SON DAKİKA MEZİTLİ HABERLERİ

Son Dakika Mezitli Haberleri

 • 13:56Elvan: Elvan: "Hdp Gençler Üzerinden Kirli Siyaset Yapıyor"Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Eski Bakanı ve AK Parti Mersin Milletvekili Adayı Lütfi Elvan, HDP’nin yoğun bir şekilde gençler üzerinden kirli bir siyaset yapmaya çalıştığını belirterek, “Vatanını, milletini seven çocukları kandırmaya çalışıyor.
 • 01:51Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ElvanEski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ElvanGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Lütfi Elvan'ın toplantının yapılacağı salona gelişi - Elvan ve eşi Zeliha Elvan'dan görüntü - Lütfi Elvan'ın konuşması - Salondakilerden detaylar Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan: - "Bize şunu söylüyorlar, 'Buralar bizim kurtarılmış bölgelerimiz. Buralara bunlar giremez' diyorlar.
 • 22:44Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan AçıklamasıEski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve AK Parti Mersin milletvekili adayı Lütfi Elvan, "HDP, yoğun bir şekilde gençlik teşkilatlarıyla birlikte, temiz, pırıl pırıl gençlerimizin üzerinden siyaset yapmaya çalışıyor.
 • 16:12Mersin'de 15 Okula Mersin'de 15 Okula "Beyaz Bayrak"Mersin’de Beyaz Bayrak Projesi’nde dereceye giren 15 okula ödülleri verildi.
 • 12:16Mezitli'de 4 Çöp Ev TemizlendiMezitli'de 4 Çöp Ev TemizlendiMersin’in merkez ilçe Mezitli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri Davultepe’de bulunan 4 çöp evde temizlik çalışması yaptı.
 • 10:10Mezitli Kart'tan Ücretsiz Tatil KazandılarMezitli Kart'tan Ücretsiz Tatil KazandılarMersin’in merkez ilçe Mezitli Belediyesi’nin hayata geçirdiği Mezitli Kart, kullanıcılarına sunduğu avantajlara bir yenisi daha ekledi.
 • 12:01İçel Soroptimist Kulübü 45. Yılını Kutladıİçel Soroptimist Kulübü 45. Yılını Kutladıİçel Soroptimist Kulübü, kuruluşunun 45. yılını 3 Ekim Dünya Soroptimist ve Dostluk Günü’nde pasta keserek kutladı.
 • 10:54Mezitli'de Semt Pazarı ÇalışmalarıMezitli'de Semt Pazarı ÇalışmalarıMezitli Belediyesi, ilçede bulunan semt pazarlarını daha sağlıklı ve kullanışlı hale getirmeye devam ediyor.
 • 16:49Mersin Büyükşehir'den 20 Bin Öğrenciye Kırtasiye YardımıMersin Büyükşehir'den 20 Bin Öğrenciye Kırtasiye YardımıMersin Büyükşehir Belediyesi, 2015-2016 eğitim-öğretim yılının başlaması dolayısıyla 13 ilçede ilkokul 1. ve 4. sınıf öğrencilerine yaklaşık 20 bin kırtasiye seti dağıttı.
 • 16:17Mersin'de 2015-2016 Eğitim-öğretim Yılı Törenle BaşladıMersin'de 2015-2016 Eğitim-öğretim Yılı Törenle BaşladıMersin’de 2015-2016 eğitim-öğretim yılı, Mezitli Faris Kokulu İlkokulu’nda düzenlenen törenle başladı.
 • 11:44Mezitli Yabancı Tabelalarla Suriye Kenti GibiMersin merkez Mezitli İlçesi Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatif Başkanı Bünyamin Önel, ilçelerinin Suriyelilerin açtığı iş yerleri nedeniyle o ülkenin kenti görünümünde olduğunu söyledi.
 • 16:05Macaristan Sınırında Çelme Takılan Suriyelinin Eşi: Macaristan Sınırında Çelme Takılan Suriyelinin Eşi: "O An Öldüğümü Hissettim"Macaristan sınırında bir kadın kameramanın çelme takarak oğluyla birlikte yere düşürmesiyle dünya gündemine oturan Suriyeli Osama Abdul Mohsen’in Mersin’de bulunan eşi Muntaha Mohsen, “Eşimle oğlumun yere düştüğünü görünce o an öldüğümü hissettim” dedi.
 • 14:02Mogder'den Tahliye TepkisiMogder'den Tahliye TepkisiMersin Oto Galericiler Derneği (MOGDER) Yönetim Kurulu, İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge sonrasında belediyeler tarafından oto galerici esnafına yollanan iş yerlerinin tahliye edilmesine ilişkin karardan dolayı esnafın büyük sıkıntı içerisinde olduğunu bildirdi.
 • 16:22Mezitli Kart' Kullanıcılarına Aktivitelere Katılım AvantajıMezitli Kart' Kullanıcılarına Aktivitelere Katılım AvantajıMersin’in merkez ilçe Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan tarafından hayata geçirilen Mezitli Kart projesiyle kullanıcılar çeşitli etkinliklere katılmaya devam ediyor.
 • 16:55Tarhan: Tarhan: "Muhtarlarımızın Talepleri Mutlu ve Huzurlu Bir Kent İçindir"Mersin’in merkez ilçe Mezitli Belediye başkanı Neşet Tarhan, muhtarların mahallelerdeki sorunların çözümü için çaba sarf ettiklerini belirterek, “Bir muhtarımız asfalt, sundurma, park istiyorsa bu talepler, kentimizin mutlu ve huzurlu bir kent olması için kesinlikle gereklidir” dedi.
 • 15:15Büyükşehirden Camilerde Bayram TemizliğiBüyükşehirden Camilerde Bayram TemizliğiMersin Büyükşehir Belediyesi, kurduğu ekiple camilerde Kurban Bayramı temizliği yapıyor.
 • 16:47Mezitli'de Kasaplara Bilgilendirme ToplantısıMezitli'de Kasaplara Bilgilendirme ToplantısıMezitli Belediyesi yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla kasaplara yönelik bilgilendirme toplantısı düzenledi.
 • 16:08Mersin Büyükşehir Belediyesi 13 İlçeye Mobil Kesim Ünitesi KuruyorMersin Büyükşehir Belediyesi 13 İlçeye Mobil Kesim Ünitesi KuruyorMersin Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı’nda 13 ilçeye mobil kesim ünitesi kuruyor.
 • 16:00Mezitli Yeni Bir Anaokuluna KavuşacakMezitli Yeni Bir Anaokuluna KavuşacakMersin’in merkez Mezitli Belediyesi’nin katkılarıyla hayırsever Bircan Tüfekçioğlu tarafından yaptırılan anaokulunda sona yaklaşıldı.
 • 15:33Maliye Bakanlığı Büyükşehir'in Sahil Projesine Onay VermediMaliye Bakanlığı Büyükşehir'in Sahil Projesine Onay VermediMersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haluk Tunçsu, “En büyük projemiz” dediği, Mezitli’den Anamur’a kadar sahil boyunca iki etapta gerçekleştirmeyi planladıkları ve projesini 7 ayda hazırladıkları ‘Sahil Projesi’ne Milli Emlak Genel Müdürü ‘Evet’ demesine karşın, Maliye Bakanlığı’nın onay vermediğini söyledi.
 • 15:16Mersin Polisine Arapça Dil KursuMersin Polisine Arapça Dil KursuMersin Üniversitesi tarafından Emniyet Müdürlüğü tarafından Suriyelilerin yoğun olarak bulunduğu merkez sahil ilçesi Mezitli'de personele yönelik düzenlenen Arapça dil eğitimi, sertifika töreni ile sona erdi.
 • 10:30Polisler Arapça ÖğreniyorPolisler Arapça ÖğreniyorMersin Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (MEÜSEM) tarafından Çukurova Kalkınma Ajansı desteğiyle Mezitli İlçe Emniyet Müdürlüğü personeline yönelik başlatılan “Arapça Dil Eğitimi” kursu sona erdi.
 • 13:54Çiftçiler Tarımsal Tahmin ve Erken Uyarı Sistemi ile TanışıyorÇiftçiler Tarımsal Tahmin ve Erken Uyarı Sistemi ile TanışıyorMersin Büyükşehir Belediyesi’nin, 8 ilçede toplam 12 mahallede kurduğu, ’Tarımsal Tahmin ve Erken Uyarı İstasyonu’ sayesinde çiftçiler zararlı haşereler, hastalıklar ve olumsuz hava koşullarına karşı önceden önlemlerini alabilecek.
 • 13:58Mersin - Eylül'de Deniz KeyfiMersin - Eylül'de Deniz KeyfiEylül'de deniz keyfi MERSİN'in merkez Mezitli İlçesi deniz sahili Eylül ayına rağmen tatilcilerle dolup taştı.
 • 13:18Eylül'de Deniz KeyfiEylül'de Deniz KeyfiMersin'in merkez Mezitli İlçesi deniz sahili Eylül ayına rağmen tatilcilerle dolup taştı.
 • 10:27Mersin'de Elektrik KesintisiMersin’in Mezitli, Aydıncık ve Yenişehir ilçelerinde pazartesi günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 16:16Hdp'li Öz'den Parti Binalarının Yakılmasına TepkiHdp'li Öz'den Parti Binalarının Yakılmasına TepkiHdp Mersin Milletvekili Çilem Öz, partisinin merkez Mezitli İlçesi'ndeki binasının yakılmasına tepki gösterdi.
 • 16:33Başkan Tarhan'dan Sağduyu ve Barış ÇağrısıBaşkan Tarhan'dan Sağduyu ve Barış ÇağrısıMersin’in merkez ilçe Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, son günlerde meydana gelen terör olayları nedeniyle yaşanan acı süreçte halkı sağduyulu olmaya çağırarak, “Bu öfkenin yarınlarımıza zarar vereceğini unutmayalım. Duygularımızı ve aklımızı barış ve kardeşlik için seferber edelim” dedi.
 • 06:19Terör Saldırılarına Tepkiler - Adana/Terör Saldırılarına Tepkiler - Adana/GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Polisin grubu dağılmaları yönünde uyarması- Grubun slogan atması- Polisin gruptakilerle konuşması Terör saldırılarına tepkiler- Son günlerde yaşanan terör saldırıları Adana ve Mersin'de protesto edildiADANA/ Adana ve Mersin'de çeşitli gruplar, PKK terör örgütünün Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde ve Iğdır'da düzenlediği hain saldırıları protesto etti.
 • 00:47Terör Saldırılarına TepkilerADANA/ Adana ve Mersin'de çeşitli gruplar, PKK terör örgütünün Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde ve Iğdır'da düzenlediği hain saldırıları protesto etti.
 • 07:29Hakkari'deki Terör SaldırısıHakkari Dağlıca'daki terör saldırısını protesto eden vatandaşların kapattığı Mersin-Antalya karayolunda ulaşım gecenin ilerleyen saatlerinde normale döndü.
 • 03:11Hakkari'deki Terör Saldırısı Protesto EdildiHakkari'deki Terör Saldırısı Protesto EdildiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Slogan atarak gelen gençlerden görüntü-Çevik Kuvvet ek ekibinden görüntü-Çevik ekibinin yürüyüşçülerle birlikte yürümeleri-Yürüyüşçülerin önünü kesen çevik ekibi-Kargıpınarı HDP binasına gitmek isteyen göstericilerden görüntü-Bir birlerine saldıran göstericilerden görüntü-Toma aracı ve göstericilerden görüntü-Yakılan HDP binasınıdaki ateş görüntüsü-Kürk kökenli vatandaşların göstericilerin üzerine taş atmaları-Vurularak yaralanan bir gencin taşınması-Göstericilerin slogan atmaları-Yakılan lastiklerin söndürülmesi-Yola atılan lastiklerin söndürülmesi ve istiklal marşının okunması- D-400 Karayolunda yakılan lastiklerle yolun kapatılması Hakkari'deki terör saldırısı- Saldırı, Mersin'in Erdemli, Anamur ve Mezitli ilçelerinde protesto edildi Mersin'de, Hakkari Dağlıca'daki terör saldırısını protesto eden vatandaşlar, Mersin-Antalya karayolunu 3 ayrı noktada trafiğe kapattı.
 • 00:57Hakkari'deki Terör SaldırısıMersin'de, Hakkari Dağlıca'daki terör saldırısını protesto eden vatandaşlar, Mersin-Antalya karayolunu 3 ayrı noktada trafiğe kapattı.
 • 09:47Mersin'de Elektrik KesintisiMersin’in Aydıncık, Mezitli ve Yenişehir ilçelerinde salı günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 10:10Mersin'de Elektrik KesintisiMersin’in Akdeniz, Aydıncık, Mezitli ve Tarsus ilçelerinde pazartesi günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 10:05Mersin'de Elektrik KesintisiMersin’in Mezitli, Toroslar ve Akdeniz ilçelerinde cumartesi günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 15:53Mogder: "Gerekirse Biz de Çadır Oto Galericiler Sitesi Kurarız"Mersin Oto Galericiler Derneği (MOGDER) yönetimi, oto galerici esnafının Toroslar ilçesindeki Oto Galericiler Sitesi’ne taşınması konusunda büyük bir dayatmayla karşı karşıya olduğunu öne sürerek, “Her ne koşulda olursa olsun Toroslar’daki oto galericiler sitesine taşınmayacağız. Gerekirse otogar esnafı gibi çadır oto galericiler sitesi kurarız” dedi.
 • 14:21Mezitli'ye Yeni Bir Pazar Alanı Daha YapılıyorMezitli'ye Yeni Bir Pazar Alanı Daha YapılıyorMersin’in merkez ilçe Mezitli Belediyesi, vatandaşa modern alanlarda alışveriş imkanı sunmak amacıyla Menderes Mahallesi’nde yeni bir kapalı semt pazarı daha yapıyor.
 • 12:31Minik Eller Barışı BoyadıMinik Eller Barışı BoyadıMersin’in merkez Mezitli ilçesindeki çocuklar, 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde anlamlı bir etkinliğe imza atarak, Mezitli Belediyesi önünde elleriyle barışı simgeleyen rengarenk resimler yaptı.
 • 10:03Mersin'de Elektrik KesintisiMersin’in Erdemli, Mezitli, Toroslar ve Yenişehir ilçelerinde cuma günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 11:3440 Derecede Tarihe Işık Tutuyorlar40 Derecede Tarihe Işık TutuyorlarMersin'in en önemli tarihi değerlerinden biri olan Soli Pompeiopolis Antik Kenti'nde 40 derecenin altında yapılan kazı çalışmalarıyla tarih aydınlatılıyor.
 • 11:33Mersin - 40 Derecede Tarihe Işık TutuyorlarMersin - 40 Derecede Tarihe Işık Tutuyorlar40 derecede tarihe ışık tutuyorlar MERSİN'in en önemli tarihi değerlerinden biri olan Soli Pompeiopolis Antik Kenti'nde 40 derecenin altında yapılan kazı çalışmalarıyla tarih aydınlatılıyor.
 • 12:29Zafer Kupası Kuyuluk Mahallesi'ninZafer Kupası Kuyuluk Mahallesi'ninMersin’in merkez ilçe Mezitli’nin Fındıkpınarı Yaylası’nda düzenlenen mahalleler arası futbol turnuvası sona erdi.
 • 10:06Mersin'de Elektrik KesintisiMersin’in Toroslar ve Mezitli ilçelerinde salı günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 10:26Mersin'de Elektrik KesintisiMersin’in Toroslar, Mezitli ve Tarsus ilçelerinde pazartesi günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 18:58Mersin'de Çöp Kovası Bomba Paniği YarattıMersin'in Mezitli ilçesinde çöp kovasının yanına bırakılan torba, bomba paniğine yol açtı.
 • 10:21Mersin'de Elektrik KesintisiMersin’in Mezitli, Toroslar ve Akdeniz ilçelerinde pazar günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 10:10Mersin'de Elektrik KesintisiMersin’in Tarsus, Anamur, Bozayazı, Akdeniz, Toroslar, Mezitli ve Gülnar ilçelerinde cumartesi günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 10:04Mezitli Belediyesinden Satranç KursuMezitli Belediyesinden Satranç KursuMersin'in merkez ilçe Mezitli Belediyesi, 5 yaş ve üzeri öğrenciler için satranç kursu açtı.
 • 15:50Mezitli Polisinin Arapça Kursu Devam EdiyorMezitli Polisinin Arapça Kursu Devam EdiyorMersin İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Mezitli İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün, ilçeye yerleşen Suriyelilerle kolay iletişim kurulabilmesi amacıyla Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) desteğiyle başlattığı kurs kapsamında, 10 polis günde 6 saat Arapça eğitimi alıyor.