SON DAKİKA MİT HABERLERİ

Son Dakika Mit Haberleri

 • 27 Eylül 2016 20:24CHP İstanbul Milletvekili Dursun ÇiçekCHP İstanbul Milletvekili Dursun ÇiçekCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tokat'ın Turhal ilçesinde FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili soruşturmalarda mağdur olduklarını iddia eden ailelerle görüştü.
 • 27 Eylül 2016 19:12CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Tokat'daCHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Tokat'daCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tokat'ın Turhal ilçesinde FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili soruşturmalarda mağdur olduklarını iddia eden ailelerle görüştü.
 • 27 Eylül 2016 19:10CHP'li Çiçek: CHP'li Çiçek: "5 Bin Başvuru Var"CHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek, izleme komisyonuna başvuranların hepsinin mağdur olduğunu düşünmediklerini ifade ederek, “Başvurularda öğretmenler, hakim savcılar, askerler şeklinde.
 • 27 Eylül 2016 18:53CHP'li Çiçek: Fetö Davalarını Millet Canlı Yayında İzlemeliCHP'li Çiçek: Fetö Davalarını Millet Canlı Yayında İzlemeliCHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek, "Şimdi ne diyor hükümet, 'eli kanlı terör örgütü, emperyalistin uşağı.' Nasıl uşaklık yaptılar, nasıl o darbe girişimini planladılar bütün millet canlı yayında izlesin.
 • 27 Eylül 2016 17:21CHP Grup Başkanvekili Gök AçıklamasıCHP Grup Başkanvekili Levent Gök, 669 sayılı kararnameyle ilgili olarak Anayasa Mahkemesi'ne başvuruda bulunduklarını belirterek, "Arzumuz, Meclis'in saygınlığının korunması, etkinliğinin artırılmasıdır, bypass edilmemesidir.
 • 27 Eylül 2016 16:39Fetö Soruşturması Kapsamında 87 MİT Personeli Görevden Uzaklaştırıldı15 Temmuz darbe kalkışmasının ardından başlatılan soruşturma kapsamında 141 MİT personeli açığa alınmıştı.
 • 27 Eylül 2016 13:3887 MİT Mensubuna İhraç87 MİT Mensubuna İhraçFETÖ soruşturması kapsamında 87 MİT mensubu ihraç edildi.
 • 27 Eylül 2016 12:23MİT'ten 87 Personel İhraç Edildi15 Temmuz'daki darbe girişimi sonrasında, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile ilişkisi bulunduğu gerekçesiyle açığa alınan 141 Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) personelinden 100'ü hakkındaki soruşturma tamamlandı.
 • 27 Eylül 2016 12:22Fetö Soruşturmasında 87 MİT Personeli İhraç EdildiFetö Soruşturmasında 87 MİT Personeli İhraç EdildiFETÖ soruşturması kapsamında 87 MİT personeli ihraç edildi, ihraç edilen 87 personelin 52’si hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.
 • 27 Eylül 2016 12:0387 MİT Elemanı Memuriyetten İhraç Edildi87 MİT Elemanı Memuriyetten İhraç Edildi15 Temmuz darbe girişimi sonrasında, FETÖ ile ilişkisi bulunduğu gerekçesiyle açığa alınan 141 Milli İstihbarat Teşkilatı personelinden 87'si memuriyetten ihraç edildi.
 • 27 Eylül 2016 10:15Gergerlioğlu'ndan 'Yabancı Ajan' UyarısıGergerlioğlu'ndan 'Yabancı Ajan' Uyarısı15 Temmuz’dan sonra yabancı istihbarat elemanlarının Türkiye’de yaygınlaştığına dikkat çeken Finansal İstihbarat Uzmanı Muhammed Taha Gergerlioğlu, yabancı istihbarat mensuplarının çeşitli sivil toplum ve gruplarla toplantı yaptıklarını ileri sürdü.
 • 26 Eylül 2016 19:05CHP Grup Başkanvekili Altay'ın AçıklamalarıCHP Grup Başkanvekili Altay'ın AçıklamalarıCHP Grup Başkanvekili Engin Altay, "Hodri meydan. Eğer Türkiye'de bir daha darbe olmaması isteniyorsa 15 Temmuz'un siyasi ayağını ortaya çıkaralım." diye konuştu.
 • 26 Eylül 2016 18:37Ataş: Ataş: "Hiç Kimse AK Parti'yi Dışarıdan Yönetmeye Kalkmasın"AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, "Türk siyaset tarihinde Türkiye ne zaman kendi ayakları üzerinde doğrulmaya kalksa birtakım mihraklar tarafından sürekli tepesine vurulmuş ve 10, 20, 30 yıl geriye gitmesi sağlanmış ama AK Parti iktidarları döneminde bu girişimlerin hepsi boşa çıkmış ve planlarını uygulayamamışlardır.
 • 26 Eylül 2016 17:12Musa Anter Cinayeti DavasıMusa Anter Cinayeti DavasıYazar Musa Anter'in 1992'de öldürülmesi ve AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu'nun yaralanmasına ilişkin bazı eylemlerden sorumlu tutulan "Yeşil" kod adlı Mahmut Yıldırım'ın da arasında olduğu 18 sanığın yargılanmasına devam edildi.
 • 26 Eylül 2016 16:39CHP Grup Başkanvekili Engin Altay AçıklamasıCHP Grup Başkanvekili Engin Altay AçıklamasıCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Engin Altay, “Eğer Türkiye’de bir daha darbe olmaması isteniyorsa, 15 Temmuz darbesinin siyasi ayağını ortaya çıkarılması ve bunlarla çok keskin şekilde hesaplaşılması lazım” dedi.
 • 26 Eylül 2016 16:38AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ataş AçıklamasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ataş AçıklamasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, "Türk siyaset tarihinde Türkiye ne zaman kendi ayakları üzerinde doğrulmaya kalksa birtakım mihraklar tarafından sürekli tepesine vurulmuş ve 10, 20, 30 yıl geriye gitmesi sağlanmış ama AK Parti iktidarları döneminde bu girişimlerin hepsi boşa çıkmış ve planlarını uygulayamamışlardır.
 • 26 Eylül 2016 16:30Ak Partili Miroğlu: Kürt Aşiretlerinin İstediği Türkiye Cumhuriyeti Yurttaşlığının Devam EtmesidirAk Partili Miroğlu: Kürt Aşiretlerinin İstediği Türkiye Cumhuriyeti Yurttaşlığının Devam EtmesidirAK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, aşiretlerin ikinci bir darbe girişimine destek vereceği iddialarını sert bir dille eleştirerek "Oysa HDP'ye oy veren aşiretler dahil Kürt aşiretlerinin istediği barış ve demokrasi Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlığının devam etmesidir" dedi.
 • 26 Eylül 2016 16:09CHP Grup Başkanvekili Altay AçıklamasıCHP Grup Başkanvekili Altay AçıklamasıCHP Grup Başkanvekili Engin Altay, "Hodri meydan. Eğer Türkiye'de bir daha darbe olmaması isteniyorsa 15 Temmuz'un siyasi ayağını ortaya çıkaralım." diye konuştu.
 • 26 Eylül 2016 16:07CHP'li Altay: MİT'in 'Bylock'u Yeni Fark Etmiş Olması Görev SuistimalidirCHP'li Altay: MİT'in 'Bylock'u Yeni Fark Etmiş Olması Görev SuistimalidirCHP Grup Başkanvekili Engin Altay, FETÖ mensuplarının iletişim sistemi 'Bylock' programını kullanan 20 bin kişinin daha tespit edilmesine ilişkin "MİT böyle bir sistemi şimdi fark ettiyse öncelikle MİT'i hemen lağvetmek lazım. Daha önce fark edip göz yumduysa da FETÖ soruşturmasına önce MİT'ten başlamak lazım. Her iki insanın bir dakikalık iletişime vakıf olan MİT'in böyle bir iletişim sistemini yeni fark etmiş olması büyük bir görev kusurunun ötesinde görevi suistimaldir" dedi.
 • 26 Eylül 2016 15:58AK Parti Mardin Milletvekili Miroğlu AçıklamasıAK Parti Mardin Milletvekili Miroğlu AçıklamasıAK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, "Kürtlere, aşiretlere şüpheyle bakmak yerine, FETÖ'yü bu güce ulaştıran gerçek sebepler araştırılmalı ve bunlarla mücadele edilmelidir.
 • 26 Eylül 2016 15:29Kurtulmuş Darbe Teşebbüsüne Kalkanlar 'Yenildik' Diyerek Kenara Çekilecek DeğilKurtulmuş Darbe Teşebbüsüne Kalkanlar 'Yenildik' Diyerek Kenara Çekilecek DeğilDha Ankara - Kurtulmuş Darbe teşebbüsüne kalkanlar 'Yenildik' diyerek kenara çekilecek değil (1)ANADOLU-RUMELİ TOPRAKLARININ EN AĞIR SUÇUNUN İÇİNDE OLANLARI AFFETMEDEN DEVAM EDECEĞİZMOODY'S'İN AÇIKLAMASINI 15 TEMMUZ'UN ARTÇI DEPREMLERİNDEN BİRİ OLARAK GÖRÜYORUMPYD VE YPG GÜÇLERİNİN HER İKİ OPERASYONDA DA BULUNMAMASI TÜRKİYE İÇİN ÖNEMLİAK PARTİLİ SİYASETÇİLERİ TÖHMET ALTINDA BIRAKACAK SÖZLERİN SÖYLENMESİNİ DOĞRU BULMUYORUZBAŞBAKAN Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından ikinci bir kalkışma riskinin olup olmadığı yönündeki yorumlarla ilgili Bu yönde bir rapor yok. 15 Temmuz darbe teşebbüsüne kalkanlar 'Aman ne güzel yenildik' diyerek kenara çekilecek değiller.
 • 26 Eylül 2016 13:45Kurtulmuş'tan Pensilvanya Ziyaretine Kısa CevapKurtulmuş'tan Pensilvanya Ziyaretine Kısa CevapHükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, AK Partili vekillerin Pensilvanya ziyaretiyle ilgili soruyu, "Bunlar değerlendirilir." sözleriyle cevapladı.
 • 26 Eylül 2016 00:16AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ataş: - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ataş: - "Mit Müsteşarı'nın Kellesini Almak İstediler"AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, geçmişte kendilerini sindirmek için girişimlerde bulunulduğunu anımsatarak, "MİT Müsteşarının kellesini almak istediler.
 • 25 Eylül 2016 22:55AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ataş AçıklamasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ataş AçıklamasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, geçmişte kendilerini sindirmek için girişimlerde bulunulduğunu anımsatarak, "MİT Müsteşarının kellesini almak istediler.
 • 25 Eylül 2016 09:40Erdoğan: ABD Zarrab'ı FETÖ'nün Yedirip İçirdiği İsimlere Teslim EttiErdoğan: ABD Zarrab'ı FETÖ'nün Yedirip İçirdiği İsimlere Teslim EttiCumhurbaşkanı Erdoğan, Biden ile görüşmesinde ABD'de tutuklu bulunan iş adamı Reza Zarrab konusunu da gündeme getirdiğini belirtip, "FETÖ'nün yedirip içirdiği isimlere teslim ettiler" dedi.