SON DAKİKA METEOROLOJİ İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ HABERLERİ

Son Dakika Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü Haberleri

 • 05 Ocak 2017 17:46Kocaeli Büyükşehir'den Kar UyarısıKocaeli Büyükşehir Belediyesi Afet ve Koordinasyon Merkezi, aşırı soğuk ve kar yağışı için vatandaşları uyardı.
 • 29 Aralık 2016 13:20Aydın'ın Yüksek Kesimlerinde Kar Sevinci YaşandıAydın'ın Yüksek Kesimlerinde Kar Sevinci YaşandıAydın’ın yüksek kesimlerindeki mahallelerinde etkili olan kar yağışı kurak ve sıcak geçen yazın ardından vatandaşların da yüreğine su serperken kar yağışına en çok sevinenler ise geçimini tarımdan sağlayan çiftçiler oldu.
 • 22 Aralık 2016 13:53Aydın'a Buzlanma ve Zirai Don UyarısıAydın'a Buzlanma ve Zirai Don UyarısıMeteoroloji İşleri genel Müdürlüğü, Aydın’da bu günden itibaren hafta sonuna kadar beklenen buzlanma ve zirai don riskine karşı uyarıda bulundu.
 • 13 Aralık 2016 14:18Aydın'da Buzlanma ve Zirai Don Riskine DikkatAydın'da Buzlanma ve Zirai Don Riskine DikkatMeteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, Aydın’da bu geceden itibaren 19 Aralık Pazartesi sabahına kadar beklenen buzlanma ve zirai don riskine karşı uyarıda bulundu.
 • 07 Aralık 2016 15:10Aydın'a Zirai Don ve Buzlanma UyarısıAydın'a Zirai Don ve Buzlanma UyarısıMeteoroloji İşleri genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada Aydın’da önümüzdeki 3 gün boyunca beklenen zirai don ve buzlanmaya karşı uyarı yapıldı.
 • 02 Aralık 2016 18:09Meteoroloji'den Ankara ve Eskişehir İçin Kar Yağışı UyarısıMETEOROLOJİ İşleri Genel Müdürlüğü (MGM), bugün akşam saatlerinden itibaren, Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde başlayacak kar yağışının, gece yarısından sonra ve sabahın ilk saatlerinde İç Anadolu'nun kuzeybatısında Ankara ve Eskişehir'de de etkili olacağını belirtti.
 • 02 Aralık 2016 18:04Dha Ankara - Meteoroloji'den Ankara ve Eskişehir İçin Kar Yağışı UyarısıMeteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü (MGM), bugün akşam saatlerinden itibaren, Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde başlayacak olan kar yağışının, gece yarısından sonra ve sabahın ilk saatlerinde İç Anadolu'nun kuzeybatısında Ankara ve Eskişehir'de de etkili olacağını belirtti.
 • 29 Kasım 2016 12:54Hisarcık'ta Yağmur Çiftçinin Yüzünü GüldürdüHisarcık'ta Yağmur Çiftçinin Yüzünü GüldürdüKütahya’nın Hisarcık ilçesinde uzun süreden beri yağmura hasret kalan çiftçinin yüzü dünden bu yana yağan yoğun yağmurla birlikte güldü.
 • 28 Kasım 2016 17:10Alaplı'da Sağanağa Karşı TedbirAlaplı'da Sağanağa Karşı TedbirAlaplı Belediyesi İtfaiye Müdürü Sinan Taşkın, bölgede etkili olması beklenen sağanağa karşı tedbir aldıklarını açıkladı.
 • 02 Kasım 2016 09:38Siverek'te Acil Müdahale Ekibi KurulduSiverek'te Acil Müdahale Ekibi KurulduŞanlıurfa'nın Siverek İlçesi Belediyesi, Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün şiddetli yağış uyarısının ardından olası su taşkınları ve sorunların önüne geçebilmek için acil müdahale ekibi kurdu.
 • 17 Ekim 2016 10:47Ege Denizi'nde Fırtına BekleniyorEge Denizi'nde Fırtına BekleniyorMeteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, Ege Denizi’nde bugün akşam sabah itibaren beklenen fırtınaya karşı denizciler ve ilgilileri uyardı.
 • 29 Eylül 2016 16:20Aydın'da Hava Sıcaklığı ArtacakAydın'da Hava Sıcaklığı ArtacakAydın’da hava sıcaklığının artarak mevsim normallerinin 2 ila 4 derece üzerinde seyrederek 33 derecelere ulaşacağı bildirildi.
 • 03 Eylül 2016 23:43Meteoroloji'den Samsun ve Ordu'da Sel UyarısıMeteoroloji'den Samsun ve Ordu'da Sel UyarısıMETEOROLOJİ İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Samsun'un doğusunda bulunan ve gök gürültülü sağanak yağışa neden olan bulut kütlesinin etkisini artarak Samsun'un Çarşamba ve Terme ilçeleri ile Salıpazarı, Ordu'nun İkizce ve Çaybaşı ilçelerinde kuvvetli yağışlara sebep olmasının beklendiği uyarıldı.
 • 03 Eylül 2016 18:55Rize ve Artvin'de Şiddetli Yağış Uyarısı KorkuttuRize ve Artvin'de Şiddetli Yağış Uyarısı KorkuttuRize ve Artvin için yine şiddetli yağış uyarısı yapılması, 3 gün önce yaşanan sel ve heyelanların yaralarını sarmaya çalışan bölge halkını korkuttu.
 • 11 Ağustos 2016 10:48Büyükşehir, Kandıra Sahillerine Gidecek Olan Vatandaşları UyardıBüyükşehir, Kandıra Sahillerine Gidecek Olan Vatandaşları UyardıKocaeli Büyükşehir Belediyesi, Meteoroloji’den alınan veriler doğrultusunda hafta sonunda Kandıra sahillerine gidecek vatandaşlara uyarıda bulundu.
 • 10 Ağustos 2016 11:30Aydın'ın Doğusunda Kuvvetli Yağış BekleniyorAydın'ın Doğusunda Kuvvetli Yağış BekleniyorMeteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, bugün akşam saatlerine kadar Aydın’ın doğu kesimlerinde beklenen kuvvetli yağışa karşı vatandaşları uyardı.
 • 29 Haziran 2016 14:19Aydın'da Kuvvetli Sağanak Yağış BekleniyorAydın'da Kuvvetli Sağanak Yağış BekleniyorMeteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, önümüzdeki 6 saat içerisinde Aydın merkez ve doğu ilçelerinde beklenen yerel kuvvetli sağanak yağışlara karşı uyarıda bulundu.
 • 25 Haziran 2016 17:06Çöl Sıcaklarıyla Bunalan Aydın, Yaz Yağmuruyla SerinlediÇöl Sıcaklarıyla Bunalan Aydın, Yaz Yağmuruyla SerinlediEtkili olan çöl sıcakları nedeniyle son bir haftadır Türkiye’nin en sıcak merkezlerinden birisi olan Aydın, öğleden sonra aniden bastıran yaz yağmuruyla serinledi.
 • 31 Mayıs 2016 13:01Efes Tatbikatında Gövde GösterisiEfes Tatbikatında Gövde GösterisiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın katılımıyla icra edilen Efes-2016 Birleşik Müşterek Fiili Atışlı Tatbikatı başarıyla tamamlandı.
 • 31 Mayıs 2016 10:57İlklerin Tatbikatı Nefes Kesiyorİlklerin Tatbikatı Nefes KesiyorEfes-2016 Birleşik Müşterek Fiili Atışlı Tatbikatı’nın ikinci günü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ve Genel Kurmay Başkanı Hulusi Akar’ın katılımıyla devam ediyor.
 • 30 Mayıs 2016 22:53Efes-2016'da Türkiye'den Gövde GösterisiEfes-2016'da Türkiye'den Gövde GösterisiBatı Anadolu, Orta Ege, İzmir Körfezi ve Doğanbey Atışlı Tatbikat Bölgesi’nde gece harekatı ile başlayan Efes-2016 Birleşik Müşterek Fiili Atışlı Tatbikatı, bu yıl ilk kez uluslararası çapta icra ediliyor.
 • 30 Mayıs 2016 22:52İzmir Efes 2016 Tatbikatı'nın Gece Bölümünde Gerçek Roketler Kullanıldı, Hedefler Yok Edildiİzmir Efes 2016 Tatbikatı'nın Gece Bölümünde Gerçek Roketler Kullanıldı, Hedefler Yok EdildiEfes 2016 Tatbikatı'nın gece bölümünde gerçek roketler kullanıldı, hedefler yok edildiORDUNUN GURUR GÜNÜTürk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından bu yıl ilk kez uluslararası çapta düzenlenen Efes Birleşik Fiili Atışlı Tatbikatı, İzmir'in Seferihisar İlçesi Doğanbey Mevkii'nde, gerçekleştirildi.
 • 30 Mayıs 2016 22:22İzmir'deki Uluslararası Tatbikatta Gerçek Roket Kullanıldıİzmir'deki Uluslararası Tatbikatta Gerçek Roket KullanıldıTSK tarafından bu yıl ilk kez uluslararası çapta düzenlenen Efes Birleşik Fiili Atışlı Tatbikatı, İzmir'de gerçekleştirildi. Gerçek roketlerin kullanıldığı tatbikat nefes kesti.
 • 12 Nisan 2016 08:53Ülke Genelinde Yağmurlu Hava Etkisini ArtırıyorÜlke Genelinde Yağmurlu Hava Etkisini ArtırıyorMeteoroloji'nin yaptığı son değerlendirmeye göre; ülke genelinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı havanın etkili olması bekleniyor.
 • 11 Nisan 2016 08:53Yurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların; Isparta ve Burdur çevreleri ile Antalya’nın doğu, Afyon’un güney ilçelerinde; öğle saatlerinden sonra Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Bitlis, Hakkari ve Şırnak çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.