11:4700
SON DAKİKA MİMAR SİNAN HABERLERİ

Son Dakika Mimar Sinan Haberleri


MİMAR SİNAN

Kayseri'nin Ağırnas köyünde doğdu. Yavuz Sultan Selim zamanında devşirme olarak İstanbul'a getirildi. Zeki, genç ve dinamik olduğu için seçilenler arasındaydı. Sinan, At Meydanı'ndaki saraya verilen çocuklar içinde mimarlığa özendi, vatanın bağlarında ve bahçelerinde su yolları yapmak, kemerler... Devamı

  Kayseri Agü Spor 4'te 4 Yaptı

  Kayseri Agü Spor 4'te 4 Yaptı

  Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde mücadele eden Abdullah Gül Üniversitesi Spor (Agü Spor), ligdeki galibiyet serisini sürdürdü. (17 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Agüspor Seriyi Sürdürdü

  Agüspor Seriyi Sürdürdü

  Abdullah Gül Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü (AGÜ Spor) ligdeki galibiyet serisini Edirne’de de sürdürdü. (17 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Atatürk'ün Diyarbakır'a Gelişinin 77. Yıl Dönümü Törenlerle Kutlandı

  Atatürk'ün Diyarbakır'a Gelişinin 77. Yıl Dönümü Törenlerle Kutlandı

  Atatürk'ün Diyarbakır'a gelişinin 77. yıl dönümü törenlerle kutlandı.Tren Garı'nda düzenlenen törende, Atatürk'ün Diyarbakır'a trenle gelişi temsili olarak canlandırıldı. (16 Kasım 2014 Pazar )

   

  Dezavantajlı 8 Bin Çocuk Sporla Eğitiliyor

  AB desteğiyle Gençlik ve Spor, Milli Eğitim ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı işbirliğiye Diyarbakır, Batman ve Şanlıurfa'da dezavantajlı 8 bin çocuğun sporla eğitilmesi amaçlanan "Spor Eğitimiyle Sosyal Katılımın Desteklenmesi için Teknik Yardım Projesi" sürüyor Proje kapsamında Diyarbakır'da. (15 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  'Edirne Belediyesi Edirnespora Desteğimiz Tam'

  "Edirne Belediyesi Edirnespora Desteğimiz Tam"

  Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Belediyesi Edirnespora belediye olarak desteklerinin tam olduğunu bildirdi. (14 Kasım 2014 Cuma )

   

  Agü Spor 4'te 4 Peşinde

  Agü Spor 4'te 4 Peşinde

  Kırmızı beyazlı ekip, Edirne Belediyesi Edirnespor maçından galip ayrılarak, yoluna kayıpsız devam etmeyi hedefliyor. (14 Kasım 2014 Cuma )

   

  Basketbol: Haftanın Programı

  Basketbol: Haftanın Programı

  Türkiye Basketbol Ligi'ne 6. hafta, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'ne 4. hafta, Türkiye Basketbol 2. Ligi'ne ise 7. hafta müsabakalarıyla devam edilecek Türkiye Basketbol Ligi'nde Fenerbahçe Ülker ile Galatasaray Liv Hospital arasındaki derbi 17 Kasım Pazartesi günü oynanacak. (14 Kasım 2014 Cuma )

   

  Diyarbakır Valisi Aksoy'a 'Özel' Ziyaret

  Diyarbakır Valisi Aksoy'a 'Özel' Ziyaret

  Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır'a gelen Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Vali Hüseyin Aksoy'u makamında ziyaret etti. (13 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Edirne Belediyesi Edirnespor Başkanı Boyacıoğlu Açıklaması

  "Taraftarımızdan, tahrikten etkilenmeyerek sadece coşkulu biçimde takımlarını desteklemelerini rica ediyorum" (13 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Orgeneral Özel Valilikten Ayrıldı

  Orgeneral Özel Valilikten Ayrıldı

  Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır’da bulunan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Vali Hüseyin Aksoy’u makamında ziyaret ettikten sonra valilikten ayrıldı. (13 Kasım 2014 Perşembe )

   

  10. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması Sonuçları Açıklandı

  10. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması Sonuçları Açıklandı

  10. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması Ödülleri TİM Dış Ticaret Kompleksi'nde Gerçekleştirilen Törenle Sahiplerini Buldu (13 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Oyak Çimento Grubu Sektörde Liderliğini Pekiştirdi

  OYAK Çimento Grubu, Denizli Çimento ve % 100 iştiraki Modern Beton'u 10 Kasım günü bünyesine kattı. (13 Kasım 2014 Perşembe )

   

  '3. Düzce Deprem Çalıştayı"

  Düzce Valisi Su: ''Önemli olan hepimizin her an her zaman deprem bilinci içerisinde deprem ve afetlere hazırlıklı olmamızdır'' (11 Kasım 2014 Salı )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
23.11.2014 11:47:34. #1.12#