07:0500
SON DAKİKA ODTÜ HABERLERİ

Son Dakika ODTÜ Haberleri

   

  ODTÜ'den 'ODTÜ'nün Kuşları' Kitabı

  ODTÜ'den 'ODTÜ'nün Kuşları' Kitabı

  ODTÜ, Eymir Gölünde tespit edilen 231 kuş türünün renkli fotoğraflarından oluşan 'ODTÜ'nün Kuşları' başlığıyla basılan kitabı kamuoyuna açıkladı. (Dün 20:43)

   

  ODTÜ Mezunları Derneği: İş Cinayetleri Son Bulmalı

  Odtü Mezunları Derneği tarafından yapılan yazılı açıklamada, Karaman'ın Ermenek ilçesinde meydana gelen kömür ocağındaki kazadan duyulan üzüntü ifade edilerek, "Karaman Ermenek'teki kazanın meydana geldiği sahada,za olayı incelendiğinde; yine rodövans olarak tabir edilen maden işletmelerinin kiralanması yöntemi karşımıza çıkmaktadır. (Dün 17:49)

   

  ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu'ndan Cumhuriyet Balosu

  ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu, Atatürkçü Düşünce Topluluğu Lara Restoran'da Cumhuriyet Balosu gerçekleştirdi. (Dün 15:43)

   

 

  Deprem Gerçeği ve Tsunami Konferansı

  Deprem Gerçeği ve Tsunami Konferansı

  Zonguldak İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından Deprem Gerçeği ve Tsunami Konferansı düzenlendi. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Engelli Kadınlardan 'Biz de Varız' Belgeseli

  Engelli Kadınlardan 'Biz de Varız' Belgeseli

  Engelli kadınların deneyimlerinden yola çıkarak sesli betimleme tekniğiyle hazırlanan ‘Biz de Varız’ belgeseli, Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde (ODTÜ) gösterildi. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Ankara İnovasyon Haftası - Tim Başkanı Mehmet Büyükekşi

  Ankara İnovasyon Haftası- TİM Başkanı Büyükekşi: - "INSEAD'ın 142 ülkeyi kapsayan inovasyon sıralamasında Türkiye 54'üncü sıraya yükseldi"- "Ankara, Türkiye'nin en fazla ihracat yapan beşinci, en çok ihracat yapan ilk 1000'de en fazla firması olan altıncı ili"ANKARA (AA) - Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, "INSEAD'ın 142 ülkeyi kapsayan inovasyon sıralamasında Türkiye 2012'de 74'üncü, 2013'te 68'inci, 2014 yılında 54'üncü sıraya yükseldi" dedi. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Ankara İnovasyon Haftası

  TİM Başkanı Büyükekşi: "INSEAD'ın 142 ülkeyi kapsayan inovasyon sıralamasında Türkiye 54'üncü sıraya yükseldi" "Ankara, Türkiye'nin en fazla ihracat yapan beşinci, en çok ihracat yapan ilk 1000'de en fazla firması olan altıncı ili" (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Kılıçdaroğlu'ndan ODTÜ'ye Kutlama

  CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, dünya üniversiteleri sıralamasında ilk 100'e giren ODTÜ Rektörü Ahmet Acar'ı kutladı. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Kılıçdaroğlu'ndan ODTÜ'ye Kutlama Mektubu

  Kılıçdaroğlu'ndan ODTÜ'ye Kutlama Mektubu

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dünya üniversiteleri sıralamasında ilk 100'e giren tek üniversite olan ODTÜ’nün Rektörü Prof. Dr. Ahmet Acar’ı kutladı. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Komana Antik Kenti İçin Tanıtım Atağı

  Tokat'taki Komana Antik Kenti'nin tanıtımı amacıyla "Komana Kalkınma Derneği"nin kurulması için çalışma başlatıldı Vali Cevdet Can: "Amacımız, Komana'yı Türkiye ve dünyaya tanıtmak" (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Çocuklara Denizi Tanıtıyorlar

  Çocuklara Denizi Tanıtıyorlar

  Çocuklara deniz bilincini aşılamak için başlatılan 'Denizimi Tanıyorum ve Koruyorum' projesi kapsamında Trabzon'da çocuklara deniz bilimleri konusunda eğitim veriliyor. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Haftanın Tarihine Bakış

  Haftanın Tarihine Bakış

  Fotokopi makinesi, 22 Ekim 1938’de ABD’li fizikçi Carlson tarafından icat edildi. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Mehmet Pişkin 'İn İntihar Videosu Gündeme Oturdu!

  Mehmet Pişkin 'İn İntihar Videosu Gündeme Oturdu!

  Video kelimesi bizlere eğlenceyi, bilgi almayı ve hoş vakit geçirmeyi anımsatırken artık başka ve kötü olayları da çağrıştırıyor. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  Elektriklli Akünün Babayiğidi Bulundu

  Elektriklli Akünün Babayiğidi Bulundu

  Yerli otomobil için 'babayiğit' arayışları sürerken, elektrikli otomobilin babayiğidi Türk mühendisler yerli elektrikli aküyü geliştirdi. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erdem: Anayasa Mahkemesi Ayak Bağı Oluyor

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erdem: Anayasa Mahkemesi Ayak Bağı Oluyor

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, dün intihar eden bir kişinin 15 dakikalık video görüntüsünü kaldırmak için girişimde bulunduklarını ancak Anayasa Mahkemesi’nin bir süre önce verdiği kararla videoyu kaldıramadıklarını söyledi. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Artvin Çoruh Üniversitesi Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi Düzenledi

  Artvin Çoruh Üniversitesi Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi Düzenledi

  Artvin Çoruh Üniversitesi (AÇH) Hopa Yerleşkesi'nde, Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi düzenlendi. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  İntihar Videosu Yayınlayan Mehmet Pişkin Toprağa Verildi

  İntihar Videosu Yayınlayan Mehmet Pişkin Toprağa Verildi

  İstanbul'da video paylaşım sitesinde intihar edeceğini açıkladığı veda mesajının yer aldığı görüntüsünü yayınladıktan sonra kendini asarak yaşamına son veren 36 yaşındaki Mehmet Pişkin'in cenazesi, Hatay'ın İskenderun İlçesi'nde toprağa verildi. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Başbakanlık Müsteşarlığı'na Madenoğlu'nun Atanması

  ODTÜ Sosyoloji Bölümünden mezun olan Madenoğlu, meslek hayatına DPT'de başladı Sosyal Sektörler ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü ve DPT Müsteşarlığı görevlerinde de bulunan Madenoğlu, son olarak Kalkınma Bakanlığı Müsteşarlığı görevini yürütüyordu. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Mimarlar, Projeksiyonunu Eğitim Yapılarının Üzerine Tuttu

  Türk Serbest Mimarlar Derneği (TSMD) ve Vitra’nın işbirliği ile düzenlenen Vitra Çağdaş Mimarlık Dizisi’nin üçüncü sergisi ‘Hayallerden Gerçekler: Eğitim Üzerine Projeksiyonlar’ın açılışı yapıldı. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

  CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Açıklaması

  CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Açıklaması

  "Çocuklarımızın gittiği okulu birileri geliyor, yakıyor. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Kılıçdaroğlu: Hükümet, 12 Eylül Anti Demokratik Uygulamalarını Devreye Sokuyor

  Kılıçdaroğlu: Hükümet, 12 Eylül Anti Demokratik Uygulamalarını Devreye Sokuyor

  Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM'ye sunulan 35 maddelik yeni yargı paketini eleştirdi. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

  TNT Türkiye'ye Yeni Pazarlama Müdürü

  Sepren Tansel 13 Ekim tarihinde TNT Türkiye'ye Pazarlama Müdürü olarak atandı. (15 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  2. Uluslararası Rekabetçilik ve İşbirliği Konferansı Bakan Zeybekci'nin Himayesinde Gerçekleşecek

  Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi (UR-GE) projeleri iyi uygulama örneklerinin değerlendirileceği “2. Uluslararası Rekabetçilik ve İşbirliği Konferansı”, yarın Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin himayesinde gerçekleşecek. (15 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  2. Uluslararası Rekabetçilik ve İşbirliği Konferansı

  Ekonomi Bakanlığının himayesinde yarın gerçekleştirilecek konferansta Ur Ge projeleri iyi uygulama örnekleri değerlendirilecek. (15 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  ODTÜ Teknokent AUSA 2014 Fuarına Katıldı

  ODTÜ Teknokent A.Ş. savunma sanayi ve bilişim sektöründen pek çok firmanın katılımıyla ABD'nin başkenti Washington'da gerçekleştirilen AUSA 2014 Fuarına katıldı. (15 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Başkan Sargın Geleceğin Şehir Planlamacılarını Misafir Etti

  Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Şehir ve Planlama bölümü öğrencilerini İznik Belediyesi İzzet peşte Su Sporları Kamp ve Eğitim Merkezinde ziyaret etti. (14 Ekim 2014 Salı )

   

  Denizimi Tanıyorum ve Koruyorum Projesi

  Denizimi Tanıyorum ve Koruyorum Projesi

  Mersin'in Erdemli İlçesi'nde bulunan Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Deniz Bilimleri Enstitüsü, TÜBİTAK destekli hayata geçirdiği 'Denizimi Tanıyorum ve Koruyorum' adlı proje kapsamında 2 yılda bin 500 öğrenciye uygulamalı eğitim verdi. (14 Ekim 2014 Salı )

   

  Atatürk Kültür Merkezi Alanı Akademik Toplantısı

  Atatürk Kültür Merkezi Alanı Akademik Toplantısı

  Atatürk Kültür Merkezi Alanı Akademik Toplantısı-Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce: -"Atatürk Kültür Merkezi alanı Türkiye'de yaşayan herkesin alanı. Tüm bilimadamlarının fikirleriyle katkı vermesini bekliyoruz"-"Eskiden imar planları yabancılara yaptırılırken bugün 17 bin profesöre sahip bir ülkeyiz. (14 Ekim 2014 Salı )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
31.10.2014 07:05:00. #1.11#