10:0000
SON DAKİKA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ HABERLERİ

Son Dakika Organize Sanayi Bölgesi Haberleri

   

  Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi'ne Yeni Yatırım

  Yapı kimyasalları sektöründe hizmet veren bir firma, Türkiye'de ikinci üretim tesisini Mersin'in Tarsus ilçesinde açtı. (Dün 18:21)

   

  Aksaray'da Brisa Lastik Fabrikası'nın İnşaatı Başladı

  Sabancı Holding ve Japon Bridgestone Corporation ortaklığıyla 955 bin metrekare alan üzerine kurulacak Brisa Lastik Fabrikası'nın inşaat çalışmaları başladı Aksaray Valisi Ataklı: "Brisa, Aksaray için, ülkemiz için çok önemli bir imkan. İlk etapta binin üzerinde istihdam sağlayacak, bütün bölümlerin. (Dün 18:15)

   

  Voltaj Düşüklüğü Sanayide Üretimi Olumsuz Etkiliyor'

  Voltaj Düşüklüğü Sanayide Üretimi Olumsuz Etkiliyor"

  KARSİAD Başkanı Kemal Boynukalın, Organize Sanayi Bölgesi’nde kullanılan elektrik voltajının zaman zaman düşmesi ve kısa süreli kesintiler nedeniyle sanayi kuruluşlarında ciddi anlamda arızalara ve üretimin durmasına neden olduğunu belirtti. (Dün 13:07)

   

  Zarar Gören Esnaf İçin 'Acil Destek Kredisi' Talebi

  Zarar Gören Esnaf İçin "Acil Destek Kredisi" Talebi

  DESOB, IŞİD bahanesiyle düzenlenen gösterilerde iş yerleri zarar gören esnafa, KOSGEB'in Reyhanlı'daki bombalı saldırıda zarar gören işletmelere sağladığı "Acil Destek Kredisi" verilmesi için talepte bulunacak DESOB Başkanı Ebedinoğlu: "Sadece Diyarbakır'daki zarar tahmini 10 milyon lira. Reyhanlı'da. (Dün 13:04)

   

  İş Adamlarından Kırşehir Valisi Şentürk'e Ziyaret

  İş Adamlarından Kırşehir Valisi Şentürk'e Ziyaret

  Şentürk: "İlimizin tüm aktörleri ve iş adamlarımızla birlikte hareket ederek Kırşehir'e yeni yatırımların kazandırılması için çalışacağız" (Dün 12:56)

   

  Otomotivin Kalbide Çarklar Hızlı Döndü

  Otomotivin Kalbide Çarklar Hızlı Döndü

  Bursa OSB'de, sanayi üretiminde önemli göstergeler olarak kabul edilen doğalgaz, elektrik ve su tüketimi yılın 9 ayında önemli oranlarda arttı. (Dün 11:12)

   

  Hasyüncü: Otomotiv Sektörünü Kayseri'ye Getirmek İçin Çok Uğraştık

  Hasyüncü: Otomotiv Sektörünü Kayseri'ye Getirmek İçin Çok Uğraştık

  Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hasyüncü, otomotiv sektörünü Kayseri'ye getirmek için çok uğraşmalarına rağmen, yan sanayi eksikliği nedeniyle başarılı olamadıklarını söyledi. (Dün 10:43)

   

  Diyarbakır Osb'ye 1.5 Yılda 827 Milyon Liralık Yatırım

  Diyarbakır Osb'ye 1.5 Yılda 827 Milyon Liralık Yatırım

  Diyarbakır Organize Sanani Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Abdulkadir Karavil, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, yatırım alanında başlatılan çalışmaların ve yürütülen projelerin devam ettiğini belirterek, OSB'de 1.5 yıl içerisinde 827 milyon 272 bin liralık bir yatırımın bölgeye çekildiğini söyledi. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Siirt Osb Yönetim Kurulu, Vali Tutulmaz Başkanlığında Toplandı

  Siirt Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu, Vali Mustafa Tutulmaz'ın başkanlığında toplandı. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Diyarbakır Osb'ye 1,5 Yılda 872 Milyon 272 Bin Liralık Yatırım

  Diyarbakır Osb'ye 1,5 Yılda 872 Milyon 272 Bin Liralık Yatırım

  Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi (DOSB) Başkan Vekili Abdulkadir Karavil, kentteki mevcut ve ilave OSB’de yaklaşık 1,5 yıl içerisinde yapılan tahsisler ile 827 milyon 272 bin liralık yatırımın bölgeye çekildiğini söyledi. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Uluslararası Liman Yönetimi ve Lojistik Zirvesi

  Aliağa Ticaret Odası Başkanı Saka: "17 milyar dolarlık Ege Bölgesi ihracatının 10 milyar doları Aliağa'daki limanlardan gerçekleştiriliyor. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Esnaf, "Güneş Okulu" ile Kendi Enerjisini Üretmeyi Öğrenecek

  Küçük esnaf ve sanatkarları bilinçlendirmek amacıyla düzenlenen "Verimli ve Temiz Enerji" eğitim projesi kapsamında, İSTESOB ve İkitelli OSB bünyelerinde Güneş Okulu ve danışmanlık merkezleri kurulacak Güneş enerjisi kullanılan sistemde, esnaf ısınma ve enerji ihtiyacını kendisi karşılayabilecek. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Arınç'ın Elini Öptüğü Hayırsever İşadamı Öldü

  Arınç'ın Elini Öptüğü Hayırsever İşadamı Öldü

  Bursa'da eğitime verdiği destekler nedeniyle Başbakan Yardımcısı Arınç tarafından eli öpülen hayırsever işadamı Rafet Kahraman yaşamını yitirdi. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Limanlar ve Lojistik Merkezler Önemli

  Aliağa Ticaret Odası'nda düzenlenen toplantıda konuşan İMEAK DTO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, bölge limanları ve sorunları-çözüm önerileri hakkında bilgi aktardı. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Orta Karadeniz Bölgesi Sınırötesi İşbirliği İş Forumu

  Orta Karadeniz Bölgesi Sınırötesi İşbirliği İş Forumu

  Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) tarafından “Orta Karadeniz Bölgesi Sınırötesi İşbirliği İş Forumu” düzenlendi. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Gaziantep Osb, Zirve Yarışında

  Yoğun talep nedeniyle 5. bölgede kurayla yer tahsisi yapılan Gaziantep OSB, kabına sığmıyor Gaziantep OSB Başkanı Nakıboğlu: "Yatırımcılar, daha şimdiden '6. OSB ne zaman kurulacak' demeye başladı" "3 OSB daha yolda. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Saint-Gobain'den, Eskişehir'e Yatırım

  Saint-Gobain'den, Eskişehir'e Yatırım

  Saint Gobain Delegasyon ve Saint Gobain Aşındırıcılar Türkiye Başkanı Scotti: "Saint Gobain'in bu yatırımı Türkiye'ye yapmış olması, Türkiye'nin güçlü ekonomisine olan güvenin bir göstergesi, aynı zamanda Türkiye'de hedeflediğimiz büyüme stratejisinin de güçlü bir kanıtıdır" (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Süleymanpaşa Kaymakamı, Trakya Gazeteciler Birliğini Ziyaret Etti

  Süleymanpaşa Kaymakamı, Trakya Gazeteciler Birliğini Ziyaret Etti

  Süleymanpaşa Kaymakamı Kamil Kıcıroğlu, Trakya Gazeteciler Birliği Derneğini ziyaret ederek basın mensuplarının 21 Ekim Dünya Gazeteciler Gününü tebrik etti. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Kocaeli'nde Kaçak Akaryakıt Operasyonu

  Kocaeli Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü gemi arama ekibi, üç gemi ve bir konteyner firmasında yaptıkları aramada kaçak akaryakıt ele geçirdi. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Sgk Manisa İl Müdürü Nesrin Aras Açıklaması

  Sgk Manisa İl Müdürü Nesrin Aras Açıklaması

  SGK Manisa İl Müdürü Nesrin Aras, yeni yapılandırmanın yürürlüğe girdiği tarihten itibaren Manisa’da 9 bin 500 kişinin başvurduğunu söyledi. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Saint-Gobain, Eskişehir'de Taşlama ve Kesme Taşları Fabrikası Açtı

  Saint-Gobain, Eskişehir'de Taşlama ve Kesme Taşları Fabrikası Açtı

  Saınt-gobain tarafından Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulan 'Taşlama ve Kesme Taşı Fabrikası' düzenlenen törenle açıldı. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Gümrük Muhafaza Ekipleri 261 Bin Liralık Akaryakıt Ele Geçirdi

  Gümrük Muhafaza Ekipleri 261 Bin Liralık Akaryakıt Ele Geçirdi

  Kocaeli Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü Gemi Arama ekibi, 261 bin 114 TL değerinde akaryakıt ele geçirdi. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Bafra OSB Müteşebbis Heyeti Toplantısı Yapıldı

  Bafra Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Toplantısı, Vali İbrahim Şahin başkanlığında yapıldı. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Keşan Kaymakamı Dınkırcı Açıklaması

  Keşan Kaymakamı Dınkırcı Açıklaması

  Keşan Kaymakamı Dınkırcı: "İlçede, hava kirliliğinin de içinde bulunduğu nedenlerden dolayı yılda 2,5 milyon lira sağlık harcaması yapılıyor" (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Cbü Deneysel Fen Bilimleri Uygulama ve Araştırma Merkezi Açıldı

  Manisa Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ)’nin Muradiye Yerleşkesi'nde yapımı tamamlanan, bütün fakültelerin faydalanabileceği ve içindeki malzemelerle birlikte 10 milyon liraya mal olan Deneysel Fen Bilimleri Uygulama ve Araştırma Merkezi (DEFAM) törenle hizmete açıldı. (21 Ekim 2014 Salı )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
25.10.2014 10:00:26. #1.12#