SON DAKİKA MİLLÎ İSTİHBARAT TEŞKİLATI HABERLERİ

Son Dakika Millî İstihbarat Teşkilatı Haberleri

 • 23:54 Baransu'nun "Devletin Gizli Belgelerini İfşa Etme" Davası Taraf gazetesi yazarı Mehmet Baransu ile eski sorumlu yazı işleri müdürü Murat Şevki Çoban'ın "Gülen'i Bitirme Kararı 2004'te MGK'da Alındı" başlıklı haber kapsamında, "devletin gizli belgelerini ifşa etikleri" iddiasıyla 30 yıl ikişer aydan 50 yıl altışar aya kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına devam edildi.
 • 22:53 Mehmet Baransu: Herkes Yargı Önüne Çıkacak Taraf gazetesi'nin 28 Kasım 2013 tarihli sayısında "Gülen'i Bitirme Kararı 2004'te MGK'da Alındı" manşetine konu olan haberle ilgili olarak, haberi yazan gazeteci Mehmet Baransu ile gazetenin eski Sorumlu Yazıişleri Müdürü Murat Şevki Çoban hakkında açılan davanın görülmesine devam edildi.
 • 17:11 Alman Gazetesinden Türkçe-Almanca Özel Sayı Alman Gazetesinden Türkçe-Almanca Özel Sayı Türkiye'deki basın özgürlüğü ihlalleri Almanya'da endişeyle takip ediliyor.
 • 10:07 Haftanın Tarihine Bakış Anneler için yapılan kutlamalar, asırlar öncesine dayanıyor ve Sümerler'e dek gidiyor.
 • 17:10 Fetö Evinde Kalan PKK'lı Yakalandı Mersin ve Adana'da bombalı eylem planladığı belirlenen, Denizli'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ait evde yakalanan PKK'lı terörist, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
 • 15:52 Mersin'de Terör Operasyonu Mersin'de Terör Operasyonu Mersin’de terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonlarda bol miktarda patlayıcı ve silah ele geçirilirken, örgütün FETÖ/PYD iş birliği ile çatışmaları batı illerine yayma gayreti içerisinde olduğu belirtildi.
 • 17:47 Ruhr Kitap Fuarı'na Türkiye Damgası Ruhr Kitap Fuarı'na Türkiye Damgası Tükiye'den yine birçok usta kalemi konuk edecek Ruhr Kitap Fuarı, kapılarını ziyaretçilere açtı.
 • 16:51 İlim Yayma Cemiyeti 65. Kuruluş Yıl Dönümü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bölücü terör örgütünün mensupları ve destekçilerinin hem ülke içinde hem de dışarıda, Türkiye'nin aleyhine ne varsa hepsinde en başta yer aldığını belirterek, "Şimdi Paralel Devlet Yapılanması dediğimiz ihanet şebekesinin mensupları da bunu yapıyorlar.
 • 16:28 Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Türkeyi'nin En Parlak Beyinleri, Bu Örgüt Tarafından İğfal Edildi" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin en parlak beyinlerinin paralel devlet yapılanması tarafından iğfal edildiğini belirterek, “Ortaya çıkan bunca ihanet belgesine rağmen bu yapının içinde kalmakta ısrar edenler kusura bakmasınlar başlarına gelecekleri kabul ediyor demektir.
 • 16:03 Erdoğan'dan ABD'ye PYD Resti: Bu Millet Kendi Göbeğini Kesecek Erdoğan'dan ABD'ye PYD Resti: Bu Millet Kendi Göbeğini Kesecek PYD ve YPG konusunda ABD Savunma Bakanı ve sözcünün ayrı şeyler söylediğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Öyleyse bu millet kendi göbeğini kendisi kesecektir" dedi.
 • 12:19 İzmir'deki "Askeri Casusluk" Davası İzmir'de "askeri gizli bilgi ve belge bulundurma" suçlamasıyla açılan davada iki numaralı sanık olarak yargılandıktan sonra beraat eden emekli Albay Coşkun Başbuğ, davayla ilgili "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY)" yönelik kumpas soruşturması sonucu hazırlanan iddianamenin kabulüyle yeni bir aşamaya geçildiğini söyledi.
 • 00:41 CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: (2) CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Antalya Milletvekili Deniz Baykal'a yönelik kaset komplosuna ilişkin, "Ben bunu yapanın, kaseti Erdoğan'a izletenlerin Paralel Yapı olduğuna inanmıyorum.
 • 22:42 Kılıçdaroğlu: Baykal, Kaseti Kimin Servis Ettiğini Biliyor Kılıçdaroğlu: Baykal, Kaseti Kimin Servis Ettiğini Biliyor CHP lideri Kılıçdaroğlu, Deniz Baykal'a yapılan kaset komplosuyla ilgili, "Deniz Baykal kaseti ile ilgili bir kumpas var. Sayın Baykal da kaseti kimin servis ettiğini biliyor" dedi.
 • 15:40 CHP'li Sarıbal, Bursa'daki Canlı Bomba Eylemini TBMM Gündemine Taşıdı Chp Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, "Yabancı ülkelerin ülkemizde yaşayan vatandaşlarını uyarmasından sonra gerçekleşen saldırılar, MİT ne iş yapıyor sorusunu akıllara getirmektedir" dedi.
 • 21:41 Alman Meclisi'nde Türkiye Tartışması Alman Meclisi'nde Türkiye Tartışması Federal Alman Meclisi'nde Türkiye gündemiyle düzenlenen oturumda tüm partiler, Türkiye'deki basın özgürlüğünün durumunu eleştirdi.
 • 17:10 CHP Myk Toplantısı CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, "Buradan bir kez daha söylüyoruz, Meclis Başkanı acilen istifa etmelidir.
 • 16:21 Konya'daki "Paralel Devlet Yapılanması" Davası "Paralel Devlet Yapılanması" iddialarına ilişkin Konya merkezli soruşturma kapsamında 2'si tutuklu 74 sanık hakkında açılan dava, beşinci duruşmayla sürüyor.
 • 14:39 Reyhanlı'daki Terör Saldırısı Davası Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde 11 Mayıs 2013'te meydana gelen, 53 kişinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan iki ayrı bombalı saldırıyla ilgili 33 kişinin yargılanmasına devam edildi.
 • 13:10 Maceracı' Murat Yeni Zaman'a Konuştu Samanyolu Televizyonu'nda "Maceracı" isimli program yapan Murat Yeni, Zaman gazetesinden Ali Değirmenci'ye konuştu.
 • 21:07 Bakanlar Kurulu Toplantısı Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Kilis'e yönelik roket saldırılarıyla ilgili dört alanda tedbir alınacağını belirterek, "Bunlardan biri ilave askeri tedbirlerin alınması. Bu çerçevede hudut hattındaki askeri varlığımızın, gücümüzün artırılması, ilave İHA'lar ve diğer araçlarla sınır ötesinin gözetlenmesinin imkanlarının sağlanması ve böylece sınır ötesinden Türkiye yönelik, Kilis'e dönük olarak gelecek saldırıların öncesinden haber alınarak bunların gözetlenmesinin en üst düzeye çıkarılmasıdır.
 • 19:21 Musa Anter Cinayeti ve Jitem Davaları Yazar Musa Anter'in 1992'de öldürülmesi ve AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu'nun yaralanmasına ilişkin, "Yeşil" kod adlı Mahmut Yıldırım'ın da arasında olduğu 4 sanığın yargılandığı dosya ile birleştirilen 16 sanıklı JİTEM davasının görülmesine devam edildi.
 • 16:29 CHP'li Yarkadaş Bu Ülkenin Çocuklarını İstismarcı ve Tecavüzcülere Bırakmayacağız CHP'li Yarkadaş Bu Ülkenin Çocuklarını İstismarcı ve Tecavüzcülere Bırakmayacağız Haber-Kamera Nurcan KIRCALI İstanbul DHACHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş partisinin Şile İlçe Örgütünün dün akşam düzenlediği yemekli toplantıya katıldı.
 • 16:26 CHP'li Yarkadaş: Bu Ülkenin Çocuklarını İstismarcı ve Tecavüzcülere Bırakmayacağız CHP'li Yarkadaş: Bu Ülkenin Çocuklarını İstismarcı ve Tecavüzcülere Bırakmayacağız Mit'in helikopteriyle bir PKK'lıyı aldık, Oslo'ya götürdük. Orada Milli İstihbarat Teşkilatı'nın yöneticileriyle buluşturduk. Sonrasında Milli İstihbarat Teşkilatı'nın helikopteriyle PKK'lıyı Kandil'e getirdik.
 • 16:15 Çankaya Köşkü'nde Güvenlik Toplantısı Çankaya Köşkü'nde Güvenlik Toplantısı Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında Çankaya Köşkü'nde Güvenlik Toplantısı gerçekleştirildi.
 • 16:10 17 - 25 Aralık 17 - 25 Aralık" Yazı Dizisine 28 Bin 650 TL Adli Para Cezası 25 Aralık soruşturmalarıyla ilgili köşe yazıları ve yazı dizisi nedeniyle "Gizliliği ihlal" ve "Hakaret" suçlarından yargılandığı dava karara bağlandı.
 • 16:08 Emin Haluk Ayhan: Kilisliler Devletin Şefkat ve Desteğini Bekliyor Mhp Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, Kilis'te incelemelerde bulunduğunu belirterek "Meydana gelen olay güvenlik olayı. İç ve dış güvenlik sorunu. Dün ki olayları da dikkate alırsanız asayiş olayı da ortaya çıkmaya başladı.
 • 13:33 Orhan Miroğlu: Musa Anter'in Öldürülmesinde MİT, JİTEM ve PKK'nın Rolü Var Orhan Miroğlu: Musa Anter'in Öldürülmesinde MİT, JİTEM ve PKK'nın Rolü Var Musa Anter davasında konuşan Orhan Miroğlu, "MİT'in, JİTEM'in ve PKK'nın içinde olan bir yapının rolü var. MİT'in, Musa Anter'in ölümüne seyirci kaldığı için kabahati var." dedi.
 • 13:31 Güvenlik Toplantısı Sona Erdi Güvenlik Toplantısı Sona Erdi Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında gerçekleştirilen güvenlik toplantısı sona erdi.
 • 11:44 NATO Ülkeleri, Siber Olaylara Karşı 'Kilitli Kalkan' Tatbikatı Yaptı NATO Ülkeleri, Siber Olaylara Karşı 'Kilitli Kalkan' Tatbikatı Yaptı Siber olaylara karşı NATO ülkeleri arasında iş birliğini tesis etmek, bilgi paylaşımını sağlamak ve mevcut yetenekleri değerlendirmek maksadıyla, Kilitli Kalkan (Locked Shields-2016) Tatbikatı gerçekleştirildi.
 • 16:53 Yargıtayın Ergenekon Kararı Uyap'a Konuldu (3) Ergenekon davasında yerel mahkeme kararının bozulmasına karar veren Yargıtay 16. Ceza Dairesi'nin gerekçeli kararında, örgütün mahkemece kabul edilen büyüklüğü karşısında, dokümanların örgütün varlığını açıklamak için yeterli olmadığı, örgüt faaliyeti kapsamında daha önce işlenmiş suçların ortaya konulamadığı, sanıkların örgütle nerede ne zaman kimler vasıtasıyla organik ilişki kurdukları açıklanmadan ve somut delilleri ortaya konulmadan dokümanlarda yazılı soyut cümlelere atıf yapılarak örgütle bağlantılarının kurulduğu belirtildi.
 • 16:33 Yargıtayın Ergenekon Kararı Uyap'a Konuldu (2) Ergenekon davasında yerel mahkeme kararının bozulmasına karar veren Yargıtay 16. Ceza Dairesi'nin gerekçeli kararında, "Dosyamıza konu davaların soruşturmasında görev alan ve aynı kişilerden oluşan kolluk personeli grubunun, Türkiye'nin birçok ilinde yapılan operasyonlarda görev yapması, tüm dokümanlar ile dijital verilerin bu kişiler tarafından incelenerek tutanağa bağlanması, Cumhuriyet savcılarının CMK'nın 122. maddesine aykırı olarak düzenlenen bu tutanaklara kuşku ile yaklaşmadan ve sorgulamadan itibar ederek koruma tedbirlerine ilişkin kararlara, iddianameye ve mütalaaya konu etmesi usul ve yasaya aykırıdır.
 • 13:06 Fetö'ye Destek" İddianamesi Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, "himmet" adı altında Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) kaynak aktardıkları ve örgüte eleman kazandırdıkları gerekçesiyle, 11 kişi hakkında "terör örgütü üyesi olmak" suçundan iddianame düzenledi.
 • 19:12 Can Dündar'den Merkel'e Mektup Can Dündar'den Merkel'e Mektup Casuslukla yargılanan Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, Almanya Başbakanı Merkel'i açık bir mektup yazarak baskılara sessiz kalmakla eleştirdi.
 • 15:33 Akademisyenlere Adliye Bahçesinde Destek Akademisyenlere Adliye Bahçesinde Destek Tutuklu akademisyenlere destek için bir araya gelen aralarında akademisyenler, uluslararası akademik kuruluş temsilcileri, milletvekilleri, gazeteciler ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri, duruşma öncesi İstanbul Adalet Sarayı önünde basın açıklaması yaptı.
 • 15:03 Akademisyenlere Adliye Bahçesinde Destek Tutuklu akademisyenlere destek için bir araya gelen aralarında akademisyenler, uluslararası akademik kuruluş temsilcileri, milletvekilleri, gazeteciler ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri, duruşma öncesi İstanbul Adalet Sarayı önünde basın açıklaması yaptı.
 • 14:52 Dündar ve Gül Hakkındaki Dündar ve Gül Hakkındaki "Casusluk" Davası GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün konuşmaları Dündar ve Gül hakkındaki "casusluk" davası Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Dündar ve Ankara Temsilcisi Gül'ün yargılandıkları davanın, Yargıtay'daki MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin davayla birleştirilmesi talebi reddedildi İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, dava dosyasının mütalaasını hazırlaması için Cumhuriyet savcısına gönderilmesine hükmederek, duruşmayı 6 Mayıs'a erteledi Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün, gazetede, MİT'e ait yardım tırlarının durdurulması olayına ilişkin gizli kalması gereken bilgi ve fotoğraflara yer verdikleri gerekçesiyle "casusluk", "darbeye teşebbüs" ve "FETÖ/PDY örgütüne üye olmamakla birlikte bilerek yardım etmek" suçlarından yargılandıkları davanın, Yargıtay'daki MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin davayla birleştirilmesi talebi reddedildi.
 • 14:38 Bildiri İmzalayan Akademisyenlere Başkonsoloslardan Destek Bildiri İmzalayan Akademisyenlere Başkonsoloslardan Destek "Bu suça ortak olmayacağız" başlıklı bildiriye imza attıkları gerekçesiyle tutuklanan ve hakim karşısına çıkan akademisyenlerin davasına başkonsoloslar da katıldı.
 • 13:45 Ek Bilgilerle) - Can Dündar ve Erdem Gül'ün Yargılandığı Davada Savcının "Birleştirme" Talebine Ret Mit TIR'larının durdurulmasına ilişkin görüntü ve haber yayınladıkları gerekçesiyle haklarında dava açılan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilci Erdem Gül'ün İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılandığı davanın üçüncü duruşması yapıldı.
 • 12:59 Dündar ve Gül Hakkındaki "Casusluk" Davası Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün, gazetede, MİT'e ait yardım tırlarının durdurulması olayına ilişkin gizli kalması gereken bilgi ve fotoğraflara yer verdikleri gerekçesiyle "casusluk", "darbeye teşebbüs" ve "FETÖ/PDY örgütüne üye olmamakla birlikte bilerek yardım etmek" suçlarından yargılandıkları davanın, Yargıtay'daki MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin davayla birleştirilmesi talebi reddedildi.
 • 12:58 Can Dündar ve Erdem Gül Davası Mütalaa İçin Ertelendi Cumhuriyet Gazetesi Genel yayın Yönetmeni Can Dündar ve gazetenin Ankara Temsilcisi Erdem Gül’ün yargılandığı davanın, Yargıtay’daki MİT TIR’larının durdurulması davasıyla birleştirilmesi talebi reddedildi.
 • 12:29 Fotoğraflar// Can Dündar ve Erdem Gül'ün Yargılandıkları MİT Tır'ları Haberi Davası Ertelendi Fotoğraflar// Can Dündar ve Erdem Gül'ün Yargılandıkları MİT Tır'ları Haberi Davası Ertelendi
 • 12:02 Flaş Can Dündar ve Erdem Gül'ün yargılandığı "MİT TIR'ları haberi davası"nda savcının "birleştirme" talebi reddedildi.
 • 11:46 MİT TIR'ları Davasında Savcı 'Davalar Birleşsin' Dedi, Mahkeme Reddetti MİT TIR'ları Davasında Savcı 'Davalar Birleşsin' Dedi, Mahkeme Reddetti Savcı, Can Dündar ve Erdem Gül'ün yargılandığı "MİT TIR'ları haberi davası"nın, savcılar ile askerlerin yargılandığı davayla birleştirilmesini istedi, mahkeme talebi reddetti.
 • 11:35 Dündar ve Gül Hakkındaki "Casusluk" Davası Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün, gazetede, MİT'e ait yardım tırlarının durdurulması olayına ilişkin gizli kalması gereken bilgi ve fotoğraflara yer verdikleri gerekçesiyle "casusluk", "darbeye teşebbüs" ve "FETÖ/PDY örgütüne üye olmamakla birlikte bilerek yardım etmek" suçlarından yargılandıkları davanın üçüncü duruşması başladı.
 • 11:23 Can Dündar: Öğretim Üyelerinin Davasını Kendi Davamızdan Daha Çok Önemsiyoruz Can Dündar: Öğretim Üyelerinin Davasını Kendi Davamızdan Daha Çok Önemsiyoruz Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün, MİT TIR'ları haberleri nedeniyle yargılandıkları davanın 3' duruşması başladı.
 • 11:00 Can Dündar, "Öğretim Üyelerinin Davasını Kendi Davamızdan Daha Çok Önemsiyoruz" Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün, MİT TIR'ları haberleri nedeniyle yargılandıkları davanın 3' duruşması başladı.
 • 10:51 Can Dündar ve Erdem Gül 3'üncü Defa Hakim Karşısında Can Dündar ve Erdem Gül 3'üncü Defa Hakim Karşısında Haber : Serpil KIRKESER - Yüksel KOÇ / Kamera: İstanbul DHAMİT TIR'larının durdurulmasına ilişkin görüntü ve haber yayınladıkları gerekçesiyle haklarında dava açılan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilci Erdem Gül'ün yargılandığı davanın üçüncü duruşması başladı.
 • 10:39 Can Dündar ve Erdem Gül 3'üncü Defa Hakim Karşısında Can Dündar ve Erdem Gül 3'üncü Defa Hakim Karşısında Mit TIR'larının durdurulmasına ilişkin görüntü ve haber yayınladıkları gerekçesiyle gazeteciler Can Dündar ile Erdem Gül 3. kez hakim karşısında.
 • 10:13 Fotoğraflar // MİT Tır'ları Haberi Davası Öncesi Can Dündar ve Erdem Gül'den Açıklama Fotoğraflar // MİT Tır'ları Haberi Davası Öncesi Can Dündar ve Erdem Gül'den Açıklama
 • 09:47 Pegida Kurucusunun Twitter Hesabını Türk Hackerler Ele Geçirdi Pegida Kurucusunun Twitter Hesabını Türk Hackerler Ele Geçirdi İslam ve yabancı karşıtı Pegida hareketini kuran Lutz Bachmann'ın Twitter hesabı, Türk korsanlar tarafından ele geçirildi. Bachmann'ın hesabında Erdoğan'a destek tweetleri yer aldı.