10:1500
SON DAKİKA MUSTAFA BALBAY HABERLERİ

Son Dakika Mustafa Balbay Haberleri


MUSTAFA BALBAY

1960 yılında Burdur'un Yeşilova ilçesine bağlı Güney beldesinde doğdu. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi'ni bitirdi. ... Devamı

   

  1'Hay Way Zaman' Belgeselinin Ankara Galasına, Kılıçdaroğlu Eşiyle Katıldı

  1"Hay Way Zaman" Belgeselinin Ankara Galasına, Kılıçdaroğlu Eşiyle Katıldı

  Dersim olaylarını konu alan, Nezahat Gündoğan'ın yönetmenliğini, Kazım Gündoğan'ın ise yapımcılığını üstlendiği ve 50. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde Ulusal Belgesel Film dalında Jüri Özel Ödülü kazanan "Hay Way Zaman" belgesel filminin Ankara galası, Devlet Tiyatroları Küçük Tiyatro Sahnesi'nde yapıldı. (Bugün 00:54)

   

  2'Hay Way Zaman' Belgeselinin Ankara Galasına, Kılıçdaroğlu Eşiyle Katıldı

  2"Hay Way Zaman" Belgeselinin Ankara Galasına, Kılıçdaroğlu Eşiyle Katıldı

  Dersim olaylarını konu alan, Nezahat Gündoğan'ın yönetmenliğini, Kazım Gündoğan'ın ise yapımcılığını üstlendiği ve 50. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde Ulusal Belgesel Film dalında Jüri Özel Ödülü kazanan "Hay Way Zaman" belgesel filminin Ankara galası, Devlet Tiyatroları Küçük Tiyatro Sahnesi'nde yapıldı. (Bugün 00:49)

   

  Kılıçdaroğlu, Hay Way Zaman Belgeselini İzledi

  Kılıçdaroğlu, Hay Way Zaman Belgeselini İzledi

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Dersim olaylarının anlatıldığı Hay Way Zaman belgeselini izledi. (Bugün 00:28)

   

  CHP'li Tekin: CHP'de Bir Kongre Sorunu Yok

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, olağanüstü kurultayın şu anda gündemlerinde olmadığını belirterek, "Olağanüstü kurultay koşullarını delegasyon, delege belirler, bugüne kadar herhangi bir CHP delegesinin kongre talebi olmadığını çok açık ve net bir şekilde görüyoruz. (14 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  Didim Belediye Başkanı Atabay Mazbatasını Aldı

  Didim Belediye Başkanı Atabay Mazbatasını Aldı

  30 Mart yerel seçimlerinin ardından CHP'den Didim Belediye Başkanı seçilen Ahmet Deniz Atabay ve CHP'li meclis üyeleri mazbatalarını aldı. (10 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Ethem Sarısülük Davası

  Ethem Sarısülük Davası

  Ankara’daki Gezi Parkı eylemlerinde polis A.Ş tarafından başından vurularak öldürülen Ethem Sarısülük‘ün davasının 4. duruşması yapıldı. (07 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  Ethem Sarısülük Davası Başladı

  Ethem Sarısülük Davası Başladı

  Ankara’daki Gezi Parkı olayları sırasında hayatını kaybeden Ethem Sarısülük ile ilgili davanın dördüncü duruşması başladı. (07 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  Ethem Sarısülük'ün Ölümüne İlişkin Dava

  Ethem Sarısülük'ün Ölümüne İlişkin Dava

  Ethem Sarısülük'ün ölümüne ilişkin davaya, "yargılamadan çekinme" kararı kabul edilmeyen Ankara 6. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi. (07 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  Gerekçeli Karara Göre Başbuğ'un Suçlu Olduğuna Şüphe Yok

  Gerekçeli Karara Göre Başbuğ'un Suçlu Olduğuna Şüphe Yok

  Ergenekon davasının gerekçeli kararında dava konusu 'Internet Andıcı'nın sanık Ilker Başbuğ tarafından onaylandıktan sonra yürürlüğe girdiğinin anlaşıldığı belirtildi. (04 Nisan 2014 Cuma )

   

  Ecco Homo Kitabı Çıktı

  Friedrich Nietzsche'nin kaleme aldığı Avrupa Yakası Yayınları'ndan Ecco Homo kitabı raflardaki yerini aldı. (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Ergenekon Davası'nın Gerekçeli Kararı

  Gerekçeli karardan: ''Sanıkların pek çok başka suç örgütü liderinin imrenerek bakacağı bir şöhrete, örgütsel ve kriminal saygınlığa sahip olan sanık Veli Küçük’e ve otoritesine bağlılıklarının yargılamanın birçok aşamasından ve dosya kapsamından açıkça ortaya çıktığı anlaşılmakla, bu nedenlerle sanık Küçük'ün Ergenekon silahlı terör örgütünün etkin bir yöneticisi olduğu ve sanığın üzerine atılı 'silahlı terör örgütü yöneticisi olmak' suçunu işlediği hukuki ve vicdani delillerle sabit kabul (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Ergenekon Davası'nın Gerekçeli Kararı

  Karardan: "Sanık İlker Başbuğ’un cumhurbaşkanlığı seçimi sürecinde, TBMM'de bulunan siyasi partilere müdahale edip, onları yönlendirmek suretiyle cumhurbaşkanlığı seçimi sonrası çıkacak sonuca göre, AK Parti'ye ve Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ne müdahale edilip, AK Parti'nin ve hükümetin dağılması yönünde. (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Ergenekon Davası'nın Gerekçeli Kararı

  Kararda, sanık emekli Orgeneral Şener Eruygur'un Jandarma Genel Komutanı olduğu dönemde darbe çalışması yapmak için Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde "Cumhuriyet Çalışma Grubu" adlı illegal yapılanma oluşturduğu ve 7 Ekim 2003'te faaliyete geçirdiği belirtildi Bu yapılanma içerisinde yer alan sanıklar Levent Ersöz, Hasan Atilla Uğur, Cihandar Hasanhanoğlu ve Mustafa Koç ile bir kısım personelin, sanık Şener Eruygur'un emir ve talimatları doğrultusunda 2003 2004 yıllarında "Ayışığı", (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Ergenekon Davası'nda Gerekçeli Karar Açıklandı (10)

  Bugün açıklanan Ergenekon Davası'nın gerekçeli kararında, sanıkların duruşmalar sırasındaki konuşma sürelerine de yer verildi. (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Ergenekon Davası'nın Gerekçeli Kararı

  Gerekçeli kararda, sanık emekli Orgeneral Hurşit Tolon'un, askeri müdahaleye zemin olus¸turma amacıyla toplumu hükümete kars¸ı kıs¸kırtmak amaçlı düzenlenen miting ve toplantıların organizasyonunda yer aldıgˆı belirtildi Kararda, sanık Hasan Iğsız'ın savunmalarında kara propaganda mahiyetli yayınlar yapan siteler ve içeriklerinden haberdar olmadıgˆını beyan etmis¸ ise de bu sitelerle ilgili bir gazetede haber çıktığı kaydedildi. (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Ergenekon Davası'nın Gerekçeli Kararı

  Kararda sanık Ahmet Tuncay Özkan'ın, "Ergenekon silahlı terör örgütünün amaçları doğrultusunda faaliyette bulunduğu, yönettiği veya işbirliği yaptığı yayın kuruluşları ve çeşitli sivil toplum örgütleriyle ortak hareket ederek örgütünün kara propaganda, dezenformasyon ve psikolojik savaş amaçlarına uygun çalıştığı" belirtildi Özkan'ın "Ergenekon silahlı terör örgütünün, Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki birçok mensubu ile irtibatı bulunduğu, çevresindekilerce askeri kesimin temsilcisi olarak (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

 

  Ergenekon Davası'nın Gerekçeli Kararı

  Gerekçeli kararda, dava kapsamında müebbet hapis cezasına çarptırılan eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un, görev yaptığı dönemde Ergenekon soruşturmalarına ilişkin yaptığı basın açıklamaları ve verdiği ropörtajlarla, soruşturmaları itibarsızlaştırmayı ve bu yönde kamuoyu oluşturmayı amaçladığının anlaşıldığı belirtildi Başbuğ'un Poyrazköy'de bulunan mühimmat, amirallere suikast ve Koç Müzesi'nde patlayıcı bulunmasına yönelik soruşturmalarla ilgili yaptığı basın (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Ergenekon Davasında Rekor Savunma Süreleri

  Ergenekon davasında gerekçeli kararını açıklayan mahkeme, yargılama sırasında sanıkların konuşma sürelerine yer verdi. (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Ergenekon Davası Gerekçeli Kararı

  Gerekçeli karardan: "Hilmioğlu, Ergenekon terör örgütü üyesi. Örgütün 2003 04 yıllarında yapmayı planladığı darbe çalışmalarına iştirak etti" (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Ergenekon Davası'nın Gerekçeli Kararı

  Kararda, Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın, "örgüt faaliyetlerinin düzenlenmesinde ve örgüt kararlarının alınmasında, uygulanmasında emir ve talimat verme yetkisine sahip olması nedeni" ile örgütün yöneticisi oldugˆunun tespit edildiği belirtildi Sanık Mustafa Balbay'ın Cumhuriyet Çalışma Grubu üyeleri başta olmak üzere çok sayıda Ergenekon terör örgütü yönetici ve üyesiyle irtibatlı olduğunun anlaşıldığı kaydedildi. (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Ergenekon Davası'nın Gerekçeli Kararı Açıklandı (5)

  2004 yılına ait kısmı ile yine sanık Mustafa Balbay' ın tuttuğu dijital not/günlük mahiyetinde ki çalışmalar suç içeren eylemlerin anlaşılmasına katkıda bulunmuştur" denildi. (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Ergenekon Davası'nın Gerekçeli Kararı

  Kararın önsözünden: "Bas¸bakan Bu¨lent Ecevit'i bas¸bakanlık go¨revinden el c¸ekmeye zorlama ve AKP Hu¨ku¨meti'ne kars¸ı Jandarma Genel Komutanlıgˆı bu¨nyesinde yasadıs¸ı olarak olus¸turuldugˆu anlas¸ılan Cumhuriyet C¸alıs¸ma Grubu'nun faaliyetleri ve planlanıp yu¨ru¨rlu¨gˆe konulan Sarıkız, Ayıs¸ıgˆı, Yakamoz, Eldiven darbe planları c¸erc¸evesinde hu¨ku¨meti cebren ıskata veya vazife go¨rmekten cebren men etmeye tes¸ebbu¨s edildigˆi go¨ru¨lmu¨s¸tu¨r" "AKP kapatma davası su¨recinde de bir (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Ergenekon'da Gerekçeli Karar: "Türkiye'de Hiç Darbe Olmamış Gibi Yaklaşım Sergileniyor"

  Ergenekon davasının gerekçeli kararında mahkeme, “Türkiye’de darbe olmamış gibi bir yaklaşım sergileniyor” ifadelerine yer verdi. (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Ergenekon Davasının Gerekçeli Kararı Açıklandı

  Ergenekon Davasının Gerekçeli Kararı Açıklandı

  Ergenekon Davası'nın 16 bin 600 sayfalık gerekçeli kararı Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi'nde (UYAP) onaylandı. (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Ergenekon'da Gerekçeli Karar Açıklandı

  Ergenekon'da Gerekçeli Karar Açıklandı

  Ergenekon davasında 16 bin 600 sayfalık karar metni açıklandı. (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  "Derin Devlet Yapılanması" Hakkında İlk Kez Bir Yargı Kararı Verildi

  5 Ağustos 2013 günü karara bağlanan ve aralarında eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, CHP Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Haberal, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Gazeteci Tuncay Özkan ve Danıştay Saldırısı faili Alparslan Arslan'ın da aralarında bulunduğu 275 sanıklı Ergenekon Davası'nın gerekçeli kararı 8 ay sonra açıklandı. (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Ergenekon Davasının Gerekçeli Kararı Açıklandı (2)

  Ergenekon Davasının Gerekçeli Kararı Açıklandı (2)

  Ergenekon Davası'nın 16 bin 600 sayfalık gerekçeli kararı Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi'nde (UYAP) onaylandı. (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Ergenekon Davasının Gerekçeli Kararı Tamamlandı

  275 sanıklı Ergenekon Davasının gerekçeli kararı 8 ay sonra UYAP'a yüklendi. (02 Nisan 2014 Çarşamba )

   

  Ergenekonda Gerekçeli Karar 8 Ay Sonra Tamamlandı

  Ergenekonda Gerekçeli Karar 8 Ay Sonra Tamamlandı

  Ergenekon davasında gerekçeli karar hazırlanarak UYAP’a kaydedildi. (02 Nisan 2014 Çarşamba )

   

  Ergenekon Davası'nın Gerekçeli Kararı Tamamlandı // 2

  5 Ağustos 2013 günü karara bağlanan ve aralarında eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, CHP Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Haberal, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Gazeteci Tuncay Özkan ve Danıştay saldırısı faili Alparslan Arslan'ın da bulunduğu 275 sanıklı Ergenekon Davası'nın gerekçeli kararı 8 ay sonra tamamlandı. (02 Nisan 2014 Çarşamba )

   

  Balçova Büyük Yürüyüşe Hazır

  Balçova Büyük Yürüyüşe Hazır

  Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya, seçimlere bir gün ‘Zafer Yürüyüşü’ ile Balçova sokaklarında olacak. (29 Mart 2014 Cumartesi )

   

  CHP'li Balbay 'Ben Deniz Atabay'ın Zaferini Kutlamaya Geldim'

  CHP'li Balbay "Ben Deniz Atabay'ın Zaferini Kutlamaya Geldim"

  CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, CHP Didim Belediye Başkan Adayı Deniz Atabay’a destek olmak amacıyla geldiği Didim’de, partilileriyle buluştu. (29 Mart 2014 Cumartesi )

   

  Balbay'dan İktidara Suriye Tepkisi

  Balbay'dan İktidara Suriye Tepkisi

  Chp İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, AK Parti Hükümeti'ni eleştirip, "Son iki gündür yaşananlar ortada. (28 Mart 2014 Cuma )

   

  CHP'li Balbay'dan İktidara Suriye Tepkisi

  CHP'li Balbay'dan İktidara Suriye Tepkisi

  CHP İzmir Milletvekili Balbay, AK Parti iktidarını eleştirip "Bir iktidar düşünün, bir seçim uğruna memleketi savaşa sürüklüyor. Gerçekten yuh." dedi. (28 Mart 2014 Cuma )

   

  Balbay: 'Demir Parmaklıkları Halkımız Kırdı'

  Balbay: "Demir Parmaklıkları Halkımız Kırdı"

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Cumhuriyet Halk Partisi’ni güçlendirmek ve iktidar yapmak gerektiğini söyledi. (28 Mart 2014 Cuma )

   

  Balbay'dan İktidara Suriye Tepkisi

  Chp İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, AK Parti Hükümeti'ni eleştirip, "Son iki gündür yaşananlar ortada. (28 Mart 2014 Cuma )

   

  Balbay: CHP'yi İktidara Getirin

  CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, "Akla uygun seçilecek tek parti CHP'yi iktidara getirin." dedi. (28 Mart 2014 Cuma )

   

  Konak'ta Balbay-Pektaş Rüzgarı Esti!

  Konak'ta Balbay-Pektaş Rüzgarı Esti!

  CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, partisinin Konak Belediye Başkan Adayı Sema Pekdaş’a destek verdi. (28 Mart 2014 Cuma )

   

  41 Yıllık Belediyeye Veda Ettiler

  İzmir'in Bayındır ilçesine bağlı Zeytinova beldesinde 41 yıllık belediye için veda eğlencesi düzenlendi. (28 Mart 2014 Cuma )

   

  Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Açıklaması

  Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Açıklaması

  Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Bir ülkenin sırlarını, ulusal güvenliğini tehlikeye atacak şekilde deşifre etmek, bunu içeride dışarıda istismar edecek kesimlerle paylaşmak kadar büyük ihanet olamaz. Gereği mutlaka eminim yapılacaktır" dedi. (27 Mart 2014 Perşembe )

   

  CHP'li Özlem Çerçioğlu, Nazilli'de Seçmenle Buluştu

  CHP'li Özlem Çerçioğlu, Nazilli'de Seçmenle Buluştu

  Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, CHP Nazilli Belediye Başkan adayı Ferda Çağlar Erkut'a destek vermek için ilçeye geldi. (27 Mart 2014 Perşembe )

   

Manşet Haberleri