SON DAKİKA MEMUR SEN HABERLERİ

Son Dakika Memur Sen Haberleri

 • 10:11Memura Erken Emeklilik İçin Düğmeye BasıldıMemura Erken Emeklilik İçin Düğmeye BasıldıSGK bünyesinde fiili hizmet zammıyla ilgili komisyon çalışmaları başladı. Çalışma sonucunda hangi kamu görevlilerine erken emeklilik imkanı verileceği belirlenecek.
 • 17:11Kamu Personeli Danışma Kurulu Toplantısı - Bakan SoyluGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun salona girmesi- Süleyman Soylu'nun konuşması- Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ıjn konuşması- Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk'un konuşması- KESK Eş Genel Başkanı Şaziye Köse'nin konuşması Kamu Personeli Danışma Kurulu toplantısı- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu: - "Kamu yönetimin etkinliğinin ve verimliliğinin çağın ruhuna uygun bir hale getirilmesi bizim zorunluluğumuzdur.
 • 15:40Kamu Personeli Danışma Kurulu ToplantısıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, "Kamu yönetimin etkinliğinin ve verimliliğinin çağın ruhuna uygun hale getirilmesi bizim zorunluluğumuzdur.
 • 13:57Kamu Personeli Danışma Kurulu ToplantısıKamu Personeli Danışma Kurulu ToplantısıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, "Temel bir hedefimiz var. Türkiye yükselmeli, değişim sağlamalıyız ama en önemlisi sistemi tıkır tıkır işletmeliyiz" dedi.
 • 13:38Bakan Soylu: Rusya'daki İşçilerimize Bir Baskı Henüz Söz Konusu DeğilÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Rusya’da çalışan Türk işçilerinin Rus işverenler tarafından 1 Ocak’tan itibaren istihdam edilmemeleri yönündeki kararın, şu ana kadar net bir şekilde kendilerine ulaşmadığını belirtti.
 • 13:24Delebe: Elçi Tehdit Edilip, Hedef GösterildiDelebe: Elçi Tehdit Edilip, Hedef GösterildiŞanlıurfa Baro Başkanı Hikmet Delebe, Tahir Elçi'nin bir televizyon programında sarf ettiği sözler yüzünden son zamanlarda çok sık tehdit aldığını söyledi.
 • 21:03Türkmenlere Yönelik Saldırılara Tepki Amacıyla Yayladağı'na GeldilerTürkmenlere Yönelik Saldırılara Tepki Amacıyla Yayladağı'na GeldilerGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Konya Anadolu İnsani Yardım Derneği'nin araç konvoyu ile Yayladağı'na gelmesi- Tekel Kavşağı'nda grubun döviz ve pankartları-AYDER yöneticisi İhsan Erdim'in açıklaması-Dernek üyesi Adem Altan'ın açıklaması-Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili ve Memur-Sen Konya Temsilcisi Latif Selvi'nin açıklaması Esed ve Rus güçlerinin Türkmenlere saldırıları- Konya, Bursa ve Kayseri'deki bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Türkmenlere yönelik saldırılara tepki amacıyla Yayladağı'na geldi- AYDER yöneticisi Erdim: - "Bunlar DAEŞ'i vurma bahanesiyle sivil insanları katlediyor.
 • 19:49Atilla Olçum, Diyarbakır'daki Olayı DeğerlendirdiAtilla Olçum, Diyarbakır'daki Olayı DeğerlendirdiEğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum, Diyarbakır’da 2 polisin şehit edildiği Baro Başkanı Tahir Elçi’nin öldürülmesi olayına değinerek, “Bu milletin feraseti olduğu sürece bu milletin birliği beraberliği kardeşlik hukuku olduğu sürece başaramayacaksınız” dedi.
 • 17:50Memur-Sen: Elçi'ye Yapılan Menfur Saldırıyı KınıyoruzMemur-Sen Diyarbakır Temsilcisi Yunus Memiş, Baro Başkanı Tahir Elçi'ye yapılan saldırıyı kınadı.
 • 16:39Esed ve Rus Güçlerinin Türkmenlere SaldırılarıKonya Anadolu İnsani Yardım Derneği (AYDER) öncülüğünde, Konya, Bursa ve Kayseri'deki bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve yardım derneklerinin başkanları, Esed ve Rus güçlerinin Türkmenlere saldırılarına tepki göstermek için Yayladağı ilçesine geldi.
 • 16:04Memur Sen'den Diyarbakır'daki Terör Saldırısına KınamaMemur Sen'den Diyarbakır'daki Terör Saldırısına KınamaMemur Sen Ağrı Şubesi, Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi ve güvenliği sağlayan polislerin şehit edilmesini kınadı.
 • 15:54Diyarbakır'daki Saldırıya İlişkin AçıklamaDiyarbakır'daki Saldırıya İlişkin AçıklamaMemur-Sen Siirt Başkanı Murat Şeker, Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi ve polislere yönelik düzenlenen saldırıyı kınayan bir açıklama yaptı.
 • 15:49Niğde'de Niğde'de "Küresel Sistem, Ortadoğu ve Türkiye" KonferansıNiğde Memur-Sen tarafından “Küresel Sistem, Ortadoğu Ve Türkiye” konferansı düzenlendi.
 • 15:26Diyarbakır'daki Terör SaldırısıMemur-Sen Ağrı Şube Başkanı Süleyman Gümüşer, Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin hayatını kaybettiği ve iki polisin şehit olduğu terör saldırısını kınadı.
 • 15:25Başkan Deniz'den, Başkan Deniz'den, "Tahir Elçi" Olayına TepkiMemur-Sen Adıyaman İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz, Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi ve iki polisin şehit edilmesini ile sonuçlanan terör saldırıları hakkında açıklamalarda bulundu.
 • 13:05Diyarbakır'daki Terör SaldırısıSEN Adıyaman İl Temsilcisi Ali Deniz, Diyarbakır'daki terör saldırısıyla ilgili, "Milletimiz, ülkemizin huzurunu, istikrarını ve kardeşliğini hedef alan bu tür tuzakların farkındadır" açıklamasında bulundu.
 • 09:21Diyarbakır'daki Terör SaldırısıBİLECİK(AA) - Memur-Sen Bilecik İl Temsilciliği, Diyarbakır'da Baro Başkanı Tahir Elçi'nin öldürüldüğü ve iki polisin şehit olduğu terör saldırısına ilişkin, "Ülkemizin huzurunu, istikrarını ve kardeşliğimizi hedef alan bu tür tuzakların milletimiz farkındadır" ifadelerini kullandı.
 • 19:55Memur Sen Şanlıurfa Şubesi Diyarbakır'daki Terör Saldırısını KınadıMemur Sen Şanlıurfa Şubesi Diyarbakır'daki Terör Saldırısını KınadıMemur-Sen Şanlıurfa Şubesi Diyarbakır’da yaşanan saldırıyı kınadı.
 • 18:43Memur-sen Bursa İl Temsilciliği, Diyarbakır'ın Sur İlçesinde Yapılan Terör Saldırısını KınadıMemur-sen Bursa İl Temsilciliği, Diyarbakır'ın Sur İlçesinde Yapılan Terör Saldırısını KınadıMemur-Sen Bursa İl Temsilciliği, sendika binasında düzenlediği basın açıklaması ile Diyarbakır’ın Sur ilçesinde yapılan terör saldırısını kınadı.
 • 18:36Eğitim-bir-sen Bursa 1 Nolu Şubesi'nin Memur ve Hizmetliler İçin Açtığı Görevde Yükselme Hazırlık...Eğitim-bir-sen Bursa 1 Nolu Şubesi'nin Memur ve Hizmetliler İçin Açtığı Görevde Yükselme Hazırlık...Eğitim-Bir-Sen Bursa 1 Nolu Şubesi’nin memur ve hizmetliler için sendika binasında Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı öncesi verdiği hazırlık kursu tamamlandı.
 • 18:05Eğitim-bir-sen Osmaniye İl Divan Toplantısı YapıldıEğitim-bir-sen Osmaniye İl Divan Toplantısı YapıldıMemur-Sen Konfederasyonu’na bağlı eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Osmaniye Şubesi’nin ‘İl Divan Toplantısı’ yapıldı.
 • 16:11Osmancalı'da İmam Hatip Ortaokulundan Aşure EtkinliğiOsmancalı'da İmam Hatip Ortaokulundan Aşure EtkinliğiManisa’nın Yunusemre ilçesinde Osmancalı İmam Hatip Ortaokulu tarafından Aşure Günü etkinliği düzenlendi.
 • 16:05Diyarbakır'daki Terör SaldırısıMemur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Diyarbakır'daki terör saldırısına ilişkin, "Bu hain saldırı huzurumuzu, istikrarımızı ve kardeşliğimizi hedef almıştır" değerlendirmesinde bulundu.
 • 14:59Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var" ProjesiHatay'ın Kırıkhan ilçesinde, Milli Eğitim Bakanlığı, İnsani Yardım Vakfı (İHH), Diyanet İşleri Başkanlığı ve Memur-Sen ile yapılan protokol gereği "Her sınıfın bir yetim kardeşi var" projesi tanıtım toplantısı yapıldı.
 • 14:15Memur-sen Genel Başkanı Yalçın AçıklamasıMemur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin hayatını kaybettiği ve bir polisin şehit olduğu saldırıyı kınadı.
 • 19:59Memur-Sen Üyeleri Saldırılara Tepki GösterdiMemur-Sen Üyeleri Saldırılara Tepki GösterdiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Esed ve Rus güçlerinin Türkmenlere saldırıları- Tepki yürüyüşünden detaylar- Memur-Sen İl Temsilcisi Hasan Urhan'ın konuşması- Slogan atılması- Gıyabi cenaze namazının konuşması Esed ve Rus güçlerinin Türkmenlere saldırıları- Hatay'da Memur-Sen üyeleri bir araya gelerek saldırılara tepki gösterdi Memur-Sen Hatay İl Temsilciği üyeleri, Esed rejiminin Rusların desteğiyle Lazkiye kırsalına yönelik saldırılarına tepki gösterdi.
 • 17:45Başkan Tok'tan Miniklere Çevre BilinciBaşkan Tok'tan Miniklere Çevre Bilinciİlkadım İlçesi 75. Yıl Ortaokulu’nda öğrenciler ile fidan dikimi gerçekleştiren İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Geleceğin çınarları gençlerimiz ile birlikte gelecek için fidanlar dikiyoruz” dedi.
 • 16:58Esed ve Rus Güçlerinin Türkmenlere SaldırılarıMemur-Sen Hatay İl Temsilciği üyeleri, Esed rejiminin Rusların desteğiyle Lazkiye kırsalına yönelik saldırılarına tepki gösterdi.
 • 16:11Büyükşehir'den Öğretmenlere Kitap HediyesiBüyükşehir'den Öğretmenlere Kitap HediyesiMalatya Büyükşehir Belediyesi tarafından öğretmenlere peygamber efendimizin ’eğitim metodu’ isimli 2 bin adet kitap hediye edildi.
 • 15:44Memur-Sen Alaplı İlçe Başkanlığına Murat Asma SeçildiEğitim Bir-Sen Alaplı temsilcisi Murat Asma'nın, Memur-Sen Alaplı İlçe Başkanlığına seçildiği bildirildi.
 • 14:38Cuma Namazı Sonrası Türkmenlere Dua EdildiCuma Namazı Sonrası Türkmenlere Dua EdildiHatay’ın Yayladağı ilçesinde Suriye sınırında savaşan Türkmenlere destek için sivil toplum kuruluş temsilcileri destek eylemi yaptı.
 • 14:31İhh'nin Yardım Tır'ı Dualarla Uğurlandıİhh'nin Yardım Tır'ı Dualarla Uğurlandıİnsani Yardım Vakfı (İHH) Manisa Şubesinin organize ettiği, sivil toplum kuruluşlarının destek verdiği Suriye için yardım kampanyasında toplanan 500 çuval un dualarla Kilis’e gönderildi.
 • 13:49Kızıldağı Tepesi Tekrar Türkmenlere Geçti (2)Kızıldağı Tepesi Tekrar Türkmenlere Geçti (2)Türkmenler İÇİN GIYABİ CENAZE NAMAZI KILDILAR Memur-Sen Hatay İl Temsilciliği, sivil toplum örgütleriyle birlikte Yayladağı İlçesi'nde düzenledikleri yürüyüşle Bayırbucak Türkmenlerine yönelik saldırıları protesto etti.
 • 13:31Öğrenciler, "Yetim Kardeşlerine" Sahip Çıkıyorİnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı'nın (İHH) "İyilikte yarışan sınıflar" sloganıyla yürüttüğü "Yetim Kardeş Projesi"ne destek olan öğrenciler, harçlıklarıyla tanımadıkları mazlum ülkelerin çocuklarına destek veriyor.
 • 09:29Yıldızhan: Yıldızhan: "İnsanlık Bir Olursa, Zulüm Yerle Bir Olur"Ağrı Genç Memur-Sen Başkanı Barış Yıldızhan, Bayırbucak olaylarıyla ilgili basın açıklaması yaptı.
 • 19:27Sağlık-Sen Genel Başkanı Memiş'ten Vali Düzgün'e ZiyaretSağlık-Sen Genel Başkanı Memiş'ten Vali Düzgün'e ZiyaretGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş'in konuşması - Kayseri Valisi Orhan Düzgün'ün konuşması Sağlık-Sen Genel Başkanı Memiş: - "Türkiye'de sağlık çalışanlarının yarısının üye olduğu sendikayız" Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, 210 bin üyeye sahip olduklarını belirterek, "Türkiye'de sağlık çalışanlarının yarısı üyemiz" dedi.
 • 18:32Sağlık-Sen Genel Başkanı Memiş AçıklamasıSağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, 210 bin üyeye sahip olduklarını belirterek, "Türkiye'de sağlık çalışanlarının yarısı üyemiz" dedi.
 • 17:34Sağlık-sen Genel Başkanı Memiş Vali Orhan Düzgün'ü Ziyaret EttiSağlık-sen Genel Başkanı Memiş Vali Orhan Düzgün'ü Ziyaret EttiMemur-Sen Genel Başkan Vekili ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Kayseri Valisi Orhan Düzgün’ü makamında ziyaret etti.
 • 16:18Sağlık-sen Genel Başkanı Metin Memiş AçıklamasıSağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, "Memurların iş güvenliğinin kaldırılmasına müsaade etmeyeceğiz" dedi.
 • 15:47Sağlık-sen Genel Başkanı Memiş'ten Büyükşehir'e ZiyaretSağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Genel Başkanı Metin Memiş, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’i makamında ziyaret etti.
 • 15:35Mudanya'da Ay-yıldızlı AşureMudanya'da Ay-yıldızlı AşureBursa'nın Mudanya ilçesinde faaliyet gösteren Mudanya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin bu yıl ilkini gerçekleştirdiği aşure günü Yıldıztepe’deki okul bahçesinde düzenlendi.
 • 11:35Bayırbucak Türkmenlerine Yönelik Saldırılar Protesto EdildiBayırbucak Türkmenlerine Yönelik Saldırılar Protesto EdildiKütahya’nın Tavşanlı ilçesinde, Bayırbucak Türkmenleri’ne yapılan saldırılar protesto edildi.
 • 10:24AK Parti'ye Tebrik Ziyaretleri SürüyorAK Parti'ye Tebrik Ziyaretleri Sürüyor1 Kasım seçiminde yüzde 71,5 oranla rekor bir oy alarak Aksaray’da 3 milletvekilliğini kazanan AK Parti İl Başkanlığı’na tebrik ve hayırlı olsun ziyaretleri sürüyor.
 • 00:12Suriye'den Çıkan Çirkin Yüzler KonferansıSAMSUN (AA) – Eski AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, "DAEŞ militanlarının içerisinde askeri eğitim almış üst düzey subaylar var. Bu militanlar Müslümanları katlediyor, hangi kitapta Müslümanları hunharca katletmek vardır" dedi.
 • 18:19Öğretmenin Darpedildiği İddiasıÖğretmenin Darpedildiği İddiasıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Gaziemir Belediye binasının dış görüntüsü- Gaziemir Belediyesi önünde, protesto için bir araya gelen gruptan detay görüntüler- Memur-Sen İzmir Temsilcisi Ali Musa Bina'nın basın açıklaması Gaziemir Belediyesinin, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlediği etkinlikte, belediyenin özel kalem müdürünün bir öğretmeni darpettiği iddiası üzerine Memur-Sen İzmir Temsilciliği öncülüğünde bir ataya gelen bir durum yaşanan olayı protesto etti.
 • 18:16Öğretmenler Günü'nde Darp Edildiği İddiasıMemur-Sen İzmir Temsilciliği üyeleri, Gaziemir Belediyesinin Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlediği baloda, belediyede görevli kişinin bir öğretmeni darp etmesini kınadı.
 • 17:42TBMM'nin İdari Amiri Erdoğan Özegen OlduTBMM'nin İdari Amiri Erdoğan Özegen Oldu26. Dönem AK Parti Niğde Milletvekili Erdoğan Özegen, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İdari Amirliğine seçildi.
 • 16:51Memur-sen Muş İl Başkanı Vurar'dan 'Bayırbucak Türkmenleri' AçıklamasıMemur-sen Muş İl Başkanı Vurar'dan 'Bayırbucak Türkmenleri' AçıklamasıMemur Sendikaları Konfederasyonu (MEMUR-SEN) Muş İl Başkanı Fehmi Kuzey Vurar, “Zalim Rusya’yı ve katil Esed’i, Bayırbucak Türkmenlerini yok etmeye yönelen saldırıları ve katliamlarından dolayı esefle kınıyor, lanetliyoruz” dedi.
 • 16:07Memur-sen Üyelerini Umreye GönderiyorMemur-sen Üyelerini Umreye GönderiyorMemur-Sen Bursa İl Temsilciliği’ne bağlı Eğitim-Bir-Sen Bursa 1 Nolu Şubesi, bu sene de üye ve yakınlarını umreye gönderecek.
 • 14:23Bayırbucak Türkmen Bölgesine Yönelik Harekata TepkilerGenç Memur-Sen Kırşehir İl Temsilcisi İsmail Yağmur, Suriye'nin Bayırbucak bölgesinde Türkmenler'e yönelik saldırılara tepki gösterdi.