SON DAKİKA MARMARİS BELEDİYESİ HABERLERİ

Son Dakika Marmaris Belediyesi Haberleri

 • 16:17Konsey Konsey "Acil Eylem Planı" İçin ToplandıMarmaris, Fethiye ve Bodrum Turizm Konseyi, Muğla Valisi Amir Çiçek’in de katıldığı toplantıda acil eylem planı için bir araya geldi.
 • 09:41Şiddetli Rüzgar Motoryatı Karaya OturttuŞiddetli Rüzgar Motoryatı Karaya OturttuMuğla'nın Marmaris İlçesi'nde hızı saatte 70 kilometreyi bulan rüzgar nedeniyle yaklaşık 13 metre uzunluğundaki 'Cuohataurı' isimli ABD bayraklı motoryat karaya sürüklendi.
 • 09:37Şiddetli Rüzgara Karşı Koyamayan Lüks Yat Karaya VurduŞiddetli Rüzgara Karşı Koyamayan Lüks Yat Karaya VurduMarmaris'de hızı saatte 70 kilometreyi bulan rüzgarın sürüklediği 13 metrelik lüks yat karaya vurdu.
 • 16:15Marmaris - Kadına Şiddete Kostümlü ProtestoMarmaris - Kadına Şiddete Kostümlü ProtestoKadına şiddete kostümlü protesto MUĞLA'nın Marmaris Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri, hemcinslerine yönelik şiddete dikkat çekmek için kostümlü eylem yaptı.
 • 16:06Kadına Şiddete Kostümlü ProtestoKadına Şiddete Kostümlü ProtestoMarmaris Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri, hemcinslerine yönelik şiddete dikkat çekmek için kostümlü eylem yaptı.
 • 11:45Poseidon Çayırlarının Varlığı İçin Çözüm Yolları TartışıldıPoseidon Çayırlarının Varlığı İçin Çözüm Yolları TartışıldıMarmaris Körfezi'nde, denizin oksijen kaynağı olan Poseidon Çayırları ile ilgili bilim adamlarından oluşan uzman ekip, 7 ay boyunca inceleme yaptı.
 • 10:49Marmaris - Poseidon Çayırlarının Varlığı İçin Çözüm Yolları TartışıldıMarmaris - Poseidon Çayırlarının Varlığı İçin Çözüm Yolları TartışıldıPoseidon Çayırlarının varlığı için çözüm yolları tartışıldı MUĞLA'nın Marmaris Körfezi'nde, denizin oksijen kaynağı olan Poseidon Çayırlarıyla ilgili bilim adamlarından oluşan uzman ekip yedi ay boyunca inceleme yaptı.
 • 12:58Marmaris'te Sel ÖnlemiMarmaris'te Sel ÖnlemiMarmaris’te bölgeyi bekleyen sağanak yağışlar öncesi Belediye, sel felaketine karşı bir dizi önlem almaya başladı.
 • 01:43214 Metrelik Dereden 1200 Ton Atık Çıktı214 Metrelik Dereden 1200 Ton Atık ÇıktıMarmaris’te kış hazırlıklarını sürdüren Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, dere temizlikleri ve hat temizleme çalışmalarına devam ediyor.
 • 19:07Marmaris'te Sığla Çalıştayı YapıldıMarmaris'te Sığla Çalıştayı YapıldıMarmaris'te 'Geçmişten Geleceğe Şifa Kaynağı Sığla' adlı çalıştay düzenlendi.
 • 10:55Muğla'nın İlk Trafik Eğitim Parkı AçıldıMuğla'nın İlk Trafik Eğitim Parkı AçıldıMarmaris Belediyesi tarafından yaptırılan Muğla’nın ilk çocuk trafik parkı hizmete girdi.
 • 14:48Mçd'den Büyükşehire Araç Vermediği İddia Edilen Belediyeye TepkiMçd'den Büyükşehire Araç Vermediği İddia Edilen Belediyeye TepkiMarmaris Çevrecileri Derneği Başkanı (MÇD)Ahmet Kutengin, ilçede balık ölümlerinin yaşandığı derede temizlik başlatan Muğla Büyükşehir Belediyesi ekiplerine Marmaris Belediyesi’nin araç talebine olumsuz yanıt verdiğini iddia etti.
 • 15:41Rus Gazeteciler Muğla'yı GezdiRus Gazeteciler Muğla'yı GezdiYDA Dalaman Havalimanının misafiri olarak Muğla’ya gelen bir grup Rus gazeteciLER Marmaris’in tarihi ve doğal güzelliklerine hayran kaldı.
 • 15:30Çinli Tv Yöneticisi Marmaris'teÇinli Tv Yöneticisi Marmaris'teTürkiye ve Dünya’nın önde gelen turizm merkezlerinden Marmaris’i yerli ve yabancı iş adamları da yakından takip ediyor.
 • 14:57Marmaris Yabancı Gazetecilere TanıtıldıTürkiye'nin gözde turizm merkezlerinden Marmaris, ilçeye davet edilen Rus, İngiliz ve İsviçreli gazeteciler ile sosyal medya yazarlarına tanıtıldı.
 • 14:02Marmaris İçin El SıkıştılarMarmaris İçin El Sıkıştılar1 Kasım Genel seçimlerinde Ak Parti’den (AKP) Muğla Milletvekili seçilen Nihat Öztürk, teşekkür ziyaretleri kapsamında Marmaris Belediye Başkanı CHP’li Ali Acar’ı makamında ziyaret etti.
 • 12:38Rus, İngiliz ve İsviçre Turizm Basını Marmaris'te BuluştuRus, İngiliz ve İsviçre Turizm Basını Marmaris'te BuluştuRusya, İngiltere ve İsviçre ülkelerinden gelen basın ve sosyal medya temsilcileri "Dünya’nın İncisi" sıfatıyla özdeşleşen Marmaris’i keşfe çıktı.
 • 21:55Marmaris - Dilek Doğan İçin Marmaris'te Anma Töreni DüzenlendiMarmaris - Dilek Doğan İçin Marmaris'te Anma Töreni DüzenlendiDilek Doğan için Marmaris'te anma töreni düzenlendi Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde, Pir Sultan Abdal Derneği öncülüğünde Birleşik Haziran Hareketi ve Halkın Demokratik Partisi (HDP) üyeleri, terör operasyonu sırasında evinde polis kurşunu ile vurularak tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Dilek Doğan için anma eylemi düzenledi.
 • 21:20Dilek Doğan İçin Marmaris'te Anma Töreni DüzenlendiDilek Doğan İçin Marmaris'te Anma Töreni Düzenlendimuğla'nın Marmaris İlçesi'nde, Pir Sultan Abdal Derneği öncülüğünde Birleşik Haziran Grubu ve Halkın Demokratik Partisi (HDP) üyeleri, terör operasyonu sırasında evinde polis kurşunu ile vurularak tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Dilek Doğan için anma eylemi düzenledi.
 • 17:49Marmaris'te Masterlar 29 Ekim Yüzme Şampiyonası BaşladıMarmaris'te Masterlar 29 Ekim Yüzme Şampiyonası BaşladıMuğla'nın Marmaris İlçesi'nde düzenlenen 'Masterlar 29 Ekim Yüzme Şampiyonası', açılış seremonisiyle bugün start aldı.
 • 11:37Marmaris Hırsızlık Zanlıları Bu Kadarına da Pes DedirttiMarmaris Hırsızlık Zanlıları Bu Kadarına da Pes DedirttiHırsızlık zanlıları bu kadarına da pes dedirtti Markete gelen müşteriye hırsızlık zanlılarının satış yapması kamerada MUĞLA'nın Marmaris İlçesi'nde, yağmur sonrası yaşanan su baskınını fırsat bilerek biri pastane diğeri market iki işyerinden hırsızlık yaparken güvenlik kamerasına yakalanan yaşı küçük hırsızlık zanlıları, görenleri şaşırttı.
 • 11:11Hırsızlar Girdikleri Markette Müşteriye Satış YaptıHırsızlar Girdikleri Markette Müşteriye Satış YaptıMuğla'da yağmur sonrası yaşanan su baskınını fırsat bilerek biri pastane diğeri market iki iş yerine giren hırsızlar, bir müşteriye çalışan gibi satış yaptılar.
 • 17:22Marmaris Yelkenli Yarışlarına Rüzgarsızlık EngeliMarmaris Yelkenli Yarışlarına Rüzgarsızlık EngeliMarmaris Uluslararası Yarış Haftası'nda düzenlenen yelkenli yat yarışlarının ilk günü; rüzgar olmayınca iptal edildi.
 • 15:39Marmaris Sağanak Yağmura Teslim Oldu (3)Bir AYLIK YAĞMUR BİR GECEDE DÜŞTÜ Marmaris Belediyesi, dün akşam başlayan, gece etkisini daha da arttıran sağanak yağmurun, denizini yükselmesine neden olarak taşkına yol açtığını belirterek, konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.
 • 12:46Marmaris'te Sağanak Yağmur Etkili OlduMarmaris'te Sağanak Yağmur Etkili OlduMuğla’nın Marmaris ilçesinde dün geceden bu yana devam eden sağanak yağmur ilçede etkili oldu.
 • 12:45Marmaris'te SağanakMarmaris'te SağanakGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Alabora olan tekneler- Su basan ev içinden detay- Belediye ekiplerinin çalışması- Sokaklardaki çamurların tazyikli suyla yıkanması - Muğla'nın Marmaris ilçesinde 24 saatte metrekareye düşen 240 kilogram yağış, yaşamı olumsuz etkiledi Marmaris ilçesinde etkili olan şiddetli yağış nedeniyle bazı ev ve iş yerlerini su bastı, çok sayıda tekne alabora oldu.
 • 11:48Marmaris'te SağanakMarmaris ilçesinde etkili olan şiddetli yağış nedeniyle bazı ev ve iş yerlerini su bastı, çok sayıda tekne alabora oldu.
 • 10:25Marmaris'te Çocuklara Trafik ParkıMarmaris'te Çocuklara Trafik ParkıHer yıl yüzlerce kişiyi trafik kazalarında yitiren Türkiye’de trafik kurallarını küçük yaşlarda aşılamak amacıyla Marmaris Belediyesi Trafik Eğitim Parkı’nı hayata geçirmeye hazırlanıyor.
 • 17:10Muğla'da Rus Gazetecilere Tanıtım TuruMuğla'da Rus Gazetecilere Tanıtım TuruMuğla’da yoğun geçen turizm sezonunun ardından tanıtım çalışmalarına devam eden Dalaman YDA Havalimanı, Rusya’nın Saint-Petersburg şehri Pulkovo Havalimanı ile ortak çalışma başlattı.
 • 12:06Mender'den Mavi GeziMender'den Mavi GeziMarmaris’te engelli vatandaşların sosyal yaşamlarını kolaylaştırmak, ihtiyaçlarını gidermek amacıyla faaliyetini sürdüren Marmaris Engelliler Sosyal Yardımlaşma, Dayanışma, Eğitim ve Kültür Derneği (MENDER) Marmaris Belediyesi iş birliği ile tekne turu düzenledi.
 • 12:46Belediyeden İlanlı 'Ginger' UyarısıBelediyeden İlanlı 'Ginger' UyarısıMarmaris'te belediye, cadde, sokak ve yaya yollarında, elektrikli 'ginger' araçlarının kullanılmaması için caddelerde bulunan panolara İngilizce uyarı afişleri astı.
 • 14:56Bodrum, Fethiye ve Marmaris Belediyeleri Turizm Konseyi Toplantısında Ortak Basın Açıklaması YaptıBodrum, Fethiye ve Marmaris Belediyeleri Turizm Konseyi Toplantısında Ortak Basın Açıklaması YaptıBodrum, Fethiye ve Marmaris ilçeleri belediye başkanları, oda başkanları ve konaklama sektörü temsilcilerinin bir araya geldiği 3. toplantı 11 Eylül 2015 tarihinde Bodrum Yalıkavak Palmalife Otel’de gerçekleştiridi.
 • 18:16Başkanlar Bodrum'da BuluştuBaşkanlar Bodrum'da BuluştuBodrum, Marmaris ve Fethiye Turizm Koordinasyon Toplantılarının üçüncüsü Bodrum’da gerçekleştirildi.
 • 18:56Marmaris Belediyesi'nden 3 Günlük Yas ÇağrısıMarmaris'te belediye, 16 askerin şehit olduğu Hakkari Dağlıca'daki PKK'lı teröristlerin hain saldırısını kınayıp, 3 günlük yas ilan edilmesi konusunda tavsiye kararı alıp, esnaftan destek istedi.
 • 14:16Marmaris Belediyesi Dağlıca Şehitleri İçin 3 Günlük Yas İlan EttiMuğla’nın Marmaris ilçesinde Belediye Başkanlığı, Hakkari’nin Dağlıca ilçesindeki hain saldırı sonrası şehit olan askerler için 3 günlük yas ilan etti.
 • 17:03Turkcell Platinum Hisarönü Yat FestivaliTurkcell Platinum Hisarönü Yat Festivali" BaşladıTurkcell Platinum’un ana sponsorluğunu yaptığı “Hisarönü Yat Festivali”, Muğla-Marmaris’teki mavi bayraklı Martı Marina Yacht Club’da start aldı.
 • 15:52Marmaris'te Marmaris'te "Yalandan Kim Ölmüş" Adlı Tiyatro Oyunu Beğeni TopladıMarmaris Belediyesi’nin ücretsiz kültür sanat etkinlikleri kapsamında "Yalandan Kim Ölmüş" adlı tiyatro oyunu sanatseverlerle buluştu.
 • 15:41Marmaris'in Renkli KonuklarıMarmaris'in Renkli KonuklarıMayıs ayında gerçekleştirilen Marmaris Dans Festivali’nde Marmaris Belediyesi’yle birlikte organizasyonu üstlenen Galart ekibi ve gösteri grupları, ikinci kez ilçeye geldi.
 • 13:50Marmaris 2016 Sezonuna Sıkı HazırlanıyorMarmaris 2016 Sezonuna Sıkı HazırlanıyorMarmaris Belediyesi’nin çağrısı üzerine bir araya gelen bölgenin turizm işletmecileri, turizmde yaşanan güncel sorunları masaya yatırdı.
 • 20:43Marmaris - Başkan Acar'dan Rahatlatan AçıklamaMarmaris - Başkan Acar'dan Rahatlatan AçıklamaBaşkan Acar'dan rahatlatan açıklama Muğla'nın Marmaris İlçesi'nin CHP'li Belediye Başkanı Ali Acar'ın 35 turistik otel ve 500 konutun da aralarında bulunduğu 5 bine yakın bina için imara aykırı olduğu gerekçesiyle yıkım kararı verildiğini açıklaması tedirginlik yarattı.
 • 20:22Başkan Acar'dan Rahatlatan AçıklamaBaşkan Acar'dan Rahatlatan AçıklamaMuğla'nın Marmaris İlçesi'nin CHP'li Belediye Başkanı Ali Acar'ın 35 turistik otel ve 500 konutun da aralarında bulunduğu 5 bine yakın bina için imara aykırı olduğu gerekçesiyle yıkım kararı verildiğini açıklaması tedirginlik yarattı.
 • 15:39Marmaris'te 5 Bin Bina, Projesine Uygun Hale GetirilecekMarmaris'te 5 Bin Bina, Projesine Uygun Hale GetirilecekMarmaris Belediye Başkanı Ali Acar, ilçedeki 5 bin bina ile 35 otele yıkım kararı verildiği yönündeki haberlerin çarpıtıldığını belirtti.
 • 11:49Marmaris'te Yaklaşık 5 Bin Binaya Yıkım KararıMarmaris'te Yaklaşık 5 Bin Binaya Yıkım KararıMuğla'nın Marmaris İlçesi'ndeki aralarında 35 turistik otel ve 500 konutunda aralarında bulunduğu 5 bine yakın bina için imara aykırı olduğu gerekçesiyle yıkım kararı verilip, toplam 15 milyon lira para cezası kesildi.
 • 11:43Marmaris'te 5 Bine Yakın Binaya Yıkım Kararı VerildiMuğla'nın Marmaris ilçesinde 5 bine yakın binaya, imara aykırı oldukları gerekçesiyle yıkım kararı verildi.
 • 11:07Marmaris'te 5 Bin Binaya Yıkım KararıMarmaris'te 5 Bin Binaya Yıkım KararıMarmaris'teki 35 turistik otel ve 500 konutun da aralarında bulunduğu 5 bine yakın bina için imara aykırı olduğu gerekçesiyle yıkım kararı verildi.
 • 13:27Tezhip, Minyatür ve Hat Sergisi BüyüleyecekTezhip, Minyatür ve Hat Sergisi BüyüleyecekSanatçı Ayten Pelit "Hiç" adını verdiği sergisiyle 3. kez Marmarislilerle buluşacak.
 • 13:04Yalandan Kim ÖlmüşYalandan Kim Ölmüş" Tiyatro Oyunu Marmaris'te SergilenecekMarmaris Belediyesi’nin ücretsiz kültür sanat etkinlikleri kapsamında "Yalandan Kim Ölmüş" adlı tiyatro oyunu sanatseverlerle buluşacak.
 • 17:32Okulların Geç Açılması Kararı, Turizmciyi UmutlandırdıOkulların Geç Açılması Kararı, Turizmciyi UmutlandırdıDoğuş Esat BERME - Nilüfer DEMİR - Osman URAS- Latif SANSÜR/MARMARİS, Bodrum (Muğla), KUŞADASI (Aydın) - TURİZMCİLERİN girişimleri ile 14 Eylül'de açılması planlanan okulların 28 Eylül'de açılmasına karar verilmesi, turizm sektöründe sevinç yarattı.
 • 12:29Güney Turizmine Katkı Sağlayacak KampanyaGüney Turizmine Katkı Sağlayacak KampanyaGüney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği'nin (GETOB) girişimleriyle Mayıs ayında Dalaman-Ankara arası karşılıklı tarifeli uçak seferlerini başlatan Anadolu Jet'in, kışın da başkent ve çevresindeki illerden bölgeye tatilci taşıyacağı duyuruldu.
 • 10:34Başkan Acar Rusya'daBaşkan Acar Rusya'daMarmaris’in kardeş şehri Dzherjinski’ye uzun aradan sonra bir ziyaret gerçekleştiren Belediye Başkanı Ali Acar ve beraberindeki heyet Rusya’da sıcak ilgiyle karşılandı.