SON DAKİKA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ HABERLERİ

Son Dakika Organize Sanayi Bölgesi Haberleri

 • 19:46Güney Kore Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Jeon'dan Karabük'e ZiyaretGüney Kore Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Tae-Dong Jeon, Karabük'ü ziyaret ederek yerel yetkililerle görüştü.
 • 19:16Konya Sendikaya Üye Oldukları İddiasıyla İşten Çıkarılan İşçiler, Çadır Kurarak Eylem BaşlattıKonya Sendikaya Üye Oldukları İddiasıyla İşten Çıkarılan İşçiler, Çadır Kurarak Eylem BaşlattıSendikaya üye oldukları iddiasıyla işten çıkarılan işçiler, çadır kurarak eylem başlattı KONYA'da sendikaya üye oldukları iddiasıyla işten atıldıklarını ileri süren işçiler, bağlı bulundukları sendikanın yöneticileriyle birlikte iş yerinin önüne çadır kurarak, basın açıklaması yaptı.
 • 18:58Ermetal'de Mutlu SonErmetal'de Mutlu SonTalepleri karşılanan Ermetal A.Ş. çalışanları, üretime devam kararı aldı.
 • 18:44Sendikaya Üye Oldukları İddiasıyla İşten Çıkarılan İşçiler, Çadır Kurarak Eylem BaşlattıSendikaya Üye Oldukları İddiasıyla İşten Çıkarılan İşçiler, Çadır Kurarak Eylem BaşlattıKonya'da sendikaya üye oldukları iddiasıyla işten atıldıklarını ileri süren işçiler, bağlı bulundukları sendikanın yöneticileriyle birlikte iş yerinin önüne çadır kurarak, basın açıklaması yaptı.
 • 18:43Konya'da Hidrokon İşçileri, Fabrika Önünde Eylem BaşlattıKonya'da Hidrokon İşçileri, Fabrika Önünde Eylem BaşlattıKonya Hidrolik Makina Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi (Hidrokon) çalışanları, sendikalı oldukları gerekçesiyle bir yılda 70 kişinin işten atılmasına tepki gösterip fabrika önünde eylem yaptı.
 • 18:02Başbakan Davutoğlu Van'daBaşbakan Davutoğlu Van'daBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı sert bir dille eleştirerek, “Bir tarafta Arap, Türk, Kürt’le omuz omuza Kudüs’e yürüyen Selahaddin Eyyübi, diğer taraftan Papa ile aynı dili kullanan haçlı zihniyetli bir eş başkan” dedi.
 • 17:40Kalkınma Bakanı Yılmaz AçıklamasıKalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Diyarbakır'da öncelikli hedeflerinin, 50 bin çalışanı bulunan bir Organize Sanayi Bölgesi oluşturmak olduğunu söyledi.
 • 17:19Denizli'de Toplu Zehirlenmelerin Nedeni AnlaşılamadıDenizli'de Toplu Zehirlenmelerin Nedeni AnlaşılamadıDenizli'de, 11-14 Mayıs tarihleri arasında 200'den fazla kişinin çeşitli hastanelere bulantı, kusma, ishal, karın ağrısı şikayetiyle başvurmasıyla ilgili olarak Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan tahlil ve incelemelerde herhangi bir mikroorganizmaya rastlanmadığı açıklandı.
 • 17:16Güney Kore Heyeti İsmetpaşa Alanında İncelemelerde BulunduGüney Kore Heyeti İsmetpaşa Alanında İncelemelerde BulunduEski Karabük TSO Başkanı ve AK Parti Karabük Milletvekili Sedat Namal ve TSO Meclis Başkanı Timurçin Saylar tarafından ön çalışmaları tamamlanan ve İsmetpaşa bölgesine yapılması planlanan Metal ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi alanında Güney Kore heyeti incelemelerde bulundu.
 • 16:13Bakan Yılmaz, OSB'yi Ziyaret EttiBakan Yılmaz, OSB'yi Ziyaret EttiKalkınma Bakanı ve Diyarbakır Milletvekili Adayı Cevdet Yılmaz, Organize Sanayi Bölgesi'ni ziyaret etti.
 • 15:55Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Heyeti, Gto'yu Ziyaret EttiÜnye Ticaret ve Sanayi Odası Heyeti, Gto'yu Ziyaret EttiÜnye Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı, Yönetim Kurulu Başkanı ve üyelerinden oluşan bir heyet, Gaziantep Ticaret Odası'nı(GTO) ziyaret etti.
 • 15:31Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Heyeti, Gto'yu Ziyaret EttiÜnye Ticaret ve Sanayi Odası Heyeti, Gto'yu Ziyaret EttiÜnye Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı, Yönetim Kurulu Başkanı ve üyelerinden oluşan bir heyet, Gaziantep Ticaret Odasını (GTO) ziyaret etti.
 • 15:03Gebze'de İş Kazası: 1 ÖlüKocaeli’nin Gebze ilçesinde Organize Sanayi Bölgesi’ndeki bir fabrikada kanal açma çalışmaları sırasında meydana gelen toprak kaymasında, toprak altında kalan bir işçi öldü.
 • 13:03Düzce'de 5 Tane Osb OlacakDüzce'de 5 Tane Osb OlacakDüzce Valisi Ali Fidan Gümüşova ilçesinde yaptığı açıklamada Düzce’de 5 tane Organize Sanayi Bölgesi kurulmuş olacağını söyledi.
 • 12:28AK Parti, Urfa Vaatlerini AnlatacakAK Parti, Urfa Vaatlerini AnlatacakAK Parti İl Teşkilatı bugün düzenleyeceği buluşma ile önümüzdeki dönem yapmayı planladığı projeleri halka anlatacak.
 • 12:22Osmaneli'de Osmaneli'de "Ver Elini Osmaneli" Projesi Kapsamında Turizm PaneliOsmaneli Belediyesi’nin hazırladığı "Ver elini Osmaneli" projesi kapsamında Necla Hanım konağında turizm konulu bir panel düzenlendi.
 • 12:16Kayseri'de Uyuşturucu OperasyonuKayseri'de uyuşturucu satıcılarına yönelik operasyonda 3 kişi tutuklandı.
 • 11:43Kayseri'de Uyuşturucu Operasyonu: 3 GözaltıKayseri'de Uyuşturucu Operasyonu: 3 GözaltıKayseri'de polisin durdurduğu otomobilde yapılan aramada, 33.35 gram metamfetamin maddesi, 2.15 gram esrar ve 2 ruhsatsız tabanca ele geçirildi.
 • 11:33800 Kişinin Çalıştığı Fabrikada Patron Zam Verdi, Üretim Yeniden BaşladıBursa'da otomotiv devi fabrikalarda başlayan üretim durdurma eylemlerinin sıçradığı 800 civarında işçinin çalıştığı Ermetal A.Ş.'de yönetimle işçilerin görüşmesi anlaşma ile sonuçlandı.
 • 10:59Zam İçin İş Bırakan Çalışanlar, Patron Söz Verince İşe BaşladılarZam İçin İş Bırakan Çalışanlar, Patron Söz Verince İşe BaşladılarFord ve Petkim'deki üretim durdurma eylemi devam ediyor. Bursa'da da bir fabrikada çalışan 800 işçi iş bırakma eylemi yaptı. Patron zam sözü verince eylem son buldu.
 • 10:44AOSB Akademi'de Dersler SürüyorAOSB Akademi'de Dersler SürüyorAOSB Başkanlığınca, bölgede faaliyet gösteren firmalara eğitim desteği sağlamak amacıyla kurulan AOSB Akademi'de "Ekip Takım ve Grup Çalışması Eğitimi" verildi.
 • 00:29Işık: Işık: "Allah'a Şükürler Olsun Bugün Çok Önemli Bir Fazı, Birinci Fazı Bitirdik"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - TOSB Otomotiv Yan Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Yıllık Sanayici Bilgilendirme Toplantısı- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Kocaeli'de: - "(Yerli otomobil) Allah'a şükürler olsun bugün çok önemli bir fazı, birinci fazı bitirdik.
 • 21:38İki Otomobil Kafa Kafaya Çarpıştı: 1 Yaralıİki Otomobil Kafa Kafaya Çarpıştı: 1 Yaralıİzmir’in Tire ilçesinde iki otomobilin kafa kafaya çarpışması sonucu meydana gelen kazada 1 kişi ağır yaralandıEdinilen bilgilere göre, Tire Organize Sanayi Bölgesi yakınlarında İzmir istikametinden Tire yönüne doğru gitmekte olan Özkan Yavaşoğulları yönetimindeki 41 NC 422 plakalı otomobil ile karşı yönden gelmekte olan Serkan Demirtaş (39) yönetimindeki 35 RP 907 plakalı otomobil, kaygan zemin ve dikkatsizlik yüzünden kafa kafaya çarpıştı.
 • 20:38Bakan Yıldız, Tramvayla Yolculuk YaptıBakan Yıldız, Tramvayla Yolculuk YaptıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın tramvaya binmesi-Vatandaşlarla sohbet etmesi ve karanfil dağıtması Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız Kayseri'de- Bakan Yıldız, tramvayla yolculuk yaptı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kayseri'de tramvayda yolculuk yaparak, vatandaşlarla sohbet etti.
 • 20:37Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Kocaeli'de AçıklamasıBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, yerli otomobil çalışmalarına ilişkin, "Allah'a şükürler olsun bugün çok önemli bir fazı, birinci fazı bitirdik.
 • 18:58Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız Kayseri'deEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kayseri'de tramvayda yolculuk yaparak, vatandaşlarla sohbet etti.
 • 18:39İzmir'de Otomotiv İşçileri Eylem Yaptıİzmir'de jant üreten fabrikada çalışan işçiler, bağlı bulundukları Türk Metal Sendikasının haklarını savunmadığı gerekçesiyle protesto etti.
 • 18:33Gaziantep'e 12 Dev ProjeGaziantep'e 12 Dev Proje" ToplantısıTanıtımın yapıldığı salondan görüntüler - AK Parti adaylarının selamlaması- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Gül'ün açıklamaları- Projeden görüntüler - Salondan detaylar "Gaziantep'e 12 Dev Proje" Toplantısı- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Gül, Gaziantep'te sağlıktan ulaşıma, eğitimden ticarete kadar hayata geçirecekleri 12 projeyi açıkladı- Projeler arasında dünyada sadece 8 şehirde kullanılan hızlı tren Gaziantep'e getirilmesi ve kentin Adana, Osmaniye, Mersin, Karaman, Konya, Ankara ve İstanbul'a demiryoluyla bağlanması, bin 875 yataklı şehir hastanesi, yeni bir uluslararası havalimanı, 100 bin kişiye istihdam sağlayacak yeni OSB yapımı ve Amanos Dağlarına açılacak tünellerle Akdeniz'e ulaştırılması yer alıyor AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül, Gaziantep'te yaşayan 2 milyon kişinin hayatlarını daha rahat sürdürebilmeleri için önemli projeler geliştirdiklerini söyledi.
 • 17:50Yangında 100 Tonluk Saman Kullanılamaz Hale GeldiYangında 100 Tonluk Saman Kullanılamaz Hale GeldiNiğde'nin Bor ilçesinde Organize Sanayi Bölgesi'ndeki hayvan çiftliğinde yangın çıktı.
 • 17:34Kışanak'tan Fabrika ZiyaretiKışanak'tan Fabrika ZiyaretiEş Başkanı Gültan Kışanak, DİSİAD'ın 'Kentimizi ve Markalarımızı Tanıyalım' çalışmaları kapsamında kadın girişimcilerin kurduğu fabrikayı ziyaret etti.
 • 17:31Kışanak'tan Fabrika ZiyaretiDiyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak, DİSİAD'ın "Kentimizi ve Markalarımızı Tanıyalım" çalışmaları kapsamında kadın girişimcilerin kurduğu Amida Süt ve Süt Ürünleri Fabrikası'nı ziyaret etti.
 • 17:29Cms İşçileri Türk Metal Sendikası'ndan İstifa Etti, İyileştirme İstediCms İşçileri Türk Metal Sendikası'ndan İstifa Etti, İyileştirme İstediBursa'da otomotiv fabrikalarında çalışan işçilerle Türk Metal İş Sendikası arasındaki gerginlik İzmir'e sıçradı.
 • 17:12Mtso Meclisi ToplandıMtso Meclisi ToplandıMalatya Ticaret ve Sanayi Odası’nın Mayıs ayı meclis toplantısı Meclis Başkan Vekili Ali Seydi Ünlü başkanlığında gerçekleştirildi.
 • 16:27Başkan Uysal Sanayicilerle BuluştuBaşkan Uysal Sanayicilerle BuluştuZonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Yaşar Tetiker’in de katılımıyla Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) işyerleri bulunan sanayicilerle sabah kahvaltısında bir araya geldi.
 • 16:14Vali Düzgün'den, Osb'nin Yeni Yönetimine Hayırlı Olsun ZiyaretiVali Düzgün'den, Osb'nin Yeni Yönetimine Hayırlı Olsun ZiyaretiVali Orhan Düzgün, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nin (KOSB) 13’üncü olağan genel kurulunda, Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine seçilen Tahir Nursaçan ve Yönetim Kurulu’na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
 • 16:01Gaziantep'e 12 Dev Proje" ToplantısıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül, Gaziantep'te yaşayan 2 milyon kişinin hayatlarını daha rahat sürdürebilmeleri için önemli projeler geliştirdiklerini söyledi.
 • 15:48Gümüşhane'den Kısa KısaGümüşhane Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Toplantısı yapıldı.
 • 14:47Genel Seçime DoğruAK Parti Malatya Milletvekili Adayı Taha Özhan, genel seçim çalışmaları kapsamında, vatandaşlarla bir araya geldi, Organize Sanayi Bölgesi'ndeki fabrikaları gezdi.
 • 14:46İran'ın Ankara Büyükelçisi Bigdeli, Konya'daİran'ın Ankara Büyükelçisi Ali Rıza Bigdeli, Konya Valisi Muammer Erol'u ziyaret etti.
 • 14:24Davutoğlu: Pensilvanya'ya Vuruyorsun, Ses Demirtaş'tan ÇıkıyorDavutoğlu: Pensilvanya'ya Vuruyorsun, Ses Demirtaş'tan ÇıkıyorSiirt'te konuşan Başbakan, 3 legal parti ile 3 illegal örgütün kendilerine karşı birleştiğini belirterek, "Pensilvanya'ya vuruyorsunuz, ses Demirtaş'tan çıkıyor." dedi.
 • 14:11Gümrükçüoğlu Vakfıkebir'de Muhtarlarla BuluştuGümrükçüoğlu Vakfıkebir'de Muhtarlarla BuluştuTrabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Vakfıkebir’de muhtarlarla bir araya geldi.
 • 13:51Müdür Çolakoğlu'ndan İş Yeri ZiyaretiMüdür Çolakoğlu'ndan İş Yeri ZiyaretiMuş İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ergün Çolakoğlu, Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan firmalara teknik ziyaretlerde bulundu.
 • 12:14Ekinci: Fabrikalarla İşsizlik Son BulacakEkinci: Fabrikalarla İşsizlik Son BulacakŞanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi'ne çıkarma yapan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, "Açılan fabrikalarla birlikte işsizlik son bulacak" dedi.
 • 10:06Genel Seçimlere DoğruAK Parti Hatay Milletvekili ve 25. dönem milletvekili adayı Adem Yeşidal, seçim çalışmaları kapsamında Altınözü ilçesini ziyaret etti.
 • 09:02Gündem/ 28 Mayıs 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Otobüsçüler Federasyonu Genel Kurulu'na katılacak.
 • 00:10Gündem Özeti/ 28 Mayıs 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Pursaklar ve Keçiören'de vatandaşlarla buluşacak, partisinin Aydın mitingine katılacak, İzmir Ticaret Borsası'nda konuşacak.
 • 00:07Zeybekci: Zeybekci: "Bir Daha Bu Ülkeye IMF Memurları Gelip Yönetmeyecek"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Zeybekci'nin Denizli Organize Sanayi Bölgesinde Denizli Gümrük Müdürlüğü çalışanları ile selamlaşması - Tekstil işçilerini selamlaması- Hizmet binası açılış töreninde konuşması- Açılış kurdelesinin kesilmesi Ekonomi Bakanı Zeybekci, Denizli'de: - "Türkiye önümüzdeki dönemde, 2023'e çıktığımız bu medeniyet yolculuğunda kuralları belirlenen Türkiye değil, kuralları belirleyen Türkiye olacak inşallah ama bunu hep beraber yapacağız" Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Türkiye önümüzdeki dönemde, 2023'e çıktığımız bu medeniyet yolculuğunda kuralları belirlenen Türkiye değil, kuralları belirleyen Türkiye olacak inşallah ama bunu hep beraber yapacağız" dedi.
 • 21:47Ekonomi Bakanı Zeybekci, Denizli'de AçıklamasıEkonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Türkiye önümüzdeki dönemde, 2023'e çıktığımız bu medeniyet yolculuğunda kuralları belirlenen Türkiye değil, kuralları belirleyen Türkiye olacak inşallah ama bunu hep beraber yapacağız" dedi.
 • 21:17Arçelik-Lg Fabrikası İşçilerinin EylemiArçelik-Lg Fabrikası İşçilerinin EylemiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Pankartlarla yürüyen grup- Slogan atılması- Grup sözcüsü Hüseyin Tohumcu'nun açıklaması- Genel görüntüler Kocaeli'de işçi eylemi- Arçelik-LG Fabrikası işçileri, ücretlerinin artırılması ve Türk Metal Sendikasının fabrikadan ayrılması talebiyle eylem yaptı Gebze Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren Arçelik-LG Fabrikasının işçileri, ücretlerinin artırılması ve Türk Metal Sendikasının fabrikadan ayrılması talebiyle eylem yaptı.
 • 20:26Denizli Bakan Zeybekci, Konferans Salonu Açılışında Menderes İçin Fatiha OkuttuDenizli Bakan Zeybekci, Konferans Salonu Açılışında Menderes İçin Fatiha OkuttuBakan Zeybekci, konferans salonu açılışında Menderes için Fatiha okuttu (ek) ASGARİ ÜCRETİ 1500 TL YAPMAK SÜT VEREN İNEĞİ ÖLDÜRMEK DEMEKTİR Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli Gümrük Müdürlüğü'nün Organize Sanayi Bölgesi'ndeki hizmet binasının açılışına katıldı.