SON DAKİKA MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU HABERLERİ

Son Dakika Mevlüt Çavuşoğlu Haberleri

 • 09:40Çavuşoğlu: Çavuşoğlu: "Umarım Gelecekte Biz de Asean'ın Ortaklarından Oluruz" - KualaGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun gazetecilere yaptığı açıklama, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Malezya'da- Çavuşoğlu: - "Umarım gelecekte biz de ASEAN'ın ortaklarından oluruz.
 • 07:24Çavuşoğlu-Brende Görüşmesi - KualaÇavuşoğlu-Brende Görüşmesi - KualaGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu- Norveç Dışişleri Bakanı Borge Brende- Tokalaşma KUALA LUMPUR - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Güneydoğu Asya Uluslar Topluluğu (ASEAN) 48. Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılmak üzere bulunduğu Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur'da Norveç Dışişleri Bakanı Borge Brende ile bir araya geldi.
 • 16:02Çavuşoğlu Malezya'yı Ziyaret Etti - KualaÇavuşoğlu Malezya'yı Ziyaret Etti - KualaGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun ikili görüşmeleri- Çavuşoğlu'nun Tayland Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı General Tanasak Patimapragon ile görüşmesi- Çavuşoğlu'nun Malezyalı mevkidaşı Dato Sri Anifah Aman ile görüşmesi - Çavuşoğlu'nun Hayriye Abdülkayyum isimli Malezya Dışişleri Bakanlığı çalışanı ile görüşmesi Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Malezya'da- Çavuşoğlu, Malezya'daki temasları kapsamında Tayland ve Malezyalı mevkidaşları ile görüştüKUALA Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Güneydoğu Asya Uluslar Topluluğu (ASEAN) 48. Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılmak üzere bulunduğu Malezya'da Taylandlı ve Malezyalı mevkidaşları ile görüştü.
 • 16:21Çavuşoğlu Malezya'yı Ziyaret EdecekDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 48. Güneydoğu Asya Uluslar Topluluğu (ASEAN) Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılmak üzere 3-5 Ağustos'ta Malezya'yı ziyaret edecek.
 • 21:29Çavuşoğlu, Fabius'la Telefonda GörüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Fransız mevkidaşı Laurent Fabius'la bir telefon görüşmesi yaptı.
 • 11:04Bakan Çavuşoğlu'ndan Elektronik TebligatDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, uçak yolculuğunda Londra Büyükelçiliği Elçi Müsteşarı Fatih Ulusoy'a "WhatsApp mesajı" göndererek Addis Ababa Büyükelçisi olarak atandığını bildirdi.
 • 17:20Çavuşoğlu, Avusturya Dışişleri Bakanı Kurz ile GörüştüÇavuşoğlu, Avusturya Dışişleri Bakanı Kurz ile GörüştüDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Avusturyalı mevkidaşı ile "Türkiye'nin terörle mücadelesini ve Türkiye'nin Viyana Büyükelçisi Hasan Göğüş'ün ne zaman görevine döneceğini ele aldığını bildirdi.
 • 20:43Çavuşoğlu Danimarka Dışişleri Bakanı Jensen ile GörüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Danimarka Dışişleri Bakanı olan Kristian Jensen'i tebrik etti.
 • 20:02Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Çin TemaslarıCumhurbaşkanı Erdoğan'ın Çin TemaslarıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın resmi törenle karşılanması- Heyetler arası görüşme- İki ülke arasında anlaşma ve mutabakatların imzalanması- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan Çin'de- Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Çin Halk Cumhuriyeti Devlet Başkanı Şi Cinping'in heyetler arası görüşmelerinin ardından iki ülke arasında anlaşma ve mutabakatlar imzalandı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Çin Halk Cumhuriyeti Devlet Başkanı Şi Cinping'in heyetler arası görüşmeleri sonrasında iki ülke arasında anlaşma ve mutabakatlar imzalandı.
 • 15:39Çavuşoğlu'nun Anastasiadis Açıklamaları Rum BasınındaDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Rum yönetimi Lideri Nikos Anastasiadis’le kişisel düzeyde de dostluklarının bulunduğuna dair açıklamaları Rum basınında geniş yer buldu.
 • 17:51Çavuşoğlu - Machete Ortak Basın ToplantısıÇavuşoğlu - Machete Ortak Basın ToplantısıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nın basın toplantısında soruları yanıtlması LİZBON - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Portekiz ziyareti kapsamında Portekiz Dışişleri Bakanı Rui Machete ile Dışişleri Bakanlığı'nda bir araya geldi.
 • 17:15Çavuşoğlu-Machete Ortak Basın ToplantısıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'nin, bölgesindeki güvenlik tehditleriyle ilgili NATO'daki müttefiklerinden birlik ve destek beklediğini söyledi.
 • 00:28AB'den "Çözüm Süreci" AçıklamasıAB Dışişleri Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile telefon görüşmesinde son gelişmeleri değerlendirdi.
 • 16:07Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- DAEŞ ve PKK'ya yönelik sınır ötesi operasyon Terörle mücadele kapsamında, DAEŞ ve PKK'nın Suriye ile Irak'ın kuzeyinde belirlenen hedefleri, düzenlenen operasyonlarla vuruldu.
 • 12:51Çavuşoğlu: İncirlik Üssü Şu Ana Kadar Açılmadı, İleriki Aşamada GerçekleşecekDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.
 • 12:46Çavuşoğlu: 'Işid'den Temizlenen Yerlere Güvenli Bölge Kurulacak'Çavuşoğlu: 'Işid'den Temizlenen Yerlere Güvenli Bölge Kurulacak'Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'nin başlattığı sınır ötesi operasyonlara ilişkin açıklamalarda bulundu.
 • 12:35Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu (2) AçıklamasıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "İncirlik Üssü şuana kadar kullanıma bu anlamda açılmadı.
 • 12:08Çavuşoğlu: Deaş'la Mücadelede ABD ile İşbirliğimiz Somut Bir Çerçeveye DönüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, DEAŞ’a karşı gereken adımları tereddütsüz şekilde atmaya devam edeceklerini belirterek, “Gerek büyüyen bu tehdide gerekli karşılığın verilmesi gerek terörle mücadeleye ilişkin bilinen tutum çerçevesinde ABD ile yürütmekte olduğumuz DEAŞ’la mücadeleye ilişkin iş birliğimiz de artık üzerinde mutabakata varılan somut bir çerçeveye dönüştü.
 • 11:57Çavuşoğlu: Çavuşoğlu: "İncirlik Üssü Şuana Kadar Kullanıma Açılmadı"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Çavuşoğlu'nun açıklamaları ANKARA - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, gazetecilere açıklamalarda bulundu.
 • 11:54Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu AçıklamasıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Biz DEAŞ’ı terör örgütü olarak ilan eden ilk ülkelerden bir tanesiyiz.
 • 11:40Çavuşoğlu: Çavuşoğlu: "Türkiye Gerekli Hamleleri Yerine Getirecektir"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Mevlüt Çavuşoğlu'nun gelişi- Çavuşoğlu'nun açıklamaları ANKARA - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, gazetecilere açıklamalarda bulundu.
 • 11:04Dışişler Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Açıklama YapıyorDışişler Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Açıklama YapıyorDışişler Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Açıklama Yapıyor
 • 08:42Çavuşoğlu Kırgızistan'daÇOLPON Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Kırgızistan'daki resmi temaslarının ikinci gününde Kırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev ile bir araya geldi.
 • 19:09Çavuşoğlu, Ortak Stratejik Planlama Grubu Toplantısına Katıldı - IssıkÇavuşoğlu, Ortak Stratejik Planlama Grubu Toplantısına Katıldı - IssıkGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Issık Göl bölgesindeki Ak Maral Oteline gelişi- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Kırgızistan Dışişleri Bakanı Erlan Abdıldayev ile heyetlerarası görüşmesi- Çavuşoğlu ve Abdıldayev'in konuşmaları- İki bakanın katımıyla düzenlenen imza töreni Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Kırgızistan'da- Ortak Stratejik Planlama Grubu toplantılarında iki ülke arasındaki ilişkilerin daha geniş sahalara yayılması kararı alındıISSIK Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Kırgızistan ziyaretinin ilk gününde katıldığı Ortak Stratejik Planlama Grubu (OSPG) toplantısında iki ülke ilişkilerinin daha geniş sahalara yayılması kararlaştırıldı.
 • 10:46Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Kırgızistan'a GidecekDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Kırgızistan'a GidecekDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kırgız Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Erlan Abdıldayev’in davetine icabetle Kırgızistan’a çalışma ziyareti gerçekleştirecek.
 • 18:07Çavuşoğlu- I·brahim El-Caferi ile Ortak Basın ToplantısıÇavuşoğlu- I·brahim El-Caferi ile Ortak Basın ToplantısıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜç: - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun konuşması- Irak Dışişleri Bakanı I·brahim el-Caferi'nin konuşması ANKARA - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi temaslarda bulunmak üzere Ankara'ya gelen Irak Dışişleri Bakanı I·brahim el-Caferi ile ortak basın toplantısı düzenledi.
 • 17:58Çavuşoğlu - Irak'a Askeri Destek ve Eğit Donat ProgramıÇavuşoğlu - Irak'a Askeri Destek ve Eğit Donat ProgramıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun soruları cevaplaması ANKARA - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Irak Dışişleri Bakanı I·brahim el-Caferi ile düzenlediği basın toplantısın ardından soruları cevapladı.
 • 17:49Bakan Çavuşoğlu: İran; Suriye, Irak ve Yemen'deki Rolünü de Gözden GeçirmeliDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Irak Dışişleri Bakanı İbrahim el-Caferi ile ortak basın toplantısı düzenleyerek gazetecilerin sorularını yanıtladı.
 • 17:25Çavuşoğlu-caferi Ortak Basın ToplantısıÇavuşoğlu-caferi Ortak Basın ToplantısıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İran ile 5+1 ülkeleri arasında süren nükleer müzakerelerden anlaşma kararı çıkmasının ve uygulanmasının bölgenin istikrarına katkı sağlayacağını belirterek, “İran’ın özellikle Irak, Suriye ve Yemen’deki rolünü de gözden geçirmesi gerekiyor.
 • 16:48Çavuşoğlu-Caferi Ortak Basın ToplantısıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "İran'ın özellikle Suriye, Irak ve Yemen'deki rolünü de gözden geçirmesi gerekiyor.
 • 16:47Çavuşoğlu, Irak Dışişleri Bakanı I·brahim El-Caferi ile GörüştüÇavuşoğlu, Irak Dışişleri Bakanı I·brahim El-Caferi ile GörüştüGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Irak Dışişleri Bakanı I·brahim el-Caferi'yi karşılaması - Bakan Mevlüt Çavuşoğlu ile el-Caferi'nin tokalaşması - Bakan Çavuşoğlu ile el-Caferi'nin baş başa görüşmesi - Bakan Çavuşoğlu ve el-Caferi'nin heyetlerarası görüşmesi ANKARA - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi temaslarda bulunmak üzere Ankara'ya gelen Irak Dışişleri Bakanı I·brahim el-Caferi ile baş başa ve heyetler arası görüşmelerde bulundu.
 • 00:29Katar Emiri, Türkiye'ye GeldiKatar Emiri, Türkiye'ye GeldiKatar Emiri Şeyh Temim Bin Hamed Al Sani, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuğu olarak, Türkiye'ye geldi.
 • 00:01Gündem Özeti/ 14 Temmuz 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- TBMM Genel Kurulu'nda boşalan RTÜK üyelikleri için seçim yapılacak.
 • 18:16Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Dubrovnik'teDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Dubrovnik'teGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - "Yeni Kalkınma Politikası - Ortaklık ve Müşterek Vizyona Doğru"- Açılış oturumundan görüntüler- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu- İsveç Dışişleri Bakanı Margot Wallström DUBROVNİK - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hırvatistan'ın Dubrovnik kentinde "Yeni Kalkınma Politikası - Ortaklık ve Müşterek Vizyona Doğru" başlığıyla düzenlenen Hırvatistan Forum'un "Dış, Güvenlik ve Kalkınma Politikası: Karşılıklı İlişki ve Bağımlılık" temalı açılış oturumuna katıldı.
 • 12:0710. Hırvatistan ForumuDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Sadece güvenlik odaklı dış politika yapamayız. Bu nedenle Türk dış politikası kalkınma ve insani endişeleri odağına alıyor.
 • 19:38Bakan Çavuşoğlu, Hırvatistan'a GidecekDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hırvatistan’ı ziyaret edecek.
 • 17:50Gönül-Çavuşoğlu GörüşmesiGönül-Çavuşoğlu GörüşmesiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu görüşmesi- Karşılama ve tokalaşma- Hediye verilmesi- Uğurlama ANKARA - Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile bir araya geldi.
 • 09:38Bakan Çavuşoğlu Alanya'da İftara KatıldıBakan Çavuşoğlu Alanya'da İftara KatıldıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Alanya Ticaret ve Sanayi Odasının düzenlediği iftar programına katıldı.
 • 23:21Çavuşoğlu, 7 Bin Kişinin Katıldığı İftarda Vatandaşlarla Bir Araya GeldiÇavuşoğlu, 7 Bin Kişinin Katıldığı İftarda Vatandaşlarla Bir Araya GeldiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Gazipaşa Belediyesinin düzenlediği iftar programı - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve AK Parti Antalya Milletvekili Sena Nur Çelik'invatandaşları selamlaması - Çavuşoğlu ve Çelik'in iftar açması - AK Parti Antalya Milletvekili Sena Nur Çelik'in konuşması - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun konuşması Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Antalya'da- Bakan Çavuşoğlu, yaklaşık 7 bin kişinin katıldığı iftar programında vatandaşlarla bir araya geldi Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Gazipaşa Belediyesince düzenlenen iftar programına katıldı.
 • 22:28Bakan Çavuşoğlu Gazipaşa'da İftara KatıldıBakan Çavuşoğlu Gazipaşa'da İftara KatıldıAntalya’nın Gazipaşa İlçe Belediyesi, Cumhuriyet Meydanı’nda 7 bin kişilik iftar yemeği verdi.
 • 23:25Yunanistan'daki Mali KrizDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan'daki son ekonomik gelişmelere ilişkin, Yunan mevkidaşı Nikos Kotzias ile telefonda görüştü.
 • 15:18Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan Esnaf ZiyaretiDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan Esnaf ZiyaretiDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ordu’nun Fatsa ilçesinde esnafı ziyaret etti, cenaze törenine katıldı.
 • 15:13Bakan Çavuşoğlu: MGK'dan Sonra Gerekli Açıklamayı YaparızBakan Çavuşoğlu: MGK'dan Sonra Gerekli Açıklamayı YaparızDışişleri Bakanı Çavuşoğlu Türkiye'nin Suriye'ye gireceğine ilişkin iddialarla ilgili soruya "Yarın MGK toplantımız var ondan sonra gerekli açıklamayı yaparız" dedi.
 • 13:59Bakan Çavuşoğlu Ordu'daBakan Çavuşoğlu Ordu'daDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ordu’nun Fatsa ilçesini ziyaret ederek partililerle bir araya geldi.
 • 23:03Tunus ve Kuveyt'teki SaldırılarDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Tunus Dışişleri Bakanı Et-Tayyib el-Bekkuş ve Kuveyt Başbakan Birinci Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Şeyh Sabah Halid El Hamad El Sabah ile telefonda görüştü.
 • 12:03ABD Kerry-Çavuşoğlu Görüşmesinin İçeriğini AçıkladıABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Suriye'nin kuzeyindeki gelişmelerin ele alındığı bir görüşme yaptığı ifade edildi.
 • 05:10Çavuşoğlu-Kerry GörüşmesiABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Suriye'nin kuzeyindeki gelişmelere ilişkin telefon görüşmesi yapan ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin Ankara'nın şiddetten kaçan sığınmacılara yönelik desteğini övdüğünü bildirdi.
 • 17:25Suriye'deki Pyd-Daeş ÇatışmalarıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Tel Abyad ve Kobani'deki son gelişmelere ilişkin olarak, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile telefonda görüştü.
 • 20:49Ardahan - Bakan Çavuşoğlu: Abd, Suriye ile İlgili Tavsiyelerimizi Dinlemediği İçin ÜzgünArdahan - Bakan Çavuşoğlu: Abd, Suriye ile İlgili Tavsiyelerimizi Dinlemediği İçin ÜzgünBakan Çavuşoğlu: ABD, Suriye ile ilgili tavsiyelerimizi dinlemediği için üzgün (ek) YAĞIŞ NEDENİYLE GOLF SAHASININ AÇILIŞI HALI SAHADA YAPILDI Kars'tan karayolu ile Ardahan'a gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu ile birlikte Ardahan Üniversitesi Yenisey yerleşkesine yaptırılan golf sahasının açılışını yaptı.
 • 20:14Bakan Çavuşoğlu: Abd, Suriye ile İlgili Tavsiyelerimizi Dinlemediği İçin Üzgün (2)Bakan Çavuşoğlu: Abd, Suriye ile İlgili Tavsiyelerimizi Dinlemediği İçin Üzgün (2)yağış NEDENİYLE GOLF SAHASININ AÇILIŞI HALI SAHADA YAPILDI Kars'tan karayolu ile Ardahan'a gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu ile birlikte Ardahan Üniversitesi Yenisey yerleşkesine yaptırılan golf sahasının açılışını yaptı.