SON DAKİKA MUSTAFAKEMALPAŞA HABERLERİ

Son Dakika Mustafakemalpaşa Haberleri

 • 10:45 Bursa'nın İlçelerine 150 Milyon Euro'luk Yatırım Bursa'nın İlçelerine 150 Milyon Euro'luk Yatırım BUSKİ Genel Müdürlüğü’nün, Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ödünç’ün başkanlığında düzenlenen Genel Kurul Toplantısı’nda, Kurumun 2015 Yılı Faaliyet Raporu ile 2015 Mali Yılı Denetçiler Raporu, meclis üyelerinin oylarıyla kabul edildi.
 • 18:57 Kredi Kefalette Zor Günler Geride Kaldı Kredi Kefalette Zor Günler Geride Kaldı Mustafakemalpaşa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, geçmiş yıllarda yaşadığı zor günleri geride bıraktı.
 • 10:46 Uğur Böceği Festivali Kapılarını Açıyor Uğur Böceği Festivali Kapılarını Açıyor Mustafakemalpaşa’nın sosyal ve kültürel yaşamına sunduğu katkılarla her yaştan insana ulaşan Uğur Böceği Kültür Merkezi’nin bu yıl 4’üncüsü düzenlediği yıl sonu festivali için geri sayım başladı.
 • 12:24 Mustafakemalpaşa'nın Geçmiş ve Geleceği Tartışıldı Mustafakemalpaşa'nın Geçmiş ve Geleceği Tartışıldı Bursa’nın Mustafakemalpaşa Belediyesi’nin düzenlediği 3. Uluslararası Mustafakemalpaşa Sempozyumu’nda ilçenin değerleri gün yüzüne çıktı.
 • 12:56 Mustafakemalpaşa'nın Bilinmeyen Zenginlikleri Sempozyumla Keşfedilecek Mustafakemalpaşa'nın Bilinmeyen Zenginlikleri Sempozyumla Keşfedilecek Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde bu yıl üçüncüsü düzenlenen "Uluslararası Mustafakemalpaşa Sempozyumu" başladı.
 • 19:01 Bursa,bakandan Romanlara 1 Dana ile 1 Milyon Lira Destek Bursa,bakandan Romanlara 1 Dana ile 1 Milyon Lira Destek Bakan Müezzinoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na cevap (2)"BAKANDAN ROMANLARA 1 DANA İLE 1 MİLYON LİRA DESTEK"Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından düzenlenen 8'inci Uluslararası Ar-Ge Proje Pazarı etkinliğinden sonra Vakıfköy Spor ve Kent Parkı temel atma törenine katılan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Yıldırım ilçesine yapılan bu yatırımın gençlerin geleceği açısından önemli olduğunu söyledi.
 • 18:08 Bakan Müezzinoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na Cevap (2) Bakan Müezzinoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na Cevap (2) "bakandan ROMANLARA 1 DANA İLE 1 MİLYON LİRA DESTEK"Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından düzenlenen 8'inci Uluslararası Ar-Ge Proje Pazarı etkinliğinden sonra Vakıfköy Spor ve Kent Parkı temel atma törenine katılan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Yıldırım ilçesine yapılan bu yatırımın gençlerin geleceği açısından önemli olduğunu söyledi.
 • 18:01 Bakandan Külliye İçin 1 Milyon Sözü Alan Romanlar Sevinçten Göbek Attı Bakandan Külliye İçin 1 Milyon Sözü Alan Romanlar Sevinçten Göbek Attı Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’ndan mahallelerine yapılacak külliye için 1 milyon lira destek sözü alan Roman vatandaşlar, çalınan müzik eşliğinde bol bol göbek attı.
 • 16:45 Başkan Kurtulan'dan Şehit Annelerine Vefa Başkan Kurtulan'dan Şehit Annelerine Vefa Bursa’nın Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Anneler Günü’nde şehit annelerini unutmadı.
 • 13:11 Uluslararası Mustafakemalpaşa Sempozyumu Başlıyor Uluslararası Mustafakemalpaşa Sempozyumu Başlıyor Mustafakemalpaşa Belediyesi’nin bu yıl 3’üncüsünü düzenlediği "Uluslararası Mustafakemalpaşa Sempozyumu" başlıyor.
 • 11:08 Yabani Zeytinler Orman Köylüsünün Kullanımına Sunulacak Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, ülke genelinde 4 yıl süreyle uygulayacakları "Delice Eylem Planı" kapsamında Bursa, Yalova ve Mustafakemalpaşa'da toplam 3 bin dekar alanda 30 bin yabani zeytin aşılaması yapacaklarını belirterek, bozuk orman alanlarındaki yabani zeytinleri aşılayarak orman köylülerinin kullanımına sunacaklarını bildirdi.
 • 18:28 Türk Dünyasının Kalbi Mustafakemalpaşa'da Attı Türk Dünyasının Kalbi Mustafakemalpaşa'da Attı Bu yıl ikincisi düzenlenen Türk Dünyası Kültür Basın ve Spor Şöleni, Mustafakemalpaşa Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapıldı.
 • 12:08 Uü'den Mustafakemalpaşa'ya Üniversite Müjdesi Uü'den Mustafakemalpaşa'ya Üniversite Müjdesi Uludağ Üniversitesi Rektörü Yusuf Ulcay, Mustafakemalpaşa ve Karacabey’i kapsayan ortak bir üniversite kurma fikrini desteklediklerini söyledi.
 • 10:10 Silvikültür Tatbikatı Silvikültür Tatbikatı Mustafakemalpaşa Orman İşletme Müdürlüğü, silvikültür tatbikatı gerçekleştirdi.
 • 21:57 Bursa Uludağ'da Hedef 2026 Kış Olimpiyatları Bursa Uludağ'da Hedef 2026 Kış Olimpiyatları Uludağ'da hedef 2026 Kış OlimpiyatlarıTÜRKİYE'nin en önemli kış turizm merkezi Uludağ'da 4 mevsim turizm yapılması için proje hazırlıklarına başlandı.
 • 10:03 Doğanın Pili Bitmesin! Doğanın Pili Bitmesin! Atık Pil Toplama Kampanyası'na, Osmangazi'nin köklü eğitim kurumlarından Merinos İlkokulu'ndan da destek geldi.
 • 14:50 Yurtta Asayiş Bursa'nın merkez Nilüfer ilçesinde, yüzmek için gölete giren 17 yaşındaki lise öğrencisi boğuldu.
 • 13:57 Yüzmek İçin Gölete Giren Liseli Genç Boğuldu Bursa'nın merkez Nilüfer ilçesinde, yüzmek için gölete giren 17 yaşındaki lise öğrencisi boğuldu.
 • 11:55 Liseli Genç Gölette Boğuldu Bursa'da, 17 yaşındaki Muttalip Köken, serinlemek için girdiği gölette boğuldu.
 • 16:48 Bonzai Kullanan 2 Gençten Biri Öldü, Diğeri Komada Bonzai Kullanan 2 Gençten Biri Öldü, Diğeri Komada Bursa'nın Mustafakemalpaşa İlçesi'nde, sentetik uyuşturucu bonzai kullandığı iddia edilen 27 yaşındaki Ali Kemal Kurak öldü, arkadaşı B.A. ise hastanede tedavi altına alındı.
 • 16:15 İlçe Hastanesi Kardiyoloğuna ABD'den Ödül Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesinde görevli Kardiyoloji Uzmanı Dr. Hüseyin Altuğ Çakmak'a, "aort kapağı kireçlenmesine bağlı darlık" konulu çalışmasından dolayı ABD'nin Chicago kentindeki bir tıp kongresinde ödül verildi.
 • 17:32 Koyun Hırsızları Tutuklandı Koyun Hırsızları Tutuklandı Bursa’da çaldıkları küçükbaş hayvanları satarken yakalanan şahıslar, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
 • 13:51 Kurtulan'dan Emniyete Ziyaret Kurtulan'dan Emniyete Ziyaret Bursa’nın Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Türk polis teşkilatının kuruluşunun 171. yılını kutladı.
 • 23:48 Yeni Egea Hatcback Banttan İndi (4) Yeni Egea Hatcback Banttan İndi (4) Bakan IŞIK'TAN BURSA'YA BİR DİZİ MÜJDE Bursa Ticaret ve Sanayi Odasının düzenlediği Meclis Üyeleriyle İstişare toplantısına katılan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Bursa'nın sanayi etkinliği alanında Türkiye'de üçüncü il olduğunu söyledi.
 • 18:38 Bursa'da Trafik Kazası: 1 Ölü Mustafakemalpaşa ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi yaşamını yitirdi.
 • 16:03 Çaldıkları Koyunları Satarken Yakalandılar Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinden çalınan koyunlar Yenişehir’de bulunurken, olayla ilgili 4 kişi gözaltına alındı.
 • 10:26 Ülken; Ülken; "Kızmadık Gülümsedik, Müjdenin Gerçekleşmesini Bekliyoruz" Aydın Ticaret Odası (AYTO) Başkanı Hakan Ülken, AK Parti Aydın Milletvekili Abdurrahman Öz’ün geçtiğimiz gün gerçekleşen Nazilli ziyaretinde Aydın Ticaret Odası’nın ismiyle ilgili sarf ettiği sözlerle ilgili açıklama yaptı.
 • 15:22 Mustafakemalpaşa Çiçek Açtı Mustafakemalpaşa Çiçek Açtı Mustafakemalpaşa Belediyesi’nin yaptığı çevre ve peyzaj düzenlemeleri baharın gelmesiyle birlikte meyvelerini verdi.
 • 12:36 Başkan Kurtulan'dan Muhtarlara Destek Başkan Kurtulan'dan Muhtarlara Destek Mustafakemalpaşa Muhtarlar Derneği’nin yeni yönetimi, Belediye Başkanı Sadi Kurtulan’ı ziyaret etti.
 • 11:46 Bursa'da Yamaç Paraşütü Sezonu Açıldı Bursa'da Yamaç Paraşütü Sezonu Açıldı Bursa'da yamaç paraşütü tutkunları, havaların ısınmasıyla birlikte yeni sezonu Uludağ'ın eteklerindeki Zeyniler Köyü'nden gerçekleştirdikleri uçuşlarla başlattılar.
 • 11:06 Büyükşehirden Çiftçiye Büyük Destek Büyükşehirden Çiftçiye Büyük Destek Köylerden göçü engellemeyi hedefleyen Bursa Büyükşehir Belediyesi, 17 ilçede 80 kırsal mahalleye daha hilti ile jeneratör hibe etti.
 • 10:37 Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden Köylülere Jeneratör ve Hilti Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden Köylülere Jeneratör ve Hilti Bursa Büyükşehir Belediyesi, 17 ilçede 80 mahalleye daha jenaretör ve hilti hibe etti.
 • 10:01 Çanakkale'de En Çok Şehit Bursa'nın Orhaneli İlçesi'nden Çanakkale'de En Çok Şehit Bursa'nın Orhaneli İlçesi'nden Çanakkale, Birinci Dünya Savaşı’nda tarihin en kanlı mücadelelerinden birine sahne olurken, cephede en çok şehit veren şehrin 4 bini aşkın asker ile Bursa, ilçenin ise 1034 kişi ile Orhaneli olduğu ortaya çıktı.
 • 09:47 Çanakkale Devletin Yatırımları ile Uçacak Çanakkale Devletin Yatırımları ile Uçacak Yatırım için her zaman vatandaşların büyük şehirlere akın ettiğini ifade eden Çalımlıoğlu Gayrimenkul A.Ş. Satış Danışma Sertaç Koyuncu, Çanakkale’nin devletin yapacağı yatırımlarla uçacağını ileri sürdü.
 • 11:21 Besaş'tan Tarladan Sofraya Kırmızı Biber Besaş'tan Tarladan Sofraya Kırmızı Biber Keles ilçesindeki süt tesisinin ardından Mustafakemalpaşa’daki biber kurutma tesisi ile Bursa çiftçisine önemli bir destek sağlayan Büyükşehir Belediyesi, bu tesislerde el değmeden üretilen kırmızı toz biberi de BESAŞ markasıyla tüketici ile buluşturmaya başladı.
 • 11:40 Besaş'tan Tüketiciye Kırmızı Toz Biber Besaş'tan Tüketiciye Kırmızı Toz Biber Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Mustafakemalpaşa’daki biber kurutma tesislerinde üretilen kırmızı toz biberi BESAŞ markasıyla tüketici ile buluşturmaya başladı.
 • 11:19 Tarladan Sofraya Besaş Kırmızı Toz Biber Tarladan Sofraya Besaş Kırmızı Toz Biber Keles Süt ve Süt Ürünlerinin ardından hizmete açılan Mustafakemalpaşa'daki biber kurutma tesisi ile bölge çiftçisine önemli bir destek sağlayan Bursa Büyükşehir Belediyesi, bu tesislerde el değmeden üretilen kırmızı toz biberi de BESAŞ markasıyla tüketici ile buluşturmaya başladı.
 • 08:44 Doğancı'ya Ürün Toplama Merkezi Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Mustafakemalpaşa'nın Doğancı Mahallesi'nde projelendirilen ürün toplama merkezi, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe tarafından hizmete açıldı.
 • 19:48 Doğancı'ya Ürün Toplama Merkezi Doğancı'ya Ürün Toplama Merkezi Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Mustafakemalpaşa’nın Doğancı Mahallesi’ne yapılan ürün toplama merkezi törenle hizmete açıldı.
 • 17:01 Mustafakemalpaşa Belediyesi Araç Filosunu Güçlendiriyor Mustafakemalpaşa Belediyesi Araç Filosunu Güçlendiriyor Mustafakemalpaşa Belediyesi, araç filosuna 32 yeni araç ekledi.
 • 16:35 Büyükşehir Mustafakemalpaşa'ya örnek oluyor Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Mustafakemalpaşa Belediyesi'nin araç filosuna yeni eklenen 32 hizmet aracının tanıtım törenine katıldı.
 • 16:25 Mustafakemalpaşa'da Spor Şenliği Bursa'ya hizmetleriyle değer katan Büyükşehir Belediyesi, 'Spor Kenti Bursa' hedefiyle kentin tüm ilçelerinde sosyal ve sportif faaliyetleri gerçekleştirmeye devam ediyor.
 • 16:04 Bursa'da Spor Coşkusu Sürüyor Bursa'da Spor Coşkusu Sürüyor Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin spor şenlikleri Mustafakemalpaşa ilçesi ile devam etti.
 • 10:57 Üreticiler Süte Müdahaleden Memnun Et ve Süt Kurumunun (ESK), sütün litresini 1 lira 15 kuruştan almaya başlaması ve fiyatların yükselişe geçmesi, üretici birlikleri tarafından olumlu karşılandı.
 • 14:40 Mustafakemalpaşa'ya Çöp Depolama Tesisi Mustafakemalpaşa'ya Çöp Depolama Tesisi Bursa Büyükşehir Belediyesi, Mustafakemalpaşa ve Karacabey’i çöp sorunundan kurtarıyor.
 • 14:27 Nilüfer Öğrencileri Yazarlarla Buluşturuyor Nilüfer Öğrencileri Yazarlarla Buluşturuyor Nilüfer Belediyesi’nin Mustafakemalpaşa Kültür ve Sanat Derneği ile birlikte düzenlediği ‘Genç Okurlar Yazarla Buluşuyor’ programları devam ediyor.
 • 12:08 Çöp Dağları Yeşil Alan Oluyor Çöp Dağları Yeşil Alan Oluyor Bursa Büyükşehir Belediyesi, Karacabey ilçesinde 60 bin metrekare alanı kaplayan çöplük sahasını yeşil alan olarak ilçeye kazandıracak.
 • 20:29 Avrupa Konseyi'nde Türk Başkan'dan Terör Dersi Avrupa Konseyi'nde Türk Başkan'dan Terör Dersi Terörle mücadele konusunda Avrupalıların gösterdiği samimiyetsizlik, Avrupa Konseyi Yerel Yönetimler Kongresi’nde konuşan Bursa Belediyeler Birliği ve Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar tarafından Avrupalı yetkililere ders niteliğinde ifadelerle aktarıldı.
 • 17:35 Urfalı Muhtarlardan Dostluk Ziyareti Urfalı Muhtarlardan Dostluk Ziyareti Şanlıurfa Muhtarlar Derneği üyeleri, Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde dostluk ziyaretinde bulundu.
 • 14:23 İyilik Tırı" Sayısı 155'e Ulaştı Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), Türkiye'deki terör ve bölgedeki savaş mağdurları için başlattığı "Şimdi Yaraları Sarma Zamanı" adlı kampanya kapsamında bugüne kadar 155 tır yardım malzemesi toplayarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.