SON DAKİKA METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ HABERLERİ

Son Dakika Meteoroloji Genel Müdürlüğü Haberleri

 • 25 Ağustos 2016 15:26Samsun'da Tutuklu Sayısı 340'a YükseldiSamsun'da Tutuklu Sayısı 340'a YükseldiFetullahçı Terör Örgütü(FETÖ) kapsamında Samsun’da bin 547 kişi görevden uzaklaştırıldı, bunlardan 340’ı tutuklandı.
 • 25 Ağustos 2016 08:13Meteoroloji'den Sağanak Yağış Uyarısı!Meteoroloji'den Sağanak Yağış Uyarısı!Marmara'nın doğusu, İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzey ve batısı, Karadeniz olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 24 Ağustos 2016 08:03Meteorolojiden Sağanak Yağış Uyarısı!Meteorolojiden Sağanak Yağış Uyarısı!Marmara'nın doğusu, İç Ege, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile İstanbul'un, kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 22 Ağustos 2016 20:31Fetö'nün Darbe Girişimine İlişkin SoruşturmaFetö'nün Darbe Girişimine İlişkin SoruşturmaEskişehir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, aralarında Yüksek Hızlı Tren Bakım ve Onarım Müdürünün de bulunduğu 5 kişi tutuklandı.
 • 22 Ağustos 2016 19:19Eskişehir'de Fetö Soruşturmasına 5 TutuklamaEskişehir'de Fetö Soruşturmasına 5 TutuklamaEskişehir’de FETÖ/PDY’nin darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları (TCDD) ve Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü’nde görevli 5 kişi tutuklandı.
 • 22 Ağustos 2016 19:14Fetö'nün Darbe Girişimine İlişkin SoruşturmaEskişehir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, aralarında Yüksek Hızlı Tren Bakım ve Onarım Müdürünün de bulunduğu 5 kişi tutuklandı.
 • 22 Ağustos 2016 13:35Kastamonu'nun İç Kesimleri ile Çankırı Çevrelerinde Gök Gürültülü Sağanak Yağışlara DikkatMETEOROLOJİ Genel Müdürlüğü, bugün öğle saatlerinden itibaren Kastamonu'nun iç kesimleri ile Çankırı çevrelerinde görülecek gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli olmasının beklendiğini açıkladı.
 • 22 Ağustos 2016 08:14Çok Sayıda İl İçin Sağanak Yağış UyarısıÇok Sayıda İl İçin Sağanak Yağış UyarısıMeteoroloji'den yapılan son değerlendirmeye göre, çok sayıda ilde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış görülmesi bekleniyor.
 • 21 Ağustos 2016 08:44Yurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre, ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara’nın güneydoğusu, İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Balıkesir, Sivas, Bolu, Tokat, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer kesimlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
 • 20 Ağustos 2016 09:04Meteoroloji Uyardı! Yağmur GeliyorMeteoroloji Uyardı! Yağmur GeliyorBatı bölgelerinde bugünden itibaren başlayacak yağış geçişleri, yeni haftada diğer bölgelerde de görülecek. İstanbul'da fırtınayla birlikte sağanak yağış bekleniyor.
 • 19 Ağustos 2016 07:59Meteoroloji: Hava Sıcaklığı İç Bölgelerde 2-4 Derece ArtacakMeteoroloji: Hava Sıcaklığı İç Bölgelerde 2-4 Derece ArtacakDoğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun doğusu ile zamanla Marmara bölgesinin parçalı yer yer çok bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
 • 18 Ağustos 2016 07:59Meteoroloji Uyardı! Yağmur GeliyorMeteoroloji Uyardı! Yağmur GeliyorDoğu Karadeniz, Ordu, Kars, Ardahan ile Erzurum ve Ağrı'nın kuzey ilçelerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış görülecek.
 • 17 Ağustos 2016 12:50Meteoroloji'den Ardahan, Erzurum ve Artvin İçin Kuvvetli Yağış UyarısıMETEOROLOJİ Genel Müdürlüğü tarafından yapılan hava tahmin raporuna göre, bugün ülkemizin kuzeydoğu kesimlerinde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; Ardahan il geneli ile Erzurum'un kuzey ve Artvin'in güney ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, dolu yağışı, yıldırım, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısı yapıldı.
 • 17 Ağustos 2016 08:29Doğu'da Sıcaklıklar AzalıyorDoğu'da Sıcaklıklar AzalıyorMeteoroloji, hava sıcaklığının doğu bölgelerde 1 ila 4 derece azalacağını duyurdu. Karadeniz ve Doğu Anadolu'da birçok ilde de kısa süreli yağışlar görülecek.
 • 15 Ağustos 2016 08:14Meteoroloji'den Çok Sayıda İl İçin Sağanak UyarısıMeteoroloji'den Çok Sayıda İl İçin Sağanak UyarısıMeteoroloji'den gelen son bilgilere göre, çok sayıda ilde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı havanın hakim olması bekleniyor.
 • 14 Ağustos 2016 08:23Meteoroloji Hava Sıcaklıklarının Düşeceğini DuyurduMeteoroloji Hava Sıcaklıklarının Düşeceğini DuyurduMeteoroloji Genel Müdürlüğü yurdun bazı bölgelerinde hava sıcaklıklarının 6 ila 10 derece birden düşeceğini duyurdu. Orta ve Doğu Karadeniz bölgelerinde sağanak yağış bekleniyor.
 • 13 Ağustos 2016 12:55Zonguldak Limanı Çamur Deryasına BüründüZonguldak Limanı Çamur Deryasına BüründüZonguldak’ta gece saatlerinden bu yana etkili olan sağanak yağış nedeniyle liman çamur deryasına büründü.
 • 13 Ağustos 2016 09:23Dikkat! İstanbul'da Sağanak Yağış İçin Saat VerildiDikkat! İstanbul'da Sağanak Yağış İçin Saat Verildiİstanbul'da sabah erken saatlerde ve öğleden sonra ani yağış geçişleri görülecek. Meteorolojiye göre, saat 18.00 civarı sağanak yağış bekleniyor.
 • 12 Ağustos 2016 14:13Meteoroloji Uyardı," Sıcaklıklar Hissedilir Derecede Azalacak"Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Yurdumuzun bu geceden itibaren yağışlı havanın etkisine gireceği ve hava sıcaklıklarının hafta sonunda hissedilir derecede azalacağı tahmin ediliyor" denildi.
 • 12 Ağustos 2016 07:59İstanbul Sağanak Yağışla Nefes Alacakİstanbul Sağanak Yağışla Nefes AlacakMeteoroloji'nin yaptığı son değerlendirmeye göre, İstanbul'un Anadolu Yakası'nda sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış görülmesi bekleniyor.
 • 11 Ağustos 2016 08:24Yurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre, sabah ilk saatlerde Giresun çevreleri ile Rize, Artvin ve öğle saatlerinden itibaren Gümüşhane, Bayburt, Erzincan, Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
 • 10 Ağustos 2016 08:19Dikkat! Kuvvetli Yağış GeliyorDikkat! Kuvvetli Yağış GeliyorHava sıcaklığının doğu bölgelerde 2 ila 4 derece artacağı, Karadeniz'de yer yer sağanak yağış görülecek. Ülke genelinde havanın mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.
 • 07 Ağustos 2016 09:14Yurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi, İstanbul, Kocaeli ve Sakarya’nın kuzey kesimleri, Adana, Osmaniye çevreleri ile Hatay’ın kıyı kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 06 Ağustos 2016 08:53Yurtta Hava DurumuYurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun batısı, Doğu Karadeniz, Bilecik, Kütahya, Afyonkarahisar, Adana, Osmaniye, Bolu, Ordu, Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan ve Gaziantep çevreleri ile Denizli’nin güney ve doğu, Uşak’ın doğu, Mersin’in iç ve Hatay’ın kıyı kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 05 Ağustos 2016 19:25Samsun'da Fetö BilançosuFetullahçı Terör Örgütü(FETÖ)’nün darbe girişimine yönelik soruşturma kapsamında Samsun’da bin 212 kişinin açığa alındığı bildirildi.
 • 05 Ağustos 2016 12:47Doğu Anadolu'nun Kuzeydoğusundaki Kuvvetli Yağışlara DikkatMETEOROLOJİ Genel Müdürlüğü, bugün Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda görülecek yağışların; Ardahan çevreleri ile Kars'ın kuzey ve Erzurum'un kuzeydoğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olmasının beklendiğini açıkladı.
 • 05 Ağustos 2016 07:59Yurtta Hava DurumuYurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey ve iç kesimleri ile Doğu Akdeniz’in parçalı ve yer yer çok bulutlu, İç Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi, Eskişehir, Bilecik ve Osmaniye çevreleri, Hatay’ın kıyı kesimleri ile Ankara ve Konya’nın batı çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
 • 04 Ağustos 2016 09:43Yurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre, ülkemizin kuzey kesimleri, Batı Akdeniz’in iç kesimleri ile Afyonkarahisar ve Konya çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
 • 03 Ağustos 2016 09:50Adana Bu Yaz Daha SıcakAdana’da hava sıcaklıkları geçen yıla oranla ortalama 2 derece arttı.
 • 03 Ağustos 2016 08:18Meteoroloji'den 5 İle Sağanak Yağış UyarısıMeteoroloji'den 5 İle Sağanak Yağış UyarısıMeteoroloji uyardı! Bartın ve Kastamonu, Rize, Artvin, Kars ve Ardahan çevreleri ile Antalya'nın iç kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.
 • 02 Ağustos 2016 14:59Edirne Sıcaklıkta Güney İllerini Geride BıraktıEdirne'de 40 dereceye yakın ölçülen hava sıcaklıkları sosyal hayatı öğle saatlerinde olumsuz etkiledi.
 • 01 Ağustos 2016 08:23Yurtta Hava DurumuYurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzeydoğu kesimleri ile öğle saatlerinden sonra Marmara’nın güneydoğusu, İç Ege, Göller Yöresi ve Batı Karadeniz’in batısının yer yer parçalı bulutlu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu, Trabzon’un doğusu ile Rize çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
 • 31 Temmuz 2016 08:24Yurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre, Batı Akdeniz’in iç kesimleri ve Doğu Karadeniz bölümü ile Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunun yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 30 Temmuz 2016 15:57Meteoroloji'den Doğu Anadolu İçin Kuvvetli Yağış UyarısıMeteoroloji'den Doğu Anadolu İçin Kuvvetli Yağış UyarısıMETEOROLOJİ Genel Müdürlüğü, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda kuvvetli yağış beklendiğini duyurdu.
 • 29 Temmuz 2016 08:08Yurtta Hava DurumuYurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzeyi ile zamanla iç kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize’nin iç kesimleri, Kars, Ardahan, Iğdır ve Ağrı çevreleri ile Van’ın doğu ilçelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
 • 28 Temmuz 2016 08:24Sıcaklık Düşüyor, Yağış GeliyorSıcaklık Düşüyor, Yağış GeliyorMeteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı yurdun kuzeydoğu kesimlerinde yağışla beraber 2 ila 4 derece azalacak.
 • 27 Temmuz 2016 08:39Yurtta Hava DurumuYurtta Hava DurumuYurdun kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Trabzon, Rize, Artvin, Erzurum, Kars ve Ardahan çevreleri ile Ağrı’nın kuzey, Giresun’un iç kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
 • 25 Temmuz 2016 08:14Meteoroloji: Yerel Sağanak Yağışlar Etkili OlacakMeteoroloji: Yerel Sağanak Yağışlar Etkili OlacakMeteoroloji; Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Van çevreleri ile Ağrı'nın güney kesimlerinde olmak üzere yerel sağanak yağışlar görüleceğini açıkladı.
 • 21 Temmuz 2016 15:31İtalyan Büyükelçisi Luigi Mattiolo, Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu'nu Ziyaret EttiOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, OHAL konusuyla ilgili "Sürecin sıkıyönetim gibi anlaşılmaması lazım, özellikle millete karşı OHAL uygulanmıyor, devletin bazı unsurlarına karşı uygulanacak" dedi.
 • 20 Temmuz 2016 16:38Muğla, Aydın, Afyonkarahisar, Denizli, Isparta, Burdur, Antalya, Eskişehir, Ankara ve Konya İçin...Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, İç Ege ile Göller Yöresinde devam eden ve etkisini artırması beklenen yağışların; Muğla'nın ve Aydın'ın iç kesimleri, Afyonkarahisar, Denizli, Isparta, Burdur, Antalya'nın iç ve batı kesimleri, Eskişehir ve Ankara'nın güney çevreleri, Konya'nın batısında yerel olarak kuvvetli (21-50 mm) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (lokal dolu, sel, su baskını, heyelan, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması uyarısı yapıldı.
 • 20 Temmuz 2016 08:46Yurtta Hava DurumuYurtta Hava DurumuMarmara’nın kuzeydoğusu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Batı Akdeniz, Doğu Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile Aydın, Muğla, Denizli, Uşak, Afyon, Çorum, Gümüşhane, Artvin ve Ardahan çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
 • 19 Temmuz 2016 16:04Meteoroloji Rize İçin UyardıMeteoroloji Genel Müdürlüğü Rize ve çevresi için kuvvetli yağış uyarısında bulundu.
 • 17 Temmuz 2016 16:41Hava Sıcaklıkları Mevsim Normallerinin Üzerinde SeyredecekMeteoroloji Genel Müdürlüğünce, hava sıcaklıklarının bu hafta yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği bildirildi.
 • 17 Temmuz 2016 08:56Yurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre; ülke genelinde yağış beklenmiyor.
 • 16 Temmuz 2016 08:41Yurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre; yurt genelinde yağış beklenmiyor.
 • 15 Temmuz 2016 12:35Meteorolojik UyarıHatay'da hafta sonu sıcaklık ve nem oranı değerlerinin yüksek olacağı bildirildi.
 • 15 Temmuz 2016 08:09Yurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre, yurdun genelinde yağış beklenmiyor.
 • 13 Temmuz 2016 09:14Yurtta Hava DurumuYurt genelinde yağış beklenmiyor.
 • 12 Temmuz 2016 16:30Havalar IsınacakHavalar IsınacakMeteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre hava sıcaklığında ülke genelinde önemli bir değişiklik beklenmiyor.
 • 12 Temmuz 2016 13:49Hava Sıcaklığı ArtacakHava sıcaklıklarının yarından itibaren artması bekleniyor.