22:1300
SON DAKİKA NUMAN KURTULMUŞ HABERLERİ

Son Dakika Numan Kurtulmuş Haberleri


NUMAN KURTULMUŞ

Prof Dr Numan Kurtulmuş; Türk politikacı, yazar ve Saadet Partisi'nin 26 Ekim 2008 tarihinde yapılan kongresi sonucunda genel başkanı.

İsmini aldığı dedesi Numan Kurtulmuş, Kurtuluş Savaşı'nda binbaşı olarak görev yapmış ve latin harfleriyle yazılmış ilk türkçe ilmihal kitabı olarak bilinen... Devamı

 

  Kurtulmuş, Gelibolu Mevlevihanesinde Şeb-i Arus Programına Katıldı

  Kurtulmuş, Gelibolu Mevlevihanesinde Şeb-i Arus Programına Katıldı

  Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Balkan coğrafyasının iştirak ettiği Gelibolu Mevlevihanesi Şeb-i Arus programına katıldı. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Gelibolu Mevlevihanesi'nde Şeb-İ Arus Programı

  Gelibolu Mevlevihanesi'nde Şeb-İ Arus Programı

  Mevlana’nın 741. ölüm yıldönümü nedeni ile Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde Şeb-i Arus töreni düzenlendi. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Gelibolu Mevlevihanesi'nde Şeb-i Arus Etkinliği - Kurtulmuş

  Gelibolu Mevlevihanesi'nde Şeb-i Arus Etkinliği - Kurtulmuş

  Gelibolu Mevlevihanesi'nde Şeb-i Arus etkinliği- Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: - "Bugünlerde iki şeye çok ihtiyacımız var. Biri, bireysel olarak hepimizin tevhidi ilahi içerisinde kendimizi yok etmeye, bütünleştirmeye, nefis terbiyemizi onun içinde bulmaya, ikincisi de bütün insanların farklılıklarını bir araya getirerek insanları Hakk'ta, hakikatte bütünleştirmeye ihtiyacımız var"- Özellikle bir tarafında İslam'ın kara görüntülerini daha doğrusu İslam adına kara görüntülerin ortaya çıktığı (14 Aralık 2014 Pazar )

   

  Gelibolu Mevlevihanesi'nde Şeb-i Arus Etkinliği

  Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: "Bugünlerde iki şeye çok ihtiyacımız var. Biri, bireysel olarak hepimizin tevhidi ilahi içerisinde kendimizi yok etmeye, bütünleştirmeye, nefis terbiyemizi onun içinde bulmaya, ikincisi de bütün insanların farklılıklarını bir araya getirerek insanları Hakk'ta, hakikatte. (14 Aralık 2014 Pazar )

   

  Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş Çanakkale'de

  Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş Çanakkale'de

  Gelibolu ilçesinde düzenlenen Şeb-i Arus törenlerinde katılmak için ilçeye gelen Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'a, Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu tarafından Kırım'ın geleneksel kıyafetleri hediye edildi. (14 Aralık 2014 Pazar )

   

  Meriç ve Tunca Nehirlerinin Taşması - Müezzinoğlu

  Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Edirne'de- Bakanı Müezzinoğlu: -"Her geçen gün Meriç ve Tunca'nın debisi azalıyor, İpsala'da debi biraz yüksek, orada da olaganüstü bir sıkıntı yok"-"İnşallah yarın Bakanlar Kurulu'nda ivedilikle alınması gereken tedbirleri görüşeceğiz. (14 Aralık 2014 Pazar )

   

  Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Edirne'de

  Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Edirne'de

  Bakanı Müezzinoğlu: "Her geçen gün Meriç ve Tunca'nın debisi azalıyor, İpsala'da debi biraz yüksek, orada da olaganüstü bir sıkıntı yok" "İnşallah yarın Bakanlar Kurulu'nda ivedilikle alınması gereken tedbirleri görüşeceğiz. (14 Aralık 2014 Pazar )

   

  Kurtulmuş: ''Uluslararası Toplantılara Gittiğimizde Artık 'Türkiye Ne Diyor' Diye Merak Ediyorlar'

  Kurtulmuş: ""Uluslararası Toplantılara Gittiğimizde Artık 'Türkiye Ne Diyor' Diye Merak Ediyorlar"

  Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Edirne'de: -"Uluslararası toplantılara gittiğimizde artık 'Türkiye ne diyor' diye merak ediyorlar" Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Uluslararası toplantılara gittiğimizde artık 'Türkiye ne diyor' diye merak ediyorlar" dedi. (14 Aralık 2014 Pazar )

   

  Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Edirne'de Açıklaması

  "Uluslararası toplantılara gittiğimizde artık 'Türkiye ne diyor' diye merak ediyorlar" (14 Aralık 2014 Pazar )

   

  Bakan Müezzinoğlu: "Yanlış Yapan Yanlışının Bedelini Öder"

  Sabah saatlerinde başlatılan paralel yapı operasyonlarını değerlendiren Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Yanlış yapan yanlışının bedelini öder" dedi. (14 Aralık 2014 Pazar )

   

  Hükümetten 'Paral Yapı' Operasyonlarına İlk Yorum

  Hükümetten 'Paral Yapı' Operasyonlarına İlk Yorum

  Sabah saatlerinde başlatılan paralel yapı operasyonlarına Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve Numan Kurtulmuş'tan ilk açıklama geldi. (14 Aralık 2014 Pazar )

   

  Kurtulmuş ve Müezzinoğlu'dan Operasyon Yorumu

  Kurtulmuş ve Müezzinoğlu'dan Operasyon Yorumu

  Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, bu sabah polis ekiplerince düzenlenen '14 Aralık' operasyonuyla ilgili olarak, gerekçelerine ve işlemlerin sonucuna bakacaklarını söyledi. (14 Aralık 2014 Pazar )

   

  Paralel Yapı' Operasyonu - Kurtulmuş ve Müezzinoğlu

  Paralel Yapı" Operasyonu - Kurtulmuş ve Müezzinoğlu

  İstanbul merkezli "paralel yapı" operasyonu- Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: - "Yapılan işlemlerin sonucunu göreceğiz"- Sağlık Bakanı Müezzinoğlu: - "Yanlış yapan yanlışının bedelini öder" Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İstanbul merkezli "paralel yapı" operasyonu kapsamındaki gözaltılara ilişkin, "Yapılan işlemlerin sonucunu göreceğiz" dedi. (14 Aralık 2014 Pazar )

   

  Hükümetten Cemaat Operasyonuna İlk Açıklamalar

  Hükümetten Cemaat Operasyonuna İlk Açıklamalar

  İstanbul'da başlayan Cemaate yönelik operasyonla ilgili Kurtulmuş, "Bekleyip sonucunu göreceğiz." derken Müezzinoğlu, "Yanlış yapan bedelini öder." açıklamasını yaptı. (14 Aralık 2014 Pazar )

   

  6. Genç Gelişim Akademisi

  Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: "İstanbul'da ve birçok yerdeki pazarlarda eski metin kağıtlarının kese kağıdı olarak kullanıldığını büyüklerimizden duyduk. Bu memlekette el yazması eserler, Osmanlıca veya İslami eser diye kese kağıdı olmuş. Bu zihniyeti bırakmamız lazım" "Osmanlıca deyince birileri başka bir dilden, bize ait olmayan bir milletin lisanından bahsediyoruz sanıyor, ürküyor. (14 Aralık 2014 Pazar )

   

  Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş: "Osmanlıca, Mustafa Kemal Atatürk'ün Eğitim Aldığı Dildir"

  Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş zorunlu osmanlıca dersi konusundaki tartışmaları değinerek, "Sanki Osmanlıca deyince Çinceden, Eskimo lisanından bahsediyoruz zannediyor birileri. Osmanlıca Mustafa Kemal Atatürk’ün eğitim aldığı dildir" dedi. (13 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Numan Kurtulmuş'a Sesini Duyuramayınca Gözyaşlarına Doğuldu

  Numan Kurtulmuş'a Sesini Duyuramayınca Gözyaşlarına Doğuldu

  Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un katıldığı bir programdan ayrıldığı sırada arkasından seslenen küçük çocuk, sesini duyuramayınca gözyaşlarına boğuldu. (13 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  "İnsanlar Karakolu Gördüğünde Karşı Kaldırıma Geçerdi"

  Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Osmanlıcanın sadece saray dili değil, Kapalıçarşı'nın, Üsküdar'ın, Anadolu topraklarının dili olduğunu söyledi. (13 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Numan Kurtulmuş Bugünlerde Eski Türkiye'nin Adamları Osmanlıca'nın Tartışılmasına Dahi Razı...

  Numan Kurtulmuş Bugünlerde Eski Türkiye'nin Adamları Osmanlıca'nın Tartışılmasına Dahi Razı...

  *Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, son günlerdeki 'Osmanlıca' tartışmalarıyla ilgili konuştu: "Osmanlıca, Yunus Emre'nin, Namık Kemal'in, Mustafa Kemal'in eğitim aldığı dildir. (13 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Numan Kurtulmuş: Bugünlerde Eski Türkiye'nin Adamları Osmanlıca'nın Tartışılmasına Dahi Razı...

  Üsküdar Belediyesi tarafından Bulgurlu'da yaptırılan Üsküdar Gençlik Akademisi'nin açılışı Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un katılımıyla gerçekleşti. (13 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  'Osmanlıca Dediğimiz Şey Japonca, Fransızca ya da Rusça Değildir'

  "Osmanlıca Dediğimiz Şey Japonca, Fransızca ya da Rusça Değildir"

  Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Osmanlıca dediğimiz şey Japonca, Fransızca ya da Rusça değildir." dedi. (12 Aralık 2014 Cuma )

   

  Yalçın Akdoğan: İmralı Taslağını Değerlendirmedik

  Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "İmralı taslağını değerlendirmedik, genel af, özerklik gibi konular gündeme gelmedi." dedi. (12 Aralık 2014 Cuma )

   

  Hasip Kaplan Kürsüye Sapanla Çıktı

  Hasip Kaplan Kürsüye Sapanla Çıktı

  TBMM'deki bütçe görüşmelerinde söz alan HDP'li Hasip Kaplan elindeki sapanı gösterdi, "Sapanın cezası 4 sene, tabancanın cezası 1 sene" sözleriyle 'iç güvenlik' reformunu eleştirdi. (12 Aralık 2014 Cuma )

   

  Kurtulmuş: 'Türkiye İnsanı Yardımlar Konusunda Dünya Birincisi Olan Bir Ülkedir'

  Kurtulmuş: "Türkiye İnsanı Yardımlar Konusunda Dünya Birincisi Olan Bir Ülkedir"

  Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Türkiye’nin sığınmacılara yardım konusunda 2011 yılında bu yana harcadığı paranın BM hesaplama yöntemlerine göre 4,65 milyar dolar seviyesinde olduğunu belirterek, bu rakamın içinde yabancıların, Türkiye dışındaki unsurların ve uluslararası kuruluşların yapmış olduğu katkının ise 265 milyon dolar olduğunu söyledi. (12 Aralık 2014 Cuma )

   

  Kurtulmuş: Kampların Dışında 1 Milyon 654 Bin Suriyeli Yaşıyor

  Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Türkiye'ye gelen Suriyelilerden 1 milyon 654 bin kişinin kampların dışında yaşadığını, 224 bin kişinin ise kamplarda barındığını söyledi. (12 Aralık 2014 Cuma )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
18.12.2014 22:13:30. #1.13#