08:5500
SON DAKİKA MİMAR SİNAN HABERLERİ

Son Dakika Mimar Sinan Haberleri


MİMAR SİNAN

Kayseri'nin Ağırnas köyünde doğdu. Yavuz Sultan Selim zamanında devşirme olarak İstanbul'a getirildi. Zeki, genç ve dinamik olduğu için seçilenler arasındaydı. Sinan, At Meydanı'ndaki saraya verilen çocuklar içinde mimarlığa özendi, vatanın bağlarında ve bahçelerinde su yolları yapmak, kemerler... Devamı

   

  Kılıçdaroğlu'ndan Bahçeli Açıklaması

  Kılıçdaroğlu'ndan Bahçeli Açıklaması

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Tunceli'ye yapacağı ziyaretle ilgili olağanüstü bir durumun olmadığını söyledi. (Dün 16:35)

   

  CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Edirne'de

  Kılıçdaroğlu: "Benim görevim ana muhalefet partisi olarak ülkede demokrasiyi korumaktır" "Milli İstihbarat Teşkilatı'nı niye eleştiriyorum, milli olsun diye. Görevini yapsın, yasaların dışına çıkmasın diye. Seni niye eleştiriyorum, görevini yap diye. Görev alanına birisi müdahale etmesin diye" (Dün 16:07)

   

  Kılıçdaroğlu: Milli İstihbarat Teşkilatı, Milli Olmalı

  Kılıçdaroğlu: Milli İstihbarat Teşkilatı, Milli Olmalı

  CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Milli İstihbarat Teşkilatının milli olması gerektiğini belirterek, "Bir siyasi partiye hizmet eden kuruluş gayri millidir." dedi. (Dün 15:10)

   

  Kılıçdaroğlu: ''Benim Görevim Ülkede Demokrasiyi Korumaktır'

  Kılıçdaroğlu: ""Benim Görevim Ülkede Demokrasiyi Korumaktır"

  CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Edirne'de (2)- Kılıçdaroğlu: "Benim görevim ana muhalefet partisi olarak ülkede demokrasiyi korumaktır"- "Milli İstihbarat Teşkilatı'nı niye eleştiriyorum, milli olsun diye. Görevini yapsın, yasaların dışına çıkmasın diye. Seni niye eleştiriyorum, görevini yap diye. Görev alanına birisi müdahale etmesin diye"EDİRNE (AA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ana muhalefet partisi olarak görevinin ülkede demokrasiyi korumak olduğunu söyledi. (Dün 15:05)

   

  Kılıçdaroğlu'ndan Başbakan'a: Bana Gel, Sana O Belgeyi Göstereyim

  Kılıçdaroğlu'ndan Başbakan'a: Bana Gel, Sana O Belgeyi Göstereyim

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Davutoğlu'a "Seni seviyorum, bana ziyarete gel sana MİT belgelerini göstereyim." diye seslendi. (Dün 14:37)

   

  Büyükşehirli İzci Liderlerine, LTS Semineri

  Büyükşehirli İzci Liderlerine, LTS Semineri

  Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor ve Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü işbirliğiyle Kocaeli Fuarı içerisinde bulunan Taş evde Liderlik Tanıtım semineri düzenlendi. (Dün 12:14)

   

 

  Kayseri Agü Spor 4'te 4 Yaptı

  Kayseri Agü Spor 4'te 4 Yaptı

  Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde mücadele eden Abdullah Gül Üniversitesi Spor (Agü Spor), ligdeki galibiyet serisini sürdürdü. (17 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Agüspor Seriyi Sürdürdü

  Agüspor Seriyi Sürdürdü

  Abdullah Gül Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü (AGÜ Spor) ligdeki galibiyet serisini Edirne’de de sürdürdü. (17 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Atatürk'ün Diyarbakır'a Gelişinin 77. Yıl Dönümü Törenlerle Kutlandı

  Atatürk'ün Diyarbakır'a Gelişinin 77. Yıl Dönümü Törenlerle Kutlandı

  Atatürk'ün Diyarbakır'a gelişinin 77. yıl dönümü törenlerle kutlandı.Tren Garı'nda düzenlenen törende, Atatürk'ün Diyarbakır'a trenle gelişi temsili olarak canlandırıldı. (16 Kasım 2014 Pazar )

   

  Dezavantajlı 8 Bin Çocuk Sporla Eğitiliyor

  AB desteğiyle Gençlik ve Spor, Milli Eğitim ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı işbirliğiye Diyarbakır, Batman ve Şanlıurfa'da dezavantajlı 8 bin çocuğun sporla eğitilmesi amaçlanan "Spor Eğitimiyle Sosyal Katılımın Desteklenmesi için Teknik Yardım Projesi" sürüyor Proje kapsamında Diyarbakır'da. (15 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  'Edirne Belediyesi Edirnespora Desteğimiz Tam'

  "Edirne Belediyesi Edirnespora Desteğimiz Tam"

  Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Belediyesi Edirnespora belediye olarak desteklerinin tam olduğunu bildirdi. (14 Kasım 2014 Cuma )

   

  Agü Spor 4'te 4 Peşinde

  Agü Spor 4'te 4 Peşinde

  Kırmızı beyazlı ekip, Edirne Belediyesi Edirnespor maçından galip ayrılarak, yoluna kayıpsız devam etmeyi hedefliyor. (14 Kasım 2014 Cuma )

   

  Basketbol: Haftanın Programı

  Basketbol: Haftanın Programı

  Türkiye Basketbol Ligi'ne 6. hafta, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'ne 4. hafta, Türkiye Basketbol 2. Ligi'ne ise 7. hafta müsabakalarıyla devam edilecek Türkiye Basketbol Ligi'nde Fenerbahçe Ülker ile Galatasaray Liv Hospital arasındaki derbi 17 Kasım Pazartesi günü oynanacak. (14 Kasım 2014 Cuma )

   

  Diyarbakır Valisi Aksoy'a 'Özel' Ziyaret

  Diyarbakır Valisi Aksoy'a 'Özel' Ziyaret

  Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır'a gelen Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Vali Hüseyin Aksoy'u makamında ziyaret etti. (13 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Edirne Belediyesi Edirnespor Başkanı Boyacıoğlu Açıklaması

  "Taraftarımızdan, tahrikten etkilenmeyerek sadece coşkulu biçimde takımlarını desteklemelerini rica ediyorum" (13 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Orgeneral Özel Valilikten Ayrıldı

  Orgeneral Özel Valilikten Ayrıldı

  Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır’da bulunan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Vali Hüseyin Aksoy’u makamında ziyaret ettikten sonra valilikten ayrıldı. (13 Kasım 2014 Perşembe )

   

  10. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması Sonuçları Açıklandı

  10. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması Sonuçları Açıklandı

  10. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması Ödülleri TİM Dış Ticaret Kompleksi'nde Gerçekleştirilen Törenle Sahiplerini Buldu (13 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Oyak Çimento Grubu Sektörde Liderliğini Pekiştirdi

  OYAK Çimento Grubu, Denizli Çimento ve % 100 iştiraki Modern Beton'u 10 Kasım günü bünyesine kattı. (13 Kasım 2014 Perşembe )

   

  '3. Düzce Deprem Çalıştayı"

  Düzce Valisi Su: ''Önemli olan hepimizin her an her zaman deprem bilinci içerisinde deprem ve afetlere hazırlıklı olmamızdır'' (11 Kasım 2014 Salı )

   

  Mescid-i Aksa'ya Yönelik Saldırılar

  Mescid-i Aksa'ya Yönelik Saldırılar

  Türk Ocakları Edirne Şube Başkanı Öz: "İsrail askerlerinin Müslümanlar'ın kutsal mekanlarından Mescid i Aksa’ya yönelik hayasız saldırısı aslında bütün İslam alemine ve Müslümanlar'a hakarettir" Rumeli Gençlik Grubu Başkanı Gümüş: "Barbarlar, zulümlerine bir yenisini daha eklemişlerdir" (11 Kasım 2014 Salı )

   

  Süleymaniye Camii'nde 'Kafe-kondu' İddiası

  Türkiye’nin en önemli kültür miraslarından Mimar Sinan’ın kalfalık eseri Süleymaniye Camii’de kafe işletildiği iddia edildi. (09 Kasım 2014 Pazar )

   

  Mostar Köprüsü'nün Yıkılışının 21. Yıl Dönümü

  Tarihi Mostar Köprüsü'nün yıkılmasının 21. yıl dönümünde tören düzenlendi. (09 Kasım 2014 Pazar )

   

  Yeni Bir Turizm Rotası Olarak Büyük Usta Mimar Sinan" Projesi

  Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. İsen: "İstanbul'un fethinden sonra bir Osmanlı kimliği teşekkül ediyor. (07 Kasım 2014 Cuma )

   

  Altın Kemeri Kocaeli'ye Getireceğim

  Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor'un başarılı milli pehlivanı Faruk Akkoyun; "Altın kemeri Kocaeli'ye getireceğim." dedi. (07 Kasım 2014 Cuma )

   

  Meclis'te Atatürk Tartışması: Bu Kapıdan Size Ekmek Yok

  Meclis'te Atatürk Tartışması: Bu Kapıdan Size Ekmek Yok

  Bütçe görüşmelerinin devam ettiği TBMM Genel Kurulu'nda CHP'li Bülent Tezcan ile AK Parti'li Şuay Alpay arasında "Atatürk" tartışması yaşandı. (06 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muhafız Alayı'nda Askerlerle Aşure Yedi

  Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı Komutanlığını ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muharrem ayı dolayısıyla askerlere aşure dağıttı ve birlikte aşure yedi. (06 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Kocaeli 24 Saat İzleniyor

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, fiberoptik altyapı sistemli kameralar ile şehri 24 saat izliyor (06 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Ayasofya İçin Tehlikeli Uyarı: Her An Yıkılabilir!

  Ayasofya İçin Tehlikeli Uyarı: Her An Yıkılabilir!

  İTÜ Deprem Enstitüsü öğretim görevlisi Dr. Reşat Oyguç, 7 ve üzerinde büyüklükteki olası İstanbul depreminde Ayasofya Müzesi'nin minarelerinin yıkılabileceğini söyledi. (06 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Erzincan Can Suyu Projesi Aralık Ayı Sonunda Tamamlanacak

  Erzincan Can Suyu Projesi Aralık Ayı Sonunda Tamamlanacak

  Erzincan Belediye Encümen Toplantı salonunda düzenlenen Cansuyu Aylık ilerleme toplantısına Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Başkan Yardımcısı Sami Mollaoğulları ve yüklenici firma yetkilileri katıldı. (06 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Selimiye'nin Minareleri Restore Edilecek

  Vakıflar Genel Müdür Yardımcısı Hürata "Son 10 yılda dokunulmayan, projelendirilmeye çekinilen pek çok esere biz dokunuyoruz, projelendiriyoruz." dedi. (05 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Öğrenciler 'Postür' Taramasından Geçti

  Öğrenciler 'Postür' Taramasından Geçti

  Samsun Fizyoterapistler Derneği İl Temsilcisi Uzm. Fizyoterapist Çiğdem Hacer Arslan, "Yapılan basit ama etkili egzersizlerle beyne ve kaslara giden oksijen miktarı arttığı için vücut ve beyin daha zinde kalıyor" dedi. (04 Kasım 2014 Salı )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
28.11.2014 08:55:23. #1.13#