SON DAKİKA ODTÜ HABERLERİ

Son Dakika Odtü Haberleri

 • 09:18Sandoz İlaç Reçeteli İlaçlar Birimi Yeni Direktörü:Sandoz İlaç Reçeteli İlaçlar Birimi Yeni Direktörü:Sandoz İlaç Reçeteli İlaçlar Birimi Direktörlüğü görevine Çağatay Çelik atandı. Çelik, Sandoz'un Reçeteli İlaçlar stratejisine yön vermekten sorumlu olacak.
 • 17:33Adıyamanlı Sporcular 1.etap U19 Deniz Küreği Yarışlarında Türkiye 3'sü OlduAdıyamanlı Sporcular 1.etap U19 Deniz Küreği Yarışlarında Türkiye 3'sü OlduTürkiye Kürek Federasyonu tarafından Sapanca Gölü’ndeki Kırkpınar parkurunda düzenlenen 1.Etap U19 Deniz Küreği Yarışlarında Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Kız Kürek Takımı Türkiye 3’sü oldu.
 • 17:23Türkiye-Ab İlişkilerinde Mülteciler Anlaşması ve Sonrası"Brookings Enstitüsü'nün Amerika ve Avrupa Çalışmaları Merkezi Türkiye Projesi Direktörü ve TÜSİAD Kıdemli Araştırmacısı Prof. Dr. Kemal Kirişci, Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne üyeliğine ilişkin "Önümüzdeki birkaç sene içerisinde (AB'de) genişleme beklemek gerçekçi bir yaklaşım değil" dedi.
 • 15:21Ktü'nün Performansı YükseldiKaradeniz Teknik Üniversitesi'nin (KTÜ), tıp fakültesi olan üniversiteler genel sıralamasında 13'üncü sıraya yükseldiği bildirildi.
 • 13:49CHP'li Tekin'in İsyanı: Cinayeti İşleyen, Sarayı Yapan Firmanın En Üst Düzey YetkilisiCHP'li Tekin'in İsyanı: Cinayeti İşleyen, Sarayı Yapan Firmanın En Üst Düzey YetkilisiGürsel Tekin, CHP Genel Merkezi'nde bahçıvan olarak çalışan Tuncay Akatay'a otomobille çarparak ölümüne neden olan Sinan Badar hakkında işlem yapılmamasına isyan etti.
 • 13:49CHP'li Tekin: Cinayeti İşleyen, Sarayı Yapan Firmanın En Üst Düzey Yetkilisi, Hangi Güç Bu Şahsı...CHP'li Tekin: Cinayeti İşleyen, Sarayı Yapan Firmanın En Üst Düzey Yetkilisi, Hangi Güç Bu Şahsı...Dha ANKARA- CHP'li Tekin: Cinayeti işleyen, sarayı yapan firmanın en üst düzey yetkilisi, hangi güç bu şahsı serbest bıraktıCHP'li Gürsel Tekin, CHP Genel Merkezinde bahçıvan olarak çalışan Tuncay Akatay'a otomobille çarparak ölümüne neden olan Sinan Badar hakkında herhangi bir işlem yapılmadığını söyleyerek, " Kazayı yapan bu cinayeti işleyen güçlü bir şahsiyet aynı zamanda sarayı yapan firmanın en üst düzey yetkilisi olduğu tespit edildi.
 • 13:21Hazine Müsteşarlığına Çelik GetiriliyorBaşbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, eski Türkiye Finans Genel Müdürü Osman Çelik'in Hazine Müsteşarı olarak atanmasına ilişkin kararnameyi imzaladığını belirterek, "Çelik, özel sektör deneyimi olan başarılı bir ekonomist, hayırlı olsun." dedi.
 • 12:51CHP İstanbul Milletvekili Tekin AçıklamasıCHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, parti çalışanları Tuncay Atakay'a aracıyla çarparak ölümüne sebep olan kişinin serbest bırakıldığını ifade ederek, bu duruma tepki gösterdi.
 • 12:45Kto Karatay Üniversitesi 6. SıradaOrta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Enformatik Enstitüsü bünyesinde bulunan University Ranking by Academic Performance (URAP) Araştırma Laboratuvarı, Türkiye'deki üniversitelerin 2016-2017 sıralama sonuçlarını açıkladı.
 • 12:29Kto Karatay Üniversitesi 130 Üniversite İçerisinde 6. SıradaKto Karatay Üniversitesi 130 Üniversite İçerisinde 6. SıradaKonya Ticaret Odası (KTO) University Ranking by Academic Performance (URAP) Araştırma laboratuarı sıralamasında toplam puanını yüzde 39 oranında artırarak, üniversiteler sıralamasında 20 üniversitenin önüne geçerek 6. sırada yer aldı.
 • 11:57Türkiye'nin En İyi Üniversiteleri SıralamasıÇanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ), Türkiye'nin en iyi üniversiteleri sıralamasında 34. sırada yer aldı.
 • 10:44Çankaya'nın Filizleri ZiyaretteÇankaya Belediyesi’nin üniversiteli gençlerin eğitimlerini rahat devam ettirebilmeleri için hayata geçirdiği Çankaya’nın Filizleri Projesi kapsamında burs alan beş öğrenci, Çankaya Halk Sağlığı Merkezi Evde Sağlık Ekibi’yle birlikte sosyal sorumluluk projesine imza attı.
 • 13:22Türkiye Gençler Kürek ŞampiyonasıSakarya'nın Sapanca ilçesinde düzenlenen Türkiye Gençler Kürek Şampiyonası'nın birinci etap yarışları sona erdi.
 • 15:43Türkiye Gençler Kürek ŞampiyonasıTürkiye Gençler Kürek ŞampiyonasıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Türkiye Kürek Şampiyonası'nın 1. etap yarışlarından detay Sporcuların hazırlıkları Organizasyonun birinci etap yarışları, Sapanca'da başladıTürkiye Gençler Kürek Şampiyonası'nın birinci etap yarışları, Sakarya'nın Sapanca ilçesinde başladı.
 • 14:54University Ranking By Academic Performance" 2016 Yılı VerileriBayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, üniversitenin son yıllarda atılım içinde olduğunu belirterek, 2016 University Ranking by Academic Porformance' verilerine göre önemli bir noktaya gelindiğini ifade etti.
 • 14:50Türkiye Gençler Kürek ŞampiyonasıTürkiye Gençler Kürek Şampiyonası'nın birinci etap yarışları, Sakarya'nın Sapanca ilçesinde başladı.
 • 20:13Brexit Türkiye'yi Nasıl Etkileyecek?Brexit Türkiye'yi Nasıl Etkileyecek?Ankara, İngiltere'nin AB'den ayrılma kararını AB'nin Türkiye politikasını gözden geçirmesi yönünde bir fırsat olarak görüyor.
 • 16:44SEU Mimarlık, Mimarlığı Oskarı Yarışmasında İkinci OlduSEU Mimarlık, Mimarlığı Oskarı Yarışmasında İkinci OlduSEU Mimarlık, köklü üniversitelerden 3 bin 400 Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi öğrencisinin katıldığı PROSteel Mimarlık Yarışması'nda ikinciliğini kazandı.
 • 14:48Doğa Okulları Sakarya Kampüsü'ndeDoğa Okulları Sakarya Kampüsü'ndeDoğa Okulları Sakarya Kampüsü eğitim faaliyetlerine, Doğa Okulları'nın yeni meslekler, teknolojiler ve bilim dallarının olacağı, geleceğin dünyasına uyumlu gençler yetiştirmek amacıyla 'Bilim Sınıfını' hayata geçiriyor.
 • 15:46Bingöl Üniversitesi Başarı Çıtasını YükseltiyorBingöl Üniversitesi Başarı Çıtasını YükseltiyorBingöl Üniversitesi; URAP tarafından açıklanan, üniversitelerin 2016-2017 yılı akademik performans sıralamasına göre 2000 yılı sonrası kurulan 58 üniversite arasında 19. sırada, bölge üniversiteleri arasında ise ilk sırada yer aldı.
 • 13:55Bedriye Hülya Silikon Vadisi'ndeBu yıl 22-24 Haziran tarihleri arasında Silikon Vadisi'nde 7. kez düzenlenen Küresel Girişimcilik Zirvesi'ne ) dünya genelinde davet edilen 150 girişimci arasında Türkiye'den Bedriye Hülya da yer aldı.
 • 12:51İlk Milli Türbin Geliştirme Laboratuvarı ODTÜ'de AçıldıTürkiye'nin ilk milli türbin geliştirme laboratuvarı, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) iş birliğiyle Ankara'da açıldı.
 • 11:13İzmir'de buluştularİzmir'de buluştularCumhuriyet Halk Partisi'ne mensup 20 belediye, İzmir'deki Tarımsal Kalkınma Çalıştayı'nda bir araya geldi. Yerelde ve kırsalda kalkınmaya yönelik projelerin ele alındığı çalıştayda "İzmir Modeli" öne çıktı.
 • 15:17Cern Araştırmacısından Uzay Kampı Türkiye'de SunumCERN'de parçacık fiziği üzerine araştırmalar yapan ODTÜ Fizik Bölümü Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Bilge Demirköz, Uzay Kampı Türkiye'de sunum yaptı.
 • 14:07Bilge-İş Projesi Kapsamında İngiltere'ye Çalışma ZiyaretiTürkiye'deki küçük ve orta ölçekli işletmeleri (KOBİ) bilgi ve iletişim teknolojileri yoluyla geliştirmek için organize edilen "İşçi ve İşverenlerin Kapasitelerinin Bilgi ve İletişim Teknolojileri Yoluyla Geliştirilmesi Teknik Destek Projesi (BİLGE-İŞ)" kapsamında İngiltere'ye çalışma ziyareti düzenlendi.
 • 12:43Sdü Çıtasını Bir Basamak YükselttiSdü Çıtasını Bir Basamak YükselttiOrtadoğu Teknik Üniversitesi Enformatik Enstitüsü bünyesinde çalışan Üniverstiy Ranking By Academic Performance (URAP 2016-2017 Türkiye sıralamasını açıkladı.
 • 17:42Sakarya Üniversitesi 40 Sıra Birden YükseldiSakarya Üniversitesi 40 Sıra Birden Yükseldi2009 yılından bu yana Türkiye’deki üniversitelerin akademik sıralamasını yapan ODTÜ Enformatik Enstitüsü bünyesindeki University Ranking by Academic Performance (URAP) Araştırma Laboratuvarı, 2016-2017 dönemi sıralamalarını açıkladı.
 • 16:592016-2017 Urap En İyi Üniversiteler Sıralaması AçıklandıOrta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Enformatik Enstitüsü bünyesinde yer alan "URAP Araştırma Laboratuvarı", Türkiye’nin en iyi üniversitesi sıralamasını açıkladı.
 • 16:41Bü Akademik Performansta Yine Üst SıralardaBü Akademik Performansta Yine Üst SıralardaBartın Üniversitesi, University Ranking By Academic Performance (URAP) tarafından yayınlanan 2016-2017 üniversiteler sıralamasına göre 2008 yılında kurulan üniversiteler arasında birinci sırada yer aldı.
 • 16:14Hitit Üniversitesi'nin Yükselişi SürüyorHitit Üniversitesi'nin Yükselişi SürüyorOrta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Enformatik Enstitüsü bünyesinde kurulan University Ranking by Academic Performance (URAP) Araştırma Laboratuvarı tarafından Türkiye’deki Üniversitelerin 2016-2017 Türkiye Sıralama Sonuçları açıklandı.
 • 15:36Saü Akademik Sıralamada 30.Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, SAÜ'yü dünyanın önde gelen üniversiteleri arasına sokmak için yapılan çalışmaların sonucunu yavaş yavaş almaya başladıklarını bildirdi.
 • 09:30Sinop Üniversitesi Urap Sıralamasında İlk 10'a YükseldiSinop Üniversitesi Urap Sıralamasında İlk 10'a Yükseldi2009 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Enformatik Enstitüsü bünyesinde kurulan University Ranking by Academic Performance (URAP) Araştırma Laboratuvarı, Türkiye’deki üniversitelerin 2016-2017 sıralama sonuçlarını açıkladı.
 • 07:02Asya'nın En İyileri Arasında Türkiye'den 11 Üniversite Yer AlıyorAsya'nın En İyileri Arasında Türkiye'den 11 Üniversite Yer AlıyorTimes Higher Education (THE) 'Asya'nın En İyi Üniversiteleri 2016' sıralamasını açıkladı. Türkiye'den 11 üniversitenin yer aldığı listede, Koç Üniversitesi 21. sırada.
 • 17:24Mültecilere Yardım Toplulukları Derneği KurulduTürkiye'de faaliyet gösteren toplam 12 sivil toplum kuruluşunun (STK) bir araya gelmesiyle kurulan Mültecilere Yardım Toplulukları Derneği (MYTD) Birinci Kuruluş Kongresi ve Töreni Ankara'da yapıldı.
 • 16:16Türkiye'nin En İyi Üniversitesi OdtüOrtadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Enformatik Enstitüsü bünyesinde yer alan URAP Araştırma Laboratuvarı, Türkiye'nin en iyi üniversitesi sıralamasını açıkladı.
 • 13:26ODTÜ Kavşağında Zincirleme KazaAnkara Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) kavşağında meydana gelen zincirleme trafik kazasında 1 kişi yaralandı.
 • 11:32130 Üniversite Sıralandı, ODTÜ Birinci130 Üniversite Sıralandı, ODTÜ BirinciTürkiye'nin en iyi üniversiteleri sıralaması açıklandı. Üniversitelerin 9 kriteri değerlendirilerek yapılan sıralamaya göre ODTÜ, Türkiye'nin en iyi üniversitesi oldu.
 • 16:58Oyun Geliştirenlere 250 Bin Lira DestekOyun Geliştirenlere 250 Bin Lira DestekKOSGEB, bilişim teknolojileri alanında oyun, ürün, mobil uygulama, yazılım geliştiren firmalara 250 bin liraya kadar destek sağlayacak. Bunun 150 bin liraya kadar olan kısmı geri alınmayacak.
 • 15:51Oyun Geliştirenlere 250 Bin Lira KOSGEB Desteği GeliyorOyun Geliştirenlere 250 Bin Lira KOSGEB Desteği GeliyorKOSGEB, bilişim teknolojileri alanında oyun, ürün, mobil uygulama, yazılım geliştiren firmalara 250 bin liraya kadar destek sağlayacak.
 • 14:46Müftülükten Müftülükten "Bol Sporlu" Yaz OkuluGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Çankaya İlçe Müftüsü Hamdi Gevher'in konuşması Müftülükten "bol sporlu" yaz okulu Ankara Çankaya Müftülüğü, binicilik, okçuluk, yüzme, judo, wushu, basketbol gibi sporların yanı sıra Kur'an kursunun da bulunduğu yaz okulu açıyor Kayıtları 25 Haziran'a kadar devam edecek yaz okuluna, Çankaya bölgesinden 9-13 yaş arasında ilk başvuran 120 öğrenci kabul edilecek İlçe Müftüsü Gevher: "Yaz okulunu 11 Temmuz-5 Ağustos tarihlerinde uygulayacağız. Bütün branşlarda uzman eğitimciler bulunacak.
 • 14:52Gençlerin Girişimcilik Programı Casecampus Bahar Dönemi Mezunlarını VerdiGençlerin Girişimcilik Programı Casecampus Bahar Dönemi Mezunlarını VerdiEndeavor Derneği tarafından geliştirilen ve Akbank Ana Sponsorluğunda hayata geçen uygulamalı girişimcilik programı CaseCampus'ün bahar dönemi son konferans ile tamamlandı.
 • 14:06Gençlerin girişimcilik programı bahar dönemi mezunlarını verdi Endeavor Derneği tarafından geliştirilen ve Akbank Ana Sponsorluğunda hayata geçen uygulamalı girişimcilik programı CaseCampus'ün bahar dönemi son konferans ile tamamlandı.
 • 08:32Ahmet Hakan Mescid Tartışmaları İçin ODTÜ'den Özür DilediAhmet Hakan Mescid Tartışmaları İçin ODTÜ'den Özür DilediODTÜ'deki IŞİD yapılanmasını "palavra" olarak nitelendiren Ahmet Hakan, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın El Kaide iddianamesini okuduktan sonra ODTÜ'den özür diledi.
 • 18:15Türkiye'nin Gündemi DurulmuyorTürkiye'nin Gündemi DurulmuyorAB Büyükelçisi'nin istifası, Atatürksüz Anayasa, yargı paketi.
 • 17:14Fü Amerika'da Uluslararası Kuluçka Merkezi KuruyorTürkiye’de ilk defa Fırat Üniversitesi’nin de yer aldığı konsorsiyum, New York’ta kuluçka merkezi kuracak.
 • 14:02Güneş, Fosil Yakıtların Yerini Alabilir"Avustralya İleri Fotovoltaik Merkezi Direktörü Prof. Dr. Martin A. Green, güneş enerjisi dönüşüm teknolojilerinin öneminin giderek arttığını belirterek, "Uluslararası veriler ışığında güneş enerjisi, önümüzdeki dönemde birçok fosil kaynağın yerini alabilecek.
 • 12:46Saü Eğitim Fakültesi 5 Bin Öğrenciye Eğitim VeriyorSaü Eğitim Fakültesi 5 Bin Öğrenciye Eğitim VeriyorSakarya Üniversitesi’nin en köklü fakültelerinden biri olan Eğitim Fakültesi 10 lisans, 25 lisansüstü programda yaklaşık 5 bin öğrenciye eğitim-öğretim veriyor.
 • 10:21Aileler Dikkat! LYS Sonuçları "Başarıyı" BelirlememeliODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nebi Sümer: "LYS sonuçları gençlerin başarı sınırı olarak görülmemelidir. Aileler bu konuda çok dikkatli olmalılar.
 • 14:33Tüm ODTÜ'lüleri ve ODTÜ Dostlarını Geleceğimize Sahip Çıkmaya Çağırıyoruz'Odtü Mezunları Derneği tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Karanlığın karşısında onurlu bir duruş sergileyen ve başka bir dünyanın var olduğuna inanan bu gençler geleceğimizdir.
 • 10:07En İyi Üniversiteler Sıralamasında İlk 20'de Türkiye'den 5 ÜniversiteEn İyi Üniversiteler Sıralamasında İlk 20'de Türkiye'den 5 ÜniversiteAvrupa ve Merkez Asya'nın en iyi üniversiteleri sıralamasında Türkiye'den 5 üniversite yer aldı.