SON DAKİKA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ HABERLERİ

Son Dakika Organize Sanayi Bölgesi Haberleri

 • 20:07 Aliağa Organize Sanayi Bölgesi'nde Yangın Aliağa Organize Sanayi Bölgesi'nde Yangın İzmir’in Aliağa ilçesinde bulunan 40 firmanın üretim yaptığı, 3 bin kişinin istihdam edildiği Aliağa Organize Sanayi Bölgesi’nde çıkan otluk alandaki yangın, korku dolu anlar yaşattı.
 • 19:22 Tarık Almış Gözyaşları ile Uğgurlandı Tarık Almış Gözyaşları ile Uğgurlandı Solunum yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğü Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi'nde bu sabah yaşamını yitiren eski Manisaspor başkanlarından, Manisalı hayırsever iş adamı Tarık Almış gözyaşları arasında toprağa verildi.
 • 17:51 ETİ'den Sonra Çalık Holding'e De Yer Tahsis Edildi ETİ'den Sonra Çalık Holding'e De Yer Tahsis Edildi Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük'ün göreve geldiği günden bu yana; Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesine yabancı yatırımcıların ilgisi artarak devam ediyor.
 • 16:03 Dağı Tıraşlayıp Osb Kurdular Sarp ve engebeli araziye sahip Trabzon'un Akçaabat ilçesinde, dağ ve tepe iş makinesiyle tıraşlanarak oluşturulan alanda kurulan Şinik Organize Sanayi Bölgesi'nin (OSB) ilk tesisi Yeni Akdağlar Gıda, törenle hizmete girdi.
 • 15:30 Hakkari Valiliğinden 'Yüksekova' Açıklaması Hakkâri Valiliğinden yapılan açıklamada, “terör örgütü mensupları tarafından Yüksekova ilçesinde kurulan barikatlar, açılan çukurlar ve evlere yerleştirilen el yapımı patlayıcıların (EYP) vatandaşlarımızın hayatını hiçe sayarak huzur ve güvenliğine kast ettiği" belirtildi.
 • 14:50 Yüksekova'daki Sokağa Çıkma Yasağı Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarının saldırıları nedeniyle zarar gören konutlarda hasar tespit çalışmalarına başlandığı bildirildi.
 • 14:47 Fabrika Önünde Yapılan Açlık Grevi 12. Gününde Fabrika Önünde Yapılan Açlık Grevi 12. Gününde Sakarya’nın Arifiye ilçesinde faaliyet gösteren bir fabrikada açlık grevi yapan işçilerden bir tanesi daha fenalaşarak hastaneye kaldırıldı.
 • 10:59 Bakan Yılmaz: Eğitimde Kalite Problemimiz Var Bakan Yılmaz: Eğitimde Kalite Problemimiz Var Yeni kabinede Milli Eğitim Bakanı olarak görevlendirilen İsmet Yılmaz, bir dizi açılış ve programlara katılmak için Sivas'a gitti.
 • 10:03 Patates Fritözü Fabrikayı Küle Çeviriyordu Patates Fritözü Fabrikayı Küle Çeviriyordu Bursa’da bir yemek fabrikasında kızartma makinesinden çıkan yangında 2 işçi dumandan zehirlendi.
 • 23:03 Halka Seslenip, Kız İstemeye Gitti Halka Seslenip, Kız İstemeye Gitti Bakan Özlü: Bakanlık ilave bir güçtür, Düzce için değerlendireceğiz (2)HALKA SESLENİP, KIZ İSTEMEYE GİTTİBilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, memleketi Düzce'de Anıtpark'ta meydanı dolduran halka seslendi.
 • 22:16 Bakan Özlü: Bakanlık İlave Bir Güçtür, Düzce İçin Değerlendireceğiz (2) Bakan Özlü: Bakanlık İlave Bir Güçtür, Düzce İçin Değerlendireceğiz (2) Halka SESLENİP, KIZ İSTEMEYE GİTTİBilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, memleketi Düzce'de Anıtpark'ta meydanı dolduran halka seslendi.
 • 18:18 Bozüyük Osb Atık Su Arıtma Tesisi Hizmete Girdi Bozüyük Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Atık Su Arıtma Tesisi, düzenlenen törenle hizmete girdi.
 • 17:55 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır'da Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır Havalimanı'nın yeni terminal binasının ve şehirde yapımı tamamlanan tesislerin toplu açılış törenine katılmak; şehirdeki STK temsilcileri ve kanaat önderleri ile buluşmak amacıyla Diyarbakır'a geldi.
 • 17:54 Aselsan, Yerli Silahlara Sivas'ta Dürbün Üretecek Aselsan, Yerli Silahlara Sivas'ta Dürbün Üretecek ASELSAN Hassas Optik Araştırma ve Üretim Tesisi'nin açılışı törenle yapıldı.
 • 16:54 Süt Kuzusu" Projesi Üreticiyi de Çocukları da Sevindirdi İzmir Büyükşehir Belediyesince, "Süt Kuzusu" projesi kapsamında 2016 sonuna kadar Tire Süt Kooperatifinden 11 milyon litre süt almak için 34 milyon 600 bin liralık sözleşmeye imza atıldı.
 • 16:50 Bakan Yılmaz: Eğitimde Kalite Problemimiz Var Bakan Yılmaz: Eğitimde Kalite Problemimiz Var Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Bizim kaliteyle ilgili problemimiz var. Öğretmenlerimize bir ömür boyu öğretmen akademisi kurarak eğitimini sağlayacağız. Öğretmen kaliteli olursa ürünü de, öğrencisi de kaliteli olur" dedi.
 • 16:50 Sivas - Bakan Yılmaz: Eğitimde Kalite Problemimiz Var Sivas - Bakan Yılmaz: Eğitimde Kalite Problemimiz Var Bakan Yılmaz: Eğitimde kalite problemimiz varMİLLİ Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Bizim kaliteyle ilgili problemimiz var. Öğretmenlerimize bir ömür boyu öğretmen akademisi kurarak eğitimini sağlayacağız. Öğretmen kaliteli olursa ürünü de, öğrencisi de kaliteli olur" dedi.
 • 16:16 Türkiye'nin İlk Seri Mercek Üretim Fabrikası Sivas'ta Açıldı Türkiye'nin İlk Seri Mercek Üretim Fabrikası Sivas'ta Açıldı Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Türkiye yine zor günlerden geçiyor.
 • 15:43 Diyarbakır'da Toplu Açılış Töreni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ey benim Diyarbekirli kardeşim, ey benim Kürt kardeşim, yahu bunlar sana bugüne kadar ne hizmet verdi Allah aşkına? Bunlar yakmaktan, yıkmaktan başka ne yaptılar, bunlar benim bu ülkede kardeşlerimi şehit etmekten başka ne yaptılar, öldürtmekten başka ne yaptılar?
 • 12:56 Mmo Sanayi ile Buluştu Mmo Sanayi ile Buluştu Makina Mühendisleri Odası (MMO) Samsun Şubesi, Samsun Organize Sanayi Bölgesi(OSB) ve küçük sanayi sitelerinde bulunan firmalarda çalışan üyeleriyle kahvaltı etkinliğinde buluştu.
 • 12:53 Esogü Proje Fuarı 2016' Gerçekleştirildi Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Teknoloji Transfer Ofisi Uygulama ve Araştırma Merkezi (ETTOM) ve Eskişehir Sanayi Odası (ESO) tarafından ortaklaşa düzenlenen "ESOGÜ Proje Fuarı 2016" etkinliği, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi İş ve Ticaret Merkezi alanında gerçekleştirildi.
 • 12:07 İstanbul'un Fethi Yeni Bir Çağ Açtı İstanbul'un Fethi Yeni Bir Çağ Açtı" Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, İstanbul’un fethinin sadece kuvvet üstünlüğüne dayalı bir savaş olmadığını, insanlık için yeni bir çağ açtığını söyledi.
 • 12:02 Arabulucular Çözüm Önerisinde Bulunabilecek Arabulucular Çözüm Önerisinde Bulunabilecek Kayseri Arabulucular Derneği Başkanı Kubilay Hasan Gürcan, tarafların konuya çözüm getirememeleri durumunda, arabulucuların çözüm önerisinde bulunabileceği müjdesini verdi.
 • 09:49 Tarıma Dayalı Besi Osb Erzincan'ın Lokomotifi Olacak Tarıma Dayalı Besi Osb Erzincan'ın Lokomotifi Olacak Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde kurulması planlanan İhtisas Besi Organize Sanayi Bölgesi için Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Sarak ve paydaşların katıldığı toplantı Erzincan Organize Sanayi Bölgesi toplantı salonunda gerçekleştirildi.
 • 17:41 Zonguldak Tso'dan Bafra Tso'ya Ziyaret Zonguldak Tso'dan Bafra Tso'ya Ziyaret Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetimi, Samsun Bafra Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.
 • 17:11 Eskişehir'de "Esogü Proje Fuarı 2016" Başladı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) ve Eskişehir Sanayi Odası'nın (ESO) işbirliğiyle düzenlenen "ESOGÜ Proje Fuarı 2016" açılışı yapıldı.
 • 15:09 Sanayiciye Tübitak Destekleri Anlatıldı Sanayiciye Tübitak Destekleri Anlatıldı Adıyaman Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkanlığı ile TÜBİTAK işbirliğinde sanayicilere TÜBİTAK’ın TEYDEB Programı anlatıldı.
 • 10:57 Başkan Özaltun, Ankara'da Genel Müdürleri Ziyaret Etti Başkan Özaltun, Ankara'da Genel Müdürleri Ziyaret Etti Konya’nın Beyşehir İlçe Belediye Başkanı Murat Özaltun, Ankara’da genel müdürlükler düzeyinde birtakım ziyaretlerde ve temaslarda bulundu.
 • 09:10 12. Kent ve Yaşam Ödülleri" Sahiplerini Buldu Yeni Arayışlar Girişimi Platformu Derneğinin (YAPDER) "12'nci Kent ve Yaşam Ödülleri" sahiplerini buldu.
 • 21:21 6. Kastamonu Ahşap Fuarı Kapılarını Açtı 6. Kastamonu Ahşap Fuarı Kapılarını Açtı 6. Kastamonu Ahşap Fuarı, Kuzeykent Fuar alanında düzenlenen törenle kapılarını ziyaretçilerine açtı.
 • 19:39 Devler Şanlıurfa Sanayisini Tercih Ediyor Devler Şanlıurfa Sanayisini Tercih Ediyor Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük'ün göreve geldiği günden bu yana Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesine yabancı yatırımcıların ilgisi artarak devam ediyor.
 • 19:13 Devler Şanlıurfa Sanayisini Tercih Ediyor Devler Şanlıurfa Sanayisini Tercih Ediyor Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük’ün göreve geldiği günden bu yana; Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi’ne yabancı yatırımcıların ilgisi artarak devam ediyor.
 • 17:54 Kesiad Başkanı Zeki Yöndem Açıklaması Kesiad Başkanı Zeki Yöndem Açıklaması Kemalpaşa Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin (KESİAD) her ay geleneksel olarak düzenlediği toplantıda konuşan KESİAD Başkanı Zeki Yöndem, yeni hükumete güvenlerinin tam olduğunu ve ekonomik reformların bir an önce hayata geçirilmesini istediklerini belirtti.
 • 17:04 TBMM Başkanı Kahraman Açıklaması TBMM Başkanı İsmail Kahraman, "Bu ayrımlar, bu bölünme gibi durumlar geçicidir, kalıcı olamaz. Kökümüz bir ve geleceğimiz bir olacak, çok daha ileriye gideceğiz.
 • 16:31 DTSO'dan İş Gezisi DTSO'dan İş Gezisi Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sayar başkanlığında bir heyet Ankara'ya iş gezisi düzenledi.
 • 16:29 Havza Kaymakamı Tanrısever'den Mahalle Ziyareti Havza Kaymakamı Alper Tanrısever, Bekdiğin Mahallesi'nde ziyaretlerde bulundu.
 • 16:10 Fabrika Önünde Yapılan Açlık Grevi 9. Gününde Fabrika Önünde Yapılan Açlık Grevi 9. Gününde Sakarya’nın Arifiye ilçesinde faaliyet gösteren bir fabrikada açlık grevi yapan işçilerden bir tanesi fenalaşması sonucu hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.
 • 15:53 Ztso Heyeti İncelemelerde Bulunmak Üzere Samsun'a Gitti Ztso Heyeti İncelemelerde Bulunmak Üzere Samsun'a Gitti Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Özkan, Genel Sekreter Muharrem Sarıkaya ve Zonguldak İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Necmi Çelik’ten oluşan heyet Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK ) tarafından sağlanan IPARD destekleri ile ilgili görüşmeler yapmak ve Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili yerinde incelemelerde bulunmak amacıyla Samsun’a gitti.
 • 09:38 Kosbi'den Mesleki Eğitime Tam Destek Kosbi'den Mesleki Eğitime Tam Destek Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi (KOSBİ), ile Kemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen “Geleceğin İçin, Mesleğini Keşfet” konulu proje yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.
 • 22:23 Bartın'da Dünya Meteoroloji Günü Etkinliği Bartın'da Dünya Meteoroloji Günü Etkinliği Bartın Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü Meteoroloji Günü’nü düzenlediği etkinliklerle kutladı.
 • 18:57 Gaziantep'te Parasını Alamayan İşçilerden Eylem Gaziantep'te Parasını Alamayan İşçilerden Eylem Gaziantep'te parasını alamayan işçilerden eylemGAZİANTEP'te, faaliyet gösteren bir firmaya bağlı olarak Irak'ta yapımı süren hastane inşaatında çalışan işçiler, paralarını alamadıkları gerekçesiyle eylem yaptı.
 • 18:18 Gaziantep'te Parasını Alamayan İşçilerden Eylem Gaziantep'te Parasını Alamayan İşçilerden Eylem Gaziantep'te, faaliyet gösteren bir firmaya bağlı olarak Irak'ta yapımı süren hastane inşaatında çalışan işçiler, paralarını alamadıkları gerekçesiyle eylem yaptı.
 • 17:55 Tarım Arazilerine Sanayi İmarı Tarım Arazilerine Sanayi İmarı Bursa’nın Yenişehir ilçesinde Organize Sanayi Bölgesi’nin (YOSAB) 2. uygulama alanındaki tarlaları sanayi imarlı arsa vasfına dönüştürme çalışmaları tamamlandı.
 • 15:18 65. Hükümetin Kurulması Kayseri Ticaret Borsası (KTB) Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Ünlü ve Organize Sanayi Bölgesi (KOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, 65. Hükümette Çevre ve Şehircilik Bakanlığı görevini üstlenen Mehmet Özhaseki'yi kutladı.
 • 13:02 Kahkahası Bol Terapi - Bursa GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : -Atölyenin ortaklarından Mehtap Hersek Akkoyunlu'nun konuşması -Kahkaha Terapisti ve Yoga öğretmeni Ayşen Balıkçılar'ın konuşması -Terapiye katılan ve bir tekstil fabrikasında çalışan Dilek Sözeri'nin konuşması -İnegöl ilçesindeki bir fabrikada kalite müdürü olan Fatih Yeşilçimen'in konuşması -Kahkaha atanlardan detay -Kahkaha terapisinden detay Kahkahası bol terapi İş stresinin azaltılması, yoğun tempoda çalışanların biraz rahatlatılması amacıyla düzenlenen "kahkaha terapileri" ilgi görüyor Bursa'da bir program düzenleyen atölyenin ortaklarından Akkoyunlu: "Kahkahanın iş dünyasındaki önemi de artık vazgeçilmez" Kahkaha Terapisti ve Yoga öğretmeni Balıkçılar: "Kahkaha diyoruz ama bu böyle çok sesli başkalarını rahatsız edecek şekilde değil çünkü gülmenin insanlar üzerinde büyülü bir etkisi var. Özellikle kalbi koruyucu, stres seviyesini düşürücü özelliği var." İSMAİL ERSAN - İş stresinin azaltılması, yoğun tempoda çalışanların biraz rahatlatılması amacıyla düzenlenen, yöneticilerden en alt kademede çalışanlara kadar hemen herkesin katıldığı "kahkaha terapileri" ilgi görüyor.
 • 12:56 Kayserili Sanayiciler Hükumetin Kurulmasından Dolayı Umutlu Kayserili Sanayiciler Hükumetin Kurulmasından Dolayı Umutlu Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, yeni hükumetin kurulmuş olmasının, ekonomide ve iş hayatında canlılık getireceğini söyledi.
 • 11:57 İzmir Polisi Teröre Geçit Vermedi İzmir Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin istihbarat ağı ve titiz çalışmaları sayesinde, son bir yılda eylem yapma hedefiyle kente gelen terör örgütü üyelerine yönelik operasyonlarda önemli bombalı ve silahlı saldırıların önüne geçildi.
 • 11:45 Kahkahası Bol Terapi İş stresinin azaltılması, yoğun tempoda çalışanların biraz rahatlatılması amacıyla düzenlenen, yöneticilerden en alt kademede çalışanlara kadar hemen herkesin katıldığı "kahkaha terapisi" ilgi görüyor.
 • 11:31 Girişimciler Hayallerine Btso ile Ulaşıyor Girişimciler Hayallerine Btso ile Ulaşıyor Bursa ekonomisine yön veren projelerin merkezi olan BTSO, girişimcilerin önünü açan adımlarına devam ediyor.
 • 11:07 Bursa Evine Giderken Köpeğin Saldırısına Uğradı Bursa Evine Giderken Köpeğin Saldırısına Uğradı Evine giderken köpeğin saldırısına uğradıBursa'da, çalıştığı yerde mesaisini bitirip evine giderken bir fabrikanın bekçi köpeği tarafından saldırıya uğrayan Salih Mert, kollarından ve bacağından yaralanarak hastaneye kaldırıldı.