SON DAKİKA MEMUR SEN HABERLERİ

Son Dakika Memur Sen Haberleri

 • 16:39Fevziye Camisi'ne Yakışmayan MüezzinFevziye Camisi'ne Yakışmayan Müezzin" Başlıklı Habere TepkiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Fevziye Camisi genel görünüm Diyanet-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Selami Tarcan'ın basın açıklaması - Bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve üyeleri, cübbe giyip takke taktığı için kılık kıyafeti bir yerel gazetede eleştiri konusu olan Fevziye Camisi müezzini Recep Dikilitaş'a destek verdi Kocaeli'de bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve üyeleri, cübbe giyip takke taktığı için kılık kıyafeti bir yerel gazetede eleştiri konusu olan Fevziye Camisi müezzini Recep Dikilitaş'a destek amacıyla basın açıklaması yaptı.
 • 15:39Kocaeli'de "Fevziye Camisi'ne Yakışmayan Müezzin" Başlıklı Habere TepkiKocaeli'de bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve üyeleri, cübbe giyip takke taktığı için kılık kıyafeti bir yerel gazetede eleştiri konusu olan Fevziye Camisi müezzini Recep Dikilitaş'a destek amacıyla basın açıklaması yaptı.
 • 15:08Şehit Aileleri ve Güvenlik Güçleri İçin Yazılan Şiire Yoğun İlgiŞehit Aileleri ve Güvenlik Güçleri İçin Yazılan Şiire Yoğun İlgiSağlık-Sen Genel Sekreteri Fatih Seyran’ın şehit aileleri ve güvenlik güçleri için kaleme alıp, seslendirdiği "Bizim Davamız Kardeşlik Olsun" şiiri, sosyal medyada büyük ilgi görüyor.
 • 13:43MHP'li Yılmaz'dan Bürokratlara: Sizlerin de Psikoloji BozulacakMHP'li Yılmaz'dan Bürokratlara: Sizlerin de Psikoloji BozulacakMHP Bursa İl Başkanı Yüksel Yılmaz, Bursa’da memurlara baskı yaptığını iddia ettiği bürokratlara sert tepki gösterdi.
 • 13:30Suriyeli Ailelere YardımSuriyeli Ailelere YardımÜlkelerindeki savaş nedeniyle kaçarak Türkiye’ye sığınan ve Malatya’da yaşam mücadelesi veren Suriyeli mültecilere STK’lar tarafından yapılan yardımlar tüm hızıyla sürüyor.
 • 23:43Uşak Büro Memur-sen'de 2. Olağan Genel Kurul YapıldıUşak Büro Memur-sen'de 2. Olağan Genel Kurul YapıldıMemur Sendikaları Konfederasyonu’na bağlı Büro Memurları Sendikası Uşak İl Başkanlığı 2.Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi.
 • 15:51Eğitim Bir Sen'den Yoksulluk Sınırı AçıklamasıEğitim Bir Sen'den Yoksulluk Sınırı AçıklamasıMemur-Sen Manisa İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Manisa Şube Başkanı Mehmet Emin Sofuoğlu, her ay düzenli olarak yapılan açlık-yoksulluk araştırmasını değerlendirdi.
 • 14:36Tonbul'dan Tonbul'dan "Sivil Anayasa" ÇağrısıEnerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Memur-Sen Konfederasyonunun sivil ve yeni bir anayasadan yana olduğunu ifade etti.
 • 14:16Zonguldak Memur-Sen: İş Güvencesi Kırmızı ÇizgimizZonguldak Memur-Sen: İş Güvencesi Kırmızı ÇizgimizMemur-Sen: İş güvencesi kırmızı çizgimiz Gürkay GÜNDOĞAN/ZONGULDAK, (DHA) - MEMUR- Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, bazı kesimlerin yeni anayasada memurun iş güvencesinin kaldırılması için bir takım girişimlerde bulunduğunu söyleyerek, "İş güvencesinin ortadan kaldırılması bir kaos doğurur.
 • 14:01Memur-Sen: İş Güvencesi Kırmızı ÇizgimizMemur-Sen: İş Güvencesi Kırmızı ÇizgimizMemur- Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, bazı kesimlerin yeni anayasada memurun iş güvencesinin kaldırılması için bir takım girişimlerde bulunduğunu söyleyerek, "İş güvencesinin ortadan kaldırılması bir kaos doğurur.
 • 12:48Truva Atında Ki Beyaz Fulara Memur-sen'den TepkiTruva Atında Ki Beyaz Fulara Memur-sen'den TepkiMemur-Sen Çanakkale İl Başkanlığı, Truva atına beyaz fular takılmasını sert bir şekilde eleştirdi.
 • 12:44Memur Sen: Asgari Ücret Zammı Geri AlındıMemur Sen: Asgari Ücret Zammı Geri AlındıMemur-Sen'in raporuna göre son bir ayda yapılan zamlar asgari ücretliye yapılan 300 liralık artışın 162 lirasını uçurdu. Fiyat artışları emekliye seyyanen yapılan 100 liralık zammı da eritti.
 • 14:34Suriyeliler İçin Örülen Örgüler HazırSuriyeliler İçin Örülen Örgüler HazırBitlis İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (Bitlis İHH) Kadın Kolları ve Memur-Sen Bitlis Şubesi tarafından Suriyelilere destek amacıyla başlatılan kış kampanyasında sona gelindi.
 • 12:01Beyşehir'de Üç İlçenin Mahalle Muhtarları BuluştuBeyşehir'de Üç İlçenin Mahalle Muhtarları BuluştuKonya’nın Beyşehir, Hüyük ve Derebucak ilçelerine bağlı mahallelerin muhtarları düzenlenen etkinlikte Beyşehir’de bir araya geldi.
 • 11:09Beyşehir'de Üç İlçenin Mahalle Muhtarları BuluştuBeyşehir, Hüyük ve Derebucak ilçelerine bağlı mahallelerin muhtarları düzenlenen arabaşı etkinliğinde biraraya geldi.
 • 10:06Yoksulluk Sınırı 4 Bin 128 Lira OlduMemur-Sen tarafından her ay düzenli olarak yapılan “açlık-yoksulluk” araştırmasına göre, Türkiye’deki 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı bin 534 TL, yoksulluk sınırı ise 4 bin 128 TL olarak belirlendi.
 • 18:22Mülteci Çocuklara Eğlence ProgramıMülteci Çocuklara Eğlence ProgramıÇankırı’da bulunan mülteci çocuklar için eğlence programı düzenlendi.
 • 17:04Eğitim Bir-sen 2016 İlk Divan Kurulu YapıldıEğitim Bir-sen 2016 İlk Divan Kurulu YapıldıEğitim Bir-Adıyaman Şubesinin 2016 yılının ilk divan kurulu toplantısını gerçekleştirildi.
 • 15:25Memur Sen Afyonkarahisar İl Temsilciliğinden "Yeni Anayasa" AçıklamasıMemur Sen Afyonkarahisar İl Temsilcisi Abdülkadir Hız, Türkiye’nin yeni bir anayasaya ihtiyacı olduğunun daha fazla anlaşılmaya başlandığını kaydederek, “Türkiye’nin geleceğin dünyasında geçmişten ve bugünden daha farklı ve daha etkin bir yeri ve rolü olacaksa bunun bugünün tıkayan anayasasıyla sahip olunamayacağı artık gün gibi aşikardır” dedi.
 • 13:39Malatya'dan Gönderilen Yardımlar Türkmenlere UlaştıMalatya'dan Gönderilen Yardımlar Türkmenlere UlaştıMalatya’da OBA-DER’in öncülüğünde hazırlanan yardımlar Suriye’nin Halep kentindeki Türkmenlere ulaştı.
 • 13:32Osmaniye'de Genç Memur-Sen'den Kızılay'a Kan BağışıGenç Memur-Sen Osmaniye Şubesi tarafından, "Bir kan bir can" adı altında Kızılay'a kan bağışı kampanyası başlatıldı.
 • 11:24Memur-sen Genel Başkanı Yalçın: "Kudüs Bizim Ortak Davamız"Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Uluslararası Kudüs ve Filistin Sendikalar Destek Birliği heyeti ile görüştü.
 • 18:37Valilikçe Kurumlara Gönderilen GenelgeValilikçe Kurumlara Gönderilen GenelgeGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: ITSO Başkanı Şükrü Başdeğirmen ile röportaj Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Karahan ile röportaj Isparta Valiliğince kurumlara gönderilen genelge Isparta Valiliğince kurumlara gönderilen Cumhurbaşkanına hakaret edilmesinin önlenmesini içeren genelgenin bazı ulusal ve uluslararası medyada çarpıtılarak verilmesine Isparta'daki sivil toplum kuruluşları temsilcileri tepki gösterdi ITSO Başkanı Başdeğirmen: "Cumhurbaşkanı devletin başıdır, Türkiye Cumhuriyeti'ni ve devletin birliğini temsil etmektedir.
 • 16:18Isparta Valiliğince Kurumlara Gönderilen GenelgeIsparta Valiliğince kurumlara gönderilen, Cumhurbaşkanına hakaret edilmesinin önlenmesini içeren genelgenin bazı ulusal ve uluslararası medyada çarpıtılarak verilmesine Isparta'daki sivil toplum kuruluşları temsilcileri tepki gösterdi.
 • 14:18Memur-sen Bursa İl Temsilcisi Numan Şeker AçıklamasıMemur-sen Bursa İl Temsilcisi Numan Şeker AçıklamasıMemur-Sen Bursa İl Temsilcisi Numan Şeker, milletin artık darbe anayasasından kurtulması gerektiğini ifade ederek, milli iradeyi güvence altına alan yeni bir sivil bir anayasa yapılması gerektiğini söyledi.
 • 13:07STK'lar Başbakan'dan Barış İstediSTK'lar Başbakan'dan Barış İstediBaşbakan Ahmet Davutoğlu'yla bir araya gelen Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki STK temsilcileri barış istedi.
 • 10:20Sokak Lambaları Altında Kar KeyfiSokak Lambaları Altında Kar KeyfiVan’da etkili olan kar yağışı yaşamı olumsuz etkilerken, yarıyıl tatili yapan öğrencilere ise eğlence oldu.
 • 15:21Sağlık Sendikaları: Kamu Hastanelerinde Liyakatsız Görevlendirmeler Devam EdiyorSağlık Sendikaları: Kamu Hastanelerinde Liyakatsız Görevlendirmeler Devam EdiyorKırşehir’deki sağlık sektörü sendikaları, Kamu Hastaneler Birliği Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev alanı dışında personel görevlendirmeleri yapıldığını ve yetersiz personelin birimden sorumlu teknisyen görevine getirildiğini öne sürdü.
 • 12:16Memur-sen'in 146'ncı Tır'ı Yola ÇıktıMemur-sen'in 146'ncı Tır'ı Yola ÇıktıTerör mağdurlarına ve Bayırbucak Türkmenlerine yönelik başlatılan yardım kampanyası kapsamında Memur-Sen’e ait yardım TIR’larının sayısı, son yardımlar da eklenince 146 oldu.
 • 11:40Büro Memur-sen Genel Başkan Yardımcısı Tunç: Büro Memur-sen Genel Başkan Yardımcısı Tunç: "Sgk Çalışanı Mutlu Değil"Sosyal Güvenlik Kurumu’ndaki (SGK) memurların sorunlarıyla ilgili açıklama yapan Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Nihat Tunç, “Verdiği hizmetle yaklaşık 80 milyon vatandaşımızı mutlu eden SGK’daki memurlar, haksızlıklar nedeniyle mutlu değil. Akıl almaz uygulamalarla fazla mesai ücretleri, ikramiyeler, ek ödemeler gibi hakları ellerinden alınan memurlar başka kurumlara geçmek istiyor” dedi.
 • 10:25Memur-sen'den Yeni Müftüye ZiyaretMemur-sen'den Yeni Müftüye ZiyaretMemur Sen ve Diyanet Sen Kula Temsilcisi Ali Osman Sönmez ile sendika üyeleri Kula’nın yeni Müftüsü Kamil Kırgız’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
 • 09:44Memur Sen'den Yeni Anayasa TalebiMemur Sen'den Yeni Anayasa TalebiEğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı ve Memur-Sen Manisa İl Temsilcisi Mehmet Emin Sofuoğlu, “Millet, kendisini gerçekten ve yeniden ‘egemen’ kılacak siyasi ve hukuki manifesto hükmündeki yeni anayasa konusunda artık sahaya çıkmıştır.
 • 09:23Adıyaman'da Güneydoğu'ya Kardeşlik KervanıAdıyaman'da Güneydoğu'ya Kardeşlik KervanıTerör nedeniyle Güneydoğu’da evlerini terk etmek zorunda kalan vatandaşlar için Adıyaman’da ki 50 sivil toplum kuruluşu “Adıyaman’dan Güneydoğu’ya Kardeşlik Kervanı” adlı yardım kampanyası başlattı.
 • 07:31Tar-gel Projesi Tarih OluyorTar-gel Projesi Tarih OluyorMemur Sen Konfederasyonuna bağlı Toç Bir-Sen’in on bin mühendis ve veteriner hekimi yakından ilgilendiren TAR-GEL Projesi’nin bitirilmesine yönelik verdiği mücadele zaferle sonuçlandı.
 • 17:26AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık'tan ZiyaretAK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Memur Sen Malatya Şubesini ziyaret etti.
 • 17:25ÇalıkÇalık"Tan Memur-sen"E ZiyaretCizre’de ambulansların yaralılara müdahale etmediği iddialarını değerlendiren, Sağlık ekiplerine tuzaklar kurulduğu halde hepsinin görevi başında olduğunu belirtti.
 • 16:13Merhamet Tır'ları Suriye'deMerhamet Tır'ları Suriye'deYunusemre Belediyesi, İHH ve Memur-Sen ortaklığında Bayır-Bucak Türkmenleri için düzenlenen yardım kampanyasında toplanan 14 TIR insani yardım malzemesi sınırdan geçerek Suriye’deki İHH temsilcilerine teslim edildi.
 • 11:53Hizmet İş Sendikası Doğan ve Güven'le Bir Araya GeldiHizmet İş Sendikası Doğan ve Güven'le Bir Araya GeldiHizmet İş Sendikası Kayseri Şube Başkanlığının her ay düzenli olarak yaptığı yönetim, denetim, disiplin baş temsilci ve temsilcilerden oluşan temsilciler meclisi toplantısı bu ay Kayseri Büyükşehir Belediyesine ait Harikalar Diyarı Sosyal Tesislerinde gerçekleştirdi.
 • 11:26Bitlisli Kadınlar Suriyeliler İçin Örgü ÖrüyorlarBitlisli Kadınlar Suriyeliler İçin Örgü ÖrüyorlarBitlis İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Derneği Kadın Kolları ve Memur-Sen Bitlis Şubesi, Suriyelilere destek amacıyla başlatılan kış kampanyasına örgü örerek destek veriyor.
 • 10:24Yandaş Sendikacılar Siyasetin Peşine Takılmış, Üyeler Bunu Görmeli"Türk Kamu Sen Sakarya İl Temsilcisi Rahim Varol, yandaş sendikaların memurun iş güvencesine son verme çalışmalarını bile görmezden geldiğini söyledi.
 • 17:02Yurtta AsayişSamsun'un İlkadım ilçesinde uyuşturucu satıcılarına yönelik operasyonda 6 kişi gözaltına alındı.
 • 15:58Düzce'de Ev YangınıDüzce'de Ev YangınıGörüntü Dökümü: Olay yerinden detaylar - Elektrikli ısıtıcıdan çıktığı iddia edilen yangın nedeniyle ev kullanılamaz hale geldi Düzce'de yangının çıktığı ev kullanılamaz hale geldi.
 • 15:17Düzce'de Ev YangınıDüzce'de yangının çıktığı ev kullanılamaz hale geldi.
 • 14:39Memur-sen Genel Başkan Vekili Memiş: Memur-sen Genel Başkan Vekili Memiş: "İnsan Merkezli, Medeniyet Köklerimizi Yansıtan Yeni Anayasa...Memur-Sen Genel Başkan Vekili ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, "İnsan merkezli, medeniyet köklerimizi yansıtan yeni anayasa istiyoruz" dedi.
 • 13:30Yangına Anında MüdahaleYangına Anında MüdahaleDüzce’nin Karahacı Musa Mahallesi’nde bulunan Memur-Sen Konutlarında bir evde Elektrikli ısıtıcıdan çıkan yangın büyümeden söndürüldü.
 • 12:411. Sağlık-Sen Teşkilat Eğitim ToplantılarıSağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, "Küresel şer odakları, 35 yıl ülkemizin başına bela ettikleri terörü, kabuk değiştirerek bir kez daha karşımıza çıkarıyorlar.
 • 11:45Eğitim Bir-sen Kayseri Şube Başkanı Aydın Kalkan AçıklamasıEğitim Bir-sen Kayseri Şube Başkanı Aydın Kalkan AçıklamasıEğitim Bir-Sen Kayseri Şubesinin Ocak ayı İl Divan toplantısında konuşan başkan Aydın Kalkan, “Yeni ve milli anayasa yürürlüğe girinceye kadar sahada olacağız ve sahada kalacağız” dedi.
 • 09:08Merhamet Tır'ına Vezirköprü'den Un YüklendiMerhamet Tır'ına Vezirköprü'den Un YüklendiSamsun’un Vezirköprü ilçesinde Memur-Sen Vezirköprü Temsilciliği’nin öncülüğünde Bayır Bucak Türkmenleri için toplanan yaklaşık 200 çuval un merhamet TIR’ına yüklenerek yola çıktı.
 • 08:18Bayırbucak Türkmenlerine Un Yardım KampanyasıBayırbucak Türkmenlerine Un Yardım KampanyasıMuğla Memur-Sen ve Muğla İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (İHH) öncülüğünde Muğla Hayrat Vakfı, Muğla İlim Yayma Cemiyeti, Ensar Vakfı, MİMDER, Erbakan Vakfı, MÜSİAD, Hak İş, Muğla Üniversiteliler Gelişim Gurubu’nun paydaş tüm STK’larının katkılarıyla ‘Merhamet TIR’ları Yola Çıkacak, Bayırbucak’a Ulaşacak’ sloganıyla yeni bir yardım başlatıldı.
 • 23:38AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk AçıklamasıAK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk AçıklamasıAK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, başkanlık sisteminin halkın doğrudan egemenliği olduğunu söyledi.