SON DAKİKA METEOROLOJİ İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ HABERLERİ

Son Dakika Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü Haberleri

 • 09:0813 İlde Sağanak Yağış Var13 İlde Sağanak Yağış VarÇankırı, Trabzon, Rize, Artvin, Ardahan, Manisa, Denizli, Uşak, Aydın, Ankara, Erzurum, Kars ve İzmir'de sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış görülecek.
 • 11:26Yurtta hava durumu, Meteoroloji müjdeyi verdiYurtta hava durumu, Meteoroloji müjdeyi verdiYurtta hava durumu, Meteoroloji müjdeyi verdi. Ülke genelinde aşırı sıcaklar etkili olurken, Meteoroloji bugün 11 ilde yağış görüleceğini duyurdu.
 • 09:08Meteoroloji'den 11 İle Yağış UyarısıMeteoroloji'den 11 İle Yağış UyarısıÜlke genelinde aşırı sıcaklar etkili olurken, Meteoroloji bugün 11 ilde yağış görüleceğini duyurdu.
 • 09:18Meteorolojiden 7 İle Yağış UyarısıMeteorolojiden 7 İle Yağış UyarısıMeteorolojiden Artvin, Kars, Ardahan, Rize ve Trabzon'un iç kesimleri, Konya, Ankara'nın güneydoğusu, Batı Akdeniz'in iç kesimlerine gök gürültülü sağanak yağış uyarısı geldi.
 • 08:53Yurt Genelinde Sıcaklıklar Mevsim Normalleri Üzerinde SeyredecekYurt Genelinde Sıcaklıklar Mevsim Normalleri Üzerinde SeyredecekHava sıcaklığı Kuzeydoğu kesimlerde 2 ila 6, iç bölgelerde 2 ila 4 derece artacak ve yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edecek.
 • 08:33Türkiye Kavrulurken Bu 6 İlde Yağmur VarTürkiye Kavrulurken Bu 6 İlde Yağmur VarSıcak hava ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam ederken, Kars, Ardahan, Ağrı, Hakkari, Erzurum ve Van'da yağış görülecek.
 • 08:38Yurtta Hava DurumuYurtta Hava DurumuMeteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının iç ve kuzeydoğu kesimlerde 2 ila 4 derece artarak, ülke genelinde mevsim normalleri civarında ve yer yer üzerinde seyretmesi bekleniyor.
 • 09:18Meteoroloji'den 12 İle Sağanak Yağış UyarısıMeteoroloji'den 12 İle Sağanak Yağış UyarısıMeteoroloji; Sinop, Artvin, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Bingöl, Muş, Bitlis, Van, Hakkari ve Erzurum'da yerel olarak sağanak yağış beklendiğini açıklayıp uyardı.
 • 08:54Yurtta Hava DurumuMeteoroloji'nin tahminlerine göre, yurdun kuzeydoğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Ordu ve Artvin çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçmesi bekleniyor.
 • 08:53Meteoroloji'den 3 İle Sağanak Yağış UyarısıMeteoroloji'den 3 İle Sağanak Yağış UyarısıMeteoroloji; Giresun, Edirne ve Kırklareli çevrelerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağış beklendiğini açıklayıp olumsuz durumlara karşı uyardı.
 • 17:44Aydın Hafta Sonuna Kadar KavrulacakAydın Hafta Sonuna Kadar KavrulacakMeteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, Aydın’da yarından itibaren hafta sonuna kadar etkili olacak aşırı sıcaklara karşı vatandaşları uyardı.
 • 08:38Meteoroloji'den 9 İle Sağanak Yağış UyarısıMeteoroloji'den 9 İle Sağanak Yağış UyarısıMeteoroloji; İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Ankara, Çankırı, Ordu, Artvin, Kars ve Ardahan'da kısa süreli ve yerel olarak sağanak yağış beklendiğini açıklayıp uyardı.
 • 09:03İstanbul Dahil 11 İlde Yağış Varİstanbul Dahil 11 İlde Yağış VarKastamonu, Karabük, Artvin, Kocaeli, Sakarya çevreleri ile İstanbul'un kuzeyi ve Anadolu Yakası, Balıkesir, Bursa, Adana, Mersin ve Osmaniye'de bugün yağış görülecek.
 • 13:20İzmir'e Sağanak Yağış UyarısıMeteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü verilerine göre, bugün İzmir, Manisa ve Aydın’da kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.
 • 09:18Meteoroloji'den 4 İle Sağanak Yağış UyarısıMeteoroloji'den 4 İle Sağanak Yağış UyarısıMeteoroloji; Balıkesir, Bilecik, Edirne ve Kırklareli'nde sağanak yağış beklendiğini açıklayıp olumsuz durumlara karşı uyardı.
 • 08:53Meteoroloji'den 6 İle Sağanak, 7 İle Kuvvetli Yağış UyarısıMeteoroloji'den 6 İle Sağanak, 7 İle Kuvvetli Yağış UyarısıMeteoroloji; 6 ilde sağanak ve 7 ilde kuvvetli yağış beklendiğini açıklayıp yaşanabilecek olumsuz durumlara karşı uyardı.
 • 08:43İstanbul'da 'Şiddetli Yaz Yağmuru' Alarmıİstanbul'da 'Şiddetli Yaz Yağmuru' Alarmıİstanbul Büyükşehir Belediyesi vatandaşları uyardı. İstanbul sabah saatlerinden itibaren şiddetli yağışın etkisi altına girecek.
 • 08:53Meteoroloji'den 8 İle Sağanak, 7 İle Yerel Kuvvetli Yağış UyarısıMeteoroloji'den 8 İle Sağanak, 7 İle Yerel Kuvvetli Yağış UyarısıMeteoroloji 8 ilde sağanak yağış beklendiğini, 7 ilde ise yerel kuvvetli yağış beklendiğini açıklayıp olumsuz durumlara karşı uyardı.
 • 09:03Yurtta Hava DurumuMeteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre; Marmara, İç Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun batısı, Batı Karadeniz’in batısı, Doğu Karadeniz kıyıları ile Kırıkkale, Nevşehir, Kırşehir, Aksaray, Kayseri, Niğde, Yozgat, Kastamonu, Ordu, Artvin ve Ardahan çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 08:38Meteoroloji'den Kritik Uyarı! Sağanak Yağış GeliyorMeteoroloji'den Kritik Uyarı! Sağanak Yağış GeliyorMeteoroloji'den gelen son bilgilere göre bazı bölgelerde kuvvetli yağış görülecek.
 • 08:53Meteoroloji'den 5 İle Kuvvetli Yağış Uyarısı!Meteoroloji'den 5 İle Kuvvetli Yağış Uyarısı!Meteoroloji; İzmir, Manisa, Kütahya, Amasya ve Aydın'da kuvvetli yağış beklendiğini açıklayıp ani sel ve baskınlara karşı uyardı.
 • 09:13Meteoroloji'den 7 İle Sağanak, 8 İle Kuvvetli Yağış UyarısıMeteoroloji'den 7 İle Sağanak, 8 İle Kuvvetli Yağış UyarısıMeteoroloji; 7 ilde sağanak yağış, 8 ilde kuvvetli yağış beklendiğini açıklayıp yaşanabilecek olumsuz durumlara karşı uyardı.
 • 08:53Meteoroloji Uyardı: Çöl Sıcaklarına DikkatMeteoroloji Uyardı: Çöl Sıcaklarına DikkatSon tahminlere göre, hava sıcaklığının batı bölgelerde 1 ila 3 derece artacağı ve ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.
 • 08:53Meteoroloji'den 8 İle Kuvvetli Yağış UyarısıMeteoroloji'den 8 İle Kuvvetli Yağış UyarısıMeteoroloji; Afyonkarahisar, Denizli, Kastamonu, Karabük, Bolu, Kırşehir, Konya ve Yozgat'ta kuvvetli yağış beklendiğini açıklayıp olumsuz durumlara karşı uyardı.
 • 09:13Meteoroloji'den 16 İle Kuvvetli Yağış UyarısıMeteoroloji'den 16 İle Kuvvetli Yağış UyarısıMeteoroloji, 16 ilde yerel kuvvetli yağış beklendiğini açıklayıp yaşanabilecek ani su baskını, yerel dolu yağışı, yıldırım ve kuvvetli rüzgara karşı uyardı.
 • 15:23Aydın ve İlçelerinde Kuvvetli Yağış BekleniyorAydın ve İlçelerinde Kuvvetli Yağış BekleniyorMeteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, Aydın ve ilçelerinde önümüzdeki hafta içerisinde beklenen kuvvetli yağışlar konusunda uyarıda bulundu.
 • 10:27Meteoroloji'den Kuvvetli Yağış UyarısıMeteoroloji'den Kuvvetli Yağış UyarısıÖğle saatlerinde Ankara ve İstanbul başta olmak üzere yurdun birçok yerinde kuvvetli sağanak yağış bekleniyor.
 • 09:03Meteoroloji'den Şiddetli Yağış UyarısıMeteoroloji'den Şiddetli Yağış UyarısıMeteoroloji Genel Müdürlüğü, ülkenin batı ve iç kesimleri için kuvvetli yağış uyarısında bulundu.
 • 08:54Yeni Haftada Sıcaklık ArtıyorYeni Haftada Sıcaklık ArtıyorYapılan son değerlendirmelere göre; bugün 6 ilde yağış görülecek ancak hava sıcaklığı yurt genelinde 2 ila 4 derece artacak.
 • 09:03Meteoroloji'den 5 Bölgeye Sağanak Yağış UyarısıMeteoroloji'den 5 Bölgeye Sağanak Yağış UyarısıMeteoroloji, Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz'de sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini açıklayıp uyardı.
 • 08:53Meteoroloji'den 11 İle Sağanak Yağış UyarısıMeteoroloji'den 11 İle Sağanak Yağış UyarısıEskişehir, Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Sivas, Kayseri, Diyarbakır, Batman, Siirt, Gümüşhane ve Bayburt'ta sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.
 • 08:58Meteoroloji'den 3 İle Sağanak Yağış UyarısıMeteoroloji'den 3 İle Sağanak Yağış UyarısıKütahya, Bolu, Afyonkarahisar'ın kuzey ve doğusunun kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor.
 • 10:35Aydın'ın Doğusunda Kuvvetli Yağış BekleniyorAydın'ın Doğusunda Kuvvetli Yağış BekleniyorMeteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, bugün akşam saatlerine kadar Aydın’ın doğu kesimlerinde beklenen kuvvetli yağışa karşı vatandaşları uyardı.
 • 08:58Meteoroloji'den 20 İle Sağanak ve Kuvvetli Yağış UyarısıMeteoroloji'den 20 İle Sağanak ve Kuvvetli Yağış UyarısıYaz aylarının kapıya dayanmasına rağmen güneş yüzünü tam olarak Türkiye'ye göstermedi. Meteoroloji; 20 ilde sağanak ve yerel olarak kuvvetli yağış beklendiğini açıkladı.
 • 08:53Meteoroloji'den 7 İle Sağanak Yağış UyarısıMeteoroloji'den 7 İle Sağanak Yağış UyarısıMeteoroloji; Bilecik, Çankırı, Yozgat, Sivas, Erzincan, Gümüşhane ve Bayburt'ta sağanak yağış beklendiği açıklayıp olumsuzluklara karşı uyardı.
 • 09:38Meteoroloji Uyardı! Kavurucu Sıcaklara DikkatMeteoroloji Uyardı! Kavurucu Sıcaklara DikkatMeteoroloji'den alınan tahminlere göre; hava sıcaklığı ülke genelinde hissedilir derecede artarak mevsim normalleri üzerinde seyredecek.
 • 09:44Meteoroloji'den 13 İle Kuvvetli Yağış UyarısıMeteoroloji'den 13 İle Kuvvetli Yağış UyarısıKayseri, Kırşehir, Sivas, Adana, Kahramanmaraş, Osmaniye, Bingöl, Muş, Bitlis, Diyarbakır, Batman, Siirt ve Antalya'da şiddetli yağış etkili olacak.
 • 08:53Meteoroloji Uyardı: Aniden Yükselen Sıcaklıklara DikkatMeteoroloji Uyardı: Aniden Yükselen Sıcaklıklara DikkatÜlke genelinde mevsim normallerinin 3 ila 5 derece üzerinde seyredecek sıcaklıklar konusunda, Meteoroloji vatandaşları uyardı.
 • 09:03Yurtta Hava DurumuMeteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre; yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Adana ve Osmaniye’nin kuzeyi, Kahramanmaraş’ın kuzey ve batı kesimleri ile sabah saatlerinde Bartın, Karabük, Kastamonu ve Sinop çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 09:44Meteoroloji'den 3 İle Sağanak Yağış UyarısıMeteoroloji'den 3 İle Sağanak Yağış UyarısıMeteoroloji, öğle saatlerinden sonra Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'da sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağış beklendiği açıklayıp uyardı.
 • 09:02Yurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre, ülkemizin kuzey kesimleri ile Isparta, Burdur ve Konya çevrelerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışların görüleceği tahmin ediliyor.
 • 08:58Yurtta Hava DurumuMeteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre; Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı ile Kastamonu ve Sinop çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 10:55Tzob Başkanı: Çiftçiler Bu Sezon da Rahat Yüzü GörmediTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, geçen sezon doğal afetlerin hemen hepsini yaşayan çiftçinin, bu sezon da rahat yüzü görmediğine işadet ederek, çiftçilerin zararlarının telafi edilmesini istedi.
 • 10:46Tzob Genel Başkanı Bayraktar: "Çiftçimiz Büyük Zarara Uğradı"Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, geçen sezon doğal afetlerin hemen hepsini yaşayan çiftçinin bu sezon da rahat yüzü görmediğini belirterek, “2014 Ekim ayından itibaren gerçekleşen yağışlar, ülke genelinde tarımsal üretim açısından iyi bir başlangıç oluştursa da zaman zaman bazı illerimizde aşırı yağışların neden olduğu sel ve bazı illerimiz de görülen don, tarım arazilerine ve ürünlere zarar verdi” dedi.
 • 09:03Yurtta Hava DurumuMeteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, yurdun genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, İç Ege, Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Orta Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı ile Bursa’nın doğusu, Bilecik, Ordu, Muş, Bitlis, Adıyaman ve Diyarbakır’ın kuzeyinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 09:28Yurtta Hava DurumuMeteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, yurdun kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Adana ve Osmaniye'nin kuzeyi ile öğle saatlerinden sonra Bolu, Karabük, Kastamonu, Çankırı, Ordu, Giresun,Samsun ve Sinop'un iç kesimleri, akşam saatlerinden itibaren Amasya, Tokat, Trabzon, Rize, Artvin ve Ardahan, gece saatlerinden itibaren Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ çevrelerinin yerel olarak aralıklı sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
 • 09:34Yurtta Hava DurumuMeteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, yurdun doğu kesimlerinin parçalı bulutlu, öğleden sonra Hakkari çevrelerinin hafif yağmurlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçmesi bekleniyor.
 • 08:53Yurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre, ülkemizin doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde Hakkari çevrelerinin hafif yağmurlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
 • 13:25THY'nin THY'nin "Kriz Çözme" Merkezi YenilendiTHY kriz yönetim merkezi kontrol monitörleri detay- THY Entegre Operasyon Kontrol Başkanı Kaçmaz röportaj THY'nin "kriz çözme" merkezi yenilendi- Günde yaklaşık bin 250 sefer yapan THY'nin uçuşlarının yönetildiği, 24 saat esasına göre faaliyet gösteren Operasyon Kontrol Merkezi (OCC), yeni binasında hizmete açıldı- Son model teknolojiye sahip ekipman ve cihazlar sayesinde, uçaklarda yaşanabilecek olası problemlere anında müdahale imkanı veren merkezde, uçakların rotasındaki gelişmeler, hava durumu ve uçuş yapılan ülkedeki değişiklikler anbean takip ediliyor- THY Entegre Operasyon Kontrol Başkanı Kaçmaz: - "Bildiğiniz operasyon kontrol merkezi konseptinde olan, A'dan Z'ye aklınıza gelebilecek tüm aksaklıkların yönetildiği ve karar verildiği yer burası"- "Amacımız öngörülebilirliği artmak.
 • 08:59Yurtta Hava DurumuMeteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre; yurdun doğu kesimlerinde görülecek yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun doğusu ile Nevşehir, Sivas ve Yozgat çevrelerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor.