SON DAKİKA OLTU HABERLERİ

Son Dakika Oltu Haberleri

17:45
Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Tamamlandı Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Erzurum Hizmet Merkezi Müdürlüğü ve Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası'nda (ETSO) hizmet veren Erzurum Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM) tarafından verilen uygulamalı girişimcilik eğitimleri tamamlandı.
16:32
Etso İcra Komitelerini Seçti Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Genç Girişimciler Kurulu (GGK) ve Kadın Girişimciler Kurulu’nun (KGK) yeni icra kurulları yapılan seçimle belirlendi.
15:17
Asansör Boşluğuna Düşen Çocuk Hayatını Kaybetti Oltu ilçesinde asansör boşluğuna düşen 6 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.
Asansör Boşluğuna Düşen Çocuk Hayatını Kaybetti
14:55
Asansör Boşluğuna Düşen 6 Yaşındaki Çocuk Hayatını Kaybetti Erzurum’un Oltu ilçesinde bir işyerinin beşinci katında asansör boşluğundan zemine çakılan 6 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.
Asansör Boşluğuna Düşen 6 Yaşındaki Çocuk Hayatını Kaybetti
13:43
Asansör Boşluğuna Düşen 6 Yaşındaki Çocuk Hayatını Kaybetti Erzurum’un Oltu ilçesinde bir işyerinin beşinci katında asansör boşluğundan zemine çakılan 6 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.
15:27
Oltu Taşı Kabuğunu Kırıyor Oltu Taşı Kabuğunu Kırıyor; Siyah İncinin Yeniden Doğuşu projesi kapsamında, Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü, Oltu Kaymakamlığı, Oltu Belediye Başkanlığı ve Oltu Taşı Derneği tarafından düzenlenen, “Ocaktan Vitrine Oltu Taşı” konulu panel, Atatürk Üniversitesi Oltu Yer Bilimleri Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşti.
Oltu Taşı Kabuğunu Kırıyor
09:37
Cezaevinde "Uyanış" Erzurum Kalkınma Vakfı (ER-VAK) Gençlik Komisyonu Tiyatro Ekibi tarafından, uyuşturucu bağımlılığına dikkat çekmek için daha önce Atatürk Üniversitesi Kültür ve Gösteri Merkezin ‘de, İspir’de ve Oltu’da sergilenen ’Uyanış’ adlı tek perdelik tiyatro oyunu Erzurum Açık Ceza İnfaz Kurumu yerleşkesin ‘de sahnelendi.
Cezaevinde 'Uyanış'
20:06
Ocaktan Vitrine Oltu Taşı Oltu Taşı Derneğinin Kuzey Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) ile birlikte yürüttüğü Oltu taşı Kabuğunu Kırıyor; Siyah İnci’nin Yeniden Doğuşu Projesi kapsamanda Atatürk Üniversitesi Rektörlüğüyle bir araya gelerek hazırlanan Ocaktan Vitrine Oltu Taşı Konulu panel düzenlendi.
Ocaktan Vitrine Oltu Taşı
12:35
Zihinsel Engelli Kıza Tecavüz Sanığı Dna Testiyle Belirlendi Erzurum'un Olur ilçesinde zihinsel engelli F.K.'ya tecavüz ederek hamile bırakanın 45 yaşındaki Ayhan Ö. olduğu, bebeğin doğmasının ardından DNA testiyle belirlendi.
Zihinsel Engelli Kıza Tecavüz Sanığı Dna Testiyle Belirlendi
18:30
Ervak Gençlik Oltu'da Uyuşmamak İçin Uyan Diyecek ERVAK Gençlik Komisyonu’nun organizesinde yönetmenliğini Ferhat Raşit Kına’nın yaptığı, Neslihan Narmanlıoğlu’nun yazdığı tek ‘UYANIŞ’ oyunu, Atatürk Üniversitesi Kültür ve Gösteri Merkezi ve İspir kültür Merkezi gösterilerinin ardından 20 Aralık 2014 Cumartesi günü Oltu Efkan Ala Kültür Evi’nde sahnelenecek.
Ervak Gençlik Oltu'da Uyuşmamak İçin Uyan Diyecek
13:45
Başkan Kocamaz'dan Sarıkamış Harekatı'nın 100. Yıldönümü Mesajı Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Sarıkamış Harekatı’nın 100. yıldönümü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.
Başkan Kocamaz'dan Sarıkamış Harekatı'nın 100. Yıldönümü Mesajı
11:38
Erzurum'da Otomobil Motosiklete Çarptı: 1 Ölü, 1 Yaralı Oltu ilçesinde otomobilin motosiklete çarpması sonucu 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı.
11:08
Oltu'da Trafik Kazası: 1 Ölü, 1 Yaralı Erzurum’un Oltu ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi yaralandı.
Oltu'da Trafik Kazası: 1 Ölü, 1 Yaralı
10:59
Er-Vak Gençlik Tiyatro Kulübü İspir Turnesinde... Son yıllarda gençler arasında yaygınlaşan uyuşturucu bağımlılığına karşı farkındalık oluşturmak ve kamu oyunu bilinçlendirmek maksadıyla ER-VAK Gençlik Komisyonu Tiyatro Kulübünün sahneye koyduğu “Uyanış” isimli tek perdelik oyun İspir de ilgi ile izlendi.
Er-Vak Gençlik Tiyatro Kulübü İspir Turnesinde...
17:38
Gurbetteki Dadaşlardan Başkan Sekmen'e Övgü Eyüp Ordulular Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Gündüz, Eyüp Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Cahit Özarslan ve yönetim kurulu üyeleri, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’i ziyaret etti.
Gurbetteki Dadaşlardan Başkan Sekmen'e Övgü
17:49
Lüks Ciple Yaptığı Kazada Ölen Çelik'in Cenazesi Adli Tıp'tan Alındı Kadıköy’de arkadaşından aldığı lüks ciple yaptığı kaza sonucu hayatını kaybeden 2 çocuk babası Berkan Çelik’in cenazesi, Adli Tıp Kurumu’ndaki işlemlerinin ardından ailesine teslim edildi.
07:08
Kadıköy'de Kaza: 1 Ölü, 2 Yaralı Kadıköy'de lüks bir cip bariyerleri aşıp taksiyle kafa kafaya çarpıştı.
Kadıköy'de Kaza: 1 Ölü, 2 Yaralı
07:08
Kadıköy'de Kaza: 1 Ölü, 2 Yaralı Kadıköy'de lüks bir cip bariyerleri aşıp taksiyle kafa kafaya çarpıştı.
Kadıköy'de Kaza: 1 Ölü, 2 Yaralı
09:29
Tandır Ekmeği İş Kapısı Oldu Bir zamanlar Doğu Anadolu Bölgesinde özellikle de kış aylarında sofraların vazgeçilmez lezzetlerinden olan tandır ekmeği artık neredeyse kaybolmaya yüz tutmuş durumda.
Tandır Ekmeği İş Kapısı Oldu
14:36
Mahalle Tandırı İş Kapısı Oldu Bir zamanlar Doğu Anadolu Bölgesinde özellikle de kış aylarında sofraların vazgeçilmez lezzetlerinden olan tandır ekmeği artık neredeyse kaybolmaya yüz tutmuş durumda.
Mahalle Tandırı İş Kapısı Oldu
14:07
Engelliler Sevindirildi Erzurum'un Şenkay'a İlçesi'nde belediye tarafından düzenlenen törenle 110 akülü, 60 da tekerlekli sandalye olmak üzere 170 bedensel engelli sevindirildi.
Engelliler Sevindirildi
11:35
Engelliler Sevindirildi Erzurum'un Şenkay'a İlçesi'nde belediye tarafından düzenlenen törenle 110 akülü, 60 da tekerlekli sandalye olmak üzere 170 bedensel engelli sevindirildi.
Engelliler Sevindirildi
10:30
Güzel Yürekler Engellileri Mutlu Etti 3 Aralık Dünya Engelliler Haftası münasebetiyle Şenkaya Belediyesi ve hayırsever işadamları tarafından engelli vatandaşlara 110 akülü araba, 60 tekerlekli sandalye dağıtıldı.
09:26
Oltu'da Trafik Denetimi Oltu Bölge Trafik İstasyon Amirliği gece denetimlerini sürdürüyor.
Oltu'da Trafik Denetimi
11:21
Tespihin Tarihi Serüveni, Kazaziyeyle Yeniden Şekil Buldu Tarihte birçok amaçla kullanılan ve Osmanlı döneminde İstanbul beyefendisinin kıyafetinin aksesuarı, günümüzde ise belirli dini sözleri tekrarlamak ya da oyalanmak için kullanılan tespih, Karadenizli kazaziye ustalarının elinde yeniden şekilleniyor Geçmişte kemik, boncuk ve taşların ipe dizilmesiyle üretilen tespih, son yıllarda kazaziye ustaları tarafından altın ya da gümüş tellerle üretilerek ayrı bir güzellik sunuyor Küçük eşya gibi gözüken kazaziye tespihi için bir usta, saç teli
17:56
Erzurum'da Trafik Kazası: 4 Yaralı Oltu ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 4 kişi yaralandı.
09:15
Oltu'da Kariyer Günleri Oltu Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) tarafından düzenlenen "Kariyer Günleri" konferansının konuğu Oltu Belediye Başkanı İbrahim Ziyrek oldu.
Oltu'da Kariyer Günleri
15:03
Olur'da Tarım Kredi Hizmet Bürosu Açıldı Türkiye Tarım Kredi Kooperatifi 2792 sayılı Oltu Tarım Kredi Kooperatifi Olur Hizmet bürosu açıldı.
Olur'da Tarım Kredi Hizmet Bürosu Açıldı
13:05
Halk Âşıklarından Şenlik Öncesi Şehir Turu İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı’nın destekleriyle Oltu Havzası Âşıklar Kültür ve Dayanışma Derneğinin yürüttüğü “Kültür Mirasımızı Kayıt Altına Alıyoruz” projesi kapsamında, Oltu Belediyesi Efkan Ala Kültür Evi salonunda yapılacak olan “Gelenekten geleceğe Âşıklar Şenliği” öncesinde katılımcı âşıklar şehir turu yaptı.
Halk Âşıklarından Şenlik Öncesi Şehir Turu
13:05
Halk Âşıkları Oltu'da Coştu, Coşturdu İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı’nın destekleriyle Oltu Havzası Âşıklar Kültür ve Dayanışma Derneğinin yürüttüğü “Kültür Mirasımızı Kayıt Altına Alıyoruz” projesi kapsamında, Oltu Belediyesi Efkan Ala Kültür Evi salonunda geniş katılımlı bir âşıklar şenliği yapıldı.
Halk Âşıkları Oltu'da Coştu, Coşturdu
17:41
Diyanet İşleri Başkanı Görmez'den Papa Francesco'ya Tarihi Mektup Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Türkiye'ye resmi bir ziyaret gerçekleştiren Papa Francesco'ya Papa X. Pius'un Sultan II. Abdulhamit'e gönderdiği mektubun yer aldığı bir tablo hediye etti.
Diyanet İşleri Başkanı Görmez'den Papa Francesco'ya Tarihi Mektup
16:12
Görmez, Papa'ya X. Pius'un Abdülhamid Han'a Gönderdiği Mektubu Hediye Etti Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Türkiye’ye resmi ziyaret gerçekleştiren Papa Francesco’ya, X. Pius’un Sultan II. Abdülhamid Han’a gönderdiği mektubu hediye etti.
15:14
Diyanet İşleri Başkanı Görmez'den Papa Francesco'ya Anlamlı Hediye Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Türkiye'ye resmi bir ziyaret gerçekleştiren Papa Francesco'ya 10. Pius'un Sultan 2. Abdülhamid Han'a gönderdiği mektubu hediye etti.
Diyanet İşleri Başkanı Görmez'den Papa Francesco'ya Anlamlı Hediye
14:58
Erzurum Savcıya 'Oltu Taşı' Diye 'Rus Taşı' Tespih Satılma Davası Başladı Erzurum'daki tarihi Rüstem Paşa bedesteninde savcı Hüseyin Ayyayla'ya 'Oltu taşı' diye 'Rus taşı' tespih sattığı iddiasıyla esnaf A.K., 7 yıla kadar hapis cezası istemiyle Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmaya başlandı.
Erzurum Savcıya 'Oltu Taşı' Diye 'Rus Taşı' Tespih Satılma Davası Başladı
10:44
Savcıya 'Oltu Taşı' Diye 'Rus Taşı' Tespih Satılma Davası Başladı Erzurum'daki tarihi Rüstem Paşa bedesteninde savcı Hüseyin Ayyayla'ya 'Oltu taşı' diye 'Rus taşı' tespih sattığı iddiasıyla esnaf A.K., 7 yıla kadar hapis cezası istemiyle Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmaya başlandı.
Savcıya 'Oltu Taşı' Diye 'Rus Taşı' Tespih Satılma Davası Başladı
19:13
Papa Franciscus, Diyanet İşleri Başkanı Görmez'i Ziyaret Etti Görmez: "Kudüs ziyaretinizde, Balkanlar'da ve Avrupa Birliği'nde verdiğiniz mesajlara gönülden katılıyorum"
13:10
Saadet Partisi'nde İlçe Kongreleri Süreci Başladı Saadet Partisi (SP) Erzurum ilçe kongrelerinin 5'ini hafta sonu gerçekleştirecek.
20:51
Edirne Valisi Şahin'i Keyiflendiren Türkü Edirne’de Erzurumlular Derneği’nin düzenlediği ’hoş geldin’ gecesinde Erzurumlu yerel sanatçıdan ’Hasan Kalesinde Ceketim Kaldı’ adlı türküyü isteyen Vali Dursun Ali Şahin, esprili bir dille "Bizim ceketimiz nerede kaldı?
Edirne Valisi Şahin'i Keyiflendiren Türkü
20:07
Vali Şahin, Erzurumlular'la Buluştu Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Edirne'de yaşayan Erzurumlularla buluştu.
Vali Şahin, Erzurumlular'la Buluştu
19:02
Edirne Valisi Şahin, Erzurumlular'la Buluştu Erzurumlular Derneği'ni ziyaret eden Edirne Valisi Şahin'e cag kebabı ikramında bulunuldu oltu taşı tespih armağan edildi.
08:54
Prof. Dr. Karataş, Mutlu Aileyi Anlattı Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin davetlisi olarak Erzurum’a gelen İlahiyatçı-Yazar Prof. Dr. Mustafa Karataş, konferans için geldiği Erzurum’da vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.
Prof. Dr. Karataş, Mutlu Aileyi Anlattı
07:26
Filede Şampiyon Oltu Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Liselerarası ilk grup voleybol müsabakaları sona erdi.
Filede Şampiyon Oltu
07:25
Örencilere Hafızada Tutma ve Saklama Teknikleri Konferansı Oltu Birlik Beraberlik Vakfının Kültürel faaliyetler kapsamında düzenlemiş oldukları Bilgiyi hafızada tutma ve saklama teknikleri adlı konferans Oltu Efkan Ala Kültür merkezinde yapıldı.
Örencilere Hafızada Tutma ve Saklama Teknikleri Konferansı
08:58
Bakan Ala'dan Oltu Ansiklopedisi'ne Tam Destek Oltu’nun tanıtımına yönelik hazırlık aşaması tamamlanmak üzere olan “Şura’nın Çocukları” adlı Oltu Ansiklopedisi’ne İçişleri Bakanı Efkan Ala’dan tam destek.Aynı zamanda bir rehber hüviyeti de taşıyacak olan ansiklopedik çalışmanın son durumu hakkında İçişleri Bakanı Efkan Ala’ya bilgi veren Marmara Oltulular Derneği Başkanı Fatih Hiçdurmaz ve Oltu Muhabiri Dursun Murat Aydın’ı Bakan Ala makamında kabul etti.
Bakan Ala'dan Oltu Ansiklopedisi'ne Tam Destek
18:43
Bakan Kılıç Gençlik Merkezi Günleri'nde Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Hakkari, Düzce, Yalova, Uşak, Samsun ve Erzurum stantlarını gezerek, öğrencilere öğütlerde bulundu.
15:43
Gençlik Merkezleri Tanıtım Günleri GHSİM Palandöken Gençlik Merkezinin, Ankara'da düzenlenen "Gençlik Merkezleri Tanıtım Günleri"nde açtığı standın büyük ilgi gördüğü bildirildi.
15:42
Erzurum'da Voleybol Müsabakaları Başladı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce düzenlenen Liseli Gençler Voleybol İl Birinciliği Voleybol Müsabakaları başladı.
15:09
AK Parti Oltu İlçe Başkanı Gülcü, Görevi Devraldı AK Parti Oltu İlçe Başkanlığında yapılan kongre ile ilçe başkanlığına seçilen Efdal Gülcü, görevi devraldı.
12:45
Şahin Ailesinin Mutlu Günü Osmaniye Milletvekili Durdu Mehmet Katsal’ın danışmanı Kürşat Şahin, Oltu’da yapılan düğünle hayatını Züleyha Kara ile birleştirdi.
Şahin Ailesinin Mutlu Günü
13:32
Artvin'de Telefon Kablosu Hırsızlığı Artvin'de telefon kablosu çaldıkları iddiasıyla 5 kişi tutuklandı.
Artvin'de Telefon Kablosu Hırsızlığı
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 30.01.2015 14:26:43. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA OLTU HABERLERİ
[Hata Bildir]