SON DAKİKA NUSAYBİN HABERLERİ

Son Dakika Nusaybin Haberleri

 • 14:15İçme Suyu Borusu Patladı, İki İlçe Susuz Kaldıİçme Suyu Borusu Patladı, İki İlçe Susuz KaldıMardin'in Nusaybin, Kızıltepe ve Artuklu ilçelerinin içme suyu ihtiyacını karşılayan Beyazsu boru hattının patlaması sonucu meydana gelen arıza nedeniyle Kızıltepe ve Artuklu ilçeleri susuz kaldı.
 • 11:59Beşiri Belediyesinden 600 Aileye Gıda YardımıBeşiri Belediyesinden 600 Aileye Gıda YardımıBatmanın Beşiri ilçesinde belediye tarafından 600 mağdur aileye gıda yardımı yapıldı.
 • 07:28Antalya'daki Ormanları PKK YakmışAntalya'daki Ormanları PKK YakmışKumluca ve Adrasan'da 500 hektar alanı küle çeviren yangın, PKK sabotajı çıktı. Örgüt, Lice'de imha edilen uyuşturucu tarlalarının intikamını Batı ormanlarını yakarak aldı.
 • 11:34Terör Mağdurlarının Manevi Yaraları SarılıyorMARDİN (AA) - HALİL İBRAHİM SİNCAR - PKK'lı teröristlerin saldırıları sonucu yaşadıkları il ve ilçeleri terk ederek Mardin'e yerleşen terör mağdurlarının manevi yaraları da sarılıyor.
 • 08:28Hüda Par Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu Batman'daHüda Par Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu Batman'daHür Dava Partisi (HÜDAPAR) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, “Çukur siyasetini güdenler bile bugün o siyasetin doğru olduğunu artık savunamıyorlar.
 • 03:45Hüda Par Genel Başkanı YapıcıoğluHüda Par Genel Başkanı YapıcıoğluGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -HÜDAPAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu karşılama -Yapıcıoğlu davetlilerle tokalaşma -İftar -Yapıcıoğlu gazetecilerle biraraya gelme -Gazetecilerin soru sorması Yapıcıoğlu soruları yanıtlama -Detaylar HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu: "Çukur siyasetinden herkes zarar görmüştür ama en büyük zararı bölge halkı gördü.
 • 02:22Hdp Eş Genel Başkanı DemirtaşHdp Eş Genel Başkanı DemirtaşGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın iftar salonuna gelmesi – iftardan detaylar HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın konuşması HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş: "Bütün bu çekilen acılar, sizlere yaşatılan bu zulümler inşallah boşa gitmeyecek.
 • 23:57Demirtaş: Kendimize Ait Olandan Ölümüne VazgeçmeyeceğizDemirtaş: Kendimize Ait Olandan Ölümüne VazgeçmeyeceğizMardin Kızıltepe'de partisinin iftarında konuşan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Kendimize ait olandan da ölümüne vaz geçmeyeceğiz" dedi.
 • 23:48Hüda Par Genel Başkanı Yapıcıoğlu AçıklamasıHür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, "Çukur siyasetinden herkes zarar görmüştür ama en büyük zararı bölge halkı gördü.
 • 23:44Mardin - Demirtaş Kendimize Ait Olandan Ölümüne VazgeçmeyeceğizMardin - Demirtaş Kendimize Ait Olandan Ölümüne VazgeçmeyeceğizDemirtaş Kendimize ait olandan ölümüne vazgeçmeyeceğizMardin'in Nusaybin İlçesi'ndeki operasyonlar nedeniyle göç eden vatandaşlar için Kızıltepe ilçesinde düzenlenen iftar programına katılan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş bir tane hakikat çizgisi ve yolu olduğunu belirterek, Başkasına zulüm etmeyeceğiz.
 • 23:23Demirtaş, Nusaybinlilerle Mardin'de İftarda Bir Araya GeldiDemirtaş, Nusaybinlilerle Mardin'de İftarda Bir Araya GeldiHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, ilçeden geçici göç eden Nusaybinlilerle Mardin'de iftarda bir araya geldi.
 • 23:17Hdp Eş Genel Başkanı Demirtaş AçıklamasıMARDİN (AA) - "Bütün bu çekilen acılar, sizlere yaşatılan bu zulümler inşallah boşa gitmeyecek.
 • 18:37Bakan İsmet Yılmaz: Teröristler 100'den Fazla Okul YaktıBakan İsmet Yılmaz: Teröristler 100'den Fazla Okul YaktıMilli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, PKK'lı teröristlerin Güneydoğu'da 100'den fazla okula zarar verdiğini söyledi.
 • 18:06Milli Eğitim Bakanı Yılmaz AçıklamasıMilli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, terör örgütü PKK'nın Türkiye'de 100'ün üzerinde okula zarar verdiğini belirterek, "Bunları en kısa zamanda, önümüzdeki eğitim öğretim yılına yetiştireceğiz.
 • 17:47Yılmaz: Güneydoğu'daki Öğrencilere Takviye Kurs DüzenleyeceğizYılmaz: Güneydoğu'daki Öğrencilere Takviye Kurs DüzenleyeceğizMilli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, terörün zarar verdiği okullarla ilgili açıklamalarda bulundu.
 • 17:20Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: "Teröristler 100'ün Üzerinde Okulumuza Zarar Verdi"Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, PKK’lı teröristlerin Güneydoğu’da 100’ün üzerinde okula zarar verdiğini belirterek, yeni eğitim-öğretim yılına bu okulların yetiştirileceğini söyledi.
 • 16:16Terör Mağduru Ailelere YardımTerör Mağduru Ailelere YardımGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Mehmet Cengiz ile röportaj TIR'dan indirilen malzemelerden detay görüntüler Bir aileye yardım edilmesi Terör mağduru ailelere yardım Deniz Feneri Derneğinin, Sur ilçesindeki terör mağduru 600 aileye dağıtılmak üzere gönderdiği gıda yardımı, sivil toplum kuruluşlarına teslim edildi Deniz Feneri Derneğinin, Sur ilçesindeki terör mağduru vatandaşlara dağıtılmak üzere gönderdiği gıda malzemeleri sivil toplum kuruluşlarına teslim edildi.
 • 15:36Terör Mağduru Ailelere YardımDeniz Feneri Derneğinin, Sur ilçesindeki terör mağduru vatandaşlara dağıtılmak üzere gönderdiği gıda malzemeleri sivil toplum kuruluşlarına teslim edildi.
 • 15:29Deniz Feneri'nden Terör Mağduru Ailelere DestekDeniz Feneri'nden Terör Mağduru Ailelere DestekDeniz Feneri Derneği tarafından terör mağduru ailelere yardım etmek amacıyla organize edilen İnsani Yardım TIR’ı Diyarbakır’a sabah saatlerinde geldi.
 • 09:30Cihan Haber Ajansı Gündemi-Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü'nde şehit aileleriyle iftarda bir araya gelecek.
 • 05:34Mardin- Bakan Işık, Hdp, Siyasette Kendisine Tanınan Krediyi KaybettiMardin- Bakan Işık, Hdp, Siyasette Kendisine Tanınan Krediyi KaybettiBakan Işık: Terörle amansızca mücadele edeceğiz (EK)'HDP, SİYASETTE KENDİSİNE TANINAN KREDİYİ KAYBETTİ'Milli Savunma Bakan Fikri Işık, Mardin'de terör mağduru ve yetim çocuklar ile sivil toplum örgütleri, partililerin de bulunduğu, 'Doğu'dan Batı'ya kardeşlik iftarı' programına katıldı.
 • 04:07Işık: Hdp Siyasette Kendisine Tanınan Bütün Krediyi BitirdiIşık: Hdp Siyasette Kendisine Tanınan Bütün Krediyi BitirdiMilli Savunma Bakanı Fikri Işık, HDP'nin siyasette kendisine tanınan bütün krediyi kaybettiğini söyledi.
 • 00:58Bakan Işık: Terörle Amansızca Mücadele Edeceğiz (3)Bakan Işık: Terörle Amansızca Mücadele Edeceğiz (3)'hdp, SİYASETTE KENDİSİNE TANINAN KREDİYİ KAYBETTİ'Milli Savunma Bakan Fikri Işık, Mardin'de terör mağduru ve yetim çocuklar ile sivil toplum örgütleri, partililerin de bulunduğu, 'Doğu'dan Batı'ya kardeşlik iftarı' programına katıldı.
 • 00:20Milli Savunma Bakanı Işık, Mardin'deMilli Savunma Bakanı Işık, Mardin'deGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Milli Savunma Bakanı Fikri Işık iftar programına gelişi İftar programından detaylar Işık'ın konuşması 700 yıllık tarihi Kasımiye medresesinde teravih namazı Milli Savunma Bakanı Işık, Mardin'de: "Sözde 'öz yönetim' saçmalıklarıyla şehirleri adeta barikatlarla, çukurlarla yaşanılmaz hale getiren terör örgütü ve onların destekçilerinin bu halka ne kadar büyük bir zulüm yaptığını hepimiz çok iyi biliyoruz" "Son dönemde bir taraftan güvenlik güçlerimiz terör ile mücadelede ederken, hükümet olarak biz de bölge halkının ihtiyaçlarının karşılanması, sıkıntılarının giderilmesi için her türlü gayreti gösteriyoruz" Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, "Sözde 'öz yönetim' saçmalıklarıyla şehirleri adeta barikatlarla, çukurlarla yaşanılmaz hale getiren terör örgütü ve onların destekçilerinin bu halka ne kadar büyük bir zulüm yaptığını hepimiz çok iyi biliyoruz.
 • 23:20Bakan Işık: Bakan Işık: "Hdp Gerçek Yüzünü Ortaya Koymuştur"Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, HDP’nin 20 Temmuz 2015’teki Suruç saldırısıyla gerçek yüzünü ortaya koyduğunu söyledi.
 • 23:16Milli Savunma Bakanı Işık, Mardin'de AçıklamasıMilli Savunma Bakanı Fikri Işık, "Sözde 'öz yönetim' saçmalıklarıyla şehirleri adeta barikatlarla, çukurlarla yaşanılmaz hale getiren terör örgütü ve onların destekçilerinin bu halka ne kadar büyük bir zulüm yaptığını hepimiz çok iyi biliyoruz.
 • 22:22Mardin - Bakan Işık Terörle Amansızca Mücadele EdeceğizMardin - Bakan Işık Terörle Amansızca Mücadele EdeceğizBakan Işık Terörle amansızca mücadele edeceğiz (ek)'EMASYA PROTOKOLÜNÜN GERİ GETİRİLMESİ MÜMKÜN DEĞİL'Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Mardin'de Ak Parti il başkanlığını ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, Türkiye'nin terörle mücadelesini sürdüreceğini ve bunun bir hukuk devlet içinde, demokratik düzen içerisinde yapacağını söyledi.
 • 20:22Bakan Işık: Terörle Amansızca Mücadele Edeceğiz (2)Bakan Işık: Terörle Amansızca Mücadele Edeceğiz (2)'emasya PROTOKOLÜNÜN GERİ GETİRİLMESİ MÜMKÜN DEĞİL'Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Mardin'de Ak Parti il başkanlığını ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, Türkiye'nin terörle mücadelesini sürdüreceğini ve bunun bir hukuk devlet içinde, demokratik düzen içerisinde yapacağını söyledi.
 • 19:41Bakan Işık: Emasya Protokolünün Geri Getirilmesi Mümkün DeğildirBakan Işık: Emasya Protokolünün Geri Getirilmesi Mümkün DeğildirMilli Savunma Bakanı Fikri Işık, "Yaptığımız protokol, Emasya protokolünü geri getirmekmiş!
 • 19:34Ak Partili Demir'den Gündeme İlişkin AçıklamalarAk Partili Demir'den Gündeme İlişkin AçıklamalarAK Parti Kırıkkale milletvekili Mehmet Demir, terörle mücadelenin kararlılıkla devam edeceğini söyledi.
 • 19:17Diyarbakır Dbp'li Tuncel Belediyelere Kayyum Atamaları Tartışmaları Tesadüf DeğilDiyarbakır Dbp'li Tuncel Belediyelere Kayyum Atamaları Tartışmaları Tesadüf DeğilDbp'li Tuncel: Belediyelere kayyum atamaları tartışmaları tesadüf değilDemokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, partilerine yönelik sistematik bir saldırı, şiddet politikasının devrede olduğunu savunarak, "DBP'ye yönelik saldırıları özellikle belediyelerimize yönelik saldırıları kayyum tartışmalar öyle tesadüfen tartışmalar değildir, bu planın bir parçasıdır.
 • 18:33Işık: Işık: "Bakanlar Kurulu Kararı Olmadan Askerin Adım Atması Mümkün Değil"Milli Savunma Bakanı Işık Mardin'de: "HDP aldığı oyların kıymetini bilmedi.''
 • 18:21Işık: Işık: "Çukurdan Medet Umanların Gideceği Yer Mağma Tabasıdır"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'ın konuşması Milli Savunma Bakanı Işık Mardin'de: "HDP aldığı oyların kıymetini bilmedi.
 • 17:20Milli Savunma Bakanı Işık, AK Parti Mardin İl Teşkilatını Ziyaret EttiMilli Savunma Bakanı Işık, AK Parti Mardin İl Teşkilatını Ziyaret EttiMilli Savunma Bakanı Fikri Işık, AK Parti Mardin İl Teşkilatı’nı ziyaret etti.
 • 17:05Nusaybin'de Hendek Kazdı, Bodrum'da YakalandıNusaybin'de Hendek Kazdı, Bodrum'da YakalandıMardin’in Nusaybin ilçesinde hendek kazıp bombalı tuzak hazırladığı iddia edilen terör örgütü üyesi bir kişi Bodrum’da yakalandı.
 • 16:53Milli Savunma Bakanı Işık Mardin'de AçıklamasıMilli Savunma Bakanı Fikri Işık, "HDP aldığı oyların kıymetini bilmedi.
 • 14:55Dbp'li Tuncel: Belediyelere Kayyum Atamaları Tartışmaları Tesadüf DeğilDbp'li Tuncel: Belediyelere Kayyum Atamaları Tartışmaları Tesadüf DeğilDemokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, partilerine yönelik sistematik bir saldırı, şiddet politikasının devrede olduğunu savunarak, "DBP'ye yönelik saldırıları özellikle belediyelerimize yönelik saldırıları kayyum tartışmalar öyle tesadüfen tartışmalar değildir, bu planın bir parçasıdır.
 • 23:51Bodrum'da Terör OperasyonuMuğla'nın Bodrum ilçesinde "silahlı terör örgütü üyeliğinden" aranan zanlı jandarma ekiplerince yakalandı.
 • 23:08Terör Örgütü Üyesi İnşaatta YakalandıTerör Örgütü Üyesi İnşaatta YakalandıMuğla'nın Bodrum İlçesi'nde, terör örgütüne üye olmak suçundan aranan ve bir inşaatta çalışırken yakalanan 20 yaşındaki H.A. tutuklandı.
 • 16:55Eş Başkanlar STK Temsilcileri ve Muhtarlarla BuluştuEş Başkanlar STK Temsilcileri ve Muhtarlarla BuluştuBüyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Gültan Kışanak ile Fırat Anlı, Kaplan City Park'ta sivil toplum örgütü temsilcileri ve muhtarlarla iftar yemeğinde buluştu.
 • 15:07Eğitim Bir-sen'den Terör Mağduru Bin 200 Cizreli Aileye Gıda YardımıEğitim Bir-sen'den Terör Mağduru Bin 200 Cizreli Aileye Gıda YardımıMemur Sendikaları Konfederasyonu’na (Memur-Sen) bağlı Eğitimciler Birliği Sendikası’ndan (Eğitim-Bir-Sen) terör mağduru bin 200 Cizreli aileye gıda yardımı yapıldı.
 • 14:40AK Parti Kocaeli Heyetinden Mardin'e Kardeşlik ÇıkarmasıAK Parti Kocaeli Heyetinden Mardin'e Kardeşlik ÇıkarmasıAK Parti Genel Merkezi tarafından Mardin ile 'Kardeş Şehir' ilan edilen Kocaeli'nden AK Parti Teşkilatı üyeleri bir ziyaret gerçekleştirecek.
 • 11:30İHD, Gazetecilerin Tutuklanmasına Tepki GösterdiİHD, Gazetecilerin Tutuklanmasına Tepki GösterdiİHD Şube Eşbaşkanı Atilla Yazar, "Son günlerde düşünce, ifade ve basın özgürlüğüne yönelik hukuk ve etik dışı uygulamalara son verilmesi gerektiğini defalarca yine bu alanlarda haykırmıştık. Artık yeter diyoruz" dedi.
 • 11:26Karanlığa Bir Işıkta Sen Yak"BATMAN(AA) - SELMAN TÜR - Güneydoğu Anadolu Bölgesi Turizm ve Otel İşletmecileri Birliği (GATOB) Başkanı Hüseyin Aslan, terörle mücadeleye destek amacıyla başlattığı projeyle 250 okula 50 bin kitap ulaştırdı.
 • 07:46Kandil'den 'Ormanları Yakın' TalimatıKandil'den 'Ormanları Yakın' TalimatıDoğu ve Güneydoğu'da hendek eylemlerinde hüsrana uğrayan terör örgütü PKK, hainlikte sınır tanımıyor. Kandil, şimdi de teröristlerine "ormanları yakın" talimatı verdi.
 • 01:43Demirtaş: Cizre'nin Külleri Bütün Türkiye'ye DağıldıDemirtaş: Cizre'nin Külleri Bütün Türkiye'ye DağıldıSelahattin Demirtaş, "Cizre yakıldı ancak Bodrum, Antalya'nın durumu daha virane. Oteller, sahiller, iş yerleri bomboş. Cizre'nin külleri bütün Türkiye'ye dağıldı" dedi.
 • 00:36Demirtaş Van'da İftara Katıldı - 2Demirtaş Van'da İftara Katıldı - 2Hdp Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş DBP'li İpekyolu Belediyesi tarafından organize edilen iftar yemeğine katıldı.
 • 00:26Demirtaş Van'da İftara KatıldıDemirtaş Van'da İftara KatıldıHdp Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş DBP'li İpekyolu Belediyesi tarafından organize edilen iftar yemeğine katıldı.
 • 00:12Erdoğan: Teröristlere Yataklık Yaparsan, Bunlar İyi Günlerindir, Daha Beter Günler Gelecektir (2)'bununla YETİNMİYOR, NAMUSLARINA TASALLUT EDİYORLAR'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Suriye'de ister DAİŞ ister PYD, YPG ister rejim hiç fark etmiyor, hangi bölgede hakimiyet sağlarlarsa hepsi aynı senaryoları uyguladığını görüyoruz.
 • 23:55Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kanaat Önderleriyle İftarda BuluştuCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, HDP'li belediyelere yönelik olarak, "Onlar eline geçen parayı 'Ben dağa nasıl ulaştırırım, Kandil'e nasıl ulaştırırım?' bunun gayreti içerisindeler ama bugünler onların iyi günleri, onu söyleyeyim. Bunların bedelini ödeyecekler ve devlet bütün bunların arkasını hassas bir şekilde takip ederek, bunlara gerekli olan bu bedeli ödetecektir.