SON DAKİKA MUŞ HABERLERİ

Son Dakika Muş Haberleri

 • 17:38Doğu Türkistan'da Uygur Türklerine Yapılan Zulme TepkiDoğu Türkistan'da Uygur Türklerine Yapılan Zulme TepkiTürk Sağlık Sen Muş İl Temsilcisi Onur Şemsettin Seyitoğlu, Çin’in Doğu Türkistan’da Uygur Türklerine baskı ve zulümlerine tepki göstererek “Katil Çin ve zulme sessiz kalanlar, işlenen cinayetlerin hesabını tarih ve milletimiz önünde mutlaka verecektir” dedi.
 • 13:33Muş Valisi, Teog Sınavında Türkiye Birincisi Olan Öğrencileri Tebrik EttiMuş Valisi, Teog Sınavında Türkiye Birincisi Olan Öğrencileri Tebrik EttiMuş Valisi Vedat Büyükersoy, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında tüm sorulara doğru cevap vererek Türkiye birincisi olan Elif Esra Arslantaş ve Mehmet Burkay’ı tebrik ederek tavsiyelerde bulundu.
 • 13:05Ramazanda Çareyi Gece Çalışmakta BuldularRamazanda Çareyi Gece Çalışmakta BuldularGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Projektör aydınlatması altında işçilerin çalışması- İşçilerden detay- İşçilerin sahur yapması- İşçilerle röportaj- Tarlada çalışan işçiler Ramazanda çareyi gece çalışmakta buldular- Muş'ta bazı inşaat işçileri, bunaltıcı yaz sıcakları nedeniyle iftardan sonra çalışmaya başlıyor- İşçilerden Çelik: - "Sabaha kadar çalışıyoruz.
 • 10:09Muş'ta Hindi Yumurtaları 750 KuruşMuş'ta Hindi Yumurtaları 750 KuruşTavuk yumurtasına göre biraz daha büyük olan ve sağlık açısından da çok faydalı olduğu söyleyen hindi yumurtaları Muş'ta tanesi 750 kuruştan satılıyor.
 • 11:24İhtiyaç Sahibi Ailelere 'Askıda Ekmek' Uygulamasıİhtiyaç Sahibi Ailelere 'Askıda Ekmek' UygulamasıMuş merkeze bağlı Hürriyet Mahallesindeki Ekmek Teknesi Fırını, ihtiyaç sahiplerinin ücretsiz ekmek alabilmesi için 'askıda ekmek' uygulaması başlattı.
 • 10:01İhtiyaç Sahibi Ailelere 'Askıda Ekmek' Uygulamasıİhtiyaç Sahibi Ailelere 'Askıda Ekmek' UygulamasıMuş'ta bir ekmak fırınında ihtiyaç sahiplerinin ücretsiz ekmek alabilmesi için 'askıda ekmek' uygulaması başlattı.
 • 10:08Muş'ta İki Kardeşin Boğulduğu Gölette Ağıtlar YakıldıMuş'ta İki Kardeşin Boğulduğu Gölette Ağıtlar YakıldıMuş merkeze bağlı Güzeltepe köyünde serinlemek için gölete giren bir çocuk ve kendisini kurtarmaya çalışan ablasının boğulduğu gölette ağıtlar yakıldı.
 • 08:43İstanbul'da 'Şiddetli Yaz Yağmuru' Alarmıİstanbul'da 'Şiddetli Yaz Yağmuru' Alarmıİstanbul Büyükşehir Belediyesi vatandaşları uyardı. İstanbul sabah saatlerinden itibaren şiddetli yağışın etkisi altına girecek.
 • 19:169 Gün Sonra Ölü Bulunan 3 Yaşındaki Azad'ın Cenazesi Toprağa Verildi9 Gün Sonra Ölü Bulunan 3 Yaşındaki Azad'ın Cenazesi Toprağa VerildiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Cenaze nakil aracının gelişi- Cenaze namazı MUŞ - Muş merkeze bağlı Keçidere köyünde, yakınlarına ait evin önünde oynarken kaybolan ve 9 gün sonra ölü bulunan 3 yaşındaki çocuğun cenazesi toprağa verildi.
 • 17:39Muş'ta Işid'in Kobani'ye Saldırısı Protesto EdildiMuş'ta Işid'in Kobani'ye Saldırısı Protesto EdildiMuş’ta, Halkların Demokratik Partisi (HDP), IŞİD’in Kobani’ye bombalı saldırısını protesto ederek basın açıklaması yaptı.
 • 17:14Kaybolan 3 Yaşındaki Çocuk Ölü BulunduKaybolan 3 Yaşındaki Çocuk Ölü BulunduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Çocuğun cesedinin bulunduğu alan, - Köyden genel görüntü, - Köy muhtarının açıklamaları, - Ölen çocuğun fotoğrafı, Muş'ta kaybolan 3 yaşındaki çocuk ölü bulundu Muş'ta, yakınlarının düğünü için ailesiyle İstanbul'dan Muş'a gelen ve 9 gün önce kaybolan 3 yaşındaki çocuğun cesedi bulundu.
 • 11:22Kaldırımda Sosyal Medyacı İftarıKaldırımda Sosyal Medyacı İftarıMUŞ'ta sosyal medya üzerinden haberleşen yaklaşık 150 kişi, kaldırım üzerinde kurulan yer sofrasında oruçlarını açtı.
 • 21:53Muş'ta Kaybolan 3 Yaşındaki Azad Ölü BulunduMuş’ta 9 gün önce kaybolan 3 yaşındaki Azad Toktaş, köy çobanı tarafından kayalıklarda ölü olarak bulundu.
 • 12:52Yaz Ortasında Kar SatışıYaz Ortasında Kar SatışıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kar satışından görüntü, - Kar satan Ebedin Erboğa ile röportaj, - Vatandaşla röportaj, Muş'ta yaz ortasında kar satışı- Kurtik Dağı eteklerinden getirdikleri karı satarak aile bütçelerine katkıda bulunuyorlar Muş'ta vatandaşlar, Kurtik Dağı'ndan getirdikleri kar kütlelerini paketleyip satarak aile bütçelerine katkıda bulunuyor.
 • 02:08Muş'ta İki Kardeş BoğulbuMuş merkeze bağlı Güzeltepe köyünde serinlemek için gölete girerek boğulma tehlikesi geçiren Halil Kantaş ve kendisini kurtarmaya çalışan ablası Şahadet Kantaş boğuldu.
 • 01:22Davutoğlu, Bahçeli Yemin Etmeden Genel Kurul Salonunu Terk EtmediDavutoğlu, Bahçeli Yemin Etmeden Genel Kurul Salonunu Terk EtmediTBMM'de yemin eden son lider, Bahçeli oldu. Bahçeli yemin ettikten sonra kendisini Davutoğlu ve bakanlar alkışladı. Davutoğlu, Bahçeli ayrıldıktan sonra TBMM'den ayrıldı.
 • 00:56Davutoğlu Bahçeli'yi Alkışladı, Yemin Töreni Sona ErdiTBMM 25. Dönem milletvekilleri Genel Kurul’da yeminlerini etti.
 • 15:27HDP'li 3 Milletvekili Bugün Yemin EtmeyecekHDP'li 3 Milletvekili Bugün Yemin EtmeyecekHDP'li 3 milletvekili bugün TBMM'de düzenlenen yemin törenine çeşitli sebepler nedeniyle katılamayacak.
 • 13:251071 Malazgirt Panorama Müzesi1071 Malazgirt Panorama Müzesi" YapılacakGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - 1071 Malazgirt Panorama Müzesi projesi, - Muş Valisi Vedat Büyükersoy'un açıklamaları, Muş'a "1071 Malazgirt Panorama Müzesi" yapılacak- Anadolu'nun kapılarını Türk ve İslam dünyasına açan Malazgirt Zaferi'nin anlatılacağı üç boyutlu "1071 Malazgirt Panorama Müzesi",Muş'un Malazgirt ilçesinde oluşturulacak- Muş Valisi Büyükersoy: "Malazgirt Savaşı'na katılan farklı unsurların varlığı aslında bu coğrafyanın insanlarının birlikte yaşam kültürüne o günden başladığının dabir göstergesiydi.
 • 01:32Muş Ramazan imsakiyesi 2015/ İftar ve imsak vakitleriMuş Ramazan imsakiyesi 2015/ İftar ve imsak vakitleriMuş Ramazan imsakiyesi 2015. Muş imsakiyesi, iftar imsak vakitleri ve 81 ilde ramazan imsakiyeleri. 12 ay içinde en değerlisi olarak bilinen Ramazan ayı boyunca Muş ili ve tüm illerde iftar ve imsak vakitleri için ramazan imsakiyesi haberler.com'da.
 • 19:14Muş'ta 3 Yaşındaki Çocuğun KaybolmasıMuş'ta 3 Yaşındaki Çocuğun KaybolmasıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Çocuğu arama çaılışmaları- Muş Afet Yönetim Merkezi Müdürü Maşallah Yıldız'ın konuşması- Kaybolan çocuğun annesi Filiz Toktaş'ın konuşması Muş'ta 3 yaşındaki çocuğun kaybolması- Keçidere köyünde 6 gündür haber alınamayan çocuğu arama çalışmaları sürdürülüyor- Muş Afet Yönetim Merkezi Müdürü Yıldız: - "Asılsız ihbarlar çalışmaları aksatıyor" Muş merkeze bağlı Keçidere köyünde 6 gün önce yakınlarına ait evin önünde oynarken kaybolan 3 yaşındaki çocuğu arama çalışmaları sürdürülüyor.
 • 10:17Balkona Tandır KurdularBalkona Tandır KurdularMuş'ta 4 katlı apartmanın ikinci katında oturan Şensoy ailesi, evlerinin balkonuna tandır yaptılar.
 • 09:35Balkona Tandır KurdularBalkona Tandır KurdularMuş'un Kültür Mahallesinde 4 katlı apartmanda ikinci katından oturan Şensoy ailesi evlerinin balkonuna tandır yaptılar.
 • 10:33Muş'ta Öğretmenler Okulu ve Çevresini GüzelleştiriyorMuş'ta Öğretmenler Okulu ve Çevresini GüzelleştiriyorMuş'ta okulların tatile girmesini fırsat bilen öğretmenler, okul çevresini güzelleştirme çalışmalarına başladı.
 • 10:14Muş'ta Öğretmenler Okul Çevresini GüzelleştiriyorMuş'ta Öğretmenler Okul Çevresini GüzelleştiriyorMuş 100'üncü Yıl Zafer İlkokulu öğretmenleri okulların tatile girmesini fırsat bilerek okul çevresini güzelleştirme çalışmalarına başladı.
 • 01:32Muş Ramazan imsakiyesi 2015/ İftar ve imsak vakitleriMuş Ramazan imsakiyesi 2015/ İftar ve imsak vakitleriMuş Ramazan imsakiyesi 2015. Muş imsakiyesi, iftar imsak vakitleri ve 81 ilde ramazan imsakiyeleri. 12 ay içinde en değerlisi olarak bilinen Ramazan ayı boyunca Muş ili ve tüm illerde iftar ve imsak vakitleri için ramazan imsakiyesi haberler.com'da.
 • 18:04Muş'ta 3 Yaşındaki Çocuğun KaybolmasıMuş'ta 3 Yaşındaki Çocuğun KaybolmasıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ;- Kaybolan çocuğun fotoğrafı- AFAD ve jandarma ekiplerinin arama çalışması Muş'ta 3 yaşındaki çocuğun kaybolması- Keçidere köyünde 3 günden beri haber alınamayan çocuğun bulunması için çalışmalar devam ediyor Merkeze bağlı Keçidere köyünde 3 gün önce yakınlarına ait evin önünde oynarken kaybolan 3 yaşındaki Azad Toktaş'ı arama çalışmaları sürüyor.
 • 16:113 Terörist Teslim Oldu, Bir Terörist YakalandıGenelkurmay Başkanlığından, Diyarbakır'da bir teröristin yakalandığı, Bingöl, Şırnak ve Muş'ta da 3 teröristin silahsız ve teçhizatsız teslim olduğu bildirildi.
 • 15:30Muş'ta Mursi'ye Destek EylemiMuş'ta Mursi'ye Destek EylemiMısır eski Devlet Başkanı Muhammed Mursi’nin idam kararının onanmasına Muş’ta tepki gösterildi.
 • 14:36112 Ekibi Yılın İlk Altı Ayında 12 Bin 250 Vakaya Müdahale Etti112 Ekibi Yılın İlk Altı Ayında 12 Bin 250 Vakaya Müdahale EttiMuş İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı 112 Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü Komuta Kontrol Merkezi, 2015 yılının ilk 6 ayında 12 bin 250 vakaya müdahale etti.
 • 11:07Muş Ramazan imsakiyesi 2015/ İftar ve imsak vakitleriMuş Ramazan imsakiyesi 2015/ İftar ve imsak vakitleriMuş Ramazan imsakiyesi 2015. Muş imsakiyesi, iftar imsak vakitleri ve 81 ilde ramazan imsakiyeleri. 12 ay içinde en değerlisi olarak bilinen Ramazan ayı boyunca Muş ili ve tüm illerde iftar ve imsak vakitleri için ramazan imsakiyesi haberler.com'da.
 • 10:12Doğuştan Kulak Kepçesi Olmayan Yusuf, Tedavi Olmayı BekliyorDoğuştan Kulak Kepçesi Olmayan Yusuf, Tedavi Olmayı BekliyorMuş'ta doğuştan sağ kulak kepçesi olmayan astım hastası 10 yaşındaki Yusuf Bilkiç, tedavi olmayı bekliyor.
 • 10:05Muş Doğuştan Kulak Kepçesi Olmayan Yusuf, Tedavi Olmayı BekliyorMuş Doğuştan Kulak Kepçesi Olmayan Yusuf, Tedavi Olmayı BekliyorMuş'ta yaşayan Selahattin-Güneş Bilkiç çiftinin doğuştan sağ kulak kepçesi olmayan astım hastası 10 yaşındaki çocukları Yusuf Bilkiç, tedavi olmayı bekliyor.
 • 16:16Buğday Veriminde Artış BekleniyorBuğday Veriminde Artış BekleniyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Tarlada incelemelerden detay,- Muş Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Çolakoğlu ile röportaj, Muş'ta buğday veriminde artış bekleniyor Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ergün Çolakoğlu, mevsimin yağışlı geçmesi halinde buğday ekili alanların dönümünde yüzde 25 civarında artış yaşanacağını söyledi.
 • 15:493 Yaşındaki Çocuk Kayboldu3 Yaşındaki Çocuk KaybolduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Köylüler ve ekiplerin arazide arama yapması- İz takip köpeğiyle arama çalışmaları- Ormanlık alan ve dere boyunda arama çalışmaları-Muş Afet Yönetim Merkez Müdürü Maşallah Yıldız'ın açıklamaları Muş'ta 3 yaşındaki çocuk kayboldu- Kent merkezine bağlı Keçidere köyünde kaybolan 3 yaşındaki çocuğun bulunması için arama çalışması başlatıldı Muş merkeze bağlı Keçitepe köyünde bir evin önünde oynarken kaybolan 3 yaşındaki Azad Toktaş'ın bulunması için çalışma başlatıldı.
 • 01:33Muş Ramazan imsakiyesi 2015/ İftar ve imsak vakitleriMuş Ramazan imsakiyesi 2015/ İftar ve imsak vakitleriMuş Ramazan imsakiyesi 2015. Muş imsakiyesi, iftar imsak vakitleri ve 81 ilde ramazan imsakiyeleri. 12 ay içinde en değerlisi olarak bilinen Ramazan ayı boyunca Muş ili ve tüm illerde iftar ve imsak vakitleri için ramazan imsakiyesi haberler.com'da.
 • 14:55Muş'ta Yapılan Türkiye Genç Kızlar Şampiyonasında Sağlıkçı Krizi YaşandıMuş'ta Yapılan Türkiye Genç Kızlar Şampiyonasında Sağlıkçı Krizi YaşandıTürkiye Futbol Federasyonu (TFF) Türkiye Genç Kızlar Şampiyonası Muş’ta yapıldı.
 • 10:59Haziranda Kar Üstünde PiknikHaziranda Kar Üstünde PiknikMuş'ta Kurtik Dağı Çavuş Tepe mevkiinde Haziran ayında kar üzerinde piknik yapılıyor.
 • 10:12Muş'ta Haziran Ayında Kar Üzerinde Piknik YapılıyorMuş'ta Haziran Ayında Kar Üzerinde Piknik YapılıyorMuş'un deniz seviyesinden 2500 metre yüksekte olan Kurtik Dağı Çavuştepe mevkiinde haziran ayında kar üzerinde piknik yapılıyor.
 • 19:05Milletvekilleri Mazbatalarını Alıyor - Hdp Milletvekilleri Yıldırım ve ÖzkanMilletvekilleri Mazbatalarını Alıyor - Hdp Milletvekilleri Yıldırım ve ÖzkanGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - HDP Milletvekilleri Ahmet Yıldırım ve Burcu Çelik Özkan'ın mazbatalarını alması- Özkan ve Yıldırım'ın adliye çıkışında konuşması Milletvekilleri mazbatalarını alıyor- HDP Muş Milletvekilleri Yıldırım ve Özkan, mazbatalarını aldı Genel seçim sonuçlarına göre, Muş'u TBMM'de temsil etme hakkını kazanan HDP Milletvekilleri Ahmet Yıldırım ve Burcu Çelik Özkan, mazbatalarını aldı.
 • 19:03Muş'ta Yangın TatbikatıMuş'ta Yangın TatbikatıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kurtarma ekilerinin alana intikali- Personel ve hastaların kurtarılması- Yaralıların ambulansla taşınması- Muş Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Fatih Atalan'ın konuşması Muş'ta yangın tatbikatı Afet ve Acil Durum (AFAD) İl Müdürlüğü'nce, Muş Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde yangın tatbikatı yapıldı.
 • 17:20Muş'ta Afad Tatbikatında Hastane BoşaltıldıMuş'ta Afad Tatbikatında Hastane BoşaltıldıMuş İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü ekiplerinin, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde gerçeği aratmayan deprem ve yangın tatbikatında hastane boşaltıldı.
 • 15:10Muş'ta İlk Defa Karatis Bodye Ameliyatı YapıldıMuş'ta İlk Defa Karatis Bodye Ameliyatı YapıldıMuş Devlet Hastanesinde, beyine giden damarlara yerleşen ve kanser riski taşıyan, hastaların hayatını tehdit eden tümör çeşidi ‘karatis bodye’ ameliyatı yapıldı.
 • 12:18Muş'ta Hdp'nin İtirazına Ysk'dan da RetMuş'ta Hdp'nin İtirazına Ysk'dan da RetHdp Muş İl Başkanlığı'nın genel seçimlerde toplu oy kullanıldığı iddiasıyla, İlçe ve İl Seçim kurullarının ardından, Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) yaptığı itiraz da reddedildi.
 • 09:03Meteoroloji'den 17 İle Sağanak, 3 İle Kuvvetli Yağış UyarısıMeteoroloji'den 17 İle Sağanak, 3 İle Kuvvetli Yağış UyarısıMeteoroloji, 17 ilde sağanak yağış, 3 ilde yerel kuvvetli yağış beklendiğini açıklayıp olumsuz durumlara karşı uyardı.
 • 03:28HSYK Yaz Kararnamesi'ni Yayımladı (2)…HSYK Yaz Kararnamesi'ni Yayımladı (2)…Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), yaz kararnamesini açıkladı.
 • 15:47Muş'ta Hüda Par'dan Hdp ve PKK'ya TepkiMuş'ta Hüda Par'dan Hdp ve PKK'ya TepkiMuş’ta, Hür Dava Partisi (Hüda PAR) İl Başkanlığı üyeleri, 9 Haziran tarihinde Diyarbakır’da öldürülen Yeni İhya Der Başkanı Aytaç Baran için gıyabı cenaze namazı kıldı, HDP ve PKK’ya tepki gösterdi.
 • 12:26Köy Korucularından HDP'ye TepkiKöy Korucularından HDP'ye TepkiBatman'da köy korucuları, HDP'li vekil Özkan'ın "Bu memleketten defolup gideceksiniz. Bize uzattığınız o keleşi size çevirmesini çok iyi biliriz" sözlerine tepki gösterdi.
 • 21:28Muş'ta HDP Toplu Oy Kullanma İddiasıyla İtirazda BulunduMuş'ta HDP Toplu Oy Kullanma İddiasıyla İtirazda BulunduHDP Muş İl Başkanlığı genel seçimlerde toplu oy kullanıldığı iddiasıyla İl Seçim Kurulu'na itirazda bulundu.
 • 15:51Muş Surp Garabet Manastırı İçin TBMM Harekete GeçtiMuş Surp Garabet Manastırı İçin TBMM Harekete GeçtiMuş’ta Yukarıyongalı köyünde yer alan Muş Surp Garabet Ermeni Manastırı’ndaki evlerin tahliye edilmesi ve restorasyon çalışması yapılabilmesi için yapılan başvurulara cevaplar gelmeye başlandı.