SON DAKİKA ORDU İLİ HABERLERİ

Son Dakika Ordu İli Haberleri

 • 10:44Ordu'da Hayvanlar AşılandıOrdu'da Hayvanlar AşılandıOrdu’da küçük ve büyükbaş hayvanların tanımlanması ve tescillenmesiyle, başta Kırım-Kongo Kanamalı Ateşi Hastalığı(KKKA) gibi bulaşıcı hastalıklara karşı aşılanmaları sürüyor.
 • 20:26Çavuşoğlu: Çavuşoğlu: "Kobani'ye Bugüne Kadar Verdiğimiz Destek Ortada"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun Kobani açıklaması Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, içinde bulunulan tabloda, hükümet kurulması için AK Parti'nin, sorumluluk sahibi bir parti olarak üzerine düşeni olgun bir şekilde yaptığını ve yapacağını belirterek, "Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın" dedi.
 • 10:36Türkkan: Türkkan: "Ordu Eğitimde Kalitesini Kanıtlıyor"Ordu İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, Ordu’nun her geçen gün eğitimde kalitesini kanıtladığını söyledi.
 • 01:32Ordu Ramazan imsakiyesi 2015/ İftar ve imsak vakitleriOrdu Ramazan imsakiyesi 2015/ İftar ve imsak vakitleriOrdu Ramazan imsakiyesi 2015. Ordu imsakiyesi, iftar imsak vakitleri ve 81 ilde ramazan imsakiyeleri. 12 ay içinde en değerlisi olarak bilinen Ramazan ayı boyunca Ordu ili ve tüm illerde iftar ve imsak vakitleri için ramazan imsakiyesi haberler.com'da.
 • 01:33Ordu Ramazan imsakiyesi 2015/ İftar ve imsak vakitleriOrdu Ramazan imsakiyesi 2015/ İftar ve imsak vakitleriOrdu Ramazan imsakiyesi 2015. Ordu imsakiyesi, iftar imsak vakitleri ve 81 ilde ramazan imsakiyeleri. 12 ay içinde en değerlisi olarak bilinen Ramazan ayı boyunca Ordu ili ve tüm illerde iftar ve imsak vakitleri için ramazan imsakiyesi haberler.com'da.
 • 01:33Ordu Ramazan imsakiyesi 2015/ İftar ve imsak vakitleriOrdu Ramazan imsakiyesi 2015/ İftar ve imsak vakitleriOrdu Ramazan imsakiyesi 2015. Ordu imsakiyesi, iftar imsak vakitleri ve 81 ilde ramazan imsakiyeleri. 12 ay içinde en değerlisi olarak bilinen Ramazan ayı boyunca Ordu ili ve tüm illerde iftar ve imsak vakitleri için ramazan imsakiyesi haberler.com'da.
 • 15:53Ordu Kuveytli Yatırımcıların GözdesiMaslak Real Estate Kuwait Gayrimenkul ve Yatırım Danışmanlığından Ehab Allam ile Maslak Real Estate Kuwait Gayrimenkul ve Yatırım Danışmanlığı Türkiye temsilcisi Muhammed Tarık Jarrar, Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu’nu makamında ziyaret etti.
 • 14:36Başkandan UyarıBaşkandan UyarıOrdu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Meclis Başkanı Ufuk Ünal, koalisyonlu bir hükümet kurulması halinde Orduluların halen devam eden yatırımlar ile siyasi partiler tarafından vaat edilen hizmetlerin gerçekleşmeyeceği konusunda endişeli bir bekleyişe girdiğini belirterek, “Yatırımlar devam etmeli, verilen sözler yerine getirilmelidir.
 • 16:09Ordu Altınordu seçim sonuçları, Altınordu 2015 genel seçimlerOrdu Altınordu seçim sonuçları, Altınordu 2015 genel seçimlerOrdu Altınordu 2015 genel seçim sonuçları. Ordu ili Altınordu ilçesi genel seçim sonuçları. Ordu Altınordu'da bir önceki seçimlerde hangi parti kaç oy aldı? Sonuçlar YSK yayın yasağının kalkması ile birlikte secim.haberler.com'da.
 • 16:09Ordu genel seçim sonuçları (2015) Ordu ilçeleri seçim sayfasıOrdu genel seçim sonuçları (2015) Ordu ilçeleri seçim sayfasıOrdu 2015 genel seçim sonuçları. Ordu ili ve ilçelerinde detaylı oy dağılımı. İktidar partisinin geçen dönem 5 vekil çıkardığı Ordu'da genel seçim sonuçlarında sandıklardan çıkan oy oranlarını görüntülemek için linke tıklayın.
 • 16:09Uluslararası Ödüllü Satranç Turnuvası Ordu'daUluslararası Ödüllü Satranç Turnuvası Ordu'da"Ordu Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Ödüllü Satranç Turnuvası" 23-26 Nisan 2015 tarihleri arasında Ordu’da yapılacak.
 • 14:54Fatsa'da Fatsa'da "Genç Hatipler Minberde" Hutbe Okuma YarışmasıDin Öğretimi Genel Müdürlüğü’nce her yıl imam hatip liseleri arasında düzenlenen “Genç Hatipler Minberde” hutbe okuma yarışması Fatsa Anadolu İmam Hatip Lisesi Camisi’nde yapıldı.
 • 17:03Ordu'da Ordu'da "Koyun Yetiştiriciliği" PaneliOrdu İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği ve Ordu Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından "Koyun Yetiştiriciliği" paneli düzenlendi.
 • 14:37Fındık Değil Oyun BahçesineFındık Değil Oyun Bahçesine" Resim YarışmasıOrdu’da fındık bahçelerinde çocuk işçiliğini önlemeye yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla, 01-30 Nisan tarihlerinde ilk ve ortaokul öğrencileri arasında “Fındık Değil Oyun Bahçesine” adlı resim yarışması düzenlenecek.
 • 14:14Kadın Komutan, Kadına Şiddete Karşı 57 Köyü DolaştıKadın Komutan, Kadına Şiddete Karşı 57 Köyü DolaştıOrdu'nun Çavdar Karakol Komutanı Jandarma Üstçavuş Şenay Haydar, kadına yönelik şiddet olaylarını bitirmek amacıyla örnek bir çalışma gerçekleştirdi.
 • 15:29Ordu'da Tarım Sigortasına Rekor BaşvuruOrdu'da Tarım Sigortasına Rekor BaşvuruOrdu Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kemal Yılmaz, Ordu’da 5 Mart’ta sona eren tarım sigortasına rekor başvuru ile 74 bin poliçe düzenlendiğini söyledi.
 • 10:25Maddeye Sarılma Hayata Sarıl'Maddeye Sarılma Hayata Sarıl'Ordu Valiliği koordinasyonunda başvuru sahipliğini Ordu Yeşilay Derneği ile Valilik AB ve Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi’nin yaptığı ‘Maddeye Sarılma Hayata Sarıl’ projesinin açılış etkinliği yapıldı.
 • 11:03Ordu'da Gerçekleşen Judo Şampiyonası Sona ErdiOrdu'da Gerçekleşen Judo Şampiyonası Sona ErdiOrdu’nun Ünye ilçesinde gerçekleştirilen 2015 yılı Bay-Bayan Türkiye Judo Şampiyonası müsabakaları sona erdi.
 • 14:46Ordu'da Kar Mücadelesinde Büyük BaşarıOrdu'da Kar Mücadelesinde Büyük BaşarıOrdu Büyükşehir Belediyesi geride kalan 3 günlük süre içerisinde yoğun kar yağışı ile birlikte kapanan 435 mahalle yolunu açtı.
 • 19:15Bakan Elvan, Vali Balkanlıoğlu'nu Ziyaret EttiBakan Elvan, Vali Balkanlıoğlu'nu Ziyaret EttiUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, Ordu'da- Bakan Elvan: - "1923 yılından 2003 yılına kadar tüm Türkiye genelinde yapılmış olan toplam tünel uzunluğu 50 kilometredir.
 • 18:16Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan Ordu'daUlaştırma Bakanı Lütfi Elvan Ordu'daOrdu-Giresun Havalimanı inşaatı çalışmalarını yerinde incelemek üzere Ordu’ya gelen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.
 • 11:14Doğu Karadeniz'in En Büyük İlçesi Trabzon OrtahisarAdrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi’ne göre Doğu Karadeniz Bölgesi’nin en büyük ilçesi Trabzon’un büyükşehir olması ile birlikte Ortahisar ilçesi oldu.
 • 09:39Sultan Abdülaziz'in Planladığı Tünel BitiyorSultan Abdülaziz'in Planladığı Tünel BitiyorSultan Abdülaziz döneminde gündeme gelen NATO tarafından yapılması engellenen Ordu-Sivas yolu, sert ve engebeli coğrafyanın zorlu şartlarına rağmen tüm hızıyla sürüyor.
 • 09:31Ordu, EMİTT Fuarında Misafirlerini AğırladıDoğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarına katılan Ordu, kültürel, turistik ve tarihi zenginliklerini, yerli ve yabancı ziyaretçilere tanıttı.
 • 12:12Eğitim Kurumları Yöneticileri ToplantısıEğitim Kurumları Yöneticileri ToplantısıEğitim Kurumları Yönticileri Toplantısında konuşan Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, "Ordu’da eğitimi hak ettiği yere getireceğiz" dedi.
 • 13:00Vali Balkanlıoğlu: Vali Balkanlıoğlu: "Çocuklarımıza Vatan Aşkını Verebilirsek, Herkes El Ele Gezer"Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, "Eğer çocuklarımıza biz vatan millet aşkı, dürüstlük, insan ve hayvan sevgisi, Allah korkusu verebilirsek memlekette herkes el ele gezer” dedi.
 • 16:41Ordu Organ Naklinde Zirveye İlerliyorOrdu Organ Naklinde Zirveye İlerliyorOrgan ve doku bağışı konusunda başarı gösteren Ordu Devlet Hastanesi’ne, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Murat Küçükoğlu ve Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş tarafından teşekkür belgesi verildi.
 • 11:14Ordu'ya 2. OSB GeliyorOrdu'ya 2. OSB GeliyorOrdu'nun ekonomik yönden gelişmesine, işsizliğin azalmasına büyük bir imkan ve fırsat sağlayacak olan Ordu 2. Organize Sanayi Bölgesinin yer sorunu çözüme kavuşuyor.
 • 20:12Başkan Kaya Dernekleri Ziyaret EttiBaşkan Kaya Dernekleri Ziyaret EttiKabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya, AK Parti İlçe Başkanı Halit Günaydın, Belediye Meclis Üyeleri ve mahalle muhtarlarıyla beraber İstanbul’daki Kabadüz derneklerine ayrı ayrı ziyaret gerçekleştirdi.
 • 00:01Büyükşehir Olmaya Yakın 12 İlBüyükşehir Olmaya Yakın 12 İlBaşbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın sinyalini verdiği yeni yasayla, nüfusu 500 bini geçen Sivas, Tokat gibi 12 ilin, büyükşehir statüsüne geçebileceği konuşuluyor.
 • 15:17Orduluya 'Her Yer Ordu'Orduluya 'Her Yer Ordu'Türkiye İstatistik Kurumu’nun Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi verilerine göre, Ordu dışındaki illerde yaşayan Ordulu sayısı Ordu ili nüfusundan fazla çıktı.
 • 11:47Kosgeb'den 5 Yılda 447 İş YeriKosgeb'den 5 Yılda 447 İş YeriKOSGEB Ordu İl Müdürü Sinan Şahin, hizmete başladıkları 2009 yılından bu yana verdikleri desteklerle 447 yeni iş yerinin açılmasını sağladıklarını söyledi.
 • 14:43Ordu'da 'Lojistik Center' HedefiOrdu'da 'Lojistik Center' HedefiOrdu Ticaret Borsası Başkanı Ziver Kahraman, Ordu’nun ekonomik, sosyal, coğrafi ve ulaşım anlamında büyük avantajları olduğunu hatırlatarak, “Ordu, Doğu Karadeniz’in en büyük lojistik merkezi olma fırsatına sahiptir.
 • 11:15Alan Bazlı Gelir Desteği Yaraya Bir MerhemdirAlan Bazlı Gelir Desteği Yaraya Bir Merhemdir"Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman, Ordu merkezde yapılan koordinasyon kurulu olağanüstü toplantısında bir araya geldiği sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile 2014 alan bazlı desteklerinin 3 yıl daha devam etme yönünde görüş bildirdiklerini ifade etti.
 • 16:31Ordulu Grup, Duatepe'de Atalarını AndıKurtuluş Savaşı'nın dönüm noktası Sakarya Meydan Muharebesi'ndeki Ordulu şehitler, Polatlı'da düzenlenen törenle anıldı.
 • 16:30Ordulu Grup, Duatepe'de Atalarını AndıKurtuluş Savaşı'nın dönüm noktası Sakarya Meydan Muharebesi'ndeki Ordulu şehitler, Polatlı'da düzenlenen törenle anıldı.
 • 14:59Bağımsız Türkiye Komisyonu: Emniyetteki Atamalar, Gerçekleri Örtme HareketidirAçık Toplum Vakfı'nın Türkiye'nin Avrupa Birliği (AB) sürecini takip etmek için kurduğu Bağımsız Türkiye Komisyonu, üyelik sürecinin durumu ve geleceğine ilişkin rapor hazırladı.
 • 18:18Avrupalı Öğrencilerden Vali Çiftçi'ye ZiyaretAvrupalı Öğrencilerden Vali Çiftçi'ye ZiyaretAvrupa Birliği ve Türk Ulusal Ajansı tarafından fonlanan "Creycycling-Geri Dönüşüme Yolculuk" isimli gençlik değişim projesi kapsamında, Romanya, Litvanya, Hollanda ve Türkiye'den gelen 26 üniversite öğrencisi, Ordu vali Kenan Çiftçi'yi ziyaret etti.
 • 11:49Fındık Üreticisine 240 Milyon TLFındık Üreticisine 240 Milyon TLOrdu'da, yaklaşık 110 bin fındık üreticisine, 240 milyon TL 'Alan Bazlı Destek' ödenmesi planlanıyor.
 • 09:40Aybastı Beşdam Yaylası'nda Mera Açılış TöreniAybastı Beşdam Yaylası'nda Mera Açılış TöreniOrdu'nun Aybastı ilçesi Beşdam Yaylası'nda mera açılış töreni yapıldı.
 • 12:55Kapatılan Belde Belediyelerinin Ak Partili Başkanları ToplantısıKapatılan Belde Belediyelerinin Ak Partili Başkanları ToplantısıAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan.(1) "Biz, meseleye partizanlık gözüyle bakmış olsaydık, yüzde 57'si AK Partili olan belediyeleri böyle bir değişime, dönüşüme tabi tutmazdık."
 • 13:09Ordu ve Giresun Valileri Yapımı Süren Ordu-Giresun Havalimanı İnşaatını DenetlediOrdu ve Giresun Valileri Yapımı Süren Ordu-Giresun Havalimanı İnşaatını DenetlediGiresun Valisi Dursun Ali Şahin ile Ordu iline yeni atanan Vali Kenan Çiftçi'nin ilk buluşmaları yapımı devam eden Avrupa'nın ilk deniz üzerine yapılan Ordu-Giresun Havaalanı'nda oldu.
 • 15:50Milletvekili Kinay'ın Acı GünüMilletvekili Kinay'ın Acı GünüAK Parti Kütahya Milletvekili Hasan Fehmi Kinay'ın vefat eden amcası Cengiz Kinay Kütahya'da son yolculuğuna uğurlandı.
 • 14:08Tzob, Yetkinin Cörüt'te Olduğunu BildirdiTzob, Yetkinin Cörüt'te Olduğunu BildirdiOrdu Ziraat Odası Başkanı Uğur Cörüt, oda olarak görevlerinin başında olduğunu yineleyerek, Türkiye Ziraat Odaları Birliği'nin gönderdiği yetki belgesini basın mensuplarıyla paylaştı.
 • 17:53Ordulu Atıcılarından 4 KupaOrdulu Atıcılarından 4 KupaOrdu Büyükşehir Avcılar ve Atıcılar Kulübü iki ayrı ilde yapılan trap müsabakalarında 4 kupa birden aldı.
 • 17:04AK Parti Milletvekili Şener, Kumrulularla BuluştuAK Parti Milletvekili Şener, Kumrulularla BuluştuAK Parti Ordu Milletvekili İhsan Şener, İstanbul Esenler Sosyal Tesislerinde Kumrulular Eğitim Kültür Derneği ile Kumrulu yönetici ve iş adamlarının düzenlediği 3.Geleneksel Birlik ve Beraberlik Yemeği'ne katıldı.
 • 12:28Duygulandıran VedaDuygulandıran VedaOrdu iline atanan Vali Kenan Çiftçi, 2 yıl görev yaptığı Kütahya'dan ayrılırken gözyaşlarını tutamadı.
 • 12:22Fındıkta Rekolte TartışmalarıFındıkta Rekolte TartışmalarıOrdu Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Arslan Soydan, "Bölgemizin tek geçim kaynağı olan fındık ürünü hasat zamanı yaklaşırken fındık üzerinde bir çok spekülatif söylentiler konuşulmaya başlanmıştır" dedi.
 • 12:15Vali'den AK Parti'ye VedaVali'den AK Parti'ye VedaOrdu'ya atanan Vali Kenan Çiftçi, AK Parti Kütahya İl Başkanlığı'na veda ziyaretinde bulundu.
 • 20:28Kalkınma Bakanı Yılmaz: Kalkınma Bakanı Yılmaz: "Kurtuluş Savaşındaki Ruha İhtiyacımız Var"Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, "Ülkemizin kurtuluş savaşındaki ruha ihtiyacı var" dedi.