03:3300
SON DAKİKA MISIR HABERLERİ

Son Dakika Mısır Haberleri

   

  Obama Mısır Cumhurbaşkanı Sisi ile Görüştü

  Obama, Mısır'daki toplu yargılamalar, sivil toplum kuruluşlarının durumu ve gazeteciler ile barışçıl eylemcilerin tutukluluk hallerinin devam etmesine dair kaygılarını dile getirdi Obama, Sisi'yi, Mısır halkının siyasi, ekonomik ve sosyal arzularına yatırım yapmaya çağırdı. (Bugün 01:37)

   

  Mısır'da Darbe Karşıtı Gösteriler

  Mısır'da Darbe Karşıtı Gösteriler

  Giza'nin Badraşin semtinde "Ultras Nahdawi" adlı bir grup, dünkü Giza gösterisi sırasında gözaltına alınan arkadaşlarının serbest bırakılması talebiyle gösteri yaptı. (Bugün 01:29)

   

  Mısır'da 80 Darbe Karşıtı Mahkemeye Sevk Edildi

  Mısır'da "Müslüman Kardeşler Teşkilatına üye olma" suçlamasıyla darbe karşıtı 80 kişi askeri mahkemeye sevk edildi. (Bugün 00:10)

   

 

  İsveç'te Yakalanan Suriyeli Mülteciler Lüks Uçak İle Getirildi

  İsveç'te Yakalanan Suriyeli Mülteciler Lüks Uçak İle Getirildi

  Malmö şehrine bağlı Sturup havaalanında yakalanan 10 Suriyeli mülteci çok lüks Cessna 680 Citation Sovereign tipi özel uçakla getirildikleri tespit edildi. (Dün 13:19)

   

  CHP'li Onur Açıklaması

  "Şişli'de seçilmiş Belediye Başkanı var. Hepimiz onun arkasında olacağız" (Dün 12:54)

   

  Abhaz Kültürünü Restoranda Yaşatıyor

  Yaklaşık 150 yıl önce dedelerinin göç etmesiyle Sakarya'ya yerleşen Abhazya kökenli restorant işletmecisi Selçuk Canay, kültürlerini yemekleriyle yaşatmaya çalışıyor (Dün 12:48)

   

  İhh, Somali'nin İlk Ziraat Fakültesini Kurdu

  İnşası devam eden Zemzem Üniversitesi bünyesinde eğitime başlayan ülkenin tek Ziraat Fakültesi'ne "Anadolu" ismi verildi. (Dün 11:54)

   

  Türkiye Tutuklu Gazeteci Sıralamasında 10'ncu Sırada

  Türkiye Tutuklu Gazeteci Sıralamasında 10'ncu Sırada

  Gazetecileri Koruma Komitesi tarafından hazırlanan raporda, Türkiye tutuklu bulunan gazeteci sıralamasında 10. sırada yer aldı. Listede ilk sırada Çin var. (Dün 11:53)

   

  Meraya Bırakılan Zehirli Mısırları Yiyen 9 Koyun Telef Oldu

  Meraya Bırakılan Zehirli Mısırları Yiyen 9 Koyun Telef Oldu

  Bursa'nın Karacabey ilçesinde meraya bırakılan ve zehirli oldukları ileri sürülen mısırları yiyen 9 koyun telef oldu. (Dün 11:40)

   

  Bağdat Operasyonlar Gücü Komutanı Şammari, Aa'ya Konuştu

  Korgeneral Abdulemir el Şammari: "İntihar saldırılarını minimize ettik" "Daha önceleri günde 15 ile 20 patlama meydana gelirken şimdi bu vakalar aldığımız güvenlik tedbirleri neticesinde bir ikiye düştü" "Bağdat'ta IŞİD ile mücadelenin ilk zamanlarındaki kaçırma olayları azaldı" "Başkentin yüzde yüzünün. (Dün 11:18)

   

  Meraya Bırakılan Zehirli Mısırları Yiyen Koyunlar Telef Oldu

  Meraya Bırakılan Zehirli Mısırları Yiyen Koyunlar Telef Oldu

  Bursa'nın Karacabey ilçesinde mera alanına bırakılan silajlık mısırları yiyen 9 küçükbaş hayvan telef oldu. (Dün 11:13)

   

  Hindi Pişirmenin Püf Noktaları

  Hindi Pişirmenin Püf Noktaları

  Anadolu Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Doç. Dr. Dündar Denizer, yeni yıla sayılı günler kala yılbaşı sofralarının vazgeçilmezlerinden olan hindiyi pişirmenin püf noktalarını anlattı. (Dün 11:11)

   

  Kahire'nin Yeni Kahramanı Örümcek Adam

  Kahire'nin Yeni Kahramanı Örümcek Adam

  Çizgi roman ve sinema filmi kahramanı Örümcek Adam, Mısır'da yaşıyor olsa nasıl davranır ve başarılı olabilir mi diye düşündünüz mü? Cevabı Mısırlı bir fotoğrafçının çektiği ve sosyal medyada büyük ilgi gören fotoğraflarda. (Dün 11:03)

   

  Mısır'daki Tekne Kazası

  Tekne kazasında kaybolan balıkçılardan 3'ünün daha cesetlerine ulaşıldı. (Dün 10:38)

   

  Bu Köy Yılbaşını İple Çekiyor

  Bu Köy Yılbaşını İple Çekiyor

  Hindi satıcıları satış yapabilmek için yılbaşını iple çekiyor. (Dün 10:03)

   

  Başkentte Kültür Sanat

  "Fantasturka Türk İşi Fantastik Filmler Festivali", bugün "Fantastiğin Sineması" özel gösterimiyle başlayacak Mevlana Kültür ve Sanat Vakfınca "741. Şeb i Arus Sema Töreni", 19 Aralık'ta MEB Şura Salonu'nda düzenlenecek Türk sinemasının 100. yılı dolayısıyla film afişlerinden ve çeşitli sanatçıların illüstrasyonlarının sergilendiği "Rüya Sahnesinde", hafta boyunca görülebilecek. (Dün 09:46)

   

  Türkiye Tutuklu Gazeteci Sıralamasında 10. Sırada

  Türkiye Tutuklu Gazeteci Sıralamasında 10. Sırada

  Gazetecileri Koruma Komitesinin bu yıl hazırladığı özel raporunda dünyada, en fazla tutuklu gazeteci bulunduran ülkeler arasında Türkiye 10. sırada yer aldı. (Dün 01:49)

   

  Mısır'da Askeri Eğitim Uçağı Düştü

  Kazada 4 subay öldü. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Savaş Uçağı Tatbikatta Düştü: 4 Ölü

  Mısır ve Birleşik Arap Emirliklerinden 4 askeri yetkili, ortak düzenlenen tatbikatta uçaklarının düşmesi sonucu öldü. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Dgp Genel Başkanı Bal Açıklaması

  "Herkes sağcısıyla solcusuyla medya özgürlüğünün yanında yer almalıdır" (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Yunanistan'da Enerji Zirvesi

  Yunanistan Dışişleri Bakanı Venizelos: "Toplumlar arası müzakerelerin yeniden başlaması için, araştırma gemisi Barbaros’un geri çekilmesinin ön koşul" GKRY Dışişleri Bakanı Kasulidis: "Arzumuz ve hedefimiz müzakere masasına dönmek" (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Suriye'deki İç Savaş

  ÖSO'ya bağlı Kuzey Kartalları Tugayları IŞİD'in kontrolündeki Halep'in kuzeyine sızdı Halep'te esir düşen IŞİD militanı Sicnavi: "Irak'ta IŞİD'in esir aldığı kadınlar, Suriye'de örgüt liderlerine veriliyor. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Gazetecileri Koruma Komitesi: Dünya Çapında 220 Gazeteci Hapiste

  Gazetecileri Koruma Komitesi, hapisteki gazeteci sayısının dünya çapında 220’ye çıktığını açıkladı. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  İdris Bal: Medyaya Balyoz Operasyonu Bizi Dünyaya Rezil Etti

  İdris Bal: Medyaya Balyoz Operasyonu Bizi Dünyaya Rezil Etti

  Demokratik Gelişim Partisi (DGP) Genel Başkanı Prof. Dr. İdris Bal, 14 Aralık tarihinin Türk demokrasisi ve özgürlükler adında kara bir gün olduğunu belirtti. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  İsrail'in Gazze'ye Saldırıları

  İsrailli aktivist ve akademisyen Prof. Dr. Finkelstein: "Netanyahu, Hamas ile Filistin yönetimi arasında kurulan birleşik hükümeti sabote etmek ve ABD ile Avrupa hükümetlerinin Hamas'la girdikleri uzlaşıdan vazgeçirmek için Batı Şeria'da bir operasyon başlattı ve pek çok Filistinli'yi katletti" (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Etiyopya Heyeti Mısır'da

  Heyetin Sözcüsü Eman: "Hedasi Barajı, Mısırlıların Nil nehrini kullanımları önünde bir engel oluşturmayacak" (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Konya İstanbul Yht Seferleri Başladı

  Konya İstanbul Yht Seferleri Başladı

  Konya-İstanbul Yüksek Hızlı Tren seferleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da katıldığı törenle başladı. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Konya-İstanbul Yht Seferi Açılış Töreni

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: (2) "Biz şunu söyledik: 'Bu millet azizdir, bu ülke azizdir. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
19.12.2014 03:33:04. #1.13#