18:2200
SON DAKİKA MUHAMMED MURSİ HABERLERİ

Son Dakika Muhammed Mursi Haberleri


MUHAMMED MURSİ

Muhammed Mursi İsa el-Eyyat, 20 Ağustos 1951 Mısır doğumlu ve Mısırlı islamcı siyasetçi, 5. Mısır Cumhurbaşkanı ve Bağlantısızlar Hareketi Genel Sekreteri.

Muhammed Mursi, 20 Aralık 1951 tarihinde Mısır'ın Şarkiye ilinde doğdu. İlk eğitimini orada aldı. Mühendislik lisansını Kahire... Devamı

   

  Katar-Mısır Yakınlaşması

  Katar ve Mısır ikili ilişkilerde normalleşmeye gidiyor Mısır Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Yusuf: "Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdulaziz'in Katar ile Mısır arasındaki gerginliğin giderilmesi için başlattığı girişimi yakın zamanda pratiğe dökmeyi istiyoruz" (Bugün 11:46)

   

  Sisi'ye Karşı Türkiye-Katar İttifakı Bitti?

  Sisi'ye Karşı Türkiye-Katar İttifakı Bitti?

  Mısır'da Müslüman Kardeşler iktidarını deviren Abdül Fettah el-Sisi'ye karşı oluşturulan Türkiye-Katar ittifakı sona erdi. (Bugün 11:19)

   

  Katar Mısır Liderine 'Tam Destek' Verdiğini Açıkladı

  Mısır'da Müslüman Kardeşler iktidarını deviren Abdül Fettah el-Sisi'ye karşı oluşturulan Türkiye-Katar ittifakı sona erdi. (Bugün 10:10)

   

  ABD 10 Helikopteri Teslim Etti

  ABD 10 Helikopteri Teslim Etti

  ABD Mısır'a yönelik yaptırımları kaldırmasının ardından, 10 adet Apaçi savaş helikopterini Kahire yönetimine teslim etti. (Dün 13:39)

   

  Katar Emiri ve Suudi Arabistan Kralı'nın Temsilcileri Mısır'da

  Katar Emiri ve Suudi Arabistan Kralının temsilcileri, Mısır Cumhurbaşkanı Abdulffettah Es-Sisi ile bir araya geldi. (20 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Mursi'nin Yargılanması

  Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan Cumhurbaşkanı Mursi, Anayasa Mahkemesi Başkanı Mansur'un, "cumhurbaşkanlığı makamını gasp ettiği" için yargılanmasını istedi Duruşma, savunmaların dinlenmesi için 27 Aralık'a ertelendi. (20 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Mısır'daki Askeri Darbeye Karşı Yeni Girişim

  Darbe karşıtı milletvekillerince kurulan ve bağımsız oturumlar gerçekleştirecek meclisin, başkan ve başkan vekilleri seçildi Meclis Başkanı Nafi: "Halkın iradesi, askerin tankları ve silahlarından güçlüdür" Darbeyi Ret ve Meşruiyete Destek İçin Ulusal İttifak Üyesi Gamri: "Darbe yönetiminin son bulması. (20 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Mısır'da Milletvekilleri Darbeye Direnecek'

  Mısır'da Milletvekilleri Darbeye Direnecek'

  Mısır’da darbeyle devrilen Muhammed Mursi dönemi milletvekilleri, İstanbul’da yaptıkları toplantıda yurtdışında meclis oturumları düzenleyerek darbe rejimi düşene kadar mücadeleyi sürdüreceklerini açıkladı. (20 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Mısır'daki Askeri Darbeye Karşı Yeni Girişim

  Mısırlı darbe karşıtı milletvekilleri, "Halkın seçilmiş temsilcileri" olarak meclis oturumlarını bağımsız bir şekilde devam ettirme kararı aldı. (20 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Dünyada 2014 Böyle Geçti

  2014'te farklı bölgelerde yaşanan savaşlar, çatışmalar, siyasi krizler, terör saldırıları ve doğal afetler dünya gündeminde öne çıktı. (20 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Dünyada 2014 Böyle Geçti

  2014'ün ikinci çeyreğinde hem Ortadoğu hem de Ukrayna'da çatışmalar hız kesmedi. (20 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Bakan Eroğlu'na 'Aa Oradaydı' Özel Koleksiyon Baskısı Takdim Edildi

  Bakan Eroğlu'na "Aa Oradaydı" Özel Koleksiyon Baskısı Takdim Edildi

  Bakan Eroğlu'na "AA Oradaydı" özel koleksiyon baskısı takdim edildi- Anadolu Ajansı tarafından yayımlanan arşiv niteliğindeki "Yarım Kalan Devrim: Mısır", "Abluka, Savaş, Direniş: Gazze" ve "Yetim Kalan Ülke: Suriye" kitaplarından oluşan "AA Oradaydı" özel koleksiyon baskısının "29" numaralı nüshaları Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu'na takdim edildi- Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu: - "Anadolu Ajansı, hakikaten son zamanlarda çok gelişti, büyüdü. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Tunus'ta Cumhurbaşkanlığı Seçiminde İkinci Tura Doğru

  Pazar günü düzenlenecek seçimlerde Nida Tunus Partisi'nin Genel Başkanı 88 yaşındaki Sibsi ile meclis tarafından Cumhurbaşkanlığı görevine getirilen Merzuki yarışacak. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Mısır'da İhvan Mensuplarına Yönelik Gözaltılar

  İhvan mensubu 102 kişi gözaltına alındı. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Mısır'da Darbe Karşıtı Gösteriler Devam Etti

  Mısır'ın birçok kentinde sabah itibarıyla başlayan gösteriler cuma namazının ardında da devam etti. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Bakan Eroğlu'na "Aa Oradaydı" Özel Koleksiyon Baskısı Takdim Edildi

  Anadolu Ajansı tarafından yayımlanan arşiv niteliğindeki "Yarım Kalan Devrim: Mısır", "Abluka, Savaş, Direniş: Gazze" ve "Yetim Kalan Ülke: Suriye" kitaplarından oluşan "AA Oradaydı" özel koleksiyon baskısının "29" numaralı nüshaları Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu'na takdim edildi Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu: "Anadolu Ajansı, hakikaten son zamanlarda çok gelişti, büyüdü. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Mursi'nin Yargılanması

  Mursi ve 14 sanığın yargılandığı "İttihadiyye olayları" davası ertelendi. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Mursi Mahkemede Dua Etti, Hakim 'Amin' Dedi

  Mursi Mahkemede Dua Etti, Hakim 'Amin' Dedi

  Mısır'ın devrik Cumhurbaşkanı Mursi'nin "Rabbim, üzerimizdeki ve Muhammed ümmeti üzerindeki bu musibeti kaldır" duasına, Mahkeme Başkanı'ndan şaşırtan bir karşılık geldi. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Mısır'daki Bombalı Saldırılar

  Mısır'da askeri darbeden bu yana geçen sürede meydana gelen bombalı saldırılarda 137 kişinin öldüğü, 521 kişinin de yaralandığı iddia edildi. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Mısır: Türkiye'nin de Aynı Tavrı Serglemesini Beklerdik

  Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şükri, Mısır-Türkiye ilişkilerinin "karşılıklı saygı ve iç işlerine müdahale etmeme" esasına dayanması gerektiğini söyledi. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Mursi'nin Yargılanması

  Mursi ve 35 kişinin yargılandığı "casusluk" davasına devam edildi Duruşmada söz alan Mursi: "11 Eylül'den sonra dünyada hiçbir bankanın 10 bin doları aşacak meblağları başka bir bankaya Amerika'nın izni olmadan transfer etmesi mümkün değil" (14 Aralık 2014 Pazar )

   

  Mısırlıların "Sorunlarına" Çözüm Arayışı

  Günlük hayatta maruz kaldıkları sıkıntıları ifade etmekte zorlanan Mısırlılar, seslerini televizyon kanalları vasıtasıyla duyurmaya çalışıyor Kahire'nin 6 Ekim kentinde televizyon kanallarının stüdyolarının bulunduğu bölgede toplanan Mısırlılar, giriş çıkışlarında yakalayabildikleri televizyon çalışanlarına dertlerini anlatarak, duyurmanın yollarını arıyor. (14 Aralık 2014 Pazar )

   

 

  AK Parti Nevşehir 5. Olağan İl Kongresi

  Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (2) "(Kılıçdaroğlu'nun SSK Genel Müdürlüğü döneminde) Bin 272 kişi sınavla alınıyor, geri kalanların puanları yükseltilerek, 3 bin 209 kişi sınavsız bir şekilde üstü tamamlanıyor. (13 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Başbakan Davutoğlu: 'Biz Ayağa Kalktık mı Herkes Bize Selam Durur'

  Başbakan Davutoğlu: 'Biz Ayağa Kalktık mı Herkes Bize Selam Durur'

  – BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, partisinin Nevşehir İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, AK Parti'nin sadece ve sadece milletinden güç aldığını ve hiçbir zaman darbelerden medet ummadığını belirterek, "Biz ayağa kalktık mı herkes bize selam durur" dedi. (13 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Mısır'da Darbe Karşıtı Gösteri

  Mısır'ın başkenti Kahire'nin Matarıya semtinde kendilerini darbe karşıtı olarak niteleyen bir grup, gösteri düzenledi. (12 Aralık 2014 Cuma )

   

  Mısır'da Darbe Karşıtı Gösteriler

  Ülkenin birçok kentinde sabah saatlerinde başlayan darbe karşıtı gösteriler sürüyor. (12 Aralık 2014 Cuma )

   

  "Kararın Siyasi Olduğu Kanaatimdeyim"

  Mısır'da kamu malını kötüye kullanma suçlamasıyla 10 yıl hapis cezasına çarptırılan Mısır eski Enformasyon Bakanı Abdulmaksud, aldığı cezayı "siyasi" olarak nitelendirdi. (11 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Mursi Dönemi Enformasyon Bakanı'na 10 Yıl Hapis

  Mursi Dönemi Enformasyon Bakanı'na 10 Yıl Hapis

  Askeri darbeyle görevinden uzaklaştırılan Cumhurbaşkanı Mursi dönemi Enformasyon Bakanı Abdulmaksud, "kamu malını kötüye kullanma" suçlamasıyla 10 yıl hapis cezası aldı. (11 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Hamas Heyetinin İran Ziyareti "Destek Arama" Şeklinde Yorumlandı

  Hamas heyetinin İran'a yaptığı ziyaret, uluslararası ve bölgesel güçler tarafından yalnızlaştırılan hareketin "destek arama" çabası olarak yorumlandı. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü

  Uluslararası Rabia Platformu Koordinatörü İşbilir: "Dünya İnsan Hakları Günü münasebetiyle Batı dünyasını çifte standarttan vazgeçmeye ve evrensel insan haklarını sadece kendilerinden olana değil tüm insanlığa uygulamaya davet ediyoruz" (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Mısır'da Muhaliflere Yönelik Yargılamalar

  Muhalif aktivist Duma, yargıya hakaretten 3 yıl hapse mahkum edildi. (09 Aralık 2014 Salı )

   

  Mısır, Yusuf El-Karadavi Hakkında Kırmızı Bülten Çıkarttı

  Uluslararası Polis Teşkilatı (INTERPOL), Mısır’ın talebi üzerine, Dünya Müslüman Âlimler Birliği Başkanı Yusuf el-Karadavi hakkında kırmızı bülten çıkardı. (07 Aralık 2014 Pazar )

   

  Türkiye Yolcularına Kısıtlama

  Türkiye Yolcularına Kısıtlama

  Mısır havalimanlarında uygulamaya giren yeni kurallara göre bundan böyle 18-40 yaş aralığındaki Mısır vatandaşları, başkent Kahire’den güvenlik onayı almadan Türkiye’ye uçamayacak. (07 Aralık 2014 Pazar )

   

  İnterpol'den Karadavi İçin Kırmızı Bülten

  İnterpol'den Karadavi İçin Kırmızı Bülten

  İnterpol, Mısır’ın isteği üzerine Dünya Müslüman Âlimler Birliği Başkanı Yusuf Karadavi hakkında kırmızı bülten yayımladı. (07 Aralık 2014 Pazar )

   

  Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Hakkında Kırmızı Bülten

  Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Hakkında Kırmızı Bülten

  INTERPOL, Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Karadavi hakkında kırmızı bülten yayımladı. (07 Aralık 2014 Pazar )

   

  Arap Medyasının Yeni Gözdesi Türkiye

  Arap Medyasının Yeni Gözdesi Türkiye

  Farklı ülkelerden, farklı görüşlerden ve farklı nedenlerle Türkiye'ye geldiler. (06 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Yeni Kimlikler İlk Kez Kırıkkale'de Kullanılacak

  Yeni Kimlikler İlk Kez Kırıkkale'de Kullanılacak

  İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan yeni kimliklerin dağıtımına, yılbaşından itibaren Kırıkkale'den başlanacak. (06 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  ABD'li Bilim İnsanı Nobel Ödülünü Sattı

  ABD'li Bilim İnsanı Nobel Ödülünü Sattı

  ABD'li genetik bilimci James Watson'ın 1962'de DNA'nın çift sarmallı yapısını keşfettiği için verilen Nobel ödülünü 4.8 milyon dolara sattığını açıkladı. (06 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Mursi Alıkonulduğu Yerleri İlk Kez Açıkladı

  Mursi Alıkonulduğu Yerleri İlk Kez Açıkladı

  Mısır'daki darbe sonrası, Mursi’nin tutulduğu hapishaneyle ilgili sahte belge düzenlendiğine dair ses kayıtlarının ardından, devrik lider de nerelerde tutulduğunu ilk kez anlattı. (06 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Mursi, "Alıkonulduğu Yerlere" İlişkin İlk Kez Konuştu

  Askeri darbenin ardından alıkonulduğu yerler hakkında yaptığı açıklamada Mursi: "Cuma günü (5 Temmuz 2013), Cumhuriyet Muhafızları komutanı gelerek binadan ayrılmam gerektiğini söyledi" "İskenderiye'de bulunduğumuz yerin Ebu Kayr'deki Deniz Üssü'ne bağlı Sualtı Taarruz Birliği olduğunu anladım. 5 Temmuz'dan. (06 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  İtalya Dışişleri Bakanı Türkiye'nin AB Üyeliği İçin Yoğun Çalışma İçindeyiz

  İtalya Dışişleri Bakanı Türkiye'nin AB Üyeliği İçin Yoğun Çalışma İçindeyiz

  Esma ÇAKIR - ROMA / DHA- AVRUPA Birliği (AB) dönem başkanlığı Aralık ayı sonunda bitecek olan İtalya'nın Dışişleri Bakanı Paolo Gentiloni, Türkiye'nin AB yolculuğunda ülkesinin desteğini yinelerken, Bunun için yoğun bir diplomatik çalışma içindeyiz ifadelerini kullandı. (05 Aralık 2014 Cuma )

   

  Mısır'da Darbe Karşıtlarının Yargılanması

  İnsan hakları örgütleri, "Kirdase katliamı" davasında 188 kişi hakkında nihai olmayan idam cezası kararı verilmesini eleştirdi. (04 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Mısır'da 185 İdam Cezası Daha

  Mısır'da 185 İdam Cezası Daha

  Mısır mahkemesi geçen yıl 11 polisi öldürdükleri gerekçesiyle çoğu Mursi yanlısı 185 kişiyi ölüm cezasına çarptırdı. (03 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Mısır'da 185 İdam Cezası Daha

  Mısır'da 185 İdam Cezası Daha

  Mısır mahkemesi geçen yıl 11 polisi öldürdükleri gerekçesiyle çoğu Mursi yanlısı 185 kişiyi ölüm cezasına çarptırdı. (03 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Mursi'nin Yargılanması

  Mursi ve 14 sanığın yargılandığı "İttihadiyye olayları" davasında savunma avukatları, Başsavcılığı "davayı siyasallaştırmak", emniyet birimlerini ise "tutanaklarda sahtecilik" yapmakla suçladı Mahkeme, diğer sanıkların savunmasının dinlenmesi için duruşmayı 4 Aralık'a erteledi. (02 Aralık 2014 Salı )

   

  İhvan Gençliğinden Birlik Çağrısı

  İhvan Gençliğinden Birlik Çağrısı

  Müslüman Kardeşler Teşkilatı mensubu gençler, 25 Ocak Devrimine katılan tüm siyasi gruplara birlik çağrısında bulundu. (02 Aralık 2014 Salı )

   

  Doğalgaza İndirim Müjdesi!

  Doğalgaza İndirim Müjdesi!

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin yaptıkları görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. (02 Aralık 2014 Salı )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
22.12.2014 18:22:10. #1.11#