SON DAKİKA ORDU İLİ HABERLERİ

Son Dakika Ordu İli Haberleri

 • 23:11Ordu Büyükşehir Belediyesi'ne Fetö OperasyonuOrdu Büyükşehir Belediyesi'ne Fetö OperasyonuOrdu Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile ilgisi olduğu belirlenen, eski İl Özel İdare ve Ordu Belediyesi’nden kalma 13 çalışanı açığa aldıklarını açıkladı.
 • 22:48Fetö'nün Darbe GirişimiOrdu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile ilgisi olduğu belirlenen 13 personelin açığa alındığını bildirdi.
 • 11:30Fetö'nün Ordu Emniyet İmamı TutuklandıOrdu ili merkezli Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda, Ordu Emniyet Müdürlüğü il imamı olduğu ileri sürülen kişi Bursa’da yakalandı.
 • 21:14Kıdemli Albay Yasin Ölmez TutuklandıOrdu’da, darbe girişimiyle ilgili gözaltına alınan Jandarma Kıdemli Albay Yasin Ölmez çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.
 • 11:30Fındık Ödemeleri Can Suyu OlduFındık Ödemeleri Can Suyu OlduOrdu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Meclis Başkanı Ufuk Ünal, fındık destek ödemelerinin piyasalarda ekonomik ve sosyal bir canlılığa sebep olduğunu belirterek, “Fındık Alan Bazlı Destek ödemeleri piyasalara can suyu gibi geldi” dedi.
 • 12:20Kırılmayan İnadıyla Yolları KırdıKırılmayan İnadıyla Yolları KırdıOrdu’da duble yol yapımı için verilen istimlak ücretini az bulunca evini yıktırmamak için 10 yıldır direnen Uğur Beyazıt, mahkeme kararı ile geçildi.
 • 13:45Başkan Ramazan'da İlçelerdeBaşkan Ramazan'da İlçelerdeOrdu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, bu yıl 29 gün tutan Ramazan ayının 27 gününü ilçelerde iftar yaparak geçirecek.
 • 12:55Aşı Davasıyla Türkiye'ye Emsal Olan Savcıdan Tıp Camiasına ÇağrıAşı Davasıyla Türkiye'ye Emsal Olan Savcıdan Tıp Camiasına ÇağrıOrdu’da 15 ay önce normal doğumla dünyaya gelen ikiz bebeklerine sağlıklı ve güvenilir olmadığı gerekçesiyle tüm aşıları yaptırmayı reddeden ve bu konuda gerek Ordu Aile Mahkemesi’nde kendisi ve eşine karşı açılan, gerekse Yargıtay’da yapılan temyiz başvuruları ve karar düzeltme talebi davalarını kazanan Ordu Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Ayyayla, başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere tüm tıp camiasına ‘bilimsel araştırma’ çağrısı yaptı.
 • 10:26Şahin, Merkez Birlik Başkanı SeçildiŞahin, Merkez Birlik Başkanı SeçildiTürkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Bahri Yılmaz’ın geçtiğimiz ay kalp krizi sonucu vefatının ardından Merkez Birlik Başkanlığı’na Yönetim Kurulu kararı ile Muğla Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ziya Şahin getirildi.
 • 14:45Hadis Yarışmasında Ödüller Sahiplerini BulduHadis Yarışmasında Ödüller Sahiplerini BulduOkuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine katkı sağlamak amacıyla organize edilen Ufka Yolculuk Kültür Yarışması kapsamında düzenlenen ‘Hadis Yarışması’nın ödül töreni yapıldı.
 • 16:11Fatsa'da Ormek Sergi AçılışıFatsa'da Ormek Sergi AçılışıOrdu Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme ve Sanat Kursları(ORMEK) sergi açılışı geniş katılımla Fatsa ilçesinde gerçekleşti.
 • 13:14Yöresel Ürünlerden KıyafetYöresel Ürünlerden KıyafetOrdu’nun Fatsa ilçesinde Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Giyim Üretim Teknolojileri Bölümü’nde yöresel ürünlerden oluşan kıyafet tasarlandı.
 • 14:17Sydv'den Sıcak ElSydv'den Sıcak ElOrdu’da 2016 yılının ilk 3 ayında il genelindeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (SYDV) aracılığıyla 34 bini aşkın aileye 33 milyon lirayı aşkın ayni ve nakdi yardım yapıldı.
 • 13:41Ödü Göleti 2017'de TamamlanacakÖdü Göleti 2017'de TamamlanacakSamsun Devlet Su İşleri 7. Bölge Müdürü Ahmet Kanık, Ordu Üniversitesi’nin kullanma suyu ihtiyacını karşılamak ve taşkından koruma amacıyla yapımına başlanılan üniversite göletinin 2017’de tamamlanacağını belirtti.
 • 22:44Ordulu Genç Kızlar Türkiye'nin En Güçlü Bileği SeçildiOrdulu Genç Kızlar Türkiye'nin En Güçlü Bileği SeçildiAntalya’da gerçekleşen Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası ve Avrupa Şampiyonası Milli Takım Seçmelerine Ordulu sporcular damgasını vurdu.
 • 16:12Altınordu- Recklinghausen DostluğuAltınordu- Recklinghausen DostluğuAltınordu Belediyesi’nin kardeş şehri olan Almanya Recklinghausen heyeti temaslarda bulunmak üzere Ordu’ya geldi.
 • 15:16Ordu'ya Suudi İlgisiOrdu'ya Suudi İlgisiSon dönemde turizm cazibesi artan Ordu’ya körfez ülkelerinden gelen turist sayısında artış gözlenmesi üzerine Suudi Arabistan’dan gelen seyahat acenteleri ve tur operatörleri, Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu’nu ziyaret etti.
 • 11:36Ordu'da Bin 67 Dernek VarOrdu'da Bin 67 Dernek VarOrdu Dernekler Müdürü Günay Aydın, Ordu’da bin 67 aktif dernek olduğunu söyledi.
 • 18:39Başarılı Sporculardan Kaymakam Yapıcı'ya ZiyaretBaşarılı Sporculardan Kaymakam Yapıcı'ya ZiyaretOrdu’nun Fatsa ilçesinde iller arası yapılan müsabakalarda başarı alan öğrenciler Kaymakam Mehmet Yapıcı’yı makamında ziyaret ettiler.
 • 07:47Devletten Vegan Tazminatı Kazanan Mahkum: Bana Arkadaşımı ÖldürttülerDevletten Vegan Tazminatı Kazanan Mahkum: Bana Arkadaşımı ÖldürttülerOsman Evcan'ın ismini 'vegan mahkûm' olarak verdiği mücadeleyle duyduk. Örgütlü geçmişinde barındırdığı dram ise yazar Aytekin Yılmaz'a gönderdiği mektuptaki ifadeleriyle gün yüzüne çıktı.
 • 11:14Ordululardan Kadıoğlu'na Sevgi SeliEsenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, Ordu İli Fatsa İlçesi Aslan Camii Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen geceye katıldı.
 • 14:19Ordu'ya Hizmet YağdıOrdu'ya Hizmet YağdıOsmanlı İmparatorluğu’nun son döneminde 4 Nisan 1920’de il olan ancak Cumhuriyet tarihi boyunca literatürlerde ‘Samsun ile Trabzon arasında sıkışmış bir kent’ olarak tanımlanan, ekonomik ve sosyal yönden kalkınma hamlesini bir türlü yakalayamayan Ordu son 13 yılda aldığı hizmet ve yatırımlarla adeta ayağa kalktı.
 • 12:52Muhasebe Haftası'nda Kahvaltıda BuluştularMuhasebe Haftası'nda Kahvaltıda BuluştularOrdu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler (SMMM) Odası, Ordu’nun Fatsa ilçesinde mali müşavirlerle kahvaltıda buluştu.
 • 17:16Nürnberg Turizm Fuarı Kapılarını AçtıNürnberg Turizm Fuarı Kapılarını AçtıNürnberg Turizm Fuarı kapılarını açtı Taner Tüzün Nürnberg, 24 Şubat (DHA) Kuzey Bavyera'nın en büyük turizm fuarı olan Nürnberg Bahçecilik, Turizm, Karavan ve Serbest Zaman Fuarı 9 salonda bin firmanın katılımı ile kapılarını ziyaretçilere açtı.
 • 11:07Ordu'da "Ev Tozu Akarı" AraştırıldıOrdu Üniversitesi (ODÜ), araştırmasını yaptığı evlerin tamamında ev tozu akarı olduğunu tespit etti.
 • 10:56Toz Akarları Nemli Ortamları SeviyorToz Akarları Nemli Ortamları SeviyorOrdu Üniversitesi, günlük yaşantımızda ev içi ortamda sıklıkla bulunan özellikle sıcak ve nemli ortamlarda çoğalan ev tozu akarları ile ilgili ilginç bir araştırmaya imza attı.
 • 15:44Ordu İşkur 6 Bin 815 Kişiyi İşe YerleştirdiOrdu İşkur 6 Bin 815 Kişiyi İşe YerleştirdiOrdu İŞKUR İl Müdürü İsa Kaymak, Ordu ili genelinde bugüne kadar 81 adet kurs açtıklarını ve 6 bin 815 kişiyi işe yerleştirdiklerini söyledi.
 • 12:17Ordulu Memleketine DönüyorOrdulu Memleketine DönüyorOrdu’dan İstanbul’a göç edenlerin sayısında düşme, İstanbul’dan Ordu’ya dönenlerin sayısında ise artış gözlendi.
 • 14:44Kömerik: Kömerik: "Ordu'daki Asansörlerin Yüzde 75'i Kırmızı Etiketli"Türk standartları Enstitüsü(TSE) Ordu İl Müdürü Şükrü Kömerik, “Ordu ili genelinde asansörlerin yüzde 75’i kırmızı etiketli” dedi.
 • 16:19Doğu Karadeniz'in Toplam Nüfusu 2 Milyon 572 Bin 850 OlduDoğu Karadeniz Bölgesi’nde bulunan 6 ilin toplam nüfusunun 2 milyon 572 bin 850 olduğu bildirildi.
 • 15:42Ordu'nun Nüfusu ArttıOrdu'nun Nüfusu ArttıTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2015 yılı adrese dayalı nüfus kayıt sistemi sonuçlarını açıkladı.
 • 11:14Başkan Karaosmanoğlu, Başkan Karaosmanoğlu, "Ülkemizde Özgürsek Şehitlerimiz Hürmetinedir"Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Orduluların buluşmasına katıldı.
 • 13:30Devletin Şefkat Eli Devletin Şefkat Eli "Sydv"Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, 2015 yılında Ordu İli genelindeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (SYDV) aracılığıyla muhtaç durumdaki ailelere yapılan yardımlarla ilgili bilgilendirmede bulundu.
 • 13:05Yerli Düşünce Derneği'nden Akademisyenlerin Bildirisine Karşı 'Bizi Bölemeyeceksiniz' BildirisiYerli Düşünce Derneği Onursal Başkanı Yalçın Topçu, akademisyenlerin yayınladığı bildiriyi terörün akademi dünyasındaki kirli yüzünü yansıtması açısından oldukça manidar ve ibret verici bir durum olduğunu belirterek, "Seçilmiş bir Cumhurbaşkanına siyasi, etik ve ahlak dışı hakaret etmeyi maharet sayan ama bununla birlikte bu akıl ve vicdan tutulması olarak gördüğümüz bildiriyi destekleyen ana muhalefet partisini milletimiz ve STK’lar adına kınıyorum" dedi.
 • 15:01BalBal"Da Yeni Hedef ÇinTürkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Bahri Yılmaz, Türkiye’nin dünya bal üretiminde Çin’den sonra 2. sırada yer aldığını belirterek, “Hedefimiz dünya birincisi olmaktır” dedi.
 • 15:42Ünye Limanı Ütso'da TartışıldıÜnye Limanı Ütso'da TartışıldıOrdu İli Aktif Sektörler Uluslararası Rekabetçilik Analizi ve 2023 Stratejik Gelişim Raporu doğrultusunda Ünye için öngörülen konteyner Limanı, Ünye Ticaret ve Sanayi Odasında masaya yatırıldı.
 • 18:09AK Parti'den Emeklilere 'Dolandırıcılık' UyarısıAK Parti'den Emeklilere 'Dolandırıcılık' UyarısıAK Parti Ordu İl Başkan Yardımcısı Çevre Şehircilik ve Kültür İşleri Başkanı Fatih Titiz, Ordu il genelinde Emekliler Derneği adı altında "Hükümetin 250 TL taksitli TOKİ projesinde sizi ev sahibi yapacağız" diyerek dolandırıcılık yapıldığı konusunda kamuoyunu uyardı.
 • 15:43Evde Sağlık Hizmet Birimi' Hizmete BaşladıEvde Sağlık Hizmet Birimi' Hizmete BaşladıOrdu’nun Fatsa ilçesinde Toplum Sağlığı Merkezi Müdürlüğü bünyesinde kurulan ‘Evde Sağlık Hizmet Birimi’ hizmete başladı.
 • 13:01Ordu 2016'dan UmutluOrdu 2016'dan UmutluOrdu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Meclis Başkanı Ufuk Ünal, 2016 yılından Ordu ili açısından oldukça umutlu olduklarını söyledi.
 • 17:39Ünye'nin Voleybol BaşarısıÜnye'nin Voleybol BaşarısıOrdu’nun Fatsa ilçesinde düzenlenen Yıldız Kızlar Voleybol Turnuvası Ordu İli Şampiyonası’nda rakiplerini yenen Ünye Meçhul Asker Ortaokulu il şampiyonu oldu.
 • 17:35Fatsa'nın Basketbol BaşarısıFatsa'nın Basketbol BaşarısıOrdu’nun Fatsa ilçesinde düzenlenen Yıldız Kızlar Basketbol Turnuvası Ordu İli Şampiyonası’nda rakiplerini yenen Fatsa Sakarya Ortaokulu il şampiyonu oldu.
 • 15:43Gürgentepe'ye Modern Devlet HastanesiGürgentepe'ye Modern Devlet HastanesiOrdu’da inşaatı tamamlanan 30 yataklı Gürgentepe Devlet Hastanesi’nde hasta kabulüne başlanıldı.
 • 14:05Atatürk'ün Naaşını Taşıyan Akkiraz O Günleri AnlattıOrdu’nun Fatsa ilçesinde yaklaşık 40 yıldır esnaflık yapan ve 1953 yılı Ekim ayında Atatürk’ün naaşını Anıtkabir’e nakledenler arasında yer alan Mustafa Akkiraz, o günle ilgili anılarını anlattı.
 • 19:56İki İlçede Tır ve Kamyon Geçişlerine Düzenlemeİki İlçede Tır ve Kamyon Geçişlerine DüzenlemeGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Karayolundan geçen tırların görüntüleri- Tırlardan detay - Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz'ın açıklamaları Ordu'da iki ilçede tır ve kamyon geçişlerine düzenlemeOrdu Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz: "23 Kasım 2015 Pazartesi gününden itibaren artık Fatsa ve Altınordu ilçelerinde kamyon ve tırların sabah 07: 00-09: 00, akşam 16: 00-20: 00 saatleri arasında geçiş yapmaları yasaklandı" Ordu'da Fatsa ve Altınordu ilçesi şehir geçişlerinden trafiğin rahatlaması için kamyon ile tırlara sabah ve akşam saatlerinde yasak getirildi.
 • 15:28Ordu'da İki İlçede Tır ve Kamyon Geçişlerine DüzenlemeOrdu'da İki İlçede Tır ve Kamyon Geçişlerine DüzenlemeOrdu'da Fatsa ve Altınordu ilçesi şehir geçişlerinden trafiğin rahatlaması için kamyon ile tırlara sabah ve akşam saatlerinde yasak getirildi.
 • 13:41Dokap'tan Altınordu'ya TakdirDokap'tan Altınordu'ya TakdirDoğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi (DOKAP) Başkanı Ekrem Yüce, Ordu’nun Altınordu Belediyesi tarafından hazırlanan ve kurum olarak destekledikleri ‘Yumurta Paketleme Tesisi’ ve ‘Soğuk Hava Deposu’ kurulmasının yumurta ve kivi üreticileri açısından büyük kolaylık sağlayacağını söyledi.
 • 13:54Hizan'da Hizan'da "Arıcılığı Geliştirme" ProjesiBitlis’in Hizan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü, ilçede "Arıcılığı Geliştirme" projesi kapsamında 40 arıcıya teorik ve uygulamalı eğitim verildi.
 • 12:47Altınordu'ya 1 Milyon 350 Bin TL'lik YatırımAltınordu'ya 1 Milyon 350 Bin TL'lik YatırımOrdu’nun Altınordu ilçesinde yapılacak olan ’Soğuk Hava Deposu’ projesi ve ’Yumurta Paketleme Tesisi’ projesinin hayata geçirilmesi için imza töreni düzenlendi.
 • 13:42AK Parti Ordu Milletvekili Çanak AçıklamasıAK Parti Ordu Milletvekili Oktay Çanak, "Yeni dönemde 5 mega proje ile Ordu'nun ekonomik-sosyal ve gelişmişlik çıtasını yükselteceğiz" dedi.
 • 12:40CHP'li Akkaya Sandık Görevlileri Aynı Zamanda Demokrasi GörevlileridirCHP'li Akkaya Sandık Görevlileri Aynı Zamanda Demokrasi GörevlileridirCHP'li Akkaya Sandık görevlileri aynı zamanda demokrasi görevlileridir CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, 1 Kasım günü yapılacak Milletvekili Genel Seçimine ilişkin açıklamalarda bulundu.