SON DAKİKA MTA HABERLERİ

Son Dakika Mta Haberleri

 • 10:56Aladağ'da Kariyer Günleri EtkinliğiMaden Tetkik ve Arama (MTA) Doğu Akdeniz Bölge Müdürü Hasan Yıldız, Aladağ'da kariyer günleri etkinliği kapsamında öğrencilerle buluştu.
 • 14:3750 Kişiye Uygulamalı Girişimcilik Sertifikası50 Kişiye Uygulamalı Girişimcilik SertifikasıBitlis’in Güroymak ilçesinde ‘KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Kursu’ kapsamında 50 kursiyere sertifika verildi.
 • 16:27Model Uçak ve Türk Okçuluğu Yarışlarına Büyük İlgiModel Uçak ve Türk Okçuluğu Yarışlarına Büyük İlgiBursa’nın Nilüfer ilçesinde düzenlenen model uçak yarışları ve okçuluk müsabakaları büyük ilgi gördü.
 • 14:27Karapınar'da Yeni Bir Obruk OluştuKarapınar'da Yeni Bir Obruk OluştuKarapınar'da yeni bir obruk oluştu KONYA'nın Karapınar İlçesi'nde bir mısır ekili tarlada yaklaşık 7 metre çapında, 30 metre derinliğinde obruk (içinde su biriken çukur yer) oluştu.
 • 13:32Karapınar'da Yeni Bir Obruk OluştuKarapınar'da Yeni Bir Obruk OluştuKonya'nın Karapınar İlçesi'nde bir mısır ekili tarlada yaklaşık 7 metre çapında, 30 metre derinliğinde obruk (çökme sonucu oluşan derin çukur) oluştu.
 • 10:26Atama KararlarıTürkiye Elektrik Ticaret ve Taahhüt AŞ (TETAŞ) Genel Müdürlüğüne Mehmet Ayerden, Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğüne ise Recep Akgündüz atandı.
 • 20:45Galatasaray Odeabank, 13. Şampiyonluğuna UlaştıTürkiye Kadınlar Basketbol Ligi (TKBL) play-off final serisinde Abdullah Gül Üniversitesi'ne 3-1 üstünlük sağlayan Galatasaray Odeabank, 13. şampiyonluğuna ulaştı.
 • 16:26Yyü, Yaşar Kemal'in Adını YaşatacakYüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, "Yaşar Kemal, bizim bir değerimiz, bir yerlere mutlaka ismini vereceğiz.
 • 16:25Yyü Rektörü Battal, Basına Çalışmalar Hakkında Açıklama YaptıYyü Rektörü Battal, Basına Çalışmalar Hakkında Açıklama YaptıVan Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, basınla bir araya gelerek üniversite ile ilgili çalışmaları anlattı.
 • 04:01Bakan Yıldız Jeotermal Enerji Kuyularında İncelemelerde BulunduBakan Yıldız Jeotermal Enerji Kuyularında İncelemelerde BulunduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın Simav ilçesinde, Eynal Kaplıcaları'ndaki jeotermal enerji kuyularında incelemelerde bulunması- Taner Yıldız'ın açıklaması- Detay Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: - "Aslında Türkiye'nin ithal enerji kaynaklarını önleme, doğalgazı önlemek için önemli bir başlıktır jeotermal. Türkiye Avrupa'da jeotermal rezervi açısından birinci, dünyada da ilk beştedir.
 • 00:19Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız AçıklamasıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Aslında Türkiye'nin ithal enerji kaynaklarını önleme, doğalgazı önlemek için önemli bir başlıktır jeotermal. Türkiye Avrupa'da jeotermal rezervi açısından birinci, dünyada da ilk beştedir.
 • 18:37Prof. Dr. Gürkan: Körfez Geçişi Köprüsü'nün İki Yakasından Fay Hatları Geçiyor, Umarım SınanmazProf. Dr. Gürkan: Körfez Geçişi Köprüsü'nün İki Yakasından Fay Hatları Geçiyor, Umarım SınanmazBursa'da düzenlenen 3'üncü Köprüler Viyadükler Sempozyumu'nda konuşan Çankaya Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hakkı Polat Gülkan, Körfez Geçişi Köprüsü'nün iki yakasından da fay hatlarının geçtiğini belirterek, "Bundan sonra köprünün hizmet vereceği süre zarfında hangi depremlerin olacağı tahmin edilmesi, büyük bir önem arz ediyor.
 • 18:27Mta 16. Dönem Tis 4. Oturum YapıldıMaden Tetkik Arama Genel Müdürlüğü’nde (MTA) çalışan Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) üyesi işçileri ilgilendiren ve 1 Ocak 2015 ile 31 Aralık 2016 tarihleri arasını kapsayacak 16. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin üçüncü oturumu 7 Mayıs 2015 tarihinde Ankara’da Kamu İşletmeleri İşverenleri Sendikası (Kamu-İş) toplantı salonunda yapıldı.
 • 18:06Faruk Çaturoğlu: Faruk Çaturoğlu: "Tek Başıma Milletvekilliği Yapmam Mümkün Değil"AK Parti Zonguldak 2. sıra Milletvekili Adayı Faruk Çaturoğlu, 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan milletvekilliği secim çalışmaları kapsamında ziyaretlerini sürdürüyor.
 • 16:18Kızlar, Futbolda Erkeklere Taş ÇıkarttıKızlar, Futbolda Erkeklere Taş ÇıkarttıNilüfer 14. Uluslararası Spor Şenlikleri, yüzme ve kızlar futbol müsabakalarında dereceye girenler ödüllendirildi.
 • 13:13Bu Okulun Her Köşesi Kütüphane OlacakBu Okulun Her Köşesi Kütüphane OlacakBursa Nilüfer Nur Hayati Kurtcan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin her köşesi kütüphaneye dönüştürülüyor.
 • 12:42En İyi Mantıyı Onlar YaptıEn İyi Mantıyı Onlar YaptıMilli Eğitim Bakanlığı’nca kızların eğitim gördüğü Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri arasında düzenlenen "En İyi Mantı Bizim Mantımız" yarışmasının galibi Seyhan Kültür Merkezinde düzenlenen final etabıyla sonuçlandı.
 • 21:13Mayor Accidentally Cc's Reporter On Rant About Nyc Subway DelayMayor Accidentally Cc's Reporter On Rant About Nyc Subway DelayNew York mayor Bill de Blasio got stuck underground waiting 20 minutes and wrote an email to the MTA, blasting the public transportation system. Leigh Scheps (@LeighTVReporter) explains how a New York Times reporter inadvertently got ahold of the e-mail.
 • 11:14Ttk 26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi Görüşmelerinin 4. Oturumu YapıldıTürkiye Taşkömürü Kurumu’nda (TTK) çalışan Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) üyesi işçileri ilgilendiren ve 1 Ocak 2015 ile 31 Aralık 2016 tarihleri arasını kapsayacak 26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin 4’üncü oturumu 4 Mayıs 2015 tarihinde Ankara’da Kamu İşletmeleri İşverenleri Sendikası (Kamu-İş) toplantı salonunda yapıldı.
 • 09:50Beü, Harita Genel Komutanlığı ile İşbirliği Protokolü İmzaladıBeü, Harita Genel Komutanlığı ile İşbirliği Protokolü İmzaladıHarita Genel Komutanlığı İle Bülent Ecevit Üniversitesi arasında Haritacılık Alanında İşbirliği Protokolü İmzalandı.
 • 20:09Düzeltme- "(TANAP'a yeni ortaklar alınmasına ilişkin) Somut manada görüşeceğimiz bir iki firma olacak" "(Türk Akımı ile transfer edilecek doğalgaz) 46-47 milyar metreküplük doğalgaz siparişini AB üyesi ülkeler veriyorlarsa, arz ve talep bir noktada buluşacaktır.
 • 16:54Nilüfer'de Gökyüzü ŞenlendiNilüfer'de Gökyüzü ŞenlendiBursa'nın Nilüfer Belediyesi tarafından düzenlenen 14. Uluslararası Spor Şenlikleri kapsamında bu yıl ilk kez yapılan gerçekleştirilen Yamaç Paraşütü Hedef Şampiyonası renkli görüntülere sahne oldu.
 • 16:32Nilüfer'de Gökyüzü ŞenlendiNilüfer'de Gökyüzü ŞenlendiNilüfer 14. Uluslararası Spor Şenlikleri kapsamında bu yıl ilk kez yapılan Yamaç Paraşütü Hedef Şampiyonası müsabakalarında dereceye girenler ödüllerine kavuştu.
 • 16:31Nilüfer'de Gökyüzü ŞenlendiNilüfer 14. Uluslararası Spor Şenlikleri kapsamında bu yıl ilk kez yapılan Yamaç Paraşütü Hedef Şampiyonası müsabakalarında dereceye girenler ödüllerine kavuştu.
 • 15:04Muğla'nın Jeotermal Kaynakları DeğerlendiriliyorMuğla'nın Jeotermal Kaynakları DeğerlendiriliyorMuğla Büyükşehir Belediye Başkanlığına ait, Dalaman jeotermal işletme ruhsat sahasında bulunan sıcaklığı 27-30 C aralığında olan jeotermal nitelikli suların 29 Nisan 2015 tarihi itibariyle ENH (Enerji Nakil Hattı) sondaj ve motopomp işleri sonlandırıldı ve tıbbi yönden zengin suların jeotermal turizm kapsamında kullanılmasına yönelik tüm alt yapı çalışmaları tamamlandı.
 • 14:48Muğla'daki Jeotermal Çalışmalarında Bir Adım Daha AtıldıMuğla'daki Jeotermal Çalışmalarında Bir Adım Daha AtıldıMuğla Büyükşehir Belediyesi, jeotermal sahalarının tanınması, şifalarının bilinmesi ve halkın hizmetine sunulması konusunda çalışmalar yapıyor.
 • 14:03Bakan Yıldız Soruları YanıtladıEnerji ve Tabbi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı'na (TANAP) ortaklık için başvuran bir, iki firma ile görüşeceklerini bildirdi.
 • 11:04Dr. Aydın: Dr. Aydın: "Ölümsüz Ağaçlara ve Yaşama Yapılan Müdahaleleri Kınıyoruz?"Aydın Tabip Odası Başkanı Dr. Metin Aydın, Aydın’ın Germencik ilçesinde özel bir firma tarafından yol açmak için yüzlerce ağacın kesilmesine tepki gösterdi.
 • 10:45Yeni Santraller İçin Araştırma YapılıyorYeni Santraller İçin Araştırma YapılıyorCumhuriyet Üniversitesi Maden ve Jeoloji Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden oluşan 10 kişilik ekip, 1 milyar 200 bin ton linyit rezervine sahip E sektörünün hidrojeolojik ve şev yapısı açısından yeni yatırımlara ışık tutacak bir çalışmanın startını verdi.
 • 14:341 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nün ArdındanGenel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı ve 1 Mayıs Tertip Komitesi Başkanı Ahmet Demirci, Zonguldak'taki 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarına katılan ve destek veren herkese teşekkür ettiklerini bildirdi.
 • 12:53Zonguldak'ta 1 Mayıs CoşkusuZonguldak'ta 1 Mayıs Coşkusu1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, Türk-İş tarafından Zonguldak'ta kutlanıyor. Alanda 1 Mayıs kutlamaları başladı.
 • 07:54New York'ta Otobüs ve Metroda Siyasi Reklam YasakNEW ABD'nin New York kentinde toplu taşıma idaresi, otobüsler ve metroda yayınlatılmak istenen İslamofobik reklamları yasaklama kararı aldı.
 • 10:11Inerma Zirvesi Türkiye'de GerçekleştirilecekDünyada ilk defa enerji hammaddeleri ve enerji konusunda Türkiye'de başlatılacak Uluslararası Enerji Hammaddeleri ve Enerji Zirve& Sergisi (INERMA) 1-3 Ekim 2015'te İstanbul Hilton Bosphorus Convention Center'da gerçekleştirilecek.
 • 15:37ABD'de Müslüman Düşmanlığına OnayABD'de Müslüman Düşmanlığına OnayABD'nin New York şehrinde bir yargıç otobüslerde yer alan ve müslümanlara karşı nefreti körükleyen reklamlara onay verdi.
 • 11:20Canlı Yayınla Karaciğer Nakli Yapılan Hasta Sağlığına KavuştuCanlı Yayınla Karaciğer Nakli Yapılan Hasta Sağlığına KavuştuErzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Yakutiye Araştırma Hastanesinde canlı yayınla karaciğer nakli yapılan 46 yaşındaki hasta Hamdi Satılmış sağlığına kavuştu.
 • 15:59Hürriyet Mtal'den Büyükorhan'a Projeksiyon DesteğiHürriyet Mtal'den Büyükorhan'a Projeksiyon DesteğiBursa Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden (MTAL), Büyükorhan ilçe milli eğitim müdürlüğüne 10 adet projeksiyon cihazı hediye edildi.
 • 19:24Derleme - Gün İçinde Geçilen "Kpss'deki Usulsüzlük Operasyonu" Başlıkla Haberlerimizi Derleyerek...KPSS'deki usulsüzlük iddialarına yönelik Ankara merkezli 29 ilde eş zamanlı düzenlenen operasyonda, haklarında yakalama kararı çıkartılan 78 kişiden 38'i gözaltına alındı.
 • 17:24KPSS'deki Usulsüzlük OperasyonuKPSS'deki usulsüzlük iddialarına yönelik Ankara merkezli 28 ilde eş zamanlı düzenlenen operasyonda, haklarında yakalama kararı çıkartılan 78 kişiden 38'i gözaltına alındı.
 • 10:09Badminton Türkiye Şampiyonasında Bursa RüzgarıBadminton Türkiye Şampiyonasında Bursa RüzgarıErzincan’da gerçekleştirilen okullar arası Badminton Türkiye Şampiyonası’nda Bursa klasiği yaşandı.
 • 11:25Prodeıct Projesi Kayseri Hürriyet Mta Lisesinde Hayata GeçiyorProdeıct Projesi Kayseri Hürriyet Mta Lisesinde Hayata GeçiyorPRODEICT Projesi kapsamında Hollanda’da eğitim gören 18 öğretmen ve idareci Kayseri’ye döndü.
 • 17:34Badminton'da Bursa Klasiği, Bir Şampiyon, Bir ÜçüncüBadminton'da Bursa Klasiği, Bir Şampiyon, Bir ÜçüncüErzincan’da gerçekleştirilen okullar arası Badminton Türkiye Şampiyonası'nda Bursa Demirtaşpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) öğrencileri hiç maç kaybetmeden Türkiye şampiyonu oldu.
 • 15:46İhlas Koleji Okçulukta Hedefi Tutturduİhlas Koleji Okçulukta Hedefi Tutturduİhlas Koleji, 500’ü aşkın sporcunun mücadele ettiği İstanbul Okullar Arası Okçuluk Şampiyonası’nda İstanbul şampiyonu oldu.
 • 10:20Almanya'da Staj Yapan Meslek Lisesi Öğrencileri Birecik'e DöndüAlmanya'da Staj Yapan Meslek Lisesi Öğrencileri Birecik'e DöndüŞanlıurfa’nın Birecik ilçesi Ayşe Faruk Pınarbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Gaziantep-Bedriye Haluk Özmen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ortaklığında hazırlanan 'Gelişen ve Değişen Muhasebe Uygulamaları Çerçevesinde Avrupa’da Paket Program Stajı' adlı Avrupa Birliği projesinin Almanya'daki 1. hareketlilik faaliyetine katılan 30 öğrenci ile 4 öğretmen yurda döndü.
 • 16:59AK Parti'nin Seçim Beyannamesi AçıklandıAK Parti’nin seçim beyannamesi açıklandı.
 • 15:46AK Parti'nin Seçim Beyannamesi (2)AK Parti'nin seçim beyannamesine göre, Türkiye ekonomisi için temel ve kritik olan ham maddelerin güvenli teminine yönelik strateji oluşturulacak.
 • 14:111 Mayıs Zonguldak'ta Kutlanacak1 Mayıs Zonguldak'ta KutlanacakGenel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genişletilmiş Başkanlar Kurulu toplantısı, Genel Başkan Ahmet Demirci başkanlığında GMİS Toplantı Salonu’nda yapıldı.
 • 12:30Gmis Genişletilmiş Başkanlar Kurulu ToplantısıGenel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet Demirci, sendika olarak önceliklerinin Türkiye Taşkömürü Kurumuna (TTK) işçi alınarak taş kömürü üretimin arttırılması olduğunu bildirdi.
 • 18:11Beü ile Mta Arasında İşbirliği ProtokolüBülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) ile Maden Tetkik Arama (MTA) Genel Müdürlüğü arasında teknik işbirliği protokolü imzalandı.
 • 12:23Akşehir Termal Tesislere KavuşacakAkşehir Termal Tesislere KavuşacakKonya'nın Akşehir ilçesinde geçen yıl ocak ayında 63 derece sıcaklıkğında jeotermal suyun bulunduğu bölge 5 Mayıs'ta ihaleye çıkarılıyor.
 • 13:33Sivas'ta Çiftçiler BilgilendirildiSivas'ta çiftçiler sebze ve meyve yetiştiriciliği konusunda bilgilendirildi.