18:0500
SON DAKİKA MİMAR SİNAN HABERLERİ

Son Dakika Mimar Sinan Haberleri


MİMAR SİNAN

Kayseri'nin Ağırnas köyünde doğdu. Yavuz Sultan Selim zamanında devşirme olarak İstanbul'a getirildi. Zeki, genç ve dinamik olduğu için seçilenler arasındaydı. Sinan, At Meydanı'ndaki saraya verilen çocuklar içinde mimarlığa özendi, vatanın bağlarında ve bahçelerinde su yolları yapmak, kemerler... Devamı

  Geleneksel Çocuk Oyunları

  Geleneksel Çocuk Oyunları

  Kaleli yakan top turnuvası tamamlandı. (21 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  Beko Basketbol Ligi

  Beko Basketbol Ligi

  Ligde 28. hafta maçlarının programı açıklandı. (21 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  Neü Heyeti Bulgaristan'dan Döndü

  Neü Heyeti Bulgaristan'dan Döndü

  Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi (NEÜ) Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, ERASMUS programı kapsamında Bulgaristan Konstantin Preslavsky Üniversitesi’ni ziyaret etti. (21 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  İstanbul'da Elektrik Kesintisi

  İstanbul'da Elektrik Kesintisi

  Adalar, Beykoz, Üsküdar, Kadıköy, Ataşehir, Sultanbeyli, Pendik, Ümraniye ve Kartal'ın bazı mahallelerinde 21 Nisan'da elektrik kesintisi yapılacak. (19 Nisan 2014 Cumartesi )

   

  Anadolu Yakası'nda Elektrik Kesintisi

  Anadolu Yakası'nda Elektrik Kesintisi

  AYEDAŞ, bazı ilçelerde 21 Nisan Pazartesi günü 'Planlı Elektrik Kesintisi Programı' kapsamında belirli sürelerde elektrik verilemeyeceğini duyurdu. (18 Nisan 2014 Cuma )

   

  Şahin Sucukları Arap Ortağıyla Süt İşine de Girecek

  Türkiye'nin önde gelen et ürünleri üreticisi Şahin Sucukları, hisse satışına hazırlandığı Arap ortağı ile et, süt ve süt ürünlerine yatırım yapacak. (18 Nisan 2014 Cuma )

   

  Çeşmeden Şerbet Akıtıldı

  Çeşmeden Şerbet Akıtıldı

  Isparta Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, "Kutlu Doğum Haftası" nedeniyle Mimar Sinan Cami’nde her yıl geleneksel hale getirilen şerbet dağıtımını gerçekleştirdi. (18 Nisan 2014 Cuma )

   

 

Manşet Haberleri