SON DAKİKA MİLLÎ İSTİHBARAT TEŞKİLATI HABERLERİ

Son Dakika Millî İstihbarat Teşkilatı Haberleri

 • 15:30Davutoğlu'ndan Tahir Elçi Açıklaması: İki İhtimal VarDavutoğlu'ndan Tahir Elçi Açıklaması: İki İhtimal VarBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi'nin öldürülmesinin ardından açıklama yaptı: Suikast ya da ateş ortasında kalma ihtimali var.
 • 21:29MİT TIR'larının Durdurulmasına İlişkin Soruşturmada 3 Subaya GözaltıMİT TIR'larının Durdurulmasına İlişkin Soruşturmada 3 Subaya GözaltıAdana ve Hatay'da Ocak 2014'te MİT'e ait TIR'ların durdurulmasıyla ilgili Tümgeneral İbrahim Aydın, Tuğgeneral Hamza Celepoğlu ve emekli Albay Burhanettin Cihangiroğlu gözaltına alındı.
 • 14:06Tutuklu Can Dündar ve Erdem Gül Silivri'den Mektup YolladıTutuklu Can Dündar ve Erdem Gül Silivri'den Mektup YolladıCumhuriyet gazetesi önünde gerçekleştirilen eylemde Can Dündar ve Erdem Gül'ün Silivri'den yazdıkları mektuplar da okundu.
 • 00:35MİT TIR'larıyla İlgili Soruşturmada 2 General 1 Albay TutuklandıMİT TIR'larıyla İlgili Soruşturmada 2 General 1 Albay TutuklandıMİT'e ait TIR'ların durdurulması soruşturması kapsamında Ankara Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral İbrahim Aydın, Tuğgeneral Hamza Celepoğlu ve emekli Albay Burhanettin Cihangiroğlu tutuklandı.
 • 07:28Başbakan'dan Uçakta MİT TIR'ları Mesajı: Hedef bizdikBaşbakan'dan Uçakta MİT TIR'ları Mesajı: Hedef bizdikBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Brüksel'e giderken uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. MİT TIR'larına ilşkin konuşan Davutoğlu, "Hedef ben, Erdoğan ve Hakan Fidan'dı." dedi.
 • 08:13Bayık: PKK'nın Çekilmesine Öcalan Değil, Örgüt Karar VerirBayık: PKK'nın Çekilmesine Öcalan Değil, Örgüt Karar VerirPKK'nın Kandil'deki liderlerinden Cemil Bayık, "silahlı güçlerin çekilmesi kararını ancak biz veririz, başkası veremez. Ne HDP verebilir, ne de Apo verebilir." dedi.
 • 08:48Meclis'e Çıplak Girmek İsteyen Kadın Eylemci, Sanal Çite TakılmışMeclis'e Çıplak Girmek İsteyen Kadın Eylemci, Sanal Çite TakılmışTürkiye'nin 1 Kasım seçimlerine odaklandığı dönemde çalışmalara ara verilen TBMM'ye çıplak girmeye çalışan bir kadın eylemcinin elektronik çite yakalandığı ortaya çıktı.
 • 17:25Mahkeme Can Dündar ve Erdem Gül'ün İtirazlarını ReddettiMahkeme Can Dündar ve Erdem Gül'ün İtirazlarını ReddettiMİT TIR'larıyla ilgili yayımladıkları haber ve görüntüler nedeniyle tutuklanan gazeteci Can Dündar ve Erdem Gül'ün yaptıkları itiraz reddedildi.
 • 17:49Dündar ve Gül Hakkındaki "Mit Tırları" Soruşturmasıİstanbul 7. Sulh Ceza Hakimliği, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün tutuklanmasına yapılan itirazı, yerinde bulmayarak İstanbul 8. Sulh Ceza Hakimliği'ne gönderdi.
 • 17:34Can Dündar ve Erdem Gül'ün Tutukluluğuna İlişkin Kararını Değerlendiren Mahkeme, İtiraz Dilekçesini...Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ile gazetenin Ankara Büro temsilcisi Erdem Gül’ün tutuklanmalarına hükmeden mahkeme kararını yerinde görerek, tutukluluğu itiraz dilekçesini değerlendirilmek üzere bir üst mahkemeye gönderdi.
 • 17:15Can Dündar ve Erdem Gül'ü Tutuklayan Hakim: Kararım YerindeCumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve gazetenin Ankara temsilcisi Erdem Gül’ün tutuklanmasına yapılan itirazda, tutuklamayı veren mahkeme kararının yerinde olduğunu belirtti.
 • 17:12CHP Heyeti Dündar ve Gül'ü Ziyaret EdecekCHP heyeti, "MİT'e ait yardım tırlarının durdurulması" olayıyla ilgili, gizli kalması gereken bilgi ve fotoğraflara yer verdikleri gerekçesiyle Silivri Cezaevinde tutuklu bulunan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ile Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ü yarın ziyaret edecek.
 • 16:45CHP'li Erdem AçıklamasıCHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, "IŞİD terör örgütünün, Irak El Kaidesi döneminden itibaren arkasındaki bir numaralı destekçisi ABD'dir.
 • 16:17Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Paris'te, Birleşmiş Milletler (BM) İklim Değişikliği Taraflar Konferansı (COP21) kapsamında, ülke pavyonlarının bulunduğu alanda, Türk gazetecilerin Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir araya gelip gelmeyeceğine ilişkin soruya "İlk gün talebimizi yaptık, şu anda cevap bekliyoruz" karşılığını verdi.
 • 16:14Erdem: Can Dündar'ın Tutuklanmasıyla Hükümet Işid'e Silah Sevkiyatını Kabul EttiCHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül’ün tutuklanmasıyla hükümetin IŞİD’e silah sevkiyatı yaptığını kabul ettiğini söyledi.
 • 15:07Kasımda Seçim, G20 ve Rus Uçağının Düşürülmesi KonuşulduTürkiye’de Kasım ayında seçimler, G20 zirvesi ve Rus uçağının düşürülmesi, en fazla haber yapılan konular oldu.
 • 15:00Genç İletişimcilerden Dündar'ın Tutuklanmasına TepkiGenç İletişimcilerden Dündar'ın Tutuklanmasına TepkiCumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ile Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün MİT TIR'ları ile ilgili yaptıkları haberler dolayısıyla tutuklanmasına Çukurova Üniversitesi(ÇÜ) İletişim ve Hukuk fakültelerinden bir grup öğrenci tepki gösterdi.
 • 14:21CHP'li Cankurtaran: Basının Susturulması Kabul Edilemez!CHP'li Cankurtaran: Basının Susturulması Kabul Edilemez!CHP Parti Meclisi Üyesi Yasemin Öney Cankurtaran, tutuklanan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve gazetenin Ankara temsilcisi Erdem Gül’e destek vermek için Cumhuriyet gazetesini ziyaret etti.
 • 14:04Adana'daki "Casusluk" DavasıAdana ve Hatay'da Milli İstihbarat Teşkilatına (MİT) ait tırların durdurulmasına ilişkin 33 askeri personelin yargılandığı davanın dosyası, Yargıtay 16. Ceza Dairesinde görülen davayla birleştirildi.
 • 13:31CHP Kars İl Başkanı Özfer Koçak'ın Dündar ve Gül AçıklamasıCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kars İl Başkanı Özfer Koçak, Can Dündar ve Erdem Gül’ün tutuklanmasıyla ilgili basın açıklaması yaptı.
 • 12:26Koçak: Dündar ve Gül İçin Kamuoyu Zekası ile Alay EdilmiştirKoçak: Dündar ve Gül İçin Kamuoyu Zekası ile Alay EdilmiştirCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kars İl Başkanı Özfer Koçak, gazeteci Can Dündar ve Erdem Gül'ün, 'MİT TIR'ları soruşturması' olarak adlandırılan soruşturma kapsamında tutuklanması, demokrasi tarihine ve basın özgürlüğü siciline eklenen yeni bir leke olduğunu, bu suçlama ile kamuoyu zekası ile alay edildiğini söyledi.
 • 12:05MİT Tır'ları Davası Ankara'da GörülecekMİT Tır'ları Davası Ankara'da GörülecekAdana ve Hatay'da MİT'e ait TIR'ların durdurulmasıyla ilgili Adana'da 33 askerin yargılandığı dava, aynı konu ile ilgili Yargıtay 16'ıncı Ceza Dairesi'nde operasyon döneminde görevli 4 savcı ve ile 1 albayın yargılandığı dava ile birleştirildi.
 • 11:30Dündar ve Gül Hakkındaki "Mit Tırları" SoruşturmasıCumhuriyet gazetesinde MİT'e ait yardım tırlarının durdurulması olayına ilişkin gizli kalması gereken bilgi ve fotoğraflara yer verdikleri gerekçesiyle tutuklanan gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün tutukluluğuna itiraz edildi.
 • 10:59Can Dünder ve Erdem Gül İçin Üç Cümlelik İtirazMİT TIR’larında silah taşındığına dair haber ve görüntüleri yayınladıkları gerekçesiyle Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve gazetenin Ankara temsilcisi Erdem Gül’ün tutuklanmasına itiraz edildi.
 • 10:46Can Dündar ve Erdem Gül'ün Tutuklanmalarına 3 Cümlelik İtirazMit TIR'larıyla ilgili yayımladıkları haber ve görüntüler nedeniyle tutuklanan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara temsilcisi Erdem Gül için avukatları tutuklamaya itiraz etti.
 • 10:35Can Dündar ve Erdem Gül'ün Tutukluluğuna İtirazCumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ile gazetenin Ankara Büro temsilcisi Erdem Gül’ün tutukluluğuna itiraz edildi.
 • 10:17Can Dündar ve Erdem Gül'ün Avukatları Tutuklama Kararına İtiraz EttiCan Dündar ve Erdem Gül'ün Avukatları Tutuklama Kararına İtiraz EttiCumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ile gazetenin Ankara Büro temsilcisi Erdem Gül'ün tutukluluğuna itiraz edildi.
 • 02:52Manisa'da Tahir Elçi'nin Öldürülmesi ve Gazetecilerin Tutuklanmasına ProtestoManisa'da Tahir Elçi'nin Öldürülmesi ve Gazetecilerin Tutuklanmasına ProtestoDiyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin öldürülmesi ve gazeteci Can Dündar ile Erdem Gül'ün tutuklanmaları Manisa'da bazı sivil toplum kuruluşları ile siyasi partiler tarafından oluşturulan Emek, Demokrasi ve Barış Platformu tarafından protesto edildi.
 • 02:46Tutuklanan 2 General Hadımköy Askeri Cezaevi'nde...Tutuklanan 2 General Hadımköy Askeri Cezaevi'nde...Haber-Kamera İhsan YALÇIN - Hayati KILIÇ İstanbul DHA Adana ve Hatay'da MİT'e ait TIR'ların durdurulması soruşturması kapsamında tutuklanan Ankara Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral İbrahim Aydın ile Tuğgeneral Hamza Celepoğlu Hadımköy Askeri Cezaevi'ne konuldu.
 • 02:17Tutuklanan 2 General Hadımköy Askeri Cezaevi'nde...Tutuklanan 2 General Hadımköy Askeri Cezaevi'nde...Adana ve Hatay'da MİT'e ait TIR'ların durdurulması soruşturması kapsamında tutuklanan Ankara Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral İbrahim Aydın ile Tuğgeneral Hamza Celepoğlu Hadımköy Askeri Cezaevi'ne konuldu.
 • 01:20MİT Tır'larının Durdurulması Soruşturmasında 2 General ve 1 Emekli Albaya Tutuklama...Mit'e ait TIR'ların durdurulması soruşturması kapsamında nöbetçi mahkemeye sevk edilen Ankara Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral İbrahim Aydın, Tuğgeneral Hamza Celepoğlu ve emekli Albay Burhanettin Cihangiroğlu tutuklandı.
 • 00:472 General ve 1 Emekli Albay TutuklandıAdana ve Hatay'da, Ocak 2014'te MİT'e ait TIR'ların durdurulması soruşturması kapsamında adliyeye sevk edilen Ankara Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral İbrahim Aydın, Tuğgeneral Hamza Celepoğlu ve emekli Albay Burhanettin Cihangiroğlu tutuklandı.
 • 00:40MİT Tırlarının Durdurulmasına İlişkin Soruşturma"Selam Tevhid'de Kumpas" soruşturması kapsamında, Ocak 2014'te Adana ve Hatay'da MİT'e ait tırların durdurulmasıyla ilgili tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edilen Ankara Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral İbrahim Aydın, Tuğgeneral Hamza Celepoğlu ve emekli Albay Burhanettin Cihangiroğlu tutuklandı.
 • 00:38MİT Tırları Soruşturmasında Generallere TutuklamaAdana’da Milli İstihbarat Teşkilatı’na (MİT) ait TIR’ların durdurulmasıyla ilgili Tümgeneral İbrahim Aydın, Tuğgeneral Hamza Celepoğlu ve emekli Albay Burhanettin Cihangiroğlu tutuklandı.
 • 23:08AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Taş AçıklamasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Taş AçıklamasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, AK Parti’yi ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Tayyip Erdoğan’ın oturmasını hazmedemeyen çevrelerin mutlulukları ve tüm hayallerinin 1 Kasım’da alt üst olduğunu söyledi.
 • 22:15AK Parti Genel Başkan Yardımcısı AtaşAK Parti Genel Başkan Yardımcısı AtaşGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - İl Danışma Kurulu toplantısı- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş'ın konuşması AK Parti Çorum İl Danışma Kurulu Toplantısı- Genel Başkan Yardımcısı Ataş: - "8 Haziran'da sabah kalktığım zaman AK Parti'nin tek başına iktidarda olamayacağı acısını yüreğimde hissederek güne başladım. İnanıyorum ki Türkiye'de milyonlarca insan o acıyı hissederek 1 Kasım'a kadar yaşadı ve 1 Kasım seçimlerine geldiğimiz zaman tablo değişti.
 • 21:06AK Parti Çorum İl Danışma Kurulu ToplantısıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, "8 Haziran'da sabah kalktığım zaman AK Parti'nin tek başına iktidarda olamayacağı acısını yüreğimde hissederek güne başladım. İnanıyorum ki Türkiye'de milyonlarca insan o acıyı hissederek 1 Kasım'a kadar yaşadı ve 1 Kasım seçimlerine geldiğimiz zaman tablo değişti.
 • 19:52İtalya Başbakanı'ndan, Türkiye-Ab İlişkilerinde İnsan Hakları ve Basın Özgürlüğünün Önemi UyarısıEsma Çakır - Roma/ DHA İTALYA Başbakanı Matteo Renzi, Türkiye ile Avrupa Birliği (AB) arasındaki diyalogun açık olduğunu, ancak bunun insan hakları ve basın özgürlüğü beklentilerinden vazgeçtikleri anlamına gelmediğini vurguladı.
 • 17:42Akhisar'da Gazetecilerin Tutuklanması ve Elçi'nin Öldürülmesi Protesto EdildiAkhisar'da Gazetecilerin Tutuklanması ve Elçi'nin Öldürülmesi Protesto EdildiDiyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin öldürülmesi ve gazeteci Can Dündar ile Erdem Gül'ün tutuklanmaları Manisa'nın Akhisar İlçesi'nde, bazı sivil toplum kuruluşları, sendika ve siyasi partiler tarafından oluşturulan Demokrasi Platformu Bileşenleri tarafından basın açıklamasıyla protesto edildi.
 • 17:15MİT Tırlarının Durdurulmasına İlişkin 1'i Emekli 3 Subaya Tutuklama İstemiAdana ve Hatay'da MİT'e ait TIR'ların durdurulması soruşturması kapsamında, savcılıkça ifadeleri tamamlanan Ankara Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral İbrahim Aydın, Tuğgeneral Hamza Celepoğlu ve emekli Albay Burhanettin Cihangiroğlu tutuklanmaları talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi.
 • 17:08İzmir'de Tahir Elçi'nin Öldürülmesine Tepkiİzmir'de Tahir Elçi'nin Öldürülmesine Tepkiİzmir'in Konak İlçesi'nde toplanan ve kendilerine Gençliğin Devrimci Güçleri adını veren oluşumun üyesi yaklaşık 20 kişi, gazeteciler Can Dündar ile Erdem Gül'ün tutuklanması ve Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi'nin öldürülmesine tepki gösterdi.
 • 16:57Manisa'da Tahir Elçi'nin Öldürülmesi ve Gazetecilerin Tutuklanmasına ProtestoManisa'da Tahir Elçi'nin Öldürülmesi ve Gazetecilerin Tutuklanmasına ProtestoDiyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin öldürülmesi ve gazeteci Can Dündar ile Erdem Gül'ün tutuklanmaları Manisa'da bazı sivil toplum kuruluşları ile siyasi partiler tarafından oluşturulan Emek, Demokrasi ve Barış Platformu tarafından protesto edildi.
 • 16:02Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Erdoğan, Fransa ve Katar'ı ziyaret edecek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yarın Paris'teki İklim Zirvesi'ne katılmak üzere Fransa'ya gidecek Erdoğan, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani'nin davetlisi olarak 1 Aralık'ta Katar'a resmi ziyarette bulunmak üzere Paris'ten Doha'ya geçecek (11.18/15.38) 2- Başbakan Davutoğlu Brüksel'e gitti Başbakan Ahmet Davutoğlu, özel uçak "ANA" ile saat 10.55'te Brüksel'e hareket etti.
 • 15:49Niğde'de Niğde'de "Küresel Sistem, Ortadoğu ve Türkiye" KonferansıNiğde Memur-Sen tarafından “Küresel Sistem, Ortadoğu Ve Türkiye” konferansı düzenlendi.
 • 15:35Kılıçdaroğlu: Basın Tarihimiz Açısından Kara Bir LekeKılıçdaroğlu: Basın Tarihimiz Açısından Kara Bir LekeCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Can Dündar ve Erdem Gül'ün tutuklanması nedeniyle Cumhuriyet gazetesini ziyarette bulundu.
 • 14:19MİT TIR'larıyla İlgili 2 General ve 1 Emekli Albaya Tutuklama TalebiMİT TIR'larıyla İlgili 2 General ve 1 Emekli Albaya Tutuklama TalebiAdana'da MİT'e ait TIR'ların durdurulmasıyla ilgili ifade veren 2 general ve 1 emekli albay tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.
 • 14:17MİT Tırlarının Durdurulmasına İlişkin Soruşturma"Selam Tevhid'de Kumpas" soruşturması kapsamında, Ocak 2014'te Adana ve Hatay'da MİT'e ait tırların durdurulması eylemiyle ilgili savcılıkça ifadeleri alınan Ankara Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral İbrahim Aydın, Tuğgeneral Hamza Celepoğlu ve emekli Albay Burhanettin Cihangiroğlu, tutuklanmaları istemiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi.
 • 14:04Adana'da Milli İstihbarat Teşkilatı'na (Mit) Ait Tır'ların Durdurulmasıyla İlgili İfade Veren...IHAAW140255-ASA/29-11-2015 - Adana’da Milli İstihbarat Teşkilatı’na (MİT) ait TIR’ların durdurulmasıyla ilgili ifade veren Tümgeneral İbrahim Aydın, Tuğgeneral Hamza Celepoğlu ve emekli Albay Burhanettin Cihangiroğlu, tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edildi.
 • 13:35Can Dündar ve Erdem Gül'e Destek YürüyüşüCan Dündar ve Erdem Gül'e Destek YürüyüşüGazetecilere Özgürlük Platformu, Pak Medya İş Sendikası ile birçok gazeteci, MİT TIR'ları haberi nedeniyle Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün tutuklanmasına tepki olarak Cevahir AVM'den Cumhuriyet gazetesine yürüyüş gerçekleştirdi.
 • 12:45Sendikalardan Cumhuriyet'e Destek YürüyüşüMİT TIR'ları haberi nedeniyle Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün tutuklanmasına tepkiler devam ediyor.