SON DAKİKA METEOROLOJİ İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ HABERLERİ

Son Dakika Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü Haberleri

 • 08:53Meteoroloji'den 6 İle Sağanak, 7 İle Kuvvetli Yağış UyarısıMeteoroloji'den 6 İle Sağanak, 7 İle Kuvvetli Yağış UyarısıMeteoroloji; 6 ilde sağanak ve 7 ilde kuvvetli yağış beklendiğini açıklayıp yaşanabilecek olumsuz durumlara karşı uyardı.
 • 08:43İstanbul'da 'Şiddetli Yaz Yağmuru' Alarmıİstanbul'da 'Şiddetli Yaz Yağmuru' Alarmıİstanbul Büyükşehir Belediyesi vatandaşları uyardı. İstanbul sabah saatlerinden itibaren şiddetli yağışın etkisi altına girecek.
 • 08:53Meteoroloji'den 8 İle Sağanak, 7 İle Yerel Kuvvetli Yağış UyarısıMeteoroloji'den 8 İle Sağanak, 7 İle Yerel Kuvvetli Yağış UyarısıMeteoroloji 8 ilde sağanak yağış beklendiğini, 7 ilde ise yerel kuvvetli yağış beklendiğini açıklayıp olumsuz durumlara karşı uyardı.
 • 09:03Yurtta Hava DurumuMeteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre; Marmara, İç Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun batısı, Batı Karadeniz’in batısı, Doğu Karadeniz kıyıları ile Kırıkkale, Nevşehir, Kırşehir, Aksaray, Kayseri, Niğde, Yozgat, Kastamonu, Ordu, Artvin ve Ardahan çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 08:38Meteoroloji'den Kritik Uyarı! Sağanak Yağış GeliyorMeteoroloji'den Kritik Uyarı! Sağanak Yağış GeliyorMeteoroloji'den gelen son bilgilere göre bazı bölgelerde kuvvetli yağış görülecek.
 • 08:53Meteoroloji'den 5 İle Kuvvetli Yağış Uyarısı!Meteoroloji'den 5 İle Kuvvetli Yağış Uyarısı!Meteoroloji; İzmir, Manisa, Kütahya, Amasya ve Aydın'da kuvvetli yağış beklendiğini açıklayıp ani sel ve baskınlara karşı uyardı.
 • 09:13Meteoroloji'den 7 İle Sağanak, 8 İle Kuvvetli Yağış UyarısıMeteoroloji'den 7 İle Sağanak, 8 İle Kuvvetli Yağış UyarısıMeteoroloji; 7 ilde sağanak yağış, 8 ilde kuvvetli yağış beklendiğini açıklayıp yaşanabilecek olumsuz durumlara karşı uyardı.
 • 08:53Meteoroloji Uyardı: Çöl Sıcaklarına DikkatMeteoroloji Uyardı: Çöl Sıcaklarına DikkatSon tahminlere göre, hava sıcaklığının batı bölgelerde 1 ila 3 derece artacağı ve ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.
 • 08:53Meteoroloji'den 8 İle Kuvvetli Yağış UyarısıMeteoroloji'den 8 İle Kuvvetli Yağış UyarısıMeteoroloji; Afyonkarahisar, Denizli, Kastamonu, Karabük, Bolu, Kırşehir, Konya ve Yozgat'ta kuvvetli yağış beklendiğini açıklayıp olumsuz durumlara karşı uyardı.
 • 09:13Meteoroloji'den 16 İle Kuvvetli Yağış UyarısıMeteoroloji'den 16 İle Kuvvetli Yağış UyarısıMeteoroloji, 16 ilde yerel kuvvetli yağış beklendiğini açıklayıp yaşanabilecek ani su baskını, yerel dolu yağışı, yıldırım ve kuvvetli rüzgara karşı uyardı.
 • 15:23Aydın ve İlçelerinde Kuvvetli Yağış BekleniyorAydın ve İlçelerinde Kuvvetli Yağış BekleniyorMeteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, Aydın ve ilçelerinde önümüzdeki hafta içerisinde beklenen kuvvetli yağışlar konusunda uyarıda bulundu.
 • 10:27Meteoroloji'den Kuvvetli Yağış UyarısıMeteoroloji'den Kuvvetli Yağış UyarısıÖğle saatlerinde Ankara ve İstanbul başta olmak üzere yurdun birçok yerinde kuvvetli sağanak yağış bekleniyor.
 • 09:03Meteoroloji'den Şiddetli Yağış UyarısıMeteoroloji'den Şiddetli Yağış UyarısıMeteoroloji Genel Müdürlüğü, ülkenin batı ve iç kesimleri için kuvvetli yağış uyarısında bulundu.
 • 08:54Yeni Haftada Sıcaklık ArtıyorYeni Haftada Sıcaklık ArtıyorYapılan son değerlendirmelere göre; bugün 6 ilde yağış görülecek ancak hava sıcaklığı yurt genelinde 2 ila 4 derece artacak.
 • 09:03Meteoroloji'den 5 Bölgeye Sağanak Yağış UyarısıMeteoroloji'den 5 Bölgeye Sağanak Yağış UyarısıMeteoroloji, Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz'de sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini açıklayıp uyardı.
 • 08:53Meteoroloji'den 11 İle Sağanak Yağış UyarısıMeteoroloji'den 11 İle Sağanak Yağış UyarısıEskişehir, Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Sivas, Kayseri, Diyarbakır, Batman, Siirt, Gümüşhane ve Bayburt'ta sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.
 • 08:58Meteoroloji'den 3 İle Sağanak Yağış UyarısıMeteoroloji'den 3 İle Sağanak Yağış UyarısıKütahya, Bolu, Afyonkarahisar'ın kuzey ve doğusunun kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor.
 • 10:35Aydın'ın Doğusunda Kuvvetli Yağış BekleniyorAydın'ın Doğusunda Kuvvetli Yağış BekleniyorMeteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, bugün akşam saatlerine kadar Aydın’ın doğu kesimlerinde beklenen kuvvetli yağışa karşı vatandaşları uyardı.
 • 08:58Meteoroloji'den 20 İle Sağanak ve Kuvvetli Yağış UyarısıMeteoroloji'den 20 İle Sağanak ve Kuvvetli Yağış UyarısıYaz aylarının kapıya dayanmasına rağmen güneş yüzünü tam olarak Türkiye'ye göstermedi. Meteoroloji; 20 ilde sağanak ve yerel olarak kuvvetli yağış beklendiğini açıkladı.
 • 08:53Meteoroloji'den 7 İle Sağanak Yağış UyarısıMeteoroloji'den 7 İle Sağanak Yağış UyarısıMeteoroloji; Bilecik, Çankırı, Yozgat, Sivas, Erzincan, Gümüşhane ve Bayburt'ta sağanak yağış beklendiği açıklayıp olumsuzluklara karşı uyardı.
 • 09:38Meteoroloji Uyardı! Kavurucu Sıcaklara DikkatMeteoroloji Uyardı! Kavurucu Sıcaklara DikkatMeteoroloji'den alınan tahminlere göre; hava sıcaklığı ülke genelinde hissedilir derecede artarak mevsim normalleri üzerinde seyredecek.
 • 09:44Meteoroloji'den 13 İle Kuvvetli Yağış UyarısıMeteoroloji'den 13 İle Kuvvetli Yağış UyarısıKayseri, Kırşehir, Sivas, Adana, Kahramanmaraş, Osmaniye, Bingöl, Muş, Bitlis, Diyarbakır, Batman, Siirt ve Antalya'da şiddetli yağış etkili olacak.
 • 08:53Meteoroloji Uyardı: Aniden Yükselen Sıcaklıklara DikkatMeteoroloji Uyardı: Aniden Yükselen Sıcaklıklara DikkatÜlke genelinde mevsim normallerinin 3 ila 5 derece üzerinde seyredecek sıcaklıklar konusunda, Meteoroloji vatandaşları uyardı.
 • 09:03Yurtta Hava DurumuMeteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre; yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Adana ve Osmaniye’nin kuzeyi, Kahramanmaraş’ın kuzey ve batı kesimleri ile sabah saatlerinde Bartın, Karabük, Kastamonu ve Sinop çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 09:44Meteoroloji'den 3 İle Sağanak Yağış UyarısıMeteoroloji'den 3 İle Sağanak Yağış UyarısıMeteoroloji, öğle saatlerinden sonra Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'da sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağış beklendiği açıklayıp uyardı.
 • 09:02Yurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre, ülkemizin kuzey kesimleri ile Isparta, Burdur ve Konya çevrelerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışların görüleceği tahmin ediliyor.
 • 08:58Yurtta Hava DurumuMeteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre; Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı ile Kastamonu ve Sinop çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 10:55Tzob Başkanı: Çiftçiler Bu Sezon da Rahat Yüzü GörmediTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, geçen sezon doğal afetlerin hemen hepsini yaşayan çiftçinin, bu sezon da rahat yüzü görmediğine işadet ederek, çiftçilerin zararlarının telafi edilmesini istedi.
 • 10:46Tzob Genel Başkanı Bayraktar: "Çiftçimiz Büyük Zarara Uğradı"Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, geçen sezon doğal afetlerin hemen hepsini yaşayan çiftçinin bu sezon da rahat yüzü görmediğini belirterek, “2014 Ekim ayından itibaren gerçekleşen yağışlar, ülke genelinde tarımsal üretim açısından iyi bir başlangıç oluştursa da zaman zaman bazı illerimizde aşırı yağışların neden olduğu sel ve bazı illerimiz de görülen don, tarım arazilerine ve ürünlere zarar verdi” dedi.
 • 09:03Yurtta Hava DurumuMeteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, yurdun genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, İç Ege, Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Orta Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı ile Bursa’nın doğusu, Bilecik, Ordu, Muş, Bitlis, Adıyaman ve Diyarbakır’ın kuzeyinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 09:28Yurtta Hava DurumuMeteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, yurdun kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Adana ve Osmaniye'nin kuzeyi ile öğle saatlerinden sonra Bolu, Karabük, Kastamonu, Çankırı, Ordu, Giresun,Samsun ve Sinop'un iç kesimleri, akşam saatlerinden itibaren Amasya, Tokat, Trabzon, Rize, Artvin ve Ardahan, gece saatlerinden itibaren Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ çevrelerinin yerel olarak aralıklı sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
 • 09:34Yurtta Hava DurumuMeteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, yurdun doğu kesimlerinin parçalı bulutlu, öğleden sonra Hakkari çevrelerinin hafif yağmurlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçmesi bekleniyor.
 • 08:53Yurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre, ülkemizin doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde Hakkari çevrelerinin hafif yağmurlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
 • 13:25THY'nin THY'nin "Kriz Çözme" Merkezi YenilendiTHY kriz yönetim merkezi kontrol monitörleri detay- THY Entegre Operasyon Kontrol Başkanı Kaçmaz röportaj THY'nin "kriz çözme" merkezi yenilendi- Günde yaklaşık bin 250 sefer yapan THY'nin uçuşlarının yönetildiği, 24 saat esasına göre faaliyet gösteren Operasyon Kontrol Merkezi (OCC), yeni binasında hizmete açıldı- Son model teknolojiye sahip ekipman ve cihazlar sayesinde, uçaklarda yaşanabilecek olası problemlere anında müdahale imkanı veren merkezde, uçakların rotasındaki gelişmeler, hava durumu ve uçuş yapılan ülkedeki değişiklikler anbean takip ediliyor- THY Entegre Operasyon Kontrol Başkanı Kaçmaz: - "Bildiğiniz operasyon kontrol merkezi konseptinde olan, A'dan Z'ye aklınıza gelebilecek tüm aksaklıkların yönetildiği ve karar verildiği yer burası"- "Amacımız öngörülebilirliği artmak.
 • 08:59Yurtta Hava DurumuMeteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre; yurdun doğu kesimlerinde görülecek yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun doğusu ile Nevşehir, Sivas ve Yozgat çevrelerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor.
 • 09:53Yurtta Hava DurumuMeteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre; Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Konya ve Sinop çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 18:28Öztürk Uyardı; "Dona Dikkat "Geçen yıl dondan büyük oranda etkilenen Düzceli fındık üreticileri bu yılda mağdur olmaması için Düzce Ziraat Odası Başkanı Ramazan Öztürk uyarılarda bulundu Ramazan Öztürk, dona karşı üreticilerin ürünlerinin yanında ateş yakarak donla mücadele etmeleri gerektiğini söyledi.
 • 08:58Meteoroloji'den 13 İle Yağış UyarısıMeteoroloji'den 13 İle Yağış UyarısıMeteoroloji; Çanakkale, Manisa, Uşak, Denizli, İstanbul, Bursa, Bilecik, Sakarya, Düzce, Tekirdağ, İzmir, Aydın ve Manisa'da yağış beklendiğini açıklayıp uyardı.
 • 09:03Yurtta Hava DurumuMeteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre; Marmara, Karadeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun kuzey ve batısı ile Antalya, Isparta, Bitlis ve İzmir’in kuzey ilçelerinin yağışlı geçmesi bekleniyor.
 • 09:08Meteoroloji'den 15 İle Yağış UyarısıMeteoroloji'den 15 İle Yağış UyarısıMeteoroloji; Tekirdağ, Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş, Hatay, Kayseri, Nevşehir, Niğde, Muş, Bingöl, Bitlis, Şırnak, Diyarbakır, Batman ve Siirt için yağış uyarısı yaptı.
 • 09:03Yurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinin çok bulutlu ve aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 09:13Meteoroloji'den 20 İle Yağış UyarısıMeteoroloji'den 20 İle Yağış UyarısıYapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı çok bulutlu ve yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 09:08Meteoroloji Uyardı: 3 Bölgeye Çamur YağacakMeteoroloji Uyardı: 3 Bölgeye Çamur YağacakMeteoroloji, gece saatlerinde Marmara, Ege ve Batı Akdeniz'de toz taşınımı beklendiği, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı.
 • 08:53Yurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Ankara, Eskişehir, Bolu, Düzce ve Zonguldak ile Konya’nın batı kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 08:53Sıcaklıklar ArtıyorSıcaklıklar ArtıyorMeteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre; bu hafta iç ve doğu kesimlerde sıcaklıklar 2 ila 4 derece artacak.
 • 11:17Meteoroloji'den Kar Yağışı Uyarısı, Yurtta Hava DurumuMeteoroloji'den Kar Yağışı Uyarısı, Yurtta Hava DurumuMeteoroloji'den kar yağışı uyarısı. İstanbul'da ve tüm yurtta hava durumu tahminleri. Meteoroloji 4 ilde kar yağışı uyarısı yaptı.
 • 09:08Meteoroloji'den 4 İle Kar, 3 İle Sağanak Yağmur UyarısıMeteoroloji'den 4 İle Kar, 3 İle Sağanak Yağmur UyarısıMeteoroloji; Hakkari, Bitlis, Van ve Şırnak'ta yoğun kar olduğunu, Osmaniye, Hatay ve Adana'da sağanak yağmur yağışı beklendiğini açıklayıp uyardı.
 • 08:58Yurtta Hava DurumuYurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun güney ve batısı, Güneydoğu Anadolu ile Afyonkarahisar, Bingöl, Muş ve Erzurum çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 08:53Yeni Hafta Yağışlı OlacakYeni Hafta Yağışlı OlacakMeteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinde aralıklarla yağış görülecek.
 • 17:02Aydın'ın Batısına Kuvvetli Yağış UyarsıAydın'ın Batısına Kuvvetli Yağış UyarsıMeteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, Aydın’ın batı ilçelerinde bu akşam saatlerinden itibaren beklenen kuvvetli yağışa karşı uyarıda bulundu.