12:5200
SON DAKİKA MİT HABERLERİ

Son Dakika MİT Haberleri

  Selam-Tevhid Örgütü Hakkındaki Takipsizlik Kararı

  Kararda, soruşturma kapsamında çok sayıda dinleme yapıldığı, bir kişiyle bir defa telefonla görüşmenin dahi dinlemeye ve soruşturmaya dahil edilmek için yeterli görüldüğü belirtildi Karardan: "MİT'in İran'la bağlantılı olduğu algısının oluşturulmaya çalışıldığı, MİT Müsteşarı'nın ve yakın çevresinin dinlenildiği, konsolosluk görevlilerinin dinlenildiği tespit edildi" İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü bünyesinde hazırlanan dosyanın Tib net kayıtlarından silindiği ifade edildi. (Dün 19:42)

   

  Selam Soruşturmasının Eski Savcısı: Başbakan ve Bakanlar Dinlenmedi

  Selam soruşturmasının eski savcısı Adem Özcan, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu'nun 'Başbakan'ın ve bakanlarının diğer ülke yetkilileri ile olan görüşmelerinin kaydedildiği' iddiasını yalanladı. (Dün 18:41)

   

  Emniyette "Paralel Yapı" Operasyonu

  Soruşturma kapsamında gözaltına alınan eski Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdür Yardımcısı Kazım A, sağlık kontrolünden geçirildi İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının emniyetteki "paralel yapı" iddialarına ilişkin yürüttüğü soruşturmalar kapsamında 115 emniyet görevlisi hakkında yakalama kararı çıkarıldı Operasyonda şu ana kadar İstanbul başta olmak üzere aralarında Ankara, İzmir, Diyarbakır, Van, Antalya ve Bitlis'in de bulunduğu illerde 67 kişi gözaltına alındı Gözaltına alınanlar arasında (Dün 18:04)

   

  2 Kişi Daha Sağlık Kontrolünden Geçirildi

  2 Kişi Daha Sağlık Kontrolünden Geçirildi

  Haber-kamera: Erhan TEKTEN / İstanbul DHA İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınan eski İstanbul Mali Şube Müdür Yardımcısı Kazım Aksoy ile 1 şüpheli, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi. (Dün 17:59)

   

  Emekli Yargıtay Savcısı Gündel: Polislerin Günahı Savcının Emrini Uygulamak

  Emekli Yargıtay Savcısı Gündel: Polislerin Günahı Savcının Emrini Uygulamak

  Emekli Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Gündel, KCK, Balyoz ve yolsuzluk soruşturmalarında görev alan polislerin gözaltına alınmasıyla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. (Dün 17:49)

   

  Kılıçdaroğlu: 'Türkiye'nin Ortadoğu'da bir ağırlığı var mı?' -

  Kılıçdaroğlu: "Türkiye'nin Ortadoğu'da bir ağırlığı var mı?" -

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Fikri sorulmayan bir ülke var, Türkiye. Dikkate alınmayan bir ülke var Türkiye. Ortadoğu'da, dünyada yalnızlaşan bir Türkiye var. Ben bütün yurttaşlarıma sesleniyorum. (Dün 17:32)

   

  Mhp, İhsanoğlu'na Destek İstedi

  Mhp, İhsanoğlu'na Destek İstedi

  MHP MYK üyeleri Şereflikoçhisar'da partililerle bir araya gelerek cumhurbaşkanı adayı İhsanoğlu'na destek istedi. (Dün 17:24)

   

  Başbakan'ın Somali Cumhurbaşkanı ile Yaptığı Konuşma Dinlenmiş

  Tevhid örgütü kapsamında soruşturulan 245 kişi ve 6 kurum hakkında verilen takipsizlik kararında Başbakan'ın, Filistin Devlet Başkanı, Filistin Başbakanı ve Somali Cumhurbaşkanı ile yaptığı görüşmelerin kayıt altına alındığı belirtildi. (Dün 16:41)

   

  Kılıçdaroğlu: Dikkate Alınmayan Bir Ülke Var, Türkiye

  Kılıçdaroğlu grup toplantısında, "Fikri sorulmayan bir ülke var, Türkiye, dikkate alınmayan bir ülke var, Türkiye, Ortadoğu'da, dünyada yalnızlaşan Türkiye var." dedi. (Dün 16:27)

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
23.07.2014 12:52:41. #1.12#