SON DAKİKA MEMUR SEN HABERLERİ

Son Dakika Memur Sen Haberleri

 • 17:57 Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın'dan Kızılay Genel Başkanı Kınık'a Ziyaret Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve beraberindeki heyet, Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık'ı genel başkanlığa seçilmesi dolayısıyla makamında ziyaret etti.
 • 14:40 Memur-sen'in 1 Mayıs Kutlaması Bursa'da Takdir Gördü Memur-sen'in 1 Mayıs Kutlaması Bursa'da Takdir Gördü AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı, Memur-Sen Bursa İl Temsilcisi Numan Şeker’e, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde Kahramanmaraş’ta yaptıkları örnek kutlamadan dolayı teşekkür ziyaretinde bulundu.
 • 14:09 Genç Stk'lar, Halı Saha Futbol Turnuvasında Bir Araya Geldi Genç Stk'lar, Halı Saha Futbol Turnuvasında Bir Araya Geldi Malatya’da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının (STK) gençlik yapılanmaları, sporun birleştirici gücünden yola çıkarak Halı Saha Futbol Turnuvası’nda bir araya geldi.
 • 11:30 Memur-Sen Açlık ve Yoksulluk Sınırı Araştırması Memur-Sen tarafından hazırlanan Açlık ve Yoksulluk Sınırı Araştırması'na göre, 4 kişilik ailenin açlık sınırı bin 492 lira 29 kuruş, yoksulluk sınırı 4 bin 132 lira 19 kuruş olarak belirlendi.
 • 10:17 Memur-sen Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı Memur-Sen tarafından her ay düzenli olarak yapılan “açlık-yoksulluk” araştırmasına göre Türkiye’deki 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı 1.492,29TL, yoksulluk sınırı ise 4.132,19 TL olarak belirlendi.
 • 10:05 Memur-Sen Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı Memur-Sen tarafından her ay düzenli olarak yapılan "açlık-yoksulluk" araştırmasına göre, Türkiye'deki 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı 1.492,29TL, yoksulluk sınırı ise 4.132,19 TL olarak belirlendi.
 • 09:35 Memur-sen'den Hükümete Çağrı Memur-sen'den Hükümete Çağrı Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, önümüzdeki günlerde yayınlanması beklenen yaz kıyafeti genelgesi için hükümete çağrıda bulunarak, “Hükümet olarak yayınladığınız kılık kıyafet eksenli son genelge olsun” dedi.
 • 01:33 Memur-Sen'den Memur-Sen'den "Kılık-kıyafet Yönetmeliği" Çağrısı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ın konuşması Yeni üyelere rozet takdimi - Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Yalçın: "Üniversitedeki öğretim elemanımız serbest kıyafetle gittiğinde kamusal alan ihlal olmuyor, milletvekili meclise sakallı gittiğinde kamusal alan ihlal olmuyor peki ben okula sakallı gittiğimde kamusal alan nasıl ihlal oluyor?
 • 23:36 Memur-Sen'den "Kılık-kıyafet Yönetmeliği" Çağrısı Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, kamudaki kılık-kıyafet yönetmeliğiyle ilgili "Üniversitedeki öğretim elemanımız serbest kıyafetle gittiğinde kamusal alan ihlal olmuyor, milletvekili meclise sakallı gittiğinde kamusal alan ihlal olmuyor peki ben okula sakallı gittiğimde kamusal alan nasıl ihlal oluyor?
 • 17:37 Sağlık-sen Genel Başkanı Memiş: Sağlık-sen Genel Başkanı Memiş: "Türkiye'yi Suriye'ye Çevirmek İstiyorlar" Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, bu ülke üzerinde oynanan oyunlarla Türkiye’yi Suriye’ye çevirmek istediklerini söyledi.
 • 16:50 Sendekilar Teröre Karşı Yürüdü Sendekilar Teröre Karşı Yürüdü Gaziantep Memur Sen, Sağlık Sen ve Eğitim Bir Sen'den teröre tepki yürüyüşü düzenlendi.
 • 16:47 Gaziantep'teki Terör Saldırısına Tepkiler SEN Gaziantep Şubesi üyeleri Gaziantep'teki terör saldırısını protesto etmek üzere yürüyüş düzenledi.
 • 16:44 Birlik Haber-sen Temsilcisine Yapılan Saldırı Kınandı Birlik Haber-sen Temsilcisine Yapılan Saldırı Kınandı Memur-Sen Malatya İl Temsilcisi Kerem Yıldırım, Birlik-Haber-Sen İl Temsilcisi Muhammed Şahiner’in, bir PTT çalışanı tarafından darp edildiğini ifade etti.
 • 15:18 Gaziantep Stk?lardan Gaziantep?teki Terör Saldırısına Tepki Gaziantep Stk?lardan Gaziantep?teki Terör Saldırısına Tepki Stk'lardan Gaziantep'teki terör saldırısına tepkiGAZİANTEP'te, Memur-Sen öncülüğünde bir araya gelen bazı sivil toplum kuruluşu üyeleri, geçen pazar günü meydana gelen bombalı terör saldırısına tepki gösterdi.
 • 14:29 Gölde Denetim Yapan Ekibe Yapılan Saldırı Beyşehir Gölü'nde denetime çıkan su kontrol görevlilerine yapılan silahlı ve sopalı saldırıya tepkiler sürüyor.
 • 14:05 Stk'lardan Gaziantep'teki Terör Saldırısına Tepki Stk'lardan Gaziantep'teki Terör Saldırısına Tepki Gaziantep'te, Memur-Sen öncülüğünde bir araya gelen bazı sivil toplum kuruluşu üyeleri, geçen pazar günü meydana gelen bombalı terör saldırısına tepki gösterdi.
 • 13:23 Bakan Çavuşoğlu'ndan Memur-sen'e Ziyaret Bakan Çavuşoğlu'ndan Memur-sen'e Ziyaret Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ı ziyaret etti.
 • 12:13 Şişli Myo'dan Gaziantep'e 3 Bin Kitap Şişli Myo'dan Gaziantep'e 3 Bin Kitap "Hayaller ve Kitaplar" projesi kapsamında TOBB Fen Lisesi Kütüphanesi’ne, İstanbul Şişli Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Nesibe Yazgan Uslu ve öğrencisi Büşra Okur öncülüğünde İstanbul’da toplanan kitaplar teslim edildi.
 • 11:00 Çavuşoğlu, Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın'ı Ziyaret Etti Çavuşoğlu, Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın'ı Ziyaret Etti GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun gelişi Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ın karşılaması Görüşme ANKARA - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ı ziyaret etti.
 • 15:59 Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Tonbul Açıklaması Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, Maliye Bakanlığı'nın Büyükşehir Yasası'ndaki değişikliklerin mücavir alan sınırına göre belirlenen hizmet tahsisli konutların kapsamını etkilemeyeceği yönünde görüş bildirdiğini belirtti.
 • 15:44 Siirt'te Terör Mağdurları İçin Kermes Şırnak ve ilçelerindeki terör olayları nedeniyle Siirt'e gelen aileler için düzenlenen kermeste 12 bin lira yardım toplandı.
 • 15:03 Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı Settar Açıklaması Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı ve Öz Orman İş Sendikası Genel Başkanı Settar Aslan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü etkinliklerinin bir bayram edasına geçtiğini söyledi.
 • 13:53 Başkan Doğan'a Ziyaretçi Akını Başkan Doğan'a Ziyaretçi Akını İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın ziyaretçilerinin ardı arkası kesilmiyor.
 • 12:47 Suriyeli Kardeşlerimizle Kültür Sanat ve Sporda Buluşuyoruz Suriyeli Kardeşlerimizle Kültür Sanat ve Sporda Buluşuyoruz" Projesi Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Seyhan Gençlik Merkezi’nin Gençlik ve Spor Bakanlığının başlattığı “Suriyeli Kardeşlerimizle Kültür Sanat ve Sporda Buluşuyor” projesi kapsamında Umudumuz Kardeşliğimizdir futbol turnuvası ve Kur’an-ı Kerim birincilerinin ödülleri dağıtıldı.
 • 11:48 O Konutlarda Oturan Memur Kira Ödemeyecek O Konutlarda Oturan Memur Kira Ödemeyecek Maliye Bakanlığı, Büyükşehir yasasında yapılan değişikliklerin mücavir alan sınırına göre belirlenen hizmet tahsisli konutlarda oturan memurlar kira ödemeyecek.
 • 22:05 Stk'lardan Halep'teki Saldırılara Tepkiler - Diyarbakır / Şanlıurfa / Stk'lardan Halep'teki Saldırılara Tepkiler - Diyarbakır / Şanlıurfa / GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : DİYARBAKIR Dicle Üniversitesi önünde bekleyen öğrenciler Özgür-Der Gençliği Kulübü Başkanı İrfan Tanrıverdi, açıklaması Öğrencilerin slogan atması ŞANLIURFA Grubun toplanması Grubun sloganlar atması ve açtıkları dövizlerden detaylar STK'lar adına açıklama yapan Ali Acar Yürüyüş yapmak isteyen gruba polis uyarısı ÇORUM Yürüyüşten detay Basın açıklamasının okunması Dua edilmesi Detaylar Diyarbakır'daki sivil toplum kuruluşları Suriye rejimi ve Rus güçlerinin Halep'e düzenlediği hava saldırılarına tepki gösterdi.
 • 17:57 STK'lardan Halep'teki Saldırılara Tepki Diyarbakır'daki sivil toplum kuruluşları Suriye rejimi ve Rus güçlerinin Halep'e düzenlediği hava saldırılarına tepki gösterdi.
 • 17:32 Stk'lardan Halep'teki Saldırılara Tepki Stk'lardan Halep'teki Saldırılara Tepki GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : -Sivil toplum kuruluşu üyelerinden oluşan grubun taşıdığı pankart ile döviz -Grubun slogan atması Aydınlık Yarınlar İçin Hak ve Özgürlükler Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği (AYDER) Başkanı Ferzende Lale'nin basın açıklamasını okuması Diyarbakır'daki sivil toplum kuruluşları Suriye rejimi ve Rus güçlerinin Halep'e düzenlediği hava saldırılarına tepki gösterdi.
 • 16:44 Aday Öğretmenlerin Eğitimleri Erken Bitebilir Aday Öğretmenlerin Eğitimleri Erken Bitebilir Memur Sen'e Bağlı Eğitim Bir Sen aday öğretmenlerin, aday öğretmenlik süreçleri ile ilgili açıklama yaparak adaylık sürecinin bir an evvel bitirilmesi gerektiğini açıkladı.
 • 15:26 Stk'lardan Halep'teki Saldırılara Tepki Diyarbakır'daki sivil toplum kuruluşları Suriye rejimi ve Rus güçlerinin Halep'e düzenlediği hava saldırılarına tepki gösterdi.
 • 13:54 TBMM İdare Amiri Karasayar Memur-Sen Toplantısına Katıldı TBMM İdare Amiri Karasayar Memur-Sen Toplantısına Katıldı TBMM İdare Amiri ve AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar İskenderun'da memur sendikaları temsilcileri ile bir araya geldi.
 • 11:30 Şimşirgil: Şimşirgil: "Tarihi Diziler Gençliği Zehirliyor" Marmara Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi tarihçi-yazar Prof.Dr. Ahmet Şimşirgil, son dönemde Osmanlı’yı anlattığı iddia edilen tarihi dizilerin gençliğe adeta zehir yutturduğunu söyledi.
 • 17:02 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü (2) 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü (2) GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Kutlama meydanından detay Mehter takımı Yabancı dillerde bildirilerin okunması 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın: "Kapitalistler, tetikçiler, devlete paralel hat çekenler; hesap verecek, bedel ödeyeceksiniz" "Bu milletin, şefkat tokadı tarihçesini bir daha okusunlar.
 • 16:49 Aday Öğretmenlerin Eğitimleri Erken Bitebilir Memur Sen'e Bağlı Eğitim Bir Sen aday öğretmenlerin, aday öğretmenlik süreçleri ile ilgili açıklama yaparak adaylık sürecinin bir an evvel bitirilmesi gerektiğini açıkladı.
 • 15:34 Siirt'te Kermes Düzenlenecek Siirt'te ihtiyaç sahibi aileler yararına kermes düzenlenecek.
 • 15:01 Memur-sen'den 1 Mayıs Açıklaması Memur-sen'den 1 Mayıs Açıklaması Memur-Sen Bitlis İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Bitlis Şube Başkanı Cabir Durak, 1 Mayıs’ın kaos değil bayram havasında geçmesini istedi.
 • 14:53 Başbakan Davutoğlu, Soruları Yanıtladı Başbakan Ahmet Davutoğlu, kimsenin TBMM'yi şiddet görüntüleriyle hatırlanacak şekilde istismar etmemesi gerektiğini belirterek, "TBMM'nin bir onuru vardır, vakarı vardır.
 • 14:45 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Genel Başkanı Ali Yalçın, "Kapitalistler, tetikçiler, devlete paralel hat çekenler; hesap verecek, bedel ödeyeceksiniz" dedi.
 • 14:06 Memur-Sen: Yeni Anayasayı Yazana Kadar Sahadan Ayrılmayacağız Memur-Sen: Yeni Anayasayı Yazana Kadar Sahadan Ayrılmayacağız Memur-Sen 1 Mayıs'ı, 'Güçlü Memur, Büyük Türkiye' temasıyla Kahramanmaraş'ta kutladı.
 • 13:46 Kahramanmaraş'ta 1 Mayıs Coşkusu Kahramanmaraş'ta 1 Mayıs Coşkusu Memur-Sen, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü “Güçlü Memur, Büyük Türkiye ve Adil bir Dünya için Emeğin Kahramanları Maraş’ta” temasıyla Kahramanmaraş’ta kutladı.
 • 13:10 Memur-Sen 1 Mayıs'ı Kahramanmaraş'ta Kutladı Memur Sendikaları Konfederasyonu'nun (Memur-Sen) Kahramanmaraş Müftülük Meydanı'nda 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla düzenlediği kutlama programı Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.
 • 12:57 Başbakan Davutoğlu, İşçilerle Bir Araya Geldi Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Bu sene gerçekleştirilen bir çaba ile hep beraber konuştuğumuz bir çözüm çerçevesinde gösterilen mekanlarda, mutabık kalınan alanlarda 1 Mayıs'ın kutlanması dolayısıyla bütün sendikalarımıza, konfederasyonlarımıza teşekkürü bir borç biliyorum.
 • 12:34 Başbakan Davutoğlu, İşçilerle Bir Araya Geldi Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Gaziantep'te meydana gelen menfur terör saldırısında hayatını kaybeden şehidimize Allah'tan rahmet diliyorum, yaralılara acil şifalar diliyorum.
 • 09:35 Cihan Haber Ajansı Gündemi - Başbakan Ahmet Davutoğlu, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla Çankaya Köşkü'ndeki kahvaltı programında işçilerle bir araya gelecek.
 • 18:55 Memur-sen Bursa İl Temsilciliği 1 Mayısı Kahrmanmaraş'ta Kutluyor Memur-sen Bursa İl Temsilciliği 1 Mayısı Kahrmanmaraş'ta Kutluyor Memur-Sen Bursa İl Temsilcisi Numan Şeker, 1 Mayıs’ta emeğin kahramanları kamu çalışanları ve işçilerle birlikte Kahramanmaraş’ta olacaklarını bildirdi.
 • 18:52 Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın Açıklaması Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve beraberindeki sendika başkanları, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç'u ziyaret etti.
 • 17:58 Bolu'da Stk'lardan Meclis Başkanı Kahraman'a Destek Bildirisi Bolu'da Stk'lardan Meclis Başkanı Kahraman'a Destek Bildirisi Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman’ın laiklikle ilgili söylediği sözler tartışmalara neden olurken, Kahraman’a Bolu’da bulunan 8 Sivil Toplum Kuruluşu tarafından destek açıklaması yapıldı.
 • 16:19 Burdur Sağlık- Sen Genel Başkanı Memiş: Milletin Anayasasının Mutlaka Yapılması Gerekiyor Burdur Sağlık- Sen Genel Başkanı Memiş: Milletin Anayasasının Mutlaka Yapılması Gerekiyor Sağlık- Sen Genel Başkanı Memiş: Milletin anayasasının mutlaka yapılması gerekiyorSAĞLIK- Sen Genel Başkanı Metin Memiş, önümüzdeki dönem için İslam hukuku, kültürü içinde barındıran dışarıdan etkileşimin olmadığı, milletin anayasasının mutlaka yapılması gerektiğini söyledi.
 • 15:04 Büro Memur-sen Kaynaşma Yemeği Büro Memur-sen Kaynaşma Yemeği Ordu’nun Fatsa ilçesinde Büro Memur-Sen üyesi kamu çalışanları kaynaşma yemeğinde buluştu.
 • 14:31 Sağlık-Sen Genel Başkanı Memiş Açıklaması Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, "Yeni anayasayı yaparken İslam hukukunun, kültürümüzün de içinde olduğu, dışarıdan etkileşimin olmadığı, milletin anayasasının mutlaka yapılması gerekiyor.