SON DAKİKA MTA HABERLERİ

Son Dakika Mta Haberleri

23:44
Diyarbakır Lisesi Bölge Şampiyonu Türkiye Liseler arası kızlar futbol müsabakası Bölge şampiyonasında Diyarbakır spor Lisesi Bölge Şampiyonu oldu.
Diyarbakır Lisesi Bölge Şampiyonu
10:59
Şampiyon Hacıilbey Balıkesir'e Döndü Balıkesir Hacıilbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi futbol takımı Çanakkale'de düzenlenen liseler arası futbol turnuvasında grubunu birinci bitirerek şampiyon oldu.
Şampiyon Hacıilbey Balıkesir'e Döndü
13:42
Devrim Gibi Madencilik Kanunu Tasarısı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Kamu hariç yer altı kömür madenciliğinde rödevansı yasaklıyoruz" dedi.
17:31
Çubuk'ta Çubuk Agat Taşı Çalıştayı Yapıldı Ankara’nın Çubuk ilçesinde ‘Çubuk Agat Taşı İşlemeciliği Fizibilite Etüt Projesi’ çalıştayı yapıldı.
Çubuk'ta Çubuk Agat Taşı Çalıştayı Yapıldı
17:17
Sıcak Çermik Kaplıcası'ndaki Çalışmalar Sivas Belediyesi İşletme ve İştirakler Müdürlüğü bünyesindeki Sıcak Çermik Kaplıcası'nın, 6 gün mesai saatleri içerisinde hizmet veremeyeceği bildirildi.
12:53
Sakine Öz: Kamu Denetçisi de Soma'da Hükümeti Aklama Derdinde Chp Manisa Milletvekili Sakine Öz, Soma faciası hakkında rapor açıklayan Kamu Denetçiliği Kurumu (Ombudsman) için, "Asıl siyasi sorumlular olan dönemin Başbakanı Erdoğan, Bakanlar Taner Yıldız ve Faruk Çelik'in bu insanlıkdışı düzeni, bu emek sömürüsünü ve yanlış politikaları nasıl yürüttüğünü açıklamak yerine, suçu bürokratlara atıyorlar, bu düzeni kuran hükümete doğrudan eleştiremiyorlar.
11:48
Tuzla Gölü'nün Şifalı Çamuru Pazarlanacak Sarıoğlan İlçesi'ndeki Tuzla Gölü'nün kırışıklık ve yağlanma gibi cilt sorunlarıyla romatizma ve kireçlenmeye iyi geldiği ileri sürülen çamuru, bazı termal merkezlerde olduğu gibi elenip şişelendikten sonra, 'doğal kozmetik tuz çamuru' adıyla pazarlanacak.
Tuzla Gölü'nün Şifalı Çamuru Pazarlanacak
13:53
Bakan Yıldız'dan 2014 Yılı Değerlendirmesi Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, “14 Ağustos 2014 tarihinde en yüksek elektrik tüketimini yaşadık.
12:53
Yılmaz: Hükümet Seçim Öncesi Yeni Bir Petrol Kuyusu Bulacak Mı? Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, hükümetin, her genel seçim arifesinde ‘zengin rezervli yeni bir petrol kuyusu bulduk’ açıklamalarıyla kamuoyunu yanıltarak oy toplamaya çalıştığını söyledi.
17:24
Ared Ortaklığıyla Geçen Yılki Düzenlenen Fespa Eurasia, İkinci Senesinde Başarısını Perçinledi FESPA Eurasia 2013'ün katılımcı ve ziyaretçilerinin fikirleri alınarak, geri bildirimler ışığında şekillendirilen ve sektörün beklentileri doğrultusunda Aralık ayına alınıp dört güne çıkarılan FESPA Eurasia 2014, sektörün gerçek fuarı olarak pozisyonunu sağlamlaştırdı.
Ared Ortaklığıyla Geçen Yılki Düzenlenen Fespa Eurasia, İkinci Senesinde Başarısını Perçinledi
12:01
5 İlçe Petrol Zengini Olacak Türkiye'nin 5 ilçesinde "bitümlü şeyl"den petrol üretilmesi için sondaj çalışmalarına başlandı. Türkiye'de, 1 milyar 640 milyon ton bitümlü şeyl rezervi bulunuyor.
5 İlçe Petrol Zengini Olacak
11:56
Trakya'nın İlk Jeotermal Su Kaynağı Kırklareli'nde Bulundu Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü ekipleri, Trakya'nın ilk jeotermal su kaynağını Kırklareli'nde buldu.
Trakya'nın İlk Jeotermal Su Kaynağı Kırklareli'nde Bulundu
11:54
Siyanürle Altın Arama" Son Buluyor Doğaya ve canlılara verdiği zararlar nedeniyle kamuoyunda büyük tepki gören siyanürle altın arama uygulaması, "Nano Sarraf" adlı ürün sayesinde tarihe karışacak.
18:35
"Spil Dağına Bu Zamana Kadar Hiçbir Yatırım Yapılmadı" AK Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş, 1968 yılında milli park ilan edilen Spil Dağına bu zamana kadar hiçbir yatırım yapılmadığını söyledi.
'Spil Dağına Bu Zamana Kadar Hiçbir Yatırım Yapılmadı'
14:29
Kurum Müdürlerinden Başkan Soğanda'ya Ziyaret Van’daki bazı kamu kurum ve kuruluş müdürleri, AK Parti Van İl Başkanlığı’na yeniden seçilen Zahir Soğanda’ya ’hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu.
Kurum Müdürlerinden Başkan Soğanda'ya Ziyaret
13:38
Demirkıran Ak Parti'nin Enerji Karnesini Açıkladı Afif Demirkıran Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın 2015 yılı Bütçesi üzerinde AK Parti Grubu adına konuştu.
Demirkıran Ak Parti'nin Enerji Karnesini Açıkladı
22:44
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Karadeniz'de Sondaj Müjdesi Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Petrolleri 60. Yıl Resepsiyonu'nda "Ocak ayı içerisinde inşallah Batı Karadeniz'de yeni bir sondaja başlayacağız." dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Karadeniz'de Sondaj Müjdesi
22:34
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Ocak Ayında Batı Karadeniz'de Yeni Bir Sondaja Başlayacağız" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Ocak ayında Batı Karadeniz’de yeni bir sondaja başlayacağız. Bu noktada yerli bir sondaj platformunun yapılması ihtiyacı da ortaya çıkabilir.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Ocak Ayında Batı Karadeniz'de Yeni Bir Sondaja Başlayacağız'
21:53
Türkiye Petrollerinin 60. Yılı Resepsiyonu Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Kıbrıs'ın güneyinde son dönemdeki gelişmeler bilesiniz ki hiçbir zaman dışında kalacağımız bir gelişme değildir.
Türkiye Petrollerinin 60. Yılı Resepsiyonu
21:38
"Güney Kıbrıs Uyarıları Kale Almadığı Sürece Çalışmalar Devam Edecek" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaşanan istikrarsızlık ve savaşların temelinde doğalgaz ve petrol rezervlerinin yattığını söyledi.
'Güney Kıbrıs Uyarıları Kale Almadığı Sürece Çalışmalar Devam Edecek'
20:21
Erdoğan: Halkı Sokağa Dökmek İsteyenler Yargıdan Kurtulamayacaktır HDP ile hükümet arasındaki iç güvenlik paketi tartışmalarını yorumlayan Cumhurbaşkanı, "Halkı sokağa dökmek isteyenler yargıdan kurtulamayacaktır." dedi.
Erdoğan: Halkı Sokağa Dökmek İsteyenler Yargıdan Kurtulamayacaktır
17:50
Sıcak Çermik'te Sondaj Çalışması Çalışmada, 46.5 santigrat derece termal su bulundu.
15:06
Mersin Nkp?den Nükleer Santral İçin Deprem Uyarısı Mersin Nükleer Karşıtı Platformu (NKP) üyeleri, pazar günü meydana gelen 3.6 büyüklüğündeki depremi hatırlatarak nükleer santralin tehlikelerine dikkat çekti.
Mersin Nkp?den Nükleer Santral İçin Deprem Uyarısı
14:57
Nkp'den Nükleer Santral İçin Deprem Uyarısı Mersin Nükleer Karşıtı Platformu (NKP) üyeleri, pazar günü meydana gelen 3.6 büyüklüğündeki depremi hatırlatarak nükleer santralin tehlikelerine dikkat çekti.
Nkp'den Nükleer Santral İçin Deprem Uyarısı
12:40
Genel Müdür Kocapınar Burdur'da İncelemelerde Bulundu Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Abdullah Kocapınar, Burdur’da gerçekleşen çalışmaları yerinde inceledi.
Genel Müdür Kocapınar Burdur'da İncelemelerde Bulundu
15:49
Ermenek'teki Maden Ocağında 38 Gün Karaman'ın Ermenek ilçesi yakınlarındaki bir kömür ocağında, 28 Ekim'de meydana gelen, 16 işçinin sağ kurtulmayı başardığı su baskını sonucu, mahsur kalan 18 işçiye ulaşmak için 602 kişiden oluşan ekipler tarafından 38 gün boyunca yoğun çaba harcandı Ermenek Cumhuriyet Başsavcılığı, düzenlenen ön rapora göre, kazanın, ''eski imalat bölgesine yıllar içerisinde birikmiş suların zaman içinde basınç eşik değerini aşarak, zayıflayan topuktan çalışma alanlarında aniden su baskınına neden olmasından
10:56
Türkiye'nin Enerjide Umudu Yerli Kömür Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından hazırlanan 2015-2019 Stratejik Planı enerji dünyasına tanıtıldı.
Türkiye'nin Enerjide Umudu Yerli Kömür
16:30
Jeoloji Mühendisleri Kadro Bekliyor Jeoloji Mühendisleri Odası Ordu Temsilcisi Yüksel, kamu kurumlarında jeoloji mühendisi zorunluluğu olmasına rağmen binlerce mühendisin atamalarının yapılmadığını söyledi.
Jeoloji Mühendisleri Kadro Bekliyor
16:38
"Anadolu Güneşi Elektrik Üretiyor" Buluşması Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız "2002'de 12 bin 305 megavat olan yenilenebilir enerji kaynaklarıyla alakalı gücümüz şu anda 28 bin megavata ulaştı." dedi.
'Anadolu Güneşi Elektrik Üretiyor' Buluşması
13:26
Anadolu Güneşi Elektrik Üretiyor" Buluşması Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: "2002'de 12 bin 305 megavat olan yenilenebilir enerji kaynaklarıyla alakalı gücümüz şu anda 28 bin megavata ulaştı.
14:35
Memur-Sen, Müftülere Resmi Nikah Kıyma Yetkisini Kamu Personeli Danışma Kurulu'nun Gündemine... Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, vatandaşların nişan ve düğün törenlerinde davet üzerine görevi gereği dualar okuyan pek çok din görevlisini sanık durumuna düşürerek mağdur eden yanlış anlaşılmaların önüne geçirilmesi amacıyla müftülere de resmi nikah kıyma yetkisi verilmesi için gerekli düzenlemenin yapılması konusunu Kamu Personeli Danışma Kurulu’nun gündemine getireceklerini söyledi.
Memur-Sen, Müftülere Resmi Nikah Kıyma Yetkisini Kamu Personeli Danışma Kurulu'nun Gündemine...
13:56
Koza Altın: İşletmemizde Siyanürlü Atık Bulunmamaktadır Koza Altın İşletmeleri A.Ş., İzmir'in Bergama İlçesi'ndeki Ovacık Altın Madeni'ndeki ikinci atık barajına giden borulardan birinin patlaması sonucu siyanürlü atığın Narlıca Köyü Deresi'ne aktığı iddialarını yalandı.
Koza Altın: İşletmemizde Siyanürlü Atık Bulunmamaktadır
13:53
Koza Altın: İşletmemizde Siyanürlü Atık Bulunmamaktadır Koza Altın İşletmeleri Ovacık İşletmeler Müdürü Cemalettin Çetin, işletmelerinde siyanürlü atık olduğuna dair haberlerin asılsız olduğunu bildirdi.
12:22
Fil Hastalığı Nedeniyle 130 Kiloya Ulaştı Zonguldak'ın kilimli İlçesi'nde emekli memur Rasim Sarıbaş, 'Fil hastalığı' olarak bilinen 'lenf ödem' ile ayak ve bacaklarında oluşan şişlikler nedeniyle 130 kiloya ulaştı.
Fil Hastalığı Nedeniyle 130 Kiloya Ulaştı
11:40
Fil Hastalığı Nedeniyle 130 Kiloya Ulaştı Zonguldak'ın Kilimli ilçesinde emekli Rasim Sarıbaş, 'fil hastalığı' olarak bilinen 'lenf ödem' ile ayak ve bacaklarında oluşan şişlikler nedeniyle 130 kiloya ulaştı.
Fil Hastalığı Nedeniyle 130 Kiloya Ulaştı
11:01
Enerji Bakanı Yıldız: (Doğu Akdeniz'de Aramalar) Sıkıntı Çıkacağı Kanaatinde Değiliz Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanı Hakan Dinçyürek bu sabah kahvaltıda bir araya geldi.
Enerji Bakanı Yıldız: (Doğu Akdeniz'de Aramalar) Sıkıntı Çıkacağı Kanaatinde Değiliz
10:54
Atlantik Konseyi Enerji ve Ekonomi Zirvesi KKTC Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dinçyürek: "Kıbrıs'ın etrafındaki doğal kaynakların her zerresinde KKTC'de yaşayan bireylerin hakları var. Bu haklarımızdan bir adım geriye gitmemiz düşünülemez" Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: "Enerjinin bir barış gerekçesi olduğuna inanıyoruz"
10:14
Bakan Taner Yıldız: "Kıbrıs'ta Kaynaklar Her İki Toplum Tarafından Adilane Paylaşılmalı" Enerji Bakanı Taner Yıldız, Kıbrıs’ın doğal kaynakları ile ilgili olarak, "Irak için söylediğimiz Irak’ın tamamı tarafından petrol gelirlerinin paylaşımı tezinin benzer şekilde Kıbrıs tarafından da her iki toplum tarafından adilane paylaşımına yönelik tezimiz var. Bu yeni bir konu değil. Ancak çıkarttıkları varlığı paylaşabilirler ve her iki toplumun da refah seviyesini arttıracak bir yapı kurgulanabilir" dedi.
Bakan Taner Yıldız: 'Kıbrıs'ta Kaynaklar Her İki Toplum Tarafından Adilane Paylaşılmalı'
09:20
"Çiftlik Sahası Zebil Olursa, İki Elim Yakalarında Olur" Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, "Çiftlik jeotermal sahası zebil olursa, iki elim zebil edenlerin yakasında olur." dedi.
'Çiftlik Sahası Zebil Olursa, İki Elim Yakalarında Olur'
15:56
Belediye ve ODTÜ Bu Sefer de Eymir İçin Karşı Karşıya Geldi Geçtiğimiz yıl üniversite arazisinden geçen yol nedeniyle karşı karşıya gelen Ankara Büyükşehir Belediyesi ile ODTÜ yönetimi bu kez Eymir için karşı karşıya geldi.
10:23
Maden ve Değerli Taşlar Müzesi Hazır Türkiye'nin ilk, dünyanın dördüncü kapsamlı maden ve mineraller, değerli taşlar müzesi Ankara'da açılmaya hazır. Tüm altyapının yaklaşık üç yılda hazırlandığını belirten müze yetkilileri, Türkiye ve dünyanın dört bir yanından gelen maden ve değerli taş numunelerini titizlikle muhafaza ettiklerini ve sergilenmeye hazır olduğunu belirttiler.
Maden ve Değerli Taşlar Müzesi Hazır
12:11
Köylülerinin Fotoğraflarını Çay Ocağında Sergiliyor Sivas'ta 12 yıldır çay ocağı işleten Yakup Öztürk, çoğu köylülerine ait 400'e yakın fotoğrafı iş yerinde sergiliyor Öztürk: "Dükkanda 400'e yakın fotoğraf var, ömrüm oldukça fotoğraf toplamaya devam edeceğim. Tüm akrabalarımın fotoğraflarını toplamayı hedefliyorum"
11:16
Havva Aslanoba Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde Aşure Ziyafeti Havva Aslanoba Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) öğretmen ve öğrencileri aşure hazırlayıp vatandaşlara dağıttı.
19:35
CHP'li Ören: "Çed Raporunun Onaylanması, Gediz Havzası'nın Ölüm Fermanıdır" Manisa'nın Turgutlu İlçesi sınırlarında kalan ve yaklaşık 2 milyon ağacın kesilmesinin öngörüldüğü Çaldağı'nda nikel cevherinin çıkartılmasıyla ilgili hazırlanan Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) raporuna, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onay vermesine tepkiler artarak sürüyor.
CHP'li Ören: 'Çed Raporunun Onaylanması, Gediz Havzası'nın Ölüm Fermanıdır'
14:03
Gmis'in 68. Kuruluş Yılı GMİS Yönetim Kurulu: "Madencilik, dünyanın en zor ve en riskli mesleği ama bugün taş kömürü hala sanayinin vazgeçilmez enerji kaynaklarından biri ve mutlaka ekonomiye kazandırılması gerekiyor"
10:42
CHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaş Açıklaması "Anadolu'daki zengin tarih ve kültür mirasına rağmen ülkemizdeki arkeolog, sanat tarihçisi ve restoratörlerin çoğu işsiz"
CHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaş Açıklaması
19:09
Maden Bakanlığı Kurulmalı" İMİB Yönetim Kurulu Başkanı Kahyaoğlu: "10 yıldır Türkiye’de bir maden bakanlığının kurulmasını talep ediyoruz.
14:33
İş Güvenliği Eylem Paketi Başbakan Davutoğlu: (3) ''Maden şirketleri, belli bir geçiş süreci içinde madenlerde çalışan işçi kardeşlerimize yaşam sigortası, hayat sigortası yapacaklar.
12:04
İş Güvenliği Paketi Açıklandı ! Paketin İçeriği Hakkında Detaylar Başbakan Davutoğlu, yeni iş güvenliği paketini açıkladı. Davutoğlu, ölümlü kazada firmaya iki yıl ihale yasağı olacağını söyledi.
İş Güvenliği Paketi Açıklandı ! Paketin İçeriği Hakkında Detaylar
12:03
İş Güvenliği Paketi Açıklandı ! Paket Binlerce İşçiyi Yakından İlgilendiriyor Başbakan Davutoğlu, yeni iş güvenliği paketini açıkladı. Davutoğlu, ölümlü kazada firmaya iki yıl ihale yasağı olacağını söyledi.
İş Güvenliği Paketi Açıklandı ! Paket Binlerce İşçiyi Yakından İlgilendiriyor
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 30.01.2015 17:31:32. #1.12#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA MTA HABERLERİ
[Hata Bildir]