SON DAKİKA METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ HABERLERİ

Son Dakika Meteoroloji Genel Müdürlüğü Haberleri

 • 18:05 Meteorolojiden "Şiddetli Yağış ve Su Baskını" Uyarısı Meteoroloji, Orta Karadeniz'de 28 Mayıs'tan itibaren şiddetli yağışların etkisi sonucu, lokal sel ve su baskını riski oluşabileceği uyarısında bulundu.
 • 17:50 Meteoroloji'den Orta Karadeniz İçin 'Kuvvetli Yağış' Uyarısı Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Orta Karadeniz'de kuvvetli ve çok kuvvetli yağışların beklendiğini duyurdu.
 • 09:41 Tunceli, Erzincan, Elazığ ve Bingöl Çevrelerinde Kuvvetli Yağış Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Doğu Anadolu'da bugün görülecek yağışların; Tunceli, Erzincan, Elazığ ve Bingöl çevrelerinde zamanla etkisini arttırarak kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli yağışlara sebep olmasının beklendiğini açıkladı.
 • 08:57 Meteoroloji Uyardı! Ege Kıyıları Hariç Tüm Yurtta Sağanak Yağış Var Meteoroloji Uyardı! Ege Kıyıları Hariç Tüm Yurtta Sağanak Yağış Var Meteoroloji uyardı: Ege kıyıları dışında kalan bütün bölgelerimizin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 08:56 Meteoroloji: Ülke Genelinde Sağanak Yağışlar Görülecek Meteoroloji: Ülke Genelinde Sağanak Yağışlar Görülecek Meteoroloji'nin günlük değerlendirmesine göre, Türkiye genelinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı havanın hakim olması bekleniyor.
 • 11:48 Pursaklar'daki "2 Bahar Şenlikleri" Ertelendi Pursaklar Belediyesi'nin 2. Bahar Şenlikleri'nin hava muhalefeti nedeniyle 5 Haziran'a ertelendiği bildirildi.
 • 10:00 Pursaklar'da 2. Bahar Şenliği 5 Haziran'a Ertelendi Pursaklar Belediyesi tarafından 2.’si düzenlenecek olan Bahar Şenliği, hava muhalefeti nedeniyle 5 Haziran Pazar gününe ertelendi.
 • 08:57 Yurtta Hava Durumu Yurtta Hava Durumu Yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun iç ve doğu kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.
 • 14:12 Kuvvetli Şağış Uyarısı İç Anadolu’nun doğusu, Doğu Akdeniz ile Orta Karadeniz’de kuvvetli yağış bekleniyor.
 • 14:12 Yıldırım ve Dolu Uyarısı Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda gök gürültülü sağanak yağışla birlikte yıldırım ve dolu bekleniyor.
 • 13:42 Meteorolojik Uyarı Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda gök gürültülü sağanak yağışla birlikte meydana gelebilecek yıldırım ve yerel dolu yağışına karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği konusunda uyarıda bulundu.
 • 12:23 Meteoroloji'den 'Yıldırım' ve 'Dolu Yağışı' Uyarısı Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda gök gürültülü sağanak yağışla birlikte meydana gelebilecek yıldırım ve yerel dolu yağışına karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği konusunda uyarıda bulundu.
 • 14:57 Balıkesir'de Sağanak Yağış Balıkesir'de Sağanak Yağış Balıkesir’de öğle saatlerinde başlayan sağanak hayatı olumsuz etkiledi.
 • 08:35 Meteoroloji'den Vatandaşlara Uyarı: Kuvvetli Yağış Geliyor Meteoroloji'den Vatandaşlara Uyarı: Kuvvetli Yağış Geliyor Meteoroloji'den yapılan açıklamada, gök gürültülü ve sağanak şeklinde meydana gelebilecek yağış konusunda vatandaşlardan dikkatli olmaları istendi.
 • 09:38 Meteoroloji: Batıda Sıcaklıklar Azalıyor Meteoroloji: Batıda Sıcaklıklar Azalıyor Meteoroloji, yurdun batı bölümünde sıcaklıkların azalacağı ve çok bulutlu, yer yer yağışlı bir havanın etkili olacağını bildirdi.
 • 16:59 Türkiye Yeni Yağışlı Havanın Etkisi Altına Giriyor Türkiye’nin bu gece saatlerinden itibaren yeni bir yağışlı havanın etkisine girmesi bekleniyor.
 • 08:57 Yurtta Hava Durumu Yapılan son değerlendirmelere göre, öğleden sonra Artvin, Trabzon ve Rize’nin iç kesimleri, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır çevrelerinin; gece saatlerinde Kıyı Ege ile Edirne, Çanakkale ve Balıkesir’in batı kıyı ilçelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 09:40 Yurtta Hava Durumu Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, İç Anadolu’nun doğusu, Doğu Akdeniz, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı, Güneydoğu Anadolu’nun batısı ile Samsun, Amasya, Tokat ve Ordu çevrelerini aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 09:03 Yurtta Hava Durumu Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara’nın güney ve doğusu, Trakya kesimi, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Anadolu’nun doğusu ile Kütahya, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Gümüşhane, Bayburt, Mardin, Batman ve Siirt çevreleri ile Ankara’nın kuzey ilçelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 11:43 Adana'yı Yağmurlu Günler Bekliyor Adana'yı Yağmurlu Günler Bekliyor Adana’da önümüzdeki 4 gün boyunca gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.
 • 14:08 Güney Marmara'da Şiddetli Yağış Beklentisi Güney Marmara'da yer alan Bursa, Balıkesir ve Çanakkale'de yeni haftanın ilk gününde çok bulutlu havanın hakim olması, 17-18 Mayıs'ta ise şiddetli yağış bekleniyor.
 • 12:16 Meteoroloji'den 'Orta Kuvvetli' Yağış Uyarısı Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yurdun iç bölgelerinde yerel kuvvetli yağışların beklendiğini duyurdu.
 • 09:23 Yurtta Hava Durumu Yurtta Hava Durumu Meteoroloji, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Muğla, Denizli, Uşak, Kastamonu, Bartın, Karabük, Bolu, Rize, Tunceli ve Bingöl ile Ankara'nın kuzeybatı kesimlerini uyardı.
 • 08:59 Yurtta Hava Durumu Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Güney Ege ve İç Ege, Göller yöresi, Akdeniz’in Toroslar mevkii, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı ile Kırklareli ve Edirne çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor.
 • 09:04 Meteoroloji: Sağanak Yağışlar Etkisini Sürdürecek Meteoroloji: Sağanak Yağışlar Etkisini Sürdürecek Meteoroloji'nin açıkladığı son verilere göre, hava sıcaklığı ülke genelinde 2 ila 5 derece artacak. Ancak çok sayıda bölgede sağanak yağış etkisini sürdürecek.
 • 11:05 Sıcaklıklar Hızla Geliyor! Hafta Sonu İstanbul'da Rekor Kırılabilir Sıcaklıklar Hızla Geliyor! Hafta Sonu İstanbul'da Rekor Kırılabilir Meteoroloji'nin tahminlerine göre, çarşamba gününden itibaren sıcaklıklar hızla artmaya başlıyor. İstanbul'u da hafta sonu oldukça sıcak havalar bekliyor.
 • 09:46 Meteoroloji: Sağanak Yağışlar Etkili Olacak Meteoroloji: Sağanak Yağışlar Etkili Olacak Meteoroloji'nin son değerlendirmesine göre, çok sayıda bölgede sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı havanın hakim olması bekleniyor.
 • 09:14 Meteoroloji: Sağanak Yağışlar Etkili Olacak Meteoroloji: Sağanak Yağışlar Etkili Olacak Ülke genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu, Kıyı Ege dışında tüm yurdun aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 08:59 Yurtta Hava Durumu Yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı ile Bingöl, Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 14:14 Meteoroloji'den Birçok Bölge İçin Kuvvetli Yağış Uyarısı Meteoroloji'den Birçok Bölge İçin Kuvvetli Yağış Uyarısı Meteoroloji, Doğu Karadeniz, Doğu Akdeniz, Batı Akdeniz ile Yalova, Kocaeli çevrelerinde kuvvetli yağışın etkili olacağını duyurdu, vatandaşları dikkatli olmaları yönünde uyardı.
 • 09:04 Yurtta Hava Durumu Yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemiz genelinde aralıklarla sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların; Antalya’nın doğu çevreleri, Adana ve Hatay’ın kuzey kesimleri, Kahramanmaraş’ın batısı ile Osmaniye çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.
 • 23:57 İstanbul'da Sağanak Yağış Etkili Oluyor İstanbul'da Sağanak Yağış Etkili Oluyor Haber-Kamera Ozan URAL - Soner HASIRCIOĞLU İstanbul DHAMeteoroloji Genel Müdürlüğü'nün uyarısının ardından, İstanbul'da saat 22.30 sıralarında sağanak yağış başladı.
 • 10:06 Başkan Yılmaz, Meteoroloji Bölge Müdürü'ne Veda Yemeği Verdi Başkan Yılmaz, Meteoroloji Bölge Müdürü'ne Veda Yemeği Verdi Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nde araştırmacı olarak geçici görevle görevlendirilen Meteoroloji 10. Bölge Müdürü Murat Asar için veda yemeği verdi.
 • 08:54 Yurtta Hava Durumu Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege, Batı Karadeniz, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun güney ve batısı, Batı Akdeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Samsun, Çorum, Amasya, Yozgat, Nevşehir, Niğde, Mersin, Van, Bingöl ve Muş çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
 • 18:54 Meteorolojiden "Kuvvetli Yağış" Uyarısı Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Batı Karadeniz’de özellikle Karabük’te kuvvetli yağış beklendiğini açıkladı.
 • 12:39 Serin ve Yağışlı Hava Geliyor Türkiye’nin, bugün akşam saatlerinden sonra batı kıyılarından başlayarak Orta Akdeniz üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın etkisine girmesi bekleniyor.
 • 08:59 Meteoroloji: Bahar Yağmurları Etkisini Artırıyor Meteoroloji: Bahar Yağmurları Etkisini Artırıyor Meteoroloji'nin yaptığı son değerlendirmeye göre, ülke genelinde hava sıcaklığının artması beklenirken, birçok bölgede ise sağanak yağışlar görülecek.
 • 13:11 Güney Marmara'da Mayısın İlk Haftası Yağışlı Güney Marmara'da, 30 dereceyi aşan hava sıcaklıklarının yaşandığı nisan ayının ardından, mayısın ilk haftasının yağışlı geçmesi bekleniyor.
 • 09:50 Yurtta Hava Durumu Yapılan son değerlendirmelere göre, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile öğle saatlerinde Malatya, Kahramanmaraş, Batman, Mardin, Siirt ve Toroslar mevkisinin çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 13:06 Meteoroloji'den 6 İl İçin Sağanak Yağış Uyarısı Meteoroloji, Ardahan, Kars, Bingöl, Muş, Bitlis çevreleri ve Erzurum'un güney ve doğu kesimleri için sağanak yağış uyarısı yaptı.
 • 08:56 Yurtta Hava Durumu Yapılan son değerlendirmelere göre, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Adana’nın kuzeyi, Osmaniye, Kahramanmaraş, Sivas ve Rize çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 08:55 Meteoroloji: Ülke Genelinde Yağmurlu Hava Hakim Olacak Meteoroloji: Ülke Genelinde Yağmurlu Hava Hakim Olacak Meteoroloji tarafından yapılan son değerlendirmeye göre, ülke genelinde çok sayıda il ve bölgede yağışlı havanın hakim olması bekleniyor.
 • 15:39 Ankara İçin Şiddetli Yağış Uyarısı Meteoroloji, Ankara'da 15.30 ve 17.00 saatleri arasında Sincan, Kızılcahamam ve Çubuk için şiddetli yağış uyarısı yaptı.
 • 14:06 Meteoroloji Ankara İçin Saat Verdi; Gökgürülütülü Sağanak ve Dolu Bekleniyor Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ankara'nın kuzeybatı ilçelerinde gökgürülütülü sağanak yağış ve dolu beklendiğini duyurdu.
 • 16:30 Meteoroloji'den 'Ankara' Uyarısı Meteoroloji Genel Müdürlüğü, başkentte kuvvetli yağış beklendiğini duyurdu.
 • 16:29 Meteoroloji'den Batı Akdeniz İçin 'Kuvvetli Yağış' Uyarısı Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Batı Akdeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli yağış beklendiğini duyurdu.
 • 15:46 Meteorolojiden Kuvvetli Yağış Uyarısı Meteorolojiden Kuvvetli Yağış Uyarısı Meteoroloji, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir ve Bursa çevreleri ile İstanbul'un Avrupa yakasında yaşayanları kuvvetli yağışa karşı uyardı.
 • 15:27 Marmara'nın Batısında Kuvvetli Yağış Uyarısı Marmara’nın batısında kuvvetli yağış bekleniyor.
 • 14:32 Meteorolojik Uyarı Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarın Ege, İç Anadolu, Akdeniz ve Karadeniz'in iç kesimlerinde etkili olacak kuvvetli rüzgarın zaman zaman fırtınaya dönüşeceğini bildirdi.
 • 13:14 Meteoroloji'den Fırtına Uyarısı Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ege, İç Anadolu, Akdeniz ve Karadeniz bölgeleri için fırtına uyarısı yaptı.