SON DAKİKA ORDU İLİ HABERLERİ

Son Dakika Ordu İli Haberleri

 • 14:44Kömerik: Kömerik: "Ordu'daki Asansörlerin Yüzde 75'i Kırmızı Etiketli"Türk standartları Enstitüsü(TSE) Ordu İl Müdürü Şükrü Kömerik, “Ordu ili genelinde asansörlerin yüzde 75’i kırmızı etiketli” dedi.
 • 16:19Doğu Karadeniz'in Toplam Nüfusu 2 Milyon 572 Bin 850 OlduDoğu Karadeniz Bölgesi’nde bulunan 6 ilin toplam nüfusunun 2 milyon 572 bin 850 olduğu bildirildi.
 • 15:42Ordu'nun Nüfusu ArttıOrdu'nun Nüfusu ArttıTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2015 yılı adrese dayalı nüfus kayıt sistemi sonuçlarını açıkladı.
 • 11:14Başkan Karaosmanoğlu, Başkan Karaosmanoğlu, "Ülkemizde Özgürsek Şehitlerimiz Hürmetinedir"Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Orduluların buluşmasına katıldı.
 • 13:30Devletin Şefkat Eli Devletin Şefkat Eli "Sydv"Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, 2015 yılında Ordu İli genelindeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (SYDV) aracılığıyla muhtaç durumdaki ailelere yapılan yardımlarla ilgili bilgilendirmede bulundu.
 • 13:05Yerli Düşünce Derneği'nden Akademisyenlerin Bildirisine Karşı 'Bizi Bölemeyeceksiniz' BildirisiYerli Düşünce Derneği Onursal Başkanı Yalçın Topçu, akademisyenlerin yayınladığı bildiriyi terörün akademi dünyasındaki kirli yüzünü yansıtması açısından oldukça manidar ve ibret verici bir durum olduğunu belirterek, "Seçilmiş bir Cumhurbaşkanına siyasi, etik ve ahlak dışı hakaret etmeyi maharet sayan ama bununla birlikte bu akıl ve vicdan tutulması olarak gördüğümüz bildiriyi destekleyen ana muhalefet partisini milletimiz ve STK’lar adına kınıyorum" dedi.
 • 15:01BalBal"Da Yeni Hedef ÇinTürkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Bahri Yılmaz, Türkiye’nin dünya bal üretiminde Çin’den sonra 2. sırada yer aldığını belirterek, “Hedefimiz dünya birincisi olmaktır” dedi.
 • 15:42Ünye Limanı Ütso'da TartışıldıÜnye Limanı Ütso'da TartışıldıOrdu İli Aktif Sektörler Uluslararası Rekabetçilik Analizi ve 2023 Stratejik Gelişim Raporu doğrultusunda Ünye için öngörülen konteyner Limanı, Ünye Ticaret ve Sanayi Odasında masaya yatırıldı.
 • 18:09AK Parti'den Emeklilere 'Dolandırıcılık' UyarısıAK Parti'den Emeklilere 'Dolandırıcılık' UyarısıAK Parti Ordu İl Başkan Yardımcısı Çevre Şehircilik ve Kültür İşleri Başkanı Fatih Titiz, Ordu il genelinde Emekliler Derneği adı altında "Hükümetin 250 TL taksitli TOKİ projesinde sizi ev sahibi yapacağız" diyerek dolandırıcılık yapıldığı konusunda kamuoyunu uyardı.
 • 15:43Evde Sağlık Hizmet Birimi' Hizmete BaşladıEvde Sağlık Hizmet Birimi' Hizmete BaşladıOrdu’nun Fatsa ilçesinde Toplum Sağlığı Merkezi Müdürlüğü bünyesinde kurulan ‘Evde Sağlık Hizmet Birimi’ hizmete başladı.
 • 13:01Ordu 2016'dan UmutluOrdu 2016'dan UmutluOrdu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Meclis Başkanı Ufuk Ünal, 2016 yılından Ordu ili açısından oldukça umutlu olduklarını söyledi.
 • 17:39Ünye'nin Voleybol BaşarısıÜnye'nin Voleybol BaşarısıOrdu’nun Fatsa ilçesinde düzenlenen Yıldız Kızlar Voleybol Turnuvası Ordu İli Şampiyonası’nda rakiplerini yenen Ünye Meçhul Asker Ortaokulu il şampiyonu oldu.
 • 17:35Fatsa'nın Basketbol BaşarısıFatsa'nın Basketbol BaşarısıOrdu’nun Fatsa ilçesinde düzenlenen Yıldız Kızlar Basketbol Turnuvası Ordu İli Şampiyonası’nda rakiplerini yenen Fatsa Sakarya Ortaokulu il şampiyonu oldu.
 • 15:43Gürgentepe'ye Modern Devlet HastanesiGürgentepe'ye Modern Devlet HastanesiOrdu’da inşaatı tamamlanan 30 yataklı Gürgentepe Devlet Hastanesi’nde hasta kabulüne başlanıldı.
 • 14:05Atatürk'ün Naaşını Taşıyan Akkiraz O Günleri AnlattıOrdu’nun Fatsa ilçesinde yaklaşık 40 yıldır esnaflık yapan ve 1953 yılı Ekim ayında Atatürk’ün naaşını Anıtkabir’e nakledenler arasında yer alan Mustafa Akkiraz, o günle ilgili anılarını anlattı.
 • 19:56İki İlçede Tır ve Kamyon Geçişlerine Düzenlemeİki İlçede Tır ve Kamyon Geçişlerine DüzenlemeGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Karayolundan geçen tırların görüntüleri- Tırlardan detay - Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz'ın açıklamaları Ordu'da iki ilçede tır ve kamyon geçişlerine düzenlemeOrdu Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz: "23 Kasım 2015 Pazartesi gününden itibaren artık Fatsa ve Altınordu ilçelerinde kamyon ve tırların sabah 07: 00-09: 00, akşam 16: 00-20: 00 saatleri arasında geçiş yapmaları yasaklandı" Ordu'da Fatsa ve Altınordu ilçesi şehir geçişlerinden trafiğin rahatlaması için kamyon ile tırlara sabah ve akşam saatlerinde yasak getirildi.
 • 15:28Ordu'da İki İlçede Tır ve Kamyon Geçişlerine DüzenlemeOrdu'da İki İlçede Tır ve Kamyon Geçişlerine DüzenlemeOrdu'da Fatsa ve Altınordu ilçesi şehir geçişlerinden trafiğin rahatlaması için kamyon ile tırlara sabah ve akşam saatlerinde yasak getirildi.
 • 13:41Dokap'tan Altınordu'ya TakdirDokap'tan Altınordu'ya TakdirDoğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi (DOKAP) Başkanı Ekrem Yüce, Ordu’nun Altınordu Belediyesi tarafından hazırlanan ve kurum olarak destekledikleri ‘Yumurta Paketleme Tesisi’ ve ‘Soğuk Hava Deposu’ kurulmasının yumurta ve kivi üreticileri açısından büyük kolaylık sağlayacağını söyledi.
 • 13:54Hizan'da Hizan'da "Arıcılığı Geliştirme" ProjesiBitlis’in Hizan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü, ilçede "Arıcılığı Geliştirme" projesi kapsamında 40 arıcıya teorik ve uygulamalı eğitim verildi.
 • 12:47Altınordu'ya 1 Milyon 350 Bin TL'lik YatırımAltınordu'ya 1 Milyon 350 Bin TL'lik YatırımOrdu’nun Altınordu ilçesinde yapılacak olan ’Soğuk Hava Deposu’ projesi ve ’Yumurta Paketleme Tesisi’ projesinin hayata geçirilmesi için imza töreni düzenlendi.
 • 13:42AK Parti Ordu Milletvekili Çanak AçıklamasıAK Parti Ordu Milletvekili Oktay Çanak, "Yeni dönemde 5 mega proje ile Ordu'nun ekonomik-sosyal ve gelişmişlik çıtasını yükselteceğiz" dedi.
 • 12:40CHP'li Akkaya Sandık Görevlileri Aynı Zamanda Demokrasi GörevlileridirCHP'li Akkaya Sandık Görevlileri Aynı Zamanda Demokrasi GörevlileridirCHP'li Akkaya Sandık görevlileri aynı zamanda demokrasi görevlileridir CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, 1 Kasım günü yapılacak Milletvekili Genel Seçimine ilişkin açıklamalarda bulundu.
 • 12:40CHP'li Akkaya: Sandık Görevlileri Aynı Zamanda Demokrasi GörevlileridirCHP'li Akkaya: Sandık Görevlileri Aynı Zamanda Demokrasi GörevlileridirChp Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, 1 Kasım günü yapılacak Milletvekili Genel Seçimine ilişkin açıklamalarda bulundu.
 • 17:41Balkan ve Baltık Öğrenciler Ordu'daBalkan ve Baltık Öğrenciler Ordu'daGençlik Değişimleri Programı Kadın Girişimciliği Projesi kapsamında Litvanya, Letonya, Bulgaristan ve Türkiye’den toplam 30 öğrenci Ordu’ya geldi.
 • 14:47Fatsa Ünye Doğa Koruma Platformu'ndan Basın AçıklamasıFatsa Ünye Doğa Koruma Platformu'ndan Basın AçıklamasıOrdu’nun Fatsa ilçesinde Fatsa Ünye Doğa Koruma Platformu tarafından, ilçede siyanürle çıkarılmak istenen altın madenine karşı basın açıklaması yapıldı.
 • 12:14Ordu'nun Turizm Cazibesi ArtıyorOrdu'nun Turizm Cazibesi ArtıyorDoğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) Genel Sekreteri Çetin Oktay Kaldırım, Ordu’nun turizm cazibesinin giderek arttığını belirterek, “Birkaç yıl içerisinde Ordu’ya gelen yerli ve yabancı turist sayısı 1 milyonu bulabilir” dedi.
 • 14:32Karadeniz: Karadeniz: "Kivi İthal Ediyoruz"Ordu Üniversitesi (ODÜ) Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Turan Karadeniz, Türkiye’de yılda 45 bin ton civarında kivi üretilmesine rağmen yıllık 10 bin ton civarında da kivi ithalatı yapıldığını söyledi.
 • 17:20Ordu'da İçme Suyu TartışmasıOrdu Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) Genel Müdürlüğü teknik ekibi ve Halk Sağlığı Müdürlüğü yöneticileri, kentteki içme suyu hakkında basın açıklaması yaptı.
 • 17:10Fatsa'nın Hokey BaşarısıOrdu’nun Fatsa ilçesinde Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Hokey Takımı sporcuları, Osmaniye’de yapılan Türkiye Şampiyonası müsabakaları sonucunda 16 yaş altı liglerde mücadele etmeye hak kazandı.
 • 16:46Voleybol Hakem ve Gözlemci Semineri BaşladıVoleybol Hakem ve Gözlemci Semineri BaşladıTürkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Hakem ve Gözlemci Gelişim Semineri Ordu’da başladı.
 • 14:42Ordu'ya 1.5 Milyar Dolarlık ProjeOrdu'ya 1.5 Milyar Dolarlık ProjeOrdu’nun Çaybaşı ilçesinde ‘Uluslararası Teknoloji Merkezi’ kurulması yönünde Mayıs ayında imzalanan protokolun ardından ilk yatırımı bir Arap şeyhi yapacak.
 • 14:02Ordu Kivide İddialıOrdu Kivide İddialıOrdu Kivi Üreticileri Derneği Başkanı Yusuf Uzunlar, kasım ayında başlayacak kivi hasadında 7 bin ton rekolte beklediklerini söyledi.
 • 15:46Karadeniz Mahalli Offroad Kupası 6.yarış'ı 13 Eylül'de GerçekleşecekKaradeniz Mahalli Offroad Kupası 6.yarış'ı 13 Eylül'de GerçekleşecekOrdu’nun Fatsa ilçesinde Fatsa Offroad Spor Kulübü (FATOFF) üyeleri 13 Eylül 2015 Pazar günü Perşembe yaylasında yapılacak olan Karadeniz Mahalli Offroad Kupası 6.Yarış FATOFF hakkında basın toplantısı yaptı.
 • 16:43Samsun'da 100 Bin Ton Fındık Üretimi BekleniyorSamsun'da 100 Bin Ton Fındık Üretimi BekleniyorGıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kadir Güven, Samsun’da bu sene 101 bin ton fındık üretimi beklediklerini açıkladı.
 • 12:11Vezirköprü Tapu Müdürlüğünde Veda YemeğiVezirköprü Tapu Müdür Yardımcısı Ercan Sarıyar'ın tayini çıktığı için veda yemeği verildi.
 • 16:00Tkdk Proje BekliyorTkdk Proje BekliyorTarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Ordu İl Koordinatörü Mustafa Yücel, 2014 yılında tarımsal alanda 33 milyon liralık yatırım yapmak isteyen projelere 16 milyon lira hibe desteği verildiğini söyledi.
 • 18:36AK Parti Fatsa İlçe Danışma Meclis ToplantısıAK Parti Fatsa İlçe Danışma Meclis ToplantısıOrdu’nun Fatsa ilçesinde AK Parti Fatsa İlçe Danışma Meclisi Toplantısı yapıldı.
 • 08:33Başkan Kadıoğlu: Başkan Kadıoğlu: "Birliğimizi, Beraberliğimizi, Kardeşliğimizi Bozamayacaklar"Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, son günlerde artan terör olayları sonrası birlik ve beraberlik mesajı vererek, "Birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi asla bozamayacaklar"dedi.Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu Mehterçeşme Mahallesinde kısa süre önce açılışı yapılan Ordu İli Gürgentepe Işıktepe Köyü Derneği’ni ziyaret ederek çay sohbetine katıldı.
 • 13:25Ordu İşkur'un BaşarısıOrdu İşkur'un BaşarısıTürkiye İş Kurumu (İŞKUR) Ordu İl Müdürlüğü, özel sektör alanında işe yerleştirme oranı bakımından Türkiye 13.sü oldu.
 • 11:40Doğu Karadeniz Bal DeposuDoğu Karadeniz Bal DeposuArıcılık Araştırma Enstitüsü Müdürü Feyzullah Konak, Doğu Karadeniz Bölgesi’nin Türkiye bal üretiminin yüzde 20’sini gerçekleştirdiğini belirterek, “Doğu Karadeniz Bölgesi ürettiği bal miktarı ile dünyada 115 ülkeden fazla bal üretmektedir” dedi.
 • 18:46Fatsa Devlet Hastanesi YükseliyorFatsa Devlet Hastanesi YükseliyorYapımı devam eden yeni 300 yataklı Fatsa Devlet Hastanesi’nin inşaatı hızla yükseliyor.
 • 15:40Ordu'da Yumurta Üreticileri 'Birlik' OlacakOrdu'da Yumurta Üreticileri 'Birlik' OlacakOrdu Üniversitesi (ODÜ), Ordu Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Ordu Ziraat Odaları ile ortaklaşa yürütülen ve DOKAP tarafından desteklenen 1 Mart 2014-1 Mart 2016 tarihleri arasında uygulanacak olan ‘Doğu Karadeniz Bölgesi’nde Serbest Sistem Yumurta Tavukçuluğu’ projesi kapsamında yumurta üreticileri ‘birlik’ çatısı altında toplanıyor.
 • 15:40Tıp Fakültesi 'Acil'i AçıldıTıp Fakültesi 'Acil'i AçıldıBir süredir yenilenme ve tadilat çalışması yapılan Sağlık Bakanlığı ile Ordu Üniversitesi’nin ortak kullandığı ‘Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi’ hizmet vermeye başladı.
 • 10:44Ordu'da Hayvanlar AşılandıOrdu'da Hayvanlar AşılandıOrdu’da küçük ve büyükbaş hayvanların tanımlanması ve tescillenmesiyle, başta Kırım-Kongo Kanamalı Ateşi Hastalığı(KKKA) gibi bulaşıcı hastalıklara karşı aşılanmaları sürüyor.
 • 20:26Çavuşoğlu: Çavuşoğlu: "Kobani'ye Bugüne Kadar Verdiğimiz Destek Ortada"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun Kobani açıklaması Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, içinde bulunulan tabloda, hükümet kurulması için AK Parti'nin, sorumluluk sahibi bir parti olarak üzerine düşeni olgun bir şekilde yaptığını ve yapacağını belirterek, "Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın" dedi.
 • 10:36Türkkan: Türkkan: "Ordu Eğitimde Kalitesini Kanıtlıyor"Ordu İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, Ordu’nun her geçen gün eğitimde kalitesini kanıtladığını söyledi.
 • 01:32Ordu Ramazan imsakiyesi 2015/ İftar ve imsak vakitleriOrdu Ramazan imsakiyesi 2015/ İftar ve imsak vakitleriOrdu Ramazan imsakiyesi 2015. Ordu imsakiyesi, iftar imsak vakitleri ve 81 ilde ramazan imsakiyeleri. 12 ay içinde en değerlisi olarak bilinen Ramazan ayı boyunca Ordu ili ve tüm illerde iftar ve imsak vakitleri için ramazan imsakiyesi haberler.com'da.
 • 01:33Ordu Ramazan imsakiyesi 2015/ İftar ve imsak vakitleriOrdu Ramazan imsakiyesi 2015/ İftar ve imsak vakitleriOrdu Ramazan imsakiyesi 2015. Ordu imsakiyesi, iftar imsak vakitleri ve 81 ilde ramazan imsakiyeleri. 12 ay içinde en değerlisi olarak bilinen Ramazan ayı boyunca Ordu ili ve tüm illerde iftar ve imsak vakitleri için ramazan imsakiyesi haberler.com'da.
 • 01:33Ordu Ramazan imsakiyesi 2015/ İftar ve imsak vakitleriOrdu Ramazan imsakiyesi 2015/ İftar ve imsak vakitleriOrdu Ramazan imsakiyesi 2015. Ordu imsakiyesi, iftar imsak vakitleri ve 81 ilde ramazan imsakiyeleri. 12 ay içinde en değerlisi olarak bilinen Ramazan ayı boyunca Ordu ili ve tüm illerde iftar ve imsak vakitleri için ramazan imsakiyesi haberler.com'da.
 • 15:53Ordu Kuveytli Yatırımcıların GözdesiMaslak Real Estate Kuwait Gayrimenkul ve Yatırım Danışmanlığından Ehab Allam ile Maslak Real Estate Kuwait Gayrimenkul ve Yatırım Danışmanlığı Türkiye temsilcisi Muhammed Tarık Jarrar, Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu’nu makamında ziyaret etti.