SON DAKİKA MISIR HABERLERİ

Son Dakika Mısır Haberleri

 • 01:07Çavuşoğlu: Çavuşoğlu: "(Abd İle) Uluslararası Alanda Yakın İstişare, İşbirliği ve Dayanışma İçindeyiz"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - 2016 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu - Bakan Çavuşoğlu'nun TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda konuşması 2016 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda -Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu (1): "(ABD ile) Uluslararası alanda karşı karşıya bulunduğumuz her tehdit ve sınama ile ilgili olarak çok yakın istişare, işbirliği ve dayanışma içindeyiz.
 • 01:00Çavuşoğlu: Çavuşoğlu: "Kıbrıs Sorunu'nun Yerleşik BM Kriterleri Çerçevesinde Çözümüne Tam Destek Veriyoruz"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bakan Çavuşoğlu'nun TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'na gelişi - Bakan Çavuşoğlu'nun TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda konuşması 2016 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda -Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu (1): "(ABD ile) Uluslararası alanda karşı karşıya bulunduğumuz her tehdit ve sınama ile ilgili olarak çok yakın istişare, işbirliği ve dayanışma içindeyiz.
 • 00:51Çavuşoğlu: Çavuşoğlu: "Bana Dokunmayan Yılan Bin Yaşasın' Anlayışını Benimsemek Büyük Bir Yanılgıdır"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: 2016 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Bakan Çavuşoğlu'nun TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda konuşması 2016 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda -Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu (1): "(ABD ile) Uluslararası alanda karşı karşıya bulunduğumuz her tehdit ve sınama ile ilgili olarak çok yakın istişare, işbirliği ve dayanışma içindeyiz.
 • 00:44Çavuşoğlu: Çavuşoğlu: "Bm'de Başlattığımız Medeniyetler İttifakı ve Barış İçin Arabulucuk Girişimlerimiz...GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: 2016 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda konuşması 2016 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda -Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu (1): "(ABD ile) Uluslararası alanda karşı karşıya bulunduğumuz her tehdit ve sınama ile ilgili olarak çok yakın istişare, işbirliği ve dayanışma içindeyiz.
 • 00:44Çavuşoğlu: Çavuşoğlu: "Kültürel Diplomasi Faaliyetlerimizi de Hız Kesmeden Sürdürüyoruz"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: 2016 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Dışişleri Bakan Çavuşoğlu'nun TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda konuşması 2016 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda -Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu (1): "(ABD ile) Uluslararası alanda karşı karşıya bulunduğumuz her tehdit ve sınama ile ilgili olarak çok yakın istişare, işbirliği ve dayanışma içindeyiz.
 • 00:16Çavuşoğlu: Çavuşoğlu: "Suriye'deki İhtilaf, Bölgede Mezhepsel Bir Çatışmaya Dönüşme Riski Taşıyor"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: 2016 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Dışişleri Bakani Çavuşoğlu'nun Komisyona gelişi Bakan Çavuşoğlu'nun TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda konuşması 2016 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda -Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu (1): "(ABD ile) Uluslararası alanda karşı karşıya bulunduğumuz her tehdit ve sınama ile ilgili olarak çok yakın istişare, işbirliği ve dayanışma içindeyiz.
 • 00:09Çavuşoğlu: Çavuşoğlu: "Musul'un Daeş'ten Geri Alınması, Ulusal Güvenlik Çıkarlarımız Gereğidir"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: 2016 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda konuşması 2016 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda -Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu (1): "(ABD ile) Uluslararası alanda karşı karşıya bulunduğumuz her tehdit ve sınama ile ilgili olarak çok yakın istişare, işbirliği ve dayanışma içindeyiz.
 • 00:01Çavuşoğlu: Çavuşoğlu: "(İsrail-Filistin) Barış Süreci, Nihai Bir Tarih Belirlenerek Tekrar Başlatılmalıdır"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: 2016 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Bakan Çavuşoğlu'nun TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda konuşması 2016 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda -Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu (1): "(ABD ile) Uluslararası alanda karşı karşıya bulunduğumuz her tehdit ve sınama ile ilgili olarak çok yakın istişare, işbirliği ve dayanışma içindeyiz.
 • 23:082016 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'ndaDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye ile ABD'nin uluslararası alanda karşı karşıya bulundukları her tehdit ve sınama ile ilgili olarak çok yakın istişare, işbirliği ve dayanışma içinde olduğunu belirterek, "Bazı konularda görüş ayrılıklarımız olabilir ama bu bizim müttefik olduğumuz gerçeğini de değiştirmez ve istişare yoluyla bunları aşmayı sürdüreceğiz" dedi.
 • 22:47Çavuşoğlu: Rusya ile Bazı Yaklaşımlarımızın Örtüşmediğini Baştan Beri BiliyordukÇavuşoğlu: Rusya ile Bazı Yaklaşımlarımızın Örtüşmediğini Baştan Beri BiliyordukDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya ile yaşanan uçak krizi sürecinde Türkiye tarafından gerekli cevapların verildiğini söyledi.
 • 22:36İslam Ülkelerinin Terörle Mücadele Koalisyonuİslam ülkelerinin terörle mücadele koalisyonunun, ilk kez Mart ayında Suudi Arabistan'ın ev sahipliğinde toplanacağı bildirildi.
 • 20:09Obama'nın Daeş ile Mücadele Özel Temsilci Mcgurk AçıklamasıABD Başkanı Barack Obama'nın DAEŞ ile Mücadele Özel Temsilcisi Brett McGurk, Rusya'nın Halep'de yaptığı hava saldırılarını eleştirerek, muhaliflere yönelik bu saldırıların direkt DAEŞ'e yaradığını söyledi.
 • 17:58Afrikalı Elçilerle "Ekonomik" BuluşmaGAMA Holding'in Ankara merkez binasında gerçekleşen toplantıda konuk edilen 16 büyükelçi ile yabancı misyon temsilcilerine, GAMA'nın faaliyetleri hakkında bilgi verildi.
 • 17:34Simit Arabam, Engel Tanımam Projesi' BaşladıSimit Arabam, Engel Tanımam Projesi' BaşladıKastamonu konakları mimarisinde tasarlanan simit arabaları sayesinde hem engelli vatandaşlar istihdam edilecek hem de Kastamonu’nun yöresel ürünlerinin tanıtımı sağlanacak.
 • 16:16Osmaniye Ticaret BorsasıOsmaniye Ticaret Borsasında seçilmiş kabuklu yer fıstığının kilogramı 6,30 liradan satıldı.
 • 15:59Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz KurlarıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: Döviz Kodu Döviz Cinsi TL Karşılığı ARS ARJANTİN PESOSU 0,20505 ALL ARNAVUTLUK LEKİ 0,02377 AZN AZERBAYCAN YENİ MANATI 1,8638 BHD BAHREYN DİNARI 7,7617 AED BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ.
 • 15:53Mısır'da Mübarek Dönemi Yetkililerinin YargılanmasıMısır'ın devrik lideri Hüsnü Mübarek döneminin son Enformasyon Bakanı Enes el-Fiki'nin, yolsuzluk suçlamasıyla yargılandığı davadan beraatine hükmedildi.
 • 15:45Hamas ile Fetih Arasındaki Uzlaşı ÇabalarıHamas ve Fetih Hareketi'nin, Katar'ın başkenti Doha'da milli uzlaşının uygulamaya konulması ve önündeki engellerin kaldırılması amacıyla yeniden bir araya geleceği bildirildi.
 • 15:08Türkiye Arapça Kitap FuarıTürkiye Arapça Kitap Fuarı" 12 Şubatta AçılıyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Kitaplardan detaylar TYB İstanbul Şubesi Başkanı Mahmut Bıyıklı'nın konuşması Semerkand Medya Grup Genel Yayın Yönetmeni Ali Sözer'in konuşması Haşimi Yayınları Yayın Yönetmeni İbrahim Aydemir'in konuşması "Türkiye Arapça Kitap Fuarı" 12 Şubatta açılıyor Haşimi Yayınları Yayın Yönetmeni Aydemir: "Biz Osmanlı'nın ruhu ile Ortadoğu'daki tüm ülkelere gidip, Türkiye'yi dünyaya anlatmak istiyoruz" TYB İstanbul Şubesi Başkanı Bıyıklı: "Yaklaşık 3 ay içinde hazırlık çalışmaları tamamlandı.
 • 14:43Mısır'a İhracat İçin Kayıt Tarihi UzatıldıMısır'ın, ihracatçı firmalar için şubat sonuna kadar olan kayıt yaptırma zorunluluğu tarihini 16 Mart'a kadar uzattığı bildirildi.
 • 14:03Cumhuriyet Caddesi "Aşk ve Sevgi" Dolacak Beylikdüzü Belediyesi, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da 14 Şubat Sevgililer Günü'nü Cumhuriyet Caddesi etkinlik alanında düzenlenecek Sokak Partisi ile kutlayacak.
 • 13:47Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma'da Mısır Dünya Birincisiİslam ülkelerinin katılımıyla Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur'da dün yapılan Kur'an-ı Kerim'in tecvid, hafızlık ve güzel okuma yarışmasında Mısırlı adayın dünya birincisi olduğu belirtildi.
 • 13:42Konya Ticaret BorsasıKonya Ticaret Borsasında (KTB) ekmeklik kırmızı sert buğdayın kilogramı 0,902-0,995 liradan satıldı.
 • 13:34Türkiye Arapça Kitap Fuarı" 12 Şubatta AçılıyorTürkiye Yazarlar Birliği ( TYB) İstanbul Şubesi ve Haşimi Yayınevi işbirliği ile düzenlenen Türkiye Arapça Kitap Fuarı'nın basın toplantısı gerçekleşti.
 • 13:22Kamalak: 15 Gün İçerisinde Şam'a Gireceklerdi, 70 Gündür Sur'a GiremiyorlarKamalak: 15 Gün İçerisinde Şam'a Gireceklerdi, 70 Gündür Sur'a GiremiyorlarSaadet Partisi(SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Suriye’ye askeri müdahale’ konusunu gündeme getirmesini eleştirdi.
 • 13:11Beş Soruda Rusya'nın Türkiye'ye YaptırımlarıBeş Soruda Rusya'nın Türkiye'ye YaptırımlarıRusya'nın bir savaş uçağının düşürülmesinin ardından Türkiye'yi cezalandırmak amacıyla aldığı kararlar, ekonomik ilişkileri durma noktasına getirdi.
 • 12:15Türk Plastik Sektörü 2015'te Dünya 6'ncısı OlduTürk plastik sektörü 2015 yılında 8,6 milyon tona ulaşan üretimiyle Avrupa ikinciliğini korurken, dünya plastik liginde 7. sıradan 6. sıraya yükseldi.
 • 10:36Tepebaşı Tarımsal Destek Birimi Çiftçi EğitimleriTepebaşı Tarımsal Destek Birimi Çiftçi EğitimleriTepebaşı Belediyesi Tarımsal Destek Birimi, çiftçileri özendirmek ve gelişmelerine katkı sağlamak amacıyla düzenlediği toplantılarına devam ediyor.
 • 09:35Bu Sürecin Kaybedenlerinden Biri Türkiye Oldu"Eski Irak ve İngiltere Büyükelçisi Ünal Çeviköz, 'Arap Baharı'ndan en fazla etkilenen ülkelerden birinin Türkiye olduğunu söyledi.
 • 08:58Kızıltepe Ticaret BorsasıKızıltepe Ticaret Borsası'nda işlem gören ürünlerin fiyatları şöyle gerçekleşti: Hububat En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat Satış Şekli Buğday 0,80 0,80 HMS Buğday 1,05 1,06 HTS Mısır 0,47 0,72 HTS Mısır - Rutubetli 0,50 0,59 HMS Mısır - Rutubetli 0,58 0,65 HTS Hububat Mamülleri Bulgur 1,48 1,48 HTSHTS:
 • 08:38Ödemiş'te Bitkisel Atık Yağlar da Ayrı ToplanacakÖdemiş Belediyesi, bitkisel yağların toplanmasıyla ilgili DEHA Bitkisel Atık Yağ Toplama Geri Kazanım Biodizel Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş ile sözleşme imzaladı.
 • 00:20Mursi'nin de Yargılandığı "Katar Adına Casusluk" DavasıMısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan ülkenin ilk seçilmiş cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin de aralarında bulunduğu 11 kişinin "Katar adına casusluk" suçlamasıyla yargılandığı davada, tüm sanıkların idam cezasına çarptırılması talep edildi.
 • 23:58Mısır'da Hz. Hüseyin'in Doğum Günü KutlamasıMısır'da Hz. Hüseyin'in Doğum Günü KutlamasıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Halk Hüseyin Camii'ne akın etmesi İlahilerin okunması Hz. Muhammed'in torunu Hz. Hüseyin'in Irak'ın Kerbela kentinde şehit edilmesinin ardından kafasının Mısır'a getirildiğine inanan ve getirildiği günü doğum günü olarak kutlayan Sufi tarikatlarına mensup yüzlerce kişi, başkent Kahire'nin Hüseyin semtindeki Hüseyin Camii'ne akın etti.
 • 23:46Mısır'daki Derbide El Ehli GalipMısır Premier Lig'de oynanan derbi maçta lider El Ehli sahasında Zamalek'i 2-0 mağlup etti.
 • 21:46Putin'nin Dış Politikadaki Sert Tutumları Rus Havalimanlarını VurduPutin'nin Dış Politikadaki Sert Tutumları Rus Havalimanlarını VurduPutin'in Ukrayna, Mısır ve Türkiye uçuşlarında durdurma ve kısmi azalma politikası Rus havalimanlarına 77 milyon dolar zarar ettirdi. Zararın yarısı Türkiye uçuşlarından.
 • 21:27Libya Temsilciler Meclisi Başkanı Salih, Mısır'daMısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi'nin, Libya'da merkezi Tobruk'ta bulunan Temsilciler Meclisi Başkanı Ukayla Salih ile bir araya geldi.
 • 20:44ABD Dışişleri Bakanı Kerry: Rusya'nın Eylemleri Müzakere Yapmayı ZorlaştırıyorABD Dışişleri Bakanı Kerry: Rusya'nın Eylemleri Müzakere Yapmayı ZorlaştırıyorABD Dışişleri Bakanı John Kerry, "Rusya'nın Halep'te ve bölgenin geri kalanında yaptığı eylemler, masaya gelip ciddi bir müzakere yapmayı oldukça zorlaştırıyor" dedi.
 • 20:30İsrail Sınırda Güvenliği Artıracakİsrail hükümetinin, tüm sınır hattı boyunca ve Batı Şeria sınırında güvenlik önlemlerini artırmayı hedeflediği bildirildi.
 • 20:20Mısır'da Darbe Karşıtlarının YargılanmasıMısır'da darbe karşıtı 21 kişiye müebbet, aralarında ordunun yönetime el koymasının ardından görevinden uzaklaştırılan ülkenin seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin müsteşarının da olduğu 48 kişiye 3'er yıl hapis cezası verildi.
 • 19:53Sultanahmet'teki Terör Saldırısı Almanların Rezervasyonlarını Düşürdüİstanbul Sultanahmet’te Alman turist grubuna yapılan terör saldırısının ardından Türkiye’yi tercih eden Almanların rezervasyonlarında ciddi düşüşler yaşanıyor.
 • 17:21Hamas ile Fetih Arasındaki Uzlaşı ÇabalarıFilistin Bakanlar Kurulu, ulusal birlik hükümetinin kurulması ve bölünmenin sona ermesi çabalarını desteklemek için istifalarını sunmaya hazır olduklarını açıkladı.
 • 16:11Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz KurlarıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: Döviz Kodu Döviz Cinsi TL Karşılığı ARS ARJANTİN PESOSU 0,20658 ALL ARNAVUTLUK LEKİ 0,02392 AZN AZERBAYCAN YENİ MANATI 1,8685 BHD BAHREYN DİNARI 7,8227 AED BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ.
 • 16:07Uçak Krizi, Rus Hava Alanlarına 67 Milyon Euro KaybettirdiRusya’nın Ukrayna ve Mısır ile uçak seferlerini durdurması ve Türkiye ile uçuşları kısıtlaması, Rus hava alanlarına pahalıya mal oldu.
 • 15:30Uluslararası Öğrenci Sınavı'na Başvuruİstanbul Üniversitesinin (İÜ) 5 kıtada düzenlediği Uluslararası Öğrenci Sınavı'na (İÜYÖS) başvurular devam ediyor.
 • 14:57Mısır'daki Şiddet OlaylarıMısır'ın kuzeydoğusundaki Sina vilayetinde askeri aracı hedef alan saldırıda 2 askerin yaralandığı bildirildi.
 • 14:41Akademisyenlerden Sisi'ye MektupMısır'da ölü bulunan İtalyan öğrenci Giulio Regeni'yle ilgili 90'dan fazla ülkeden 4 bin 600 akademisyenin imza attığı, Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi'ye hitaben yazılan mektup yayımlandı.
 • 14:36Konya Ticaret Borsası) - Konya Ticaret Borsasında (KTB) ekmeklik kırmızı sert buğdayın kilogramı 0,893-1,015 liradan satıldı.
 • 14:14Kocabaş: Et Fiyatları Üreticiyi de Mağdur EdiyorKocabaş: Et Fiyatları Üreticiyi de Mağdur EdiyorSöke Ziraat Odası Başkanı Mustafa Kemal Kocabaş, üreticinin et fiyatlarının yükselmesinde suçlu değil, mağdur olduğunu söyledi.
 • 13:57Sakarya Ticaret BorsasıSakarya Ticaret Borsasında (STB) iç fındığın kilogramı 22,11 liradan satıldı.
 • 13:06Fethiye'de Kuşlara Ev YapıldıFethiye Belediyesi soğuk havalarda kuşların yiyecek, su ve barınma ihtiyaçlarını karşılaması amacıyla ilçenin farklı noktalarına kuş evleri yerleştirmeye başladı.