14:2700
SON DAKİKA MEB HABERLERİ

Son Dakika MEB Haberleri

  ÖSYM - 2014 KPSS Sınav Giriş Yerleri Ne Zaman Duyurulacak?

  ÖSYM - 2014 KPSS Sınav Giriş Yerleri Ne Zaman Duyurulacak? KPSS Ön Lisans Sınavı 27 Eylül tarihinde yapılacak . KPSS Lise Sınavı ise 28 Eylül 2014 tarihinde yapılacak. KPSS 2014 Lise ve Önlisans sınav giriş belgelerinin 15 Eylül Pazartesi günü ÖSYM tarafından yayınlanacağı tahmin ediliyor. Söz konusu giriş belgesini internetten ÖSYM'nin aday işlemleri sistemi ais.osym.gov.tr adresinden renkli ya da siyah beyaz farketmez, çıkartıp sınav günü bu giriş belgesi ve nüfus cüzdanı ile sınava (Bugün 10:39)

   

  Yüksekova'daki Kürtçe Okul Mühürlendi

  Yüksekova'daki Kürtçe Okul Mühürlendi

  Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde,açılan Kürtçe okul, sabah saatlerinde valilik kararıyla mühürlendi. (Bugün 10:39)

   

  ÖSYM - 2014 KPSS Sınav Giriş Yerleri Açıklandı Mı?

  KPSS Ön Lisans Sınavı 27 Eylül tarihinde yapılacak . KPSS Lise Sınavı ise 28 Eylül 2014 tarihinde yapılacak. KPSS 2014 Lise ve Önlisans sınav giriş belgelerinin 15 Eylül Pazartesi günü ÖSYM tarafından yayınlanacağı tahmin ediliyor. Söz konusu giriş belgesini internetten ÖSYM'nin aday işlemleri sistemi ais.osym.gov.tr adresinden renkli ya da siyah beyaz farketmez, çıkartıp sınav günü bu giriş belgesi ve nüfus cüzdanı ile sınava gidilecek. (Bugün 10:38)

   

 

  Silifke'de İtec Kurslarına Katılan 46 Öğretmene Sertifika

  Silifke'de İtec Kurslarına Katılan 46 Öğretmene Sertifika

  Katılımcı Sınıf için Yenilikçi Teknolojiler Öğrenme Aktiviteleri (İTEC) Kursları 8-12 Eylül 2014 tarihleri arasında Silifke Toki Orta Okulu’nda 46 öğretmenin katımı ile gerçekleştirildi. (Dün 13:06)

   

  2014-2015 Eğitim Öğretim Dönemi Başladı

  2014-2015 Eğitim Öğretim Dönemi Başladı

  Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Erdem: "Birçok ülkenin nüfusundan büyük bu camiaya Milli Eğitim Bakanlığı olarak en iyi eğitimi vermeye çalışıyoruz. (Dün 13:04)

   

  Yeni Eğitim-öğretim Yılının İlk Ders Zili Çaldı

  Milli Eğitim Bakanı Avcı, Balgat Mesleki ve Teknik Eğitim Anadolu Lisesinde ilk ders zilini çalarak, 2014 2015 eğitim öğretim yılını başlattı Bakan Avcı: ''Bu ders yılından itibaren önümüzdeki yıllarda en büyük önceliğimiz mesleki ve teknik eğitim olacak" "Mesleki ve teknik eğitimin önü artık hatırlamak istemeyeceğimiz nedenlerle uzun bir süre kapalıydı. (Dün 12:07)

   

  MEB'e Yürüyen Öğrenci ve Velileri Polis Engelledi

  Başkent’te, Atatürk Ortaokulu'nun kapatılarak, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’ne tahsis edilmesini protesto için Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) yürümek isteyen öğrenci ve velilere, polis izin vermedi. (Dün 11:50)

   

  Nevşehir'de 53 Bin Öğrenci Ders Başı Yaptı

  Nevşehir'de 53 Bin Öğrenci Ders Başı Yaptı

  Nevşehir'de 2014-2015 eğitim-öğretim yılının açılmasıyla birlikte 53 bin 19 öğrenci ders başı yaptı. (Dün 11:18)

   

  Eğitimde Başarı Bu Yıl Da Hayal!

  Eğitimde Başarı Bu Yıl Da Hayal!

  Eğitimde aslan payının Şanlıurfa'ya verilmesine rağmen il genelinde 5 bini aşan öğretmen açığı eğitimdeki sıkıntıyı gözler önüne seriyor. (Dün 10:52)

   

  Gazete Manşetleri [15.09.2014] Güncel Haberler

  Gazete Manşetleri [15.09.2014] Güncel Haberler

  Haberler.com - Günün önemli haberlerini , gazete manşetlerini ve son dakika gelişmelerini sizler için derledik. Türkiye'nin en çok satan gazeteleri ve son dakika haberlerine haberimizden erişebilirsiniz. Hangi gazete nasıl manşet attı? Türkiye ve Dünya gündeminden haberler. Türkiye'nin en kapsamlı haber sitesi. Son dakika, güncel, magazin, ekonomi, dünya, yerel ve tüm kategorilerde haberler. Hızlı ve güvenilir haber. (Dün 09:39)

   

  Gazeteler Bugün Hangi Manşetlere Yer Verdi ? Haberler.com

  Gazeteler Bugün Hangi Manşetlere Yer Verdi ? Haberler.com

  Haberler.com - Günün önemli haberlerini , gazete manşetlerini ve son dakika gelişmelerini sizler için derledik. Türkiye'nin en çok satan gazeteleri ve son dakika haberlerine haberimizden erişebilirsiniz. Hangi gazete nasıl manşet attı? Türkiye ve Dünya gündeminden haberler. Türkiye'nin en kapsamlı haber sitesi. Son dakika, güncel, magazin, ekonomi, dünya, yerel ve tüm kategorilerde haberler. Hızlı ve güvenilir haber. (Dün 09:37)

   

  Kastamonu'da 59 Bin Öğrenci İçin Zil Çalacak

  Kastamonu'da 59 Bin Öğrenci İçin Zil Çalacak

  Üç aylık yaz tatilinin ardından 59 bin öğrenci ve 4 bin öğretmen, ders başı yapacak. (14 Eylül 2014 Pazar )

   

  Ertekin: Eğitim AKP'ye Bırakılmayacak Kadar Önemlidir

  Eğitim-İş Adana Şube Başkanı Galip Reha Ertekin, “Eğitim biliminin en temel ilkelerine aykırı düzenlemelerde ısrarını sürdüren Milli Eğitim Bakanlığı, eğitimi niteliksizliğe, düzensizliğe ve kaosa sürükleyerek çocuklarımızın geleceği ile oynamaya devam etmektedir. (14 Eylül 2014 Pazar )

   

  Ankara'da öğretmen adaylarından eylem

  Ankara'da öğretmen adaylarından eylem

  Branş öğretmeni adaylarından oluşan bir grup, bu ay yapılacak 40 bin atamanın yetersiz olduğu gerekçesiyle eylem yaptı. (14 Eylül 2014 Pazar )

   

  Ankara'da Öğretmen Adaylarından Eylem

  Bir grup branş öğretmeni adayı, bu ay yapılacak 40 bin atamanın yetersiz olduğu gerekçesiyle eylem yaptı. (14 Eylül 2014 Pazar )

   

  Nabi Avcı: 'Öğretmen stratejisini yılbaşında açıklayacağız' -

  Nabi Avcı: "Öğretmen stratejisini yılbaşında açıklayacağız" -

  SELMA KASAP - Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Hükümet Programı'nda bulunan "Öğretmen Strateji Belgesi"ni ilgili paydaşlarla son bir tartışmasını yaptıktan sonra, yılbaşında kamuoyuyla paylaşacak duruma geleceklerini bildirdi. (14 Eylül 2014 Pazar )

   

  Atanamayan Branş Öğretmenleri Bakan Avcı ve Müsteşar Tekin'i Protesto Etti

  Atamaları yapılmadığını söyleyen bir grup branş öğretmeni Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile Müsteşar Yusuf Tekin’e tepki için eylem yaptı. (14 Eylül 2014 Pazar )

   

  Nabi Avcı - Dersanelerin dönüşüm sürecinde son durum-

  Nabi Avcı - Dersanelerin dönüşüm sürecinde son durum-

  SELMA KASAP - Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Hükümet Programı'nda bulunan "Öğretmen Strateji Belgesi"ni ilgili paydaşlarla son bir tartışmasını yaptıktan sonra, yılbaşında kamuoyuyla paylaşacak duruma geleceklerini bildirdi. (14 Eylül 2014 Pazar )

   

  MEB ve AA ortak eğitim muhabiri programı başlatıyor -

  MEB ve AA ortak eğitim muhabiri programı başlatıyor -

  Anadolu Ajansı (AA) Haber Akademisinde, Milli Eğitim Bakanlığıyla imzalanacak protokol çerçevesinde eğitim muhabirlerine yönelik ortak program düzenlenmesi konusunda mutabakata varıldı. (14 Eylül 2014 Pazar )

   

  Öğrenciler, Sosyal Etkinliklerle Okulu Daha Çok Sevecek"

  Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Bozkurt: "Öğrenciler okulları bu yıl daha çok sevecek. (14 Eylül 2014 Pazar )

   

  Hanefi Bostan: "24 Eylül'de Greve Gidiyoruz"

  Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen İstanbul İl Başkanı Yrd. Doç. Dr. M. Hanefi Bostan, 24 Eylül’de eğitim kurumlarında bir günlük iş bırakma eylemi yapacaklarını söyledi. (14 Eylül 2014 Pazar )

   

  MEB ve Aa Ortak Eğitim Muhabiri Programı Başlatıyor

  Milli Eğitim Bakanlığıyla imzalanacak protokol çerçevesinde Anadolu Ajansı Haber Akademisinde eğitim muhabirlerine yönelik ortak program düzenlenecek Yabancı gazetecilere yönelik eğitimlerde düzenleyen Haber Akademisinde Azerbaycan’dan gelen gazetecilerin ardından önümüzdeki ay Tunus’tan gelecek 20 gazeteciye 2 ay hızlandırılmış temel gazetecilik eğitimi verilecek. (14 Eylül 2014 Pazar )

   

  Tös: 300 Bin Suriyeli Çocuk Nasıl Eğitim Almalı?

  Türkiye Öğretmenler Sendikası (TÖS) Genel Başkanı Dikmen Onat, eğitim hakkının dil-din-mezhep farkı gözetilmeden her çocuğun hakkı olduğuna işaret ederek, "300 bin Suriyeli çocuk nasıl eğitim almalı?" diye sordu. (14 Eylül 2014 Pazar )

   

  İlk Ders Zili Yarın Çalacak

  Üç aylık yaz tatilinin ardından 16 milyon 400 bin öğrenci ve 873 bin öğretmen yarın ders başı yapacak Seçmeli dersler, bu yıldan itibaren puanla değerlendirilecek, öğrencilerin başarılarının değerlendirilmesinde "performans görevi puanı" yerine "ders etkinliklerine katılım puanı" esas alınacak Tüm okul öncesi eğitim kurumlarında ikili eğitim uygulaması bu yıl başlatılacak Özel liselerden resmi liselere nakil ve geçişler 30 Eylül'e kadar yapılabilecek Özel okula dönüştürülecek dershaneler bu (14 Eylül 2014 Pazar )

   

  Hanefi Bostan: "Meb'de Hız Kazanan Kadrolaşma Furyası Oldu"

  Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen İstanbul İl Başkanı Yrd. Doç. Dr. M. Hanefi Bostan, “Bu eğitim-öğretim yılındaki en büyük sıkıntı Yeni MEB Yasası ve ardından çıkarılan Yönetici Atama Yönetmeliği ile birlikte MEB’de hız kazanan kadrolaşma furyası oldu” dedi. (13 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanvekili Özer'den 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Değerlendirmesi

  Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanvekili Özer'den 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Değerlendirmesi

  Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanvekili Ahmet Özer, Milli Eğitim Bakanlığı’nda geçmişten kalan sorunların değil geleceğe ilişkin sorumlulukların konuşulmasını istediklerini belirtti. (13 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  İsmail Koncuk'tan Yeni Eğitim Öğretim Yılı Değerlendirmesi

  İsmail Koncuk'tan Yeni Eğitim Öğretim Yılı Değerlendirmesi

  Temel Öğretimden Ortaöğretime Geçiş yerleştirmelerinin aileleri ve öğrencileri isyan ettirdiğini söyleyen Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Doğu’da alternatif okullarda Kürtçe eğitim verilecek olmasını ise "tam bir kepazelik" olarak yorumladı. (13 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Diş Fırçalama Notu Karneye Girerse

  Diş Fırçalama Notu Karneye Girerse

  Dt.Selçuk Özbölük;Sağlıklı nesiller için ilköğretim çağındaki çocukların ağız ve diş sağlığına özendirilmesi gerektiğini ifade etti. (13 Eylül 2014 Cumartesi )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
16.09.2014 14:27:54. #1.13#