SON DAKİKA MARMARİS HABERLERİ

Son Dakika Marmaris Haberleri

 • 09:37Şiddetli Rüzgara Karşı Koyamayan Lüks Yat Karaya VurduŞiddetli Rüzgara Karşı Koyamayan Lüks Yat Karaya VurduMarmaris'de hızı saatte 70 kilometreyi bulan rüzgarın sürüklediği 13 metrelik lüks yat karaya vurdu.
 • 16:17Konsey Konsey "Acil Eylem Planı" İçin ToplandıMarmaris, Fethiye ve Bodrum Turizm Konseyi, Muğla Valisi Amir Çiçek’in de katıldığı toplantıda acil eylem planı için bir araya geldi.
 • 12:56Apiterapi 9 Bin Yıl Sonra Anavatanına DönüyorApiterapi 9 Bin Yıl Sonra Anavatanına DönüyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Marmaris Balevi'nden genel görüntü, - Arı kovanları ve arılardan genel ve detay görüntü, - MTO Başkanı Baysal'ın açıklamaları, Apiterapi 9 bin yıl sonra anavatanına dönüyor- Arı ürünlerinin tedavi amaçlı kullanımı anlamına gelen "apiterapi"nin Sağlık Bakanlığı tarafından alternatif ve tamamlayıcı tıbbi uygulamalar arasına alınması üzerine Marmaris'te merkez kurulması çalışmalarına başlandı- Marmaris Ticaret Odası Başkanı Baysal: - "9 bin yıl sonra Anadolu'daki ilk apiterapi merkezini Marmaris'te açmak istiyoruz" LEVENT KİŞİ - Tarihte ilk kez Anadolu'da uygulanan apiterapi (arı ürünlerinin tedavi amaçlı kullanımı), Marmaris'te açılacak merkezle 9 bin yıl sonra anavatanına dönecek.
 • 12:27Apiterapi 9 Bin Yıl Sonra Anavatanına DönüyorTarihte ilk kez Anadolu'da uygulanan apiterapi (arı ürünlerinin tedavi amaçlı kullanımı), Marmaris'te açılacak merkezle 9 bin yıl sonra anavatanına dönecek.
 • 09:13Naylon Sığınıkta Yaşayan Kadının Yürek Burkan YaşamıNaylon Sığınıkta Yaşayan Kadının Yürek Burkan YaşamıMuğla’nın Marmaris ilçesinde 15 yıldır deniz kıyısındaki poşetten yaptığı sığınakta çenesindeki ölümcül yarayla ilkel bir yaşam süren kimliği belirsiz kadın, kaymakamın girişimi sonucu hastaneye kaldırıldı.
 • 16:42Muğla Turizm Konseyi ToplandıMuğla Turizm Konseyi ToplandıMuğla’nın turizm lokomotifi ilçeleri Bodrum, Marmaris ve Fethiye Belediye Başkanları ile GETOB, FETOB ve BODER başkanlarının bir araya gelerek oluşturdukları ‘Turizm Konseyi’ son toplantısını Ula’nın Akyaka Mahallesindeki Yücelen tesislerinde yaptı.
 • 16:26Marmaris'te Yine Hortum Meydana GeldiMarmaris'te Yine Hortum Meydana GeldiMuğla’nın Marmaris ilçesinde dün gece boyunca etkili olan fırtına ve yağışın ardından denizde yine hortum meydana geldi.
 • 13:21Şiddetli Rüzgar Yelkenli Yatı Karaya SürüklediŞiddetli Rüzgar Yelkenli Yatı Karaya SürüklediMarmaris Körfezi'nde denizin rengi, derelerden gelen çamurlu su nedeniyle kahverengiye döndü.
 • 13:13Yüzen OtellerYüzen Oteller" ile Tatil Artık Hayal DeğilGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kruvaziyerler ve yolcular - Şükrü Tugay'ın açıklamalar - Marmaris Limanı ve kruvaziyerler "Yüzen oteller" ile tatil artık hayal değil- Marmaris Liman İşletmeleri AŞ Genel Müdürü Tugay: - "Eskiden kruvaziyer yolculuğuna çıkan herkesin zengin ve aristokrat takımından olduğu ve üst bir segment tatil türü olduğu kabul ediliyordu.
 • 12:40Şiddetli Rüzgar Yelkenli Yatı Karaya Sürükledi (2)Şiddetli Rüzgar Yelkenli Yatı Karaya Sürükledi (2)Deniz ÇAMUR RENGİNİ ALDI Marmaris Körfezi'nde denizin rengi, derelerden gelen çamurlu su nedeniyle kahverengiye döndü.
 • 12:22Yüzen Oteller" ile Tatil Artık Hayal DeğilYolcu kapasitesini artıran ve "yüzen otel" olarak adlandırılan kruvaziyerler ile seyahate gitmek son yıllarda hayal olmaktan çıktı.
 • 11:28Askeri Casusluk" Davası Sanığının Hukuk MücadelesiKamuoyunda "Askeri casusluk" olarak bilinen davanın iki numaralı sanığı emekli Albay Coşkun Başbuğ'un dava sürecinde, Fetullah Gülen ile davaya bakan hakim-savcı ve ev aramalarına katılıp tanıklık yapan polisler hakkında önceden birçok kez yaptığı suç duyurularının dikkate alınmadığı ortaya çıktı.
 • 11:21Kruvaziyer Turizminde Merkez "İstanbul ve Kuşadası"Türkiye'nin ağırladığı her 100 kruvaziyer yolcusundan 62'si İstanbul ve Kuşadası limanlarını kullanıyor.
 • 11:05Marmaris'te Fırtına ve YağışMarmaris'te Fırtına ve YağışGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Şiddetli rüzgar- Karaya oturan tekneyi kurtarma çalışmaları- Kızıla boyanan deniz ve plajlardaki çöpler Marmaris'te fırtına ve yağış- İlçede saatteki hızı 60 kilometreyi bulan fırtına nedeniyle ABD bayraklı bir tekne karaya oturdu- Yağmur sularının getirdiği çamur nedeniyle denizin üzerinde kızıl bir tabaka oluştu, plajlar çöplerle kaplandı Muğla'nın Marmaris ilçesinde saatteki hızı 60 kilometreyi bulan fırtına ve yağış, yaşamı olumsuz etkiledi.
 • 10:34Marmaris'te Fırtına ve YağışMuğla'nın Marmaris ilçesinde saatteki hızı 60 kilometreyi bulan fırtına ve yağış, yaşamı olumsuz etkiledi.
 • 10:29Marmaris'te Fırtına Etkili OlduMarmaris'te Fırtına Etkili OlduMuğla’nın Marmaris ilçesinde dün akşa başlayan fırtına ve yağış hayatı olumsuz etkiledi.
 • 10:24Yerleşik Yabancılardan 3 Bin Kitap BağışıYerleşik Yabancılardan 3 Bin Kitap BağışıMuğla ve Yöresinde Yaşayan Yabancıların Dayanışma Derneği'nce kitap okuma alışkanlığının geliştirilmesi için başlatılan kampanyada toplanan 3 bin kitap, kütüphaneye bağışlandı.
 • 09:41Şiddetli Rüzgar Motoryatı Karaya OturttuŞiddetli Rüzgar Motoryatı Karaya OturttuMuğla'nın Marmaris İlçesi'nde hızı saatte 70 kilometreyi bulan rüzgar nedeniyle yaklaşık 13 metre uzunluğundaki 'Cuohataurı' isimli ABD bayraklı motoryat karaya sürüklendi.
 • 09:27Yerleşik Yabancılardan 3 Bin Kitap BağışıYerleşik Yabancılardan 3 Bin Kitap BağışıMuğla ve Yöresinde Yaşayan Yabancıların Dayanışma Derneği'nce kitap okuma alışkanlığının geliştirilmesi için başlatılan kampanyada toplanan 3 bin kitap, kütüphaneye bağışlandı.
 • 16:15Marmaris - Kadına Şiddete Kostümlü ProtestoMarmaris - Kadına Şiddete Kostümlü ProtestoKadına şiddete kostümlü protesto MUĞLA'nın Marmaris Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri, hemcinslerine yönelik şiddete dikkat çekmek için kostümlü eylem yaptı.
 • 16:13Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele GünüMuğla'nın Marmaris ilçesinde Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri, kefen ve gelinlik giyerek hemcinslerine yönelik şiddeti protesto etti.
 • 14:46Turizmciler Rusya Krizinin Diplomasi ile Çözülmesinden ÜmitliTurizmciler Rusya Krizinin Diplomasi ile Çözülmesinden ÜmitliTürk Hava Kuvvetleri’nin önceki gün sınır ihlali yapan Rusya Hava Kuvvetlerine ait Su-24 tipi savaş uçağını düşürmesinden sonra turizmciler gözünü Rusya pazarına çevirdi.
 • 12:39Hava Sahasını İhlal Eden Rus Savaş Uçağının DüşürülmesiTürkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Marmaris Bölgesel Yürütme Kurulu (BYK) Başkanı İsmail Özbozdağ, hava sahasını ihlal eden Rus savaş uçağının düşürülmesiyle ilgili, "Rusya pazarında geçen sezon bizden kaynaklanmayan ekonomik sorunlar vardı.
 • 17:20Locals Protest Cut Down Of Sweetgum Trees İn Resort ProvinceLocals Protest Cut Down Of Sweetgum Trees İn Resort ProvinceIn southern resort province of Marmaris, inhabitants objected the controversial cut down of sweetgum trees under protection, for the stream remediation project by State Hydraulic Works. The rehabilitation works have been launched within the two-kilometer-long area in 15 kilometers distance to the city.
 • 15:04Gaziantep Firkateyni Öğretmenleri AğırladıGaziantep Firkateyni Öğretmenleri AğırladıMarmaris Aksaz Deniz Üs Komutanlığı’nda 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte öğretmenler TCG Gaziantep firkateynini gezdi.
 • 12:10Marmaris Minibüste Yaşayan Hasta Adama Devlet YardımıMarmaris Minibüste Yaşayan Hasta Adama Devlet YardımıMuğla'nın Marmaris İlçesi'nde, arızalı bir minibüsün içinde yaşayan akciğer kanseri 51 yaşındaki Osman Babat'a Muğla Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Ali Akkuzu sahip çıktı.
 • 11:57Minibüste Yaşayan Kanserliye Devlet Sahip ÇıktıMinibüste Yaşayan Kanserliye Devlet Sahip ÇıktıMuğla'nın Marmaris İlçesi'nde, arızalı bir minibüsün içinde yaşayan akciğer kanseri 51 yaşındaki Osman Babat'a Muğla Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Ali Akkuzu sahip çıktı.
 • 11:34Marmaris'teki Göçmen Kaçakçılığı OperasyonuMuğla'nın Marmaris ilçesinde sürat tekneleriyle göçmen kaçakçılığı yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 6 yabancı uyrukludan 4'ü tutuklandı.
 • 11:2624 Kasım Öğretmenler GünüMarmaris'te "24 Kasım Öğretmenler Günü" düzenlenen törenle kutlandı.
 • 10:47İstanbul ve Park 'Dedeman' Levent Otellerine Yeni Genel MüdürTurizm sektöründe 26 yıllık deneyime sahip Hamit Topaloğlu, Dedeman İstanbul ile Park Dedeman Levent otellerinin Genel Müdürü oldu.
 • 17:26Marmaris - Sığla Ağaçlarının Kesimi Tepki TopladıMarmaris - Sığla Ağaçlarının Kesimi Tepki TopladıSığla ağaçlarının kesimi tepki topladı MUĞLA'nın Marmaris İlçesi'nde, DSİ tarafından dere ıslahı için başlatılan çalışmada kesilen sığla ağaçları tepki çekti.
 • 16:54Sığla Ağaçlarının Kesimi Tepki TopladıSığla Ağaçlarının Kesimi Tepki TopladıMarmaris'te, DSİ tarafından dere ıslahı için başlatılan çalışmada kesilen sığla ağaçları tepki çekti.
 • 12:59Noel Pazarı Köyceğiz ve Marmaris'deNoel Pazarı Köyceğiz ve Marmaris'deMuğla Yöresinde Yaşayan Yabancıların Dayanışma Derneği ve Köyceğiz Belediyesi tarafından her yıl Aralık ayında yapılan ve bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan 6 Aralık Pazar günü başlıyor.
 • 12:50Vıp Hizmetli Göçmen Kaçakçılığına 6 GözaltıVıp Hizmetli Göçmen Kaçakçılığına 6 GözaltıMarmaris'te, VIP hizmetiyle göçmen kaçakçılığı ticareti yaptığı belirlenen, 4'ü Gürcistan, 2'si Suriye uyruklu 6 organizatör, polis tarafından yakalandı.
 • 12:23Marmaris Vıp Hizmetli Göçmen Kaçakçılığına 6 GözaltıMarmaris Vıp Hizmetli Göçmen Kaçakçılığına 6 GözaltıMuğla'nın Marmaris İlçesi'nde, VIP hizmetiyle göçmen kaçakçılığı ticareti yaptığı belirlenen, biri Fransızca öğretmeni olan dördü Gürcistan ikisi Suriye uyruklu altı organizatör, polis tarafından yakalandı.
 • 12:22Vip Taşıma ile İnsan Kaçakçılığı Polis Engeline TakıldıVip Taşıma ile İnsan Kaçakçılığı Polis Engeline TakıldıMuğla’nın Marmaris İlçesi’nde, Suriyeli mültecileri VİP araçlar ve çok güçlü sürat tekneleri ile Yunan Adası’na geçirdikleri tespit edilen 6 göçmen kaçakçısı organizatör Marmaris’te yakalandı.
 • 11:53Takla Atan Otomobilin Sürücüsü Ağır YaralandıTakla Atan Otomobilin Sürücüsü Ağır YaralandıMuğla'nın Datça İlçesi'nde, önce trafik levhasına, ardından ağaca, ardından da elektrik direğine çarpan otomobilin sürücüsü 33 yaşındaki Melih Demir Fırat ağır yaralandı.
 • 11:29Vıp Göçmen Kaçakçılığı"Muğla'nın Marmaris ilçesinde sürat tekneleriyle göçmen kaçakçılığı yaptıkları iddiasıyla yabancı uyruklu 6 kişi gözaltına alındı.
 • 09:18Denizde Oluşan Hortum KorkuttuDenizde Oluşan Hortum KorkuttuMarmaris'de hafta sonu etkili olan sağanak yağmurun ardından denizde meydana gelen hortum korkuttu.
 • 16:59Matkap: Matkap: "Chp'liler Olarak Seçim Sonuçları Şokunu Yavaş Yavaş Üzerimizden Atıyoruz"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihad Matkap'ın konuşması CHP Genel Başkan Yardımcısı Matkap: - "CHP'liler olarak seçim sonuçları şokunu yavaş yavaş üzerimizden atıyoruz"- "Yapılan anketlerde, yarattığı terörle bütün dünyayı kasıp kavuran IŞİD'in Türkiye'de 3 milyon sempatizanı olduğunun ortaya çıktı" CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihad Matkap, parti olarak seçim sonuçları şokunu yavaş yavaş attıklarını belirterek, "Yaşanan şokun nedeni CHP'nin aldığı oy oranı değil, AKP'nin yeniden Türkiye'yi güç toplayarak yönetmeye hak kazanması" dedi.
 • 16:05CHP Genel Başkan Yardımcısı Matkap AçıklamasıCHP Genel Başkan Yardımcısı Matkap AçıklamasıCHP Genel Başkan Yardımcısı Nihad Matkap, parti olarak seçim sonuçları şokunu yavaş yavaş attıklarını belirterek, "Yaşanan şokun nedeni CHP'nin aldığı oy oranı değil, AKP'nin yeniden Türkiye'yi güç toplayarak yönetmeye hak kazanması" dedi.
 • 15:51Marmaris'te Sörf Tutkunları Rüzgarla Dans EttiMarmaris'te Sörf Tutkunları Rüzgarla Dans EttiMuğla'nın Marmaris İlçesi'nde hızı saatte 40 kilometreyi bulan şiddetli lodosun keyfini çıkaran sörfçüler, denizin üstünde rüzgarla dans etti.
 • 15:03Marmaris'te Sörf Tutkunları Rüzgarla Dans EttiMarmaris'te Sörf Tutkunları Rüzgarla Dans EttiMuğla'nın Marmaris İlçesi'nde hızı saatte 40 kilometreyi bulan şiddetli lodosun keyfini çıkaran sörfçüler, denizin üstünde rüzgarla dans etti.
 • 16:14Marmaris'te Aşure Günü Keyifli GeçtiMarmaris'te Aşure Günü Keyifli GeçtiMarmaris'te aşure günü keyifli geçti MUĞLA'nın Marmaris İlçesi'nde bu yıl 21'incisi düzenlenen aşure gününde keyifli dakikalar yaşandı.
 • 14:52Poseidon Çayırlarının Yüzde 40'ı Yok OlduPoseidon Çayırlarının Yüzde 40'ı Yok OlduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Marmaris Körfezi, - Araştırma ekibinin deniz dibi çalışmaları, - Marmaris Belediye Başkanı Acar'ın açıklamaları, - Araştırma ekibi sözcüsü Yrd. Doç. Dr. Ahsen Yüksek'in açıklamaları, Marmaris Körfezi'ndeki Poseidon çayırlarının yüzde 40'ı yok oldu- Marmaris Körfezi'nde yapılan araştırmada, tehdit altındaki türler arasında kabul edilen Poseidon çayırlarının yüzde 40'ının yok olduğu tespit edildi Marmaris Körfezi'nde gerçekleştirilen araştırmada, denizdeki canlıların en önemli oksijen kaynağı olan Poseidon çayırlarının son 30 yılda yaklaşık yüzde 40'ının yok olduğu belirlendi.
 • 14:49Türkiye'ye Gelen Avrupalı Türklerin Sayısında Azalma VarTürkiye'ye Gelen Avrupalı Türklerin Sayısında Azalma Var"Avrupalı Türklere Yönelik Turizm Araştırması"na göre geçen yıl Türkiye'ye 2,7 milyon Avrupalı Türk turist gelirken, bu rakam bu yıl 1,9 milyona geriledi.
 • 14:18Marmaris Uluslararası Apiterapi ve Arı Ürünleri Sempozyumu Marmaris'te BaşladıMarmaris Uluslararası Apiterapi ve Arı Ürünleri Sempozyumu Marmaris'te BaşladıUluslararası Apiterapi ve Arı Ürünleri Sempozyumu Marmaris'te başladı MUĞLA'nın Marmaris İlçesi'nde iki gün sürecek alternatif tıp yöntemi olan Apiterapi yöntemin de konu alan 'Uluslararası Apiterapi ve Arı Ürünleri Sempozyumu' bugün başladı.
 • 13:50Uluslararası Apiterapi ve Arı Ürünleri Sempozyumu Marmaris'te BaşladıUluslararası Apiterapi ve Arı Ürünleri Sempozyumu Marmaris'te BaşladıMuğla'nın Marmaris İlçesi'nde iki gün sürecek alternatif tıp yöntemi olan Apiterapi yöntemini de konu alan 'Uluslararası Apiterapi ve Arı Ürünleri Sempozyumu' bugün başladı.
 • 13:40Marmaris Körfezi'ndeki Poseidon Çayırlarının Yüzde 40'ı Yok OlduMarmaris Körfezi'nde gerçekleştirilen araştırmada, denizdeki canlıların en önemli oksijen kaynağı olan Poseidon çayırlarının son 30 yılda yaklaşık yüzde 40'ının yok olduğu belirlendi.
 • 13:15Kanuni'nin Kanuni'nin "Rodos Seferi Güzergahı" Turizme KazandırılıyorKanuni Sultan Süleyman'ın 1522'deki Rodos seferi sırasında Bozüyük'ten Marmaris'e kadar kullandığı güzergaha ilişkin 3 üniversiteden 8 bilim adamınca gerçekleştirilen çalışmalar turizme kazandırılacak.