SON DAKİKA METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ HABERLERİ

Son Dakika Meteoroloji Genel Müdürlüğü Haberleri

 • 16:10Sıcak Havadan Kaçtılar, Parklara DoldularSıcak Havadan Kaçtılar, Parklara DoldularHatay'da termometreler 34 dereceyi gösterirken, oruç tutan vatandaşlar serinlemek için parklara akın etti.
 • 09:34Yurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey ve doğu kesimlerin parçalı yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun doğusu ile Artvin çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 12:52Edirne'de Sıcaklık Hafta Sonu Antalya'yı GeçecekEdirne'de pazar günü hava sıcaklığının Antalya'dan yüksek olması bekleniyor.
 • 08:54Yurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey ve doğu kesimlerin parçalı yer yer çok bulutlu, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Çankırı, Sivas ve Ankara’nın kuzey çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 11:32Aşırı Sıcak, Panik Atak ve Depresyonu TetikliyorAşırı Sıcak, Panik Atak ve Depresyonu TetikliyorMersin'de Klinik Psikolog Yaşam Yanardağ Çelik, yüksek nem oranı ile birlikte aşırı sıcakların insanlar üzerinde olumsuz etkiler yarattığını, özellikle panik atak ve depresyona yatkın kişilerin çok daha fazla dikkatli olması gerektiğini söyledi.
 • 11:13Mersin Aşırı Sıcak Panik Atak ve Depresyonu TetikliyorMersin Aşırı Sıcak Panik Atak ve Depresyonu TetikliyorAşırı sıcak panik atak ve depresyonu tetikliyorMERSİN'de Klnik Psikolog Yaşam Yanardağ Çelik, yüksek nem oranı ile birlikte aşırı sıcakların insanlar üzerinde olumsuz etkiler yarattığını, özellikle panik atak ve depresyona yatkın kişilerin çok daha fazla dikkatli olması gerektiğini söyledi.
 • 08:54Yurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre, genellikle az bulutlu ve açık, doğu kesimlerin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 09:30Yurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre; ülkemiz genelinde yağış beklenmiyor.
 • 08:55Adana'da 66 Yılın Rekoru KırıldıAdana'da 66 Yılın Rekoru KırıldıSon 3 günde gölgede hava sıcaklığının 41 derece ölçüldüğü Adana'da 66 yılın en sıcak günleri yaşanıyor.
 • 08:44Meteoroloji: Sıcaklıklar Mevsim Normallerinin ÜzerindeMeteoroloji: Sıcaklıklar Mevsim Normallerinin ÜzerindeMeteoroloji, hava sıcaklığının iç ve batı bölgelerde mevsim normallerinin 5 ila 9 derece üzerinde seyredeceğini duyurdu.
 • 17:25İzmir'de Sıcak DurgunluğuYurdun batı bölgeleri bir hafta boyunca Kuzey Afrika üzerinden gelen sıcak hava dalgasının etkisine girdi.
 • 10:37Kronik Hastalığı Olan Kamu Görevlileri İdari İzinli OlacakKronik Hastalığı Olan Kamu Görevlileri İdari İzinli OlacakYurdun batı bölgeleri Kuzey Afrika üzerinden gelen sıcak hava dalgasının etkisinde kalacak. İzmir valiliği sıcak havalar için vatandaşları uyarırken kronik hastalığı olan memurlar izinli sayılacak.
 • 01:05Denizli'de Kamuda Çalışan Engelli, Hamile ve Kronik Hastalara 'Sıcak' İzniDenizli'de Kamuda Çalışan Engelli, Hamile ve Kronik Hastalara 'Sıcak' İzniDenizli'de mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcak hava sebebiyle valilik kamuda çalışan engelli, hamile ve kronik hastalığı bulunanları bugün idari izinli saydı.
 • 16:05İzmir 41 Dereceyi Gördüİzmir 41 Dereceyi Gördüİzmir’de termometreler 41 dereceyi gösterdi, her gün dolup taşan meydanlar boşaldı.
 • 12:14Aydın'da Hamile ve Hastalara İki Gün Sıcak Hava İzniAydın'da Hamile ve Hastalara İki Gün Sıcak Hava İzniAydın'da mevsim normallerinin 5 ila 9 derece üzerinde seyreden hava sıcaklıkları nedeniyle hamile olanlar ile sağlık sorunu bulunan kamu görevlilerine Valilik tarafından, pazartesi ve salı günleri için iki gün idari izin verildiği bildirildi.
 • 00:04Türkiye, Önümüzdeki Hafta da KavrulacakTürkiye, Önümüzdeki Hafta da KavrulacakHaziran ayının ikinci haftasında etkili olmaya başlayan aşırı sıcaklar Meteoroloji'nin tahminlerine göre önümüzdeki hafta da artarak etkili olmaya devam edecek.
 • 20:27Aydın Valiliği Aşırı Sıcaklar Nedeniyle İki Günlük İzin Kararı AldıAydın Valiliği Aşırı Sıcaklar Nedeniyle İki Günlük İzin Kararı AldıAydın'da önümüzdeki pazartesi ve salı günü aşırı sıcaklar nedeniyle kamu kuruluşlarında çalışan engelli, hamile ve kronik hastalar idari izinli sayılacaklar.
 • 18:54Aydın'da Aşırı Sıcaklar İzin GetirdiAydın'da Aşırı Sıcaklar İzin GetirdiAydın Valiliği, mevsim normallerinin 5 ila 9 derece üzerinde seyreden hava sıcaklıkları nedeniyle kamu görevlilerine iki idari izin verdi.
 • 16:50Kuşadası Afrika Sıcakları Sahilleri DoldurduKuşadası Afrika Sıcakları Sahilleri DoldurduAfrika sıcakları sahilleri doldurduMeteoroloji Genel Müdürlüğü'nün Afrika sıcakları ile ilgili uyarıları ve okulların tatil edilmesiyle birlikte Aydın'ın Kuşadası İlçesi'ndeki sahillerde doluluk yaşandı.
 • 16:26Afrika Sıcakları Sahilleri DoldurduAfrika Sıcakları Sahilleri DoldurduMeteoroloji Genel Müdürlüğü'nün Afrika sıcakları ile ilgili uyarıları ve okulların tatil edilmesiyle birlikte, Aydın'ın Kuşadası İlçesi'ndeki sahiller tatilcilerle dokdu.
 • 16:11Anamur, Afrika Sıcaklarına TeslimAnamur, Afrika Sıcaklarına TeslimAnamur, Afrika sıcaklarına teslimMersin'in Anamur İlçesi'nde, termometreler 37 dereceyi gösterdi.
 • 15:07Sıcak Havadan Kaçtılar, Parklara DoldularSıcak Havadan Kaçtılar, Parklara DoldularKayseri’de, termometreler 33 dereceyi gösterirken, oruç tutan vatandaşlar serinlemek için parklara akın etti.
 • 09:39Yurtta Hava DurumuYurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre, ülkemizin doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Güneydoğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Şanlıurfa ve Ordu çevreleri, Samsun, Tokat, Malatya ve Sivas’ın doğu ilçelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
 • 08:53Yurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre, yurdun iç ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun doğusu, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu, Ordu, Erzincan, Bingöl ve Muş çevreleri ile Tokat ve Samsun’un doğu ilçelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
 • 17:38Şiddetli Rüzgar Etkisini GösterdiŞiddetli Rüzgar Etkisini GösterdiMeteoroloji Genel Müdürlüğü’nün şiddetli fırtına uyarısı yaptığı Adıyaman’da rüzgarın saatteki hızı 42 kilometreye ulaştı.
 • 08:55Meteoroloji: Doğu'da Sıcaklıklarda Sert Düşüş YaşanacakMeteoroloji: Doğu'da Sıcaklıklarda Sert Düşüş YaşanacakMeteoroloji'nin değerlendirmesine göre, yurdun doğu bölgesinde sıcaklıklar 4 ila 6 derece azalacak. Çok sayıda ilde de kuvvetli yağışlar görülecek.
 • 14:22Yurdun Batı Bölgeleri Kuzey Afrika Üzerinden Gelen Sıcak Hava Dalgasının Etkisinde Kalacağı Tahmin...Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarından itibaren batı bölgelerinden başlayarak artacak olan hava sıcaklığının, önümüzdeki 1 hafta boyunca etkisini arttırarak, özellikle Marmara, Ege, Akdeniz, Batı Karadeniz ile İç Anadolu'nun batısında mevsim normallerinin 5 ila 9 derece üzerinde, doğu bölgelerinde ise mevsim normalleri civarında seyredeceğinin beklendiğini açıkladı.
 • 13:32Doğu Anadolu'nun Kuzeydoğusunda Kuvvetli Gök Gürültülü Sağanak Yağışlara DikkatMeteoroloji Genel Müdürlüğü, yarın Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların akşam saatlerine kadar Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 mm) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yerel dolu yağışı, vb.) dikkatli ve tedbirli olunmasını istedi.
 • 13:11Doğu Karadeniz'de Kuvvetli Yağışlara DikkatMeteoroloji Genel Müdürlüğü, Doğu Karadeniz'de beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; bu gece ve yarın Trabzon'un doğu ve Artvin'in kıyı ilçeleri ile Rize çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 mm) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, heyelan, yıldırım, ulaşımda aksamalar, vb.) dikkatli ve tedbirli olunmasını istedi.
 • 09:04Dikkat! 8 İlde Kuvvetli Yağış VarDikkat! 8 İlde Kuvvetli Yağış VarBolu, Kastamonu, Karabük, Trabzon, Rize, Hopa çevreleri ile Ordu ve Giresun'un iç kesimlerinde kuvvetli yağış görülecek.
 • 18:14Sağanak Yağış Üsküdar'ı Etkisi Altına AldıÜsküdar’ı etkisi altına alan sağanak yağıştan kaçmak isteyen bazı vatandaşlar brandaların altına sığınırken, bazıları da soluğu Marmaray’da aldı.
 • 18:10İstanbul'da Sağanak YağışMeteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı uyarıların ardından İstanbul’da sağanak yağmur etkili oldu.
 • 14:13Sıcak Hava Kuşları da EtkilediSıcak Hava Kuşları da EtkilediMersin’de sıcak hava dalgası dünden itibaren kendini göstermeye başladı.
 • 14:05Meteorolojiden Şiddetli Yağış UyarısıEdirne'nin Uzunköprü ve Meriç ilçeleri için şiddetli yağış uyarısında bulunuldu.
 • 13:13Meteorolojiden 4 İle Kuvvetli Yağış Uyarısı GeldiMeteorolojiden 4 İle Kuvvetli Yağış Uyarısı GeldiMeteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yaptığı uyarıya göre, Kocaeli, Düzce, Sakarya ve Yalova'da kuvvetli yağış beklenildiği bildirildi.
 • 09:11Yurtta Hava DurumuYurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre; yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Batı Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzey ve batısı, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz’in iç kesimlerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
 • 09:32Yurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre; yurt genelinin parçalı bulutlu, güney ve doğu kesimleri yer yer çok bulutlu, doğu kesimler ile Akdeniz bölgesinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 18:23Meteorolojik UyarıMeteoroloji Genel Müdürlüğü, Doğu Akdeniz'de yer alan bazı illerde görülecek sağanak ve kuvvetli yağışa karşı uyarıda bulundu.
 • 12:35Meteoroloji: Hava Sıcaklıkları 12 Derece ArtacakMeteoroloji: Hava Sıcaklıkları 12 Derece ArtacakMeteoroloji'den yapılan aylık tahmin değerlendirmelerine göre, hava sıcaklıklarının önümüzdeki haftanın ilk günleri ülke genelinde 6-12 derece arasında artmasının beklendiğini duyurdu.
 • 12:17Meteoroloji'den 3 İl İçin Kuvvetli Yağış UyarısıMeteoroloji Genel Müdürlüğü'nden, Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinde yerel kuvvetli yağış ve dolu beklendiği belirtilerek, dikkatli olunması istendi.
 • 11:29Meteorolojik UyarıMeteoroloji Genel Müdürlüğü'nden, Erzurum, Kars ve Ardahan çevresinde kuvvetli yağış ve dolu beklendiğini bildirildi.
 • 08:52Yurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre, yurdun genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Batı Akdeniz, Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Afyonkarahisar, Konya, Adana, Mersin, Osmaniye, Hatay, Karabük ve Kastamonu çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 09:11Yurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre, Orta ve Doğu Karadeniz, Orta ve Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun güneyi ve doğusu, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu’nun kuzeyi ve batısı ile Ankara’nın kuzey kesimleri, Çankırı, Muğla’nın doğusu ve Antalya’nın batı kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 21:07Meteorolojik UyarıMeteoroloji Genel Müdürlüğü, Doğu Akdeniz'de yer alan bazı illerde görülecek sağanak ve kuvvetli yağışa karşı uyarıda bulundu.
 • 20:18Meteoroloji'den 'Kuvvetli Yağış' Uyarısı GeldiMeteoroloji'den 'Kuvvetli Yağış' Uyarısı GeldiMeteoroloji'den yapılan açıklamada, Doğu Akdeniz ve İç Anadolu Bölgesi'nde yerel kuvvetli yağışlar beklendiği belirtildi.
 • 09:12Yurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre; Karadeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Batı Akdeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile, Kocaeli, Sakarya, Afyonkarahisar, Denizli, Muğla, Ankara, Mersin, Adana, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
 • 08:50Yurt Genelinde Yer Yer Sağanak Yağış BekleniyorYurt Genelinde Yer Yer Sağanak Yağış BekleniyorMeteoroloji'den alınan tahminlere göre, yurt genelinde yer yer sağanak yağış beklenirken, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normalleri civarında seyretmesi bekleniyor.
 • 13:20Meteoroloji'den 'Kuvvetli Yağış' UyarısıMeteoroloji Genel Müdürlüğü, yurdun kuzeydoğu kesimlerinde kuvvetli yağış beklendiğini duyurdu.
 • 19:03İspir'de Fırtına Çatıları Uçurduİspir'de Fırtına Çatıları UçurduErzurum’un İspir ilçesinde akşam saatlerindeki aşırı yağış ve fırtına çatıları uçurdu, ağaçları devirdi.
 • 23:35Sultangazi'de Evleri Su BastıSultangazi'de Evleri Su BastıHaber: İhsan YALÇIN/ İstanbul DHASultangazi'de 3 ev ile 1 marketi su bastı.