SON DAKİKA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ HABERLERİ

Son Dakika Organize Sanayi Bölgesi Haberleri

 • 19:05 Çinli İşadamları Heyetinin Kudaka Ziyareti Çinli İşadamları Heyetinin Kudaka Ziyareti Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Yu Hongyang başkanlığında sekiz kişilik Çinli işadamlarından oluşan ve ticari işbirlikleri yapmak üzere Erzurum’da resmi temaslarda bulunan heyet, Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı’nı ziyaret etti.
 • 18:23 Sanayiciler ve Protokol Hıdırellez Yemeğinde Buluştu Sanayiciler ve Protokol Hıdırellez Yemeğinde Buluştu Çorum’da Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Duduoğlu Çelik Döküm, her yıl olduğu gibi bu yılda Hıdırellez Günü’nde bir etkinlik organize etti.
 • 16:25 Suriye'den Kilis'e Atılan Roket Mermileri Kilis Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ömer Sevengül, Suriye'den atılan roketlere ilişkin, "Gerekirse burayı afet bölgesi ilan etsinler.
 • 15:15 Çocuğa İşkence İddiası Çocuğa İşkence İddiası GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Şüphelilerin Kapaklı İlçe Emniyet Müdürlüğü'nden çıkışı Çerkezköy Devlet Hastanesi'nden çıkışı, Çerkezköy Adliyesi'ne getirilişi Tekirdağ'da çocuğa işkence iddiası Kapaklı ilçesinde 3 yaşındaki çocuğa işkence yaptıkları iddiasıyla 2 kişi gözaltına alındı Tekirdağ'ın Kapaklı ilçesinde 3 yaşındaki çocuğa işkence yaptıkları iddiasıyla 2 kişi gözaltına alındı.
 • 12:34 Tekirdağ'da 3 Ay Önce Annesi Ölen Çocuğa Korkunç İşkence Tekirdağ'da 3 Ay Önce Annesi Ölen Çocuğa Korkunç İşkence Tekirdağ'ın Kapaklı ilçesinde annesi 3 ay önce ölen 3 yaşındaki çocuğa işkence yaptıkları iddiasıyla 2 kişi gözaltına alındı. Çocuğun vücudunda çok sayıda sigara söndürülmüş.
 • 12:13 Erciyes Teknopark Gençleri Endüstriye Kazandıracak Erciyes Teknopark Gençleri Endüstriye Kazandıracak Erciyes Teknopark Yönetim Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Abdulhakim Coşkun, oluşturdukları ‘Sera-Kuluçka Hizmetleri’ programı ile gençleri endüstriye kazandırmayı hedeflediklerini söyledi.
 • 12:01 Antalya Osb'de Çevre Dostu Proje Uygulanacak Antalya Organize Sanayi Bölgesi'ndeki (AOSB) "Endüstriyel Simbiyoz ve Eko-Verimlilik" projesiyle atıkların kaynağında önlenerek ya da azaltılarak daha verimli ve çevre dostu üretim gerçekleştirilmesi planlanıyor.
 • 11:41 Çiğli'ye Dev Konut Projesi Çiğli'ye Dev Konut Projesi İzmir’de, cazibe merkezi olarak her geçen gün adını duyuran Çiğli-Ulukent aksındaki konut yatırımlarına her geçen gün bir yenisi ekleniyor.
 • 11:04 Kilisliler İsyan Etti, Gazeteye İlan Verdi: Acele Edin Ölüyoruz! Kilisliler İsyan Etti, Gazeteye İlan Verdi: Acele Edin Ölüyoruz! 21 kişinin hayatını kaybettiği Kilis'te; Baro, Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkâlar Odası ve Organize Sanayi Bölgesi başkanları gazetelere ilan verdi. İlan sonrası bir roketli saldırı daha gerçekleşti.
 • 15:43 Balıkesir Osb'ye 100 Milyon Avro'luk Yatırım Yapılacak Balıkesir Osb'ye 100 Milyon Avro'luk Yatırım Yapılacak GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Açıklama öncesi görüntüler BTO Başkanı Fahri Ermişler'in açıklaması Balıkesir OSB'ye 100 milyon avroluk yatırım Balıkesir OSB Müteşebbis Heyeti Başkanı Ermişler: "Alman Daimler Grubu ve Şişecam, kentte 100 milyon avroluk yatırımla cam elyaf ve kompozit tesisi kuracak" Balıkesir Ticaret Odası ve Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müteşebbis Heyeti Başkanı Fahri Ermişler, Alman Daimler Grubu ve Şişecam'ın, kentte 100 milyon avroluk yatırımla cam elyaf ve kompozit tesisi kuracağını bildirdi.
 • 15:27 Orhaneli'nde Tarihe İmza Atıldı Orhaneli'nde Tarihe İmza Atıldı Bursa’nın Orhaneli ilçesinde Maden Organize Sanayi Bölgesi çalışmaları hızlandı.
 • 14:53 Alaplı'a Organize Sanayi Bölgesi Çalışmaları Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Ocak, ilçelerindeki Organize Sanayi Bölgesinin (OSB) yıl sonunda yatırımcılara açılacağını söyledi.
 • 14:51 Cizre'de Fidan Dikim Etkinliği Cizre'de Fidan Dikim Etkinliği Cizre Çevre Koruma ve Ağaçlandırma Derneği (ÇEVDER), ilçede yeşil alanların artmasını sağlamak ve yeşil alanların önemini anlatabilmek için 2 bin adet fidanı toprakla buluşturdu.
 • 13:58 Balıkesir Osb'ye 100 Milyon Avroluk Yatırım Balıkesir Ticaret Odası ve Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müteşebbis Heyeti Başkanı Fahri Ermişler, Alman Daimler Grubu ve Şişecam'ın, kentte 100 milyon avroluk yatırımla cam elyaf ve kompozit tesisi kuracağını bildirdi.
 • 12:32 Cizre'de 2 Bin Fidan Toprakla Buluştu Cizre'de 2 Bin Fidan Toprakla Buluştu Şırnak’ın Cizre ilçesinde, bir işadamının katkısıyla, 2 bin fidan toprakla buluştu.
 • 11:39 Stratejik Kalkınmada Kent Değerleri Sempozyumu Okü'de Yapıldı Stratejik Kalkınmada Kent Değerleri Sempozyumu Okü'de Yapıldı Osmaniye Korkut Ata Üniversitesinde düzenlenecek olan "Stratejik Kalkınmada Kent Değerleri Sempozyumu" OKÜ Amfisinde yapıldı.
 • 10:21 Vizörden sergiye, sergiden Vakfa… Vizörden sergiye, sergiden Vakfa… İAOSB Fotoğrafçılık Kulübü üyeleri tarafından Salihli'nin Gökeyüp Köyü'nde çekilen birbirinden renkli fotoğraflar, Norm Sanat Galerisi'nde sanatseverlerin beğenisine sunuldu.
 • 20:18 Arhavi'de Osb Kurma Çalışmaları Artvin Valisi Kemal Cirit, ilde Organize Sanayi Bölgesi (OSB) oluşturulmasına ilişkin çalışmanın belli bir aşamaya geldiğini belirtti.
 • 19:48 Ceyhan Osb'nin Yer Seçimi Yapıldı Ceyhan Osb'nin Yer Seçimi Yapıldı Ceyhan OSB'nin yer seçimi yapıldıAdana'nın Ceyhan İlçesi'nde yapılacak Organize Sanayi Bölgesi'nin yer planlama toplantısı Adana Valisi Mustafa Büyük'ün katılımıyla gerçekleşti.
 • 19:08 Yeni Tip Denizaltı Projesi Yeni Tip Denizaltı Projesi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Gemi imalatında kullanılan malzemelerden görüntüler Törenden görüntüler Müsteşar Demir'in konuşması STM Genel Müdürü Yılmaz'ın konuşması Müsteşar Demir'e plaket verilmesi - Savunma Sanayii Müsteşarlığının 2,7 milyar dolar bütçeli Yeni Tip Denizaltı Projesi kapsamında imal edilen iç blokların ilk etap ürünleri, düzenlenen törenle teslim edildi Müsteşar Demir: "Denizaltı konusunda Türkiye'nin kendine yeter bir ülke olmasına doğru yol almaktayız. Denizaltımızın ve diğer platformlarımızın içinde kullanılan unsurlar, başta motor olmak üzere onların da millileştirilmesi ilerideki bir hedefimiz" STM Genel Müdürü Yılmaz: "Önümüzde milli gemi MİLGEM'den sonra milli denizaltı MİLDEM var. Çok daha büyük, çok daha zor, çok daha kompleks bir proje" Savunma Sanayii Müsteşarlığının 2,7 milyar dolar bütçeli Yeni Tip Denizaltı Projesi kapsamında imal edilen iç blokların ilk etap ürünlerinin teslimatı düzenlenen törenle yapıldı.
 • 17:52 Kargaların Saldırısına Uğrayan Yavru Köpeğe Esnaf Sahip Çıktı Kargaların Saldırısına Uğrayan Yavru Köpeğe Esnaf Sahip Çıktı Samsun’da kargaların saldırısına uğrayan yavru köpeğe esnaf sahip çıktı.
 • 17:45 Bandırma'ya Bandırma'ya "20 Milyar Dolar Yatırım Çekecek" Proje GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Bandırma'ya "20 milyar dolar yatırım çekecek" proje Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur Bandırma'ya "20 milyar dolar yatırım çekecek" proje Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur: "Bandırma'da OSB ve Bandırma Limanı'nı da kapsayan projemiz var. Bu proje sayesinde Erdek, Marmara Adası, Gönen ilçeleri değer kazanacak" "Bandırma'ya düşündüğümüz proje 20 milyar dolar yatırım çekecek.
 • 17:40 Yeni Tip Denizaltı Projesi Savunma Sanayii Müsteşarlığının 2,7 milyar dolar bütçeli Yeni Tip Denizaltı Projesi kapsamında imal edilen iç blokların ilk etap ürünlerinin teslimatı düzenlenen törenle yapıldı.
 • 16:55 Mekatronik Programı Öğrencileri Gediz Organize Sanayi Bölgesi'ne Teknik Gezi Yaptı Mekatronik Programı Öğrencileri Gediz Organize Sanayi Bölgesi'ne Teknik Gezi Yaptı Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Gediz Meslek Yüksekokulu Mekatronik Programı öğrencileri, Öğretim Görevlileri Hüseyin Ölmez ve Gencer Sarıoğlu ile birlikte Gediz Organize Sanayi Bölgesi’ne (GOSB) teknik gezi yaptılar.
 • 16:49 Iglo Architects iki projesiyle The Plan Awards 2016 finallerinde Iglo Architects, The Plan Awards 2016'da iki projesiyle finalist oldu.
 • 16:39 Bandırma'ya "20 Milyar Dolar Yatırım Çekecek" Proje Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Bandırma ilçesinde organize sanayi bölgesi ve limanı kapsayan projenin Erdek, Marmara ve Gönen ilçelerine de değer katacağını belirterek, "Bandırma'ya düşündüğümüz proje 20 milyar dolar yatırım çekecek.
 • 15:46 Türkiye'nin En Büyük Güneş Enerji Santrali Açıldı Türkiye'nin En Büyük Güneş Enerji Santrali Açıldı Uzaktan kontrol ve gözleme sistemine sahip Türkiye’nin en büyük güneş enerji santrali, Konya’nın Karatay ilçesinin Kızören mahallesinde açıldı.
 • 15:43 Adana Ceyhan Organize Sanayi Bölgesi'nin Yer Seçim Çalışması Tamamlandı Adana'nın özellikle enerji yatırımları açısından önemli ilçeleri arasında bulunan Ceyhan'da, Organize Sanayi Bölgesi kurulması çalışmaları, yer seçiminin tamamlanmasıyla önemli bir ivme kazandı.
 • 15:15 Ceyhan Organize Sanayi Bölgesi'nin Yeri Belirlendi Ceyhan Organize Sanayi Bölgesi'nin Yeri Belirlendi Adana Valisi Mustafa Büyük, Ceyhan Organize Sanayi Bölgesi’nin yer seçimi tamamlandığını açıkladı.
 • 12:41 Kavak'ta İş Garantili Kurslara Ziyaret SAMSUN(AA) - Kavak İlçe Milli Eğitim Müdürü Köksal Kır, Organize Sanayi Bölgesi'ndeki (OSB) Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde açılan iş garantili kursları ziyaret etti.
 • 12:38 Erzin'de Vergi Rekortmenlerine Plaket Erzin'de Vergi Rekortmenlerine Plaket Erzin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı 2013-2014 yılı vergi rekortmenlerini plaketle ödüllendirdi.
 • 11:58 Erzurum, Yenilenebilir Enerji Bölgesi Olmaya Talip Erzurum, Yenilenebilir Enerji Bölgesi Olmaya Talip Erzurum Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkanı Zafer Ergüney, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'ın açıkladığı yenilenebilir enerji bölgesi olmaya talip olduklarını söyledi.
 • 11:57 Dadaşlar 'Sihirli Formüle' Talip Oldu Dadaşlar 'Sihirli Formüle' Talip Oldu Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın hem enerji fiyatlarını düşürüp tüketiciye kazandıracak hem de yerli üretimi teşvik ederek cari açığa çare olacak yenilenebilir enerjiyle ilgili açıkladığı formül, Erzurum’da heyecan oldu.
 • 10:43 Kilis Osb Müteşebbis Teşekkül Heyeti Vali Tapsız Başkanlığında Toplandı Kilis Osb Müteşebbis Teşekkül Heyeti Vali Tapsız Başkanlığında Toplandı Kilis Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Teşekkül Heyeti, Vali Süleyman Tapsız başkanlığında toplandı.
 • 09:48 Erzurum, Yenilenebilir Enerji Bölgesi Olmak İstiyor Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'ın enerji fiyatlarını düşürüp tüketiciye kazandıracak hem de yerli üretimi teşvik ederek cari açığa çare olacak yenilenebilir enerjiyle ilgili olarak açıkladığı formülü, Erzurum'da heyecan uyandırdı.
 • 06:43 Erzurum, Yenilenebilir Enerji Bölgesi Olmak İstiyor Erzurum, Yenilenebilir Enerji Bölgesi Olmak İstiyor Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'ın enerji fiyatlarını düşürüp tüketiciye kazandıracak hem de yerli üretimi teşvik ederek cari açığa çare olacak yenilenebilir enerjiyle ilgili olarak açıkladığı formülü, Erzurum'da heyecan uyandırdı.
 • 19:35 Utso'dan Uşak Osb'ye Ziyaret Utso'dan Uşak Osb'ye Ziyaret Uşak Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu ve meclis başkanı ile yönetim kurulu üyeleri Uşak Organize Sanayi Bölgesi yönetimini ziyaret etti.
 • 18:14 Orhaneli Maden Osb Bilgilendirme Toplantısı Bursa'nın Orhaneli ilçesinde 500 milyar dolara yakın mermer rezervinin olduğu iddia edildi.
 • 16:20 Dağ Yöresi Madenciliğin Kalbi Olacak Dağ Yöresi Madenciliğin Kalbi Olacak Senelerdir Türkiye’nin mahrumiyet bölgesi olarak bilinen Bursa’nın dağ yöresinde yer altındaki gizli hazineler gün yüzüne çıkarılıyor.
 • 16:16 Ankara'da Ağrı'nın sorunları tartışıldı Ağrı Kültür Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen "Ekonomik ve Sosyal Boyutlarıyla Ağrı'nın Sorunları ve Çözüm Önerileri Çalıştayı" Ankara'da yapıldı.
 • 15:17 Kütükcü: Kütükcü: "Yatırımlar Konya'nın Marka Değerini Artırıyor" Konya Sanayi Odası (KSO) Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Memiş Kütükcü, Konya Organize Sanayi Bölgesi 4. Genişleme Alanı’nda üretime başlayan Sector Tarım A.Ş.’ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
 • 12:37 500 Milyar Dolarlık Mermer Rezervinde Sona Gelindi 500 Milyar Dolarlık Mermer Rezervinde Sona Gelindi Dünyada ilk krom madeninin bulunduğu Bursa'nın dağ ilçelerinden olan Orhaneli'nde, Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu'nun teşebbüsüyle 500 milyar dolarlık mermer rezervi tespit edildi.
 • 11:53 Brisa'nın İlk Çeyrek Net Karı 22,5 Milyon Lira Brisa, 2016 yılının ilk üç aylık döneminde 402 milyon lira satış geliri, 22,5 milyon lira net dönem karı elde ederken, FAVÖK (Vergi, faiz ve amortisman öncesindeki kar) seviyesinde yüzde 10'luk artış sağladı.
 • 11:22 Bayosb Yeni Yatırımlarla Büyüyor Bayosb Yeni Yatırımlarla Büyüyor Bünyesinde bulundurduğu başta lojistik olmak üzere altyapı ve enerji avantajıyla yerli ve yabancı birçok yatırımcının ilgi odağı durumunda olan Bağyurdu Organize Sanayi Bölgesi’nde (BAYOSB) inşaat çalışmalarını tamamlayan Aymas, Remo ve Borataş Makine’nin işyeri açma ve çalışma ruhsatları düzenlenerek teslim edildi.
 • 11:21 Yargı Mensupları, Bayrak Tepe'den Samsun'u İzledi Yargı Mensupları, Bayrak Tepe'den Samsun'u İzledi Samsun’un üst düzey yargı mensupları, Bayrak Tepe ve Asarağaç Piknik Alanı’nda Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın misafiri oldu.
 • 10:02 Orhaneli'nde Belediye Başkanı: Uludağ'da 500 Milyar Dolarlık Mermer Rezervi Var Orhaneli'nde Belediye Başkanı: Uludağ'da 500 Milyar Dolarlık Mermer Rezervi Var Uludağ'ın eteğindeki Orhaneli ilçesinde 500 milyar dolarlık dev mermer rezervi ortaya çıkarken, kurulacak Maden Organize Sanayi Bölgesi'nin yer tespiti çalışmalarında sona gelindi.
 • 18:13 Defterdar Yaşar Kısa'dan Mükelleflere Teşekkür Ziyareti Defterdar Yaşar Kısa'dan Mükelleflere Teşekkür Ziyareti Afyonkarahisar Defterdarı Yaşar Kısa, vergisel yükümlülüklerini tam ve zamanında yerine getirerek diğer mükelleflere örnek olan mükellefleri işyerlerinde ziyaret ederek onları plaketle ödüllendirdi.
 • 17:37 Adana'daki Fetö/pdy Davası Başladı Adana'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında açılan davada, Fetullah Gülen ve eski Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'ın da aralarında olduğu 17 sanığın yargılanmasına başlandı.
 • 17:16 İş Kazasında 2 Kişi Yaralandı İş Kazasında 2 Kişi Yaralandı Bursa’nın İnegöl ilçesinde meydana gelen iki ayrı iş kazasında iki kişi yaralandı.
 • 16:42 Çankırı'nın Orta İlçesine Osb Kuruluyor Çankırı'nın Orta İlçesine Osb Kuruluyor Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz, Orta ilçesine organize sanayi bölgesi (OSB) kurulacağını söyledi.