12:3600
SON DAKİKA ODTÜ HABERLERİ

Son Dakika ODTÜ Haberleri

  Mehdi Eker - Şap Enstitüsü'nün elektriğinin kesilmesi -

  Mehdi Eker - Şap Enstitüsü'nün elektriğinin kesilmesi -

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, "Şap Enstitüsü'ne sabotaj yapıldığı" yönündeki haberlere ilişkin, "Birisi veya birileri ODTÜ tarafından, yoldan girmiş. (15 Nisan 2014 Salı )

   

  Tarım Bakanı Eker Sabotaj İddialarına Yanıt Verdi

  Ankara'daki Şap Enstitüsünde elektrik hatlarının kesilmesi, jeneratörün devre dışı bırakılmasıyla ilgili bir olay yaşındı. (15 Nisan 2014 Salı )

   

  Şap Enstitüsü'ne Yapılan Sabotaj

  Şap Enstitüsü'ne Yapılan Sabotaj

  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Şap Enstitüsü’ne Şubat ayında yapılan sabotajda duyarlı davranan Şap Enstitüsü çalışanlarının yedek jeneratörü devreye sokmasıyla aşıların bozulmasının önlendiğini söyledi. (15 Nisan 2014 Salı )

   

  Şap Enstitüsü'ne Sabotaj İddiaları

  Şap Enstitüsü'ne Sabotaj İddiaları

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker: "Birisi veya birileri ODTÜ tarafındaki yoldan girmiş. (15 Nisan 2014 Salı )

   

  Ankara İş Dünyası 'Protokol'de Yerini Alıyor

  Ankara İş Dünyası "Protokol"de Yerini Alıyor

  Başkent'in cazibe merkezlerinden Çukurambar'da inşa edilen Protokol Ankara İş Merkezi, iş dünyasına yeni soluk katacak. (15 Nisan 2014 Salı )

   

  ODTÜ Siber Güvenlik ve Savunma Ar-Ge Merkezi Açıldı

  ODTÜ Siber Güvenlik ve Savunma Ar-Ge Merkezi Açıldı

  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Karvanoğlu: "Biz çok şeyi acil yapması gereken bir ülkeyiz. (15 Nisan 2014 Salı )

   

  Besyo'da Yeni Trendler Paneli

  Besyo'da Yeni Trendler Paneli

  Mersin Üniversitesi (MEÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'nun (BESYO) kuruluşunun 20’nci yılı etkinlikleri kapsamında 'Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliğinde Yeni Trendler Yaklaşımlar' konulu bir panel düzenlendi. (14 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  Meü'de Besyo Öğrencilerine Panel

  Mersin Üniversitesi (MEÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'nun (BESYO) kuruluşunun 20’nci yılı etkinlikleri kapsamında "Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliğinde Yeni Trendler Yaklaşımlar" konulu panel düzenlendi. (14 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  Ankara İş Dünyası 'Protokol'De Yerini Alıyor

  Ankara İş Dünyası "Protokol"De Yerini Alıyor

  Başkent Ankara’nın cazibe merkezlerinden Çukurambar’da inşa edilen Protokol Ankara İş Merkezi, iş dünyasının saygın isimlerini bir araya getirecek. (14 Nisan 2014 Pazartesi )

   

 

  Hikmet Çetin kimdir? Hikmet Çetin hakkında bilgiler...

  Hikmet Çetin kimdir? Hikmet Çetin hakkında bilgiler...

  Eski Bakan Hikmet Çetin kimdir? Hikmet Çetin'in hayatı ve Hikmet Çetin hakkında bilgiler haberimizde. (11 Nisan 2014 Cuma )

   

  Helal Gıda, Gıda Güvenliği, Fonksiyonel Gıda ve Daha Fazlası

  Yeme-İçme Sektörünün 2014 Trendleri Fi Istanbul Konferansı'nda (11 Nisan 2014 Cuma )

   

  Sertel'e Açılan Tazminat Davası Reddedildi

  İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Hatıra Ormanı'ndaki ağaçların kesilmesine tepki gösteren İGC Başkanı Atilla Sertel'in, kendisine hakaret ettiğini öne süren dönemin İzmir Orman Bölge Müdürü İbrahim Çiftçi'nin açtığı tazminat davası reddedildi. (11 Nisan 2014 Cuma )

   

  Elif Şafak: Edebiyat Sesi Duyulmayanlara Kulak Vermektir

  Elif Şafak: Edebiyat Sesi Duyulmayanlara Kulak Vermektir

  Türkiye’nin en çok okunan yazarlarından Elif Şafak Stuttgart’ta “Iskender” (Ehre) adlı romanından pasajlar okudu. (11 Nisan 2014 Cuma )

   

  Gıda Sektörü Fı İstanbul Konferası'nda Buluşacak

  Türk Gıda Endüstrisi’ndeki en son trendler, yenilikler ve gelişmeler Gıda Bileşenleri, Çözümleri, Yardımcı ve Katkı Maddeleri Fuarı Food Ingredients (Fi) Istanbul kapsamında düzenlenen Fi Istanbul Konferansı’nda masaya yatırılacak. (11 Nisan 2014 Cuma )

   

  Ahmet Büke'den Hayatın Gamını Yük Edinenlere

  Ahmet Büke'den Hayatın Gamını Yük Edinenlere

  Ahmet Büke'nin öykülerinde acı ve ironi bir arada; bu yalın öyküler, şaşırtıcılığını da, sarsıcılığını da ülkemizin tükenmek bilmez acı ve ironi kaynağından topluyor. (11 Nisan 2014 Cuma )

   

  Türkiye'nin Robot Etkinliği İTÜRO Başladı

  Türkiye'nin Robot Etkinliği İTÜRO Başladı

  İTÜRO, 10-11-12 Nisan tarihlerinde İTÜ Ayazağa Kampüsü Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek. (11 Nisan 2014 Cuma )

   

  Çankaya Sofrası

  Çankaya Sofrası

  Cumhurbaşkanı Gül, "Dünden Bugüne Kırım" konulu yemekte akademisyenlerin Kırım'ın tarihi arka planı üzerindeki değerlendirmelerini dinledi Kırım'ın 18. yüzyıl öncesinde bütünüyle Türk Tatar bölgesi olduğu ve sonrasında da bu ağırlığın devam ettiği belirtilen yemekte, gelecek dönemde Kırım Tatar halkının bölgedeki varlığının her bakımdan dikkate alınması üzerinde duruldu Bilkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kırımlı: "Türkiye'nin, Kırım Tatarlarının ve Kırım Tatar Milli Meclisi'nin (10 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Hibe Destekleri Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

  Antalya'da Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası ve Akdeniz Üniversitesi'nin ortaklaşa düzenlediği "Hibe Destekleri Bilgilendirme Toplantısı" gerçekleştirildi. (10 Nisan 2014 Perşembe )

   

  İTÜ Robot Olimpiyatları Başladı

  İTÜ Robot Olimpiyatları Başladı

  İstanbul Teknik Üniversitesi Kontrol ve Otomasyon Kulübünün bu yıl 8'incisini düzenlediği Robot Olimpiyatları başladı. (10 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Çankaya Sofrası

  Cumhurbaşkanı Gül'ün Kırım ve Tatarlar'la ilgili görüş ve fikirlerini almak için bilim adamları ve tarihçiler ile biraraya geldiği Çankaya Sofrası sona erdi. (10 Nisan 2014 Perşembe )

   

  'Türkiye Havacılık Sektöründe Yükselen Yıldız'

  "Türkiye Havacılık Sektöründe Yükselen Yıldız"

  Pratt&Whitney ve THY işbirliği ile, İstanbul Teknik Üniversitesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen Havacılık Zirvesi'nde, "Büyüyen Türk havacılık sektörünün öncelikleri, sıkıntıları ve sektörle ilgili gelişmeler" değerlendirildi. (10 Nisan 2014 Perşembe )

   

  İnşaat, Havacılık, Sağlık ve Tarım Gibi Birçok Farklı Sektörde Faaliyet Gösteren Türkiye'nin Önde...

  İnşaat, Havacılık, Sağlık ve Tarım Gibi Birçok Farklı Sektörde Faaliyet Gösteren Türkiye'nin Önde...

  Yda Group Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan proje hakkında şu bilgileri verdi: Her Aileye Bir Dikili Ağaç 'PARK AVENUE; Türkiye'deki konut projeleri arasında ilk kez hayata geçirilecek evcil hayvan habitatı, zen bahçesi, açık hava sineması, macera parkuru, model tekne havuzu ve paten pisti gibi ayrıcalıklarıyla öne çıkıyor. (10 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Çankaya Sofrası'nda 'Kırım ve Tatarlar' konuşuldu -

  Çankaya Sofrası'nda "Kırım ve Tatarlar" konuşuldu -

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kırım ve Tatarlar'la ilgili görüş ve fikirlerini almak için bilim adamları ve tarihçilerle Çankaya Sofrası'nda bir araya geldi. (10 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Çankaya Sofrası'nda Bilim İnsanlarıyla Kırım Konuşuldu

  Çankaya Sofrası'nda Bilim İnsanlarıyla Kırım Konuşuldu

  Cumhurbaşkanı Gül, Çankaya Sofrası'na bilim insanları ve tarihçileri davet ederek Kırım ve Tatarlarla ilgili görüş ve fikirlerini aldı. (10 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Henkel Innovation Challenge'ın Birincisi; 2050 Yılının Saç Şekillendiricisi

  Henkel Innovation Challenge'ın Birincisi; 2050 Yılının Saç Şekillendiricisi

  Henkel Innovation Challenge'da ülkemizi Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nden The Hub ekibi temsil etti (10 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Çankaya Sofrası'nda Bilim İnsanlarıyla Kırım Konuşuldu

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Atatürk'ün başlattığı Çankaya Sofrası geleneğini sürdürerek, "Dünden Bugüne Kırımö teması ile konuklarıyla bir araya geldi. (10 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Çankaya Sofrası'nda Bilim İnsanlarıyla Kırım Konuşuldu

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Atatürk'ün başlattığı Çankaya Sofrası geleneğini sürdürerek, "Dünden Bugüne Kırım" teması ile konuklarıyla bir araya geldi. (10 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Çankaya Sofrası

  Çankaya Sofrası

  Cumhurbaşkanı Gül, Kırım ve Tatarlar'la ilgili görüş ve fikirlerini almak için bilim adamları ve tarihçilerle Çankaya Sofrası'nda bir araya geldi. (10 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Havacılık Zirvesi

  THY Genel Müdürü Kotil: "Türk sivil havacılığı, gerçekten bir mucize öyküsüdür. (10 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Datça'nın Akıllı Evi, Yapı Ödülüne Aday Gösterildi

  Datça'nın Akıllı Evi, Yapı Ödülüne Aday Gösterildi

  Türkiye'de mimarlık mesleğini ve kültürünü geliştirmek amacıyla Mimarlar Odası tarafından bu yıl 14'üncüsü gerçekleştirilecek olan, Ulusal Mimarlık Ödülleri Yarışması'nda, Muğla'nın Datça İlçesi'nden 'akıllı' bir ev yapı dalında ödüle aday gösterildi. (10 Nisan 2014 Perşembe )

   

  '12'nci Kalite ve Başarı Sempozyumu' ve 'Bursa Kalite Ödülü' -

  "12'nci Kalite ve Başarı Sempozyumu" ve "Bursa Kalite Ödülü" -

  Türkiye Kalite Derneği (KalDer) Bursa Şubesi ile Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği (BUSİAD) tarafından bu yıl 12'ncisi düzenlenen "Kalite ve Başarı Sempozyumu", "Yolculuk Nereye?" temasıyla 18-19 Nisan'da yapılacak. (09 Nisan 2014 Çarşamba )

   

  12'nci Kalite ve Başarı Sempozyumu' ve 'Bursa Kalite Ödülü'

  12'nci Kalite ve Başarı Sempozyumu" ve "Bursa Kalite Ödülü"

  KalDer Bursa Şubesi ve BUSİAD tarafından organize edilen Kalite ve Başarı Sempozyumunun 12'ncisi, "Yolculuk Nereye?" temasıyla 18 19 Nisan'da gerçekleştirilecek Etkinlikler çerçevesinde 2013 Bursa Kalite Ödülü de 19 Nisan'da verilecek. (09 Nisan 2014 Çarşamba )

   

Manşet Haberleri