 kişiden 4’ü tutuklandı.
 • 10:49Manisa Uyuşturucu Operasyonunda 4 TutuklamaManisa’da, torbacılık yöntemiyle uyuşturucu madde ticareti yapan ve aracılık eden şahıslara yönelik operasyonda gözaltına alınan 13 kişiden 4’ü tutuklandı.
 • 18:50Mültecilere 'İzinsiz İl Dışına Çıkmama' UyarısıMültecilere 'İzinsiz İl Dışına Çıkmama' UyarısıManisa İl Göç İdaresi Müdürü Abdurrahman Şeref Doğramacı, çeşitli kentlere yerleştirilen mültecilerin valiliğin izni olmaksızın il dışına çıkarken yakalanmaları halinde sınır dışı edileceklerini söyledi.
 • 17:03Manisa Barosu'ndan Doğu Türkistan İçin BM'ye DilekçeManisa Barosu'ndan Doğu Türkistan İçin BM'ye DilekçeManisa Barosu, Doğu Türkistan'da Uygur Türklerine yönelik yapılan baskı ve şiddetin tespit edilerek rapor haline getirilmesi için Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Konseyi'ne dilekçe gönderdi.
 • 16:50Otomobil Zeytin Tarlasına Uçtu: 2 YaralıOtomobil Zeytin Tarlasına Uçtu: 2 YaralıOtomobil zeytin tarlasına uçtu: 2 yaralı Manisa'nın Akhisar İlçesi'nde, sürücüsünün kontrolünden çıkan otomobilin zeytin tarlasına uçtuğu kazada, iki kişi yaralandı.
 • 15:49Yolcu Treni Çarpan Kağıt Toplayıcısı ÖldüYolcu Treni Çarpan Kağıt Toplayıcısı ÖldüManisa'nın Akhisar İlçesi'nde, demiryolundan karşıya geçmeye çalışan 72 yaşındaki İmam Güler, yolcu treninin altında kalarak yaşamını yitirdi.
 • 15:48Hemzemin Geçitte Kaza: 1 ÖlüHemzemin Geçitte Kaza: 1 ÖlüGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Olay yeri inceleme görüntüsü, - Olay yerinden görüntü, Manisa'da hemzemin geçitte kaza: 1 ölü Manisa'nın Akhisar ilçesinde, hemzemin geçitte trenin çarptığı kişi, hayatını kaybetti.
 • 15:12Kurumlar Vergisindeki Çarpıklık, AKP'nin Faiz Lobisiyle İlişkisini Gösteriyor'MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, Türkiye’de kurumlar vergisi listesinin gelir dağılımındaki çarpıklığın artarak devam ettiğini ve bunun AKP’nin faiz lobisiyle olan ilişkisini gösterdiğini ifade etti.