SON DAKİKA MEB HABERLERİ

Son Dakika Meb Haberleri

 • 22:22Mardin - Bakan Işık Terörle Amansızca Mücadele EdeceğizMardin - Bakan Işık Terörle Amansızca Mücadele EdeceğizBakan Işık Terörle amansızca mücadele edeceğiz (ek)'EMASYA PROTOKOLÜNÜN GERİ GETİRİLMESİ MÜMKÜN DEĞİL'Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Mardin'de Ak Parti il başkanlığını ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, Türkiye'nin terörle mücadelesini sürdüreceğini ve bunun bir hukuk devlet içinde, demokratik düzen içerisinde yapacağını söyledi.
 • 20:22Bakan Işık: Terörle Amansızca Mücadele Edeceğiz (2)Bakan Işık: Terörle Amansızca Mücadele Edeceğiz (2)'emasya PROTOKOLÜNÜN GERİ GETİRİLMESİ MÜMKÜN DEĞİL'Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Mardin'de Ak Parti il başkanlığını ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, Türkiye'nin terörle mücadelesini sürdüreceğini ve bunun bir hukuk devlet içinde, demokratik düzen içerisinde yapacağını söyledi.
 • 19:41Bakan Işık: Emasya Protokolünün Geri Getirilmesi Mümkün DeğildirBakan Işık: Emasya Protokolünün Geri Getirilmesi Mümkün DeğildirMilli Savunma Bakanı Fikri Işık, "Yaptığımız protokol, Emasya protokolünü geri getirmekmiş!
 • 18:21Çocuğum En İyi Lisede Okusun8. sınıfı başarıyla bitiren çocuklar ve aileleri, en iyi liseyi seçmeyi amaçlıyor.
 • 17:50Engelli öğretmEngelli öğretmene ikinci ayıpene ikinci ayıpSınıfta gizlice görüntüleri çekilerek sosyal medyada yayınlanan Boğaziçi Üniversitesi mezunu engelli öğretmen Reyhan Arısoy Levent'ten "Öğretmenlik yapıp yapamayacağına" dair rapor istendi .
 • 15:26Van'da Suriyeliler İçin Öğretmen Alımı YapılmayacakMilli Eğitim Bakanlığı’nın Suriyeli öğrenciler için Türkiye genelinde öğretmen alımı gerçekleştireceğini açıklamasının ardından Van’da herhangi bir alımın yapılmayacağı bildirildi.
 • 13:20Torbalı'da Okullara Hizmet AtağıTorbalı'da Okullara Hizmet AtağıOkul ve derslik yapılmak üzere Milli Eğitim Bakanlığı’na yedi ayrı mahallede bedelsiz 50 dönüm arsa bağışlayan Torbalı Belediyesi, şimdide okullardaki eksiklikleri üstlendi.
 • 11:52Sözleşmeli Öğretmenlikte Ayrıntılar Netleşmeye BaşladıSözleşmeli Öğretmenlikte Ayrıntılar Netleşmeye BaşladıMilli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın 2017 şubat atama döneminde sözleşmeli öğretmen alımı yapacaklarını açıklamasının ardından gözler bakanlığın bu alanda yürüttüğü çalışmalara çevrildi.
 • 11:32MEB'den MEB'den "Engelsiz" Meslek Lisesi AtılımıEngelli bireylerin eğitimlerine ve hayatlarını tek başlarına kolayca idame ettirmelerine yönelik çalışmalara önem veren Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, MEB Yatırım Planı ile 2015'de başlayan ve 2016-2017 eğitim-öğretim döneminde faaliyete geçmesi beklenen "SERÇEV Engelsiz Meslek Lisesi"nin açılmasıyla ilgili SERÇEV ile protokol imzaladı.
 • 11:03Sürücü kursları Sürücü kursları "joker"e savaş açtıAkdeniz Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Federasyonu'nun geleneksel hale getirdiği Güney Marina Restaurant'taki iftar programına katılan Yılmaz, sürücü kursu sahiplerinin sorunlarını ve çözüm önerilerini dinledi.
 • 09:59Aydın'da Aydın'da "Bana AB'yi Anlat" Yarışması Ödül Töreni YapıldıAydın’da "Bana AB’yi Anlat" konulu yarışmada dereceye giren öğrenciler için ödül töreni düzenlendi.
 • 06:37Soru İptali Hesapları KarıştırdıSoru İptali Hesapları KarıştırdıMİLLİ Eğitim Bakanlığı 25-26 Kasım 2015'te yapılan birinci dönem Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavlarındaki Türkçe dersi A Kitapçığı 8'inci ile İnkılap Tarihi dersi A Kitapçığı 4'üncü sorularının mahkeme kararıyla iptal edildiğini açıkladı.
 • 20:54Fen Lisesi Temeli AtıldıFen Lisesi Temeli AtıldıHayırsever Seval-Ahmet Çetin çifti tarafından Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesi Ambardere mevkiinde oluşturulan eğitim kampüsünde yapılması planlanan Fen Lisesi’nin temeli, düzenlenen törenle atıldı.
 • 17:483 Bakan AK Parti Malatya İl Başkanlığı'nı Ziyaret Etti3 Bakan AK Parti Malatya İl Başkanlığı'nı Ziyaret EttiUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, AK Parti Malatya İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.
 • 16:54​Lise Seçerken Bilmeniz GerekenlerERA Kolejleri Eğitim Koordinatörü Selim Çifçi, TEOG sonuçlarına göre en iyi tercihi yapmanın püf noktaları hakkında önemli bilgiler verdi.
 • 16:46Uluslararası İşgücü Kanunu Tasarısı (1)Yabancıların kayıt dışı çalışmalarının önlenmesi, yerli-yabancı işgücü dengesi kurularak, nitelikli yabancı işgücünden de yararlanılmasını öngören "Uluslararası İşgücü Kanunu Tasarısı", TBMM Başkanlığı'na sunuldu.
 • 16:26Güvenilir Gıdayı Çizen Öğrenciler ÖdüllendirildiGıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından genç nesillerin gıda güvenilirliğine dair bilgi ve birikimlerini arttırmak ve kamuoyunda gıda güvenilirliği ile ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla yürütülen 'Geleceğimizin Gözüyle Güvenilir Gıda- Ulusal Çocuk Resim Yarışması' Batman'da da gerçekleştirildi.
 • 15:37E-Devlet SSK Sorgulama ve sisteme girişE-Devlet SSK Sorgulama ve sisteme girişE-Devlet SSK Sorgulama ve sisteme giriş. E-devlet ile SSK sorgulaması yapmak ve E-Devlet sistemi hakkında daha detaylı bilgilere ulaşmak için detayları haberimizde bulabilirsiniz.
 • 14:42e-Okul Veli ve Öğrenci Bilgilendirme Sistemi - E Okul Girişe-Okul Veli ve Öğrenci Bilgilendirme Sistemi - E Okul Girişe-Okul veli ve öğrenci bilgilendirme sistemi. E-Okul bilgi not sistemi, okulda girdiği sınavların sonucunu öğrenmek isteyen öğrenciler ve bu öğrencilerin velileri tarafından kullanılan bir sistemdir. e-Okul VBS kullanımı ve sisteme giriş için gerekli bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.
 • 14:38e-Okul Veli ve Öğrenci Bilgilendirme Sistemi - E Okul Girişe-Okul veli ve öğrenci bilgilendirme sistemi. E-Okul bilgi not sistemi, okulda girdiği sınavların sonucunu öğrenmek isteyen öğrenciler ve bu öğrencilerin velileri tarafından kullanılan bir sistemdir. e-Okul VBS kullanımı ve sisteme giriş için gerekli bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.
 • 14:02Yeniden Hesaplanan Teog Sonuçları E-okuldaYeniden Hesaplanan Teog Sonuçları E-okuldaMilli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 25-26 Kasım 2015'te, 1'inci dönem Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında yapılan ortak sınavlarda, 2 sorunun yargı kararı gereği tüm öğrenciler için 'doğru' kabul edilme kararının ardından hesaplanan yeni puanlar e-okulda açıklandı.
 • 13:28Bayramiç Emniyet Müdürlüğünden Afişli UyarıBayramiç Emniyet Müdürlüğünden Afişli UyarıBayramiç Emniyet Müdürlüğü gençlere yönelik ilçenin öncelikli sorunlarının başında gelen motosiklet kazalarının önüne geçebilmek amacıyla hazırladıkları COGEP destekli projeleri hayata geçirmeye başladı.
 • 13:23Şişli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin Yıkılacağı İddiasıŞişli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği üyeleri, lisenin yıkılarak yerine alışveriş merkezi ve rezidans yapılacağı iddiasında bulundu.
 • 13:13Geleceğin Kan Bağışçılarına Farkındalık EğitimiMilli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Türk Kızılay'ı tarafından ortaklaşa yürütülen ve 28 ay süreyle uygulanan "Geleceğin Kan Bağışçılarının Kazanımı Projesi" kapsamında, 251 bin 500 öğrenciye kan bağışı farkındalığı eğitimi verildi.
 • 13:02Yeniden Hesaplanan Teog Sonuçları E-okuldaMilli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 25-26 Kasım 2015'te, 1. dönem Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında yapılan ortak sınavlarda, 2 sorunun yargı kararı gereği tüm öğrenciler için "doğru" kabul edilme kararının ardından hesaplanan yeni puanlar e-okulda açıklandı.
 • 12:58Geleceğin Kan Bağışçılarının Kazanımı Projesi"Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Türk Kızılayının ortaklaşa yürüttüğü "Geleceğin Kan Bağışçılarının Kazanımı Projesi" kapsamında farkındalık eğitimleri verildi ve 28 bin 300 ünite kan toplandı.
 • 12:42Teog'da İki Soru İptalTeog'da İki Soru İptalMEB, birinci dönem TEOG ortak sınavlarına ait iki sorunun mahkeme kararıyla iptal edildiğini açıkladı.
 • 11:17Lise Yeterlilik ve Denklik Sınavı 26 Haziran'da YapılacakLise Yeterlilik ve Denklik Sınavı 26 Haziran'da YapılacakMEB'den yapılan açıklamaya göre, Geçici Eğitim Merkezleri Lise Yeterlilik ve Denklik Sınavı, 26 Haziran Pazar günü saat 10.00'da Adana, Adıyaman, Ankara, Batman, Hatay, Gaziantep, Mersin, Malatya, Mardin, Konya, Kayseri, Kahramanmaraş, Kilis, Osmaniye, İstanbul ve Şanlıurfa olmak üzere 16 sınav merkezinde düzenlenecek.
 • 06:47Mutlaka İşaretleyinMutlaka İşaretleyinGÜZEL sanatlar ve spor liselerine gitmeyi düşünen öğrenciler için süreç başladı.
 • 23:29Yayıncılar İftarda BuluştuYayıncılar, yazarlar ve gazeteciler Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği (TBYM) ve Basın Yayın Birliği (BasYayBir) iftarında buluştu.
 • 19:35Atanamayan Öğretmenler Diyarbakır'da Eylem YaptıAtanamayan Öğretmenler Diyarbakır'da Eylem YaptıDiyarbakır’da atanamayan öğretmen adayları eylem yaptı.
 • 19:20Birinci Dönem TEOG Sınavındaki 2 Soru Doğru Kabul EdilecekBirinci Dönem TEOG Sınavındaki 2 Soru Doğru Kabul EdilecekTEOG sınavındaki Türkçe dersi 'A' kitapçığı 8'inci soru ile TC İnkılap dersi 'A' kitapçığı 4'üncü soru, yargı kararı gereği tüm öğrenciler için 'doğru' kabul edilecek.
 • 19:02Geçici Eğitim Merkezlerine Lise Yeterlilik ve Denklik SınavıGeçici Eğitim Merkezlerine Lise Yeterlilik ve Denklik Sınavı, 7 bin 474 öğrencinin katılımıyla pazar günü yapılacak.
 • 18:49Eğitim Bir Sen Sözleşmeli Öğretmenlik Uygulamasına KarşıEğitim Bir Sen Sözleşmeli Öğretmenlik Uygulamasına KarşıEski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik döneminde uygulanan ve kaldırılan sözleşmeli öğretmenlik uygulaması yeniden hayata geçiriliyor. Eğitim Bir Sen ise uygulamanın hata olduğunu dile getirip, bu hatadan dönülmesi için bakanlığa çağrıda bulundu.
 • 17:49Teog ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular ve CevaplarıMilli Eğitim Bakanlığı (MEB), Temel Eğitimden Ortaöğreti·me Geçi·ş (TEOG) sınavı ile ilgili tercih işlemleri, kontenjan tabloları ve yerleştirmeler gibi konularda merak edilen 44 soruyu yanıtladı.
 • 16:55Türkiye Kamu-sen ve Türk Eğitim-sen Genel Başkanı Koncuk, Bakan Yılmaz'ı Ziyaret EttiTürkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ve Genel Merkez yöneticileri, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
 • 16:35Suriyeli Öğrencilerin Karne SevinciSuriyeli Öğrencilerin Karne SevinciÜlkelerindeki iç savaş nedeniyle aileleriyle Türkiye'ye sığınmak zorunda kalan Suriyeli öğrenciler, düzenlenen törenlerle karne aldı.
 • 16:24Atanamayan Öğretmen Adaylarından MEB Önünde EylemAtanamayan öğretmen adayları, ağustos ayında öğretmen ataması yapılmaması kararını protesto etmek için Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) önüne KPSS test kitaplarını ve kalemlerini bıraktı.
 • 16:01MEB İstanbul TEOG taban puanları 2016MEB İstanbul TEOG taban puanları 2016MEB İstanbul TEOG taban puanları 2016. Nisan ayında gerçekleşen TEOG 2016 ikinci dönem sınav sonuçları açıklandı. Sınav heyecanından sonra öğrenciler şimdi de iyi bir liseye yerleşme telaşında. Bu sebeple gözler, TEOG lise taban puanlarında. Peki İstanbul'daki liselerin TEOG taban puanları kaç?
 • 15:46Aday öğretmene seminer ücreti verilir mi?Aday öğretmene seminer ücreti verilir mi?Aday öğretmene seminer ücreti verilir mi? Öğretmenlerin merak ettikleri bu önemli sorunun cevabı haberimizde.
 • 15:462016 İl dışı Yer Değiştirme Tercih Edilebilecek Okullar Listesi2016 İl dışı Yer Değiştirme Tercih Edilebilecek Okullar Listesi2016 İl dışı Yer Değiştirme Tercih Edilebilecek Okullar Listesi açıklandı. 2016 İl dışı Yer Değiştirme Başvuruları Başladı. 2016 İl Dışı yer değiştirme başvuruları ile ilgili tüm ayrıntıları haberimizde görebilirsiniz.
 • 15:45AÖL Sınav sonuçları 11-12 HaziranAÖL Sınav sonuçları 11-12 HaziranAÖL Sınav sonuçları 11-12 Haziran. AÖL 11-12 Haziran tarihli sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Sonuçlara nereden erişilebilir? Sınav sonuçlarına ilişkin tüm detaylar haberler.com adresinde.
 • 14:24Okul Bahçesinde Organik TarımOkul Bahçesinde Organik TarımMuğla’nın Ortaca ilçesinde, Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu öğrencileri, okul bahçesinin bir bölümüne çeşitli sebze ve meyve tohumları ekerek, organik tarımla elde ettikleri ürünlerle besleniyor.
 • 13:32Öğretmenin de Öğrenmeyle Arası İyi OlmalıÖğretmenin de Öğrenmeyle Arası İyi Olmalı"Erdem, Mamak Necmettin Erbakan Kongre Merkezi'nde, Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nce mesleki gelişim çalışmaları kapsamında öğretmenlerin motivasyonlarının güçlü tutulması amacıyla düzenlenen "Mamak Öğretmen Konferansı"nın açılışına katıldı.
 • 13:31Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Erdem AçıklamasıMilli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, "Öğretmen gerekli bilginin kazanılmasını kolaylaştıran, gerekli ortamları hazırlayan bir rol benimsemek durumundadır.
 • 13:21Atanamayan Öğretmenlerden Atanamayan Öğretmenlerden "Kpss" Kitaplı EylemBaşkent’te atanamayan bir grup öğretmen, Milli Eğitim Bakanlığı önünde KPSS kitaplarıyla eylem yaptı.
 • 11:49Fransa'da "Kurumsallaşan" İslamofobiFransa'da Charlie Hebdo ve Paris terör saldırıları sonrası tavan yapan Müslüman karşıtı saldırılar 2016'da azalma eğilimi gösterse de İslamofobi ülke genelinde gün geçtikçe daha "kurumsal" bir kimliğe bürünüyor.
 • 11:42Samsun Tso'dan Mültecilere İftarSamsun Ticaret ve Sanayi Odası (STO) bünyesinde faaliyet gösteren AB Bilgi Merkezince mültecilere iftar programı düzenlendi.
 • 10:48Mülteciler İftarda BuluştuMülteciler İftarda BuluştuSamsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) bünyesinde faaliyet gösteren Samsun AB Bilgi Merkezi, “Dünya Mülteci Günü” dolayısıyla, “Avrupa Birliği Bilgi Merkezleri Ağı Projesi” kapsamında, Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği Samsun İl Temsilciliği işbirliğinde mültecilere iftar yemeği verdi.
 • 10:05Hükümet-belediye Uyumu ile Torbalı'da Taşlar Yerine OturuyorHükümet-belediye Uyumu ile Torbalı'da Taşlar Yerine OturuyorSağlık, eğitim, çevre, sanayi ve ulaşıma büyük yatırımlar yapan Torbalı Belediyesi, ilçenin 100 yıllık geleceğini öngören çok değerli arsaları da ilçeye kazandırdı.