SON DAKİKA NUMAN KURTULMUŞ HABERLERİ

Son Dakika Numan Kurtulmuş Haberleri

 • 18:11Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: (2)Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Topyekün bir darbe teşebbüsü, tehdidi kalmış mıdır?
 • 18:10Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: (1)Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin, "Çok büyük bir şer bu. Tahmin, tahayyül edemediğimiz şer, konuşamadığımız kadar büyük bir şer. Bu şerden inşallah çok büyük bir hayır çıkacak.
 • 16:13Kurtulmuş: Acıma, Merhamet ve Adaletsizlik OlmayacakKurtulmuş: Acıma, Merhamet ve Adaletsizlik OlmayacakBaşbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, bir televizyon kanalında Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi ve sonrasında hükümetin atacağı adımları değerlendirdi.
 • 15:36Fetö'nün Darbe GirişimiBBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "Türkiye, darbelerin bu derece kanlısını, vahşisini, adicesini, kahpecesini görmemişti.
 • 23:09Erdoğan: İkinci Bir Emre Kadar Meydanları Boş BırakmayınCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, FETÖ'nün darbe girişimi sonrasında teröristler tarafından bombalanan Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne ilk kez geldi.
 • 17:40Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: (2)Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Bunların zihindeki şey sadece bir darbe yapmak değil, darbe yaptıktan sonra Türkiye'yi şehir şehir, köy köy, silahlı farklı grupların eline teslim etmek ve ondan sonra Türkiye'yi işgale hazır hale getirmek.
 • 17:38Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: (1)Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Hiç kimse mağdur edilmeyecek.
 • 16:29Kurtulmuş: Amaç Türkiye'yi İşgale Hazır Hale GetirmekBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, darbe girişimiyle ilgili soruları yanıtladı.
 • 16:00Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: "Yapısal Değişiklikler Yapılacak"Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, yapısal değişiklikler yapılacağını söyledi.
 • 14:33Kurtulmuş: Kurtulmuş: "15 Temmuz Meselesini Bir Darbe Diye Görmemek Lazım. Bu Bir İşgal Teşebbüsüdür"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un Radyo Televizyon ve Gazeteciler Derneği, Parlamento Muhabirleri Derneği, Ekonomi Muhabirleri Derneği, Türkiye Foto Muhabirleri Derneği ile Diplomasi Muhabirleri Derneği Yönetim Kurulu başkanı ve üyelerini kabulü Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un açıklamaları Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: "Türkiye'de OHAL gerekçe gösterilerek, en ufak bir demokraside geriye gidiş, temel hak ve özgürlüklerde kısıtlama söz konusu değildir, olmayacaktır, bunun teminatını bir kere daha açıklıkla ifade etmek istiyorum.
 • 14:19Kurtulmuş: Kurtulmuş: "Ohal Gerekçe Gösterilerek, En Ufak Bir Demokraside Geriye Gidiş Söz Konusu Değildir"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un açıklamaları Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: "Türkiye'de OHAL gerekçe gösterilerek, en ufak bir demokraside geriye gidiş, temel hak ve özgürlüklerde kısıtlama söz konusu değildir, olmayacaktır, bunun teminatını bir kere daha açıklıkla ifade etmek istiyorum.
 • 13:19Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Türkiye'de OHAL gerekçe gösterilerek, en ufak bir demokraside geriye gidiş, temel hak ve özgürlüklerde kısıtlama söz konusu değildir, olmayacaktır, bunun teminatını bir kere daha açıklıkla ifade etmek istiyorum.
 • 19:52Avrupa Konseyi'nden İlk AçıklamaAvrupa Konseyi'nden İlk AçıklamaAvrupa Konseyi'nden yapılan açıklamada, Genel Sekreter Thorbjorn Jagland'ın Türk yetkililer tarafından bilgilendirildiği ifade edildi.
 • 18:52Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: "Ohal'in Uygulanması, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'ne Aykırı...Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "OHAL’in uygulanması, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’ne aykırı değildir" dedi.
 • 18:13Kurtulmuş: Kurtulmuş: "(Ohal) Milletimizin Hiçbir Şekilde Günlük Hayatı Olumsuz Manada Etkilenmeyecektir"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un açıklaması ANKARA - Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, açıklamalarda bulundu.
 • 18:05Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Şimdi biz Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'nin 15. maddesindeki haklarımızı kullanacağımızı yani bu Olağanüstü Hal (OHAL) süresince bizim buradaki yükümlülüklerimizi askıya alacağımızı ya da bunları eksilteceğimizi Avrupa Konseyi'ne bildiriyoruz.
 • 17:42Kurtulmuş: Kurtulmuş: "Bütün Kurumların Ayrıcalıklı Yapılarından Uzaklaşması Lazım"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un açıklamaları Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: (2)"TBMM açık olacak ve olağan işlerini sürdürmeye devam edecek.
 • 16:50Kurtulmuş: Kurtulmuş: "Üç Beş Çapulcu TSK'nın İmajını Yerle Bir Etmeye Çalıştı"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un açıklamaları Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: (2)"TBMM açık olacak ve olağan işlerini sürdürmeye devam edecek.
 • 16:37Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: (5)Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) bundan sonra elindeki en büyük gücün, internet üzerinden algı operasyonu yapmak olduğunu söyledi.
 • 16:36Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş'un AçıklamalarıBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, OHAL ile ilgili, " 3 aylık bir olağanüstü hal ilan ettik. Meclis’te onaylanacak ve yürürlüğe girecek.
 • 16:03Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: (4)Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişiminin ardından hükümetin 3 ay süreli olağanüstü hal (OHAL) kararı almasına ilişkin, "Bu, bir sıkıyönetim ilanı değildir.
 • 15:56Kurtulmuş: Kurtulmuş: "Amacımız Ohal'i Mümkün Olduğu Kadar Kısa Tutmak" - Ankara (1)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un açıklamaları Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: (1) "Amacımızı olağanüstü hali mümkün olduğu kadar kısa tutmaktır.
 • 15:56Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: (3)Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK), Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) saldırısına rağmen, Türkiye'nin dış savunmasında, PKK ve diğer örgütlerle mücadelesinde en ufak bir zafiyete uğramayacağını söyledi.
 • 15:48Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: (2)Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "TBMM açık olacak ve olağan işlerini sürdürmeye devam edecek.
 • 15:42Kurtulmuş: Kurtulmuş: "Millete Karşı Değil, Devlet İçin Yapılmış Bir Ohal'dir"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un açıklamaları Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: (1) "Amacımızı olağanüstü hali mümkün olduğu kadar kısa tutmaktır.
 • 15:11Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: (1)Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Amacımızı olağanüstü hali mümkün olduğu kadar kısa tutmaktır.
 • 14:55Aihs Askıya AlınıyorAihs Askıya AlınıyorBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş OHAL kapsamında Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'nin 15. maddesi çerçevesinde sözleşmenin askıya alınacağını söyledi.
 • 14:21Kurtulmuş: Amacımız Ohal'i Mümkün Olduğunca Kısa TutmakBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, amaçlarının OHAL'i mümkün olduğunca kısa tutmak olduğunu belirterek, "1-1,5 ay içinde işlerimizi tamamlar kaldırır ve normale döneriz" dedi.
 • 13:55Numan Kurtulmuş: İnşallah 1-1,5 Ay İçinde İşimizi TamamlarızNuman Kurtulmuş: İnşallah 1-1,5 Ay İçinde İşimizi TamamlarızHükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, dün ilan edilen OHAL'e ilişkin olarak "Sokağa çıkma yasağı öngörmüyoruz. 1-1,5 ay içinde işimizi tamamlarız ve Türkiye normale döner" dedi.
 • 00:41Ohal Kararı AlınmasıBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Vatandaşların günlük hayatını olumsuz etkileyen bir durum söz konusu olmayacak.
 • 21:46Fetö'nün Darbe GirişimiFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında bombalanan TBMM, Ankara Emniyet Müdürlüğü, Gölbaşı'ndaki Özel Harekat Dairesi Başkanlığı ile darbe bildirisinin okunduğu TRT stüdyosu, yabancı basın yayın kuruluşlarının Türkiye temsilcilerine gösterildi.
 • 21:05Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: (4)Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Türkiye'nin, Fetullah Gülen'in iadesiyle ilgili çok açık talebi olduğunu belirterek, "Bu milletin talebidir, siyasi iktidarın değil. Bu talebin geri çevrilmeyeceğini ümit ediyoruz.
 • 21:04Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: (2)Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Hiçbir darbe, ister 12 Eylül gibi emir komuta içinde olsun ister 27 Mayıs gibi bir cuntanın eseri olarak ortaya çıksın halkın üstüne ateş açmadı.
 • 21:04Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş (3)Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, FETÖ'nün darbe girişiminin başarılı olması halinde yaşanabileceklere ilişkin " Eğer bu adamlar 15 Temmuz'da başarılı olsaydı hangi siyasi parti liderini bulurlarsa orada öldürürlerdi.
 • 19:53Kurtulmuş: Kurtulmuş: "Tsk, Darbe Teşebbüsüne Katılan Örgüt Mensuplarının Tamamını Temizleyecektir"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un gelişi Kurtulmuş'un basın mensuplarıyla tokalaşması Basın mensuplarından detaylar Kurtulmuş'un açıklamaları Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: "Henüz hükümetimizin gündeminde idam cezasıyla ilgili bir konu yoktur ancak halkın talepleri, Meclisteki diğer partilerle yapılan müzakereler eğer gerçekten böyle bir şeyi gerektiriyorsa bu, sonraki adımların işidir.
 • 19:43Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: (1)Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) ilişkin, "Her kurum ve kuruluşumuzun içerisinde bu örgütle bir türlü irtibatı, iltisakı olan bireyler tespit ediliyor.
 • 19:25Kurtulmuş: Kurtulmuş: "Çok Şükür Darbe, Türk Ekonomi Hayatına Tesir Etmedi, Çok Sınırlı Bir Etkisi Oldu"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un açıklaması Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: "Henüz hükümetimizin gündeminde idam cezasıyla ilgili bir konu yoktur ancak halkın talepleri, Meclisteki diğer partilerle yapılan müzakereler eğer gerçekten böyle bir şeyi gerektiriyorsa bu, sonraki adımların işidir.
 • 18:20Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Henüz hükümetimizin gündeminde idam cezasıyla ilgili bir konu yoktur ancak halkın talepleri, Meclisteki diğer partilerle yapılan müzakereler eğer gerçekten böyle bir şeyi gerektiriyorsa bu, sonraki adımların işidir.
 • 13:50Kurtulmuş: Amaçları Türkiye'yi İşgale Hazır Hale GetirmektiKurtulmuş: Amaçları Türkiye'yi İşgale Hazır Hale GetirmektiBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, darbecilerin amacının Türkiye'yi bölüp parçalayıp yabancı güçlerin işgaline hazır hale getirmek olduğunu söyledi.
 • 12:24Fetö'nün Darbe GirişimiBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, TBMM'ye yapılan saldırıya ilişkin, "Bu sözün bittiği yer. İnsan büyük bir vahşet hissediyor.
 • 03:27Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini protesto etmek için vatandaşların toplandığı Kızılay Meydanı'nda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul'daki vatandaşlara hitabının hoparlörden dinletilmesi sırasında büyük coşku yaşandı.
 • 01:47Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Türk milleti, ordu milleti olan bir millettir.
 • 23:01Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: (3)Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Her olanda hayır vardır.
 • 22:59Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: (2)Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin, "O adamlarda oyun bitmez, bunlarda şeytana bile pabuç bırakmayacak bir sürü oyunlar, tezgahlar vardır.
 • 22:22Demokrasi Şehitleri - 5'i Polis 8 Kişi Son Yolculuklarına Uğurlandı (2)Demokrasi Şehitleri - 5'i Polis 8 Kişi Son Yolculuklarına Uğurlandı (2)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Cenaze namazının kılınması Dua edilmesi Şehitlerin naaşının taşınması Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'tan detay görüntüler Genel Kurmay Başkanı Hulusi Akar'dan detay MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici'den detay Ambulansların çıkışı Demokrasi şehitleri son yolculuğuna uğurlanıyor FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Ankara'da şehit düşen 5'i polis 8 kişi, son yolculuklarına uğurlandı Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Ankara'da şehit düşen 5'i polis 8 kişi, son yolculuklarına uğurlandı.
 • 21:49Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: (1)Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "(FETÖ'nün darbe girişimi) Hukukun içerisinde herkes, bu darbe ile bir milim irtibatı olan herkes, bu darbe ile herhangi bir şekilde iltisakı olan herkes mutlaka ve mutlaka mahkemelere çıkarılacak, hesabını verecektir.
 • 19:40Demokrasi Şehitleri Son Yolculuklarına UğurlanıyorFETÖ'nün darbe girişimine direnirken, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi yakınındaki Jandarma Genel Komutanlığı önünde darbecilerce açılan ateş sonucu vefat eden ağabey Mehmet ve kardeşi Hakan ile yeğenleri Lütfi Gülşen, Kızılcahamam'da toprağa verildi.
 • 18:40Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: (2)Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, bu açık darbe tehdidinden sonra her türlü tedbiri alacaklarını belirterek, "Hukuk içerisinde bu darbeyle ilintili, örgüte kim intisaplıysa bunların hesabını sorarız. Kimseye de hukuksuz bir şey yapmayız." dedi.
 • 17:40Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: (1)Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Bu darbecileri tasfiye etmek, devletin içinde bulundukları en ince kılcal damarlara kadar bunları ortaya çıkarmak şimdi daha kolay." dedi.
 • 16:23Başbakan Yıldırım: İşimiz Bitmedi, Bundan Sonra Temizlik Harekatını Süratle YapacağızBaşbakan Binali Yıldırım, askeri darbe girişiminin orduya mal edilemeyeceğini vurgulayarak, "Bir bela daha def edilmiştir.