01:2500
SON DAKİKA MISIR HABERLERİ

Son Dakika Mısır Haberleri

  Etiyopya Heyeti Mısır'da

  Etiyopya Halkların Temsilcileri Meclisi Başkanı Cimida ve beraberindeki heyet Mısır'a gitti. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Mursi Mahkemede Dua Etti, Hakim 'Amin' Dedi

  Mursi Mahkemede Dua Etti, Hakim 'Amin' Dedi

  Mısır'ın devrik Cumhurbaşkanı Mursi'nin "Rabbim, üzerimizdeki ve Muhammed ümmeti üzerindeki bu musibeti kaldır" duasına, Mahkeme Başkanı'ndan şaşırtan bir karşılık geldi. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Arınç, İkinci Vip Torpil Listesini Yalanlamadı: İstisnai Kadrolar Hep Vardı

  Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, CHP tarafından iki kez açıklanan KPSS sınavı olmaksızın kamuya atanan 'VİP torpil' listesini "İstisnasi kadro Türkiye kurulduğundan beri var" şeklinde savundu. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Mısır'da Gösteri

  Mısır'da Gösteri

  Mısır'ın Al-Ahly takımının taraftar grubu (Ultras Ahlawi), Kahire Stadın'da Ahly takımının bu gece Haras El-Hedood takımıyla oynadığı futbol karşılaşmasını stada alınmamaları üzerine gösteri yaptı. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Mısır'daki Bombalı Saldırılar

  Mısır'da askeri darbeden bu yana geçen sürede meydana gelen bombalı saldırılarda 137 kişinin öldüğü, 521 kişinin de yaralandığı iddia edildi. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Mısır: Türkiye'nin de Aynı Tavrı Serglemesini Beklerdik

  Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şükri, Mısır-Türkiye ilişkilerinin "karşılıklı saygı ve iç işlerine müdahale etmeme" esasına dayanması gerektiğini söyledi. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Arınç: 'Suriye, Irak ve Mısır'a Karşı Tavrımız Bellidir'

  Arınç: "Suriye, Irak ve Mısır'a Karşı Tavrımız Bellidir"

  Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu sonrası basın toplantısı düzenledi. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Bakanlar Kurulu Toplantısı

  Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Arınç: (3) "(CHP Genel Başkan Yardımcısı Koç'un iddiaları) Sizin sadece çocuğu, oğlu değil, gelini de Meclis'te olanlar var. Şimdi ben bunları teşhir mi edeyim? Bunları teşhir etmemek için zamanında Önder Sav'a da Sayın Baykal'a da rica etmiştim, 'Beni mecbur etmeyin' diye. Çünkü onların bir kabahati yok varsa babalarının etik bir noksanlığı var" "1993 ile 2002 yılları arasında yani AK Parti'nin iktidar olmadığı dönemlerde istisnai kadrodan atananların (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Listede Fethullah Gülen Var Mı' Sorusuna Cevap

  Listede Fethullah Gülen Var Mı' Sorusuna Cevap

  Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında basın toplantısı düzenledi. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Interpol'ün, Karadavi Hakkında Kırmızı Bülten Çıkarması

  Dünyanın çeşitli ülkelerinden 300 alim, akademisyen ve düşünür, Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Karadavi hakkında, INTERPOL'ün çıkardığı kırmızı bülten kararını kınadı. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  "İnfial Duymaya Gerek Yok, Türkiye Bu Süreçlerden İlk Defa Geçmedi"

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 14 Aralık Soruşturmasına yönelik, "Bir infial duymaya gerek yok, Türkiye bu süreçlerden ilk defa geçmedi, umarız bu son olsun." dedi. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Arınç: 32'nci İsim Yok

  BAŞBAKAN Yardımcısı Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Denizli Ticaret Borsası

  Denizli Ticaret Borsası'nda (DTB) çerezlik ayçekirdeğinin kilogramı 3,52 liradan işlem gördü. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Mısır'da "Kassam Tugayları" Davası Ertelendi

  Mısır'da, Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugaylarının "terör örgütü kabul edilmesi" talebiyle açılan davanın duruşması ertelendi. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Yargıtay ve Danıştaya Yeni Üyeler Seçildi

  Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Fethi Şimşek, YBP Sözcüsü Abbas Özden, Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekili Veli Dalgalı, İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ali Doğan, Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ademoğlu'nun da arasında bulunduğu 144 hakim ve savcı Yargıtay üyesi oldu Yargıtay ve Danıştayda beş gün içinde daire başkanlığı kadroları için seçim yapılacak Yargıtaydaki daire başkanlığı seçiminin tamamlanmasından itibaren beş gün içinde Birinci Başkanlık Kurulu yeniden belirlenecek Yargıtay (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Cemaat Soruşturmasını Yürüten Savcı Yargıtay'ın Yeni Üyesi Oldu

  Cemaat Soruşturmasını Yürüten Savcı Yargıtay'ın Yeni Üyesi Oldu

  Yargıtay'ın 144 yeni üyesi arasında Cemaat soruşturmasını yürüten Savcı Hakan Yüksel ile 'böcek' iddianamesini hazırlayan Savcı Durak Çetin de var. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Yeni Yargıtay Üyeleri Belli Oldu

  Yargıtay’da boş bulunan 15 üyelik kadrosu ile 2 Aralık 2014 tarih ve 6572 sayılı Hâkimler ve Savcılar Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’la ihdas edilen 129 üyelik kadrosuna Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Genel Kurulu’nun bugünkü toplantısında seçim yapıldı. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  D-8 Ülkeleri İşadamları Trabzon'da Buluşacak

  D-8 Ülkeleri İşadamları Trabzon'da Buluşacak

  8 ülkeleri Genel Sekreteri Seyed Ali Mohammad Mousavi, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M.Suat Hacısalihoğlu’nu makamında ziyaret ederek işbirliğinin geliştirilmesi konusunda görüş alış verişinde bulundu. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz Kurları

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Bağımsız Milletvekili Özdalga'dan Hükümete AB Eleştirisi

  Bağımsız Ankara Milletvekili Haluk Özdalga, "AKP iktidarı, AB tarihinin en başarısız üyelik müzakerelerini yürütmüştür" dedi. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Bornova'da Sinemalı Günler

  Bornova'da Sinemalı Günler

  Bornova Belediyesi, programında birbirinden güzel filmler bulunan “Salı-Çarşamba Sinema Günleri”ni başlattı. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Hatay Belediye Başkanı: Suriyeli Mültecilere 7 Milyar Dolar Harcandı

  Hatay Belediye Başkanı: Suriyeli Mültecilere 7 Milyar Dolar Harcandı

  Hatay Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Türkiye'nin mülteciler için 6.5-7 milyar dolarlık bir bütçeyi kullandığını söyledi. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

 

  Arlem 6. Genel Kurulu

  Arlem 6. Genel Kurulu

  ARLEM 6. Genel Kurulu- Antalya'da yapılan ARLEM 6. Genel Kurulu'nda "Akdeniz'de göç yönetimi" başlıklı oturumda bölgedeki göç sorunları ele alındı- Lizbon Belediye Başkanı Costa: - "Göçmenleri tehlikeli yollardan geçmek zorunda bırakmak yerine farklı yöntemler bulunmalı. İnsani bir koridor oluşturulması önemli"- Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Savaş: - "(Mülteciler için) Türkiye'nin resmi harcamaları, belediye, sivil toplum kuruluşları ve hayırseverlerin yardımları yaklaşık 6,5-7 milyar (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Yerli Dedektör de Üretildi

  Türkiye’de dedektör de üretiliyor. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Ülkemiz Hızla Kaddafi'nin Libya'sı, Saddam'ın Irak'ı Olma Yolunda İlerlemekte'

  Özgür medyaya yapılan polis baskınına tepki göstermek isteyenler Çorum Adalet Sarayı önünde toplandı. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Arlem 6. Genel Kurulu

  Antalya'da yapılan ARLEM 6. Genel Kurulu'nda "Akdeniz'de göç yönetimi" başlıklı oturumda bölgedeki göç sorunları ele alındı Lizbon Belediye Başkanı Costa: "Göçmenleri tehlikeli yollardan geçmek zorunda bırakmak yerine farklı yöntemler bulunmalı. İnsani bir koridor oluşturulması önemli" Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Savaş: "(Mülteciler için) Türkiye'nin resmi harcamaları, belediye, sivil toplum kuruluşları ve hayırseverlerin yardımları yaklaşık 6,5 7 milyar doları bulmaktadır. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Arlem Eş Başkanı Lebrun: Akdeniz'de 2014'te 3 Bin 500 Sığınmacı Boğuldu (2)

  Arlem Eş Başkanı Lebrun: Akdeniz'de 2014'te 3 Bin 500 Sığınmacı Boğuldu (2)

  Türkiye, SURİYELİ MÜLTECİLERE 7 MİLYAR DOLAR HARCADI Hatay Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Antalya'da toplanan Avrupa Akdeniz Bölgesel Yerel Yönetimler Asamblesi (ARLEM) 6'ncı Genel Kurulu'nda, Türkiye'nin mülteciler için merkezi hükümet, yerel yönetimler ve hayırseverlerin desteğiyle oluşan 6.5- 7 milyar dolarlık bir bütçeyi kullandığını söyledi. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Kilis'te Ehl-İ Beyt Panelleri Devam Ediyor

  Kilis'te Ehl-İ Beyt Panelleri Devam Ediyor

  Kilis’te, Yeni Mesaj Gazetesi tarafından düzenlenen Ehli-Beyt panellerinin birisi daha gerçekleştirildi. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Yemen Tarihi Beytu'l Fakih Çarşısı'nda Yaşıyor

  17'nci yüzyılın önemli ticaret merkezi olan Beytu'l Fakih Çarşısı şimdilerde de kentin en hareketli çarşısı durumunda Bir zamanlar seyyahların, tüccarların ve turistlerin uğrak yeri olan tarihi alan geçmişten günümüze bir köprü işlevi görüyor. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Ankara Bağımsız Milletvekili Özdalga Açıklaması

  Ankara Bağımsız Milletvekili Özdalga Açıklaması

  "Başbakan Davutoğlu'na soruyorum: Niçin Mısır'ın komşusu Sudan'da darbeci Albay Beşir'i desteklediniz? (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Asaletin Simgesi Yüzyıllardır Yaşatılıyor

  Asaletin Simgesi Yüzyıllardır Yaşatılıyor

  Zonguldak’ın Devrek ilçesinde Osmanlı’dan bu yana üretimi sürdürülen Devrek Bastonu, dünya çapında ünlendi. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Avrupa Akdeniz Bölgesel Yerel Yönetimler Asamblesi 6. Genel Kurul Toplantısı

  Avrupa Akdeniz Bölgesel ve Yerel Yönetimler Asamblesi(ARLEM) 6. Genel Kurul Toplantısı’nda konuşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, "Bölgemizdeki sorunların kalıcı biçimde çözümlenmesi ve Akdeniz’in bir huzur,güven, barış ve refah denizi haline gelmesi için tüm uluslararası toplumun el ele vermesine ihtiyaç vardır" dedi. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Bu Yıl Dünyada 128 Gazeteci Öldürüldü

  Bu Yıl Dünyada 128 Gazeteci Öldürüldü

  PEC: Bu yıl 32 ülkede 128 gazeteci hayatını kaybetti İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılarda 16 gazeteci öldürüldü Ortadoğu'da 46 gazeteci yaşamını yitirdi Türkiye'de iki gazeteci öldü PEC Genel Sekreteri Lempen: "2014 yılı gazeteciler için korkunç bir yıldı" (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Borsa çöktü araplar şokta

  Borsa çöktü araplar şokta

  Petrol fiyatlarının geçen hafta 5.5 yılın dibine inmesinden sonra Arap borsalarında büyük düşüşler yaşandı. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  10 Gazeteden 32 Köşe Yazarı 14 Aralık Operasyonu'nu Yazdı

  10 Gazeteden 32 Köşe Yazarı 14 Aralık Operasyonu'nu Yazdı

  10 gazeteden 32 köşe yazarı, Türkiye gündemine oturan Cemaat'e yönelik operasyonu bugünkü köşesinde değerlendirdi. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Naciri Türkiye'de Yılın Diplomatı Seçildi

  Naciri Türkiye'de Yılın Diplomatı Seçildi

  Türkiye'de ve KKTC'deki üniversitelerde yapılan anketler ve araştırmalar sonucunda Arap Devletler Ligi Türkiye Temsilci Büyükelçi Naciri "Yılın Diplomatı" seçildi. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Başkan Özgökçe'den İnsan Hakları Haftası Mesajı

  Başkan Özgökçe'den İnsan Hakları Haftası Mesajı

  Van’ın Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, insan haklarının bütün insanlığın ortak değeri ve uygarlığın da ortak paydası olduğuna söyledi. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Şanlıurfa Ticaret Borsasında Ürün Fiyatları

  Şanlıurfa Ticaret Borsasında Ürün Fiyatları

  Şanlıurfa Ticaret Borsasında, preseli pamuğun kilogramı 2,65 ila 2,81 lira arasında işlem gördü. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Tahşiye Operasyonunu AK Partili Milletvekili Başlatmış

  Tahşiye Operasyonunu AK Partili Milletvekili Başlatmış

  Medya operasyonuna gerekçe gösterilen "Tahşiye operasyonunun" altında, AKP milletvekili ve Emniyet eski Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal'ın imzasının olduğu ortaya çıktı. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  İngiltere'nin Kahire Büyükelçiliğinin Çalışmalarını Askıya Alması

  Mısır Dışişleri Bakanı Şükrü, İngiltere Büyükelçisi Kasten ile görüşecek. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Libya'daki Şiddet Olayları

  Libya'daki Şiddet Olayları

  Milli Genel Kongre'nin desteklediği Fecr i Libya güçleri ile Tobruk hükümetine bağlı birlikler arasında çıkan çatışmada 2 Mısırlı hayatını kaybetti, 4'ü yaralandı. (14 Aralık 2014 Pazar )

   

  Mısır'da 'Darbe Karşıtı' Gösteriler

  Mısır'da "Darbe Karşıtı" Gösteriler

  Mısır'ın Giza kentinin Haram semtinde kendilerini "darbe karşıtı" olarak nitelendiren bir grup gösteri düzenledi. (14 Aralık 2014 Pazar )

   

  2015 Yılı Bütçesi Genel Kurul'da

  Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: "Irak'ın toprak bütünlüğüne desteğimiz var. Hem Milli Savunma Bakanı'nın hem de İçişleri Bakanı'nın daveti üzerine yeni kurulacak güvenlik güçlerinin eğitimini ve donatımını onlarla iş birliği yaparak sağlayacağız" "Kutsal mekanlara da pervasız saldırılarını görüyoruz. (14 Aralık 2014 Pazar )

   

  "Türkiye Hala Gelir Dağılımında Sorunları Olan Bir Ülke"

  Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Türkiye'nin hala gelir dağılımında sorunları olan bir ülke olduğunu ifade etti. (14 Aralık 2014 Pazar )

   

  Mısır'da Tekne Kazası

  Yük gemisinin çarpması sonucu alabora olan teknede hayatını kaybedenlerin sayısı 13'e yükseldi 13 kişinin kurtarıldığı kazada kayıp olan 14 kişiyi arama çalışmaları sürüyor. (14 Aralık 2014 Pazar )

   

  Mısır'da Darbe Karşıtlarına Yönelik Yargılamalar

  Aralarında geçen ay cezaevinde vefat eden İhvan yöneticilerinden Gandur'ın da bulunduğu 30 kişiye, beşer yıl hapis cezası verildi. (14 Aralık 2014 Pazar )

   

  Sp'li Aydın: Operasyonlar Otoriter Yönetimden Kaynaklanıyor

  Sp'li Aydın: Operasyonlar Otoriter Yönetimden Kaynaklanıyor

  Saadet Partisi (SP) 5. Olağan İl Kongresi için Burdur’a gelen Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın, medyaya yönelik operasyonları, "28 Şubat’a daha iki ay var. Bu sözü anlayan anlar. (14 Aralık 2014 Pazar )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
18.12.2014 01:25:10. #1.12#