22:5500
SON DAKİKA MİMAR SİNAN HABERLERİ

Son Dakika Mimar Sinan Haberleri


MİMAR SİNAN

Kayseri'nin Ağırnas köyünde doğdu. Yavuz Sultan Selim zamanında devşirme olarak İstanbul'a getirildi. Zeki, genç ve dinamik olduğu için seçilenler arasındaydı. Sinan, At Meydanı'ndaki saraya verilen çocuklar içinde mimarlığa özendi, vatanın bağlarında ve bahçelerinde su yolları yapmak, kemerler... Devamı

  Sofya'da 'Dinler Bayramı' Hoşgörü Havası Estirdi

  Sofya'da "Dinler Bayramı" Hoşgörü Havası Estirdi

  Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da ilk kez düzenlenen “Dinler Bayramı”nda beraberlik ve hoşgörü havası esti. (Dün 12:03)

   

  Fatih'teki Mimar Sinan İşitme Engelliler Ortaokulu'nun Taşınması

  İstanbul Milli Eğitim Müdürü Yıldız: "Büyükçekmece Özel Eğitim Meslek Lisesi'nin toplam öğrenci sayısı 244, yatılı öğrenci sayısı 39, pansiyon kapasitesi 64. Burası, projesi itibarıyla da işitme engelliler için daha uygun, yatılı çocuklarımızın kalabileceği, öğretmen atamalarının tamamlandığı, güvenlik anlamında herhangi bir sorun olmayan bir okul" "Buraya İstanbul'un herhangi bir ilçesinden gelecek çocukların tamamı taşımalı eğitim kapsamında bulunuyor. (27 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Lüleburgaz'da Tarihi Hamamda Meclis Toplantısı

  Lüleburgaz'da Tarihi Hamamda Meclis Toplantısı

  Lüleburgaz Belediyesinin restore ettiği Sokullu Mehmet Paşa Külliyesindeki hamam, belediyenin meclis toplantılarına ev sahipliği yapıyor. (26 Eylül 2014 Cuma )

   

  446 Yıllık Hamam, 6 Milyon Liraya Meclis Salonu Oldu

  446 Yıllık Hamam, 6 Milyon Liraya Meclis Salonu Oldu

  Lüleburgaz Belediye Başkanlığı, 446 yıllık Sokullu Hamamı'nı satın alarak 6 milyon liraya meclis toplantı salonu haline getirdi. (26 Eylül 2014 Cuma )

   

  Tarihi Hamamda Meclis Toplantısı

  Lüleburgaz Belediyesince restore edilen Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi'ndeki 450 yıllık hamam, meclis binası olarak hizmet veriyor Hamamın meclis binasına dönüştürüldüğünü öğrenen vatandaşlar da külliyeyi ziyaret ediyor Belediye Başkanı Halebak: "450 yıllık yapıyı restorasyonla yeniden ayağa kaldırarak. (26 Eylül 2014 Cuma )

   

  Diyarbakır'da "Kültür ve Karpuz Festivali"

  Festival kapsamında "ses", "karpuza en çok yakışan çocuk" ve "karpuz yeme" yarışması yapıldı. (26 Eylül 2014 Cuma )

   

  Çerkezköy Müftülüğü, 48-72 Aylık Çocuklara Kur'an Öğretecek

  Çerkezköy Müftülüğü, 48-72 Aylık Çocuklara Kur'an Öğretecek

  Tekirdağ’ın Çerkezköy İlçesi Müftülüğü, Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde ‘Çocuk Gelişimi ve Oyun Odası Gelişimsel Etkinlikler Eğitimi’ kursu açtı. (24 Eylül 2014 Çarşamba )

   

  Dar Gelirli Ailelere Et Yardımı Yapıldı

  Dar Gelirli Ailelere Et Yardımı Yapıldı

  Mimar Sinan Mahallesi’nde bulunan Şahinbey Belediyesi Mimar Sinan Sosyal Tesisi’nde dar gelirli yoksul ailelere bu güne kadar toplam 21 bin 245 aileye 84 bin 980 kilogram et yardımı yapıldı. (23 Eylül 2014 Salı )

   

  Genç Piyanistler Vedat Kosal Anısına Yarışacak

  Genç Piyanistler Vedat Kosal Anısına Yarışacak

  Genç yaşta vefat eden Piyanist ve Müzikolog Vedat Kosal'ın adına "1'inci Ulusal Vedat Kosal Piyano Yarışması" düzenleniyor. (23 Eylül 2014 Salı )

   

  Taraklı'da Panayır Düzenlenecek

  Taraklı ilçesinde her yıl düzenlenen panayır, 26 29 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek. (23 Eylül 2014 Salı )

   

  Mimar adayları, Mimar Sinan'ın ustalık eserini çizdi -

  Mimar adayları, Mimar Sinan'ın ustalık eserini çizdi -

  Trakya Üniversitesi (TÜ) Mimarlık Fakültesine başlayan yaklaşık 100 birinci sınıf öğrencisi, ilk derslerinde Mimar Sinan'ın ustalık eseri Selimiye Camisi'ni çizdi. (21 Eylül 2014 Pazar )

   

  Mimar Adayları, Mimar Sinan'ın Ustalık Eserini Çizdi

  Trakya Üniversitesi Mimarlık Fakültesine başlayan öğrenciler, eğitimleri çerçevesinde, eserleri günümüzde de hayranlık uyandıran Mimar Sinan'ın eserlerini inceliyor Dekan Prof. Dr. Özgüven: "Üniversitemizde mimarlık eğitimi alan öğrenciler çok şanslı" (21 Eylül 2014 Pazar )

   

  Aktaş: Eskiden Betonlaşmaya En Çok İslamcılar Karşı Çıkardı

  Aktaş: Eskiden Betonlaşmaya En Çok İslamcılar Karşı Çıkardı

  Ankara Düşünce ve Araştırma Merkezi (ADAM) bünyesinde her ay bir yazarla, genellikle yazarın ‘en son kitabı’ üzerinden söyleşiler yapılacak. (21 Eylül 2014 Pazar )

   

  İstanbul'da Elektrik Kesintisi

  İstanbul'da Elektrik Kesintisi

  İstanbul'da 21 ve 22 Eylül'de bazı bölgelere elektrik verilemeyecek. (20 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Yağış Haluk Levent Konserini İptal Etti

  21.Altın Koza Film Festivali kapsamında düzenlenen ve sinema sanatçılarının halkı selamladığı 'Sevgi Korteji' etkinliği kuvvetli yağmur dolayısı ile iptal oldu. (18 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi

  Edirne Belediye Başkanı Gürkan: "Edirne Belediyesi Edirnespor kadın basketbol takımımızın, kentimizin adını Türkiye’ye duyuracak çok önemli bir sezon geçireceğine inanıyorum" (18 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Çankırı Ulu Caminin Restorasyonu

  Caminin gelecek yıl haziran ayında ibadete açılması planlanıyor. (18 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Türk Sineması'nın 100. Yılı Emek Ödülleri Sahiplerini Buldu

  Türk Sineması'nın 100. Yılı Emek Ödülleri Sahiplerini Buldu

  Altın Koza Uluslararası Film Festivali kapsamında Türk Sineması'nın 100. yılı Emek Ödülleri, düzenlenen törenle sahiplerini buldu. (17 Eylül 2014 Çarşamba )

   

  Türk Sinemasının 100. Yıl Emek Ödülleri Sahiplerini Buldu

  Türk Sinemasının 100. Yıl Emek Ödülleri Sahiplerini Buldu

  21. Altın Koza Uluslararası Film Festivali kapsamında Türk Sinemasının 100. Yıl Emek Ödülleri, düzenlenen törenle sahiplerini buldu. (16 Eylül 2014 Salı )

   

  Düzeltme

  "Kültür Sanat Büyük Ödülleri sahiplerini buldu" başlıklı haberimizin spotunda, girişinde ve sekizinci paragrafında sehven yer alan "istiklal" kelimesi, "istikrar" olarak düzeltilmiştir. (16 Eylül 2014 Salı )

   

  Kültür Sanat Büyük Ödülleri Sahiplerini Buldu

  Kültür Sanat Büyük Ödülleri Sahiplerini Buldu

  Kültür ve Turizm Bakanlığının verdiği 2013 Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri düzenlenen törenle sahiplerini buldu. (16 Eylül 2014 Salı )

   

  Kültür Sanat Büyük Ödülleri Sahiplerini Buldu

  Kültür ve sanata hizmetlerinden dolayı Müzeyyen Senar, Ahmet Yakupoğlu, Nuri Pakdil ve Cüneyt Arkın'a "2013 ?Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri" törenle verildi Kültür ve Turizm Bakanı Çelik: "Devletlerin istiklal ve ihtişamlarının devamlılığı ancak kültür ve medeniyet adına kalıcı eserler ortaya koymaları halinde mümkündür. (16 Eylül 2014 Salı )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
30.09.2014 22:55:18. #1.13#