SON DAKİKA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ HABERLERİ

Son Dakika Organize Sanayi Bölgesi Haberleri

 • 13:39Japon Devinin Türkiye'deki Fabrikası Resmen AçılıyorJapon Devinin Türkiye'deki Fabrikası Resmen AçılıyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Japon Lastik Fabrikası Sumitomo Rubber AKO'nun açılışını yapmak üzere yarın Çankırı'ya geliyor.
 • 19:18Bakan Çağatay Kılıç, Forklift KullandıBakan Çağatay Kılıç, Forklift KullandıSamsun’un Kavak ilçesinde seçim çalışmalarını sürdüren Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, bir fabrika ziyaretinde forklifte binerek deneme sürüşü yaptı.
 • 18:28Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Samsun'daGençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Ankara'daki terör saldırısının tüm Türkiye'ye yönelik olduğunu belirterek, "Ankara'da yapılan saldırı tüm Türkiye'ye, demokrasimize, milletimize, devletimize, birliğimize, beraberliğimizi ve kardeşliğimize yapılmış bir saldırıdır.
 • 16:08Diyarbakır OSB'de Bir Depoda Kaçak Sigara Ele GeçirildiDiyarbakır OSB'de Bir Depoda Kaçak Sigara Ele GeçirildiDiyarbakır'da bir depoda piyasa değeri yaklaşık 210 bin TL olan 51 bin 670 paket değişik markalarda kaçak sigara ele geçirildi.
 • 14:54Köktaş'tan Teröre Karşı 'Birlik' ÇağrısıKöktaş'tan Teröre Karşı 'Birlik' ÇağrısıAK Parti Samsun Milletvekili ve Milletvekili Adayı Fuat Köktaş, "Eli kanlı terör grupları asla amaçlarına ulaşamayacaklar.
 • 14:30Nkü Akademik Yıl Açılış TöreniTekirdağ Valisi Enver Salihoğlu, Ankara'daki terör saldırısına ilişkin, "İnsanlıktan nasibini almamış bu kişiler ve onları uzaktan yöneten, kumanda edenler inşallah cezalarını bulacaklar" dedi.
 • 14:22MHP'li Kalaycı Seçim Çalışmalarına Devam EdiyorMHP'li Kalaycı Seçim Çalışmalarına Devam EdiyorMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreter Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, Konya Kırmızı Et Üreticileri Birliği’ni ziyaret etti.
 • 14:2110. Cumhurbaşkanı Sezer Anadolu Osb'yi Ziyaret Etti10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Anadolu Organize Sanayi Bölgesine (OSB) ziyarette bulundu.
 • 12:48Zeytinyağı Fiyatı Üreticinin Yüzünü GüldürüyorZeytinyağı Fiyatı Üreticinin Yüzünü GüldürüyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Zeytin yağı fabrikası görüntüsü, - Zeytinlerden detay, Zeytinyağı fiyatı üreticinin yüzünü güldürüyor- Mersin'in Silifke ilçesinde bu yıl 3 bin 500 ton zeytinyağı üretimi bekleniyor Mersin'in Silifke ilçesinde toplam 3 bin 500 ton zeytinyağı üretimi bekleyen üreticiler kilogram fiyatının 15-20 lira civarında olmasından memnun.Silifke ilçesinde hasadına başlanan zeytinler üreticiler tarafından sofralık ve yağlık olarak ikiye ayrılıyor.
 • 11:44Zeytinyağı Fiyatı Üreticinin Yüzünü GüldürüyorMersin'in Silifke ilçesinde toplam 3 bin 500 ton zeytinyağı üretimi bekleyen üreticiler kilogram fiyatının 15-20 lira civarında olmasından memnun. Silifke ilçesinde hasadına başlanan zeytinler üreticiler tarafından sofralık ve yağlık olarak ikiye ayrılıyor.
 • 10:40Mersin Teknopark'a 2'ncilik ÖdülüMersin Teknopark'a 2'ncilik ÖdülüMersin Teknopark, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen 3. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi’nden ödülle döndü.
 • 18:33CHP'li Kaytan: Yozgat AK Parti'ye Verdiği Desteğin Karşılığını AlamadıCHP'li Kaytan: Yozgat AK Parti'ye Verdiği Desteğin Karşılığını AlamadıCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yozgat Milletvekili adayı Onur Kaytan, Yozgat’ın AK Parti'ye verdiği desteğin karşılığını 13 yıldır alamadığını söyledi.
 • 16:28Bilecik'te İl Encümen ToplantısıBilecik İl Encümeni Toplantısı, Vali Ahmet Hamdi Nayir başkanlığında yapıldı.
 • 16:27CHP Yozgat Milletvekili Adayı Onur Kaytan AçıklamasıCHP Yozgat Milletvekili Adayı Onur Kaytan AçıklamasıCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yozgat Milletvekili Adayı Onur Kaytan, 1 Kasım’da Yozgat’tan milletvekili seçildiğinde CHP’nin Merkez Türkiye Projesi’nin Yozgat olacağını söyledi.
 • 16:27Sivas 4 Aracın Karıştığı Zincirleme Kazada 2 Kişi YaralandıSivas 4 Aracın Karıştığı Zincirleme Kazada 2 Kişi Yaralandı4 Aracın karıştığı zincirleme kazada 2 kişi yaralandı SİVAS'ta otomobil, kamyonet ve kamyonun karıştığı 4 araçlı zincirleme trafik kazasında 2 kişi yaralandı.
 • 16:15Çorlu'dan Kısa KısaTrakya İş Adamları ve Yöneticileri Derneği (İŞTRAK) Yönetim Kurulu üyeleri, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan'ı ziyaret etti.
 • 16:07Ankara'daki Patlamaya KınamaVan Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Şemsettin Bozkurt, Ankara’da gerçekleştirilen patlamayı kınadı.
 • 16:07Sivas'ta Zincirleme Kaza: 2 YaralıSivas'ta Zincirleme Kaza: 2 YaralıSivas'ta otomobil, kamyonet ve kamyonun karıştığı 4 araçlı zincirleme trafik kazasında 2 kişi yaralandı.
 • 15:21Mtosb, Tahran Uluslararası Sanayi Fuarı'na KatıldıMtosb, Tahran Uluslararası Sanayi Fuarı'na KatıldıMersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB), İran’da düzenlenen 15. Tahran Uluslararası Sanayi Fuarı’na (Tehran Industry International Exhibition) katıldı.
 • 14:48Ankara'daki Terör Saldırısına Tepkilerİzmir'de bazı siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarınca Ankara'daki terör saldırısını protesto etmek amacıyla yürüyüş düzenlendi.
 • 14:26Ankara'daki Terör Saldırısına TepkilerKAYSERİ/ Kayseri ve Kırşehir'de, Ankara'daki terör saldırıları protesto edildi.
 • 11:28Ankara ve Erzurum'daki Terör SaldırısıEskişehir Sanayi Odası (ESO) Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Özaydemir, Ankara tren garı önünde gerçekleştirilen terör saldırısı ile bölücü terör örgütü mensuplarıyla çıkan çatışmada şehit olan jandarma uzman onbaşı Şükrü Şahin'in acısının herkesi derin bir hüzne ve üzüntüye sevk ettiğini bildirdi.
 • 22:04Ak Partili Adaylar, Taşköprülü Muhtarlarla Bir Araya GeldiAk Partili Adaylar, Taşköprülü Muhtarlarla Bir Araya GeldiAK Parti Kastamonu Milletvekili Adayları Hakkı Köylü ve Metin Çelik, Taşköprü’de mahalle ve köy muhtarlarıyla bir araya geldi.
 • 13:25Fuat Köktaş Seçim Çalışmalarını Tekkeköy'de SürdürdüFuat Köktaş Seçim Çalışmalarını Tekkeköy'de SürdürdüAK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, 1 Kasım seçim çalışmaları kapsamında Tekkeköy ilçesinde bir dizi programlar gerçekleştirdi.
 • 23:40Mersin'de Çöpten Enerji ÜretilecekMersin'de Çöpten Enerji ÜretilecekGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Protokolden genel görüntü- Mersin Valisi Özdemir Çakacak'ın konuşması- Tesis çalışanlarından detay - Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın konuşması- Protokolün tesisi açmasından görüntü- Tesisten detaylar Mersin'de çöpten enerji üretilecek- Mersin'de çöplerin geri dönüşümünden enerji üretmek için yapılan "Entegre Katı Atık Değerlendirme, Geri Dönüşüm ve Bertaraf Sistemi" kuruluyor- Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Kocamaz: - "Bu alana, kurulacak tüm tesislerimiz devreye girdikten sonra yaklaşık saatte 10 MW elektrik üretimini gerçekleştireceğiz.
 • 22:19Mersin'de Çöpten Enerji ÜretilecekMersin'de çöplerin geri dönüşümünden enerji üretmek için yapılan "Entegre Katı Atık Değerlendirme, Geri Dönüşüm ve Bertaraf Sistemi"yle, 5 ilçenin toplam nüfusuna eşdeğer aydınlatma enerjisinin karşılanması hedefleniyor.
 • 21:03Bakan Işık: Bakan Işık: "Türkiye İstikrarını Sürdürdüğü Sürece Bölgede Yıldız Ülke Olmaya Devam Edecek"Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Türkiye’nin istikrar sürdüğü sürece bölgede yıldız ülke olmaya devam edeceğini söyledi.
 • 20:38Davutoğlu: Davutoğlu: "Güneydoğu'da Ayrı İstanbul'da Ayrı Provokasyonlar Düzenliyorlar" - K.GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - AK Parti Kahramanmaraş mitingi- AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşması AK Parti Kahramanmaraş mitingi- Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (5)- "Türkoğlu Lojistik Merkezi Projesiyle Maraş, Güneydoğu'dan Akdeniz'e demiryolu taşımacılığının kalbi olacak.
 • 18:52AK Parti Kahramanmaraş MitingiAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Türkoğlu Lojistik Merkezi Projesiyle Maraş, Güneydoğu'dan Akdeniz'e demiryolu taşımacılığının kalbi olacak.
 • 18:40Mersin'in Çöpünden 43 Bin Konutun Elektriğini KarşılanacakMersin'in Çöpünden 43 Bin Konutun Elektriğini KarşılanacakMersin Büyükşehir Belediyesi tarafından katı atıktan elde edilen enerji ile 43 bin konutun ihtiyacını karşılayacak tesisin birinci etap açılışı yapıldı.
 • 17:57Mersin'de Çöpten Enerji ÜretilecekMersin'de Çöpten Enerji ÜretilecekMersin Büyükşehir Belediyesi'nin özel bir şirket işbirliğiyle yaptığı Entegre Katı Atık Değerlendirme, Geri Dönüşüm ve Bertaraf Sistemi’nin 1. Etabı olan Elektrik Enerjisi Üretim Sistemi’nin açılışı yapıldı.
 • 17:15Gaziantep'teki Son Ahırlarda KapatıldıGaziantep'teki Son Ahırlarda KapatıldıGaziantep’te hayvan ahırlarının bulunduğu Seyrantepe ile Humanız bölgesinde insan yaşamını olumsuz etkileyen 74 ahır kapatıldı.
 • 17:03Pagev Yerli Oyuncak Komitesi KurulduPAGEV önderliğinde başlayan ve T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın desteği ile sürdürülen yerli oyuncak çalışmalarında yeni bir aşamaya geçildi.
 • 16:54Bakan Işık'tan Fabrika ZiyaretiBakan Işık'tan Fabrika ZiyaretiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bakan Işık'ın yemek sırasına girmesi,- Çalışanlarla yemek yemesi,- Bakan Işık'ın konuşması, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: -"Türkiye, istikrarını sürdürdüğü sürece bölgede yıldız ülke olmaya devam edecek" Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Türkiye'nin, istikrarını sürdürdüğü sürece bölgede yıldız ülke olmaya devam edeceğini bildirdi.
 • 16:17Genel Seçimlere DoğruAK Parti Milletvekili adayı Nihat Öztürk, "Yatağan'a Organize Sanayi Bölgesi kurulması konusunda görüşmelerde bulunduk. Milas'tan sonra ikinci organize sanayi bölgesinin Yatağan'a kurulması için girişimlerde bulunacağım" dedi.
 • 15:2420 Araca Kaza Yaptıran Sürücü, 20 Santimlik Yazıdan Yakalandı20 Araca Kaza Yaptıran Sürücü, 20 Santimlik Yazıdan YakalandıAntalya'da kamyonetinden yola dökülen yağ yüzünden 20 aracın kaza yapmasına neden olan M.İ.A., güvenlik kameralarına yansıyan aracın 20 santimlik bölümündeki 'bitkisel atık' yazısından belirlenerek yakalandı.
 • 15:19Gaziantep'te Bir Devir Kapanıyor Gaziantep'te hayvan ahırlarının bulunduğu Seyrantepe ile Humanız bölgesindeki kalan ahırlar da kapatıldı. İnsan yaşamını olumsuz etkileyen ahırlardan 74 tanesi kapatıldı.
 • 14:46Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık AçıklamasıBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Türkiye'nin, istikrarını sürdürdüğü sürece bölgede yıldız ülke olmaya devam edeceğini bildirdi.
 • 12:50MHP'li Ayhan'dan Babacan'a EleştiriMHP'li Ayhan'dan Babacan'a EleştiriMhp Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli milletvekili adayı Emin Haluk Ayhan, "Ak deyip de şeffaflık ve yolsuzluklarla mücadele konusunda belli bir duruş ortaya koymazsanız, bu bir beka meselesi haline gelir" diyen Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ı eleştirerek devleti yöneten ekonomiden sorumlu kadronun birbiriyle çeliştiğini iddia etti.
 • 12:50Genel Seçime DoğruMHP Bartın milletvekili adayı Aynur Yıldırım, Organize Sanayi Bölgesi'ni ziyaret etti.
 • 12:22Denizli MHP'li Ayhan'dan Babacan'a EleştiriDenizli MHP'li Ayhan'dan Babacan'a EleştiriMHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli milletvekili adayı Emin Haluk Ayhan, "Ak deyip de şeffaflık ve yolsuzluklarla mücadele konusunda belli bir duruş ortaya koymazsanız, bu bir beka meselesi haline gelir" diyen Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ı eleştirerek devleti yöneten ekonomiden sorumlu kadronun birbiriyle çeliştiğini iddia etti.
 • 11:14MÜSİAD Urfa Sınırına Kamp İstediMÜSİAD Urfa Sınırına Kamp İstediMÜSİAD Şanlıurfa Şubesi, 2 milyon nüfus kapasiteli 6 mülteci kampı kurulması ile ilgili girişimde Urfa'nın da yer almasını talep etti.
 • 10:46Keşan Heyeti, Atso'yu Ziyaret EttiKeşan Heyeti, Atso'yu Ziyaret EttiKeşan Ticaret ve Sanayi Odası Heyeti, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nı (ATSO) ziyaret etti.
 • 09:08Ünüvar: Ünüvar: "Milletimiz, Tek Başına İktidar İçin Gün Sayıyor"AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, 7 Haziran’da küskünlükten, dargınlıktan, kırgınlıktan dolayı sandığa gitmeyenlerin, ilk günkü aşkla yeniden "AK Parti" dediğini ve AK Parti’nin yeniden tek başına iktidarı için gün saydığını söyledi.
 • 20:37AK Parti'nin Manisa MitingiAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Gençlerden pasaport harçlarını kaldırıyoruz inşallah. Yurt dışına gitmek isteyen gençlerden pasaport harcı alınmayacak.
 • 20:14Başbakan Davutoğlu: Başbakan Davutoğlu: "Bu Terör Siyasetine Biz Hak Ettiği Cevabı Verdik"AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Manisa mitinginde yaptığı konuşmada, “Bu terör siyasetine biz hak ettiği cevabı verdik.
 • 20:11AK Parti'nin Manisa MitingiAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Gençlerden pasaport harçlarını kaldırıyoruz inşallah. Yurt dışına gitmek isteyen gençlerden pasaport harcı alınmayacak.
 • 17:50AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu AçıklamasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili adayı Mevlüt Çavuşoğlu Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ziyaretinde, “Türkiye’de herkes korkmadan girişimci olsun. Üretsin, istihdam oluştursun" dedi.
 • 17:34Bilgin ve Aydın, Muhtarlarla Biraraya GeldiAK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin ve Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, muhtarlarla istişare toplantısı düzenledi.
 • 17:28İntemak 2015 Fuarıİntemak 2015 Fuarı" AçıldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - KOTO Başkanı Murat Özdağ'ın konuşması, - Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu'nun konuşması, - Açılış kurdelesinin kesilmesi, - Fuardan detaylar, "İNTEMAK 2015 Fuarı" açıldı- Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) ve doğu Marmara'da yer alan illerin sanayi ve ticaret odaları işbirliğiyle düzenlenen fuarda 121 firma yer aldı Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) ve doğu Marmara illerinin sanayi ve ticaret odaları işbirliğiyle düzenlenen Doğu Marmara Makine, Yapı Teknolojileri ve Ürünleri, İnşaat Makine ve Ekipmanları, İş Makineleri İhtisas Fuarı (İNTEMAK 2015) törenle açıldı.