SON DAKİKA MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU HABERLERİ

Son Dakika Mevlüt Çavuşoğlu Haberleri

 • 19:12Eski Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Aday Adaylığı Başvurusunu YaptıEski Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AK Parti’den milletvekili aday adaylığı başvurusunu yaptı.
 • 17:503 Döneme Takılan Çavuşoğlu, Adaylık Başvurusunu Yaptı3 Döneme Takılan Çavuşoğlu, Adaylık Başvurusunu YaptıAk Parti'deki 3 dönem kuralı nedeniyle haziran seçimlerinde liste dışı kalan Dışişleri eski Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 1 Kasım'da yenilenecek seçimler için adaylık başvurusunda bulundu.
 • 21:04Dışişleri Bakanlığı'nda Devir TeslimBaşbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı Geçici Bakanlar Kurulu'nda Dışişleri Bakanlığı görevine getirilen Feridun Sinirlioğlu, görevi Mevlüt Çavuşoğlu'ndan devraldı.
 • 22:06Antalya Eski Bakan Çavuşoğlu'nun Makam Aracı Alev Aldı 2-Antalya Eski Bakan Çavuşoğlu'nun Makam Aracı Alev Aldı 2-Eski Bakan Çavuşoğlu'nun makam aracı alev aldı Çavuşoğlu araçtan inerken, korumaları ve şoförü yangın söndürme tüpüyle alevlere müdahale etti ANTALYA'da çeşitli temaslarda bulunan Dışişleri eski Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun makam otomobili, Gazi Bulvarı üzerinde seyir halindeyken motor bölümünden alev aldı.
 • 22:01Finike Finike "Tedbir Amaçlı Araç Değişikliği Yaptık""Eski Bakan Çavuşoğlu'nun makam aracı alev aldı" haberine ek 1) "TEDBİR AMAÇLI ARAÇ DEĞİŞİKLİĞİ YAPTIK" Dışişleri eski Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Finike İlçesi'nde Corendon Presa Di Finica Hotel'de partisinin ilçe başkanlarıyla bir araya geldi.
 • 21:05Eski Bakan Çavuşoğlu'nun Makam Aracı Alev Aldı (2)Eski Bakan Çavuşoğlu'nun Makam Aracı Alev Aldı (2)'tedbir AMAÇLI ARAÇ DEĞİŞİKLİĞİ YAPTIK' Dışişleri eski Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Finike İlçesi'nde Corendon Presa Di Finica Hotel'de partisinin ilçe başkanlarıyla bir araya geldi.
 • 18:14Eski Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun Makam Aracı Alev AldıEski Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun Makam Aracı Alev AldıEski Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun makam otomobili, Antalya’da seyir halindeyken alev aldı.
 • 17:16Eski Bakan Çavuşoğlu'nun Makam Aracı Alev AldıEski Bakan Çavuşoğlu'nun Makam Aracı Alev AldıAntalya'da çeşitli temaslarda bulunan Dışişleri eski Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun makam otomobili, Gazi Bulvarı üzerinde seyir halindeyken motor bölümünden alev aldı.
 • 17:09Eski Bakan Çavuşoğlu'nun Makam Aracı Alev AldıEski Bakan Çavuşoğlu'nun Makam Aracı Alev AldıAntalya'da çeşitli temaslarda bulunan Dışişleri eski Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun makam otomobili, Gazi Bulvarı üzerinde seyir halindeyken motor bölümünden alev aldı.
 • 22:47Geçici Bakanlar Kurulu Açıklandı62. Hükümetin Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Geçici Bakanlar Kurulu'nun ülkeye ve millete hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • 19:28Bakan Çavuşoğlu, Libya'ya Vize Uygulanmasının Nedenini AçıkladıBakan Çavuşoğlu, Libya'ya Vize Uygulanmasının Nedenini AçıkladıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Libya’ya vize uygulamasının yeniden başlatılması ile ilgili olarak, “Libya’da siyasi belirsizlik var. Tüm çabalarımıza rağmen, BM’nin çabalarına rağmen bu belirsizlik devam ediyor.
 • 18:57Türkiye-Azerbaycan-Türkmenistan Üçlü ToplantısıTürkiye-Azerbaycan-Türkmenistan Üçlü ToplantısıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bakan Çavuşoğlu'nun Memmedyarov'la görüşmesi- Bakan Çavuşoğlu'nun Meredov ile görüşmesi- Mevlüt Çavuşoğlu'nun konuşması - Konuk bakanların konuşması Türkiye-Azerbaycan-Türkmenistan Üçlü Toplantısı-Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: - "Bugün aynı masada toplanmamız üst düzeydeki dostluğumuzun 'üç devlet bir millet' anlayışı temelinde nasıl birleştiğini açık bir şekilde ortaya koyuyor" Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, üçlü toplantı ve işbirliği süreçlerinin bölgesel barış ve istikrara katkıda bulunma anlayışının bir göstergesi olduğunu belirterek, "Bugün Türkiye, Türkmenistan ve Azerbaycan olarak aynı masada toplanmamız üst düzeydeki dostluğumuzun 'üç devlet bir millet' anlayışı temelinde nasıl birleştiğini açık bir şekilde ortaya koyuyor" dedi.
 • 17:41Kışın Sigorta Primlerinin Devlet Tarafından Yatırılması, Vaatte Kalmamalı'Kışın Sigorta Primlerinin Devlet Tarafından Yatırılması, Vaatte Kalmamalı'CHP Antalya Milletvekili Dr. Niyazi Nefi Kara, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun 'Kışın Antalya ve diğer yerlerde otellerin kapanmaması için turizm sektörü çalışanlarının sigorta primlerini devlet yatıracak' sözlerinin bir seçim vaadi olarak kalmaması gerektiğini söyledi.
 • 15:31Türkiye-Azerbaycan-Türkmenistan Üçlü ToplantısıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye-Azerbaycan-Türkmenistan Dışişleri Bakanları Üçlü Toplantısı kapsamında, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Memmedyarov ve Türkmenistan Dışişleri Bakanı Raşid Meredov ile ikili görüşmelerde bir araya geldi.
 • 00:02Gündem Özeti/ 28 Ağustos 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 YASAMA YÜRÜTME SİYASET 1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye-Azerbaycan-Türkmenistan Dışişleri Bakanları Üçlü Toplantısı kapsamında, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Memmedyarov ve Türkmenistan Dışişleri Bakanı Raşid Meredov ile görüşecek.
 • 20:06Bakan Çavuşoğlu ve Baykal Arasında Esprili DiyalogBakan Çavuşoğlu ve Baykal Arasında Esprili Diyalog– MANAVGAT Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) ile Akdeniz Üniversitesi'nin (AÜ) işbirliğiyle Antalya'da AÜ Manavgat Turizm Fakültesi'nin temel atma töreninde CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu arasında ilginç bir diyalog yaşandı.
 • 19:53Bakan Çavuşoğlu ile Baykal Arasında Mektup DiyaloğuBakan Çavuşoğlu ile Baykal Arasında Mektup DiyaloğuManavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) tarafından yaptırılarak Akdeniz Üniversitesi’ne devredilecek olan Manavgat MATSO Turizm Fakültesi’nin temelinin atılacağı alana gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve CHP Eski Genel Başkanı ve CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal arasında mektup diyaloğu yaşandı.
 • 19:17Çavuşoğlu, Lavrov'u Aradı: İkili Güncel Konular Ele AlındıRusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu arasında yapılan telefon görüşmesinde ikili ilişkilerdeki güncel konular ele alındı.
 • 15:40Çavuşoğlu Tayland Dışişleri Bakanı ile GörüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Tayland Dışişleri Bakanı Don Pramudwinai ile telefonda görüştü.
 • 13:41Türkiye Almanya'dan Savcıları İstiyorTürkiye Almanya'dan Savcıları İstiyorTürkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, eski savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın iadesini talep ettiklerini açıkladı.
 • 10:54İki Bakandan 'Sümeyye Erdoğan'la İlgili Çirkin İddiaya Sert Tepkiİki Bakandan 'Sümeyye Erdoğan'la İlgili Çirkin İddiaya Sert TepkiCHP'li Mahmut Tanal'ın Lazika İslam Emirliği tarafından Sümeyye Erdoğan'a evlilik teklifinde bulunulduğu iddiasına, Mevlüt Çavuşoğlu ile Ayşenur İslam'dan tepki geldi.
 • 22:05Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu AçıklamasıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Yabancı terörist savaşçılar konusunda Türkiye üzerine düşeni yapmadı veya daha iyisini yapabilir" diyen ülkelerin, Türkiye'nin geri gönderdiği yabancı terörist savaşçıları serbest bıraktığını söyledi.
 • 15:12Çavuşoğlu: ABD Türkiye'yi Yalanlıyormuş Gibi Yanlış Bilgiler Yaymak da Doğru Değil (2)Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby'nin, Türkiye ile IŞİD'de karşı operasyonlara ilişkin herhangi bir anlaşmaya varılmadığını ancak ayrıntılara son biçimini vermeye çalıştıkları yönündeki açıklamalarını değerlendirdi.
 • 12:33Çavuşoğlu: ABD Türkiye'yi Yalanlıyormuş Gibi Yanlış Bilgiler Yaymak da Doğru DeğilÇavuşoğlu: ABD Türkiye'yi Yalanlıyormuş Gibi Yanlış Bilgiler Yaymak da Doğru DeğilÇavuşoğlu: ABD Türkiye'yi yalanlıyormuş gibi yanlış bilgiler yaymak da doğru değil (1) "Belki saat farkından dolayı bilgi oraya geç gitmiş olabilir" Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, KKTC Dışişleri Bakanı Emine Çolak ile ortak basın toplantısı düzenledi.
 • 12:23Çavuşoğlu: ABD Türkiye'yi Yalanlıyormuş Gibi Yanlış Bilgiler Yaymak da Doğru DeğilÇavuşoğlu: ABD Türkiye'yi Yalanlıyormuş Gibi Yanlış Bilgiler Yaymak da Doğru DeğilÇavuşoğlu: ABD Türkiye'yi yalanlıyormuş gibi yanlış bilgiler yaymak da doğru değil (1) "Belki saat farkından dolayı bilgi oraya geç gitmiş olabilir" Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, KKTC Dışişleri Bakanı Emine Çolak ile ortak basın toplantısı düzenledi.
 • 12:18Çavuşoğlu: ABD Türkiye'yi Yalanlıyormuş Gibi Yanlış Bilgiler Yaymak da Doğru DeğilDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, Türkiye ile IŞİD'de karşı operasyonlara ilişkin herhangi bir anlaşmaya varılmadığını ancak ayrıntılara son biçimini vermeye çalıştıkları yönündeki açıklamalarını değerlendirdi.
 • 12:18ABD'nin ABD'nin "Anlaşma Yok" Açıklamasına Türkiye'den CevapBakan Çavuşoğlu, ABD'nin "Anlaşma yok" açıklamasına "Sözcüler imza konusunu gündeme getirmişlerdir. Belki saat farkından dolayı bilgi oraya geç gitmiş olabilir." cevabı verdi.
 • 15:28Büyük IŞİD Operasyonu Öncesi Ankara'dan PYD'ye Net MesajBüyük IŞİD Operasyonu Öncesi Ankara'dan PYD'ye Net MesajÇavuşoğlu, IŞİD'i Suriye'nin kuzeyindeki bölgeden temizlemek için yakında kapsamlı operasyonlar başlayacağını ve PYD'nin politikalarını değiştirmezse bölgede rolü olamayacağını söyledi.
 • 12:53Maliye Düğümü Çözdü; 8 Bakan Maaşına KavuştuMaliye Düğümü Çözdü; 8 Bakan Maaşına Kavuştu7 Haziran seçimlerinde, milletvekili olamayan ancak halen kabinede görev yapan 8 bakanın maaş sorunu çözüldü. 45 bin liralık maaşlarının yatırılmasının önü açıldı.
 • 19:05Mevlüt Çavuşoğlu - Mevlüt Çavuşoğlu - "1000 Yılın Sesi Türkçe Bayramı"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Çavuşoğlu'nun konuşması- Dinleyici detayları - Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: - "Irkçılığın, yabancı düşmanlığının, İslam karşıtlığının arttığı bir dünyada hoşgörüye ve barış diline ihtiyacımız var" Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ırkçılığın, yabancı düşmanlığının, İslam karşıtlığının arttığı bir dünyada hoşgörüye ve barış diline daha fazla ihtiyaç duyulduğunu kaydetti.
 • 18:04Türkçe Bayramı'na Görkemli KapanışTürkçe Bayramı'na Görkemli KapanışYunus Emre Enstitüsü tarafından bu yıl 6’ncısı düzenlenen ve 60 ülkeden 500 öğrenciyi buluşturan ‘1000 Yılın Sesi Türkçe Bayramı’ görkemli bir kapanış töreniyle son buldu.
 • 14:19Çavuşoğlu'nun Avrupa Rohingya Konseyi Delegasyonu'nu KabulüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Avrupa Rohingya Konseyi Delegasyonu'yla görüşmesinde Arakanlı Müslümanlara (Rohingyalar) destek mesajı verildi.
 • 20:26Endonezya'da Yolcu Uçağının KaybolmasıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Endonezya'da meydana gelen uçak kazası nedeniyle Endonezyalı mevkidaşı Retno Marsudi ile telefonla görüştü.
 • 15:58Şehidin Ablasından Bakan'a Tepki: Gözümün İçine Bak Kardeşimin Kanını AlŞehidin Ablasından Bakan'a Tepki: Gözümün İçine Bak Kardeşimin Kanını AlBakan Çavuşoğlu, şehit uzman çavuş Veli Ateş'in cenazesine katıldı. Cenazede feryat eden abla "Yanıyor benim ciğerim. Gözüme bir daha bak kardeşimin kanını al." dedi.
 • 00:02Kılıçdaroğlu, Başbakan Davutoğlu ile Bir Araya GelecekCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Palas Devlet Konukevinde Başbakan Ahmet Davutoğlu ile bir araya gelecek.
 • 18:52Bakan Çavuşoğlu'dan Terör Yorumu: Bundan Sonra Oyunun Kuralları FarklıBakan Çavuşoğlu'dan Terör Yorumu: Bundan Sonra Oyunun Kuralları FarklıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, son dönemde yaşanan terör olaylarıyla ilgili, "Bundan sonra oyunun kuralları farklıdır.
 • 23:24Antalya - Bakan Çavuşoğlu, Şehit Barış Akkabak?ın Dedesini Hastaneye GötürdüAntalya - Bakan Çavuşoğlu, Şehit Barış Akkabak?ın Dedesini Hastaneye GötürdüBakan Çavuşoğlu, şehit Barış Akkabak'ın dedesini hastaneye götürdü Dışışleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bölücü terör örgütü PKK mensuplarınca yola döşenen mayının, askeri aracın geçişi sırasında patlama sonucu şehit düşen Jandarma Komando Er Barış Akkabak'ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.
 • 23:04Bakan Çavuşoğlu, Şehit Barış Akkabak'ın Dedesini Hastaneye GötürdüBakan Çavuşoğlu, Şehit Barış Akkabak'ın Dedesini Hastaneye GötürdüDışışleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bölücü terör örgütü PKK mensuplarınca yola döşenen mayının, askeri aracın geçişi sırasında patlaması sonucu şehit düşen Jandarma Komando Er Barış Akkabak'ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.
 • 18:44Çavuşoğlu: Lavrov ve Kerry ile Suriye Konusunu Ele AldıkDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD ve Rusya dışişleri bakanları ile Suriye konularını ele aldıklarını açıkladı.
 • 00:02Gündem Özeti/ 5 Ağustos 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Yüksek Askeri Şura toplantısı Yüksek Askeri Şura (YAŞ), Genelkurmay Başkanlığı Karargahı Çakmak Salonu'nda gerçekleştirilecek 3. gün toplantısıyla sona erecek.
 • 15:09Çavuşoğlu, Malezya'daKUALA Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Güney Doğu Asya Ülkeleri İşbirliği Örgütü (ASEAN) 48. Dışişleri Bakanları Toplantısına katılmak için geldiği Malezya'da Pakistan, Myanmar ve Filipinli mevkidaşlarıyla bir araya geldi.
 • 15:02Bakan Çavuşoğlu, Pakistanlı Mevkidaşı Sertaj Aziz ile Biraraya Geldi - KualaBakan Çavuşoğlu, Pakistanlı Mevkidaşı Sertaj Aziz ile Biraraya Geldi - KualaGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bakan Çavuşoğlu ile Malezyalı Mevkidaşı Mustafa Muhammed'in birbirlerine hediye vermesi KUALA Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Malezya Uluslararası Ticaret ve Sanayi Bakanı Mustafa Muhammed, ikili ve heyetlerarası görüşmenin ardından birbirlerine hediye takdim etti.
 • 14:36Bakan Çavuşoğlu, Pakistanlı Mevkidaşı Sertaj Aziz ile Biraraya Geldi - KualaBakan Çavuşoğlu, Pakistanlı Mevkidaşı Sertaj Aziz ile Biraraya Geldi - KualaGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bakan Çavuşoğlu ile Pakistanlı Mevkidaşı Sertaj Aziz'in tokalaşması, - Çavuşoğlu ve Aziz'in görüşmesi, KUALA Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Güneydoğu Asya Uluslar Topluluğu 48'inci Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılmak üzere bulunduğu Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur'da Pakistan Dışişleri Bakanı Sertaj Aziz ile bir araya geldi.
 • 14:29Bakan Çavuşoğlu, Myanmarlı Mevkidaşı Lwin ile Biraraya Geldi - KualaBakan Çavuşoğlu, Myanmarlı Mevkidaşı Lwin ile Biraraya Geldi - KualaGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bakan Çavuşoğlu ile Myanmarlı Mevkidaşı Wunna Maung Lwin tokalaşması, - Çavuşoğlu ve Lwin'in görüşmesi, KUALA Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Güneydoğu Asya Uluslar Topluluğu 48'inci Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılmak üzere bulunduğu Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur'da Myanmar Dışişleri Bakanı Wunna Maung Lwin ile bir araya geldi.
 • 09:40Çavuşoğlu: Çavuşoğlu: "Umarım Gelecekte Biz de Asean'ın Ortaklarından Oluruz" - KualaGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun gazetecilere yaptığı açıklama, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Malezya'da- Çavuşoğlu: - "Umarım gelecekte biz de ASEAN'ın ortaklarından oluruz.
 • 07:24Çavuşoğlu-Brende Görüşmesi - KualaÇavuşoğlu-Brende Görüşmesi - KualaGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu- Norveç Dışişleri Bakanı Borge Brende- Tokalaşma KUALA LUMPUR - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Güneydoğu Asya Uluslar Topluluğu (ASEAN) 48. Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılmak üzere bulunduğu Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur'da Norveç Dışişleri Bakanı Borge Brende ile bir araya geldi.
 • 16:02Çavuşoğlu Malezya'yı Ziyaret Etti - KualaÇavuşoğlu Malezya'yı Ziyaret Etti - KualaGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun ikili görüşmeleri- Çavuşoğlu'nun Tayland Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı General Tanasak Patimapragon ile görüşmesi- Çavuşoğlu'nun Malezyalı mevkidaşı Dato Sri Anifah Aman ile görüşmesi - Çavuşoğlu'nun Hayriye Abdülkayyum isimli Malezya Dışişleri Bakanlığı çalışanı ile görüşmesi Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Malezya'da- Çavuşoğlu, Malezya'daki temasları kapsamında Tayland ve Malezyalı mevkidaşları ile görüştüKUALA Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Güneydoğu Asya Uluslar Topluluğu (ASEAN) 48. Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılmak üzere bulunduğu Malezya'da Taylandlı ve Malezyalı mevkidaşları ile görüştü.
 • 16:21Çavuşoğlu Malezya'yı Ziyaret EdecekDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 48. Güneydoğu Asya Uluslar Topluluğu (ASEAN) Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılmak üzere 3-5 Ağustos'ta Malezya'yı ziyaret edecek.
 • 21:29Çavuşoğlu, Fabius'la Telefonda GörüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Fransız mevkidaşı Laurent Fabius'la bir telefon görüşmesi yaptı.
 • 11:04Bakan Çavuşoğlu'ndan Elektronik TebligatDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, uçak yolculuğunda Londra Büyükelçiliği Elçi Müsteşarı Fatih Ulusoy'a "WhatsApp mesajı" göndererek Addis Ababa Büyükelçisi olarak atandığını bildirdi.