14:4000
SON DAKİKA MTA HABERLERİ

Son Dakika Mta Haberleri

  Büyükşehir Belediyespor'dan Haberler

  Büyükşehir Belediyespor'dan Haberler

  Konya Büyükşehir Belediyespor Kulübü, bisiklet, çim hokeyi ve güreş branşlarında katıldığı müsabakalardan başarılı sonuçlarla döndü. (15 Nisan 2014 Salı )

   

  Lancia'dan Nisan Ayı Fırsatları

  Lancia'dan Nisan Ayı Fırsatları

  Lancia modelleri, Nisan ayına özel "Şimdi al Nisan 2016'ya kadar 3 eşit taksitte öde" fırsatıyla yeni sahiplerini bekliyor. (14 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  Ballıca Mağarası Gizemini Koruyor

  Tokat'ın Pazar ilçesinde keşfedilmemiş bölümleriyle gizemini koruyan Ballıca Mağarası, ender rastlanan soğan sarkıtları ve mağara içi oluşumlarıyla ziyaretçilerin ilgisini çekiyor MTA Sivas Bölge Müdürü Emrah Ayaz: "Ballıca Mağarası, görülmesi, gezilmesi gereken çok önemli jeoturizm alanlarından biri" Mağarada görev yapan alan kılavuzu Akın Erol: "Mağara, 8 salondan oluşmaktadır. (13 Nisan 2014 Pazar )

   

  Türkiye Sismotektonik Haritası Çıkarılacak

  Yenilenen Türkiye Diri Fay Haritası'nın ardından Türkiye Sismotektonik Haritası çıkarılması için harekete geçildi. (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  MTA'dan Haruniye Kaplıcasında İnceleme

  Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürü Mehmet Üzer, Haruniye Kaplıcasında incelemelerde bulundu. (01 Nisan 2014 Salı )

   

  Vali Vasip Şahin, Ygs Türkiye Birincisine Laptop Hediye Etti

  Vali Vasip Şahin, Ygs Türkiye Birincisine Laptop Hediye Etti

  Malatya Valisi Vasip Şahin, Yükseköğretime Geçiş Sınavı (2014-YGS) Türkiye Birincisi Malatya Fen Lisesi Öğrencisi Oğuz Türk Yılmaz’ı makamında kabul ederek laptop hediye etti. (31 Mart 2014 Pazartesi )

   

  29 Mart Arka Sokaklar Son Bölüm İzle - Arka Sokaklar 323. Bölüm Full İzle (video)

  29 Mart Arka Sokaklar Son Bölüm İzle - Arka Sokaklar 323. Bölüm Full İzle (video)

  Arka Sokaklar son bölüm burada! Kaçıranlar ve yeniden izlemek isteyenler için Arka Sokaklar son bölüm full ve yüksek kalite video bağlantısı haberimizdedir. Tıkla Arka Sokaklar son bölüm izle. Rıza Baba Arka Sokaklar 323. bölümde ne yaptı? (29 Mart 2014 Cumartesi )

   

  Enerji Bakanı Yıldız, Gündeme İlişkin Açıklamalarda Bulundu

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, İsrail açıklarındaki Leviathan gaz sahasından Türkiye’ye doğalgaz ihracatı için yapılan ihaleye ilişkin, "Bu ihale bir ön inceleme ile alakalı ihaledir, boru hattının inşası ile alakalı ihale değildir" dedi. (27 Mart 2014 Perşembe )

   

  Mühendisler 'Jeoloji Gecesi'Nde Eğlendi

  Mühendisler "Jeoloji Gecesi"Nde Eğlendi

  TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanı Dr. Mehmet Tatar, başta deprem olmak üzere, heyelan, çığ/kaya düşmesi, su baskını gibi doğa olayları, bilinçsizce verilmiş yer seçimi kararları, mühendislik verilerinden yoksun imar planları, mühendislik hizmeti görmemiş düşük standartlardaki yapı üretimi ve denetimi süreci ile uygulanan rant politikaları sonucu insani, sosyal ve ekonomik yıkımlara dönüştüğünü söyledi. (23 Mart 2014 Pazar )

   

  Sivas'tan Birçok Ülkeye Doğaltaş İhracatı

  "Maden kenti" olarak bilinen Sivas'ta faaliyet gösteren bir mermer firması, İtalya, Hindistan ve Çin ile Orta Asya ve Uzakdoğu'daki bazı ülkelere çeşitli renklerde traverten ihraç ediyor MTA Bölge Müdürü Ayaz: "Sivas'taki traverten yatakları, Türkiye traverten yataklarının yüzde 18'lik dilimini oluşturuyor. (23 Mart 2014 Pazar )

   

  Arka Sokaklar 322. Bölüm İzle / Arka Sokaklar Son Bölümde Rıza Baba Hastanede Yok!

  Arka Sokaklar 322. Bölüm İzle / Arka Sokaklar Son Bölümde Rıza Baba Hastanede Yok!

  Arka Sokaklar ekibi Rıza babayı hastaneden almaya gittklerinde Rıza babanın hastanede olmadığı gerçeğiyle yüzleştiler. Arka Sokaklar 322. bölümü haberimizden izleyebilirsiniz. Arka Sokaklar son bölüm fragmanı ve Arka Sokaklar özeti haberimizde. (22 Mart 2014 Cumartesi )

   

  Taner Yıldız: En Yerli Kaynak Enerji Tasarrufu

  Taner Yıldız: En Yerli Kaynak Enerji Tasarrufu

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Türkiye'nin en yerli enerji kaynağı, kesinlikle enerji tasarrufundan elde edilecek kaynaktır." dedi. (19 Mart 2014 Çarşamba )

   

  Basketbol Sevdalısı Anne

  Gülşah Özgül, Basketbol Yıldız Kadın Milli Takımında yardımcı antrenörlük yaparken oğlunun Banvit'in altyapısına seçilmesinin ardından Bandırma ilçesine yerleşti Basketbola adeta tutkuyla bağlanan ve bundan asla vazgeçmeyen Özgül, şimdi de Bandırma Basketbol Kulübü bünyesinde kız sporcuları yetiştiriyor. (18 Mart 2014 Salı )

   

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız Açıklaması

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız Açıklaması

  "Afrika, çok ciddi rezervlere ve kaynaklara sahip, geniş ve büyük bir nüfusu var, zengin bir insan gücü var, birçok işbirliği yapabileceğimize inanıyoruz" Nijer Madenler ve Sınai Kalkınma Bakanı Hamidou: "Türk şirketleri Nijer'e beklenmektedir. (17 Mart 2014 Pazartesi )

   

  Hatay ve Eskişehir'de Ruhsatlı Jeotermal Alan İhale Edilecek

  Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü, 2 jeotermal alanı arama ruhsatı verilmesi amacıyla ihaleye çıkardı. (17 Mart 2014 Pazartesi )

   

  Kaplıcalar Diyarı" Yatırımcıları Bekliyor

  Kangal Balıklı Kaplıca, Sıcak ve Soğuk Çermik başta olmak üzere birçok kaplıcanın bulunduğu Sivas, jeotermal kaynaklarıyla yatırımcılar açısından gözde bir merkez olarak görülüyor "Kaplıcalar diyarı" olarak adlandırılan Sivas'ta, MTA Bölge Müdürlüğü yeni jeotermal kaynakların bulunması için çalışmalarını. (16 Mart 2014 Pazar )

   

 

  'Yapılar Mühendis Elinden Geçerse, Depremler Afete Dönüşmez'

  "Yapılar Mühendis Elinden Geçerse, Depremler Afete Dönüşmez"

  Jeoloji Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanı Tatar, "Depremlerin afete dönüşmemesi için tüm yapıların mühendis elinden geçmesi şarttır." dedi. (13 Mart 2014 Perşembe )

   

  Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı Pakdil Açıklaması

  "Afşin Elbistan bölgesinde MTA'nın araştırmaları sonucu 3,9 milyar tonu kullanılabilir olmak üzere 4,8 milyar ton bakır rezervi tespit edildi" "Yerli üretime çok önem vereceğiz. (11 Mart 2014 Salı )

   

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız Açıklaması

  "Afrika, çok ciddi rezervlere ve kaynaklara sahip, geniş ve büyük bir nufüsu var, zengin bir insan gücü var, birçok işbirliği yapabileceğimize inanıyoruz" Nijer Madenler ve Sınai Kalkınma Bakanı Hamidou: "Türk şirketlerini Nijer'e beklenmektedir, onların çalışmalarını kolaylaştırmak için elimizden geleni. (11 Mart 2014 Salı )

   

  Bakan Yıldız, Tahliyeleri Değerlendirdi

  Bakan Yıldız, Tahliyeleri Değerlendirdi

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, tahliyelere ilişkin, “Türkiye’de zaman zaman yasama, yargı ve yürütme farklı sınavlar veriyorlar. (11 Mart 2014 Salı )

   

  Pakdil: 'Yerli Üretime Büyük Önem Vereceğiz. Türkiye Buna Mecbur'

  Pakdil: "Yerli Üretime Büyük Önem Vereceğiz. Türkiye Buna Mecbur"

  Türk Parlamenterler Birliği (TPB) Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil, Afşin-Elbistan Linyitleri (AEL) İşletme Müdürlüğü’nü ziyaretinde yaptığı açıklamada, “Biz tabii ki yerli üretime çok büyük önem vereceğiz. (11 Mart 2014 Salı )

   

  Çayyolu Metrosu 13 Mart Perşembe Günü Hizmete Girecek

  Sincan Metrosu'nun ardından Ankara trafiğine ve toplu taşıma sistemine yeni bir soluk kazandıracak Çayyolu Metrosu 13 Mart Perşembe günü saat 10.00'da Milli Kütüphane yanında düzenlenecek bir törenle hizmete girecek. (11 Mart 2014 Salı )

   

  Çayyolu Metrosu 13 Mart'ta Hizmette

  Çayyolu Metrosu 13 Mart'ta Hizmette

  Sincan Metrosu’nun ardından Ankara trafiğine ve toplu taşıma sistemine yeni bir soluk kazandıracak Çayyolu Metrosu, 13 Mart Perşembe günü saat 10.00’da Milli Kütüphane yanında düzenlenecek görkemli bir törenle hizmete giriyor. (11 Mart 2014 Salı )

   

  Enerji Bir-Sen Toplu Sözleşme Hükümlerini Uygulamayan Kurumlara Dava Açıyor

  Enerji Bir-sen, Toplu sözleşme hükümlerini uygulamayan kurumlara dava açmaya hazırlanıyor. (08 Mart 2014 Cumartesi )

   

  Çansera'ya Bahar Geldi

  Çansera'ya Bahar Geldi

  Çankaya Belediyesi’nce Çukurambar Mahallesi içerisinde Mustafa Kemal, Söğütözü, İşçi Blokları, Çiğdem ve Üniversiteler mahalleleleri arasında bulunan 90 bin metrekarelik alanda yapımı gerçekleştirilen Çansera Kent Bahçesi, baharın ilk ışıklarıyla kış uykusundan uyandı. (07 Mart 2014 Cuma )

   

  Greenpeace: Manisa'da Radyasyon Konusunda Tedbir Alınmalı

  Greenpeace'in Manisa'nın Köprübaşı ilçesi çevresinde gerçekleştirdiği bağımsız radyasyon ölçümü, bölgede kısıtlı bir alanda da olsa insan sağlığına zarar verebilecek ölçüde yüksek radyasyon bulunduğunu gösteriyor. (05 Mart 2014 Çarşamba )

   

  Dünya madenciliğinin kalbi Toronto'da atıyor -

  Dünya madenciliğinin kalbi Toronto'da atıyor -

  Kısa adı PDAC 2014(Prospectors & Developers Association of Canada) olan Dünya Madencilik Zirvesi, Kanada'nın Toronto kentinde başladı. (03 Mart 2014 Pazartesi )

   

  Dünya Madenciliğinin Kalbi Toronto'da Atıyor

  Madencilik sektöründe dünyanın en büyük organizasyonu olarak bilinen PDAC 2014, Kanada’nın Toronto kentinde başladı. (02 Mart 2014 Pazar )

   

  Başkan Demirağ: 'Foça'yı Marka Kent Haline Getireceğiz'

  Başkan Demirağ: "Foça'yı Marka Kent Haline Getireceğiz"

  Foça Belediye Başkanı ve CHP Başkan Adayı Gökhan Demirağ, Foça için planladığı projelerini anlattı. (25 Şubat 2014 Salı )

   

  Genç Erkekler Güreş Şampiyonası Sona Erdi

  Genç erkekler Grekoromen ve Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası sona erdi. (23 Şubat 2014 Pazar )

   

  Şanlıurfa'da Grekoromen Müsabakaları Tamamlandı

  Şanlıurfa'da Grekoromen Müsabakaları Tamamlandı

  Şanlıurfa'da düzenlenen Genç Erkekler Türkiye Şampiyonası'nın grekoromen stil müsabakaları sona erdi. (21 Şubat 2014 Cuma )

   

  Van Gölü'nde Yanardağ Oluşum Belirtisi Yok

  Van Gölü'nde Yanardağ Oluşum Belirtisi Yok

  YY Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü öğretim üyeleri gölde yanardağ oluşumuyla ilgili belirti bulunmadığı tespit edildi. (21 Şubat 2014 Cuma )

   

  Türkiye Şampiyonası'nda İlk Gün Güreşleri Tamamlandı

  Türkiye Şampiyonası'nda İlk Gün Güreşleri Tamamlandı

  Yüzlerce sporcunun katılımıyla düzenlenen Genç Erkekler Türkiye Şampiyonası, Şanlıurfa'da grekoromen stilde yapılan 1. gün müsabakalarıyla start aldı. (20 Şubat 2014 Perşembe )

   

  Karabatak: Laleli'de Seracılığı Geliştirip Organik Tarım Yapacağız

  Karabatak: Laleli'de Seracılığı Geliştirip Organik Tarım Yapacağız

  MHP Belediye başkan adayı Rıfkı Karabatak seçim çalışmaları kapsamında Laleli Mahallesini ziyaret etti. (19 Şubat 2014 Çarşamba )

   

  Dünyanın En Eski Ayak İzleri Kula Jeopark Alanında

  Dünyanın En Eski Ayak İzleri Kula Jeopark Alanında

  İtalya'da düzenlenen 2. Uluslararası Avrupa Jeopark Konferansı'nda, dünyanın en prestijli jeoparkları arasında olmaya hak kazanan Kula Volkanik Jeoparkı'nın sahip olduğu doğal güzelliklerin turizmle dünyaya tanıtılması amaçlanıyor Kula Jeoparkı Koordinatörü Erdal Gümüş: "Dünyadaki en eski ayak izlerinin. (18 Şubat 2014 Salı )

   

  Odaköy Katı Atık Tesisi İptal Edildi

  Odaköy Katı Atık Tesisi İptal Edildi

  Dursunbey’de yaklaşık iki yıldan bu yana gündemde olan 'Odaköy Katı Atık Tesisi' projesi iptal edildi. (14 Şubat 2014 Cuma )

   

  Metro İstasyonlarında Kaybolmaya Son

  Metro İstasyonlarında Kaybolmaya Son

  Metroların özellikle de New York gibi devasa metro sistemlerinin içinde kaybolmamak imkansız. Avrupa ve Amerika'daki uçsuz bucaksız metro tünellerinde kaybolmadan seyahat edilebilecek. (13 Şubat 2014 Perşembe )

   

  Bursa'nın Termal Suları Kirleniyor

  Bursa'nın Termal Suları Kirleniyor

  Mta Genel Müdürlüğü Jeotermal Enerji ve Hidrojeoloji Koordinatörü Bülent Peker, Bursa Bölge Hıfzısıhha Enstitüsü Müdürlüğü'nün yaptığı araştırmaya göre, doğal çıkışlı termal kaynaklardan birisi olan ve kentin birçok önemli termal otelinin bulunduğu Çekirge bölgesindeki termal suların yüzeysel kirleticilere maruz kaldığını ve standartlara uygun olmadığını söyledi. (13 Şubat 2014 Perşembe )

   

  Dokunmatik Metro Haritalarına Merhaba!

  Dokunmatik Metro Haritalarına Merhaba!

  Gelişmiş metro sistemlerine sahip kentlerdeki en büyük sıkıntılardan biri de bu devasa ağlarda kolayca kaybolmak. (13 Şubat 2014 Perşembe )

   

Manşet Haberleri