SON DAKİKA MİT HABERLERİ

Son Dakika Mit Haberleri

 • 16:24Fethullah Gülen'in de Yargılandığı Davada Tahliye Talepleri AlınıyorFethullah Gülen'in de Yargılandığı Davada Tahliye Talepleri Alınıyorİzmir'de, aralarında eski İl Emniyet Müdürü Ali Bilkay'ın da bulunduğu, 2'si başka suçtan olmak üzere 22'si tutuklu toplam 68 sanığın yargılandığı davanın duruşmalarının 4'üncü gününde iddianamenin okunmasına devam edildi.
 • 15:26Vural: MHP Tarihinde Güneş Motel Sicili OlmamıştırCHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "MHP'den 15 milletvekilinin istifa ederek AK Partiye 'ye geçebileceği" yönündeki iddiasına MHP'deki Grup Başkanvekilliği görevinden istifa eden Oktay Vural'dan tepki geldi.
 • 15:24MHP İzmir Milletvekili Vural AçıklamasıMHP İzmir Milletvekili Oktay Vural, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "AK Parti'nin MHP'den milletvekili transfer edeceği" yönündeki iddiasına ilişkin, "MHP milletvekillerini MİT'le, bu tip tehditlerle, şantajla korkutmak, sindirmek bir Sayın Genel Başkana düşmez. Bizim pabuç ve irade bırakacağımız hiçbir yapının, unsurun olmadığını da herkes bilmelidir.
 • 15:11Lice'deki Uyuşturucu OperasyonuGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Operasyondan genel görüntüler Ele geçirilen uyuşturucuların imha edilmesi Diyarbakır'daki terör operasyonu Lice ilçesinde TSK ve emniyet unsurlarınca terör örgütü PKK'ya yönelik yürütülen, "Bayrak-14 Şehit Jandarma Teğmen Abdülselam Özatak Müşterek Özel Birlik Operasyonu" sürüyor Aralarında korucuların da yer aldığı 6 bin 500'ü aşkın güvenlik personelinin katıldığı operasyonda, Hazro'da 373 kilogram esrar, Lice'de de 10 kamu arazisinde 424 bin 300 kök Hint keneviri ele geçirildi, 22 dönüm alanda ele geçirilen kenevirin 8,5 ton esrara eşit olduğu belirtildi Terör örgütü yandaşlarının yüzlerce metre uzunluğunda hortum kullanarak kenevirleri suladığı ortaya çıkarken, uyuşturucu şebekelerinin kenevir üretimini kimler tarafından gerçekleştirildiğinin tespitini zorlaştırmak amacıyla başta orman vasfını kaybetmiş alanlar olmak üzere kamu arazilerine ekim yaptığı belirlendi Elde edilen kenevirler tarlada imha edilirken, operasyonla terör örgütünün finans kaynağının kurutulması hedefleniyor Diyarbakır'ın Lice ilçesinde PKK'lı teröristlere yönelik Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve emniyet unsurlarınca düzenlenen müşterek operasyonda, terör örgütüne büyük darbe vuruluyor.
 • 14:07Oktay Vural: MHP Milletvekillerini 'Mit' Diyerek Şantajla Korkutmak Bir Genel Başkana DüşmezMhp İzmir Milletvekili Oktay Vural, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun MHP'deki milletvekillerinin AK Parti'ye transfer edileceği ve MİT'in muhalif milletvekilleri için araştırma yaptığı yönündeki açıklamalarını eleştirerek, "MHP milletvekillerini MİT diyerek şantajla korkutmak, sindirmek bir genel başkana düşmez bizim pabuç ve irade bırakacağımız hiçbir yapı ve unsurda olmadığımızı bilmelidir.
 • 14:06Oktay Vural; MHP Milletvekilleri 'Mit' Diyerek Şantajla Korkutmak Bir Genel Başkana Düşmez 3Oktay Vural; MHP Milletvekilleri 'Mit' Diyerek Şantajla Korkutmak Bir Genel Başkana Düşmez 3Oktay Vural; MHP milletvekilleri 'MİT' diyerek şantajla korkutmak bir genel başkana düşmez 3(Tür: Ankara)
 • 13:54Oktay Vural MHP Milletvekillerini 'Mit' Diyerek Şantajla Korkutmak Bir Genel Başkana Düşmez 1-Oktay Vural MHP Milletvekillerini 'Mit' Diyerek Şantajla Korkutmak Bir Genel Başkana Düşmez 1-Dha Ankara - Oktay Vural MHP milletvekillerini 'MİT' diyerek şantajla korkutmak bir genel başkana düşmezMHP İzmir Milletvekili Oktay Vural, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun MHP'deki milletvekillerinin AK Parti'ye transfer edileceği ve MİT'in muhalif milletvekilleri için araştırma yaptığı yönündeki açıklamalarını eleştirerek, MHP milletvekillerini MİT diyerek şantajla korkutmak, sindirmek bir genel başkana düşmez bizim pabuç ve irade bırakacağımız hiçbir yapı ve unsurda olmadığımızı bilmelidir.
 • 13:54Oktay Vural; MHP Milletvekilleri 'Mit' Diyerek Şantajla Korkutmak Bir Genel Başkana Düşmez 2Oktay Vural; MHP Milletvekilleri 'Mit' Diyerek Şantajla Korkutmak Bir Genel Başkana Düşmez 2Dha Ankara - Oktay Vural MHP milletvekillerini 'MİT' diyerek şantajla korkutmak bir genel başkana düşmezMHP İzmir Milletvekili Oktay Vural, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun MHP'deki milletvekillerinin AK Parti'ye transfer edileceği ve MİT'in muhalif milletvekilleri için araştırma yaptığı yönündeki açıklamalarını eleştirerek, MHP milletvekillerini MİT diyerek şantajla korkutmak, sindirmek bir genel başkana düşmez bizim pabuç ve irade bırakacağımız hiçbir yapı ve unsurda olmadığımızı bilmelidir.
 • 12:51Diyarbakır'daki Terör OperasyonuDiyarbakır'ın Lice ilçesinde PKK'lı teröristlere yönelik Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve emniyet unsurlarınca düzenlenen müşterek operasyonda, terör örgütüne büyük darbe vuruluyor.
 • 12:46Oktay Vural, Kılıçdaroğlu'na Tepki GösterdiOktay Vural, Kılıçdaroğlu'na Tepki GösterdiMHP Grup Başkanvekilliği görevinden istifa eden Oktay Vural, Meclis'te yaptığı basın toplantısında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı.
 • 01:14Kılıçdaroğlu'ndan Kılıçdaroğlu'ndan "CHP-HDP İttifakı Olur mu?" Sorusuna Net YanıtCHP lideri Kılıçdaroğlu, HDP ile olası bir ittifak için kapıları kapattı: Biz ayrı partiyiz, onlar ayrı partiler. Nasıl iş birliği olacak? Biz etnik kimlik, inanç üzerinden siyaset yapmayız.
 • 19:00Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın MİT Müsteşarı Fidan'ı Kabul EttiCumhurbaşkanı Erdoğan'ın MİT Müsteşarı Fidan'ı Kabul EttiCumhurbaşkanı Erdoğan'ın MİT Müsteşarı Fidan'ı kabul ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı kabul etti.
 • 16:14Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın MİT Müsteşarı Fidan'ı Kabul EttiCumhurbaşkanı Erdoğan'ın MİT Müsteşarı Fidan'ı Kabul EttiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı kabul etti.
 • 15:57Anayasa Mahkemesi Faili Meçhul Cinayette 50 Bin TL Tazminata HükmettiAnayasa Mahkemesi Faili Meçhul Cinayette 50 Bin TL Tazminata HükmettiYeşil Kod adlı Mahmut Yıldırım tarafından öldürüldüğü tahmin edilen Ayten Öztürk'ün ailesine, devletin soruşturma yükümlüğünü yerine getirmemesi nedeniyle 50 bin lira tazminat ödenecek.
 • 15:52Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın KabulüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı kabul etti.
 • 14:52Cumhurbaşkanı Erdoğan MİT Müsteşarı Fidan'ı Kabul EttiCumhurbaşkanı Erdoğan MİT Müsteşarı Fidan'ı Kabul EttiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul etti.
 • 14:04Başbakan Yıldırım'ın KabulüBaşbakan Binali Yıldırım, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı kabul etti.
 • 13:15Askeri Casusluk Kumpas İddianamesi: MİT Personeli Davaya Dahil Edilmek İstendiİzmir'de, 2010'da düzenlenen ve 357 kişinin yargılandığı, 'askeri casusluk' davasının soruşturma aşamasında usulsüzlükler yapıldığı iddiasıyla 2'si başka suçtan olmak üzere 22'si tutuklu 68 sanığın yargılanmasına devam ediliyor.
 • 11:54Can Dündar'dan Almanya'ya Çıkarcılık EleştirisiCan Dündar'dan Almanya'ya Çıkarcılık EleştirisiCumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, Alman ZDF televizyonuna verdiği mülakatta Almanya'nın Türkiye politikasını eleştirdi.
 • 09:32Cihan Haber Ajansı Gündemi-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Esenboğa Havalimanı Camisi'nin ibadete açılış törenine katılacak.
 • 09:02Gündem/ 23 Haziran 2016Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 19201- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Esenboğa Havalimanı Cami'sinin ibadete açılış törenine katılacak.
 • 02:13Gündem Özetine Ek- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Esenboğa Havalimanı Cami'sinin ibadete açılış törenine katılacak.
 • 00:02Gündem Özeti/ 23 Haziran 2016Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 19201- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım'ı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul edecek.
 • 17:24Şamil Tayyar 'Beştepe'deki Külliyede Bile Cemaatçiler Var' DediŞamil Tayyar 'Beştepe'deki Külliyede Bile Cemaatçiler Var' DediAK Parti'li Tayyar, Cumhurbaşkanlığı külliyesinde bile cemaatçilerin olduğunu söyledi. Tayyar, "Beştepe'de çok sayıda cemaatçi çıkar" dedi.
 • 15:08Mersin'de İnsansız Hava Aracı Kullanımına SınırlamaMersin Valiliği, güvenlik gerekçesiyle, bazı kamu kurum ve kuruluşları ile limanın bulunduğu bölgede sivil insansız hava aracı kullanımına yasak getirdi.
 • 14:58Askeri Casusluk ve Kumpas DavasıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -İzmir Adliye Sarayı'ndan detaylar -Askeri casusluk davasının 1 numaralı sanığı Bilgin Özkaynak avukatı Muzaffer Sevgi Sarıkaya ili röportaj "Askeri casuslukta kumpas" davası İzmir'deki "askeri casusluk soruşturması"nda sahte delil üretilerek kumpas kurulduğu iddiasıyla FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında 68 sanığın yargılanmasına başlanılan davaya, iddianamenin okunmasıyla devam edildi İddianameden: "Soruşturmanın MİT elemanlarına da yöneltilmesi, bir anlamda Başbakanlık ve diğer bakanlıkların üst düzey bürokratlarını hedef alan bir kurgulamanın da planlandığının göstergesidir" -"MİT elemanlarının soruşturmaya dahil edilmesi 7 Şubat 2012'de MİT Müsteşarını KCK soruşturmasına dahil etme çabasıyla eş zamanlı olduğu birlikte değerlendirildiğinde, bu soruşturma ile ulaşılmak istenen asıl amacın sivil ve askeri bürokraside hedef seçilenlerin tasfiyesi olduğu yönünde kuvvetli şüphe ve kanaate varıldığı anlaşılmaktadır" İzmir'deki "askeri casusluk soruşturması"nda sahte delil üretildiği iddiasıyla ilgili "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY)" yönelik soruşturma kapsamında 2'si başka bir soruşturmadan olmak üzere 20'si tutuklu 68 sanık hakkında açılan davaya, iddianamenin okunmasıyla devam edildi.
 • 14:45Mersin Valiliği, Drone ve İha'lara Yasak GetirdiMersin Valiliği, Sivil İnsansız Hava Araçları (İHA veya DRONE) ve Motorlu Çok Hafif Hava Araçları’nın, başta Valilik, kaymakamlıklar, jandarma ve emniyet birimlerine ait kamu binaları olmak üzere milli güvenlik açısından hassas olan binaların üzerinde uçurulmalarını ve izinsiz kullanılmalarını yasakladı.
 • 13:33Askeri Casuslukta Kumpas" Davasıİzmir'deki "askeri casusluk soruşturması"nda sahte delil üretildiği iddiasıyla ilgili "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY)" yönelik soruşturma kapsamında 2'si başka bir soruşturmadan olmak üzere 20'si tutuklu 68 sanık hakkında açılan davaya, iddianamenin okunmasıyla devam edildi.
 • 13:08CHP'li Tanrıkulu: "2002-2015 Yılları Arasında Toplam 37 Bin 922 Yurttaşımız Yaşamını Yitirmiş"Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, 2002-2015 yılları arasında insan hakları ihlalleri sonucu toplam 37 bin 922 kişinin hayatını kaybettiğini söyledi.
 • 13:02CHP İstanbul Milletvekili Tanrıkulu AçıklamasıCHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, "2002-2015 yıllarında toplam 37 bin 922 kişi yaşam hakkı ihlalleriyle hayatını yitirdi, bunlar arasında kadın ve iş cinayetleri, şüpheli asker ölümleri, çocuk ölümleri bulunuyor.
 • 11:10Kimlik Alamayan Mülteciler Mağdur Oldu İddiasıKimlik Alamayan Mülteciler Mağdur Oldu İddiasıŞanlıurfa'daki Suriyeli mültecilere altı aydan bu yana kimlik verilmediği için çeşitli sıkıntıların yanı sıra muayene ve tedavi olamadıkları öne sürüldü.
 • 16:25AK Parti'li Başcı: Hainliklerini Gün Geçtikçe Daha İyi AnlıyoruzAK Parti İstanbul Milletvekili Abdullah Başcı, Cihan Haber Ajansı'nın Parlamento bürosunu ziyaret etti.
 • 07:54Genelkurmay Başkanı'ndan Bakanlar Kurulu'nda Haritalı BirifingGenelkurmay Başkanı'ndan Bakanlar Kurulu'nda Haritalı BirifingCumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında dün toplanan Bakanlar Kururlu'nda Genelkurmay Başkanı Akar terörle mücadelede gelinen son noktayı harita üzerinde ayrıntılı olarak aktardı.
 • 14:40Musa Anter Cinayeti DavasıYazar Musa Anter'in 1992'de öldürülmesi ve AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu'nun yaralanmasına ilişkin bazı eylemlerden sorumlu tutulan "Yeşil" kod adlı Mahmut Yıldırım'ın da arasında olduğu 18 sanığın yargılanmasına devam edildi.
 • 16:39Demirtaş: Türkmenler MİT'in Gönderdiği Silahları PYD'ye SatıyorDemirtaş: Türkmenler MİT'in Gönderdiği Silahları PYD'ye SatıyorHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Türkiye'nin MİT aracılığıyla Suriye'deki farklı Kürt gruplara ve Türkmenlere gönderdiği silahların bu gruplar tarafından PYD'ye satıldığını söyledi.
 • 22:13Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki AçıklamasıÇevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, "Şimdiye kadar 'talebe yetiştiriyoruz, biz İslami bir terbiyeyle büyüdük bundan sonra da öğrenci yetiştirirken bunu zorlayacağız' diyen insanların hükümet devirme operasyonu içinde aktif bir şekilde cengaver gibi savaşmasını anlamak mümkün değil" dedi.
 • 20:14Kartal Aydos Ormanı'nda Elektrikli Fünye, Saatli Zaman Ayarlayıcı, Uzaktan Kumanda Tertibatı Ele...Kartal Aydos Ormanı'nda Elektrikli Fünye, Saatli Zaman Ayarlayıcı, Uzaktan Kumanda Tertibatı Ele...Dha İSTANBUL - (görüntüyle yeniden) KARTAL AYDOS ORMANI'NDA ELEKTRİKLİ FÜNYE, SAATLİ ZAMAN AYARLAYICI, UZAKTAN KUMANDA TERTİBATI ELE GEÇİRİLDİİstanbul'da PKK'dan kaydı bulunan 1 kişi yakalandı.
 • 20:05Kartal Aydos Ormanı'nda Elektrikli Fünye, Saatli Zaman Ayarlayıcı, Uzaktan Kumanda Tertibatı Ele...Kartal Aydos Ormanı'nda Elektrikli Fünye, Saatli Zaman Ayarlayıcı, Uzaktan Kumanda Tertibatı Ele...İstanbul'da PKK'dan kaydı bulunan 1 kişi yakalandı.
 • 19:32İstanbul'da Terör Örgütü Operasyonuİstanbul Emniyet Müdürlüğü ve MİT'in yürüttüğü ortak çalışma sonucunda, gözaltına alınan bölücü terör örgütü PKK mensubu şahsın üzerinden çıkan Micro SD kartta yapılan inceleme sonucunda, ormanlık alanda gömülü silah, mühimmat ve bomba düzenekleri bulundu.
 • 19:28İstanbul'da Bombalı Eylem Hazırlığındaki Terörist Yakalandıİstanbul'da Bombalı Eylem Hazırlığındaki Terörist Yakalandıİstanbul'da yakalanan teröristin üzerinde çıkan hafıza kartını inceleyen polis, Kartal Ormanlık alanda toprağa gömülü silahlar ve bomba düzenekleri ele geçirdi.
 • 19:25İstanbul'da Bombalı Eylem Hazırlığındaki Örgüt Üyesi Yakalandıİstanbul'da Bombalı Eylem Hazırlığındaki Örgüt Üyesi Yakalandıİstanbul’da bombalı eylem hazırlığında olan bölücü terör örgütü üyesi bir şahsı yakalanarak tutuklandı.
 • 19:08Karaman'da Dolandırıcılık İddiasıKaraman'da kendisini MİT elamanı olarak tanıtıp, iş takibi vaadiyle 10 kişiyi yaklaşık 500 bin lira dolandırdığı iddia edilen şüpheli yakalandı.
 • 18:52MİT Mensubu Olduğunu Söyleyip, 600 Bin Lira Dolandırdı (2)MİT Mensubu Olduğunu Söyleyip, 600 Bin Lira Dolandırdı (2)Tutuklandı karaman'da kendisini 'MİT mensubu' olarak tanıtıp, aralarında işadamlarının da bulunduğu 10 kişiden yaklaşık 600 bin lira dolandırıldığı iddiasıyla gözaltına alınan 40 yaşındaki Muzaffer B., sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
 • 18:23MİT ve Jandarma Mensubuyum' Diyerek 10 Kişiden 500 Bin Lira DolandırdıKaraman’da kendini Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve jandarma mensubu olarak tanıttığı 10 kişiden yaklaşık 500 bin lira aldığı ileri sürülen bir kişi gözaltına alındı.
 • 18:15Kendisini MİT Mensubu Olarak Tanıttı, 600 Bin Lira Dolandırdı!Kendisini MİT Mensubu Olarak Tanıttı, 600 Bin Lira Dolandırdı!Karaman'da kendisini MİT mensubu olarak tanıtıp, aralarında işadamlarının da bulunduğu 10 kişiden yaklaşık 600 bin lira dolandıran şahıs yakalandı.
 • 17:55Faili Meçhul Cinayetlere İlişkin DavaBazı faili meçhul cinayetlere ilişkin Mehmet Ağar, özel harekat polisleri ve "Yeşil" kod adlı Mahmut Yıldırım'ın aralarında bulunduğu 19 kişinin yargılandığı davada, eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın beyanının alınması için mahkemeye çağrılmasına karar verildi.
 • 17:44Meclis Yeşil Devrim YaptıMeclis Yeşil Devrim YaptıŞanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclisi, kamu kurumlarının beton binaları ile donatmak için imara açtığı eski havaalanı kararını değiştirip tamamını fidanlık yapacak.
 • 17:37MİT Mensubu Olduğunu Söyleyip, 600 Bin Lira DolandırdıMİT Mensubu Olduğunu Söyleyip, 600 Bin Lira DolandırdıKaraman'da 40 yaşındaki Muzaffer B., kendisini MİT mensubu olarak tanıtıp, aralarında işadamlarının da bulunduğu 10 kişiden yaklaşık 600 bin lira dolandırıldığı iddiasıyla polis tarafından gözaltına alındı.
 • 11:15CHP'li Toprak: Yeni İslamcı Kürt Partisi Dizayn EdiliyorCHP'li Toprak: Yeni İslamcı Kürt Partisi Dizayn EdiliyorCHP'li Erdoğan Toprak, "Kürt siyasetini yeniden biçimlendirmeye soyunan AKP ve Cumhurbaşkanı, İslamcı yönü ağır basan, yeni bir Kürt AKP'sini örgütlüyor" dedi.
 • 00:19Cumhurbaşkanı Erdoğan, Emniyet Mensuplarıyla İftarda Bir Araya GeldiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kamu kurumları içinde bölücü terör örgütüyle irtibatlı kimler varsa derhal tespit edilip hem memuriyetten men edilmeli hem de haklarında gerekli adli işlemler yapılmalıdır.