SON DAKİKA MEMUR SEN HABERLERİ

Son Dakika Memur Sen Haberleri

 • 15:50Durak: Durak: "Taleplerimizde Israrcı ve Kararlıyız"Memur-Sen Bitlis İl Başkanı Cabir Durak, tüm kamu çalışanlarını ilgilendiren toplu sözleşme görüşmelerinin başladığını ve taleplerinde ısrarcı olacaklarını söyledi.
 • 15:50PKK Silahları Toprağa GömmeliPKK Silahları Toprağa Gömmeli"Batman Düşünce ve İnanç Özgürlüğü Platformu Dönem Sözcüsü Dr. Davut Okçu, "PKK’nın çatışma ve öldürme olaylarını sonlandırması, ellerindeki silahları bir daha kullanmamak üzere toprağa gömerek terk etmesi gerekmektedir” dedi.
 • 15:39Toplu Sözleşme Görüşmeleri - Oturma Düzeni TartışmasıToplu Sözleşme Görüşmeleri - Oturma Düzeni TartışmasıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Oturma düzeni yüzünden yapılan sözlü tartışma Memurların toplu sözleşme görüşmeleri başladı- Kamu görevlilerinin 2016-2017 yıllarına ilişkin mali ve sosyal haklarını belirlemek üzere yürütülecek toplu sözleşme görüşmelerinin ilk toplantısı başladı.
 • 15:38Bakan Çelik: Emekli ve Çalışanlarımız Hiçbir Zaman Enflasyona EzdirilmediBakan Çelik: Emekli ve Çalışanlarımız Hiçbir Zaman Enflasyona EzdirilmediÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, emekliler ve çalışanların haklarının hiçbir zaman enflasyona ezdirilmediğini söyleyerek, "Ülke büyüyor ise refah düzeyi de artıyor, gelişiyor demektir.
 • 15:31Türkiye Kamu Sen: Memurlar Adeta Unutulmuş DurumdaTürkiye Kamu Sen: Memurlar Adeta Unutulmuş DurumdaTürkiye Kamu Sen İzmir İl Temsilcisi Ahmet Doğruyol, 2016 ve 2017 yılları için maaş zamlarının belirleneceği toplu sözleşme görüşmelerinin başladığını ancak memurların, son yıllarda adeta unutulduğunu söyledi.
 • 14:09Türkiye Kamu-sen'den Toplu Sözleşme TalepleriTürkiye Kamu-sen'den Toplu Sözleşme TalepleriMaaş zamlarının belirleneceği toplu sözleşmelerin ilk gününde açıklama yapan Türkiye Kamu-Sen İzmir İl Temsilcisi Ahmet Doğruyol, 2013 yılında yapılan toplu sözleşmelerde memur ve memur emeklisinin masada satıldığını savunurken, önceliklerinin geçtiğimiz iki yıldaki kayıpların telafi edilmesi olduğunu söyledi.
 • 13:05Toplu Sözleşme Görüşmeleri BaşladıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda kamu görevlilerinin 2016-2017 yıllarına ilişkin mali ve sosyal haklarını belirlemek üzere yürütülecek olan toplu sözleşme görüşmelerinin ilk toplantısı başladı.
 • 13:02Bu Hükümet Toplu Sözleşme Masasına Teklif Getirecek Yetkiye Sahip DeğilBu Hükümet Toplu Sözleşme Masasına Teklif Getirecek Yetkiye Sahip Değil"Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Eş Genel Başkanı Lami Özgen, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndaki toplu sözleşme görüşmelerini eleştirdi.
 • 12:26Memurların Toplu Sözleşmeleri, Yer Tartışması ile BaşladıYaklaşık 5 milyon memur için toplu sözleşme görüşmeleri bugün başladı.
 • 12:10Ömer Budak, Memur-sen Konfederasyonu'na Bağlı Birlik Haber-sen'in Genel Başkanlığı'na SeçildiÖmer Budak, Memur-sen Konfederasyonu'na Bağlı Birlik Haber-sen'in Genel Başkanlığı'na SeçildiSendikal yapılanmalarda yükselen değer artık “Erzurum” olmaya başladı.
 • 12:03Memurların Toplu Sözleşme Görüşmeleri BaşladıKamu görevlilerinin 2016-2017 yıllarına ilişkin mali ve sosyal haklarını belirlemek üzere yürütülecek toplu sözleşme görüşmelerinin ilk toplantısı başladı.
 • 11:26Terör Saldırılarına Karşı "Tek Yürek" Oldularİzmir'deki sivil toplum kuruluşlarının (STK) temsilcileri, "Son günlerde artan terör saldırılarının Çözüm Süreci'ni sabote etmeye yönelik eylemler" olduğunu belirterek, tepki gösterdi.
 • 08:38Memurlarla Hükümet Toplu Sözleşme Masasına OturuyorMemurlarla Hükümet Toplu Sözleşme Masasına Oturuyor5 milyon memur için toplu sözleşme görüşmeleri bugün başlıyor. Her konfederasyon farklı zam oranı isterken hükümet pazarlığı yüzde 3+3'ten açacak.
 • 14:40Doğu ve Güneydoğu Stk İl Temsilcileri Çankaya Köşkü'ndeBaşbakan Ahmet Davutoğlu, "Eğer biz, 'ben buradayım' diye ayağa kalkan terör örgütlerine karşı, 'millet de devlet de burada' diyerek, aynı anda hem DEAŞ'a hem PKK'ya hem DHKP-C'ye şehirlerde ve Türkiye sınırları ötesinde mukabelede bulunmamış olsaydık, bu terör örgütleri birbirleriyle işbirliği halinde, perde gerisindeki şahları, vezirleriyle oynadıkları satranç oyununda bugün Türkiye'yi Kobani olaylarından çok daha ağır bir şiddet sarmalının içinde, bütün şehirlerimizde bir kargaşaya sebebiyet vereceklerdi.
 • 00:02AK Parti Genel Başkan Yardımcısı SoyluAK Parti Genel Başkan Yardımcısı SoyluGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu'nun Memur-Sen Trabzon İl Başkanlığı ziyaretine katılanlardan görüntüler- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu'nun açıklamaları- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu'ya hediye verilmesi AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu: - (Çözüm Süreci) Yıllardır bu ülkenin bir takım sorunlarına, derdine merhem olabilecek bu süreci baltalamaya çalışanlar demokrasiyi bir truva atı olarak kullanmışlardır"- "Ortadoğu'daki istikrarsızlığı Türkiye'ye sızdırmaya çalışıyorlar ve Türkiye'yi istikrarsızlığın bir coğrafyası haline getirmeye çalışıyorlar.
 • 23:32AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu AçıklamasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, "Yıllardır bu ülkenin bir takım sorunlarına, derdine merhem olabilecek bu süreci baltalamaya çalışanlar, demokrasiyi bir truva atı olarak kullanmışlardır" dedi.
 • 17:38Memur-sen İl Temsilciliğinden Vali Kahraman'a ZiyaretMemur-sen İl Temsilciliğinden Vali Kahraman'a ZiyaretMemur-Sen İl Temsilcisi Nebi Gül ve Memur-Sen’e bağlı sendika başkanları Erzincan Valisi Süleyman Kahraman’ı makamında ziyaret ettiler.
 • 17:29Büro Memur-Sen Üyelerinin Bisikletli EylemiBüro Memur-Sen Üyelerinin Bisikletli EylemiToplu sözleşme görüşmeleri öncesi taleplerini duyurabilmek için 23 Temmuz'da Balıkesir'den bisikletle yola çıkan Büro Memur-Sen üyeleri Ankara'ya ulaştı.
 • 16:46Büro Memur-Sen Üyelerinin Bisikletli EylemiToplu sözleşme görüşmeleri öncesi taleplerini duyurabilmek için 23 Temmuz'da Balıkesir'den bisikletle yola çıkan Büro Memur-Sen üyeleri Ankara'ya ulaştı.
 • 15:41Koncuk: Memur ve Emeklinin Masada Satılmasına İzin VermeyeceğizTürkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, 3 Ağustos Pazartesi günü başlayacak olan toplu sözleşme görüşmelerine ilişkin, “Memur ve emeklinin masada satılmasına izin vermeyeceğiz.
 • 13:59Memurlar Toplu Sözleşmeye Dikkat Çekmek İçin 800 Kilometre Pedal ÇevirdilerBalıkesir’den Ankara’ya 800 kilometrelik yolu pedallayarak gelen memurlar toplu sözleşme taleplerini dile getirdi.
 • 09:02Erdoğan, Endonezya Cumhurbaşkanı Yardımcısı Kalla'yı Kabul EdecekCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Endonezya Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yusuf Kalla'yı kabul edecek.
 • 00:02Erdoğan, Endonezya Cumhurbaşkanı Yardımcısı Kalla'yı Kabul EdecekCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Endonezya'daki temaslarının ikinci gününde Endonezya Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yusuf Kalla'yı kabul edecek.
 • 22:38STK'lardan Teröre TepkiSTK'lardan Teröre TepkiDoğu ve Güneydoğu Anadolu'daki bazı sivil toplum kuruluşları, terör saldırılarına tepki gösterdi.
 • 21:27Stk'lardan Teröre TepkiStk'lardan Teröre TepkiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Detay- Siirt Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Rıfat Ayyıldız'ın konuşması STK'lardan teröre tepki- Doğu ve Güneydoğu Anadolu'daki bazı sivil toplum kuruluşları, terör saldırılarına tepki gösterdi- Çözüm-Der Genel Başkanı Ezgin: - "Türkiye'de artık silahla çözülebilecek bir problem kalmamıştır.
 • 17:53Stk'lardan Teröre TepkiDoğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki bazı sivil toplum kuruluşları, terör saldırılarını kınadı.
 • 16:00Eğitim-sen 'Özgür Toplu Sözleşme' İstiyorEğitim-sen 'Özgür Toplu Sözleşme' İstiyorEğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı ve KESK Dönem Sözcüsü Serkan Demir, sendika binasında toplu sözleşmeyle ilgili açıklamalarda bulunarak, ’özgür toplu sözleşme’ istediklerini bildirdi.
 • 15:40Teröre Karşı Sivil İnisiyatif" Programı - HisarcıklıoğluGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Salondan genel plan detay- "Teröre Karşı Sivil İnisiyatif" heyetinin görüntüsü-TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu'nun açıklamaları- Ortak açıklama metninin okunması "Teröre Karşı Sivil İnisiyatif" programı- TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: - "Ülkemiz yurtiçi ve yurtdışı kaynaklı bir terör dalgasıylae karşı karşıya"- "Vatandaşlar olarak can güvenliğimizin sağlanması ve ülkemizde huzurun tesisi öncelikli talebimizdir"- STK'ların ortak açıklamasından: - "Milletimizi ayrıştırarak, ülkemizin huzurunu bozmaya, kaos ve istikrarsızlık ortamı yaratmaya çalışanların oyunlarını boşa çıkarmak için bugün bir aradayız. Bizler, kamu güvenliğinin hukukun içinde kalarak sağlanması amacıyla gerekli bütün önlemlerin alınmasını destekliyoruz" Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye'nin yurtiçi ve yurtdışı kaynaklı bir terör dalgasıyla karşı karşıya olduğunu belirterek, "Vatandaşlar olarak can güvenliğimizin sağlanması ve ülkemizde huzurun tesisi öncelikli talebimizdir" dedi.
 • 14:56Teröre Karşı Sivil İnisiyatif: Her Türlü Terör Özgürlüklerimizi KısıtlıyorTeröre Karşı Sivil İnisiyatif: Her Türlü Terör Özgürlüklerimizi KısıtlıyorTeröre Karşı Sivil İnisiyatif, "Her türlü terör özgürlüklerimizi kısıtlıyor.
 • 14:51Teröre Karşı Sivil İnisiyatif" ProgramıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, "Teröre karşı mücadele konusunda tek başına siyasi irade, tek başına güvenlik yöntemleri ve ekonomik yöntemler yetmez. Teröre karşı mücadelede bütün toplumun omuz omuza vermesi başarının öncelikli şartıdır" dedi.
 • 14:26Teröre Karşı Sivil İnisiyatif ToplantısıTeröre Karşı Sivil İnisiyatif ToplantısıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, "Şimdi, çözüm sürecinden bahsedenlere, çözüm sürecini istismar ederek alanda vatandaşlarımızın gününü dar edenlere söylüyorum.
 • 14:06Başbakan Davutoğlu'dan 'Operasyonların Erken Seçim İçin Yapıldığı' İddialarına CevapBaşbakan Ahmet Davutoğlu, operasyonların erken seçim için yapıldığı iddialarına cevap vererek, "Bazıları, sanki bütün yaşananların arka planını bilmiyormuş gibi hükümetimizi bir erken seçim için bu operasyonları yapmakla suçluyorlar.
 • 13:19Memur-sen'den Teröre TepkiMemur-sen'den Teröre TepkiMemur-Sen Muğla İl Başkanı Önder Uçak, son bir buçuk ayda artış gösteren terör olaylarının amacının ülkenin birliğine, bütünlüğüne ve istikrarına yönelik saldırılar olduğunu belirtti.
 • 13:00"Teröre Karşı Sivil İnisiyatif" ProgramıTOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Vatandaşlar olarak can güvenliğimizin sağlanması ve ülkemizde huzurun tesisi öncelikli talebimizdir." dedi.
 • 12:41Türkiye AB Kik Üyesi Stk'lardan Ortak AçıklamaTürkiye AB Kik Üyesi Stk'lardan Ortak AçıklamaTürkiye AB KİK Üyesi STK’lardan teröre karşı ortak açıklama yaptı.
 • 08:303 Milyon Kişiyi İlgilendiren Formül!3 Milyon Kişiyi İlgilendiren Formül!Memur sendikaları zamda 3+6+5+500 formülünü alt sınır olarak masaya koyacak. Hedefleri önce yüzde 3'lük enflasyon farkı kaybını telafi etmek.
 • 21:04Büro Memur-Sen Üyelerinin Bisikletli EylemiBüro Memur-Sen Üyelerinin Bisikletli EylemiBalıkesir'den toplu sözleşme görüşmeleri öncesi taleplerini duyurabilmek için bisikletle Ankara'ya yola çıkan Memur-Sen'e bağlı Büro Memurları Sendikası (Büro Memur-Sen) üyesi grup Bolu'ya ulaştı.
 • 20:44SES: Sağlıkta Dönüşüm Programı İptal EdilmeliSES: Sağlıkta Dönüşüm Programı İptal EdilmeliSES Sendikası Şanlıurfa Şube Eş Başkanı Reşat Doğan, sağlıkta dönüşüm programının iptal edilmesini talep ettiklerini söyledi.
 • 20:43Günak: Çalışanlar Emeğinin Karşılığını AlmalıGünak: Çalışanlar Emeğinin Karşılığını AlmalıSağlık-Sen Şanlıurfa Şubesi Başkanı Faruk Günak, sağlık çalışanlarının fedakarca çalıştığını ve bunun karşılığını alması gerektiğini söyledi.
 • 17:04Memur-sen Kayseri Şubesi Öğretmenlerin Maaşına Zam Talep EttiMemur-sen Kayseri Şubesi Öğretmenlerin Maaşına Zam Talep EttiMemur-Sen Kayseri İl Temsilcisi Aydın Kalkan, Memur-Sen’in önümüzde hafta yapılacak olan toplu sözleşmede ki taleplerini açıkladı.
 • 15:37Büro Memur-Sen Üyelerinin Bisikletli EylemiBalıkesir'den toplu sözleşme görüşmeleri öncesi taleplerini duyurabilmek için bisikletle Ankara'ya yola çıkan Memur-Sen'e bağlı Büro Memurları Sendikası (Büro Memur-Sen) üyesi grup Bolu'ya ulaştı.
 • 15:19Memurlar İçin Memurlar İçin "Cuma Namazı İzni" Talep EdildiMemur-Sen, cuma namazı sebebiyle kamu görevlilerinin öğle tatili süresinin cuma günleri için 2 saat olmasını talep etti.
 • 12:44Kamu Görevlilerine Cuma Namazı İzni Talebi850 bin üyesiyle Türkiye’nin en büyük emek hareketi olan Memur-Sen, Cuma namazı için toplu sözleşme tekliflerine Cuma Namazı Vakti İzin Süresi maddesini ekledi.
 • 10:24Bem-bir-sen Genel Başkanı Mürsel Turbay AçıklamasıMemur-Sen’e üye genel yetkili sendika Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (BEM-BİR-SEN) hükümet ile kamu çalışanları arasında 3 Ağustos’ta başlayacak 2016-2017 yılını kapsayan 3. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinde, masaya taşıyacağı Yerel Yönetimler Hizmet Koluna İlişkin Taleplerini açıkladı.
 • 09:25Aydın Sağlık-sen Toplu Sözlemenin Reçetesini YazdıAydın Sağlık-sen Toplu Sözlemenin Reçetesini YazdıSağlık-Sen Aydın Şube Başkanı A. Baki Karaer, toplu sözleşme taleplerini bir reçeteyle açıkladı.
 • 08:36Memur ile Devlet Arasında Büyük Zam PazarlığıMemur ile Devlet Arasında Büyük Zam PazarlığıMemurların 2016 ve 2017 maaş zamları için toplu görüşme süreci pazartesi başlıyor. Memur-Sen ilk yıl için yüzde 16 zam isterken hükümet pazarlığı yüzde 6'dan açmayı hedefliyor.
 • 15:53Sağlık-Sen Taleplerini Reçete Halinde SunduSağlık-Sen Taleplerini Reçete Halinde SunduSağlık-Sen Manisa Şubesi Başkanı Mustafa İrgat, 2016-2017 toplu sözleşme kapsamında talep ettikleri 4 maddeyi açıkladı.
 • 15:29Kayseri İçin Ne Gerekiyorsa YapacağızKayseri İçin Ne Gerekiyorsa Yapacağız"Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, bazı oda, dernek ve sendikaların başkan ve yöneticileriyle yaptığı görüşmede tüm sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte Kayseri için ne gerekiyorsa yapacaklarını söyledi.
 • 15:20Sağlık Sen'den Toplu Sözleşme ReçetesiSağlık Sen'den Toplu Sözleşme ReçetesiMemur Sen’e bağlı Sağlık Sen üyeleri, Sağlık İl Müdürlüğü önünde basın açıklaması yaparak toplu sözleşme reçetesini açıkladı.
 • 15:18Osmaniye Sağlık-Sen Şube Başkanı Çenet AçıklamasıOSMANİYE (AA) – Osmaniye Sağlık-Sen Şube Başkanı Muhittin Çenet, sağlık çalışanları olarak toplu sözleşmede, yıpranma payları ve ek ödemelerin emekliliğe yansıtılmasının istediklerini belirtti.