SON DAKİKA MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU HABERLERİ

Son Dakika Mevlüt Çavuşoğlu Haberleri

 • 17:50Gönül-Çavuşoğlu GörüşmesiGönül-Çavuşoğlu GörüşmesiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu görüşmesi- Karşılama ve tokalaşma- Hediye verilmesi- Uğurlama ANKARA - Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile bir araya geldi.
 • 09:38Bakan Çavuşoğlu Alanya'da İftara KatıldıBakan Çavuşoğlu Alanya'da İftara KatıldıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Alanya Ticaret ve Sanayi Odasının düzenlediği iftar programına katıldı.
 • 23:21Çavuşoğlu, 7 Bin Kişinin Katıldığı İftarda Vatandaşlarla Bir Araya GeldiÇavuşoğlu, 7 Bin Kişinin Katıldığı İftarda Vatandaşlarla Bir Araya GeldiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Gazipaşa Belediyesinin düzenlediği iftar programı - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve AK Parti Antalya Milletvekili Sena Nur Çelik'invatandaşları selamlaması - Çavuşoğlu ve Çelik'in iftar açması - AK Parti Antalya Milletvekili Sena Nur Çelik'in konuşması - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun konuşması Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Antalya'da- Bakan Çavuşoğlu, yaklaşık 7 bin kişinin katıldığı iftar programında vatandaşlarla bir araya geldi Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Gazipaşa Belediyesince düzenlenen iftar programına katıldı.
 • 22:28Bakan Çavuşoğlu Gazipaşa'da İftara KatıldıBakan Çavuşoğlu Gazipaşa'da İftara KatıldıAntalya’nın Gazipaşa İlçe Belediyesi, Cumhuriyet Meydanı’nda 7 bin kişilik iftar yemeği verdi.
 • 23:25Yunanistan'daki Mali KrizDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan'daki son ekonomik gelişmelere ilişkin, Yunan mevkidaşı Nikos Kotzias ile telefonda görüştü.
 • 15:18Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan Esnaf ZiyaretiDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan Esnaf ZiyaretiDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ordu’nun Fatsa ilçesinde esnafı ziyaret etti, cenaze törenine katıldı.
 • 15:13Bakan Çavuşoğlu: MGK'dan Sonra Gerekli Açıklamayı YaparızBakan Çavuşoğlu: MGK'dan Sonra Gerekli Açıklamayı YaparızDışişleri Bakanı Çavuşoğlu Türkiye'nin Suriye'ye gireceğine ilişkin iddialarla ilgili soruya "Yarın MGK toplantımız var ondan sonra gerekli açıklamayı yaparız" dedi.
 • 13:59Bakan Çavuşoğlu Ordu'daBakan Çavuşoğlu Ordu'daDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ordu’nun Fatsa ilçesini ziyaret ederek partililerle bir araya geldi.
 • 23:03Tunus ve Kuveyt'teki SaldırılarDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Tunus Dışişleri Bakanı Et-Tayyib el-Bekkuş ve Kuveyt Başbakan Birinci Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Şeyh Sabah Halid El Hamad El Sabah ile telefonda görüştü.
 • 12:03ABD Kerry-Çavuşoğlu Görüşmesinin İçeriğini AçıkladıABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Suriye'nin kuzeyindeki gelişmelerin ele alındığı bir görüşme yaptığı ifade edildi.
 • 05:10Çavuşoğlu-Kerry GörüşmesiABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Suriye'nin kuzeyindeki gelişmelere ilişkin telefon görüşmesi yapan ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin Ankara'nın şiddetten kaçan sığınmacılara yönelik desteğini övdüğünü bildirdi.
 • 17:25Suriye'deki Pyd-Daeş ÇatışmalarıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Tel Abyad ve Kobani'deki son gelişmelere ilişkin olarak, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile telefonda görüştü.
 • 20:49Ardahan - Bakan Çavuşoğlu: Abd, Suriye ile İlgili Tavsiyelerimizi Dinlemediği İçin ÜzgünArdahan - Bakan Çavuşoğlu: Abd, Suriye ile İlgili Tavsiyelerimizi Dinlemediği İçin ÜzgünBakan Çavuşoğlu: ABD, Suriye ile ilgili tavsiyelerimizi dinlemediği için üzgün (ek) YAĞIŞ NEDENİYLE GOLF SAHASININ AÇILIŞI HALI SAHADA YAPILDI Kars'tan karayolu ile Ardahan'a gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu ile birlikte Ardahan Üniversitesi Yenisey yerleşkesine yaptırılan golf sahasının açılışını yaptı.
 • 20:14Bakan Çavuşoğlu: Abd, Suriye ile İlgili Tavsiyelerimizi Dinlemediği İçin Üzgün (2)Bakan Çavuşoğlu: Abd, Suriye ile İlgili Tavsiyelerimizi Dinlemediği İçin Üzgün (2)yağış NEDENİYLE GOLF SAHASININ AÇILIŞI HALI SAHADA YAPILDI Kars'tan karayolu ile Ardahan'a gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu ile birlikte Ardahan Üniversitesi Yenisey yerleşkesine yaptırılan golf sahasının açılışını yaptı.
 • 17:16Kars - Bakan Çavuşoğlu: Abd, Suriye ile İlgili Tavsiyelerimizi Dinlemediği İçin ÜzgünKars - Bakan Çavuşoğlu: Abd, Suriye ile İlgili Tavsiyelerimizi Dinlemediği İçin ÜzgünBakan Çavuşoğlu: ABD, Suriye ile ilgili tavsiyelerimizi dinlemediği için üzgün Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ardahan Üniversitesi tarafından yaptırılan mini golf sahasının açılışını yapmak ve partisi tarafından düzenlenecek olan iftar programına katılmak için özel uçakla Kars'a geldi.
 • 16:59Bakan Çavuşoğlu: Abd, Suriye ile İlgili Tavsiyelerimizi Dinlemediği İçin ÜzgünBakan Çavuşoğlu: Abd, Suriye ile İlgili Tavsiyelerimizi Dinlemediği İçin ÜzgünDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ardahan Üniversitesi tarafından yaptırılan mini golf sahasının açılışını yapmak ve partisi tarafından düzenlenecek olan iftar programına katılmak için özel uçakla Kars'a geldi.
 • 16:13Çavuşoğlu - İsrail ile GörüşmelerÇavuşoğlu - İsrail ile GörüşmelerGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun havaalanıında karşılanması- Bakan Çavuşoğlu'nun gazetecilerin sorularını cevaplaması KARS - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, gazetecilerin sorularını cevapladı.
 • 14:25Ardahanlılar'dan Golfun Tanımına İlginç CevaplarArdahanlılar'dan Golfun Tanımına İlginç CevaplarDışİşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından Ardahan’da bugün golf sahası açılacak.
 • 18:15Antalyaspor'da Eto'o İmzaya Geliyor (2)Uçak GİDERİNİ KULÜBÜMÜZ SAĞLADI Antalyaspor Kulübü'nden yapılan yazılı açıklamada, Samuel Eto'o'nun transferi dolayısıyla Milano'ya gidişte yönetim kurulunun ulaşımı için Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan özel uçak bulunması konusunda talepte bulunulduğu belirtilerek, "Kendisi birkaç uçak firmasıyla temasa geçmemizi sağlamıştır.
 • 17:16Mevlüt Çavuşoğlu: Antalyaspor'a Verilen Uçak Devletin DeğilMevlüt Çavuşoğlu: Antalyaspor'a Verilen Uçak Devletin DeğilDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalyaspor Başkanı'nın "Devletin tahsis ettiği uçakla Eto'o'yu almaya gidiyoruz." sözlerini düzeltti, "Ben uçak şirketi önerdim, uçak devletin değil." dedi.
 • 16:49İslamköy'de Demirel'e Son Görev (4)İslamköy'de Demirel'e Son Görev (4)Bayrağın ALTINDA DEFNEDİLDİ Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in cenazesi, kendi adını taşıyan külliyenin bahçesindeki Şehriban Hatun Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından askeri cenaze aracıyla anıt mezar alanına getirildi.
 • 23:37Bakan Çavuşoğlu: Şehitlerimize ve Gazilerimize BorçluyuzBakan Çavuşoğlu: Şehitlerimize ve Gazilerimize BorçluyuzBakan Çavuşoğlu, katıldığı iftar programında, "Vatan topraklarında huzur, istikrar ve güven içerisinde yaşıyorsak bunu şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz." dedi.
 • 13:06Çavuşoğlu, BM Mülteciler Yüksek Komiseri Guterres ile GörüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiseri Antonio Guterres ile görüştü.
 • 13:01Çavuşoğlu, BM Mülteciler Yüksek Komiseri Guterres ile GörüştüÇavuşoğlu, BM Mülteciler Yüksek Komiseri Guterres ile GörüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, BM Mülteciler Yüksek Komiseri Antonio Guterres ile Dışişleri Bakanlığında bir araya geldi.
 • 19:28Cumhurbaşkanlığı'nda Güvenlik ToplantısıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe'de düzenlenen güvenlik toplantısı başladı.
 • 15:56Suudi Kralı, Çavuşoğlu'nu Kabul EttiSuudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz el-Suud, bugün es-Selam Sarayındaki ofisinde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve beraberindeki heyeti kabul etti.
 • 15:12Çavuşoğlu Soruları CevapladıÇavuşoğlu Soruları CevapladıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun uçakta soruları cevaplaması, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu uçakta soruları cevapladı.
 • 14:29Çavuşoğlu, Kral Abdulaziz Al Suud ile Bir Araya GeldiÇavuşoğlu, Kral Abdulaziz Al Suud ile Bir Araya GeldiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz Al Suud, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz Al Suud ile Misafir Sarayı'nda bir araya geldi.
 • 01:49Çavuşoğlu, Rus Mevkidaşı ile IŞİD'le Mücadeleyi GörüştüDışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun Rus mevkidaşı Sergey Lavrov'u telefonla arayarak başta IŞİD olmak üzere terör örgütlerine karşı mücadelede işbirliği konularını görüştü.
 • 00:01Gündem Özeti/ 17 Haziran 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 YASAMA YÜRÜTME SİYASET 1- Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, AK Parti Ordu İl Başkanlığı'nı ziyaret edecek, İl Seçim Kurulu'ndan mazbatasını alacak ve basınla sohbet toplantısına katılacak.
 • 17:57Çavuşoğlu: Çavuşoğlu: "Mezhepçi Politikalar Yemen'in İstikrarını, Huzurunu Bozdu"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun açıklamaları - "(Yemen'deki durum) Biz ramazan öncesi bir ateşkesin sağlanması için üzerimize düşen çabayı gösteriyoruz"- "(Türkiye sınırındaki savaştan kaçan Suriyelilerin durumu) Temaslarımızı sürdürüyoruz ki dünya artık bu zulme sessiz kalmasın, çatışmalardan kaçmak durumunda kalan insanlara hep birlikte sahip çıkalım"Yemen toplantısına ilişkin bilgi veren Çavuşoğlu, Yemen'de mezhepçi politikaların ülkenin huzurunu bozduğunu söyledi.
 • 17:40Çavuşoğlu: (Mursi'ye Verilen İdam Cezası) Çavuşoğlu: (Mursi'ye Verilen İdam Cezası) "Bu Kararı Şiddetle Kınıyoruz. İnşallah Geri Adım Olur"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun açıklamaları Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: - "(Mursi'ye müebbet ve idam cezası verilmesi) Bu kararı şiddetle kınıyoruz.
 • 17:24İit Dışişleri Bakanları Yemen Olağanüstü ToplantısıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Husilerin tek taraflı eylemlerinin ve şiddetinin Yemen'i kaos, bölünme ve mezhep savaşının eşiğine getirdiğini belirterek ülkenin içinde bulunduğu durumda rolü olan devrik cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih ve oğluna destek verenleri pozisyonlarını gözden geçirmeye çağırdı.
 • 16:49Çavuşoğlu-Hadi GörüşmesiÇavuşoğlu-Hadi GörüşmesiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Yemen Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi görüşmesi Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İslam İşbirliği Teşkilatı Olağanüstü Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katıldığı Cidde kentinde Yemen Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi ile görüştü.
 • 15:29Çavuşoğlu, Yemen Olağanüstü Toplantısı'na KatıldıÇavuşoğlu, Yemen Olağanüstü Toplantısı'na KatıldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -İslam İşbirliği Teşkilatı Olağanüstü Dışişleri Bakanları Toplantısı'ndan detaylar, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suudi Arabistan'ın Cidde kentinde, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Dışişleri Bakanları Yemen Olağanüstü Toplantısı'na katıldı.
 • 16:10Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Bakanlar Kurulu toplantısı başladı Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında düzenlenen Bakanlar Kurulu 7 Haziran'da yapılan milletvekili genel seçiminin ardından ilk toplantısını yapıyor.
 • 10:13Bakan Çavuşoğlu Suudi Arabistan'a GidecekDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cidde’de düzenlenecek İslam İşbirliği Teşkilatı Olağanüstü Dışişleri Bakanları toplantısına katılmak üzere Suudi Arabistan’a gidecek.
 • 01:11Çavuşoğlu, AKPM Üyeleriyle Bir Araya GeldiDışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Türkiye'nin sığınmacılar için bugüne kadar 6 milyar dolardan fazla para harcadığını söyledi.
 • 20:52Bakan Çavuşoğlu, Genç Kariyer Memurlarıyla Bir Araya GeldiBakan Çavuşoğlu, Genç Kariyer Memurlarıyla Bir Araya GeldiDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bu yıl göreve başlayan genç kariyer memurlarıyla bir araya geldi.
 • 16:35Çavuşoğlu - Obama'nın Daeş'le Mücadeleye İlişkin AçıklamasıÇavuşoğlu - Obama'nın Daeş'le Mücadeleye İlişkin AçıklamasıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun açıklamaları Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: - "(Obama'nın DAEŞ'le mücadeleye ilişkin açıklaması) Tamamen Türkiye'ye eleştiri değil. Bu konuda hala hepimizin yetersiz olduğunu vurguluyor.
 • 15:13Çavuşoğlu-Aurescu Ortak Basın Toplantısı (2)Çavuşoğlu-Aurescu Ortak Basın Toplantısı (2)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun konuşması, - Salondan ayrılışları, BÜKREŞ - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Romanya'nın başkenti Bükreş'te Romanya Dışişleri Bakanı Bogdan Aurescu ile ortak basın toplantısı düzenledi.
 • 15:06Çavuşoğlu-Aurescu Ortak Basın ToplantısıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'nin Bükreş'te yaptıracağı cami için Romanya hükümetinin arazi tahsis etmesinin Romanya'nın azınlık hakları konusunda sahip olduğu örnek anlayış ve hoşgörüsünün bir yansıması olduğunu söyledi.
 • 12:14Çavuşoğlu-Aurescu GörüşmesiÇavuşoğlu-Aurescu GörüşmesiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Romanya Dışişleri Bakanı Bogdan Aurescu'nun tokalaşması- Çavuşoğlu ile Aurescu'nun görüşmesi BÜKREŞ - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Romanya Dışişleri Bakanı Bogdan Aurescu ile görüştü.
 • 00:03Gündem Özeti/ 10 Haziran 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MGK Genel Sekreteri Seyfullah Hacımüftüoğlu ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda ayrı ayrı kabul edecek.
 • 21:54Dışişleri Bakanlığı'ndan, Bakan Çavuşoğlu'nun Romanya Ziyareti Hakkında AçıklamaDışişleri Bakanlığı, Bakan Mevlüt Çavuşoğlu’nun Romanya’ya yapacağı ziyaret hakkında açıklamada bulundu.
 • 13:35Mevlüt Çavuşoğlu: Seçimde Milletimizin Verdiği Mesajı AldıkMevlüt Çavuşoğlu: Seçimde Milletimizin Verdiği Mesajı AldıkMevlüt Çavuşoğlu: seçimde milletimizin verdiği mesajı aldık Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ak Parti Genel Merkezi'ne gelişinde açıklamalarda bulundu.
 • 11:34Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu AçıklamasıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, parti olarak bu seçimlerde milletin verdiği kararı, mesajı aldıklarını belirterek, “Seçim sonuçlarından en çok kim memnun, yurt dışındaki memnun. Çıkan haberlere ve manşetlere baktığınız zaman şuandaki Türkiye’nin durumundan kimin çok sevindiğini görebilirsiniz” dedi.
 • 15:45Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu AçıklamasıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu AçıklamasıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Bunlara iki koyun versen birini kaybeder, diğerini kurda kaptırır" dedi.
 • 13:38AK Parti Antalya Mitingi - Elvan ve ÇavuşoğluAK Parti Antalya Mitingi - Elvan ve ÇavuşoğluGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan'ın konuşması- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun konuşması ANTALYA - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, partilerince düzenlenen mitingde konuştu.
 • 21:48Çavuşoğlu ve Kılıç, Antalyaspor-Samsunspor Maçını İzlemek İçin Stada GeldiÇavuşoğlu ve Kılıç, Antalyaspor-Samsunspor Maçını İzlemek İçin Stada GeldiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - PTT 1. Lig play-off finali- Antalyaspor-Samsunspor maçı- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu- Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç İstanbul - Spor Toto Süper Lig'e çıkacak son takımın belirleneceği PTT 1. Lig play-off finalinde Samsunspor ile Antalyaspor, İstanbul'da karşı karşıya geldi.