08:1700
SON DAKİKA MERSİN HABERLERİ

Son Dakika Mersin Haberleri

  Tarım İşçilerinin Zor Yaşamı

  Mersin'in Silifke İlçesi'nde, çilek hasadının yoğunlaşması ile birlikte Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinden çalışmak için bölgeye gelen tarım işçileri, zor şartlar altında yaşam mücadelesi veriyor. (Dün 18:31)

   

  Kaymakam, Öğrencilerle Çifte Telli Oynadı

  Mersin'in Tarsus İlçesi'nde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerinde Kaymakam Hasan Göç miniklerle çiftetelli oynadı. (Dün 17:50)

   

  Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Ekibi 'Sevgili Öğretmenim'i Oynadı

  Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Ekibi 'Sevgili Öğretmenim'i Oynadı

  Mersin Büyükşehir Belediyesi Tiyatro ekibi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na özel 'Sevgili Öğretmenim' adlı çocuk oyununu sahneledi. (Dün 17:39)

   

  Kkka Tedavisi Gören Tır Şoförü Öldü

  Sivas'ta kene ısırmasıyla bulaşan Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) şüphesi ile tedavi altına alınan TIR şoförü 42 yaşındaki Mehmet Selim Doğala yaşamını yitirdi. (Dün 17:32)

   

  Tzob Genel Başkanı Bayraktar: Büyükşehirler Artık Tarımda da Büyük

  Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, sanayide, hizmetler, inşaat sektöründe olduğu gibi artık tarımda da ağırlığın büyükşehirlerde olduğunu vurgulayarak, "Türkiye'de üretilen buğdayın yüzde 58.6'sı, arpanın yüzde 53.5'i, mısırın yüzde 84.9'u, domatesin yüzde 76.1'i, patatesin yüzde 46.8'i, kuru soğanın yüzde 63.8'i, nohudun yüzde 50.1'i, tütünün yüzde 80.7'si büyükşehirlerde üretiliyor" dedi. (Dün 17:15)

   

  Toroslar Belediyesi'nin Uçurtma Şenliğinde Hem Büyükler Hem Küçükler Eğlendi

  Toroslar Belediyesi'nin Uçurtma Şenliğinde Hem Büyükler Hem Küçükler Eğlendi

  Mersin’in merkez Toroslar Belediyesi tarafından düzenlenen uçurtma şenliğinde, hem çocuklar hem aileleri eğlendi. (Dün 17:02)

   

 

  Okula Dönüştürülen Depoda 23 Nisan Coşkusu

  Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Mersin'e gelen Suriyeli çocuklar, öğretmenleri tarafından okula dönüştürülen atıl mermer deposunda, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladı. (Dün 15:26)

   

  Bozyazı'da 23 Nisan Coşkusu

  Bozyazı'da 23 Nisan Coşkusu

  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 94. Yıldönümü, Mersin’in Bozyazı ilçesinde coşkuyla kutlandı. (Dün 15:25)

   

Manşet Haberleri