SON DAKİKA NASA HABERLERİ

Son Dakika Nasa Haberleri

05:16
Dünya'nın 'Kızılötesi' Görünümü Büyüledi Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA)’ya ait meteoroloji uyduları, kızılötesi ışınlar altında Dünya'nın hızlandırılmış görüntüsünü ortaya çıkardı.
Dünya'nın 'Kızılötesi' Görünümü Büyüledi
21:01
Nasa "İklim Değişimi Gözlem Uydusu" Fırlattı Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), iklim değişimini izlemek için uzaya insansız gözlem uydusu gönderdi.
23:30
Dog-Loving Astronaut Wins Best Photo Of 2015 Retired astronaut and television host, Leland Melvin, snuck his dogs into the NASA studio so they could be in his official photo. As Mara Montalbano (@maramontalbano) shows us, the secret is out.
Dog-Loving Astronaut Wins Best Photo Of 2015
13:24
Almanya'ya Uzay Aracı İnecek ABD'de geliştirilen yeni nesil uzay araçlarının 2017'den itibaren Almanya'ya da iniş yapması için hazırlıklar yürütülüyor.
Almanya'ya Uzay Aracı İnecek
09:54
Adıyaman'da Tekstil ve Konfeksiyon Çalıştayı Düzenlendi Adıyaman Üniversitesinde ‘Adıyaman Çevresi Tekstil-Konfeksiyon ve Yeni Sektörel Gelişimlere Destek’ çalıştayı düzenlendi.
Adıyaman'da Tekstil ve Konfeksiyon Çalıştayı Düzenlendi
21:14
Yanımızdan 325 Metre Çapında Göktaşı Geçti '2004 BL86' adı verilen göktaşı, Ay'ın yeryüzüne olan uzaklığının üç katı bir mesafeden geçip gitti.
Yanımızdan 325 Metre Çapında Göktaşı Geçti
14:24
Göktaşı, Dünya'yı Teğet Geçti '2004 BL86' adı verilen göktaşı, Ay'ın yeryüzüne olan uzaklığının üç katı bir mesafeden geçip gitti.
Göktaşı, Dünya'yı Teğet Geçti
15:43
Konyaaltı Belediyesinde Nasa ile Canlı Bağlantı Konyaaltı Belediyesi, "Bilimde Kariyer Tele Konferansı" konulu eğitim semineri ile NASA'da görevli Türk bilim adamlarıyla, gökbilimini merak eden öğrencileri buluşturdu.
Konyaaltı Belediyesinde Nasa ile Canlı Bağlantı
00:44
Nasa, Mars Helikopterini Test Ediyor NASA'nın, Mars'taki keşif görevlerinde kullanılması için bir drone geliştirdiği ortaya çıktı.
Nasa, Mars Helikopterini Test Ediyor
18:00
Atlas 5 Roketi Başarıyla Fırlatıldı ABD ve müttefiklerine füze alarmı, teknik istihbarat, füze savunma sisteminin gelişimini sağlayacak ve haberleşme teknolojisini daha da geliştirecek roket başarıyla görev yerine gönderildi Siemens Başkan Yardımcısı ve Üretim Bölüm Şefi Ludwig: "Siemens'in havacılık uzay endüstrisi için ürettiği yazılımları olabildiği kadar mükemmelleştirmek için büyük bir çapa sarf ediyoruz.
16:20
Trabzonspor Yönetiminde Erkan Çatlağı Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Murat Türköz, kulübün mali açıdan darboğazdan geçtiğini belirterek, Erkan Zengin transferini eleştirdi.
14:21
Trabzonspor'da Erkan Zengin Transferi Yönetimi Böldü Trabzonspor'la yarın imza atması beklenen Erkan Zengin'in transferine yönetim içinden de sert tepki geldi.
Trabzonspor'da Erkan Zengin Transferi Yönetimi Böldü
13:26
Erkan Zengin Transferi Trabzonspor Yönetimi'ni Böldü Trabzonspor’da Erkan Zengin transferine ilk muhalefet yönetim içinden geldi.
Erkan Zengin Transferi Trabzonspor Yönetimi'ni Böldü
12:15
Kocaeli Eskişehir Depremini Nasa'dan Önce Tahmin Etti İzmit'te bir mühendislik firmasında elektronik teknisyeni olarak çalışan Ahmet Yakut, uydu fotoğraflarına bakarak ne zaman deprem olacağını tahmin edebildiğini öne sürdü.
Kocaeli Eskişehir Depremini Nasa'dan Önce Tahmin Etti
11:23
Eskişehir Depremini Nasa'dan Önce Tahmin Etti İzmit'te bir mühendislik firmasında elektronik teknisyeni olarak çalışan Ahmet Yakut, uydu fotoğraflarına bakarak ne zaman deprem olacağını tahmin edebildiğini öne sürdü.
Eskişehir Depremini Nasa'dan Önce Tahmin Etti
10:14
Mars'a Gönderilen Kayıp Uzay Robotu Bulundu Mars'a gönderildikten sonra kaybolan uzay robotu Beagle 2, 12 yıl sonra gezegenin yüzeyinde bulundu.
Mars'a Gönderilen Kayıp Uzay Robotu Bulundu
21:23
Dünya Benzeri 3 Yeni Gezegen! Dünya'ya çok benzeyen 3 yeni gezegenin keşfi, bilim dünyasını heyecanlandırıyor!
15:56
Google'dan 'Gökten İnternet'e Yatırım Bilişim devi Google'ın uydu üzerinden internet hizmeti sağlayacak bir şirkete 1 milyar dolarlık yatırım yapacağı açıklandı.
Google'dan 'Gökten İnternet'e Yatırım
10:14
Amatör Astronom, Nasa'nın Ufo Sansürünü Kaydetti NASA'nın kamerasına UFO görüntülerinin takıldığını iddia eden amatör astronom, "NASA durumu fark edince yayını kesti" dedi.
Amatör Astronom, Nasa'nın Ufo Sansürünü Kaydetti
15:35
Bodrum Eskişehir Depremini 5 Gün Öncesinden Nasa'dan Bildirdi Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi'nde (NASA) kurulan GeoCosmo Bilim ve Araştırma Merkezi'ne yönetici olarak kabul edilen ve 'İyonize Bulutlar' konusundaki çalışmasıyla tanınan Fransız asıllı Türk bilim adamı Ronald Karel, Eskişehir, Karaçobanpınarı'nda geçen 17 Ocak'ta saat 02.42'de meydana gelen 4.3 büyüklüğündeki depremi 5 gün önceden bulutları inceleyerek tespit etti.
Bodrum Eskişehir Depremini 5 Gün Öncesinden Nasa'dan Bildirdi
13:39
Türk Bilim Adamı Eskişehir Depremini 5 Gün Önceden Bildi Fransız asıllı Türk bilim adamı Ronald Karel, Eskişehir'de 17 Ocak'ta saat 02.42'de yaşanan 4.3 büyüklüğündeki depremi 5 gün önceden bulutları inceleyerek tespit etti.
Türk Bilim Adamı Eskişehir Depremini 5 Gün Önceden Bildi
12:04
Darüşşafaka Giriş Sınavı Başvuruları İçin Son Gün Kurulduğu günden bu yana 'Eğitimde Fırsat Eşitliği' misyonuyla binlerce çocuğun hayatını değiştiren Darüşşafaka, kuruluşunun 151. yılında yeni öğrencilerini bekliyor.
12:44
İzlanda'da, Bardarbunga Yanardağının Lavları 85 Kilometrekareye Ulaştı İzlanda’daki Bardarbunga yanardağı beş aydır lav püskürmeye devam ederken, havadan çekilen görüntüler lavların yayıldığı alanın büyüklüğünü gözler önüne seriyor.
İzlanda'da, Bardarbunga Yanardağının Lavları 85 Kilometrekareye Ulaştı
14:13
Enerji Bir-Sen 5. Olağan Genel Kurul Toplantısı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Avrupa’nın ikinci büyük şebekesine ulaştık. Geldiğimiz noktada 1 milyon 200 bin kilometre iletim ve dağıtım hattına sahip olduk" dedi.
12:34
Doğu'da Kinoa Yetiştirilecek Güney Amerika kökenli ve NASA tarafından astronotların beslenmesinde kullanılan kinoa projesi, Atatürk ve Iğdır üniversitelerinin Ziraat Fakülteleri tarafından uygulanacak.
Doğu'da Kinoa Yetiştirilecek
11:28
Küresel Isınma 2014'te Rekor Kırdı 2014, küresel ısınma kayıtlarının tutulmaya başladığı 1880 yılından bu yanaki ‘en sıcak’ yıl oldu.
Küresel Isınma 2014'te Rekor Kırdı
10:57
Erzurum - Doğu'da Astronotların Beslendiği Kinoa Ekilecek Doğu'da astronotların beslendiği kinoa ekilecek Güney Amerita kökenli ve NASA tarafından astranotların beslenmesinde kullanılan kinoa projesi, Atatürk ve Iğdır Üniversiteleri Ziraat Fakülteleri tarafından uygulanacak.
Erzurum - Doğu'da Astronotların Beslendiği Kinoa Ekilecek
10:14
Kayıp Uzay Robotu Yıllar Sonra Bulundu Mars'a gönderildikten sonra kaybolan uzay robotu Beagle 2, 12 yıl sonra gezegenin yüzeyinde bulundu.
Kayıp Uzay Robotu Yıllar Sonra Bulundu
09:48
Hava Sıcaklığı Artıyor Hava sıcaklığının batı bölgeler ile güneydoğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı bildirildi.
Hava Sıcaklığı Artıyor
08:53
2014 Tarihin En Sıcak Yılı Oldu Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi (NASA) ile Amerikan Ulusal Okyanus ve Atmosfer İdaresi (NOAA), 2014'ün, kayıtların tutulmaya başladığı 1880 yılından beri en sıcak yıl olduğunu bildirdi.
23:49
Uzayda Kaybolan Robot 11 Yıl Sonra Bulundu Mars’a gönderildikten sonra kaybolan “Beagle 2” adlı uzay robotu, 11 yıl sonra Kızıl Gezegen’in yüzeyinde bulundu.
Uzayda Kaybolan Robot 11 Yıl Sonra Bulundu
13:40
Mars'a Gönderilen Kayıp Uzay Robotu Bulundu Mars'a gönderildikten sonra kaybolan uzay robotu Beagle 2, 12 yıl sonra gezegenin yüzeyinde bulundu.
15:44
Uzayda Tehlike Atlattılar Uluslararası Uzay İstasyonu'nun (UUİ) ABD modülünde soğutma sisteminden kaynaklanan bir sorun küçük çaplı paniğe neden oldu.
Uzayda Tehlike Atlattılar
18:48
Uluslararası Uzay İstasyonu'da Alarmlar Çaldı Uluslararası Uzay İstasyonu bilgisayarlarının sızıntı alarmı vermesinin ardından mürettebat Amerika’ya ait bölümünü terk ederek Rus bölümüne geçti.
Uluslararası Uzay İstasyonu'da Alarmlar Çaldı
15:27
Uluslararası Uzay İstasyonu'ndaki Uzay Aracından Zehirli Atık Sızdı Uluslararası Uzay İstasyonu’nda meydana gelen sızıntı nedeniyle uzay aracında görevli olan 6 astronot araçtan tahliye edildi.
Uluslararası Uzay İstasyonu'ndaki Uzay Aracından Zehirli Atık Sızdı
07:43
Erkan Zengin: Nasa'ya da Bildirseler Trabzon'a Gitmiyorum Fenerbahçe’de oynamak istediğini söyleyen Erkan Zengin, isminin Trabzonspor tarafından borsaya bildirilmesine sert çıktı, “NASA’ya da bildirseler, Trabzon’da oynamam” dedi.
Erkan Zengin: Nasa'ya da Bildirseler Trabzon'a Gitmiyorum
05:22
NASA Uzayın En Net Görüntüsünü Yayınladı NASA'nın Hubble Uzay Teleskopu ile dünyadan 2,5 milyon ışık yılı uzaklıktaki Andromeda Galaksisi'nin milyonlarca yıldız içeren kolları net bir şekilde görüntülendi.
NASA Uzayın En Net Görüntüsünü Yayınladı
11:14
Nissan ve Nasa, Sürücüsüz Otomobil İçin Güçlerini Birleştirdi NASA ve Nissan, Dünya ve Mars’ta kullanılmak üzere geliştirilecek sürücüsüz araçlar için işbirliği yaptı.
Nissan ve Nasa, Sürücüsüz Otomobil İçin Güçlerini Birleştirdi
02:22
2014'te Bunlar da Oldu! Hiç biri bir telefon kadar ses getirmedi ama aslında bu 14 buluş ve olay, geleceği şekillendiriyor!
23:39
Nasa Creates Retro Travel Posters For Distant Exoplanets NASA creates vintage-inspired travel posters for exoplanets that will make you want to buy a ticket aboard a rocket ship. Jen Markham (@jenmarkham) explains.
Nasa Creates Retro Travel Posters For Distant Exoplanets
23:32
Güneş Sistemi Dışında Yaşam İçin Elverişli Gezegenler Keşfedildi NASA, neredeyse Dünya büyüklüğünde 3 ya da 4 gezegenin varlığının keşfedildiğini açıkladı.
15:24
Uzaydaki Astronotlar Cumayı Bekleyecek ABD’nin Florida eyaletinde bulunan NASA üssünden, Uluslararası Uzay İstasyonu’ndaki 6 astronota malzeme taşıyacağı duyurulan Falcon 9 isimli roketin fırlatılması ertelendi.
Uzaydaki Astronotlar Cumayı Bekleyecek
15:05
Falcon 9 Roketinin Fırlatılması Cumaya Ertelendi ABD’nin Florida eyaletinde bulunan NASA üssünden, Uluslararası Uzay İstasyonu’ndaki 6 astronota malzeme taşıyacağı duyurulan Falcon 9 isimli roketin fırlatılması ertelendi.
Falcon 9 Roketinin Fırlatılması Cumaya Ertelendi
15:01
Falcon 9 Roketinin Fırlatılması Cumaya Ertelendi Florida'da bulunan NASA üssünden, Uluslararası Uzay İstasyonundaki 6 astronota malzeme taşıyacağı duyurulan Falcon 9 isimli roketin fırlatılması ertelendi.
13:32
Engelli Çocuk Astronot Kıyafetleri Sayesinde Yürümeyi Başardı İngiltere’de yaşayan 3 yaşındaki doğuştan engelli Georgie Craig, NASA astronotları için hazırlanan kıyafetlerden esinlenilerek tasarlanan özel giysi sayesinde adım atmayı başardı.
Engelli Çocuk Astronot Kıyafetleri Sayesinde Yürümeyi Başardı
12:48
Astronot Kıyafetiyle İlk Adımlarını Attı İngiltere'de yaşayan doğuştan engelli Georgie Craig, NASA astronotları için hazırlanan kıyafetlerden esinlenilerek tasarlanan özel giysi sayesinde adım atmayı başardı.
Astronot Kıyafetiyle İlk Adımlarını Attı
05:19
Uzayın Derinliklerinden En Net Kare! NASA'nın Hubble Uzay Teleskopu ile ilk kez 1995 yılında gözlemlediği meşhur "Yaratılış Sütunları" daha önce görülmemiş detaylarıyla yeniden fotoğraflandı.
Uzayın Derinliklerinden En Net Kare!
20:22
Mars'ta Ortaya Çıkan Tabut! Ve sonunda Mars'ta bir de tabut buldular!
15:39
Uzaydan Dünya'ya 'Mutlu Yıllar' Mesajı Uluslararası Uzay İstasyonu’ndaki astronotlar, uzaydan Dünya’ya yeni yıl mesajı gönderdi.
14:55
Nasa Görüntüledi NASA görüntüledi.
Nasa Görüntüledi
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 01.02.2015 09:08:35. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA NASA HABERLERİ
[Hata Bildir]