SON DAKİKA NASA HABERLERİ

Son Dakika Nasa Haberleri

 • 00:05 Hololens'e Yeni Görev! Hololens'e Yeni Görev! Microsoft'un büyük heyecan yaratan oyuncağı HoloLens, NASA'nın yeni Mars planlarında baş rolde!
 • 18:10 Nasa Yaşam Modülünü Genişletemedi Nasa Yaşam Modülünü Genişletemedi Uluslararası Uzay İstasyonu'na gönderilen Bigelow Genişletilebilir Faaliyet Modülü'nün (BEAM) genişletilmesi çalışmalarında başarı sağlanamadı.
 • 15:32 Nasa Dünyadan 400 Kilometre Uzakta 'Oda' Kuruyor Nasa Dünyadan 400 Kilometre Uzakta 'Oda' Kuruyor Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), geçen ay SpaceX ile uzaya gönderdiği BEAM (Bigelow Genişletilebilir Faaliyet Modülü) adlı şişirilebilir yaşam kapsülünün kapağını açtı.
 • 10:06 Orman Yangını Kanada'nın Milli Gelirini de Etkiledi OTTAWA/FORT MCMURRAY (AA) – Kanada Merkez Bankası, Fort McMurray bölgesinde devam eden ve halen kontrol altına alınamayan orman yangınlarının, ülkenin gayri safi yurt içi hasılasını (GSYİH) olumsuz etkileyeceğini açıkladı.
 • 14:19 Cilo Dağı'ndaki Buzullar Eriyor Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Peyzaj Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Onur Şatır, Hakkari'nin Cilo Dağı'ndaki buzulların önemli bir kısmının, küresel ısınma nedeniyle eridiğini söyledi.
 • 13:30 Cilo Dağlarındaki Buzullar Eriyor Cilo Dağlarındaki Buzullar Eriyor Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Onur Şatır, Hakkâri’nin Yüksekova ilçesindeki Cilo dağlarındaki buzulların 30 yıl içinde yüzde 47’sinin eridiğini söyledi.
 • 13:26 Van Nasa Verilerine Göre Cilo Buzulları Yok Oluyor Van Nasa Verilerine Göre Cilo Buzulları Yok Oluyor Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) bilim insanları tarafından NASA verilerine dayandırılarak Cilo buzullarıyla ilgili yapılan araştırmada çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı.
 • 07:10 Hindistan Mini Uzay Mekiğini Uzaya Fırlattı Hindistan Mini Uzay Mekiğini Uzaya Fırlattı Hindistan'ın güneyindeki Andhra Pradesh şehrinden kalkan 6,5 metre yüksekliğinde ve 1,75 ton ağırlığındaki 'mini' uzay mekiğinin atmosferde 70 kilometre mesafe katetmesi hedefleniyordu.
 • 18:17 Hindistan'dan "Tekrar Kullanılabilir" Mini Uzay Mekiği Hindistan, Andhra Pradesh eyaletindeki Sriharikota üssünden "tekrar kullanılabilen uzay aracı (RLV)" fırlatma denemesini başarıyla gerçekleştirdi.
 • 08:10 Google'ın Dev Etkinliğinde Sahnede Türkiye Vardı Google'ın Dev Etkinliğinde Sahnede Türkiye Vardı TEKNOLOJİ devi Google'ın dünya çapındaki tüm yazılım mühendislerini bir araya getirdiği 'Google I/O' dün başladı.
 • 07:32 İşte Mars'ın En Yeni Fotoğrafı Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), Hubble Uzay Teleskobu'nun 12 Mayıs'ta çektiği Mars fotoğrafını yayınladı.
 • 04:47 Astronotlardan Ankara ve İstanbul Paylaşımı Astronotlardan Ankara ve İstanbul Paylaşımı Uluslararası Uzay İstasyonu'nda bulunan astronotlar, Türkiye üzerinden geçtikleri sırada, çektikleri İstanbul ve Ankara fotoğraflarını paylaştılar.
 • 18:57 Uzaya İlk Alman Komutan Uzaya İlk Alman Komutan Başbakan Merkel Köln'de uzaycılıkla ilgili iki önemli kuruluşu ziyaret etti.
 • 18:36 Idb Bilim ve Teknoloji Ödülünü "Nanomanyetik Bilimsel Cihazlar" Kazandı İslam Kalkınma Bankası (IDB) 2016 Bilim ve Teknoloji Ödülü nanoteknoloji alanında yaptığı başarılı çalışmalarından dolayı Ankara merkezli Nanomanyetik Bilimsel Cihazlar firmasına verildi.
 • 08:16 Nasa'dan Makine Ömrü Hesaplayan Yazılım Nasa'dan Makine Ömrü Hesaplayan Yazılım NASA, New York'taki Sentient Science mühendislerinin herhangi bir makinenin ömrünü hesaplayacak bir yazılım geliştirdiğini açıkladı.
 • 09:37 Nasa'dan İlginç Yazılım! Nasa'dan İlginç Yazılım! Makinelerin ömrünü hesaplamaya yarayan ilginç yazılım, NASA tarafından gün ışığına çıkarıldı!
 • 22:41 Nasa Açıkladı! 136 Yılın Rekoru Kırılacak Nasa Açıkladı! 136 Yılın Rekoru Kırılacak GISS Direktörü Gavin Schmidt, yaptığı açıklamada, nisan ayındaki kara ve deniz sıcaklığının, 1951-1980 yılları ortalamasının 1,1 santigrat derece üzerinde gerçekleşti.
 • 22:17 Iss 100 Bininci Turunu Attı Iss 100 Bininci Turunu Attı Rusya'nın başkenti Moskova'da bulunan misyon kontrol merkezinden yapılan açıklamada "Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS) bugün Dünya'nın etrafındaki yörüngesinde 100 bininci turunu yaptı" denildi.
 • 22:15 NASA Açıkladı! Bu Yaz 136 Yılın Rekoru Kırılacak NASA Açıkladı! Bu Yaz 136 Yılın Rekoru Kırılacak NEW Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi Goddard Uzay Çalışmaları Enstitüsüne göre, 1880 yılından bu yana en sıcak yıl 2016 olacak.
 • 21:31 Uui Dünya Çevresinde 100 Bininci Turunu Tamamladı CAPE Uluslararası Uzay İstasyonu (UUİ), dünya çevresinde 100 bininci dönüşünü tamamladı.
 • 13:07 Nasa: "Tarihin En Sıcak Nisan Ayı Geride Kaldı" NASA, geçtiğimiz Nisan ayının tarihteki en sıcak Nisan ayı olduğunu duyurdu.
 • 14:13 Uzay ve Havacılıkta Afrika'nın Parlayan Yıldızı Fas'a Btso'dan Yakın İnceleme Uzay ve Havacılıkta Afrika'nın Parlayan Yıldızı Fas'a Btso'dan Yakın İnceleme Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Uzay Havacılık ve Savunma Kümelenmesi üyesi firma temsilcileri, Uluslararası Rekabeti Geliştirme (Ur-Ge) Projesi kapsamında 1 milyar Euro’luk iş hacmi ile uzay havacılık ve savunma endüstrisinde önemli bir yatırım merkezi olan Fas’ta incelemelerde bulundu.
 • 10:09 Başkentlilere "Mars'a Yolculuk" Fırsatı Ankara Üniversitesi Kreiken Rasathanesince yarın "Mars'a Yolculuk" temalı halk günü etkinliği düzenlenecek, havanın uygun olması halinde teleskoplarla gözlem yapılabilecek.
 • 01:27 Nasa, Merkür'ün Güneş'in Önünden Geçişini Görüntüledi Merkür, dün 7 saat boyunca Güneş ve Dünya arasına girdi.
 • 12:10 Nasa'da İkinci Bir Dünya Bulma Umudu Nasa'da İkinci Bir Dünya Bulma Umudu NASA, Güneş Sistemi'nin dışında bin 284 yeni gezegenin keşfedildiğini duyurdu.
 • 11:25 NASA'dan Heyecanlandıran Keşif: 9 Yaşanılabilir Gezegen Bulundu NASA'dan Heyecanlandıran Keşif: 9 Yaşanılabilir Gezegen Bulundu NASA'nın Kepler Uzay Teleskobu'nun uzayda bin 284 gezegen bulduğu, gezegenlerden 9'unda ise yaşanabilir bölge olduğu bildirildi.
 • 07:26 Kepler Teleskobu 100'den Fazla Dünya Boyutlarında Gezegen Keşfetti Kepler Teleskobu 100'den Fazla Dünya Boyutlarında Gezegen Keşfetti Teleskop aynı zamanda, uzayın 'yaşama elverişli koşullara sahip bölgeleri' olarak bilinen alanda dokuz küçük gezegen de tespit etti.
 • 02:34 Kepler Teleskobu ile 1284 Yeni Gezegen Keşfedildi Kepler Teleskobu ile 1284 Yeni Gezegen Keşfedildi Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA)'nın Kepler Uzay Teleskobu ile 1284 yeni gezegen keşfedildiği açıklandı.
 • 21:22 Nasa Bin 284 Gezegen Buldu NEW ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi'nin (NASA) Kepler Uzay Teleskobu'nun uzayda bin 284 gezegen bulduğu bildirildi.
 • 07:44 NASA, Merkür'ün Güneş'in Önünden Geçişini Görüntüledi NASA, Merkür'ün Güneş'in Önünden Geçişini Görüntüledi Merkür, dün 7 saat boyunca Güneş ve Dünya arasına girdi. Tarihi anlar, Güneş'i gözlemleyen bir uzay aracı tarafından kaydedildi.
 • 19:58 Merkür'den Gökyüzü Şöleni Merkür'den Gökyüzü Şöleni Her 13 – 14 yılda bir görülebilen nadir bir gökyüzü olayı gerçekleşti.
 • 12:18 Türkiye Belediye Başkanları Birliği'nin Amerika Ziyareti İstikrarlı Geçti Türkiye Belediye Başkanları Birliği'nin Amerika Ziyareti İstikrarlı Geçti Türkiye Belediye Başkanları Birliği Genel Başkanı ve Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’nin, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu’nun, Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici’nin, Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit’in, Cumayeri Belediye Başkanı Recep Tuna’nın, Beyköy Belediye Başkanı Osman Kılıç’ın, Kaynaşlı Belediye Başkanı Erol Bayraktar’ın, Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan’ın, Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir’in, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen’in ve Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin Amerika Birleşik Devletleri’ne (ABD) varmalarının ardından, ilk gün Houston Hayvanat Bahçesi gezildi ve sonrasında Johnson Uzay Merkezi, NASA ziyaret edildi.
 • 11:18 Haftanın Tarihine Bakış İzmir, 15 Mayıs 1919'da Yunanlılar tarafından işgal edildi.
 • 14:42 Merkür'ün Ağır Ama Görkemli Geçişi Merkür'ün Ağır Ama Görkemli Geçişi Pazartesi günü tüm gözler Merkür'de olacak.
 • 15:42 Dahi Çocuklara Uzayı Anlattı NASA'nın desteğiyle 2014'te düzenlenen "Uluslararası Gençlik Sanat Yarışması"nda, "en yaratıcı resim" dalında birinci olan eseri radyoteleskopla Ay'a yollanan lise öğrencisi Bozkurt Selvi, Üsküdar Çocuk Üniversitesindeki söyleşide, uzayı anlattı.
 • 14:52 Dijital Dönüşümcüler "Digilogue Paneli"Nde Buluştu Teknoloji sergisi Digital Revolution çerçevesinde düzenlenen Digilogue Paneli, dijital dönüşümün arkasındaki yaratıcı isimleri buluşturdu.
 • 21:59 Nasa Geocosmo Başkan Yardımcısı Karel Nasa Geocosmo Başkan Yardımcısı Karel GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Salondan görüntü Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) GeoCosmo Başkan Yardımcısı Ronald Karel'in konuşması Kalp cerrahı Prof. Dr. Birgün Sönmez'in Ronald Karel'e plaket vermesi NASA GeoCosmo Başkan Yardımcısı Karel: "Türkiye'de bir tarih yazalım ve deprem ön sinyallerinin gerçek olduğunu, sismik olay olmadığını, tabiatın sesi olduğunu, tabiatın depremden 3-4-5-6 gün önce bir sinyal verdiğini ispatlamak istiyoruz" Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) GeoCosmo Başkan Yardımcısı Ronald Karel, "Türkiye'de bir tarih yazalım ve deprem ön sinyallerinin gerçek olduğunu, sismik olay olmadığını, tabiatın sesi olduğunu, tabiatın depremden 3-4-5-6 gün önce bir sinyal verdiğini ispatlamak istiyoruz" dedi.
 • 19:19 Nasa Geocosmo Başkan Yardımcısı Karel Açıklaması Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) GeoCosmo Başkan Yardımcısı Ronald Karel, "Türkiye'de bir tarih yazalım ve deprem ön sinyallerinin gerçek olduğunu, sismik olay olmadığını, tabiatın sesi olduğunu, tabiatın depremden 3-4-5-6 gün önce bir sinyal verdiğini ispatlamak istiyoruz" dedi.
 • 10:21 Gopro Roket Üzerine Yerleştirildi, Muhteşem Görüntüler Gopro Roket Üzerine Yerleştirildi, Muhteşem Görüntüler GoPro bugün inanılmaz bir görüntü paylaştı.
 • 14:19 Denizli'de Öğretmenlere Astronomi Eğitimi Verilecek Merkezefendi Nalan Kaynak Anadolu Lisesi'nin hazırladığı "Yıldızlardan Yıldızsılara-2" projesi TÜBİTAK-4005'in desteklediği 14 projeden biri oldu.
 • 12:00 Mars'ın Yüzeyinde Kaynayan Su Bulundu Mars'ın Yüzeyinde Kaynayan Su Bulundu Bilim insanları Mars'ın yüzeyinde keşfedilen bazı değişikliklerin, yüzeyinde bulunan kaynayarak akan suyun neden olduğunu belirtti.
 • 09:51 Öğretmenlere Astronomi Eğitimi Öğretmenlere Astronomi Eğitimi Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, 'Yıldızlardan Yıldızsılara-2' projesinin TÜBİTAK-4005 projeleri kapsamında sunulan çoğunluğunu üniversitelerin oluşturduğu yaklaşık 150 proje arasından desteklenmeye değer bulunan 14 proje arasına girmeyi başardığını açıkladı.
 • 07:17 Hubble Teleskobu ile Samanyolu'nun Merkezine Yolculuk Hubble Teleskobu ile Samanyolu'nun Merkezine Yolculuk Hubble Uzay Teleskobu'nun Samanyolu Galaksisi'nin merkezine doğru yaptığı zoom (yakınlaştırma) görüntüleri, binlerce yıl sürebilecek bir yolculuğu 30 saniyede izleyebilme fırsatı veriyor.
 • 14:24 Cüce Yıldız Etrafında 3 Gezegen Keşfedildi Cüce Yıldız Etrafında 3 Gezegen Keşfedildi Gökbilimciler, dünyadan 40 ışık yılı uzaklıktaki bir ultra-soğuk cüce (sönük ışıklı) yıldızın yörüngesinde Dünya büyüklüğünde 3 gezegen keşfetti.
 • 23:06 Ultrasoğuk Cüce Yıldız Etrafında 3 Gezegen Keşfedildi Ultrasoğuk Cüce Yıldız Etrafında 3 Gezegen Keşfedildi Avrupa Güney Rasathanesi'nin (ESO) internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, La Silla Gözlemevi'ndeki Trappist teleskobunu kullanan astronomlar, güneşin 10 katı küçüklüğündeki ultrasoğuk sönük ışıklı yıldızı izlerken, yıldızın ışığının belirli aralıklarla söndüğünü fark etti.
 • 15:52 Kapadokya'da Tüp Bebek Toplantısı Yapıldı Kapadokya'da Tüp Bebek Toplantısı Yapıldı Nevşehir'in Avanos İlçesi'nde bir otelde düzenlenen Tüp Bebek Kongresi'ne Türk ve yabancı doktorlar katıldı.
 • 08:22 Mars'a 2018'de Uçuyoruz! Mars'a 2018'de Uçuyoruz! Şirketin kurucusu ve Üst Yöneticisi Elon Musk, Twitter'daki hesabından yaptığı açıklamada "Kızıl Ejderha (Red Dragon)" adlı uzay aracını 2018'te Mars'ın yüzeyine indirmeyi planladıklarını belirtti.
 • 01:18 Spacex Mars'a Gidiyor ! Spacex Mars'a Gidiyor ! Mars'a ait bir çok proje ve planının olduğunu her vakitte açıklayan SpaceX'in sahibi Elon Musk, 2018'de Mars'a gitmeye hazırlanıyor.
 • 23:27 Kızıl Gezegen'e Yolculuk İçin İlk Adım Kızıl Gezegen'e Yolculuk İçin İlk Adım Şirketin kurucusu ve Üst Yöneticisi Elon Musk, Twitter'daki hesabından yaptığı açıklamada "Kızıl Ejderha (Red Dragon)" adlı uzay aracını 2018'te Mars'ın yüzeyine indirmeyi planladıklarını belirtti.
 • 22:50 Spacex, 2018'te Mars'a İlk Aracını Göndermeye Hazırlanıyor CAPE Uzay aracı ve roket üreticisi SpaceX, Mars'a ilk uçuşunu 2018'te yapmayı planlıyor.