SON DAKİKA NACİ AĞBAL HABERLERİ

Son Dakika Naci Ağbal Haberleri

 • 21:19Vergi Borçlarını Yapılandıran Teklif Komisyonda Kabul Edildi (3)Yurt dışında bulunan para, altın, döviz, menkul kıymetler ile gemi, yat ve diğer su araçlarını, 31 Aralık 2016'ya kadar Türkiye'ye getirenler, bu varlıkları serbestçe tasarruf edebilecek.
 • 20:35Maliye Bakanı Naci Ağbal AçıklamasıMaliye Bakanı Naci Ağbal, “Burada yapmış olduğumuz düzenlemede, sadece kişi bakımından bu kaynağın tek başına Türkiye’ye getirilmiş olması vergi incelemesi neden olmayacağını söylüyoruz.
 • 17:00Vergi Borçlarını Yapılandıran Teklif Plan ve Bütçe KomisyonundaMaliye Bakanı Naci Ağbal, yeniden yapılandırma kanunlarına ihtiyaç duyulmasını ortadan kaldıracak bir yapısal değişiklik üzerine çalıştıklarını belirterek, "Vergi mükelleflerinin hakkını artıracak bir paketimiz var." dedi.
 • 16:27Ankara Emniyet Müdürlüğü Yeni Binaya Taşınıyor15 Temmuz darbe girişiminde ağır hasar gören ve kullanılamaz hale gelen Ankara Emniyet Müdürlüğü, Eskişehir yolunda inşa edilen yeni binaya taşınıyor.
 • 13:55Vergi Borçlarını Yapılandıran Teklif Plan ve Bütçe Komisyonu'ndaMaliye Bakanı Naci Ağbal, bu devletin, bu milletin suçtan elde edilen gelirinin bir kuruşuna dahil ihtiyacı olmadığını belirterek, "O gelirin kaynağını oluşturan suçla nasıl mücadele etmemiz gerekiyorsa suçtan elde edilen gelirle de sonuna kadar mücadele edeceğiz.
 • 08:40Vergi Barışında Cezalar Ne Kadar AzalacakVergi Barışında Cezalar Ne Kadar AzalacakVergi barışından kimler yararlanacak, kimin cezası ne kadar azalacak, işte tüm soruların cevapları.
 • 19:45Milli İradeye Saygı Nöbetinde 11. Gün Geride KaldıMilli İradeye Saygı Nöbetinde 11. Gün Geride KaldıMilli iradeye karşı kalkışılan darbe girişiminin gerçekleştiği 15 Temmuz akşamından beri tüm Türkiye’de olduğu gibi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine meydanlarda demokrasi nöbeti tutan Bayburtlular nöbetin 11. gününde de yine meydanları boş bırakmadı.
 • 19:42Ağbal: 'Vergiye Gönüllü Uyumu Teşvik Edecek Bir Kanun Tasarısını da Getireceğiz'Ağbal: 'Vergiye Gönüllü Uyumu Teşvik Edecek Bir Kanun Tasarısını da Getireceğiz'Maliye Bakanı Naci Ağbal, "Yükümlülüklerini tam ve zamanında yerine getiren mükellefleri ve mükellef haklarını güçlendiren bir kanun tasarısı çalışmasını yapıyoruz.
 • 19:26Maliye Bakanı Naci Ağbal AçıklamasıMaliye Bakanı Naci Ağbal, “Askerlik para cezası, Karayolu Taşıma Kanunu idari para cezası, nüfus para cezası, seçim para cezası, karayolu geçiş ücreti idari para cezası uygun görülürse önerge ile kanun kapsamına dahil edilebilir” dedi.
 • 19:19Maliye Bakanı Ağbal, Vergi Borçlarını Yapılandıran Teklif Hakkında Bilgi VerdiMaliye Bakanı Ağbal, Vergi Borçlarını Yapılandıran Teklif Hakkında Bilgi VerdiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Plan Bütçe Komisyonu Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın detay görüntüsü Komisyona katılanlardan detaylar Katılımcıların konuşması Ağbal'ın konuşması TBMM - Maliye Bakanı Naci Ağbal, Plan Bütçe Komisyonu'na katılarak, komisyonda konuşma yaptı.
 • 18:50Vergi Borçlarını Yapılandıracak Teklif KomisyondaMaliye Bakanı Naci Ağbal, "Mükellefin hakkını hukukunu güçlendirecek, vergiye gönüllü uyumu teşvik edecek bir kanun tasarısını, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne getireceğiz" dedi.
 • 17:37Vergi Borçlarını Yapılandıran Teklif KomisyondaMaliye Bakanı Naci Ağbal, "Yükümlülüklerini tam ve zamanında yerine getiren mükellefleri ve mükellef haklarını güçlendiren bir kanun tasarısı çalışmasını yapıyoruz.
 • 14:20Mardin'de Esnaf ve Sanatkarın Borç FaizleriMardin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Doğan Gazan, esnaf ve sanatkarın borç faizlerinin tamamının silinmesini istedi.
 • 11:57Mesob, Esnafın Borç Faizlerinin Silinmesini İstediMesob, Esnafın Borç Faizlerinin Silinmesini İstediMardin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Doğan Gazan, esnaf ve sanatkarın borç faizlerinin tamamının silinmesi gerektiğini belirtti.
 • 09:42FETÖ'nün Mal ve Paraları Devlete GeçecekFETÖ'nün Mal ve Paraları Devlete GeçecekFETÖ'nün şantaj ve himmetle elde ettiği mal varlıklarının envanteri çıkarıldı. Tapu daireleri ve bankalara yazı yazıldı. Bakan Ağbal, "Bu yolla ele geçen mallar devletin olacak." dedi.
 • 16:52Trafik Cezaları da YapılandırılacakTrafik Cezaları da Yapılandırılacak.
 • 16:24Bakan Ağbal: "Vergi ve Prim Yapılandırmasına Trafik Cezaları da Dahil Edilecek"Maliye Bakanı Ağbal, vergi ve prim yapılandırması için yapacakları düzenlemeye trafik cezalarını da ekleyeceğini söyledi.
 • 14:19Trafik Cezası Borcu Olanlara Yeniden Yapılandırma FırsatıTrafik Cezası Borcu Olanlara Yeniden Yapılandırma FırsatıMaliye Bakanı Naci Ağbal, yeniden yapılandırma düzenlemesi kapsamına trafik para cezalarının da dahil edileceğini söyledi.
 • 18:25Maliye Bakanı Naci Ağbal AçıklamasıMaliye Bakanı Naci Ağbal AçıklamasıMaliye Bakanı Naci Ağbal, "Ne yatırımda ne üretimde ne ekonominin içindeki piyasalarla ilgili olsun, mali disiplinle ilgili konular olsun, reformlarla ilgili konular olsun bırakın durmayı tam tersine biz bugünden itibaren daha da hızlanacağız" dedi.
 • 13:58Maliye Bakanı Ağbal AçıklamasıMaliye Bakanı Naci Ağbal, 30 Haziran 2016 tarihinden önceki dönemlere ait vergi, prim, gümrük vergisi borcu olan vatandaşların ekim sonuna kadar müracaat edebileceğini belirterek, "Vatandaşlarımız bu borçlarını, vergi borçları için kasım, prim borçları için de aralık ayından itibaren ister taksitle, isterse peşin ödeyebilecek.
 • 13:56Vergi ve Sgk Borçlarına Yeniden Yapılanma GeliyorVergi ve Sgk Borçlarına Yeniden Yapılanma GeliyorErzincan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bedir Limon, "Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından vergi ve SGK borçlarına yönelik yeniden yapılanma yapılacağı yönündeki açıklaması, kesimimiz tarafından büyük memnuniyet yaratmıştır” dedi.
 • 12:59TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: "Devletimiz, İş Dünyasının Arkasında Olduğunu Gösterdi"TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın dün yaptığı vergi ve prim borçları ile varlık barışına ilişkin açıklamayı olumlu bulduklarını belirterek, devletin iş dünyasına ‘biz sizin arkanızdayız’ mesajı verdiğini vurguladı.
 • 12:43Vergi ve Prim Borçlarının Yeniden YapılandırılmasıTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, vergi ve prim borçlarına yönelik düzenlemeye ilişkin, "Tahsilatlarda sıkıntı yaşandığı bir dönemde, devletimiz, 'Merak etmeyin, sizin arkanızdayız' demiştir.
 • 12:35Ağbal'dan Vergi Borçları AçıklamasıMaliye Bakanı Naci Ağbal, vergi borçları için yeniden yapılandırma hakkı getirileceğini söyledi.
 • 12:30Hisarcıklıoğlu: "Devletimiz, İş Dünyasının Arkasında Olduğunu Gösterdi"TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın dün yaptığı vergi ve prim borçları ile varlık barışına ilişkin açıklamayı olumlu bulduklarını belirterek, devletin iş dünyasına ‘biz sizin arkanızdayız’ mesajı verdiğini vurguladı.
 • 10:11Algün; Algün; "Borç Faizlerinin Tamamını Silinsin"Aydın Marangozlar Odası Başkanı Süleyman Algün, esnaf ve sanatkarın borç faizlerinin tamamının silinmesi gerektiğini belirtti.
 • 19:01TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, borç yapılandırmasının esnafa büyük bir müjde olduğunu belirterek, hükümetin aldığı bu kararın ekonomiyi canlandıracağını kaydetti.
 • 18:23Palandöken: Borç Yapılandırması Esnafı Çok RahatlatacakPalandöken: Borç Yapılandırması Esnafı Çok RahatlatacakPalandöken: Borç Yapılandırması Esnafı Çok Rahatlatacak.
 • 18:14Vergi ve Prim Borçlarına Yeniden YapılandırmaMaliye Bakanı Naci Ağbal, vatandaşların 30 Haziran 2016 tarihi itibarıyla ödenmemiş vergi, prim ve gümrük vergisi borçlarına yeniden yapılandırma imkanı getirdiklerini belirterek, "Vatandaşlarımız bu kanunla getirilen düzenlemeler çerçevesinde 18 aya kadar bu borçlarını yeniden yapılandıracaklar.
 • 17:44Ağbal'dan 'Vergi Borç Yapılandırması' AçıklamasıAğbal'dan 'Vergi Borç Yapılandırması' Açıklaması.
 • 16:48Maliye Bakanı Naci Ağbal: 90 Milyar Liralık Borç Yeniden YapılandırılacakMaliye Bakanı Naci Ağbal: 90 Milyar Liralık Borç Yeniden YapılandırılacakMaliye Bakanı Naci Ağbal: Vergi dairelerine kayıtlı 90 milyar liralık yeniden yapılandırılacak tutar var. Yaklaşık 4,5 ila 5 milyon mükellefimiz bu düzenlemeden yararlanacak.
 • 16:42Maliye Bakanı Naci Ağbal: "Yepyeni Bir Yeniden Yapılandırma Çalışması Yaptık. 30 Haziran 2016...Maliye Bakanı Naci Ağbal: "Yepyeni bir yeniden yapılandırma çalışması yaptık. 30 Haziran 2016 itibarıyla ödenmemiş olan vergi, prim borçlarına, gümrük vergi borçlarına yeniden yapılandırma getiriyoruz.
 • 16:19Ağbal: Ağbal: "İstihdam Verileri Türkiye Ekonomisi İçin Olumlu Trendi Teyid Eden Bir Sonuç Ortaya Çıkardı"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın açıklamaları Maliye Bakanı Ağbal: (3) -"İstihdam verileri de Türkiye ekonomisi için olumlu trendi teyid eden bir sonuç ortaya çıkardı" -"Avrupa Bölgesi'nde ılımlı toparlanma devam ediyor, ancak İngiltere'nin AB'den ayrılma kararı, bölge ekonomisine ilişkin belirsizlikleri ve kırılganlıkları artırmıştır" Maliye Bakanı Naci Ağbal, istihdam verilerinin, Türkiye ekonomisi için olumlu trendi teyid eden bir sonuç ortaya çıkardığını bildirdi.
 • 16:08Ağbal: Ağbal: "Haziran 2010'dan Beri En Düşük Cari Açık Rakamına Ulaştık"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın açıklamaları Maliye Bakanı Ağbal: (3) -"İstihdam verileri de Türkiye ekonomisi için olumlu trendi teyid eden bir sonuç ortaya çıkardı" -"Avrupa Bölgesi'nde ılımlı toparlanma devam ediyor, ancak İngiltere'nin AB'den ayrılma kararı, bölge ekonomisine ilişkin belirsizlikleri ve kırılganlıkları artırmıştır" Maliye Bakanı Naci Ağbal, istihdam verilerinin, Türkiye ekonomisi için olumlu trendi teyid eden bir sonuç ortaya çıkardığını bildirdi.
 • 15:26Maliye Bakanı Ağbal Soruları Yanıtladı: (3)Maliye Bakanı Naci Ağbal, Milli Piyango İdaresince gerçekleştirilen şans oyunlarının lisans verilmesi suretiyle özelleştirilmesi ihalesi için son teklif verme süresinin kasım ayına ertelenmesine ilişkin, "İhaleye ilgi gösteren firmalar ortaklıklar oluşturma, finansman sağlayacak kreditör kuruluşlarla görüşmeler konusunda zamana ihtiyaç duyduklarını ilettiler.
 • 14:53Maliye Bakanı Naci Ağbal Soruları CevapladıMaliye Bakanı Naci Ağbal, Varlık Barışı düzenlemesine ilişkin, “Bu tasarı veya teklifin Meclis çalışmalarına ara vermeden önce yasalaşmasını öngörüyoruz” dedi.
 • 14:53Maliye Bakanı Ağbal Soruları Yanıtladı: (2)Maliye Bakanı Naci Ağbal, hükümet olarak ekonominin gerekleri neyse bu zamana kadar yaptıklarını, bundan sonra da yapmayı sürdüreceklerini belirterek, "Geçmişte yapmış olduğumuz reform düzenlemelerine yenilerini eklemek suretiyle reform çabamızı devam ettireceğiz.
 • 14:37Ağbal: Ağbal: "Bütçe Performansı Geçen Yılın Üzerinde"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın basın toplantısı Maliye Bakanı Ağbal: (2) "Yeni yasal düzenlemelerle birlikte, ikinci yarıda başta özel sektör yatırım harcamaları olmak üzere ekonomimizin büyüme ortamını teşvik eden, işsizliği aşağıya çeken politikalara devam edeceğiz" "Küresel ekonomide yaşanan olumsuzluklara, bu olumsuzlukların ülkelerin mali politikaları üzerinde meydana getirdiği risklere karşı ilk 6 aylık bütçe, fazla veren bir bütçe olmuştur.
 • 14:26Maliye Bakanı Ağbal: (3)Maliye Bakanı Naci Ağbal, istihdam verilerinin, Türkiye ekonomisi için olumlu trendi teyid eden bir sonuç ortaya çıkardığını bildirdi.
 • 14:11Ağbal: Ağbal: "Bütçe Haziranda 7,9 Milyar Lira Açık, Ocak-haziran Döneminde 1,1 Milyar Lira Fazla...GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın açıklamaları Maliye Bakanı Ağbal: (1) -"Bütçe haziranda 7,9 milyar lira açık, ocak-haziran döneminde 1,1 milyar lira fazla vermiştir" Maliye Bakanı Naci Ağbal, bütçenin haziranda 7,9 milyar lira açık, ocak-haziran döneminde ise 1,1 milyar lira fazla verdiğini söyledi.
 • 13:41Maliye Bakanı Ağbal Soruları Yanıtladı: (1)Maliye Bakanı Naci Ağbal, kamuoyunda "Varlık Barışı" olarak bilinen, Türk vatandaşlarının yurt dışındaki varlıklarının ülkeye getirilmesine yönelik düzenlemenin, Meclis çalışmalarına ara vermeden önce yasalaşmasını öngördüklerini bildirdi.
 • 13:20Bütçe Haziranda 7,9 Milyar Lira Açık VerdiMaliye Bakanı Naci Ağbal, "Haziran ayında bütçe açığı 7,9 milyar TL, faiz dışı açık 5,7 milyar TL oldu.
 • 13:00Maliye Bakanı Ağbal: (2)Maliye Bakanı Naci Ağbal, "Önümüzdeki günlerde yapacağımız yeni yasal düzenlemelerle birlikte ikinci yarıda başta özel sektör yatırım harcamaları olmak üzere ekonomimizin büyüme ortamını teşvik eden, işsizliği aşağıya çeken politikalara devam edeceğiz.
 • 11:54Maliye Bakanı Naci Ağbal AçıklamasıMaliye Bakanı Naci Ağbal, geçen yıl Haziran ayında 3,2 milyar lira fazla veren bütçenin 2016 yılı Haziran ayında 7,9 milyar lira açık verdiğini belirterek, “2015 yılı Ocak-Haziran döneminde bütçemiz 803 milyon lira fazla vermiş iken 2016 yılının Ocak-Haziran döneminde bütçemiz 1.1 milyar lira fazla verdi” dedi.
 • 11:19Maliye Bakanı Ağbal: (1)Maliye Bakanı Naci Ağbal, bütçenin haziranda 7,9 milyar lira açık, ocak-haziran döneminde ise 1,1 milyar lira fazla verdiğini söyledi.
 • 11:16Maliye Bakanı Naci Ağbal AçıklamasıMaliye Bakanı Naci Ağbal, “Makro Ekonomik Gelişmeler ve Ocak-Haziran 2016 Dönemi Merkezi Yönetim Bütçe Uygulama Sonuçları” ile ilgili bir basın toplantısı düzenledi.
 • 11:06Maliye Bakanı Naci Ağbal: "Bütçe, Haziranda 7,9 Milyar Lira Açık, Ocak-haziran Döneminde 1,1 Milyar...Maliye Bakanı Naci Ağbal: "Bütçe, haziranda 7,9 milyar lira açık, ocak-haziran döneminde 1,1 milyar lira fazla vermiştir.
 • 03:07Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Tasarısı Genel Kurul'da Kabul Edildi (7)Maliye Bakanı Naci Ağbal, "Vatandaşlarımızın yurt dışındaki varlıklarının Türkiye'ye getirilmesine ilişkin hususu ayrı bir müstakil kanun olarak tanzim edeceğiz.
 • 02:17Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Tasarısı Genel Kurul'daMaliye Bakanı Naci Ağbal, yurt dışındaki varlıkların ülkeye getirilmesine yönelik düzenlemenin gelecek hafta tekrar Parlamentoya getirileceğini belirterek, "Türkiye'deki vatandaşlarımızın yurt dışındaki varlıklarının Türkiye'ye getirilmesiyle ilgili düzenlemenin önemli olduğunu, Türkiye'nin ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz.
 • 23:23Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Tasarısı Genel Kurul'daMaliye Bakanı Naci Ağbal, Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nın, özel sektörün, piyasanın, sivil toplum örgütlerinin beklentilerini önemli ölçüde karşıladığını bildirdi.