12:3600
SON DAKİKA MİT HABERLERİ

Son Dakika MİT Haberleri

  1 Yılın Özeti: 17 Aralık ve Sonrasında Neler Yaşandı?

  1 Yılın Özeti: 17 Aralık ve Sonrasında Neler Yaşandı?

  17 Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu, aradan bir yıl geçmesine rağmen Türkiye gündemindeki yerini koruyor. Peki operasyondan bugüne 1 yıl boyunca neler yaşandı? (Dün 08:46)

   

  Gezi Parkı Olaylarına İlişkin Dava

  Savunması alınan 27 sanığın yurtdışına çıkış yasağı kaldırıldı. (Dün 01:56)

   

  Çarşı Davası" Ertelendi

  Gezi Parkı olaylarına ilişkin Beşiktaş'ın taraftar grubu Çarşı üyesi 35 kişi hakkında "Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etmek" suçundan açılan davanın ilk duruşmasında mahkeme ara kararını verdi. (Dün 00:31)

   

  Adana'daki "Casusluk" Davası

  Adana ve Hatay'da MİT'e ait tırların durdurulmasına ilişkin soruşturma kapsamında 19 şüpheli hakkında daha kamu davası açıldığı bildirildi. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  MİT Tır'larının Durdurulması Soruşturması...

  Adana’da MİT’e ait Tır’ların durdurulmasıyla ilgili 13 askerin ’casusluk’ suçlamasıyla yargılandığı dava kapsamında yürütülen soruşturamada, Hatay ve Adana’da toplam 19 kişi hakkında daha "Devletin güvenliği veya iç veya dış siyasal yararları bakımından, niteliği itibariyle gizli kalması gereken bilgileri, siyasal veya askeri casusluk maksadıyla temin etmek ve açıklamak" suçlarından dava açıldığı bildirildi. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  MİT TIR'ları ile İlgili 19 Kişi Hakkında Yeni Kamu Davası

  MİT TIR'ları ile İlgili 19 Kişi Hakkında Yeni Kamu Davası

  Adana'da MİT TIR'larının durdurulması ile ilgili soruşturmada 19 kişi hakkında yeni kamu davası açıldı. Daha önce aynı konuda 13 asker hakkında dava açılmıştı. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Özbek Hoca Cinayetinde 2 Tutuklama Daha...

  Özbek Hoca Cinayetinde 2 Tutuklama Daha...

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü Olayın tüm ayrıntıları ile aydınlatılması için MİT ile koordineli yapılan çalışmalarda, cinayete azmettiren S.S. (30) isimli yabancı şüpheli erkek şahıs Aksaray ilçesinde kaldığı otelde, olaya yardım eden E.A. (36) isimli yabancı şüpheli erkek şahıs ise Ankara ilinde yakalanmıştır Haber Sinan BİLGİLİ İstanbul DHA 10 Aralık Çarşamba günü Zeytinburnu'ndaki İhsan İlmi Hizmetler ve Yardımlaşma Derneği önünde silahla vurularak öldürülen Özbek Hoca lakaplı Abdullah Buhari (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  "Özbek Hoca" Cinayetinde 2 Tutuklama Daha...

  10 Aralık Çarşamba günü Zeytinburnu'ndaki İhsan İlmi Hizmetler ve Yardımlaşma Derneği önünde silahla vurularak öldürülen "Özbek Hoca" lakaplı Abdullah Buhari cinayetiyle ilgili soruşturmada 2 kişi daha yakalandı. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Abdullah Özbek Suikastinin Azmettiricisi de Tutuklandı

  Zeytinburnu’ndaki Abdullah Özbek suikastına ilişkin cinayeti azmettiren ve olaya yardım ettiği öne sürülen 2 şüpheli MİT koordineli operasyonla gözaltına alındı. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Kasırga'dan 'Paralel Yapı' Açıklaması

  Kasırga'dan 'Paralel Yapı' Açıklaması

  CHP Kula İlçe Başkanı Osman Kasırga, 14 Aralık tarihinde ’paralel yapı’ iddialarına yönelik olarak yapılan operasyonlarla ilgili bir basın açıklaması yaptı. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  CHP Afyonkarahisar Milletvekili Toptaş: 14 Aralık Katakulli Operasyonu

  CHP Afyonkarahisar Milletvekili Toptaş,TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, 14 Aralık operasyonunun 17 Aralık yolsuzluğunu unutturmak için yapıldığını iddia etti. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  CHP İçinde 4 Ton Dolar Olan Uçağın Peşine Düştü! (4 Ton Dolar Taşıyan Uçak İddiası)

  CHP İçinde 4 Ton Dolar Olan Uçağın Peşine Düştü! (4 Ton Dolar Taşıyan Uçak İddiası)

  İran'dan Ankara'ya gelecek bir uçakta 4 ton dolar olduğu ihbarını alan CHP'li Mahmut Tanal, tüm uğraşlarına rağmen uçağa ulaşamadı. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Cemaat'e Operasyonda Dikkat Çeken İşportacı

  Cemaat'e Operasyonda Dikkat Çeken İşportacı

  Dün operasyonun olduğu saatlerde Zaman gazetesi binası önünde "Fethullah Gülen" atkısı satmaya çalışan işportacı, Cemaat'i ayaklandırdı. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Kriptolu Telefonlar Tib'de Dinlendi'

  Kriptolu Telefonlar Tib'de Dinlendi'

  Bilirkişi raporuna göre, kriptolu telefonlar TİB'de dinlendi. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Fuat Avni'den Yeni İddia: MİT'çiler Yandaş Medyaya Saldıracak

  Fuat Avni'den Yeni İddia: MİT'çiler Yandaş Medyaya Saldıracak

  Cemaat'e operasyon yapılacağını günler önce yazan Fuat Avni, "MİT elemanları, cemaat mensubuymuş gibi polise ve yandaş medyaya saldıracak" iddiasında bulundu. (14 Aralık 2014 Pazar )

   

  Davutoğlu: "Darbelere ve Vesayetçilere Karşı Çıkamıyorlar"

  AK Parti Adıyaman 5. Olağan İl Kongresi- Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (1)- "İsrail'in otoritesini meşru gördükten sonra Türkiye'de milli iradeyle işbaşına gelmiş bir iktidarın Başbakanı'na 'Dönemin Başbakanı' diye dosyalar hazırlayanlar varsa, işte onlar bugün de yarın da millet ve tarih önünde hesap vereceklerdir"-"Hiçbir şeyden korkmuyoruz, her şey açıklansın' diyenler niçin bugün telaş içindeler? (14 Aralık 2014 Pazar )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
18.12.2014 12:36:11. #1.12#