SON DAKİKA MUHAMMED MURSİ HABERLERİ

Son Dakika Muhammed Mursi Haberleri


MUHAMMED MURSİ

Muhammed Mursi İsa el-Eyyat, 20 Ağustos 1951 Mısır doğumlu ve Mısırlı islamcı siyasetçi, 5. Mısır Cumhurbaşkanı ve Bağlantısızlar Hareketi Genel Sekreteri.

Muhammed Mursi, 20 Aralık 1951 tarihinde Mısır'ın Şarkiye ilinde doğdu. İlk eğitimini orada aldı. Mühendislik lisansını Kahire... Devamı

12:49
Mısır'da Katliam Gibi Gösteri? Mübarik'in Devriliş Yıldönümünde Olaylar Çıktı, 21 Kişi Öldürüldü Mısır'da katliam gibi gösteri? Mübarik'in devriliş yıldönümünde olaylar çıktı, 21 kişi öldürüldü Mısır'da eski Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'in 30 yıllık iktidarını bitiren halk ayaklanmasının dördüncü yıl dönümünde ülke sokaklarında katliam yaşandı.
Mısır'da Katliam Gibi Gösteri? Mübarik'in Devriliş Yıldönümünde Olaylar Çıktı, 21 Kişi Öldürüldü
08:58
Mısır'da 25 Ocak'ın Yıl Dönümünde Sokaklar Karıştı Mısır'da eski Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'in 30 yıllık iktidarını bitiren halk ayaklanmasının dördüncü yıl dönümünde Kahire sokakları karıştı.
Mısır'da 25 Ocak'ın Yıl Dönümünde Sokaklar Karıştı
07:41
Mısır'da 25 Ocak Devrimi'nin 4'üncü Yılı Mısır'da 25 Ocak Devrimi'nin 4'üncü yılı-Kanada'nın başkenti Ottawa ile Toronto ve Calgary kentlerinde düzenlenen mitinglerde Mısır'daki 25 Ocak Darbesi protesto edildiTORONTO (AA) – Mısır'da ülkenin seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye yapılan 25 Ocak Darbesi'nin 4. yılı nedeniyle Kanada'nın üç ayrı şehrinde protesto mitingleri düzenlendi.
Mısır'da 25 Ocak Devrimi'nin 4'üncü Yılı
01:45
Kanada'da Mısır Darbesi Protesto Edildi Kanada'nın başkenti Ottawa ile Toronto ve Calgary kentlerinde düzenlenen mitinglerde Mısır'daki 25 Ocak Darbesi protesto edildi.
Kanada'da Mısır Darbesi Protesto Edildi
18:47
Mısır'da Devrimin Yıl Dönümünde Katliam Mısır'da 25 Ocak 2011'de başlayan ve devrime giden sürecin yıl dönümünde yine kan aktı. Polisin müdahalesi sırasında ölenlerin sayısı 20'ye yükseldi.
Mısır'da Devrimin Yıl Dönümünde Katliam
18:43
Refah Kapısı Geçen Yıl 240 Gün Kapalı Kaldı Mısır yönetiminin, İsrail ablukası altındaki Gazze'nin dünyaya açılan tek kapısı Refah'ı 2014 yılında 240 gün kapalı tuttuğu bildirildi.
18:39
Mısır'da Devrim Kutlamalarında Kan Aktı Mısır'da 25 Ocak devriminin 4. yılı kutlamalarında kan aktı.
Mısır'da Devrim Kutlamalarında Kan Aktı
17:37
Mısır'daki 25 Ocak Devrimi Malatya'da Anıldı Mısır’da, 25 Ocak 2011 de yapılan devrimin 4. yılı, İHH Malatya Şubesi ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi ile sabahleyin anıldı.
Mısır'daki 25 Ocak Devrimi Malatya'da Anıldı
10:37
Mısır'da 25 Ocak Devrimi'nin 4'üncü Yılı Ülke genelinde, stratejik öneme sahip birçok bölgede güvenlik önlemleri üst düzeye çıkarıldı.
04:35
Mısır'daki Darbe New York'ta Protesto Edildi Mısır'daki darbe New York'ta protesto edildi-New York'ta, Mısır'daki 25 Ocak Devrimi'nin dördüncü yılı dolayısıyla darbe karşıtı gösteri düzenlediNEW ABD'nin New York şehrinde yüzlerce kişi Mısır'daki 25 Ocak Devrimi'nin dördüncü yılı vesilesiyle darbe karşıtı gösteri düzenledi.
Mısır'daki Darbe New York'ta Protesto Edildi
02:17
Mısır'daki Darbe New York'ta Protesto Edildi New York'ta, Mısır'daki 25 Ocak Devrimi'nin dördüncü yılı dolayısıyla darbe karşıtı gösteri düzenledi.
23:48
Mısır Polisi, Kadın Eylemciyi Sokak Ortasında Öldürdü Mısır'da Mübarek rejiminin devrilmesinin yıldönümü öncesinde yapılan gösterilere güvenlik güçleri müdahale etti, vurulan Sosyalist Halk İttifakı'ndan Şeyma El Sabbah öldü.
Mısır Polisi, Kadın Eylemciyi Sokak Ortasında Öldürdü
19:53
Mısır'da Devrimin 5'inci Yıl Dönümü Başkent Kahire'deki gösteride bir kişi hayatını kaybetti.
17:23
Mısır'da Biltaci'nin Oğlu Gözaltına Alındı İhvan'ın siyasi kanadı HAP Genel Sekreteri Biltaci'nin oğlu Halid el Biltaci gözaltına alındı.
16:40
Erdoğan - Somali'deki Bomba Yüklü Araçla Yapılan Saldırı Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cibuti'de soruları yanıtladı- Erdoğan: - "(Somali'deki bomba yüklü araçla yapılan saldırı) Doğrusu ben, bu saldırıyı Türkiye'ye veya bize karşı bir saldırı olarak düşünmüyorum.
Erdoğan - Somali'deki Bomba Yüklü Araçla Yapılan Saldırı
16:19
Erdoğan: Bu Oyunun Önemli Başlığı İslamofobidir Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Doğrusu ben, bu saldırıyı Türkiye'ye veya bize karşı bir saldırı olarak düşünmüyorum." dedi.
Erdoğan: Bu Oyunun Önemli Başlığı İslamofobidir
16:17
Erdoğan: "Türkiye Kapınıza Gelip Dilenecek Bir Ülke Değildir" Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cibuti'de soruları yanıtladı- Erdoğan: - "(Somali'deki bomba yüklü araçla yapılan saldırı) Doğrusu ben, bu saldırıyı Türkiye'ye veya bize karşı bir saldırı olarak düşünmüyorum.
Erdoğan: 'Türkiye Kapınıza Gelip Dilenecek Bir Ülke Değildir'
16:12
Uluslararası Rabia Platformu Sözcüsü Dilipak Açıklaması "Türkiye'deki erdem ve insan onuruna sahip çıkan insanlar olarak, iyi ve kötü günde kardeş Mısır halkının yanındayız"
16:03
Mısır Mahkemesi İhvan'a Verilen İdam Kararlarını Bozdu Mısır mahkemesi, Minye kentinde İhvan-ı Müslimin (Müslüman Kardeşler) taraftarlarından 37 kişiye verilen idam kararlarını bozdu.
15:36
Erdoğan: Somali'deki Saldırıyı Türkiye'ye veya Bize Karşı Bir Saldırı Olarak Düşünmüyorum, Düşünmek... Cibuti'de Cumhurbaşkanı Guelleh ile düzenlediği ortak basın toplantısının ardından basın mensuplarının, Batı'da yükselen İslamofobi, Somali'de meydana gelen patlama ve Türkiye'nin AB üyelik sürecine ilişkin sorularını cevaplayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye NATO'da var, OECD'de var, diğer birçok oluşumlarda var, niye Avrupa Birliği'ne almıyorsunuz? Demek ki sorun başka. Avrupa Birliği'ne eğer kabul ederlerse girer, kabul etmedikleri takdirde Türkiye kendi yolunu kendisi çizer" dedi.
14:08
Erdoğan ve Guelleh Ortak Basın Toplantısı Düzenledi Cibuti Cumhurbaşkanı Guelleh ile ortak basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye AB'nin kapısına gelip dilenecek bir ülke değildir." dedi.
13:44
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cibuti'de Soruları Yanıtladı Erdoğan: ''(Somali'deki bomba yüklü araçla yapılan saldırı) Doğrusu ben, bu saldırıyı Türkiye'ye veya bize karşı bir saldırı olarak düşünmüyorum.
13:41
Erdoğan: " Saldırıyı Türkiye'ye veya Bize Karşı Bir Saldırı Olarak Düşünmüyorum" Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cibuti'de soruları yanıtladı- Erdoğan: - "(Somali'deki bomba yüklü araçla yapılan saldırı) Doğrusu ben, bu saldırıyı Türkiye'ye veya bize karşı bir saldırı olarak düşünmüyorum.
Erdoğan: ' Saldırıyı Türkiye'ye veya Bize Karşı Bir Saldırı Olarak Düşünmüyorum'
12:24
Erdoğan'dan Cibuti Basınına: Bu Sözümü İyi Tercüme Edin Cibuti'de bulunan Erdoğan, Somali saldırısıyla ilgili soruya cevap verirken şu sözünün iyi tercüme edilmesini istedi: "İyilik et denize at, balık bilmezse Halik bilir."
Erdoğan'dan Cibuti Basınına: Bu Sözümü İyi Tercüme Edin
12:11
Mısır, Kral Abdullah İçin Yedi Gün Resmi Yas İlan Etti Mısır Cumhurbaşkanlığı, vefat eden Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdulaziz için ülkede yedi gün resmi yas ilan etti.
10:26
Sisi Davos'tan Dünyaya Barış Mesajı Verdi Mısır Cumhurbaşkanı Sisi: "İsrail ile Filistin arasında barış sağlanırsa Ortadoğu'da bir yenilik yaratabiliriz" dedi.
Sisi Davos'tan Dünyaya Barış Mesajı Verdi
02:27
Suudi Arabistan Kralı Abdullah Vefat Etti, Yeni Kral Prens Selman Oldu Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdülaziz'in hayatını kaybetmesinin ardından yeni kral Prens Selman bin Abdülaziz oldu.
Suudi Arabistan Kralı Abdullah Vefat Etti, Yeni Kral Prens Selman Oldu
20:21
Kuveyt, Al-Watan Gazetesini Kapattı Kuveyt Sanayi ve Ticaret Bakanlığı yayınladığı bildiride, Al-Watan Gazetesi ve ona bağlı olan basın-yayın kuruluşlarını kapattığını duyurdu.
18:50
Mısır'da Devrimin 5'inci Yılına Girerken Muhalif gruplar "yeni bir devrim dalgası" hazırlığını sürdürürken, Çalışma ve Göç Bakanlığı, 25 Ocak'ı tatil ilan etti.
22:43
Mursi'nin Yargılanması Darbeyle görevinden uzaklaştırılan Cumhurbaşkanı Mursi dönemi yetkilisi Tahtavi'nin avukatı Cevher, müvekkilinin "İhvan'a mensup olduğu" gerekçesiyle yargılanmasına karşı çıktı Mahkeme heyeti, duruşmayı 31 Ocak'a erteledi.
17:45
Mursi'nin Yargılanması Duruşmada söz alan darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş cumhurbaşkanı Mursi: "Bir çetenin değil cumhuriyetin başkanıydım" "Benim devleti İhvanlaştırdığımı söylüyorlar.
18:49
Mursi'nin Yargılanması Darbeyle görevinden uzaklaştırılan Cumhurbaşkanı Mursi: "Ben mahkeme heyetine değil yargılamaya karşıyım, sanıkları müdafaa edecek olan en iyi kişi de sensin (hakim)"
18:29
Mısır'da Darbe Karşıtı Gösteriler Mısır'ın çeşitli kentlerinde darbe karşıtı gösteri ve yürüyüşler düzenlendi.
18:28
Mısır'da Mursi'nin Yargılanması Hayrat Şatır'ın avukatı Kamil Mandur: "Mahkeme Mursi ve arkadaşlarını yargılamaya yetkili değildir"
17:35
Mısır'da Mursi'nin Yargılanması Askeri darbe sonucu görevinden uzaklaştırılan Mısır'ın ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı Mursi'nin yargılandığı "casusluk" davası 13 Ocak'a ertelendi.
14:59
Kula'da Cadde İsmindeki Değişiklik Tartışma Yarattı Manisa'nın Kuya İlçesi'ndeki bir caddeye AK Partili belediye başkanının döneminde, meclis kararıyla Mısır gösterilerinin merkezi olan meydanın 'Rabiat-ül Adeviyye' adı verildi.
Kula'da Cadde İsmindeki Değişiklik Tartışma Yarattı
11:11
Haftanın Tarihine Bakış TBMM'nin oluşumunun ardından, ilk anayasa ''Teşkilatı Esasiye'' 20 Ocak 1921'de kabul edildi.
22:34
Mursi'nin Yardımcısı Kazzaz Serbest Bırakıldı Kazzaz sağlık nedenlerinden dolayı serbest bırakıldı.
Mursi'nin Yardımcısı Kazzaz Serbest Bırakıldı
15:51
Interpol'ün, Karadavi Hakkında Kırmızı Bülten Çıkarması Bir grup bilim insanı, gazeteci ve yazar, Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf el Karadavi'yi yalnız bırakmayacaklarına dair bildiri yayımladı Bildiriden: "Uluslararası güçlerin baskılarına karşı direnen Katar yönetimince himaye edilmekteyse de, duyarlı Müslüman yöneticiler ve Türkiye Cumhuriyeti.
15:31
Mursi'nin Yargılanması Olumsuz hava şartları nedeniyle Mursi mahkeme salonuna getirilemediği için duruşma 17 Ocak'a ertelendi.
16:47
Mısır'da Darbe Karşıtı Gösteriler Mısır'ın çeşitli kentlerinde cuma namazı sonrası darbe karşıtı gösteri düzenlendi.
12:47
Mısır Mahkemesi, Mursi İçin Nisan'da Kesin Kararını Verecek Mısır Mahkemesi, askeri müdahaleyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş ilk cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve 14 sanığın yargılandığı “İttihadiyye olayları” davasında, 21 Nisan’da kesin kararını vereceğini açıkladı.
17:59
Mursi'nin Yargılanması Darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş Cumhurbaşkanı Mursi ve 14 sanığın yargılandığı "İttihadiyye olayları" davasının 21 Nisan'da karara bağlanmasına hükmedildi.
19:32
Afganistan Tezkeresi TBMM Genel Kurulu'nda MHP Genel Başkan Yardımcısı Türkeş, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın savaş ve mezhep çatışmalarının yaşandığı yerlerde daha faal olması, TİKA'nın da faaliyetlerini belli bölgelerde yoğunlaştırması gerektiğini söyledi HDP Grup Başkanvekili Baluken: "El Nusra ve IŞİD'in Suriye ve Irak'ta güçlenmesi, NATO.
15:56
Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tongüç Açıklaması "2015 bütçesinde 41 milyar lira yatırıma ayrılmasına karşın faize 54 milyar lira ayrılmıştır.
22:26
Mısır'da Muhalif Gruplardan Birlik Çağrısı Mısır'da 20 muhalif grup, 25 Ocak Devrimi'nin 4. yıl dönümü öncesinde yeniden birlik olmak için girişim başlattı.
21:13
Mursi'nin Yargılanması Darbeyle görevinden uzaklaştırılan Cumhurbaşkanı Mursi: "Sabredin, Rabbimiz bu sıkıntıları ortadan kaldıracak"
20:42
Mısır'da Sol Eğilimli Aktivistlere "İhvan Cezası" "İhvan mensubu oldukları" gerekçesiyle sol eğilimli hareketlere mensup kişilerin banka hesaplarına el konuldu.
15:18
Mısır'daki Gösteriler Mısır'ın Giza kentinde bulunan Haram semtinde kendilerini "darbe karşıtı" olarak nitelendiren bir grup gösteri düzenledi.
Mısır'daki Gösteriler
15:01
Fas Devlet Televizyonu Sisi'ye İlk Kez 'Darbeci' Dedi Fas'ın iki devlet televizyonu Mısır'daki darbeden sonra Sisi için ilk kez 'darbeci' nitelemesi yaptı. Muhammed Mursi için ise 'seçilmiş cumhurbaşkanı' ifadesi kullanıldı.
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 27.01.2015 10:24:40. #1.11#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA MUHAMMED MURSİ HABERLERİ
[Hata Bildir]