SON DAKİKA ORDU İLİ HABERLERİ

Son Dakika Ordu İli Haberleri

 • 14:32Karadeniz: Karadeniz: "Kivi İthal Ediyoruz"Ordu Üniversitesi (ODÜ) Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Turan Karadeniz, Türkiye’de yılda 45 bin ton civarında kivi üretilmesine rağmen yıllık 10 bin ton civarında da kivi ithalatı yapıldığını söyledi.
 • 17:20Ordu'da İçme Suyu TartışmasıOrdu Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) Genel Müdürlüğü teknik ekibi ve Halk Sağlığı Müdürlüğü yöneticileri, kentteki içme suyu hakkında basın açıklaması yaptı.
 • 17:10Fatsa'nın Hokey BaşarısıOrdu’nun Fatsa ilçesinde Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Hokey Takımı sporcuları, Osmaniye’de yapılan Türkiye Şampiyonası müsabakaları sonucunda 16 yaş altı liglerde mücadele etmeye hak kazandı.
 • 16:46Voleybol Hakem ve Gözlemci Semineri BaşladıVoleybol Hakem ve Gözlemci Semineri BaşladıTürkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Hakem ve Gözlemci Gelişim Semineri Ordu’da başladı.
 • 14:42Ordu'ya 1.5 Milyar Dolarlık ProjeOrdu'ya 1.5 Milyar Dolarlık ProjeOrdu’nun Çaybaşı ilçesinde ‘Uluslararası Teknoloji Merkezi’ kurulması yönünde Mayıs ayında imzalanan protokolun ardından ilk yatırımı bir Arap şeyhi yapacak.
 • 14:02Ordu Kivide İddialıOrdu Kivide İddialıOrdu Kivi Üreticileri Derneği Başkanı Yusuf Uzunlar, kasım ayında başlayacak kivi hasadında 7 bin ton rekolte beklediklerini söyledi.
 • 15:46Karadeniz Mahalli Offroad Kupası 6.yarış'ı 13 Eylül'de GerçekleşecekKaradeniz Mahalli Offroad Kupası 6.yarış'ı 13 Eylül'de GerçekleşecekOrdu’nun Fatsa ilçesinde Fatsa Offroad Spor Kulübü (FATOFF) üyeleri 13 Eylül 2015 Pazar günü Perşembe yaylasında yapılacak olan Karadeniz Mahalli Offroad Kupası 6.Yarış FATOFF hakkında basın toplantısı yaptı.
 • 16:43Samsun'da 100 Bin Ton Fındık Üretimi BekleniyorSamsun'da 100 Bin Ton Fındık Üretimi BekleniyorGıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kadir Güven, Samsun’da bu sene 101 bin ton fındık üretimi beklediklerini açıkladı.
 • 12:11Vezirköprü Tapu Müdürlüğünde Veda YemeğiVezirköprü Tapu Müdür Yardımcısı Ercan Sarıyar'ın tayini çıktığı için veda yemeği verildi.
 • 16:00Tkdk Proje BekliyorTkdk Proje BekliyorTarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Ordu İl Koordinatörü Mustafa Yücel, 2014 yılında tarımsal alanda 33 milyon liralık yatırım yapmak isteyen projelere 16 milyon lira hibe desteği verildiğini söyledi.
 • 18:36AK Parti Fatsa İlçe Danışma Meclis ToplantısıAK Parti Fatsa İlçe Danışma Meclis ToplantısıOrdu’nun Fatsa ilçesinde AK Parti Fatsa İlçe Danışma Meclisi Toplantısı yapıldı.
 • 08:33Başkan Kadıoğlu: Başkan Kadıoğlu: "Birliğimizi, Beraberliğimizi, Kardeşliğimizi Bozamayacaklar"Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, son günlerde artan terör olayları sonrası birlik ve beraberlik mesajı vererek, "Birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi asla bozamayacaklar"dedi.Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu Mehterçeşme Mahallesinde kısa süre önce açılışı yapılan Ordu İli Gürgentepe Işıktepe Köyü Derneği’ni ziyaret ederek çay sohbetine katıldı.
 • 13:25Ordu İşkur'un BaşarısıOrdu İşkur'un BaşarısıTürkiye İş Kurumu (İŞKUR) Ordu İl Müdürlüğü, özel sektör alanında işe yerleştirme oranı bakımından Türkiye 13.sü oldu.
 • 11:40Doğu Karadeniz Bal DeposuDoğu Karadeniz Bal DeposuArıcılık Araştırma Enstitüsü Müdürü Feyzullah Konak, Doğu Karadeniz Bölgesi’nin Türkiye bal üretiminin yüzde 20’sini gerçekleştirdiğini belirterek, “Doğu Karadeniz Bölgesi ürettiği bal miktarı ile dünyada 115 ülkeden fazla bal üretmektedir” dedi.
 • 18:46Fatsa Devlet Hastanesi YükseliyorFatsa Devlet Hastanesi YükseliyorYapımı devam eden yeni 300 yataklı Fatsa Devlet Hastanesi’nin inşaatı hızla yükseliyor.
 • 15:40Ordu'da Yumurta Üreticileri 'Birlik' OlacakOrdu'da Yumurta Üreticileri 'Birlik' OlacakOrdu Üniversitesi (ODÜ), Ordu Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Ordu Ziraat Odaları ile ortaklaşa yürütülen ve DOKAP tarafından desteklenen 1 Mart 2014-1 Mart 2016 tarihleri arasında uygulanacak olan ‘Doğu Karadeniz Bölgesi’nde Serbest Sistem Yumurta Tavukçuluğu’ projesi kapsamında yumurta üreticileri ‘birlik’ çatısı altında toplanıyor.
 • 15:40Tıp Fakültesi 'Acil'i AçıldıTıp Fakültesi 'Acil'i AçıldıBir süredir yenilenme ve tadilat çalışması yapılan Sağlık Bakanlığı ile Ordu Üniversitesi’nin ortak kullandığı ‘Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi’ hizmet vermeye başladı.
 • 10:44Ordu'da Hayvanlar AşılandıOrdu'da Hayvanlar AşılandıOrdu’da küçük ve büyükbaş hayvanların tanımlanması ve tescillenmesiyle, başta Kırım-Kongo Kanamalı Ateşi Hastalığı(KKKA) gibi bulaşıcı hastalıklara karşı aşılanmaları sürüyor.
 • 20:26Çavuşoğlu: Çavuşoğlu: "Kobani'ye Bugüne Kadar Verdiğimiz Destek Ortada"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun Kobani açıklaması Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, içinde bulunulan tabloda, hükümet kurulması için AK Parti'nin, sorumluluk sahibi bir parti olarak üzerine düşeni olgun bir şekilde yaptığını ve yapacağını belirterek, "Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın" dedi.
 • 10:36Türkkan: Türkkan: "Ordu Eğitimde Kalitesini Kanıtlıyor"Ordu İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, Ordu’nun her geçen gün eğitimde kalitesini kanıtladığını söyledi.
 • 01:32Ordu Ramazan imsakiyesi 2015/ İftar ve imsak vakitleriOrdu Ramazan imsakiyesi 2015/ İftar ve imsak vakitleriOrdu Ramazan imsakiyesi 2015. Ordu imsakiyesi, iftar imsak vakitleri ve 81 ilde ramazan imsakiyeleri. 12 ay içinde en değerlisi olarak bilinen Ramazan ayı boyunca Ordu ili ve tüm illerde iftar ve imsak vakitleri için ramazan imsakiyesi haberler.com'da.
 • 01:33Ordu Ramazan imsakiyesi 2015/ İftar ve imsak vakitleriOrdu Ramazan imsakiyesi 2015/ İftar ve imsak vakitleriOrdu Ramazan imsakiyesi 2015. Ordu imsakiyesi, iftar imsak vakitleri ve 81 ilde ramazan imsakiyeleri. 12 ay içinde en değerlisi olarak bilinen Ramazan ayı boyunca Ordu ili ve tüm illerde iftar ve imsak vakitleri için ramazan imsakiyesi haberler.com'da.
 • 01:33Ordu Ramazan imsakiyesi 2015/ İftar ve imsak vakitleriOrdu Ramazan imsakiyesi 2015/ İftar ve imsak vakitleriOrdu Ramazan imsakiyesi 2015. Ordu imsakiyesi, iftar imsak vakitleri ve 81 ilde ramazan imsakiyeleri. 12 ay içinde en değerlisi olarak bilinen Ramazan ayı boyunca Ordu ili ve tüm illerde iftar ve imsak vakitleri için ramazan imsakiyesi haberler.com'da.
 • 15:53Ordu Kuveytli Yatırımcıların GözdesiMaslak Real Estate Kuwait Gayrimenkul ve Yatırım Danışmanlığından Ehab Allam ile Maslak Real Estate Kuwait Gayrimenkul ve Yatırım Danışmanlığı Türkiye temsilcisi Muhammed Tarık Jarrar, Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu’nu makamında ziyaret etti.
 • 14:36Başkandan UyarıBaşkandan UyarıOrdu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Meclis Başkanı Ufuk Ünal, koalisyonlu bir hükümet kurulması halinde Orduluların halen devam eden yatırımlar ile siyasi partiler tarafından vaat edilen hizmetlerin gerçekleşmeyeceği konusunda endişeli bir bekleyişe girdiğini belirterek, “Yatırımlar devam etmeli, verilen sözler yerine getirilmelidir.
 • 16:09Ordu Altınordu seçim sonuçları, Altınordu 2015 genel seçimlerOrdu Altınordu seçim sonuçları, Altınordu 2015 genel seçimlerOrdu Altınordu 2015 genel seçim sonuçları. Ordu ili Altınordu ilçesi genel seçim sonuçları. Ordu Altınordu'da bir önceki seçimlerde hangi parti kaç oy aldı? Sonuçlar YSK yayın yasağının kalkması ile birlikte secim.haberler.com'da.
 • 16:09Ordu genel seçim sonuçları (2015) Ordu ilçeleri seçim sayfasıOrdu genel seçim sonuçları (2015) Ordu ilçeleri seçim sayfasıOrdu 2015 genel seçim sonuçları. Ordu ili ve ilçelerinde detaylı oy dağılımı. İktidar partisinin geçen dönem 5 vekil çıkardığı Ordu'da genel seçim sonuçlarında sandıklardan çıkan oy oranlarını görüntülemek için linke tıklayın.
 • 16:09Uluslararası Ödüllü Satranç Turnuvası Ordu'daUluslararası Ödüllü Satranç Turnuvası Ordu'da"Ordu Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Ödüllü Satranç Turnuvası" 23-26 Nisan 2015 tarihleri arasında Ordu’da yapılacak.
 • 14:54Fatsa'da Fatsa'da "Genç Hatipler Minberde" Hutbe Okuma YarışmasıDin Öğretimi Genel Müdürlüğü’nce her yıl imam hatip liseleri arasında düzenlenen “Genç Hatipler Minberde” hutbe okuma yarışması Fatsa Anadolu İmam Hatip Lisesi Camisi’nde yapıldı.
 • 17:03Ordu'da Ordu'da "Koyun Yetiştiriciliği" PaneliOrdu İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği ve Ordu Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından "Koyun Yetiştiriciliği" paneli düzenlendi.
 • 14:37Fındık Değil Oyun BahçesineFındık Değil Oyun Bahçesine" Resim YarışmasıOrdu’da fındık bahçelerinde çocuk işçiliğini önlemeye yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla, 01-30 Nisan tarihlerinde ilk ve ortaokul öğrencileri arasında “Fındık Değil Oyun Bahçesine” adlı resim yarışması düzenlenecek.
 • 14:14Kadın Komutan, Kadına Şiddete Karşı 57 Köyü DolaştıKadın Komutan, Kadına Şiddete Karşı 57 Köyü DolaştıOrdu'nun Çavdar Karakol Komutanı Jandarma Üstçavuş Şenay Haydar, kadına yönelik şiddet olaylarını bitirmek amacıyla örnek bir çalışma gerçekleştirdi.
 • 15:29Ordu'da Tarım Sigortasına Rekor BaşvuruOrdu'da Tarım Sigortasına Rekor BaşvuruOrdu Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kemal Yılmaz, Ordu’da 5 Mart’ta sona eren tarım sigortasına rekor başvuru ile 74 bin poliçe düzenlendiğini söyledi.
 • 10:25Maddeye Sarılma Hayata Sarıl'Maddeye Sarılma Hayata Sarıl'Ordu Valiliği koordinasyonunda başvuru sahipliğini Ordu Yeşilay Derneği ile Valilik AB ve Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi’nin yaptığı ‘Maddeye Sarılma Hayata Sarıl’ projesinin açılış etkinliği yapıldı.
 • 11:03Ordu'da Gerçekleşen Judo Şampiyonası Sona ErdiOrdu'da Gerçekleşen Judo Şampiyonası Sona ErdiOrdu’nun Ünye ilçesinde gerçekleştirilen 2015 yılı Bay-Bayan Türkiye Judo Şampiyonası müsabakaları sona erdi.
 • 14:46Ordu'da Kar Mücadelesinde Büyük BaşarıOrdu'da Kar Mücadelesinde Büyük BaşarıOrdu Büyükşehir Belediyesi geride kalan 3 günlük süre içerisinde yoğun kar yağışı ile birlikte kapanan 435 mahalle yolunu açtı.
 • 19:15Bakan Elvan, Vali Balkanlıoğlu'nu Ziyaret EttiBakan Elvan, Vali Balkanlıoğlu'nu Ziyaret EttiUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, Ordu'da- Bakan Elvan: - "1923 yılından 2003 yılına kadar tüm Türkiye genelinde yapılmış olan toplam tünel uzunluğu 50 kilometredir.
 • 18:16Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan Ordu'daUlaştırma Bakanı Lütfi Elvan Ordu'daOrdu-Giresun Havalimanı inşaatı çalışmalarını yerinde incelemek üzere Ordu’ya gelen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.
 • 11:14Doğu Karadeniz'in En Büyük İlçesi Trabzon OrtahisarAdrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi’ne göre Doğu Karadeniz Bölgesi’nin en büyük ilçesi Trabzon’un büyükşehir olması ile birlikte Ortahisar ilçesi oldu.
 • 09:39Sultan Abdülaziz'in Planladığı Tünel BitiyorSultan Abdülaziz'in Planladığı Tünel BitiyorSultan Abdülaziz döneminde gündeme gelen NATO tarafından yapılması engellenen Ordu-Sivas yolu, sert ve engebeli coğrafyanın zorlu şartlarına rağmen tüm hızıyla sürüyor.
 • 09:31Ordu, EMİTT Fuarında Misafirlerini AğırladıDoğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarına katılan Ordu, kültürel, turistik ve tarihi zenginliklerini, yerli ve yabancı ziyaretçilere tanıttı.
 • 12:12Eğitim Kurumları Yöneticileri ToplantısıEğitim Kurumları Yöneticileri ToplantısıEğitim Kurumları Yönticileri Toplantısında konuşan Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, "Ordu’da eğitimi hak ettiği yere getireceğiz" dedi.
 • 13:00Vali Balkanlıoğlu: Vali Balkanlıoğlu: "Çocuklarımıza Vatan Aşkını Verebilirsek, Herkes El Ele Gezer"Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, "Eğer çocuklarımıza biz vatan millet aşkı, dürüstlük, insan ve hayvan sevgisi, Allah korkusu verebilirsek memlekette herkes el ele gezer” dedi.
 • 16:41Ordu Organ Naklinde Zirveye İlerliyorOrdu Organ Naklinde Zirveye İlerliyorOrgan ve doku bağışı konusunda başarı gösteren Ordu Devlet Hastanesi’ne, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Murat Küçükoğlu ve Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş tarafından teşekkür belgesi verildi.
 • 11:14Ordu'ya 2. OSB GeliyorOrdu'ya 2. OSB GeliyorOrdu'nun ekonomik yönden gelişmesine, işsizliğin azalmasına büyük bir imkan ve fırsat sağlayacak olan Ordu 2. Organize Sanayi Bölgesinin yer sorunu çözüme kavuşuyor.
 • 20:12Başkan Kaya Dernekleri Ziyaret EttiBaşkan Kaya Dernekleri Ziyaret EttiKabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya, AK Parti İlçe Başkanı Halit Günaydın, Belediye Meclis Üyeleri ve mahalle muhtarlarıyla beraber İstanbul’daki Kabadüz derneklerine ayrı ayrı ziyaret gerçekleştirdi.
 • 00:01Büyükşehir Olmaya Yakın 12 İlBüyükşehir Olmaya Yakın 12 İlBaşbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın sinyalini verdiği yeni yasayla, nüfusu 500 bini geçen Sivas, Tokat gibi 12 ilin, büyükşehir statüsüne geçebileceği konuşuluyor.
 • 15:17Orduluya 'Her Yer Ordu'Orduluya 'Her Yer Ordu'Türkiye İstatistik Kurumu’nun Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi verilerine göre, Ordu dışındaki illerde yaşayan Ordulu sayısı Ordu ili nüfusundan fazla çıktı.
 • 11:47Kosgeb'den 5 Yılda 447 İş YeriKosgeb'den 5 Yılda 447 İş YeriKOSGEB Ordu İl Müdürü Sinan Şahin, hizmete başladıkları 2009 yılından bu yana verdikleri desteklerle 447 yeni iş yerinin açılmasını sağladıklarını söyledi.
 • 14:43Ordu'da 'Lojistik Center' HedefiOrdu'da 'Lojistik Center' HedefiOrdu Ticaret Borsası Başkanı Ziver Kahraman, Ordu’nun ekonomik, sosyal, coğrafi ve ulaşım anlamında büyük avantajları olduğunu hatırlatarak, “Ordu, Doğu Karadeniz’in en büyük lojistik merkezi olma fırsatına sahiptir.