SON DAKİKA NABİ AVCI HABERLERİ

Son Dakika Nabi Avcı Haberleri

 • 02:23Başbakan Davutoğlu Mardin'e GeldiBaşbakan Ahmet Davutoğlu, özel uçak "ANA" ile saat 01.55'te Mardin'e geldi.
 • 00:53Bakanlar Mardin'e Gelmeye BaşladıBakanlar Mardin'e Gelmeye BaşladıBaşbakan’ın Mardin’e gelişi öncesinde kabinedeki bakanlar da bir bir gelmeye başladı.
 • 21:34Milli Eğitim Bakanı Avcı, Mardin'deMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Terör örgütünün yaktığı, yıktığı veya kullanılamaz hale getirdiği bazı okullarımızda eğitime hemen başlamayabiliriz, tadilat ve tamirat sürecinde.
 • 13:1070 Bin Olan Atanamayan Öğretmen Sayısı AKP İktidarında 300 Bini Geçti"Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, kağıt toplayan öğretmeni örnek gösterip, sayıları artan ve işsizler ordusu halini alan atanamayan öğretmenleri Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya sordu.
 • 16:42Çankaya'nın Teog Birincileri Bir Araya GeldiANKARA( AA) - Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, TEOG birinci dönem sınavında tam puan alan 49 öğrenciyi bir araya getiren kutlama töreni düzenledi.
 • 13:06Türkiye ile Filistin Arasında Eğitimde İşbirliği AnlaşmasıTürkiye ve Filistin arasında müzakereleri devam eden eğitim ve yüksek öğretim alanında işbirliğini öngören bir anlaşma imzalandı.
 • 18:54Bakan Avcı'dan "İyilik Meleği"Ne Hediye PaketiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Hediyelerden görüntüler Ebru Keskiner'in konuşması Bakan Avcı'dan "İyilik meleği"ne hediye paketi Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Diyarbakır İslami Sivil Toplum Kuruluşları" tarafından terör mağduru Sur sakinleri için düzenlenen kampanyaya 1 lira bağışlayan ve zarfa herkesi duygulandıran bir not yazan Siverekli Ebru Keskiner ve 4 kardeşine çeşitli hediyeler gönderdi ŞANLIURFA - Terör mağduru Surlu aileler için düzenlenen yardım kampanyasına, "Kusura bakmayın babam 4 aydır çalışmıyor" notuyla 1 lira bağışlayan 11 yaşındaki Siverekli Ebru Keskiner'e, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'dan çeşitli hediyeler geldi.
 • 16:13Bakan Avcı'dan "İyilik Meleği"Ne Hediye PaketiTerör mağduru Surlu aileler için düzenlenen yardım kampanyasına, "Kusura bakmayın babam 4 aydır çalışmıyor" notuyla 1 lira bağışlayan 11 yaşındaki Siverekli Ebru Keskiner'e, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'dan çeşitli hediyeler geldi.
 • 19:17Bakan Avcı: Dil, Kültür ve Edebiyat İşbirliklerini Çoğaltmanın Yollarını Bulmamız ŞartBakan Avcı: Dil, Kültür ve Edebiyat İşbirliklerini Çoğaltmanın Yollarını Bulmamız ŞartHaber: Enver ALAS/ İstanbul DHA Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Türk dünyası meselesinin artık daha bilim ve kültür yoğunluklu ele almaya, Türkçe'nin üzerinde yükselecek bir işbirliği sürecini kalıcı hale getirecek çalışmalara ihtiyaç duyulduğunu belirterek, "Duygusal tepkilerin işe yaramadığını, hamaset de demek istemiyorum ama bütün işbirliklerini bir kardeşlik söylemi üzerine inşa etmenin fayda vermediğini artık görmeliyiz.
 • 19:17Bakan Avcı: Dil, Kültür ve Edebiyat İşbirliklerini Çoğaltmanın Yollarını Bulmamız ŞartBakan Avcı: Dil, Kültür ve Edebiyat İşbirliklerini Çoğaltmanın Yollarını Bulmamız ŞartMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Türk dünyası meselesinin artık daha bilim ve kültür yoğunluklu ele almaya, Türkçe'nin üzerinde yükselecek bir işbirliği sürecini kalıcı hale getirecek çalışmalara ihtiyaç duyulduğunu belirterek, "Duygusal tepkilerin işe yaramadığını, hamaset de demek istemiyorum ama bütün işbirliklerini bir kardeşlik söylemi üzerine inşa etmenin fayda vermediğini artık görmeliyiz.
 • 18:59Bakan Avcı: Bakan Avcı: "Türk Dünyası Meselesini Bilim ve Kültür Yoğunluklu Ele Almaya İhtiyaç Var"Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Türk dünyası meselesinin bilim ve kültür yoğunluklu ele almaya ihtiyaç duyulduğunu, duygusal tepkilerin işe yaramadığını kaydederek, “Hamaset de demek istemiyorum ama bütün işbirliklerini bir kardeşlik söylemi üzerine inşa etmenin fayda vermediğini artık görmeliyiz” dedi.
 • 18:39Bakan Avcı'dan Eğitim VurgusuBakan Avcı'dan Eğitim VurgusuMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Türk kültür ve edebiyatının önde gelen eserlerinin 12 ayrı dile çevrilerek önemli bir çalışmanın gerçekleştirildiğini söyledi.
 • 18:28Türk Dünyası Kitaplığı" Tanıtım ProgramıMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Duygusal tepkilerin işe yaramadığını, hamaset de demek istemiyorum ama bütün işbirliklerini bir kardeşlik söylemi üzerine inşa etmenin fayda vermediğini da artık görmeliyiz.
 • 13:44Gök'ten Bakan Avcı'ya: MEB'in Branşlar Bazında Kaç Öğretmen İhtiyacı Var?Ankara Milletvekili ve CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, 27 Ocak itibariyle Milli Eğitim Bakanlığı’nın branşlar bazında kaç öğretmen ihtiyacı olduğunu, branşlara göre atama sayılarının hangi kriterlere göre belirlendiğini sordu.
 • 19:36Nabi Avcı: Nabi Avcı: "Reform İzleme Grubuna MEB'in Sunduğu Herhangi Bir Yasa Tasarısı Taslağı Yok"Görüntü Dökümü: Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın açıklamaları Milli Eğitim Bakanı Avcı: -"(YÖK'ün Reformların Koordinasyonu ve İzlenmesi Kurulu'nda yaptığı sunum) YÖK tarafından bugünkü toplantıda sunulmuş bir yasa taslağı önerisi yoktu.
 • 15:12Öğretmen atamaları 2016, atamalarda branş dağılımıÖğretmen atamaları 2016, atamalarda branş dağılımıÖğretmen atamaları 2016, atamalarda branş dağılımı. Öğretmen atamaları başvuruları ne zaman yapılacak? Atama başvuruları tarihleri ve en çok atama yapılacak branşlar hakkında tüm detaylar haberimizde.
 • 14:44Ödev Yapan Çocukları Gören Bakan Avcı, Soruşturma Talimatı VerdiÖdev Yapan Çocukları Gören Bakan Avcı, Soruşturma Talimatı VerdiBir restoranın çocuk oyun odasında ödev yapan öğrencileri gören Bakan Avcı, İl Milli Eğitim Müdürlüğünü arayıp "ödev verilmesin" genelgesine uymayan okulların soruşturulması talimatını verdi.
 • 14:43Bakan Avcı'dan Ödev Yasağını Delen Okullar Hakkında Soruşturma TalimatıBakan Avcı'dan Ödev Yasağını Delen Okullar Hakkında Soruşturma TalimatıAnkara’da bir restoranın çocuk oyun odasında ödev yapan öğrencileri gören Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, İl Milli Eğitim Müdürü’nü arayıp tatilde ev ödevini yasaklayan genelgeye rağmen ödev veren okulların soruşturulması talimatını verdi.
 • 09:21Emine'nin Okul Hayali Gerçek OlduEmine'nin Okul Hayali Gerçek OlduMuş’ta anne ve babasının rahatsızlıkları nedeniyle eğitimini yarıda bırakan Emine Akyol (17), Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın talimatıyla açık öğretime kaydı yapıldı.
 • 19:02Bakan Avcı Büyükelçi Moore'u Kabul EttiMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Türkiye'nin Suriyeli vatandaşlara yönelik hizmetlerinin uluslararası camia tarafından "güzel alkışlandığını" ifade ederek, "Biz artık alkışlandık, alkışlanmak istemiyoruz.
 • 18:51MEB'den 30 Bin Öğretmen Alımı İçin 81 İlin Valiliğine YazıMilli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2016 yılı Şubat döneminde 30 bin öğretmen alımı için 81 ilin valiliğine yazı gönderdi.
 • 18:33Bakan Avcı, Türkiye'de Eğitim Alan Suriyeli Çocukların Sayısını AçıkladıMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Londra’da 4 Şubat’ta yapılacak Suriye Konferansı öncesinde Suriyeli sığınmacıların durumuyla ilgili bilgi alışverişinde bulunmak üzere gelen İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore’u kabul etti.
 • 11:21Savaş Mağduru Çocuğun Geç Gelen Karne MutluluğuEsed güçlerinin evlerini bombalaması sonucu yuvasız kalan ve Türkiye'ye sığınan Filistinli ailenin küçük kızı Maria Faur, geçici kimlik kartından kaynaklanan sorunlar nedeniyle alamadığı karnesine Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın devreye girmesiyle kavuştu.
 • 13:51İktidara, 'Ösym, Hükümete Yakın Sendikalara Üye Öğretmenleri Kayırıyor' TepkisiCHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya, "ÖSYM'nin yaptığı yarışma sınavlarında hükümete yakın olan sendikalara üye öğretmenler mi görevlendiriliyor?
 • 18:26Bakan Öğrencilere Karne DağıttıBakan Öğrencilere Karne Dağıttı(Geniş haber) BAKAN ÖĞRENCİLERE KARNE DAĞITTI Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı: (Diyarbakır'daki okula saldırı) ". Bunun artık her hangi bir değerle, her hangi bir siyasi, kültürel, ideoloji, din, her ne ise, her hangi bir gerekçe ile ger eklendirilebilecek olay değil. Bu tam bir vahşet, Bu tek örnek de değil." Haber-Kamera: Cengiz ÇOBAN/ İstanbul DHA Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, İstanbul Beykoz'daki Güzelcehisar İlkokulu'nda öğrencilerin karnelerini dağıttı Karne dağıtım törenine Bakan Avcı'nın yanı sıra İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız da katıldı.
 • 17:07Geniş Haber) Bakan Öğrencilere Karne DağıttıMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, İstanbul Beykoz'daki Güzelcehisar İlkokulu'nda öğrencilerin karnelerini dağıttı Karne dağıtım törenine Bakan Avcı'nın yanı sıra İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız da katıldı.
 • 16:34Iğdır Üniversitesi'nin Sorunları TBMM GündemindeHDP Iğdır Milletvekili Mehmet Emin Adıyaman, “Temin edilen öğretim elemanlarına rağmen YÖK tarafından ilgili alanlarda bölümlerin açılmasına izin verilmeyerek üniversitenin gelişmesi ve istenilen düzeye ulaşması önlenmektedir.
 • 14:37Milli Eğitim Bakanlığı Önünde Mandallı 'Oku Nabi Oku' EylemiMilli Eğitim Bakanlığı Önünde Mandallı 'Oku Nabi Oku' EylemiHalkevleri Eğitim Hakkı Meclisleri, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) önünde toplanıp, eğitim sistemini protesto etti.
 • 14:19En çok hangi branşta öğretmen atanacak? 2016 AtamalarıEn çok hangi branşta öğretmen atanacak? 2016 AtamalarıEn çok hangi branşta öğretmen atanacak? 2016 Atamaları öncesinde hangi branştan ne kadar öğretmen atanacağı merak konusu. Öğretmen atamalarında en çok hangi branştan öğretmen ataması yapılacak sorularının cevapları ve atamalar ile ilgili yapılan son açıklamalar haberler.com'da.
 • 14:11Bakan Avcı'dan Velilere: Kötü Nottan Dolayı Çocuklarınıza KızmayınBakan Avcı'dan Velilere: Kötü Nottan Dolayı Çocuklarınıza KızmayınMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Beykoz Güzelcehisar İlkokulu'nda karne dağıttı.
 • 13:23Bakan Avcı: Güneydoğu'da Öğrencileri Mağdur Etmeyecek Ysg Düzenlemesi YapılacakBakan Avcı: Güneydoğu'da Öğrencileri Mağdur Etmeyecek Ysg Düzenlemesi YapılacakMillî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Güneydoğu’da sokağa çıkma yasağının uygulandığı bazı illerde YGS sınavına başvuracak öğrencilerin ve vatandaşların mağdur edilmeyeceği yönünde bir düzenleme yapılacağını söyledi.
 • 13:23Okullarda Karne HeyecanıMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, öğrencilerin yarıyıl tatilinde ödev yapmayacaklarını belirterek, "İstedikleri kitapları okuyacaklar.
 • 12:37Milli Eğitim Bakanı Avcı AçıklamasıMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde karne dağıtımı sırasındaki patlamaya ilişkin, "Bu tam bir vahşet. Bu, tek örnek de değil. Daha önce pek çok okulumuza benzer saldırılar yapıldı ve biz zaten bu nedenle özellikle Cizre ve Silopi'deki okullarımızı tatil edip, öğretmenlerimizi hizmet içi eğitime alırken, istihbarat birimlerimiz bu tür saldırıların yapılabileceğine dair ön bilgiler verdikleri için bunu yapmıştık. Öncelikle bütün çocuklarımıza, o okuldaki öğrencilerimize, öğretmenlerimize, vatandaşlarımıza 'geçmiş olsun' diyorum.
 • 11:47Milli Eğitim Bakanı Avcı Gündeme Dair Soruları Yanıtladı (1)Milli eğitim Bakanı Nabi Avcı, karne dağıtım töreni sonrası gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.
 • 11:46Bakan Avcı: Karne Dağıtımı Sırasında Yapılan Saldırı Tam Bir VahşetBakan Avcı: Karne Dağıtımı Sırasında Yapılan Saldırı Tam Bir VahşetMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Diyarbakır'da karne dağıtımı sırasında bir okula atılan patlayıcı sonucu 5 öğrencinin yaralandığı saldırıyı vahşet olarak değerlendirdi.
 • 23:03Bismil'de Sahte Diplomalı 4 Öğretmen Görevden AlındıDİYARBAKIR (İHA) – Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde sahte diplomalı 4 öğretmen görevden alındı.
 • 22:10Bismil'de Sahte Diplomalı 4 Öğretmen Görevden AlındıDiyarbakır'ın Bismil ilçesinde sahte diplomayla görev yapan dört öğretmen görevden alındı.
 • 16:01Nabi Avcı: Rus Askerleri PYD SaflarındaNabi Avcı: Rus Askerleri PYD SaflarındaMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Suriye'de Rus askeri varlığıyla ilgili olarak Rus askerlerinin PYD'nin kontrolündeki bölgede konuşlandığını söyledi.
 • 13:53Nevşehir'de Sahte Öğretmen YakalandıMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın "sahte diplomalarla öğretmenlik yapanların tespit edildiğini" açıklamasının ardından Nevşehir’de de sahte diplomalı bir öğretmen yakalandı.
 • 13:53Yarıyıl Tatili Yarın BaşlayacakOkul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan 17,5 milyon öğrenci ve 985 bin 362 öğretmen, yarın yarı yıl tatiline başlayacak.
 • 11:46Bakan Avcı'dan Bursalı Aileye Taziye TelefonuBakan Avcı'dan Bursalı Aileye Taziye TelefonuMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Bursa’da intihar eden 13 yaşındaki kızın ailesini telefonla arayarak taziyelerini iletti.
 • 10:45Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Koncuk AçıklamasıTürkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, "100 bin öğretmen ataması talebimizden 2016 yılında da vazgeçmiyoruz.
 • 15:55Avcı, Meclis Komisyonu Üyeleriyle Bir Araya GeldiMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyeleriyle bir araya geldi.
 • 14:20Öğretmen atamaları, 2016 atamaları ne zaman?Öğretmen atamaları, 2016 atamaları ne zaman?Öğretmen atamaları ne zaman? 2016 Öğretmen atamaları tarihleri. Bir çok öğretmen adayının hayatını değiştirecek öneme sahip olan öğretmen atamaları için en yetkili ağızdan net açıklamalar yapıldı. Öğretmen atamaları ile ilgili konuşan Nabi Avcı atamalar için Şubat ayını işaret etti.
 • 13:35Hdp'li Baluken'den Soru ÖnergesiHDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya, geçen yıl çeşitli etkinliklere katılan İnönü Üniversitesi öğrencilerine verilen cezaların gerekçesini sordu.
 • 08:59Nabi Avcı: 30 Bin Öğretmen Şubat'ta AtanacakNabi Avcı: 30 Bin Öğretmen Şubat'ta AtanacakBakan Nabi Avcı, katıldığı programda öğretmen atamalarıyla ilgili açıklama yaptı. Avcı, 30 bin öğretmen atamasının 11 Şubat'ta yapılacağını söyledi.
 • 22:24Eskişehirspor Yönetiminden, Vali Tuna'ya ZiyaretEskişehirspor Kulübü'nün 9 Ocak'taki olağanüstü kongresinde seçilen Mesut Hoşcan başkanlığındaki yeni yönetimi, Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna'yı ziyaret etti.
 • 18:58Terörle Mücadele ve Rehabilitasyon Çalışmaları Eylem Planı ToplantısıTerörle Mücadele ve Rehabilitasyon Çalışmaları Eylem Planı ToplantısıGörüntü Dökümü: Terörle mücadele ve rehabilitasyon çalışmaları eylem planı toplantısı Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı Terörle mücadele ve rehabilitasyon çalışmaları eylem planı toplantısı Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş başkanlığında gerçekleşen toplantıda, terör örgütüne yönelik devam eden operasyonlar dolayısıyla zarar gören esnaf ve sanatkara yapılan yardımların tekrar kapsamlı gözden geçirilmesi ele alınacak Toplantıda kentsel dönüşüm çalışmaları, şehirlerin yeniden imarı ve olaydan etkilenen sivil halkın mağduriyetinin giderilmesi de görüşülecek Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un başkanlığındaki toplantıda, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde yürütülen terörle mücadele ve rehabilitasyon çalışmalarıyla ilgili eylem planı görüşülecek.
 • 17:55MEB 71 Öğretmenin İşine Son Verdi, Binlerce Öğretmenin Diploması Yeniden İncelenecekMEB 71 Öğretmenin İşine Son Verdi, Binlerce Öğretmenin Diploması Yeniden İncelenecekMEB, sahte diplomayla öğretmenlik yaptığı belirlenen 71 kişinin görevine son verdi. Son 16 yılda atanan tüm öğretmenlerin diplomaları tek tek incelenecek.
 • 12:54MEB'den İl Müdürlüklerine "Ödev" YazısıMilli Eğitim Bakanlığı, yarıyıl tatilinde öğrencilere ödev verilmemesi konusunda il müdürlüklerine yazı gönderdi.