SON DAKİKA MUSTAFAKEMALPAŞA HABERLERİ

Son Dakika Mustafakemalpaşa Haberleri

 • 15:55Bursa'da Dama Coşkusu Başlıyor'16. Uluslararası Türk Daması Şampiyonası', Bursa'da başlıyor.
 • 12:41Bursa İzmir Karayolundaki Çalışma Tatilcileri BezdirdiBursa İzmir Karayolundaki Çalışma Tatilcileri BezdirdiBursa İzmir karayolunun Susurluk-Mustafakemalpaşa arasındaki yol çalışmasından dolayı trafiğin kısmen kapatılması, vatandaşların tatil dönüşüne denk gelince işkenceye dönüştü.
 • 14:11Buski 10 İlçede Şebekeleri YeniliyorBuski 10 İlçede Şebekeleri YeniliyorBüyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü, yaklaşık 1,5 yıllık süreçte 10 ilçede 417 kilometrelik içme suyu, 54 kilometrelik kanalizasyon hattı ve 10 kilometrelik yağmur suyu hattını hizmete sundu.
 • 13:56Buski'den Altyapı YatırımıBüyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü, 'Bütünşehir' yasası ile Mart 2014'te büyükşehir sınırlarına giren 10 ilçede yatırım hamlesi başlattı.
 • 13:56Buski'den Büyük Altyapı YatırımıBUSKİ Genel Müdürlüğü, sorumluluk alanına geçen yıl giren 10 ilçede, 417 kilometrelik içme suyu, 54 kilometrelik kanalizasyon hattı ve 10 kilometrelik yağmur suyu hattını hizmete sundu.
 • 13:26Buski'den İlçelere Altyapı YatırımıBuski'den İlçelere Altyapı YatırımıBUSKİ Genel Müdürlüğü, Mart 2014’te büyükşehir sınırlarına giren 10 ilçede yatırım hamlesi başlattı.
 • 11:19Erdek'te Sokak Basketbolu TurnuvasıErdek'te Sokak Basketbolu TurnuvasıBanvit Basketbol Kulübü’nün her yıl geleneksel olarak düzenlediği sokak basketbol turnuvalarının ikinci ve son ayağı olan ‘Erdek Sokak Basketbolu Turnuvası’, oynanan final müsabakaları, ödül töreni ve Acrobasi Basketball Team’in gösterisi ile sona erdi.
 • 12:17Bursa Veteriner Hekimler Odası Başkanı Sağlam AçıklamasıBursa Veteriner Hekimler Odası (BHVO) Başkanı Sinan Sağlam, Kurban Bayramı'nın yaklaştığını belirterek, "Nakil aşamasında hayvanların veteriner hekim raporları, pasaportları ve küpeleri veteriner hekimler tarafından tavizsiz bir şekilde kontrol edilmeli, hastalıklı hayvanlar ile pasaportu bulunmayan hayvanlar, pazarlara sokulmamalıdır" dedi.
 • 12:11Hayvan Pazarları Sıkı DenetlenmeliHayvan Pazarları Sıkı DenetlenmeliKurban bayramı öncesinde hayvan nakillerinin hızlandığını vurgulayan Bursa Veteriner Hekimler Odası Başkanı Sinan Sağlam, hayvanların sağlık raporları, pasaportları ve küpelerinin Veteriner Hekimler tarafından sıkı şekilde denetlenmesini istedi.
 • 17:33Çiftçi, Yüzde 50 Düşen Domates Fiyatlarına Siyah Çelenkle Tepki GösterdiÇiftçi, Yüzde 50 Düşen Domates Fiyatlarına Siyah Çelenkle Tepki GösterdiBursa’nın Karacabey ve Mustafakemalpaşa ilçesinde yüzde 50 düşen salçalık domates fiyatlarını protesto eden ziraat odaları, ilçelerdeki salça fabrikalarının önüne siyah çelenk bıraktı.
 • 15:16Çiftçi 25 Kuruşa Mal Ettiği Domatesi 12 Kuruşa Alan Fabrikaları Protesto EttiÇiftçi 25 Kuruşa Mal Ettiği Domatesi 12 Kuruşa Alan Fabrikaları Protesto EttiDomatesin başkenti konumunda ki Bursa'nın Karacabey ve Mustafakemalpaşa ilçelerinde domates üreticisi düşük fiyat politikaları karşısında batma noktasına geldi.
 • 16:11Bto'nun Raporu Mevsimlik Tarım İşçilerinin Dramını Gözler Önüne SerdiBto'nun Raporu Mevsimlik Tarım İşçilerinin Dramını Gözler Önüne SerdiBursa Tabip Odası (BTO), Mustafakemalpaşa ve Karacabey ilçelerinde bulunan mevsimlik tarım işçilerinin barındığı çadırlarda yaptığı incelemeyi rapor haline getirdi.
 • 15:49CHP'li Sarıbal: Güneydoğulu Tarım İşçilerinin Yerini Suriyeliler AlıyorCHP'li Sarıbal: Güneydoğulu Tarım İşçilerinin Yerini Suriyeliler AlıyorBursa'nın Mustafakemalpaşa ve Karacabey ilçesindeki tarım işçilerinin yaşam koşullarını yerinde inceleyen Türkiye Mühendis Mimar Odaları Birliği (TMMOB ve Bursa Eczacılar Odasının (BEO), çadırlarda kalan vatandaşların ciddi sıkıntılar yaşadığını dile getirdi.
 • 13:12Salçalık Domates FiyatlarıKaracabey Ziraat Odası Başkanı Hakan Ekim, yapılan sözleşmede 1 kilogram salçalık domatesin alım fiyatının 25 kuruş olarak belirlenmesine rağmen, firmaların fiyatı 12-13 kuruşa kadar çektiğini belirtti.
 • 12:04İlçelerde Sporun Çıtası Yükseliyorİlçelerde Sporun Çıtası YükseliyorBursa Büyükşehir Belediyesi, 11 amatör spor kulübü bulunmasına rağmen yeterli futbol sahası olmayan Mustafakemalpaşa ilçesine modern bir saha kazandırmak için çalışmalara başladı.
 • 11:55Bursa Büyükşehir Belediyesinin YatırımlarıBursa Büyükşehir Belediyesi, 11 amatör spor kulübü olmasına rağmen yeterli futbol sahası bulunmayan Mustafakemalpaşa ilçesine modern bir saha kazandırmak için çalışmalara başladı.
 • 11:45Bursa'nın İlçelerinde Sporun Çıtası YükseliyorBursa'nın İlçelerinde Sporun Çıtası YükseliyorYeni stadyum, amatör spor kulüplerine sahalar, eğitim kurumlarına spor salonları ve mahallelere her yaştan vatandaşın kullanabileceği spor tesisleri kazandıran Büyükşehir Belediyesi, 11 amatör spor kulübü bulunmasına rağmen yeterli futbol sahası bulunmayan Mustafakemalpaşa ilçesine modern bir saha kazandırmak için çalışmalara başladı.
 • 11:15İlçelerde Sporun Çıtası Yükseliyorİlçelerde Sporun Çıtası YükseliyorBursa Büyükşehir Belediyesi, son 6 yılda hayata geçirdiği çalışmalarla Bursa'yı sporda marka bir kent haline getirirken, merkeze yeni bağlanan ilçelerde de sporun çıtasını yükseltmeye başladı.
 • 17:16Büyükşehir'den İlçelere Çöp Kamyonu DesteğiBüyükşehir'den İlçelere Çöp Kamyonu DesteğiKaracabey Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü araç filosuna Bursa Büyükşehir Belediyesi desteğiyle 3 çöp toplama aracı daha dahil oldu.
 • 09:58İlçelerde Ulaşım Büyükşehir'le Yol AlıyorMustafakemalpaşa ilçesinde kırsal kesimdeki arazi yollarından kent merkezindeki ana caddelere kadar tüm yollar, Büyükşehir Belediyesi tarafından sil baştan yenileniyor.
 • 17:22İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolu'nun Karacabey'deki Viyadük Ayakları Yükseliyorİstanbul-Bursa-İzmir Otoyolu'nun Karacabey'deki Viyadük Ayakları Yükseliyorİstanbul ile İzmir arasındaki ulaşımı 3,5 saate indirecek İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolu'nun Bursa'nın Karacabey ilçesindeki viyadük ayakları yükseliyor.
 • 16:13Otoyolun Viyadük Ayakları YükseliyorOtoyolun Viyadük Ayakları YükseliyorGebze-Orhangazi-İzmir otoyolunun Karacabey kısmında viyadük ayaklarının inşaatına başlandı.
 • 10:23Hırsızlar Girdikleri Evlerden Tabanca ÇaldıBursa’da gerçekleşen 2 ayrı olayda eve giren hırsızlar tabanca ile mermilerini çaldı.
 • 15:51Geçmişten Geleceğe Mustafakemalpaşa Sempozyumu'Geçmişten Geleceğe Mustafakemalpaşa Sempozyumu'Mustafakemalpaşa Belediyesi, ilçenin tarihi, sosyal, kültürel ve ekonomik değerlerini gün yüzüne çıkarmaya devam ediyor.
 • 12:26Domatesin Başkentinde Alarm Zilleri Çalıyor'CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, geçen yıl hasat döneminde aşırı yağışlar nedeniyle ürününün çürümesi sonucu zarara uğrayan domates üreticisinin bu yıl da ürününü maliyetin çok altında fiyata satması halinde gelecek yıl salçalık domates ekmeyeceğini söyledi.
 • 15:52Mustafakemalpaşa'da Uyuşturucu OperasyonuMustafakemalpaşa ilçesinde bir ev ve eklentilerinde 504 kök kenevir bitkisi ile 2 kilo 680 gram kubar esrar ele geçirildi.
 • 13:39Çıplak Fotoğraflı Şantaj İddiası Emniyete TakıldıÇıplak Fotoğraflı Şantaj İddiası Emniyete TakıldıBursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde, çıplak fotoğraflarını çektikleri bir vatandaştan para sızdırdıkları iddia edilen zanlılar gözaltına alındı.
 • 12:30Kamyonda Cinsel İlişki Tuzağı Karakolda BittiKamyonda Cinsel İlişki Tuzağı Karakolda BittiBursa'da uzaktan akrabası Kezban A. ile kamyonda ilişkiye girdiği sırada basılan ve fotoğrafları çekilen Hasan Ö., kendisinden para isteyen kişiler için polise başvurdu.
 • 10:56İlçelerde Ulaşım Büyükşehir'le Yol Alıyorİlçelerde Ulaşım Büyükşehir'le Yol AlıyorMustafakemalpaşa ilçesinde kırsal kesimdeki arazi yollarından kent merkezindeki ana caddelere kadar tüm yollar, Büyükşehir Belediyesi tarafından sil baştan yenileniyor.
 • 15:24Mustafakemalpaşa'da Elektrik Hatları Yer Altına AlınıyorMustafakemalpaşa'da Elektrik Hatları Yer Altına AlınıyorMustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, UEDAŞ Genel Müdürü Mesut Efe’yi ziyaret etti.
 • 15:40Kafkaslar'dan Gençlik ŞöleniKafkaslar'dan Gençlik ŞöleniMustafakemalpaşa Belediyesi’nin ev sahipliğinde bu yıl üçüncüsü düzenlenen Kafkas Gençlik Kampı, Adnan Menderes Meydanı’nda düzenlenen şölenlerle tamamlandı.
 • 17:39Bir Litre Bitkisel Atık Yağ 1 Milyon Litre İçme Suyunu KirletiyorBir Litre Bitkisel Atık Yağ 1 Milyon Litre İçme Suyunu KirletiyorBursa Büyükşehir Belediyesi, 1 litre bitkisel atık yağın 1 milyon litre içme suyunu kirlettiği gerçeğinden hareketle bitkisel atık yağları toplamak için harekete geçildiğini bildirdi.
 • 11:29Mustafakemalpaşa Stadı Sil Baştan YenileniyorMustafakemalpaşa Stadı Sil Baştan YenileniyorKaracabey’in ardındın Mustafakemalpaşa ilçe stadyumunda da modernizasyon çalışması başlatan Büyükşehir Belediyesi, tribünlerden yedek kulübesine, soyunma odalarından aydınlatma sistemlerine kadar tüm stadyumu sil baştan yeniliyor.
 • 11:17Mustafakemalpaşa Stadı YenileniyorBursa Büyükşehir Belediyesi, Karacabey'in ardından Mustafakemalpaşa İlçe Stadyumu'nda da modernizasyon çalışması başlatarak, tribünlerden yedek kulübesine, soyunma odalarından aydınlatma sistemlerine kadar tüm tesisi sil baştan yeniliyor.
 • 12:44Kırsalda Alt Yapı YenileniyorKırsalda Alt Yapı YenileniyorBursa Büyükşehir Belediyesi, Mustafakemalpaşa’nın Çördük Mahallesi’nden start alan içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon hattı çalışmaları ile 2 yıl içinde ilçedeki bütün kırsal yerleşim alanlarının altyapısını yenilemeyi hedefliyor.
 • 01:58Orta Asya ve Kafkasya Kültür ŞenliğiOrta Asya ve Kafkasya Kültür ŞenliğiBursa’da Orta Asya, Kafkasya Kültür Derneği tarafından düzenlenen Kafkas Gençlik kampı etkinlikleri kapsamında 8 Ağustos Cumartesi günü yapılacak olan gösterilerin hazırlıkları gerçekleştirildi.
 • 16:36Arap Ülkeleri Konseyi Suuçtu'ya Hayran KaldıArap Ülkeleri Konseyi Suuçtu'ya Hayran KaldıBursa’nın Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Körfez Arap Ülkeleri İşbirliği Konseyi Standardizasyon Teşkilatı (GSO) Başkanı Nabil Bin Ameen Molla’yı Suuçtu Şelalesi’nde ağırladı.
 • 15:15Kafkaslar Mustafakemalpaşa'da BuluştuKafkaslar Mustafakemalpaşa'da BuluştuDünyanın birçok bölgesinde yaşayan Kafkas kökenli gençler, Mustafakemalpaşa’da buluşarak, dostluk ve kardeşlik mesajı verdi.
 • 11:41Bir Sosyal Tesis de Mustafakemalpaşa'yaBir Sosyal Tesis de Mustafakemalpaşa'yaBursa Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların buluşma noktası haline gelen sosyal tesis zincirine bir halka da Mustafakemalpaşa’da ekliyor.
 • 08:576 Asırlık Külliye Gün Yüzüne Çıkıyor1. Murat'ın lalası Lalaşahin Paşa tarafından Mustafakemalpaşa ilçesinde yaklaşık 600 yıl önce yaptırılan ancak günümüze sadece türbe ile yıkık bir minaresi kalan külliyenin tüm yapılarıyla ihya edilmesi için Büyükşehir Belediyesi devreye girdi.
 • 14:246 Asırlık Külliye Gün Yüzüne Çıkıyor6 Asırlık Külliye Gün Yüzüne ÇıkıyorOsmanlı sultanlarından 1. Murat’ın lalası Lalaşahin Paşa tarafından Mustafakemalpaşa ilçesinde yaklaşık 600 yıl önce yaptırılan ancak günümüze sadece türbe ile yıkık bir minaresi kalan külliyenin tüm yapılarıyla ihya edilmesi için Büyükşehir Belediyesi devreye girdi.
 • 12:04Asırlık Taş Mektebi Eski Haline DönüştürülecekAsırlık Taş Mektebi Eski Haline DönüştürülecekBursa Büyükşehir Belediyesi, ayakta kalmayı başarabilen ender taş mekteplerden biri olan Mustafakemalpaşa’nın Ormankadı Mahallesi’ndeki 100 yıllık okulu, sağlıklı hale getirmek için çalışmalara başladı.
 • 15:24Başkan Kurtulan'dan Yeni Kaymakam Masatlı'ya ZiyaretBaşkan Kurtulan'dan Yeni Kaymakam Masatlı'ya ZiyaretMustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Kaymakam Mustafa Masatlı’ya ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu.
 • 14:01Çiftçinin Ürünü Yeni Tesislerle Değer KazanacakÇiftçinin Ürünü Yeni Tesislerle Değer KazanacakBursa Büyükşehir Belediyesi tarafından son eksikleri tamamlanan Mustafakemalpaşa’nın Ovaazatlı Mahallesi’ndeki biber kurutma tesisi gün sayıyor.
 • 13:55Sağlık Bakanı'na Kanser SorusuCHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesi Güven Mahallesi'nde artan kanser vakalarını Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na sordu.
 • 13:47Çiftçinin Ürünü Yeni Tesislerle Değer KazanacakÇiftçinin Ürünü Yeni Tesislerle Değer KazanacakMustafakemalpaşa'nın Ovaazatlı Mahallesi'ndeki biber kurutma tesisi sayesinde, hem daha kaliteli ürün elde edilecek hem de ambalajlama sayesinde ürünün pazar değeri yükselecek.
 • 14:08Motorlu Testereyle Ayağını Kesince Kan Kaybından ÖldüBursa'nın Mustafakemalpaşa İlçesi'nde, ağaç kestiği motorlu testere ile ayağını yaralayan 61 yaşındaki İsmail Seymen, yardım istemek için cep telefonuyla yakınlarını aramak istedi.
 • 19:08Karacabey?de Karpuz Üreticileri Alıcı BulamıyorKaracabey?de Karpuz Üreticileri Alıcı BulamıyorKaracabey'de karpuz üreticileri alıcı bulamıyor Bursa'nın Karacabey İlçesi'nde karpuz üreticileri, ürünlerinin maliyetinin altında fiyatlara rağmen alıcı bulamadığını belirterek protestoda bulundu.
 • 16:08Karacabey'de Karpuz Üreticileri Alıcı BulamıyorKaracabey'de Karpuz Üreticileri Alıcı BulamıyorBursa'nın Karacabey İlçesi'nde karpuz üreticileri, ürünlerinin maliyetinin altında fiyatlara rağmen alıcı bulamadığını belirterek protestoda bulundu.
 • 15:26Karpuzu Artık Eşekler Bile YemiyorKarpuzu Artık Eşekler Bile YemiyorBursa'nın Karacabey ilçesine bağlı Dağkadı Mahallesi'nde çiftçiler CHP milletvekiline dert yandı.