SON DAKİKA MİDYAT HABERLERİ

Son Dakika Midyat Haberleri

18:46
Kurtulmuş: Silahlar Kıyamete Kadar Susacak Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, genel seçimlerden sonra da çözüm sürecine aynı şekilde devam edileceğini belirterek, "Herkes birinci sınıf ve özgür şekilde, yeni Türkiye'nin bir yurttaşı olarak yoluna devam edecek.
Kurtulmuş: Silahlar Kıyamete Kadar Susacak
18:02
Kurtulmuş: "İnşallah Türkiye'de Silahlar Kıyamete Kadar Susacak" AK Parti Mardin İl Kongresi- Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: (1)- "(Çözüm süreci) İnşallah Türkiye'de silahlar kıyamete kadar susacak, silahlar toprağa gömülecek"- "Geriye gidiş yok, çözüm sürecinden vazgeçmek yok. Türkiye'yi daha ileriye götüreceğiz ve bu gönüllü kardeşliği sonuna kadar Allah'ın izniyle hep beraber sağlayacağız"- "Yeni Türkiye'de devlet-millet kaynaşmasını sağlıyoruz.
Kurtulmuş: 'İnşallah Türkiye'de Silahlar Kıyamete Kadar Susacak'
17:45
Kurtulmuş: "Millet Egemenliğinden Başka Hiçbir Egemenliği Kabul Etmiyoruz" AK Parti Mardin İl Kongresi- Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: (1)- "(Çözüm süreci) İnşallah Türkiye'de silahlar kıyamete kadar susacak, silahlar toprağa gömülecek"- "Geriye gidiş yok, çözüm sürecinden vazgeçmek yok. Türkiye'yi daha ileriye götüreceğiz ve bu gönüllü kardeşliği sonuna kadar Allah'ın izniyle hep beraber sağlayacağız"- "Yeni Türkiye'de devlet-millet kaynaşmasını sağlıyoruz.
Kurtulmuş: 'Millet Egemenliğinden Başka Hiçbir Egemenliği Kabul Etmiyoruz'
17:30
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş - Çözüm Süreci AK Parti Mardin İl Kongresi- Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: (1)- "(Çözüm süreci) İnşallah Türkiye'de silahlar kıyamete kadar susacak, silahlar toprağa gömülecek"- "Geriye gidiş yok, çözüm sürecinden vazgeçmek yok. Türkiye'yi daha ileriye götüreceğiz ve bu gönüllü kardeşliği sonuna kadar Allah'ın izniyle hep beraber sağlayacağız"- "Yeni Türkiye'de devlet-millet kaynaşmasını sağlıyoruz.
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş - Çözüm Süreci
16:31
AK Parti Mardin İl Kongresi Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: (1) "(Çözüm süreci) İnşallah Türkiye'de silahlar kıyamete kadar susacak, silahlar toprağa gömülecek" "Geriye gidiş yok, çözüm sürecinden vazgeçmek yok. Türkiye'yi daha ileriye götüreceğiz ve bu gönüllü kardeşliği sonuna kadar Allah'ın izniyle hep beraber sağlayacağız" "Yeni Türkiye'de devlet millet kaynaşmasını sağlıyoruz.
15:51
Hüda Par Midyat İlçe Kongresi Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Midyat İlçe Başkanlığına İsa Altunkaynak seçildi.
13:06
Hüda Par Midyat İlçe Kongresi Gerçekleştirildi Hür Dava Partisi (Hüda-Par) Mardin’in Midyat ilçe teşkilatı 1. olağan kongresini gerçekleştirdi.
Hüda Par Midyat İlçe Kongresi Gerçekleştirildi
11:13
Kadınlar Seslerini Konak'tan Duyurdu ’Kadının Siyasete Katılımı ve Liderlik’ konulu panelde konuşan Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, kadınların yönetime katılmadığı bir ülkede demokrasiden söz edilemeyeceğini belirterek, “Cam tavanları kırmaya, kadın liderleri çıkarmaya hazır olmalıyız” dedi.
Kadınlar Seslerini Konak'tan Duyurdu
13:46
Bir Eşin Feryadı: 'Mezarı Bile Yok' 19 yıl önce Dargeçit İlçe Jandarma Komutanlığı’nda kalorifer kazanına atılarak yakıldığı ileri sürülen Uzman Çavuş Bilal Batırır'ın eşi Hatice Batırır, "19 yıldır eşim kayıp. Devletimiz çok büyük, isterse eşime ne olduğunu bulur.
Bir Eşin Feryadı: 'Mezarı Bile Yok'
11:58
Öğrencilere 'Kendini Öldürmek' Projesi Tanıtıldı Mardin’de kan davalarının sebep ve sonuçlarını konu olan ’Kendini öldürmek’ adlı proje kapsamında Nusaybin ve Midyat’ta iki ayrı program düzenledi.
Öğrencilere 'Kendini Öldürmek' Projesi Tanıtıldı
10:44
Kalorifer Kazanında Yakılan Uzman Çavuşun Eşi ve Oğlu Konuştu Doğu ve Güneydoğu’daki faili meçhullerle ilgili yürütülen soruşturmada, 19 yıl önce Dargeçit İlçe Jandarma Komutanlığı’nda kalorifer kazanına atılarak yakıldığı ileri sürülen Uzman Çavuş Bilal Batırır’ın eşi Hatice Batırır, "19 yıldır eşim kayıp. Devletimiz çok büyük, isterse eşime ne olduğunu bulur.
Kalorifer Kazanında Yakılan Uzman Çavuşun Eşi ve Oğlu Konuştu
16:31
Mekke'nin Fethi Kutlamaları Midyat İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği (MİHLMD) tarafından Mekke’nin Fethi yıldönümü nedeniyle Hazreti Muhammed Camisi’nde etkinlik düzenledi.
20:46
Midyat'ta Kiliseden Çalınan El Yazmalı İncil Bulundu Mardin'in Midyat ilçesindeki Süryani Ortodoks Mor Barsom Kilisesinden 14 ay önce çalınan gümüş kaplamalı İncil, Bursa'da ele geçirildi.
Midyat'ta Kiliseden Çalınan El Yazmalı İncil Bulundu
17:40
Midyat'ta Baçaklı Kavga Mardin'in Midyat ilçesinde çıkan bıçaklı kavgada biri Suriyeli iki kişi yaralandı.
17:39
Midyat'ta Kiliseden Çalının El Yazmalı İncil Bulundu Midyat ilçesindeki Süryani Ortodoks Mor Barsom Kilisesi'nden 14 ay önce çalınan gümüş kaplamalı İncil'in Bursa'da ele geçirildiği bildirildi.
16:41
Midyat'ta Bıçaklı Kavga: 2 Yaralı Mardin’in Midyat ilçesinde iki kişi arasında çıkan tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine 2 kişi yaralandı.
16:20
Siyer Sınavı Kayıtları Midyat'ta Başladı Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Türkiye genelinde düzenlenecek Kutlu Doğum Siyer Sınavı için Midyat’ta kayıtlara başlandığı bildirildi.
Siyer Sınavı Kayıtları Midyat'ta Başladı
17:06
Midyat Sydv Müdürü Günel'e Veda Yemeği Mardin’in Midyat ilçesinde emekliye ayrılan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfın (SYDV) Müdürü Orhan Günel’e veda yemeği düzenlendi.
Midyat Sydv Müdürü Günel'e Veda Yemeği
12:44
Ahmet Türk: Devlet Kirli Siyasetle Bizi Birbirimize Düşürdü Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk, "Türk Devleti yıllarca Kürt halkının arasına kirli bir siyaset sokarak, bizleri birbirimize düşürdü." dedi.
Ahmet Türk: Devlet Kirli Siyasetle Bizi Birbirimize Düşürdü
14:53
AK Parti Mardin Milletvekili Abdurrahim Akdağ AK Parti Mardin Milletvekili Abdurrahim Akdağ- Ak Parti Mardin Milletvekili Abdurrahim Akdağ, Kızıltepe Mezopotamya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti.
AK Parti Mardin Milletvekili Abdurrahim Akdağ
14:10
Türkiye'nin 'Gönlü En Zengin' İş İnsanı Mustafa Koç Oldu Capital Dergisi tarafından gerçekleştirilen ve Türkiye'de en çok bağış yaparak bağış kültürüne katkıda bulunan iş insanlarının belirlendiği "Gönlü Zenginler" araştırmasının sonuçları açıklandı.
Türkiye'nin 'Gönlü En Zengin' İş İnsanı Mustafa Koç Oldu
13:36
Türkiye'nin 'Gönlü En Zengin' İş İnsanı Mustafa Koç Oldu Türkiye'de en çok bağış yaparak bağış kültürüne katkıda bulunan iş insanlarının belirlendiği "Gönlü Zenginler" araştırmasının sonuçları açıklandı.
Türkiye'nin 'Gönlü En Zengin' İş İnsanı Mustafa Koç Oldu
12:21
Hamile Kadını Taşıyan Otomobil Devrildi: 6 Yaralı Mardin'in Midyat ilçesinde hamile kadını doğum için hastaneye götüren otomobilin şarampole devrilmesi sonucu 6 kişi yaralandı.
Hamile Kadını Taşıyan Otomobil Devrildi: 6 Yaralı
10:54
Ahmet Türk'ün Araya Girmesi ile 2 Aile Barıştırıldı Mardin'in Midyat İlçesi'ne bağlı Narlı Köyü'nde Acar ve Aslan ailesi arasında çıkan ve 4 kişinin yaralandığı olayın ardından iki aile,barıştı.
Ahmet Türk'ün Araya Girmesi ile 2 Aile Barıştırıldı
10:29
Otomobil Şarampole Yuvarlandı: 6 Yaralı Mardin-Midyat Karayolu’nun 23 kilometresinde gizli buzlanma nedeniyle sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobil, şarampole yuvarlandı.
08:14
Kara Yollarında Durum Kara yollarının bazı kesimlerinde devam eden yol yapım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.
14:44
Güneydoğu'da Buruk Noel Bayramı (2) Midyat'ta AYİN Mardin'in Midyat İlçesi'nde Hz. İsa'nın doğum günü olarak kabul edilen Noel, Mort İşmuni Kilisesi'nde düzenlenen ayinle kutlandı.
Güneydoğu'da Buruk Noel Bayramı (2)
14:16
Kızıltepe'de Kurulması Planlanan Fakülte ve Meslek Yüksek Okulu Mardin Artuklu Üniversitesi tarafında Kızıltepe ilçesinde kurulması planlanan fakülte ve meslek yüksek okulu ilçede sevinçle karşılandı.
11:33
Kızıltepelilerden Üniversiteye Teşekkür Ziyareti Mardin Artuklu Üniversitesi (MAÜ) tarafından Kızıltepe’de kurulması planlanan fakülte ve meslek yüksekokulu ilçede sevinçle karşılandı.
Kızıltepelilerden Üniversiteye Teşekkür Ziyareti
09:37
Midyat'ta 45 Koyun Telef Oldu Mardin’in Midyat ilçesinde besicilik yapılan küçükbaş hayvan çiftliğinde, yırtıcı hayvanların saldırısı sonucu 45 koyun telef oldu.
Midyat'ta 45 Koyun Telef Oldu
21:01
Dargeçit İddianamesi Kabul Edildi Mardin’in Dargeçit ilçesinde 1995 ile 1996 yılları arasında 2’si öğretmen, biri uzman çavuş olmak üzere 8 kişinin öldürülmesiyle ilgili hazırlanan iddianame kabul edildi.
Dargeçit İddianamesi Kabul Edildi
20:41
Dargeçit'teki Jitem İddianamesi 19 Yıl Sonra Kabul Edildi Mardin’in Dargeçit ilçesinde JİTEM tarafından 30 Ekim-3 Kasım 1995 tarihleri arasında gözaltına alarak öldürüldüğü öne sürülen 3'ü çocuk biri uzman çavuş 8 kişinin iddianamesi 19 yıl aradan sonra yazıldı.
18:15
Mardin'i Kana Bulayan Askerlere Müebbet Hapis İstemi Mardin Dargeçit'te 1995 yılında 8 kişinin öldürülmesiyle ilgili yürütülen soruşturmada 8 askere 8'er kez müebbet istendi.
Mardin'i Kana Bulayan Askerlere Müebbet Hapis İstemi
11:49
Dakar Rallisi'nin Tanıtım Startı Urfa'da Yapıldı Enduro sporunun başarılı isimlerinden Şakir Şenkalaycı ve Serkan Özdemir'in katıldığı "GAP'tan Dakar'a"nın üçüncü tanıtım startı Şanlıurfa'da verildi.
Dakar Rallisi'nin Tanıtım Startı Urfa'da Yapıldı
17:59
Mardin'deki Askeri Araca Saldırı Mardin'in Nusaybin ilçesinde askeri araca el yapımı patlayıcıyla düzenlenen saldırıda yaralanan 7 askerden 4'ü taburcu edildi.
17:29
Nusaybin'de Askeri Araca Saldırı Nusaybin'de askeri araca el yapımı patlayıcıyla düzenlenen saldırıda yaralanan 7 askerden 4'ü taburcu edildi.
Nusaybin'de Askeri Araca Saldırı
16:00
Mardin'deki Yaralı Askerin Tedavisi Sürüyor Mardin Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel, dün yaşanan mayın patlamasında yaralanan askerlerden başçavuş Rahmi Ala’yı tedavi gördüğü özel hastanede ziyaret etti.
Mardin'deki Yaralı Askerin Tedavisi Sürüyor
12:04
Midyat'ta Hırsızlık Anı Kameraya Yansıdı Mardin’in Midyat ilçesinde bir marketten yapılan hırsızlık, güvenlik kamerasına yansıdı.
Midyat'ta Hırsızlık Anı Kameraya Yansıdı
11:01
Mardin'de Basketbol Müsabakaları Mardin'de düzenlenen Basketbol İl Birinciliği müsabakaları sona erdi.
Mardin'de Basketbol Müsabakaları
16:00
Dakar Rallisi'nin İkinci Startı Mardin'de Verildi Türkiye Motosiklet Federasyonu'nun desteğiyle Dakar Rallisi’ne katılacak olan milli sporcular Şakir Şenkalaycı ve Serkan Özdemir’in de yer aldığı “GAP’tan Dakar’a rallisinin ikinci tanıtımı Mardin’de yapıldı.
Dakar Rallisi'nin İkinci Startı Mardin'de Verildi
15:59
Mardin Valiliğinden Askeri Araca Saldırı Açıklaması Mardin Valiliği, askeri araca düzenlenen saldırı olayına ilişkin açıklama yaptı.
Mardin Valiliğinden Askeri Araca Saldırı Açıklaması
15:58
Mayınlı Saldırıda Yaralananların Arasında Binbaşı da Var Mardin'in Nusaybin ilçesinde bulunan Bagok Dağı Dağiçi mevkinde orman arazisi aleyhine açılan davalar nedeniyle Kadastro Hâkimini güvenliğini sağlayan Kobra tipi askeri araca düzenlenen uzaktan kumandalı mayınlı saldırıda 1 binbaşı, bir astsubay ile 4'ü er olmak üzere 6 asker yaralandığı belirtildi.
15:28
Mardin Genelkurmay Özel Harekat Tabur Komutanıyla Birlikte 7 Asker Yaralı Mardin'de bulunan Bagok Dağı'nda bir dava nedeniyle Nusaybin Kadastro Hakimi tarafından yapılan keşif sırasında hakimin güvenliğini sağlayan Kobra tipi askeri aracın geçişi sırasında yola döşenen uzaktan kumandalı mayının patlatıldı.
Mardin Genelkurmay Özel Harekat Tabur Komutanıyla Birlikte 7 Asker Yaralı
15:22
Bagok Dağı'nda Askeri Aracın Geçişi Sırasında Patlama: 7 Asker Yaralı (2)- Yeniden Mardin'deki Bagok Dağı'nda, bir dava nedeniyle Nusaybin Kadastro Hakimi tarafından yapılan keşif sırasında, güvenliği sağlayan Kobra tipi askeri aracın geçişi sırasında, yola döşenen uzaktan kumandalı mayın patlatıldı.
Bagok Dağı'nda Askeri Aracın Geçişi Sırasında Patlama: 7 Asker Yaralı (2)- Yeniden
14:58
Mardin'de Askeri Araca Düzenlenen Saldırıda 7 Kişi Yaralandı Mardin’in Nusaybin ile Midyat ilçeleri arasındaki Bagok kırsalında askeri aracın geçtiği sırada daha önce yola döşenin kablolu el yapımı patlayıcının (EYP) infilak etmesi sonucu yaralanan 7 asker Midyat Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.
Mardin'de Askeri Araca Düzenlenen Saldırıda 7 Kişi Yaralandı
14:58
Mardin'de Askeri Araca Saldırı Mardin'in Nusaybin ilçesinde askeri aracın geçişi sırasında el yapımı patlayıcıyla düzenlenen saldırıda 7 asker hafif yaralandı.
Mardin'de Askeri Araca Saldırı
14:31
Mardin'de Askeri Araca Saldırı Mardin'in Nusaybin ilçesinde askeri aracın geçişi sırasında el yapımı patlayıcıyla düzenlenen saldırıda 7 asker hafif yaralandı.
Mardin'de Askeri Araca Saldırı
14:15
Mardin'de Neler Oluyor ? 7 Asker Yaralandı ! Mardin'de bulunan Bagok Dağı'nda askeri aracın geçişi sırasında mayın patladı. Patlamada 7 asker yaralandı.
Mardin'de Neler Oluyor ? 7 Asker Yaralandı !
13:43
Mardin'de Askeri Araca Saldırı Mardin'in Nusaybin ilçesinde askeri aracın geçişi sırasında el yapımı patlayıcıyla düzenlenen saldırıda 7 asker hafif yaralandı.
Mardin'de Askeri Araca Saldırı
13:42
Bagok Dağında Askeri Aracın Geçişi Sırasında Patlama: 3 Asker Yaralı Bagok Dağı'nda devriye görevi yürüten askeri aracın geçişi sırasında yola döşenen patlayıcının infilak etmesi sonucu ilk belirlemelere göre 3 asker yaralandı.
Bagok Dağında Askeri Aracın Geçişi Sırasında Patlama: 3 Asker Yaralı
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 29.01.2015 16:24:51. #1.11#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA MİDYAT HABERLERİ
[Hata Bildir]