SON DAKİKA NUMAN KURTULMUŞ HABERLERİ

Son Dakika Numan Kurtulmuş Haberleri

 • 00:05Gündem Özeti/ 28 Haziran 2016Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 19201- AK Parti, CHP, HDP ve MHP TBMM grupları toplanacak.
 • 16:40CHP'li Arık'tan, Numan Kurtulmuş'a TepkiChp Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Cumhuriyet dönemi için söylediği sözler nedeniyle Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'a tepki gösterdi.
 • 13:38Kurtulmuş: İsrail 26 Haziran'daki Görüşmede Belli Bir Noktaya GelinmiştirBaşbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, İsrail ile ilişkilerin normalleşme süreciyle ilgili Başbakan Binali Yıldırım'ın bugün saat 13.00'te düzenleyeceği basın toplantısında açıklamalarda bulunacağını duyurarak, "Herhalde Türkiye'de gündemi belirleyecek konulardan birisi İsrail'le ilişkilerimizin normalleşme sürecinde gelinen noktadır.
 • 13:29Kurtulmuş - İngiltere'nin AB Üyeliğinden Ayrılma SüreciKurtulmuş - İngiltere'nin AB Üyeliğinden Ayrılma SüreciGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş'un açıklaması ANKARA - Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu sonrası açıklamalarda bulundu.
 • 13:02Turkey Says İt Can See 'Signs' Of Softening Ties With RussiaThere are increasing signs that bilateral tension between Turkey and Russia is softening, following months of strain after the former shot down a Russian warplane on Nov 24, 2015, Government Spokesperson Numan Kurtulmuş has said. "We are observing some signs of a softening of the relationship following.
 • 13:00Numan Kurtulmuş'tan 'İsrail' Açıklaması AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, İsrail ile gelinen noktanın, her iki Başbakanın eş zamanlı yapacağı açıklamayla dünya kamuoyuna duyurulacağını belirtti.
 • 13:00Bakanlar Kurulu ToplantısıBaşbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş AB ile yürütülen müzakereler konusunda "Herkesin bu yapılan müzakereler ve dostluk çerçevesinde Türkiye'nin geri kabul anlaşmasındaki titizliğini bir kere daha gözden geçirmesini, bunun sonucu olarak Türkiye'nin çoktan vizesiz Avrupa hakkını, serbest dolaşım hakkını, bu anlamda vizesiz dolaşım hakkını hak ettiğini görmelerini isteriz." dedi.
 • 13:00Bakanlar Kurulu ToplantısıBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “Terörün kendisi ve terörün en önemli araçlarından birisi haline gelmiş olan narkoterörü önlemek için herkes Türkiye’de, PKK, DAEŞ ve diğer terör örgütleri ile mücadelede iş birliği yapmak durumundadır” dedi.
 • 12:56Kurtulmuş'tan 'İsrail'le Anlaşma' Açıklaması 26 Haziran'daki Görüşmede Belli Bir Noktaya...Kurtulmuş'tan 'İsrail'le Anlaşma' Açıklaması 26 Haziran'daki Görüşmede Belli Bir Noktaya...Kurtulmuş'tan 'İsrail'le anlaşma' açıklaması 26 Haziran'daki görüşmede belli bir noktaya gelinmiştirİKİ BAŞBAKANDAN 'EŞ ZAMANLI' AÇIKLAMA'BİZ BUNLARIN SIRTINI SIVAZLIYORUZ' DERLERSE YAPILAN MÜZAKERELERE SIĞMAZPKK TERÖRÜNÜN UZANTILARI AVRUPA ÜLKELERİNİ DE ETKİ ALTINA ALIRKİMSE TÜRKİYE'NİN TERÖRLE MÜCADELEDEN VAZGEÇMESİNİ İSTEYEMEZBAŞBAKAN Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, İsrail ile ilişkilerin normalleşme süreciyle ilgili Başbakan Binali Yıldırım'ın bugün saat 13.00'te düzenleyeceği basın toplantısında açıklamalarda bulunacağını duyurarak, Herhalde Türkiye'de gündemi belirleyecek konulardan birisi İsrail'le ilişkilerimizin normalleşme sürecinde gelinen noktadır.
 • 12:55Kurtulmuş: Rusya ile Yumuşama Trendi HızlanıyorHükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Rusya ile ilişkilerin yumuşamaya başladığını belirterek, "Rusya ile ilişkilerimizde de yumuşama trendinin hızlandığını görüyoruz.
 • 12:55Bakanlar Kurulu ToplantısıBaşbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, "Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve Dışişleri Bakanımızın mektupları sonrasında yumuşama trendinin hızlandığını hep birlikte görüyoruz.
 • 12:51Kurtulmuş: Kurtulmuş: "Narko Terörü Önlemek İçin Herkes Türkiye ile PKK ile Mücadelede İşbirliği Yapmak...GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş'un açıklaması Gazeteci detayları ANKARA - Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu sonrası açıklamalarda bulundu.
 • 12:33Kurtulmuş - İsrail ve Rusya ile İlişkilerKurtulmuş - İsrail ve Rusya ile İlişkilerGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş'un açıklaması ANKARA - Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu sonrası açıklamalarda bulundu.
 • 12:23"Erciş ve Midyat İl mi Oluyor?" Haberine Kurtulmuş'tan YalanlamaNuman Kurtulmuş, Erciş ve Midyat'ın il olacağı yönündeki haberlerle ilgili, "Böyle bir konu gündeme gelmedi. Bir gazetedeki açıklamayı esas alarak fikir beyan edemeyiz." dedi.
 • 12:09Kurtulmuş'tan 'Vize Serbestisi', 'Ab' ve 'İngiltere' Açıklaması AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, "Hem vize serbestisi konusundaki beklentilerimizin son derece açık ve son derece anlaşılır olduğunu ifade etmek istiyorum, hem de bu çerçevede Türkiye’nin Geri Kabul Anlaşmasının yükümlülüklerine riayet eden bir ülke olduğunun bir kez daha altını çizmek istiyorum" dedi.
 • 12:03Kurtulmuş: Kurtulmuş: "Türkiye'nin Gümrük Birliğini Yeniden Gözden Geçirmesi Zaruridir"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş'un açıklaması ANKARA - Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu sonrası açıklamalarda bulundu.
 • 11:55Kurtulmuş: Kurtulmuş: "(Vize Serbestisi) Türkiye'nin Üzerine Düşen Yükümlülükleri Yerine Getirdiği Açıktır"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş'un açıklaması ANKARA - Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu sonrası açıklamalarda bulundu.
 • 00:11Kurtulmuş: "Dünyadaki Uyuşturucu Ticaretinin Yıllık Miktarı 1.3 Trilyon Dolardır"Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “Dünyadaki uyuşturucu ticaretinin yıllık miktarı 1.3 trilyon dolardır.
 • 18:37Malatya Veli Ağbaba: Bunların En İyi Yaptıkları Şey Dini Pazarlamak Müslümanlığı KullanmaktırMalatya Veli Ağbaba: Bunların En İyi Yaptıkları Şey Dini Pazarlamak Müslümanlığı KullanmaktırDevlet Bakanı ve Başbakan yardımcısı Numan Kurtulmuş'un, "Camilerle ilgili" yaptığı açıklamaya CHP genel başkan yardımcısı Veli Ağbaba, Malatya'dan cevap verdi.
 • 18:33CHP'li Ağbaba'dan, Numan Kurtulmuş'a TepkiCHP'li Ağbaba'dan, Numan Kurtulmuş'a TepkiChp Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un, camilerle ilgili yaptığı açıklamaya tepki göstererek, "Ağbaba, "Bu insan AKP'yi riyakarlıkla suçlayıp, 'Harun gibi geldiler, karun gibi gidiyorlar' diyen birisi. Bakanlık uğruna, mevki uğruna çark etti.
 • 17:51Şehit Jandarma Uzman Çavuş Örtücü Son Yolculuğuna Uğurlandı (3)Şehit Jandarma Uzman Çavuş Örtücü Son Yolculuğuna Uğurlandı (3)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Cenaze töreni için toplanan vatandaşlar ve açılan bayrak Ailenin tören alanına gelmesi Tabutun asker omzunda taşınması Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un aileye başsağlığı dilemesi Cenaze namazının kılınması Hakkari'deki terör saldırısı Teröristlerin tuzakladığı el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Örtücü'nün cenazesi, memleketi Ordu'da toprağa verildi Törene, Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş da katıldı Hakkari'deki terör saldırısında şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Kerim Örtücü, memleketi Ordu'nun Ünye ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.
 • 17:29Şehit Jandarma Uzman Çavuş Örtücü Son Yolculuğuna UğurlandıŞehit Jandarma Uzman Çavuş Örtücü Son Yolculuğuna UğurlandıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Şehit cenazesinin tören alanına getirilişi Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un aileye başsağlığı dilemesi Cenaze namazının kılınması ve dua edilmesi Hakkari'deki terör saldırısı Teröristlerin tuzakladığı el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Örtücü'nün cenazesi, memleketi Ordu'da toprağa verildi Törene, Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş da katıldı Hakkari'deki terör saldırısında şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Kerim Örtücü, memleketi Ordu'nun Ünye ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.
 • 17:07Şehit Jandarma Uzman Çavuş Örtücü Son Yolculuğuna Uğurlandı (2)Şehit Jandarma Uzman Çavuş Örtücü Son Yolculuğuna Uğurlandı (2)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Şehidin cenaze aracının gelişi Şehit yakınlarının asker selamı vermesi Protokol üyelerinin, şehidin yakınlarına başsağlığı dilemesi Şehit yakınlarının gözyaşı dökmesi Cenazenin tören sonrası götürülmesi Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un tabutu taşıması Hakkari'deki terör saldırısı Teröristlerin tuzakladığı el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Örtücü'nün cenazesi, memleketi Ordu'da toprağa verildi Törene, Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş da katıldı Hakkari'deki terör saldırısında şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Kerim Örtücü, memleketi Ordu'nun Ünye ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.
 • 05:34Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü KurtulmuşBaşbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü KurtulmuşGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Sahur programından detaylar, -Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş'un konuşması - Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş: "Hiç kimse cumhuriyete sahip olmaya kalkmasın, cumhuriyetin sahibi bu milletin bizzat kendisidir, bu inançlı miletin bizzat kendisidir" "Türkiye iki asırıdır büyük bir mücadele veriyor.
 • 05:03Numan Kurtulmuş: " Hiç Kimse Cumhuriyet'in Sahibi Olmaya Kalkmasın.Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Platformu tarafından düzenlenen sahur programına katıldı.
 • 04:56Kurtulmuş, Cihannüma Derneği'nin Sahur Programına KatıldıBaşbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, "Hiç kimse cumhuriyete sahip olmaya kalkmasın, cumhuriyetin sahibi bu milletin bizzat kendisidir, bu inançlı miletin bizzat kendisidir.
 • 23:24Kurtulmuş, Karadenizli İş Adamlarıyla Bir Araya GeldiBaşbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, "Kürt kardeşlerimiz kendi evlerinin önüne çukurlar kazan ve aile mensuplarını rahatsız eden bu terör örgütüne hiç yüz vermedi ve arkasında durmadı.
 • 14:57Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Tümsiad'ın İftarına KatıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Tümsiad'ın İftarına KatıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı TÜMSİAD iftarında üreten ve büyüyen Türkiye'nin başarısında KOBİ'lerin pay sahibi olacağına dikkat çekildi.
 • 04:09Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Sosyal Medya Canlı YayınındaBaşbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Sosyal Medya Canlı YayınındaGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - "Nereden geldiğimiz unutmayacağız. Türkiye gibi bir yerde biz 200 yıldır derin bir mücadele yapıyoruz.
 • 03:30Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Sosyal Medya Canlı YayınındaBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, nereden geldiklerini unutmayacaklarını belirterek, "Türkiye gibi bir yerde biz 200 yıldır derin bir mücadele yapıyoruz.
 • 02:37Numan Kurtulmuş: 30 Yıl Sonra Avrupa Diye Bir Şey KalmayacakNuman Kurtulmuş: 30 Yıl Sonra Avrupa Diye Bir Şey KalmayacakBaşbakan Yardımcısı Kurtulmuş, İngiltere'nin AB'den ayrılma kararına ilişkin "30 yıl içinde Avrupa Birliği diye bir şeyin kalmayacağı görülüyor" dedi.
 • 01:44İngiltere'nin AB'den Ayrılma KararıBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İngiltere'nin AB'den ayrılma kararına ilişkin, "Önemli bir adımdır.
 • 17:24Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Deik Heyetini Kabul EttiBaşbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, "Bugün Avrupa kıtasında yaşanan sıkıntıların arkasındaki temel nedenlerden biri de budur, küresel rekabet avantajını kaybetmiş olmak aslında siyasette öncelik elde etme avantajını da kaybetmelerine vesile oluyor.
 • 23:31Kurtulmuş: Birlik Beraberlik Oldukça Bu Ülke BölünmezKurtulmuş: Birlik Beraberlik Oldukça Bu Ülke BölünmezBaşbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Esenler Belediyesi'nin düzenlediği sokak iftarına katıldı.
 • 23:04Numan Kurtulmuş: Numan Kurtulmuş: "Türkiye'ye Vakit Kaybettirmek İstiyorlar"Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Türkiye’yi yıkmaları mümkün değil ama Türkiye’ye vakit kaybettirmek istiyorlar” dedi.
 • 23:02Esenler Belediyesi'nden 20 Bin Kişiye İftarBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Birileri bizlerin arasına fitne fesat sokmaya çalışıyor.
 • 19:02Numan Kurtulmuş, Silivri'de Cami Açılışına KatıldıNuman Kurtulmuş, Silivri'de Cami Açılışına Katıldıİstanbul Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığınca Restorasyonu tamamlanan Tarihi Piri Mehmet Paşa Camii, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un katılımıyla tekrar ibadete açıldı.
 • 16:49Numan Kurtulmuş Restorasyonu Tamamlanan Tarihi Caminin Açılışını YaptıNuman Kurtulmuş Restorasyonu Tamamlanan Tarihi Caminin Açılışını YaptıI Kerim okunmasıyla başlayan programda bir konuşma yapan Numan Kurtulmuş, Piri Mehmed Paşa'nın 5 yıl Sadrazamlık yaparak Osmanlı Devleti'ne önemli hizmetleri olduğunu anımsatarak, restorasyonda emeği geçenlere teşekkür etti.
 • 16:46Numan Kurtulmuş Restorasyonu Tamamlanan Tarihi Caminin Açılışını YaptıNuman Kurtulmuş Restorasyonu Tamamlanan Tarihi Caminin Açılışını Yaptı* Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş,"Biz, Allah'tan başkasına kul olmayan bir milletiz, onun için dik dururuz, ayakta dururuz.
 • 16:17Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "AK Parti yüzde 50 oy aldı ama AK Parti'nin hala yegane gücü, beşeri anlamda yegane gücü milletin desteği, milletin oyudur.
 • 15:46Kurtulmuş: Geçmişten İlham Alarak Geleceğe Doğru YürüyoruzKurtulmuş: Geçmişten İlham Alarak Geleceğe Doğru YürüyoruzBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İstanbul Valiliği tarafından restorasyonu tamamlanan Silivri Piri Mehmet Paşa Camii'nin açılışına katıldı.
 • 15:45Piri Mehmet Paşa Camisi, Yeniden İbadete AçıldıBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Son 2 asırdır, son 150 yıldır köklerimize ait ne varsa onlardan temizlenirsek, o camileri, medreseleri, sıbyan mekteplerini, şifahaneleri, bunların hepsini geride bırakırsak, hele mümkün olabilse bir de üstlerini örtebilir, kendi yönümüzü batıya doğru çevirirsek, onlarda ne varsa onları alır taklit edersek, adam oluruz zannettik. Dolayısıyla maalesef Türkiye'de ve maalesef Osmanlı'nın çekip gittiği, ayrılmak zorunda kaldığı ülkelerin çoğunda da bu canım eserlerimizin çoğu yitip, kaybolup gitti, gün yüzünden uzaklaştı.
 • 00:38Kurtulmuş: Kurtulmuş: "Türkiye, İslam Dünyasının Amiral Gemisidir"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un gelişi ve tokalaşması Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un konuşması Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: "Türkiye'nin ayakta olması, güçlü olması, İslam coğrafyasının güçlü olması demektir.
 • 18:25Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: (5)Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, yüksek yargı düzenleme tasarısına ilişkin, "Hiç kimse laf olsun diye yasa çıkarmaz. Bu yasaların hepsinin etki analizleri, anayasaya uygunlukları ve diğer yasa maddeleriyle uyumu gözden geçirilmiş ve ona göre hazırlanmış olan yasalardır.
 • 17:35Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: (3)Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İstanbul Firuzağa'da yaşananlarla ilgili, "Türkiye'ye yakışmayan bir görüntüdür.
 • 17:35Firuzağa Saldırısına Numan Kurtulmuştan Sert Tepki: Tam Bir IŞİD KafasıFiruzağa Saldırısına Numan Kurtulmuştan Sert Tepki: Tam Bir IŞİD KafasıFiruzağa'da bir plak dükkanına 'Ramazan'da içki içiliyor!' diye saldırılmasına Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, 'Bu maalesef tam bir IŞİD kafasıdır.' yorumunu yaptı.
 • 17:25Kurtulmuş: Beyoğlu Firuzağa'daki Saldırı Tam Bir Işid'ci KafasıdırBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Beyoğlu Firuzağa'da meydana gelen saldırıya ilişkin, "Çirkin. Tam bir IŞİD'ci kafasıdır.
 • 17:25Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: (1)Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, terörün bütün yönlerinin ortadan kaldırılması için mücadelenin sürdüğünü belirterek, "Sadece silahlı unsurlara değil aynı zamanda onlara ciddi şekilde maddi destek sağlayan insan kaçakçılığı, uyuşturucu kaçakçılığı gibi alanlara da müdahale edilecek.
 • 17:24Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: (2)Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, terör örgütüyle ilişkili olduğu belirlenen belediye yöneticilerine ilişkin yasal düzenlemeye yönelik, "Şu anda terörle çok yoğun bir mücadele devam ediyor.
 • 20:59Kurtulmuş: 'Zaman, Dev Adımlarla Hızlı Adımlarla İcraatları Gerçekleştirme Zamanıdır'Kurtulmuş: 'Zaman, Dev Adımlarla Hızlı Adımlarla İcraatları Gerçekleştirme Zamanıdır'GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Bakanlar Kurulu Toplantısı Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş Ankara - Bakanlar Kurulu Toplantısı sona erdi.