SON DAKİKA NABİ AVCI HABERLERİ

Son Dakika Nabi Avcı Haberleri

 • 19:35Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı;Ak Parti Eskişehir Milletvekili ve Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 7 Haziran seçimlerinde Eskişehir’den en az 4 milletvekili kazanmayı hedeflediklerini belirtti.
 • 12:30Öğrencisinin Kafasıyla Tahtayı Silen Okul Müdürü Açığa AlındıÖğrencisinin Kafasıyla Tahtayı Silen Okul Müdürü Açığa AlındıAnkara'nın Mamak ilçesindeki bir ortaokulda öğrencinin kafasıyla tahtayı silen okul müdürü, Bakan Avcı'nın talimatıyla açığa alındı.
 • 17:16Nabi Avcı, Üsküdarlı Gençlerle Çanakkale'de BuluştuÜsküdar Belediyesi, Çanakkale Zaferi’nin 100’üncü yıl dönümü dolayısıyla 10 bin genci "Büyük Çanakkale Gezisi” temalı etkinlikle büyük destanı yazan Çanakkale kahramanlarıyla buluşturdu.
 • 15:45Çanakkale Savaşı Robotlarla CanlandırıldıMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın açılışını yaptığı 9. Uluslararası Robot Yarışması’nda, Çanakkale Savaşı robotlarla canlandırıldı.
 • 15:20Eğitimcilerden Bakan Nabi Avcı Hakkında Suç DuyurusuPAK Eğitim İşçileri Sendikası, 'Paralel yapının dershanesi ya da kurumu olduğunu bilsek ve bunu kanıtlasak ki bunu kanıtlamak o kadar da zor değil ve o bilgileri değerlendiriyoruz ona göre ruhsatlandırıyoruz' sözleri nedeniyle Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı hakkında suç duyurusunda bulundu.
 • 22:22Mahmut Uslu: Bakan, Bakan Gibi Değil Başka Bir Şey Gibi KonuşuyorMahmut Uslu: Bakan, Bakan Gibi Değil Başka Bir Şey Gibi KonuşuyorFenerbahçe Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, Kenan Evren Lisesi arazisiyle ilgili Bakan Nabi Avcı'yı hedef aldı, "Bakan gibi değil de, başka bir şey gibi konuşuyor." dedi.
 • 15:12Cumhurbaşkanı Erdoğan Siirt'e GittiCumhurbaşkanı Erdoğan Siirt'e GittiHaber-Kamera: Cengiz ÇOBAN -İSTANBUL DHA Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eşi Emine Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile birlikte saat 11.00'de Siirt 'te gitti.
 • 11:28Cumhurbaşkanı Erdoğan Siirt'e GittiCumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan eşi Emine Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile birlikte saat 11.00'de Siirt 'te gitti.
 • 19:59Avcı: Avcı: "Türkiye, 13 Yıl Öncesiyle Karşılaştırılamayacak Yerlere Geldi"Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın gelişi- Milli Eğitim Bakanı Nabi Avc'nın konuşması- Seçim bürosunun açılışı Milli Eğitim Bakanı Avcı, Eskişehir'de: - "Bütün Türkiye'de eğitimin her alanında, bütün göstergelerde, okul öncesi eğitimde, ilköğretimde, ortaöğretimde, liselerde, üniversitelerde, araştırma, geliştirmede, üniversite sonrası master, doktora programlarında Türkiye, 13 yıl öncesiyle karşılaştırılamayacak yerlere geldi" Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Bütün Türkiye'de eğitimin her alanında, bütün göstergelerde, okul öncesi eğitimde, ilköğretimde, ortaöğretimde, liselerde, üniversitelerde, araştırma, geliştirmede, üniversite sonrası master, doktora programlarında Türkiye, 13 yıl öncesiyle karşılaştırılamayacak yerlere geldi" dedi.
 • 18:11Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı AçıklamasıMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, CHP’nin 1+8+3 eğitim formülünü eleştirerek, “CHP’nin son açıkladığı 1+8+3 formülündeki 8, bunların içindeki 28 Şubat nostaljisinin bitmediğini gösteriyor” dedi.
 • 22:59Adıyaman - CHP'li Ağbaba: Paralel Diyorsunuz, Al Sana Paralel DevletAdıyaman - CHP'li Ağbaba: Paralel Diyorsunuz, Al Sana Paralel DevletCHP'li Ağbaba: Paralel diyorsunuz, al sana paralel devlet CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Bilal Erdoğan'ın İzmir'de katıldığı toplantıya tepki gösterirken "Türkiye'deki Cumhuriyet savcılarına bir ihbar yapmak istiyorum, suç duyurusu. Hani hükümet diyor ya 'paralel yapı', Alın size paralel hükümet, alın size bir paralel adam. Nabi Avcı, paraleli, Pensilvanya paraleli sağda solda arama. Paralel dün İzmir'de senin yerine valiyle İmam Hatip okul müdürleri ile toplantı yapıyordu.
 • 21:47CHP'li Ağbaba: Paralel Diyorsunuz, Al Sana Paralel DevletCHP'li Ağbaba: Paralel Diyorsunuz, Al Sana Paralel DevletChp Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Bilal Erdoğan'ın İzmir'de katıldığı toplantıya tepki gösterirken "Türkiye'deki Cumhuriyet savcılarına bir ihbar yapmak istiyorum, suç duyurusu. Hani hükümet diyor ya 'paralel yapı', Alın size paralel hükümet, alın size bir paralel adam. Nabi Avcı, paraleli, Pensilvanya paraleli sağda solda arama. Paralel dün İzmir'de senin yerine valiyle İmam Hatip okul müdürleri ile toplantı yapıyordu.
 • 17:28Milli Eğitim Bakanı Avcı AçıklamasıMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, ortak sınavlara ilişkin, "Güvenlik güçlerimize özellikle teşekkür etmek istiyorum.
 • 10:46Van Sare Davutoğlu ve Bakan Avcı Erciş'te Kız Yurdunun Açılışına KatıldıVan Sare Davutoğlu ve Bakan Avcı Erciş'te Kız Yurdunun Açılışına KatıldıSare Davutoğlu ve Bakan Avcı Erciş'te kız yurdunun açılışına katıldı Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu ve Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Dışişleri Mensubu Eşleri Dayanışma Derneği (DMEDD) ve Türkiye İhracatçılar Meclisi'nce (TİM) Van'ın Erciş İlçesi'nde yapımı tamamlanan kız yurdunun açılışına katıldı.
 • 12:30Aziz Yıldırım'dan Milli Eğitim Bakanı Avcı'ya ZiyaretFenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve beraberindeki heyet, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’yı makamında ziyaret etti.
 • 16:56Bakan Avcı, Cezayir Büyükelçisi Boufares'i Kabul EttiMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Cezayir'in Ankara Büyükelçisi Lahssan Boufares'i kabul etti.
 • 14:5523 Nisan Çocuklarından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Duygulandıran Şarkı23 Nisan Çocuklarından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Duygulandıran ŞarkıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve beraberindeki çocukları Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda kabul etti.
 • 14:1423 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk BayramıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve beraberindeki öğrencileri Çankaya Köşkü'nde kabul etti.
 • 14:06Erdoğan, 23 Nisan Çocuklarını Cumhurbaşkanlığı Sarayında Kabul EttiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve beraberinde giden 23 Nisan çocuklarını Cumhurbaşkanlığı Sarayında kabul etti.
 • 00:29Gündem Özeti'ne1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Egˆitim Bakanı Nabi Avcı ve beraberindeki heyeti Cumhurbas¸kanlıgˆı Sarayı'nda kabul edecek, Tu¨rkiye Bu¨yu¨k Millet Meclisi Genel Kurulu O¨zel Gu¨ndemli Toplantısı'na katılacak.
 • 00:41Cumhurbaşkanı Erdoğan Siyeri-i Nebi Yarışması Ödül Töreni'nde Konuştuİ Nebi Yarışması Ödül Töreni'ne eşi Emine Erdoğan ile birlikte katıldı.
 • 12:272. Eğitim ZirvesiMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Türkiye'de üniversitelerin sancılı bir süreçten geçtiğini belirterek, "2004'te yeni bir üniversite yasası kurmak üzere Üniversitelerarası Kurul'la yaptığımız ve benim de Başbakan Danışmanı olarak katıldığım toplantılarda, o dönemdeki rektörlerimizin bize ne söylediklerini hatırlıyorum.
 • 14:39Türkiye, Eğitime En Fazla Pay Ayıran Ülkeler Arasında Yer AlmıyorTürkiye, Eğitime En Fazla Pay Ayıran Ülkeler Arasında Yer AlmıyorEkonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD), toplam kamu harcamalarından eğitime en fazla pay ayıran ülkeler sıralamasını açıkladı.
 • 13:43Demokratik Vatandaşlık ve İnsan Hakları Eğitimi Projesi"Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, İnsan Hakları, Yurttaşlık ve Demokrasi dersinin, ilgili kamuoyu tarafından özellikle öğretmenlerin değerlendirmesinden sonra gelecek yıl dördüncü sınıflarda okutulmaya başlanacağını söyledi.
 • 21:47Eskişehir Bakan Avcı24 Nisan Tatil DeğilEskişehir Bakan Avcı24 Nisan Tatil DeğilMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı 23 Nisan'ın tatil, 24 Nisan gününün ise tatil olmadığını söyledi.
 • 20:11Eskişehir Bakan Avcı24 Nisan Tatil DeğilEskişehir Bakan Avcı24 Nisan Tatil DeğilMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı 23 Nisan'ın tatil, 24 Nisan gününün ise tatil olmadığını söyledi.
 • 18:16Toplu Açılış Töreni - Bakanlar Müezzinoğlu, İslam ve AvcıToplu Açılış Töreni - Bakanlar Müezzinoğlu, İslam ve AvcıGörüntü Dökümü: Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun konuşması, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam'ın konuşması, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın konuşması, mitingden detaylar SAKARYA - Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam ve Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Sakarya'da toplu açılış töreninde konuştu.
 • 22:30Bakan Nabi Avcı'nın Amca AcısıBakan Nabi Avcı'nın Amca AcısıMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Sakarya'da yaşayan ve rahatsızlık sonucu hayatını kaybeden amcası Mehmet Avcı'yı toprağa verdi.
 • 22:30Sakarya - Bakan Nabi Avcı'nın Amca AcısıSakarya - Bakan Nabi Avcı'nın Amca AcısıBakan Nabi Avcı'nın amca acısı Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Sakarya'da yaşayan ve rahatsızlık sonucu hayatını kaybeden amcası Mehmet Avcı'yı toprağa verdi.
 • 13:58Yalova'da Öğretmenin Kalp Krizi Sonucu ÖlmesiMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Yalova'da kalp krizi sonucu hayatını kaybeden öğretmen Halil Serkan Öz'ün ölümüne neden olduğu ileri sürülen olayın geniş kapsamlı incelenmesi talimatını verdi.
 • 19:423 Yeni Üniversite KuruluyorMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, ideal koşullarda 115 bin 420 öğretmene ihtiyaç olduğunu söyledi.
 • 17:37Engelsiz Çizer Ödülleri? Sahiplerini BulduEngelsiz Çizer Ödülleri? Sahiplerini Buldu?Engelsiz Çizer Ödülleri? sahiplerini buldu Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı'nın ilk çizim dersini verdiği, Türkiye'nin Yeni Çizerleri- Çizer Atölyesi Projesi'nde dereceye giren kursiyerler ödüllerini, 'Türkiye'nin Yeni Çizerleri - Engelsiz Çizer Ödülleri' programında aldı.
 • 15:05Kelam'dan Kalem'e Büyük Buluşma" SergisiMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Kur'an-Kerim Mekke'de nazil oldu, Kahire'de okundu, İstanbul'da yazıldı" sözünü hatırlatarak, "Bu Türklerin, İslam medeniyetine yazı alanında ne büyük hizmetler yaptıklarını, ne güzel örnekler verdiklerini ifade etmek için söylenen, gelen bir sözdür ama doğrudur" dedi.
 • 15:35Bakan Nabi Avcı İzmir'de Temaslarını SürdürüyorBakan Nabi Avcı İzmir'de Temaslarını Sürdürüyorİzmir’de temaslarını sürdüren Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Selçuk ilçesinde çeşitli ziyaretlerde bulundu.
 • 11:21İzmir Vali Toprak'tan Fuar İzmir Açılışındaki Tepkiye Cevapİzmir Vali Toprak'tan Fuar İzmir Açılışındaki Tepkiye CevapVali Toprak'tan Fuar İzmir açılışındaki tepkiye cevap İzmir Valisi Mustafa Toprak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katıldığı Fuar İzmir açılında bulunmadığı için kendisine tepki gösterilmesiyle ilgili soruya, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya eşlik ettiğini söyledi, "Aynı anda iki tarafta bulunmayı sağlayan bir teknoloji henüz oluşturulmadı" dedi.
 • 19:36Vali Toprak'tan Fuar İzmir Açılışındaki Tepkiye CevapVali Toprak'tan Fuar İzmir Açılışındaki Tepkiye Cevapİzmir Valisi Mustafa Toprak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katıldığı Fuar İzmir açılında bulunmadığı için kendisine tepki gösterilmesiyle ilgili soruya, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya eşlik ettiğini söyledi, "Aynı anda iki tarafta bulunmayı sağlayan bir teknoloji henüz oluşturulmadı" dedi.
 • 18:05Bakan Avcı Bakan Avcı "Hayalimdeki Türkiye" Yarışmasının Ödüllerini VerdiMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Hayalimdeki Türkiye" konulu resim ve afiş yarışmasında ödül almaya hak kazanan öğrencilere ödüllerini verdi.
 • 15:03CHP'li Seçer, Ygs Sonuçlarını Meclis'e TaşıdıCHP Mersin Milletvekili Vahap Seçer, Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda (YGS) bu yıl başarı oranında belirgin bir düşüş olduğunu iddia ederek, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya “Bu tablonun oluşmasında bakanlığınızın payı nedir?
 • 17:42Hdp'li Dora: Gavur Tanımlamasının Ygs'ye Giren Öğrencilerimize Yöneltilmesindeki Maksat Nedir?Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mardin Milletvekili Erol Dora, 15 Mart Pazar günü gerçekleştirilen Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) hakkında Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı tarafından yanıtlanması istemi ile TBMM Başkanlığı'na soru önergesi sundu.
 • 16:18Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı AçıklamasıMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Danıştay’ın soruların tamamının açıklanması yönünde nihai kararı vermesi durumunda sınavlarda sorulan soruların tamamının açıklanacağını söyledi.
 • 15:56TBMM Genel Kurulu ToplandıMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, ÖSYM'nin, gelecek yıllarda YGS'nin elektronik ortamda yapılabilecek hale gelmesi için soru havuzuna ihtiyaç duyduğunu ve soruların bu nedenle açıklanmadığını, ancak Danıştay'ın bu konuda açılan davada nihai karar vermesi halinde soruların açıklanacağını belirtti.
 • 15:15YGS'de Dağıtılan Kalem, Kalem Tıraş ve Silgi Sayısı TBMM GündemindeCHP Grup Başkanvekili Gök, YGS'de adaylara dağıtılan kalem, kalem tıraş ve silginin nereden hangi usulle sağlandığını Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya sordu.
 • 15:14Mahkeme Nihai Kararında Sorularının Tamamı Açıklansın Derse Açıklanır'Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Sınava giren her öğrenci, kağıdıyla ilgili her türlü hakka sahiptir.
 • 13:21CHP'den Üç Bakan Hakkında Gensoru ÖnergesiCHP'den Üç Bakan Hakkında Gensoru ÖnergesiCHP, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam hakkında gensoru önergesi verdi.
 • 18:20Bir İlki Başlatacak Olan Okulun Temeli AtıldıBir İlki Başlatacak Olan Okulun Temeli AtıldıMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Özel Statülü Hacı Bektaş Anadolu Lisesi’nin milli eğitim ve toplumsal kültür açısından önemli bir adım olduğunu belirterek, “Ve bu ilk adım daha sonra hep birlikte atacağımız daha büyük adımların sağlam bir başlangıcı olduğuna yürekten inanıyoruz” dedi.
 • 17:32Bakan Avcı Bakan Avcı "Alevi-Bektaşi" Okulunun Temelini AttıMilli Eğitim Bakanlığı ile Dost Eli Yardım Eğitim ve Kültür Vakfı işbirliğiyle yapımına başlanan Özel Statülü Hacı Bektaş Veli Anadolu Lisesi'nin temel atma töreni Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın katımıyla gerçekleşti.
 • 17:08Bakan Avcı Alevi-Bektaşi Okulunun Temelini AttıBakan Avcı Alevi-Bektaşi Okulunun Temelini Attı* Türkiye'de ilk kez Alevi-Bektaşi inancına uygun eğitimin verileceği belirtilen Özel Statülü Hacı Bektaş Anadolu Lisesi'nin temel atma töreni Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın katılımıyla gerçekleşti.
 • 16:55Bakan Avcı, Hacı Bektaş Veli Anadolu Lisesi'nin Temelini AttıBakan Avcı, Hacı Bektaş Veli Anadolu Lisesi'nin Temelini AttıTürkiye'de Alevi'lerle ilgili eğitim çalışmaları konusunda bir ilk gerçekleşti.
 • 16:39Hacı Bektaş Veli Lisesi Temel Atma Töreni - Bakan AvcıHacı Bektaş Veli Lisesi Temel Atma Töreni - Bakan AvcıMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Hacı Bektaş Veli Lisesi temel atma törenine katıldı.
 • 16:27Özel Statülü Hacı Bektaş Veli Anadolu Lisesi'nin Temeli AtıldıMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, İslam'ın Alevi-Bektaşi yorumunun öğretileceği Özel Statülü Hacı Bektaş Veli Anadolu Lisesi'nin, devlet yatırımı ile inşa edileceğini belirterek, "Lise, gerek milli eğitim gerek kültürümüz açısından çok önemli bir ilk adım" dedi.