SON DAKİKA MİLLÎ İSTİHBARAT TEŞKİLATI HABERLERİ

Son Dakika Millî İstihbarat Teşkilatı Haberleri

 • 10:36 Berlin-Ankara Hattında 5 Gerilim Berlin-Ankara Hattında 5 Gerilim Almanya ve Türkiye ilişkileri zorlu bir süreç yaşıyor. İki ülke 'soykırım tasarısı' başta olmak üzere 5 konu üzerinde ciddi bir gerilimle karşı karşıya.
 • 16:23 Dha Ankara - Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş'tan 'Cerablus Harekatı' Açıklaması Türkiye Üzerine Ne... Dha Ankara - Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş'tan 'Cerablus Harekatı' Açıklaması Türkiye Üzerine Ne... Dha Ankara - Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş'tan 'Cerablus harekatı' açıklaması Türkiye üzerine ne düşüyorsa yapmakta kararlıHAREKATIN DETAYLARINI PAYLAŞAMAYIZ'HAKAN FİDAN' AÇIKLAMASI KULİSLERDEKİ KONUŞMALARA GÖRE HAREKET EDEMEYİZPARALEL YAPIYLA MÜCADELEDE YENİ SAFHAYA GEÇİLMİŞTİRBAŞKANLIK SİSTEMİYLE İLGİLİ TEKLİFİMİZ EN KISA ZAMANDA TBMM'YE GETİRİLECEKYARGI BAĞIMSIZLIĞINI İHLAL EDEN BİR MESELE YOKBAŞBAKAN Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun açıklamaları hatırlatılarak, Türkiye'nin ABD'ye 'Cerablus harekatı' teklif etmesi ve söz konusu harekatın detaylarının sorulması üzerine Harekatın detaylarını paylaşamayız. Türkiye kendi sınırlarının korunmasını, kendi toprak bütünlüğü ve egemenliğinin korunmasını birinci önceliği olarak kabul etmektedir.
 • 16:13 Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş'tan 'Cerablus Harekatı' Açıklaması Türkiye Üzerine Ne Düşüyorsa Yapmakta... Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş'tan 'Cerablus Harekatı' Açıklaması Türkiye Üzerine Ne Düşüyorsa Yapmakta... Dha Ankara - Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş'tan 'Cerablus harekatı' açıklaması Türkiye üzerine ne düşüyorsa yapmakta kararlıHAREKATIN DETAYLARINI PAYLAŞAMAYIZ'HAKAN FİDAN' AÇIKLAMASI KULİSLERDEKİ KONUŞMALARA GÖRE HAREKET EDEMEYİZPARALEL YAPIYLA MÜCADELEDE YENİ SAFHAYA GEÇİLMİŞTİRBAŞKANLIK SİSTEMİYLE İLGİLİ TEKLİFİMİZ EN KISA ZAMANDA TBMM'YE GETİRİLECEKYARGI BAĞIMSIZLIĞINI İHLAL EDEN BİR MESELE YOKBAŞBAKAN Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun açıklamaları hatırlatılarak, Türkiye'nin ABD'ye 'Cerablus harekatı' teklif etmesi ve söz konusu harekatın detaylarının sorulması üzerine Harekatın detaylarını paylaşamayız. Türkiye kendi sınırlarının korunmasını, kendi toprak bütünlüğü ve egemenliğinin korunmasını birinci önceliği olarak kabul etmektedir.
 • 13:57 Bakanlar Kurulu Toplantısı Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Almanya'daki Ermeni iddiaları oylamasına ilişkin, "1915'teki olayların ne olduğu, ne şekilde cereyan ettiği, hangi saiklerle o noktalara gelindiğinin tespiti ve bu konuda söz söyleme, parlamentoların vazifesi değildir.
 • 13:45 Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş: Türkiye Üzerine Ne Düşüyorsa Yapmakta Kararlı Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun açıklamaları hatırlatılarak, Türkiye'nin ABD'ye 'Cerablus harekatı' teklif etmesi ve söz konusu harekatın detaylarının sorulması üzerine, "Harekatın detaylarını paylaşamayız. Türkiye kendi sınırlarının korunmasını, kendi toprak bütünlüğü ve egemenliğinin korunmasını birinci önceliği olarak kabul etmektedir.
 • 13:41 Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş'tan 'Hakan Fidan' Açıklaması Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın görevden alınacağı iddiasına ilişkin, “MGK toplantısında böyle bir konu gündeme gelmedi.
 • 13:35 Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş'tan 'Cerablus Harekatı' Açıklaması Türkiye Üzerine Ne Düşüyorsa Yapmakta... Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş'tan 'Cerablus Harekatı' Açıklaması Türkiye Üzerine Ne Düşüyorsa Yapmakta... Dha Ankara - Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş'tan 'Cerablus harekatı' açıklaması Türkiye üzerine ne düşüyorsa yapmakta kararlıHAREKATIN DETAYLARINI PAYLAŞAMAYIZ'HAKAN FİDAN' AÇIKLAMASI KULİSLERDEKİ KONUŞMALARA GÖRE HAREKET EDEMEYİZPARALEL YAPIYLA MÜCADELEDE YENİ SAFHAYA GEÇİLMİŞTİRBAŞKANLIK SİSTEMİYLE İLGİLİ TEKLİFİMİZ EN KISA ZAMANDA TBMM'YE GETİRİLECEKYARGI BAĞIMSIZLIĞINI İHLAL EDEN BİR MESELE YOKBAŞBAKAN Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun açıklamaları hatırlatılarak, Türkiye'nin ABD'ye 'Cerablus harekatı' teklif etmesi ve söz konusu harekatın detaylarının sorulması üzerine Harekatın detaylarını paylaşamayız. Türkiye kendi sınırlarının korunmasını, kendi toprak bütünlüğü ve egemenliğinin korunmasını birinci önceliği olarak kabul etmektedir.
 • 11:47 Numan Kurtulmuş'tan Hakan Fidan Sorusuna Yanıt: MGK'da Konuşulmadı Numan Kurtulmuş'tan Hakan Fidan Sorusuna Yanıt: MGK'da Konuşulmadı Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, MİT Müsteşarı Fidan'ın görevden alınacağı yönündeki iddialara ilişkin "Fidan MGK'nın başından sonuna kadar toplantıdaydı." dedi.
 • 11:26 Haftanın Tarihine Bakış ABD Başkanı Harry Truman, Dışişleri Bakanı George C. Marshall tarafından hazırlanan ve komünizm tehdidine karşı koymayı amaçlayan "Marshall Planı"nı imzaladı.
 • 08:04 Abdülkadir Selvi: Terörle Mücadelenin Stratejisi Değişti Abdülkadir Selvi: Terörle Mücadelenin Stratejisi Değişti Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, terörle mücadelede yeni bir döneme geçildiğini belirterek "ABD'nin küresel çapta yaptığı ama daha çok İsrail'in geliştirdiği stratejiyi andırıyor." dedi.
 • 21:14 Bolu - CHP'li Özcan MİT İşi Gücü Bırakıp Hakkımızda Savcılara Talimat Veriyor Bolu - CHP'li Özcan MİT İşi Gücü Bırakıp Hakkımızda Savcılara Talimat Veriyor CHP'li Özcan MİT işi gücü bırakıp hakkımızda savcılara talimat veriyorCHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, AK Parti'nin dokunulmazlık düzenlemesindeki amacının muhalefeti susturmak olduğunu savunarak, Cumhurbaşkanı ve Türkiye'nin Milli İstihbarat Teşkilatı, işi gücü bırakıp, bizim yaptığımız konuşmalar sebebiyle, sindirmek için savcılara talimat veriyor dedi.
 • 20:23 Bolu CHP'li Özcan: MİT İşi Gücü Bırakıp Hakkımızda Savcılara Talimat Veriyor Bolu CHP'li Özcan: MİT İşi Gücü Bırakıp Hakkımızda Savcılara Talimat Veriyor CHP'li Özcan: MİT işi gücü bırakıp hakkımızda savcılara talimat veriyorCHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, AK Parti'nin dokunulmazlık düzenlemesindeki amacının muhalefeti susturmak olduğunu savunarak, "Cumhurbaşkanı ve Türkiye'nin Milli İstihbarat Teşkilatı, işi gücü bırakıp, bizim yaptığımız konuşmalar sebebiyle, sindirmek için savcılara talimat veriyor" dedi.
 • 17:46 Gaziantep Dolandırıcının Üzerinden Sahte MİT ve Polis Kimlikleri Çıktı Gaziantep Dolandırıcının Üzerinden Sahte MİT ve Polis Kimlikleri Çıktı Dolandırıcının üzerinden sahte MİT ve polis kimlikleri çıktıGAZİANTEP'te, kendisini 'polis' ve 'MİT mensubu' olarak tanıtıp, ilişkisi kurduğu kadınları dolandıran 36 yaşındaki Mustafa İ., polis tarafından gözaltına alındı.
 • 17:39 Eski Tib Yöneticilerine Usulsüz Dinleme Fezlekesi Gölbaşı Cumhuriyet Savcılığı, eski Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) Başkan Vekili Osman Nihat Şen'in de aralarında bulunduğu 22 eski TİB yöneticisine ilişkin fezleke hazırladı.
 • 14:09 Mgk Hazırlık Toplantısı Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında, Milli Güvenlik Kurulu (MGK) hazırlık toplantısı yapıldı.
 • 13:33 Çankaya Köşkü'nde Mgk Hazırlık Toplantısı Başbakan Binali Yıldırım, saat 14.00’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak Milli Güvenlik Kurulu toplantısı öncesi hazırlık toplantısı yapıyor.
 • 11:13 Osmanlıspor'a 2 Bomba Transfer Osmanlıspor'a 2 Bomba Transfer Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankaragücü’nün yaşadığı sıkıntılı süreçten kurtulabilmesi için özellikle taraftarlardan gelen “destek” çağrılarına cevap verdi.
 • 21:22 65. Hükümet'in İlk Bakanlar Kurulu Toplantısı (2) ANKARA (AA) - Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, "Anayasa Mahkemesine bireysel başvuru hakkının önünü açan da AK Parti hükümetleridir.
 • 20:29 Başbakan Yardımcılarının Görev Alanları Belli Oldu Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, 65. Hükümetin ilk Bakanlar Kurulu toplantısında Başbakan yardımcılarının görev alanlarının belli olduğunu söyledi.
 • 20:15 Kurtulmuş: Başbakan Yardımcılarının Görev Dağılımı Belli Oldu Kurtulmuş: Başbakan Yardımcılarının Görev Dağılımı Belli Oldu Kurtulmuş: Başbakan yardımcılarının görev dağılımı belli oldu (1)"64. Hükümet'e reform hükümeti demiştik. Bu hükümete de reform ve atılım hükümet demek daha doğru olur""Pazar günü TBMM'de güven oyu olarak ümit ediyoruz ki hükümetimiz resmen de kuruluş aşamasını tamamlamış olur"Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş 65. Hükümet'in ilk Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada, Başbakan yardımcılarının görev dağılımı belli olduğunu bildirdi.
 • 20:10 Kurtulmuş: Başbakan Yardımcılarının Görev Dağılımı Belli Oldu (1) Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş 65. Hükümet'in ilk Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, Başbakan yardımcılarının görev dağılımının belli olduğunu bildirdi.
 • 19:53 65. Hükümette Başbakan Yardımcılarının Görev Dağılımları Belli Oldu 65. Hükümette Başbakan Yardımcılarının Görev Dağılımları Belli Oldu Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, ilk Bakanlar Kurulu toplantısının ardından 65. Hükümetin Başbakan Yardımcılarının görev dağılımlarını açıkladı.
 • 19:11 Kriptolu Telefonların Dinlenmesi Davası Devlet büyüklerinin kullandığı kriptoluların da arasında bulunduğu telefonların usulsüz dinlendiği iddialarına yönelik eski Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) Başkanvekili Osman Nihat Şen ve eski TİB Bilgi Sistemleri Daire Başkanı İlhan Elieyioğlu'nun da yargılandığı davada üç sağın tahliyesine karar verildi.
 • 07:20 MİT'e Yeni Yetki! MİT Artık Kayıtsız Silah Taşıyabilecek MİT'e Yeni Yetki! MİT Artık Kayıtsız Silah Taşıyabilecek Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelikle MİT'e görev alanında kullanılmak üzere alacağı cihaz, silah ve taşıt gibi taşınır malları 'kayıt altına almama' ayrıcalığı verildi.
 • 20:57 MİT TIR'larının Durdurulması Davasında 5 Askere Tahliye MİT TIR'larının Durdurulması Davasında 5 Askere Tahliye Yargıtay 16. Ceza Dairesince görüşülen "Adana ve Hatay'da MİT'e ait tırların durdurulması"na ilişkin davada, tutuklu askerlerden 5'inin adli kontrol şartıyla tahliyesine karar verildi.
 • 15:57 Kocaeli Merkezli "Usulsüz Dinleme" Davası Kocaeli'de, aralarında bürokrat, siyasetçi ve medya mensubunun da bulunduğu 63 kişiyi usulsüz olarak dinledikleri gerekçesiyle ikisi tutuklu, 13 emniyet mensubunun yargılanmasına devam edildi.
 • 12:40 Facebook Günde Kaç Satır Çeviri Gerçekleştiriyor? Facebook Günde Kaç Satır Çeviri Gerçekleştiriyor? Facebook'un milyonlar kullanıcısının birbirini anlamasına yardımcı olduğu hizmetin bilinmeyenlerini Alan Packer açıkladı.
 • 11:46 Merkel ile Erdoğan Arasındaki 5 Tartışmalı Konu Merkel ile Erdoğan Arasındaki 5 Tartışmalı Konu Almanya Başbakanı Merkel ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, İnsani Yardım Zirvesi'nde bir araya geldi. İki ismin 5 konu üzerinde ters düştükleri düşünülüyor.
 • 18:53 Vali Yerlikaya: Vali Yerlikaya: "Canlı Bombanın Hedefi AK Parti Olağan Kongresi'ydi" Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, polisin operasyonu sırasında kendini patlatan canlı bomba Yunus Durmaz ve ona bağlı örgüt hücresinin hedefinde AK Parti Olağan Kongresi’nin bulunduğunu açıkladı.
 • 18:29 Gaziantep'te Kendini Patlatan Işid'linin Hedefi AK Parti Kongresiymiş (2)- Yeniden Gaziantep'te Kendini Patlatan Işid'linin Hedefi AK Parti Kongresiymiş (2)- Yeniden Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, geçen perşembe günü polis operasyonunda vücuduna bağlı intihar yeleğini infilak ettirerek parçalanarak ölen IŞİD'in sözde Türkiye emiri Yunus Durmaz ve kendisiyle birlikte hareket eden kişilerin hedefinin, dün Ankara'da yapılan ve Ahmet Davutoğlu'nun görevi Binali Yıldırım'a devrettiği AK Parti Olağanüstü Kongresi olduğunu ve bu eylemin engellendiğini söyledi.
 • 12:07 MİT Tırlarının Durdurulması Davası İlk derece mahkemesi sıfatıyla Yargıtay 16. Ceza Dairesinde görülen ve gizlilik kararı verilen "Adana ve Hatay'da MİT'e ait tırların durdurulması"na ilişkin davaya yarın devam edilecek.
 • 09:33 Değişim Rüzgarında Sıra Hakan Fidan'da mı Değişim Rüzgarında Sıra Hakan Fidan'da mı Binali Yıldırım'ın 2. Olağanüstü Kongre'de yaptığı konuşmanın ardından yeni dönemin şifresinin "Erdoğan'a sadakat" olduğu ortaya çıktı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın da gideceği konuşuluyor.
 • 02:10 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gençlerle Buluştu (8) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beşiktaş'ın yeni stadına ilişkin, "Güzel bir stat oldu.
 • 08:06 Hüseyin Çapkın: Kandırılmış Polis Müdürüyüm Hüseyin Çapkın: Kandırılmış Polis Müdürüyüm "Selâm-Tevhid kumpas soruşturması" kapsamında 'tanık' olarak dinlenilen eski İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, "Kendimi kandırılmış bir polis müdürü olarak görüyorum" dedi.
 • 17:35 Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 100 Bin Lİralık Tazminat Davası Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 100 Bin Lİralık Tazminat Davası Cumhurbaşkanı Erdoğan dünkü grup konuşmasındaki sözleri nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında 100 bin liralık manevi tazminat davası açtı.
 • 00:23 Darbeler ve Yükselen Türkiye Darbeler ve Yükselen Türkiye" Konferansı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : "Darbeler ve Yükselen Türkiye" konferansı Konferans salonundan detay Abdurrahman Dilipak'ın konuşması Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç'in Dilipak'a rahle ve Kur'an-ı Kerim hediye etmesi "Darbeler ve Yükselen Türkiye" konferansı Yazar Dilipak: "Suriye'de Rusya, Hizbullah, İran, Lübnan, Irak var, olmayan yok. Kimsenin varlığına kimsenin itirazı yok ama Türkiye'den tır göndermeye kalkıyorsunuz MİT tırlarına operasyon yapıyorlar.
 • 23:19 Darbeler ve Yükselen Türkiye" Konferansı Yazar Abdurrahman Dilipak, "Suriye'de Rusya, Hizbullah, İran, Lübnan, Irak var, olmayan yok. Kimsenin varlığına kimsenin itirazı yok ama Türkiye'den tır göndermeye kalkıyorsunuz MİT tırlarına operasyon yapıyorlar.
 • 18:25 Kılıçdaroğlu: 28 Şubat Darbecileri Nasıl Yargılandıysa Bu Darbeciler de Gün Gelecek Hesabını... Kılıçdaroğlu: 28 Şubat Darbecileri Nasıl Yargılandıysa Bu Darbeciler de Gün Gelecek Hesabını... Chp Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu.
 • 18:11 MİT Tırlarının Durdurulmasına İlişkin Yeni Davaya Birleştirme Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurularak aranmasına ilişkin Tuğgeneral Hamza Celepoğlu ve emekli Albay Burhanettin Cihangiroğlu'nun, "darbeye teşebbüs" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılması istenen yeni iddianamenin, firari Fetullah Gülen ve Emre Uslu ile eski emniyet müdürleri Yurt Atayün ve Ömer Köse'nin de aralarında bulunduğu 81 sanığın yargılandığı "Selam Tevhid soruşturmasında kumpas" davasıyla birleştirilmesine hükmedildi.
 • 16:35 MİT Tırlarının Durdurulması Davası İlk derece mahkemesi sıfatıyla Yargıtay 16. Ceza Dairesinde görülen ve gizlilik kararı verilen "Adana ve Hatay'da MİT'e ait tırların durdurulması"na ilişkin davanın duruşmalarının Ankara Adliyesindeki duruşma salonunda yapılması kararlaştırıldı.
 • 16:32 CHP TBMM Grup Toplantısı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Birileri Türkiye'yi babasının çiftliği sanıyor.
 • 14:39 Kılıçdaroğlu: Başkanlığı Bizim Bedenimizi Çiğnemeden Hayata Geçiremezsin Kılıçdaroğlu: Başkanlığı Bizim Bedenimizi Çiğnemeden Hayata Geçiremezsin CHP lideri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik 'başkanlık sistemi' eleştirilerini yineledi; "Sen böyle bir demokrasiyi bizim bedenimizi çiğnemeden hayata geçiremezsin" dedi.
 • 13:41 Alet Çantası Alet Çantası" Projesi Aydın'ın Antik Kentlerinde Hayata Geçti Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencilerinin düzenlediği “Alet Çantası” etkinliği Aydın’ın antik kentlerinde gerçekleşti.
 • 20:46 Dündar ve Gül'ün "Gizli Bilgileri Açıklama" Davasının Gerekçeli Kararı (2) MİT'e ait yardım tırlarının durdurulması olayına ilişkin gizli kalması gereken bilgi ve fotoğraflara gazetede yer verdikleri gerekçesiyle Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'ın 5 yıl 10 ay, Erdem Gül'ün ise 5 yıl hapis cezasına çarptırıldığı davanın gerekçeli kararında, "Milli güvenlik konusunda yapılan açıklamalar, hassasiyet ve sakıncaların devam ettiği ve had safhada olduğu bir aşamada sanıkların gazetecilik etiğine uygun davrandıkları söylenemez." ifadesi yer aldı.
 • 19:43 Mahkeme: Devlet Sırrı Niteliğindeki Bilgi, Belge ve Görüntülerin Ele Geçirilerek Başkalarıyla... Mit TIR'larının durdurulmasına ilişkin görüntü ve haber yayınladıkları gerekçesiyle yargılanan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Erdem Gül hakkında verilen hapis cezasının gerekçeli kararı açıkladı.
 • 19:24 Dündar ve Gül'ün "Gizli Bilgileri Açıklama" Davasının Gerekçeli Kararı (1) MİT'e ait yardım tırlarının durdurulması olayına ilişkin gizli kalması gereken bilgi ve fotoğraflara gazetede yer verdikleri gerekçesiyle Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'ın 5 yıl 10 ay, Erdem Gül'ün ise 5 yıl hapis cezasına çarptırıldığı davanın gerekçeli kararında, sanıklarla ilgili "ihlal" kararı veren Anayasa Mahkemesi'nin, "yargılama konusuyla ilgili sonuca yönelik değerlendirme yaparak yetkisini aştığı" belirtildi.
 • 19:11 Can Dündar'a Can Dündar'a "Can Dündar'ın Kitabıyla" Mahkumiyet MİT TIR'ları davasında Can Dündar'ı 5 yıl 10 hapis cezasına çarptıran mahkeme bu kararının gerekçelerini sıralarken, Can Dündar'ın cezaevinden çıktıktan sonra tamamladığı Tutuklandık adlı kitabındaki bazı bölümleri de saydı.
 • 18:53 Can Dündar ve Erdem Gül Davasında Gerekçeli Karar Açıklandı Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’ın MİT TIR’larına ait görüntülerin yayınlanması ilişkin 5 yıl 10 ay hapse çarptırıldığı davada gerekçeli kararını açıklayan mahkeme, Anayasa Mahkemesi’nin hak ihlali kararıyla yetkisini aştığını belirtti.
 • 18:50 Dündar ve Gül'ü Mahkum Eden Mahkemeden Aym'ye Dündar ve Gül'ü Mahkum Eden Mahkemeden Aym'ye "Yetkini Aştın" Göndermesi Gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül hakkında MİT TIR'ları haberi sebebiyle verilen hapis cezasının gerekçeli kararında mahkeme, Anayasa Mahkemesinin "Hak İhlali" kararını eleştirdi.
 • 18:45 MİT Tırlarının Durdurulmasına İlişkin Soruşturma Adana ve Hatay'da MİT tırlarının yasa dışı yollarla durdurulmasına ilişkin tamamlanan soruşturmada, tutuklu Tuğgeneral Hamza Celepoğlu ve emekli Albay Burhanettin Cihangiroğlu'nun, "darbeye teşebbüs etmek" suçundan agˆırlas¸tırılmıs¸ müebbet, "devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal veya askeri casusluk maksadıyla ac¸ıklamak" suçundan müebbet, diğer suçlardan ise 30 yıldan 42 yıl 6'şar aya kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi.