SON DAKİKA ODTÜ HABERLERİ

Son Dakika ODTÜ Haberleri

12:51
Büyüksaraç, 'Seyfi Teoman En İyi İlk Film Ödülü' Jürisinde Bu yıl Zeki Demirkubuz'un üstleneceği 4-19 Nisan tarihleri arasında İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı düzenlenecek 34'üncü İstanbul Film Festivali jürisine genç oyuncu Maral Büyüksaraç da alındı.
Büyüksaraç, 'Seyfi Teoman En İyi İlk Film Ödülü' Jürisinde
15:40
Felçli Hastalara "Umut" Oldular Hitit Üniversitesi Mühendislik Fakültesi araştırma görevlileri Eda ve Emre Özyılmaz çifti, felçli hastaların günlük yaşamda kullanılan bazı nesneleri kontrol etmeyi başarmaları için beyne yerleştirilecek çip üretti Özyılmaz çiftinin Amerika San Dieogo State Üniversitesi'nde ürettikleri çipten kobay fareleri.
13:31
Android' Partisi mi Geliyor? Son zamanların popüler platformu Android, akıllı cihazlarla hayatımızın birçok alanına girerek eğitimden sağlığa, güvenlikten iletişime birçok konuda çözüm sunuyor.
Android' Partisi mi Geliyor?
12:10
Emniyet Kemeri Ölümleri Değil, Yaralanmaları Engelliyormuş Doç. Dr. Murat Delice tarafından yapılan araştırma TÜİK'in verileri aksine kemerin, ölüm ve yaralanmaları yüzde 40-50 azaltmadığını ortaya koydu.
Emniyet Kemeri Ölümleri Değil, Yaralanmaları Engelliyormuş
13:03
Prof. Dr. Sami Eren İçin Emeklilik Töreni Düzenlendi GAÜN Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sami Eren'in yaş haddinden emekli olması nedeniyle, emeklilik töreni düzenlendi.
Prof. Dr. Sami Eren İçin Emeklilik Töreni Düzenlendi
11:04
TUBİTAK Skandalından Sonra YÖK Diploma Sorgulanma Sistemi Kuruyor TUBİTAK'ta yaşanan ve eski Bakan Nihat Ergün'e zora sokan sahte diploma olayından sonra YÖK Diploma Sorgulama Sistemi oluşturma çalışmalarına başlattı.
TUBİTAK Skandalından Sonra YÖK Diploma Sorgulanma Sistemi Kuruyor
18:07
Murat Yetkin: ODTÜ Mezunlarını 300 Dolara Moğolistan'da Çalıştıramazsınız Gazeteci Murat Yetkin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yurt dışındaki Türk okullarının kapatılmasıyla ilgili açıklamalarına tepki gösterdi.
15:39
GGJ Türkiye 2015 Bu Sene Rekor Katılımla Tamamlandı! Global Game Jam, bu sene 23-25 Ocak tarihleri arasında Ankara, İstanbul, İzmir, Konya ve Elazığ illerinde düzenlendi.
12:33
Mersin Kent Konseyi'nden 'Göksu Konulu' Çalıştayı Mersin Kent Konseyi tarafından, ’Göksu Deltası Üzerindeki Baskıları, Tehditleri Tespit Edip Korunmasına Yönelik Önlemlerin Geliştirilmesi’ konulu çalıştay düzenlendi.
Mersin Kent Konseyi'nden 'Göksu Konulu' Çalıştayı
18:51
Antalya - Kanser Hastası Aysel'in Gecikmeli Karne Sevinci Kanser hastası Aysel'in gecikmeli karne sevinci Antalya'nın Finike İlçesi'nde 1 yıldır evde eğitim gören kemik kanseri hastası 15 yaşındaki Aysel Solakoğlu, kemoterapi tedavisi nedeniyle 23 Ocak'ta alamadığı karnesini bugün Kaymakam Mesut Yakuta'nın elinden aldı.
Antalya - Kanser Hastası Aysel'in Gecikmeli Karne Sevinci
18:03
Kanser Hastası Aysel'in Gecikmeli Karne Sevinci Antalya'da, kemik kanseri hastası 15 yaşındaki Aysel Solakoğlu, kemoterapi tedavisi nedeniyle 23 Ocak'ta alamadığı karnesini bugün Kaymakam Mesut Yakuta'nın elinden aldı.
Kanser Hastası Aysel'in Gecikmeli Karne Sevinci
14:03
Gökçek: "Paralel Yapı ve Beynelmilel Güçler Türkiye'de Muhalefeti Seçime Hazırlıyor" Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, paralel yapının son seçim stratejilerinden, Yunanistan seçimlerine, yurt dışındaki gelişmelerden son seçim anketlerine kadar pek çok konuda açıklama yaptı.
Gökçek: 'Paralel Yapı ve Beynelmilel Güçler Türkiye'de Muhalefeti Seçime Hazırlıyor'
19:34
Cam Atölyesinde Uygulamalı Cam Füzyon Eğitimi Adıyaman Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu cam atölyesinde uygulamalı cam füzyon eğitimi verildi.
Cam Atölyesinde Uygulamalı Cam Füzyon Eğitimi
12:49
21. Osman Erverdi Minikler Basketbol Şenliği Şampiyona Havasında Geçiyor 21. Osman Erverdi Minikler Basketbol Şenliği'nde ilk gün 8 maç yapıldı.
21. Osman Erverdi Minikler Basketbol Şenliği Şampiyona Havasında Geçiyor
14:36
Sahte Diplomada Da, Hakimlik Sınavında da Adı Geçenler Ak Partili Çıktı Sahte diploma ile TÜBİTAK'a girdiği ve kısa sürede müdürlüğe yükseldiği belirlenen Hasan Başaran'ın, eski Bilim Teknoloji ve Sanayi Bakanı Nihat Ergün'ün yeğeninin eşi olduğu ortaya çıktı.
08:06
Eski Bakan Ergün'ün Damadı, Sahte Diplomayla TÜBİTAK'a Girmiş Eski Teknoloji ve Sanayi Bakanı Nihat Ergün'ün yeğeninin eşinin sahte diploma ile TÜBİTAK'a girdiği ortaya çıktı. Ergün, konuyla bir bağlantısının olmadığını belirtti.
Eski Bakan Ergün'ün Damadı, Sahte Diplomayla TÜBİTAK'a Girmiş
22:48
Hatay'da Ali İsmail İçin Yürüdüler Hatay'da Ali İsmail için yürüdüler HATAY'da bir grup, Ali İsmail Korkmaz davasında sanıklara verilen cezayı protesto etti.
Hatay'da Ali İsmail İçin Yürüdüler
21:52
Hatay'da Ali İsmail Korkmaz Eylemi Gezi eylemleri sırasında dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz'ın faillerinin yargılandığı davada çıkan karar Hatay'da protesto edildi.
Hatay'da Ali İsmail Korkmaz Eylemi
21:25
Hatay'da Ali İsmail İçin Yürüdüler Hatay'da bir grup, Ali İsmail Korkmaz davasında sanıklara verilen cezayı protesto etti.
Hatay'da Ali İsmail İçin Yürüdüler
20:58
Hatay'da Ali İsmail Korkmaz Eylemi Gezi olayları sırasında hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz’ın faillerinin yargılandığı davada çıkan karar Hatay’da protesto edildi.
Hatay'da Ali İsmail Korkmaz Eylemi
15:56
Tüsiad'ın Yeni Yönetim Kurulu TÜSİAD 45. Olağan Genel Kurul toplantısı gerçekleştirildi.
11:00
Güney Koreliler'den Ödemiş'e Çat Kapı Ziyaret İzmir'de bir grup Güney Koreli turist, İzmir Basmane Garından rastgele bindikleri trenle Ödemiş ilçesine gitti.
Güney Koreliler'den Ödemiş'e Çat Kapı Ziyaret
10:46
DOGEDGlobal , Game Jam Desteklerini Genişletti DOGED, Global Game Jam oyun geliştirme maratonunun, Elazığ ve Konya ayaklarının destekçisi oldu.
17:49
Sınırdışı Edilen Türk Doktora Öğrencisi İtalya Medyasında Geniş Yer Buldu İtalya'da bir Türk doktora öğrencisinin makul terör suçu sebebiyle sınırdışı edilmesi bugünkü birçok gazete ve diğer basın organlarında yer aldı.
15:33
Başkan Gökçek 'Rüşvet İddiasını' Değerlendirdi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, otobüs alım ihalesinde rüşvet iddialarını ortaya atan iki milletvekilini de mahkemeye verdiğini belirterek, “O milletvekillerini hem maddi hem de cezai yönden mahkum ettireceğim. O, benim boynumun borcu” dedi.
13:48
Cephanelik Patlaması Davasında Yeniden Keşif Kararı Afyonkarahisar'da 5 Eylül 2012 tarihinde meydana gelen 25 askerin şehit olduğu mühimmat deposundaki patlamayla ilgili davada, tutuksuz sanıklar Kıdemli Albay Veysel Özbay, Binbaşı Ali Duran ve Üsteğmen Tuncay Aydın'ın yargılanmalarına Eskişehir'de devam edildi.
Cephanelik Patlaması Davasında Yeniden Keşif Kararı
12:07
Afyonkarahisar'daki Mühimmat Deposu Patlaması 5 Eylül 2012 tarihinde Afyonkarahisar'da 25 askerin şehit olduğu, 11 kişinin ise yaralandığı mühimmat deposunda meydana gelen patlamanın duruşmasına devam edildi.
Afyonkarahisar'daki Mühimmat Deposu Patlaması
16:58
Dağcılar Zirveye Ulaşamadı Çankırı Dağcılık ve Doğa Sporları Arama Kurtarma Kulübü üyeleri, 2 bin 596 metre rakımlı Ilgaz Dağı’na yaptıkları geleneksel Büyük Hacettepe Tırmanış ve Yürüyüşü’nü bu yıl olumsuz hava şartları nedeniyle tamamlayamadı.
Dağcılar Zirveye Ulaşamadı
13:26
Dağcılar, Geleneksel Hacettepe Tırmanışı'nı Bu Yıl Tamamlayamadı Çankırı Dağcılık ve Doğa Sporları Arama Kurtarma Kulübü üyeleri, 2 bin 596 metre rakımlı Ilgaz Dağı'na yaptıkları geleneksel Büyük Hacettepe Tırmanış ve Yürüyüşü'nü bu yıl olumsuz hava koşulları nedeniyle tamamlayamadı.
Dağcılar, Geleneksel Hacettepe Tırmanışı'nı Bu Yıl Tamamlayamadı
13:40
Ultra Kısa Filmler 15 Ocak-15 Şubat Arasında Şehrin Her Yerinde! Bu yıl beşinci kez düzenlenen ve dünyanın en büyük kamusal sanat etkinliklerinden biri olan ART BY CHANCE Ultra Kısa Film Festivali, filmleri günlük yaşamımızın içine sokuyor.
15:29
Başkan Gökçek'ten Önemli Açıklamalar ANKARA (İHA) – Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 30 Mart yerel seçimleriyle birlikte sorumluluk alanlarına dahil olan 9 ilçeye 300 trilyon liraya yakın yatırım yaptıklarını söyledi.
14:58
ASELSAN'da Esrarengiz Ölüm, Erdem Uğur Öldürüldü mü ? Erdem Uğur Kimdir ? Son yıllarda ASELSAN çalışanlarının şüpheli ölümlerine bir yenisi daha eklendi. Bu defa 28 yaşındaki mühendis Erdem Uğur evinde ölü bulundu.
ASELSAN'da Esrarengiz Ölüm, Erdem Uğur Öldürüldü mü ?
14:51
Erdem Uğur Kimdir ? ASELSAN'da Bir Sır Ölüm Daha Erdem Uğur Kimdir ? Son yıllarda ASELSAN çalışanlarının şüpheli ölümlerine bir yenisi daha eklendi. Bu defa 28 yaşındaki mühendis Erdem Uğur evinde ölü bulundu.
Erdem Uğur Kimdir ? ASELSAN'da Bir Sır Ölüm Daha
13:56
ASELSAN'da Bir Şüpheli Ölüm Daha! Mühendis Evinde Ölü Bulundu ASELSAN çalışanlarının şüpheli ölümlerine bir yenisi daha eklendi. Bu defa mühendis Erdem Uğur evinde ölü bulundu. Polisler evde 'Dikkat gaz açık' notuyla karşılaştı.
ASELSAN'da Bir Şüpheli Ölüm Daha! Mühendis Evinde Ölü Bulundu
09:01
Nurgül Yeşilçay'ın Gizemli Sevgilisi Malzeme İthalatçısı Çıktı 'Paramparça' isimli dizisiyle yüzü gülen Nurgül Yeşilçay'ın gizemli sevgilisinin medikal malzeme ithalatçısı Özgür İnal olduğu ortaya çıktı.
Nurgül Yeşilçay'ın Gizemli Sevgilisi Malzeme İthalatçısı Çıktı
12:46
Yılmaz Büyükerşen Hakkında 8 Yıldan 19 Yıla Kadar Hapis İstendi Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin CHP'li Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in de aralarında bulunduğu 16 kişi hakkında, 'ihaleye fesat karıştırmak', 'resmi belgede sahtecilik' ve 'edimin ifasına fesat karıştırmak' suçlamalarıyla açılan davaya devam edildi.
12:43
Büyükerşen ve Ekibinin Yargılanmasına Devam Edildi Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Yılmaz Büyükerşen'in de aralarında bulunduğu 16 belediye görevlisi hakkında, 'Kamu kurum veya kuruluşlarının ihalesine fesat karıştırmak' ve 'resmi belgede sahtecilik' suçlamasıyla açılan davada, sanıkların 8 yıldan 19 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmaları istendi.
12:29
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Davası Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde bazı ihalelere fesat karıştırıldığı ve kamu zararına neden olduğu iddiası ile açılan davada mütalaa veren savcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen hakkında 8 yıldan 19 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmasını istedi.
16:39
CHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaş CHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaş: - "Genel seçimlerin ardından Türkiye'de yeniden eksiksiz bir demokrasi kurmak istiyoruz" CHP Genel Başkan Yardımcısı Ercan Karakaş, genel seçimlerin ardından Türkiye'de eksiksiz demokrasi kurmak istediklerini söyledi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaş
16:15
Rus-Türk Entelektüeller Buluşması Antalya'da Gerçekleştirildi Uluslararası Bilimsel Gelişim ve İşbirliği Enstitüsü ve Rusya Bilimler Akademisi Şarkiyat Enstitüsü işbirliği ile düzenlenen '3. Türk-Rus Entelektüeller Buluşması' 40 akademisyen ve siyasetçinin katılımıyla Antalya'da gerçekleştirildi.
14:43
CHP'li Karakaş: Bunlar Karikatür Gösteriler Chp Genel Başkan Yardımcısı Ercan Karakaş, Cumhurbaşkanlığı Sarayı ile ilgili olarak, "Cumhurbaşkanı, saray dediği 1050 odalı büyük binalarla Türkiye'nin itibarının artacağını, güçleneceğini zannediyor.
CHP'li Karakaş: Bunlar Karikatür Gösteriler
14:39
CHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaş Açıklaması ''Genel seçimlerin ardından Türkiye'de yeniden eksiksiz bir demokrasi kurmak istiyoruz''
11:35
Global Game Jam Istanbul Başlıyor! DOGED, Global Game Jam oyun geliştirme maratonunun en önemli iki ayağında ODTÜ ATOM ve İzmir Ekonomi Üniversitesi ile birlikte çalışacak.
11:17
Felsefe Tartışmaları Dergisi Ocak Sayıları Çıktı Felsefi fikirlerin Türkçe basılıp paylaşılabildiği Boğaziçi Üniversitesi'nin saygın akademik yayın organı Felsefe Tartışmaları Dergisi dopdolu iki sayı ile okuyucuyla buluştu.
15:12
30 Santim Kar Düşen Elmadağ Kayak Merkezi'ni Vatandaşlar Doldurdu Ankara'da iki yıldır kayak sezonunu açamayan Elmadağ Kayak Merkezi'nde kar kalınlığının 30 santimi bulması sevinçle karşılandı.
12:52
Profesör Bağcı: Türkiye'de Toplumsal Değerler Tepetaklak Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, Türkiye'de toplumsal değerlerin tepetaklak olduğunu iddia etti.
Profesör Bağcı: Türkiye'de Toplumsal Değerler Tepetaklak
10:36
Prof. Bağcı: Yolsuzluk Yapmak Toplumsal Bir Norma Dönüştü, Bu Çok Tehlikeli Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, toplumsal değerlerin tepetaklak olduğu Türkiye'yi pusulasını kaybeden geminin kaptanına benzeterek, "Yolsuzluk yapmak, yolsuzluğa karışmak bir toplumsal norm haline dönüşüyor.
Prof. Bağcı: Yolsuzluk Yapmak Toplumsal Bir Norma Dönüştü, Bu Çok Tehlikeli
10:17
İslamofobiye Karşı Eurofobi Uluslararası Bilimsel Gelişim ve İşbirliği Enstitüsü ve Rusya Bilimler Akademisi Şarkiyat Enstitüsü işbirliği ile düzenlenen '3. Türk-Rus Entelektüeller Buluşması' 40 akademisyen ve siyasetçinin katılımıyla Antalya'da gerçekleştiriliyor.
19:45
Antalya Yaşar Yakış: Din Eksenli Siyaset Yapıldığı Zaman Mutlaka Birisini Dışlamak Zorunda... Yaşar Yakış: Din eksenli siyaset yapıldığı zaman mutlaka birisini dışlamak zorunda kalırsınız Dışişleri eski Bakanı Yaşar Yakış, Antalya'da düzenlenen bir toplantıda yaptığı konuşmada, din eksenli siyasetin dışlayıcı bir özelliği olduğunu belirterek, 'Yani İslami esasa dayalı bir dış politika, İslamı olmayan ülkeleri dışlıyor.
Antalya Yaşar Yakış: Din Eksenli Siyaset Yapıldığı Zaman Mutlaka Birisini Dışlamak Zorunda...
17:57
Yaşar Yakış: Din Eksenli Siyaset Yapıldığı Zaman Mutlaka Birisini Dışlamak Zorunda Kalırsınız Dışişleri eski Bakanı Yaşar Yakış, Antalya'da düzenlenen bir toplantıda yaptığı konuşmada, din eksenli siyasetin dışlayıcı bir özelliği olduğunu belirterek, "Yani İslami esasa dayalı bir dış politika, İslamı olmayan ülkeleri dışlıyor.
Yaşar Yakış: Din Eksenli Siyaset Yapıldığı Zaman Mutlaka Birisini Dışlamak Zorunda Kalırsınız
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 01.02.2015 18:42:00. #1.11#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA ODTÜ HABERLERİ
[Hata Bildir]