SON DAKİKA ORDU İLİ HABERLERİ

Son Dakika Ordu İli Haberleri

 • 12:55 Aşı Davasıyla Türkiye'ye Emsal Olan Savcıdan Tıp Camiasına Çağrı Aşı Davasıyla Türkiye'ye Emsal Olan Savcıdan Tıp Camiasına Çağrı Ordu’da 15 ay önce normal doğumla dünyaya gelen ikiz bebeklerine sağlıklı ve güvenilir olmadığı gerekçesiyle tüm aşıları yaptırmayı reddeden ve bu konuda gerek Ordu Aile Mahkemesi’nde kendisi ve eşine karşı açılan, gerekse Yargıtay’da yapılan temyiz başvuruları ve karar düzeltme talebi davalarını kazanan Ordu Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Ayyayla, başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere tüm tıp camiasına ‘bilimsel araştırma’ çağrısı yaptı.
 • 10:26 Şahin, Merkez Birlik Başkanı Seçildi Şahin, Merkez Birlik Başkanı Seçildi Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Bahri Yılmaz’ın geçtiğimiz ay kalp krizi sonucu vefatının ardından Merkez Birlik Başkanlığı’na Yönetim Kurulu kararı ile Muğla Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ziya Şahin getirildi.
 • 14:45 Hadis Yarışmasında Ödüller Sahiplerini Buldu Hadis Yarışmasında Ödüller Sahiplerini Buldu Okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine katkı sağlamak amacıyla organize edilen Ufka Yolculuk Kültür Yarışması kapsamında düzenlenen ‘Hadis Yarışması’nın ödül töreni yapıldı.
 • 16:11 Fatsa'da Ormek Sergi Açılışı Fatsa'da Ormek Sergi Açılışı Ordu Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme ve Sanat Kursları(ORMEK) sergi açılışı geniş katılımla Fatsa ilçesinde gerçekleşti.
 • 13:14 Yöresel Ürünlerden Kıyafet Yöresel Ürünlerden Kıyafet Ordu’nun Fatsa ilçesinde Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Giyim Üretim Teknolojileri Bölümü’nde yöresel ürünlerden oluşan kıyafet tasarlandı.
 • 14:17 Sydv'den Sıcak El Sydv'den Sıcak El Ordu’da 2016 yılının ilk 3 ayında il genelindeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (SYDV) aracılığıyla 34 bini aşkın aileye 33 milyon lirayı aşkın ayni ve nakdi yardım yapıldı.
 • 13:41 Ödü Göleti 2017'de Tamamlanacak Ödü Göleti 2017'de Tamamlanacak Samsun Devlet Su İşleri 7. Bölge Müdürü Ahmet Kanık, Ordu Üniversitesi’nin kullanma suyu ihtiyacını karşılamak ve taşkından koruma amacıyla yapımına başlanılan üniversite göletinin 2017’de tamamlanacağını belirtti.
 • 22:44 Ordulu Genç Kızlar Türkiye'nin En Güçlü Bileği Seçildi Ordulu Genç Kızlar Türkiye'nin En Güçlü Bileği Seçildi Antalya’da gerçekleşen Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası ve Avrupa Şampiyonası Milli Takım Seçmelerine Ordulu sporcular damgasını vurdu.
 • 16:12 Altınordu- Recklinghausen Dostluğu Altınordu- Recklinghausen Dostluğu Altınordu Belediyesi’nin kardeş şehri olan Almanya Recklinghausen heyeti temaslarda bulunmak üzere Ordu’ya geldi.
 • 15:16 Ordu'ya Suudi İlgisi Ordu'ya Suudi İlgisi Son dönemde turizm cazibesi artan Ordu’ya körfez ülkelerinden gelen turist sayısında artış gözlenmesi üzerine Suudi Arabistan’dan gelen seyahat acenteleri ve tur operatörleri, Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu’nu ziyaret etti.
 • 11:36 Ordu'da Bin 67 Dernek Var Ordu'da Bin 67 Dernek Var Ordu Dernekler Müdürü Günay Aydın, Ordu’da bin 67 aktif dernek olduğunu söyledi.
 • 18:39 Başarılı Sporculardan Kaymakam Yapıcı'ya Ziyaret Başarılı Sporculardan Kaymakam Yapıcı'ya Ziyaret Ordu’nun Fatsa ilçesinde iller arası yapılan müsabakalarda başarı alan öğrenciler Kaymakam Mehmet Yapıcı’yı makamında ziyaret ettiler.
 • 07:47 Devletten Vegan Tazminatı Kazanan Mahkum: Bana Arkadaşımı Öldürttüler Devletten Vegan Tazminatı Kazanan Mahkum: Bana Arkadaşımı Öldürttüler Osman Evcan'ın ismini 'vegan mahkûm' olarak verdiği mücadeleyle duyduk. Örgütlü geçmişinde barındırdığı dram ise yazar Aytekin Yılmaz'a gönderdiği mektuptaki ifadeleriyle gün yüzüne çıktı.
 • 11:14 Ordululardan Kadıoğlu'na Sevgi Seli Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, Ordu İli Fatsa İlçesi Aslan Camii Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen geceye katıldı.
 • 14:19 Ordu'ya Hizmet Yağdı Ordu'ya Hizmet Yağdı Osmanlı İmparatorluğu’nun son döneminde 4 Nisan 1920’de il olan ancak Cumhuriyet tarihi boyunca literatürlerde ‘Samsun ile Trabzon arasında sıkışmış bir kent’ olarak tanımlanan, ekonomik ve sosyal yönden kalkınma hamlesini bir türlü yakalayamayan Ordu son 13 yılda aldığı hizmet ve yatırımlarla adeta ayağa kalktı.
 • 12:52 Muhasebe Haftası'nda Kahvaltıda Buluştular Muhasebe Haftası'nda Kahvaltıda Buluştular Ordu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler (SMMM) Odası, Ordu’nun Fatsa ilçesinde mali müşavirlerle kahvaltıda buluştu.
 • 17:16 Nürnberg Turizm Fuarı Kapılarını Açtı Nürnberg Turizm Fuarı Kapılarını Açtı Nürnberg Turizm Fuarı kapılarını açtı Taner Tüzün Nürnberg, 24 Şubat (DHA) Kuzey Bavyera'nın en büyük turizm fuarı olan Nürnberg Bahçecilik, Turizm, Karavan ve Serbest Zaman Fuarı 9 salonda bin firmanın katılımı ile kapılarını ziyaretçilere açtı.
 • 11:07 Ordu'da "Ev Tozu Akarı" Araştırıldı Ordu Üniversitesi (ODÜ), araştırmasını yaptığı evlerin tamamında ev tozu akarı olduğunu tespit etti.
 • 10:56 Toz Akarları Nemli Ortamları Seviyor Toz Akarları Nemli Ortamları Seviyor Ordu Üniversitesi, günlük yaşantımızda ev içi ortamda sıklıkla bulunan özellikle sıcak ve nemli ortamlarda çoğalan ev tozu akarları ile ilgili ilginç bir araştırmaya imza attı.
 • 15:44 Ordu İşkur 6 Bin 815 Kişiyi İşe Yerleştirdi Ordu İşkur 6 Bin 815 Kişiyi İşe Yerleştirdi Ordu İŞKUR İl Müdürü İsa Kaymak, Ordu ili genelinde bugüne kadar 81 adet kurs açtıklarını ve 6 bin 815 kişiyi işe yerleştirdiklerini söyledi.
 • 12:17 Ordulu Memleketine Dönüyor Ordulu Memleketine Dönüyor Ordu’dan İstanbul’a göç edenlerin sayısında düşme, İstanbul’dan Ordu’ya dönenlerin sayısında ise artış gözlendi.
 • 14:44 Kömerik: Kömerik: "Ordu'daki Asansörlerin Yüzde 75'i Kırmızı Etiketli" Türk standartları Enstitüsü(TSE) Ordu İl Müdürü Şükrü Kömerik, “Ordu ili genelinde asansörlerin yüzde 75’i kırmızı etiketli” dedi.
 • 16:19 Doğu Karadeniz'in Toplam Nüfusu 2 Milyon 572 Bin 850 Oldu Doğu Karadeniz Bölgesi’nde bulunan 6 ilin toplam nüfusunun 2 milyon 572 bin 850 olduğu bildirildi.
 • 15:42 Ordu'nun Nüfusu Arttı Ordu'nun Nüfusu Arttı Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2015 yılı adrese dayalı nüfus kayıt sistemi sonuçlarını açıkladı.
 • 11:14 Başkan Karaosmanoğlu, Başkan Karaosmanoğlu, "Ülkemizde Özgürsek Şehitlerimiz Hürmetinedir" Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Orduluların buluşmasına katıldı.
 • 13:30 Devletin Şefkat Eli Devletin Şefkat Eli "Sydv" Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, 2015 yılında Ordu İli genelindeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (SYDV) aracılığıyla muhtaç durumdaki ailelere yapılan yardımlarla ilgili bilgilendirmede bulundu.
 • 13:05 Yerli Düşünce Derneği'nden Akademisyenlerin Bildirisine Karşı 'Bizi Bölemeyeceksiniz' Bildirisi Yerli Düşünce Derneği Onursal Başkanı Yalçın Topçu, akademisyenlerin yayınladığı bildiriyi terörün akademi dünyasındaki kirli yüzünü yansıtması açısından oldukça manidar ve ibret verici bir durum olduğunu belirterek, "Seçilmiş bir Cumhurbaşkanına siyasi, etik ve ahlak dışı hakaret etmeyi maharet sayan ama bununla birlikte bu akıl ve vicdan tutulması olarak gördüğümüz bildiriyi destekleyen ana muhalefet partisini milletimiz ve STK’lar adına kınıyorum" dedi.
 • 15:01 Bal Bal"Da Yeni Hedef Çin Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Bahri Yılmaz, Türkiye’nin dünya bal üretiminde Çin’den sonra 2. sırada yer aldığını belirterek, “Hedefimiz dünya birincisi olmaktır” dedi.
 • 15:42 Ünye Limanı Ütso'da Tartışıldı Ünye Limanı Ütso'da Tartışıldı Ordu İli Aktif Sektörler Uluslararası Rekabetçilik Analizi ve 2023 Stratejik Gelişim Raporu doğrultusunda Ünye için öngörülen konteyner Limanı, Ünye Ticaret ve Sanayi Odasında masaya yatırıldı.
 • 18:09 AK Parti'den Emeklilere 'Dolandırıcılık' Uyarısı AK Parti'den Emeklilere 'Dolandırıcılık' Uyarısı AK Parti Ordu İl Başkan Yardımcısı Çevre Şehircilik ve Kültür İşleri Başkanı Fatih Titiz, Ordu il genelinde Emekliler Derneği adı altında "Hükümetin 250 TL taksitli TOKİ projesinde sizi ev sahibi yapacağız" diyerek dolandırıcılık yapıldığı konusunda kamuoyunu uyardı.
 • 15:43 Evde Sağlık Hizmet Birimi' Hizmete Başladı Evde Sağlık Hizmet Birimi' Hizmete Başladı Ordu’nun Fatsa ilçesinde Toplum Sağlığı Merkezi Müdürlüğü bünyesinde kurulan ‘Evde Sağlık Hizmet Birimi’ hizmete başladı.
 • 13:01 Ordu 2016'dan Umutlu Ordu 2016'dan Umutlu Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Meclis Başkanı Ufuk Ünal, 2016 yılından Ordu ili açısından oldukça umutlu olduklarını söyledi.
 • 17:39 Ünye'nin Voleybol Başarısı Ünye'nin Voleybol Başarısı Ordu’nun Fatsa ilçesinde düzenlenen Yıldız Kızlar Voleybol Turnuvası Ordu İli Şampiyonası’nda rakiplerini yenen Ünye Meçhul Asker Ortaokulu il şampiyonu oldu.
 • 17:35 Fatsa'nın Basketbol Başarısı Fatsa'nın Basketbol Başarısı Ordu’nun Fatsa ilçesinde düzenlenen Yıldız Kızlar Basketbol Turnuvası Ordu İli Şampiyonası’nda rakiplerini yenen Fatsa Sakarya Ortaokulu il şampiyonu oldu.
 • 15:43 Gürgentepe'ye Modern Devlet Hastanesi Gürgentepe'ye Modern Devlet Hastanesi Ordu’da inşaatı tamamlanan 30 yataklı Gürgentepe Devlet Hastanesi’nde hasta kabulüne başlanıldı.
 • 14:05 Atatürk'ün Naaşını Taşıyan Akkiraz O Günleri Anlattı Ordu’nun Fatsa ilçesinde yaklaşık 40 yıldır esnaflık yapan ve 1953 yılı Ekim ayında Atatürk’ün naaşını Anıtkabir’e nakledenler arasında yer alan Mustafa Akkiraz, o günle ilgili anılarını anlattı.
 • 19:56 İki İlçede Tır ve Kamyon Geçişlerine Düzenleme İki İlçede Tır ve Kamyon Geçişlerine Düzenleme GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Karayolundan geçen tırların görüntüleri- Tırlardan detay - Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz'ın açıklamaları Ordu'da iki ilçede tır ve kamyon geçişlerine düzenlemeOrdu Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz: "23 Kasım 2015 Pazartesi gününden itibaren artık Fatsa ve Altınordu ilçelerinde kamyon ve tırların sabah 07: 00-09: 00, akşam 16: 00-20: 00 saatleri arasında geçiş yapmaları yasaklandı" Ordu'da Fatsa ve Altınordu ilçesi şehir geçişlerinden trafiğin rahatlaması için kamyon ile tırlara sabah ve akşam saatlerinde yasak getirildi.
 • 15:28 Ordu'da İki İlçede Tır ve Kamyon Geçişlerine Düzenleme Ordu'da İki İlçede Tır ve Kamyon Geçişlerine Düzenleme Ordu'da Fatsa ve Altınordu ilçesi şehir geçişlerinden trafiğin rahatlaması için kamyon ile tırlara sabah ve akşam saatlerinde yasak getirildi.
 • 13:41 Dokap'tan Altınordu'ya Takdir Dokap'tan Altınordu'ya Takdir Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi (DOKAP) Başkanı Ekrem Yüce, Ordu’nun Altınordu Belediyesi tarafından hazırlanan ve kurum olarak destekledikleri ‘Yumurta Paketleme Tesisi’ ve ‘Soğuk Hava Deposu’ kurulmasının yumurta ve kivi üreticileri açısından büyük kolaylık sağlayacağını söyledi.
 • 13:54 Hizan'da Hizan'da "Arıcılığı Geliştirme" Projesi Bitlis’in Hizan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü, ilçede "Arıcılığı Geliştirme" projesi kapsamında 40 arıcıya teorik ve uygulamalı eğitim verildi.
 • 12:47 Altınordu'ya 1 Milyon 350 Bin TL'lik Yatırım Altınordu'ya 1 Milyon 350 Bin TL'lik Yatırım Ordu’nun Altınordu ilçesinde yapılacak olan ’Soğuk Hava Deposu’ projesi ve ’Yumurta Paketleme Tesisi’ projesinin hayata geçirilmesi için imza töreni düzenlendi.
 • 13:42 AK Parti Ordu Milletvekili Çanak Açıklaması AK Parti Ordu Milletvekili Oktay Çanak, "Yeni dönemde 5 mega proje ile Ordu'nun ekonomik-sosyal ve gelişmişlik çıtasını yükselteceğiz" dedi.
 • 12:40 CHP'li Akkaya Sandık Görevlileri Aynı Zamanda Demokrasi Görevlileridir CHP'li Akkaya Sandık Görevlileri Aynı Zamanda Demokrasi Görevlileridir CHP'li Akkaya Sandık görevlileri aynı zamanda demokrasi görevlileridir CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, 1 Kasım günü yapılacak Milletvekili Genel Seçimine ilişkin açıklamalarda bulundu.
 • 12:40 CHP'li Akkaya: Sandık Görevlileri Aynı Zamanda Demokrasi Görevlileridir CHP'li Akkaya: Sandık Görevlileri Aynı Zamanda Demokrasi Görevlileridir Chp Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, 1 Kasım günü yapılacak Milletvekili Genel Seçimine ilişkin açıklamalarda bulundu.
 • 17:41 Balkan ve Baltık Öğrenciler Ordu'da Balkan ve Baltık Öğrenciler Ordu'da Gençlik Değişimleri Programı Kadın Girişimciliği Projesi kapsamında Litvanya, Letonya, Bulgaristan ve Türkiye’den toplam 30 öğrenci Ordu’ya geldi.
 • 14:47 Fatsa Ünye Doğa Koruma Platformu'ndan Basın Açıklaması Fatsa Ünye Doğa Koruma Platformu'ndan Basın Açıklaması Ordu’nun Fatsa ilçesinde Fatsa Ünye Doğa Koruma Platformu tarafından, ilçede siyanürle çıkarılmak istenen altın madenine karşı basın açıklaması yapıldı.
 • 12:14 Ordu'nun Turizm Cazibesi Artıyor Ordu'nun Turizm Cazibesi Artıyor Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) Genel Sekreteri Çetin Oktay Kaldırım, Ordu’nun turizm cazibesinin giderek arttığını belirterek, “Birkaç yıl içerisinde Ordu’ya gelen yerli ve yabancı turist sayısı 1 milyonu bulabilir” dedi.
 • 14:32 Karadeniz: Karadeniz: "Kivi İthal Ediyoruz" Ordu Üniversitesi (ODÜ) Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Turan Karadeniz, Türkiye’de yılda 45 bin ton civarında kivi üretilmesine rağmen yıllık 10 bin ton civarında da kivi ithalatı yapıldığını söyledi.
 • 17:20 Ordu'da İçme Suyu Tartışması Ordu Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) Genel Müdürlüğü teknik ekibi ve Halk Sağlığı Müdürlüğü yöneticileri, kentteki içme suyu hakkında basın açıklaması yaptı.
 • 17:10 Fatsa'nın Hokey Başarısı Ordu’nun Fatsa ilçesinde Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Hokey Takımı sporcuları, Osmaniye’de yapılan Türkiye Şampiyonası müsabakaları sonucunda 16 yaş altı liglerde mücadele etmeye hak kazandı.