SON DAKİKA MUĞLA MERKEZ HABERLERİ

Son Dakika Muğla Merkez Haberleri

13:01
Muğla İçin Kuvvetli Sağanak Uyarısı Meteoroloji; Muğla merkez ile Marmaris, Datça, Bodrum, Milas, Ula ve Yatağan ilçeleriyle ilgili kuvvetli yağış uyarısında bulundu.
Muğla İçin Kuvvetli Sağanak Uyarısı
09:36
Antalya Körfezi'nde Fırtınamsı Rüzgar Uyarısı Antalya Körfezi açıklarında fırtınamsı rüzgar beklendiği bildirildi.
11:20
Hayata Küsmeyen Engelli Yüzbaşı, Dekan Vekili Oldu Hayata küsmeyen engelli yüzbaşı, dekan vekili oldu- 1996'da Muğla Merkez Bölük Komutanlığına atanan, aynı yıl görev dönüşü geçirdiği trafik kazasının ardından hayata tekerlekli sandalye ile tutunan Yüzbaşı Ozan Bahar, malulen emeklilikten sonra akademik kariyer yaptı- Doktora yapmaya başladığı Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde geçen yıl profesör unvanı alan Bahar, turizm fakültesi dekan vekilliği görevine getirildi- Prof. Dr. Bahar: - "Her eğitim yılının son dersinde çok kısa olarak hayat
Hayata Küsmeyen Engelli Yüzbaşı, Dekan Vekili Oldu
11:12
Hayata Küsmeyen Engelli Yüzbaşı, Dekan Vekili Oldu 1996'da Muğla Merkez Bölük Komutanlığına atanan, aynı yıl görev dönüşü geçirdiği trafik kazasının ardından hayata tekerlekli sandalye ile tutunan Yüzbaşı Ozan Bahar, malulen emeklilikten sonra akademik kariyer yaptı Doktora yapmaya başladığı Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde geçen yıl profesör unvanı alan Bahar, turizm fakültesi dekan vekilliği görevine getirildi Prof. Dr. Bahar: "Her eğitim yılının son dersinde çok kısa olarak hayat hikayemi öğrencilerimle paylaşıyorum.
Hayata Küsmeyen Engelli Yüzbaşı, Dekan Vekili Oldu
20:38
Trap Atışları Menteşe Kültür ve Sanat Şenliği kapsamında 200 kişinin katılımıyla trap atış, skeet ve kurşun atış gösterisi gerçekleştirildi.
Trap Atışları
18:23
Muğla'da Trap Atışları Yapıldı Menteşe Kültür ve Sanat Şenliği kapsamında 200 kişinin katılımıyla trap atış, skeet ve kurşun atış gösterisi gerçekleştirildi.
08:50
Meteoroloji'den Yağış ve Fırtına Uyarısı Muğla ve Antalya'da kuvvetli ve gök gürültülü sağanak, denizlerde Kaş ile Kumluca arasında batılı yönlerden fırtınamsı rüzgar bekleniyor.
Meteoroloji'den Yağış ve Fırtına Uyarısı
13:01
Başbakan Erdoğan Yarın Muğla ve Aydın'da Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, seçim çalışmaları kapsamında yarın önce Aydın, ardından Muğla'da miting yapacak.
10:15
Osman Gürün: "Kavga Taraftarı Değiliz" Muğla Büyük Şehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün Fethiye’de ziyaret ettiği CHP ilçe binasında yaptığı açıklamada Kavga taraftarı olmadıklarını Türkiye’de yeterince kavga yapıldığını konuşarak tüm sorunların çözümlenebileceğini belirtti.
Osman Gürün: 'Kavga Taraftarı Değiliz'
16:55
Umke ve Afad'dan Ortak Deprem Tatbikatı Marmaris'te UMKE ve AFAD ekiplerince gerçekleştirilen deprem tatbikatında, enkaz altına kalan yaralılar kurtarıldı.
Umke ve Afad'dan Ortak Deprem Tatbikatı
11:16
Muğla'da Tütün Hasadının Zorlu Yolculuğu Muğla'da gün doğmadan önce çalışmaya başlayan kadınlar, 35 lira yevmiye ile tütün hasadı yapıyor.
17:08
Mustafa Sarıgül'e Yatağan'da Yoğun İlgi Cumhuriyet Halk Partisi Muğla İl Örgütü’nün daveti üzerine Muğla’ya gelen Şişli Eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül Yatağan’da CHP Yatağan İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti.
Mustafa Sarıgül'e Yatağan'da Yoğun İlgi
11:02
Atama Olmazsa Fizik Tedavi Servisi Kapanacak Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde, atamalarda tercih edilmemesi nedeniyle geçici görevlendirme ile ayakta duran devlet hastanesinin fizik tedavi ve rehabilitasyon ünitesi, diğer bölgelerden gelen uzmanların görev süresinin dolması üzerine kapatılma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı.
14:38
Dünya Sigarasız Günü Muğla Halk Sağlığı Müdürü Ceyhan: "Sigara içme, sadece sigara içenlerin sağlığını değil, içen bireylerin yakın çevresinde yaşayan kişileri de etkilemektedir"
Dünya Sigarasız Günü
13:55
Muğla Üniversitesi İlaç Kullanımında Halkı Bilinçlendirecek Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu, “Akılıcı İlaç Kullanımı ve Atık İlaçlar” konusunda halkı bilinçlendirmek amacıyla program düzenledi.
Muğla Üniversitesi İlaç Kullanımında Halkı Bilinçlendirecek
11:16
Marmaris ve Bodrum'da Yaşayanların Çoğu Göçle Gelmiş Ege'nin incileri Marmaris ve Bodrum, milyonlarca yabancı turistin olduğu gibi Türklerin de ilgisini çekiyor Birçok kişi turizm sektöründe çalışmak için bu ilçelere yerleşirken, birçoğu ise şehrin trafiğinden ve iş stresinden bunalanların ortak düşü olan "sahil kasabasına yerleşme" hayalini gerçekleştirdi TÜİK verilerine göre, bu hayalin peşinde koşanlar nedeniyle sahil ilçeleri Marmaris ve Bodrum'da yaşayan her 3 kişiden 2'si başka bir ilden geldi.
Marmaris ve Bodrum'da Yaşayanların Çoğu Göçle Gelmiş
16:17
Menteşe Belediye Başkanı Gümüş, Mazbatasını Aldı Muğla'nın Büyükşehir statüsüne kavuşmasının ardından kurulan merkez Menteşe ilçesinin ilk Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, mazbatasını aldı.
12:25
Menteşe Belediyesi Evrakları Taşınıyor 30 Mart yerel seçimleri sonrası Muğla Merkez İlçe’nin adı Menteşe İlçesi olarak değişirken, Menteşe Belediyesi’nin hizmet vereceği bina da belli oldu.
Menteşe Belediyesi Evrakları Taşınıyor
00:34
2014 Yerel Seçim Sonuçları Muğla'nın merkez ilçesi Menteşe Belediye Başkanlığını CHP'nin adayı Bahattin Gümüş kazandı.
2014 Yerel Seçim Sonuçları
16:10
Gelir Getirici Tür İkinci Etap Çalışmaları Başladı Orman köylüsünün bulunduğu yerde ormanlardan en üst seviyede yararlanmasını sağlamak amacıyla Muğla Orman Bölge Müdürlüğü Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan Gelir Getirici Tür Ağaçlandırma Çalışmaları’nın ikinci etap çalışmaları devam ediyor.
Gelir Getirici Tür İkinci Etap Çalışmaları Başladı
12:53
Fethiye'de Harmandar Coşkusu Ak Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Mansur Harmandar Fethiye’de esnaf ziyaretlerinin yanı sıra Fethiye Ali Sıtkı Mefharet Koçman Meslek Yüksekokulu, Fethiye Sağlık Yüksekokulu, Taşyaka Kampüsü, Ömer Özyen Öğretmen Okulu, Fethiye Fen Lisesi, Karaçulha Kampüsü, Karaçulha Köyü, Çamköy, Eldirek Köyü’nü ziyaret etti.
Fethiye'de Harmandar Coşkusu
09:33
Muğla Valisi Güvençer'den Sağduyu Çağrısı Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Fethiye ilçesinde gün boyu aralıklarla devam eden olayların, büyümesine müsaade edilmediğini söyledi.
Muğla Valisi Güvençer'den Sağduyu Çağrısı
01:31
Fethiye'de Olaylar Gece de Devam Etti Muğla'nın Fethiye ilçesinde, HDP'nin ilçe örgütü açmasını protesto etmek için gündüz saatlerinde başlayan protestolar gece de devam etti.
Fethiye'de Olaylar Gece de Devam Etti
23:40
Fethiye'de Hdp İlçe Binası Taşlandı, Tabela İndirildi (3) Fethiye'de 1000 KİŞİLİK GRUP, İŞYELERİNİ TAHRİP ETTİ, POLİSLE ÇATIŞTI Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde HDP İlçe Binası'nın açılmasını gündüz saatlerinde protesto eden grup, gece yeniden toplanarak Güneydoğu illerinden gelen vatandaşlara ait işyerlerine saldırdı.
Fethiye'de Hdp İlçe Binası Taşlandı, Tabela İndirildi (3)
18:54
CHP Menteşe CHP Seçim Ofisi Açılıdı Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Osman Gürün, yerel seçim çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor.
CHP Menteşe CHP Seçim Ofisi Açılıdı
23:01
Muğla Umke'nin Dağcı Timinden Nefes Kesen Kurtarma Eğitimi Muğla’nın Marmaris ilçesinde 15 kişilik Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi’nin (UMKE), 4 gün boyunca dağda iple erişim eğitimi nefes kesti.
Muğla Umke'nin Dağcı Timinden Nefes Kesen Kurtarma Eğitimi
13:10
Yerel Seçimlere Doğru AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Harmandar: "Muğla merkez ve ilçelerine yönelik büyük çalışmalarımız olacak.
11:04
Harmandar: "Şehirde Ne Varsa Köyde de O Olacak Ak Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Mansur Harmandar, Köyceğiz’in 10 köyünü ziyaret etti.
Harmandar: 'Şehirde Ne Varsa Köyde de O Olacak
14:19
Sağlıklı Yaşam İçin Yürüdüler Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen ‘‘Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı’’ kapsamında 2014 yılı “Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı” ilan edilmişti.
Sağlıklı Yaşam İçin Yürüdüler
12:25
Harmandar: "Bu Seçim Muğla İçin Milat Olacaktır" Ak Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr Mansur Harmandar, Ak Parti Köyceğiz Belediye Başkan Adayı Kamil Ceylan’ın seçim ofisi açılışına katıldı.
Harmandar: 'Bu Seçim Muğla İçin Milat Olacaktır'
14:16
Dilipak; "Dünyayı Fethe Çıkıyoruz!" ‘Büyük Türkiye Hedefine Karşı Oynanan Oyunlar, İslam Dünyası ve Türkiye’ konulu konferans Muğla Kapalı Spor Salonu’nda R4BİA Platformu Sözcüsü Gazeteci Yazar Abdurrahman Dilipak ve R4BİA Platform Koordinatörü Cihangir İşbilir’in katılımı ile düzenlendi.
Dilipak; 'Dünyayı Fethe Çıkıyoruz!'
03:07
Sevgililerin Tebrik Kartı PTT'den Tüm dünyada sevgililer günü olarak kutlanan 14 Şubat öncesi, Muğla PTT Merkez Müdürlüğü’nde sevgililer için özel bastırılan tebrik kartları ücretsiz dağıtılacak.
Sevgililerin Tebrik Kartı PTT'den
00:15
Muğla'da 17 Ton Patates Tohumu Dağıtılacak Muğla Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce, 2 yıldır devam eden patates üretim çalışmalarına, 2014 yılında da devam edilecek.
Muğla'da 17 Ton Patates Tohumu Dağıtılacak
12:31
AK Parti İl Başkanı Nihat Öztürk Açıklaması Ak Parti İl Başkanı Nihat Öztürk, yeni atanan Seydikemer, Fethiye, Dalaman, Ortaca, Marmaris, Ula, Yatağan, Kavaklıdere ve Bodrum ilçe başkanları ile sabah kahvaltısında bir araya geldi.
AK Parti İl Başkanı Nihat Öztürk Açıklaması
13:18
Sarıkamış Şehitleri Anıldı Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde Gençlik Merkezi Müdürlüğü tarafından Sarıkamış Harekatı’nın 99’uncu yıldönümünde yürüyüş düzenlendi.
Sarıkamış Şehitleri Anıldı
11:51
Muğla'da 88 Yılda Depremden 71 Kişi Yaşamını Yitirdi (Özel) Birinci derece deprem kuşağında yer alan Muğla'da, son 88 yılda meydana gelen depremlerde 71 kişi yaşamanı yitirirken 4 bin 37 bina hasar gördü.
Muğla'da 88 Yılda Depremden 71 Kişi Yaşamını Yitirdi (Özel)
12:26
Üretici Kayın Mantarını Sevdi Muğla'da Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından 2011 yılında başlatılan Alternatif Ürün Projesi kapsamında yürütülen kayın mantarı yetiştiriciliğine, bu yıl da Muğla merkez ve ilçe köylerindeki üreticilerden gelen yoğun talep doğrultusunda devam edildi.
Üretici Kayın Mantarını Sevdi
10:14
Başhekim Odasını Laboratuvara Tahsis Etti Yatağan Devlet Hastanesi Laboratuarı'na yeni malzemeler alınınca mevcut oda yetersiz kaldı.
Başhekim Odasını Laboratuvara Tahsis Etti
00:17
159 Etkinliğe Ev Sahipliği Yaptı Muğla Belediyesi tarafından 2008 yılında açılışı yapılan Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi 2013 yılı içinde birçok ulusal ve yerel etkinliğe ev sahipliği yaptı.
159 Etkinliğe Ev Sahipliği Yaptı
12:44
Harmandar Muhtarlar ile Buluştu AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Harmandar Muğla merkez ilçedeki köy ve mahalle muhtarları ile Öğretmenevinde kahvaltılı toplantıda bir araya geldi.
Harmandar Muhtarlar ile Buluştu
15:49
Muğla'da Büyük Atatürk Yol Koşusu Yapıldı Muğla'da, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 94. yılı nedeniyle, Atatürk Büyük Yol Koşusu yapıldı.
Muğla'da Büyük Atatürk Yol Koşusu Yapıldı
10:19
Dernekler Teknolojiye Uyuyor Muğla Merkez ve Ula ilçelerinde faaliyet gösteren Dernek yetkililerine Hizmet İçi Eğitim Semineri verildi.
Dernekler Teknolojiye Uyuyor
10:30
Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlilerine Eğitim Sosyal yardım alanlardan çalışabilir durumdaki yoksul ve işsiz vatandaşların çalışma hayatına aktif ve üretken olarak katılımının desteklenmesi amacıyla İŞKUR’a kayıt olmalarının sağlanarak, sosyal yardımlar ile istihdam bağlantısının etkinleştirilmesi adına, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı arasında protokol imzalandı.
Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlilerine Eğitim
11:59
Milaslı Aileye Yardım Eli Kimse Yok mu Derneği Muğla Şubesi, kendisine mektupla başvuran Milaslı aileye yardım elini uzattı.
Muğla Merkez'e 98 km uzaklıktaki Milas'a bağlı Pınarcık Köyü'nde eşinden ayrı iki kızıyla yaşayan Nihal Karataş, mektupla Kimse Yok mu Derneği...
Milaslı Aileye Yardım Eli
10:04
Kültürel Zenginlikler Kaçak Kazılarda Tahrip Ediliyor Muğla'nın kültür envanterinin çıkarılması için 2004 yılının sonlarında başlayan çalışmalarda 5 ilçenin envanteri tamamlanarak basım aşamasına gelindi.
Kültürel Zenginlikler Kaçak Kazılarda Tahrip Ediliyor
14:05
Çomakdağlı Kadınlar Başbakan'ı Bekliyor Muğla merkez, Fethiye Milas'ta toplu açılışlar yapmak üzere Cumartesi günü Muğla'ya gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Milas ziyareti öncesi toplu açılış gerçekleştireceği Atapark alanında renkli görüntüler oluştu.
Başbakan'ın izlemek...
Çomakdağlı Kadınlar Başbakan'ı Bekliyor
12:08
Erdoğan, Fethiye'de "Dershane" Afişleriyle Karşılanacak Başbakan'ın yarın toplu açılış törenine katılacağı Muğla Fethiye'de caddelere, 'Yassak Hemşerim! Sınavlar var. Dershane Yasak' afişleri asıldı.
Erdoğan, Fethiye'de 'Dershane' Afişleriyle Karşılanacak
10:34
Tbb Başkanı Feyzioğlu. TBB Başkanı Feyzioğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Muğla temasları nedeniyle gösteri yürüyüşlerinin yasaklanmasını keyfi bir karar olarak değerlendirdi.
Tbb Başkanı Feyzioğlu.
15:09
Sendikalar Maliye Bakanını Bekliyor Muğla'daki Yeniköy, Kemerköy ve Yatağan Termik Santrallerinin özelleştirme ilanının Resmi gazetede yayımlanmasının ardından Enerji ve Maden işçileri eyleme başlamıştı.
Sendikalar Maliye Bakanını Bekliyor
11:34
Muğla'da Başbakan Erdoğan'ın Gelişi İçin Tedbirler Alındı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 30 Kasım ve 1 Aralık 2013 tarihlerinde Muğla merkez, Milas ve Fethiye ilçelerinde katılacağı toplu açılış törenlerinde, gösteri yürüyüşlerinin yasaklandığı bildirildi.Yatağan, Yeniköy ve Kemerköy termik...
Muğla'da Başbakan Erdoğan'ın Gelişi İçin Tedbirler Alındı
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 29.01.2015 16:22:40. #1.11#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA MUĞLA MERKEZ HABERLERİ
[Hata Bildir]