SON DAKİKA MUĞLA MERKEZ HABERLERİ

Son Dakika Muğla Merkez Haberleri

 • 19:05 Turizmciler" En Leziz Balık İçin Yarıştı Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Marmaris Turizm Meslek Yüksekokulu ve Güney Ege Marmaris Aşçılar Derneği (GEMAD) tarafından Turizm Haftası ve Aşçılık Bayramı kapsamında "2. Altın Balık Aşçılık Yarışması" düzenlendi.
 • 12:20 Fethiye'de Teknede Yalnız Yaşayan Şahıs Ölü Bulundu Fethiye'de Teknede Yalnız Yaşayan Şahıs Ölü Bulundu Muğla’nın Fethiye ilçesinde bir balıkçı kayığında yalnız yaşadığı öğrenilen şahıs ölü bulundu.
 • 15:35 Saynur Gelendost'u Ölümünün 13. Yılında Anıldı Saynur Gelendost'u Ölümünün 13. Yılında Anıldı 2003 yılında geçirdiği rahatsızlık nedeniyle vefat eden ve “Çevreci Anne” olarak bilinen rölyef sanatçısı Saynur Gelendost Bodrum Gümbet Türbe mezarlığında düzenlenen tören ile anıldı.
 • 16:25 İsviçre'nin Modern Seyyahı Muğla'da İsviçre'nin Modern Seyyahı Muğla'da Güneş panellerinden oluşan romörku ve recumbent bisikleti ile 7 ay önce İsviçre’den yola çıkan çılgın vatandaş 7 aydır pedal çevirerek Muğla’ya ulaştı.
 • 16:13 Büyükşehir Ek Hizmet Binası Temeli Atıldı Büyükşehir Ek Hizmet Binası Temeli Atıldı Muğla Büyükşehir Belediyesi ek hizmet binasının temeli düzenlenen tören ile atıldı.
 • 15:30 Bodrum'dan Diyarbakır'a 'Barış' Yürüyüşü Muğla'nın Bodrum ilçesinde, 'Barış Gönüllüleri' adı altında toplanan bir grup, sokağa çıkma yasağının devam ettiği Diyarbakır Sur ilçesine yürüyecek.
 • 12:36 Gündüz Bahar Gece Kış Gündüz Bahar Gece Kış Bodrum’da önümüzdeki bir kaç gün boyunca gündüzleri bahar havası, geceleri ise kış havası kendini hissettirecek.
 • 16:07 Meteoroloji'den Sis, Buzlanma ve Don Uyarısı Meteoroloji Antalya 4’üncü Bölge Müdürlüğü, Antalya’ya gece ve sabah saatlerinde sis, buzlanma ve don uyarısında bulundu.
 • 13:15 Muğla'ya 850 TOKİ Konutu Müjdesi Muğla'ya 850 TOKİ Konutu Müjdesi Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan’ı ziyaret eden AK Parti Muğla Milletvekilleri Muğla ve İlçelerinde yapılacak olan TOKİ konutları konusunda görüş alışverişinde bulundular.
 • 12:59 Bodrum Geceleri Üşütecek Bodrum Geceleri Üşütecek Yurdun bazı kesimlerinde kış kendini iyice hissettirmeye başlarken, Muğla merkez başta olmak üzere Bodrum’da da sıcaklıklar hissedilir şekilde azalacak.
 • 18:10 Muğla Şehit Teğmen' İn Baba Evine Ateş Düştü 1- Muğla Şehit Teğmen' İn Baba Evine Ateş Düştü 1- Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde, PKK'lı teröristlere yönelik sürdürülen operasyonda şehit olan 24 yaşındaki Jandarma Teğmen Altuğ Pek'in Muğla'daki baba evine ateş düştü.
 • 15:55 Şehit Teğmen'in Muğla'daki Baba Evine Ateş Düştü Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde, PKK'lı teröristlere yönelik sürdürülen operasyonda şehit olan 24 yaşındaki Jandarma Teğmen Altuğ Tek'in Muğla'daki baba evine ateş düştü.
 • 16:52 Gençlik ve Spor Durmak Bilmiyor Gençlik ve Spor Durmak Bilmiyor Muğla Menteşe Merkez başta olmak üzere bir çok ilçeye dev tesisler kazandıran Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü çalışmalarını tüm hızı ile sürdürüyor.
 • 11:46 Bodrum'da AK Parti'liler Sokağa Döküldü Bodrum'da AK Parti'liler Sokağa Döküldü AK Parti’nin Türkiye ve Muğla’da yakaladığı seçim başarısı, Bodrum İlçe Teşkilatını sokağa döktü.
 • 15:28 Küreci, Yatırımlarını Açıkladı Küreci, Yatırımlarını Açıkladı AK Parti İl Başkanı İhsan Küreci, iktidarda bulundukları 13 yıl içinde Muğla’da eğitimden sağlığa, ulaşımdan ormancılık faaliyetlerine, tarımdan orman köylüsüne kadar önemli yatırımların Muğlalıların hizmetini sunulduğunu açıkladı.
 • 15:11 Muğla'da, 24 Saattir Kayıp Eczacı İçin Facebook'ta Duyuru Muğla'da, 24 Saattir Kayıp Eczacı İçin Facebook'ta Duyuru Muğla'da, eczacı 34 yaşındaki Zihni Gürü'den 24 saattir haber alınamıyor.
 • 10:25 Muğla Büyükşehir Belediyesi'nden Konuk Evi Projesi Muğla Büyükşehir Belediyesi'nden Konuk Evi Projesi Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından Muğla genelinden il merkezine gelen vatandaşların faydalanması için konuk evi projesi hayata geçirildi.
 • 14:58 Trap Atışı Yarışları Başladı Trap Atışı Yarışları Başladı Muğla’nın Menteşe ilçesinde Muğla Merkez Avcılar ve Atıcılar İhtisas Kulübü tarafından düzenlenen ve İzmir, Antalya, Manisa ve Denizli illerinden toplam 100 sporcunun katıldığı trap, kurşun ve skeet yarışları başladı.
 • 14:48 Muğla'da Trap Atışları Yapılıyor Muğla'da trap atış, skeet ve kurşun atış gösterileri yapıldı.
 • 16:26 Kredi ve Yurtlar Kurumu'na Muğlalı Müdür Kredi ve Yurtlar Kurumu'na Muğlalı Müdür Yıllardır Denizli Bölge Müdürlüğü’ne bağlı hizmet veren Muğla Kredi ve Yurtlar Kurumu’na Muğlalı Ömer İlman’ın vekâleten ataması yapıldı.
 • 12:07 Ödemiş'ten İzmir Dışındaki İlçelere Seferler Ödemiş'ten İzmir Dışındaki İlçelere Seferler İzmir Ödemiş ilçe otogarından, kentin sınırları dışındaki çevre il ve ilçelere yapılan otobüs seferleri vatandaşlar tarafından büyük rağbet görüyor.
 • 08:42 Batı Akdeniz İçin Sağanak Yağış Uyarısı Batı Akdeniz İçin Sağanak Yağış Uyarısı Meteoroloji'den yapılan uyarıya göre yağışlar, Muğla ve Burdur'un ilçelerinde kuvvetli olacak.
 • 17:45 Terör Saldırılarına Tepkiler Muğla ve ilçelerinde teröre tepki eylemlerinde meydana gelen olaylarda, 5 güvenlik görevlisinin hafif şekilde yaralandığı, 22 kişinin gözaltına alındığı, 12 kişi hakkında muhafaza altına alma tedbiri uygulanarak haklarında yasal işlemler sürdürüldüğü bildirildi.
 • 07:50 Alanya'da Terör Saldırılarına Tepkiler Alanya'da Terör Saldırılarına Tepkiler GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - HDP binasının yanışı- İtfaiyenin gelişi- Yanan araçtan görüntü Terör saldırılarına tepkiler- Hakkari ve Iğdır'daki terör saldırıları Antalya ve Muğla'da protesto edildi- HDP Antalya İl Başkanlığı önünde izinsiz gösteri yapmak isteyen gruba polis müdahale etti, Alanya ilçesinde ise HDP İlçe Teşkilatının olduğu bina, bazı işyerleri ve bir otomobil ateşe verildiANTALYA/ Hakkari ve Iğdır'daki terör saldırıları, Antalya ve Muğla ile ilçelerinde protesto edildi.
 • 01:36 Hakkari ve Iğdır'daki Terör Saldırıları Protesto Edildi Hakkari ve Iğdır'daki Terör Saldırıları Protesto Edildi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Vatandaşların slogan atmaları- Polis müdahalesi- HDP İlçe Teşkilatının olduğu binaya saldırı- TOMA müdahale Terör saldırılarına tepkiler- Hakkari ve Iğdır'daki terör saldırıları Antalya ve Muğla'da protesto edildi- HDP Antalya İl Başkanlığı önünde izinsiz gösteri yapmak isteyen gruba polis müdahale etti, Alanya ilçesinde ise HDP İlçe Teşkilatının olduğu bina, bazı işyerleri ve bir otomobil ateşe verildiANTALYA/ Hakkari ve Iğdır'daki terör saldırıları, Antalya ve Muğla ile ilçelerinde protesto edildi.
 • 01:04 Terör Saldırılarına Tepkiler ANTALYA/ Hakkari ve Iğdır'daki terör saldırıları, Antalya ve Muğla ile ilçelerinde protesto edildi.
 • 00:44 Orman Yangınında Sabotaj Şüphesi Muğla'nın Köyceğiz İlçesi'nde, ormanlık alanda 4 ayrı bölgede başlayan yangında sabotaj ihtimali üzerinde durulurken, 10 hektarlık ağaçlıklı alan zarar gördü.
 • 14:52 Orman Yangını Nedeniyle Kara Yolu Trafiğe Kapatıldı Orman Yangını Nedeniyle Kara Yolu Trafiğe Kapatıldı Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde, ormanlık alanda çıkan yangında 50 hektarlık alan zarar gördü. Tedbir amacıyla Muğla-Fethiye kara yolu trafiğe kapatıldı.
 • 16:45 Beşiktaşlı Eski Kaleci Fevzi'nin Annesi Hayatını Kaybetti Beşiktaşlı Eski Kaleci Fevzi'nin Annesi Hayatını Kaybetti Muğla merkez Menteşe ilçesi yakınlarında meydana gelen trafik kazasında Beşiktaşlı eski milli kaleci Fevzi Tuncay'ın annesi yanarak hayatını kaybetti.
 • 14:54 Şampiyon Boğa Liderliği Düğün Meydanında Kutladı Şampiyon Boğa Liderliği Düğün Meydanında Kutladı Muğla Merkez Menteşe İlçesi Yenice Mahallesi’nde bu yıl 2.si düzenlenen boğa güreşleri festivalinde grup lideri olan boğanın sahibi sevincini düğün meydanında kutladı.
 • 19:24 Muğla'daki Terör Örgütü Operasyonu Muğla'daki Terör Örgütü Operasyonu Muğla'da terör örgütü PKK ile bağlantılı oldukları iddiasıyla gözaltına alınan 18 kişi serbest bırakıldı.
 • 12:34 Muğla'da Terör Operasyonu: 6 Gözaltı Muğla ve ilçelerinde sabah erken saatlerde terör örgütü bağlantıları olduğu ve eylem hazırlıkları içerisinde oldukları öğrenilen kişilerin adreslerine eş zamanlı operasyon düzenlendi.
 • 10:14 Sürücülerden Radar Uyarı Grubu Sürücülerden Radar Uyarı Grubu Muğla'da binlerce kişi, sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta oluşturdukları Radar ve Çevirme Grubu'ndan yollardaki trafik uygulamalarını anlık olarak birbirlerine bildiriyor.
 • 02:33 Mabolla Antik Kenti Turizme Kazandırılacak Mabolla Antik Kenti Turizme Kazandırılacak Muğla’da turizmin çeşitlendirilmesine yönelik çalışmalara ağırlık verilirken, ‘Kültür Turizmi’nin yaygınlaştırılması için Vali Amir Çiçek başkanlığında Muğla merkez ilçe Menteşe’nin ilk yerleşim alanı olan ve geçmişi 2500 yıla dayanan Mabolla Antik Kentine inceleme yürüyüşü düzenlendi.
 • 09:00 Batı Akdeniz İçin Kuvvetli Yağış ve Fırtına Uyarısı Antalya, Muğla ve Isparta için kuvvetli yağış, denizlerde ise fırtına uyarısında bulunuldu.
 • 18:06 Bodrum'da Res'ler Masaya Yatırıldı Bodrum'da Res'ler Masaya Yatırıldı Bodrum'da yapılmak istenen rüzgar enerjisi santralleri (RES) düzenlenen panelde masaya yatırıldı.
 • 14:25 TOKİ'nin İlk Yerel Mimari Uygulama Projesi Tamamlandı TOKİ'nin İlk Yerel Mimari Uygulama Projesi Tamamlandı TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, "Nevşehir Ürgüp’te 923 konuttan oluşan ve 3’er katlı olarak inşa edilen sosyal konut alanı, yerel mimari konsept ile tamamlanmış ilk projemizdir" dedi.
 • 14:21 Anadolu Partisinden Seçim Afişi Tepkisi Anadolu Partisinden Seçim Afişi Tepkisi MUĞLA(İHA) Anadolu Partisi Muğla İl Başkanı Aylin Çalışkan , İl merkezindeki 3 ayrı noktaya astıkları pankartların Emniyet Müdürlüğü’nün uyarısı ile kaldırıldığını açıkladı.
 • 13:57 Denizli, Muğla ve Burdur'a Kuvvetli Yağış Uyarısı Meteroloji Genel Müdürlüğü, bugün Denizli'nin güneyi, Muğla merkez ve iç kesimleri ile Burdur'un batısında kuvvetli yağış uyarısı yaptı.
 • 12:38 Denizli'nin Güneyi, Muğla Merkez ve İç Kesimleri ile Burdur'un Batısında Kuvvetli Yağış Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün öğleden sonra Güney Ege ve Batı Akdeniz'de görülecek gök gürültülü sağanak yağışların, Denizli'nin güneyi (Tavas, Kale, Çameli, Beyağaç, Acıpayam, Serinhisar), Muğla merkez ve iç kesimleri (Yatağan, Kavaklıdere, Köyceğiz ve Ula) ile Burdur'un batısında (Tefenni, Çavdır, Gölhisar, Altınyayla ve Kemer) yerel olarak kuvvetli olacağının tahmin edildiğini açıkladı.
 • 23:29 Millletvekili Aday Adayı Kerim Cangır Fethiyelilerle Buluşacak Millletvekili Aday Adayı Kerim Cangır Fethiyelilerle Buluşacak Cumhuriyet Halk Partisi’nden Muğla Milletvekili aday adayı Kerim Cangır, 12 Mart Perşembe günü Muğla’nın Fethiye ilçesinde partilileri ile buluşacak.
 • 10:24 Kocadon: Bodrum'un Geleceğini Ranta Kurban Etmeyin Kocadon: Bodrum'un Geleceğini Ranta Kurban Etmeyin Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Kocadon, Bodrum'un sadece marka değerine bakarak, iyi araştırma yapmadan gelen yatırımcıların %90'nın battığını söyledi.
 • 13:01 Muğla İçin Kuvvetli Sağanak Uyarısı Muğla İçin Kuvvetli Sağanak Uyarısı Meteoroloji; Muğla merkez ile Marmaris, Datça, Bodrum, Milas, Ula ve Yatağan ilçeleriyle ilgili kuvvetli yağış uyarısında bulundu.
 • 09:36 Antalya Körfezi'nde Fırtınamsı Rüzgar Uyarısı Antalya Körfezi açıklarında fırtınamsı rüzgar beklendiği bildirildi.
 • 11:20 Hayata Küsmeyen Engelli Yüzbaşı, Dekan Vekili Oldu Hayata Küsmeyen Engelli Yüzbaşı, Dekan Vekili Oldu Hayata küsmeyen engelli yüzbaşı, dekan vekili oldu- 1996'da Muğla Merkez Bölük Komutanlığına atanan, aynı yıl görev dönüşü geçirdiği trafik kazasının ardından hayata tekerlekli sandalye ile tutunan Yüzbaşı Ozan Bahar, malulen emeklilikten sonra akademik kariyer yaptı- Doktora yapmaya başladığı Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde geçen yıl profesör unvanı alan Bahar, turizm fakültesi dekan vekilliği görevine getirildi- Prof. Dr. Bahar: - "Her eğitim yılının son dersinde çok kısa olarak hayat hikayemi öğrencilerimle paylaşıyorum.
 • 11:12 Hayata Küsmeyen Engelli Yüzbaşı, Dekan Vekili Oldu Hayata Küsmeyen Engelli Yüzbaşı, Dekan Vekili Oldu 1996'da Muğla Merkez Bölük Komutanlığına atanan, aynı yıl görev dönüşü geçirdiği trafik kazasının ardından hayata tekerlekli sandalye ile tutunan Yüzbaşı Ozan Bahar, malulen emeklilikten sonra akademik kariyer yaptı Doktora yapmaya başladığı Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde geçen yıl profesör unvanı alan Bahar, turizm fakültesi dekan vekilliği görevine getirildi Prof. Dr. Bahar: "Her eğitim yılının son dersinde çok kısa olarak hayat hikayemi öğrencilerimle paylaşıyorum.
 • 20:38 Trap Atışları Trap Atışları Menteşe Kültür ve Sanat Şenliği kapsamında 200 kişinin katılımıyla trap atış, skeet ve kurşun atış gösterisi gerçekleştirildi.
 • 18:23 Muğla'da Trap Atışları Yapıldı Menteşe Kültür ve Sanat Şenliği kapsamında 200 kişinin katılımıyla trap atış, skeet ve kurşun atış gösterisi gerçekleştirildi.
 • 08:50 Meteoroloji'den Yağış ve Fırtına Uyarısı Meteoroloji'den Yağış ve Fırtına Uyarısı Muğla ve Antalya'da kuvvetli ve gök gürültülü sağanak, denizlerde Kaş ile Kumluca arasında batılı yönlerden fırtınamsı rüzgar bekleniyor.
 • 13:01 Başbakan Erdoğan Yarın Muğla ve Aydın'da Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, seçim çalışmaları kapsamında yarın önce Aydın, ardından Muğla'da miting yapacak.