00:4800
SON DAKİKA MİMAR SİNAN HABERLERİ

Son Dakika Mimar Sinan Haberleri


MİMAR SİNAN

Kayseri'nin Ağırnas köyünde doğdu. Yavuz Sultan Selim zamanında devşirme olarak İstanbul'a getirildi. Zeki, genç ve dinamik olduğu için seçilenler arasındaydı. Sinan, At Meydanı'ndaki saraya verilen çocuklar içinde mimarlığa özendi, vatanın bağlarında ve bahçelerinde su yolları yapmak, kemerler... Devamı

  Lionslar, Elmadere'yi Kardeş Mahalle İlan Etti

  Lionslar, Elmadere'yi Kardeş Mahalle İlan Etti

  Cevdet ŞEN/KINIK (İzmir), DHA)- İZMİRLİ Lions kulüplerin üyeleri, Soma'daki maden faciasında 11 kişiyle en fazla kaybı yaşayan İzmir'in Kınık İlçesi'nin mahalleye dönüştürülen Elmadere Köyü'nde eğitimden sağlığa çeşitli konularda detaylı bir çalışma yaptı. (Dün 12:34)

   

  Hasan Arat'ın Ağabeyi Vefat Etti

  Beşiktaş Kulübünün eski yöneticilerinden TMOK Başkanvekili Hasan Arat'ın ağabeyi Mehmet Hıfzı Arat vefat etti. (Dün 11:47)

   

  Teknolojiye Meydan Okuyan Deprem Terazileri 429 Yıldır Dönüyor

  Teknolojiye Meydan Okuyan Deprem Terazileri 429 Yıldır Dönüyor

  Günümüzde inşaatlarda depremin zararını 10 gün süren testlerden sonra belirlenirken 429 yıl önce yapılan Muradiye Camii'sinde depremin zararı tek bir hareketle anlaşılıyor. (21 Aralık 2014 Pazar )

   

  Bu Cami İnşaat Teknolojisine Meydan Okuyor

  Bu Cami İnşaat Teknolojisine Meydan Okuyor

  Günümüz inşaat teknolojisinde binaların hasar görüp görmedikleri en az 10 gün süren bir laboratuvar testinin ardından ortaya çıkarken, 1585 yılında ibadete açılan Manisa Muradiye Camisindeki sistem sayesinde binanın hasar görüp görmediği tek bir hareketle anlaşılıyor. (21 Aralık 2014 Pazar )

   

  İhsan Kapısı" Geleneği Kırıkkale'de Yaşatılacak

  Osmanlı döneminin sosyal yardımlaşma geleneklerinden "ihsan kapısı", Mimar Sinan’ın ustalık dönemi eseri kabul edilen Edirne’deki Selimiye Camisi'nin mimarisi örnek alınarak inşa edilen Nur Camisi’nde yaşatılacak İl Müftüsü Gerek: "Osmanlı geleneklerini buraya taşıdık ve yaşatacağız. Osmanlı döneminde. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Bandırma'da Proje Çalıştayı

  Bandırma ilçesinde, "Yapı Tesisatı Öğrencilerinin Avrupa Stajı" konulu proje çalıştayı düzenlendi. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Kırklareli'nden Kısa Kısa

  Öğrencilere diş macunu dağıtıldı. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  2015 Yılı Bütçesi Genel Kurul'da

  AK Parti'li Atalay: "Osmanlıca; bu coğrafi havzada yüzlerce yıl boyunca vücut bulmuş devasa kültür mirasımızın ana dilidir. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Amerikan Türk Cemiyeti'ne Bağlı Moon And Stars Project Sunar

  Amerikan Türk Cemiyeti'ne Bağlı Moon And Stars Project Sunar

  Genç Fotoğrafçılar Ödülü'nün kazanan fotoğrafları 22 Aralık'tan itibaren Mimar Sinan Fotoğraf Galerisi'nde sergileniyor. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Gündüz, Nihal Atsız'ı Anlattı

  Gündüz, Nihal Atsız'ı Anlattı

  Türkçü Turancılar Derneği Genel Başkanı Recep Ali Gündüz, vefatının 39’uncu yıl dönümünde Hüseyin Nihal Atsız’ı anlattı. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Avrupalı Gençler Kayseri'de Sanat ile Buluştu

  Avrupa Birliği (AB) Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Ulusal Ajans) tarafından desteklenen Erasmus Gençlik Değişim Projesi kapsamında Litvanya, Portekiz ve İspanya’ dan 30 genç Kayseri’ye geldi. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Edirne'de Sis Görüş Mesafesini 50 Metreye Düşürdü

  Edirne'de Sis Görüş Mesafesini 50 Metreye Düşürdü

  Edirne'de, sabah saatlerinde etkili olan sis nedeniyle görüş mesafesi yer yer 50 metreye kadar düştü. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Edirne'de Sis Görüş Mesafesini 50 Metreye Düşürdü

  Edirne'de Sis Görüş Mesafesini 50 Metreye Düşürdü

  Edirne'de, sabah saatlerinde etkili olan sis nedeniyle görüş mesafesi yer yer 50 metreye kadar düştü. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Edirne 10 Gündür 'Taşkınzede'

  Edirne 10 Gündür 'Taşkınzede'

  Edirne'de 10 gün önce şiddetli yağışlarla birlikte taşan Tunca ve Meriç nehirlerinde su seviyesindeki düşüş bugün de sürerken, Edirne Belediye Başkanı CHP'li Recep Gürkan, kente gelecek olan Başbakan Ahmet Davutoğlu'na, Yunanistan ile sınır olan Meriç nehir yatağının temizlenmesi için taleplerini ileteceklerini söyledi. (14 Aralık 2014 Pazar )

   

  Edirne 10 Gündür Taşkınzede

  Edirne 10 Gündür Taşkınzede

  Edirne'de 10 gün önce şiddetli yağışlarla birlikte taşan Tunca ve Meriç nehirlerinde düşüş bugünde sürerken, Edirne Belediye Başkanı CHP'li Recep Gürkan, kente gelecek olan Başbakan Ahmet Davutoğlu'na, Yunanistan ile sınır olan Meriç nehir yatağının temizlenmesi için taleplerini ileteceklerini söyledi. (14 Aralık 2014 Pazar )

   

  Samsun'da Otomobil Tramvaya Çarptı: 1 Yaralı

  Samsun'da Otomobil Tramvaya Çarptı: 1 Yaralı

  Samsun’da otomobilin tramvaya çarpması sonucu meydana gelen trafik kazasında 1 kişi yaralandı. (14 Aralık 2014 Pazar )

   

  Ülkem İçin Değer', Dediler İki Okulu Canlandırdılar

  Üniversite öğrencisi üç arkadaşın eğitime destek için hazırladıkları ‘Ülkem İçin Değer’ projesi kapsamında Bursa’nın Nilüfer Güngören ve Sivas’ın Başsöğüt Köyü ilkokulları canlandırılırken, öğrenciler sevindirildi. (13 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Ülkem İçin Değer" Projesi

  Üniversite öğrencisi üç arkadaşın eğitime destek için hazırladıkları "Ülkem İçin Değer" projesi, Bursa'nın Nilüfer Güngören ve Sivas'ın Başsöğüt köyü ilkokuluna hayat verdi. (13 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Ayetler Işında Kuran'daki İslam' Konferansı

  Ayetler Işında Kuran'daki İslam" Konferansı

  Adıyaman Tasavvuf Derneği tarafından “Ayetler ışığında Kuran’daki İslam” konulu konferans düzenlendi. (13 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Bozüyük'te Fidan Dikimi Gerçekleştirildi

  Bozüyük'te, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çevre Koruma Dergisi işbirliğinde fidan dikimi gerçekleştirildi. (13 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi

  Edirne Belediyesi Edirnespor, Ligin 8. haftasında Hatay Büyükşehir Belediyesi ile karşılaşacak. (11 Aralık 2014 Perşembe )

   

  İstanbul'da "Mimar Sinan" Zamanı

  Mimar Sinan'ın eserlerinin teknolojik donanımlarla sanatseverlerle buluşacağı "Mimar Sinan ve Yaratıcı Deha'nın Şaheserleri" sergisi, 2015 yılının nisan ayında, Tophane i Amire'de açılacak. (11 Aralık 2014 Perşembe )

   

 

  İhd, İnsan Hakları Evrensel Bildirgesinin 66. Yılını Kutladı

  İhd, İnsan Hakları Evrensel Bildirgesinin 66. Yılını Kutladı

  İnsan Hakları Derneği (İHD) Adıyaman Şube Başkanlığı, İnsan Hakları Evrensel Bildirgesinin Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilişinin 66. yılını kutladı. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Büyükçekmece Gölü Nefes Aldıracak

  Büyükçekmece Gölü Nefes Aldıracak

  Büyükçekmece Gölünde çevreye rahatsızlık veren kötü koku için belediye ekipleri harekete geçti. (08 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  'BSM'de Mimar Sinan Anlatıldı

  Tiyatro çekirdek oyuncuları, Turgut Özakman'ın yazdığı "Ben Mimar Sinan" adlı oyunla BSM sahnesindeydiler. (08 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Fikri Işık: "Bunlara Kaddafi'nin Çadırı Lazım"

  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık Edirne'de- Bakan Işık: "Şu anda Cumhurbaşkanlığı Sarayı'yla uğraşanlar, inanın Mimar Sinan döneminde Selimiye Camii yapılırken de 'Bu kadar büyük camiye ne gerek var, bu kadar israf olur mu?' diye padişahtan, mimarına topa tutardı, bunlara Kaddafi'nin çadırı lazım" Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Şu anda Cumhurbaşkanlığı Sarayı'yla uğraşanlar, inanın Mimar Sinan döneminde Selimiye Camii yapılırken de 'Bu kadar büyük camiye ne gerek var, bu (06 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Bakan Işık: 'Her Kim Tüyü Bitmemiş Yetimin Hakkına El Uzatırsa O Eli Kırarız'

  Bakan Işık: "Her Kim Tüyü Bitmemiş Yetimin Hakkına El Uzatırsa O Eli Kırarız"

  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: - "Her kim tüyü bitmemiş yetimin hakkına el uzatırsa o eli kırarız. O el kırılmalıdır ama hiç kimsenin de hükümete darbe yapmak için haysiyet cellatlığına girmesine müsaade etmeyiz" Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Her kim tüyü bitmemiş yetimin hakkına el uzatırsa o eli kırarız. O el kırılmalıdır ama hiç kimsenin de hükümete darbe yapmak için haysiyet cellatlığına girmesine müsaade etmeyiz" dedi. (06 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık Edirne'de

  Bakan Işık: "Şu anda Cumhurbaşkanlığı Sarayı'yla uğraşanlar, inanın Mimar Sinan döneminde Selimiye Camii yapılırken de 'Bu kadar büyük camiye ne gerek var, bu kadar israf olur mu?' diye padişahtan, mimarına topa tutardı, bunlara Kaddafi'nin çadırı lazım" (06 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  "Her Kim Tüyü Bitmemiş Yetimin Hakkına El Uzatırsa O Eli Kırarız"

  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Her kim tüyü bitmemiş yetimin hakkına el uzatırsa o eli kırarız." dedi. (06 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Bakan Işık Yaratıcılığın Sistematiğe Dönüşmesi Önceliğimiz

  Bakan Işık Yaratıcılığın Sistematiğe Dönüşmesi Önceliğimiz

  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, katıldığı Edirne Merkez İlçe 5'inci Olağan Kongresi'nde Cumhurbaşkanlığı Saray'ına ilişkin eleştirilerine cevap verdi. (06 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Bakan Işık: Yaratıcılığın Sistematiğe Dönüşmesi Önceliğimiz (2)

  Bakan Işık: Yaratıcılığın Sistematiğe Dönüşmesi Önceliğimiz (2)

  Saray ELEŞTİRİSİNE SELİMİYE CAMİSİ İLE CEVAP BİLİM, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, katıldığı Edirne Merkez İlçe 5'inci Olağan Kongresi'nde Cumhurbaşkanlığı Saray'ına ilişkin eleştirilerine cevap verdi. (06 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Bursagaz Acil 187 Ekipleri Doğalgaz Yangınına Anında Müdahale Etti

  Bursagaz Acil 187 ekipleri, 5 Aralık 2014 günü Küplüpınar Mahallesi Dicle Sokak ve Mimar Sinan Mahallesi Ülkü Sokak’ta meydana gelen yangın ihbarlarına en kısa sürede müdahale etti. (05 Aralık 2014 Cuma )

   

  Bursa'nın 3 Mahallesine Doğalgaz Verilmeyecek

  Bursa'nın 3 Mahallesine Doğalgaz Verilmeyecek

  Bursa'nın merkez Osmangazi İlçesi Küplüpınar Mahallesi'nde meydana gelen doğalgaz yangınıyla ilgili olarak Bursagaz yazılı açıklama yaptı. (05 Aralık 2014 Cuma )

   

  Edirne Belediyesi Edirnespor Kulübü Başkanı Boyacıoğlu Açıklaması

  "Adana BOTAŞ deplasmanından istediğimiz galibiyetle döneceğimize inanıyorum" (05 Aralık 2014 Cuma )

   

  Dünün Demir Parmaklıkları Bugünün Genç Kuşaklarına Ev Sahipliği Yapıyor

  Dünün Demir Parmaklıkları Bugünün Genç Kuşaklarına Ev Sahipliği Yapıyor

  Necip Fazıl, Yılmaz Güney, Can Yücel, Nazım Hikmet, Rıfat Ilgaz ve Nihal Atsız gibi pek çok edebiyatçı ve düşünürün yolunun düştüğü Toptaşı Cezaevi olarak kullanılan Atik Valide Külliyesi, kuruluş misyonuna geri dönerek genç edebiyatçıları yetiştirmeye başladı. (05 Aralık 2014 Cuma )

   

  İyi Dersler Şoför Amca' Projesi

  İyi Dersler Şoför Amca" Projesi

  İl Jandarma Komutanlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü personeli, proje kapsamında, okul servis şoförlerine trafik konusunda eğitimler verecek. (04 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Bilgi Evleri İzcilikle Tanışıyor

  Bilgi Evleri İzcilikle Tanışıyor

  ''Bilgi Evlerinde İzcilik Projesi'' kapsamında yeni sporculara ulaşılması hedefleniyor. (03 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Bilgi Evleri İzcilikle Tanışıyor

  Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor ve Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirilen ''Bilgi Evlerinde İzcilik Projesi'' kapsamında yeni sporculara ulaşılması hedefleniyor. (03 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Davutoğlu: 'Avrupa Birliği'ne Bir Gün Üye Olacağız'

  Davutoğlu: "Avrupa Birliği'ne Bir Gün Üye Olacağız"

  Başbakan Davutoğlu, Kırklareli'nde- Davutoğlu: - "Avrupa Birliği'ne bir gün üye olacağız. Ancak üye olmak gecikirse biliniz ki Bulgaristan, Yunanistan ve Balkan ekonomileri, bundan sonra Berlin'e, Brüksel'e bakmayacak. (30 Kasım 2014 Pazar )

   

  Adana 5 Ocak Kurtuluş Maratonu'nun Hazırlıkları Sürüyor

  Adana 5 Ocak Kurtuluş Maratonu'nun Hazırlıkları Sürüyor

  Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, 4 Ocak 2015 Pazar günü gerçekleştirilecek Adana Büyükşehir Belediyesi Uluslararası 5. Kurtuluş Maratonu’nun hazırlıklarının devam ettiğini söyledi. (30 Kasım 2014 Pazar )

   

  Kurtuluş Maratonu'na Doğru...

  Kurtuluş Maratonu'na Doğru...

  Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, 4 Ocak 2015 Pazar günü gerçekleştirilecek olan “Adana Büyükşehir Belediyesi Uluslararası 5. Kurtuluş Maratonu”nun hazırlıklarının sürdüğünü söyledi. (30 Kasım 2014 Pazar )

   

  Şehit Er Biçici İçin Uğurlama Töreni

  Şehit Er Biçici İçin Uğurlama Töreni

  Mardin'de elektrik akımına kapılarak şehit düşen Jandarma Er Muhammet Can Biçici için Diyarbakır'da askeri tören gerçekleştirildi. (29 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Papa Franciscus'un Ayasofya Müzesi'ni Ziyareti

  Papa Franciscus'un Ayasofya Müzesi'ni Ziyareti

  Katolik aleminin ruhani lideri Papa Franciscus'a, Ayasofya Müzesi'ni Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Dursun ile Müze Müdürü Cengiz gezdirdi Ayasofya Müzesi'nin kubbesine hayran kalan Papa Franciscus, kubbenin havada uçuyor gibi durduğunu söyledi Günün anısına Papa Franciscus'a iki tarihi kitabın tıpkıbasımı hediye edildi. (29 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Şehit Jandarma Er Biçici'nin Cenazesi Memleketine Gönderildi

  Şehit Jandarma Er Biçici'nin Cenazesi Memleketine Gönderildi

  Mardin’de elektrik akımına kapılarak şehit düşen jandarma er Muhammet Can Biçici için Diyarbakır’da askeri tören düzenlendi. (29 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  AGÜ'de Mimar Sinan'ın İzinde Gençler Yetişecek

  AGÜ'de Mimar Sinan'ın İzinde Gençler Yetişecek

  AGÜ Hayat Boyu Öğrenme Uygulama ve Araştırma Merkezince "Mimar Sinan'ın İzinde Restorasyon ve Taş İşçiliği Eğitimini Geliştirme Projesi" başlatıldı. (28 Kasım 2014 Cuma )

   

  Basketbol: Haftanın Programı

  Türkiye Basketbol Ligi'ne 8, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'ne 6. hafta maçlarıyla devam edilecek Türkiye Basketbol 2. Ligi'nde 9. hafta müsabakaları oynanacak. (28 Kasım 2014 Cuma )

   

  Kılıçdaroğlu'ndan Bahçeli Açıklaması

  Kılıçdaroğlu'ndan Bahçeli Açıklaması

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Tunceli'ye yapacağı ziyaretle ilgili olağanüstü bir durumun olmadığını söyledi. (27 Kasım 2014 Perşembe )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
23.12.2014 00:48:23. #1.12#