SON DAKİKA MISIR HABERLERİ

Son Dakika Mısır Haberleri

 • 19:07Başörtülü İlk Bakan Ayşe Gürcan Arap Basınında İlgi GördüBaşörtülü İlk Bakan Ayşe Gürcan Arap Basınında İlgi GördüAyşen Gürcan'ın "Türkiye'nin ilk başörtülü bakanı" olması, Arap basınında ilgiyle karşılanırken, yolsuzluk iddialarının odağındaki TÜRGEV üyeliğine de dikkat çekildi.
 • 17:53FIFA'dan Yeliz Topaloğlu'na GörevFIFA kokartlı Türk hakem Yeliz Topaloğlu, İtalya'da düzenlenecek Akdeniz Plaj Oyunları'nda düdük çalacak.
 • 16:20El Cezire'de Çalışan 3 Gazeteciye 3'er Yıl HapisMısır mahkemesi, El Cezire İngilizce televizyonunda çalışan 3 gazeteciye yanlış haber yaptıkları gerekçesiyle 3’er yıl hapis cezasına çarptırdı.
 • 16:11Mısır'da El-Cezire Muhabirlerine Verilen Hapis Cezasıİngiliz hükümeti, Mısır mahkemesinin El-Cezire kanalı çalışanı üç gazeteci hakkında verilen 3'er yıl ağırlaştırılmış hapis cezası kararından "derin endişe" duyduğunu bildirdi.
 • 16:09Mısır: El Cezire'nin Üç Muhabirine Üçer Yıl HapisMısır: El Cezire'nin Üç Muhabirine Üçer Yıl HapisMısır mahkemesi yeniden yargılan El Cezire televizyonundan üç gazeteciyi üçer yıl hapse mahkum etti.
 • 16:04Mukyad Başkanı Özün: Siyasilerin Tahammülsüzlüğü Evlatların Canına Mal OluyorMukyad Başkanı Özün: Siyasilerin Tahammülsüzlüğü Evlatların Canına Mal OluyorAlmanya’da faaliyet göstererek Türkiye’ye sürekli sağlık ve eğitim alanında hizmetler veren Muş Kültür ve Yardımlaşma Derneği (MUKYAD) Başkanı Remzi Özün, akan kanın derhal durması, Kürt sorunun demokratik yöntemlerle çözülmesi ve toplumsal barışın sağlanması gerektiğini söyledi.
 • 15:22Mısır'da El-Cezire Muhabirlerine 3'er Yıl HapisMısır'da El-Cezire Muhabirlerine 3'er Yıl HapisGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kararın açıklanması - Serbest bırakılanların yakınlarının sevinci- Muhammed Fethi'nin nişanlısı Marwa Omara'nın basın mensuplarına konuşması Mısır kamuoyunda "Marriott Hücresi" olarak bilinen davada El-Cezire kanalı çalışanı 3 gazeteci hakkında 3'er yıl ağırlaştırılmış hapis cezası verildi.
 • 14:12Bir Camiayı Yok Etmeye Çalışmak Soykırımdır, Bu Diktatörlüklerde Olur'Bir Camiayı Yok Etmeye Çalışmak Soykırımdır, Bu Diktatörlüklerde Olur'Millet ve Adalet Partisi (MİLAD) Genel Başkanı Mehmet Bozdemir, özel okullara denetim adı altında yapılan polis baskınlarını eleştirdi.
 • 13:19Başkan Özgökçe'den 30 Ağustos Zafer Bayramı MesajıBaşkan Özgökçe'den 30 Ağustos Zafer Bayramı MesajıVan merkez Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
 • 13:18Muş'tan Seçim Hükümetine DestekMuş'tan Seçim Hükümetine DestekSeçim hükumetini değerlendiren Muş Kültür ve Yardımlaşma Derneği (MUKYAD) Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Özün, akan kanın derhal durdurulması, Kürt sorununun silahla değil demokratik yönetmelerle çözülmesi ve toplumsal barışın derhal sağlanması gerektiğini söyledi.
 • 12:57El Cezire Muhabirlerine 3 Yıl HapisEl Cezire Muhabirlerine 3 Yıl HapisMısır'da yanlış haberlerle yanlış bilgilerin yayılmasını sağlamak suretiyle terörizme destek vermekle suçlanan üç El Cezire muhabiri, yeniden yargılandıkları davada üçer yıl hapis cezasına çarptırıldı.
 • 12:57Mısır'da El-Cezire Muhabirlerine 3'er Yıl HapisMısır'da El-Cezire Muhabirlerine 3'er Yıl HapisMısır kamuoyunda "Marriott Hücresi" olarak bilinen davada El-Cezire kanalı çalışanı 3 gazeteci hakkında 3'er yıl ağırlaştırılmış hapis cezasına mahkum oldu.
 • 12:23Mısır'da El-Cezire Muhabirlerine 3 Yıl Hapis Cezası VerildiMısır'da El-Cezire muhabirlerinin yargılandığı davada karar verildi.
 • 10:32Malta'ya Kuzey Afrika'ya Birlikte Açılma TeklifiMalta'ya Kuzey Afrika'ya Birlikte Açılma Teklifiİzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, Kuzey Afrika ve Akdeniz’e açılma konusunda Türkiye ile Malta’nın işbirliği yapabileceğini söyledi.
 • 10:2950 Dönüm Mısır Ekili Tarlayı Hırsızlar Hasat Etti50 Dönüm Mısır Ekili Tarlayı Hırsızlar Hasat EttiOsmaniye’nin Kadirli ilçesine bağlı Aydınlar köyünde bir çiftçinin 50 dönüm mısır tarlasını gece vakti biçerdöverle hasat eden hırsız veya hırsızlar, hasat ettikleri mısırları kamyonlara yükleyip kayıplara karıştı.
 • 09:51Brezilya, Şeker Üretimine Yatırımcı BekliyorBrezilya, Şeker Üretimine Yatırımcı BekliyorDünya piyasalarında yaşanan dalgalanma, gelişmekte olan ülke ekonomilerini olumsuz etkiledi.
 • 09:50Cihan Haber Ajansı Gündemi- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gülhane Askeri Tıp Fakültesi mezuniyet törenine katılacak.
 • 09:03Düzce'de Silajlık Mısır Hasadı BaşladıDüzce'de Silajlık Mısır Hasadı BaşladıDüzce’de hayvanlar için bu yıl 190 ton mısır silajı yapılacak.
 • 01:07İsrail Askerlerinden Sınır İhlaliİsrail askerlerinin Gazze sınırından yaklaşık 100 metre içeri girdi.
 • 21:27Mısır'da Darbe Karşıtı 2 Kişi ÖldürüldüMısır'ın el-Feyyum vilayetinde emniyet güçlerinin, yönetim karşıtı 2 kişiyi öldürdüğü bildirildi.
 • 21:05Darbe Karşıtı GösterilerDarbe Karşıtı GösterilerGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Protesto gösterisi Mısır'da Giza'nın Talbiyye semtinde toplanan devrik Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi yandaşları, Mısır rejimi aleyhinde gösteri düzenledi.
 • 19:32Mısır'da Darbe Karşıtı GösterilerMısır'ın çeşitli illerinde darbe karşıtları tarafından 'Devrim, fakir ve mazlumların umududur' sloganıyla gösteriler düzenlendi.
 • 17:51Kütahya'da Uyuşturucu OperasyonuKütahya İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekiplerce Simav ilçesinde bir şahsa ait mısır tarlasında bin 203 kök kenevir ile başka bir şahsa ait araç ve evinde 106 gram kubar esrar ele geçirildi.
 • 16:35Balıkesir, Hayvansal Yem Üretiminde LiderBalıkesir, Hayvansal Yem Üretiminde LiderGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Balıkesir Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Balıkesir İl Müdürlüğü tabelası ve binanın görüntüsü -Balıkesir Tarım İl Müdürü Zekeriyya Erdurmuş ile röportaj-Silajlık mısırlardan görüntü Balıkesir, hayvansal yem üretiminde lider- Balıkesir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Erdurmuş: - "Balıkesir, 2014 yılında hayvanlara yem yapılması için üretilen 1,1 milyon ton silajlık mısır ve 316 bin ton yeşil buğday ile Türkiye 1'incisi" Balıkesir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Zekeriyya Erdurmuş, "Balıkesir, 2014 yılında hayvanlara yem yapılması için üretilen 1,1 milyon ton silajlık mısır ve 316 bin ton yeşil buğday ile Türkiye 1'incisi" dedi.
 • 16:31Türsab Yönetim Kurulu Başkanı UlusoyTürsab Yönetim Kurulu Başkanı UlusoyGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Ulusoy açıklamalar "Manipülasyonlara itibar etmeyin"- TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Ulusoy: - " Türkiye'deki sorunlar daha fazla kaşınmamalı, problemler uzlaşı zemininde çözülebilecektir"- "Tüm seyahat acentaları ve turizmcilerle ortak çalışarak sorunları aşıyoruz"- "Rusya'daki kriz nedeniyle azalan turist sayısını Almanya ile takviye ettik" Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Ulusoy, siyasette uzlaşı vurgusu yaparak, "Gelin artık anlaşın, anlaşamazsanız gelin bizimle tatil yapın, rahatlarsınız" dedi.
 • 16:22Karaçal Barajı ile 'Sulu Tarım' DönemiKaraçal Barajı ile 'Sulu Tarım' DönemiTarımsal sulamada büyük önem arz eden Burdur Karaçal Barajının tamamlanıp, su tutmasının ardından, bazı köylerde sulu tarıma geçildi.
 • 16:05Ezgin: Millet AffetmezEzgin: Millet AffetmezÇözüm-Der Genel Başkanı Av. Ercan Ezgin, milletin ülkeyi kaos ve kargaşaya taşımaya çalışanları asla affetmeyeceğini söyledi.
 • 15:31Kırıkkale'de Solucan Gübresi Üretme Tesisi KurulduKırıkkale'de Solucan Gübresi Üretme Tesisi KurulduKırıkkale’nin Aşağı Mahmutlar Mahallesi’nde solucan gübresi üretme tesisi kuruldu.
 • 15:25Bursa'da Uyuşturucu OperasyonuBursa'da Uyuşturucu OperasyonuBursa İl Jandarma Komutanlığı, yaptığı operasyonda 197 kök kenevir ve 4 kilo kubar esrar ele geçirdi.
 • 15:14Trafik Kazası: 2 YaralıTrafik Kazası: 2 YaralıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Olay yerinden görüntü,- Devrilen kamyonet,- kaza mahallinin temizlenmesi, Muş'ta trafik kazası: 2 yaralı Muş'ta, tır ile kamyonetin çarpıştığı kazada, 2 kişi yaralandı.
 • 14:56Ekrem Demirtaş'tan Bakan Cordona'ya İş Birliği TeklifiEkrem Demirtaş'tan Bakan Cordona'ya İş Birliği Teklifiİzmir Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, Kuzey Afrika ve Akdeniz’e açılma konusunda Türkiye ve Malta’nın iş birliği yapabileceğini söyledi.
 • 14:47Manipülasyonlara İtibar Etmeyin"Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Ulusoy, siyasette uzlaşı vurgusu yaparak, "Gelin artık anlaşın, anlaşamazsanız gelin bizimle tatil yapın, rahatlarsınız" dedi.
 • 14:32Libya Başbakanı: Türkiye Bize Siyasal İslam'ı DayatıyorLibya Başbakanı: Türkiye Bize Siyasal İslam'ı DayatıyorLibya'da Tobruk Hükümeti Başbakanı Sani, Türkiye ve Katar'ı ülkesinin içişlerine karışmak ve kendilerine siyasal İslam'ı empoze etmekle suçladı.
 • 14:12Davutoğlu: Öğleden Sonra İnşallah Cumhurbaşkanımıza Yeni Hükûmetimizi de Takdim Edeceğim 1-Davutoğlu: Öğleden Sonra İnşallah Cumhurbaşkanımıza Yeni Hükûmetimizi de Takdim Edeceğim 1-Dha ANKARA- Davutoğlu: Öğleden sonra inşallah Cumhurbaşkanımıza yeni hükümetimizi de takdim edeceğim (2) "Bahçeli'ye: E peki ne istiyorsun mübarek?" "Şimdi de sayın Türkeş'i reddetmeye çalışıyorlar" "Kurucu değerlerimizde lüks şatafat yok eşini, dostunu, akrabasını oralara dolduranların bizim aramızda yeri olmadı" "Bu terör operasyonlarını seçim için yaptılar diyen vicdansızlar var ya, arşivlere baksınlar" "AK Parti'den önce, Türkiye pazusu zayıflamış mide, yani ekonomi çökmüştü" Başbakan Ahmet Davutoğlu Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında konuştu.
 • 14:12Davutoğlu: Öğleden Sonra İnşallah Cumhurbaşkanımıza Yeni Hükûmetimizi de Takdim Edeceğim 2-Davutoğlu: Öğleden Sonra İnşallah Cumhurbaşkanımıza Yeni Hükûmetimizi de Takdim Edeceğim 2-Dha ANKARA- Davutoğlu: Öğleden sonra inşallah Cumhurbaşkanımıza yeni hükümetimizi de takdim edeceğim (2) "Bahçeli'ye: E peki ne istiyorsun mübarek?" "Şimdi de sayın Türkeş'i reddetmeye çalışıyorlar" "Kurucu değerlerimizde lüks şatafat yok eşini, dostunu, akrabasını oralara dolduranların bizim aramızda yeri olmadı" "Bu terör operasyonlarını seçim için yaptılar diyen vicdansızlar var ya, arşivlere baksınlar" "AK Parti'den önce, Türkiye pazusu zayıflamış mide, yani ekonomi çökmüştü" Başbakan Ahmet Davutoğlu Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında konuştu.
 • 14:10Davutoğlu: Öğleden Sonra Cumhurbaşkanımıza Yeni Hükûmetimizi Takdim EdeceğimBaşbakan Ahmet Davutoğlu Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında konuştu.
 • 13:55Balıkesir, Hayvansal Yem Üretiminde LiderBalıkesir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Zekeriyya Erdurmuş, "Balıkesir, 2014 yılında hayvanlara yem yapılması için üretilen 1,1 milyon ton silajlık mısır ve 316 bin ton yeşil buğday ile Türkiye 1'incisi" dedi.
 • 13:54Muş'ta Trafik Kazası: 2 YaralıMuş'ta, tır ile kamyonetin çarpıştığı kazada, 2 kişi yaralandı.
 • 13:47AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları ToplantısıAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "2013'ten itibaren aynı anda düğmeye basıp, bir tarafta Mısır'da demokratik olarak seçilen cumhurbaşkanına karşı, diğer tarafta Gezi hareketleriyle 12 yılın mimarı Sayın Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza ve bize karşı harekete geçtiler" dedi.
 • 13:17Mısır'da Tartışmalı "Terörle Mücadele Yasası"Na TepkilerMısır'da 17 Ağustos'ta Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi tarafından onaylanarak yürürlüğe giren yeni terörle mücadele yasasına tepkiler devam ediyor.
 • 13:09Otomobildeki Bombaların Güvenlik Güçlerince İnfilak EttirilmesiBATMAN(AA) - Batman'da ele geçirilen ve güvenlik güçlerince infilak ettirilen bombalı araçla ilgili gözaltına alınan kişi tutuklandı.
 • 11:20Mersinli Milli Sporcu Huri Korkut, Taekvandoda Dünya İkincisi OlduMersinli Milli Sporcu Huri Korkut, Taekvandoda Dünya İkincisi OlduGüney Kore’nin Muju kentinde düzenlenen 2. Dünya Yıldızlar Taekvando Şampiyonası’nda 59 kiloda mücadele eden Mersinli milli sporcu Huri Korkut, büyük bir başarı elde ederek dünya ikincisi oldu.
 • 11:10Karaçal Barajı Üreticinin Yüzünü GüldürecekKaraçal Barajı Üreticinin Yüzünü GüldürecekTarımsal sulamada büyük önem arz eden Burdur Karaçal Barajının tamamlanıp, su tutmasının ardından, bazı köylerde sulu tarıma geçildi.
 • 11:09Rusya Dışişleri, Türkiye'ye Seyahatlerinin Kısıtlanması İsteğine Karşı ÇıktıDha DIŞ HABER – Rusya Dışişleri Bakanlığı, Rus turistlerin Mısır, Türkiye ve Tayland'a gidişinin kısıtlanmasına karşı olduğunu bildirdi.
 • 10:40Demirtaş: Demirtaş: "Kürtler Özerklik İlan Etmesin de Ne Yapsın?"Avusturya'nın başkenti Viyana temaslarını sürdüren HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, dün akşam partisinin düzenlediği mitingde konuştu.
 • 08:54Tzob Genel Başkanı Bayraktar, İncirciyi UmutlandırdıTzob Genel Başkanı Bayraktar, İncirciyi UmutlandırdıTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, incir üretiminde bu yıl da artış beklendiğini belirterek, “Geçen yıl 300 bin tonu aşan incir üretimimizin bu yıl yüzde 9,5’lik artışla 328 bin tona ulaşması bekleniyor.
 • 07:31Mısır'da İhvan'ın YasaklanmasıMısır Devlet Komisyonları/Komiserleri Kurumu'nun 2'nci dairesinin, İdari Mahkeme'ye, İhvan'ın temsilcisi Osman Anani'nin Müslüman Kardeşler Derneği'nin kapatılması kararının durdurulması yönünde açtığı davayı reddetmesini önerdiği bildirildi.
 • 05:03Mısır'da Gösteri ÇağrısıMısır'daki "Darbeyi Ret ve Meşruiyete Destek için Ulusal İttifak", toplumun tüm kesimlerine çağrıda bulunarak "Devrim, Fakir ve Mazlumların Umududur" sloganıyla düzenlenecek haftalık gösterilere katılmalarını istedi.
 • 23:34Mısır'da 12 Kişiye İdamMısır'da, terör örgütü DAEŞ üyesi olmak suçlamasıyla yargılanan 12 kişiye idam cezası verildiği belirtildi.
 • 23:09Mısır'da Darbe Karşıtı Tutuklu Lider Yaşamını YitirdiMısır'da Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) yöneticilerinden Halid Zehran'ın "ihmal" nedeniyle tutuklu bulunduğu Asyut Hapishanesi'nde hayatını kaybettiği bildirildi.