SON DAKİKA MUSTAFAKEMALPAŞA HABERLERİ

Son Dakika Mustafakemalpaşa Haberleri

 • 19:59Hayvan Yemi Diye İthal Edilen Bezelyeler Paketlenip Piyasaya SürülüyorHayvan Yemi Diye İthal Edilen Bezelyeler Paketlenip Piyasaya SürülüyorKaracabey Ziraat Odası Başkanı Erhan Erdem, yurt dışından hayvan yemi olarak ithal edilen bezelyenin paketlenerek piyasaya sunulduğunu, çiftçi ve sanayicinin mağdur edildiğini söyledi.
 • 17:29Bursa'da Kapatılan Kamu Kurumları AçıklandıOHAL kararnamesinin Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından Bursa'da da, paralel yapıyla ilgisi bulunan birçok kamu kurum ve kuruluşlarının faaliyetine son verildi.
 • 16:22Fetö'nün Darbe GirişimiFetö'nün Darbe Girişimi- Kapatılan Rentıp ve Bahar hastanelerinden görüntüler Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile irtibatı tespit edilen 29 özel okul, 2 özel hastane, 1 özel üniversite, 36 dernek ve 3 vakfın faaliyeti durduruldu.
 • 13:16Fetö'nün Darbe GirişimiBursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile irtibatı tespit edilen 29 özel okul, 2 özel hastane, 1 özel üniversite, 36 dernek ve 3 vakfın faaliyeti durduruldu.
 • 17:17Vergi Dairesi Müdüründen VedaVergi Dairesi Müdüründen VedaYaklaşık 4 yıldır Mustafakemalpaşa’da görev yapan Vergi Dairesi Müdürü Hikmet Atabay, ilçeye veda etti.
 • 16:15Rektör Ulcay: Meslek Yüksekokulu Mezununa İhtiyaç VarRektör Ulcay: Meslek Yüksekokulu Mezununa İhtiyaç VarUludağ Üniversitesi (UÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, Türkiye'de dört yıllık fakülte mezunlarının işsizlik sıkıntısı çekerken, firmaların kalifiye eleman olarak tabir edilen meslek yüksekokulu mezunu aradıklarını ama bulamadıklarını söyledi.
 • 11:40Uü'de Mezuniyet TöreniUludağ Üniversitesi (UÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusu Ulcay, Türkiye'de dört yıllık fakülte mezunları işsizlik sıkıntısı çekerken, firmaların kalifiye eleman olarak tabir edilen meslek yüksekokulu mezunu aradıklarını ancak bulamadıklarını belirtti.
 • 12:01Buski'nin Şampiyon GüvenlikçisiBuski'nin Şampiyon GüvenlikçisiDadaşlar Karakucak Güreşleri Turnuvası ile Mustafakemalpaşa ve Alibeyköy güreş turnuvalarına katılan BUSKİ güvenlik birimi çalışanı Yunus Kılıç, güreş müsabakalarını kazanarak şampiyon oldu.
 • 12:01Buski'nin Şampiyon GüreşçisiBuski'nin Şampiyon GüreşçisiDadaşlar Karakucak Güreşleri Turnuvası ile Mustafakemalpaşa ve Alibeyköy güreş turnuvalarına katılan BUSKİ güvenlik birimi çalışanı Yunus Kılıç, güreş müsabakalarını kazanarak şampiyon oldu.
 • 12:23İtfaiye Merkezi Sayısı, "Gönüllü İtfaiye Teşkilatı" Uygulamasıyla ArttıKent merkezinde 6 tane olan itfaiye merkezi sayısı bütünşehir uygulamasıyla tüm ilçelerle birlikte önce 29'a çıktı, gönüllü itfaiye teşkilatı uygulamasıyla da bu sayı 46'ya ulaştı.
 • 11:47Bursa Yangına Karşı Artık Daha GüvenliBursa Yangına Karşı Artık Daha GüvenliBursa Büyükşehir Belediyesi halkın can ve mal güvenliğini doğrudan ilgilendiren en önemli hizmetlerden biri olan itfaiye teşkilatını her geçen gün ekip ve ekipman yönünden güçlendiriyor.
 • 11:43Bursa, Yangına Karşı Artık Daha GüvenliBursa, Yangına Karşı Artık Daha GüvenliBursa Büyükşehir Belediyesi, halkın can ve mal güvenliğini doğrudan ilgilendiren en önemli hizmetlerden biri olan itfaiye teşkilatını ekip ve ekipman yönünden güçlendiriyor.
 • 22:08Bursa'da Kaza: 1 ÖlüBursa'da Kaza: 1 ÖlüBursa'nın Mustafakemalpaşa İlçesi'nde kontrolden çıkıp bariyerlere çarpan otomobilin kadın sürücüsü 59 yaşındaki Cihan Catallar yaşamını yitirdi.
 • 15:39Altınordu, Üstün'ü Kadrosuna KattıAltınordu, Üstün'ü Kadrosuna KattıPtt 1'inci Lig ekiplerinden Altınordu, geçen sezon Kayseri Erciyesspor'da forma giyen forvet Üstün Bilgi ile anlaşarak 6'ncı transferini gerçekleştirdi.
 • 12:19Balkanlarda Mustafakemalpaşa RüzgârıBalkanlarda Mustafakemalpaşa RüzgârıMustafakemalpaşa Belediyesi, Balkanlar’a gönderdiği yüzlerce yeşil-beyaz forma, binlerce Mustafakemalpaşa Tatlısı, havlu, kolonya ile soydaşların gönlünü fethetti.
 • 18:43Bursa'da Mevsimlik İşçilerle İlgili Rapor HazırlanacakBursa Tabip Odası ve Bursa Akademik Odalar Birliği (BAOB) bileşenlerinden oluşan heyet, Karacabey ve Mustafakemalpaşa ilçelerinde mevsimlik tarım işçilerini ziyaret ederek, yaşam ve çalışma koşullarına ilişkin hazırlayacakları rapor için görüş aldı.
 • 21:13Suriyeli Savaş Mağdurlarına 25 Tır YardımSuriyeli Savaş Mağdurlarına 25 Tır YardımGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Törenden görüntüler Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin konuşması Bursa İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Hüseyin Kaplan'ın konuşması Bursa İHH İnsani Yardım Derneğince ramazan dolayısıyla toplanan yardım malzemeleri, 25 tıra yüklenerek Suriye'deki savaş mağdurlarına gönderildi.
 • 15:44Bursa'dan Suriye'ye Bayram Öncesi 25 Tır ile YardımBursa'dan Suriye'ye Bayram Öncesi 25 Tır ile YardımBursa İHH İnsani Yardım Derneği tarafından düzenlenen organizasyonda yardım malzemeleriyle dolu 25 TIR, tekbirler eşliğinde Suriye’deki savaş mağdurlarına gönderilmek üzere yola çıktı.
 • 15:22Suriyeli Savaş Mağdurlarına 25 Tır YardımBursa İHH İnsani Yardım Derneğince ramazan dolayısıyla toplanan yardım malzemeleri, 25 tıra yüklenerek Suriye'deki savaş mağdurlarına gönderildi.
 • 23:25Domatesin Önderleri" Projesine 2,5 Milyon Liralık KaynakTürkiye'nin köklü firmalarından Tat Gıda, domates tarımında daha kaliteli, verimli ve düşük maliyetle üretim yapılması amacıyla çiftçi gelişimi, iletişimi ve tarımda dijitalleşmeyi içeren Domatesin Önderleri projesine 5 yıl için 2,5 milyon liralık kaynak ayıracak.
 • 11:50Mustafakemalpaşa Camisine KavuştuMustafakemalpaşa Camisine KavuştuRamazan ayının her akşamını farklı bir ilçede geçirip, vatandaşlarla iftar sofralarında buluşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Mustafakemalpaşa’da Büyükşehir Belediyesi ile hayırseverlerin desteğiyle inşa edilen bin 500 kişi kapasiteli Medine Camii’ni hizmete soktu.
 • 16:23Menfeze Düşüp Alev Alan Minibüsteki Ölü Sayısı 4'e YükseldiMenfeze Düşüp Alev Alan Minibüsteki Ölü Sayısı 4'e YükseldiBursa’da menfeze düşüp alev alan minibüsteki ölü sayısı 4’e yükseldi.
 • 10:08Anne Leylek Yavrularını İşte Böyle Besliyor...Anne Leylek Yavrularını İşte Böyle Besliyor...Bursa’da Uluslararası Leylek Köyü’ndeki leyleklerin her anı doğa fotoğrafçıları tarafından kayda geçiriliyor.
 • 14:36Menfeze Düşen Minibüsteki 2 Kişi Yanarak Can Verdi, 3 Kişi Ağır YaralıMenfeze Düşen Minibüsteki 2 Kişi Yanarak Can Verdi, 3 Kişi Ağır YaralıBursa'da menfeze düşüp alev alan minibüsteki 5 kişiden 2'si yanarak can verdi, 3 kişi ağır yaralı halde hastaneye kaldırıldı.
 • 23:25Orta Refüje Devrilen Araç Alev Aldı: 2 Ölü, 1 YaralıBursa'nın Mustafakemalpaşa İlçesi'nde kontrolden çıkıp orta refüje devrildikten sonra alev alan hafif ticari araçtaki 2 kişi öldü, 1 kişi de yaralandı.
 • 15:10Başkan Kurtulan'a Paşader'den ZiyaretBaşkan Kurtulan'a Paşader'den ZiyaretMustafakemalpaşalılar Eğitim-Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Belediye Başkanı Sadi Kurtulan’ı ziyaret etti.
 • 17:21Bursa'ya 60 Bin Metrekare Yeşil Alan KazandırılacakBursa'ya 60 Bin Metrekare Yeşil Alan KazandırılacakBursa genelinde tespit edilen 29 düzensiz çöp döküm alanının rehabilitasyonuna yönelik çalışmaları hız kesmeden sürdüren Bursa Büyükşehir Belediyesi, Yenişehir çöplüğünün de ıslahıyla bölgeye 60 bin metrekare yeşil alan kazandırmış olacak.
 • 15:14Yenişehir Çöplüğü Islah EdiliyorBursa genelinde tespit edilen 29 düzensiz çöp döküm alanının rehabilitasyonuna yönelik çalışmaları hız kesmeden sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Yenişehir çöplüğünün de ıslahıyla bölgeye 60 bin metrekare yeşil alan kazandırmış olacak.
 • 15:43Geleceğin Futbolcuları Şenlikte BuluştuGeleceğin Futbolcuları Şenlikte BuluştuTürkiye Futbol Federasyonu’nun ülke genelinde düzenlediği Futbol Şenliği’nin Mustafakemalpaşa etabı, madalya ve sertifika töreniyle sona erdi.
 • 15:33Karacabey'e Hizmette Ramazan BereketiBursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Karacabey iftarı öncesinde de ilçeye kazandırılan hizmetleri kamuoyuna duyurdu.
 • 14:46Karacabey'e Hizmette Ramazan BereketiKaracabey'e Hizmette Ramazan Bereketi-Ramazan ayının her akşamını farklı bir ilçede geçirip, vatandaşlarla iftar sofralarında buluşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Karacabey iftarı öncesinde de ilçeye kazandırılan hizmetleri kamuoyuna duyurdu.
 • 12:25A Milli Takım İçin Mustafakemalpaşa Bir OlduA Milli Takım İçin Mustafakemalpaşa Bir OlduMustafakemalpaşa Belediyesi, A Milli Takımın 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası’ndaki İspanya ve Çek Cumhuriyeti maçlarını Adnan Menderes Meydanı’na kuracağı dev ekrandan yayınlayacak.
 • 12:53Hurdaya Dönen Otomobil, 2 Kişiye Mezar OlduBursa’da bir tankere arkadan çarpan otomobil hurdaya dönerken, araçta sıkışan 3 kişiden 2’si hayatını kaybetti.
 • 12:03Otomobil Kullanmayı Öğrettiği Arkadaşıyla Birlikte ÖldüOtomobil Kullanmayı Öğrettiği Arkadaşıyla Birlikte ÖldüBursa'nın Mustafakemalpaşa İlçesi'nde, 35 yaşındaki Veysel Tosun'un otomobil kullanmayı öğrettiği arkadaşı 28 yaşındaki E. Şeref Malgir yönetimindeki araç, kamyona çarptı.
 • 14:53Öğrenciler Bisikletlerine KavuştuÖğrenciler Bisikletlerine KavuştuSağlık Bakanlığı’nın ’Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat’ programı kapsamında, Mustafakemalpaşa ilçesindeki öğrencilere bisikletleri teslim edildi.
 • 12:40Kırsaldaki Öğrenciler Kitapla BuluştuKırsaldaki Öğrenciler Kitapla BuluştuMustafakemalpaşa Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kültür-Sanat Derneği'nin hayata geçirdiği proje kapsamında çocuk kitapları yazarı Nadide Utku, kırsaldaki ilkokul öğrencileriyle buluştu.
 • 15:47Her Yerde Tiyatro" ProjesiBursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, "Her Yerde Tiyatro" projesi kapsamında çıkacağı yaz turnesinde en güzel oyunlarını sanatseverlerle buluşturacak.
 • 14:18Bursa'daki DepremBursa'daki DepremGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Engin Er'in haritalar üzrinde açıklamaları Jeoloji Mühendisleri Odası Güney Marmara Şubesi Başkanı Engin Er'in açıklamaları Bursa'daki deprem Jeoloji Mühendisleri Odası Güney Marmara Şubesi Başkanı Er: "Bu münferit bir depremdir.
 • 14:13Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Yaz TurnesindeBursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Yaz TurnesindeTiyatro sanatını yıllardır özveriyle yaşatan ve en güzel oyunlarla seyircisiyle buluşan Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, yaz turnesinde de en güzel oyunlarını sanatseverlerle buluşturuyor.
 • 12:09Bursa'daki DepremTMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Güney Marmara Şubesi Başkanı Engin Er, Bursa'nın Gürsu ilçesinde meydana gelen 4,3 büyüklüğündeki depremle ilgili, "Bu münferit bir depremdir.
 • 17:22Ramazan Davulu Çalarken ÖldüRamazan Davulu Çalarken ÖldüBursa'da Ramazan davulcusu Birol Bakü, sahur öncesi davul çalarken geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.
 • 16:19Bursa Ramazan Davulu Çalarken Geçirdiği Kalp Krizi Sonucu ÖldüBursa Ramazan Davulu Çalarken Geçirdiği Kalp Krizi Sonucu ÖldüBursa'nın Mustafakemalpaşa İlçesi'nde, 55 yaşındaki Birol Bakü, sahur öncesi Ramazan davulu çalarken geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.
 • 15:50Ramazan Davulu Çalarken Geçirdiği Kalp Krizi Sonucu ÖldüRamazan Davulu Çalarken Geçirdiği Kalp Krizi Sonucu ÖldüBursa'nın Mustafakemalpaşa İlçesi'nde 55 yaşındaki Birol Bakü, sahur öncesi Ramazan davulu çalarken geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.
 • 15:31Bursa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ömer Ceylan, Görevine BaşladıBursa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ömer Ceylan, Görevine BaşladıBursa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü olarak atanan Ömer Ceylan görevine başladı.
 • 11:49Cumhuriyet Başsavcısı Güre Diyarbakır'a AtandıCumhuriyet Başsavcısı Güre Diyarbakır'a AtandıHâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun yaz kararnamesi açıklandı.
 • 12:54Bursa'daki Cinayet DavasıBursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde Ekim 2015'te kavga ettiği Emrah Baydur'un başına sopayla vurarak öldürdüğü öne sürülen Gürkan Çolakoğlu'nun yargılanmasına devam edildi.
 • 12:08Mustafa Bozbey: Mustafa Bozbey: "Nilüfer Çöplük Olmayacak"Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Kayapa’da yapmayı planladığı Katı Atık Geri Kazanım ve Bertaraf Tesisi’ne karşı çıkan Nilüferli muhtarlar, Nilüfer Belediye Meclisi’nde “Kayapa’da bir çöplük yapılıyor.
 • 11:25Gemlik Devlet Hastanesi Yıl Sonunda Hizmete GirecekGemlik Devlet Hastanesi Yıl Sonunda Hizmete GirecekBursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, yeni yapılan Gemlik Devlet Hastanesi’nin yıl sonunda hizmete başlayacağını söyledi.
 • 10:45Bursa'nın İlçelerine 150 Milyon Euro'luk YatırımBursa'nın İlçelerine 150 Milyon Euro'luk YatırımBUSKİ Genel Müdürlüğü’nün, Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ödünç’ün başkanlığında düzenlenen Genel Kurul Toplantısı’nda, Kurumun 2015 Yılı Faaliyet Raporu ile 2015 Mali Yılı Denetçiler Raporu, meclis üyelerinin oylarıyla kabul edildi.
 • 18:57Kredi Kefalette Zor Günler Geride KaldıKredi Kefalette Zor Günler Geride KaldıMustafakemalpaşa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, geçmiş yıllarda yaşadığı zor günleri geride bıraktı.