SON DAKİKA MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU HABERLERİ

Son Dakika Mevlüt Çavuşoğlu Haberleri

 • 16:12 Türkiye ile Ukrayna'nın Vizesiz Kalış Süresini 90 Güne Çıkarması ANTALYA (AA) – Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ukrayna vatandaşlarına Türkiye seyahatlerinde 90 gün vize muafiyeti tanınmasına ilişkin Bakanlar Kurulu kararının hazırlanmasını öngören yazıyı Başbakanlığa ilettiği öğrenildi.
 • 14:30 Suriye Türkmen Meclisi 3. Genel Kurulu - Çavuşoğlu Suriye Türkmen Meclisi 3. Genel Kurulu - Çavuşoğlu GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Salondan görüntüler Toplantıya katılanlardan görüntüler Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun gelişi ve karşılanışı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun açıklamaları Suriye Türkmen Meclisi Başkanı Abdurrahman Mustafa'nın açıklamaları Konuşmalar sonunda plaketlerin verilmesi Suriye Türkmen Meclisi 3. Genel Kurulu Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: "Türkmen, Arap, Kürt, Sünni, Hristiyan, Alevi, Dürzi, Süryani hangi köken ve mezhepten olursa olsun Suriye halkının demokratik, çoğulcu ve özgürlükçü bir devlet yapısına kavuşması arzusunu her platformda destekledik ve yanlarında olduk" "Suriyeli Türkmenlerin iradesini sizler temsil ediyorsunuz. Demokratik, hukukun üstünlüğüne dayalı ve halkın kendi yöneticilerini özgür iradesiyle seçebildiği yeni bir Suriye için gerçek bir siyasi dönüşümün hayata geçirilmesi gerekiyor.
 • 12:57 Suriye Türkmen Meclisi 3. Genel Kurulu Ankara'da Düzenlendi Suriye Türkmen Meclisi 3. Genel Kurulu Ankara'da Düzenlendi Suriye Türkmen Meclisi 3. Genel Kurulu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun katılımıyla Ankara Meyra Palace Hotel'de yapıldı.
 • 12:36 Suriye Türmen Meclisi 3. Genel Kurulu Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Demokratik hukukun üstünlüğüne dayalı ve halkın kendi yöneticilerini özgür iradesiyle seçebildiği yeni bir Suriye için gerçek bir siyasi dönüşümün hayata geçirilmesi gerekiyor.
 • 12:11 Suriye Türkmen Meclisi 3. Genel Kurulu Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Türkmen, Arap, Kürt, Sünni, Hristiyan, Alevi, Dürzi, Süryani hangi köken ve mezhepten olursa olsun, Suriye halkının demokratik, çoğulcu ve özgürlükçü bir devlet yapısına kavuşması arzusunu her platformda destekledik ve yanlarında olduk" dedi.
 • 23:08 Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Açıklaması Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'nin, Afrika'nın her tarafındaki diplomatik temsilcilikleriyle, Afrikalıların daha fazla kalkınma ve gelişme arayışında yanlarında olduğunu bildirdi.
 • 17:01 Çavuşoğlu Batı Trakya Türk Azınlığı Heyetini Kabul Etti Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu heyetini makamında kabul etti.
 • 14:13 Bakan Çavuşoğlu, Batı Trakya Türk Azınlık Heyetini Kabul Etti Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Batı Trakya Türk azınlık heyetini kabul etti.
 • 13:47 Atb Mayıs Ayı Meclis Toplantısı Atb Mayıs Ayı Meclis Toplantısı Antalya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Ali Çandır, Antalya’nın bugüne kadar çok sayıda zorluk ve kriz yaşadığını, bunların birçoğundan da büyüyerek çıkmayı başardığını söyledi.
 • 11:48 Atb'nin Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı Antalya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Ali Çandır, "Antalya ekonomisinin üretken birimlerinin yaşadıkları ekonomik ve finansal zorluklara karşı direncini artıracak, ekonomik faaliyetlerini devam ettirecek ve çiftçiden esnafa, turizmden ticarete, sanayiden hane halkına kadar bütün ekonomiye can suyu olacak bir yaklaşıma ihtiyaç vardır.
 • 19:56 Dünya İnsani Zirvesi Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Külfet paylaşımı konusunda uluslararası toplum çok duyarsız. Dünyanın başka bir yerinde olan sorun bana gelmez diye duyarsız kalıyor.
 • 17:36 Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ Görüşmeden detaylar İSTANBUL - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Belize Dışişleri, Dış Ticaret ve Adalet Bakanı Wilfred Peter Elrington ve Guetemala Dışişleri Bakanı Carlos Raul Morales ile üçlü bir görüşme gerçekleştirdi.
 • 16:52 Çavuşoğlu'nun İkili Görüşme Trafiği Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Dünya İnsani Zirvesi için bulunduğu İstanbul'da muhataplarıyla bazı ikili görüşmeler gerçekleştirdi.
 • 14:54 AK Parti İl Başkanı Sümer'den, 65. Hükümet Değerlendirmesi AK Parti İl Başkanı Sümer'den, 65. Hükümet Değerlendirmesi AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, yeniden Dışişleri Bakanı olan Mevlüt Çavuşoğlu ve parti yönetimine giren Mustafa Köse ile Antalya’nın başarısının taçlandığını söyledi.
 • 13:53 Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Gündemi Değerlendirdi Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yeni kabinenin kurulmasını, "Bakan arkadaşlarımızla ilgili yorum yapmaya gerek yok. Hepsi birbirinden değerli insanlar.
 • 13:06 Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, BM Genel Kurul Başkanı Lykketoft ile Görüştü Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, BM Genel Kurul Başkanı Lykketoft ile Görüştü GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Görüşmeden detaylar Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, BM Genel Kurul Başkanı Lykketoft ile görüştü.
 • 12:27 Çavuşoğlu, Yeniden Dışişleri Bakanı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 65. Hükümet'te de yeniden Dışişleri Bakanlığına getirildi.
 • 09:40 Çavuşoğlu, AB Komisyonu Birinci Başkan Yardımcısı Timmermans ile Telefonla Görüştü Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Birliği Komisyonu Birinci Başkan Yardımcısı Timmermans'la dün bir telefon görüşmesi gerçekleştirmiştir.
 • 08:53 Bakan Çavuşoğlu, AB Komisyonu Birinci Yardımcısı Timmermans ile Telefon Görüşmesi Yaptı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Birliği Komisyonu Birinci Başkan Yardımcısı Frans Timmermans ile telefonla görüştü.
 • 00:53 Rum Lider Anastasiadis Dolmabahçe'deki Yemeğe Katılmadı Rum Lider Anastasiadis Dolmabahçe'deki Yemeğe Katılmadı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Dünya İnsani Zirvesi'ne katılan heyet başkanları onuruna verdiği akşam yemeğine KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı katılınca Rum lider Anastasiadis yemeğe iştirak etmedi.
 • 00:06 Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Timmermans ile Telefonda Görüştü Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Birinci Başkan Yardımcısı Frans Timmermans ile telefonda görüştü.
 • 23:47 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Heyet Başkanları Onuruna Yemek - Detaylar Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Heyet Başkanları Onuruna Yemek - Detaylar GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Heyetlerin gelişleri Mehter takımının gösterisi Dünya İnsani Zirvesi Cumhurbaşkanı Erdoğan, zirveye katılan heyet başkanları onuruna akşam yemeği verdi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünya İnsani Zirvesi'ne katılan heyet başkanları onuruna akşam yemeği verdi.
 • 21:32 Dünya İnsani Zirvesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünya İnsani Zirvesi'ne katılan heyet başkanları onuruna akşam yemeği verdi.
 • 19:14 Dünya İnsani Zirvesi Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Dünya İnsani Zirvesi kapsamında bulunduğu İstanbul'da, zirveye katılan bazı dışişleri ve diğer bakanlarla ikili görüşmelerde bulundu.
 • 17:19 Mevlüt Çavuşoğlu-Concetta Fierravanti Wells Görüşmesi Mevlüt Çavuşoğlu-Concetta Fierravanti Wells Görüşmesi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Mevlüt Çavuşoğlu-Concetta Fierravanti Wells görüşmesi Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avustralya Uluslararası Kalkınma ve Pasifik Bakanı Wells ile bir araya geldi.
 • 17:18 Çavuşoğlu, Almanya Dışişleri Bakanı Steinmeier ile Görüştü Çavuşoğlu, Almanya Dışişleri Bakanı Steinmeier ile Görüştü GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Çavuşoğlu, Almanya Dışişleri Bakanı Steinmeier ile görüştü Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Almanya Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier ile ikili bir görüşme gerçekleştirdi.
 • 17:12 Dünya İnsani Zirvesi Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, uluslararası toplumun, "külfet paylaşımı" konusunda daha sorumlu davranmasını sağlamak gerektiğini belirterek, "Bunu en son, Suriyeli göçmenlerle ilgili gelişmelerde gördük. Bazı ülkelerin harekete geçmesi için krizin kendi kapılarına dayanması gerekti.
 • 17:10 Çavuşoğlu, Nepal Dışişleri Bakanı Tahapa ile Görüştü Çavuşoğlu, Nepal Dışişleri Bakanı Tahapa ile Görüştü GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Çavuşoğlu, Nepal Dışişleri Bakanı Tahapa ile görüştü Görüşmenin ardından mutabakat imzalandı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Nepal Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kamal Tahapa ile bir araya geldi.
 • 14:35 Bakan Çavuşoğlu: "Külfet Paylaşımı Konusunda Sorumlu Davranmalıyız" Dünya İnsani Zirvesi’nde konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, uluslararası toplumların külfet paylaşımı konusunda daha sorumlu davranması gerektiğine vurgu yaparak, “Suriyeli göçmen krizinde, bazı ülkelerin harekete geçmesi için krizin kapılarına dayanması gerektiğini gördük” dedi.
 • 23:29 Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Jagland ile Görüştü Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Jagland ile Görüştü GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ Görüşmeden detaylar Dünya İnsani Zirvesi Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Jagland ile görüştü Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjorn Jagland ile görüştü.
 • 23:20 Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Guatemala Dışişleri Bakanı Morales ile Görüştü Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Guatemala Dışişleri Bakanı Morales ile Görüştü GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ Görüşmeden detaylar Dünya İnsani Zirvesi'ne doğru Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, zirve öncesi Guatemala Dışişleri Bakanı Morales ile görüştü Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Guatemala Dışişleri Bakanı Carlos Raul Morales ile görüştü.
 • 23:15 Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Yeni Zelanda Dışişleri Bakanı Mccully ile Görüştü Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Yeni Zelanda Dışişleri Bakanı Mccully ile Görüştü GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ Görüşmeden detaylar Dünya İnsani Zirvesi Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, zirve öncesi Yeni Zelanda Dışişleri Bakanı McCully ile görüştü Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yeni Zelanda Dışişleri Bakanı Murray McCully ile görüştü.
 • 22:43 Dünya İnsani Zirvesi Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yeni Zelanda Dışişleri Bakanı Murray McCully ile görüştü.
 • 22:10 Dünya İnsani Zirvesi'ne Doğru Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Guatemala Dışişleri Bakanı Carlos Raul Morales ile görüştü.
 • 22:02 Dünya İnsani Zirvesi Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjorn Jagland ile görüştü.
 • 19:11 Liste Dışı Kalan Bakan Çavuşoğlu'dan İlk Yorum Liste Dışı Kalan Bakan Çavuşoğlu'dan İlk Yorum Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, MKYK'da liste dışı kalmasını "Birimiz bir yerdeyse hepimiz oradayız. Önemli olan genel merkezin en iyi şekilde görevini yapabilmesidir" dedi.
 • 14:26 Dünya İnsani Zirvesi'ne Doğru - Bayrak Çekme Töreni Dünya İnsani Zirvesi'ne Doğru - Bayrak Çekme Töreni GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu konuşması BM Genel Sekreter Yardımcısı O'Brien konuşması Bayrak çekme töreni Dünya İnsani Zirvesi'ne doğru Zirve alanının BM bölgesi ilan edilmesini simgeleyen bayrak çekme töreni, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile BM Genel Sekreter Yardımcısı O'Brien'in katılımıyla gerçekleştirildi Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: "Çatışmaların, şiddetin, terörün, çevre felaketlerinin ya da ekonomik krizlerin yansıması olarak birçok insanın evlerini, ülkelerini terk etmek zorunda kaldığını da görüyoruz.
 • 13:48 Mevlüt Çavuşoğlu, AB'yi Kendi Silahıyla Vurdu Mevlüt Çavuşoğlu, AB'yi Kendi Silahıyla Vurdu Bakan Çavuşoğlu, "AB, 'Terörle ilgili yasanızı değiştirin' diyor. Neye göre değiştireceksiniz? Kabul edilmiş bir terör tanımı varsa, bizimle paylaşın, biz de istişare edelim." dedi.
 • 13:47 Mevlüt Çavuşoğlu: Mevlüt Çavuşoğlu: "Ab, 'Terörle İlgili Yasanızı Değiştirin' Diyor. Neye Göre Değiştireceksiniz?" 30 bin civarında üyesi bulunan terör örgütü DAEŞ'e karşı, 65 ülkenin koalisyon oluşturduğunu ancak bugün hala herhangi etkili bir stratejinin olmadığını ifade etti.
 • 13:45 Dünya İnsani Zirvesi Öncesi Bayrak Töreni Küresel insani yardım politikalarının belirleneceği ve açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile BM Genel Sekreteri Ban Ki-Moon’un yapacağı BM Dünya İnsani Zirvesi öncesi bayrak töreni düzenlendi.
 • 13:40 Bakan Mevlüt Çavuşoğlu: Bakan Mevlüt Çavuşoğlu: "Uluslararası Kabul Edilmiş Bir Terör Tanımı Yok" Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, uluslararası kabul edilmiş bir terör tanımının olmadığını belirterek, “AB bugün terör tanımınızı değiştirin diyor, neye göre değiştireceksiniz?
 • 13:39 Dünya İnsani Zirvesi'ne Doğru Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, çatışmaların, şiddetin, terörün, çevre felaketlerinin ya da ekonomik krizlerin yansıması olarak birçok insanın evlerini, ülkelerini terk etmek zorunda kaldığını belirterek, "Bu çaresiz insanların yaşadıkları sorunların çözümü konusunda da uluslararası örgüt ve ülkelerin de bugüne kadar çaresiz kaldığını ya da klasik yöntemlerle başarısız olduğunu söylemek durumundayız." dedi.
 • 13:34 Dünya İnsani Zirvesi Akademik Forum - Bakan Çavuşoğlu Dünya İnsani Zirvesi Akademik Forum - Bakan Çavuşoğlu GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun Dünya İnsani Zirvesi Akademik Forum konuşması Dünya İnsani Zirvesi Akademik Forum Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: "AB, 'Terörle ilgili yasanızı değiştirin' diyor.
 • 12:28 Dünya İnsani Zirvesi Akademik Forum Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "AB, 'Terörle ilgili yasanızı değiştirin' diyor.
 • 11:21 Bakan Çavuşoğlu: Hala Daeş'e Karşı Etkili Bir Strateji Yok Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, uluslararası terörün karşısında çözüm odaklı bir stratejinin olmadığını ifade etti.
 • 16:33 Çavuşoğlu Brüksel'de NATO Dışişleri Bakanları Toplantısına Katıldı Çavuşoğlu Brüksel'de NATO Dışişleri Bakanları Toplantısına Katıldı Dha DIŞ HABER - Çavuşoğlu Brüksel'de NATO Dışişleri Bakanları toplantısına katıldıEnder DURUEL, Belçika, 20 Mayıs (DHA) Brüksel'de NATO merkezinde düzenlenen NATO Dışişleri Bakanları toplantısına katılan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, NATO'da ikili görüşmelerde bulundu.
 • 16:18 NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile terörle mücadele konusunu görüştü.
 • 14:32 Çavuşoğlu, Kerry ile Görüştü Çavuşoğlu, Kerry ile Görüştü NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı’na katılmak üzere Brüksel’de bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile bir araya geldi.
 • 13:49 Çavuşoğlu-Kerry Görüşmesi Çavuşoğlu-Kerry Görüşmesi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile ABD Dışişleri Bakanı John Kerry görüşmesi BRÜKSEL - Brüksel'deki NATO Dışişleri Bakanları Toplantısına katılan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ikili görüşme yaptı.
 • 10:40 Çavuşoğlu, NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı'na Katıldı Çavuşoğlu, NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı'na Katıldı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı'ndan detaylar BRÜKSEL - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Brüksel'de yapılan NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katıldı.