15:5400
SON DAKİKA MEB HABERLERİ

Son Dakika MEB Haberleri

   

  İç Güvenlik Paketi Meclis'te

  Polis Vazife ve Salahiyet Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, emniyet, jandarma ve sahil güvenlik teşkilatlarında yapısal değişiklikler içeriyor İçişleri Bakanı, Jandarma Genel Komutanlığı'nda general rütbesinde olmayan daire başkanlarıyla il ve ilçe jandarma komutanlarını, Sahil Güvenlik Komutanlığı'nda amiraller haricindeki kurmay başkanı, karargahta görevli başkanlar ve bölge komutanlarını atayacak Askeri nitelikte olmayan (Bugün 15:23)

   

  Aktif Eğitim-Sen'li Uysal: Eğitimin Kalitesi Akıllı Tahta ile Ölçülür Olmuş

  Aktif Eğitim-Sen Zonguldak Temsilcisi Yıldıray Uysal, öğrencilere kendi evladı gibi davranan öğretmenler olmaya devam edeceklerini söyledi. (Bugün 15:08)

   

  Chp, Bakan Avcı Hakkında Meclis Soruşturması Açılmasını İstedi

  Chp, Bakan Avcı Hakkında Meclis Soruşturması Açılmasını İstedi

  ANKARA (İHA) – CHP, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın görevi sırasında ve görevindeki işlerden dolayı işlediği fiillerin 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 257’nci maddesinde tanımlanan görevi kötüye kullanma suçuna uygun düştüğünü iddia ederek, söz konusu eylemlerin soruşturulması için Meclis soruşturması açılması için TBMM Başkanlığı’na başvurdu. (Bugün 15:02)

   

  Servis Sağlandı, Dilara Okuluna Kavuştu

  Servis Sağlandı, Dilara Okuluna Kavuştu

  Bursa'da, okullardaki sistem değişikliğinin ardından evinden uzaktaki ortaokula gidemeyen bedensel engelli 14 yaşındaki Şevval Dilara Kurt, sağlanan servis sayesinde yeniden eğitimine başladı. (Bugün 14:38)

   

  24 Kasım Öğretmenler Günü

  Cemal Reşit Rey Konser (CRR) Salonu'nda kutlama töreni düzenlendi İstanbul Milli Eğitim Müdürü Yıldız: "Milli Eğitim Bakanlığı olarak öğretmenlerimizin özlük haklarından başlayan eğitim ortamlarında düşünsel, fikri anlamda ve teknoloji kullanılması anlamında çocuklarımıza daha iyi bir eğitim vermek için. (Bugün 14:31)

   

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Topcu Açıklaması

  "AKP iktidarı özellikle kendi parti devletini kurmak istediği için bütün yasalarla oynamaya başlamıştır" (Bugün 14:29)

   

  Kırıkkale'de Öğretmenler Günü Kutlandı

  Kırıkkale'de Öğretmenler Günü Kutlandı

  Kırıkkale'de 24 Kasım Öğretmenler Günü törenle kutlandı. (Bugün 12:47)

   

  Hakkari'nin Fedakar Öğretmenleri

  Hakkari'nin en ücra köylerinde eğitim hizmeti veren fedakar öğretmenler, tüm zorluklara rağmen çocukların eğitimden yoksun kalmaması için özveriyle görev yapıyor. (Bugün 12:35)

   

  Çaldıran'ın Gözde Öğretmeni

  Van'ın Çaldıran ilçesinde görev yapan anasınıfı öğretmeni Gözde Bulut, öğrencilerine sunduğu katkıyla adından söz ettiriyor. (Bugün 12:13)

   

  Okul Sporları Turnuvası, Masa Tenisi ile Başladı

  Okul Sporları Turnuvası, Masa Tenisi ile Başladı

  Elbistan Gençlik Hizmetleri Spor Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa organize edine okul sporları, masa tenisi turnuvası başladı. (Bugün 12:07)

   

  TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Açıklaması

  TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Açıklaması

  "77 milyonun gönül birliğini, kader birliğini, ülkü birliğini göstereceğiz" "Kurulan tuzakları aşacak, daha güçlü ve büyük Türkiye için birlikte yürüyüşümüze devam edeceğiz" (Bugün 11:44)

   

  24 Kasım Öğretmenler Günü

  24 Kasım Öğretmenler Günü

  Milli Eğitim Bakanı Avcı: "Dünya ülkeleri arasında Türkiye, öğretmenlere saygı açısından ilk üçe giren bir ülke" "Bu bizim geleneksel kültürümüzde kökleri çok derinlere giden öğretmen sevgisinin ve saygısının bir tezahürü" "Hem sayısal hem nitelik olarak biz Türkiye'nin çimentosuyuz. Biz geleceği birlikte. (Bugün 11:39)

   

  Orada Bir Okul Var, Uzakta

  Orada Bir Okul Var, Uzakta

  Bir okul düşünün... Çocuklar, matematik dersini oyun oynayarak öğreniyor. (Bugün 11:00)

   

  24 Kasım Öğretmeler Günü

  24 Kasım Öğretmeler Günü

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Akkaya: "Öğretmenler, tarihin hiçbir döneminde bu kadar büyük itibar kaybına uğramamıştır" (Bugün 10:52)

   

  Milli Eğitim Uyuşturucuyla Mücadele İçin Okullara Genelge Yayımladı

  Milli Eğitim Uyuşturucuyla Mücadele İçin Okullara Genelge Yayımladı

  Gençler ve çocuklar arasında her geçen gün artan madde bağımlılığı ile mücadele eden Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Türkiye’deki bütün okullara genelge göndererek rehber öğretmenleri göreve çağırdı. (Bugün 10:01)

   

  Hisarcıklı Müdür Yardımcısı Cumhurbaşkanlığı Sarayında

  Hisarcıklı Müdür Yardımcısı Cumhurbaşkanlığı Sarayında

  Öğretmenler Günü nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ve eşinin Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda vereceği resepsiyona Kütahya’yı temsilen Hisarcık ilçesi Atatürk İlkokulunda Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Halil İbrahim Özdoğan’ın katılacağı bildirildi. (Bugün 09:51)

   

  Haftanın Tarihine Bakış

  Haftanın Tarihine Bakış

  ''Hakimiyet Milletindir'' yazılı levha TBMM kürsüsünün arkasına 87 yıl önce asıldı. (Bugün 09:26)

   

  Bakan 'dan Öğretmenlere İndirim Müjdesi

  Bakan 'dan Öğretmenlere İndirim Müjdesi

  Ulaştırma bakanı Lütfi Elvan, öğretmenler haftası sebebiyle düzenlenen kampanyayı açıkladı. 24-30 Kasım arası anahat ve YHT'de öğretmenlere yüzde 50 indirim uygulanacak. (Bugün 08:47)

   

  Öğretmenlere Bir Hafta Boyunca İndirim

  Öğretmenlere Bir Hafta Boyunca İndirim

  Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, öğretmenler haftası nedeniyledüzenlenen kampanya ile 24-30 Kasım tarihleri arasında Anahat ve YHT’lere bilet alacak öğretmenlere yüzde 50 indirim uygulanacağını bildirdi. (Bugün 08:29)

   

 

  Halterde Yoğun Mesai

  Halterde Yoğun Mesai

  Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar, ''Federasyon olarak hedefimiz halterin üzerideki kara bulutları dağıtmak, temiz bir sayfa açmak'' dedi. (Bugün 01:43)

   

  Türk Eğitim-Sen Bilecik Şubesi Genişletilmiş İstişare Toplantısı

  Türk Eğitim-Sen Bilecik Şubesi Genişletilmiş İstişare Toplantısı

  Türk Eğitim-Sen Bilecik Şube Başkanlığı Genişletilmiş İstişare Toplantısı yapıldı. (Dün 23:10)

   

  Öğretmenler Günü

  BBP Genel Başkanı Destici: "Ülkemizde bazı kesimler el üstünde tutulurken, zenginliklerine zenginlik katarken, eğitimin temel unsuru olan öğretmenlerimiz adeta yok sayılmaktadır" (Dün 19:51)

   

  Destici: Öğretmenlerimizin Problemleri İvedilikle Ele Alınmalı

  Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici öğretmenlerin, layık oldukları itibara ve hak ettikleri ekonomik ve sosyal şartlara sahip olmadıklarını söyleyerek, "Milli eğitimin ve öğretmenlerimizin o kadar çok problemi var ki esasında bunların hepsi ivedilikle ele alınması gereken hususlardır. (Dün 15:09)

   

  Eğitim ve Ahlak Şûrası Sonuç Bildirgesi Açıklandı

  Eğitim ve Ahlak Şûrası Sonuç Bildirgesi Açıklandı

  Memur-Sen Konfederasyonu'na bağlı Eğitim-Bir-Sen ve Türkiye Yazarlar Birliği'nin ‘Mehmet Akif İnan Hatırasına’ düzenledikleri "Eğitim ve Ahlak Şûrası" Ankara'da sona erdi. (Dün 15:08)

   

  Öğretmenler Günü Yarın Kutlanacak

  Öğretmenler Günü Yarın Kutlanacak

  Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın yarın saat 09.00'da öğretmenlerle Anıtkabir ziyaretiyle başlayacak etkinliklerinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan 81 ilden gelen eğitimcilere resepsiyon verecek. (Dün 14:59)

   

  Eğitim ve Ahlak" Temalı 3. Ahlak Şurası

  Şuranın sonuç bildirgesinden: "Mevcut eğitim felsefesimiz ve politikamız sorgulanmalıdır. (Dün 14:22)

   

  CHP'li Erdemir, Şevval Dilara'nın Okul Sorununu Meclis'e Taşıdı

  CHP'li Erdemir, Şevval Dilara'nın Okul Sorununu Meclis'e Taşıdı

  Chp Bursa Milletvekili Aykan Erdemir, okullardaki sistem değişikliği ardından evinden uzaktaki ortaokula gidemeyen bedensel engelli 14 yaşındaki Şevval Dilara Kurt'un karşılaştığı sıkıntılara ilişkin Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın yanıtlaması istemiyle TBMM'ye soru önergesi verdi. (Dün 14:12)

   

  BBP Lideri Destici: "Öğretmenlerimiz Layık Olduğu İtibara ve Hak Ettiği Ekonomik Şartlara Sahip...

  Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, öğretmenlerin layık oldukları itibara, hak ettikleri ekonomik ve sosyal şartlara sahip olmadıklarını söyledi. (Dün 13:50)

   

  Hizmetliydi Öğretmen Oldu

  Hizmetliydi Öğretmen Oldu

  Kastamonu’da, sınıfta kalınca okulu bırakan bir hizmetli, azmederek dışarıdan okudu ve Sosyal Bilgiler öğretmeni olmayı başardı. (Dün 13:42)

   

  Meb, Ücretsiz Kurs Açmamıza İzin Vermedi'

  Meb, Ücretsiz Kurs Açmamıza İzin Vermedi'

  Samsun'un Bafra ilçesinde faaliyette bulunan Karadeniz Eğitim Yardımlaşma Derneği (KEYDER), Milli Eğitim Bakanlığı'nın ilçede ücretsiz kurs açmak istemelerine izin vermediğini duyurdu. (Dün 13:12)

   

  Öğretmenlerin Yüzde 57.6'sı Borçları Nedeniyle Sağlık Sorunu Yaşıyor'

  Öğretmenlerin Yüzde 57.6'sı Borçları Nedeniyle Sağlık Sorunu Yaşıyor"

  Türk Eğitim Sen Adana 1 Nolu Şube Başkanı Selahattin Dolgun, eğitimcilerin yaşadığı ekonomik zorlukların bir an önce giderilmesi gerektiğini söyledi. (Dün 13:12)

   

  Sabancı Mardin Kız Yurdu Hizmete Açıldı

  Sabancı Vakfı’nın desteğiyle inşa edilen Sabancı Mardin Kız Yurdu hizmete açıldı. (Dün 13:09)

   

  Tercihim Öğretmenlik Yapmamak Değildi, Başörtümle Olmaktı"

  Başörtüsü nedeniyle 1999 yılında mezun olduğu Marmara Üniversitesi Edebiyat Fakültesinden çıkış belgesi alamayarak öğretmenlik başvurusunda bulunamayan 3 çocuk annesi Sündüs Aslan, mağduriyetlerinin giderilmesini istiyor Aslan: "Kendimizi 28 Şubat'ın görünmeyen mağdurları olarak nitelendiriyoruz" "Benim tercihim öğretmenlik yapmamak değildi. (Dün 13:01)

   

  Macide Öğretmen" Eğitimden Kazandığını Yine Eğitime Harcıyor

  "TBMM Üstün Hizmet Ödülü" sahibi emekli fizik öğretmeni Alp, eğitimden kazandığı paralarla çocukların öğrenimi için okul yaptırıp eğitim kuruluşlarının ihtiyacını karşılıyor, öğrencilere burs veriyor Alp: "Merhum eşimle, 'Çalışalım, gençliğimizde kazanalım, ileride bir okul yapalım, bir şeyler yapalım' (Dün 12:01)

   

  Özel) Azmiyle Okuttu Öğrencilerine Örnek Oluyor

  Özel) Azmiyle Okuttu Öğrencilerine Örnek Oluyor

  Kastamonu’da, sınıfta kalınca okulu bırakan bir hizmetli, azmederek dışarıdan okudu ve Sosyal Bilgiler öğretmeni olmayı başardı. (Dün 11:59)

   

  Macide Öğretmen" Eğitimden Kazandığını Yine Eğitime Harcıyor

  "Macide Öğretmen" eğitimden kazandığını yine eğitime harcıyor- "TBMM Üstün Hizmet Ödülü" sahibi emekli fizik öğretmeni Alp, eğitimden kazandığı paralarla çocukların öğrenimi için okul yaptırıp eğitim kuruluşlarının ihtiyacını karşılıyor, öğrencilere burs veriyor- Alp: "Merhum eşimle, 'Çalışalım, gençliğimizde kazanalım, ileride bir okul yapalım, bir şeyler yapalım' düşüncesiyle çok çalıştık. Bir gün içinde üç ayrı okula, birer saat derslere gittiğimiz oldu"- "Çınarcık'ta Sağlık Merkezi var. (Dün 11:45)

   

  CHP'li Demir: Öğretmenlerimizin Durumu Daha da Kötüye Gidiyor

  CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir öğretmenleri mutlu olmayan bir toplumun ilerlemesinin olanaklı olmadığına işaret ederek, mevcut sistem içerisinde özellikle öğretmenlerin durumunun daha da kötüye gittiğini söyledi. (Dün 11:24)

   

  Öğretmenlere Anahat ve YHT Biletlerinde Yüzde 50 İndirim

  Öğretmenlere Anahat ve YHT Biletlerinde Yüzde 50 İndirim

  Öğretmenler haftası nedeniyle, 24-30 Kasım tarihleri arasında demir yollarında anahat ve yüksek hızlı trenlere bilet alacak öğretmenlere, yüzde 50 indirim uygulanacak. (Dün 10:46)

   

  Dolgun: 'Öğretmenler Borçları Nedeniyle Sağlık Sorunları Yaşıyor'

  Dolgun: "Öğretmenler Borçları Nedeniyle Sağlık Sorunları Yaşıyor"

  Türk Eğitim Sen Adana 1 Nolu Şube Başkanı Selahattin Dolgun, eğitimcilerin ekonomik ve sağlık sorunlarıyla yaşam mücadelesi verdiğini söyledi. (Dün 10:08)

   

  Çankırı'da Mehmetçik Dershanesi Açıldı

  Çankırı'da Mehmetçik Dershanesi Açıldı

  Milli Savunma Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında Çankırı'da Mehmetçik Dershanesi açıldı. (22 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Çankırı'da Mehmetçik Dershanesi Açıldı

  Milli Savunma Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında Çankırı'da açılan Mehmetçik Dershanesi eğitime başladı. (22 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Temiz Çevre İçin Toplanan Atık Yağlar Amacına Ulaştı

  "Temiz Çevre Engelsiz Hayat Projesi' kapsamında atık yağların toplanması ile elde edilen gelirle alınan 20 akülü sandalye ve 100 görme engelli bastonu bugün düzenlenen törenle engelli vatandaşlara teslim edildi. (22 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Kösegil: 'Teog Öğrencinin Başarısını Arttırdı'

  TEOG Sınavı’nın öğrenci üzerinde baskıyı azalttığını ifade eden Uğur Hazırlık Rehberlik Koordinatörü Nazik Kösegil, 'TEOG ile beraber öğrencilerin sınav başarısı arttı' dedi. (22 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Hanefi Bostan'dan Yeni Paralel Yapı İddiası

  Hanefi Bostan'dan Yeni Paralel Yapı İddiası

  Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen İstanbul İl Başkanı Yrd. Doç. Dr. M. Hanefi Bostan, müdür atamalarında hükümetin yeni bir ‘paralel yapı’ oluşturduğunu ileri sürdü. (22 Kasım 2014 Cumartesi )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
24.11.2014 15:54:35. #1.12#