SON DAKİKA NUMAN KURTULMUŞ HABERLERİ

Son Dakika Numan Kurtulmuş Haberleri

 • 17:11Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: (2)Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, kamu kurum ve kuruluşlarında bazı istisnalar haricindeki naklen veya açıktan atamaların durdurulmasına dair Başbakanlık Genelgesi'ne ilişkin, "İlk sefer uygulanmıyor, daha önceki hükümetler zamanında da uygulanmış, bir teamül olarak Türkiye siyasetinde var olan hususlardan birisidir.
 • 16:57Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: (1)Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, "Türkiye'nin güvenlik meselesi, bütün bunlarla birlikte 7 Haziran'dan sonra kurulamamış koalisyon ve geçici hükümet şartları, eğer inanın ki demokrasisi kırık dökük işleyen bir ülke olsaydı şimdiye kadar ekonomi çoktan altüst olmuş olurdu, Türkiye'deki bütün dengeler çok zor kurulacak şekilde bozulmuş olurdu.
 • 16:59Başkent'te Yükselen Yeni Binalar Uçak Gösterilerinin Yüksekten Yapılmasına Neden OlduBaşkent'te Yükselen Yeni Binalar Uçak Gösterilerinin Yüksekten Yapılmasına Neden Oldu30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü nedeniyle Atatürk Kültür Merkezi'ndeki törenler bir çok ilke sahne olurken Türk Yıldızları'nın gösteri yapacağı bölgede inşaatı devam eden yeni binaların yüksekliği nedeniyle gösteriler daha yüksek irtifada gerçekleştirildi.
 • 16:03Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Büyük Zafer'in 93. yıl dönümü - 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü, yurtta, KKTC'de ve dış temsilciliklerde törenlerle kutlanıyor.
 • 15:34Büyük Zaferin 93. Yıl Dönümü30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla, Atatürk Kültür Merkezi (AKM) alanında resmi geçit töreni düzenlendi.
 • 00:13Canlı Yayında Numan Kurtulmuş'u Zora Sokan SoruCanlı Yayında Numan Kurtulmuş'u Zora Sokan SoruNTV canlı yayınında gündeme dair açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, PKK'yla ilgili soruya cevap vermekte zorlandı.
 • 12:15Kurtulmuş'tan Türkeş Yorumu: Türkeş Ne Vatan Haini, Ne de KahramanKurtulmuş'tan Türkeş Yorumu: Türkeş Ne Vatan Haini, Ne de KahramanBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, bakanlık teklifini kabul eden MHP'li Tuğrul Türkeş için, "Ne vatan haini muamelesi görmelidir ne de kahraman ilan edilmelidir." dedi.
 • 18:04Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş'un AçıklamalarıBaşbakan Yardımcısı Kurtulmuş'un AçıklamalarıBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun CHP, MHP ve HDP’deki isimlere bakanlık teklifi götürmesine ilişkin, “Bir koalisyon kurmuyoruz.
 • 15:31Düzeltme - Hopa'daki Selde Hayatını Kaybeden 3 Kişi Toprağa Verildi"Artvin'in Hopa ilçesinde meydana gelen sel felaketinde hayatını kaybeden 8 kişiden 3'ü toprağa verildi" haberinin sonunda Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ve Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un cenazeye katılmadığı ifade edilmişti.
 • 15:51Kurtulmuş: Kurtulmuş: "Telaşa Gerek Yok"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un açıklamaları Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
 • 15:21Kurtulmuş, Demirtaş'ın Referandum Teklifi Açıklamasını DeğerlendirdiBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ’sistem değişmiştir’ sözlerine karşılık referandum teklifi yapacakları yönündeki açıklamasına ilişkin, "Nihayetinde demokrasi içinde yürütülüyorsak sistemin sahibi de hakemi de milletin kendisidir.
 • 15:08HDP'nin Referandum Önerisine AK Parti'den Yanıt GeldiHDP'nin Referandum Önerisine AK Parti'den Yanıt GeldiDemirtaş'ın sistem değişikliği için referandum önerisine AK Parti'den ilk yanıt Kurtulmuş'tan geldi. Kurtulmuş, "Olabilir ama Türkiye'nin önceliği yeni hükümetin kurulması." dedi.
 • 18:37Şehit Jandarma Astsubay Taştekin, Son Yolculuğuna Uğurlandı (1)Şehit Jandarma Astsubay Taştekin, Son Yolculuğuna Uğurlandı (1)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un şehit yakınlarının yanına gelmesi, - Şehit babasının fotoğrafı öpmesi, - Şehit eşinin tabuta sarılması, - Şehit'in cenaze namazının kılınması, - Şehit'in naaşının götürülmesi, Şehitlerimizi uğurluyoruz- Yüksekova'daki çatışmada şehit edilen Jandarma Astsubay Üstçavuş Taştiken'in cenazesi, memleketi Konya'nın Doğanhisar ilçesinde gözyaşları arasında toprağa verildi- Şehidin yaklaşık 1 hafta sonra doğum yapacağı öğrenilen eşi Ayşe Taştiken, Türk bayrağına sarılı tabutun başında, "Dursun'um sensiz doğacak yavrumuzu nasıl yetiştireceğim" diyerek, uzun süre gözyaşı döktü- Şehidin babası Ahmet Taştiken: - "Oğlum ben seni izne bekliyordum" Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit edilen Jandarma Astsubay Üstçavuş Dursun Taştiken (27), memleketi Konya'nın Doğanhisar ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.
 • 16:36Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş'tan 'Sınırlı Süreli Reform Hükümetine' İlişkin AçıklamaBaşbakan Yardımcısı Kurtulmuş'tan 'Sınırlı Süreli Reform Hükümetine' İlişkin AçıklamaBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, sınırlı süreli reform hükümetine ilişkin değerlendirmede bulunarak, "Bu da modellerden bir tanesidir, belli bir süreyle reform hükümetinin olması. Türkiye’nin acil konularını biliyoruz.
 • 12:22Özel, Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş'a Veda Ziyaretinde BulunduÖzel, Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş'a Veda Ziyaretinde BulunduGenelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'a veda ziyaretinde bulundu.
 • 12:04Genelkurmay Başkanı Özel'in Veda ZiyaretleriGenelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'a veda ziyaretinde bulundu.
 • 16:59Dünya Kırım Tatar KongresiANKARA (AA) – Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Kırım halkı hem haklarına ve onurlarına sahip çıkarak mücadele etmiş hem de tarih boyunca yine az evvel ifade edildiği gibi hiçbir zaman silaha, teröre ve kendisini zulmedenlere karşı bile isyana sürüklenen bir hava içerisinde olmamıştır.
 • 15:47Hükümet Kurma SüreciBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, hükümet kurma çalışmaları çerçevesinde istikşafi görüşmelerin sürdürüldüğünü belirterek, "Sonuçta bir koalisyon görüşmesine geçilip geçilmemesi noktasındaki kararları verecek olan partilerin yetkili kurulları ve genel başkanlarıdır.
 • 14:35Kurtulmuş: Kurtulmuş: "Umut Ediyoruz Ki Bu Görüşmelerden Hayırlı Bir Sonuç Çıkar"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kurtulmuş'un açıklamaları ANKARA - Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, gazetecilerin sorularını yanıtladı.
 • 14:08Kurtulmuş: Ümit Ediyoruz Ki Bu Görüşmelerden Hayırlı Bir Sonuç ÇıkarKurtulmuş: Ümit Ediyoruz Ki Bu Görüşmelerden Hayırlı Bir Sonuç ÇıkarBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘AK Parti ile koalisyon kuramazsak üzülürüm' sözü ile ilgili olarak, “Bugün sondan bir önceki görüşmeyi yaptıktan sonra Pazartesi günü son görüşmeyi yapacağız. Ümit ediyoruz ki bu görüşmelerde hayırlı bir sonuç çıkar. Sürecin sonunu hep beraber göreceğiz.
 • 13:45Kurtulmuş, Kılıçdaroğlu'nun 'Ak Parti ile Koalisyon Kuramazsak Üzülürüm' Açıklamalarını...Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ’AK Parti ile koalisyon kuramazsak üzülürüm’ açıklamasını değerlendirerek, "Biz, henüz hazırlık aşamasını bitirmiş değiliz" dedi.
 • 09:02Erdoğan, Endonezya Cumhurbaşkanı Yardımcısı Kalla'yı Kabul EdecekCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Endonezya Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yusuf Kalla'yı kabul edecek.
 • 13:423. AKP - CHP Koalisyon Görüşmeleri BaşladıAK Parti-CHP koalisyon görüşmelerinin 3’üncü görüşmesi saat 13.20’de başladı.
 • 22:09Güvenlik Toplantısı Sona ErdiBaşbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında yapılan güvenlik toplantısı sona erdi.
 • 19:23Güvenlik Toplantısı BaşladıBaşbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında yapılan güvenlik toplantısı saat 18.40'da başladı.
 • 14:59AK Parti ve CHP Heyetleri Arası İlk Görüşme BaşladıAK Parti ve CHP Heyetleri Arası İlk Görüşme BaşladıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'in gelişi, açıklamalarda bulunması- Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz'ın gelişi- CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç'un gelişi- Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un gelişi Hükümet kurma süreci- AK Parti ve CHP heyetleri arası ilk görüşme başladı- Kültür ve Turizm Bakanı Çelik: - "İstikşafi görüşmelerin ilk toplantısını yapıyoruz" Hükümet kurma sürecinde AK Parti ve CHP arasında varılan mutabakat çerçevesinde heyetler arası ilk görüşme başladı.
 • 14:47Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Hep birlikte bütün bu zor süreçleri aşacağız, terör asla hedefine ulaşamayacaktır.
 • 14:36Hükümet Kurma SüreciHükümet kurma sürecinde AK Parti ve CHP arasında varılan mutabakat çerçevesinde heyetler arası ilk görüşme başladı.
 • 14:21Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, barış isteyen herkesi samimiyete, şiddetle arasına mesafe koymaya ve silahları ebediyen toprağa gömmeye çağırdığını açıkladı.
 • 12:47Hükümet Kurma SüreciAK Parti'nin bugün CHP ile gerçekleştireceği koalisyon görüşmelerine Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, AK Parti Milletvekilleri Osman Can ile Taha Özhan katılacak.
 • 19:55Kurtulmuş: Kurtulmuş: "Bu Olaylar Üzerinden Bir Siyasi Rant Peşinden Koşmasınlar"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un açıklamaları Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, AA'ya konuştu: (1)-"Türkiye'yi hükümetsiz bırakmama sorumluluğunun bilincindeyiz, bunun bütün gereklerini yerine getiririz, ama şimdiye kadar 13 yılda yapamadığımız neler varsa, bunları yapabilecek bir hükümet protokolü oluştuğu anda bir hükümetin oluşması mümkün olur.
 • 19:33Kurtulmuş: Kurtulmuş: "Çözüm Süreci Tesadüfen Ortaya Çıkmış Bir Süreç Değildir"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un açıklamaları Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, AA'ya konuştu: (2)- "Önce elinde silah bulunanlar, silahlarını ilanihaye toprağa gömecek ve Türkiye'de bu irade ortaya konulduktan sonra da Çözüm Süreci'nin kalan kısımları ikmal edilecektir"- "Dilleri barışı söyleyip gönüllerinde ve zihinlerinde savaşı devam ettirenler, barışın ortağı olamazlar.
 • 19:22Kurtulmuş: Kurtulmuş: "Daeş Birinci Derecede Türkiye'nin Tehdidi Olmaya Başlamıştır"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un açıklamaları Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, AA'ya konuştu: (2)- "Önce elinde silah bulunanlar, silahlarını ilanihaye toprağa gömecek ve Türkiye'de bu irade ortaya konulduktan sonra da Çözüm Süreci'nin kalan kısımları ikmal edilecektir"- "Dilleri barışı söyleyip gönüllerinde ve zihinlerinde savaşı devam ettirenler, barışın ortağı olamazlar.
 • 15:40Davutoğlu, Şehit Ünal'ın Cenaze Törenine Katıldı (2)Davutoğlu, Şehit Ünal'ın Cenaze Törenine Katıldı (2)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Davutoğl'nun konuşması-Cenazenin ambulansa konulması ADIYAMAN - Başbakan Ahmet Davuoğlu ve Numan Kurtulmuş, Adıyaman'da şehit olan Uzman Onbaşı Müsellim Ünal için düzenlenen cenaze törene katıldı.
 • 15:11Davutoğlu, Şehit Ünal'ın Cenaze Törenine Katıldı (1)Davutoğlu, Şehit Ünal'ın Cenaze Törenine Katıldı (1)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Davutoğlu'nun gelişi ve cenaze yakınlarına taziyede bulunması-Askerleri selamlaması-Cenazenin askerler tarafından omuzlarda taşınıp alana getirilmesi-Davutoğlu'nun duygulanması-Saygı duruşu-Dua edilmesi--Davutoğlu'nun konuşması ADIYAMAN - Başbakan Ahmet Davuoğlu ve Numan Kurtulmuş, Adıyaman'da şehit olan Uzman Onbaşı Müsellim Ünal için düzenlenen cenaze törene katıldı.
 • 14:07Numan Kurtulmuş ve İki Bakan Suruç'a GidiyorBaşbakanlık, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde yaşanan bombalı intihar saldırısıyla ilgili yazılı açıklama yaptı.
 • 14:06Suruç'taki PatlamaBaşbakan Ahmet Davutoğlu'nun, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki patlamayla ilgili, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'e bölgeye gidip olayı yerinde inceleme talimatı verdiği bildirildi.
 • 23:53Numan Kurtulmuş: Numan Kurtulmuş: "Telaşa Kapılmanın Gereği Yoktur"Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Anayasa Mahkemesi’nin dershanelerin okula dönüşmesini ve dönüşemeyen dershanelerin kapatılmasını düzenleyen kanunu iptal etmesine ilişkin, “Herhangi bir telaşa kapılmanın gereği yoktur” dedi.
 • 23:39Kurtulmuş, Dershanelerle İlgili Yasanın İptalini EleştirdiKurtulmuş, Dershanelerle İlgili Yasanın İptalini EleştirdiBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş Hükümetler bir karar alır, uygular.
 • 23:30Kurtulmuş, Dershanelerin Kapatılmasıyla İlgili Yasanın İptalini EleştirdiKurtulmuş, Dershanelerin Kapatılmasıyla İlgili Yasanın İptalini EleştirdiBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Anayasa Mahkeme'nin dershanelerin kapatılmasına ilişkin yasayı iptal etmesiyle ilgili olarak, Hükümetler bir karar alır, uygular.
 • 23:21Kurtulmuş, Başakşehir'de Sokak İftarına KatıldıBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Bizim huzurumuz, bizim güvenliğimiz, bizim dirliğimiz ve birliğimiz sadece kendimiz için önemli değil, ta Doğu Türkistan'dan Yemen'e kadar, Kafkaslar'dan Balkanlar'a, Orta Afrika'ya kadar bütün dünya için önemlidir" dedi.
 • 22:56Numan Kurtulmuş, Sokak İftarına KatıldıNuman Kurtulmuş, Sokak İftarına KatıldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - İftardan detaylar- Kurtulmuş'un konuşması Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Başakşehir Belediyesince düzenlenen iftar programına katıldı.
 • 22:46Anayasa Mahkemesinin Dershane Kararı - Numan KurtulmuşAnayasa Mahkemesinin Dershane Kararı - Numan KurtulmuşGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Numan Kurtulmuş'un açıklaması Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Anayasa Mahkemesinin dershanelere ilişkin kararını değerlendirdi.
 • 23:05Numan Kurtulmuş Orucunu Vatandaşlarla AçtıNuman Kurtulmuş Orucunu Vatandaşlarla AçtıBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Bursa’da orucunu vatandaşlarla birlikte açtı.
 • 22:54Kurtulmuş: Hükümet Kurulamazsa Dünyanın Sonu Değildir, Kıyamet Kopmaz (2)Kurtulmuş: Hükümet Kurulamazsa Dünyanın Sonu Değildir, Kıyamet Kopmaz (2)"türkiye'de MÜSLÜMANLAR HUZUR İÇİNDE İFTAR YAPIYOR" Ak Parti Bursa İl Başkanlığı tarafından Emirsultan'da verilen iftar yemeğinde konuşan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Türkiye'nin huzur ve barış içinde olduğunu söyledi.
 • 21:38Bursa Kurtulmuş: Hükümet Kurulamazsa Dünyanın Sonu Değildir, Kıyamet KopmazBursa Kurtulmuş: Hükümet Kurulamazsa Dünyanın Sonu Değildir, Kıyamet KopmazKurtulmuş: Hükümet kurulamazsa dünyanın sonu değildir, kıyamet kopmaz Bursa'da konuşan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, 'Hükümet kurulamazsa o zaman da dünyanın sonu değildir, kıyamet kopmaz. Seçime gidilir" dedi.
 • 20:28Kurtulmuş: Hükümet Kurulamazsa Kıyamet KopmazKurtulmuş: Hükümet Kurulamazsa Kıyamet KopmazBursa'da hükümet kurma çalışmalarını değerlendiren Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Hükümet kurulamazsa seçime gidilir" dedi.
 • 19:53Numan Kurtulmuş: Numan Kurtulmuş: "Koalisyon Sürecini Yönetecek Kişi Cumhurbaşkanıdır"Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, koalisyon süreciyle ilgili konuşarak, “Bu süreci muhalefet partileri istemese bile yönetecek olan şahıs sayın cumhurbaşkanıdır” dedi.
 • 23:44Numan Kurtulmuş: Numan Kurtulmuş: "Birlemiş Milletleri Vazifelerini İcra Etmeye Çağırıyorum"Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Çin’de yaşanan olaylara değinerek, “Uygur, Sincan bölgesindeki bu insan hakları ihlalleri noktasına Birleşmiş Milletleri, Dünyada bütün insan hakları kuruluşlarını vazifelerini icra etmeye çağırıyorum” dedi.
 • 23:32Numan Kurtulmuş: Çin'in Dini Özgürlükleri Engellemesi Kabul EdilemezNuman Kurtulmuş: Çin'in Dini Özgürlükleri Engellemesi Kabul EdilemezTürkistan Dernekleri Platformu’nun iftar programında konuşan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Çin’in Sincan Uygur Özerk Bölgesi’ndeki dini özgürlüklerin engellenmesinin kabul edilemez olduğunu söyledi.