SON DAKİKA MUĞLA MERKEZ HABERLERİ

Son Dakika Muğla Merkez Haberleri

 • 16:13Büyükşehir Ek Hizmet Binası Temeli AtıldıBüyükşehir Ek Hizmet Binası Temeli AtıldıMuğla Büyükşehir Belediyesi ek hizmet binasının temeli düzenlenen tören ile atıldı.
 • 15:30Bodrum'dan Diyarbakır'a 'Barış' YürüyüşüMuğla'nın Bodrum ilçesinde, 'Barış Gönüllüleri' adı altında toplanan bir grup, sokağa çıkma yasağının devam ettiği Diyarbakır Sur ilçesine yürüyecek.
 • 12:36Gündüz Bahar Gece KışGündüz Bahar Gece KışBodrum’da önümüzdeki bir kaç gün boyunca gündüzleri bahar havası, geceleri ise kış havası kendini hissettirecek.
 • 16:07Meteoroloji'den Sis, Buzlanma ve Don UyarısıMeteoroloji Antalya 4’üncü Bölge Müdürlüğü, Antalya’ya gece ve sabah saatlerinde sis, buzlanma ve don uyarısında bulundu.
 • 13:15Muğla'ya 850 TOKİ Konutu MüjdesiMuğla'ya 850 TOKİ Konutu MüjdesiBaşbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan’ı ziyaret eden AK Parti Muğla Milletvekilleri Muğla ve İlçelerinde yapılacak olan TOKİ konutları konusunda görüş alışverişinde bulundular.
 • 12:59Bodrum Geceleri ÜşütecekBodrum Geceleri ÜşütecekYurdun bazı kesimlerinde kış kendini iyice hissettirmeye başlarken, Muğla merkez başta olmak üzere Bodrum’da da sıcaklıklar hissedilir şekilde azalacak.
 • 18:10Muğla Şehit Teğmen' İn Baba Evine Ateş Düştü 1-Muğla Şehit Teğmen' İn Baba Evine Ateş Düştü 1-Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde, PKK'lı teröristlere yönelik sürdürülen operasyonda şehit olan 24 yaşındaki Jandarma Teğmen Altuğ Pek'in Muğla'daki baba evine ateş düştü.
 • 15:55Şehit Teğmen'in Muğla'daki Baba Evine Ateş DüştüDiyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde, PKK'lı teröristlere yönelik sürdürülen operasyonda şehit olan 24 yaşındaki Jandarma Teğmen Altuğ Tek'in Muğla'daki baba evine ateş düştü.
 • 16:52Gençlik ve Spor Durmak BilmiyorGençlik ve Spor Durmak BilmiyorMuğla Menteşe Merkez başta olmak üzere bir çok ilçeye dev tesisler kazandıran Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü çalışmalarını tüm hızı ile sürdürüyor.
 • 11:46Bodrum'da AK Parti'liler Sokağa DöküldüBodrum'da AK Parti'liler Sokağa DöküldüAK Parti’nin Türkiye ve Muğla’da yakaladığı seçim başarısı, Bodrum İlçe Teşkilatını sokağa döktü.
 • 15:28Küreci, Yatırımlarını AçıkladıKüreci, Yatırımlarını AçıkladıAK Parti İl Başkanı İhsan Küreci, iktidarda bulundukları 13 yıl içinde Muğla’da eğitimden sağlığa, ulaşımdan ormancılık faaliyetlerine, tarımdan orman köylüsüne kadar önemli yatırımların Muğlalıların hizmetini sunulduğunu açıkladı.
 • 15:11Muğla'da, 24 Saattir Kayıp Eczacı İçin Facebook'ta DuyuruMuğla'da, 24 Saattir Kayıp Eczacı İçin Facebook'ta DuyuruMuğla'da, eczacı 34 yaşındaki Zihni Gürü'den 24 saattir haber alınamıyor.
 • 10:25Muğla Büyükşehir Belediyesi'nden Konuk Evi ProjesiMuğla Büyükşehir Belediyesi'nden Konuk Evi ProjesiMuğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından Muğla genelinden il merkezine gelen vatandaşların faydalanması için konuk evi projesi hayata geçirildi.
 • 14:58Trap Atışı Yarışları BaşladıTrap Atışı Yarışları BaşladıMuğla’nın Menteşe ilçesinde Muğla Merkez Avcılar ve Atıcılar İhtisas Kulübü tarafından düzenlenen ve İzmir, Antalya, Manisa ve Denizli illerinden toplam 100 sporcunun katıldığı trap, kurşun ve skeet yarışları başladı.
 • 14:48Muğla'da Trap Atışları YapılıyorMuğla'da trap atış, skeet ve kurşun atış gösterileri yapıldı.
 • 16:26Kredi ve Yurtlar Kurumu'na Muğlalı MüdürKredi ve Yurtlar Kurumu'na Muğlalı MüdürYıllardır Denizli Bölge Müdürlüğü’ne bağlı hizmet veren Muğla Kredi ve Yurtlar Kurumu’na Muğlalı Ömer İlman’ın vekâleten ataması yapıldı.
 • 12:07Ödemiş'ten İzmir Dışındaki İlçelere SeferlerÖdemiş'ten İzmir Dışındaki İlçelere Seferlerİzmir Ödemiş ilçe otogarından, kentin sınırları dışındaki çevre il ve ilçelere yapılan otobüs seferleri vatandaşlar tarafından büyük rağbet görüyor.
 • 08:42Batı Akdeniz İçin Sağanak Yağış UyarısıBatı Akdeniz İçin Sağanak Yağış UyarısıMeteoroloji'den yapılan uyarıya göre yağışlar, Muğla ve Burdur'un ilçelerinde kuvvetli olacak.
 • 17:45Terör Saldırılarına TepkilerMuğla ve ilçelerinde teröre tepki eylemlerinde meydana gelen olaylarda, 5 güvenlik görevlisinin hafif şekilde yaralandığı, 22 kişinin gözaltına alındığı, 12 kişi hakkında muhafaza altına alma tedbiri uygulanarak haklarında yasal işlemler sürdürüldüğü bildirildi.
 • 07:50Alanya'da Terör Saldırılarına TepkilerAlanya'da Terör Saldırılarına TepkilerGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - HDP binasının yanışı- İtfaiyenin gelişi- Yanan araçtan görüntü Terör saldırılarına tepkiler- Hakkari ve Iğdır'daki terör saldırıları Antalya ve Muğla'da protesto edildi- HDP Antalya İl Başkanlığı önünde izinsiz gösteri yapmak isteyen gruba polis müdahale etti, Alanya ilçesinde ise HDP İlçe Teşkilatının olduğu bina, bazı işyerleri ve bir otomobil ateşe verildiANTALYA/ Hakkari ve Iğdır'daki terör saldırıları, Antalya ve Muğla ile ilçelerinde protesto edildi.
 • 01:36Hakkari ve Iğdır'daki Terör Saldırıları Protesto EdildiHakkari ve Iğdır'daki Terör Saldırıları Protesto EdildiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Vatandaşların slogan atmaları- Polis müdahalesi- HDP İlçe Teşkilatının olduğu binaya saldırı- TOMA müdahale Terör saldırılarına tepkiler- Hakkari ve Iğdır'daki terör saldırıları Antalya ve Muğla'da protesto edildi- HDP Antalya İl Başkanlığı önünde izinsiz gösteri yapmak isteyen gruba polis müdahale etti, Alanya ilçesinde ise HDP İlçe Teşkilatının olduğu bina, bazı işyerleri ve bir otomobil ateşe verildiANTALYA/ Hakkari ve Iğdır'daki terör saldırıları, Antalya ve Muğla ile ilçelerinde protesto edildi.
 • 01:04Terör Saldırılarına TepkilerANTALYA/ Hakkari ve Iğdır'daki terör saldırıları, Antalya ve Muğla ile ilçelerinde protesto edildi.
 • 00:44Orman Yangınında Sabotaj ŞüphesiMuğla'nın Köyceğiz İlçesi'nde, ormanlık alanda 4 ayrı bölgede başlayan yangında sabotaj ihtimali üzerinde durulurken, 10 hektarlık ağaçlıklı alan zarar gördü.
 • 14:52Orman Yangını Nedeniyle Kara Yolu Trafiğe KapatıldıOrman Yangını Nedeniyle Kara Yolu Trafiğe KapatıldıMuğla'nın Köyceğiz ilçesinde, ormanlık alanda çıkan yangında 50 hektarlık alan zarar gördü. Tedbir amacıyla Muğla-Fethiye kara yolu trafiğe kapatıldı.
 • 16:45Beşiktaşlı Eski Kaleci Fevzi'nin Annesi Hayatını KaybettiBeşiktaşlı Eski Kaleci Fevzi'nin Annesi Hayatını KaybettiMuğla merkez Menteşe ilçesi yakınlarında meydana gelen trafik kazasında Beşiktaşlı eski milli kaleci Fevzi Tuncay'ın annesi yanarak hayatını kaybetti.
 • 14:54Şampiyon Boğa Liderliği Düğün Meydanında KutladıŞampiyon Boğa Liderliği Düğün Meydanında KutladıMuğla Merkez Menteşe İlçesi Yenice Mahallesi’nde bu yıl 2.si düzenlenen boğa güreşleri festivalinde grup lideri olan boğanın sahibi sevincini düğün meydanında kutladı.
 • 19:24Muğla'daki Terör Örgütü OperasyonuMuğla'daki Terör Örgütü OperasyonuMuğla'da terör örgütü PKK ile bağlantılı oldukları iddiasıyla gözaltına alınan 18 kişi serbest bırakıldı.
 • 12:34Muğla'da Terör Operasyonu: 6 GözaltıMuğla ve ilçelerinde sabah erken saatlerde terör örgütü bağlantıları olduğu ve eylem hazırlıkları içerisinde oldukları öğrenilen kişilerin adreslerine eş zamanlı operasyon düzenlendi.
 • 10:14Sürücülerden Radar Uyarı GrubuSürücülerden Radar Uyarı GrubuMuğla'da binlerce kişi, sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta oluşturdukları Radar ve Çevirme Grubu'ndan yollardaki trafik uygulamalarını anlık olarak birbirlerine bildiriyor.
 • 02:33Mabolla Antik Kenti Turizme KazandırılacakMabolla Antik Kenti Turizme KazandırılacakMuğla’da turizmin çeşitlendirilmesine yönelik çalışmalara ağırlık verilirken, ‘Kültür Turizmi’nin yaygınlaştırılması için Vali Amir Çiçek başkanlığında Muğla merkez ilçe Menteşe’nin ilk yerleşim alanı olan ve geçmişi 2500 yıla dayanan Mabolla Antik Kentine inceleme yürüyüşü düzenlendi.
 • 09:00Batı Akdeniz İçin Kuvvetli Yağış ve Fırtına UyarısıAntalya, Muğla ve Isparta için kuvvetli yağış, denizlerde ise fırtına uyarısında bulunuldu.
 • 18:06Bodrum'da Res'ler Masaya YatırıldıBodrum'da Res'ler Masaya YatırıldıBodrum'da yapılmak istenen rüzgar enerjisi santralleri (RES) düzenlenen panelde masaya yatırıldı.
 • 14:25TOKİ'nin İlk Yerel Mimari Uygulama Projesi TamamlandıTOKİ'nin İlk Yerel Mimari Uygulama Projesi TamamlandıTOKİ Başkanı M. Ergün Turan, "Nevşehir Ürgüp’te 923 konuttan oluşan ve 3’er katlı olarak inşa edilen sosyal konut alanı, yerel mimari konsept ile tamamlanmış ilk projemizdir" dedi.
 • 14:21Anadolu Partisinden Seçim Afişi TepkisiAnadolu Partisinden Seçim Afişi TepkisiMUĞLA(İHA) Anadolu Partisi Muğla İl Başkanı Aylin Çalışkan, İl merkezindeki 3 ayrı noktaya astıkları pankartların Emniyet Müdürlüğü’nün uyarısı ile kaldırıldığını açıkladı.
 • 13:57Denizli, Muğla ve Burdur'a Kuvvetli Yağış UyarısıMeteroloji Genel Müdürlüğü, bugün Denizli'nin güneyi, Muğla merkez ve iç kesimleri ile Burdur'un batısında kuvvetli yağış uyarısı yaptı.
 • 12:38Denizli'nin Güneyi, Muğla Merkez ve İç Kesimleri ile Burdur'un Batısında Kuvvetli YağışMeteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün öğleden sonra Güney Ege ve Batı Akdeniz'de görülecek gök gürültülü sağanak yağışların, Denizli'nin güneyi (Tavas, Kale, Çameli, Beyağaç, Acıpayam, Serinhisar), Muğla merkez ve iç kesimleri (Yatağan, Kavaklıdere, Köyceğiz ve Ula) ile Burdur'un batısında (Tefenni, Çavdır, Gölhisar, Altınyayla ve Kemer) yerel olarak kuvvetli olacağının tahmin edildiğini açıkladı.
 • 23:29Millletvekili Aday Adayı Kerim Cangır Fethiyelilerle BuluşacakMillletvekili Aday Adayı Kerim Cangır Fethiyelilerle BuluşacakCumhuriyet Halk Partisi’nden Muğla Milletvekili aday adayı Kerim Cangır, 12 Mart Perşembe günü Muğla’nın Fethiye ilçesinde partilileri ile buluşacak.
 • 10:24Kocadon: Bodrum'un Geleceğini Ranta Kurban EtmeyinKocadon: Bodrum'un Geleceğini Ranta Kurban EtmeyinBodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Kocadon, Bodrum'un sadece marka değerine bakarak, iyi araştırma yapmadan gelen yatırımcıların%90'nın battığını söyledi.
 • 13:01Muğla İçin Kuvvetli Sağanak UyarısıMuğla İçin Kuvvetli Sağanak UyarısıMeteoroloji; Muğla merkez ile Marmaris, Datça, Bodrum, Milas, Ula ve Yatağan ilçeleriyle ilgili kuvvetli yağış uyarısında bulundu.
 • 09:36Antalya Körfezi'nde Fırtınamsı Rüzgar UyarısıAntalya Körfezi açıklarında fırtınamsı rüzgar beklendiği bildirildi.
 • 11:20Hayata Küsmeyen Engelli Yüzbaşı, Dekan Vekili OlduHayata Küsmeyen Engelli Yüzbaşı, Dekan Vekili OlduHayata küsmeyen engelli yüzbaşı, dekan vekili oldu- 1996'da Muğla Merkez Bölük Komutanlığına atanan, aynı yıl görev dönüşü geçirdiği trafik kazasının ardından hayata tekerlekli sandalye ile tutunan Yüzbaşı Ozan Bahar, malulen emeklilikten sonra akademik kariyer yaptı- Doktora yapmaya başladığı Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde geçen yıl profesör unvanı alan Bahar, turizm fakültesi dekan vekilliği görevine getirildi- Prof. Dr. Bahar: - "Her eğitim yılının son dersinde çok kısa olarak hayat hikayemi öğrencilerimle paylaşıyorum.
 • 11:12Hayata Küsmeyen Engelli Yüzbaşı, Dekan Vekili OlduHayata Küsmeyen Engelli Yüzbaşı, Dekan Vekili Oldu1996'da Muğla Merkez Bölük Komutanlığına atanan, aynı yıl görev dönüşü geçirdiği trafik kazasının ardından hayata tekerlekli sandalye ile tutunan Yüzbaşı Ozan Bahar, malulen emeklilikten sonra akademik kariyer yaptı Doktora yapmaya başladığı Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde geçen yıl profesör unvanı alan Bahar, turizm fakültesi dekan vekilliği görevine getirildi Prof. Dr. Bahar: "Her eğitim yılının son dersinde çok kısa olarak hayat hikayemi öğrencilerimle paylaşıyorum.
 • 20:38Trap AtışlarıTrap AtışlarıMenteşe Kültür ve Sanat Şenliği kapsamında 200 kişinin katılımıyla trap atış, skeet ve kurşun atış gösterisi gerçekleştirildi.
 • 18:23Muğla'da Trap Atışları YapıldıMenteşe Kültür ve Sanat Şenliği kapsamında 200 kişinin katılımıyla trap atış, skeet ve kurşun atış gösterisi gerçekleştirildi.
 • 08:50Meteoroloji'den Yağış ve Fırtına UyarısıMeteoroloji'den Yağış ve Fırtına UyarısıMuğla ve Antalya'da kuvvetli ve gök gürültülü sağanak, denizlerde Kaş ile Kumluca arasında batılı yönlerden fırtınamsı rüzgar bekleniyor.
 • 13:01Başbakan Erdoğan Yarın Muğla ve Aydın'daCumhurbaşkanı adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, seçim çalışmaları kapsamında yarın önce Aydın, ardından Muğla'da miting yapacak.
 • 10:15Osman Gürün: Osman Gürün: "Kavga Taraftarı Değiliz"Muğla Büyük Şehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün Fethiye’de ziyaret ettiği CHP ilçe binasında yaptığı açıklamada Kavga taraftarı olmadıklarını Türkiye’de yeterince kavga yapıldığını konuşarak tüm sorunların çözümlenebileceğini belirtti.
 • 16:55Umke ve Afad'dan Ortak Deprem TatbikatıUmke ve Afad'dan Ortak Deprem TatbikatıMarmaris'te UMKE ve AFAD ekiplerince gerçekleştirilen deprem tatbikatında, enkaz altına kalan yaralılar kurtarıldı.
 • 11:16Muğla'da Tütün Hasadının Zorlu YolculuğuMuğla'da gün doğmadan önce çalışmaya başlayan kadınlar, 35 lira yevmiye ile tütün hasadı yapıyor.
 • 17:08Mustafa Sarıgül'e Yatağan'da Yoğun İlgiMustafa Sarıgül'e Yatağan'da Yoğun İlgiCumhuriyet Halk Partisi Muğla İl Örgütü’nün daveti üzerine Muğla’ya gelen Şişli Eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül Yatağan’da CHP Yatağan İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti.