09:2600
SON DAKİKA MEB HABERLERİ

Son Dakika MEB Haberleri

  MEB'de Öğrencinin Nakil Sorunu Sürüyor

  MEB'de Öğrencinin Nakil Sorunu Sürüyor

  Milli Eğitim Bakanlığı'nın e-okul sisteminden kaynaklanan sorundan dolayı öğrencilerin nakli yapılamıyor. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Meb, Değerlendirme Formlarını Vermedi

  Meb, Değerlendirme Formlarını Vermedi

  Türk Eğitim Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, sendikalarına üye müdürlerin görevden alınmasına neden olan değerlendirme formlarını göstermeyen Milli Eğitim Bakanlığı’na karşı, başvuruda bulundukları Bilgi Edinme Değerlendirme Kurulu’nun, formların verilmesi yönünde karar verdiğini açıkladı. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Acemi Kasap" Olmamak İçin Eğitim Aldılar

  Konya'da meslek edindirme kursunca açılan "Küçük ve Büyükbaş Hayvan Kesim Kursu"nda, 60 kasap adayına kurban kesimi hakkında eğitim verildi KOMEK Şube Müdürü Kaleli: "Konunun uzmanı arkadaşlarımızın verdiği eğitimlerle kursiyerlerimiz kurbanlarını güvenle kesebilecek" (30 Eylül 2014 Salı )

   

  İkametinden Uzağa Yerleşen Öğrenciler İçin Nakil İmkanı

  İkametinden Uzağa Yerleşen Öğrenciler İçin Nakil İmkanı

  MEB, yerleştirmelerde tercihleri dışında ve ikamet adreslerine uzak okullara yerleşen öğrencilerin puan ortalamaları dikkate alınarak nakil kolaylığı sağlanacak. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Eğitimde Liyakat, Mesleki Yeterlilik Önemli Değil, Esas Olan Biat ve Yandaşlık'

  Kars Aktif Eğitimciler Sendikası İl Temsilcisi Seyit Uraçin, eğitimde liyakat, tecrübe, meslekî yeterliliğin önemli olmadığı, biat, itaat ve yandaşlığın öne çıktığı bir döneme girildiğini söyledi. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Eğitim-İş, Ortaöğretime Türban Serbestliğini Danıştay'a Taşıdı

  Eğitim-İş, Ortaöğretime Türban Serbestliğini Danıştay'a Taşıdı

  Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası (Eğitim-İş) Genel Başkanı Veli Demir, Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) çıkardığı türban yasağının ortaöğretimde serbest bırakan yönetmeliğinin yürütmesinin durdurulması ve iptali istemiyle Danıştay’a dava açtı. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Teşekkür Yerine Ceza Verilir Gibi Görevden Alındılar'

  Teşekkür Yerine Ceza Verilir Gibi Görevden Alındılar"

  Aktif Eğitimciler Sendikası Kayseri Şube Başkanı Ayhan Kaya, görevden alınan okul müdürlerine verdikleri hizmetten dolayı teşekkür ederek, “Yıllarını eğitime adamış okul müdürlerine teşekkür yerine ceza verilir gibi görevden alındılar” dedi. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  KKTC'de Görevlendirilecek Öğretmenler İçin Sınav Duyurusu

  Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), KKTC´de İmam Hatip Lisesi (İHL) meslek dersleri branşında görevlendirilecek öğretmenlerin başvuruları ve sınav tarihlerine ilişkin açıklama yaptı. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Hasköy'e 146 Öğretmen Atandı

  Hasköy'e 146 Öğretmen Atandı

  2014-2015 eğitim-öğretim yılı içerisinde Milli Eğitim Bakanlığı’nca (MEB), Hasköy’e 146 öğretmen atandı. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Dershane Artık Okulda

  Dershane Artık Okulda

  Dershanelerin özel okullara dönüştürülmesinin ardından devlet okulları da “Hem Okul Hem Dershane” sloganıyla eğitim vermeye başlayacak. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Dershane Artık Okulda

  Dershane Artık Okulda

  Dershanelerin özel okullara dönüştürülmesinin ardından devlet okulları da “Hem Okul Hem Dershane” sloganıyla eğitim vermeye başlayacak. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Hanefi Bostan: 'Haksızlıklar Önlenmezse Direnişimiz Devam Edecek'

  Hanefi Bostan: "Haksızlıklar Önlenmezse Direnişimiz Devam Edecek"

  Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen İstanbul İl Başkanı Yrd. Doç. Dr. M. Hanefi Bostan, eğitimcilerin yaşadığı haksızlıklar önlenmezse direnişe devam edeceklerini söyledi. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  İş Garantili Kursla Hem Bedava Elektrik Hem de İş İmkanı

  Güneş enerjisi alanında Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika veren tek firma olan GQ Solar, iş garantisi de veriyor. (28 Eylül 2014 Pazar )

   

  MEB Okullarda Dövmeyi Yasaklandı, Tartışma Çıktı

  MEB Okullarda Dövmeyi Yasaklandı, Tartışma Çıktı

  MEB, Öğrenci Kılık ve Kıyafetlerine Dair Yönetmelikte değişilik yaparak dövme ve pirsing denilen takıları yasakladı. MEB'in bu yasağı tartışmalara neden oldu. (28 Eylül 2014 Pazar )

   

  Hanefi Bostan: "Haksızlıklar Önlenmezse Direnişimiz Devam Edecek"

  Okul müdürlerinin görevden alınmasına tepki gösteren Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen İstanbul İl Başkanı Yrd. Doç. Dr. M. Hanefi Bostan, “Haksızlıklar önlenmezse direnişimiz devam edecek” dedi. (28 Eylül 2014 Pazar )

   

  Söke'de Zorlama ve Sipariş Kitap Satışına Tepki

  Söke'de Zorlama ve Sipariş Kitap Satışına Tepki

  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilere kitapları ücretsiz dağıtılmasına rağmen, öğretmenlerin kırtasiye ve yayın evi ismi vererek kitap siparişi velileri zora sokuyor. (27 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürü Gök, Osmaneli'nde

  Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürü Bahattin Gök, "Geleceğin teminatı olan fikri hür, geleceği hür gençleri yetiştirecek olan bizleriz. Dolayısıyla sizlerle, biz başarılı olacağız. Bu kurumsal anlamda sinerjiyi, enerjiyi, başarıyı yakalayacaksak, sizlerle yakalayacağız" dedi. (27 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Kamuda Mal Mülk Saltanatı

  Kamunun elinde 248 bin 956 lojman ve sosyal tesis ile 15 bin adedi kiralık olmak üzere 106 bin taşıt bulunuyor. (27 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Lojman Saltanatı ve Makam Aracı Sefası Sona Eriyor

  Lojman Saltanatı ve Makam Aracı Sefası Sona Eriyor

  Başbakan, lojmanlar ve sosyal tesisler için 'Sürdürülebilir, ahlaki bir durum değil, dökümü yapılsın' talimatı verdi. Kamunun elindeki lojman ve araç sayısı çıkarıldı. (27 Eylül 2014 Cumartesi )

   

 

  TEOG Son Nakil Sonuçları Açıklandı

  TEOG Son Nakil Sonuçları Açıklandı

  TEOG kapsamında 9'uncu sınıflar için son nakil haftası tamamlandı. Milli Eğitim Bakanlığı, liselerde oluşan boş kontenjanları açıkladı. (27 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  MEB'den Önemli Kılık ve Kıyafet Yönetmenliği Değişikliği

  Öğrencilerinin Kılık ve Kıyafetlerine Dair Yönetmelikte önemli bir değişiklik yapıldı ve anaokulu ve ilkokullarda öğrencilerin zorunlu olarak başı açık olabilecek. (27 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Liselere Nakil Sonuçları Açıklandı

  Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemine göre yapılan nakil başvurularının yerleştirme sonuçlarını açıkladı. (26 Eylül 2014 Cuma )

   

  Ortaöğretim İngilizce Dersi Taslağı Görüş ve Öneriye Açıldı

  Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ortaöğretimde yabancı dil öğretimini geliştirmek amacıyla hazırlanan ‘Ortaöğretim İngilizce Dersi Taslak Öğretim Programı’nı tüm paydaşların görüş ve önerilerine açtı. (26 Eylül 2014 Cuma )

   

  Baloğlu, Rektör Adaylığını Açıkladı

  Baloğlu, Rektör Adaylığını Açıkladı

  Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Baloğlu, Gaziosmanpaşa Üniversitesi’ne rektör adayı olduğunu açıkladı. (26 Eylül 2014 Cuma )

   

  Sendikacılar, Yöneticilerin Adaletle Hükmetmesi İçin Dua Etti

  Türk Eğitim Sen İstanbul Şubesi üyeleri, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı atamaları protesto etmek için Eyüp Sultan Camii'nde toplandı. (26 Eylül 2014 Cuma )

   

  Rumlar, 9.parselde de Sondaja Başlıyor

  Rumlar, 9.parselde de Sondaja Başlıyor

  Rumlar sözde Münhasır Ekonomik Bölgesi'nde (MEB) 9. parselde yeniden sondaja başlıyor. (26 Eylül 2014 Cuma )

   

  Böbrek Yetmezliği Cinsel Hayatı Olumsuz Etkiliyor

  Böbrek Yetmezliği Cinsel Hayatı Olumsuz Etkiliyor

  Avrupa ülkelerinde yıllardır uygulanan ülkemizde ise iki yıldır uygulanmaya başlayan ev hemodiyalizi sayesinde, böbrek hastaları haftada en az 3 gün diyaliz merkezlerine giderek günlük 4 saat diyaliz makinasına bağlı kalmaktan kurtuluyor. (26 Eylül 2014 Cuma )

   

  Türkiye Kamu-Sen Başkanı Koncuk, Türk Dil Bayramı'nı Kutladı

  Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, "Milli bilincin oluşması, kültürümüzün ve değerlerimizin gelecek kuşaklara aktarılması, milli birlik ve beraberliğin sağlanması dil ile mümkün olur" dedi. (26 Eylül 2014 Cuma )

   

  TEOG Nakil Yerleştirme Sonuçları Bugün Açıklanıyor

  TEOG Nakil Yerleştirme Sonuçları Bugün Açıklanıyor

  TEOG nakil sonuçları bugün açıklanıyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanacak sonuçlar öncesi meraklı bekleyiş sürüyor. Yetkililerin yaptığı açıklamaya göre sonuçlar bugün 19:00 itibariyle duyurulacak. (26 Eylül 2014 Cuma )

   

  Başkan Genç Sözünü Tuttu

  Başkan Genç Sözünü Tuttu

  Canik Belediye Başkanı Osman Genç, yerel seçimler öncesi ziyareti sırasında gördüğü ve kullanılamayacak derecede eski olmaları nedeniyle tadilat yapma sözü verdiği iki okulu, baştan aşağı yeniledi. (25 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Tuzlukçu'da Aday Öğretmenlere Çiçekli Karşılama

  Tuzlukçu'da Aday Öğretmenlere Çiçekli Karşılama

  Konya’nın Tuzlukçu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullara yeni atanan öğretmenlere İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Gülcü tarafından çiçeklerle karşılandı. (25 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Aktif Eğitim Sen: Siyasal Sendikal Kadrolaşmaya 'Hayır' Diyoruz

  Aktif Eğitim Sen Kırıkkale İl Temsilcisi Tevfik Delice, siyasal sendikal kadrolaşmaya karşı olduklarını söyledi. (25 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Aktif Eğitim Sen, MEB'nın Uygulamalarını Protesto Etti

  Aktif Eğitim Sen, Milli Eğitim Bakanlığı’nın, illegal kadrolaşma, kamu çalışanlara yönelik fişleme, hukuksuz tasfiyeler ve iyi planlanmamış rotasyonu ‘Hayır’ diyerek protesto etti. (25 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Eğitimcilerden MEB'e: Fişleme ve Tasfiyeleri Bırak, Asli Vazifene Dön

  Adıyaman’da Aktif Eğitim Sen üyeleri Demokrasi Parkı önünde Milli Eğitim Bakanlığı'nın uygulamalarını protesto etti. (25 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Aşıksan Vur Saza, Şoförsen Bas Gaza' Algısı Sona Eriyor

  Aşıksan Vur Saza, Şoförsen Bas Gaza" Algısı Sona Eriyor

  "Aşıksan vur saza, şoförsen bas gaza" algısı sona eriyor- MEB Özel Eğitim Kurumları Genel Müdürlüğü Trafik ve Sürücü Eğitimleri Daire Başkanı Alpay: - "Aşıksan vur saza, şoförsen bas gaza', 'düzde geçme beni, yokuşta mahcup ederim seni', 'karayollarında değil senin kollarında öleyim' gibi bir çok yazıya araçların arkasında rastlamışızdır. (25 Eylül 2014 Perşembe )

   

  MEB Ehliyet İçin Yeni Düzenleme Getirdi

  MEB Ehliyet İçin Yeni Düzenleme Getirdi

  Yeni ehliyet alacaklar için getirilecek trafik adabı dersinden geçerli not alamayanlara trafiğe çıkış izni verilmeyecek. (25 Eylül 2014 Perşembe )

   

  MEB Müşavirleri Siirt'te

  Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) müşavirleri Siirt'e geldi. (25 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Aşıksan Vur Saza, Şoförsen Bas Gaza' Algısı Sona Eriyor

  Aşıksan Vur Saza, Şoförsen Bas Gaza" Algısı Sona Eriyor

  MEB Özel Eğitim Kurumları Genel Müdürlüğü Trafik ve Sürücü Eğitimleri Daire Başkanı Alpay: "Aşıksan vur saza, şoförsen bas gaza', 'düzde geçme beni, yokuşta mahcup ederim seni', 'karayollarında değil senin kollarında öleyim' gibi bir çok yazıya araçların arkasında rastlamışızdır. (25 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Okullarda Başörtüsü Yasağının Kaldırılmasına Teşekkür

  Okullarda Başörtüsü Yasağının Kaldırılmasına Teşekkür

  Malatya Meşale Derneği, okullardaki öğrencilerin kılık ve kıyafetlerine dair yönetmelikte yer alan 'başı açık' ibaresinin yürürlükten kaldırılmasına destek verdi. (25 Eylül 2014 Perşembe )

   

  MEB: Bu Dersi Geçemeyen Ehliyet Alamayacak!

  MEB: Bu Dersi Geçemeyen Ehliyet Alamayacak!

  Milli Eğitim Bakanlığı, sürücü kurslarında trafikte adabı-muaşeretin anlatılacağı ''Trafik adabı'' dersinin içeriğiyle ilgili çalışma başlattı. Kurslarda dersi geçemeyenler ehliyet alamayacak. (25 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Ehliyet Alımlarında Yeni Dönem! MEB'den Şaşırtan Hamle!

  Ehliyet Alımlarında Yeni Dönem! MEB'den Şaşırtan Hamle!

  MEB, yeni ehliyet alacaklar için getirilecek trafik adabı dersinden geçerli not alamayanlara trafiğe çıkış izni verilmeyeceğini açıkladı. (25 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Nabi Avcı: Pek Çok Engellilerimizi Sağlanan İmkanlardan Mahrum Bıraktık

  Nabi Avcı: Pek Çok Engellilerimizi Sağlanan İmkanlardan Mahrum Bıraktık

  Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Özel Eğitimin Güçlendirilmesi Projesi'nin kapanış konferansına katıldı. (25 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Milli Eğitim'de 'Adam Kayırma' İddiaları

  Milli Eğitim'de 'Adam Kayırma' İddiaları

  Türk Eğitim Sen Şanlıurfa Şubesi basın açıklaması düzenleyerek milli eğitimde hukuk tanımazlığın ve kişilere özel muamelelerin yapıldığını iddia etti. (25 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Şanlıurfa'dan Kısa Kısa

  Birecik ilçesine yeni atanan öğretmenler çiçeklerle karşılandı. (25 Eylül 2014 Perşembe )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
02.10.2014 09:26:56. #1.11#