SON DAKİKA MEB HABERLERİ

Son Dakika Meb Haberleri

 • 18 Ocak 2017 18:52Okullarda "Tatil Kitabı" KullanılmayacakMilli Eğitim Bakanlığınca (MEB), öğretmen ve öğrencilere dağıtımı yapılan ders kitapları ve eğitim materyalleri dışında "yardımcı kaynak", "test kitabı", "tatil kitabı" gibi adlar altında diğer yayın ve materyallerin okullarda bulundurulmaması istendi.
 • 18 Ocak 2017 18:3915 Temmuz En Uzun Gece Hatırat Yarışması15 Temmuz En Uzun Gece Hatırat YarışmasıCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Nasıl geçmişte atalarımız 'Dursun bu hayasızca akın' dediyse, nasıl Çanakkale'de düşmanın geçişine izin vermediyse, 15 Temmuz gecesi de arkasına bütün küresel güçleri, bütün ihanet çetelerini alan o güruh, hamdolsun başarısızlığa, hüsrana uğradı.
 • 18 Ocak 2017 18:25Girişimci Öğrenciler 'Akıllı Ev' TasarladıGirişimci Öğrenciler 'Akıllı Ev' TasarladıAnkara Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenen “Girişimci Öğrenciler Akıllı Cihazlar Tasarlıyor” yarışmasında Ankara Anadolu Lisesi, tasarladıkları ‘akıllı ev’ ile birinci oldu.
 • 18 Ocak 2017 17:55Ayvalık'ta Genişletilmiş Güvenlik ToplantısıAyvalık'ta Genişletilmiş Güvenlik ToplantısıBalıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Kaymakam Namık Kemal Nazlı’nın öncülüğünde düzenlenen Ayvalık Belediye Başkan Yardımcısı Gökay Bacan’ın yanı sıra daire amirleri, mahalle muhtarları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen güvenlik toplantısında...
 • 18 Ocak 2017 16:17Vali Ata; 'Hizmette Sorumluluğumuz Çok Büyük'Vali Ata; 'Hizmette Sorumluluğumuz Çok Büyük'Hatay Valisi Erdal Ata, Hatay’ın 2017 yılı performansının geçen yıla daha iyi olması gerektiğini söyledi.
 • 18 Ocak 2017 16:12Açık Öğretim Ortaokul ve Liseye İlk Kayıtlar BaşladıAçık Öğretim Ortaokul ve Liseye İlk Kayıtlar BaşladıAçık Öğretim Ortakolu ve Lise kayıtları Edremit ilçesinde başladı.
 • 18 Ocak 2017 15:50Ormek Kurslarına Büyük İlgiOrmek Kurslarına Büyük İlgiOrdu Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Merkezi’nin (ORMEK) her yaştan vatandaşın bilgi ve beceri kazanmasına, zamanını verimli kullanıp sosyalleşmesi ve ev ekonomisine katkı sağlamasına yönelik kursları sürüyor.
 • 18 Ocak 2017 15:23Sağlık Bakanı Akdağ AçıklamasıSağlık Bakanı Akdağ AçıklamasıSağlık Bakanı Recep Akdağ, Türkiye'nin hala dünyada ilacı en ucuz satan ülkelerden olduğunu belirterek, "Böyle satmaya da devam edeceğiz.
 • 18 Ocak 2017 15:16Şehzadeler Belediyesi'nden Hasta, Yaşlı ve Engelli Bakım KursuŞehzadeler Belediyesi'nden Hasta, Yaşlı ve Engelli Bakım KursuŞehzadeler Belediyesi tarafından açılacak olan hasta, yaşlı ve engelli bakım kursu için kayıtlar başladı.
 • 18 Ocak 2017 15:03İşaret Dili Kursuna Yoğun İlgiİşaret Dili Kursuna Yoğun İlgiDiyarbakır’da bulunan Leonardo da Vinci Eğitim Kültür Sanat Derneği tarafından geçtiğimiz ay işaret dili kursu açıldı.
 • 18 Ocak 2017 14:30MEB'in Yeni Müfredat TaslağıMEB'in Yeni Müfredat TaslağıEğitim-Bir-Sen Ağrı Şube Başkanı Süleyman Gümüşer, Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) hazırlanan yeni müfredat taslağıyla ilgili "Hep darbeler döneminde yazılmış çizilmiş bir müfredatla ve bir eğitim sistemi ile geleceğin insanlarını, geleceğin Aziz Sancar'larını, dünyada söz sahibi olacak...
 • 18 Ocak 2017 13:51Arapça Öğretim, Program ve Materyal GeliştirmeArapça Öğretim, Program ve Materyal Geliştirme" ÇalıştayıGaziantep Üniversitesi'nde (GAÜN) "Arapça Öğretim, Program ve Materyal Geliştirme" çalıştayı düzenlendi.
 • 18 Ocak 2017 13:13Boşnakça Eğitim, 2. Dersle Devam EttiBoşnakça Eğitim, 2. Dersle Devam EttiBosna Hersek Federasyonu Bosna-Podrinje Kantonu Pedagoji Kurumu Başkanı Dika Makota, Türkçe ve Boşnakça'nın seçmeli ders olarak okutulmasına ilişkin, "Kendimi Türkiye'de çok güvende hissediyorum.
 • 18 Ocak 2017 11:59Roketli Saldırıların Yıldönümünde Vali Çataklı'nın Basın ToplantısıRoketli Saldırıların Yıldönümünde Vali Çataklı'nın Basın ToplantısıKilis Valisi İsmail Çataklı, 18 Ocak’ta başlayıp, sonuncusu 2 Ekim’de olmak üzere Suriye’de terör örgütü DEAŞ’ın kontrol altında tuttuğu alanlardan Kilis’e toplamda 95 roketli saldırılar yapıldığını, 13’ü Türk vatandaşı, 11’i Suriye uyruklu, biri polis 25 kişinin hayatını kaybettiğini söyledi.
 • 18 Ocak 2017 11:58Kocasinan'dan Kadınlara Diksiyon ve İletişim KursuKocasinan'dan Kadınlara Diksiyon ve İletişim KursuKültür ve sosyal faaliyetlerine hız katan Kocasinan Belediyesi, Gevher Nesibe Hatun Eğitim Kültür Spor Merkezi’nde ‘Diksiyon’ ile ‘Etkili İletişim ve Bedel Dili’ kursu verecek.
 • 18 Ocak 2017 11:48Suriyeli Çocuklar Milli Eğitim Sistemine Dahil OluyorSuriyeli Çocuklar Milli Eğitim Sistemine Dahil OluyorSuriye’den Türkiye’ye göç eden eğitim çağındaki Suriyelilerin devam ettiği geçici eğitim merkezleri önümüzdeki üç yıl içinde aşama aşama kapatılarak, oradaki öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda eğitimlerine devam edecek.
 • 18 Ocak 2017 11:30Milas'ta Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Yönetim Kurulu OluşturulduMilas'ta Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Yönetim Kurulu OluşturulduMilli Eğitim Bakanlığı’nın koordinatörlüğünde hazırlanan ve Yüksek Planlama Kurulunun kararı ile kabul edilen Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Yönetim Kurulu (MTOYK) Çalışmaları İş Birliği Protokolü Milas’ta kurum ve sivil toplum örgütlerinin katılımlarıyla hayata geçirildi.
 • 18 Ocak 2017 10:30Mamak'ta Yeni Müfredata Uygun Bilim MerkeziMamak'ta Yeni Müfredata Uygun Bilim MerkeziMamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Başkent’in ilklerinden olan ve son derece kapsamlı bir şekilde açılışa hazırlanan Ali Kuşçu Gökbilim Merkezi’ni Mamak Kaymakamı Ali Mantı ve Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney’le birlikte inceledi.
 • 18 Ocak 2017 10:01Hanımlar Kağıt Rölyef Kursu Sertifikası AldıHanımlar Kağıt Rölyef Kursu Sertifikası AldıPursaklar Belediyesi Hüma Sultan Hanım Evinde açılan Kağıt Rölyef Kursunu başarı ile tamamlayan 12 kadın sertifika aldı.
 • 18 Ocak 2017 09:02Dha Yurt Bülteni - 1Dha Yurt Bülteni - 11)VAN'DA TERÖR OPERASYONU: 2 PKK'LI TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜVAN'da polis tarafından gerçekleştirilen operasyonda, 2 PKK'lı terörist ölü olarak ele geçirildi.
 • 18 Ocak 2017 08:59Dha Yurt Bülteni - 1Dha Yurt Bülteni - 11)VAN'DA TERÖR OPERASYONU: 2 PKK'LI TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜVAN'da polis tarafından gerçekleştirilen operasyonda, 2 PKK'lı terörist ölü olarak ele geçirildi.
 • 17 Ocak 2017 23:29Dha Yurt Bülteni - 17Dha Yurt Bülteni - 17FETÖ'DEN YARGILANAN 4 ASKERE TAHLİYEZONGULDAK'ta, FETÖ/PDY davasında Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bağlı botta görevli 4'ü tutuklu 11 personelin yargılanmasına devam edildi.
 • 17 Ocak 2017 22:53Malkoç: BM'ye Kayıtlı Mültecilerin Yarısından Fazlasını Türkiye Barındırıyor (3)Malkoç: BM'ye Kayıtlı Mültecilerin Yarısından Fazlasını Türkiye Barındırıyor (3)CEMEVİNİ ZİYARET ETTİKamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Suriyelilerin kaldığı konteyner kentte incelemelerde bulunduktan sonra, Terolar Mahallesi'ne geçerek buradaki cemevini ziyaret etti.
 • 17 Ocak 2017 22:50Kahramanmaraş Malkoç: BM'ye Kayıtlı Mültecilerin Yarısından Fazlasını Türkiye BarındırıyorKahramanmaraş Malkoç: BM'ye Kayıtlı Mültecilerin Yarısından Fazlasını Türkiye BarındırıyorMalkoç: BM'ye kayıtlı mültecilerin yarısından fazlasını Türkiye barındırıyor (3)CEMEVİNİ ZİYARET ETTİKamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Suriyelilerin kaldığı konteyner kentte incelemelerde bulunduktan sonra, Terolar Mahallesi'ne geçerek buradaki cemevini ziyaret etti.
 • 17 Ocak 2017 21:41Malkoç: BM'ye Kayıtlı Mültecilerin Yarısından Fazlasını Türkiye Barındırıyor (3)Malkoç: BM'ye Kayıtlı Mültecilerin Yarısından Fazlasını Türkiye Barındırıyor (3)CEMEVİNİ ZİYARET ETTİKamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Suriyelilerin kaldığı konteyner kentte incelemelerde bulunduktan sonra, Terolar Mahallesi'ne geçerek buradaki cemevini ziyaret etti.